PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 32.Hafta | Galatasaray 1-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

MehmeTS_ADANA
26.03.2012, 01:03
Açıklamalar için teşekkürler.
Peki ya Engin karaktersizi ?

o başlı başına kepazeydi kimsenin yorulmasına gerek kalmadı

Yeşil
Fatih Terim yine ta..ak geçmek için Ceyhun'u aldı mı oyuna..?

hodlu
Bu arada Manisa küme düşmüş.Trabzonspor ile uğraşanların sonu değişmedi.Samsunda yolda.Herkes ayağını denk alsın, Trabzonspor ile iyi geçinsin...

Delibas
26.03.2012, 01:10
Bu arada Manisa küme düşmüş.Trabzonspor ile uğraşanların sonu değişmedi.Samsunda yolda.Herkes ayağını denk alsın, Trabzonspor ile iyi geçinsin...

Kusura bakma da ben bu mantığı anlamıyorum.

Armağan Dere
26.03.2012, 01:13
Burak Yılmaz ve Şenol Güneş'e
Bir galibiyetin gitmesine neden oldukları için çok teşekkür ederim..
Başka da bir şey demiyorum..
2-0'ı bulacak her türlü imkan elindeyken maçı kaybediyorduk
Bu durumlar da bize has durumlar olsa gerek
Saol Kral 31'i de yakaladın..
Artık komple yürürsün sahada..

irfanköse276
26.03.2012, 01:16
Deli oluyorum bugün galatasaraylıların yorumlarına.

http://e1203.hizliresim.com/v/u/3ugu2.jpg

Şurdaki yorumlara bakıyorumda çıldırmamak elde değil. Maç boyunca buldukları tek pozisyonu 94.dakikada, biz rakip kalede gol ararken kontrataktan bulanlar bizi yatmakla suçluyor.

Allah bize galatasarayla şampiyonluk yarışı nasip etmesin. Fener gerekirse şike yapsın, biz onun şikesiyle de mücadele edelim razıyım.

Bunlar van kedisi gibi, hem yapıp hem bağıranlardan.

Uğur ÇIRAKMAN
26.03.2012, 01:19
Bence bu gece oyuna müdahaleyi geç yapmasının tek sebebi yedek oyunculara güvenmemesi, onlardan birşey beklememesi...

kesinlikle katılıyorum ne yapsaydı beğenmediğimiz yerden yere vurduğumuz aykut mu girseydi adrian mı girseydi o kakikalarda:confused:

pReN@_61
26.03.2012, 01:19
Yine beceriksizliğimize kaybettiğimiz 2 puan...

Yaşar
26.03.2012, 01:25
Eleştirmekten başka hiçbir şey yapmayan forum üyelerine, forum kuralları gereğince yapılacak herhangi bir müeyyede yok mudur?
Gs maçından önce fark yeriz dediler.
takım çıktı, asalanlar gibi oynadı, öve öve bitiremedikleri Gs takımına pozisyon vermedi.
Sonra da iyi oynamadık, iyi mücadele ettik dediler.
Bu güzel futbolun ve verdiğimiz futbol dersinin keyfini de çıkartmıyorsunuz adama.
Ben hafta içinden beri kazanacağımızı söylediğimden, bu akşamki futboldan zevk alma hakkımı kullanmak istiyorum.

Armağan Dere
26.03.2012, 01:29
1996'da da Futbol dersi vermiştik..
Tarih hep galipleri hatırlar..
Hastayı yatağında bayıltacaksın..
Volkan,Alanzinho,Burak
Net 3 gol pozisyonu ilk yarı
Onları Gs yakalasaydı durum 3-0'dı emin olun
3'e tek geliyorsun kaleciye pas verir gibi vuruyorsun topa
Hakkın yok buna..

FC-ST-PAULI-61
http://www.sporx.com/yazarlar/yakup_camoglu/gecenin-kazanani-cuneyt-cakirin-f-bahcesiSXHBQ273688SXQ
Bu yaziyi okuyun.

POYRAZ
Deli oluyorum bugün galatasaraylıların yorumlarına.
http://e1203.hizliresim.com/v/u/3ugu2.jpg
Şurdaki yorumlara bakıyorumda çıldırmamak elde değil. Maç boyunca buldukları tek pozisyonu 94.dakikada, biz rakip kalede gol ararken kontrataktan bulanlar bizi yatmakla suçluyor.
Allah bize galatasarayla şampiyonluk yarışı nasip etmesin. Fener gerekirse şike yapsın, biz onun şikesiyle de mücadele edelim razıyım.
Bunlar van kedisi gibi, hem yapıp hem bağıranlardan.
Birakin sunlari. Bunlar fe-be'den daha kanciktir, emin olun.
Acin youtube'da bunlarin bize karsi yaptiklari küfürlü
tezahüratlari izleyin. Bu son macta bile koro halinde küfür ettiler.
Penalti atisini gole ceviremeseydiler 3 puani biz kazanacaktik.
Kendi evlerinde sildik onlari resmen. fe-be'ye puan kaptirmalari ve
6ivasspor tarafindan kupanin disina itilmelerinden sonra kendi evlerinde
bize karsi rezil olmalari onlari "Bizim icin Trabzon'a koooyyy" seklinde
defalarca tezahürat yapmalarini sagladi. Penalti kullanana kadar
kudurmus köpege döndüler. Penalti kullandiktan sonra 1-1 olunca bile zaman gecirmeye calisan bir kulüp.

Adem Erdoğan
26.03.2012, 01:31
Yaşar hoca yazınca aklıma geliverdi; ev araba satıp sattıranlar! hayırdır don atlet mi kaldınız?

Alper Calik
26.03.2012, 01:31
gs yi seyircisi önünde hakeme rağmen ezdik
engin ve selçuk u sahadan sildik, hakeme rağmen
yaygaracı ve çirkefliklerine rağmen top oynatmayıp, adeta "ders verdik" özellikle ilk yarı
Terim korkudan 3 oyuncu değiştirdi

Burak problemimizi de çözemediğimiz için berabere bitirdik. Herkes müsait pozisyonda bile Burak ı arıyor, Volkan göm şunu kaleye gelsin 2.

Neticede fırtına yavaş yavaş geliyor. BJK halledildi, şimdi gs zor kurtuldu, sırada şikeciler var.

Haytaya şikecilerin maçında bu maçtan da rahat olacağım.

Onlara unutmayacakları bir maç yaşatacağımızı düşünüyorum.

Delibas
26.03.2012, 01:32
kesinlikle katılıyorum ne yapsaydı beğenmediğimiz yerden yere vurduğumuz aykut mu girseydi adrian mı girseydi o kakikalarda:confused:

Oyundan düşmüş Alanzinho ve Olcan vardı, Volkan da kötüydü. Eğer sen yedek kulübüne hiç değer vermiyorsan o ayrı, o zaman her maç sadece sakatlanan futbolcuların yerine oyuncu sok yedek kulübüsünden, bu nasıl mantıktır anlamıyorum. Adrian'ı tabiiki yeri geldiğinde oyuna sokabilmelisin, adama 5 milyon avro saymışsın. Halil'i yorulmuş bir Olcan'ın yerine alabilirsin, bunun neresi dramatik? Bir erken oyuncu değişikliği istiyoruz diye başımızın etini yediniz yok hakemde de suç varmış, kim girecekmişki oyuna.

Alper Calik
26.03.2012, 01:38
Bir tarafta gereksiz oyuncu değişiklikleri yapan bunu abartan Terim, diğer tarafta ise gerektiği halde değiştirmeyen Şenol hoca

Çok tezat bir görüntü idi. Şenol hoca, ille iş bittikten sonra değiştirecek, öncesi olmaz :)

Yeminli adeta. Olcan süründü, değişilik yok, Volkan da öyle. Adrian Henrique 20 dk. önce girse idi iyice dağılacaktı gs.

objek
26.03.2012, 01:58
Takim iyi oynamasina ragmen final paslarinda ve tercihlerdeki hatalar devam ediyor burak alanzinhoyu alanzinhoda buraki gormuyor iki pozisyondada olmayacak yerden pas yerine sut atiliyor bir bakiyorsun sut pozisyonu dogmus ama bizimkiler pas vermeye calisiyor bu sorunu cozersek cok daha iyi oluruz

Hatice Aslan
26.03.2012, 02:01
Bugün Bjk maçındaki Trabzonspor'u izledim belkide daha üstününü. Ama maçtan öncede söylemiştim Zokora'nın sarı kartı hazır diye arkadaşlar Cüneyt Çakır kasabının yönettiği bir maça çıkıyoruz yinede süperdik ayrıca Şenol hocanın oyuncu değişikliğine tepki çok oldu lakin ben oyuna girecek Adrian , Henrique , Halil'in skora katkı sağlayabileceğini düşünmedim. Kaldı ki yediğimiz penaltıyıda engelleyemeyeceklerdi. Bu maçta öyle yada böyle bu penaltının çalınacağınada adım gibi emindim. Ayrıca eleştiren arkadaşlara soruyorum Henri , Adrian , Halil daha önce girselerdi ve hata yapsalardı bu sefer yine klavye başında hocaya sallamayacak mıydınız? Şu Arena'dan 1 puanı almakta bir başarıdır. Futbolcularımızı tek tek tebrik ediyorum ADAM GİBİ DİK OYNADIKLARI İÇİN.

Ibrahim Gaygusuz
26.03.2012, 02:05
Macin tamamini nerden bulabilirim ?

Armağan Dere
26.03.2012, 02:11
Ayrıca eleştiren arkadaşlara soruyorum Henri , Adrian , Halil daha önce girselerdi ve hata yapsalardı bu sefer yine klavye başında hocaya sallamayacak mıydınız? Şu Arena'dan 1 puanı almakta bir başarıdır. Futbolcularımızı tek tek tebrik ediyorum ADAM GİBİ DİK OYNADIKLARI İÇİN.

Siz 1 puana sevinin.
Ben kaçan 2 puana üzülüyorum..
İlk yarı 3 net gol pozisyonu
İkinci yarı
Kalenin önünden kaleye atamadın
Golden hemen önce Burak dağa taşa dikti topu
Colman vurması gerekirken Burak vuruyor
Volkan vurması gerekirken içeriye çıkarıyor Burak'a veriyor
Semih araya giriyor.
O kadar eminler ki Burak'a oynadığımıza
Forvet adamlarımız da dahil olmak üzere..
Bu burak neymiş arkadaş
Her top ona gidecek diye bi kaide mi var..
Bu arada hoca izliyor..Halil hamlesi en azından Sabri'nin kanadına gerekiyordu
Arkası boş kalıyordu
Ama yok golü yiyeceğiz
Sonra değişecek..
Golü yedikten sonra gol atmak gibi bir amacımız yoktu
Maçı almaya gitmedik oraya..
Ne mantığı kaldı onun oyunu soğutmaktan başka..

Hatice Aslan
26.03.2012, 02:20
Siz 1 puana sevinin.
Ben kaçan 2 puana üzülüyorum..
İlk yarı 3 net gol pozisyonu
İkinci yarı
Kalenin önünden kaleye atamadın
Golden hemen önce Burak dağa taşa dikti topu
Colman vurması gerekirken Burak vuruyor
Volkan vurması gerekirken içeriye çıkarıyor Burak'a veriyor
Semih araya giriyor.
O kadar eminler ki Burak'a oynadığımıza
Forvet adamlarımız da dahil olmak üzere..
Bu burak neymiş arkadaş
Her top ona gidecek diye bi kaide mi var..
Bu arada hoca izliyor..Halil hamlesi en azından Sabri'nin kanadına gerekiyordu
Arkası boş kalıyordu
Ama yok golü yiyeceğiz
Sonra değişecek..
Golü yedikten sonra gol atmak gibi bir amacımız yoktu
Maçı almaya gitmedik oraya..
Ne mantığı kaldı onun oyunu soğutmaktan başka..

Deplasmanda heleki etkili taraftarın önünde 1 puanı almak başarıdır evet. Ayrıca golü normal şekilde değil penaltıdan yedik bunu oyuna girecek olanlar değiştiremezdi o penaltıyı cüneyt çapsızı elinde sonunda verecekti buna emindim zaten eğer penaltıyı çalmasaydı ne yapıp edip başka şekilde gol attırmak için uğraşacaktı verilen +6da bunun göstergesi zaten. Halil Adrian Henrique ne kadar tekniklerini sevsemde her zaman tutmayan her zaman bal yapamayan arılar. Bence oyuna girebilecek tek kişi Cech olabilirdi. Ayrıca bu kişiler erken girseydi 2.golü yeseydik o zaman ne diyecektiniz. Bir Trabzonspor'lu olarak elbette galibiyeti isterim ama Burak pas vermiyor yada bulduğu pozisyonu öldürüyor saç baş yolduk izlerken Burak yapamazken Adriandan Henriden daha fazlasını göremeyeceğimizede eminim. Beşiktaş maçının aynısını izledik ama hakem ş.....fsiz olunca bu sonucu normal karşılıyorum.

Armağan Dere
26.03.2012, 02:22
diğer başlıkta yazdım tekrar soruyorum
Battalın pozisyonu gol olsun
biz 2-1 yenilmiş olalım bu maçı
tek suçlu hakem midir?

FC-ST-PAULI-61
26.03.2012, 02:26
Hakem yüzde 80 suclu senol hoca yüzde 20 bana göre.
Bence Alani cikarip Cechi oyuna alsak serkani colman ve zokoranin yanina koysak daha iyi olurdu.

Kasım BEKTAŞ
26.03.2012, 02:27
diğer başlıkta yazdım tekrar soruyorum
Battalın pozisyonu gol olsun
biz 2-1 yenilmiş olalım bu maçı
tek suçlu hakem midir?

Armağan takip edemiyorum seni bi yerinde dur :)

tamam seninde haklı olduğun taraflar var ama
bu akşam Cüneyt çakırın yaptıkları Şenol hoca ve futbolculardan daha fazla etki etti maçın sonucuna...

Yaşar
26.03.2012, 02:47
Tolga Zengin: 8 Fazla iş düşmedi. Birkaç pozisyonda kalesinden zamanında çıkarak, kritik müdahaleler yaptı, uzatmalarda çıkardığı topla da 1 puanı kazandırdı.
Serkan Balcı: 8 Son maçların en istikrarlı oyuncusu. Takımda en az dinlenme imkanı bulan, fakat her zaman sahada futbola aç insablar gibi oynayan, taraftarın gereken değeri vermediği bir oyuncu. Benim saydığım 3-4 tane kririk müdahalesi vardı. Hücuma fazla çıkamadı.
Giray Kaçar: 8 Maçın sonunda sakatlandığı pozisyonda kanı görünce '' yine kan çıktı, bu maçı alırız'' düşüncesi hakim oldu bende. Hatasız oynadı. Yalnız sırtı dönük forvetlere yaptığı gerkesiz faullerden vazgeçmesi gerekiyor. Bugün de 2-3 defa aynı şeyi yaptı.
Mustafa Yumlu: 8 Baros gibi hareketli bir forvete karşı gayet başarılı oynadı. Yerinde müdahaleler yaptı. Kafadamızdaki kuşkuların boşuna olduğunu gösterdi. devamını diliyorum.
Celutska: 8 Kötü oynayan Olcan'a rağmen sol tarafta ciddi işler yaptı. Defansif anlamda üzerine düşenleri fazlasıyla yaparken, birkaç pozisyonda da etkili bindirmeler yaptı. Ama asıl yerinin stoper olduğunu düşünüyorum

Zokora: 9 Önemli maçlarda, önemli isimlere karşı, büyük işler yapıyor. bu maçta da erken kart görmesine rağmen özellikle Selçuk'un etkinliğini, yaptığı baskıyla azalttı.
Colman:10 Maçın tartışmasız yıldızıydı. Aldığı topları olumlu kullandı, final paslarını iyi yaptı, takımı defanstan hücuma iyi çıkardı. Her maç bu şeklide oynamasını diliyorum.
Alanzinho:8 Gereksiz işlere kaçmadan, basit oyanamaya çalıştı. Hücumsal anlamda çok fazla şeyler yaptığı söylenmez fakat ortasahada iyi bastı, defansa bile yardım etti. Hatta penaltı pozisyonunun içerisinde de o vardı.
Olcan:4 Sakatlığın etkisiyle istediklerini yapamadı. Çok etkisiz bir maç oynadı. Bu kadar iyi oynayan bir takıma ayak uydurabilseydi, herşey farklı olabilirdi bu akşam.
Volkan Şen:5 Son maçlara nazaran o da etkisizdi. Defansa yardım etmediği için fırça bile yedi Hocadan. O fırçadan sonra 5-10 dakika rakip yarı alana geçmedi bile. Biraz hareketli olabilseydi skora direk etki edebilirdi.

Burak Yılmaz:6 Her zamanki gibi yine klasik Burak Yılmaz gollerinden birisini attı. güzel koşular yaptı, Gs defansının dengesini bozdu fakat birkeç pozisyonda paylaşımcı olabilseydi gol sayımızı artırabilirdi.

Adrian ve Halil kısa süre oynadıklarından katkı yapamadılar. 70. dakikadan sonra oyuna girmeleri gerekiyırdu aslında.

Şenol Güneş: 6 çıkabilecek en iyi takımı çıkardı. Gs takımını iyi analiz etmiş olsa gerek takımın sürekli basmasını istedi, ortasaha üstünlüğünü uzun süre elimizde tuttuk bu sayede. Fakat 60'dan sonra oluşan fiziksel yorgunluğa yapması gereken değişklikleri yapmayarak çare bulamadı.

