PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iki Kenarli Seytan Üçgeni Olur mu ?

Külünkoğlu
10.05.2006, 11:38
Ligin son haftasi, etik degerler, futbolun siyasete alet edilmesi, siyasi rant bunlari geçtik kardesim... hani burasi Türkiye diyoruz ya, hani midemiz çok genis ya, geçtik bunlari...

Yalniz arkadaslarim bir "gerçek" gözümüzden kaçiyor gibi.

Dün aksam kanallarin ana haber bültenlerine konuk olan siyasi bir isim vardi "Mehmet Sevigen" dedi ki "bu sene Diyarbakir ve Samsun kümede kalsin Hiçbir takim küme düsmesin" (Buraya dikkat )

ve daha sonra ikinci bir bomba " bu sene ligden kimse düsmesin ancak gelecek sene 6 takim düssün"

Türkçesi... o ismini bile anmadigi Denizlispor'un ligde kalmasi garanti altina alinmasini istiyor. Cumaya kadar yasa çikarsa Denizli fb maçina nasil çikacak bir düsünün yada bu saatten sonra nasil bir konsantrasyon olacak görecegiz. Denizlispor fenerbahçeye kasmasin diye yapilan oyunayni zamanda bir tasla iki kus vurmanin dayanilmaz hafifligi.

Isin gözden kaçan baska boyutu da fikrin aga babasi...

Kimdir bu fikrin aga babasi ???? Seyircisiz oynanan maçta aziz yildirimla beraber balkonda seyircileri selamlayan fotografda, ve maç esnasinda hoplayacak, ziplayan derecede fb fanatigi birisi vardi ve o da mehmet sevigen'den baskasi degildi.

Not : Açiklamalarindan dolayi Diyarbakirspor Basin Sözcüsü Aziz Gölcük'ü tebrik ediyorum.
Edited by: Külünkoglu

sümela61
10.05.2006, 11:54
Türkçesi... o ismini bile anmadigi Denizlispor'un ligde kalmasi garanti altina alinmasini istiyor. Cumaya kadar yasa çikarsa Denizli fb maçina nasil çikacak bir düsünün yada bu saatten sonra nasil bir konsantrasyon olacak görecegiz. Denizlispor fenerbahçeye kasmasin diye yapilan oyunayni zamanda bir tasla iki kus vurmanin dayanilmaz hafifligi.

ben de bu sabah radyoda duydum bu haberi... "sok" oldum... ve ayni seyler aklima geldi, Denizlispor'un Fener maçina "rahat" bir sekilde çikip, "sorun" çikartmamasi için düzenlenmis bir tezgah oldugunu düsündüm... ve bunu düsünürken (böyle bir sey düsündügüm için) kendimden utandim... ama bu adamlarda zerre utanma duygusu kalmamis... yazik ki bu adamlar milleti temsil etme hakki almislar...

inanilir gibi degil... insan düsündükçe çildiracak gibi oluyor... ya eskiden bu tip seyler gizli-kapakli yapilirdi, sayet yapiliyorsa... simdi alalen yapiliyor ve herkes kaniksamis durumda... futbolu bize biraksinlar degerli milletvekillerimiz ve daha önemli islerle ilgilensinler...

Aslıhan
10.05.2006, 12:00
bu açidan hiç bakmamistim gerçekten çok haklisiniz

Yani fb nin oyunlari devam ediyor. eeeee nede olsa fb bu spor olayini savas olarak görüdügüiçin savasta her yol mübahtir mantigiyla hareket ediyor . yAZIKLAR OLSUN !!

Edited by: aslihan

Ycandan
10.05.2006, 12:01
Senelerce futbolun siyasete karisip karismadigi tartisildi hep inkar edildi.Her sene ufak ufak ortaya çikan siyaset bu sene tavan yapip tamamen etkisini göstermeye basladi.Artik saklama geregini bile görmeyip içlerindekini ulu orta kusuyorlar.Bugün devlet bakani M.Ali Sahin fenerbahçenin bu saatten sonra sampiyonlugu vermeyecegini söylemis.Düsünün yenilirse küme düsecegi nerdeyse kesin olan takimla oynayacagi halde bu kadar favori gösterebiliyo hemde devletin bakani tarafindan.Her konuda politik cevap veren siyasetçiler is fenere gelincesiyasetçi olduklariniunutuyolar.

zanoylu
10.05.2006, 12:05
Bunlar ............ligi meziyet sayan karaktersiz insan nüsfetteleri.Ama hiçbir halt edemiyecekler

TSelif
10.05.2006, 12:05
Lanet olsun yaa..simdi de bu çikti haa..ALLAH belani versin senin azize smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif..

Kaya
10.05.2006, 12:08
1-2 gündür gazete ve televizyonlarda gündemi mesgul eden bir hadise var. Hükümet ve muhalefet ilk defa bir konu üzerinde ortak düsünebilmeyi basarabilmisler. Ortak düsüsünmeyi basarabildikleri sey ise Diyarbakirspor'un ve Samsunspor'un ligde kalmasi gerektigi olmus. Vay be her seyi hallettinizde simdi ligden düsenlerle ilgileniyorlar.

Diyarbakispor ve Samsunspor ligden düsmeyi haketmislerdir. Zaten Diyarbakispor birinci lige devlet destekli çikti. Simdi yine destek verirsiniz tekrar çikartirsiniz. 1 sene mi sabredemiyorsunuz?

TSelif
10.05.2006, 12:14
Yaaww biz bu ligten çekilelim arkadaslar ..Burasi bize göre degil ..smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

coach
10.05.2006, 12:17
Insallah federasyon bu tufaya gelmez.Gerçi yukardan emir gelirse Federasyon ne kadar direnir veya ne tepki verir !?

BDiler61
10.05.2006, 12:20
böyle saçma bir sey mi olur geçen sene düsenlerin günahi neydi

selcuk
10.05.2006, 12:21
evet haklisin büyük dolablar dönüyor

ama ligi 20 takima cikartibda bu sorunu haledebilirler ve birinci ligde 20 takim olmasi türkiye futbolunun gelismesinde büyük gelisme gerceklesir bu sene 1 takim düser ve bizi kim sampiyon olacagi ilgilendirmedigi icin sanirim ozaman bir göz yuma bilirik ne yapalim allah belalarini verecek bir gün ama bu söylediklerinden türkiye futbolunu gelistirmeye calismadiklari fazlasiyla belli oluyor

