PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anneler Günü

Külünkoğlu
10.05.2006, 16:59
Öncelikle diger "gün" diye tabir edilen günlere inanmadigimi belirtmek istiyorum. Ama malesef ki tüketim toplumu sevdiginiz insanlarin böyle günlerde sizden beklentilerinin olmasina yol açar ve sizde buna kiyisindan kösesinden uymak zorunda kalirsiniz. Yani benim için öyle. Bu günleri hevesle bekleyenleri tenzih ederim.smileys/smiley4.gif

Pazar günü Anneler günü, Annelerimizin ellerinden öpüyor ayri ayri saygilarimi sunuyorum.

Özür dileyerek alintilarima da basliyorum. :)

Annelerimizden Neler Ögrendik;

IYI YAPILMIS BIR ISI TAKDIR ETMEYI:
"Bana bakin, çikin birbirinizi disarda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!"

DUALARIN GUCUNU:
"Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozuldugunu
farketmedi..."

ZAMANA KARSI YARISMAYI:
"O oyuncaklarini topla yoksa bi tekme attigim gibi
hepsini karsi sahilden toplarsin.."

MANTIKLIDÜSÜNMEYI:
"Ben öyle diyosam öyledir...!!!"

HAYATIN TRAJIKOMIK YANLARINI:
"Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam
güldürücem... "

HAYATIN ÇELISKILERLE DOLU OLDUGUNU:
"Kapa çeneni ve çorbani iç ..!!"

DAYANIKLI OLMAYI:
" O ispanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!"

ABARTMAYI:
"Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabilarinla
içeri yürüme diye..!!"

DAVRANIS PSIKOLOJISINI:
"Babana çekicegine biraz bana çekseydin noolurdu ..."

KISKANMAYI:
" Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye
sahip olmayan kaç milyon çocuk var biliyo musun..."

SABIRLI OLMAYI;
"Baban eve gelsin, sen görürsün"

HAKKIMIZI ALACAGIMIZI;
"Eve vardigimizda ben bilirim sana yapacagimi"

GENETIK BILGILERI;
"Sen de o körolasica babana çektin."

DIYALOG KURMAYI;
"Sana bir sey sordugumda cevap ver...!!"
"Ne söyleyeyim anne?"
"Sus!! Bana cevap verme!!!"

TIP BILGILERINI;
"Gözlerini sasi yaparken bir gün öyle kalivereceksin,
göreceksin gününü"

OLGUN OLMAYI;
"Bu tabagin hepsini bitirmezsen asla büyüyemezsin."

BILGELIGI;
"Benim yasima gel de anlarsin o zaman."

V E ... ADALETI;
"Bir gün senin de çocuklarin olacak.. insallah onlar
da sana senin simdi bana yaptiklarini yaparlar..."

Esra Yıldırım
10.05.2006, 17:06
<O:P></O:P>
DIYALOG KURMAYI;<O:P></O:P>
"Sana bir sey sordugumda cevap ver...!!"<O:P></O:P>
"Ne söyleyeyim anne?"<O:P></O:P>
"Sus!! Bana cevap verme!!!"

burasini biyerden hatirliyorum annem çok kullaniyor sanirim ordan

Evet tüm annelerin anneler günü kutlu olsun ... Anneme hediye almamak için anne ne geregi var böyle günlere bahçeden çiçek toplarim yeter tarzi konusmalara girdim ki nafile annem hazirlamis bile ne alacagimi ...

Sevgi
10.05.2006, 17:20
ABARTMAYI:<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
"Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabilarinla<O:P></O:P>
içeri yürüme diye..!!"

<O:P>SABIRLI OLMAYI;<O:P></O:P>
<O:P>iste benim annemsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley36.gif</O:P></O:P>

Aslıhan
10.05.2006, 17:26
BILGELIGI;
"Benim yasima gel de anlarsin o zaman."<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
DUALARIN GUCUNU:
"Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozuldugunu<O:P></O:P>
farketmedi..."

buda benim annem smileys/smiley4.gif
annecim seni çooooooookkkkk seviyorum

Gökhan Kutlu
10.05.2006, 17:29
HAYATIN TRAJIKOMIK YANLARINI:<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
"Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam<O:P></O:P>
güldürücem... "

V E ... ADALETI;
"Bir gün senin de çocuklarin olacak.. insallah onlar<O:P></O:P>

bu da benim annem tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

sümela61
10.05.2006, 18:19
ANNEMI NEDEN MI SEVIYORUM?
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Aksam annemle babam televizyon seyrediyorlardi. Annem, "Geç oldu," dedi, "zaten yorgunum, ben yatiyorum." </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Annem kalkti, mutfaga gitti. Çerez-meyve tabaklarini çalkaladi kaldirdi. Sabaha hazir olsun diye çaydanligi doldurdu, demlige çay koydu. Sekerlige bakti, dibinde az kalmis, üstüne ekledi. Kahvalti için buzluktan ekmek çikardi, aksam yemegi için çözülsün diye de eti asagiya koydu. Kahvalti masasini hazirlamak için masanin üstündekileri topladi. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Telefonu sarja koydu, telefon defterini kapatip yerine koydu. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Sonra çamasir makinesinden islak çamasirlari çikarip asti ve makineyi tekrar doldurdu.Banyodaki çöp sepetini bosaltti. Islak bir havluyu kurusun diye dus perdesinin borusuna asti. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Bir gömlek ütüledi, kopuk dügmesini dikti. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Çiçekleri suladi. Esneyerek gerindi ve yatak odasinin yolunu tuttu. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Çalisma masasinin yanindan geçerken durdu, ögretmene tezkere yazdi, okul gezisi için para sayip ayirdi, egildi, sandalyenin altina girmis ders kitabini aldi, masanin üstüne koydu. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Kek tarifleri defterini çikardi, arkadasina söz verdigi tarifi bir kagida yazdi, çantasina koydu. Bakkaldan alinacaklari not etti, notu da çantasina koydu. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Sonra gitti, 3'ü 1 arada temizleme losyonuyla yüzünü yikadi, dislerini firçaladi. Gece kremini ve kirisik önleyici nemlendiricisini sürdü. Tirnaklarina bakti, törpüledi. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Içeriden "sen yatmaya gitmemis miydin" diye seslenen babama "simdi gidiyorum" deyip köpegin su kabini doldurdu. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Kapilari pencereleri kontrol etti, holdeki lambayi yakti. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Kardesimin odasina gitti, oglan uyumus, lambasini söndürdü, bilgisayarini kapatti, gömlegini asti, yerdeki kirli çoraplari toplayip sepete atti. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Bana geldi, "haydi yat artik, biraz da yarin çalisirsin," dedi. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Kendi odasina gitti, saati kurdu, ertesi gün giyeceklerini hazirladi. 6 maddelik acil isler listesine 3 madde daha ekledi. Kendi kendine iyi geceler diledi, hayallerinin gerçeklestigini gözünün önüne getirdi. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Iste o sirada babam televizyonu kapatti, ortaya öylece bir "ben yatiyorum" dedi ve gitti yatti. </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">Sizce bu iste bir gariplik yok mu? Kadinlarin neden daha uzun yasadigini merak etmiyor musunuz? </DIV>
<DIV ="RTE"></DIV>
<DIV ="RTE">ÇÜNKÜ ONLARIN YAPILARI UZUN ÇEKISLI (ve islerini bitirmeden öyle çabuk çabuk ölemezler) </DIV>

canim annemin ve burdaki bütün renkdaslarimin kiymetli annelerinin anneler günü kutlu olsun... Allah onlari basimizdan eksik etmesin... aramizda annesini öte aleme ugurlamis renkdaslarimiz varsa, hepsinin mekani cennet olsun... sevgilerimle...

keramiya
10.05.2006, 19:26

V E ... ADALETI;

buda benim annemim fiks lafi ...gerçi hala daha kullaniyor..

Mayls
10.05.2006, 20:20
benim annemde sIk sIk kullanir bu sözü: Bigün cocuklarin olunca onlara söylememmi bana yaptiklarinismileys/smiley36.gif

Nytre
10.05.2006, 21:40
butun annelerin anneler günü kutlu olsun... onlarin hakki ödenmez!

Harun
10.05.2006, 22:07
Ben sana demedim mi ....

