PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 33.Hafta | Trabzonspor 1-1 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20

yavuzbaha
01.04.2012, 23:37
-- Madem Aykut alınacaktı,Hüseyin Çimşir ne diye gönderildi
-- sow net ofsayt,tartışmasız
-- Olcan ın Gökhan Gönüle hareketi yüzde yüz penaltı
-- Selçuk Şahin,Burakın bileğine basmadı,Burak ayağını Selçuk un tabanın altına soktu,pozisyonda penaltı yok..
-- hücümcular kale önlerinde boşta olan arkadaşlarını göremiyor,özellikle de burak yılmaz,umut kesilen bir maçı Burak Yılmaz alabilir ama 3 puanı rahat alacağınız maçı Burak Yılmaz yüzünden kaybedebilirsiniz,Burak 2 tarafı keskin bıçak
-- bana göre Celutska asla bir bek oyuncusu değil,en verimli yeri stoper
-- bu takımın as sol beki daha iyisi gelene dek cech olmalıdır
-- takımımız iyi göründüğü maçları kaybetmesini sebebi şuursuz baskısı ve hucumdaki örgü bozukluğudur...
-- Volkan,Yattarının ölüsünden de verimsiz
-- Henrique kanatta değil uçta sürekli oynasın katkı yapar
-- bu takıma sağ açık,sol açık transfer etmeye gerek yok,çünki bu takımda kafa vuruşu yapan Giray ve Mustafa dan başka oyuncu yok,hucumlarda yapılan ortalarda hiç heyecanlanmıyorum

Atılay
01.04.2012, 23:37
ben yıllarca başke aleximi izledim ne alexin bunu yapmadığı maç varmı diyelim sen haklısın kornerden atılan maddelerde sahaya yatışına ne demelisin?

Sahaya yatmadı oturdu arkadaşım yıllardır nası bi Alex izledin merak ettim

Mustafa Ayazoğlu
01.04.2012, 23:38
Fırat Aydınus 3 büyüklere hizmet eden bir hakem.

Bu akşam resmi olarak kanıtladı.

yigits
01.04.2012, 23:40
Fırat Aydınus verdiği kararlar dışında da çok itici bir insan,bazen öyle bir hal alıyor ki Emre Belözoğlu'nun kılık değiştirmiş hali gibi.

Ahmet Demir
ben ikinci yarıyı izledim sadece ve takımı çok beğendim.

beğenmeyenler ilk yarıdan dolayı mı öyle diyor, yoksa ikinci yarıdan da mı memnun değiller?

hele colman, o hırsıyla o isteğiyle oynasın her maç bizi hiç bir takım yenemez bence.

mda61
Zokora olsa maç kesinlikle farklı olurdu.

sanatik
Birakin artik hakemi tartismayi. Elbette hatalar vardi ama hakeme siginirak sanki cok iyi top oynadik gibi yanilmayalim. Oynamadik. Bu oyun bizi tatmin etmedi beklemiyorduk, hatta fener bile beklemedi diyebilirim, Hatalar nerde ise düsünülmeli ve ders alinmali.

pReN@_61
Selçuk'Un Burak'ın bileğine bastığı pozisyon penaltı ve kırmızı kart.
Alex'in Serkan'a yaptığı hareket de kartsız geçiştirilmemeliydi.
Olcan'In G.Gönül'e yaptığı hareket penaltı.
Ofsayt pozisyonunda ofsayt deniliyorsa, ofsayttır.
Ben kendi görüşümü söylemiştim.
Görüşünüze saygılıyım elbette ama bence kesinlikle baroni de 2.sarıdan atılmalıydı..

Bu arada ben bu akşam oynadığımız oyunu hiç beğenmedim.O yüzden de hakem hatalarını pek de konuşmak gelmiyor içimden.

Ahmet Başkaya
01.04.2012, 23:41
ben yıllarca başke aleximi izledim ne alexin bunu yapmadığı maç varmı diyelim sen haklısın kornerden atılan maddelerde sahaya yatışına ne demelisin?

Alex avukatlığına soyunmak istemem ama , Alex dışında başka adam olsa orda 10 dakika yatar inlerdi . Abartmadı , çöktü ve ne yapıyosunuz dercesine baktı öyle :)

atigol
01.04.2012, 23:41
ilk yari kotu oynamamizin sebebi aykut alex i marke edecem diye top oynamamasiydi....senol hoca 20. dakikada yapacagi degisikligi ikinci yari basinda yapti.... fener iyi hazirlanmis maca ortasahayi kalabalik tutunca daha etkili gorunduler bize gore

TSelif
01.04.2012, 23:42
Playoff kuralları şu an değişmek üzeredir merak etmeyin ..

fincher
çok belli olan nedir?tartışmaya gayet açık pozisyon.olcan net olarak topla gökhanın ayağı arasında.topa kimin vurduğu bile belli olmuyor.

Tamam arkadaşım ne diyeyim.Görmek istemeyen hiçbişeyi görmez.Ben o pozisyonda tartişmaya açık bir taraf görmüyorum.Gönül isterdi ki Olcan topa dokunabilsin ama maalesef öyle değil.Benim için tartışmalı bir pozisyon değil...

En az 2 penaltı(Burak-Gökhan),2 kırmızı kart(Colman-Caner),1 ofsayttan gol(Sow-Baroni)hatası vardır hakemin bence...

demiradam57
Seyirciyi eleştiren kafaları anlayamıyorum.Farkında değilsiniz herhalde ama Türkiyedeki futbol yeniden dizayn ediliyor.Bu akşam taraftarın tepkisi bu futbolun içinde bizde varız tepkisiydi.Ve gerçekten şık oldu.Hatta ben hükmen mağlubiyet karşılığında bu maçın seyirci tarafından oynanamaz hale gelmesini isteyenlerdendim.3 temmuzdan bu tarafa yaşanan şerefsizliklere verilen tepki az bile olmuştur.Hala yok şöyle yok böyle gibisinden laf söyleyenleri anlamakta güçlük çekiyorum...

Veysel
01.04.2012, 23:43
Playoff kuralları şu an değişmek üzeredir merak etmeyin ..

Aynen öyle hemen hemen

Ömer_
01.04.2012, 23:44
Tamam arkadaşım ne diyeyim.Görmek istemeyen hiçbişeyi görmez.Ben o pozisyonda tartişmaya açık bir taraf görmüyorum.Gönül isterdi ki Olcan topa dokunabilsin ama maalesef öyle değil.Benim için tartışmalı bir pozisyon değil...

En az 2 penaltı(Burak-Gökhan),2 kırmızı kart(Colman-Caner),1 ofsayttan gol(Sow-Baroni)hatası vardır hakemin bence...

biz burda ileri geri oynatıyoruz fenerliler bile penaltı değil diyor.görmek istememekle alakası yok.

Nadir Bekar
01.04.2012, 23:44
bütün medya direkleri konuşuyo , o direkler nenelerinin diburuna girsun..............

kudu_61
01.04.2012, 23:47
cech kaç maç kaybettirdi ki soldan çekilip çeluska solda oynuyor anlamadım yattaranın ölüsü bu akımda yürüyerek pozisyon hazırlar fena oynamadık tek sıkıntımız ileride çoğalamamak eziklerin golü bence net ofsayt bşverinnnn play offa a bakalım 90 dakika düşürün ulan diye bağırsaydık keşke......aman yenemedikten sonra bi tadı yok

yavuzbaha
bütün medya direkleri konuşuyo , o direkler nenelerinin diburuna girsun..............
bizim 3 topumuz direkten dönse konuşmazmıydık

kamilsan61
Seyirciyi eleştiren kafaları anlayamıyorum.Farkında değilsiniz herhalde ama Türkiyedeki futbol yeniden dizayn ediliyor.Bu akşam taraftarın tepkisi bu futbolun içinde bizde varız tepkisiydi.Ve gerçekten şık oldu.Hatta ben hükmen mağlubiyet karşılığında bu maçın seyirci tarafından oynanamaz hale gelmesini isteyenlerdendim.3 temmuzdan bu tarafa yaşanan şerefsizliklere verilen tepki az bile olmuştur.Hala yok şöyle yok böyle gibisinden laf söyleyenleri anlamakta güçlük çekiyorum...

bıçak hariç bence herşey güzeldi.bunları biz değil herkes yapıyor.
ama bıçak yada futbolculara yabancı madde atmak saçmalık.aynı şey bizim futbolculara yapılsa nasıl karşılarız onu düşünün ve yaptığımızı sorgulayın.
diğer yapılanlar gayet başarılıydı.

fincher
biz burda ileri geri oynatıyoruz fenerliler bile penaltı değil diyor.görmek istememekle alakası yok.
Tahminim pilot kameradan bakıyorsunuz sadece,kalearkası görüntüsünü de izlediniz mi?

Sencer Bulut
01.04.2012, 23:49
Lig tv sesi kıstıgı halde taraftarın sesi geldi.Bugün yürekten teşekkürler...

gri_gokkusagi
Sahaya yatmadı oturdu arkadaşım yıllardır nası bi Alex izledin merak ettim

alex bu tabanla girme olayını her maç aşağı yukarı yapıyor bunu demek istedim ve sahaya atılan maddelerden zarar görüp yere düşersin onada katılıyorum ama beş on metre yürüdükden sonrası sorun bence

yavuzbaha
Tahminim pilot kameradan bakıyorsunuz sadece,kalearkası görüntüsünü de izlediniz mi?
..rtartışmasız penaltı,topla oynama düşüncesinde bile olsa,topa hamle yapsa,topa dokunamayıp rakibin ayağına vursa penaltıdır,Olcan defans oyuncusu olmadığı için hatalı bir giriş yaptı,kaydı ve direk gökhanın koşan ayağına vurdu...yani bunun neresi tartışılıyor anlamış değilim...ama hakemin bu dokunuşu görmesi nerdeyse imkansız

Mustafa Ayazoğlu
01.04.2012, 23:50
Cüneyt ile Fırat vs.. ile biz çok zor maç kazanırız.

Muhteşem öte futbol oynamak lazım

Ömer_
01.04.2012, 23:50

evet abi izliyoruz.top iki oyuncunun arasında.göz yanıltması var.olcan yatarak hamle yapıyor top dikine gidiyor bizce.gökhan topa dokunsa top daha çok hızlanacak.topa net kimin vurduğu belli değil.

Mustafa Ayazoğlu
01.04.2012, 23:51
Avni Aker de Fenerbahçeyi ezdirmeyeyim diye verdi golü..

Beşiktaş maçında bir çok hatası vardı. Bize karşı çok kolay karar veriyorlar. Özellikle bu yıl

Helvacı61
01.04.2012, 23:51
fazla konuşmaya gerek yok korktuğum başıma geldi..fuzuli yere ceza alacağız.. ama bu maçı germesek fener gelip bizi yenip gidecekti..maçta colman dışında oynayan yoktu..kaç defa yazdık aykut bu takımda oynamaz ama şenol hoca inattır..

TSelif
01.04.2012, 23:52

Aa hayret siz nasıl duydunuz bugün 24 bin koyunun sesini .. tebrikler :alkış:

Murathan
01.04.2012, 23:53

Abi tamam penaltı fakat, pilot kameradan bakıp o pozisyona penaltı demekte imkansız.

Mustafa Ayazoğlu
Bundan sonra bu ligde şampiyonları hakemler belirleyecek

Sencer Bulut

Yöneticilerinin koyun oldugu bir klübün taraftar sesi gayet yeterli geldi...

Atılay
alex bu tabanla girme olayını her maç aşağı yukarı yapıyor bunu demek istedim ve sahaya atılan maddelerden zarar görüp yere düşersin onada katılıyorum ama beş on metre yürüdükden sonrası sorun bence

Ya adam orda bişeden zarar gördü diye yatmadı tepki olarak oturdu sadece sen olsan sürekli çakmaktı ayakkabıydı suydu filan atılan yere gider miydin anca laf anca laf

Helvacı61
01.04.2012, 23:54
bu hakem trabzonspora özel bir gıcığı var..hakem normal maç yönetse 20. dakka fener 10 kişi kalır..sadri şener play oftaki en zayıf halka nonoş nonoş konuşmakla olmaz bu işler

memozcan
şenol hoca bile dayanamadı ve geçen haftaki cincon seyircisini örnek gösterdi, bir tarafta gitmekte olan maçı hakemi baskı altına alarak çeviren bir seyirci diğer tarafta sık sık oyunu durduran ritm yakalamamızı engelleyen, hakemin bizi doğramasına gıkı çıkmayan, takımını baskı altına alan bir seyirci.. umarım seyircisiz oynama yerine saha kapatma cezası verilir , zulimpiyatta takımımızı destekleme imkanı buluruz..

canibus
Bu maçta bu kadar aleyhimize hata olur mu?Bütün derbilerde yaşanıyor..Bu maça gelirsek;
1-baroni kırmızı kart görmeliydi
2-caner kırmızı kart görmeliydi
3-yediğimiz gol ofsayttı
4-burak'ın nerdeyse ayağı kırılcaktı kırmızı kart verilmeliydi

Bende Burak in pozisyonunu penalti gördüm yanliz Selcuk topa dokunmus.

Kader KORELİ
bizim 3 topumuz direkten dönse konuşmazmıydık

biz konuşurduk da medya konuşmazdı!

Mustafa Ayazoğlu
01.04.2012, 23:55

Tam aksi rezil bir seyirci vardı.

24 bin taraftar öyle mi destek vermeliydi

Sahaya atlet don atacağına 90 dk hiç susmasaydı. Bir ara iş tiyatroya döndü

Murathan
01.04.2012, 23:55
Taraftara falan da laf atmayın!
Daha ne yapacaktı taraftar, o streste iyi bile bağırdılar.
34.dakikada ki tepki harikaydı emeğe geçenlere teşekkürler. Sisler ve meşalelerden biri keşke volkana denk gelseydi. :)
Umarım stadtan bol bol video çekilmiştir!

