PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futboldan Soğuma Hadisesi

Çağatay_
13.03.2012, 22:06
Son dönemlerde yaşanan malum olaylar sebebiyle, hepimiz bazı şeylere olan inancımızı yitirdik. Keyif aldığımız, izlerken bir süre de olsa bazı sıkıntılarımızı unutabildiğimiz, üzerinde saatlerce konuşabildiğimiz bir eğlencemizin içinde türlü oyunlar olduğunu üzülerek gördük. Futbolumuzun kirlendiğinin bir nevi ayyuka çıkışını hayretler içerisinde izledik. İzledikçe sinirlendik, işler istediğimiz gibi gitmedikçe sinirimiz üzüntüye dönüştü, üzüldükçe konuştuk, konuştukça sıkıldık, sıkıldıkça uzaklaştık. Zaten konu hakkında çok yorum yapmadım şimdi de o sürece ilişkin konuşmak ve bu olaylara girmek istemiyorum, sonuçta yargıya intikal etmiş bir mesele.Ama asıl sorum şu, uzaklaştığımız şey futbol mu, yoksa başka şeyler mi ?

Hayretler içinde izledik dedim ama, aslında en az hayret etmesi gereken bizler değil miyiz ? Biz zaten Trabzonspor için, "Şampiyonluk önemli değil, senin bu adaletsiz arenada vermiş olduğun onurlu mücadele yeter Trabzonspor'um." demedik mi ? Sanki bir şeylerin aslında çok da temiz olmadığını yeni öğrenirmişçesine, sanki kağıt tertemizmiş de, ilk kez bir mürekkep sıçradığını üzülerek görürmüşçesine, bir şeylerden bir anda vazgeçtik.

Ben Trabzonspor taraftarıyım diyen birisinin, bir şeylere kızıp Trabzonspor maçı izlemiyorum demek gibi bir lüksü olamaz, olmamalı.Kimsenin taraftarlığını yargılayıp, ölçeklendirip sen şu kadar taraftarsın demek gibi bir hakka sahip değilim tabiki.Ama bu yıl bunu diyen kişilere şunu sorarım, sen bunları 2-3 yıl önce bilmiyor muydun ? Sen bu çarpıklıkları bu takımı severken bilmiyor muydun ? Madem bu kadar kolay pes edecektin, madem bazı şeyler seni bu şekilde yıldıracaktı, neden bunca yıldır bu takımla bu kadar ilgilendin ?

Zaten her yıl tüm maçları izliyordum, bu yıl da aynen devam ediyorum. Eskiden de rakiplerimizin maçlarını elimden geldiği kadar izlemeye, canlı izlemek için fırsat yaratmaya çalışıyordum, yine aynısını yapıyorum. Rakiplerimizin bir çok maçını 90 dakika seyrettim, gerekirse seyretmek için para verdim. Böylece olabildiğince çok maç hakkında bilgi sahibi olup, daha geniş bir çerçeveden bakma imkanı elde ediyorum. Yaşanan kötü olaylar futbol sevgimi pekiştirdi.

Bu ligi önemsemediniz diyelim Avrupa Kupalarını nasıl es geçersiniz ? Ligde iyi bir derece almamız, seneye yine Avrupa'da mücadele edebileceğimiz anlamına geliyor.

Trabzonspor ile birlikte, bazı şeyleri herkese göstermenin mücadelesini verdiğimizden bahsediyoruz. Sürekli bu mücadele ile övünüyoruz, gerekirse vaktimizden, ailemizden, dersimizden, işimizden fedakarlık ediyoruz. Özlü sözler yazıyor, bunları sergiliyoruz. Bu mücadelenin her türlü adaletsizliğe karşı bir duruş olduğundan bahsedip, sadece bir şehir takımı milliyetçiliğinden çok daha öte olduğunu savunuyoruz.

Ama karşımıza çıkan ilk sorunda, sanki biz bu işi senelerdir zaten keyifle yürütüyormuşuz gibi, senelerdir zaten normal bir şekilde yarışıyormuşuz gibi "Futboldan Soğudum" lafına sığınıyoruz. Bir nevi kendi kendimizi inkar ediyoruz. Bence sahip çıktığımız değerleri unutup, kendimize, yanımızdaki taraftar arkadaşımıza, Şenol Hocamıza sanki biraz ayıp ediyoruz.

Kimseye işini gücünü bırak, otur maç izle demek haddime değil. Ama bu kadar umursamazlığı kaldıramıyorum. Can sıkacak bir şey söylediysek affola.

Saygılarımla.

Emirhan Makul
13.03.2012, 22:17
Vallahi kendi görüşüm ve bakış açım şu zaten Türkiye'de ki futboldan gram zevk duymuyordum Türkiyede ki futbol demek benim için Trabzonspor demek gerisi umrumda değil, soğuduğum hiç birşey yok ne nasılsa öyle devam ediyor çünkü şike süreci sürpriz bir soruşturmaydı oldu bitti ve hiç birşey olmadı yine olmayacak, şampiyonluk felan beklemeyen biri olarak yine Trabzonspopor'u ömrümün sonuna kadar izlemekten zevk alacağım benim açımdan bir sıkıntı yok sadece TFF'nin düzenlediği hiç bir müsabakaya para vermemeyi tercih ettim, maçlara gitmiyorum bu kadar. Bunun dışında bank asya, italya ve ingiltere liglerinin özetlerini izliyorum kıbrıs liginide izliyorum spikerleri felan çok komik oluyor.

Canberk
Ağzına sağlık Çağatay çok güzel anlatmışsın ama bende bunun arkasına sığınanlardanım . Cidden soğudum yani nasıl bu kadar kolay pes ettim bilmiyorum ama bunda malum olayların etkisi büyük . Bu yüzden Avrupa Kupalarında hiç maç kaçırmadım ama Tribünde olduğum Samsun ve Kayserispor maçları hariç geri kalan maçların büyük bir kısmını izlemedim . İçimden gelmiyor nedense eski tadımı alamıyorum futboldan .

Bu kolay'a kaçış mı ? Evet sonuna kadar haklısın ama elden bir şey gelmiyor maalesef

Emirhan Uludüz
Maçları izliyorum ama bundan önce yenilince 1 hafta moralsiz olurdum şimdi bir sonraki gün unutuyorum yenildiğimizi bile.

krdnz
Yazı harika..

Aslında 3 Temmuz süreci belki tam istediğimiz gibi işlemiyor ama geçen senenin yıkımını bir nevi hafifletti.Futboldan soğumak heyecanı yitirmekse evet Öztürk Pekin'in sesinden dinlediğimiz Yattara'nın hareketleriyle avunduğumuz o iddaasız kadronun maçları bile daha heyecanlı gelirdi.Perde arkasında birşeyler olduğunu biliyorduk ama "yok canım o kadar değil" deyip kendimizi frenliyorduk.Artık kalmadı be bu kadar rezilliğe şahit olduktan sonra....

metehan
13.03.2012, 22:18
Ben de geçmiş sezonlarda rakiplerin maçlarını izlerdim ama bu sene izlemiyorum, sadece TS'un maçlarını izliyorum.

Evet haklısın, bu işlerin böyle olduğunu biz hep biliyorduk ve söylüyorduk. Ama bizi duyan veya dikkate alan yoktu. Yıllar sonra resmi olarak bu işin üstüne gidildi ama şu ana kadar yaşananlar ortada. Açık söyleyeyim, bu işin sonunda adalet dağıtılmazsa, hak eden hakkını alamazsa, ortada izleyecek birşey kalacağını düşünmüyorum şahsen. Zira bu sefer de hakkımızı alamazsak TS'un bu ligde mücadele etmesine de gerek yok bence.

Ömer Faruk61
13.03.2012, 22:20
4 maçtır maçları seyretmiyorum..En son izlediğim maç PSV maçı..Bunun baş sorumlusu TRABZONSPOR değil sadri fenerdir....

Koray
13.03.2012, 22:26
Zırva değil.

Eski heyecan yok artık.

Sibel
13.03.2012, 22:33
Eline sağlık. Bu olayların patlak vermesinin ardından hakkın haklıya teslim edilmemesi asıl can sıkan.
Adaletin yerine getirilmemesi. Ve bizim sadece futbol oyunuyla değil bunlarla da mücadele ediyor olmamız. Bardak taştı... Çok şey görüldü çok şey yaşandı.
İnsanın sadece futbola karşı değil hayata karşı bile şevkini kıran bir düzen haline geldi süreç.
Ben maçları aynı heyecanla izliyorum. Ama aklımın köşesinden bu süreci çıkaramıyorum. Kapanmamış hesaplar beynini kurcaladıkça kurcalıyor. Ve ortada bir yerde ''ne için'' diye soruveriyorsun.
Trabzonspor bizim için bir nefes ise, o nefesi rahat almadıkça böyle oluyor...

Çağatay_
13.03.2012, 22:38
Ben canımı sıkan şeyler aklıma geldikçe, hepsini bir kenara bırakıp, paraya ihtiyacı olmadığına inandığım Şenol Güneş'in, 60 yılın verdiği yorgunluğa rağmen bıkmadan usanmadan 2-3 günde bir maça takım hazırlıyor olmasını düşünüyorum. Onun tutkusunu, mücadelesini düşünüyorum.

Hala telefonda babamla bu adam neden burada oynadı, neden şöyle şöyle oynuyoruz diye tartışabiliyorum. Bu benim vazgeçilmezim.

Babam ve Şenol Güneş vazgeçmedikçe, babaannem "Bu hafta gimlan oynayrık" demeyi bırakmadıkça, ben de bu takımın maçlarını izlemeyi bırakamam.