Benim annemin meshur lafidir.Yukaridaki listede olmamasi çok ayip bencesmileys/smiley36.gif

cennet annelerin ayaklari altindadir.

eys_61
10.05.2006, 22:10
annemi özledim yaasmileys/smiley19.gif

bütün annelerin anneler günü simdiden kutlu olsun,hepsinin ellerinden öpüyorum

Samsa
10.05.2006, 22:55

V E ... ADALETI;

buda benim annemim fiks lafi ...gerçi hala daha kullaniyor..

aynen :)smileys/smiley36.gifEdited by: Samsa

İ.Öztel
11.05.2006, 01:38
annemi özledim yaasmileys/smiley19.gif

bütün annelerin anneler günü simdiden kutlu olsun,hepsinin ellerinden öpüyorum Bende Annemi cok ozledimsmileys/smiley5.gifUzun zamandir dogru duzgun goremiyorum zaten. Burdaki bütün renkdaslarimin anneleri benimde annemdir. Hepsinin anneler günü kutlu olsun. Onlarin kiymetini asla unutmayalim.

EyüpKILIÇ61
11.05.2006, 20:17
bütüm annelerin anneler günü kutlarim...Onlarin hakki ödenmez...

Murat BAYRAKTAR
11.05.2006, 23:37
Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun. Onlarin hakkini ölsekte ödeyemeyiz...

Şentürk
12.05.2006, 16:35
külünkoglunun yazisini okudum bende benim annemi tarif eden cümleleri alayim dedim baktim hepsi tarif ediyorsmileys/smiley36.gif

imzamdada belirttigim gibi hiç bir sey olmasa bile anne olmak degeri saygiyi hakediyor tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum..

Külünkoğlu
12.05.2006, 16:42
Biraz uzun ama okumaya deger arkadaslar.

21 senelik evlilikten sonra "ask isiltisini" canli tutmanin yeni bir yolunu buldum. Bir süre önce, baska bir kadinla çikmaya basladim ve bu aslinda esimin fikriydi.
"Biliyorum ki onu seviyorsun" dedi .
Siddetle itiraz ettim:
"Ama ben seni seviyorum !!!"
"Biliyorum ama ayni zamanda onu da seviyorsun. O na da zaman ayirman gerekiyor" Karimin, ziyaret etmemi istedigi "öbür kadin" , 19 yildir dul olan, Annemdi...
isimin yogunlugu ve üç çocugumun beklentileri sebebiyle annemi görme firsatim pek olamiyordu. O aksam annemi yemege ve ardindan sinemaya davet ettim.
Endiselendi ve hemen "Iyi misin, her sey yolunda mi, bir seyin yok ya ? " diye sordu.
Annem de geç saatte gelen bir telefonun veya sürpriz bir davetin mutlaka kötü bir anlami olacagindan süphelenen tipte kadinlardandi. "Seninle beraber ikimizin biraz zaman geçirmemizin güzel olacagini düsündüm" diye yanitladim. "Sadece ikimiz mi ?" Biraz düsündü ve "Çok isterim" diye cevap verdi.

O Cuma, is çikisi onu almaya giderken kendimi biraz gergin hissediyordum.

Eve vardigimda fark ettim ki o da, randevumuzdan ötürü hafif gergin görünüyordu. Kapisinin önünde, paltosunu çoktan giymis bir sekilde bekliyordu. Saçlarini yaptirmisti ve üzerinde babamla kutladiklari son evlilik yildönümlerinde giydigi elbise vardi.

Bana melekler kadar isiltili bir yüzle gülümsedi. Arabaya bindigimizde "Arkadaslarima oglumla disari çikacagimi söyledim ve gerçekten çok etkilendiler" dedi, "Randevumuzun nasil geçtigini duymak için sabirsizlaniyorlar." Gittigimiz restoran, çok sik olmasa da sevimli, sicak ve servisin kaliteli oldugu bir mekândi. Annemse, bir kraliçe edasiyla koluma girdi.Yerimize oturduktan sonra ona menüyü okumam gerekmisti, çünkü küçük yazilari göremiyordu. Ben daha menünün ortalarindayken annemin nemli gözlerle ve nostaljik bir gülüsle bana bakmakta oldugunu fark ettim:

"Eskiden, sen küçükken, menüleri okuyan bendim, sense merakli bakislarla beni dinlerdin" dedi.
Ben de gülümsedim: "O zaman, simdi senin rahat rahat oturma siran ve ben de okuyarak borcumu ödeyebilirim" dedim.

Yemek boyunca muhabbetimiz çok güzeldi, sira disi hiçbir sey olmadi ama eskilerden ve hayatlarimizdaki yeniliklerden bahsederek kaybettigimiz zamanin birazini telafi etmeye çalistik.O kadar çok konustuk ve eglendik ki film saatini kaçirdik.

Aksam annemi birakirken; "Seninle tekrar çikmak isterim ama ancak bu sefer benim seni davet etmeme izin verirsen" dedi ve bir aksam tekrar bulusmakta karar kildik. Eve geldigimde esim yemegin nasil geçtigini sordu: "Çok güzeldi" dedim. "Düsünebilecegimin çok üstündeydi"
Birkaç gün sonra annem aniden ciddi bir kalp krizi sonucu vefat etti.

Bu o kadar ani gerçeklesmisti ki onun için bir sey daha yapma sansim olmamisti. Birkaç zaman sonra evime, annemle yemek yedigimiz restorandan, ödenmis iki kisilik bir yemek faturasi ve üzerine ilistirilmis bir not yollandi: Oglum, bu faturayi önceden ödedim, çünkü seninle kararlastirdigimiz randevu gününe gelemeyecegimden neredeyse yüzde yüz emindim. Yine de iki kisilik bir yemek ayarladim çünkü bu sefer esinle beraber gitmenizi istiyorum. Seninle olan o günkü randevumuzun benim için ne anlam ifade ettigini bilemezsin.
?Seni Seviyorum??
O esnada, "Seni Seviyorum" demenin ve hayatta deger verdigimiz insanlara hak ettikleri zamani ayirmanin önemini anladim..

Hayatta hiçbir sey ailenizden daha önemli degildir. Onlara haklari olan zamani ve ilgiyi verin çünkü böyle seyleri erteleyebileceginiz "baska bir zaman" i her istediginizde yakalayamayabilirsiniz. Bazilari der ki, dogumdan sonra alti hafta içerisinde normale dönebilirsiniz. Belli ki, bu bazilari, bir kere anne olduktan sonra artik "normal" diye bir seyin tarihe karistigindan habersiz. Bazilari der ki, anne olmak içgüdüsel olarak bilinir, sonradan ögrenilmez, belli ki bu bazilari hiçbir zaman 3 yasinda bir çocugu alis-verise götürmeyi denememis. Bazilari der ki, anne olmak sikici bir seydir. Belli ki bu "bazilari" ehliyetini yeni almis onsekiz yasindaki çocugunun kullandigi arabaya binmemis. Bazilari der ki, eger iyi bir anne olursan çocugun da iyi bir çocuk olur.

Belli ki bu "bazilari" çocuklarin bir kullanim kilavuzu ve garanti belgesiyle birlikte geldigini saniyor. Bazilari der ki, iyi anneler hiçbir zaman çocuklarina karsi seslerini yükseltmezler. Belli ki bu "bazilari" hiçbir zaman mutfaga aniden girdiklerinde çocuklarini; bütün mutfak havlularini ve peçetelerini mutfak masasinin üzerine yigmis, yanina 2 yasindaki küçük kardesini de oturtmus, elinde kibrit, acaba bunlar yaniyor mu diye denemek üzereyken yakalamamislar.

Bazilari der ki, anne olmak için egitimli bir insan olmana gerek yoktur. Belli ki bu "bazilari" hiçbir zaman lise birinci sinifa giden çocuklarinin matematik ödevlerine yardimci olmak zorunda kalmamislar. Bazilari der ki, besinci çocugunuzu ilk çocugunuz kadar çok sevemezsiniz. Belli ki bu "bazilari" bes çocuk sahibi degil. Bazilari der ki, çocuk yetistirmek için gereken her seyi kitaplardan da pekâlâ ögrenebilirsiniz. Belli ki bu "bazilari" çocugunu burnunu ya da kulaklarini leblebilerle doldurmus olarak bulmamis. Bazilari der ki anne olmanin en zor tarafi artan is yükü ve evde yerine getirmen gereken sorumluluklardir.

Belli ki bu "bazilari" hiç çocuklarini anaokula göndermek üzere ilk defa okul servisine bindirmek, ilk defa yatili okula göndermek veya çocuklarinin uçaga ilk defa yalniz basina binisini seyretmek zorunda kalmamis. Bazilari der ki, bir anne çocuklarini evlendirdikten sonra artik onlar için endiselenmekten vazgeçebilir. Belli ki bu "bazilari" çocuk evlendirmenin fazladan endiselenecek bir kiz ya da bir erkek çocuk daha edinmek oldugundan bihaber. Bazilari der ki, çocuk kendi hayatini kurduktan sonra artik annenin görevi bitmistir. Belli ki bu "bazilari" nin hiç torunu olmamis. Bazilari der ki, annenize onu sevdiginizi söylemenize gerek yoktur, anneniz bunu zaten bilir.
Belli ki bu "bazilari" bir "anne" degil.