Hatice Aslan
01.04.2012, 23:56
Herkes Volkan'a salladı ama sahada yüzünden hırs , sinir okunan futbolcularımız Colman & Volkan'dı!

yatara
Taraftar bugün takima zarar verdi, oyun o aralar durmasaydi o golü yemezdik büyük ihtimal, ama fenerbahceye cehenemmi yasatdiklari icin tesekür ediyorum

Murat Hızal
Maçla ilgili hiçbir şey söylemeyeceğim.

Bugün sahada mücadele eden 22 futbolcunun 20'sine; maçı germedikleri ve sadece futbol oynamamaya çalıştıkları için, bir futbolsever olarak teşekkür ediyorum.

Mustafa Ayazoğlu
volkan ve olcan iş yapmadı neden ?

rakibin bekleri çıkmadı

birde volkan egoist çok gereksiz topla oynuyor

TSelif
Atilla Türker ‏ @atigoll
verilen cezalar gelecek sezona sarkmıyor, süper final'de çekilecek.
Ulaş Özdemir (https://twitter.com/#!/ulas_ugras) tarafından retweetlendi

Helvacı61
fener takımı sert filan oynadı ama çirkefe yatmadı..eğer çirkef olsalardı bu maç bitmezdi..adamlar çok akıllı oynadı hatta galibiyeti kaçırdı..hakemin yardımıda oldu...şikecilere..

Mustafa Ayazoğlu
01.04.2012, 23:57
Kaleci Volkan çok aşırı tepkisizdi. Ne ilaç aldıysa artık.

Veysel
01.04.2012, 23:57
fazla konuşmaya gerek yok korktuğum başıma geldi..fuzuli yere ceza alacağız.. ama bu maçı germesek fener gelip bizi yenip gidecekti..maçta colman dışında oynayan yoktu..kaç defa yazdık aykut bu takımda oynamaz ama şenol hoca inattır..

Allah sana akıl fikir versin diyorum.

Ogün YAZICI
01.04.2012, 23:58
bugün tribün harikaydı ama takım neden ayak uydurmuyor anlamıyorum...fener golü attıktan sonra caner ve christianın maratonun önünde çok sinir bozucu hareketler yaptılar...futbolcularda az ruh olsaydı bozguna uğratırlardı o hareketlerden sonra...

fincher
Abi tamam penaltı fakat, pilot kameradan bakıp o pozisyona penaltı demekte imkansız.
Orası öyle,zaten Fırat azcık görse,azcık inansa bu fırsatı kaçırırmıydı,hiç göremedi...

Sencer Bulut

Hocam keske dediginiz gibi 90 dk susymayan eskisi gibi Avni Akeri cehenneme ceviren taraftarımız olsaydı.Fenere ne yapılsa az ama uzun zamandır böyle destek görmedim.Sıkıntı yönetimden taraftara kadar uzuyor...

Kasım BEKTAŞ

alınganlığın alemi yok... evet taraftar maça ilgi gösterdi... takımın arkasında olduğunu gösterdi... ancak rakip takımı yıldıracak kendi takımını yüreklendirecek bir performansı yoktu... ne vardı?... her zamnki gibi takım taraftarı coşturacak... takım oynarsa taraftar coşar... takım kötü oynarsa taraftar uyur... bu akşam da maalesef durum değişmedi... keşke farklı olsaydı...

kamilsan61

seyirci gayet iyiydi.ben bu sefer beğendim.yabancı madde atmaları dışında herşey çk güzeldi.ayrıca bu olaylardan Trabzon ceza almayacak.

Helvacı61
Taraftar bugün takima zarar verdi, oyun o aralar durmasaydi o golü yemezdik büyük ihtimal, ama fenerbahceye cehenemmi yasatdiklari icin tesekür ediyorum
bu maç olağan akışına kalsa fener elini kolunu sallayarak bizi yenerdi..oyuncular aşırı gerginlikten deli danalar gibiydi.

hodlu
01.04.2012, 23:59
Ligin ilk yarısında;
Bjk maçı: olmayan bir penaltı ve mecburen kırmızı kart alehimize,son dakikada verilmeyen nizami gol.
Gs maçı:Zokora haksızca atılıyor ve yaklaşık 60 dakika eksik oynuyoruz.
Fb maçı:Gökhan Gönül daha 20. dakikada atılmıyor,Aykut ise 55. dakikada haksızca atılıyor.
Ligin ikinci yarısında;
Gs maçı: Rakibin erken dakikalarda 10 kişi kalması gerekiyor, alehimize yalan penaltı veriliyor.
Fb maçı: Bu geceyi herkes taze taze hatırlıyor birşey yazmaya gerek yok...

Evet bu yazılanlar sana-bana göre değil herkesce kabul edilen eyyam kararlarıdır.Tepki vermeyen yöneticileri Trabzonspor taraftarına havale ediyorum...

Mahmut Baran
01.04.2012, 23:59
Şu bir gerçek Trabzonspor iyi oynamadı.

Fenerbahçe çok akıllı top oynadı. Direkten dönen toplar olmasa yeniktik

Evet bu bir gerçek Trabzonspor iyi oynamadı . direkten dönen toplar gol olsa , volkan iti gününde olmasa maç 9-4 bitecekti.

Mehmet Ç.
02.04.2012, 00:00
Bos verin arkadaslar!

Girin YouTube'ye Doga icin cal 4 cikmis.. Girin dinleyin, rahatlayin..

Yarin sakin kafa ilen konusulur..

Murathan
Kanaltürk Avrupa'ya gitmezsek hakkında süper bir klip yapmış!

sanatik

Rakibi motive etmede üstümüze yok. Cehennem yarattik diyoruz ama adamlar sezonun en iyi futbolunu oynadilar sayemizde.

Paradoks.

atigol
kufure verile ceza seneye, yabanci maddeye verilen ceza super finale... muhtemelen iki mac ceza aliriz yabanci maddeden 1 macta kufurden toplam 3 mac

Atılay
02.04.2012, 00:01

İlk üçlüyü 75.dakikada cektik 73de olabilir

fincher
02.04.2012, 00:02
fener takımı sert filan oynadı ama çirkefe yatmadı..eğer çirkef olsalardı bu maç bitmezdi..adamlar çok akıllı oynadı hatta galibiyeti kaçırdı..hakemin yardımıda oldu...şikecilere..
Buna katılıyorum,Fenerli futbolcular çok fazla tribünlere oynamadı.Biraz ortamı gerseler çok daha kötü sonuçlar olabilirdi.2 anons oldu,3. de hakem soyunma odasına giderdi.Hükmen de 3-0 yenilirdik,isteseler bunu yapabilirlerdi,bu ortam vardı.Fenerlilerden beklenen Otto Bariç davranışıdır ama bu akşam şaşırttılar beni.Emre olsaydı farklı şeyler olabilirdi...

Travelair
Alex bunu bilerek yapacak karakterde bi adam değildir yapmayn

Yanlı medyanın yansıttığının aksine Alex bu tür hareketleri sık yapıyor

Hatice Aslan
volkan ve olcan iş yapmadı neden ?

rakibin bekleri çıkmadı

birde volkan egoist çok gereksiz topla oynuyor

Olcan sakat tamamen iyileşebilmesi için 1 ay oynamaması gerekiyor bildiğim kadarıyla..
Volkan ise hırsıyla oynuyor ileriye giderken yardım istiyor çok agresif gözüküyor ama tamamen hırsından buda yüzünden okunuyor. Volkan seneye daha da iyi olacaktır. Egoist diyorsunuz Burak'ta egoist oynayabiliyor çoğu zaman..
Ben son zamanlarda Colman & Volkan'ı tek geçiyorum hırsıyla oynayacak adamlar lazım her zaman. Alanzinho'yuda unutmamak lazım tekniğiyle oynuyor adam , biyere kadar etkili olabiliyor iyi yardımcısı olmadığı zaman..

Mustafa Ayazoğlu
02.04.2012, 00:03
Colman iyi oynadı , son dk boş kaleye topu atamayışı stresten

Şenol hoca takımı final maçlara çok iyi motive edemiyor.

Helvacı61
02.04.2012, 00:04
Allah sana akıl fikir versin diyorum.
takımda aklıyla top oynayan birtek colman vardı...golün geldiği dakkalarda taraftar nerdeyse sahaya inecek gibiydi..hatta 1-1 olduktan sonra kalecilerinin vurduğu bir top vardı orada colman topu tutp ilerlese atacaktı oradada direkt tarftarın etkisi oldu..volkan topu istediği gibi uzaklaşıramadı baskıdan yoksa takım bişey oynamadı...daha doğrusu aşırı motivasyon gerdi..şunu kabul edelimki onların daha net pozisyonları vardı

hüseyin1975
Katiliyorum, nu sebepden kitmizi gördügüde oldu.
Genel olarak sakin yapiya sahip ama ara ara sportmenlige aykiri hareket yapiyor,

Murathan
alınganlığın alemi yok... evet taraftar maça ilgi gösterdi... takımın arkasında olduğunu gösterdi... ancak rakip takımı yıldıracak kendi takımını yüreklendirecek bir performansı yoktu... ne vardı?... her zamnki gibi takım taraftarı coşturacak... takım oynarsa taraftar coşar... takım kötü oynarsa taraftar uyur... bu akşam da maalesef durum değişmedi... keşke farklı olsaydı...

Hangi taraftar böyle değil ki?
Beşiktaş taraftarı mı değil, Galatasaray taraftarı mı değil, Gfb hiç demeyeceğim zaten..
Geçen hafta Gs taraftarını gördünüz herhalde takım kötüyken ne olduğunu.
Yapılacak en iyi şey alkış, ıslıktır.
Skor olarak gerideykende sabırdır. En azından diğer tribünler gibi artık homurdanma olmuyor!

MehmeTS_ADANA
02.04.2012, 00:05

maalesef haklısın

Bordo_MaviM_61
Volkan koştu bastı şut çekti hırslıydı ve iyiydi ona ayak uyduran pek çıkmadı sonunda da yorgun düştü.
Teşekkürler Volkan.

Yaşar
Fb, topu ayağına aldığında elini kolunu sallaya sallaya kalemize geldi.
Biraz şanssız olsaydık muhtemelen elini kolunu sallayarak bizi yenerek İstanbul'a dönecekti.

kamilsan61
02.04.2012, 00:06
markus merk pozisyon ofsayt dedi.olcan'ın harekti penaltı ama burak
'ın ki penaltı değil.

Mustafa Ayazoğlu
02.04.2012, 00:06
İki maçta berabere bitti.
Haksız penaltı ve ofsayt gol.

Şimdi bundan sonra bu hakemlerle gelecek yıllarda şampiyon olacağımıza inan.

Emre Bekar
02.04.2012, 00:07
Gökhan gönülün ve burak yılmazın pozisyonları 2 side penaltıydı bence

fincher
takımda aklıyla top oynayan birtek colman vardı...golün geldiği dakkalarda taraftar nerdeyse sahaya inecek gibiydi..hatta 1-1 olduktan sonra kalecilerinin vurduğu bir top vardı orada colman topu tutp ilerlese atacaktı oradada direkt tarftarın etkisi oldu..volkan topu istediği gibi uzaklaşıramadı baskıdan yoksa takım bişey oynamadı...daha doğrusu aşırı motivasyon gerdi..şunu kabul edelimki onların daha net pozisyonları vardı
Colman bikaç dakika kendini kaybetti,üstüste fouller yaptı.Sarı kartı olduğu halde şuursuzca kırmızıya davetiye çıkardı,hakem gösteremedi.Birkaç dakika da olsa kendini kaybetti.Colman kesin çıkar diyordum,Volkan Şen i çıkardı hoca...

gri_gokkusagi
Ya adam orda bişeden zarar gördü diye yatmadı tepki olarak oturdu sadece sen olsan sürekli çakmaktı ayakkabıydı suydu filan atılan yere gider miydin anca laf anca laf

tamam ben maçının heyecanından stresinden alexin o tepkisini senin gibi algılayamadım normal heyecan insanları bazen şaşırtıyor. ama ben alexin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum alex gibi tecrübeli futbolcular tepkisizde çıkabilirdi ordan...

Mustafa Ayazoğlu
markus merk pozisyon ofsayt dedi.olcan'ın harekti penaltı ama burak
'ın ki penaltı değil.

Penaltıları çok değinmemek lazım.

Hakemin niyeti belli , yan hakem ofsayt diyor sen golü veriyorsun

İzahı yok. Tamamen art niyet.

Hatice Aslan
02.04.2012, 00:08
Volkan koştu bastı şut çekti hırslıydı ve iyiydi ona ayak uyduran pek çıkmadı sonunda da yorgun düştü.
Teşekkürler Volkan.

Aynen öyle..

Travelair
Ofsayta bile hakem doğru karar verdi deyip üstünü kapattılar. Bu kadar basit işte. Ne sesin duyulur ne feryadın. İnananlar ötekileşir, inanmayanlar söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil deyip iç çeker durur. Bu nasıl bir düzen?