İlker Yazıcıoğlu
13.03.2012, 22:55
Lİg falan umrumda değil.
Trabzonspor oynasın izliyim aga.
Gol atsın sevineyim.
İstediğim heyecan bu,haz bu.
Yoksa bu lig umrumda değil.

brushfield
13.03.2012, 22:58
Valla ne yalan söyliyim, ben şu kupa meselesinin sonunu bekliyorum. O kupa Trabzonspor'a verilmezse bundan sonra Türkiye'de futbol takip etmem, eden Trabzonsporluya da ''sen salak mısın?'' sorumu sorarım. Mantıklı bir cevap verirse boynumu büker çeker giderim gene de bu şerefsizliği seyretmem.

Samet Türkmen
13.03.2012, 22:59
Futbolda soğumaya zırva demek yanlış. Zira bende dahil futboldan soğudum demekle Trabzonspor'a haksızlık yapmıyoruz. Bunun Trabzonsporla alakası yok.

Elinizden şikeciler şampiyonluğu çalacak, bu delillendirilecek ve bunlara rağmen hiçbirşey olmamış gibi şikeci takımlar ertesi yıl maçlarını oynayacak.Üstüne birer birer hapisten çıkacaklar. İşte futboldan soğutan bu adaletsiz ortam.

Şahsen bu çıkışınızı yersiz buldum.

bordoylamavi
13.03.2012, 23:00
eski heyecasn yok o bir gerçek. ama kupayı geri alınca herkesin heyecanı geri gelecektir

Koray
13.03.2012, 23:02
Önceden özellikle önemli maçlarda gün boyu aç olsamda bişey atıştıramıyordum, başıma ağrılar giriyordu.

Bunlar sadece bana CL Avrupa maçlarında oldu bu sezon.

Lig'de ise yendiğimizde fazla sevinemiyorum yenilince de aşırı derecede üzülüyorum.

Böyle tuhaf bi hal oluştu bende.

magicyattara
13.03.2012, 23:24
Önceden özellikle önemli maçlarda gün boyu aç olsamda bişey atıştıramıyordum, başıma ağrılar giriyordu.

Bunlar sadece bana CL Avrupa maçlarında oldu bu sezon.

Lig'de ise yendiğimizde fazla sevinemiyorum yenilince de aşırı derecede üzülüyorum.

Böyle tuhaf bi hal oluştu bende.

En kötü karar kararsızlıktan iyidir demişler..sonunun ne olacağı belli olmayan bir sezon bu sezon..ben de aynı duygulardayım..
**
Soğumak derken;yıllardır aynı şeyler yaşanıyor ama ilk kez yakalandı..herkes ne olup bittiğini biliyordu da bunlar dedikodudan ibaret kalıyordu veya itiraflar belgelenemiyordu..geçen sezon ise tüm yaşanan pislikler belgelerle ortaya döküldü..buna rağmen bir şey yapılamıyorsa insanlar futboldan zevk almaz artık..
Hatta fener bu işin sonunda ceza almadan çıksın,bu Trabzonspor için yıkım bile olabilir..toparlaması uzun yıllar alacak bir ilgisizlik yaşanabilir camiada..diğer camiaları bilemiyorum nasıl karşılarlar bu olayı ama biz epey sarsılırız..

Gökçebey
13.03.2012, 23:31
Bağa mı didin?

Evet soğudum, zırva da değil. Baya soğudum.

Uzunoğlu
13.03.2012, 23:49
O "zırvaya" sığınanlardanım :) Öncelikle zırva sözcüğü yerine bir başka söz seçilmiş olsaydı daha hoş olurdu diyerek kendimi ifade etmeye başlayayım

Futbolun temiz olmadığını 3 Temmuz'da öğrenmedik elbette ama 3 Temmuz'a kadar sadece hissediyorduk bunu. Devletin adli makamları o tarihte futbol temiz değil diyerek soyut olan hislerimizi somut olan bir varlığa dönüştürdü. Öncelikle bu tespit yapılmalı. Devlet futbol temiz değil dedi ve bu daha önce söylenmemiş bir şeydi.

Bu tarihten sonra hepimiz adaletin sportif açıdan tecelli etmesini bekledik. Oysa bu tecelli gerçekleşmediği gibi 6222'nin değiştirilmesi, 58. maddenin değiştirilme çabaları ile anladık ki şike lobisinin gücü futbolda temizliği isteyenlerin gücünden kat kat daha üstün durumda.Haliyle zihnimize kirliliğin kalıcı olacağı fikri yerleşti. Bunun sonucuyla da insanlar futboldan soğudular. Bu bir zaaf değil aksine bir etki tepki meselesiydi. Kimse kirli bir elbiseyi giymek istemez.

Trabzonspor'un maçlarını bile artık eski heyecanla izleyemiyorum çünkü biliyorum ki verilen her türlü mücadele,her türlü emek sonuçsuz kalacak. Sadece bizler takdir edeceğiz ama Şenol Güneş mesela Türkiye Spor Toto Süper Lig Şampiyonu apoletini teknik direktör olarak takamayacak.Çünkü kirlilik temizlenmedi aksine cesaretlendi. Şike sportif bir suç değil sonuçta ülkemizde.

Gelelim rakiplerin maçlarına. Fenerbahçe maçlarının özetlerini dahi izlemiyorum. Skorlarını merak etmiyorum. Çoğu zaman sonraki gün öğreniyorum skoru. Ben kendimi neden bir yalan deryasında avutayım buna ihtiyacım yok.

Futbolu delice seviyoruz buna itirazım yok ama ben bu sevgimi en azından adeta tiyatro sahnesinde sergilenen liglerdeki maçlarla değil daha gerçekçi,daha adil liglerdeki maçlarla doyuruyorum.

Not:Bu ülkede bayanlara ücretsiz bilet uygulamasının arkasında yatan gerçek pozitif ayrımcılık,bayanları futbola kazandırmak değil aksine boş kalan tribünleri doldurmaktır.Bunu sezonun ilk haftasının seyirci sayısına bakarak anlayabilmeniz mümkündür.

halilaziz61
13.03.2012, 23:52
çağatay kardeş sana katılmayacağım maalesef. Futboldan soğumak mı başıma gelen en güzel şeydi hemen hemen avrupa maçı hariç maçını izlemedim trabzonun. Savaşın bile bir hukuku var ve o çerçevede savaş yapılıyor ama bunların bi hukuku yok ki en adi şerefsizlikleri yapacaklar ve trabzon da sözüm ona bunlara karşı duruyor ki - o da yönetim bazında tartışılır- bizler de yanında olacaz. Bazen en büyük tepki nedir şerefsizlerle aynı masaya oturmamaktır. sonu belli bir maçı izleyecem ve sonra da sonu belli idi diyecem kusura bakmayın ama "yalan dünya" olan şu hayatta bunlardan emin olun daha fazla realitesi olan şeyler var. hiç paramız olmasa takımımız iki lig birden düşşe ama adaletli olsa sonuna kadar arkasından giderdim ama durum böyle değil ne yazık ki. Şerefsizlikle mücadele devri devamlı haksızlığa uğramak ve hakkını arayamamaksa bunda yanlış birşeyler var demektir. O yüzden soğudum ve soğumuş halimi seviyorum ömrümün sonuna kadar şikeci şerefsizlere beddua edeceğim ama onlara para kazandıran rant kazandıran bu sistemin çarkı evelallah olmayacağım inşallah...
Son söz Allah futboldaki bu şikeyi isteyerek ve bilerek yapanların belasını versin ısrarla yanlışlarında ayak diretmeleri durumunda yaşattıkları acılar çoluklarından çocukarından çıksın

Sacit
13.03.2012, 23:55
Kesinlikle soğudum hem de tiksinti verecek bir şekilde soğudum..

Ve şunu söyleyebilirim ki, önümüzdeki sene eğer sağ isem kombine alıp almayacağımı federasyon belirleyecek. Ben tiyatro izlemeye niyetli değilim, sıkıntı çekmeye hiç niyetli değilim.

Yaşar
14.03.2012, 00:00
Futboldan soğuduğumu söyleyemem.
Ama eski heyecanım kalmadı.
şampiyonlar Ligi oynarken, lig maçları bana boşuna oynanıyor gibi geliyordu.
Elendikten sonra lig maçlarını da ciddi şekilde takip etmeye başladım.
Trabzonspor'un bütün maçlarını izledim, diğerlerinin de maçlarını izlemeye çalışıyorum.
Fb ve Gs maçlarını genelde midem bulanarak izlediğimi söylemeliyim.

Fatih
14.03.2012, 00:02
Futboldan soğumak mümkün değil de TSL'nin tadının kaçtığı bir gerçek.

Necmettin ALTUNTAŞ
14.03.2012, 00:13
Sadece Trabzonsporun maçını seyrediyorum.Yorumlara bile asla bakmıyorum.Geçip uyduya İngiltere- ispanya-İtalya ligi maçlarının alayını seyrediyorum.Bu nasıl bir psikoloji sizce?

Gökçebey
14.03.2012, 00:18
Trabzonspor'u şampiyon olsun diye sevmedik ama bu kadar da göz göre göre rakı masalarına meze olsun diye de sevmedik. Uğruna yıllarımızı, paramızı pulumuzu, maddi manevi herşeyimizi verdiğimiz Trabzonsporumuzun bu adi ortamda, haklıyken bile nasıl haksız duruma düştüğünü canlı olarak izliyoruz. Kulübümüzü çok seviyoruz diye yine mi eyvallah deyip sineye çekelim? Sen isyan edersen, ben isyan edersem bu kirli düzenin çarklarının dişlileri kırılmaya başlar. Türkiye'de futbolun tek amacı paradır. Birileri kazanır birileri yer. Biz de sadece veririz. Biz bu oyunun müşterisiyiz ve müşteri daima haklıdır. Sen ben biz maçları izlemezsek bu şikeler kimin için yapılacak? Bari bu sefer, temizliğe bu kadar yakınken bir tepki gösterelim, dur diyelim.