Sefa
26.03.2012, 02:52
Tolga Zengin: 8 Fazla iş düşmedi. Birkaç pozisyonda kalesinden zamanında çıkarak, kritik müdahaleler yaptı, uzatmalarda çıkardığı topla da 1 puanı kazandırdı.
Serkan Balcı: 8 Son maçların en istikrarlı oyuncusu. Takımda en az dinlenme imkanı bulan, fakat her zaman sahada futbola aç insablar gibi oynayan, taraftarın gereken değeri vermediği bir oyuncu. Benim saydığım 3-4 tane kririk müdahalesi vardı. Hücuma fazla çıkamadı.
Giray Kaçar: 8 Maçın sonunda sakatlandığı pozisyonda kanı görünce '' yine kan çıktı, bu maçı alırız'' düşüncesi hakim oldu bende. Hatasız oynadı. Yalnız sırtı dönük forvetlere yaptığı gerkesiz faullerden vazgeçmesi gerekiyor. Bugün de 2-3 defa aynı şeyi yaptı.
Mustafa Yumlu: 8 Baros gibi hareketli bir forvete karşı gayet başarılı oynadı. Yerinde müdahaleler yaptı. Kafadamızdaki kuşkuların boşuna olduğunu gösterdi. devamını diliyorum.
Celutska: 8 Kötü oynayan Olcan'a rağmen sol tarafta ciddi işler yaptı. Defansif anlamda üzerine düşenleri fazlasıyla yaparken, birkaç pozisyonda da etkili bindirmeler yaptı. Ama asıl yerinin stoper olduğunu düşünüyorum

Zokora: 9 Önemli maçlarda, önemli isimlere karşı, büyük işler yapıyor. bu maçta da erken kart görmesine rağmen özellikle Selçuk'un etkinliğini, yaptığı baskıyla azalttı.
Colman:10 Maçın tartışmasız yıldızıydı. Aldığı topları olumlu kullandı, final paslarını iyi yaptı, takımı defanstan hücuma iyi çıkardı. Her maç bu şeklide oynamasını diliyorum.
Alanzinho:8 Gereksiz işlere kaçmadan, basit oyanamaya çalıştı. Hücumsal anlamda çok fazla şeyler yaptığı söylenmez fakat ortasahada iyi bastı, defansa bile yardım etti. Hatta penaltı pozisyonunun içerisinde de o vardı.
Olcan:4 Sakatlığın etkisiyle istediklerini yapamadı. Çok etkisiz bir maç oynadı. Bu kadar iyi oynayan bir takıma ayak uydurabilseydi, herşey farklı olabilirdi bu akşam.
Volkan Şen:5 Son maçlara nazaran o da etkisizdi. Defansa yardım etmediği için fırça bile yedi Hocadan. O fırçadan sonra 5-10 dakika rakip yarı alana geçmedi bile. Biraz hareketli olabilseydi skora direk etki edebilirdi.

Burak Yılmaz:6 Her zamanki gibi yine klasik Burak Yılmaz gollerinden birisini attı. güzel koşular yaptı, Gs defansının dengesini bozdu fakat birkeç pozisyonda paylaşımcı olabilseydi gol sayımızı artırabilirdi.

Adrian ve Halil kısa süre oynadıklarından katkı yapamadılar. 70. dakikadan sonra oyuna girmeleri gerekiyırdu aslında.

Şenol Güneş: 6 çıkabilecek en iyi takımı çıkardı. Gs takımını iyi analiz etmiş olsa gerek takımın sürekli basmasını istedi, ortasaha üstünlüğünü uzun süre elimizde tuttuk bu sayede. Fakat 60'dan sonra oluşan fiziksel yorgunluğa yapması gereken değişklikleri yapmayarak çare bulamadı.
Tamamen katılıyorum. Şenol Güneş gerçekten çıkartabilecek en iyi kadrosunu çıkardı. Şanssızlığımız Olcan ve Volkan'ın ikisinin birden formsuz olması. Eğer Olcan ve Volkan formunda olsaydı parçalardık rakibi, Galatasaray diye bir şey kalmazdı. Hoca'ya çok kızdık değişiklik yapmadı diye ki ben bile maç anında deliye döndüm ama kulübeye bakınca da " hah bu adam etki yapar " denilecek biri maalesef yoktu.

Yaşar
26.03.2012, 02:55
Tamamen katılıyorum. Şenol Güneş gerçekten çıkartabilecek en iyi kadrosunu çıkardı. Şanssızlığımız Olcan ve Volkan'ın ikisinin birden formsuz olması. Eğer Olcan ve Volkan formunda olsaydı parçalardık rakibi, Galatasaray diye bir şey kalmazdı. Hoca'ya çok kızdık değişiklik yapmadı diye ki ben bile maç anında deliye döndüm ama kulübeye bakınca da " hah bu adam etki yapar " denilecek biri maalesef yoktu.
Bence Halil topu ileride tutabilmek adına oyuna girebilirdi.

OnurKul
26.03.2012, 02:56
Takım çok iyi oynadı. İleri uçlarımız biraz daha iyi olsaydı fark olurdu. Şenol Hoca, çok iyi bir kadro çıkardı, kadro da iyi işler yaptı keşke çok iyi işler yapıp kazanabilsseydik.

Cüneyt Çakır için söylenecek söz yok, 3 geseli kırmızı kartı istedi ama o vermedi.

Şampiyonluk grubunda şampiyon olamasak bile şampiyonu belirleriz.

Küçük diyebileceğimiz maçlarda puan kaybetmeseydik (en azindan 3 puan), şampiyonluk grubuna daha istekli ve avantajlı girebilirdik.

Sefa
26.03.2012, 02:59
Markus, Eboue'nin elle oynadığı pozisyonu yorumlamadı mı ? Lig TV'nin sitesinde yok programı izleyen var mı ?

MDanışmaz
26.03.2012, 03:08
Bişe yok dedi fazla konuşmadılar zaten..

Sefa
26.03.2012, 03:11
Bişe yok dedi fazla konuşmadılar zaten..

Şundan sordum MİY maçı olması lazım Adrian serbest atışta barajdayken elleri Eboue'ninki gibi kapalı pozisyondaydı ve top eline çarpmıştı Markus kesinlikle elle oynama demişti.. Bir şey yokmuş demek..

Cihad Varlı
26.03.2012, 03:24
Gelecek yıl gerçekten müthiş bir takım olacağız .

DeAgLeMaNyAq
26.03.2012, 03:27
Penaltı pozisyonu ilk gerçekleştiğinde tekrarını izlemeden kaçımız penaltı değil dedik ki. O yüzden hakemi eleştirsek de bu karar da eyyam yaptığını düşünmüyorum. Ama bazı spor yorumcularının topun ayaktan geldiğinin söylenmesine rağmen bunu atlayıp yorumlar yapmaları beni hayrete düşürdü. En komiği de Wiki Altan'ın yorumuydu. Adam kesin penaltı dedi Melih Gümüşbıçak da kuralı anlattı. Altan da ama eli açıktı elini açması zaten niyetini belli etti. Futbolcu penaltı yaptırmak istemezse yaptırmaz ellerini arkaya saklar falan dedi. Yuh artık dedim... :)

OYılmaz
26.03.2012, 03:32
Gelecek yıl gerçekten müthiş bir takım olacağız .

Bende bunu demek için gelmiştim. Evet eğer seneye Colman, Volkan, Olcan üçlüsüne takviye yaparsak gelecek sezon için şampiyonluk hesapları yapalım. Maçın 2.yarısında oyundan düştüğümüzde oyunu toparlayabilecek kim var acaba dedim. ve de Şenol hocamıza hak verdim.

Ibrahim Gaygusuz
26.03.2012, 03:41
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/10139-5J2M5O1D.jpg

Bizim Ali kafa topumumu almis :D

OnurKul
26.03.2012, 03:41
Reis top mop göstermedi No 8'e. İşi gücü duran top yapmak oldu, başka numarası yoktu Fatih.

Yetmedi, şu çakma 10 numaralarını da sildi.

Colman'la birlikte tabi.

Budur. Zokora da aynısını söyledi. Ancak 3-4 atacaktık, onu yapamadık.

brushfield
26.03.2012, 04:21
Bende bunu demek için gelmiştim. Evet eğer seneye Colman, Volkan, Olcan üçlüsüne takviye yaparsak gelecek sezon için şampiyonluk hesapları yapalım. Maçın 2.yarısında oyundan düştüğümüzde oyunu toparlayabilecek kim var acaba dedim. ve de Şenol hocamıza hak verdim.

Aslında bu sene de değişen kadromuza rağmen şampiyon olabilirdik. Maç takviminin sıkışması bizi mahvetti. Şampiyonlar ligi maçlarının da araya girmesiyle oyuncular lig maçlarında gerçek performanslarını bir türlü gösteremediler...

GULER
26.03.2012, 08:17
Penalti tartisilir ama bana gore Alanzinhonun orda sliding yapmasi cok yanlis.

Külünkoğlu
26.03.2012, 08:24
Bu maçtan sonra sorulacak o kadar çok soru var ki,
En golcü oyuncumuz olduğu için pozisyonlarda Burak Yılmaz'ın aranmasını anlarım da oyun zekası olan bir futbolcunun kafasını kaldırıp müsait pozisyonda arkadaşını aramamasını anlayamam. Bunu bir kez yaparsın iki kez yaparsın üç kez dört kez beş kez yapamazsın.

Oyuncu değişlikliği yapmadığı için Şenol Güneş'e kızanlar var. Eldeki kadroyu siz biz değil onlarla hergün iki kez idmana çıkan
Şenol Güneş biliyor. Hep beraber gördük, diri ve canlı olması gereken futbolcularımızın oyuna girdikten sonra 1 metreye dahi pas atamadıklarını pres yerine 4-5 metre aralıkla rakiplerini takip ettiklerini... Neyse,

Gelelim sorulara,

Selçuk İnan'ın Emre Çolak'ın bu maçta sahada kalmasını izah edecek bir Allah'ın kulu var mı ?

Ya Fatih Terim ? Sahanın içine girip 5 dakika orta hakeme bela okuyan onunla yetinmeyip 5 dakika da 4. hakemi kalaylayan Fatih Terim özelliği nedir ? Antalya maçında hiç de sevmediğim Mehmet Özdilek'i tribüne gönderen iradenin 100'de 1'i Arena'da neden yoktur ?

Yayıncı kuruluş öyle ince ayar pozisyonları göstermemesinin sebebi nedir ? neyin tarafını tutmaktadır ?

Sorulara net cevap verildiğinde bu ülkede "harbi futbol" oynanacak.

Faik Yılmaz
26.03.2012, 08:24
Maçta berbare kaldıkysak en önemli nedeni bizatihi Hocamız Şenol Güneştir.....

- Rakip 3 oyuncu değişikliği yapmış , oyun stilini değiştirmiş....

- Dakika 82 olmuş bazı oyuncuların sahada yokolmuş ( Alan , Olcan vs....)

- Maç bitiyor 1-0 öndesin...

ve daha oynucu değiştirmiyorsun....

Golü yedik sanki dakika 65 gibi değişiklik yapmaya başladı...

Ama neye yaradı tabiki hiç bir şeye......

L.Burrows
26.03.2012, 08:37
Artık tamamen anladıkki colman ve zokora iyi olursa diğerleri kötüde olsalar her maça ortak oluyoruz. Colmana çok iyi bakmalıyız şu an takımın beyni tamamiyle. Diğer ileri uctaki oyuncularımız hemen hemen aynı yapıda oyuncular. Volkanın artık bişeyler yapması lazım. Yoksa seneye işi zor.

Effective61
26.03.2012, 08:44
Üst kalite 2 defans + Burak gidecekse 2 , kalacaksa 1 forvet + 1 iki yönlü ortasaha alınırsa seneye yüksek bir oranla şampiyon oluruz.

sedatalis82
26.03.2012, 08:51
takımımız maç seçiyor
bu neden oluyor anlamıyorum ama maç seçiyorlar
zokora canı istediği zaman oynuyor...
bi de anlamadığım tüm takım neden burak efendiye oynuyor
burağa gol attıracaz diye volkan kaleye vurmadı varmı böyle bişey ya
tamam 31 gol atmışsın eyvalla ama bu takım burakspormu ts mi??

Turgay Atalay
26.03.2012, 08:53
Bu maçın anlatılacak tarafı yoktur. Sahada şerefsiz bir hakem, rakipten atılması gereken biri it, diğeri enik iki futbolcu vardır, bir de bizim çalınan emeğimiz...

Faik Yılmaz
26.03.2012, 08:53
takımımız maç seçiyor
bu neden oluyor anlamıyorum ama maç seçiyorlar
zokora canı istediği zaman oynuyor...
bi de anlamadığım tüm takım neden burak efendiye oynuyor
burağa gol attıracaz diye volkan kaleye vurmadı varmı böyle bişey ya
tamam 31 gol atmışsın eyvalla ama bu takım burakspormu ts mi??

en çok kızdığım hususta bu benim...

Takım gol atmaya çabalamıyor Buraka gol attırmaya çalışıyor.....

ne oluyor Burak kilitleyen bizide kilitlemiş oluyor....

evrents
26.03.2012, 09:09
Burak bencil olmasa maçı kazanmış olacaktık.Bizi üzmeye ne hakkın var burak?Kazansaydık ne güzel seviniyor olacaktık.Volkan karşı karşıya senden korkusundan mecbur sana pas attı top geçmedi semihten.Top sende aşağıda alanzinho bomboş kaleciyi çalıştırma şutu attın.Yine bir pozisyonda colman sana verdi kaleye şut attın yerden yumuşak muslera kornere çeldi.Yine yukarda alanzinho bomboştu.Bu kadar bencil oynama bir rekor için takımına zarar veriyorsun.

Murat'
26.03.2012, 09:10
Diğer oyuncuların gol atmaya niyetleri yok kesinlikle.Kalenin ağzındayken şut çekmek yerine pas vermek de neyin nesidir.Kimse çok iyi oynadık falan diyerek kendini kandırmasın, çok iyi oynasaydık oyuncuların kendine güveni olurdu, maçın bitimine 20 dakika kala kullandığımız kornerde rakip ceza alanında sadece Burak'ın olması bunun en büyük göstergesi.

CAFER ÖZER
26.03.2012, 09:13
Dün Türkiyede Herkes Kedinin Fare ile oynadığını seyreder gibi Trabzonsporun GS la nasıl oynadığını ve Geçen sene Trabzonsporun haklarını gasbedenlerin Başında gelen Cüneyt Çakır sayesinde nasıl GS ın kurtarıldığına şahit oldu.
Dün Lig Tv de maç sonunda şu konuşuluyor
"Şu an Ligde en iyi top oynayan Trabzonspor ama neden 17 puan geriye düştü hayret"
türü açıklamalarla suçu Trabzonspora buluyorlar
Ahmet Çakarın deyimi ile eğer Hakem Normal maç yönetse GS ilk 20 dakikada 9 kişi kalırdı diyor
Dün hakem o kadar çok hata yaptıki saymakla bitmez.
EBUE diye bir maymunu sahaya koymuşlar adam maymunluk yapıyor ses yok
Emre Kırmızı kart görmüyor
Selçuk her pozisyonda ZOKORA yı kıskançlığındanmıdır nedir Faul yapıyor yetmiyor ne faulu diye hakemin üstüne yürüyerek Sarı kar bile görmüyor.
Dün Pozisyonu bile olmayan Gs son dakika golü atsa galip gelecek.
Trabzonspor neden geride kalmıştır ben size söyleyeyim SANSAR efendi.
Trabzonspor en az 10-15 puan arası hakemlerle maç kaybederken,
Senin Methiyeler düzülen GS ın ise en az 10-15 puan hakemlerle maç kazanmıştır
GS bir ara rakip 10 kişi kalmayınca maç kazanamıştır
Delikanlı olup bunu söyleseneniz olma değilmi.
hadi sizler görevinizi yapıyorsunuzda Trabzonspor yönetimi nerde
Bütün hedefi geçen seneki Kupanın peşine takarak bu sene rahat şampiyon olabileceğimiz sezonu heba etmişlerdir.
Bak aklıma gelenleri sayıyorum,Hakem hataları
1-FB-GS-BJK 3 maçta 3 kırmızı kart ve 3 malubiyet en azından berabere kalsak 3 puan
2-GS la son oynanan maç giden 2 puan
3-Karabük Maçında haksız penaltı en az 1puan
4-Antalya maçı haksız penaltı en 1 puan
5-Mersin Maçı ilk devre el olması gereken Pozisyon haksız korner ve gol 2 puan
6-Samsun maçında hakem hatası giden 1 puan
En az 10 puanı hakemler gasbetmiş
Tüm maçlarımızı Gündüz oynamışız
hafta için genelde biz 18 de oynamışız rakipler 20 de oynamış
P.Tesi maç yapmışız,Cumaya maç vermişsiniz
Avrupa maçlarını oynamışız dinlenmeden maç oynatmışsınız
Şampiyonlar ligi maçlarımızı yok saymışsınız aynı güne maç vermişsiniz
daha sayalımmı o kadar çok neden varki Bu takım eğer PLAY OFA bile girdiyse büyük başarıdır.
Şimdi Çıkmış Konuşuyorlar,Figuran olarak Trabzonsporu Playoflarda oynatacaklar.
Yönetim ise üzerimizde oynanan oyunları sadece seyretti
Ne olursa olsun bence Bu takım alkışlanır.