Tolga Han
hala sinirden elim ayagım titriyor bu emek hırsızlarını yenememek kanıma dokunuyor

Bordo_MaviM_61
Ve maalesef şu da acı bir gerçek ki; angut takımını Şenol hocadan daha iyi (hem zihinsel hem de taktik açıdan) hazırlamış. Adamlar daha maçın başında zamana oynadı sakin sakin kalemize geldi..

gri_gokkusagi

bende bunu dedim alex bu hareketleri her maçta yapıyor diye tepki görmediğim kaldı resmen :)

Kasım BEKTAŞ
02.04.2012, 00:09
Hangi taraftar böyle değil ki?
Beşiktaş taraftarı mı değil, Galatasaray taraftarı mı değil, Gfb hiç demeyeceğim zaten..
Geçen hafta Gs taraftarını gördünüz herhalde takım kötüyken ne olduğunu.
Yapılacak en iyi şey alkış, ıslıktır.
Skor olarak gerideykende sabırdır. En azından diğer tribünler gibi artık homurdanma olmuyor!

bu konuda en iyi maalesef bence febe taraftarı
adamlarda grup diye bir şey kalmadı aziz dağıttı hepsini
ama stada gelen takımı yenikde olsa takıma destek veriyor... febenin iç saha performansına bakarsan daha iyi anlaşılabilir...

mesele tezahürat yapmak değil...
bugün den bir örnek
top fenerde bir kısım taraftarımız ıslıklıyor, aynı anda bir kısım taraftarımız tezahürat yapmaya çalışıyor...

neyse konu uzar gider...

Selman
En az 3 tane kafa yarılmalıydı. Bir de Trabzonlu boş atmaz diyorlar. Ula yaramadınız kafalarını.

Sefa
İki maçta berabere bitti.
Haksız penaltı ve ofsayt gol.

Şimdi bundan sonra bu hakemlerle gelecek yıllarda şampiyon olacağımıza inan.

Fırat Aydınus, Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Tolga Özkalfa, Bülent Yıldırım ve Yunus Yıldırım

FIFA kokartlı hakemler bir tanesine bile güvenmiyorum. Hepsinin sabıka dosyası kabarık. FIFA kokartlı hakemler listesi bunlardan temizlendikten sonra belki diyorum ama gelen de gideni aratır kesin..

Ömer_
02.04.2012, 00:10
markus merk o yorumları yaptıysa şansaldan talimat almıştır.bu şerefsizler verirmi verir talimatı.Burakın ayak bileği kırılmadıysa bu bir Allahın lütfudur.bu hareketin cezası en az 3 maçtır.olcanın penaltı pozisyonu tam bir muamma.burda 4 fenerli arkadaş var hiçbiri penaltı demiyor.

kamilsan61
02.04.2012, 00:12
Penaltıları çok değinmemek lazım.

Hakemin niyeti belli , yan hakem ofsayt diyor sen golü veriyorsun

İzahı yok. Tamamen art niyet.

katılıyorum.penaltıları yorumlamak zordu.ama ofsayt net belliydi.yan hakemde bayrak kaldırmış.o an çalsa olay bitecek.inatla devam ettirdi.aynısını bu hakem gs fb maçında daha pasif olmasına rağmen vermiş.ama biz gelince nedense inatla devam ettirdi.

Helvacı61
02.04.2012, 00:14
Colman bikaç dakika kendini kaybetti,üstüste fouller yaptı.Sarı kartı olduğu halde şuursuzca kırmızıya davetiye çıkardı,hakem gösteremedi.Birkaç dakika da olsa kendini kaybetti.Colman kesin çıkar diyordum,Volkan Şen i çıkardı hoca...
bazı maçlarda oynamasada bu tür maçlarda en iyi oyuncumuz colman zokorada olsa çok farklı olurdu. bu adamlar baştan aşağı kalite takımı oynatan adamlar..takımın aklı, beyni adeta diğerleri koşuyo mucadele ediyor ama etkili değil..tekrar söylüyorum.. bu maçta yenilmediysek taraftara..hükmen yenilmediysek şikecilere dua edelim.. şikeciler sebebini çözemediğim kadar soğukkanlıydı ve asla bu maç tatıl olsada beleşe yatalım demediler...bu anlamda kendilerini kutluyorum...

Mehmet Ç.
02.04.2012, 00:15
Maci Trabzonspor acisindan degerlendirirsek..

Ahanda buraya yaziyorum..

"Trabzonspor Burak Yilmaz'dan kurtuldugu gün 'Takim oyunu' oynamaya baslayacak ve ileri gidecek"

Yarin detayli bir yazi yazacagim bu konu hakkinda..

Hekimoğlu
02.04.2012, 00:16
Colman çok hırslıydı takımın geri kalanında ben bir ruh göremedim.

Bordo_MaviM_61
Maci Trabzonspor acisindan degerlendirirsek..

Ahanda buraya yaziyorum..

"Trabzonspor Burak Yilmaz'dan kurtuldugu gün 'Takim oyunu' oynamaya baslayacak ve ileri gidecek"

Yarin detayli bir yazi yazacagim bu konu hakkinda!?!

Valla golü attı sağolsun ama neyse..
Ben bir ara ciddi ciddi Henri girecek Burak çıkacak sandım sonradan golü attı uşak..

zafer6161
o değilde fb deplasmanda oynadığı bütün gs bjk dahil en büyük tepkiyi yine bizden aldı....

gs ve bjk taraftarı şuanda bizi övüyüor.bir ts olamadık diye,,
tabi bu yeterli hayır,,,,sahaya atlet atmaktan ve pankarttan başka hiç bişe yoktu,umuğumuz gibi gerilimli geçmedi,,,,müziklere gelince,mç öncesi devmlı organize işler çalındı,maç sonu metris neden çalınbmadı,,trübünlere gelince,,tv den full dolu gözüktü ama deniz tarafının sağ kısmında boşluklar vardı...

cakalkerem
2 olay yanlış oldu...1. cisi Şenol Hoca hala kendi evimizde tek forvet oynayacak kafa yapısını değiştiremedi...Korkaklıkla oynuyor hala...

2.cisi ise taraftarımız biraz olayı fazla abarttı.yenseydik herşeyi kabul ederdim bugün bu maçın stresinden yemek yiyemedim.Ama abartı fazla oldu şimdi en az 3 maç ceza gelecek ....

oguzhanssan
02.04.2012, 00:18
maçta bence tek hata selçuk a verilmesi gereken karttı. burak ın ayağı kırılacaktı
ama geri kalan kararlar çok da tartışmalı değil bence.
sonuçta bizim bu maçta ezmemiz gerekiyordu. iş hakeme kalmamalıydı. ama şuna bak!
o kadar beceriksiziz ki burak olmasa gol atacak adam yok. o da gerçekten golcu mu bilemem. olabilir de?
ama sorun şu ki bu takım toplama bir takım. bu sene kadroyu koruyamayan yönetim suçludur.
haftalardır aynı kadroyu oynatıp yedekte bulunan ları alternatif haline getiremeyen hocaya da sitem ediyorum.
gerçekten buralara getiren de şenol hoca ama şu inadından bir kurtulsa !
çok maç oynamışız da yorulmuşuz!
e o kadar oyuncu ne peki! hepsi mi kötü ya!

sanatik
02.04.2012, 00:19
o değilde fb deplasmanda oynadığı bütün gs bjk dahil en büyük tepkiyi yine bizden aldı....

gs ve bjk taraftarı şuanda bizi övüyüor.bir ts olamadık diye,,
tabi bu yeterli hayır,,,,sahaya atlet atmaktan ve pankarttan başka hiç bişe yoktu,umuğumuz gibi gerilimli geçmedi,,,,müziklere gelince,mç öncesi devmlı organize işler çalındı,maç sonu metris neden çalınbmadı,,trübünlere gelince,,tv den full dolu gözüktü ama deniz tarafının sağ kısmında boşluklar vardı...

Bence hedef onlari etkilemekse Sampiyonlar Ligi müzigini calarak yeterince etkileyebilirdik. Diger parcalar pek bir ise yaradigini sanmiyorum.

ccd6167
02.04.2012, 00:20
cok kotu oynadigimiz hatta ben bu kadar kotu trabzonspor hatirlamiyorum bile 2. yaridan beri fener bizi ofsatf goluyle yeniyorsa bu takim seneye 4-5 takviyeyler anasini aglatir ligin.

mustafadan tolgaya herkese destek lutfen.

Ömer_
02.04.2012, 00:20
Halil deneyimiyle bu takımın vazgeçilmez adamı olmalıdır.Burak tek oynatılmamalı.volkan veya olcandan birini kesmemiz şart.ilk yarıda volkan ile olcan yan yana oynuyordu bi ara.napmaya çalıştıkları belli değildi.soldan babammı gelip orta açacaktı acaba şenol hocam.bu takımın dizilişi böylemi olmalı.

cakalkerem
02.04.2012, 00:21
he bırde aklıma gelmişken herhalde oyuncularımıza bu maçın önemini anlatamışlar...RUHSUZLAR hiç oynamadı yahu...Bu volkanı yaz tatailinde orta yapma ödevi vereceksin arkadas....idmanlardan sonra 1000 tane orta yaptıracaksın...

Harun-61
02.04.2012, 00:22
Maci izliyemedim...

Volkan'a atilan ic camasiri mi idi ??
Neden ??

?

Emirhan Yazıcı
02.04.2012, 00:22
Pozisyon Ofsayt Degilmiş...

Bunyamın bey öyle söyledi...

Veysel
02.04.2012, 00:23
Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yaşanan saha olayları nedeniyle Trabzonspor'un PFDK'ya sevkedileceği ve bordo-mavili takıma en az 1 ay da 2 maç ceza verileceği öğrenildi. Ancak cezanın seyircisiz mi yoksa saha kapama mı şeklinde verileceği şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Böyle olursa yandığımızın resmidir.

fincher
02.04.2012, 00:23
Bence hedef onlari etkilemekse Sampiyonlar Ligi müzigini calarak yeterince etkileyebilirdik. Diger parcalar pek bir ise yaradigini sanmiyorum.

Çalabilir miydik ki,sanmıyorum...UEFA o müziği maçlarda çalmaya müsade etmiyordur.Sadece bir tahmin benimkisi ama doğru olduğunu düşünüyorum.Resmi bir müzik sonuçta,ceza verirdi UEFA...

Hatice Aslan
02.04.2012, 00:24
ANTi FENERBAHÇE sayfasına bakıyorumda Burak golü attığı zaman Beşiktaş'lı Galatasaray'lı taraftarlar bile çok sevinmiş. Hatta bi Gs'li dün Sabri gol attığında bukadar sevinmemiştim diye yazmış.

Bizi sevdiklerinden mi hayır tabiki hepimizin ortak noktası olan fenev nefreti için bu olanlara sevindiler. Tepkilerimiz için helal olsun dediler. Bir Ts taraftarı kadar olamıyoruz dediler. Ama benim kafam hala 34 ve 61. dakikadan sonra sus pus olan Burak gol attıktan sonra çoşan taraftara takıldı.. O zamana kadar neredeydiniz? Bjk taraftarına bakıyorum bugün mağlup oldukları halde hep bir ağızdan tezahüratlarına devam ettiler coşkulu şekilde.. Gs desen öyle , nefret ettiğimiz takımı söylemeye gerek yok. Şu taraftar gruplarını dağıtsınlar bir zahmet hepsini bir çatı altında toplasalar hep bir ağızdan olsak bizim taraftarın karşısında dizleri titremeyecek bir rakip göremiyorum ben.

Ömer_

bünyamin dimii.a.k hanzosu.niye hakemliği bırakmış acaba öküz oğlu öküz.

Ertan1982

O yavsak gecen senenin hesabini versin.Nasil bizi dogradini.

Helvacı61
şaka gibi yahu ilk yarı yarım pozisyonumuz yok...aykut bu takımda oynamaz dedik kaç kere onun yerinde halil oynasa çok ama çok daha faydalı oynar..

Emirhan Yazıcı
02.04.2012, 00:25
Markus Merk:Fenerbahçenin golü kesinlikle ofsayttı.

Bünymin Gezer:Ofsayt Degil,Futboldan Anlayan Kişi Buna Ofsayt Demez
ARADAKİ FARK..

zaferyıldız
02.04.2012, 00:26
Hakkimiz yeniyor sesimiz cikmiyor yonetimimiz buyuk takima yakismiyor

mac oncesi cok gerildik o yuzden yenilmemeye raziydim

Cunku yenemiyoruz Boyle zamanlar

Bir tek Senol hocadan umidim vardi

Bu maci diger etkenler disinda o alabilirdi

Almadi alamadi ,gene yapamadi

M ozdilek angut kocaman gibi adamlara kaybetmese keske

Ömer_
02.04.2012, 00:27
şaka gibi yahu ilk yarı yarım pozisyonumuz yok...aykut bu takımda oynamaz dedik kaç kere onun yerinde halil oynasa çok ama çok daha faydalı oynar..

bence var...volkanın açısı gayet iyiydi.paralel vurmak yerine topu içeriye çıkarsa gol olacak.Girayın duran toptan vurduğu kafa şutuda çok önemli pozisyondu.

Helvacı61
02.04.2012, 00:28
ANTi FENERBAHÇE sayfasına bakıyorumda Burak golü attığı zaman Beşiktaş'lı Galatasaray'lı taraftarlar bile çok sevinmiş. Hatta bi Gs'li dün Sabri gol attığında bukadar sevinmemiştim diye yazmış.

Bizi sevdiklerinden mi hayır tabiki hepimizin ortak noktası olan fenev nefreti için bu olanlara sevindiler. Tepkilerimiz için helal olsun dediler. Bir Ts taraftarı kadar olamıyoruz dediler. Ama benim kafam hala 34 ve 61. dakikadan sonra sus pus olan Burak gol attıktan sonra çoşan taraftara takıldı.. O zamana kadar neredeydiniz? Bjk taraftarına bakıyorum bugün mağlup oldukları halde hep bir ağızdan tezahüratlarına devam ettiler coşkulu şekilde.. Gs desen öyle , nefret ettiğimiz takımı söylemeye gerek yok. Şu taraftar gruplarını dağıtsınlar bir zahmet hepsini bir çatı altında toplasalar hep bir ağızdan olsak bizim taraftarın karşısında dizleri titremeyecek bir rakip göremiyorum ben.
geyseliler yavşaktır...işlerine geldiği için sevindiler. onlarda fenev korkusu var.. biliyorlarki puan farkı az olursa fenev onların defterini dürecek...ama bu akşam avniakerde o maç tamamlandıysa ve fenev puan kaybettiyse bunu fenevli futbolcuların ama korkudan ama başka şeyden sağduyusuna borçlu...anlaşılan fenev 1997 yılından dersler almış..beşiktaşı bilmem ama cinconların sevinmesi tamamen döt korkusundan feneve karşı olan ezikliklerinden..unutmasınlarkı onlarlada maçımız var bu akşam fenev puan kaybetmiş olabilir ama o ortamda maçı tamamlamakta bir erdemdir..

fincher
02.04.2012, 00:29
Markus Merk:Fenerbahçenin golü kesinlikle ofsayttı.