Çağatay, yazında bahsettiğin Şenol Hoca daha dün akşam, hadi geçen sene şampiyon olmamı engellemek için önümü kesip pazartesi cuma oynatıryordunuz, bu sene neden böyle oluyor diyor. Futbol ülkelerini geçtim, biraz insanlığın olduğu bir ülkede bu sözler kıyameti kopartır. Bizim ülkemizde ne oldu? Tısss.

Bir de madalyonun öbür yüzü var. Bizim kutsalımız diye bildiğimiz Trabzonspor kimlerin elinde? Kimleri oyuncağı? Senin benim kadar kim düşünüyor bu kulübün hakkını? Başkanı mı? Yöneticisi mi? Futbolcusu mu? Afedersiniz de hepsi komuş o havalara. 3 Temmuz'dan bu yana, yaşanan olaylardaki stratejimiz, "bakın ceza vermezseniz, bana kupayı vermezsen, UEFA cızz yapar haa". Stratejiye gel. Telegol'da Erman Toroğlu kupanın ancak sapını verirler Sadri Şener'e dediğinde kızdık değil mi? Ona mı, çaresizliğimize mi? Yoksa yine her zamanki gibi haklıyken haksız duruma düşmemize mi.

Bu işler hep kirliydi, fakat bu sene öyle veya böyle bu işler su yüzüne çıktı. Eskiden hep "hissederdik", şimdi "biliyoruz". Ee ne oldu? Yine hakkımız olan haramilere gitti, gidiyor. Engin'in bahsettiği gibi, seyircisiz maçlara bayanların ve çocukların gelmesi, bitme noktasına gelen futbol ilgisi yüzünden. Dünya derbisi diye şişirile şişirile sonunda elimizde patlayan fb-gs derbisini dünyada sadece 1(yazıyla BİR) kanal yayınlayacak canlı olarak. Hangisi mi? Lig tv. İlk yarıdaki maçı 3d vermesine rağmen tek bir yabancı kanala maçı satamayan lig tv. Artık Azeriler ve Araplar bile almıyor maçı. Adamlar neyi izlesin? Her sene kavga, her sene sahaya yabancı cisim, her sene hakem hataları(!) ve şike.

Türkiye'de futbol artık çok ince bir çizgide. Ya çamur ört bas edilecek(ki görünen o), bu kirli para düzeni devam edecek, ya da artık bir yerlere neşter vurulacak, bu işler temizlenecek. Türk futbolu kendini geliştiremeyen, özentiden ileri gidemeyen, değil 7, 77 ceddinin bir arada göremeyeceği paraları parmağında çeviren Türk futbolcularıyla bir adım daha ilerleyemez. Onun için Alman alt yapısında yetişen gurbetçilere sarıldık.

Ve malesef artık işin içindeki siyaset, Başbakanın Platini ile görüşecek olmasından dolayı ayyuka çıktı. Her şey örtbas edilecek, biz de kupanın sapını alacağız. İnşallah tersi olur ama görüntü malesef böyle.

Şimdi, ben en kutsalım gördüğüm Trabzonspor, bu adilerin masalarında meze olurken, elimde az ya da çok buna dur deme imkanı varken protestomu yapacağım. Trabzonspor'u kurtarmak için, gerekirse ondan bile uzaklaşacağım. Çünkü malesef Trabzonspor da artık bu kirli düzenin bir çarkıdır, "kendisini yönetenlerden ötürü". Vatan millet Sakaryayı bırakalım, daha ne yapabiliriz ona bakalım.

Ahmet Öztürk
14.03.2012, 00:20
Trabzonspor için izliyorum bu ligi. Başka bir ligle de alakam yok. Denk gelirsem İspanya Ligi'ne bakarım sadece.

Eskiden maçlara giderken bir heyecan olurdu, yenilince üzülürdüm ama bu sene öyle birşey yok. MİY'na yenildiğimiz maç sonrası ben eve gülerek gittim ya, demek ki hakikaten değişen birşeyler var.

Kombinemin hatrına her maça gidiyorum. Çekirdeğimi alıp maçımı izliyorum. Önümüzde ki sezon ne olur bilemem ama bu seneyi böyle bitireceğim...

krdnz
14.03.2012, 00:27
Trabzonspor için izliyorum bu ligi. Başka bir ligle de alakam yok. Denk gelirsem İspanya Ligi'ne bakarım sadece.

Eskiden maçlara giderken bir heyecan olurdu, yenilince üzülürdüm ama bu sene öyle birşey yok. MİY'na yenildiğimiz maç sonrası ben eve gülerek gittim ya, demek ki hakikaten değişen birşeyler var.

Kombinemin hatrına her maça gidiyorum. Çekirdeğimi alıp maçımı izliyorum. Önümüzde ki sezon ne olur bilemem ama bu seneyi böyle bitireceğim...

Yakaladıım..:D

Başka var mı çıksın.Kombinelerini alacaz.

Ahmet Öztürk
14.03.2012, 00:33
Yakaladıım..:D

Başka var mı çıksın.Kombinelerini alacaz.

Bunu pek gizlemedim zaten. Maratoncuyum bende ;) Havalar ısınsa da daha rahat çekirdek yesek. Bu aralar yerken parmaklarım donma tehlikesi geçirdiği için sıkıntı oluyor da...

krdnz
14.03.2012, 00:38
Allah başka dert vermesin.Sıcak kuruyemiş yok mu oralarda?

Mert67
14.03.2012, 00:39
Futbolda soğumaya zırva demek yanlış. Zira bende dahil futboldan soğudum demekle Trabzonspor'a haksızlık yapmıyoruz. Bunun Trabzonsporla alakası yok.

Elinizden şikeciler şampiyonluğu çalacak, bu delillendirilecek ve bunlara rağmen hiçbirşey olmamış gibi şikeci takımlar ertesi yıl maçlarını oynayacak.Üstüne birer birer hapisten çıkacaklar. İşte futboldan soğutan bu adaletsiz ortam.

Şahsen bu çıkışınızı yersiz buldum.

Aynen katılıyorum. Biz daha önceden de biliyorduk şike olduğunu ama bu sadece bir iddaaydı. Bu sene ispatlandı ama hiçbir şey değişmedi.
Hayatım da ilk kez bu sene maçımızı izlememe imkan varken gidip izlemedim.

Ahmet Öztürk
14.03.2012, 00:42
Allah başka dert vermesin.Sıcak kuruyemiş yok mu oralarda?

Maalesef. Fıstık var ama sorun kuruyemişte değil ellerde.

Helvacı61
14.03.2012, 00:47
ben zaten türkiye liginde bizi ilgilendirmeyen hiçbir maçı izlemedim gene izlemiyorum..lakin trabzonspor maçlarını her zaman olduğu gibi gene seyrediyorum...bu sene trabzonspor beni gs maçında ve antalya maçlarında üzdü..şikecilerle ve bjk ile 1.devrede oynadığımız maçları hakemler belirledi...2. devre birini becerdik..diğerleri sırada eğer kalan fahişe ikizleride becerirsek şahsen çok zevk alacağım...türk futbolu diye bir kavramım hiç olmadı...

Emre GÜRDAL
14.03.2012, 00:49
dün akşam şenol hocam dediya ''geçene sene şamğiyonluga oynuyoduk önümüzü kesmeye çalısıyoladı anldık ta bu sene ne oluyo onu anlamadık gıbısınden'' bir laf etti ya o lafı angut efendi solese idi gazatelerde buyuk sütünlarla başlık olurdu o derece oldu futbol türkiyede..

Royal Heart
14.03.2012, 00:51
Trabzonspor'u desteklemek izlemekle olmuyor; değerlerine sahip çıkıp, onu korumakla oluyor. Bunca senedir hakkımızı kendimce hep savunmaya çalıştım, buna devam da edeceğim ama bunu yaparken, takımıma sahip çıkıp; ona destek verirken artık ligtv'yi kazandırmayı düşünmüyorum. Bu sebeple ligi de eskisi gibi takip etmiyorum, Trabzonspor kazansın yine sevineceğim; kaybetsin yine üzüleceğim ama bunca senedir görmezden gelip sineye çektiğimiz birçok şeyi gözümüze sokulmasına rağmen hiçbir şey olmamış gibi devam edip, sindirmemi kimse beklemesin. Hep şike oluyor, şöyle böyle konuşadurduk ancak hep ''Bu defa düzelecek, biz dik durursak bunu da yıkarız''la avunduk durduk ama artık bu da bir yere kadar, sabır taşı olsa çatlar! Bu kadar gamsız olmamı kimse beklemesin. Halâ Trabzonspor Camiası olarak kendi hakkımızı koruyamamız da cabası, biz bir şeyleri değiştirene kadar lig maçlarını izlemeyi düşünmüyorum hele de bu Lig Tv'den...

B.AKDEMİR
14.03.2012, 01:04
Birilerinin haksız kazanç elde ettiğini bile bile , hakkımızı çaldıklarını bile bile bu lige nasıl katlanılabilir ki?Takımımın şikecilerle ve düzenbazlarla aynı arenada oynadığını bilmenin verdiği ızdırap bir yana, adalet dağıtıcı olması gereken makamların da bu pisliğe çanak tuttuklarını bilmek , bu ligi izlememek adına çok geçerli bir sebep.Trabzonsporum sahada var gücüyle savaşırken işin sonunda tekrar haksızlığa uğrayacağı ihtimalini düşünmek de ayrı bir travma doğrusu.

Hepimiz bekliyoruz.Kupamız gelsin suçlular cezasını çeksin ve 2012-2013 sezonuna tekrar o eski heyecanımızla başlayalım.Kadrolar yazalım,puan tabloları yapalım.

Ama eğer 2011-2012 sezonu sonunda adalet yerini bulmazsa hangimiz gelecek günlere futbol adına daha umutla bakabiliriz ki?

Futboldan soğumadım belki ama Adalet yerini bulana kadar Türkiye Süper Liginden soğuduğumu çok iyi biliyorum.