Hüseyin Sahtiyan
26.03.2012, 09:33
Takımın bir haftası diğerine uymuyor. Mersin'e içerde kaybediyor, herkes fark olur derken Beşiktaş'ı rezil kepaze ediyor. Sonra Gençlerbirliği maçında laubali futbol, dün de lig liderine dış sahada futbol dersi.

Dün kazanamadığımıza çok üzüldüm ama kaybetmediğimiz içinde mutluyum. Çünkü simsarlar vardı, Trabzonspor her fırsatta yatar zaten demek için bekleyen.

Emre Çolak, Melo, Selçuk, Eboue, Fatih Terim dün kırmızı yemeyerek samimi söylüyorum futbol mucizesi gerçekleştirmiştir.

Penaltı kararı da verilmeyen kırmızılar kadar saçma. 20 seneden fazla Galatasaray'a hizmet etmiş Hakan Şükür bile penaltı değil dedi. Bugün, Hakan Şükür zaten sevilmeyen bir adam diyor Galatasaray'lı utanmazlar.

Kaybedecek birşeyimiz yoktu, bu yüzden herkesin istediği kadroyu çıkardı Şenol Hoca. Böyle maçlarda gerçekten takıma çok katkısı var. Oyuncu değişikliklerine flnda kızmadım hiç. Volkan'ın, Olcan'ın formsuzu, kötüsü bile dışardakilerden verimli her türlü. Tek kızdığım nokta, daha dakika 60-65, korner kullanıyorsun ama cezasahasında birtek Burak var. En azından stoperler gitsin be hoca :s

Colman, Zokora, Alanzinho üçlüsü dün muazzamdı. Celustka'da piyango resmen. Nerde açık varsa orda oynuyor, hata da yapmıyor. İnşallah jübilesine kadar bizde kalır. Tolga'da 80 dakika pek top gelmedi ama son 10 dakikada çok iyiydi.

Teşekkürler çocukların hepsine bizi mahcup etmedikleri için. Bu haftada kazansınlar, varsın gitsin koca sezon canları sağolsun.

CesurHamsi
26.03.2012, 09:51
Eboue'ye kirmizi vermedi
Emre'ye kirmizi vermedi
Selcuk'a kirmizi vermedi

baska nediyebilirim?

Ali Yerlikaya
26.03.2012, 09:59
Cüneyt Cakir Türkiyenin en iyi eyyam hocasinmaci ustalikla yönetiyor, macdan sonra tüm dusuncesini sahaya yansitti...

Hem GS ye puan kaybettirdi hemde ciddi manada GS lileri kizdirmadi, hemde TS yi katletti hemde haftaya en iyi oyuncumuz Zokorayi fb si icin saf disi birakdi...

Türkiyede hakemligi en iyi sekilde babadan ogula teslim etmek lazim sonucda serefsizlik kucuk yasdan beri egitilmeli ve babasi cok iyi yetistirmis...

toksoy61
26.03.2012, 10:00
olan oldu maç bitti, gitti. ders alınacak çok şey var. volkan-burak-olcan daha bitirici olmayı öğrenecekler. burak egozimi bırakacak. colman-zokora maç seçmeyecek. şenol hoca zamanında oyuncu değişiklikleri yapacak. ama herşeye rağmen güzel oynadılar, ts iyi temsil ettiler

Samet GÜVEN
26.03.2012, 10:00
Şenol Hoca ya bende kızdım niye o kadar bekledi diye de, eğri oturup doğru konuşmak lazım. girenler henrique, adrian 80 de girmişsin adam yanlarından geçiyo insan bi basar ya. eskortluk yapıyolar. son 10 dk durmadan koş nolur arkadaş.

bu anlamda hocaya çok hak veriyorum. Aykut u alsa zaten idam edilecek. bir tek halil daha erken girebilir di, ama halil oyuna girdiğinde takımın hücuma yönelik hızı inanılmaz kesiliyor. sanki kontra tehlikesi ortadan kalkıyor gibi geliyo bana.

birde cehc in yerine celutska ile başlaması mükemmel tercih. savunma opsiyonlarında cehc yerini çok kaybediyo. olcan biraz daha diri olsa felç olurdu geyse.

Gökhan ARSLAN
26.03.2012, 10:02
Resmen cm cm katlediliyolar bizi yine..
Durmak yok şikeye devam dedi dün Cüneyt Çakır.. kimleri örnek aldıysa artık ?
Dün geçen seneki kadromuza karşı iyi oynadık gerisi yalan (:

Dip.Ing.Mag.
26.03.2012, 10:04
Su zokora olayında cok duygusal
Davranıyorsunuz. O hareketin karşılığı her yerde sari karttir. Bir şeyi irdeleyecekseniz rakiplere çıkmayan kartları irdeleyin. Bizimkiler akıllı olsaydilarda bundan
Önceki maçta zokora cezalı olsaydı. Alex gibi mesela...

TSelif
26.03.2012, 10:19
Not: 8 ve 50 numara tam İstanbul'lu olmuşlar .
Yahu bu şehrin suyundan mı huyundan mı bilmiyorum . 8 numara burdayken hakeme tek laf etmezdi şimdi nerdeyse hakem dövecek :rolleyes:

Samet GÜVEN
26.03.2012, 10:20
Su zokora olayında cok duygusal
Davranıyorsunuz. O hareketin karşılığı her yerde sari karttir. Bir şeyi irdeleyecekseniz rakiplere çıkmayan kartları irdeleyin. Bizimkiler akıllı olsaydilarda bundan
Önceki maçta zokora cezalı olsaydı. Alex gibi mesela...

aslında aportta bekleyen bir hakeme fırsat verdi zokora. hani karttır değildir bir tarafa niyeti belli olan bir hakem yakaladı,kaçırmadı. o pozisyon olmasa bir hava topu mücadelesinde dirsekle çıktın der gene kart gösterirdi.

TSelif
26.03.2012, 10:22
Zokora , o hareket olmasa başka bişeyden mutlak ve mutlak kart yiyecekti. Kimse kendini kandırmasın :)

lopsang
26.03.2012, 10:37
Zokora'nın nasıl bir futbolcu olduğunu bir türlü anlayamıyorum ? Bakıyorum bir maçta, ancak yanından geçenlere eskortluk yapıyor, büyük maç gelince bölgesini tek başına parselliyor. Gelecek sene için ona güvenmelimiyiz ? Maç seciyor resmen, aynı Colman efendi gibi. Bu adamlar dünkü oyunlarını sene başından beri oynasalar bu gün, defanstaki arızalara rağmen, şampiyonluk hesapları yapıyorduk. Bu seneki durumu yoğum maç programına bağlamak istiyorum. Umarım seneye stopre yapılacak iki, bir üst düzey, stoper, bir tane iki yönlü oynayabilecek sağlam ortasaha, ve yandan gelen toplara ve hava toplarına vurabilecek, oyunu rakip sahaya yıkabilmemize yardımcı olabilecek bir santrafor ile şampiyonluk için çok iddalı olacağız..

Samet GÜVEN
26.03.2012, 10:38
Yalnız zokora şikecilerle yapılacak maçta alex i ağlatırdı valla. istediği zaman çok faydalı oluyor. bjk maçında fernandesi kitledi maçı aldık, dün selçuk-melo kayboldu. şikecilerde alexi kilitleyecekti. maç kesin bizimdi zokora olsa. Aykut varken colman da kayboluyo. bakalım hayırlısı

Samet GÜVEN
26.03.2012, 10:41
birde burda bana suikast olabilir ama yazacağım yine de:)

yaw bu Yumlu yu neden beğenmiyorsunuz. bilhassa dikkat ettim. bazen pozisyon hatası yapıyor ama ilginçtir bence defanstan oyuna en iyi top sokan adamımız:) o dar boğazlarda ceza sahası etrafında kaptığı toplarda hep zokora-colman ikilisini arıyor ve dün çoğu zamanda buldu.

CRICK61
26.03.2012, 10:41
yine maç sırasında neler yaşanmış diye oturup bir forumu okuyayım dedim. penaltı sırasında bizim taraftarlarımız!! bağırmış, yazmışlar "bal gibi penaltı", "kabak gibi penaltı alan takıma ihanet etti diye.. çok ilginç bir taraftar profilimiz var Markus Merk'in ve Hakan şükür'ün dediği gibi pozisyonun penaltıyla uzaktan yakından alakası yoktur ama bizim taraftarımız vermiş hükmü. harbiden çok ilginç. bu taraftara rağmen bütün futbolcuları, Şenol Güneş'i, Başkanı ve Teknik heyeti Canı gönülden Tebrik Ediyorum.. Demek birde ölümüne destekleyen taraftarımız olsa...

CesurHamsi
26.03.2012, 10:45
abi bu Cuneyt nasil Selcuk'a sari kart bile vermedi? 90 dakika boyunca sari kart gerektiren fauller yapti, onu birak Zokora'ya yaptigi hareket kirmizi kart! gozlerime inanamadim resmen..

Travelair
26.03.2012, 10:53
Erman dün akşam dedi ki "Tapelerde geçiyor, Aziz Yıldırım maçına Cüneyt Çakır'ı istedi, onu buraya gönderin" dedi. Niye dedi anlayamadım. Ama dün akşam bizi kırdı geçirdi. Ama öyle bir hava oluşturuldu ki sanki gs'yi kırdı geçirdi. Biz böyle pısırık davrandığımız sürece bizi daha çok ezerler

Mehmet Ç.
26.03.2012, 10:54
Eboue'ye kirmizi vermedi
Emre'ye kirmizi vermedi
Selcuk'a kirmizi vermedi

baska nediyebilirim?

Dünya kadar kirmiz vermedi..

1 metreden carpan topa penalti verdi..

Trabzonspor'un her b*kuna düdük caldi..

Selcuk'lan kanka oldular sahada..

ALBATROS_61
26.03.2012, 11:06
Dünkü maçta kanatlar hiç çalışmadı.Volkan topu ayağında fazla tutmadan oynayabilse çok daha yararlı olacak.Dikkat ettim Burak koşularını yaptı ama alanzinho bi kere bile atmayı denemedi hep es geçti.Mustafa Yumluyu görünce tedirgin oldum maçtan önce.Ama dün maçın yıldızıydı bence.Birçok topu kesti ve iyi mücade etti.Colman,zokora ve alanzinho da iyi maç çıkarttılar.Tolgada 1 puanın gitmesini önledi.

asilhamsi
26.03.2012, 11:10
Erman dün akşam dedi ki "Tapelerde geçiyor, Aziz Yıldırım maçına Cüneyt Çakır'ı istedi, onu buraya gönderin" dedi. Niye dedi anlayamadım. Ama dün akşam bizi kırdı geçirdi. Ama öyle bir hava oluşturuldu ki sanki gs'yi kırdı geçirdi. Biz böyle pısırık davrandığımız sürece bizi daha çok ezerler

bende onu diyorum millet yok 3-1 kacırmısız,yok burak bencilmis yok bilmemneymis bunu tartısıyor.

Tartısmasız bir sey var hakem dün bizi katletti rakip macı 11 kisi tamamladıysa bunun izahı yok.Bize verilen penaltı eboue ye verilmediyse bunun izahı yok.

Bu arada Senol Hocam ne kadar hata yaparsa yapsın Terim i gordukce ne kadar muhtesem oldugunu hissettiriyor.Ve cinconlu topcular.Ben hayatımda bu kadar cirkef oyuncu gormedim.Böyle sampiyon olunuyorsa vallahi istemiyorum sampiyonlugu

Travelair
26.03.2012, 11:12
Tvlerde tartışılanlar insanların tepki gösterdiği pozisyonlar. Bir de özete giren pozisyonlar. Bizimkilerin vur ensesine al lokmasını. Sesini çıkartan yok. Bir de hakem iyi maç yönetti derler o da tüyü olur. Hep arkadan sert faullere maruz kaldık. Ne kart verildi ne birşey. Sen de böyle 5, ben diyeyim 10 pozisyon. Hiç kuzu gibiyiz tepki yok. Sonra tabi gs taraftarı kudurdu bunlar kendilerini yere atıyor hakem faul çalıyor diye herhalde. Senden tepki yok çünkü. Ardından gs'nin futbolcularının her pozisyonda sahaya balıklama atlamaları başladı. 1,2,3. Bir yerden sonra hakem bunlara teslim oldu, vermeye başladı. Fatih Terim desen el kol hareketleri taraftarı köpürttü sahaya girdi. Yani kısacası her türlü rezillik yaşandı. Ama en büyük rezillik hakkımızı adam gibi koruyamayanlarda

asilhamsi
26.03.2012, 11:17
Tvlerde tartışılanlar insanların tepki gösterdiği pozisyonlar. Bir de özete giren pozisyonlar. Bizimkilerin vur ensesine al lokmasını. Sesini çıkartan yok. Bir de hakem iyi maç yönetti derler o da tüyü olur. Hep arkadan sert faullere maruz kaldık. Ne kart verildi ne birşey. Sen de böyle 5, ben diyeyim 10 pozisyon. Hiç kuzu gibiyiz tepki yok. Sonra tabi gs taraftarı kudurdu bunlar kendilerini yere atıyor hakem faul çalıyor diye herhalde. Senden tepki yok çünkü. Ardından gs'nin futbolcularının her pozisyonda sahaya balıklama atlamaları başladı. 1,2,3. Bir yerden sonra hakem bunlara teslim oldu, vermeye başladı. Fatih Terim desen el kol hareketleri taraftarı köpürttü sahaya girdi. Yani kısacası her türlü rezillik yaşandı. Ama en büyük rezillik hakkımızı adam gibi koruyamayanlarda

Sonuna nokta koymayı unutmussun kardesim.NOKTA.
Ve en alta imza..

Biz hala burak volkan Senol hocayı tartısalım..

Nihat Güneş
26.03.2012, 11:17
Zokora aleni maç seçiyor hatta adam seçiyor :) Şöyle ki , İnter maçı : Sneijder :) Bjk maçı : Bknz. Fernandes :) gese maçı : Selçuk + Melo Ulan Alex ucuz kurtuldun, Cüneyt abine dua et :) (Kart haketti yanlış anlaşılmasın )

asilhamsi
26.03.2012, 11:19
ben hayatımda bu kadar cirkef oyuncu ve teknik ekibin birarada oldugu takım görmedim.

lopsang
26.03.2012, 11:21
Hasan Yener diyor ki, Hakem maça bariz etki etmemiş, ama penaltı yanlış mış? Nasıl yani ? Arka arkaya söylenen iki cümlenin birbirini çürütmesi nasıl bir iştir ? Hasan bey doktor değil mi ? Yani üniversite okumuşluğu var. Çok ilginç doğrusu...

bilgehan83
26.03.2012, 11:25
colman bu takımın herşeyi arkasına alper ve gosso yu koyacaksın colman deli gibi top oynar...seneye muhammet demir ve adam gibi şöyle siyahi ya da uzun saçlı bir forvet...volkan ve olcan bence on bir oyuncusu da değiller aynen alanzinho gibi...amrabat ı sola...battalla yı sağa

onur
serkan eren g. juhasz celustka/hasan ali
alper gosso
batalla colman amrabat
ndoye/muhammet

Samet GÜVEN
26.03.2012, 11:30
colman bu takımın herşeyi arkasına alper ve gosso yu koyacaksın colman deli gibi top oynar...seneye muhammet demir ve adam gibi şöyle siyahi ya da uzun saçlı bir forvet...volkan ve olcan bence on bir oyuncusu da değiller aynen alanzinho gibi...amrabat ı sola...battalla yı sağa

onur
serkan eren g. juhasz celustka/hasan ali
alper gosso
batalla colman amrabat
ndoye/muhammet

bilhassa siyahi forvetin saçlarının uzun olması çok önemli:)

onurts61
26.03.2012, 11:38
Şenol Güneş ve oyuna zamanında müdahale etmek , birbirine zıt 2 kavram sanki doğarken proglamlanmış maç berabere giderse 85 ten sonra yada gol yedikten sonra değişiklik yap.

Başkan olsun , basın sözcüsü olsun ama teknik direktör olmasın maç izleyenler takımın düştüğünü , ilerde top tutamadığını görebilirken kendisi bunları göremiyor ve gole davetiye çıkartıyor ve bunu yılllardır yapıyor;

Dikkat edilirse karekterine en ufak bir hakaret kullanmadım sadece teknik direktör olarak oyunu okuyamadığını belirtmek istedim ,azgın Şenol Güneş savunucularına açıklama gereği duydum varsa cevabınız yukarıda yazdıklarıma cevap verebilirseniz sevinirim adamı eleştirdim diye beni eleştirmeyin))):::

halil ibo
26.03.2012, 11:42
Selçuk denilen dötten bacak tribünlere gey-se li olduğunu kanıtlamak için mi yırtındı o kadar !
Onun olmadığı orta sahamız fiyakasını bozduğı için mi ?
Maçtan önce geyseden fark yiyeceğimizi, ezileceğimizi iddia eden içimizdeki İrlandılılar'a da Trabzonspor'un kim olduğunu kanıtladı çocuklar.
Ancak en büyük sorunumuz olan bu tip maçlardaki son hareket eksikliğimiz ve
oyuncularımızın ekseriyetindeki maç seçme yanlışımızın bir an önce ortadan kalkması gerekiyor.

muratt
26.03.2012, 11:49
Küçüklüğümden beri en çok "zeki" futbolcuları sevmişimdir hep. Ben küçük bir ortaokul bebesiykenTugay Kerimoğlu mesela en çok sevdiğim ve Trabzonspor’da en çok oynasın istediğim futbolcuydu. Çünkü Tugay, zekasıyla oynardı oyunu. Zekasıyla atardı pasını, doğru yerde dururdu, doğru zamanda pasını atardı. Topu değil, oyunu düşünürdü, oyunu kurardı zekasıyla. Türkiye’deki gerçek anlamda ilk ve son önliberoydu Tugay. Tüm çocuklar süratli, teknik, spektaküler hareketler yapan popüler futbolcuları beğenirken, ben hep zekasıyla işi götüren ama çok da göze batmayan adamları sevmişimdir yeşil sahada. Zekasına tekniği birleştiren adam ise Oğuz Çetin’di misal, o da bambaşka bir oyuncuydu. Bakın Tugay’da, Oğuz’da 37-38 yaşlarına kadar oynamışlardır, neden acaba ? Sergen neden 30 yaşında o göbekle ikinci ligde oynuyordu ? Neyse, konuyu dağıtmayalım..