20 takim ligde olunca niye lig daha kolay gelisir sorursaniz cevab kolay diylim 2 örnek villareallen alaves alaves simdi yine düsmeye oynasada zamaninda onlarinin liginden 20 takim olusundan yavas yavas ligde düsüs zor olmasindan iyi bir takim kurmusdular ve az daha uefa kupasini kazanacaktilar villarealde bir arsivlere bakarsaniz 9-10 senede ispanya liginde düsmeye oynarken kendini yavas yavas gelistirdi iyi bir takim kurdu sonra ufak basarilar yakalayinca parada buldular ve riQelme forlan gibi takimlarinda basarisiz olan oyuncular alib bir dünya takimi kurdular 20 takim oldumu düsme ortasinif takimlar icindezorlasiyor ve bosuna borclanmiyorlar ve gelisebiliyorlar diyelim denizli bu sene ligde kalmak icin mehmet yilmaz ibrahim ege gibin yüksek aylik alan oyuncular takima katmaya mecbur kaldilar eminimki kurtarsalar bilen seneye takima yeni iyi oyuncular parasizliktan katamiyacaklar ve acik ara farklan düsecekler aynisi malesef akcaabatinda basina gelmisdi ve düsdüydiler ogün oktay gibi pahali oyunculari almisdilar 2. lige geldiklerinde ancak bizim altyapi oyuncularimizlan gecinmeye mecbur kaldilar ve sezon ortasinda en iyileri biz geriye carinca durumlari ne oldugunu biliyorsunuz ama yine bizimkiler kutariyor onlari gibin ufuk lan enis son haftalar harika oynamislar sol acik bizede lazim oldugu icin eminimki ufukuda gelen sezon geriye cagiracagiz akcaabat yine zorlanir yani ligi 20 takima cikartmaya calisirsalar nekadarda arkasinda kötülük cirkeflik ve ser.efsizlik olsada desteklsegik bence daha iy olur ama senin yukarida yazdigin gibin bu sezon hickimse gelen sezon 6 takim politika gücünlen yapmaya calisirsalar o sa,laklara uefada türkiyenin bütün puanlarini silip avrupa kupalarindanda kulüp ve milli bazda tunavalardan men edilecegi gözardi edilmemeli yani tam man.yaklik bu

zanoylu
10.05.2006, 12:23
Ya Arakadaslar bosuna sinir katsayinizi yükseltmeyin.Böyle bir seyin altina kimse imza atamaz sadece laf.

Badaloğlu
10.05.2006, 13:09
Bu sene küme düsme kalksin diyen adamlar, niye bu sene sampiyonluk'ta iptal edilsin demiyorlar?Tamam bu sene küme düsme olmasin ama sampiyon'da olmasin desinler de, samimiyetlerini görsek...

Su siyaset denen illet ne zaman elini bu islerden çekecek?Biktik usandik bu adamlardan.Allah cezanizi versin.Ne zaman adil bir yaris yapacagiz?Bu kadarda olmaz ya!Taraftarlara laf söylemeye kimsenin hakki yok,asil fanatikler,asil holiganlar mecliste...Yaziklar olsun...

İ.Öztel
10.05.2006, 13:16
Eger boyle bir sey olursa bildigim kadariyla UEFA ve FIFA gibi uluslararasi kuruluslar ligi tescil etmeyebilir ve bu hem takim bazinda hemde milli takim acisindan iyi olmaz. Bu durumda hem milli takimimiz hem de lig takimlarimiz uluslararasi musabakalardan men cezasi alabilirler. Bu yuzden boyle bisi olacagini pek dusunmuyorum.

Erdinç Dilek
10.05.2006, 13:20

ben de bu sabah radyoda duydum bu haberi... "sok" oldum... ve ayni seyler aklima geldi, Denizlispor'un Fener maçina "rahat" bir sekilde çikip, "sorun" çikartmamasi için düzenlenmis bir tezgah oldugunu düsündüm... ve bunu düsünürken (böyle bir sey düsündügüm için) kendimden utandim... ama bu adamlarda zerre utanma duygusu kalmamis... yazik ki bu adamlar milleti temsil etme hakki almislar...

inanilir gibi degil... insan düsündükçe çildiracak gibi oluyor... ya eskiden bu tip seyler gizli-kapakli yapilirdi, sayet yapiliyorsa... simdi alalen yapiliyor ve herkes kaniksamis durumda... futbolu bize biraksinlar degerli milletvekillerimiz ve daha önemli islerle ilgilensinler...

neden neden diyorum benim aklima gelmedi bu haberi duymus ama bu anlamda düsünmemistim , bir baktim mehmet kardesimin aklina gelmis, neden benim aklima gelmemis, smileys/smiley1.gif, saka bir yana gerçekten de denizli sporun fener e karsi olan motivasyonunu bozmak amaciyla yapilmis kabul görmesebile denizlili futbolculari bir iki gün oyalayacak motivasyondan edecek bir gelisme bu vay be insanlar ne kadar da uyanik ya isleri güçleri yok bu sekilde ortam yaratmaya çalisiyorlarEdited by: erdinç67

Faik Yılmaz
10.05.2006, 13:20
olmaz böyle saçma bi sey ......

o zaman bir senedir neden bu kadar takim mgücadele etti......

feneri sampiyon etmerk içinmi.....

bu bir yillik emege saygisizliktir.....

halil ibo
10.05.2006, 13:26
Balik kokmasin diye tuzlanir.Maalesef memlekette uzun zamandir ''tuz'' kokuyor arkadaslar.

Eger böyle bir cinayetede alet olurlarsa bunlarin cezasini bu dünyada ver yüce rabbim...

hayat61
10.05.2006, 13:27
uploads/hayat61/2006-05-10_130311_tara0001.jpg
<TABLE style="MARGIN-LEFT: 124.45pt; WIDTH: 487.8pt; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=650>
<T>
<TR style="HEIGHT: 8.7pt">
<TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 487.8pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 8.7pt; : transparent" width=650>
Gölge etme...<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /></TD></TR></T></TABLE>

<DIV align=center>
<TABLE style="WIDTH: 503.35pt; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=671>
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 503.35pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; : transparent" vAlign=top width=671>
<TABLE style="WIDTH: 450pt; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=600>
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 292.5pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; : transparent" vAlign=top width=390>
<TABLE style="WIDTH: 447.35pt; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=596>
<T>
<TR style="HEIGHT: 12.75pt">
<TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt; : transparent" vAlign=top>
</TD></TR></T></TABLE>
</TD></TR></T></TABLE>

<?:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /></v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"></o:lock></v:shape></v:image><?:namespace prefix = w ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:word" /><w:wrap ="square"></w:wrap></v:shape>Bu ülkede popülizmin siniri yok. Bilen, bilmeyen herkes konusuyor. Hele genis kitleleri ilgilendiren konularda ve insanlarin duygusal tepkilerinin yogunlastigi zamanlarda... Kameranin önüne geçen ya da gazeteciyi karsisinda bulan herkes, allame kesilip, olmadik zirvalarla kendince kamuoyu olusturmaya kalkisiyor! Bunu yapanlar siradan insanlar olsa, gülüp geçersiniz. Ama bazen sorumluluk sahibi olmasi gereken kisiler de benzer hatanin içine düsüyor.

Geçtigimiz Pazar günü IHA Samsun mahreçli bir haber geçti. ............ Samsun Il Baskani Suat Binici, ............ Meclis Grubu'nun küme düsmenin kaldirilmasi için yasa teklifi verecegini söylemis. Haber bu boyutuyla fazla bir sey ifade etmiyor. Üst tarafi bir il baskani, kentinin takiminin kendince siraladigi nedenlerle küme düsürüldügünü, ............ olarak buna seyirci kalmayacaklarini söylüyor.