Çağatay_
14.03.2012, 01:05
Öncelikle "zırva" kelimesine değineyim, yazının içeriği bu kelime kadar sert değil.İzleyip izlememek herkesin zaten kendi tercihi.

Tekrardan canını sıktığımız birisi varsa affına sığınalım :) Sonuçta hepimizin ortak paydası belli. Benim bu yazıyı yazarkenki amacım insanları sen neden maç izlemiyorsun diye haddim olmayan bir şekilde sorgulamak değil, söylemlerimizdeki tezata vurgu yapmaktı.

Ben de bu sezon hayatımda ilk kez Trabzonspor ile ilgili olan bir şeyden, TFF genel kurulundaki tutumumuz sebebi ile utandım.Fakat bence çözüm takımımızın maçlarını izlememek olmamalı.En azından kendi takımımız için söylüyorum, lig heyecanını yaşamasak da bu takımı yalnız bırakmamalıyız.Gerçekten orada bir şeylerin mücadelesini veren, inanabileceğimiz insanlar var, onlar kendini yalnız hissetmemeli. Bu çöküşün başlangıcı olur.

Benim ömrüm boyu gördüğüm ve öğrendiğim Trabzonspor taraftar profili çok güçlü olmasına rağmen, canını sıkan ve güven duygusunu zedeleyen bu tür ortamlarda son derece kırılgan.Ve bir arkadaşımızın da söylediği gibi mevcut ortam Trabzonspor'umuz için telafisi çok zor yıkımlara sebep olabilir.

Bence bu tehlikeyi atlatmanın yolu olayı 2 ayrı kulvarda incelemek olacaktır. Biz bir taraftar olarak futbol takımımızı ve hocamızı desteklemeyi sürdürürken, yönetimin gereğini yapmadığını düşündüğümüz anda taraftar refleksimizi göstermeliyiz.

En azından ben böyle yapıyorum.Bu takımı oynarken izlemekten kopamıyorum, maç biter bitmez öteki maçı beklemeye başlıyorum ve buna engel olamıyorum..

toksoy61
14.03.2012, 09:00
Öncelikle "zırva" kelimesine değineyim, yazının içeriği bu kelime kadar sert değil.İzleyip izlememek herkesin zaten kendi tercihi.

Tekrardan canını sıktığımız birisi varsa affına sığınalım :) Sonuçta hepimizin ortak paydası belli. Benim bu yazıyı yazarkenki amacım insanları sen neden maç izlemiyorsun diye haddim olmayan bir şekilde sorgulamak değil, söylemlerimizdeki tezata vurgu yapmaktı.

Ben de bu sezon hayatımda ilk kez Trabzonspor ile ilgili olan bir şeyden, TFF genel kurulundaki tutumumuz sebebi ile utandım.Fakat bence çözüm takımımızın maçlarını izlememek olmamalı.En azından kendi takımımız için söylüyorum, lig heyecanını yaşamasak da bu takımı yalnız bırakmamalıyız.Gerçekten orada bir şeylerin mücadelesini veren, inanabileceğimiz insanlar var, onlar kendini yalnız hissetmemeli. Bu çöküşün başlangıcı olur.

Benim ömrüm boyu gördüğüm ve öğrendiğim Trabzonspor taraftar profili çok güçlü olmasına rağmen, canını sıkan ve güven duygusunu zedeleyen bu tür ortamlarda son derece kırılgan.Ve bir arkadaşımızın da söylediği gibi mevcut ortam Trabzonspor'umuz için telafisi çok zor yıkımlara sebep olabilir.

Bence bu tehlikeyi atlatmanın yolu olayı 2 ayrı kulvarda incelemek olacaktır. Biz bir taraftar olarak futbol takımımızı ve hocamızı desteklemeyi sürdürürken, yönetimin gereğini yapmadığını düşündüğümüz anda taraftar refleksimizi göstermeliyiz.

En azından ben böyle yapıyorum.Bu takımı oynarken izlemekten kopamıyorum, maç biter bitmez öteki maçı beklemeye başlıyorum ve buna engel olamıyorum..

son 4 senedir kombine alan birisiyim. geçen sene şampiyonluğu kaybettiğimizi düşündüğüm andan itibaren kombine almamaya hatta futboldan ilgimi kesmeye karar verdim. çünkü bu işlerin masa başında karar verildiğini biliyordum. ama nihayet 3 temmuzda başlayan soruşturma ile acaba dedim, futbol temizleniyor mu? ve gidip yine kombinemi aldım. ama ne yazıkki zaman öyle değişti ki, öyle büyük hayal kırıklıklarına uğradım ki elimde kombinem olmasına rağmen inanın gittiğim maç 5 taneyi geçmez. maça gitmek bile istemiyorum artık.

diyorsun ki, efendim biz takımımıza sahip çıkalım, destekleyelim ama bir yandan da işte şikecileri veyahut şikeye göz yumanları eleştirelim. dostum şike lobisinin zaten istediğide bu. senin kuzu kuzu maça gitmeni, kuzu kuzu sağda solda tv den maç izlemeni istiyorlar,, seni beni kullanıyorlar. izlerken ister söv, ister hakaret et önemli değil. önemli olan para vermen ve maçlara ilgi göstermen. o maçlara gitmeye devam ettikçe, maçları tv den izlemeye devam ettikçe, spor programlarını izlemeye devam ettikçe sen aslında onların dümenine su taşıyorsun.

tepkimi vermek istiyoruz? çok basit; eğer kupa gelmezse takımı ligten çek, kulübü fesh et. tepki böyle olur. ancak ses getirir. diyeceksiniz ki ne olacak? en kötüsü kulüp kapanır bizde kanser olmaktan kurtuluruz. gelecek nesillerimiz bu sıkıntıdan kurtulur. bu rezil düzene, bu adaletsiz düzene karşı tepkini adam gibi gösterirsin. gerisi fasa fiso dur. bu tepki harici yapılacak hiçbirşeyin zerre etkisi olmaz.
ama eminim hiçbir şey yapılmayacak. millet iki transfer yapıldımı kuzu kuzu maçlara gidecek, kuzu kuzu tv den maç izleyecek. böyle tepkisiz halkada böyle adaletsiz ortam zaten iyi gider. hepinize iyi uykular o zaman derim

Çağrı Bilici
14.03.2012, 09:12
Zırva değil gerçek. Geçen sene maç varken koltukta kıpırdamıyordum bile bu sene eve gidiyorum maçta devre olmuş haberim yok

Ceyhun Dündar
14.03.2012, 10:59
Valla eskiden kupada dandik bi takımla bile oynasak o saat hayat dururdu..Şimdi bu sene 20 maç izlememişimdir.Artık sogudum mu sogumadım mı bilmiyorum...

DEEP BLUE
14.03.2012, 11:06
Futboldan soğumam. Futboldan soğusam bile Trabzonspor'dan soğumam... Bu renk aşkı o kadar sıcak ki, Sibirya'da olsa donmaz.

Seviyorum TRABZONSPOR'u... Ve hayatıma kattığı değeri... Ve ömrüme ömür kattığından ya da ömrümü yediğinden emin olmadığım diken üzeri mücadelesini... Seviyorum... Düğünüm ya da cenazem... Cennetim ya da cinnetim... Hepsi Bordo-Mavi... Ve Trabzonspor'u sevmeyi seviyorum...

Onur Civelek61
14.03.2012, 11:15
Bu hafta kimle oynuyoruz diye millete soruyorum daha ne olabilir?
Futboldan soğuduk tabi ki.Herşey ortaya çıktı yine değişen bir şey yok.Şampiyonluk önemli değil diye söylenip durmayın.bursa bile şampiyon oldu.Şampiyonluk önemlidir.Hemde çok önemlidir.6 kez şampiyonluk yaşamasaydık babalarımız bize Trabzonspor'u nasıl anlatacaktı.

Süleyman Eruyar
14.03.2012, 11:23
Başlığın kendisi zırva..

Y.Çuvalcı61
14.03.2012, 11:26
Maalesef. Fıstık var ama sorun kuruyemişte değil ellerde.
parmaklarının üşümesini engellemek isyiyorsan ceblerini gavrulmuş fınduklan doldur ellerin cebinde sıcak kalır :D

İslam Sezer
14.03.2012, 11:29
Trabzonsporu seviyoruz.çakalların arasında yalnız olmasın diye bakıyoruz,yoksa futboldan gerçekten soğuduk.
Trabzonspor dese ki ben artık oynamıyorum sizin gibi pisliklerle,bir daha bakarmıyız futbola.
Aşağıya bir yazı ekliyorum.PC de kalmış yıllardır ama hiçbirşey değişmemiş.
Yazık değil mi Trabzonspora,yazık değil mi bize..
.
"Helal etmiyoruz!"
Kirli şampiyonluklara, haksız kazanılan zaferlere(!) sevinmeye alışmış Fenerbahçe camiası, yeni kahramanları Cem Papila'yla bir sevinci daha yaşarken, yazarımız Doç. Dr. Hakan Kulaçoğlu konuyla ilgili son yazısıyla ülkemizdeki çirkin futbol ortamını en iyi şekilde özetledi, Trabzonspor taraftarının ve Türkiye'deki tüm tarafsız sporseverlerin duygularına tercüman oldu. Futbolumuz laf olsun beri gelsin tarzında sürdürülen "LÜTFEN" kampanyalarıyla değil, onurlu bir duruşla, tüm renklere, tüm takımlara adil bir yaklaşımla içinde bulunduğu pislikten kurtulacaktır. Yeter artık, bulunduğunuz makamı onursuzca kirletecekseniz, çekin pis ellerinizi bu ülkenin futbolundan!..