Hayatinizdaki tüm Annelere...

Şentürk
12.05.2006, 16:47
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Bülent Bayraktar
12.05.2006, 16:48
tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum

halil ibo
12.05.2006, 17:38
Sevgili Külünkoglu gerçekten etkileyici bir hikaye.Bizimle paylastigin için tesekkürler.

Basimizin taci tüm annelerimizin günü kutlu olsun.Aramizdakilerden annesi hakkin rahmetine kavusmus olanlara sabir,annelerine duayi esirgemeyelim...

Birgün degil hergün olmali diyenler; birgün bile olsa annenize zaman ayirin.Kimbilir belkide anneler günü sizin gibiler içindir.

The Legend
12.05.2006, 18:50
tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

edaaa
12.05.2006, 20:37
Anneler...karsiliksiz seven, almadan veren tek varliklar...bütün anneler ayni midir acaba?

Her gün gazete sayfalarinda gördügümüz,genç yasta bilinçsizce anne olup, çocuklarini cami avlularina, kapi önlerine birakanlar...bakamadiklari için evlatlik verenler...küçücük yavrularini üvey baba elinde harcatanlar...ceplerine sadece para koyup,önlerine büyük imkanlar serip, sicacik kucaktan, iki çift sevgi sözcügünden mahrum birakanlar...bunlar ne peki?bunlar da mi anne...?

Yokluk içinde tarlada hem ekinini kaziyip hem sirtinda bebesini tasiyanlar...kendileri yemeyip, yavrularini yedirenler...sehit olan evladinin ardindan yüreginden kanlar aktigi halde basi dimdik gururla -ne mutlu bana,sehit anasi oldum... diyenler...ISTE BENCE GERÇEK ANNE BUNLAR...

Gerçek anneler...sizin gününüz kutlu olsun...unutulmamayi hakedenler sizlersiniz...

A.Hilal Çakıroğlu
12.05.2006, 21:25
KISKANMAYI:<O:P></O:P>
" Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye<O:P></O:P>
Ayni cümle olmasa da sansli oldugumu vurgular hepsmileys/smiley9.gif<O:P></O:P>

V E ... ADALETI;

hemen hemen aynen

Hikaye de çok güzeldi.
Tüm annelerimizin Anneler günü kutlu olsunsmileys/smiley17.gif
Canim annem ben bu mesaji yazaken. "beni mi çekistiriyosun internette" diyorsmileys/smiley1.gif

Sevgi
12.05.2006, 21:38
ben annemden alinti yaptim da her aksam annemim atlamadan söyledigi cümleyide söylemeden geçmim

''e sevci kal o bilgisayarin basindan, bakacam sabah nasil kalkacan,bak saga bagircakmiyim sabah'' smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif
canim annem her gece usanmadan tekrarlar yinede her sabah 07,30 da ''e kizzz kalk da geç kalacan yine'' diyerek kalkana kadar bekler smileys/smiley1.gif

Pazar günü hediyesinide bekler çok feci alisti.Alsan ne gerek vardi der almasan surat yapar smileys/smiley1.gifAnnem annem canim annem çok SEVIYORUM SENI.

sümela61
12.05.2006, 21:41
@ Külünkoglu... tam bugün aglamadim diyordum ki, eklediginiz hikayeyi okudum... tesekkürler paylasim için...

Mayls
12.05.2006, 21:42
ya arkadaslar ben anneme hediye alcam da ne alim sizce. fazla pahalli olmamasi lazim ekonomik kriz banada vurdu

CaMoKa
13.05.2006, 16:04
arkadaslar simdi anneme hediye aldim babamdan fazla para almistim üstü benim olur die bi çanta aldim fiyatini söylemeyimde cebimden babamdan aldigimdan fazla para cikti anlamadim...

Semih58
13.05.2006, 17:21
Anneleri hayatta olanlar,onlarin kiymetini bilin,onlari çok sevin,üzmeyin.

Kaybedince bir daha gelmiyor,anilar kaliyor.

FANATIK61
13.05.2006, 17:50
smileys/smiley1.gifhani eski zaman masallari anlatir
hüznümü huzura dolarsin
kasim gözümden çok içim bir parçan
annem sen benim yanima kalansin

hani bir biblon vardi kirdigim
üstüne ne kirginliklar yasadin
ama bil ki ben de parçalandim
annem ben senin yanina kalanim

annem annem
sen üzülme
sözlerin hep yüregimde

annem annem
gel üzülme
ben hala seninim
dizlerinde

uzayan sohbet gecelerinde
rolleri unutup dost oluruz
bizi baglayan bu kan degil yalniz
annem biz birbirimize kalaniz

ben kararli uçarken yolumda
sen çatik kaslarinin altinda
her yeni güne sevgiyle baslarsin
annem sen benim yanima kalansin

Annem annem benim bir tek canim annem
Kendimi bilmezlige çocuklugumda..
Hayat dolu yasamini gözlerinde
Bizlerle her an sevkat yürekli annem
Annem annem benim bir tek canim annem.

Mevsimlerin nasil geçtigini her yil..
Sobamizi yaktigin kislarca her yil
Evimize sicakligi gülüsünle
Soguklugu unutturdun sözlerinle...

Okullari birliktelikle siramda..
Yanibasimdan hiç ayrilmazdin annem
Seninle günesi buldugum su an da
Degerin biçilmez yüce mekanda da...
smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif

Ak saçli basini alip eline,
Kara hülyalara dal annecigim!
O titrek kalbini bahtin yeline,
Bir ince tüy gibi sal annecigim!

Sanma bir gün geçer bu karanliklar,
Gecenin ardinda yine gece var;
Çocuklar hiçkirir, anneler aglar,
Yasli gözlerinle kal annecigim!

Gözlerinde aksi bir derin hiçin,
Kanadin yayilmis, çirpinmak için;
Bu kis yolculuk var, diyorsa için,
Beni de beraber al annecigim!...

Dünya'ya gelince ilk sözüm annem
Hep seni yasarim biricik askim
Varligim, herseyim sen özüm annem
Bülbülün askindan derindir askim

Ugruna canimi veririm annem
Yoluna daglari delerim annem
Kendimden çok severim annem
Ferhatin sevgisinden derindir sevgim

Beni bir sen anlarsin çileli annem
Nuryüzlü güzeller güzeli annem
Bu çigligin yoktur ezeli annem
Rüzgarin sesinden derindir sesim

Sensiz karanlik geceyim annem
Papatyam, gülüm, çiçegim annem
Ayaginin altini öpeyim annem
Tarifsiz duygulardan derindir duygum

MrbLack
13.05.2006, 19:02
Tüm Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun.
Ne yazik ki anneler gününde annemin yaninda olamiyacagim.Malum deplasmanda olacagizsmileys/smiley11.gif

Colakoglu
14.05.2006, 02:45
Tüm annelerin anneler gününü kutlarim,iyiki varsiniz..

hayat61
14.05.2006, 14:31
TRT1 de "Onlar hep çocuk kalacak" adli programi biraz önce (gözyaslarimi engelleyemedim)izledim.Halakendime gelemedim.

Zorla evlendirilen teyze çocuklari...2 tane zihinsel engelli birarada didisen ogul.Ne kadar büyük sevgi,özveri...Havva-Isfail Bayram çifti yaptiklarini fedakarlik olarak görmemeleri...Isfail beyin tuvalet sorununu anlatirken gözlerinin dolmasi çocuklari sikinti çekiyor diye kendi için degil.Havva hanimin mezun ettigim 5. siniflardan birinde çocuklarimin olmasini isterdim.Nasil gülebiliyorsun diyenlere neden gülemeyecekmisim diyerek yavrularina sahip çikisi.Isfail beyin Havva hanim için;"35 yildir bir kez bile sinirlendigini görmedim.Nadirde olsatuhafliklar yaptiklarinda sinirlendigimde beni ve çocuklari hemen sakinlestirir" demesi onun ne kadarsevgi dolu biranne oldugunu gösteriyor.Bu çift bir kere bile agizlarindan anne - baba lafini duyamacaklari çocuklari için yapiyor.(Programidaki uzmanlarbu çocuklarinin bu yasa kadar gelmesini çok iyi bakilmalarina bagliyor.Ayni rahatsizlikta 2 çocugin bu sekilde bakilmasinin baska bir örnegi olmadigini belirtiyor.)