Eski kankalar Colman-Selçuk ikilisi...

O yüzden Gustavo Colman şu anda Trabzonspor kadrosunda en beğendiğim futbolcudur. Çünkü zekasıyla oynar. Bakın Trabzonspor’un attığı gole, herkes faulle hakemle uğraşırken, Burak bile duraksamışken hemen topu oyuna sokarak golü getiren hamleyi, zekasıyla yapıyor. Oysa hemen yanındaki Galatasaray’lı, ama bir zamanlar aslında ölümüne Trabzonspor’lu olduğunu iddaa eden Engin Baytar, hakeme isyan ediyor yerlere yatıyor, bunun yerine biraz zeka sahibi her futbolcunun yapacağı gibi topun önünde dursa o gol olmazdı. İşte bu yüzden, geçen yıl Trabzonspor’a en uymayan ve benim en beğenmediğim adam hep Engin’di...

Küçük bir hatırlatma, meşhur Fenerbahçe’nin Bursaspor’a şampiyonluğu kaptırdığı maçta da, yine Colman böyle bir faul pozisyonunda zekice oyunu devam ettirerek, yine Burak’a golü attıran adamdı..

Ve dünkü maçta, sahadaki en iyi adam, açık ara Gustavo Colman'dı...

Burak dedik Burak’la devam edelim. Sonra yazacağımı başta yazıyorum. Burak Trabzonspor’un sahadaki en kötüsüydü. Bu kadar net. (Fanatik gazetesi de en çok puanı Burak’a vermiş, nereleriyle puan veriyorlarsa artık, kim o puanlara bakıyor o da ayrı mesela ya...) Bir gol attı evet ama golün dışında 90 dakika boyunca sahada tek bir tane mantıklı hareketi yoktu. Abartma yok burda. Yaptığı tüm hareketler saçma sapandı ve en ufak bir zeka kırıntısı yoktu. Burak zaman zaman kötü ve savruk oynayan bir adam, Burak’ın stili bazen öyle gerektiriyor. Ama Galatasaray maçındaki kadar kötü bir Burak ben hatırlamıyorum.

Muslera’ya bir kaç şutu var Burak'ın, bırakın antremanda öyle ısınma şut çalışmalarını, geri pas olarak bile öyle toplar gelmemiştir Muslera’ya. Bu kadar mı kötü vurulur bir şut. Hele 63. dakikaydı, Celustka'nın soldan çok güzel getirdiği bir pozisyon var, verkaç yapmak için Burak’a topu bıraktı ve çok zekice defansın arkasına doğru hamle yaptı. Burak’ın tek yapması duvar olmak. Yani duvar olsa, o top Celustka’nın önüne sekse iş bitecek. Ama gerisini televizyondan izleyince, acaba Burak ne düşündü çok merak ediyorum. Gerçekten o pozisyonu Burak’la oturup izlemek isterdim. Bence, Mehmet Batdal’ın kaçırdığı golden daha vahim bir durumdur o pozisyon. Çünkü Mehmet Batdal’ın pozisyonunda, yetersizlik var, stres var, psikolojik baskı var, heyecan var.. Ama Burak’ın pozisyonunda ukalalık var, zekasızlık var, yersiz egoizm var ve takım oyunundan bihaber olmak var.. Çok farklı şeyler yani.

Gelelim Mehmet Batdal’a. Bazı futbolcular vardır, kariyerleri boyunca çok şey yapmışlardır ama hep tek bir hareketleriyle hatırlanırlar. Örneğin, İlker dendiği zaman akıllara Almanya maçında Hakan Şükür’e yaptığı orta gelir. İlhan Mansız için ise Senegal kalesinin uzak köşesine bıraktığı altın gol. Servet dediğimiz zaman Şevçenko’ya karşı oynadığı oyun, kaleci Hakan Arıkan için ise Liverpool’dan yediği 8 gol, bir diğer Beşiktaş’lı kaleci Fevzi için Galatasaray maçında ayağının altından kaçırdığı top. Mustafa Keçeli için Fenerbahçe’yi şampiyonluktan eden gol, Taner Gülleri dendi mi Skibbe’nin ipini çeken tek maçta attığı o dört gol veya Nartallo dendi mi Trabzonspor’a kıçıyl abaşıyla attığı o gol. Dünya’da da böyledir biraz. Baggio dendi mi, dünya kupasında kaçırdığı penaltı, Maradona dendimi bir başka Dünya kupasında İngiltere’ya attığı o 2 gol. O kadar çok varki böyle örnek, ayrı bir yazı konusu çıkar burdan. Mehmet Batdal’ın kaçırdığı o pozisyon için, sanırım Galatasaray kariyerine son noktayı koyan pozisyon diyebiliriz. Önümüzdeki sezon muhtemelen Antalyaspor’da felan, daha sonrada da Bank Asya’da görebiliriz kendisini..

Bugün takım oyunlarından çok, bireysel değerlenirmelere ağırlık verdim. Çünkü maçın sonucunu taktikler, takım oyunları değil, bireysel oyuncuların yaptıkları veya yapamadıkları belirledi. Colman’ın hemen oyunu başlatması misal Trabzonspor'u öne geçirirken, Burak’ın saçma sapan hareketleri, Trabzonspor farkı ikiye çıkartmasını engelledi. Benzer şekilde, Olcan ve Volkan da rakip ceza sahası içinde saçmalayınca Şenol Güneş ne yapsın. Veya, karşı tarafta Mehmet Batdal o golü atamıyorsa Fatih Terim ne yapsın. Elmander sakat olmasa bu maç böyle mi biterdi. Bu yüzden işte birazda büyük takım olmak istiyorsanız büyük futbolculara ihtiyacınız vardır.

Bireysel değerlendirmeleri bir kenara bırakıp maça bakarsak eğer, maçtan önce Trabzonspor adına maçtam ümitli olmamı sağlayan faktör, Trabzonspor’un Antalya maçından sonra Antalya’da kalıp, kampa girip, tamamı basına kapalı antremanlar yapmasıydı. Bu hem Trabzonspor’un maça iyi hazırlandığını hem de iyi konsantre olduğunu gösterir.

Sezonun ilk yarısındaki maç, Trabzonspor için o şampiyonlar ligi trafiği içinde hiç hazırlanamadığı ve konsantre olamadığı bir maç olarak, sezonun en kötü maçlarından biri şeklinde geçmişti. Maç trafiğinin takım performansına etkisini zaman zaman burda anlatmaya çalıştık, ama sanırım playoff’larda izleyeceğimiz gerçek Trabzonspor bunu daha iyi anlatacaktır. Geçen sezon 40 maç bile yapmayan Trabzonspor, bu yıl çok daha kısa sürede 45 tane maç yaptı ve daha 8 maçı daha var. Bu durumu anlamadan, ve yarısı yeni kurulmuş bir takımın performansını eleştirmek sadece insafsızlık olur.

Bu maçta Trabzonspor’un gerçek gücünü görebilme ihtimali maçı heyecanlı ve iki taraf için de iddaalı bir hale getiriyordu. Galatasaray’da ise, Melo ve Selçuk sezonun başından beri fark yaratan adamlar zaten. Selçuk geçen sezon bu farkı Colman'la yaratıyordu, bu yıl ise Melo'yla... Bunlara Eboue, Muslera ve Elmander’de katılınca fark iyice açıldı tabi. Melo cuk oturmuş bir transfer, öyle zannediyorum bir şekilde Galatasaray bonservisini alacaktır Selçuk ise, Trabzonspor’un en büyük kaybı. Ersun Yanal ilk getirdiğinde sürekli oynattığında zaman zaman çok eleştirildiğinde anlatmaya çalışmıştım forumlarda olsun burda olsun, ama son iki sezondur değeri anlaşılıyor.

Yazının başında dedim ya zeki futbolcu diye. İşte Selçuk. Ayaklarıyla değil, zekasıyla oynayan adam. Öte yandan, Galatasaray’dan Melo ve Selçuk’u çıkartın, ikinci Fatih Terim dönemi tekrar bile edebilirdi, ve Galatasaray için bu son toparlanma çabası çok acı bitebilirdi. Galatasaray seyircisi için de garip olsa gerek, geçen yıl Barış Özbek, Ayhan ve Mustafa Sarp ortasahası, bu yıl Selçuk-Melo.. Nerdeeen nereye ?

Şenol Güneş’te Melo ve Selçuk’u dudurmak üzerine kurdu galibiyet planlarını. Zokora-Colman ikilisi göz doldurdu ve maçın genelinde Selçuk-Melo'yu durdurdular diyebiliriz. Play-off’larda kalitelerini daha da iyi göstereceklerdir. Ama Şenol Güneş’in şaşırtıcı hamleler yapamaması, Fatih Terim’in yavaş yavaş gelen takımı karşısında galibiyeti kaçırmasına neden oldu. 70-80 dakikalar arası, evdeki maç grubuna, Galatasaray golü atacak eğer birşeyler yapılmazsa demeye başlamıştım bile. Alanzinho oyundan çok düşmüş (penaltıda ondan geldi, ama haksız bir penaltı) onun yerine Henrique alınabilir, ilerde savruk oynayan Burak zaman zaman kenara kaydırılabilir bir çok değişik şey yapılabilirdi.. Ne biliyim, takımın yıldızı Burak'ı çıkartıp Adrian'ı oyuna soksa gene birşey demem, ama resmen bizle baraber seyretti Galatasaray'ın beraberliği yakalamasını.. Sonuçta golün geldiği ayen beyan ortadaydı. Tabi süratli ve özel adamlar olduğuna inandığımız Burak, Volkan ve Olcan’ın 3’e 1 dediğimiz pozisyonları kaçırması karşısında Şenol Güneş ne yapsın o da ayrı mesele...

Hakemler ilgili pek yazmam, hatta sanırım ilk defa yazıyorum, ama penaltı yanlış karardı. Ayrıca Emre ve Eboue’nin ikinci sarıları görmesi gerekirdi. Öte yandan, ne kadar etik olarak doğru bir taktik olur bilemem, ama ben olsam Alanzinho’yu Engin ve Emre gibi oyuncuların üzeriene sürer, ikinci sarılarını aldırtmaya çalışırdım, bence etik olarak yanlış bir taktik olmazdı...

Son olarak play-off’lar hakkında bir şey söyliyim. Normal sezon olsa geçen hafta şampiyonluk turu atacak olan Galatasaray, hiç te garanti görmesin şampiyonluğu, play-off çok şeylere gebe..

Hasan Habip Özbay
26.03.2012, 12:36
şu terimin yüzünü gene sevinçli gördümya kahretsin cincon gene kurtuldun

CesurHamsi
26.03.2012, 12:47
GS'den okadar nefret ediyorum ki, Hollanda'da yasiyorum ve burda ki GS'liler okadar pis ki inanamazsiniz. Gecen sene hic bir tanesi GS hakkinda bisey soylemedi, maclara bakmadilar hatta "banane GS'den" gibi laflar kullandilar ama simdi dunyanin en fanatik taraftari oldular. Fenerlilere bakarsam yemin ederim Fenerliler bundan daha iyi, insAllah Fener sampiyon olur sonra zaten Fenerbahce avrupaya gidemiyecek, Bank Asya'ya gidecek ama GS'nin takimi dagilsin istiyorum. Melo'yu alamazsinlar, Muslera insallah gider yine eskisi gibi Sabri gibi oyunculara kalirlar ozaman o pis Galatasarayli taraftarlari gorurum ben. Bukadar serefsizlik olmaz ya, resmen gelmisler hakeme kiziyolar hakem sizi kurtardi lan hala afkuruyosunuz!!

TSarıalioğlu
26.03.2012, 13:00
Nasıl Yenemedik Şu İbne Saraylıları Staddakı Ses Atmosferleri Bile Yardımcı Malzelerle.
Sevindiğim Tek Şey 31.Gol

fatihmazlum
26.03.2012, 13:20
sezon basından berı 1 değıl 2 değıl 10değıl 15 değıl malasef oyuncular bır yana senol gunes ınanılmaz formsuz ve onun ytuzunden oyuna mudahale edememsıdnen kaynanklanan kacıncı puan kaybımız unuttum artık..bız tv den ızlıyoruz hoca klubeden orta sahanın dustuğunu 70den sonra goremedı hoca olcan yada volkanın bırını cıkarıp halılı alanın yerınede adrıanı alsa maç bıtmıstı rakıp teknık adam 3 oyuncu değısıklığı yapıp takımını dınamıklestırırken bızım hoca gol yıyene kadar 83 dakka bekledı oyuncu değısıklığı ıcın ondan sonrada 3 oyuncu değıstırdı saka gıbı sanırım golu yemesek değıstırceğıde yokdu oyuncu..malesef bunları yazarken vatan haını ılan edılıyoruz azılı gozu kor senol gunes sevdasıyla bağlanmıs azılı gunes savunucuları tarafından yazdıklarımıza cevap veremıyorlar savundukları tek sey napalım yanı zıya doğan sametmı gelsın dıyorlar mantığa bakarmısınız..onu bunu bılmemde senol gunesın bu sene yaptığı ve yapmakda ısrar ettığı hataları hıcbır super lıgde teknık dırektorluk yapmıs hoca yapmaz yapamaz..oyuna mudahale edemedığı gıbı oyunuda okuyamıyor malesef hoca rakıbe gore taktık gelıstıremıyor sezon basından berı..

Eren Karaahmetoğlu
26.03.2012, 13:28
Dün Cüneyt'in yaptığı ender doğrulardan biri Zokora'ya sarı kart çıkarmasıydı. Net bi sarı karttı. Çok iyi oynadı Zokora reyiz. O pozisyonda gelecek haftayı da düşünüp kontrollü olması gerekirdi. Oldukça gereksiz oldu. Ama maçın başında korkusuzca kartlarını çıkartan hakem bozuntusu, ikinci yarıda Emre Çolak'ı 2 kez 2. sarıdan atamadı. Bir tanesinde kart vermemek için faul bile çalmadı. Engin'i 2. sarıdan atamadı. Eboue'yi aynı şekilde 2. sarıdan atamadı. Çalımlarla giden Serkan'ı biçen Ujfalusi'ye kartını gösteremedi. Selçuk kaşarının tekmelerine kayıtsız kaldı. İkinci yarı sanırım galatasaray kart görmedi? Bir hakemin belli bir standartı olur. Ya kolay kart çıkartır, kolay faul çalarsın, ya da zor kart çıkartır, zor faul çalarsın. Nabza göre şerbet vermek, ayar çekmek denince Türkiye'nin 1 numaralı ismi Cüneyt Çakır'dır. Vücuttan sekip ele giden toplara yıllardır penaltı çalınmıyor. Cüneyt Çakır kendisi de daha önce çalmadı, hatta kendisi söyledi, Fifa böyle istiyor diye.

Ama şerefsiz oğlu şerefsiz gözünü bile kırpmadan penaltıyı çaldı.

Bu kadar göz göre göre katliam yapan bir adamı ısrarla Trabzon'un derbilerine veriyorlar ve bir kimse de vermeyeceksiniz ulan bu adamı demiyor. Gerçi fener maçından sonra dedi bütün yöneticiler, ama işte, 16 hafta sonra yine derbimizi yönetiyor.

Allah belanı versin Cüneyt Çakır.

Çirkeflliğin sultanısın galatasaray.

fatihmazlum
26.03.2012, 13:32
Dün Cüneyt'in yaptığı ender doğrulardan biri Zokora'ya sarı kart çıkarmasıydı. Net bi sarı karttı. Çok iyi oynadı Zokora reyiz. O pozisyonda gelecek haftayı da düşünüp kontrollü olması gerekirdi. Oldukça gereksiz oldu. Ama maçın başında korkusuzca kartlarını çıkartan hakem bozuntusu, ikinci yarıda Emre Çolak'ı 2 kez 2. sarıdan atamadı. Bir tanesinde kart vermemek için faul bile çalmadı. Engin'i 2. sarıdan atamadı. Eboue'yi aynı şekilde 2. sarıdan atamadı. Çalımlarla giden Serkan'ı biçen Ujfalusi'ye kartını gösteremedi. Selçuk kaşarının tekmelerine kayıtsız kaldı. İkinci yarı sanırım galatasaray kart görmedi? Bir hakemin belli bir standartı olur. Ya kolay kart çıkartır, kolay faul çalarsın, ya da zor kart çıkartır, zor faul çalarsın. Nabza göre şerbet vermek, ayar çekmek denince Türkiye'nin 1 numaralı ismi Cüneyt Çakır'dır. Vücuttan sekip ele giden toplara yıllardır penaltı çalınmıyor. Cüneyt Çakır kendisi de daha önce çalmadı, hatta kendisi söyledi, Fifa böyle istiyor diye.