"Helal Etmiyoruz"

Sadece adı süper olan bu lig tüm renklerin hızla kirlendiği bir cangıl. Biz, “Bordo” ile “Mavi”yi temiz tuttuk hep. Yensek de yenilsek de mertçe oynadık oyunu. Yere yatıp sakatlanma numarası yapmadık, kendimizi yalandan yere atıp penaltı çaldırmadık… her kaptığımız topla doğrudan rakip kaleye akmaya çalıştık; zevk aldık, zevk verdik, vakit geçirmedik…
“Bordo-Mavi” hep özel kıldık biz, güzel tuttuk. Elbette kupa almaya, ama önce alkış almaya, en başta da örnek olmaya çalıştık, otuz yıldır bu ligde. Anlayan anladı ya, bazılarına anlatamadık işte…
Cumartesi akşamı sadece üç puanımız, şampiyonluk umudumuz çalınmadı Kadıköy’de; sabrımız sınandı bir kez daha. Çok çetin bir sınavdı. Yenildik, yendirildik ama çirkinleşmedik.
Olan oldu, giden gitti, kaçan kaçtı… Ancak… 30 Nisan 2005 tarihi yeni bir milat oldu Trabzonspor için… daha doğrusu olmalı. Gün bugündür artık arkadaşlar; bu adaletsizliğe, bu kepazeliğe, bu kleptomani hastalığına kesin bir “dur” demek, çare aramak zamanıdır şimdi. Bundan sonraki sezonları kurtarmak, bu lige adalet getirmek için vakit gelmiştir artık. Galiptir bu yolda mağlup...
Anlamayan anlamıyor işte bir türlü. Doksan altıdan beri, ne Fenerbahçe’yi büyütüyor böyle galibiyetler, ne de küçültüyor Trabzonspor’u. Bunca iç ve dış olumsuzluğa, bunca maddi dengesizliğe, en acımasızından haksız rekabete karşı Trabzonspor yine dimdik ayakta. Ne paralar harcıyorlar, Trabzonspor’un yıldızlarına talip olup ona da fazladan ne paralar harcatıyorlar ama yine de Trabzonspor’u sahada mağlup edemiyorlar. Durum, açıkça bu…
Hakkımızı arayacağız arkadaşlar. En sakin, en asil, en vakur ve fakat en kararlı şekilde. Ve hakkımızı helal etmeyeceğiz… ne federasyon başkanı Bıçakçı ve adını saymaya gerek görmediğim mesai arkadaşlarına, ne de Aziz Yıldırım ve isimlerini zikretmeye lüzum hissetmediğim yönetim kuruluna. Ve tabii ki… ne de Cem Papila ve ona bu cinayette yardım ve yataklık eden yardımcılarına.
Hakkımızı helal etmeyeceğiz. Kendimiz için değil, formasını giyip okula gitmekten çekinir hale getirilen minicik çocuklarımız için… sahada kendini parçalamasına rağmen hak ettiği ödülü alamayan, ekmek parasından edilen sporcu kardeşlerimiz için… Saraçoğlu’nun kafes tribününde “Bordo-Mavi”yi cesaret ve asaletle destekleyen, bir avuç pırıl pırıl ve hiçbiri alkolik, toksikoman, psikopat ve şımarık olmayan taraftarımız için… ve onları Kadıköy’e yolcu ederken dudaklarından “Sağ salim gidip dönersin inşallah” duasını eksik etmeyen anneler, babalar, nineler, dedeler için…
Hiçbiri için hiçbirine hakkımızı helal etmeyeceğiz, arkadaşlar! Suçluları affetmeyeceğiz. Asla pes etmeyeceğiz; dimdik ayakta, bu sezon olmasa gelecek sezon için şampiyonluğun eşiğindeyiz.

Hayır!.. Hakkımızı helal etmeyeceğiz. Hayır!.. Asla pes etmeyeceğiz.
Duydunuz mu efendiler!.. Siz!.. Hesabını vereceksiniz, utancınızla yüzleşeceksiniz…

Doç.Dr. Hakan Kulaçoğlu

lazibere
14.03.2012, 12:29
Bu düzenin böyle olduğunu birilerimiz şimdi anlamış olabilir ama evvelden beri öyle düşünüyordum..

Maçlar biter bitmez, İşime dönerim...

Bilirim ki, Ağzımızla kuş tutsak dahi, Biz bu lig de üvey evladız...

ESER
14.03.2012, 12:36
zirva midir bilmem ama ben sogudum futboldan. onceden mac bittigi gun diger maci iple cekerdim , kafamda oynardim , stress yapardim ,bazen sinirden uyuyamazdim , fiksturu alir yazar cizer, hesap kitap yapardim, kanal kanal dolasip tum programlari izlerdim. simdi bunlarin hicbirini yapmiyorum yapamiyorum.

Hüseyin Bağdat
14.03.2012, 13:18
Bu sene bende soğudum. Zırva olarak yada kolaycılık olarak değerlendirmiyorum. Trabzonspor'u şampiyonluk için tutsaydık kolaya kaçıp çoktan bırakmıştık...

Trabzonspor yenildiğinde eşimin kızımın yanında utanmadan ağlardım. Bir hafta kendime gelemezdim...

Bu sene bazı maçları izlemedim bile. İzlediklerimde öylesine izlediğim maçlardı...

İngiltere,İspanya,Alman liglerini tercihh ettim...

Hakkımız olanı çalanlara hakkımı haram ediyorum...

Sibel
14.03.2012, 16:19
Bu konuda gerçek Trabzonsporlunun soğuması kaçınılmaz.
Niyesinin cevabını ben ancak bu seneye göre açıklarım.
Ama Trabzon'da bu acıyı iliklerine kadar hisseden bir çok kişiye şahit oldum.
Birisi de babamdır. Ben heyecanla izlerken bana acınası bakışları, boşa ümit edişimin onu nasıl üzüp içini sızlattığını kaç kez hissettim.
Bunu yazarken bile gözlerim doluyor şu an.
Öyle usanmış, öyle bıkmışlar ki bu düzenden...
Her maç, ama her maç öncesi ben alırız dediğimde ''nere alıyorsun kızım?'' diye sorar.
Siz istemesenizde köreliyor inancınız ve kalbi taşlaşan insanlar misali futbol duygularınız taşlaşıyor.
Ama gizleyemedikleri şey, galibiyetin mutluluğu...
Tüm bunlara rağmen, kendilerinden kaçarak mutlu olduklarını itiraf edemiyorlar kendilerine.
Ama gözleri ve davranışları onları ele veriyor.

Bordo_MaviM_61
14.03.2012, 20:06
Trabzonspor'u şampiyon olsun diye sevmedik ama bu kadar da göz göre göre rakı masalarına meze olsun diye de sevmedik. Uğruna yıllarımızı, paramızı pulumuzu, maddi manevi herşeyimizi verdiğimiz Trabzonsporumuzun bu adi ortamda, haklıyken bile nasıl haksız duruma düştüğünü canlı olarak izliyoruz. Kulübümüzü çok seviyoruz diye yine mi eyvallah deyip sineye çekelim? Sen isyan edersen, ben isyan edersem bu kirli düzenin çarklarının dişlileri kırılmaya başlar. Türkiye'de futbolun tek amacı paradır. Birileri kazanır birileri yer. Biz de sadece veririz. Biz bu oyunun müşterisiyiz ve müşteri daima haklıdır. Sen ben biz maçları izlemezsek bu şikeler kimin için yapılacak? Bari bu sefer, temizliğe bu kadar yakınken bir tepki gösterelim, dur diyelim.

Çağatay, yazında bahsettiğin Şenol Hoca daha dün akşam, hadi geçen sene şampiyon olmamı engellemek için önümü kesip pazartesi cuma oynatıryordunuz, bu sene neden böyle oluyor diyor. Futbol ülkelerini geçtim, biraz insanlığın olduğu bir ülkede bu sözler kıyameti kopartır. Bizim ülkemizde ne oldu? Tısss.

Bir de madalyonun öbür yüzü var. Bizim kutsalımız diye bildiğimiz Trabzonspor kimlerin elinde? Kimleri oyuncağı? Senin benim kadar kim düşünüyor bu kulübün hakkını? Başkanı mı? Yöneticisi mi? Futbolcusu mu? Afedersiniz de hepsi komuş o havalara. 3 Temmuz'dan bu yana, yaşanan olaylardaki stratejimiz, "bakın ceza vermezseniz, bana kupayı vermezsen, UEFA cızz yapar haa". Stratejiye gel. Telegol'da Erman Toroğlu kupanın ancak sapını verirler Sadri Şener'e dediğinde kızdık değil mi? Ona mı, çaresizliğimize mi? Yoksa yine her zamanki gibi haklıyken haksız duruma düşmemize mi.

Bu işler hep kirliydi, fakat bu sene öyle veya böyle bu işler su yüzüne çıktı. Eskiden hep "hissederdik", şimdi "biliyoruz". Ee ne oldu? Yine hakkımız olan haramilere gitti, gidiyor. Engin'in bahsettiği gibi, seyircisiz maçlara bayanların ve çocukların gelmesi, bitme noktasına gelen futbol ilgisi yüzünden. Dünya derbisi diye şişirile şişirile sonunda elimizde patlayan fb-gs derbisini dünyada sadece 1(yazıyla BİR) kanal yayınlayacak canlı olarak. Hangisi mi? Lig tv. İlk yarıdaki maçı 3d vermesine rağmen tek bir yabancı kanala maçı satamayan lig tv. Artık Azeriler ve Araplar bile almıyor maçı. Adamlar neyi izlesin? Her sene kavga, her sene sahaya yabancı cisim, her sene hakem hataları(!) ve şike.

Türkiye'de futbol artık çok ince bir çizgide. Ya çamur ört bas edilecek(ki görünen o), bu kirli para düzeni devam edecek, ya da artık bir yerlere neşter vurulacak, bu işler temizlenecek. Türk futbolu kendini geliştiremeyen, özentiden ileri gidemeyen, değil 7, 77 ceddinin bir arada göremeyeceği paraları parmağında çeviren Türk futbolcularıyla bir adım daha ilerleyemez. Onun için Alman alt yapısında yetişen gurbetçilere sarıldık.