Havva-Isfail Bayram çifti eli, öpülesi anne baba.Havva hanim nezlinde gerçek annelerin anneler gününü kutluyorum.

Canim annem seni çoooook seviyorum.

TSelif
14.05.2006, 14:49
Tüm annelerimizin ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN ..(TRABZONSPOR lu olanlarin iki kere kutlu olsunsmileys/smiley2.gif)

Seni Çok Seviyorum ANNEMhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley31.gif

cakal 61
14.05.2006, 16:29
butun annelerin ANNELER GUNU KUTLU OLSUN smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

yasarken kiymet bilmeyiz

ölünce cok arariz

edaaa
14.05.2006, 17:16
Aglama anne benim için aglama

Bende herkes kadar aldim acilardan

Bende herkes kadar yandim...

Sen ne olur çocuklugumu sakla

Tek kalan bu elimde avucumda...

Bende herkes kadar aldim acilardan

BENDE HERKES KADAR YANDIM.......

Ahh.. annem...güzel annem...nasil tarif edilir ki...o benim canim...parçam...yüregim...dizlerine yatip,utanmadan,sikilmadan aglayip, dert yanabildigim;gözlerimin taa içine, en derin yerine bakip üzüntümü, mutlulugumu anlayabilen tek varlik...gözlerimin içine senin gibi bakan birine daha rastlamadim anacigim...hep dünyalar güzeli kizim diye seversin beni...gözlerinin içinin güldügünü bir gün görecegim dersin hep bana...bir gün annem...insallah bir gün, sevinçten agladigimiz günlerimiz de gelecek...yeter ki hep yanimda ol...sana kurban olurum ben güzeller güzeli annem...

mezgit
14.05.2006, 18:00
özel günleri sevmsyorum.Böyle günlere gerek oldugunu düsünmüyorum.

Recep Çaltepe
14.05.2006, 18:03
Annem Seni Nasil Hatirlamam
Senki Dünyanin en degerli Varligisin
Senki Allahdan baska Taptigim varliksin
Cünkü Sen benim Annemsin

Nasil hatirlamam anacigim nasil
Kaç geceler bana ninni söylerdi
Hasta olunca oydu basucumda bekleyen
Biraz yorulmayayim, üzülmeyeyim, hemen
Alir kucagina oksardi, saçlarimi öperdi.

Uzun kis geceleri masal masaldi
Güzel çoban kizlari, iyi kalpli sultanlar
Bir suyun akisi gibi geçip gitti zamanlar
Simdi ne o dünkü çocuk, ne de o masal kaldi.

Yikayan oydu mürekkep lekeli parmaklarimi
Aksam biraz geciksem yollara düserdi
Sokaga çikarken «Yavrucugum üsütme» derdi.
Hemen bir kazak örerdi biraz bos kaldi mi.

Bilirim yine kalbinde yerim anacigim
Selam sana Anneler Günü Dünya'dan
Yeni dönmüsçesine bir aksam okuldan
Vefali ellerinden öperim anacigim.

Hüseyin Çümen
14.05.2006, 18:13
Annecim seni çok seviyorum dogum günün kutlu olsun

fındıkoğlu
11.05.2007, 10:28
sevgili annem, birgün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur...
anneler günün kutlu olsun......

TSelif
11.05.2007, 10:41
Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun :)

ilhan
11.05.2007, 10:50
Annnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeee , Seni çooooooooooooooook seviyorum !!!

Külünkoğlu
11.05.2007, 11:00
İçlerinde belki senede bir gün hatırlananlar vardır Ama onlar bile hatırlanmamann acısına karşılık cefakar ve vefakar oldukları için tebessüm ederler bugünlerde... Kocaman yürekleri başka bir şekilde davranmasına müsade etmeyen analar ah analar...

Elleri öpülesi cefakar vefakar Annelerimizin günü kutlu olsun. Dünden bugüne aramızdan ayrılan Annelerimizin mekanı cennet olsun.

AtalaY_BuğrA
11.05.2007, 11:13
Ayaklarının altında cennet olan yüce varlıklar iyi ki varsınız.Öncelikle kendi annemin, sonra annelik hasreti ile yanıp tutuşupta olamayanların ve de anne olan bütün kadınlarımızın anneler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin...

onurkaradeniz
11.05.2007, 11:37
annelerimizin bu gününü kutlarım ALLAH onları başımızdan eksik etmesin onlarsız bi hayat çok zor ve çekilmez olur...tekrar bütün TÜRK annelerin anneler gününü kutlarım :)

immortal_TS
11.05.2007, 12:32
Dünyanın en kıymetli en mukaddes varlıkları olan Annelerimizin anneler gününü şimdiden kutlarım.

macka61
11.05.2007, 14:30
bende tüm Annelerimizin anneler gününü kutlarım

Erkan
11.05.2007, 14:42
Tum annelerimizin anneler gununu simdiden kutlarim... (Su hediye isi de bayaa bi sikinti ya..)

zky_ts
11.05.2007, 15:56
Bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum...:tsmeşale:

Özge
11.05.2007, 16:11
Tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım

Murat'
11.05.2007, 16:16
yaa birşey dikkatimi çekti konu tam 1 ay önce açılmış....ama herhalde gereken ilgi görmemiş....herneyse..

Tüm annelerin anneler gününü kutlarım

Oğuuz
11.05.2007, 17:07
Dünyaya gelmeye hazırlanan bir çocuk, doğumdan bir gün önce Allah ile görüsür. Bebek:

- Allah'ım dünyaya gideceğim ama ben orada ne yapacağımı bilmiyorum.

- Ben senin için bir melek yarattım ve o seninle ilgilenecek.

- Allah'ım onların dilini bilmiyorum. Onlarla nasıl anlaşacağım. Nasıl iletişim kuracağım.

- Senin icin yarattığım melek, sana sabırla onların dilini öğretecektir.

- Allah'ım dünyada duyduğum kadarıyla çok kötülükler varmış. Onlarla nasıl başa çıkacağım bilemiyorum.

- Senin için yarattığım melek, seni canı pahasına kötülüklerden koruyacaktır merak etme.

- Allah'ım sana tekrar nasıl döneceğim?

- Senin icin yarattığım melek, bana nasıl donecegini sana anlatacaktır.

Derken Melekler gelir ve dünyaya gitme zamanının geldiğini söylerler ve çocuğu

Allah'ın huzurundan götürürlerken bebek tekrar sorar.

- Allah'ım benim için yarattığın melek, peki adı ne onun?

- Adının önemi yok ama sen ona ANNE diyeceksin..

Murat'
11.05.2007, 17:11
bu arada annemi 3 aydan beri görmüyorum yaaa

Ayşe Aygün
11.05.2007, 17:23
Cennet Anaların ayaklarının altındadır. Hz. Muhammed
Ne güzel anlatmış efendimiz bize Annelerin ne kadar kutsal olduğunu.Onların haklarının ödenmeyeceğini.Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

Oğuuz
11.05.2007, 17:24
bu arada annemi 3 aydan beri görmüyorum yaaa
mevlam tez zamanda kavuştursun inşallah..

Murat'
11.05.2007, 17:26
inşallah haziran ayının başında kavuşacağım....çok özledim yaaa....insan uzakta iken annesinin kıymetini daha fazla anlıyor..

Ayşe Aygün
11.05.2007, 17:34
Ebû Hureyre (r.a.) anlatıyor. Bir adam Peygamberimize gelerek:

– Ey Allah'ın Resûlü, insanlar arasında iyi davranmama en çok Iâyık olan kimdir? dedi. Peygamberimiz:

– Annendir, buyurdu. Adam:

– Sonra kim? dedi. Peygamberimiz:

– Annendir, buyurdu. Adam;

– Annendir, buyurdu. Adam;

– Sonra babandır,16 buyurdu.

Peygamberimiz şöyle buyuruyor:

“Anne ve babasına itaat eden, ikram ve ihsanda bulunana ne mutlu, Allah onun ömrünü artırsın."23 Amîn ve'l-hamdülillâhi Rabbi'I-Âlemin.

Badaloğlu
11.05.2007, 17:50
Her şeye alıştımda sensizliğe bir türlü alışamadım.Allah, mekanını cennet eylesin...

Tüm annelerimizin bu güzel günü kutlu olsun...