Açikçasi, onun kendisini baglayan kisisel görüsleri de sahsen beni çok fazla enterese etmiyor. Fakat haberin çok önemli bir baska boyutu da var; Binici, ............ Genel Baskani Deniz Baykal ile o sabah telefon görüsmesi yaptigini, Baykal'in da kendisi gibi düsündügünü belirtiyor ve "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayis 1919'da Kurtulus Savasi baslatmak için ayak bastigi bir ilin takimi olan Samsunspor'un, 19 Mayis Gençlik ve Spor Bayrami'nin 87. yildönümünde küme düsmesi bizi de üzer. Samsunspor'un düsecek olmasi saibeler ve hakem hatalarindan kaynaklandigindan dolayi, Süper Lig'den küme düsmenin bu yil için kaldirilmasi ve ligdeki takim sayisinin arttirilmasi için 155 milletvekilimizle derhal TBMM'ye kanun teklifi verecegiz" dedigini açikliyor. Yani genel baskani adina konusuyor. Kameranin da kaydettigi bu açiklama ............ Genel Baskani tarafindan su ana dek yalanlanmiyor. Inanilacak gibi degil! Hani derler ya "Güler misin, aglar misin?" Popülizm, son dönemlerdeki en büyük zirvelerden birini de Baykal'a ait oldugu söylenen bu laflarla birlikte yapiyor!

Dünyadan bihaber!
Samsunspor bundan önce tam 5 kez küme düsmüs. Üstelik bunlardan biri de Baykal'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakani oldugu ............ iktidari döneminde! Simdi "Büyük Önder'in Kurtulus Savasi'ni baslatmak için ayak bastigi ilin takiminin küme düsmesine üzülen ve TBMM'ye yasa teklifi verilecegini" deklare eden zihniyet, nedense o dönemlerde bu konularla hiç ilgilenmiyor!

Hadi onu geçelim. Ama asil vahimi, ayni zihniyet dünyadan da bihaber! Bu ülkenin en fazla ilgi duyulan, en fazla konusulan, en fazla taraftar bulan konularinin basinda gelen futbolda isleyisin ne oldugunu bilmiyor!

............ Samsun Il Baskani'nin Genel Baskaninin mesajini dile getirdigi o konusmada, muhtemelen yanlis bilgilendirilen Baykal'a, buram buram popülizm kokan inanilmaz bir gaf yaptiriliyor!

Futbol bu ülkede 17 Haziran 1992 tarihinden bu yana özerk. Yani kendi ekonomisi, kendi kurallari ve genel kurulun yetki verdigi kisilerin belirledigi politikalar dogrultusunda yönetiliyor. Hükümetin ya da TBMM'nin Futbol Federasyonu'nun icraatlarina müdahale etme hakki o tarihten beri yok.

FIFA'dan mi atilalim?
O da bir yana, FIFA bu tür konularda zaten çok hassas. Statüsünün 2. maddesinde "Oyunun kurallarina yönelik müdahaleleri engellemek, oynanmis maç ve turnuvalarin bütünlügüne zarar veren ve Futbol Federasyonlari'ni tehdit eden metot ve islemlerden ilgili federasyonlari korumak benim ödevim" diyor.

Aksi yapildiginda, üye ülkeye uluslararasi organizasyonlara katilmaktan men cezasindan tutun da FIFA bünyesinden uzaklastirmaya kadar bir dolu yaptirim uyguluyor.

............ Genel Baskani bilmeyebilir, bir hatirlatma yapayim; FIFA politik müdahaleler nedeniyle 10 Eylül 2005'te Yemen'i, 25 Subat 2006'da Macao'yu üyelikten uzaklastirdi. En son benzer rahatsizliklar nedeniyle Arnavutluk için takibat baslatti.

Tüm bu gerçeklerden habersiz ............, simdi kalkip TBMM'ye "Küme düsme kalksin" diye yasa teklifi vermekten sözediyor. Adama vallahi gülerler! Adi ............ Genel Baskani da oka gülerler. Hatta gülmekle de kalmaz, "Olacaklari gögüsleyebileceksen, Türkiye'nin FIFA üyeliginden ihracini göze alabiliyorsan ve bu kosullar altinda verebiliyorsan, hadi buyur o teklifi ver" bile derler.

Siyaset yapmak, kimseye sorumsuzca davranma hakkini getirmez. Hele bilmedigi, anlamadigi konularda konusma hakkini hiç vermez. Herkes anladigi konuda fikir yürütürse, bu tür gereksiz polemiklerle kamuoyu oyalanmaz. Böylesi bir popülizmle prim toplamaya kalkisilmaz.

Benim isim spor yazmak, siyasetten anlamam. Ama ............ neden bu hallere düsürülüyor? Galiba anlamaya basliyorum. </TD></TR></T></TABLE></DIV>

Zeki Çöl bu günkü yazisi.Kümeden düsmenin uygulamasininolmamasi için takim sayisi artirilacaksa sezon basinda alinan karar dogrultusunda olmuyormuydu.Böyle bir sey yapamazlar yapilirsa basimiza gelecek belli kimse cesaret edemez.Amacin zaten samsunun,diyarbakirin düsmesinin engellenmesi olmadigi ortad.....afa karistiracaklar.Geçen sene düsenlerin suçu ne.Onlar için bir teklifte hazirlansin.Ilk defa muhalefetle iktidar ellele.Ermeni yasa tasarisini nasil engelleriz,bu olayi nasil kökünden hallederiz diye düsünüp tasari hazirlayacakken neyle ugrasiyorlar.

Ne mutlu ki Trabzonsporluyum 6 kere sampiyonlugu alin terimizle aldik.

TSunami
10.05.2006, 13:28
madem spor biir araç olarak kalkinmada etken olarak kullanilmak isteniyor o halde
-her cografi bölgeden 3er takimin katildigi bir lig olusturulsun
-ya da sorun nüfussa nüfusa orantili olarak 7-8 istanbul takimli bir lig kurulsun
-eger ekonomik ise o zaman en geri kalmis iller tunceli, sinop, igdir, kars, usak, mus lige çikarilsin.
hiçbir kriterde diyarbakir yok. mesele açiktir. sayin siyasiler.

@selcuk ligin 20 takimli oynanmasi fikrine katiliyorum. bunun saydiklarinin haricinde sebepleri de var.
ancak bu sekilde birilerini ligde tutarak degil. diyelimki düsme olmadi. seneye diyarbakir yine kötü gitti ve sonuncu oldu ne olacak. iste siyasetçilerin (yani sporun içinde olmayanlarin) çözümü bu kadar olur.

Murat Acar
10.05.2006, 13:39
Yaziklar olsun

Her maçta olay çikaran takimi ligde tutmak için iki büklüm olanlara...