Ve malesef artık işin içindeki siyaset, Başbakanın Platini ile görüşecek olmasından dolayı ayyuka çıktı. Her şey örtbas edilecek, biz de kupanın sapını alacağız. İnşallah tersi olur ama görüntü malesef böyle.

Şimdi, ben en kutsalım gördüğüm Trabzonspor, bu adilerin masalarında meze olurken, elimde az ya da çok buna dur deme imkanı varken protestomu yapacağım. Trabzonspor'u kurtarmak için, gerekirse ondan bile uzaklaşacağım. Çünkü malesef Trabzonspor da artık bu kirli düzenin bir çarkıdır, "kendisini yönetenlerden ötürü". Vatan millet Sakaryayı bırakalım, daha ne yapabiliriz ona bakalım.

İmza..
Ben artık La Liga'ya biraz bakıyorum ve Şampiyonlar Ligi eşleşmelerini izliyorum. Bir de bizim maçları. Geçen gün bir yerde televizyonda ilk yarıdaki gs-fb maçının gollerini gördüm ve farkettim ki ilk defa izliyorum. Eskiden olsa bir bakardık gollere ama artık fıss.

altinkaya08
14.03.2012, 20:17
Başlıkta kullanılan üslup hiç hoş değil.Futboldan soğuyup soğumama herkese göre değişir.Ben soğuduysam beni hor göremezsin,bende seni soğumadığın için hor göremem.
İnsanları rahat bırakın hiçolmazsa kendi iç dünyalarında....

Hürgün Aygün
14.03.2012, 20:29
Ellerine sağlık abi.Hepimiz birbirimizden daha çok Trabzonspor'luyuz ne kadar kızsak da etsek de futboldan soğuduk desek de maç günü ekranın başına geçiyoruz heyecanla maçı izliyoruz.Bu demek değil ki hakkımızın yenildiğine göz yumalım hiçbir şey olmamış gibi devam edelim.Trabzonspor zaten her zaman sahada yenmiştir ya da kaybetmiştir İstanbul eziklerine karşı onurlu bir mücadele vermiştir rakipleri her ne kadar sadece saha içinde mücadele etmese de...

Cafer Bulur
14.03.2012, 21:16
Basligin icerigine sonuna kadar katiliyorum.

Ben sahsen futboldan sogumadim,bunu saglayan da Trabzonspordur.

Joomla!
14.03.2012, 22:20
o iş öyle olmuyor.

önceden maç günlerini şafak sayar gibi günleri sayarak bekleyen ben, haftalar sonra ilk defa sivas maçını izledim.

fincher
14.03.2012, 23:47
Evet ortada bir zırva olduğu kesin...

Biz adaletsiz bir yarış içinde olduğumuzu biliyorduk.Kirli bir mücadele olduğunu da biliyorduk.Ama bununla başedebiliyorduk.Bilmiyorduk ki tuz kokmuş.Şimdi bu gerçekle yüzyüze geldik.Temiz futbolun düşmanı şike yapan rakipler değil,topyekün baştan aşağıya tüm kurumlar (kendi kulübümüz de dahil) ve tüm futbol sistemi...

Hıdır ÇALIŞAN
15.03.2012, 00:01
iyi geceler , benden bu gecelik bu kadar.

TS-FAN
15.03.2012, 00:18
Ben "futboldan soğuma zırvalığı" diye bir şeyi kendi adıma kabul etmiyorum.
Niye? Çünkü ben soğudum.2003 yılından bu yana maçları izlerim.Kaçırdığım maç sayılıdır.
Ve ben üyeliğimi bunca yıldan sonra iptal ettim.
Bu kadar ahlaksızlık,düzenbazlık ve üç maymunun oynandığı yerde futbol izleyemem.
Digitürk bana "Neden ayrılıyorsunuz?" diye sorduğunda da tek cümle cevap verdim:
"Futbol çok kirli,izlemek istemiyorum."

Hakkımız teslim edildiğinde,
Düzenin,güçlüyü değil,haklıyı öne çıkarttığını gördüğümde izlerim.
Göreceğimizi de sanmıyorum.

OYılmaz
15.03.2012, 00:32
Öncelikle şöyle söyleyeyim. Futbol kitlelerin, toplumların, savaştan çıkmış milletlerin, mutsuz insanların, işçilerin eğlencesiyken şimdilerde göbekli zenginlerin, para babalarının eğlencesi durumda. Futbol giderek paranın konuştuğu zengin eğlencesine dönüşüyor. Stadlar leş gibi para kokuyor. yayıncı kuruluşları, bahis şirketleri, petrol zenginleri dünyanın parasını döküp futbolu bir sektör haline getiriyorlar. Bu yüzden amatör takım maçlarını izlemeye başladım. O küçük, çamurlu sahalarda futbolun kokusunu alıyor futbolu içimde hissediyorum adeta. O çamurlu sahalar milyon paralar dökülüp 60 bin kişilik stadlardan daha çekici geliyor. Futboldan soğudum gibi iddialı bir şeyden söz ediyorsak konuya buradan başlamamız gerektiğini düşünüyorum.

Futbolcuların sahte gol sevinçlerini, sonrasında yaptığı ahlaksızlıkları televizyonlarda izlemek istemiyorum. Ben futbolu çok seven biri olarak formasına çamur bulaşmış, emek vermiş, gol sevinciniçinden gelerek taraftarlarıyla paylaşan futbolcular görmek istiyorum. Tribün gibi farklı seslerin haykırdığı, politik duruşların sergilendiği, insanların hafta sonu eğlencesini parayla engelleyemez. Ben bu satırları ne kadar yazsam da boş biliyorum. ama ben gerçekten o heyecanı tadabilecek bir futbol istiyorum.

Sacit
15.03.2012, 00:33
Sözcük değişimi iyi oldu

Şenol Altunsoy
15.03.2012, 00:36
Ara ara hepimiz gel-git ler yaşıyoruz ama bende bu terimden nefret etmeye başladım.

Birde bu terimi sık sık kullananlardan sanki bu tepkiyi örgütleyip futboldan soğudum teşkilatı kuracaklarmış gibi.

Ben futboldan değil alçaklardan soğudum inancım odur ki soğumak değil savaşmak lazım

Emirhan Makul
15.03.2012, 00:39
Hadise adı başlığı daha çekici kılmış "Futbol Kaç Beden Giyer" bundan sonra ki konumuz olabilir.

Çağatay_
15.03.2012, 00:43
Hadise adı başlığı daha çekici kılmış "Futbol Kaç Beden Giyer" bundan sonra ki konumuz olabilir.

Emirhan, öldüreceksin beni :D ççç

Alper Calik
15.03.2012, 00:58
Trabzonspor un hakkını alamaması bize 200 milyon $ a mal olur.
Kupa gelmezse ve önümüzdeki yıl şampiyon olamazsak (olduğumuz halde kupa alamamışken) zarar budur.

Takım dağılır.
Şenol hoca gider.
Yönetim zaten gider.
Taraftar ilgisi dibe vurur.
Herşey dibe vurur.
1996 dan büyük kayıp olur.

Bu durum en fazla 1 yıl ötelenir, o 1 yılın sonunda da şampiyon olunarak geçiştirilebilir. Ancak hakkımız olan kupayı bile alamamış bir takımın, taraftarı, oyuncusu, teknik direktörü, yöneticisinin herhangi bir motivasyonu kalmayacağı için, gelecek 1 yıl içinde şampiyon olma ihtimali de çok çok azalır.

Bu iş böyle hiçbirşey yapılmadan kapanırsa en büyük zarar bize olur, fınır ise bizim 6 şampiyonluğumuza da dava açıp 1-2 tanesini de kendine tescil ettirir.

Bu da bize kapak olur.

Saygılarımla.

İlker Akçay
15.03.2012, 01:53
Eline Sağlık Kardeşim,farklı bir açıdan bakmamı sağladın olaya..

Murat Acar
15.03.2012, 16:35
Zaten her yıl tüm maçları izliyordum, bu yıl da aynen devam ediyorum. Eskiden de rakiplerimizin maçlarını elimden geldiği kadar izlemeye, canlı izlemek için fırsat yaratmaya çalışıyordum, yine aynısını yapıyorum. Rakiplerimizin bir çok maçını 90 dakika seyrettim, gerekirse seyretmek için para verdim. Böylece olabildiğince çok maç hakkında bilgi sahibi olup, daha geniş bir çerçeveden bakma imkanı elde ediyorum.

Bu ligi önemsemediniz diyelim Avrupa Kupalarını nasıl es geçersiniz ? Ligde iyi bir derece almamız, seneye yine Avrupa'da mücadele edebileceğimiz anlamına geliyor.

Trabzonspor ile birlikte, bazı şeyleri herkese göstermenin mücadelesini verdiğimizden bahsediyoruz. Sürekli bu mücadele ile övünüyoruz, gerekirse vaktimizden, ailemizden, dersimizden, işimizden fedakarlık ediyoruz. Özlü sözler yazıyor, bunları sergiliyoruz. Bu mücadelenin her türlü adaletsizliğe karşı bir duruş olduğundan bahsedip, sadece bir şehir takımı milliyetçiliğinden çok daha öte olduğunu savunuyoruz.

Ama karşımıza çıkan ilk sorunda, sanki biz bu işi senelerdir zaten keyifle yürütüyormuşuz gibi, senelerdir zaten normal bir şekilde yarışıyormuşuz gibi "Futboldan Soğudum" lafına sığınıyoruz. Bir nevi kendi kendimizi inkar ediyoruz. Bence sahip çıktığımız değerleri unutup, kendimize, yanımızdaki taraftar arkadaşımıza, Şenol Hocamıza sanki biraz ayıp ediyoruz.