Şuayip Aydın
11.05.2007, 18:39
tum anenelerimzim anneler gunu kutlu olsun benim annem bana tek bişe dedi oglum sakın ama sakın haytında hic ama hic yalan soyleme isze bunun hakkında ufak bi hikaye anlatacagım peygamber efendimizin doneminde bi sarhos hem zina hem alkol yani anlacagınız ne kadar kotuluk vrsa adam var peygamber efendimiz adamı huzura cagırı ve adamın karsısına gercer ve der

ey allahın kulu sana uc tane secenek sunuyorum
1.zina'yı terk edeceksin
2.alkolu bırakacaksın
ve son secenek
3. yalan soylemecesin

adam dusunur ve cevabını verir icinden duyo peygambere soz verecem zina yapnıcam derse dayanama yaparım alkol icmeyecem derse dayanamam icrerim en iyiy yalan soylemem sıkkını seceyim der ve

peygamberimize soyle ey alalhın resulu ben bunladan sonra sana yalan soylemecem der ve gider

askam ustu peygamber efendimizz adamı gormeye gider ey allahın kulu bugun ne yaptın der adam ne diyecegini sasirir peygambere nasıl icki ictigni nasıl zina ettigini soyler hemen ordan kacar etsi gun peygamber efendimiz adam gor gene dir adam efendimizi gorunce gene kacar ve sonra ickiyide zinayıda bırakır sonra peygamber efendimzin huzuruna cıkara ve soyle der ya rusulullah siz beni olye bi yerimden baladınız ki ne alkol alabiliroyum nede zina yappabilirom der peygamber efendimizde ben seni zorlamadım sen kendin sectin o sıkkı ya rulullah evet ben kendim sectim der ve artık ne alkol alıyom nede zina yapıyom

ardan bir gecer adamın annesi gelir peygamber efendimizn huzurana ve ona cok ama cok dua eder sen benim oglumu kotu alişkan uzaklartırdın allah razı olsun der peygamber efendimiz ise ben bişe yapmadımo herseyi kendi yaptı der ve adamın annesini evne kadar goturuur....

Misina
11.05.2007, 18:41
anneler günü babalar günü sevgililer günü gibi emperyalist oyunlarından nefret ediyorum.Bu özel gün işi sırf birileri çiçek satacak hediye satacak ekonomik girdi sağlayacak diye dünya uygarlıklarına dayatılan hilelerden ibaret.

SDanışmaz
12.05.2007, 15:11
Tüm anneLerin anneLer günü kutLu oLsun :)

Beytullah
12.05.2007, 15:20
herkesın anneler gunu kutlu olsun .... onlar olmasa biz ne yapardık yaa :)

FANATIK61
13.05.2007, 01:40
Tüm Annelerin Anneler Gününü Kutlar Hepsinin Ellerinden Öperim Özellikle Şehit Analarimizin. Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez.

http://www.gulum.net/kartlari-resimleri/anneler-gunu-kartlari/images/anneler-gunu-kart5.jpg

Misina
13.05.2007, 01:47
anneler günüyle ilgili bir başlık vardı sanırım

Tunga
13.05.2007, 01:57
O başlıkla birleştiriyorum.

Kemal Musaoğlu
13.05.2007, 05:31
'Cennet annelerin ayakları altında'

Bugün, Peygamberimiz’in 'cennetle' müjdelediği annelerin günü. Karşılıksız sevginin kaynağı olan annelerimiz, olağanüstü fedakarlıklarıyla göz yaşartıyor.
Tüm çocukların hediye telaşına düştüğü Anneler Günü'nde, yurdun dört bir yanında yaşanan büyük fedakarlık örnekleri, yürek sızlatıyor. Antakya Belediyesi tarafından yılın annesi seçilen Şükriye Erişen, evlatları uğruna verdiği mücadeleyle herkese örnek oluyor. Erişen en büyüğü 53 yaşında olan ve uzmanların "40 yaşına kadar zor yaşar" dediği, kas hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum 2'si kadın 3 çocuğu ile adeta bebek gibi ilgilenerek onları yaşama bağlama mücadelesi veriyor.

BİR GÜN BİLE ‘OF’ DEMEDİ

6 çocuğundan üçünün bakıma muhtaç hasta olduğunu belirten Şükriye anne, “Vefat eden eşimin emekli maaşıyla güçlükle geçiniyoruz. Hasta çocuklarım, asla kendi başlarına bir şey yapamıyorlar. Ergenlik döneminde başlayan rahatsızlıkları onları yavaş yavaş tekerlekli sandalyeye mahkum hale getirdi. Bbanyolarını yapamıyor hatta kendi başlarına yiyip içemiyorlar. Onları hayata bağlayan tek umut benim. Her gün biraz daha gözümün önünde eriyip giden çocuklarıma bakarken bir gün bile 'öf' demedim. Kendimi onlara adadım. Onlar için ayakta durmak zorundayım" diyor.

‘EN ŞANSLIMIZ ÖNCE ÖLÜR’

İlköğretimi bitirdikten sonra hastalanan ve annesinin sırtında taşımasıyla liseyi bitiren 53 yaşındaki Ayten Erişen, "Benden sonra kardeşim hastalandı. Doktora gitmek dışında dışarı çıkamıyoruz. Annemiz her şeyimiz" diye konuşuyor. 49 yaşındaki Hülya Erişen ise, "Kardeşlerim arasında en şanslı olan annemden önce ölür. Çünkü onun bizi terk etmesine dayanamayız. Bizi hayata bağlayan tek kişi o" diyor.

Konya'da yaşayan Raziye Özcan ise, 2 haftalıkken geçirdiği havale nedeniyle yatalak olan oğlu Adem'e, tam 37 yıldır büyük özveriyle bakıyor. Oğluyla bebek gibi ilgilenen 63 yaşındaki kadın, onu sırtında taşıdığı için 3 kez bel ameliyatı olmuş. Eşini kaybettikten sonra yalnız kalan yaşlı kadının tek endişesi, kendisi öldükten sonra oğluna bakacak kimsenin olmaması. Konuşamayan oğlunun kendisine bir kez bile "anne" diyemediğini ifade eden Raziye Özcan, "Onun anne demesine o kadar çok hasretim ki.." sözleriyle özlemini dile getiriyor.

‘ANNELER FEDAKAR OLUR’

Kayseri'de yılın annesi seçilen Elife Acar'ın hikayesi de yürek parçalıyor. 62 yaşındaki kadın, özürlü 3 çocuğu ile gözleri görmeyen ve yatalak olan görümcesine bakıyor. Ayrıca kanser tedavisi görüyor. Çocuklarıyla yaşamaktan mutlu olduğunu söyleyen fedakar anne şöyle konuştu: "Akraba evliliği yaptığım için 8 çocuğumun 3'ü özürlü. Özürlü çocuklarıma ve görümceme ölünceye kadar bakmak istiyorum. Anneler evlatları için fedakar olsunlar. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim. Kanserliyim ama çocuklarıma ve görümceme de bakıyorum."

sweetrose
13.05.2007, 21:15
Annem böyle günlerin; kapitalizmin küçük ve saydam tuzakları olduğunu söylediği için tek bir öpücük yetiyor tabi uzakta olduğum için tek bir "alo" yeterli oluyor.

Gamze
13.05.2007, 21:22
Öncelikle anneciğimin gününü kutladım.Bugün TSira annelerini de kutladık. ;) Sitedeki tüm diğer annelerin de anneler günü kutlu olsun.Allah onların dualarını üzerimizden eksik etmesin.

Külünkoğlu
09.05.2008, 08:58
Başlığı tozlu rafdan alalım. :)

Öncelikle diger "gün" diye tabir edilen günlere inanmadigimi belirtmek istiyorum. Ama malesef ki tüketim toplumu sevdiginiz insanlarin böyle günlerde sizden beklentilerinin olmasina yol açar ve sizde buna kiyisindan kösesinden uymak zorunda kalirsiniz. Yani benim için öyle. Bu günleri hevesle bekleyenleri tenzih ederim.

Bizim annelerimiz çok farklıdır çok özeldir. Yeri geldiğinde Baba yeri geldiğinde abi kardeş olurlar. Yeri geldiğinde Gazi Annesi yeri geldiğinde Şehit Annesi olurlar. Vekafarlıkları cefakarlıkları metanetleri Vatanseverlikleri dünyaca ünlüdür. Bizim annelerimiz çok başkadır.

Pazar günü Anneler günü, Annelerimizin ellerinden öpüyor ayri ayri saygilarimi sunuyorum.

Ama ben annemle şakalaşmayı da çok severim, özür dileyerek alıntılara da başlıyorum. :D

Annelerimizden Neler Ögrendik;

IYI YAPILMIS BIR ISI TAKDIR ETMEYI:
"Bana bakin, çikin birbirinizi disarda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!"

DUALARIN GUCUNU:
"Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozuldugunu
farketmedi..."

ZAMANA KARSI YARISMAYI:
"O oyuncaklarini topla yoksa bi tekme attigim gibi
hepsini karsi sahilden toplarsin.."