Bu kadar göz göre göre katliam yapan bir adamı ısrarla Trabzon'un derbilerine veriyorlar ve bir kimse de vermeyeceksiniz ulan bu adamı demiyor. Gerçi fener maçından sonra dedi bütün yöneticiler, ama işte, 16 hafta sonra yine derbimizi yönetiyor.

Çirkeflliğin sultanısın galatasaray.
oyle deme yonetıme 2 adam soktuk tffde gs ın hıc adamı yok ama ne hıkmetse doğranmaya bız devame dıyoruz yıne ınce zeka!!! lazım tabı anlamak ıcın

Nihat Güneş
26.03.2012, 13:35
HAni bazı arkadaşlar diyorya bu forumda yıldız düşmanlığı var, Burak daha ne yapsın 30 gol atan adam bile eleştiriliyor. Bu arkadaşlar dönüp bir kendilerine baksınlar, dün akşamki kötü oyunundan bahsetmeyip suçu Volkan ve Olcan da arıyorlar. Kaybetmişiz neden, çünkü Olcan ve Volkan Burak boştayken ona pas çıkarmamışlar. Ama Burak'ın heba ettiği sayısız pozisyon hakkında tek kelam etmiyorlar. Bu tavır Trabzonsporumuza bir şey kazandırmaz, Burak'ın üzerindeki forma olmasa zerre gözümde değeri olmaz, saha içindeki tavır ve hareketleri, hakemi aldatmaları, arkadaşlarına el kol hareketleri bana inanılmaz derecede itici geliyor. Arkadaşlar Burak2ın bu yönlerini göreceklerine bakın büyük maçlarda da gol atıyormuş diye bize laf sokmaya yer arıyorlar. Sadece gülüyorum, hani skor taraftarları vardır ya bunlar yıldız oyuncu taraftarları! Ve artık Şenol Hocanın bu duruma müdahale etmesi şart, bjk maçını kazandık ama aynı bencillikler yüzünden 1 puan alabilirdik, dün rahatça alacağımız maç son saniye golüyle kaybedilebilirdi. Son olarak Sezar'ın hakkı Sezara Colman ki bu forumda çok defa eleştirmişimdir. Tam da dün akşamki durum yüzünden, be Mübarek madem böyle bir kapasiten var, neden her maç bunu sergileyemiyorsun, illa karşında gse ,febe, inter, bjk mi olması lazım.

oflubektas
26.03.2012, 13:38

Her zamanki Cüneyt Çakır işte.. O kadar adice maç yönetiyor ki, dikkat edin, 1-0'dan sonra gs'nin 3 kırmızı kartını es geçen, hatta bariz çekme ve çift dalmaları devam ettiren hakem, maç 1-1 olduktan sonra tüm takdir haklarını lehimize kullandı. Olmayan faulleri verdi, galatasarayın 2 atağını kesti. Maç berabere bitmeyecek diye çok korktu herif !!!

TAHSİN 61
26.03.2012, 13:38
O kadar pozisyonu harcarsan Beraberliğe razı olursun ben ya penaltı yada bi frikik golü yiyeceğimizi biliyordum. Tarihi farkla dönebilirdik ama olmadı yine olmadı Penaltı doğru karar bence Alanzınho nun yere atlaması yanlıs dur karşısında ama o an bunu düşünemez bir futbolcu Tebrikler Tüm oyunculara .

Not: Tolga'nın Penaltıda bir köşeyi seçim o köşeye inatla azimle atlaması lazım penaltılarda cok çaresiz hep ters ayakta..

fatihmazlum
26.03.2012, 13:43
O kadar pozisyonu harcarsan Beraberliğe razı olursun ben ya penaltı yada bi frikik golü yiyeceğimizi biliyordum. Tarihi farkla dönebilirdik ama olmadı yine olmadı Penaltı doğru karar bence Alanzınho nun yere atlaması yanlıs dur karşısında ama o an bunu düşünemez bir futbolcu Tebrikler Tüm oyunculara .

Not: Tolga'nın Penaltıda bir köşeyi seçim o köşeye inatla azimle atlaması lazım penaltılarda cok çaresiz hep ters ayakta..
penaltılarda tolga bence doğrusunu yapıypr rasgele bır koseye atlasan kurtarma sansın kaleyı 3 bolecek olursak 3de 1 olduğun yerde durusanda 3de1 ustelık olduğun yerde durursan top havadan gelırse ozellıkle koselere bıle yapılan vuruslarda atlayıp celme sansın daha fazla rasgele bır koseye atlarsan boyle bır sansında kalmıyor kalecılıkde oğretılen ılk kural budur rasgele atlama koseyı suzemedıysen olduğun yerde kalkı kurtarma sansın artsın..

TAHSİN 61
26.03.2012, 13:48
penaltılarda tolga bence doğrusunu yapıypr rasgele bır koseye atlasan kurtarma sansın kaleyı 3 bolecek olursak 3de 1 olduğun yerde durusanda 3de1 ustelık olduğun yerde durursan top havadan gelırse ozellıkle koselere bıle yapılan vuruslarda atlayıp celme sansın daha fazla rasgele bır koseye atlarsan boyle bır sansında kalmıyor kalecılıkde oğretılen ılk kural budur rasgele atlama koseyı suzemedıysen olduğun yerde kalkı kurtarma sansın artsın..

Penaltı'da oyuncuya göre seçim yapılır.. Melo klasik penaltılarından birini attı

fatihmazlum
26.03.2012, 13:50
Penaltı'da oyuncuya göre seçim yapılır.. Melo klasik penaltılarından birini attı

yanılıyosun kalecı olan herkes penaltıda ılk oğretılen seyın dedığım olduğunu bılır ana kural budur oyuncu herzaman aynı yere atmaz boyle bır kural yok..

Yaşar
26.03.2012, 13:51
Cüneyt Çakır'ın yaptığı en büyük eyyam 2. yarının başında Volkan'ı arkasından çeken Emre'ye faul çalmamasıydı.
Adım gibi eminim ki pozisyonu gördü, faul çalsa net sarı kart. Ve Emre 2. sarıdan atılacak. O yüzden çalamadı faulü.
Aynı hakem Fb maçında Aykut'un faul teşebbüsüne 2. sarı kartı göstermişti.

fatihmazlum
26.03.2012, 13:53
Cüneyt Çakır'ın yaptığı en büyük eyyam 2. yarının başında Volkan'ı arkasından çeken Emre'ye faul çalmamasıydı.
Adım gibi eminim ki pozisyonu gördü, faul çalsa net sarı kart. Ve Emre 2. sarıdan atılacak. O yüzden çalamadı faulü.
Aynı hakem Fb maçında Aykut'un faul teşebbüsüne 2. sarı kartı göstermişti.
fatlh terımı atabıldıkımı sahanın ıcıne gırdığınde dısarı onuda atsın..

Tahsin Armutcu
26.03.2012, 13:55

penaltıyı atarken melonun yuzunu gordunuz mu?

fatihmazlum
26.03.2012, 14:00
penaltıyı atarken melonun yuzunu gordunuz mu?

arkadasım neden uzatıyorsun kı ben sana ana kuralı yazıyorum kalecılerın penaltı tercıhlerınde her kalecıye oğretılen ılk sey budur bana gore hatalı değıldı tolga hemde dunku macda 0 hatayla oynadı bunu anlatmaya calısıyorum sen yuzunu gordunmu bacağını gordunmu kolunu gordunmu dıyorsun bana ne yuzunden kolundan nıhayetınde penaltıdan gol attılar penaltıların gol olma sansı yuzde 80 dır zaten

Oğuzhan
26.03.2012, 14:12
Yalnız Muslera gerçekten çok iyi yer tutuyor bunu anladım. Bizim Burak topu nereye vuracağını şaşırdı bütün pozisyonlarda adam tam ortalıyor kaleyi her seferinde çok ufak bir gol şansı veriyor anca Alex gibi vurman lazım topa gol olması için

leviathan_-1461
26.03.2012, 14:14
1 ay önce son 6 maçımızı buraya yazıp, bu maçlardan puan alamayız diyen ulemalar, şimdi hiç utanıyormu..Gerçi utanmayada yüz lazım..

Oğuzhan
26.03.2012, 14:17
1 ay önce son 6 maçımızı buraya yazıp, bu maçlardan puan alamayız diyen ulemalar, şimdi hiç utanıyormu..Gerçi utanmayada yüz lazım..

Maçtan önce yok üç yeriz beş yeriz izlemeyeceğim diyenler, Mustafa oynuyor bittik yandık fark olur diyenler :)

Mustafa dün sıfır hatayla oynadı neredeyse.

TS61_NL
26.03.2012, 14:23
Trabzonsporumuzun hic bir macindan once, bu ister Barcelonaya karsi olsun ve isterse kume hattinda olalim "bu maci kesin kaybederiz, bu mactan fark yeriz, bu maci izlemeyeyim zaten kafadan kaybettik" diye dusuncelerim olmadi, olmazda vunku ben Trabzonsporluyum! Biz Trabzonspor isek oncelikle kendi takimimiza sonunda kadar destek vermeli, sonuna kadar zafere inanmaliyiz ki bu da takimimiza yansisin. Cocuklar dun cok iyi bir mucadele verdi ama ne yazik ki yine hakeme yenik dustuler yoksa kazanmak onlarin hakkiydi. Cocuklarin alnindan opuyor ve son 8 mactada ayni mucadeleyi sahaya yansitmalarini diliyorum. Seviyoru mseni TRABZONSPORUM!

Alican Altunbaş
26.03.2012, 14:25
Mustafa iyi oynadı ama sıfır hatayla oynamadı.Penaltı pozisyonu öncesi topu uzaklaştırmak isterken Sabri'nin önüne attı.Ne abartalım ne yerin dibine sokalım bence oyuncularımızın hiçbirinin yeteneksiz olduğunu düşünmüyorum.İstikrar sorunu var ve formsuz dönemleri oluyor..
Mustafa dün iyiydi ama direkt oynayacak daha tecrübeli stopere ihtiyacımız var. iyi bir yedek olur bence.

Fatih ÇOLAK
26.03.2012, 14:38
Hasan Yeneri'in açıklamaları:

Hasan Yener, hakemin maçın sonucuna etki eden kararları olduğunu da vurgulayarak, "Özellikle sarı kartı olan Emre'nin Alanzinho ve Volkan'a yaptığı hareketler var. Cüneyt Çakır bunları maalesef çalamadı, kırmızı kartını gösteremedi. Oysa aynı Cüneyt Çakır ilk yarıdaki Fenerbahçe maçında Aykut'a 2. sarı kartı kolayca çıkarmıştı. Eboue'nin gördüğü sarı kart sonrasında itirazını ve kolunu çekmesini de görmezden geldi. Penaltı pozisyonları ise hakemin takdiridir. Alanzinho'nun eline çarpan top bana göre penaltı değildi. Ama özellikle Galatasaray'ın 10 kişi kalabileceği pozisyonları çalamaması maça etki etti" diye konuştu.

Oysa dün akşam Telegol'a bağlandı, hakem maçı çok iyi yönetti dedi...

TAHSİN 61
26.03.2012, 14:51
Maçta berbare kaldıkysak en önemli nedeni bizatihi Hocamız Şenol Güneştir.....

- Rakip 3 oyuncu değişikliği yapmış , oyun stilini değiştirmiş....

- Dakika 82 olmuş bazı oyuncuların sahada yokolmuş ( Alan , Olcan vs....)

- Maç bitiyor 1-0 öndesin...

ve daha oynucu değiştirmiyorsun....

Golü yedik sanki dakika 65 gibi değişiklik yapmaya başladı...

Ama neye yaradı tabiki hiç bir şeye......

Abi Maçı izlerken dedim ki şimdi Şenol hoca maçı sabote edecek kalan dakikalarda oyuncu değişiklikleri yapacak Gol geldi.. Taktik tutmadı :)

Helvacı61
26.03.2012, 14:56

arkadaşım herkesin kendini maça hazırlama şekli farklı...yoksa bir trabzonsporlunun malüp olacağına gerçekten inanması olanaksız..genlerimizde yok böyle bişey biz takımın ruhsuz oyununa istinaden yeniliriz demiştik..yoksa bu takımın hucüm hattının türkiyenin en iyi oyuncuları diyende colman ve zokoranın ülkemizdeki en iyi ortasaha oyuncuları diyende biziz işki böyle yürekli oynasınlar..bizi gururlandırsınlar...ama burada da utanalım ben razıyım.. burda utandım ama kahvede takımımı gururla izledim..cinconlular altına işedi..

Badaloğlu
26.03.2012, 15:00
GS'den okadar nefret ediyorum ki, Hollanda'da yasiyorum ve burda ki GS'liler okadar pis ki inanamazsiniz. Gecen sene hic bir tanesi GS hakkinda bisey soylemedi, maclara bakmadilar hatta "banane GS'den" gibi laflar kullandilar ama simdi dunyanin en fanatik taraftari oldular. Fenerlilere bakarsam yemin ederim Fenerliler bundan daha iyi, insAllah Fener sampiyon olur sonra zaten Fenerbahce avrupaya gidemiyecek, Bank Asya'ya gidecek ama GS'nin takimi dagilsin istiyorum. Melo'yu alamazsinlar, Muslera insallah gider yine eskisi gibi Sabri gibi oyunculara kalirlar ozaman o pis Galatasarayli taraftarlari gorurum ben. Bukadar serefsizlik olmaz ya, resmen gelmisler hakeme kiziyolar hakem sizi kurtardi lan hala afkuruyosunuz!!

Pireye kızıp yorganı yakmanın alemi yok. Ha Fenerbahçe, ha Galatasataray... Yoktur birbirlerinden farkı. Renkelerinde bile ortak ''sarı'' rengi var. Birisi şike yapmış, yakalanmış. Diğeri yapmış ama yakalanamamış. Çekirge misali sıçramış. Zamanın yasalarına göre suç değilmiş yapılanlar.

Haaa... Birde taraftarlarının ortak yönleri vardır, onuda söyleyeyim. Başarısız olduklarında hiçbiri takımını desteklemz görünürler. Azıcık kafaya oynadılar mı hepsi en fanatik taraftar olurlar. Bunun nedeni sadece ve sadece ''populizm''dir... Ne zaman ki; takımları kötüdür, bunların alayı ortalıklarda gözükmezler. Ama ne zaman ortada bir leş vardır, işte o zaman sırtlanlar gibi hepsi bu leşten emek vermeden pay alma derdine düşerler. Bunların enbüyük özelliği budur. Yirmibeş sene şampiyon olmayan bir takımın asla taraftarı olmazlar. Çünkü onlar hayata hep kazanmak için geldiklerine inanırlar. Bizim gibileri asla anlayamazlar.

Neyse konumuza dönecek olursak, ilk yarıdaki hakem faktörüde olsa, biz yakaladığımız fırsatları değerlendirmesini beceremedik. Beceremedik diyorum zira ilk yarıda farkın açılmasına hakemden daha çok oyuncularımız sebep oldular.

Özellikle kontra ataklarda takım olarak final paslarını veremememiz maçı kazanamamızın en büyük nedeni idi. Özellikle bir pozisyonda Burak'ın 50metre topla depar attıktan sonra takım arkadaşına topu vermek yerine sol ayağı ile saçma sapan bir vuruş yapmak istemesi, ayrıca başka bir kontra atakta sağ tarafta Colman ve Volkan ile 3-1 yakaladığımız bir pozisyonun gol olmaması Burak'ın yüzündendir. Neden? eğer bu 3-1'de topu Colmana verse gene gol olma şansı varken, uzak pozisyonda Volkan'ı görmesi akıl alacak gibi değildi.

Burak'a kızdığım kadar o pozisyonda Colman'a da kızdım. Zira top Burak'tayken, Burak'ın soluna çapraza koşu yapsa bu sefer rakip defans oyuncusu hepten dağılacaktı (pozisyon aşağıdaki gibi)

-------------Muslera----------

-------------Gs defans------------

-----Burak-----Colman-----Volkan---

Şu pozisyonda Colman Burak'ın soluna koşar gibi yapsaydı ya da Burak topu Colman'a verseydi. %100'lük bir gol şansımız olurdu. Bakın arkadaşlar, görüntüden de anlaşılacağa üzere, 3'e-1 gidiyoruz topta Burak'ta.. O topu en uzakta olan Volkan'a atınca gol atma şansımız azaldı. Zaten Volkan'da o kadar çok koşunca bacaklarda güç kalmayınca dengesiz ve cılız bir vuruş yaptı. Pas vermeyi düşünse belki gene bir şansımız olurdu ama olmadı.

Evet Burak gol attı ama ya atamadıkları ne olacak? Onları atsa zaten biz şimdi zirvedeydik. Zaten bana göre en büyük sıkıntımız bu değil mi? Takım oyunu oynayan bir takımda forveti 31 gol atarken ondan sonra gelen en golcü oyuncumuz kimdir? ve kaç gol atmıştır? Bu bir sıkıntı değilde nedir?

Acilen bu takımda Vittek gibi bir adama ihtiyacımız var. İlerde top tutamıyoruz. Burak'ın maalesef böyle bir özelliği yok. Ama Vittek ile Burak yanyana oynarsa, Burak'ın daha fazla gol atacağını iddia edebilirim.