Saygılarımla.

Bu kısım'a atıfta bulunacağım ben hala her maçımızı izliyorum ama eskiden gol atınca seviçten sıçradığım gibi sıçrayamıyor galibiyete sevinemiyorum açıkçası ...Neden diye sorarsan evet biliyorduk burası bir ARSIZ ARENA lakin bunun bukadar açıkça görüldüğü bir sezon hiç yaşamadık mahkemelere düşmedi hiç bugune kadar hiçbir kimse şikeden dolayı hapse girmemişti bugun bunları yaşarken hala onları savunan düşürmeyelim puan silmeyelim diyen'ler olduğunu gördükçe soruyorum kendime acaba bu durumda biz olsak aynı şey olurmuydu.Gerçi sormamada gerek yok Ankaraspor ve Ankaragücü şike yapabilir riski yüzünden sorgusuz sualsiz küme düşürülürken, başkanları muhasebecileri futbolcuları içerde olan birkaç klübün hala medya eliyle aklanmaya çalışılması yetmedi federasyonun fenerbahçemiz diyen bir başkan seçmesi İNAN BENİİİİİ
"Futboldan Soğuttu"

demirel
15.03.2012, 16:48
Geçen sene bu foruma her gün girerdim,bu sene en son ne zaman girdiğimi hatırlamıyorum,ben Trabzonspor taraftarıyım,bundan gurur duyuyuorum ancak ben futbol izliyeceksem oturur izlerim,bunca zaman bize futbol diye izlettirilen şeyin tiyatro olduğu anlaşılınca yine soğumadım futboldan,sevindim herşey düzelecek diye,ancak gözgöre göre hala suçlular haklı gösterilmeye çalışılırken,birilerini kurtarmak için insanların gözüne bakarak yalanlar söylenirken,her gün batan gemiyi su üzerine çıkarmak için türlü türlü yollar izlenirken ben nasıl oturup izlerim futbol,açıkçası bu süerç düzgün bir şekilde sonuçlanmadan futbola olan sevgim geri gelmiyecektir, her maç izlediğimde kandırıldığımı bilmek,hakkımın yenildiğini bilmek beni soğutan, yoksa ben asla Trabzonsporumdan vazgeçmedim....

titanic
15.03.2012, 16:58
itiaf ediyorum. Futbol kelmimesini duyunca üşüyenlerdenim.Ama iyiki vasrın trabzonspor

demirel
15.03.2012, 17:00
Dürüst olalım,kaç kişi süper ligi daha çok takip ediyor,kaç kişi şike soruşturmasını daha çok takip ediyor, böyle bir ortamda futbol olmaz....

hermann hesse
17.03.2012, 08:10
Uzun bir süre sonunda tekrar foruma girdim ve bu başlığı gördüm.
Şimdi anladım ki yalnız değilim. Benim gibi birçok kişi var.
Senelerdir iş güç demeden tarifsiz duygularla deplasmanlara giden ve bu aşkın hiç bitmeyeceğini düşünen ben, maç izlemez olmuşum.
O kadar çok neden var ki tek bir neden belirtmek anlamsız olacaktır. Ama öyle zannediyorum ki bize geçen sene her duyguyu(sevinç, üzüntü, şaşkınlık,korku, nerfet, sinir vs.) doruklarda yaşatan futbolun, doğal akışı içinde seyretmemiş olması inancımızı temelinden sarstı. İnsanlara "-yaşadığımız her şey boşunaymış." hissini yaşattı.
Şimdi, en azından kendi adıma konuşmak gerekirse, bende kalan sadece Trabzon sevgisidir.
Futbola artık bir Güney Koreli taraftar gibi bakıyorum.
Yani söylenenin aksine futbol herşey değil! Futbol benim için artık sadece bir oyun.
Ümit ediyorum ki Aziz Yıldırım gibi pislikler artık bu oyunu kirletmez.Daha doğrusu kirletemez.

tsloner
17.03.2012, 10:57
arkadas sormus sogumak olur mu? Bu bahane mi filan? Orhan Kemal Cukurova'li pamuk iscilerinin ciftlik sahiplerince nasil somurulduklerini anlatirken yazar , ciftlik kahyalari gun sonunda ezebildikleri iscilerin cuvallarini 10-15 kilo eksik tartar diye. Iscilerde bunu bilir ama ses cikarmaz sonucta ekmek parasi, ciftlik cok gucludur vs..Yani artik duzenin carklarini gorduk biliyoruz futbol gibi sonucta oyun olan bir konuda dahi tepki gostermeyeceksek nerede gosterecegiz. Ben inaniyorumki kisa donemde sistem kurtuldu sanabilir pislik fb ama saha ici ve disi siddet hergecen gun artacak bu ulkede cunku insanlarin adalete olan guveninide sarstilar. Ha basta basbakan ve surekasi butun fblilerin allahdan ne kadar kotuluk varsa biran once bulmalarini ve coluk cocuk torun torba kan kusarak bunu cekmelerini temmenni ederim.

TveT
17.03.2012, 12:58
futbolumuzda eski heyecan kalmadı. kirlettikleri yeter futblu. bir damla keyfimiz kaldı onu da almasınlar bari.

HIZIR_IR
21.03.2012, 16:51
Sonucu önceden belli olan bir şeyi neden izleyeyim ki. İzlemiyor, takip etmiyorum . Herkesi de izlememeye, takip etmemeye çağırıyorum.

HIZIR_IR
21.03.2012, 16:56
Uzun bir süre sonunda tekrar foruma girdim ve bu başlığı gördüm.
Şimdi anladım ki yalnız değilim. Benim gibi birçok kişi var.
Senelerdir iş güç demeden tarifsiz duygularla deplasmanlara giden ve bu aşkın hiç bitmeyeceğini düşünen ben, maç izlemez olmuşum.
O kadar çok neden var ki tek bir neden belirtmek anlamsız olacaktır. Ama öyle zannediyorum ki bize geçen sene her duyguyu(sevinç, üzüntü, şaşkınlık,korku, nerfet, sinir vs.) doruklarda yaşatan futbolun, doğal akışı içinde seyretmemiş olması inancımızı temelinden sarstı. İnsanlara "-yaşadığımız her şey boşunaymış." hissini yaşattı.
Şimdi, en azından kendi adıma konuşmak gerekirse, bende kalan sadece Trabzon sevgisidir.
Futbola artık bir Güney Koreli taraftar gibi bakıyorum.
Yani söylenenin aksine futbol herşey değil! Futbol benim için artık sadece bir oyun.
Ümit ediyorum ki Aziz Yıldırım gibi pislikler artık bu oyunu kirletmez.Daha doğrusu kirletemez.

Aynen katılıyorum.

My
21.03.2012, 22:00
Şike süreci adam gibi bitirilmeden futbol mutbol izlemem. Bu ülkenin tiyatro ligi için de sonu belli olan tiyatrosu için de heyecanlanmam ben. Kimse kusura bakmasın. Futboldan soğumamın en önemli sebebi de başkan ve yönetimin bu süreçteki sessizliği, sürüye ayak uydurması olmuştur. Çok ama çok büyük bir hayal kırıklığı oluşturmuştur. En azından hakkımızı çatır çatır savunsalar, temiz futbolu savunsalar ne bizim pilimiz biterdi ne de fb bu kadar meydanı boş bulabilirdi.

ErtuGrul
21.03.2012, 22:19
Premier ligi takip etmeye calisiyirum, turkiye super şike ligi cokta önemli deyil artık....

Cafer Bulur
21.03.2012, 22:21
Evet,bu aksamki gibi kisiliksiz bir futbolla alinan yenilgiler beni futboldan sogutuyor yalan yok.

Erbay
21.03.2012, 22:22
Bizim takım için; hangi futbol?

Bülent Bayraktar
21.03.2012, 23:19
Senol gunesin futbol anlayisindan oturu futboldan soguyorum git gide...

Hasan Arslan
22.03.2012, 00:45
An itibariyle bu sezondan soğumuş bulunuyorum..Hani Volkan Konak'ın Ayşem şarkısının sonunda müthiş bir dize vardı ya:'Bu sene de şampiyonluğa oynuyoruz'.Aynen öyle, yaşandı ve bitti...

r9emre
22.03.2012, 00:51
Aykut akgÜn.

Tayfun Aydın
22.03.2012, 09:16
Aykut akgÜn.

Başka söze gerek yok.

Emirhan Ömeroğlu
22.03.2012, 09:38
Futbol'dan soğutan Trabzonspor yönetimleridir. Adam gibi transferleri zamanında yapsalar takımı adam gibi kursalar herşey çok daha iyi olur. Uyduruk takım kurmakta bizim "geçmişten geleceğe" yönetimlerin üstüne adam tanımam..

Faik Yılmaz
22.03.2012, 09:40
Futboldan değil ama kendilerinden soğuttular bizi sevgili yönetim kurulu üyelerimiz....

Buğra Sekban
22.03.2012, 09:41
Aykut akgÜn.

ya bukadar adam bunu fark ediyorda şenol hoca bunu görmüyormu dediğim her an acayip soğuyorum. + adrian + burağın olmadık yerlerde şut çekmesi yada boşta adam varken önü kapalıda olsa kaleye abanması esnasında çıldırıyorum...

TAHSİN 61
22.03.2012, 11:31
Giden uzaklaştıkça kalan kıymetlenecek.

titanic
22.03.2012, 17:30
ya bukadar adam bunu fark ediyorda şenol hoca bunu görmüyormu dediğim her an acayip soğuyorum. + adrian + burağın olmadık yerlerde şut çekmesi yada boşta adam varken önü kapalıda olsa kaleye abanması esnasında çıldırıyorum...

maçı aynı hislerle izliyoruz. Burakın sahada yürümesine bile bazen uyuz oluyorum.Bir adam bu kadar mı antipatik olur

Çağatay_
12.11.2014, 23:11
2012'de yazmışım. Şimdi gördüm de, tekrarlamış olayım bu serzenişi.

memmedaga
12.11.2014, 23:46
Bağa mı didin?