MANTIKLI DÜSÜNMEYI:
"Ben öyle diyosam öyledir...!!!"

HAYATIN TRAJIKOMIK YANLARINI:
"Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam
güldürücem... "

HAYATIN ÇELISKILERLE DOLU OLDUGUNU:
"Kapa çeneni ve çorbani iç ..!!"

DAYANIKLI OLMAYI:
" O ispanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!"

ABARTMAYI:
"Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabilarinla
içeri yürüme diye..!!"

DAVRANIS PSIKOLOJISINI:
"Babana çekicegine biraz bana çekseydin noolurdu ..."

KISKANMAYI:
" Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye

SABIRLI OLMAYI;

HAKKIMIZI ALACAGIMIZI;
"Eve vardigimizda ben bilirim sana yapacagimi"

GENETIK BILGILERI;
"Sen de o körolasıca babana çektin."

DIYALOG KURMAYI;
- Sana bir sey sordugumda cevap ver...!!
- Ne söyleyeyim anne ?
- Sus!! Bana cevap verme !!!

TIP BILGILERINI;
"Gözlerini sasi yaparken bir gün öyle kalivereceksin,
göreceksin gününü"

OLGUN OLMAYI;
"Bu tabagin hepsini bitirmezsen asla büyüyemezsin."

BILGELIGI;
"Benim yaşıma gel de anlarsin o zaman."

VE ADALETI...;
"Bir gün senin de çocuklarin olacak.. insallah onlar

Kaya
09.05.2008, 09:00
Annelerimizin ellerinden öpüyorum...
Sevgiler...

Faik Yılmaz
09.05.2008, 09:19
Annelerimizin bizim için çektiği sıkıntıların onda birini bile çekmezdik biz..... Dünyanın en fedakar varlıkları.... Yaşam pınarımız......Ellerini öpmekten aşındırmamız gereken sevimli ihtiyarlar.

Anneler günü vasıtasıyla önce kendi annemin sonra diğer bütün annelerin ellerinden saygıyla sevgiyle öpüyorum.... İyiki varsınız....

Harun-61
09.05.2008, 09:41
Annecigim, Seni seviyorum
.

m@rdi
09.05.2008, 09:47
Her gününü bana ve kardeşlerime bilgeliği ve adaleti aşılayarak geçiren annem... Hakkını ödeyemem...

Tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum,sizleri seviyoruz :)

Kaya
09.05.2008, 09:53
Vallahi annem olmasa; sanırım şu an bulunduğum konumun %10'unda bile olamazdım sanırım.

O yüzden tüm annelerin bu özel günü ve her günü kutlu olsun, mutlu olsunlar...

esmertr
09.05.2008, 09:55
Canım annem başta olmak üzere bütün annelerin ellerinden öpüyorum.

ÖmerFarukYılmaz
09.05.2008, 10:03
Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun...

TSelif
09.05.2008, 10:17
Annelerimizin anneler günü kutlu olsun :)
Hergün anneler günü olsun :)

ErayAkyüz
09.05.2008, 10:20
başımızın tacı annelermizin günü kutlu olsun

İsmail Çavuşoğlu
09.05.2008, 10:20
tüm annelerimizin anneler gününü cani gönülden kutluyorum.
bu arada hayatını kaybetmiş annelerimizdende dualarımızı esirgemeyelim...

Mustafa K. Demirbaş
09.05.2008, 10:24
tüm annelerin anneler günü kutlu olsun ...

Ayşe Aygün
09.05.2008, 10:33
Cennet Annelerin ayakları altındadır demiş HZ. Muhammet. Bizlerde inşallah hayırlı evlatlar olur o cenneti hakederiz Annelerimize davranışımızla.Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.Ellerinden öperiz.

SDanışmaz
09.05.2008, 10:37
Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun :)

ilhan
09.05.2008, 11:13
Benim için her gün anneler günü :)

Önce kendi annemin sonra bütün BMN ailesinin annelerinin daha sonrada dünyadaki tüm annelerin ellerinden öper anneler gününü kutlarım.

Çağatay_
09.05.2008, 14:19
Annelerimizin günü kutlu olsun fakat , Mayıs'ın 2. pazar günü kutalnmıyor muydu ? :S

Faik Yılmaz
09.05.2008, 14:21
Annelerimizin günü kutlu olsun fakat , Mayıs'ın 2. pazar günü kutalnmıyor muydu ? :S

olsun ben köye gidecem bi daha kutlayamam :D

ÜNAL
09.05.2008, 14:22
Annemin ve tüm dünya annelerinin anneler günü kutlu olsun.:)

Çağatay_
09.05.2008, 14:25
Arkadaşlar galiba anneler günü değil ama kutlu olsun :D

Faik Abi bu işi de gördün gitmeden hadi yine iyisin ççç

OYılmaz
09.05.2008, 14:45
ANNECİĞİM

Ak saçlı başını alıp eline,
Kara hülyalara dal anneciğim!
O titrek kalbini bahtın yeline,
Bir ince tüy gibi sal anneciğim!

Sanma bir gün geçer bu karanlıklar,
Gecenin ardında yine gece var;
Çocuklar hıçkırır, anneler ağlar,
Yaşlı gözlerinle kal anneciğim!

Gözlerinde aksi bir derin hiçin,
Kanadın yayılmış, çırpınmak için;
Bu kış yolculuk var, diyorsa için,
Beni de beraber al anneciğim!...

NECİP FAZIL KISAKÜREK

Tüm annelerin, anneler günü kutlu olsun

Cafer KILIÇSOY
09.05.2008, 20:06
Sevginin en sıcağını senden öğrenmişim anam,
Yalan dünya benim olsa, yokluğuna dayanamam.

Yıkadın kundağa sardın, koynuna koydun salladın,
Ne çileler çektin anam, gece gündüz uyumadın.

Canını dişine taktın, ayları yıllara kattın,
Bu can kurban sana anam, bana gözün gibi baktın.

Bulamam anam gibi yar, dolansamda diyar diyar,
Ayaklarının altında, Yaradanın cenneti var.

Tüm Annelerimizin Anneler Gününü kutlar ellerinden öperim.

MehmetGÜRSOY61
09.05.2008, 20:09
ASIL BİZLER İÇİN HER ZAMAN HER SANİYE anneler günüdür.

Emirhan Makul
09.05.2008, 20:12
http://img510.imageshack.us/img510/3498/annelergnlq7.gif

Bütün Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun..!

alper*
09.05.2008, 20:32
anneler gunu bugun mu yahu bu sene erken geldi :S:S

Ali Can
09.05.2008, 20:38
bütün annelerin anneler günü kutlu olsun

vurgun_kiz_61
09.05.2008, 20:41
Butun annelerimizin anneler gununu en icten dileklerimle kutlarim:)

LazAnisT
09.05.2008, 20:52
Annelerimizin günü kutlu olsun fakat , Mayıs'ın 2. pazar günü kutalnmıyor muydu ? :S1-2 günün aramızda lafımı olur arkadaşlar:)

OLCAY ÇAKIR
09.05.2008, 20:56
Ağlarsa anam ağlar,gerisi yalan ağlar.

Bugünden, tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum.

fındıkoğlu
09.05.2008, 20:59
tüm annelerimizin özellikle şehit annelerinin bu özel günlerini kutlarım:cool:

Semih58
09.05.2008, 21:57
Benim gibi annesi vefat edenlere Allah'tan rahmet hayatta kalanlara uzun ömürler dilerim.

ANA GİBİ YAR BAĞDAT GİBİ DİYAR OLMAZ.

Seyit Hoca
09.05.2008, 22:33
Yüreğimizdeki anne sevgisini , kelimeler yeter mi ki anlatmaya..?
Bir günümüzde değil mutlaka , her günümüzdeler onlar .

Annelerimizin ANNELER GÜNÜNÜ kutluyorum.

TolgaTopçu61
11.05.2008, 00:25
http://www.trabzonspor.org.tr/images/intro/100508annerlergunu.jpg (http://www.trabzonspor.org.tr/index.asp)

Mustafa
11.05.2008, 02:09
Öncelikle anne olan tsiralarımızın anneler günü kutlu olsun.Daha sonra tüm üyelerimizin anneler günü kutlu olsun.Kendi anneminkini kutlayacamda Antalyalara gezmeye gitti :(

Adem Erdoğan
11.05.2008, 02:12
Tüm annelerin günü kutlu olsun.
Ne yaparsak yapalım onların hakkını ödeyemeyiz.
Uzak kalınca kıymetleri daha net bir şekilde anlaşılıyor.