Yaziklar olsun

Iki yil önceki denizli febe maçindaki aleni sikeyi görmeyip ligi tescil edenlere

Yaziklar olsun

Bu gün yine ayni oyunlari oynayip hiç yüzü kizarmayanlara

Yaziklar olsun

Bunlari görüpde sesinii çikarmayan klüp yöneticilerine

Yaziklar olsun

Hala yüzbasi olduk 3 yildiz taktik alin terimizdir diye ögünenlere...

Sen bu çirkeflik ler ülkesinde hiç sampiyon olmasanda bu can sana feda TRABZONSPORUM

Varmi ötesi

selcuk
10.05.2006, 13:52
madem spor biir araç olarak kalkinmada etken olarak kullanilmak isteniyor o halde
-her cografi bölgeden 3er takimin katildigi bir lig olusturulsun
-ya da sorun nüfussa nüfusa orantili olarak 7-8 istanbul takimli bir lig kurulsun
-eger ekonomik ise o zaman en geri kalmis iller tunceli, sinop, igdir, kars, usak, mus lige çikarilsin.
hiçbir kriterde diyarbakir yok. mesele açiktir. sayin siyasiler.

@selcuk ligin 20 takimli oynanmasi fikrine katiliyorum. bunun saydiklarinin haricinde sebepleri de var.
ancak bu sekilde birilerini ligde tutarak degil. diyelimki düsme olmadi. seneye diyarbakir yine kötü gitti ve sonuncu oldu ne olacak. iste siyasetçilerin (yani sporun içinde olmayanlarin) çözümü bu kadar olur.

lig 20 takimada ciksa diyarbakir düsüyor bu sene 3 takim cikarsa 1 takim düsmeliki 20 takim olsun ligde ama bunlar politikayi sokarsalar isin icine heryerden men edilecegizz ondan federasyon simdi 20 takima cikartsa ligide su kö.pekler sinse diye ben düsündü uefada bu puanlari yine toplamamiz 5 sene sürer ama fifada 10 senede kendimize zor geliriz ülkemiz adina bence kurban getirmenin zamani geldi düsünü affedilsegik bile herzaman kura cekimlerinde son cantadan cekilecegiz su an fifada 1.cantadayik uefadada yunanlar´sampiyon oldular diye 1 cantadaki hakkimizi 1 cekiliste onlara verildi ama 1 seneligine bilen men edilirsegik 2008 avrupa sampiyonasini unuturuk benim kapimin önünde olacak osmileys/smiley19.gifbukadar cirkeflik olmaz yaw adamlar türkiyeyi bi ezik yüzünden satiyorlar

zahido
10.05.2006, 13:54
Dün melih gökçek show tvnin gece bültenine çikti ve bu konu açildiginda "C HPtamamen siyasi rant pesinde kosuyor iyi niyetli degil bu açiklamalar.. Diyarbakirdan samsundan 3-5 fazla oy almak için yapilmis küçük hesaplar bunlar " dedi. Gerçektende öyle amaA KPYE DEMEDIKLERINI BIRAKMADILAR amasiyaseti sporuntaa göbegine soktularsmileys/smiley7.gif Edited by: zahido

hayat61
10.05.2006, 14:02
"Kimse bize yarismaydi,kuraldi demesin.O kurallarin herkesin,nerede, nasil,niçin ihlal edildigini çok iyi biliyoruz"

bu sözü nereden tutarsan elde kaliyor:

1.Diyarin nasil1.lige çiktigini herkes biliyor.O zaman niye itiraz edilmedi?

2.Kurallar çigneniyorsa bu saate kadar niye sustunuz?Bu takimlar kesinlesmese bile küme düsmeye gittigi ortasaydi niye zamaninda savunulmadi?

3.Kural ihlalerini yapanlari cezalandirmak yerine böyle saçma yasayla yapanlara aferim ne yaparasaniz yaniniza kar kaliyor denmiyor mu?

4.Sampiyonluk için yeteri kural ihlali yapilamadi bir de yasayla destekleyelim mi deniliyor?

Ilk etapta bu cümlenin aklima getirdigi sorular.

Böyle bir yasanin çikacagini zannetmiyorum.Külünkoglu'nun belirtigi gibi amaç denizlinin aklini karistirmak.

Mehmet Alemdar
10.05.2006, 14:24
o zaman bugüne kadar düsen takimlarin günahi çok saçma bisey bu ............ nin ligden düsme kalksin demesi o zaman diyarbakir adam gibi oynayip ligde kalsaydi türk futbolu zaten oldugu yerde sayiyor eger bu karar çikarsa hepten çökecek...

Emorfo
10.05.2006, 14:26
Baykal'in da bu konuda açiklamalari vardi. Statü degissin felan diyordu... Tamamen oy avciligi bu millet bu tip popülist politikalar yüzünden batmadi mi. Futbol futbol olmaktan çikiyor siyasallasiyor Türk futboluna en büyük zarar bu sekilde veriliyor. Malesef bu adamlar yillardir yalan söylüyor ve hala siyaset yapiyorlar...

metehan
10.05.2006, 14:30
Bu isin altinda yatan amaç, bence de Metin'in vurgu yaptigi konudur. Ama bundan birsey çikacagini sanmam. Böyle bir yasayi çikaramazlar.

Kaya
10.05.2006, 14:30
Her 2 partide oy telasina düsmüs. Gerçi her sezon sonu parti milletvekilleri kendi sehirleri için böyle saçma taleplerde bulunuyorlar. Ama bu sefer koskoca parti baskani Baykal bile bulasti bu ise.

Şentürk
10.05.2006, 14:33
Yaziklar olsun

Her maçta olay çikaran takimi ligde tutmak için iki büklüm olanlara...

Yaziklar olsun

Iki yil önceki denizli febe maçindaki aleni sikeyi görmeyip ligi tescil edenlere

Yaziklar olsun

Bu gün yine ayni oyunlari oynayip hiç yüzü kizarmayanlara

Yaziklar olsun

Bunlari görüpde sesinii çikarmayan klüp yöneticilerine

Yaziklar olsun

Hala yüzbasi olduk 3 yildiz taktik alin terimizdir diye ögünenlere...

Sen bu çirkeflik ler ülkesinde hiç sampiyon olmasanda bu can sana feda TRABZONSPORUM

Varmi ötesi

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

eys_61
10.05.2006, 14:44
futbol federasyonu özerk bir kurum yani ne hükümetin ne meclisin tff üzerinde herhangi bir yaptirim yetkisi yok.oldu da siyasi baskilar sonucu bu sezon ligden düsme olmadi o zaman uefa ve fifa duruma el koyarligimizi tescil etmemekten milli takimimizi turnuvalardan ihraç etmeye kadar cezalar verilebilir.

hayat61
10.05.2006, 14:54
Her 2 partide oy telasina düsmüs. Gerçi her sezon sonu parti milletvekilleri kendi sehirleri için böyle saçma taleplerde bulunuyorlar. Ama bu sefer koskoca parti baskani Baykal bile bulasti bu ise. Aynen öyle hiç bir konuda ortak hareket edemeyen bu 2 parti birlikte hareket ediyor............. konusuyor,...... önerge veriyor.Brova okadar hayati konu varken birlikte hareket ettikleri konuya bak.