Olcan sakatlıktan mıdır nedir? dün tam kendisini oyuna veremedi.Birabirlerde çok fazla göremedik, belliki sakat sakat oynuyor, fedakarlık yapıyor ama tam iyileşmediysen neden takıma yarım katkı yapmak adına oynuyorsun? Özellikle Tolga'nın degajında Semih'in ıskaladığı o pozisyonda keşke Burak değilde, Olcan olsaydı dedim. Zira hem sol tarafta hemde Burak'ın böyle bir şey yapacağını biliyordum.

Dün maçta gördük ki; Volkan'nın asli görevi, aldığı topları Burak'a vermekmiş. Anladık anlamasına da, yahu kardeşim kaleci ile karşı karşıyasın patlatsana artık, daha neden topu sıfıra indiriyorsun da, Burağı arıyorsun?

Birde penaltıdan önceki pozisyonda Serkan'ın taç atışına bakalım... Şenol hocanın gözü önünde takımın sağ beki, sağ açımız olan Volkan'a geriye doğru taç atışına seyirci kalmasına hasta oldum. Dünyanın neresinde görülmüş? sağ açığımız, sağ bekimizden daha geride kendi kalemize doğru topu ister, taç atışı ile oyuna başlar? buna hangi hoca izin verir? :mad:

Şenol hocamızı naçizane eleştirmek durumundayım. Bu tip yanlışları olduğu gibi oyunun sonlarına doğru oyuncu değişikliklerinde her seferinde geç kalması şimdiye kadar onlarca puana neden olmuştur. Anlaşılır gibi değil! Adamların artık kaybedecek bir şeyi kalmamış, maçın bitimine kalmış 10 dakika, Şenol hocam hala daha rakibin baskısını kırabilmek adına sahada hem defansa yardım edebilecek, hem topu rakip sahada olmasa bile ayağımızda tutabiliecek bir Halil'i oyuna almak için gol yememizi bekliyor.

Ne diyeyim? Hocalık böyle zamanlarda devreye girer.Gol yedikten sonra Halil'i oyuna almışsın ne işe yarar? O atmosferde Fatih Terim 3 oyuncu hakkını kullanırken, maçın sonucunu değiştirmek isterken, sen 0-1'e razı geldin. Koyamadın bir Henrıque'yi kontralara kalmkması için, korktun...

hodlu
26.03.2012, 15:40
Ben dün gece kazanamamanın sorumlusu olarak hakemi göstermedim.Lakin hakemin bir sürü hatalı kararı vardı bunları da bu forumda yazdım.Ancak bu sezon derbilerde alehimize verilen kararlar,kartlar,diğer maçlardaki penaltılar hepsi açık açık kasıtlı düdükler.
Gelgelelim Hasan Yener'in açıklamasına;Hasan bey hakeme formsuz demek bu çocukların alınterine yazık etmek demektir.Bu hakemlerle Play of bizim için hüsran olur bunu biliyor ancak konuşamıyorsunuz.Bu takımın hakkını koruyamıyorsunuz artık gereğini yapını lütfen...

Nihat Güneş
26.03.2012, 15:41
Pireye kızıp yorganı yakmanın alemi yok. Ha Fenerbahçe, ha Galatasataray... Yoktur birbirlerinden farkı. Renkelerinde bile ortak ''sarı'' rengi var. Birisi şike yapmış, yakalanmış. Diğeri yapmış ama yakalanamamış. Çekirge misali sıçramış. Zamanın yasalarına göre suç değilmiş yapılanlar.

Haaa... Birde taraftarlarının ortak yönleri vardır, onuda söyleyeyim. Başarısız olduklarında hiçbiri takımını desteklemz görünürler. Azıcık kafaya oynadılar mı hepsi en fanatik taraftar olurlar. Bunun nedeni sadece ve sadece ''populizm''dir... Ne zaman ki; takımları kötüdür, bunların alayı ortalıklarda gözükmezler. Ama ne zaman ortada bir leş vardır, işte o zaman sırtlanlar gibi hepsi bu leşten emek vermeden pay alma derdine düşerler. Bunların enbüyük özelliği budur. Yirmibeş sene şampiyon olmayan bir takımın asla taraftarı olmazlar. Çünkü onlar hayata hep kazanmak için geldiklerine inanırlar. Bizim gibileri asla anlayamazlar.

Neyse konumuza dönecek olursak, ilk yarıdaki hakem faktörüde olsa, biz yakaladığımız fırsatları değerlendirmesini beceremedik. Beceremedik diyorum zira ilk yarıda farkın açılmasına hakemden daha çok oyuncularımız sebep oldular.

Özellikle kontra ataklarda takım olarak final paslarını veremememiz maçı kazanamamızın en büyük nedeni idi. Özellikle bir pozisyonda Burak'ın 50metre topla depar attıktan sonra takım arkadaşına topu vermek yerine sol ayağı ile saçma sapan bir vuruş yapmak istemesi, ayrıca başka bir kontra atakta sağ tarafta Colman ve Volkan ile 3-1 yakaladığımız bir pozisyonun gol olmaması Burak'ın yüzündendir. Neden? eğer bu 3-1'de topu Colmana verse gene gol olma şansı varken, uzak pozisyonda Volkan'ı görmesi akıl alacak gibi değildi.

Burak'a kızdığım kadar o pozisyonda Colman'a da kızdım. Zira top Burak'tayken, Burak'ın soluna çapraza koşu yapsa bu sefer rakip defans oyuncusu hepten dağılacaktı (pozisyon aşağıdaki gibi)

Şu pozisyonda Colman Burak'ın soluna koşar gibi yapsaydı ya da Burak topu Colman'a verseydi. %100'lük bir gol şansımız olurdu. Bakın arkadaşlar, görüntüden de anlaşılacağa üzere, 3'e-1 gidiyoruz topta Burak'ta.. O topu en uzakta olan Volkan'a atınca gol atma şansımız azaldı. Zaten Volkan'da o kadar çok koşunca bacaklarda güç kalmayınca dengesiz ve cılız bir vuruş yaptı. Pas vermeyi düşünse belki gene bir şansımız olurdu ama olmadı.

Evet Burak gol attı ama ya atamadıkları ne olacak? Onları atsa zaten biz şimdi zirvedeydik. Zaten bana göre en büyük sıkıntımız bu değil mi? Takım oyunu oynayan bir takımda forveti 31 gol atarken ondan sonra gelen en golcü oyuncumuz kimdir? ve kaç gol atmıştır? Bu bir sıkıntı değilde nedir?

Acilen bu takımda Vittek gibi bir adama ihtiyacımız var. İlerde top tutamıyoruz. Burak'ın maalesef böyle bir özelliği yok. Ama Vittek ile Burak yanyana oynarsa, Burak'ın daha fazla gol atacağını iddia edebilirim.

Olcan sakatlıktan mıdır nedir? dün tam kendisini oyuna veremedi.Birabirlerde çok fazla göremedik, belliki sakat sakat oynuyor, fedakarlık yapıyor ama tam iyileşmediysen neden takıma yarım katkı yapmak adına oynuyorsun? Özellikle Tolga'nın degajında Semih'in ıskaladığı o pozisyonda keşke Burak değilde, Olcan olsaydı dedim. Zira hem sol tarafta hemde Burak'ın böyle bir şey yapacağını biliyordum.

Dün maçta gördük ki; Volkan'nın asli görevi, aldığı topları Burak'a vermekmiş. Anladık anlamasına da, yahu kardeşim kaleci ile karşı karşıyasın patlatsana artık, daha neden topu sıfıra indiriyorsun da, Burağı arıyorsun?

Birde penaltıdan önceki pozisyonda Serkan'ın taç atışına bakalım... Şenol hocanın gözü önünde takımın sağ beki, sağ açımız olan Volkan'a geriye doğru taç atışına seyirci kalmasına hasta oldum. Dünyanın neresinde görülmüş? sağ açığımız, sağ bekimizden daha geride kendi kalemize doğru topu ister, taç atışı ile oyuna başlar? buna hangi hoca izin verir? :mad:

Şenol hocamızı naçizane eleştirmek durumundayım. Bu tip yanlışları olduğu gibi oyunun sonlarına doğru oyuncu değişikliklerinde her seferinde geç kalması şimdiye kadar onlarca puana neden olmuştur. Anlaşılır gibi değil! Adamların artık kaybedecek bir şeyi kalmamış, maçın bitimine kalmış 10 dakika, Şenol hocam hala daha rakibin baskısını kırabilmek adına sahada hem defansa yardım edebilecek, hem topu rakip sahada olmasa bile ayağımızda tutabiliecek bir Halil'i oyuna almak için gol yememizi bekliyor.

Ne diyeyim? Hocalık böyle zamanlarda devreye girer.Gol yedikten sonra Halil'i oyuna almışsın ne işe yarar? O atmosferde Fatih Terim 3 oyuncu hakkını kullanırken, maçın sonucunu değiştirmek isterken, sen 0-1'e razı geldin. Koyamadın bir Henrıque'yi kontralara kalmkması için, korktun...

Hem gese maçını, hem de takımın genel problemlerini ortaya koyan ,şu ana kadar okuduğum en gerçekçi analiz.

Buğra Sekban
26.03.2012, 15:45
dün gerçekten çıldırdım burağın bencilliğine colmanın cezasahası önünden şut çekememesine olcanın yok hükmünde sahadan silinmesine şenol hocanın oyuna bir türlü müdahele etmemesine gerçekten çok sinirlendim. yine ergen çocuklar gibi stresten her yerimden sivilceler çıkmaya başladı... yok sağlığımızdan olduk artık .

Bordo_MaviM_61
26.03.2012, 15:48
Daha maçın 70. dakikasında kullandığımız kornerde ceza sahası içinde sadece Burak'ı tutmamız ve 1-0'a yatmamız beni kahretti.

.....
26.03.2012, 16:11
Markus merk penaltı pozisyonuna ne dedi ?

Chiko
26.03.2012, 16:15

Penalti yok dedi ..

Sefa
26.03.2012, 16:18

Doğru olanı dedi.. Penaltı yok..

http://www.ligtv.com.tr/haber/merk-ne-dedi-11

.....
26.03.2012, 16:22
Penalti yok dedi ..

Doğru olanı dedi.. Penaltı yok..

http://www.ligtv.com.tr/haber/merk-ne-dedi-11

Teşekkürler.

Cüneyt Çakır Allah iyiliğini versin senin be.

titanic
26.03.2012, 16:26
Skor puan hiç gözümde değil,dün ezdik ya galatasarayı,fatih teriimi çıldırttınız ya bu bana yeter. Teşekkürler

Erbay
26.03.2012, 16:27
Dün hakem ve çok maç yapmamıza rağmen bahane olmayacak düzeyde aşırı kondisyon eksikliği yüzünden yenemedik. Son 15 dakika gidemedi ileri takım. Hocamızın değişikliklerde geç kaldığına katılıyorum ama geç giren adamlar kısa sürede negatif katkı yapmayı başardı. Şu Henrique ve Adrian'dan çektiğimiz kadar kimseden çekmedik. Bir işe yarayın be.

Yaşar
26.03.2012, 16:29
Markus'un penaltı pozisyonuna yok veya var demesi beni ilgilendirilmiyor.
Maçı izlerken herkes penaltı dediğinde ben penaltı yok demiştim zaten.
Hadi diyelim topun ayağa çarptığını görmedi, el açık olduğu için penaltı olduğunu sandı ve çaldı.
Peki, Emre'nin Volkan'ı çektiği pozisyonda faulü gördüğü ve düdüğü ağzına götürdüğü anda düdüğü çalamayıp, faulü neden veremedi?

TAHSİN 61
26.03.2012, 16:30
Roller değişse bence şuan isyan eden biz olurduk.. Ben dün aksam bi karar verdim Bu ligi bize yedirmezler kardeşim biz bu ligde piyonuz bir şah mat yada fil at değiliz piyon ne bizle nede bizsiz kukla misali bu kadar hakkımız yeniyor. Bakıyorum3 büyüklerin yönetiminde en az 1 tane Trabzon'lu iş adamı

Fatih ÇOLAK
26.03.2012, 16:31
Markus'un penaltı pozisyonuna yok veya var demesi beni ilgilendirilmiyor.
Maçı izlerken herkes penaltı dediğinde ben penaltı yok demiştim zaten.
Hadi diyelim topun ayağa çarptığını görmedi, el açık olduğu için penaltı olduğunu sandı ve çaldı.
Peki, Emre'nin Volkan'ı çektiği pozisyonda faulü gördüğü ve düdüğü ağzına götürdüğü anda düdüğü çalamayıp, faulü neden veremedi?

Çünkü kritik bölgeydi, çünkü Emre sarı kartlıyıd, çünkü emre sarı kart gördükten sonra 3 tane ciddi faul yapmıştı, aslında çoktan atılmalıydı ama sırf Emre'yi atmamak için o pozisyona faul çalmadı...

.....
26.03.2012, 16:46
hakem maçın ağırlığını kaldıramadı. Yazık oldu giden 2 puana yanıyorum.

Helvacı61
26.03.2012, 16:47
dünkü maçta colman ne kadar klas bir oyuncu olduğunu birkez daha gösterdi..zokora reis tam büyük maçların adamı ama bunu çok iyi bilen şerefsizler sarı kart manyağı yaptılar adamı

Ilelioglu
26.03.2012, 17:04
Dün burada bazi arkadaslara haksizlik yaptim. Penalti gercekten penalti degilmis. Ama direkt Alan'in eline gelse, penalti. Alan cok kontrolsüz bir sekilde kaydi topa.

Ama ne olursa olsun maci Cüneyt katletmistir. Sadece penalti degil, verilmeyen onca sari kart var. Biz ilk yari bütün derbilerde 10 kisi kaldik. Ama bu üc ezikleri kimse 10 kisi birakmaya cüret edemiyor. Özellikle Emre Colak kirmizinin babasini görmeliydi. Allahin belasi Cüneyt.

Tüm bunlara ragmen Senol Hoca degisiklikleri biraz daha erken yapsaydi, belkide 0-1 maci kazanip dönecektik. Senol Hoca'nin ilk kez bu kadar bariz bir sekilde hata yaptigini gördüm.

..

Murat'
26.03.2012, 17:08
Zokora , o hareket olmasa başka bişeyden mutlak ve mutlak kart yiyecekti. Kimse kendini kandırmasın :)

Kendini uçurduğu bir pozisyon vardı, hakemi acayip şekilde yanılttı.Bugüne kadar öyle artistik bir hareket görmemiştim ben.

Ilelioglu
26.03.2012, 17:09
Ayrica bu mac bize yine gaysenin ne kadar kollandigini gösterdi.

TSelif
26.03.2012, 17:26
Kendini uçurduğu bir pozisyon vardı, hakemi acayip şekilde yanılttı.Bugüne kadar öyle artistik bir hareket görmemiştim ben.
Hareket sarı kartlık değildi demedim dikkat et. Bunu yapmasaydı da başka bir hareketinden kartı verecekti.

titanic
26.03.2012, 17:33
arkadaşlar görülen o ki urak ta dahil böyle tam oyuncu diyebileceğimiz oyuncumuz yok.Şu duruma gelmemiz başlı başına şenol güneş faktörüdür.,adran,henrüce,halil bence topcu değiller,ortak özellikleri yeni gelmeleri.Zokora da faydasından cok zararı vaar takıma,transfer yanlıslarına rağmen ligde ilk dördün içindyiz..Pay şenol hocanın kesinikle

Murat'
26.03.2012, 17:33
Hareket sarı kartlık değildi demedim dikkat et. Bunu yapmasaydı da başka bir hareketinden kartı verecekti.

Ben sizin öyle bir şey söylediğinizi söylemedim ki zaten.

Fanatik34
26.03.2012, 17:35
Su... hakemin yönetiminden sonra Camia olarak bunu kullanamiyorsak...daha cok ezerler bizi..ondan sonra niye basimiza bunlar geliyor.

Adam? pardon..si belli olmayan cakal, verdigi penalti ile resmen sike yapmistir! O penalti takdir hakkina girmez, kural gayet acik, kendisi de pozisyonu net görüyor.

Ama bunu yapmis birini, bizim bizans yalakasi Yöneticiler mi dile getirecek..aman ha, menfaatleri bozguna ugrar!

Emirhan Makul
26.03.2012, 17:55
Çok şey anlatıyor sanırım;

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61645F636162635163616B64656B65676962797272.j pg

Merve H.Oğlu
26.03.2012, 17:58
Özellikle ilk yarıdaki futbolumuz çok iyiydi bence. Pas yaptırmadık onlara, sürekli hataya zorladık..
İkinci yarı biraz daha geriye çekildik, ama maçın bizim olduğuna çok inanmıştım, çok yazık oldu 2 puana..
Bugün bütün Galatasaray'lı arkadaşlarım, "Nasıl futbol oynadınız öyle? Galibiyet için gelmişsiniz. Fenere gaz verdiniz boşuna. Yenseydiniz ne olacaktı ki?" dediler, hepsine gerekli cevapları verdim :D
Şöyle mücadele edelim, puan kaybetmemiz çok zor..
Umarım kalan maçlarda da en az bu kadar iyi oynarız..

oflubektas
26.03.2012, 17:59
Su... hakemin yönetiminden sonra Camia olarak bunu kullanamiyorsak...daha cok ezerler bizi..ondan sonra niye basimiza bunlar geliyor.

Adam? pardon..si belli olmayan cakal, verdigi penalti ile resmen sike yapmistir! O penalti takdir hakkina girmez, kural gayet acik, kendisi de pozisyonu net görüyor.