Ahmet Kuru
11.05.2008, 02:17
Tüm Annelerin anneler günü kutlu olsun...
Ademin de dediği gibi gerçekten uzak kalınca kıymetleri daha net anlaşılıyor...
Mevlam herkese hayırlı evlat olmayı nasip eder inşallah.

Adem Erdoğan
11.05.2008, 02:55
http://www.google.com.tr/logos/mothers_day08.gif

mehmet83
11.05.2008, 07:38
Annemi gormeyeli 2 sene oldu. Bayramlarda elini opmeyeli 11 sene. Eminimki hepiniz biliyorsunuzdur ama ben yinede soyliyeyim. Annelerimizin kiymetini billelim arkadaslar.

Çağatay_
11.05.2008, 10:19
Gerçek anneler günü kutlu olsun.. :)

Great White
11.05.2008, 10:27
Dünya' daki annelik vasfını yerine getirebilmiş tüm annelerin "Anneler Günü" nü içtenlikle kutlar, hepsine uzun ömürler dilerim:)

Alibeyoglu
11.05.2008, 11:17
bütün annelerin özellikle trabzonsporlu annelerin anneler gününü kutlarim

MehmetGÜRSOY61
11.05.2008, 11:23
tüm annelerin anneler günü kutlu olsun

Özge
11.05.2008, 11:44
Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

mrt_tpc61
11.05.2008, 11:46
Annelerin hakkını biz nasıl verebiliriz ki.9 ay taşımak çok zor bişey ama anne yüreği işte.Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun!

A.Hilal Çakıroğlu
11.05.2008, 11:47
Başta kendi annelerimiz ve sitemizdeki anneler olmak üzere, hakeden tüm annelerin anneler gününü kutluyorum...

Selman
11.05.2008, 11:48
Tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım.

yeşilçotanak
11.05.2008, 12:05
SELAM DOSTLAR hepinizin anneler günü kutlu olsun.bu anneler gününde en büyük hediye dün feneri avni akerin çimlerine gömen o birbirinden güzel iki tane gol,dü benim için. bu galibiyeti 25.03.2008 günü bizlerden ayrılıp hakkın rahmetine kavuşan anneciğime hediye ediyorum sen SEN TOPRAĞINDA RAHAT UYU ANNECİĞİM

Seda
11.05.2008, 12:39
Annneeecigiiimmmm :) Seni cok seviyoooruuuummm :)
Benim annem en güzeli, en sirini, en tatlisi :p Cünkü o benim annem :p

Basta annem olmak üzere tüm annelerin anneler günü kutlu olsun, ellerinden öpüyorum hepsinin :)

Nytre
11.05.2008, 12:43
anneler gununuz kutlu olsun anneler!... :)

trabzonspor kadinlar derneginden bir ses cikmadi herhalde.

Koray
11.05.2008, 12:46
Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun...

Murat Değirmenci
11.05.2008, 12:48
tüm analarımızın bu anlamlı gününü kutlar sağlık ve sıhhatli bir ömür dilerim

murseltaskin
11.05.2008, 13:38
annem annler günün kutlu olsun

sozveren
11.05.2008, 13:41
Anacığım ellerinden öperim. Tüm annelerimizin bu anlamlı gününü kutlar, hepsine mutluluklar dilerim. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.

***NiLLYyY***
11.05.2008, 14:36
öncelikle canim annemin ve canim babaannem in anneler gününü sonra da tüm annelerin anneler gününü kutluyorum:) iyiki varsiniz:D

Ömer SEVİNÇ
11.05.2008, 15:29
Bir anneler gününü daha anneme pırlanta alamadan geçirdim! Artık insan içine çıkamam herhalde!

Faik Yılmaz
12.05.2008, 08:33
Anneler gününde elini öpebileceğim bir annem olması benim için en büyük hediyeydi zaten....

Nurbanu
12.05.2008, 11:40
anneciğimin yanında olamamak da benim en kara bahtımdan kaynaklanıyor... keşke trabzonda olsaydım.

EMine_61
12.05.2008, 16:10
anneciğimin yanında olamamak da benim en kara bahtımdan kaynaklanıyor... keşke trabzonda olsaydım.

üzülme kardeşim annem için telefon da yeterli oldu inan bi de güzel bisküvili pasta yaptık mı gönlünü alırız :D

İskender66
10.05.2009, 15:40
http://www.gulresimleri.org/guller/gul_resimleri6.jpg
Annelerimizin ve bütün annelerin gününü kutlar, sağlıklı ve mutlu yaşamlar dilerim.

28TS61
10.05.2009, 15:41
Annelerimizin ve bütün annelerin gününü kutlar, sağlıklı ve mutlu yaşamlar dilerim.

Birtan Karaman
10.05.2009, 15:47
Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun .

Alihan Ertürk
10.05.2009, 15:47
Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun .

ÜNAL
10.05.2009, 15:59
Onlarsız kırkına dahi gelsen olmaz diye düşünüyorum.

Kutlu olsun:)

Coloradoydu
10.05.2009, 17:36
http://img66.imageshack.us/img66/8745/clipboardtz5jpganneuk9.jpg

Ellerini öpüp, içten bi sarılalım onlara... Hayden...

iskenderunlu
10.05.2009, 17:42
Birgün değil hergün hatırlayınız çünkü cennet annelerimizin ayaklarının altındadır

Burçak
10.05.2009, 17:43
Bütün Annelerin Anneler Günü Kutlu olsun.
Hergünü onların günü yapmamız bizim borcumuzdur unutmayalım.
İyiki Varsınız.

S@K@RON_61
10.05.2009, 18:10
tüm annelerin ve kendi annemin anneler günü Kutlu olsun

hatice_61
10.05.2009, 18:12
tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun

TolgaTopçu61
10.05.2009, 18:12
Tüm Annelerimizin Anneler günü kutlu olsun

Emre ÖZTÜRK
10.05.2009, 18:14
tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.Anneler dünyadaki en kutsal varlıklardandır onlara dil uzatanlarada tek sözüm kendilerininde bir annelerinin olduğunu unutmasınlar (dimi adi kocaelisporlular merak etmeyin biz sizin kadar adi olamıyoruz)

Hüseyin İlkin
10.05.2009, 18:16
Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun.

macka61
10.05.2009, 18:42
Tüm Annelerin Anneler günü kutlu olsun

Mehmet Fırat
10.05.2009, 19:20
Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun. :)

Lütfen tribünde milletin anasına sövenler bu günü kutlamasın!

Muhammet
10.05.2009, 19:32
Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.

Mustafa K. Demirbaş
10.05.2009, 19:36
Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun...

ApoCaN28
10.05.2009, 19:46
Önce BMN deki sonra da Tüm annelerin ANNELER GÜNÜ kutlu olsun ayrıca 1 gün değil her gün anneler günüdür benim için...

melâl
10.05.2009, 19:47
Tüm Annelerimizin anneler günü kutlu olsun =)

onlarla uğraşmadan çekilmezdi hayat yahu :D :rolleyes:

iyi ki varlar...

Özge
10.05.2009, 20:08
Öncelikle annemin ve daha sonra bütün annelerin anneler günü kutlu olsun.İyi ki varsınız.

Selman
10.05.2009, 20:28
Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.Hepsinin ellerinden öperim.

Orhan 55
10.05.2009, 21:10
Anneler Günü Kutlu Olsun BMN xD

Muhammet*
11.05.2009, 17:29
Anneler gününü annemsiz geçirdim.....

Mehmet
12.05.2009, 12:16
http://www.fotokritik.com/photos/orig/0/5/3/053450/e2e98f1f466f1a12976111feb5cec6c7.jpg

Kardesh TR
09.05.2010, 01:43
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs333.snc3/29274_433608643184_128490198184_5206680_1171775_n. jpg

Anneler Günün Kutlu Olsun Anam...

Semih58
09.05.2010, 01:48
2006 Yılında vefat eden annemin ve Bütün ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Kaya
09.05.2010, 02:01
Varlığımızı borçlu olduğumuz; sevginin, şefkatin, sabrın eşsiz timsalleri olan muhterem annelerimizin "Anneler Günü'nü" kutluyoruz...

http://www.bordomavi.net/images/haber/2010mayis09_anneler_gunu.jpg

www.bordomavi.net

28TS61
09.05.2010, 04:20
tüm annelerin anneler günü kutlu olsun

Emiroğlu
09.05.2010, 04:30
Msn ime de yazdım :

Sen varsan bende varım, sen nefes aldığın sürece tam'ım annem,can'sın, kan'sın,senin öğrettiğin gibi yaşıyorum, senin öğrettiğin gibi alıyorum bu nefesi ve bil ki hala senin öğrettiğin düğümü atıyorum.

İyi ki varsınız.