FIFA bu tür konularda zaten çok hassas. Statüsünün 2. maddesinde "Oyunun kurallarina yönelik müdahaleleri engellemek, oynanmis maç ve turnuvalarin bütünlügüne zarar veren ve Futbol Federasyonlari'ni tehdit eden metot ve islemlerden ilgili federasyonlari korumak benim ödevim" diyor.

Aksi yapildiginda, üye ülkeye uluslararasi organizasyonlara katilmaktan men cezasindan tutun da FIFA bünyesinden uzaklastirmaya kadar bir dolu yaptirim uyguluyor.

bir hatirlatma yapayim; FIFA politik müdahaleler nedeniyle 10 Eylül 2005'te Yemen'i, 25 Subat 2006'da Macao'yu üyelikten uzaklastirdi. En son benzer rahatsizliklar nedeniyle Arnavutluk için takibat baslatti

Zeki Çol Yazisinda aldigim alintida her sey çok net.Böyle bir yasayi dogacak sonuçlari göze alarak geçiremezler.

Her Allahim bizi hangi ülkelerle aynikonuma getirmeye çalisiyorlar.

selcuk
10.05.2006, 14:59
2saatir zaaten aynen bunu yaziyoruk bizim gibi siradan insanlar biliyorda su inek sabanlar niye bilmiyor anlamadim bunlar hababam sinifi mezunumu

Emorfo
10.05.2006, 15:03
2saatir zaaten aynen bunu yaziyoruk bizim gibi siradan insanlar biliyorda su inek sabanlar niye bilmiyor anlamadim bunlar hababam sinifi mezunumu

Rica ederim kardesim Inek Saban'la bu keneleri kiyaslamayalim Inek Sabanahaksizlik etmis oluruz..

selcuk
10.05.2006, 15:09
haklisín emorfo gercekte sabandan özür dilerimsmileys/smiley4.gif

fincher
10.05.2006, 15:36
birakin yapilmasini,böyle birseyin konusulmasi bile bastan asagi saçmalik,son derece rahatsiz edici.populizmden baska birsey degil.futbolseverleri nefret ettirdiler futbol oyunundan...

Alpayer
10.05.2006, 15:39
Not : Açiklamalarindan dolayi Diyarbakirspor Basin Sözcüsü Aziz Gölcük'ü tebrik ediyorum.
Aziz Gölcük'ün açiklamalari nedir.

Külünkoğlu
10.05.2006, 15:43

''Bu girisimi dogru bulmuyorum. Takimin siyasete alet olmasi hos degil. Küme düsme Diyarbakirspor'un sorunudur. Eger Diyarbakirspor yeniden birinci lige yükselmek istiyorsa güçlü bir ekip olusturur ve yeniden birinci lige döner. Ancak UEFA'nin ligdeki takim sayisini artirilmasi yönünde uygulamasi varsa buna saygi duymak lazim. Bunun disinda Diyarbakirspor için böyle bir sey yapilmamalidir. Bu tartismalarin sona ermesini istiyorum. Bu tartismalar gündemde kaldigi sürece en büyük zarari Türk futbolu görecektir.''

sümela61
10.05.2006, 16:26

''Bu girisimi dogru bulmuyorum. Takimin siyasete alet olmasi hos degil. Küme düsme Diyarbakirspor'un sorunudur. Eger Diyarbakirspor yeniden birinci lige yükselmek istiyorsa güçlü bir ekip olusturur ve yeniden birinci lige döner. Ancak UEFA'nin ligdeki takim sayisini artirilmasi yönünde uygulamasi varsa buna saygi duymak lazim. Bunun disinda Diyarbakirspor için böyle bir sey yapilmamalidir. Bu tartismalarin sona ermesini istiyorum. Bu tartismalar gündemde kaldigi sürece en büyük zarari Türk futbolu görecektir.''

arada sirada böyle sahsiyetli söylemler duymak insanin hosuna gidiyor...

Aslıhan
10.05.2006, 16:36
hala böyle insanlarin oldugunu bilmek güzel türk futbolu adina

sweetrose
10.05.2006, 16:51
Basari; basarili olabilecegim diyebilenindir... Basarisizligin yerini hiçbir mazaret alamaz. Yillardir Türkiye'de süregelen politik-futbol tartismasi; kökünden incelenmesi gereken önemli bir problem olarak Türk sporunun karsisina gelmistir. Iltimas ve çesitli danisikli*dövüs ile bir çok takim ligde kalmayi basarabilmis veya bu basarilarini idame ettirebilmistir. Acaba böyle bir basari ne kadar hakli veya ne kadar geçerli olabilecektir? Görüyoruz ki; temeli zayif olan Anadolu klupleri Istanbul kluplerinin yönetimleri ile yaptiklari garip! antlasmalar ile Anadolu'da Türk futbolunun gelisimine tarifsiz acilar sunmuslardir. Düssel ifadelerini gerçege dönüstürmek için siyaseti futbola alet etmekten geri kalmayan bu futbol oligarhlari; zaman zaman medya'da verdikleri demeçler ile gündemi etkilemeyi ve kendi fikir dogrultularinda kamuoyunun rahatlikla olusturabilmektedirler. Ancak; basariya giden yolda ter dökmeyen insanlar; basit basarilarin esiri olmaktan kurtulamayacaklari gibi, ülkemizde spor faaliyetlerinin bilhassa futbolun gelisimini engellemektedirler. Diyarbakirspor; geçtigimiz sene böyle bir yol izlemis ve bunun ceremesini ise bu yil çekmistir. Alt kültürün etkisiyle tamamen futbolla ilgisi olmayan faaliyetlere girisilmis ve bu gibi durumlar; ülkemizde tehlike ile izlenmistir. Yaratilan politik-futbol kavrami geçen yil için bir avantaj iken bu yil bir dezavantaj olarak diyarbakirspor'un karsisina çikmistir. Fakat son dönemlerde futbolla ilgisi olmayan bazi sahsiyetler! bir yilin bütün yükünü diger kluplerin üzerine atarcasina; akla, mantiga sigmayacak, olumsuz ve spor ahlakina uymayacak sözler sarfetmislerdir. Münferit olarak karsilanan bu sözler, ilerleyen zamanlarada artan bir kesafetle ivmesini artirmis ve yogun bir propaganda amaci olarak kamuoyunda yer bulmustur. Yeniligin önünü kesecek, gelisimi, engelleyecek böyle faaliyetlere karsi daimsuretle katalizör olacak resmi! açiklamalar ise; dün oldugu gibi bugünde ibretle karsilanmakta ve bu durumlarin ileride ülke futboluna zarar verecegi gerçegi herkesiziyadesiyle üzmektedir. Güçlü futbol oligarhlari ise sahsi çikarlari dogrultusunda bu klupleri sömürmeye ve yalnizlik politikasinin içine itmektedirler. Anadolu kluplerinin içine düstügü bu durum her geçen gün Istanbul mevzilerini gelistirmekte ve asilamayacak surlarla kapli bir kale haline getirmektedir. Emege saygi bu noktada kisisel yanlisliklari grupsal itaatsizliklere itiyor ve budurumda lig sonunda;- her yil yasandigi gibi-; bu kluplerin yasal olmayan faaliyetlere girismelerine neden olmaktadir.Yazimin basinda söyledigim gibi; hiç bir mazaret basarinin yerini alamayacaktir... Edited by: sweetrose