Bünymin Gezer:Ofsayt Degil,Futboldan Anlayan Kişi Buna Ofsayt Demez
ARADAKİ FARK..

Bünyamin isabet olmuş hakemliği bırakman.Sahada hata yapan hakeme bişey demem de bu pozisyon için böyle yorum yapıyorsan git başka iş bul kendine kardeşim...

oguzhanssan
arkadaşlar musa sow toopa koşmadı ki durdu..
topa koşan baroni ofsayt değildi.. eğer musa sow bizim admaı engellese idi ofsayttı ama o da yok!
gol temiz gibi.
şenol hocaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...lütfen biraz kendini geliştir. seni seviyoruz ama sen de bize yardım et biraz!

Hatice Aslan
geyseliler yavşaktır...işlerine geldiği için sevindiler. onlarda fenev korkusu var.. biliyorlarki puan farkı az olursa fenev onların defterini dürecek...ama bu akşam avniakerde o maç tamamlandıysa ve fenev puan kaybettiyse bunu fenevli futbolcuların ama korkudan ama başka şeyden sağduyusuna borçlu...anlaşılan fenev 1997 yılından dersler almış..

Tabiki öyle..
Angut Kocaman o yıllardan dersler vermiştir koyunlarına illakii..

Emirhan Yazıcı
02.04.2012, 00:30
Pozisyon'u şimdi daha iyi gördüm Gerçekten ofsaytmış. Bütün Trabzonspor camiasından özür dilerim. -Fırat Aydınus

FACEDE GORDUM DORGURULUGUNU BİLMİYORUM

Uğur Demircioğlu
02.04.2012, 00:30
Musa Sow en başta hareketleniyor topu perdeliyor ofsayt bayrağını yan hakem kaldırdığından bizimkilerde müdahele etmiyor.Bariz ofsayt.

atigol
02.04.2012, 00:31
valla aykut gerekli performansi gosteremedi ama adamlar orta sahaya o kadar kalabalik tuttu ki aykutta olmazsa cok daha kotu olurdu bizim icin, zokorayi iki fener macinda da cok aradik, super finalde oynar insallah fenere karsi

Helvacı61
02.04.2012, 00:32
bence var...volkanın açısı gayet iyiydi.paralel vurmak yerine topu içeriye çıkarsa gol olacak.Girayın duran toptan vurduğu kafa şutuda çok önemli pozisyondu.
o kadar pozisyona fenevde girdi...

fincher
02.04.2012, 00:33
topa koşan baroni ofsayt değildi.. eğer musa sow bizim admaı engellese idi ofsayttı ama o da yok!
gol temiz gibi.
şenol hocaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...lütfen biraz kendini geliştir. seni seviyoruz ama sen de bize yardım et biraz!

Sow topa koşmadımı,naptı mesela,emekledi mi,takla mı attı?Koşmak nasıl bir eylem,gerçekten merak ediyorum,bir görüntü nasıl bu şekilde algılanabiliyor...

coren
02.04.2012, 00:34
Bu hakemlerle playoff oynamayalım hiç, boşuna oynuyoruz. Bu maç zaten kötü oynadık bence ama yine de hakem korkak olmasa maç çok farklı olabilirdi.

Emirhan Yazıcı
02.04.2012, 00:34
gol temiz gibi.

Şenol HOCAYLA NE ALAKASI VAR YAHU! ?

atigol
02.04.2012, 00:35
Sow topa koşmadımı,naptı mesela,emekledi mi,takla mı attı?Koşmak nasıl bir eylem,gerçekten merak ediyorum,bir görüntü nasıl bu şekilde algılanabiliyor...

topa ayagini uzatmadi diye kosmadi diyorlar herhalde.....kosup durunca kosmadi sayiliyor bunlara gore

Uğur Demircioğlu
02.04.2012, 00:36
O değil de ilkyarı arkadan müdahale yapan fenerlilere avantaj kararı verdikten sonra oyun durunca bir tane bile sarı kart çıkaramadı fırat aydınus.Bir tek benim mi dikkatimi çekti?

sanatik
02.04.2012, 00:36
Bizim 1:2 yenilmemiz 2:1 kazanmamizdan daha yakin degilmiydi ?

Hakem hatalari bir kenara oynadigimiz oyun tatmin etmedi. Sanirim Fener bile bizden böyle bir oyun beklemiyordu.

Veysel
02.04.2012, 00:39
Fenerlilerin hiç biri beklemiyordu bu kadar kötü oyunumuzu.

Sefaenes
02.04.2012, 00:39
Istanbul medyasi yine basladi yok tatil edilmeliydi yok soyle olunmaliydi ulan serifsiz medya 2 hafta önce gs lilarin kafasi yarililrkekn ne kadar konustunuz ilk macta yapilan pislikleri ne kadar gösterip konustunuz . Bügün stadyumda söylenen yarisini size hediye olsun 1 olay disinda taraftari tebrik ediyorum 2 macdan fazla ceze veremezler fb ne kadar verdilerse bizede aynisini verecekler bu serefsizler

Ömer_
02.04.2012, 00:40
aykut kocaman bile 1 puana geldik diyordu.fener ilk yarı çok iyi alan daralttı.bu fenere kenarlardan giderek pozisyon bulmamız çok zordu.bunu şenol hocada biliyorduda neden volkan ve olcanı aynı anda oynattı acaba?ya olcan ilk dakikalardan sonra volkanın yanına gitti.dedik herhalde kanat değiştirirler.hayır onuda yapmadılar yan yana oynadılar.feneri kenarlardan bitiremezsin.bu sene ilk defa defansif oynadı fener.bol şut çekmemiz lazımdı.colman artık şut çekmeli.oynadığı güzel oyunu şutlarla taclandırmalıdır.

Helvacı61
02.04.2012, 00:41
bu takım ne zaman benim beklediğim ve kazanmamız gereken bir maçı kazanacak merak ediyorum...işte bu yüzden hiçbir maçtan önce bu takıma güvenemiyorum... bu takımda kalite sorunu yok ama neden böyle oluyor anlamıyorum...bazı maçlarda güzel oynuyor...

Hatice Aslan
02.04.2012, 00:42
aykut kocaman bile 1 puana geldik diyordu.fener ilk yarı çok iyi alan daralttı.bu fenere kenarlardan giderek pozisyon bulmamız çok zordu.bunu şenol hocada biliyorduda neden volkan ve olcanı aynı anda oynattı acaba?ya olcan ilk dakikalardan sonra volkanın yanına gitti.dedik herhalde kanat değiştirirler.hayır onuda yapmadılar yan yana oynadılar.feneri kenarlardan bitiremezsin.bu sene ilk defa defansif oynadı fener.bol şut çekmemiz lazımdı.colman artık şut çekmeli.oynadığı güzel oyunu şutlarla taclandırmalıdır.

Oyuncular şut çekince bu sefer kaleyi bulmuyor veya direkten çarpıyor diye eleştiriyorlar. Napsın bu uşaklar anlamadım gitti :)

POYRAZ
02.04.2012, 00:42
Passin verildigi yerde yanlizca bir fe-be li vardi ve pas ona dogru verildi.
Bu durum eger ofsayt degilse ofsaytin tanimi nedir?
Yan hakem de bayragini kaldirmisti ayrica.
Biktim artik bu serefsiz hakemlerin yüzünden 3 puani kaybetmekten.

Gürkan Asma
02.04.2012, 00:43
Taraftar atlet protestosuna kadar çok iyiydi, çok güzel haklı protestoydu bence, ama 2. yarının başında zaten takım iyi başlamış presle canlı oynuyorlar sahaya niye bişeyler atıp oyunu durdurursun be kardeşim, adamlar zaten onu istiyor, şu Volkan maçın başından beri zaman geçiriyor bizde ona yardım ediyoruz. Şenol Hoca'nın şu Aykut ta neden ısrar ettiğini hala anlamıyorum, adam sahada yok yahu, koy oraya Halil'i ağırdır falan ama adam ayağında top tutabiliyor en azından.

Helvacı61
bu fenevliler trabzon sınırlarından çıkınca medya aracılığı ile başlarlar trabzonu karalamaya

murat3861
aykut futbolcuysa bende uzaylıyım

Sefa
02.04.2012, 00:44
Takımın mücadele etmemesi ve kötü futbolu beni deli etti. Özellikle geçen yıl bu takımda olan futbolcular ? Colman ve Tolga dışındakiler direkt üzerine alınsın neydi haliniz ?

POYRAZ
02.04.2012, 00:44
Ha, bu arada fe-be hakikatten cok saglam defans yapti.
Orta saha ve defan oyunculari beraber defans yaptilar.
Defans konusunda bizden daha iyiydiler.
Hakkini vermek lazim serefsizlerin.

Oruç
02.04.2012, 00:45
Alex bunu bilerek yapacak karakterde bi adam değildir yapmayn

Hemen her maç bunu yapıyor kendisi. Yıllardır yapıyor hem de. Kırmızı yemedikçe daha çok yapacak.

Geçen sene benzer hareketi İBB-febe maçında yaptı hakem onu atmadı. Alex daha sonra o maçı kazandırdı. Oynamaması gereken bir sonraki maçı da kazandırdı. İnanmayan açsın baksın.

Ömer_
02.04.2012, 00:45
Oyuncular şut çekince bu sefer kaleyi bulmuyor veya direkten çarpıyor diye eleştiriyorlar. Napsın bu uşaklar anlamadım gitti :)

renkdaş takım şut çekmiyor.kaleyi tutmayabilir direkten dönebilir şutların.önemli olan şutu çekebilmek.ligde şut oartalamasında herhalde en altta olan takım bizizdir.açıyı buldunmu yapıştıracaksın.yani illa her topu Burakla buluşturayım diye kılı kırk yarmanın anlamı yok.

Hekimoğlu
02.04.2012, 00:46
Burak'a vermezse ölecek hastalığından bir an önce kurtulmalı futbolcularımız bir çok pozisyon böyle heba oluyor.

Gürkan Asma
02.04.2012, 00:47
Volkan'ı ne diye tutarsın sahada, kabul etmek lazım adam hızlı, çabuk, az buçuk çalım yeteneği de var ama şut=0, orta=0, pas=0, bi insanın bacağında hiç mi kas yoktur ya, her vurduğu şut yerden yuvarlama, her attığı orta ön direk.

Fanatik34
02.04.2012, 00:48
Gergin seylerin üstesinden gelebilmek icin, tecrübeli isimlere ihtiyac var. Futbolda isin piskolojik kismini bircogumuz es geciyor.

Mesela bugün Burak golü attiktan sonra "kaldi 8" diye birsey gördüm ve sinirlerim zipladi..ne kadar cok seviyoruz kendi kendimizi strese sokmayi!!!

Hatice Aslan
02.04.2012, 00:48
renkdaş takım şut çekmiyor.kaleyi tutmayabilir direkten dönebilir şutların.önemli olan şutu çekebilmek.ligde şut oartalamasında herhalde en altta olan takım bizizdir.açıyı buldunmu yapıştıracaksın.yani illa her topu Burakla buluşturayım diye kılı kırk yarmanın anlamı yok.

İşte diyorum ya sırf şut çektiği için futbolcusunu eleştiren taraftarız biz. Sonra oyuncular şut çekmeyince bu seferde şut çeksene diyoruz. Colman'ı bile korkuttuk resmen , Colman , Alanzinho gibi isimler kale önündeyken şut çekmekten korkup topu Burak'la buluşturmak için uğraşıyorlar :)

oguzhanssan
02.04.2012, 00:53
valla pozisyonda musa sow ince biraz gidiyor ancak futbol talimnamesinde oyuncu topa ayağını temas ettrdiğinde ofsayt bayrağı kaldırılır yazar.
evet bunu hakemler doğru uygulamıyor belki ama burada durum bu.. musa sow un orada bir engellemesi var mı derseniz?
bence bizim oyuncular musa sow kabak gibi ofsayt diye durdular..sow onları durdurmadı..

Ömer_
02.04.2012, 00:55
valla pozisyonda musa sow ince biraz gidiyor ancak futbol talimnamesinde oyuncu topa ayağını temas ettrdiğinde ofsayt bayrağı kaldırılır yazar.
evet bunu hakemler doğru uygulamıyor belki ama burada durum bu.. musa sow un orada bir engellemesi var mı derseniz?
bence bizim oyuncular musa sow kabak gibi ofsayt diye durdular..sow onları durdurmadı..

pardonda talimatta futbolcunun dokunmasına gerek yok.topa hareketlenip hamle yapmaya kalkmak ofsaytı gerektirir.

Kader KORELİ
02.04.2012, 00:55
Bir Kazım Koyuncu tişörtü ne kadar talep gördü görüyormusunuz.. TS Club'ın bu konularda ne kadar yetersiz kaldığının göstergesi bu. İnsanlarda talep var, ama bu tarz çeşitli tişörtler tasarlayıp sunmuyor TS Club.

r9emre
02.04.2012, 00:58
10 kişi oynayıp bu kadar etkili oynayıp 1 puan almayı başarı olarak görüyorum bu maçta. Tebrik ediyorum takımı.