Ama bunu yapmis birini, bizim bizans yalakasi Yöneticiler mi dile getirecek..aman ha, menfaatleri bozguna ugrar!

ŞŞŞTT, bizim içerde adamlarımız var, ipler tamamen bizim elimizde !

Ne demiş sayın başkan: "Öyle homurdanmakla olmaz, bunu anlamak için ince zeka lazım" ...

biltrabzon
26.03.2012, 18:02

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/63665F61645F636162635163616B64656B65676962797272.j pg

bu pislik,hakemleri baski altina almayi iyi biliyor.Biz burda türkiye tarihinin en büyük $ikecisi gs dir bosuna demiyoruz.Bakiniz ordu maci var,stancu ve culio bu hafta yoklar.Aksamki macta cüneyt denilen satilmis in yaptigi eyyamin krali hangi pozisyondur.

cevap:Giray in gs li oyuncunun ayagindan topu yatarak aldigi pozisyonda faul calip, birde giray a kart vermesi.

Bordo_MaviM_61
26.03.2012, 18:09

Bir pozisyonda aleyhimize karar verilince Şenol hocayı gösterdi kameralar ve hocam acı acı gülümsüyordu..

Mesele çakma imparator olmak değil yeğen mesele bir bakışla çok şey anlatan ADAM olabilmektir..

Ogün'
26.03.2012, 18:10
Şu adamdam iğreniyorum.

Necmettin ALTUNTAŞ
26.03.2012, 18:11
Fatih Terimin şabalak halini gördüğümde zevkten beş köşe oluyorum vallahi.

Ilelioglu
26.03.2012, 18:14

Fatih Terim: "In di tabele.." :D

ccw8dQNAsmc

Ilelioglu
26.03.2012, 18:18
"That's the football. Something happened..." ççç

güneyli
26.03.2012, 18:20
Dün akşama dair tek sözüm"Sen öyle büyük bir takımsın ki Türkiyede futbol alemindeki takımlardan,hakemlerden,oyunculardan,teknik adamlardan ve federasyondan bütün yavşakları 2 yıl içinde herkese tanıttın..Teşekkür ederim"

biltrabzon
26.03.2012, 18:37
Hafta içi kupa hovardalığından sonra Floryalılar’ın rakibi Trabzonspor. Gerek maçın önemi, gerek baharın ilk sinyalleri stadın içini de, dışını da bayram yerine dönüştürmüştü. Yüzler gülüyor, moraller tavan. Nasıl olmaz ki... Play-Off’a 3 kala zirveyi garantilemişsin, üstelik hiç derbi kaybetmeden. Neyse dün dündür biz bakalım önümüze...
Elmander dışında eksik yok. Bu önemli ama yerine soyunan golcü anlamında ülkenin en iyi yabancı patentli kramponlarından Baros. Biz futbolculardan söz edelim diyoruz ama başrolde Cüneyt Çakır. Önce Giray’ın Baros’u engellemesini ve buna bağlı yüzde 100 gol şansını görmezden gel, hemen ardından uyduruk bir faul ver. Ne oldu? Top ağlarda... Aferin sana, ülkenin en iyi hakemiymiş, külahıma anlatın! Olacağı buydu, bekliyorduk. İşte yeni federasyonumuz ve saz arkadaşları...
İkinci 45 top yekun saldıran ev sahibi, bilinç ve kontrollü de olmasa oyunun hakimi. Sabri, Yiğit ve Mehmet Batdal antreleri. Melo’nun daha da öne sürülmesi. Tüm risklerin alınışı. Baskı, kamp kurma... Ne derseniz deyin sonucunda gelen penaltı (nasıl verdi hayret). Son anda Mehmet’in boş kaleye atamaması, inanılmaz. Birer puan paylaşıldı, kalan puanı da Cüneyt Bey’e verelim ayıp olmasın...

Yalcin Dümer

bu haysiyetsiz hangi mactan ve hangi cüneyt cakirdan bahsediyor.Bu ite cevap verecek yok mu?

hüseyin1975
26.03.2012, 18:40
Almanyadan Cüneyte selam olsun :-)

Ilelioglu
26.03.2012, 18:41
Hafta içi kupa hovardalığından sonra Floryalılar’ın rakibi Trabzonspor. Gerek maçın önemi, gerek baharın ilk sinyalleri stadın içini de, dışını da bayram yerine dönüştürmüştü. Yüzler gülüyor, moraller tavan. Nasıl olmaz ki... Play-Off’a 3 kala zirveyi garantilemişsin, üstelik hiç derbi kaybetmeden. Neyse dün dündür biz bakalım önümüze...
Elmander dışında eksik yok. Bu önemli ama yerine soyunan golcü anlamında ülkenin en iyi yabancı patentli kramponlarından Baros. Biz futbolculardan söz edelim diyoruz ama başrolde Cüneyt Çakır. Önce Giray’ın Baros’u engellemesini ve buna bağlı yüzde 100 gol şansını görmezden gel, hemen ardından uyduruk bir faul ver. Ne oldu? Top ağlarda... Aferin sana, ülkenin en iyi hakemiymiş, külahıma anlatın! Olacağı buydu, bekliyorduk. İşte yeni federasyonumuz ve saz arkadaşları...
İkinci 45 top yekun saldıran ev sahibi, bilinç ve kontrollü de olmasa oyunun hakimi. Sabri, Yiğit ve Mehmet Batdal antreleri. Melo’nun daha da öne sürülmesi. Tüm risklerin alınışı. Baskı, kamp kurma... Ne derseniz deyin sonucunda gelen penaltı (nasıl verdi hayret). Son anda Mehmet’in boş kaleye atamaması, inanılmaz. Birer puan paylaşıldı, kalan puanı da Cüneyt Bey’e verelim ayıp olmasın...

Yalcin Dümer

bu haysiyetsiz hangi mactan ve hangi cüneyt cakirdan bahsediyor.Bu ite cevap verecek yok mu?

Yazardan cok herseye benziyor...

güneyli
26.03.2012, 18:42

Yalcin Dümer

Bu dangoz eroin partilerinde aldığı uyuşturucunun etkisinde hala..Uyuşturucu ne kötü şey..beyni dumura uğratıyor.

hüseyin1975
26.03.2012, 18:43

Ailece ARTIST bunlar. Fener macindan sonra Kral Ailesi gibi Balkondan Halka selam verdiler:p
Kizida hep Magazinde, ne okudugu ettigi belli degil ama gören ve duyan Dünyanin sayili Modacilarindan sanir.
Biraz ünlü olup yada okumus olup bu kadar kibirlenen Millet varmidir biz Türklerden haric???
Bendede Üniversite Diplomasi var ama en son gördügümde dolaplarin birisindeydi:D
Hepimiz esitiz yahu, Allahin karsisina san söhret diploma vs. ile cikmayacagiz!

biltrabzon
26.03.2012, 18:45
yalçın dümer
@yalcindumer TWITTER HESABI BEYINSIZIN

hüseyin1975
26.03.2012, 18:46

Yalcin Dümer

Yahu söyle seref yoksunu insanlarin yazisini buraya koymayin, Aile var.

orhan42
26.03.2012, 18:51
Yazardan cok herseye benziyor...

Eroin müptelasını yazar diye burada göstermeyin Allah aşkına...

Harun
26.03.2012, 20:09
Sahadaki oyuncuların performansı eşit olmayınca dönem dönem çok iyi oynayıp dönem dönemde çok etkisiz kaldık.
Bana göre maça damgasını vuran oyunculaımız ,Colman-Zokora-Alan orta sahası ve stoper Giray-Mustafa ikiisi idi.
OLcan-Volkan ve Burak'tan oluşan hucum hattı çok verimsizdi.Beklerimiz etkisiz kalecimiz ise vasatın üstünde idi.

Şayet orta alandaki oyunculara ileri uç elemanları eşlik edebilse idi hiç birimizin beklemediği rahat bir galibiyet alabilirdik.
Sonuç olarak benimde tahmin etmediğim bir oyun ve skor çıktı karşımıza.Teşekkürler Trabzonspor.

hodlu
26.03.2012, 20:38
Fatih Terim'in fotoğrafı ne anlatıyor anlamadım. Ne demek yani Şenol Hoca arkada zavallı olarakmı görünüyor bunu mu anlatmak istiyorsunuz.Şenol Güneş kadar kadar adam olsa keşke herkes.............

memozcan
26.03.2012, 21:08
Pireye kızıp yorganı yakmanın alemi yok. Ha Fenerbahçe, ha Galatasataray... Yoktur birbirlerinden farkı. Renkelerinde bile ortak
''sarı'' rengi var. Birisi şike yapmış, yakalanmış. Diğeri yapmış ama yakalanamamış. Çekirge misali sıçramış. Zamanın yasalarına göre suç değilmiş yapılanlar.

abi yazının ilk kısmına itirazım var.. şöyleki iki çirkef takım arasında bir fark var fenevliler bizi rakip olarak görüp, bizle oynadıkları maçların birine 0-1 puan gözüyle bakarken, cinconlular bizle oynadıkları maçlara 3+3 gözüyle bakarlar..ve bu durum beni çıldırtıyor, hele hele bu hafta cinconu yenemesek de olur feneri yenelim yeter anlayışı da beni delirtiyor...

asilhamsi
26.03.2012, 21:11
Ailece ARTIST bunlar. Fener macindan sonra Kral Ailesi gibi Balkondan Halka selam verdiler:p
Kizida hep Magazinde, ne okudugu ettigi belli degil ama gören ve duyan Dünyanin sayili Modacilarindan sanir.
Biraz ünlü olup yada okumus olup bu kadar kibirlenen Millet varmidir biz Türklerden haric???
Bendede Üniversite Diplomasi var ama en son gördügümde dolaplarin birisindeydi:D
Hepimiz esitiz yahu, Allahin karsisina san söhret diploma vs. ile cikmayacagiz!

valla hacı bana gecen lazım oldu diploma bir gün aradım da ancak bulabildim:D

ibrahim
26.03.2012, 21:16
Ne diy hau dibur?? :):)

Tolga Okumuş
26.03.2012, 22:12
Bir ara Fatih Terim bayağı bayağı sahanın içine kadar girdi.

Öyle 3-5 cm de değil.Bayağı bir kaç adım.

Hareketlerinden de "Aslan Cüneyt","Süpersin Oğlum" gibi bir izlenim yoktu.

Neden tribüne göndermedi acaba bir tarafımın A klasmanı hakemi?

Cafer Bulur
26.03.2012, 22:19
Bir ara Fatih Terim bayağı bayağı sahanın içine kadar girdi.

Öyle 3-5 cm de değil.Bayağı bir kaç adım.

Hareketlerinden de "Aslan Cüneyt","Süpersin Oğlum" gibi bir izlenim yoktu.

Neden tribüne göndermedi acaba bir tarafımın A klasmanı hakemi?
Bana göre cüneyt cakirin iyi bir hakem olmadiginin,asla savrupa sampiyonasinda düdük calabilecek capta olmadigini kanitlayan bir mac oldu.

Özellikle ebouye vermedigi kirmizi kart cakirin eyyamci bir hakem oldugunun ispatiydi.

Türkiyede hakem yok,bunu bir kez daha gördük...

Akın NAZİFOĞLU
26.03.2012, 22:40
yanlış anlaşılmasın ama o pozisyona bende penaltı çalardım ama esas mesls o pozisyon gs lehine değilde bizim lehimize olsaydı hakem çalarmıydı aynı düdüğü?
yada eboue ve emre çolağa gösteremediği ikinci sarılar???

hodlu
26.03.2012, 22:51
Bu sene oynadığımız 5. derbi maçıydı, 5 maçta da aleni hakem hataları ile neredeyse 6-7 puanımız çalındı. Peki bizim yöneticiler ağızlarını açıp bir çift kelime ettiler mi?
Peki aynı olay rakiplerimizden herhangi birinin başına sadece '1' maçta gelseydi acaba ortalık toz duman olurmuydu olmazmıydı.İşte bizim saha dışında da büyüklüğümüzü ispatlamamız gerekir.Hasan Yener gibi hakemlere iyi niyetle bakarsak daha çooook puanlar çalınır...

61viya
26.03.2012, 22:54
Tam da istediğimiz gibi başladık maça. Önde basan, rakibe baskı uygulayan , rakip kalede rahat görünen bi pozisyondaydık.

İki gece öncesinde görmüştüm rüyamda maçı. Maç oynanırken Gs yarıalanında, yerde bi gsli futbolcu...Oyun duruyor..Bizim Colman, adamın başında. Eğilmiş yere.. Elleriyle adamın beline bastırıyor. Ve bağırıyor: "Bordoooooooooo!" Staddan bi uğultu: "Maviiiiiiiiiiiiii!" Colman yineliyor: "Bordoooooooooooo!". Taraftar peşinden: "Maviiiiiiii!" Herkes donmuş vaziyette izliyo olan biteni. Spiker şokta: "Şu an sahada çok enteresan görüntüler yaşanıyor." İşte tam da, Colman'ın bu hareketi yaptığı noktadan verdi asisti Burak'a. Ve gol.

Sonrasında kaçan pozisyonlar. Bir türlü takım arkadaşına atılmayan toplar yüüznden kaybedilen farka gitme beceriksizlikleri. Her şeye rağmen, puan kaybetmeyi hak etmeyen bi görüntü. Ama, yine abidik gubidik bi penaltıyla giden 2 puan. Üstelik son anlarda mağlup olma riski yaşayarak.

Ben kızamıyorum takıma. Ha sanki normalde, çok mu kızabiliyorum bu takıma? :) Ama bu ara, hiç kızamıyorum. Zira robot değil bu adamlar. Neredeyse yepyeni bi kadro ile çıkıldı yola. Ki sizi bilmem ama, ilk dört bile mucize gibi geliyordu başlarda bana. Zaten ligin de keyfi mi kalmıştı sanki. Ama diyoruz ya hani: "Bu takımın forması girer ilk dörde." Tam da öyle oldu işte.

Pazar günü alalım da maçı. Başka bi isteğim yoktur. Şimdilik en azından :)

fb, Avi Aker'imde sevinemesin arkadaş! Gözüm görmek istemiyor o görüntüleri!

Trabzonspor'um, streslik bi durum yok. Ne için oynayacağının fakında ol, kafi!

CAFER ÖZER
27.03.2012, 08:50
Trabzonsporun hakkını gasbedenler ve Trabzonsporla uğraşanlar bir gün cezasını buluyor merak etmeyin
Tarihte örnekleri dolu
FB en fazla Trabzonsporla uğraşan kulüp oldu,
Ne oldu adamların hayatı karardı Büyük bir ihtimalle Kümeye
Van spor Amatör oldu
Samsun Geldiği gibi gitti
Manisa Düşmeyecek ken ilk lig başladığında üstlerde iken Küme Düştü
Sivasın durumu vahim Küme düşecek Şikeden dolayı
GS eğer adam olmazsa aynen FB gibi olur.
Çok örnek var ama aklıma gelmiyor
ANGUT KOCAMAN şahıs olarak uğraştı bak çalıştırdğı tüm takımlar küme düştü.
Trabzonspora düşmanlık yapanların sonu hep perişanlık

Badaloğlu
27.03.2012, 08:58
abi yazının ilk kısmına itirazım var.. şöyleki iki çirkef takım arasında bir fark var fenevliler bizi rakip olarak görüp, bizle oynadıkları maçların birine 0-1 puan gözüyle bakarken, cinconlular bizle oynadıkları maçlara 3+3 gözüyle bakarlar..ve bu durum beni çıldırtıyor, hele hele bu hafta cinconu yenemesek de olur feneri yenelim yeter anlayışı da beni delirtiyor...

Değerli kardeşim, itiraz etmene birşey diyemem ama bir konuda yanlışın var... Ben bu iki takım arasındaki ''farklardan'' bahsetmedim. Ben bu iki takımın ''ortak'' yönlerinden sadece bir iki konuyu yazdım.