kudu_61
10.05.2006, 17:01
bunlar hep bos siyaset arkadaslar böyle birsey olamaz ulusoy baskan oldugu müddetçe kimse böyle bos siyasetlere inanmasin diyarbakirdan alacagi oy için diger illerden kaybedecegi oyu düsünemeyecek kadar geri siyasetçilerin fikirlerinin forum konusu olmasi bile saçmalik...DIYARBAKIR KÜMEYE

kutoz
10.05.2006, 19:52
Canim Türkiye'm... Sehirlerindeki o renkli renkil oy pusulalarinda kendi lehlerine mühür basilsin diye, nasilda popilist senaryolar üretiliyor... Iste bu yüzden ben Trabzonspor'luyum... Hiçbir zaman böyle bir çamur deryasina busmadik, bulastirmayiz da...

poetricus
10.05.2006, 20:24
Bence bu kanuna bir ilave daha yapsinlar: Bu sene TrCell Süper Ligi'nde kimse sampiyon olarak kabul edilmesin gelecek sene iki sampiyuon birden çiksin!Edited by: Poetricus

Emre B.
10.05.2006, 20:35
Bu hiç aklima gelmemisti

tsmaniac
10.05.2006, 20:38
tamda bekledigimiz gibi yine çirkeflikler zinciri her sene oldugu gibi bu senede bu yüzüyle ortaya çikti denizli ve diyarbakiri kurtarma ve feneri samp. yapma operasyonu hey gidi heeeey iyiki TRABZONSPOR luyuz burasi türkiye burada hersey kokusmus ligide öyle yaptilar ancak bizim takim bu pisligin içinde TERTEMIZ ve ASIL durmaya devam edecek

Emre Emiroğlu
10.05.2006, 20:43
Türkiye Ligi 20 Takima Cikarilacaksa Bu An Degerlendirilmelidir. Fakat 20 Takima Cikmayacaksa Diyarbakir Ile Samsunun Düsürülmesinde Hiçbi Sakinca Yok. Bu Sene Lig Düsme Olmasin Diye bir Sakmalik Olamaz. Bursaspor Antalyaspor ne olacak. Diger Takimlar Kümede Kalmak Icin Bosunami Mücadele Verdi.. Siyasilerin Ilk Kez bu Kadar Saçma Konustuklarini Görüyorum.. Bu kadarda oLmaz.. Bunlara Ragmen Diyarbakir Spor Basin Sözcüsünü Tebrik Ediyorum. Bu koonuda Halkinida Tebrik Ediyorum.. Devletin Diyarbakirsporu Korumasi Ve Diyarbakirsporun Ligde Bu Sene Ligden Takim Düsmeyecek Karari Sonucu Alinmasi Bizim Icin Rezilliktir Diye Aciklamalar Yaptilar.Bir Süper Lig Takimi Sehir Takimi Diye Veyahutta Sehirit Stratejik Ve Siyasi Yönü Önemli Diye Ligden Düsürülmemesi Nasi Bi Mantik Yaa ?

Demek ki Yarin Bugün Istanbulun 3 Büyük Kulübünden Biri Kümeye Oynarsa Inanin Onlarda Düsürülmemesi Icin Bu Meclis Ellerinden Geleni Yaparlar?

Simdi Canakkalenin 2. Lig A Kategorisi Son Sirasinda Bulunan Çanakkale Sporu Direk 1. Lige mi Alalim ?

Yaziklar Olsun Vallaha Futbolda Neler Konusur Hale Geldik..

SiNo
10.05.2006, 21:02
olacak ismi bu anlamak imkansiz bu adamlari ne kadar çok seviyorlar bu fb ile diyarbakiri Aziz sana diyorum yeter artik bosbos islerden vazgeçin sabrimiz tasti alllah belanizi verecek senden çikmazsa çolugun çocugundan çikar birde biz atatürkçüyüz diyorlar Atatürk ne demis ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklisini severim ama nerede resmen ligin içine ettiniz gs 4 yil üst üste sampiyon oldugunda azize diyordu ki gs türkiye lig inin seviyesini düsürüyor bu kadar büyüme olmaz ama kendisi diyorki artik biz türkiye sinirlarini astik bizim gibi takim yok türkiye de nasil yok ula trabzonda bitmeyen para inmeyen töbe töbe tek kelime ahlaksiz bir futbol ortami yapiyorlar ...

Mehmet
10.05.2006, 21:28
Sikisinca yakup yusuf ediyorlar.
Ne yapacaklarini bilemeyip saskinliklarindan saçmamliyorlar.
Onlar için her sey mubah oluyor.
Kim kimi yenerse yensin ne yaparsa yapsinlar.
Bizim su Izmir deki maçimizi kazanmamiz önemlidir.
Al birini vur ötekine nerelerine tuh desem.
Bulsunlar birbirlerinden.

Nytre
10.05.2006, 21:38
böyle rezillikler hiç bir yerde yok!...

Cenkhan
10.05.2006, 22:39
Sene basinda iktidari siyaseti futbola bulastirmakla itham eden parti
baskaninin, simdi popülizm adina ortaligi ayaga kaldirmasindan ibaret
iste.. Milletvekilleri bu önerinin altina imza koyacak kadar
alçalmamali.

Geçen sene düsenler bu ülkenin takimi degil miydi? Samsunlularin Diyarbakirlilarin onuru düsünen yok mu hiç? Bu örümcek kafalar ne zaman degisecek?

Yaziklar olsun..

Murat Acar
11.05.2006, 08:26
<TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=3 cellPadding=3 width="100%" border=1>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#f7f7f7 colSpan=2>
Bir futbol komedisi </TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff colSpan=2>
http://www.aksam.com.tr/foto/2006/05/11/s1.jpg
Devlet Bakani ve Basbakan Yardimcisi Mehmet Ali Sahin, ............ Genel Baskani Deniz Baykal'in küme düsen futbol takimlariyla ilgili açiklamalarini siyasi popülizm olarak degerlendirdi. Sporun esit sartlar içerisinde bir rekabet oldugunu ve bu rekabeti olumsuz etkileyecek her türlü karar ve uygulamanin spordaki rekabet anlayisiyla bagdasmayacagini vurgulayan Sahin, 'O nedenle geçtigimiz yil, örnegin Bursaspor küme düserken veya baska bir takim küme düserken, bu tür öneriler getirmeyenlerin bu sene 'Samsunspor ve Diyarbakirspor küme düsmesin' demis olmalarindaki mantigi anlamakta güçlük çekiyorum. Çünkü sadece Süper Lig'den düsmüyor ki. Ikinci ve Üçüncü Lig'den de küme düsmeler var. Neden sadece 2 tane futbol takiminin 'Birinci Lig'deki kümeden düsmesin' seklindeki bir degerlendirmenin siyasi popülizim oldugunu düsüncesindeyim' diye konustu.