Ahmet Karadeniz
02.04.2012, 00:59
Pozisyon'u şimdi daha iyi gördüm Gerçekten ofsaytmış. Bütün Trabzonspor camiasından özür dilerim. -Fırat Aydınus

FACEDE GORDUM DORGURULUGUNU BİLMİYORUM

doğru hocam kendi tweeterından yazmıs.

oguzhanssan
02.04.2012, 01:01
pardonda talimatta futbolcunun dokunmasına gerek yok.topa hareketlenip hamle yapmaya kalkmak ofsaytı gerektirir.

ne zaman değişti talimat?
tamam feboş un attığı gole sevinmiyorum ama adam hareket ederek bizimkilerden kimi engelliyor! Futbolcu neden koşmaz da durur! orta hakem düdük mü çalmış? işte orada durum hakem kanaatine giriyor bizim oyuncuları engelleme hususu! talimata göre devam!..keşke herşey talimat olsa ancak ne yazık ki değil!
yan hakem ofsayt dedi orta hakem demedi. bunu değiştiremiyoruz.
bizim gücümüz hakemler üstünde değil
gese maçında da görmedik mi!
demek ki iş oraya kalmdan bitirecektik.
ama nerde bizde o takım ! playoflara figüran olarak çıkmamızın da bir anlamı yok bence!

Tascaynar
02.04.2012, 01:01
Hesap sahte diyorlar,bilmiyorum ne kadar doğrudur.

yorumsuz6117
02.04.2012, 01:02
Maçtan sonra hakem çıkmış pozisyon ofsaytmış özür dilerim yazıyor. Nerde görülmüş böyle bişey ya :D

irfanköse276
02.04.2012, 01:04
Takımın mücadele etmemesi ve kötü futbolu beni deli etti. Özellikle geçen yıl bu takımda olan futbolcular ? Colman ve Tolga dışındakiler direkt üzerine alınsın neydi haliniz ?

colman ve tolgayı çıkardıktan sonra da çok bir şey kalmıyor ki geçen seneden:)

Yaşar
02.04.2012, 01:05
Fenerbahçe'nin sezon başından beri oynadığı veya göründüğü en iyi deplasman maçının bu maç olması tesadüf değildir herhalde
Rakibe yapmamız gereken baskıyı maalesef kendi oyuncularımıza yapmışız.

coren
Yediğimiz gol net ofsayt öncelikle bunu söyleyeyim ama bu pozisyonu vermememiz lazım. Göbekten gelerek birkaç saniye içinde ceza sahamızsa oluyor adamlar. Bu pozisyondan önce yine bir verkaçla geldiler Tolgadan dönen topu Alex atıyordu az kalsın.

Ömer_
ne zaman değişti talimat?
tamam feboş un attığı gole sevinmiyorum ama adam hareket ederek bizimkilerden kimi engelliyor! Futbolcu neden koşmaz da durur! orta hakem düdük mü çalmış? işte orada durum hakem kanaatine giriyor bizim oyuncuları engelleme hususu! talimata göre devam!..keşke herşey talimat olsa ancak ne yazık ki değil!
yan hakem ofsayt dedi orta hakem demedi. bunu değiştiremiyoruz.
bizim gücümüz hakemler üstünde değil
gese maçında da görmedik mi!
demek ki iş oraya kalmdan bitirecektik.
ama nerde bizde o takım ! playoflara figüran olarak çıkmamızın da bir anlamı yok bence!

sow topa hamle yapıp crıstiana bırarakarak kaleci Tolgayı yanıltıyor.bu dünyanın her yerinde ofsayttır.

Mustafa Ayazoğlu
02.04.2012, 01:07
Fenerbahçe'nin sezon başından beri oynadığı veya göründüğü en iyi deplasman maçının bu maç olması tesadüf değildir herhalde
Rakibe yapmamız gereken baskıyı maalesef kendi oyuncularımıza yapmışız.

Doğru bir yorum. Rakibe baskı sıfırdı. Atlet don çakı atmak baskı mı?

Hakemi bile etki altına alamadık

Mustafa Ayazoğlu
02.04.2012, 01:08
tolga, giray , colman , burak

gerisi faso fiso

FC-ST-PAULI-61
02.04.2012, 01:08
Birde bu Özer Golü atsaydi cok üzülürdüm :) Lemi Celik hala üzülüyordur girmedi diye.

Hekimoğlu
02.04.2012, 01:09
İki fener maçında da Zokora yoktu bizim en büyük handikapımız buydu bence Aykut sahada var mı yok mu belli değil zaten Zokoralı kadro ile 2 maçı da alacağımızı düşünüyorum özellikle deplasmandakini.

Mustafa Ayazoğlu
02.04.2012, 01:10
İki fener maçında da Zokora yoktu bizim en büyük handikapımız buydu bence Aykut sahada var mı yok mu belli değil zaten Zokoralı kadro ile 2 maçı da alacağımızı düşünüyorum özellikle deplasmandakini.

nereye alıon bu hakemler ile

Ömer_
02.04.2012, 01:11

aynen.zokora büyük maçların adamı.

fincher
02.04.2012, 01:14
Ofsayt pozisyonu için FIFA nın talimatları kafamı karıştırdı.Artık o kadar emin değilim ofsayt konusunda...

Bud Spencer
02.04.2012, 01:15
Baris atas > aykut akgün

uemit
02.04.2012, 01:22
maca bakan herkes burakin poz penalti var demezdi.. ofsaytada ofsayt var demezdi.. olcanin poz nada ofsayt demezdi.. ne yazikki bize hakem sansoi yanimzda olmuyor!! :(

bilgehan83
02.04.2012, 01:23
cech kaç maç kaybettirdi ki soldan çekilip çeluska solda oynuyor anlamadım yattaranın ölüsü bu akımda yürüyerek pozisyon hazırlar fena oynamadık tek sıkıntımız ileride çoğalamamak eziklerin golü bence net ofsayt bşverinnnn play offa a bakalım 90 dakika düşürün ulan diye bağırsaydık keşke......aman yenemedikten sonra bi tadı yok

cale nin nesi vardı peki madem bizim solbekimiz de cech gibi sol açıktan bozma, celustka gibi sağ açıktan bozma ve ferhat gibi yedek kulübeden çıkmayan olacaktı neden gönderdik.. cale yi bile istiyorum..hadi selçuk egemen para için gitti cale niye gitti..

Gundo
02.04.2012, 01:25
Cech 10000 tane Cale eder. Cale nin top kontrolu Selcuk Sahinden kotuydu. Cech iyi bir sol bek.

Gundo
02.04.2012, 01:27
Birde bu Baris Ozbek oynamayacaksa neden alinda? Aykutun yerine bir kerede onu denese ne var sanki.

toksoy61
02.04.2012, 01:28
aykut bu takımın oyuncusu değil. orta sahamızda colman a ayak uyduracak biri lazım. geçen sene bu selçuk idi, bu sene ara sıra zokora yaptı ama aykut yapamıyor. burak tek başına etkisiz ve bencil vede egoist. tek bırakılmamalı yanında biri oynamalı. umut yanında olsa çok daha iyi olurdu hemde ilerde basar takımı rahatlatırdı. yerine alınan adamlar hep fos çıktı. brozek, henriqe vb. geçen sene kadroda zor yer bulan alanzinho bu sene takımın kurtarıcısı gibi oynuyor. çünkü onun yerine oynayacak adrian tam bir felaket. hepsinden öte bize 2 tane kaliteli, hızlı ve dengeli stoper lazım.

federer61
02.04.2012, 01:37
Ben ki Aykut u bizim değermiz olduğu için savunan birisiyim,bu maçta sinir krizlerine soktu beni.Alex 5 metre geriden gelerek önündeki topu aldı kaç kez.Top isteme arzusu sıfır,her pozisyonda birilerinin arkasına saklanıyor.Zokora nın bu takım için ne kadar önemli bir futbolcu olduğu bir kez daha tescillenmiştir

Trabzonspor da maçın en iyi adamı Colman,en kötüsü de Aykut tu.

objek
02.04.2012, 01:44
Mactan once yazmistim yine tekrarliyorum sb gardini almis rakibe bilincsiz saldirmaz rakibin hatasini sabirla bekler ve onun uzerine gider bizim en buyuk yanlisimiz rakip gardini almis defansi ortadan delmeye calismamiz getir getir buraka oyna top kaybi yapsin don geriye mars mars ayni seyleri onlarca tekrarladik kenarlardan orta yapsan kafa vuracak oyuncumuz yok tercih hatalari devam ediyor sb bahceden tek eksigimiz "futbol zekasi" tek sey ama futbolda olmazsa olmaz sey

Gökhan Baymak
02.04.2012, 01:47
* Takımın stoperi daha ofsayt'ın ne olduğunu bilmiyor, dağılıyoruz beyler...

Nasıl**? Gol ofsayt değil ki. Bu oyuna iyi bile bir puan.. Adam geriden çıktı ofsayt yok bence...

A. Aydın
02.04.2012, 01:48
Bizim takımda ortasahalarin kaleye sut çekmesi yasak. Boş kalede bile burAka veriyolar. Burak in artık bu takımdan gitme vakti geldi Burak olduğu müddetçe biz ayağımızda rakipten fazla top tutamayız. Vittek bu yıl oynasaydı burak kadar gol atamazda ama takıma daha faydalı olurdu.

Ayrıca hocanın bu Aykut ısrarını anlamıyorum biz bu aykutla ikinci lig takımlarını yenemeyiz. Ben hiç bı takımda hatırlamıyorum bı oyuncu takımı bu kadar kötü etkilediğini. Trabzonlu diye Hüseyin cimsir le Hasan ucuncuyle saten yeterince saclarımızı yolduk. Cech milli takımda on liberoda oynuyo oynasa aykuttan kotumu oynar . Sezer badur U gönderdik aykuttan daha mı kötüydü. Barış Atas Ceyhun Aykut'un yanında xavi.artık hocada kabullenmeli. Jebrini isindirmali colman yada zokora nin yokluğunda . Jebrin olmazsa Serkan olmalı ama aykuttan olmuyo. Adam genc diyolar 24 yasına gelmiş artık futbolunu daha fazla gelistiremez. 1461 e gönderelim dicem. 1461 e yazık olcak.

FC-ST-PAULI-61
02.04.2012, 01:49
Sow Topa dogru kostu giray onun arkasindan kosmak zorunda kaldi Pozisyon net Ofsayt.
Toroglu , Merk falanda öyle dedi.

Gökhan Baymak
02.04.2012, 01:49
Baris atas > aykut akgün

Barış Ataş * 12124234484324 < Aykut Akgün

ccd6167
02.04.2012, 01:50
mac oldu bitti ama aklmda 34. dk kaldi

boyle devam etmeli bu durum.

tg kale arkasina hakim olursa mukemmel olur bence..

Ömer_
02.04.2012, 01:52
Mactan once yazmistim yine tekrarliyorum sb gardini almis rakibe bilincsiz saldirmaz rakibin hatasini sabirla bekler ve onun uzerine gider bizim en buyuk yanlisimiz rakip gardini almis defansi ortadan delmeye calismamiz getir getir buraka oyna top kaybi yapsin don geriye mars mars ayni seyleri onlarca tekrarladik kenarlardan orta yapsan kafa vuracak oyuncumuz yok tercih hatalari devam ediyor sb bahceden tek eksigimiz "futbol zekasi"

Renkdaş..fenere kenarlardan saldırmak anlamsız gelir.çünkü ligde kenarlardan pozisyon en az veren takımlardan biri fener.anadolu takımları fener defansında serdarın üzerine oynadıkları zaman çok pozisyona giriyorlar.bu maçta serdarın yerine bekiri oynatmaları çok akıllıca.stochun yerine caneri alarak ileri geri bize top göstermemeye çalıştılar.nitekim bu taktik tuttu.stoch baştan oynasaydı daha rahat pozisyonlara gireridik.çünkü stoch geriye yardım edemiyor.fener bu sene ilk defa alan daraltarak defansif oynadı.bizim yapmamız gereken bol şut çekmekti.her topu Burakla buluşturma hastalığı nüksetti.colman şut çekmeli.transferde şut çeken futbolcu önceliği almalıdır.

FC-ST-PAULI-61
02.04.2012, 01:54
Aykut orta sahada berbat oynuyor , yanindaki Adama veriyor ve saklaniyor baska bisey yapmiyor.
Aykut bence bir Stoper.

DeAgLeMaNyAq
02.04.2012, 02:04
O hesabın Fırat Aydınus'a ait olmadığı ortadayken hâla inananların çıkması enteresan. Asıl irdelenmesi gereken FB'lilerin sığındığı eski hakem Lale Orta'nın attığı twiti ki o hesabın da ona ait olup olmadığı hakkında net bir fikre sahip değilim. Talimatta işine gelen kısmı paylaşmış ama asıl bu maçtaki pozisyonu konu eden örneği göndermemiş. Ona cevap olarak bunu atmışlar ama sesi çıkmamış...

Giallorossi
02.04.2012, 02:04
Nasıl**? Gol ofsayt değil ki. Bu oyuna iyi bile bir puan.. Adam geriden çıktı ofsayt yok bence...

Gol 100%, bilemedin 110% ofsayt.

objek
02.04.2012, 02:10
Renkdaş..fenere kenarlardan saldırmak anlamsız gelir.çünkü ligde kenarlardan pozisyon en az veren takımlardan biri fener.anadolu takımları fener defansında serdarın üzerine oynadıkları zaman çok pozisyona giriyorlar.bu maçta serdarın yerine bekiri oynatmaları çok akıllıca.stochun yerine caneri alarak ileri geri bize top göstermemeye çalıştılar.nitekim bu taktik tuttu.stoch baştan oynasaydı daha rahat pozisyonlara gireridik.çünkü stoch geriye yardım edemiyor.fener bu sene ilk defa alan daraltarak defansif oynadı.bizim yapmamız gereken bol şut çekmekti.her topu Burakla buluşturma hastalığı nüksetti.colman şut çekmeli.transferde şut çeken futbolcu önceliği almalıdır.