Evet soğudum, zırva da değil. Baya soğudum.

zırva hiç değil soğudum diyen sorgulanamaz bu ortamda.

Yiğit SARI
13.11.2014, 00:38
Futbol = Trabzonspor benim içinde aynı şekilde ama bitmiş ya sonucunu bildiğim şeyi neden izleyeyim? Arada yine bakıyorum 1-2 maç ta yok tahammül edemiyorum benim takımımın hakkı verilmeden de edemeyecem artık zira o da zaman aşımına uğradı. Ben ki Burak burnu kırık halde bjk'ya son dakika golü attığında gidip direk o maçta giydiğimiz bordo formadan almış kendi ev düzenimi kurduğumda da onu çerçeveletip duvara asmış adamım şuan salonumun en güzel köşesini süslüyor. Benim o heyecanım, tutkum ne olarak döndü bana? Bana stres, sinir, üzüntü takımıma da şike, teşvik, hatır vb. vb.. Bıraksınlar o işi

Neyse ben gidip 2010-2011 anılarını yâd edeyim

Erkan YILMAZ
13.11.2014, 00:43
ben soğumadım kardeşim Trabzonun maçı olduğu hergün içim kıpır kıpır ve keşke Trabzon da olsam diye içleniyorum

Aydın Danış
13.11.2014, 10:20
Vallaha bende soğumadım her golde evi inletiyorum komşular bile alışdı artık kapı zilimde bile Trabzonspor logosunu ve renklerini koydum Bordo-Mavi'den soğunurmu ya Trabzon'da olsam her maç staddayım hatda işim gücüm olmasa belli biryerden gelen param olsa her deplasmanda da stadda olurum soğumak falan hikaye argadaş şehrine toprağına ihanetten başka birşey değil..

HOPA'LI TS'Lİ
13.11.2014, 10:48
TS'nin her maçını canlı izliyorum (acil durumlar hariç).

TS'den asla soğunmaz ama futboldan epey soğuttular.

Cengiz Çubukcu
13.11.2014, 11:01
akşam brezilyayı canlı seyredince futbola tekrar döndüm :)

Travelair
13.11.2014, 11:05
Türkiye'de futbol kalmadı. İş paraya döndü. Para demek aynı zamanda şov demek. Şova döküldü. Kibire döküldü. Şovu da başaramadılar, çünkü yönetenler kirli. Dolayısı ile kirli yerde kimse durmak istemez

Sibel
14.11.2014, 14:25
Soğumayanlar soğuyanları ASLA anlayamaz.
Anlayamıyor da.

Şanlıbayrak
14.11.2014, 19:18
Bende soğumaya çalışıyorum ama beceremiyorum :)

dağlıca61
14.11.2014, 21:30
Trabzonspor‘a olan sevgim futbola soğumama engel oluyor

ağasarlı
14.11.2014, 21:43
Genellikle Trabzonspor taraftarının alınan bir mağlubiyet neticesinde, tüm çabalarına rağmen yalnızca bir hafta sürdürebildiği bir soğuma girişimdir.ikinci hafta sonunda ,takımın o hafta yaptığı maç özeti göz ucu ile takip edilerek ,soğuma eylemine son verilir...

GAME OVER
17.11.2014, 14:52
futboldan soğutanlar tüpçü ve eklentileri,şikebahçe,aziz köpeği,mahmut uslu dangalağı,volkan pici,emre pisliği...futbolu sevdirenler socrates,maradona,iskender günen,şenol güneş,hami mandıralı,zidane diye uzar gider....

emre6117
17.11.2014, 15:21
Ben de futboldan sogumak istiyorum.hicbir maccci yorumu takip etmemek istiyorum.cunku 96 dan beri bnm ppsikolojimi bozuyor.haksizliga ugramak .caresizlik.ama yapamiyorum.trabzonumun maci olunca icim kipir kopir oluyor.atinca seviniyor gol yediginde kahroluyorum.basaramiyorumm kopmayi ama boyle figuranlik yaptigimiz sonu beĺli bir tiyatrayi izlemek.onun icin heyecanlanmak istemiyorum.bunu basaran arkdaslar nasil basardilar ondan bn de istiyorum.turk futbolunun hergin yeni komedisini takip etmek istemiyorum.

halil ibo
17.11.2014, 16:19
Futboldan soğunur Trabzonspor'dan asla ! Keşke şike olayından sonra futbol sayfasını Trabzonspor dahil komple kapatabilseydim.

Etem Güner
17.11.2014, 16:28
Benim TRABZONSPORUM benim için çok şey demekdi. hayallerimdi, sevincimdi, üzüntümdü cesaret ve övünç kaynağımdı asi duruşumdu istanbullu olmayanlardandım,fark edilmekti,her yıl bu yıl ŞAMPİYON olacağız diyebilmekti ama artık malesef seneryosu baştan yazılmış bir oyunun oyuncusu durumundayız biz gençlerbirliği,gaziantep vs takımlar gibi olmaya başladık bizim amacımız şampiyon olmak değil bu pis liğe renk katan bir takımız artık soğudum soğuttular açık ve net

Ahmet Kuru
17.11.2014, 16:45
futboldan soğudum evet ama Trabzonspor a daha çok bağlandım... Trabzonspor benim için sadece futboldan ibaret olan bir şey değil. Trabzonspor benim kimliğim, varlığım, sesim... insan kendinden soğur mu?

zafer6161
17.11.2014, 16:52
97 den 2011 e kadar her yıl maratondan kombine alırdım..neredeyse bütün maçlara giderdim...sadece bizim değil akçaabatın 2.lig ve 1.lig deki maçları da dahil..kaçırdığım maç çok nadir olurdu..ama 2011 den sonra gittiğim maç ise bir elin parmaklarını geçmez..sebebide belki şike belki bıkkınlık,belkide çoluk çocuğa ayırdığım zaman.şimdi ise neden gitmediğimin sebebide passolig ve çevremdeki bütün arkadaşlarımın maçlara olan iligisizliği,yani onlar giderse bende giderim gitmesse oturur evde izlerim..ha şuda var.son 2.3 sene takımın form durumu da buna etken.10 sıradaysak hiç bir hedefimiz yoksa neden maça gideyimki,,,önceden takım yenildiği zaman bir hafta komalık etkisi yapardı.şimdi ise hiç umursamıyorum.o derece soğudum yani...

en son hangi maça gittiğimi bile bilmiyorum :D

Buğra Çora
17.11.2014, 21:30
Ingiltere ligini izlerken, o heyecani, dolu tribünlerin baskisini, taraftarin coskusunu, takim oyununu ve kaliteyi hisederken icimde, diyorumki kendime biz aslinda Türk Futbolun neyini izliyoruz, neyini tartisiyoruz saatlerce, neyini paylasamiyoruz, neden birbirimizlen bos kavgalara giriyoruz. Türk Futbolu paranin gücü bitirdi, zenginlik, boluk, güc menfatlari bittirdi, hemen herseye sahip olmak, kendi servetine daha cok katmak isteyenler bittirdi. En önemlisi adaletsizlik bittirdi. Malesefde futbol sanayisine en büyük katkiyi saglayan taraftarlarin bu sisteme dur dememesi en büyük etken. Böyleyken bizler nasil sogmayalim futboldan. En kötü olanda, tarihimizin en iyi kadrosunu kurdugumuz halde o sevgiyi, mutlulu geri getirememiz. Aslinda bizler gögüsümüzü gere gere, her maca cikacak camiayiz, ama malesef biktik bu düzenden!!

Berat Akçay
18.11.2014, 01:17
Sizi bilmem ama ben gol attığımızda bile artık o kadar sevinemiyorum. Çok sevdiğim futboldan artık nefret etme noktasına geldim. ''O ne öyle 22 kişi bir topun peşinde'' sözünü söylememe az kaldı..
Oysa 2010-11 sezonunda maçın bitiş düdüğü ile diğer maçın heyecanı başlıyordu. Sabırsızlıkla bekliyordum.
Şimdi öyle mi ? Maç ne zaman, kimle hiç birinden haberim yok neredeyse. Biri bana bu noktaya geleceğimi, futboldan soğuyacağımı söylese güler geçerdim. Geldiğimiz noktaya bak.
Emeği geçenlere çok teşekkürler !

muratt
18.11.2014, 06:55
Bir futbol zevkimiz vardı resmen içine ettiler.
Neyseki şampiyonlar ligi ve premier lig var da arada izleyip futbol ihtiyacımızı gideriyoruz. Onlar da olmasa Amerikan futbolu izliycez herhalde artık.

İ. SARAL
18.11.2014, 10:02
Benim gibi futbol hastası bir adamı bile soğuttular. Artık sadece Trabzonspor maçlarını izliyorum, diğer maçların özetine bile bakmıyorum.

muratali
18.11.2014, 12:37
akşam brezilyayı canlı seyredince futbola tekrar döndüm :)

Aynen ... Brezilya hatırlattı futbol neymiş. TV den de olsa güzeldi ...

HOPA'LI TS'Lİ
18.11.2014, 12:53
3 Temmuz benim doğum günüm

Ve ben 3 Temmuzla başlayan şike sürecinden sonra sadece futboldan değil,

Doğru bildiğim insani değerlerden (ahlak, onur, adalet, dürüstlük, onur, emek, alın teri..........) soğudum.

cyberentalpi
18.11.2014, 16:21
Şu yazı yeni bir Td nin hemen kuyusunu kazmaya baslamaktan baska nedir.

http://www.haber61.net/trabzonsporun-oze-donus-yanali-2385yy.htm

o kadar iki yuzlu yalak bir yerel basın var ki
su yazının tek nedeni var.. Ts nin artık reklamı bunlara vermemesi.