LIG 100 TAKIMA YÜKSELIR

BAKAN Mehmet Ali Sahin söyle devam etti: 'Spordan Sorumlu Bakan olarak küme düsen tüm kulüplerimize tipki Bursaspor örneginde oldugu gibi Ikinci Lig (A) Grubu'nda önümüzdeki sezon daha iyi çalisarak, mücadele ederek, yeniden Birinci Lig'e dönecek performanslari göstermelerini temenni ve tavsiye ediyorum. Aksi halde bakin ne olur. Eger böyle bir karar alinirsa, önümüzdeki sene küme düsen futbol takimlarinin bagli bulundugu ilin milletvekilleri, 'O kulüpler de küme düsmesin' diye ayni önerge ve kanun teklifleri ile gelir. Bir bakarsiniz Birinci Lig 100 takimdan olusan bir lig haline gelivermis olur. Bu tür uygulamalar ne UEFA tarafindan, ne de FIFA tarafindan asla da sicak karsilanmayan bir olaydir. Düsenlere 2.Lig'de basarilar diliyorum'.

<CENTER>
<HR width="70%" color=black SIZE=1>
</CENTER>

Diyarbakirspor bile karsi

DIYARBAKIRSPOR Basin Sözcüsü Aziz Gölcük, ............ Genel Baskani Deniz Baykal'in Diyarbakirspor'un ligde kalmasi yönündeki önerisini dogru bulmadigini söyledi. Aziz Gölcük, Diyarbakirspor'un hak etmemesine ragmen aldigi cezalar nedeniyle ligde kalamadigini ileri sürdü.

GÖLCÜK, Baykal'in önerisinin Diyarbakirspor'un imajina zarar verdigini kaydetti. Gölcük, 'Bu girisimi dogru bulmuyorum. Takimin siyasete alet olmasi hos degil. Küme düsme Diyarbakirspor'un sorunudur. Yeniden Birinci Lig'e yükselmek isteniyorsa güçlü bir ekip olusturulmalidir' dedi.

<CENTER>
</CENTER>

Sansal Büyüka: Artik izlemekten biktigimiz bir film

'HER mayis ayinda afise çikan ve artik izlemekten biktigimiz film, yine vizyona girdi. Eger her yil düsene af çikacaksa, yakinda Turkcell Süper Lig 35-40 takimla oynanabilir. Agustosun basinda, o cehennem sicaginda lig basliyor, mayis sonuna kadar gidiyor. Türkiye'nin kis kosullari belli. 21 takimli lige nasil bir takvim bulacaksiniz? Bu uygulanirsa, önümüzdeki yillara kötü bir örnek olarak miras kalmayacak mi? Önümüzdeki yil düsenler ayni seyi talep ederse ne yapacaksiniz? Saçma sapan bir öneri; kabul görecegini sanmiyorum.'

<CENTER>
</CENTER>

Federasyonu baskalari idare edemez

UEFA Asbaskani ve Futbol Federasyonu Onursal Baskani Senes Erzik, ............ Genel Baskani Deniz Baykal ile bir grup milletvekilinin 'Diyarbakirspor ile Samsunspor ligde kalsin' seklindeki istedigini kabul edilemez buldugunu söyledi. Erzik, 'Futbol Federasyonun böyle bir seyi kabul etmesi mümkün degil. Yarismanin kurallarini koymus üç takim düsecek, iki takim direkt, üçüncü takim Play-Off'tan yükselecek demis. Degismesi mümkün degil' dedi.

SENES ERZIK daha sonra söyle devam etti: 'Her seyin kurali var. Böyle bir sey olmaz. Baskalari Futbol Federasyonu'nu yönetmeye kalkisamaz. Zaten Futbol Federasyonu özerk bir kurumdur. Zaten FIFA futbola siyasi müdahale olmasina siddetle karsi. Geçmiste bu yola sapan ülkeler agir cezalar aldi. Ayrica iki takim için yasa çikarma girisimini de anlayamiyorum. Süper Lig'den ilk defa düsme olmuyor ki?'

<CENTER>
</CENTER>

Her talebi görüsürüz

FUTBOL Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Profesyonel Kurul Baskani Mehmet Kemal Ünsal, 'Süper Lig'de düsmenin kaldirilmasi konusunda Futbol Federasyonu'na ulasan bir bilgi ya da belge yok' dedi.

Futbol Federasyonu'nun özerk ve demokratik bir kurum oldugunu ifade eden Ünsal, 'Yönetimimiz her türlü talebi görüsür. Ancak FIFA talimatlari da göz önünde bulundurulmalidir' diye konustu.

<CENTER>
</CENTER>

Lig tescil edilmez

FUTBOL Federasyonu eski Baskani ve UEFA Tahkim Kurulu üyesi Levent Biçakci, Diyarbakirspor ve Samsunspor'un ligde kalmasi durumunda konuya FIFA'nin el koyacagini söyledi. Biçakci söyle konustu:

'FIFA'nin bu konuda kesin yaptirimlari var. Sorusturma açar ve duruma el koyar. Geçtigimiz sezon bu olayin benzeri Yunanistan'da yasandi. FIFA hemen sorusturma açti. Türkiye'de de ayni sey kaçinilmaz. Sikayet olursa, Dünya ve Avrupa Kupalarina katilmamizi engeller, ligi tescil etmez. Bu konuda herkesin çok dikkatli davranmasi gerekiyor. Ben yaptim da oldu zihniyetiyle hareket edilirse Türkiye büyük zararlar görür. Ancak ben kisisel kanaatimi söylüyorum ve böyle bir yasanin çikacagina inanmiyorum. Yapilan açiklamalari can havliyle yapilan açiklamalari da olarak degerlendiriyorum.'

<CENTER>
</CENTER>

Baskanlar tepki gösterdi

<LI>Cemal AYDIN (Ankaragücü): Bu is emek isi. Futbolun kendi kurallari var. Ankaragücü olarak, yasal düzenlemeye hayir dememiz mümkün degil.

<LI>Mecnun OTYAKMAZ (Sivasspor Baskani): Kulüpler Birligi toplantisinda baskanlar görüslerini dile getirdiler ve ortaya atilan af veya küme düsmenin kaldirilmasi yolunda karar vermediler. Biz bu kararin tamamen yanindayiz.

<LI>Ahmet ÇETINKARA: (Kayseri Erciyesspor Kulübü baskani): FIFA, UEFA kabul ederse olabilir. Ben olacagini düsünmüyorum. UEFA tarafindan kabul görmeyecegini tahmin ediyorum.