Kapali defans oynayan antalya mersin vs gibi takimlari acmakta zorlandigimizi herkes biliyor goruyor artik bizim deyisik hucum taktikleri gelistirmemiz lazim sut ozelligi olan oyuncular alinmali ama onlara o sutlari attiracak ondeki santrafor tipine sahip olmamiz lazim bizim oyuncular futbolun ya tutarsa hele bir one dogru gidelim bakalim ne olacak meceralarini oynuyorlar tuttuguda oluyor ama biz bu isi bilerek yapmamiz lazim bu arada kalite olmadimi bilincte olmuyor bu takima 3 nokta transfer lazim

Gökhan Baymak
02.04.2012, 02:12
Gol 100%, bilemedin 110% ofsayt.

Bence değil.. Ama tartışılabilir.

x_man
02.04.2012, 02:13
ne adamsınız % 100 ofsayt olan bir pozisyonu nasıl tartışıyorsunuz

Ömer_
02.04.2012, 02:19
Kapali defans oynayan antalya mersin vs gibi takimlari acmakta zorlandigimizi herkes biliyor goruyor artik bizim deyisik hucum taktikleri gelistirmemiz lazim sut ozelligi olan oyuncular alinmali ama onlara o sutlari attiracak ondeki santrafor tipine sahip olmamiz lazim bizim oyuncular futbolun ya tutarsa hele bir one dogru gidelim bakalim ne olacak meceralarini oynuyorlar tuttuguda oluyor ama biz bu isi bilerek yapmamiz lazim bu arada kalite olmadimi bilincte olmuyor bu takima 3 nokta transfer lazim

Vittek iyileşse ilacımız olacak diyeceğimde,ne zaman takıma adapte olur bilinmez.mesela volkan ile olcandan biri kesinlikle fazlalık.şuan fazlalık olcan gözüküyor.iyi değil ve dinlendirilmesi gerekiyor.alanzinho,olcan,volkan kısa adamlar.bu kadar kısa adamla bu lig gitmez.fiziği kuvvetli iyi şutörlere ihtiyacımız var.alanzinho sorun çıkarmayan futbolcu olabilir ama dikkat ettim hep çıkarken kaptırdığı toplardan pozisyon yedik.ortaya 2 ,defansa 1 adam kesinlikle alınmalı.

trabzonlux61x
02.04.2012, 02:21
Markus merk 100% ofsayt diyor kurallar öyle. Sowun topa dokunup dokunmamasi önemli degil sonucta topa gidiyor baronin sut acisi daha iyi oldugu icin topu ona birakiyor.

krdnz
02.04.2012, 02:25
angutların görseli güzel olmuş..

serdaracıl
02.04.2012, 02:28
Bizim takımda ortasahalarin kaleye sut çekmesi yasak. Boş kalede bile burAka veriyolar. Burak in artık bu takımdan gitme vakti geldi Burak olduğu müddetçe biz ayağımızda rakipten fazla top tutamayız. Vittek bu yıl oynasaydı burak kadar gol atamazda ama takıma daha faydalı olurdu.

Ayrıca hocanın bu Aykut ısrarını anlamıyorum biz bu aykutla ikinci lig takımlarını yenemeyiz. Ben hiç bı takımda hatırlamıyorum bı oyuncu takımı bu kadar kötü etkilediğini. Trabzonlu diye Hüseyin cimsir le Hasan ucuncuyle saten yeterince saclarımızı yolduk. Cech milli takımda on liberoda oynuyo oynasa aykuttan kotumu oynar . Sezer badur U gönderdik aykuttan daha mı kötüydü. Barış Atas Ceyhun Aykut'un yanında xavi.artık hocada kabullenmeli. Jebrini isindirmali colman yada zokora nin yokluğunda . Jebrin olmazsa Serkan olmalı ama aykuttan olmuyo. Adam genc diyolar 24 yasına gelmiş artık futbolunu daha fazla gelistiremez. 1461 e gönderelim dicem. 1461 e yazık olcak.

Burak'ın gitme vakti geldi mi? oldu.

Ömer_
02.04.2012, 02:42
bakalım kaç maç ceza verecekler.fenerin hazırlık maçında sahaya dalan binlerce taraftara aldığı ceza 2 maçtı.

ThePatriot61
02.04.2012, 02:47
https://p.twimg.com/Apal9IiCMAEbfvH.jpg:large

Ibrahim Gaygusuz
02.04.2012, 03:22
Sow kisilik olarak hosuma gitti.

Tolga'nin kafasina vurdu yanlislikla, sonra Tolganin kafasina uzanip optu ve ayaga kaldirdi onu.

Ergin Varlibas
02.04.2012, 03:22
https://twitter.com/#!/FAydnus

daha once paylasilmismi bilmiyorum ama bakin neler demis :)

Ergin Varlibas
02.04.2012, 03:23
Bence değil.. Ama tartışılabilir.

sen tartisa dur renktas.. https://twitter.com/#!/FAydnus (https://twitter.com/#%21/FAydnus)

alan
02.04.2012, 03:37
https://twitter.com/#!/FAydnus (https://twitter.com/#%21/FAydnus)

daha once paylasilmismi bilmiyorum ama bakin neler demis :)

Sahte bu hesap.

DeAgLeMaNyAq
02.04.2012, 05:00
Taraftarlarca atılan yabancı maddelerin müsabaka görevlileri ile kulüp futbolcu ve görevlilerine isabet etmesi halinde ilgili kulübe Süper Lig için 15.000.-TL, 1. Lig için 7.500.-TL, 2. Lig için 5.000.-TL, 3. Lig için 2.500.-TL’den az olmamak üzere para cezası verilir. Ayrıca olayın ağırlığına göre para cezası yerine veya bu cezaya ilaveten bir veya birden fazla saha kapatma veya seyircisiz oynama cezası da verilebilir.

Saha olaylarının müsabakanın duraklamasına sebebiyet vermesi halinde ilgili kulübe Süper Lig için 20.000.-TL, 1. Lig için .10.000.-TL, 2. Lig için 7.500.- TL, 3. Lig için 5.000.-TL’den az olmamak üzere para cezası verilir. Ayrıca olayın ağırlığına göre para cezası yerine veya bu cezaya ilaveten bir veya birden fazla saha kapatma veya seyircisiz oynama cezası da verilebilir.

Stadyumlarda toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde, söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması yasaktır. Anılan yasağın aynı sezon içerisinde üçüncü kez ihlali halinde sorumlu kulübe; Süper Lig için 120.000.-TL’den 240.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 40.000.-TL’den 80.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için 24.000.-TL’den 48.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 16.000.-TL’den 32.000.-TL’ye kadar para cezası verilir.

Bu 3 maddeden 3 ayrı ceza gelecek. Tabii küfür sınırında olmadığımız için sonuncusundan seyircisiz oynama verilemiyor. Gerçi verilse de play off'a yansımıyor. 3 ayrı maddededeki belirlenen rakamlara bakarsak da 150 bin TL civarında bir ceza garanti gibi gözüküyor. İlk 2 maddeden de muhtemelen 2 maç ceza gelecek ama saha kapatma mı yoksa seyircisiz oynama mı belli olmaz. Aslında disiplin talimatında saha kapatma cezası daha ağır bir yaptırım olarak algılanıyor çünkü takımı deplasmana götürmek zorunda kalıyorsunuz bu da ek masraf demek. Diğer türlü zaten kadınlar ve çocuklar olayı geldiğinden seyircisiz kavramı da pek kalmadı. Daha önce söylediğim gibi saha kapatma yani tarafsız sahada oynama cezası, İstanbul'da oynamaya imkan tanıyorsa bu takımın işine gelir. Play off'larda git gel yapılmaz takım 1 ay boyunca İstanbul'da kalır. Tabii son dönemde federasyonun kadınlar ve çocuklar olayının reklamı adına saha kapatma cezasını neredeyse hiç uygulamıyor. En son hatırladığım aylar öncesinde BJK'nin Ordu maçını Antalya'da oynaması vardı. Daha sonra Süper Lig'de böyle bir ceza verildi mi hatırlamıyorum...

Mert Pasa
02.04.2012, 08:13
Istanbul medyasi yine basladi yok tatil edilmeliydi yok soyle olunmaliydi ulan serifsiz medya 2 hafta önce gs lilarin kafasi yarililrkekn ne kadar konustunuz ilk macta yapilan pislikleri ne kadar gösterip konustunuz . Bügün stadyumda söylenen yarisini size hediye olsun 1 olay disinda taraftari tebrik ediyorum 2 macdan fazla ceze veremezler fb ne kadar verdilerse bizede aynisini verecekler bu serefsizler

Hem de Fenerin bir sezonda kacinci buyuk olayiyken.Trabzonsporun son bilmem kac yillik sicili anne sutu gibi(volkan demirel ve emre belezoglununki haric) ak ve temiz.

Yine de kendi muhasebemizi yaparsak,stres ve ofke duzeyimizi macdan gunler once yukseltip takima bunu dolayli olarak yukledigimizde teorik olarak ne olabilir:

1-%10 maca golle baslariz costukca bendimizi cigner asariz,rakip un ufak olur.
2-%90 macin dengeli gitmesi bizim stresli takimimiz yuzunden imkansizlasir,hele de karsi taraf sakinse gol yeriz her gecen dakika dagiliriz.

Hatta pratikde bu oran Trabzonsporumuz icin 1.sikki %1 seviyesinde yasatmaktayken bizim gecmis tecrubeleri yok sayip boylece davranmamiz bu duruma yol acti.

Yine de gosterdigimiz tepki asilsiz ve mesnetsiz degildi ve bize zarar verse de cok da kizamadim bu duruma.

Travelair
02.04.2012, 08:40
Bu arada kulübe zarar veren kim olursa olsun, benim gözümde ne taraftardır, ne başkandır, ne hocadır, ne futbolcudur. Bu bağlamda hem de insanlık suçu sahaya çakı atanın emniyet tarafından bir an önce kameralarla tespiti ve yakalanması dileğimdir

Kulüp tarafından internet sitesinden bu konuda sert bir yazılı basın açıklaması yapılmasını da yarınlarımız açısından şart görüyorum

Mehdi
02.04.2012, 08:41
Maçın başlangıcından itibaren konuyu okuyayım dedim.Yaklaşık ilk 10 sayfa taraftara giydirmişsiniz,gerisini okumadım.Akşam keşke stadda olsaydınız da taraftarın sesini duysaydınız.O kadar sinirlendimki tek tek alıntı yapıp karşılık vermemek için zor duruyorum.İlk 10 dakika sadece bilmem neyine ne yapayım fenerbahçe diye inledi şehir.Ses Boztepe'ye bile gitmiş.Yazık vallahi yazık.Size bir türlü yaranamadık da çok umurumda olması gerekir mi onu düşünüyorum.
Maç hakkında yorum yapmak için geldim ama şuan aklımda hiçbir şey kalmadı.
Maç için İstanbul'dan gelen arkadaşlarıma bırakıyorum sözü,akşamki atmosferden biraz bahsederlerse sevinirim.Selamlar.

Kaya
02.04.2012, 08:43
Maça ilişkin çok çarpıcı görüntüler vardı. Skor keyifli olsaydı paylaşımlar da bulunacaktım.
Keyifsiz bir hafta başladı artık...

:(

güneyli
02.04.2012, 08:46
Dün akşamdan bende kalan tek duygu..Fenerin yenilmezliğine kadıköyde biz son vereceğiz.

Doğan BULAT
02.04.2012, 08:52
Bize bir Şota gibi golcü, Hami gibi topa vuran, Ogün gibi defans lazım.. He birde TARAFTAR

Gurpas
Fener in bizi sahada ezmesi çok canımı sıktı bu kadar ezik oynamamalıydık, Psikolojik olarak ezildik ama artık futbolcularımızın bu durumu aşması gerekir çünkü Trabzon böyle bir yer yada psikolojik destek verilmeli futbolculara.

ibzolist
kaleciden dönen topun olduğu yerde keşke colman değil de jaja olsaydı

İdris Toksoy
02.04.2012, 08:54
dönen topa colman sert bir vuruş yapsaydı ah ulan.. bayram edecektik gol olsaydı.

magicyattara
02.04.2012, 08:56
Fener in bizi sahada ezmesi çok canımı sıktı bu kadar ezik oynamamalıydık, Psikolojik olarak ezildik ama artık futbolcularımızın bu durumu aşması gerekir çünkü Trabzon böyle bir yer yada psikolojik destek verilmeli futbolculara.

Oyun olarak ezildiğimizi düşünmüyorum..sadece fb takımı kontrataklara çıktı..kadro olarak bayağı iyiler ayrıca..ergenekon kurmuş bu kadroyu..kolay değil onlarla mücadele etmek..

Doğan BULAT
02.04.2012, 08:58
Futbolcular antreman falan yapmasın sadece şut çalışsınlar daha iyi be !

Tayfun Aydın
02.04.2012, 09:04
zırt pırt ıyun durdu takım tam hızını alacak anons 34. dk ki duraklama adamlara yaradı. zaten bütün topçuları ayrı bir tip adamların taraftarı iyice gerdiler.2. yarıda taraftar resmen sustu gol atmamız bile büyük başarı o ortamda.Bu arada febeş neyi ezdi ben anlamadım topun arkasına geçtiler beklediler e adamlarda topu bilen adam fazla olunca da ayağa paslarla çıktılar.Maç ortadaydı.