Altan Atabay
09.05.2010, 08:39
David cinayetten hapiste yatıyordu.

Birgün annesinden bir mektup aldı. Annesi: Oğlum biliyorum ki sen yanımda olsaydın bahçemi kazar benim en çok sevdiğim fideleri ekmeme yardımcı olurdun. Bahçeyi kazsam gerisini ben halledebilirdim ama bahçeyi kazacak gücüm yok vs.vs

David annesine cevap yazmış: Anneciğim sakın bahçeyi kazma cesetleri oraya gömmüştüm.

İki gün sonra FBI gelir bütün bahçeyi kazır ama ceset bulamaz yaşlı kadından özür diler ve gider.

David bir hafta sonra tekrar mektup yazar annesine: Anneciğim bu şartlar altında yapabileceğimin en iyisi bu. Kendine iyi bak.Oğlun.

Evet; her nerede olursak olalım annemizi unutmayalım. Annelerimiz baştacımızdır. Şehit annelerimiz baştacımızdır. Kimsesiz annelerimiz baştacımızdır.

Annelerimiz;

Cennetimizin sigortasıdır. Üzmeyelim sevindirelim. Ağlatmayalım güldürelim.

Hayırlı evlat olalım.

Mustafa K. Demirbaş
09.05.2010, 09:19
Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler gününü kutlar,ellerinden öperim

Öztürk Adem
09.05.2010, 10:12
Annem dedı kı en guzel hedıye sensın bana.Ne yanı ben sımdı anneme hedıye alamıyacakmıyım:PMukemmel reklam ya.

Tum annelerın anneler gunu kutlu olsun

Mert67
09.05.2010, 11:31
Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.:)

ferhat çınar
09.05.2010, 12:15
tÜm annelerİn anneler gÜnÜnÜ kutlarim......

ferhat çınar
09.05.2010, 12:39
Annelik, karşılıksız ve şartsız bir sevgiye dayanan, hiç bir değerle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir görev ve yüce bir duygudur. Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen anneler, aile ve toplum hayatının temel direğidir. Dünyada anne sevgisinin yerine konabilecek başka bir değer yoktur.
İlk öğretmenimiz, yol göstericimiz, yılmaz koruyucumuz, büyük destekçimiz ve yaşamdaki en önemli hazinemiz olan annelerimiz, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır.

Sağlıklı, mutlu ve üretken bir topluma annelerin katkısı çok büyüktür. Çocuk, kişiliği oluşurken en yakını olan ve sürekli ilişkide olduğu anneden etkilenir. Bu nedenle anne adaylarının kendilerini en iyi biçimde yetiştirmeleri, geliştirmeleri, bilinçli anneler olarak çocuklarına iyi örnek olmaları gerekir. :alkış::alkış::alkış::tsbayrak:

Annenin çocuğuna verdiği sevgi, yaşamı boyunca gereksinim duyacağı manevi duyguların temelidir. Yerleri asla doldurulamayacak annelerimiz, sevgi dolu yürekleri ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bizlere her zaman yol gösterecektir.

Annelerimize ne kadar hizmet edersek edelim gönül borcumuzu ödeyemeyiz. Onları yalnız belirli günlerde değil, yaşam boyunca sevgi ve içtenlikle kucaklamalı, emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek sorumlu bir yaşam sürmeli, bizler de çocuklarımıza aynı yüce değerleri aktarabilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün annelerimizin anneler gününü kutlar, saygı ve sevgilerimizle

Cem Kıran
09.05.2010, 12:42
Tüm annelerin anneler günü kutlu olsunnnnnnn

Ömer Kibar
09.05.2010, 13:14
Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun..

"Cennet anaların ayakları altındadır."

İbrahim CİHAN
09.05.2010, 13:14
annelerimizin anneler günü kutlu olsun

poetricus
09.05.2010, 13:18
Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun!

Hüseyin İlkin
09.05.2010, 13:26

Oğuz B.
09.05.2010, 13:59
Bütün anaların anneler günü kutlu olsun..

Mira_61
09.05.2010, 14:07
Annelerimizin anneler günü kutlu olsun.:)

İskender66
09.05.2010, 15:14
Annelerimizin anneler günü kutlu olsun.. Ana gibi yar olmaz..

Hürgün Aygün
09.05.2010, 15:20
Annelerimizin anneler günü kutlu olsun...

Tangerine Dream
09.05.2010, 15:44
Bütün annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Mustafa ÖZDEMİR
09.05.2010, 15:52
bütün annelerin anneler günü kutlu olsun...

Hürgün Aygün
08.05.2011, 00:09
Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun...

Ayyıldız61
08.05.2011, 01:21
Tüm Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun...

28TS61
08.05.2011, 03:53
anneler günü kutlu olsun

.....
08.05.2011, 06:41

7 AHMET 7
08.05.2011, 06:47
Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun.. her gün anneler günü olsun...... !

Mustafa Umut
08.05.2011, 09:12
http://1.bp.blogspot.com/-bTnsnVDPo-0/TWVPoSzfO-I/AAAAAAAAJmg/pCdLscmk7_Y/s320/nn.jpg

tüm annelerin anneler günü kutlu olsun..

Altan Atabay
08.05.2011, 09:16
annelerimizin anneler günü kutlu olsun..

Hüseyin İlkin
08.05.2011, 09:39
Annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

Semra
08.05.2011, 10:56
Tüm Annelerin anneler günü kutlu olsun.

Ertan 51
08.05.2011, 12:11
Tüm annelerin değil de büyük bir çoğunluğunun anneler günü kutlu olsun;)

Mesut
08.05.2011, 12:17
Tüm Annelerımızın Anneler günü kutlu olsun.

Emirhan Makul
08.05.2011, 12:17
Anneliğin Yedirmek,İçirmek,Giydirmek Dışında ki Sorumlulukların Farkında Olan Tüm Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun.

Berberoğlu
08.05.2011, 12:19
Önce kendi annemin,
sonra kayınvalidemin,
sonra 2. çocuğuna hamile eşimin,
sonra da tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlarım.....

Sibel
08.05.2011, 14:14
Vazifesini yürekten yerine getiren bu kıymetli insanların,annemin ve bütün bu sıfata değer annelerimizin anneler günü kutlu olsun..

Cafer KILIÇSOY
08.05.2011, 18:33
Anne Özlemi
Sanki bir gün aniden çıkıp ta geleceksin
Gittiğin günden beri hep yol gözledim anne
Saçlarımı okşayıp yüzüme güleceksin
Ah bir bilsen ben seni nasıl özledim anne

Senden ayrı yaşamak bilsen ne zor oluyor
Hasretin günden güne yüreğime doluyor
Ömrüm bir çiçek gibi sararıp da soluyor

Her çileye katlanıp her derde göğüs gerdin
Sevgi şefkat ekleyip bana sütünü verdin
Bir gün gülmedi yüzün bitmek bilmedi derdin

Hiç aklımdan çıkmıyor senin o nurlu yüzün
Sevgiydi her bakışın altındı her bir sözün
Uzaklarda olsak da üstümüzdeydi gözün

Cennet kapılarını açıp gelemez misin
Meleklerin elinden kaçıp gelemez misin
Beyaz kanatlarınla uçup gelemez misin

Ben nasıl unuturum “yavrum” diyen sesini
Yanaklarımda gezen o ılık nefesini
Allah’ım hiç kimseye özletme annesini

İbrahim Yavuz

Ilelioglu
08.05.2011, 18:53
Annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

:)

Mehmet Ç.
08.05.2011, 18:55
Tüm Annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

cakalkerem
12.05.2013, 18:22
Bugün anneler günü...
Öncelikle forumumuz da varsa annelerin , anne adaylarının sonra forumda ki renkdaşlarımın mübarek annelerinin anneler gününü kutlar hepsinin ellerinden öperim....

Herkesin annesi kendine özeldir.....

http://27297_498737596836921_223026436_n

cakalkerem
12.05.2013, 18:24
http://http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQy9l2s-hP-oEFswQFqp-kTBhC1cXGjvhb6EBqq9hH_U3rsjdfwYg

cakalkerem
12.05.2013, 18:25
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQy9l2s-hP-oEFswQFqp-kTBhC1cXGjvhb6EBqq9hH_U3rsjdfwYg

Öznur61
12.05.2013, 18:37
forumda varsa annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutluyorum..
siz çok özel insanlarsınız :)

Mert67
12.05.2013, 21:02
Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun. :)
Forumun en güzel başlığı seçiyorum burayı. :)

Oğuz B.
12.05.2013, 21:10
http://www.youtube.com/watch?v=UVgNAaQ-OeE

**
Ne güzel türküdür bu.