<LI>Recep MAMUR (Kayserispor Kulübü Baskani): Insanlar siyasi rant pesinde. Muhalif olanlar bir seyler yapiyor. Türkiye Futbol Federasyonu bunu çözemez. FIFA böyle bir karara engel olur.

<LI>Haluk ÇUBUKÇU (Vestel Manisaspor Baskani): Su andaki Diyarbakir milletvekillerinin bu sezona özgü olarak bir seferligine 3 takimin düsmesinin kaldirilmasi girisimi hukuksal ve vicdanen rahatsizlik verir.

<LI>Ahmet SAN (Konyaspor Baskani): Ligin 21 takimli olmasi dogru degil. Yasananlar popülist ve siyasi bir yaklasim. Eger bir sey yapilacaksa bu daha öncesinden hatta yillar öncesinden yapilmasi gerekir. Ayrica böyle bir karar FIFA ve UEFA'dan döner.

<LI>Ekrem CENGIZ (Ç.Rizespor Baskani): Bu konu her sene gündeme geliyor. Bunun görüsülecegi yer Meclis degil federasyon olmali. Olmayacak bir konu için taraflari bosuna ümitlendirmek sakincali.
</LI></TD></TR></T></TABLE>

Adem Erdoğan
11.05.2006, 08:49
Bu durum son haftami tartisilir ya.Millet kendi menfaati için ne yapacagini sasirmis.Düsen düsmeyi haketmis demektir.Deniz baykal fosilinin artik beynide fosilleimis.Ne demek diyarbakir ligde kalsin.Varmi böyle bi aptallik ya.Diger takimlarin suçu neydiki o kadar kastilarda ligde kalacaklar.Düsen takim delikanli gibi kabul etsin düstügünü ve gitsin ikinci ligde oynasin.Böyle saçmalik görülmemistir.1.lig 21 takim olacak 2.a kat. 15 takimla.Ne güzel türkiye burasi.Kolay gelsin.

Adem Erdoğan
11.05.2006, 08:52
Bence bu kanuna bir ilave daha yapsinlar: Bu sene TrCell Süper Ligi'nde kimse sampiyon olarak kabul edilmesin gelecek sene iki sampiyuon birden çiksin!</font>

Bak bu güzeldi iste.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

Bi ekleme daha yapalim önümüzdeki sezon hiçbir türk takimi avrupada oynamasin sonraki sezon 4 takim s.l. 4 takimda uefa kupasinda oynasin.

Murat Acar
11.05.2006, 11:04
Bu durum son haftami tartisilir ya.Millet kendi menfaati için ne yapacagini sasirmis.Düsen düsmeyi haketmis demektir.Deniz baykal fosilinin artik beynide fosilleimis.Ne demek diyarbakir ligde kalsin.Varmi böyle bi aptallik ya.Diger takimlarin suçu neydiki o kadar kastilarda ligde kalacaklar.Düsen takim delikanli gibi kabul etsin düstügünü ve gitsin ikinci ligde oynasin.Böyle saçmalik görülmemistir.1.lig 21 takim olacak 2.a kat. 15 takimla.Ne güzel türkiye burasi.Kolay gelsin.

Son hafta konusulacakki her gerçegi görmek isteyenler görsün iste süperligimizin durumu apaçik ortada ...

Eh sonrada neden avrupada basarili olamiyoruz diye yakinip dirmazlarmi gelde gülme hallerine...

Siz sikeyle milletin alinterine ihanetle sampiyon olun sonra çikin sifir çekip dönün ülkenize Mustehak hepinize

Ne mutlu TRABZONSPORLUYUM DIYENE

BOZOHAN
11.05.2006, 17:28
bunlar kürtlerden oy kapmak için yapilan yalakaliklardir. bunun takimlarla bir alakasi yoktur. bu hükümetin is yalakalik yalasin dursunlar. zaten ucunda fenerede faydasi olursa Tayyip bey hemen halleder.

Sacit
11.05.2006, 17:43
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=3bd21942>

bunlar kürtlerden oy kapmak için yapilan yalakaliklardir. bunun takimlarla bir alakasi yoktur. bu hükümetin is yalakalik yalasin dursunlar. zaten ucunda fenerede faydasi olursa Tayyip bey hemen halleder. </BLOCKQUOTE>

emreercanli
11.05.2006, 18:02
kimsenin fifa yi milli takimin uluslararasi müsabakalardan men edilmesini düsündügü yokki arkadaslar. zaten bu düsünce içersindeki insanlar sayasinde milli takim hem seyircisiz hem de dis sahada oynacakmaçlarini.... yani milli takim kimsesin umrunda diil bence bi umutlari yok.... tek dertleri fenerin saampiyon olmasi baska bisey diil... neyse o milletvekili daha sonra sampiyonlar ligine de biseyler düsünür defener puan almadan çeyrek finale yükselirsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

hayat61
11.05.2006, 19:47
[''Bu girisimi dogru bulmuyorum. Takimin siyasete alet olmasi hos degil. Küme düsme Diyarbakirspor'un sorunudur. Eger Diyarbakirspor yeniden birinci lige yükselmek istiyorsa güçlü bir ekip olusturur ve yeniden birinci lige döner. Ancak UEFA'nin ligdeki takim sayisini artirilmasi yönünde uygulamasi varsa buna saygi duymak lazim. Bunun disinda Diyarbakirspor için böyle bir sey yapilmamalidir. Bu tartismalarin sona ermesini istiyorum. Bu tartismalar gündemde kaldigi sürece en büyük zarari Türk futbolu görecektir.''

Helal olsun,karakterli bir insanmis demistim basin sözcüsüne.Ta ki bu gün ki sözlerini okuyana kadar.Geçek karakterini ortaya koymus!! dürüstlgük bünyesi kaldiramamis kihemen yeni açiklama yapmis:"Haksizliklara maruz kaldik.Sayin Baykal'in önerisi gerçeklesirse haksizliklar ortadan kalkacaktir.Sözlerim yanlis anlasildi."

Sizin 1. lige çikmaniz basli basina haksizlik zaten.Sanki amaç diyarbakiri kurtarmak.Yanlis anlasildiniz kesinlikle sizi karakterli zannetmistim yanlis anladigim için kusura bakmayin.

Olmayacak bir seyle ugrasanlara Allahakil versin.

Nytre
11.05.2006, 20:53
bu is sadece insanlari oyalamak ve sinirsel olarak yipratmaktir.. tabiki böyle bir seyin olmasi mümkün degil... bunu kim ortaya attiysa ve buna kim destek çiktiysa aptalca bir is yaptiklarini bilmektedir.

KuĞu
11.05.2006, 21:35
oooff off of bu ülkede yapilan siyasetten midem bulaniyor smileys/smiley5.gif

Mert67
11.05.2006, 22:04
trabzonum bu karanlik yolda verdigin asil ve temiz mücadeleden dolayi trabzonlu olmaktan gurur duyuyorum.
kahrolsun siyasetteki bu olaylara adi karisan insanlar
kahrolsun rezilbahçe