Mehmet Uludüz
02.04.2012, 09:05
Colman dışında takım tel tel döküldü,o bile en sonunda dikkat ettiyseniz geriye yavaş adımlarla döndü artık bi dakikadan sonra
Giray efendiyi tebrik ediyorum sen böyle adama önce topu aldırıp sonra müdahale ederim anlayışına devam et her top öyle direkte sekmez
Burak efendiyi gol dışında maçta görmedim sanki ofsayt çizgisi çizilmiş adam orada takıldı bir defa falan geriye geldi o kadar kısacası ölü toprağı serpilmiş gibi oynadık taraftarın hırsının 10 da 1'i futbolcularda yoktu Colman hariç bir kez daha söyliyim

UĞUR DURTAŞ
02.04.2012, 09:06
maraton-burak
yarinki maç ciddi anlamda çok önemli bir maç...

fb nin etkili isimleri var ataklarında takımca defansa yardım etmeliler başta burak olmak üzere olcan ve volkan

ataklarımızda ilerde hızlı çoğalmalıyız geçen hafta olduğu gibi öndeyken korner atıyoruz sadece ceza sahasında burak olmasın çok kötü bir görüntüydü.

stad tam anlamıyla tıka basa dolu olacak maraton trübününün büyük rol oynayacağını düşünüyorum galibiyetimizde,diğer maçlar gibi olmasın lütfen maraton ayağa.....

ciddi anlamda benciklil kadar kötü bir şey yoktur üzülerek yazıyorum ama burak şahsi oynuyor tek ben olayım diyor yarin burak kendine değilde takım oyunu oynarsa rahat goller buluruz ama her hafta yaptığını yaparsa burak
seneye bu takımda yeri yok gerçi sezon sonunda ne olursa olsun gelen iyi teflifte satıkması taraftarıyım,1 metre önünden geçen rakibe baskı yapmıyor
rakip defans oyuncuları en rahat topu bizim maçlarda oyuna sokuyor bu çok net.

yarin aykut direk oynamamalı yazık olur içimden bir ses yuhlanacakmış gibi geliyor onun içindirki colmanın yanında serkan oynamalı alanzinyoda ikinci yarı girsin daha etkili oluyor

şenol hoca büyük hoca her zaman benim gözümde ama son maçlarımızda oyuncu değişikliklerini geç yapıyor diye düşünüyorum.

olcan sakatlıktan dökdükten sonra takımın en formsuz ismi inşallah yarin böyle olmaz kovulduğu eski takımına karşı etkili oynar.

böyle maçlarda cech ileriye çıkmıyor şenol hocanın isteği olmalı.çıktığı zaman daha etkili oluyoruz.

maçın hakemini etki altına almak için taraftarlarımızın rolü büyük aynı zamanda oyuncularımızında.saha avantajını kullanmalıyız.

tolga
celuska,giray,mustafa,cehc
serkan,colman
volkan,adrian,olcan
burak

inşallah kazanan taraf oluruz.

oyuncularımıza yalvarıyorum aykutu şenol hocanın karşısında sevindirmey

şenol hocaya ciddi anlamda inanılmaz saygım var.

bazen bazı oyuncularda ısrar ediyor.

aykutun verimsiz olacağını biliyordum.

serkanın colmanın yanında oynamasını gerektiğini söyledim 2.yarı oldu

olcan formsuz dedim 2.yarı çıktı

burak bencil oynuyor dedim her zamanki bencilliğine devam dedi kendinden başka kimseyi düşünmüyor.

her frikikte topun başına geçmesini mecburimi başka kimse frikik atamıyormı bizim takımda ...

colman süper bir oyuncu ama son dakikadaki fb nin kalecisinin hatasında topa çok aceleci vurdu 4-5 metre ilerlese önü boştu süper bir gol atacaktı ama olmadı.sağlık olsun

-----------------------------------------------------------------------
seneye yabancılarımızın % 95 den kurtulmalıyız

Murat Acar
02.04.2012, 09:07
Maçın başlangıcından itibaren konuyu okuyayım dedim.Yaklaşık ilk 10 sayfa taraftara giydirmişsiniz,gerisini okumadım.Akşam keşke stadda olsaydınız da taraftarın sesini duysaydınız.O kadar sinirlendimki tek tek alıntı yapıp karşılık vermemek için zor duruyorum.İlk 10 dakika sadece bilmem neyine ne yapayım fenerbahçe diye inledi şehir.Ses Boztepe'ye bile gitmiş.Yazık vallahi yazık.Size bir türlü yaranamadık da çok umurumda olması gerekir mi onu düşünüyorum.
Maç hakkında yorum yapmak için geldim ama şuan aklımda hiçbir şey kalmadı.
Maç için İstanbul'dan gelen arkadaşlarıma bırakıyorum sözü,akşamki atmosferden biraz bahsederlerse sevinirim.Selamlar.

Valla ben maçı izleyemedim bile ama kulaklığımı takıp maçı saniye saniye dinledim ve dinlerkende işte özlediğim taraftar budur dedim o taraftarın sesi spikerin sesini bastırıyordu keşke skorda istediğimiz gibi olsaydı ama taraftara laf edenler ya maçı ızlemedı yada ne bileyim alışkanlık oldu artık bu söylemler diye düşünüyorum.Dün gece en iyi şey taraftardı diye düşünüyorum ben maçın özetlerinide izledikten sonra tamamen bu kanıya vardım...

Alper Calik
02.04.2012, 09:07
Trabzondaki taraftarımıza teşekkür ediyorum. En azından koyun olmadığımızı, uğradığımız haksızlığa tepkimiz olduğunu gösterdiler (volkan a atılan bıçak hariç).
fınır hem suçlu he güçlü, istanbulda bize küfür eden, kazım ile dalga geçen camiaya yakışır muamele gördüler.

Ben memnunum. Kimsee durup dururken küfür edilmedi. fınır dönüp kendi arsızlığına baksın !

zafercalikoglu
02.04.2012, 09:15
daha iyi maçlarımızda olmuştu ,hocanın kadro secimindeki yanlışlığı boy gösterdi,aykut ve mustafa gibi tecrübvesiz iki adamla maca cıkmak zaten riskdi,o atmosferin altında ezildiler özellikle aykut,2.yarı yapılan erken mudahale oyun olarak biraz daha iyiydik..
geçmiş Tüm Ts lere,

Mehmet Ç.
02.04.2012, 09:18
Bayan seyircilere büyük görev düsüyor artik gelecek en az 2 mac..

Turgut Altun
02.04.2012, 09:20
Yok tabi.
Hakem yorumcularını dinlemedim ama Uefa'nın yeni kriterlerinde ofsayttaki oyuncu topa dokunmadan bayrak kaldırılmaz.
Sow'un o poizsyonda topa doğru hareketlense de topla oynama niyeti yoktu.
O nedenle gol olduğunu düşünüyorum.

Arkadaş ne kadar çok Uefa gözlemcisi varmış bizde. Nerden duyuyorsunuz bu uydurma kuralları anlamıyorum.

Aktif Ofsayt Nedir?
Rakibin, topa müdahalesini veya topa müdahale şansını engellemek.Örneğin; kalecinin görüş ya da hareket alanını engellemek.
Topa yöneliyor gibi yaparak ya da hareket ederek, hakemin görüşüne göre, rakibi (kaleci ya da oyuncu) oyalayan, şaşırtan hareketler yapmak aktif ofsayttır.

http://c1204.hizliresim.com/w/2/40vmu.jpg

cakalkerem
02.04.2012, 09:20
hocayla olmaz korkaklık cesaretin tersidir ve Şenol hoca malesef kaldıramıyor bu tip maçları

Tayfun Aydın
02.04.2012, 09:25
Korkak oynamadık ama bizdeki hırs takıma ters etki yaptı deli gibi saldırarak başlasaydık febeş maçı 30 dk da bitirebilirdi alex i bence iyi kitledik yskın zamanda bu maçın tekrarı var nasılsa Glo dönüyor Zokora da takıma katılacak playoff daki maç daha farklı olacaktır.

arifberkay
02.04.2012, 09:28
Bo kadronun kapasitesi maalesef budur ki gelinen noktada bu kadro bu yetenklerle bence başarıldır , fazlasını beklmek hayalciliktir....

Suha
02.04.2012, 09:32
takıma değil tüm şehire bir psikolog lazım..bu ne strestir takımın yürüyecek hali yoktu akşam

Hüseyin Gündoğdu
02.04.2012, 09:36
forvet sıkıntımız yok bizim. forvete top taşıma ve tabii ki savunma sıkıntımız var.

forvete lob vuruş denilen bir top atamıyoruz. mehmet topuz kazması bile atıyor biz atamıyoruz.

ortasahada bu maç zokora olsaydı çok rahat edecektik. en azından savunma yapmayı biliyor.

colman ve zokoro'ya alternatif olacak bir adama ve çok tecrübeli bir stopere ihtiyacımız var.

bu iki mevkii de genç ve yetenekli adam kaldıracak mevkiler değil.

iki stoper de genç olmamalı. biri olgun biri genç olabilir. aynı şey orta ikili için de geçerli.

modern futbolda ortasahanın göbeğinde tecrübeli bir adamın olacak.

Faik Yılmaz
02.04.2012, 09:41
Olcanın 2-3 maçtır formsuzluğu göze çarpıyor...

Volkanda çok etkili olamayınca mecbur göbekten gitmeye çalıştık....

Ama rakip iyi kapattı.....

Lig defterini teorikte olmasada kafada çoktan bitirmemeize rağmen rakibin puan kaybı onların için daha önemli olmasına rağmn gereksiz strese girdik....

bunda maalsef en büyük payda maaalesef taraftarımız oldu...

Ertuğrul ATALAY
02.04.2012, 09:42
sezon boyunca şikecilere karşı en etkin en anlamlı en çoşkulu tepkiyi veren taraftarımıza teşekkkür....
şikeciler sanki hiçbirşey olmamış gibi pişkin pişlkin bu günlere kadar geldiler...
34. dakikada suratlarına tokat gibi gelen bu organizasyonu yapanlara teşekkür....
futbol mutbol artık hikaye bu ülkede...
ceza alacağız belki ama 34.dakikada yaşananlar hiç unutulmayacak...

maçın ve sezonun galibi taraftarımza teşekkür...bin teşekkür...

toksoy61
02.04.2012, 09:44
kadromuz genç ve tecrübesiz büyük ve stresli maçları kaldıramıyorlar. olcan-volkan-yumlu-aykut bunlar çok pasif kaldılar. normalde daha iyi oynayan oyunculardı. ama şu bir gerçek colman ın yanına iyi bir orta saha lazım. zokoraya yedek olacak biri. barış özbek yapabilirmi bu işi bilmiyorum. stoperde şart oğlu şart

Burhan Açıkgöz
02.04.2012, 09:45
Kemal Belgin in ofsayt pozisyonu için yorumu
http://tvarsivi.com/?y=37&z=2012-04-01
21:12:00 den itibaren

toksoy61
02.04.2012, 09:46
ayrıca bıçak atma hariç verilen tepkiyide son derece olumlu buluyorum. yüzlerine vuracaksın bunları. herkesi uyuttuklarını sanıyorlar

reha musa bayba
02.04.2012, 09:46
pfdk mail atalım kisilerin yaptıkları kurumları baglamaz diye

Ertuğrul ATALAY
02.04.2012, 09:47
bu arada taraftarın muhteşem tepkisinin başlık olması gerekirdi ama bununla ilgili başlık kapatılmış..ben açmayıo düşünüyordum....ama kapatılacağı için açmadım....

Hüseyin Gündoğdu
02.04.2012, 09:50
4-2-3-1 oyayabilecek bir kadromuz yok.

bu dizilişte orta ikili hem ileri hem geri çok iyi olmalı.

bu tür adamlar da zaten çok az olduğu için devlerde oynuyorlar.

biz 4-1-2-3 oynamalıyız.

1 defansif, iki ofansı besleyebilecek ortasaha. yani DM değil ZM

--------------zokora-------------

------??????----------colman------

volkan--------burak---------olcan

osasuna'da raul garcia diye bir adam var. süper adam. fiyatı da iyi.
böyle bir adam almamız lazım mesela.

Lazman
02.04.2012, 09:51
Protestolar falan hersey guzeldi. tek sahaya bicak atani bulup bacaklarindan sallandiracan. protesto tamamda b*kunu cikarmaya gerek yok.

Okadar olayada 4 mactan assaa ceza veren tff de azizin ussaa satilik,karaktersiz tffdir. ceza belli olsun niyesini yazacam.

Enes
02.04.2012, 09:51
Dün akşam tepki güzeldi bence,keşke bıçakta olmasaydı ama bu taraftarda robot değil siyasetçiler (hepsi) hırsızı koruyor tff hırsızı koruyor,medyayı zaten söylemeye gerek yok.Ceza gelirsede hanım taraftarlarımız on numara tribün yapar hiç şüphem yok...

Faik Yılmaz
02.04.2012, 09:58
Taraftarın bıçaklı ya da su atarkenki tepkisi tabiki tasvip edilemez ancak bunda en büyük suç adaletin sağlamayan makamlardır. İnsanlar adalete güvenmezlerse suçluları kendileri cezalandırma yoluna giderlerki bunda suçu işleyenler kadar adalet dağıtıcılarınında vebali vardır....

Turgut Altun
02.04.2012, 10:05
Taraftarın bıçaklı ya da su atarkenki tepkisi tabiki tasvip edilemez ancak bunda en büyük suç adaletin sağlamayan makamlardır. İnsanlar adalete güvenmezlerse suçluları kendileri cezalandırma yoluna giderlerki bunda suçu işleyenler kadar adalet dağıtıcılarınında vebali vardır....

Su atmanın aması olur, bıçağın olmaz. Bıçak, psikoloji ne olursa olsun, terördür. Onu atan benim gözümde teröristtir. Su, çakmak, bozuk para, ayakkabı, sis bombası atanlar mantığını kaybetmiş, bıçağı atan insanlığını.