Fark ayrı, ortak yönler ayrı:)

Alper Calik
27.03.2012, 09:18
http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/03/27/penalti-calinmaz

Penaltı çalınmaz

sonraki haber (http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/03/27/krala-rekor-dopingi)
http://i.tmgrup.com.tr/ftm/2012/03/27/290x174/6073866456.jpg?8348211523220120327021908 (http://i.tmgrup.com.tr/ftm/2012/03/27/632x314/5889625732.jpg?8348039918820120327021908)
Güncelleme: 01:2227 Mart 2012 Salı

Gönder (javascript:;)
Yazdır (javascript:;)
Yorum Yaz (javascript:;)
A+ (javascript:;)
A- (javascript:;)

Son Trabzonspor Haberleri

10 milyon dolarlık müjde (http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/03/27/10-milyon-dolarlik-mujde)
Krala rekor dopingi (http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/03/27/krala-rekor-dopingi)
Biletler satışa çıkıyor (http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/03/27/biletler-satisa-cikiyor)
Hakkımızı alamadık (http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/03/27/hakkimizi-alamadik)
Kartkolik Zokora (http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/03/27/kartkolik-zokora)
Etiketler
Cüneyt Çakır (http://www.fotomac.com.tr/index/cuneyt_cakir) , Trabzonspor (http://www.fotomac.com.tr/index/trabzonspor) , Galatasaray (http://www.fotomac.com.tr/index/galatasaray)
Fotomac.com.tr her yerde!

iPad (http://ax.itunes.apple.com/us/app/id398466187?mt=8)
iPhone (http://itunes.apple.com/tr/app/id310033349?mt=8)
mobil (http://cep.fotomac.com.tr/)
sms (http://www.turkuvazmobil.com/Statik/Haber)
rss (http://www.fotomac.com.tr/rss_bilgi)
sitene ekle (http://www.fotomac.com.tr/siteneEkle/Index)

facebook (http://www.facebook.com/Fotomac)66.808
twitter (http://twitter.com/fotomac)14.219
google+ (https://plus.google.com/116108587233223767380)

Cüneyt Çakır (http://www.fotomac.com.tr/index/cuneyt_cakir)'ın 'Elit hakem' kategorisine yükselmesinde pay sahibi olan Uilenberg, o pozisyon hakkında "Elle oynama değil, çarpma" dedi

Hakem Cüneyt Çakır (http://www.fotomac.com.tr/index/cuneyt_cakir)'ın Galatasaray (http://www.fotomac.com.tr/index/galatasaray)- Trabzonspor (http://www.fotomac.com.tr/index/trabzonspor) derbisinde bordo-mavili takım aleyhine verdiği penaltı günün tartışma konusu olurken, FOTOMAÇ o pozisyonu mercek altına aldı. Eski hakemlerin görüşleri, kural kitabının söylediklerinin yanı sıra konuyu bir uzmana sorduk. UEFA Hakem Komitesi üyesi ve Merkez Hakem Komitesi Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg, tartışılan pozisyonu tek cümleyle yorumladı ve "Vücudun, başka bir yerine çarpıp anında ele gelen top çarpmadır" dedi. Bu pozisyona penaltı verilmeyeceğini de dile getiren Uilenberg, "Bu konuyu son seminerde irdelemiştik" dedi.

ÇAKIR'DAN TEZAT SÖZLER!
Hakem hocası Uilenberg'in bu açıklamalarının yanı sıra Lig TV'de önceki akşam maçı yorumlayan Şansal Büyüka'nın sözleri de Cüneyt Çakır'ın nasıl bir tezat içinde olduğunu ortaya koydu. Büyüka, derbideki penaltı pozisyonuyla ilgili yorumunda, "Ben bunu bizzat Cüneyt Çakır'a sordum. Yine böyle bir pozisyon vardı. Kendisi soruma 'UEFA Hakem Komitesi'nin kesin talimatı var. Vücudun bir yerinden sekip ele kola çarpan topa penaltı vermeyin' yanıtını vermişti" ifadelerini kullandı.

KURAL 12 NE DİYOR?
FIFA'nın Futbol Oyun Kuralları kitabının 113. sayfasında Kural 12'nin "Topu Elle Tutmak" başlıklı bölümüne göre, hakem şunları göz önüne almalıdır: Elin topa doğru hareketi, rakip ve top arasındaki mesafe, elin pozisyonu mutlaka bir ihlalin olduğu anlamına gelmez, elde tutulan bir cisim ile (ayakkabı, tekmelik vb.) topa dokunmak bir ihlal olarak değerlendirilir, atılan bir cisim ile topa vurmak da ihlal sayılır.

BUNLARA DİKKAT EDİN!
* El mi topa gitmiş, yoksa top mu ele çarpmıştır?
* Oyuncunun kolları "doğal" pozisyonda mıdır?
* Oyuncu kollarını kullanarak "vücudunu uzatmaya veya genişletmeye" çalışmış mıdır?
* Oyuncu, topun ele çarpmasından kaçınmış mıdır?
* Top, oyuncunun eline çarpmadan önce, uzun bir mesafe mi yoksa kısa bir mesafeden mi gelmiştir?
* Oyuncu, elini toptan kaçırabilmiş midir?

MARKUS MERK: ELİNİ KAÇIRMA ŞANSI YOK
Penaltı yanlış karar. Alanzinho topa ayağıyla hamle yapıyor. Hiçbir şekilde elini kaçırma şansı yok. Bir kaleci gibi hareket etmiyor. Top ayağına çarpıp eline geliyor.

BÜNYAMİN GEZER: HAVADAN GELSE OLABİLİRDİ
Sabri'nin ortası yerden geliyor. Alanzinho'nun niyeti topa ayağıyla müdahale etmek. Zaten ayağa çarpıp ele geliyor. Top havadan gelse penaltı çalınabilirdi.

SELÇUK DERELİ: YENİ BAŞLAYANLAR BİLE BİLİR
Hakemliğe yeni başlayanlara söylenen şudur; "Bir oyuncunun herhangi bir yerinden sekip top ele gelirse ihlal olmaz." Alanzinho'nun pozisyonunun penaltıyla ilgisi yok.

AHMET ÇAKAR: DOĞAL FİZİKİ YAPISI DEĞİL
Her ne kadar Alanzinho topa kapayar hamle yapsa da top ayağından sekip koluna çarpıyor. Penaltı kararı doğru. Sağ kol yukarıda. Bu oyuncunun doğal fiziki yapısı değil.

BÜLENT YAVUZ: ALANZİNHO ELİNİ ÇEKMEDİ
UEFA, "Vücuttan seken toplar eğer ele geliyorsa penaltı olmaz" diyor. Ama Alanzinho bu pozisyonda elini çekmedi. Topa doğru götürüp, pozisyonu engelledi.

ERMAN TOROĞLU POZİSYON NET BİR PENALTI
Sabri ve Alanzinho'nun içinde bulunduğu ve Galatasaray lehine verilen penaltı, net bir penaltı. Trabzonsporlu oyuncuların itirazlarına anlam vermek mümkün değil

memmedaga
27.03.2012, 09:39
Bir pozisyonda aleyhimize karar verilince Şenol hocayı gösterdi kameralar ve hocam acı acı gülümsüyordu..

Mesele çakma imparator olmak değil yeğen mesele bir bakışla çok şey anlatan ADAM olabilmektir..

bu adamdan igrenmek icin bissuru neden var -kibir kendini begenmislik cakallik vs vs

ama kibirlide olsa s..zde olsa adam cesur

Adam gibi Adamdir Senol hoca ama cesaret olmayinca bu meydan bu kibirlilere kaliyor ne yazikki

Mehmet Ç.
27.03.2012, 10:15
Cüneyt Cakir soru isareti olan penaltiyi caliyor.. tamam..

peki onca kesin sari kartlik faulleri , Senol Hoca'nin dedigi gibi durdurursam kart vermeliyim hesabi ilen oynatmasina ne denir?

TSelif
27.03.2012, 10:19
Not: Burdaki maça davet edilen gs taraftarları acaba neden İstanbul'daki maça bizi davet etmediler !

ağasarlı
27.03.2012, 11:14
ya beyler neyin polemiğini yapıyorsunuz. o pozisyon penaltı olmasa ne olur.. bizim ilk golde alanihnoya yapılan hareketin faulle ne ilgisi vardı. biraz objektif olun
tartışılacak bir konu varsa; gs 65. dakikada 3 oyuncu değiştirdi, gol adeta geliyorum diyor ,maçı izleyen herkes trabzonsporun oyuncu değişikliği yapmasını istiyor.. bizim kenar yönetimi oyuncu değiştirmek için gol yemeyi bekledi adeta...
ah şenol hocam şu oyuncu değişkliğini ne olur artık 80. dk da değil 60 . dk larda yap artık kır şu inadı.....

augustus
27.03.2012, 11:34
ya beyler neyin polemiğini yapıyorsunuz. o pozisyon penaltı olmasa ne olur.. bizim ilk golde alanihnoya yapılan hareketin faulle ne ilgisi vardı. biraz objektif olun
tartışılacak bir konu varsa; gs 65. dakikada 3 oyuncu değiştirdi, gol adeta geliyorum diyor ,maçı izleyen herkes trabzonsporun oyuncu değişikliği yapmasını istiyor.. bizim kenar yönetimi oyuncu değiştirmek için gol yemeyi bekledi adeta...
ah şenol hocam şu oyuncu değişkliğini ne olur artık 80. dk da değil 60 . dk larda yap artık kır şu inadı.....

Objektif olmak gerekiyorsa pozisyonlardan biri faul diğeri penaltı.Bizim attığımız gol hakemin yanlış faul kararından ziyade gs lı futbolcuların hatasından.Yani hakemin yanlış karar verdiği pozisyonlardan biri faul diğer penaltıdır.bunları aynı kefeye koymanın objektiflikle ne ilgisi var ?

Faik Yılmaz
27.03.2012, 11:47
hakem faktörüde çok önemli bir etken oldu ama maçı kazanamamızın asıl nedeni Şenol Güneşin zamanında yapmadığı değişiklikler.....

Son dakikada Mehmet Batdal pozisyonu cömertçe harcamasa bu kadar iyi oynadığımız bir maçtan bile puan alamadan ayrılacaktık....

Sanki inadına gol yememizi bekleyene kadar değişiklik yapmadı....

Golü yedik Halili aldı....

Sanki dalga geçer gibi.....

yavuzbaha
27.03.2012, 11:50
tamamen katılıyorum...Alanz nun pozisyonuna penaltı diyen bazı eski hakem kırıntılarına ha...ktirin demekten başka kelime bulamadım...Alanzinho yüzde 1 milyon olarak topu ayağıyla kesmek için yatıyor ve topta zaten ayağına çarpıyor oradan da gidip eline çarpıyor...yok efendim elini kaçırırmış,bir kere kural net "vucuttan seken toplara çalmayın" diyor uefa...2 ncisi o kadar sert ve seri oldu ki pozisyon elini kaçırması mümkün değil,ve bana göre bu top ayağından sekmeseydi bile penaltı değildi...yarım metreden sert gelen top ele çarpmıştır,el topa gitmemiştir.....İnsan düşerken iki kolunun da vucuduna yapışık olması mümkün müdür...el doğal pozisyonda ise çarpan toplar hiçbir zaman penaltı olmaz...bizimki zaten vücuttan sektiği için zaten hiç olmaz...buna penaltı diyen de bence anlama kabiliyeti bozukluğu var...Ama bu maçı vermemizin sebebi penaltı değil,Burak gibi bi santraforla oynamamızdır

Mehmet Ç.
27.03.2012, 11:56
http://www.ligtv.com.tr/haber/gerilim-filmi-kisa-surdu

Senol Günes'i elestirenler, su video'ya bakip yine bir düsünsün.!

Bakin bakalim, en az sizin kadar üzülüyor mu? Sizin kadar sinirleniyor mu? Video'yu sonuna kadar izleyin!

Degisiklikler zamaninda yapilmamis..

Fatih Terim 70'de tüm degisiklikeri yaptigi icin o zamaninda yapmis oldu, ama bizimki gecikti!!!

Burak Yilmaz ya cok az Play Station oynuyor, yada bencil oglu bencil!!

Insani deli ediyor paslari.. 100 metreden sutlari.. Bence gs macinin gitme nedeni ileri 3'lü... Olcan-Burak-Volkan

3üde birbirinden berbat'di..ama Henrique, Halil, Adrian, Sercan onlardan'da kötü

yavuzbaha
27.03.2012, 12:01
Şenol hocanın eleştirilecek yanları olabilir ama artıları o kadar büyük ki...ben Şenol hocamızın takımın başında olduğu hiçbir maçta insanı utandıracak derecede hüsran yaşadığımız bilmiyorum ve fizik gücü çok olmayan topçularla kurulu bu takımın 4 ncü olması bence başarı...bana göre elden ayaktan düşene dek takımın hocası olarak kalmalıdır...dün gs yi kitleyen faktör hoca faktörüydü unutmayalaım....tabi eksikleri de vardır ama dediğim gibi her insanda eksi ve artı yönler vardır...Şenol Güneş in artıları hem büyük hem fazla

Fatih ÇOLAK
27.03.2012, 12:27
Harbi harbi Burak gol attıktan sonra "Come on" diye seviniyor, İngiltere'ye mi hazırlıyor kendini acep? :rolleyes:

UĞUR DURTAŞ
27.03.2012, 12:39
son maçımız gs olduğu için değil tüm maçlarmızda kazanamadığımız maçlardaki en öenmli faktörlerin başında BURAK geliyor.gol sayısı 31 takipcisine ciddi fark atmış ama gel görkü attığı gollerin % 95 aynı goller hiç bir özelliği olmayan kaleciye karşı karşıya vuruyor gol oluyor en basit gs ye attığı gol burak ciddi bir golcüyse ben inanmıyorum buna gelen topa kafa vursun yok,zor pozisyondan topa vurup gol yapsın yok,gelen topa vole vursun yok,topun gelişine vursun yok bunların tamamını yapamadığı içindirki müsayit durumdaki arkadaşına pas vermiyor kendini düşünüyor arkadaşlarını,teknik heyeti,yönetimi ve bizleri düşünmüyen bencil bir oyuncu.ilk sıraya burağı koyduk ama şenol hocama saygım sonsuz ama keşke alanzinyo ikinci yarı oyundan düştü erken oyuncu değişikliğine gidebilirdi...tolga penaltıda dondu kaldı keşke ters köşeye yatsaydı veya kendine bir köşe seçip kafasına göre uznsaydı belki kurtarırdı donup kalmasına şaşırdım.volkan,alanzinyo ve burak uygun durumda rakip kaleye çektikleri şut hızını yakıştıramadım.biraz güçlü olsalar biraz kendilerine iyi baksalar bu şutların hızı farklı olurdu kanısındayım.gs nin kalecisi hiç zorlanmadan bu topları aldı.maçta hakemin çok yanlış kararları vardı.biz trabzonsporuz ne olursa olsun kazanmalıydık.birde dikkatimi bir pozisyon çekti sizlerde hatırlarsınız 1-0 öndeyiz korner atıyoruz ceza sahasında sadece burak vardı...........

Sefer A.
27.03.2012, 13:55
Not: Burdaki maça davet edilen gs taraftarları acaba neden İstanbul'daki maça bizi davet etmediler !

baskalarina sormak lazim
anlayan anladi

emretrabzon61
27.03.2012, 16:07
Arkadaşlar maçta fark atamamamızın en büyük faktörü volkan şendir.Tmm deparları iyi top tekniğide var.Fakat şut gücü,güzel orta,Kritik paslar bu özellikleri okadar zayıfki maçın son dakikalarında burak bomboşken atmadığı pası bende şüphe uyandırdı :)

emretrabzon61
27.03.2012, 16:10
Cüneyt Cakir soru isareti olan penaltiyi caliyor.. tamam..

peki onca kesin sari kartlik faulleri , Senol Hoca'nin dedigi gibi durdurursam kart vermeliyim hesabi ilen oynatmasina ne denir?

Bence hakemden önce fark atılabilecek bir maçta kaçan goller nedeniyle birazda futbolculara bakmamız şart.Şut gücü zayıf olanlarmı dersin amatör derecede orta yapmayı bilmeyenlermi dersin bencillikmi dersin ne dersen vardı.

Bunlar olmasaydı maç 4-0 biterdi bence.

malimar61
27.03.2012, 16:32
http://www.guncel61.com/genel/sener-cakir-turkiyenin-burusturup-kenara-atacagi-da-bir-hakem-degildir.html

Erdal DİLEK
27.03.2012, 16:41
Trabzonsporun hakkını gasbedenler ve Trabzonsporla uğraşanlar bir gün cezasını buluyor merak etmeyin
Tarihte örnekleri dolu
FB en fazla Trabzonsporla uğraşan kulüp oldu,
Ne oldu adamların hayatı karardı Büyük bir ihtimalle Kümeye
Van spor Amatör oldu
Samsun Geldiği gibi gitti
Manisa Düşmeyecek ken ilk lig başladığında üstlerde iken Küme Düştü
Sivasın durumu vahim Küme düşecek Şikeden dolayı
GS eğer adam olmazsa aynen FB gibi olur.
Çok örnek var ama aklıma gelmiyor
ANGUT KOCAMAN şahıs olarak uğraştı bak çalıştırdğı tüm takımlar küme düştü.
Trabzonspora düşmanlık yapanların sonu hep perişanlık
bu listeye hakemleride eklemek lazım abi, bülent demirlek, cem papila, bünyamim hakemlikleri nasıl bitti bir bakılsın

Faik Yılmaz
27.03.2012, 16:51
Arkadaşlar maçta fark atamamamızın en büyük faktörü volkan şendir.Tmm deparları iyi top tekniğide var.Fakat şut gücü,güzel orta,Kritik paslar bu özellikleri okadar zayıfki maçın son dakikalarında burak bomboşken atmadığı pası bende şüphe uyandırdı :)

maçın tamamını izlediğimizde hatayı Burakın önünde 5 kişi varken bile şut atmaya çalışmasında aramak gerek diye düşünüyorum....

O çok müsait pozisyonda bana topu atmıyorsa bende ona atmama hesabı...

Erdal DİLEK
27.03.2012, 16:54
bende mac boyunca sadece volkan şenin 1-1 ken yanlış tercih yaptğını bir pozisyonda colmanın yanlış koşu yaptığını düşünüyorum. burak her vurdu pozisyonda haklıyıdı ama iyi vuramadı, iyi vuramadığına katılırım ama bencillik yaptığına katılmam

sence
28.03.2012, 04:17
Çakır hakemin penaltı verdiği pozisyonun benzeri bu akşam oynanan chelsea-benfica maçında yaşandı.Hakem penaltı vermedi.Bizim pozisyonla farkı, el ile top arasında 1 değil de 1.5 metre mesafe olmasıydı.

Tarafsız, objektif düşünen arkadaşlar anlamıştır umarım.

Sahi o pozisyona penaltı deyince hangi mantıkla objektif olunmuş olunuyor anlamış değilim.