Travelair
02.04.2012, 10:08
Eski MHK başkanı da net ofsayt dedi. Aksi zaten ofsaytın doğasına aykırıdır. İnsanları alenen kandırıyorlar

İlker Yazıcıoğlu
02.04.2012, 10:10
Yaşanan bütün rezilliklere(şike süreci) rağmen,bazı arkadaşlar dün yaşanan olaylara hitaben ahlak dersi vermeye devam ediyor.Bırakın bu işleri.Şimdiye kadar düzgün durduk da emeğimizin karşılığını alabildik mi?

Turgay Atalay
02.04.2012, 10:10
Dün 6 futbolcuyla (Tolga,Celu,Giray,Mustafa,Serkan,Colman) fenerle berabere kaldık...Düşünüyorum bu takım 11 tane işe yarayan futbolcu ile oynayabilse neler yapar?

Faik Yılmaz
02.04.2012, 10:12
Su atmanın aması olur, bıçağın olmaz. Bıçak, psikoloji ne olursa olsun, terördür. Onu atan benim gözümde teröristtir. Su, çakmak, bozuk para, ayakkabı, sis bombası atanlar mantığını kaybetmiş, bıçağı atan insanlığını.

Tabiki ama bunda en önemli suç emniyet amirliğinindir.....

Benim cebimdeki evimin anahtarını bile içeri neredeyse almayan polisler çakıyı bıçağı nasıl sokturuyorlar içeri....

Birde şu var...İnsanın için sahaya bir şey atmak varsa bunu engelleyemzsiniz.... adam çıkardı ayakkabısını attı ayakkabılarıdamı almayacaksınız içeri.....

ama yaptıktan sonra hemen tesbit eder ve çok caydırıcı ( 5 milyar 10 milyar ) gibi bir ceza verirseniz ve bunu şiddtle uyguarsanız bakın br daha oluyormu....

ama yapılanlar cezasız kalırsa daha çok madddelr atılır sahaya...

dolaylı
02.04.2012, 10:19
Bayan seyircilere büyük görev düsüyor artik gelecek en az 2 mac..
Saha kapama cezası gelir büyük ihtimalle.Seyircisiz olursa bayanlar seyredebilir.Play off da tarafsız saha gözukuyor.Onu da fb maçına ayarlayıp bu sezon fb trabzona bir daha gelmesine izin vermeyecekler.

Faik Yılmaz
02.04.2012, 10:22
Gelelim maçtaki en tartışmalı pozisyona....

Ofsayta......

Golün nizami olduğunu savunanlar Sowun Pasif ofsaytta olduğunu geriden gelen Baroninin nizami biçimde gol attığını söylüyorlar....

Oysa yan hakem ısrarla bayrağını kaldırmıştı....

Peki Pasif Ofsayt olması için kural nedir ?

Birincisi.. Ofsayt durumundaki oyuncu, topla oynama niyetinde olmadığını açıkça göstermelidir. Topa, ileriye hamle yapmaz. ( Oysa Sow hem ileriye koşmuştur hemde hamle yapacakmış gibi durarak oyuncularımızı yanıltmıştır)

Hatta hakem niyetini iyi görsün diye geriye yürür.. ( böyle bir hamleside yoktur )

İkincisi.. Bu oyuncu aktif alanın dışında olmalıdır. Yani aktif alanda pasif ofsayt olmaz.. ( oyuncu yani Sow bizzat aktif alanın içerisindedir.. taki gol olana kadar)

Yani her açıdan pozisyon ofsayttır...

Ama iptal ederek Uefanın ders kitaplarına girebileceği poziyonu Fenerlilere hoş görünmek adına eline fırsatta geçmişken hemen gol vermiştir....

İddia ediyorum bu pozisyona gol diyen hakemde hakem filan değildir.....Yanlı bir karar vermiştir..... adı İster Markus Merk olsun ister Erman Toroğlu olsun....

sence
02.04.2012, 10:26
Bir yıl boyunca şike konusunda kendisine söz verilmemiş taraftarımızın maçtaki tepkileri normaldi.

Çakıyı iddia ediyorum volkan kendisi sahaya soktu.Taraftarın attığına dair delil var mı ki.Sonra da hakeme vereceğine aklınca show yaptı elinde sahayı turlayarak.

Fenere verilmeyen sadece penaltı.

Bize
Alex :serkanın ayağına basma =sarı
2-Çoğu farketmedi: Giraydı sanırım pozisyonda ceza sahası çizgisi üzerinde kendini yere attı alex.hakemi aldatma= sarı

Selçuk: Burakın ayağını kırmaya niyetlenme =kırmızı o pozisyonda penaltı yok. Lütfen selçukun pozisyondaki kinci bakışlarına dikkat.

Cristian: Alan a arkadan boşa giden tekme =sarı
Golden sonra taraftara hareket=sarı
Burak ın ayağına tekme ve yüzüne hafif dirsek= sarı
Sarı gördüğü pozisyon=sarı

Caner: taraftara hareket çekme=sarı (bu arada bu hareketi lig tv de gören var mı)
Çizgide Volkan a tekme= sarı

Hakemin bizim diğer maçlarda sıkça gördüğümüz insiyatif ! alarak ofsayt olan golü vermesi.

Fatih Öztürk
02.04.2012, 10:40
keşke stada balta sokabilseydimde volkanın kafasına saplasaydım.şerefsiz herif.Trabzon deplasmanı artık bu günlerine dönmelidir.herkesin götü korkacak.hakem denilen şeref yoksununa rağmen nasıl yenilmedik hayret.
şenol hoca senide eleştirmiyoruzda nedir bu hocam,rakibe göre taktiğin yokmudur.fener kapanıyor sende hala bütün topları Buraka verdirme peşindesin.bumudur taktiğin hoca.

fincher
02.04.2012, 10:44
http://img4.ressim.net/out.php/i5597830_1-jpg

Travelair
02.04.2012, 10:47
Aynı değil. Top ortaya atılmadı ofsayttaki adama atıldı. O adam topa dokunacak kadar pozisyonun içine girmeye devam etti

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
02.04.2012, 10:49
Pozisyonun ofsayt olduğu konusunda zerre şüphem yok.

Alp Yavuz 13
02.04.2012, 10:53
O bıçağı atan arkadaş git elini marangoza götür neden koyamadın onu Volkana :D

arifberkay
02.04.2012, 10:58
Fırat gö...nden pasif ofsayt uydurdu golü verdi...Suç onda değil hakkımızı hiçbir ortamda aramayan yönetimde...

Mehmet Ç.
02.04.2012, 10:59
Ofsayt mi tartisiyoruz arkadaslar ya!!!

O pozisyon ofsayyyytttttt....

fincher
02.04.2012, 11:00
Aynı değil. Top ortaya atılmadı ofsayttaki adama atıldı. O adam topa dokunacak kadar pozisyonun içine girmeye devam etti
Ofsayttakinin topa koşması ama dokunmadığı için ofsayt olmadığı şeklindeki açıklama kafamı karıştırdı.Dünden önce bu resmi görsem,açıklamaları okumasam kesin ofsayt derdim.Bilgim o yöndeydi,biraz şaşırdım açıkcası FIFA nın bu talimatına...

Ali Yerlikaya
02.04.2012, 11:00
Kötu onyadigimiz dogru ama hakemin bizi dunku atmosferde bile dogramasi skandal...
Golu atana Baroni oyundan atilmaliydi golden önce golde bariz ofsayt Sow topa dokunmasa bile aktif alanda topa hamle yapiyor bizim stoperlerin hamlesini engelliyor...

Mehmet Ç.
02.04.2012, 11:01
Saha kapama cezası gelir büyük ihtimalle.Seyircisiz olursa bayanlar seyredebilir.Play off da tarafsız saha gözukuyor.Onu da fb maçına ayarlayıp bu sezon fb trabzona bir daha gelmesine izin vermeyecekler.

Saha kapama gelince, baska sehir'de seyircili mi oynaniyor?

Öyleyse hic birsey kayb etmemisiz.. :D Istanbul bizi cagriyorr :D

winner
02.04.2012, 11:02
pozisyonu ilk gördüğümde de şimdi de görüşüm aynı. pozisyon ofsayt sow topa hareketleniyor, vuruş pozisyonunda olmadığı ve baroni'nin arkadan geldiğini gördüğü zamanda tam topa ulaşmışken topu bırakıyor. uzun zamandır fb'nin hakem hatası olmadan bizi yendiğibni hatırlamıyorum. ya ofsayttan gol yeriz ya net penaltılar çalınmaz ya da oyuncumuz haksız oyundan atılır. ilk yarıdaki maçta da cüneyt çakır topa kayan aykut'u oyundan atmıştı. geöen hafta gs maçında yine cüneyt çakır olmayan penaltıyı çalmış, atılması gereken en az iki gs'liyi atmamıştı. saha olaylarını istanbul medyası yine abartıyor. fb'li oyuncuların tahrikleri ise görmezden geliniyor. devre arasında stoch ısınırken kasten kenara doğru gidip tribünleri tahrik ediyor. alex koluna gelen su bardağından sonra nedense kendisini yere bırakıyor. maddelerin atılması doğru değil ama istanbulda bunlar misli ile oluyor. saha kapanırsa ikincilik şansımız artar. bunu binlerce defa gördükki gergin ortam Trabzon'da bize yaramıyor ve saha avantajı kalmıyor. sadece kadınların olduğu relaks bir maç lehimizedir.

winner
02.04.2012, 11:04
Ofsayttakinin topa koşması ama dokunmadığı için ofsayt olmadığı şeklindeki açıklama kafamı karıştırdı.Dünden önce bu resmi görsem,açıklamaları okumasam kesin ofsayt derdim.Bilgim o yöndeydi,biraz şaşırdım açıkcası FIFA nın bu talimatına...

dokunsa zaten ofsayt. pasif-aktif önemi yok.sow doğrudan pozisyonun içinde ve dışında olduğunu gösteren herhangi bir hareketi yok.durmak,başka yöne gitmek gibi...

İlker Yazıcıoğlu
02.04.2012, 11:05
pozisyonu ilk gördüğümde de şimdi de görüşüm aynı. pozisyon ofsayt sow topa hareketleniyor, vuruş pozisyonunda olmadığı ve baroni'nin arkadan geldiğini gördüğü zamanda tam topa ulaşmışken topu bırakıyor. uzun zamandır fb'nin hakem hatası olmadan bizi yendiğibni hatırlamıyorum. ya ofsayttan gol yeriz ya net penaltılar çalınmaz ya da oyuncumuz haksız oyundan atılır. ilk yarıdaki maçta da cüneyt çakır topa kayan aykut'u oyundan atmıştı. geöen hafta gs maçında yine cüneyt çakır olmayan penaltıyı çalmış, atılması gereken en az iki gs'liyi atmamıştı. saha olaylarını istanbul medyası yine abartıyor. fb'li oyuncuların tahrikleri ise görmezden geliniyor. devre arasında stoch ısınırken kasten kenara doğru gidip tribünleri tahrik ediyor. alex koluna gelen su bardağından sonra nedense kendisini yere bırakıyor. maddelerin atılması doğru değil ama istanbulda bunlar misli ile oluyor. saha kapanırsa ikincilik şansımız artar. bunu binlerce defa gördükki gergin ortam Trabzon'da bize yaramıyor ve saha avantajı kalmıyor. sadece kadınların olduğu relaks bir maç lehimizedir.

Katılıyorum.Özellikle dışarıda oynanan derbilerde takıma güvenim daha fazla.Şampiyon olmamız zor ama 2. olacağız,inanıyorum.....

Travelair

Diyorum işte. Orda top ortaya atılmış. Bizim pozisyonda ise resmen ofsayttaki adam gözetilerek üstüne atılmış, topun hedefine çok yakın. Hatta yetmemiş topun dibine girmeye devam etmiş

CesurHamsi
Bu mac Trabzon'da degil baska bi yerde oynansa yenerdik, ben TRABZONSPORLU olarak TRABZON'daki TRABZONSPOR taraftarlarinin maca gitmemelerini tavsiye ediyorum. Bukadar berbat taraftar toplumu olmaz, yaziklar olsun sizin gibi taraftarlara.

İlker Yazıcıoğlu
02.04.2012, 11:08
İşin diğer biryanı,bizim takı bu kadar kötü olmasına rağmen ve de bu kadar çirkeflik dönmesine rağmen,çzellikle derbilerde en az 3 maç hakemler yüzünden puanlar kaybetmemize rağmen,sıralama ve de puan olarak yine de iti durumdadır.Tamam eleştirelim,yanlışları söyleyelim ama yiğidi öldür hakkını ver.Bu takım ligin en iyi takımıdır normal şartlarda.Geçen yıl zaten öyleydi,şimdi de hala öyle.Benim en çok kızdığım,şu gs'nin aldığı hakem orjinli onlarca puandır.

Gurpas
02.04.2012, 11:09
Ofsayt olmadığını düşünenlerdendim ama biraz kızdığım için takımın futboluna o dakikada öyle düşündem. Net ofsaytmış. Bu arada Burak ın pozisyonu Kırmızı kart + Penaltı bütün yorumcuların kanaati bu

Fatih Öztürk
02.04.2012, 11:10
Bu mac Trabzon'da degil baska bi yerde oynansa yenerdik, ben TRABZONSPORLU olarak TRABZON'daki TRABZONSPOR taraftarlarinin maca gitmemelerini tavsiye ediyorum. Bukadar berbat taraftar toplumu olmaz, yaziklar olsun sizin gibi taraftarlara.

şimdi moda Trabzondaki taraftara sallamak.

Levent Kara
02.04.2012, 11:10
sow sadece topun dibinde değil, trabzonlu oyuncunun topa müdahalesinide engelliyor. sowun arkasındaki defans(kimdi hatırlamıyorum) belki kayarak müdahale edecek ama önünde sow var.