PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CNN Suriye'de Yalan Haber Skandalı

EMiRHAN61
09.03.2012, 10:13
Haber içeriği http://www.haberturk.com/medya/haber/722993-cnnde-sahte-haber-skandali-video bağlantısından alıntıdır.

CNN'de 'sahte haber' skandalı! VİDEO
CNN'in sürekli Suriye'den haber aldığı Danny Dayem'in uydurma haber yaptığı, video görüntüleriyle ortaya çıktı...

Dayem olayı çelişkili argümanlarla normal göstermeye çalıştı ama özür dilemek yerine olayın ortaya çıkmasına üzülerek, ''O kısımları silsek iyiydi'' dedi!

CNN'i bitiren haber Suriye devlet televizyonunun yayınladığı videoda Danny Dayem'in, CNN'le canlı bağlantı yapmadan önce etrafındakilere silah ateşlemelerini söylediği görülüyordu. Gayet rahat ve sakin bir ortamda olduğu gözlenen Dayem, canlı bağlantı sırasında son iki saatte yüzlerce kişinin öldüğünü iddia ediyordu.

'O kısımları silsek iyiydi'
Bu rezaletin üzerine CNN'den Anderson Cooper, Danny Dayem'i programına çıkararak bu videoyu sordu. Programda Cooper, Dayem'e "CNN muhabiri olmadığını ve CNN'den tek kuruş para almadığını" söyletiyor, ardından da Suriye devleti izin vermediği için kendilerinin normal yollarla Suriye'ye giremediklerini, bu yüzden de Danny Dayem gibi kişilerin aktardıklarına muhtaç olduklarını söylüyor.

Dayem, kendisinin aslında Suriye'ye Özgür Suriye Ordusu'na katılmak üzere gittiğini, ancak onun yerine bu işi, yani CNN'e haber geçmeyi yaptığını ifade ediyor. Dayem, CNN ve başka Amerikan kanalları tarafından "Suriye'deki özgürlük mücadelesinin genç temsilcisi" olarak bayraklaştırılmıştı. Dayem, her fırsatta Suriye'ye uluslararası askeri müdahale çağrısı yapıyor.

En dikkat çekici kısım ise, programın en başı. Dayem, burada kendisinin birilerine efekt vermek için ateş etmelerini söylediği kısımları "silmeleri gerektiğini" söylüyor. Ardından ise videoda görülen sözlerinin "normal" olduğunu iddia ediyor. Bunlar normalse, ham görüntülerin o kısımlarını niye "aslında silmeleri gerektiği" çelişkisini ise açıklamıyor.

Bir başka çelişki ise, Dayem'in söz konusu CNN haberinde canlı bağlantıda bulunduğu noktadan 400 metre uzaklıkta sivillerin cesetlerini gördüğünü söylemesi, ancak Cooper'ın programında bağlantı sırasında bulunduğu noktada çatışma falan olmadığını, 15 kilometre uzakta çatışma yaşandığını söylemesi.

Programda Cooper'ın Dayem'e, "Ateş etmeye hazır olmalarını söyledin mi?" şeklindeki sözlerini sormaması da dikkat çekici.

Programda kendisini "bu söylediklerim normal" diye savunan Dayem, Twitter hesabında ise "Bunlar Ruslar'ın yardımıyla Esad rejiminin yaptığı kamera hileleri" dedi.

Başından beri yazılmış bi senaryonun oynandığını gördüğümüz , coğrafyamızda yaşanan karışıklıklar zincirinde halkın gözüne soka soka "biz bi oyun oynuyoruz sizi de bu oyuna alet ediyoruz" mesajını verenleri halen göremememiz üzücü. Birilerinin istediği , Suriye için ayaklanmamız. Belkide kendi yaptığımızı kendimize yıktırmak istiyorlar. Çok fazla başlık açan biri değilimdir ama bu konuyu sizle paylaşmak , görüşlerinizi almak istedim.

cakalkerem
09.03.2012, 10:15
okudum sabah bu haberi....mallaşmış millet ne diyeyim

EMiRHAN61
09.03.2012, 22:23
OWkeDKL_c2s

Samet Türkmen
09.03.2012, 22:30
Vidyodaki tercüme de bir arap tarafından yapılmışa benziyor.

EMiRHAN61
09.03.2012, 22:31
CbN3EEEfwss

Samet Türkmen
09.03.2012, 22:34
Bu vidyolar iyi hoş da milleti öldürenler kim ? Kaçanlar ne diye kaçtı Türkiye'ye ?

EMiRHAN61
09.03.2012, 22:39
Türkiyeye kaçanlar zaten düzen karşıtlığından ötürü , can güvenliğinden ötürü kaçtı. Ortadoğuda huzurlu bir ülke bulmak çok zor. İmkansız. Esad suçsuz demem. Lakin ortada Büyük İsrail i kurmak için planlanmış Büyük Ortadoğu projesi ( deşifre olduktan sonra , genişletilmiş kuzey afrika ve ortadoğu projesi adını aldı) ortada iken , 2007de abd dış işleri bakanı aralarında türkiyede olmak üzere 22 ülkenin sınırlarını yeniden belirleyeceğiz dedikleri bir proje varken ben isyancı harekete destekçi olup , dün lawrence leri o coğrafyaya salıp ikiliğe düşürenlerin ekmeğine bugün yağ sürdürmezdim şahsen

Samet Türkmen
09.03.2012, 22:43
Olayların temeli islamda mezhep ayrılıklarını körüklemek. Şahsen Esad'ı da bunun bir parçası olarak görüyorum. Suriye yönetimi için Şii diyorlar. Sünnileri öldürdüğü yönünde iddialar var. Irak'ta da aynı şeyi kullandılar. İslam Dünya'sı bu duruma acilen bir çare bulmalı.

Çok mu zor mezhepsiz , ne olduğu daha açık olan bir islam ?

Tahmin edersiniz ki İslam coğrafyası cehaletin esiri olmuş durumda. Umarım birileri birşeyler yapar.

EMiRHAN61
09.03.2012, 22:51
Olayların temelinde isyan etmek için para alan , silah alan , askeri ve ideolojik eğitim alan gruplar var kanımca. Bugünlerde Türkiyede insanları bu konuya yönlendirmek için hararetli ve telaşlı organizasyonlar düzenleyen STK'ların da Suriyedeki bu örgütlerle eşli çalıştığını görmemek elde değil. Aslında Türkiyedeki bahsettiğim bu STK'lar ı izleyen kendi içlerindeki çatışmaları ve ayrılıkları gören , Suriyedeki senaryoyu otomatikman çözecekler bence ama. İşte orada medya faktörü devreye giriyor ve arada kalmış insanları yönlendiriyor.

Ürkütücü bir senaryo daha çizeyim.
Suriyede pkk çizgisindeki kürt gruplar islamcılara yanaşmaya başlamış , isyancı hareketi destekler hale gelmişler. İsrail in sözde kürdistanı akdenize indirip petrol ticaretinde koridor oluşturma , kaçakçılık için liman kontrolü sağlamak , akdenizde stratejik üs konumuna getirebilcek bir bölge oluşturmak için zemin hazırladığını da görebiliriz. Irakın kuzeyi , Suriyenin kuzeyi derken yarın Türkiyenin güneyinin de kaynamayacağına dair rahatlık içinde olan yahut bu olayların bize de sııçramasından endişe etmeyen varmıdır?

Samet Türkmen
09.03.2012, 22:53
Direkt olarak yazayım ben o zaman :) Türkiye ile İsrail'in eninde sonunda savaşacağını düşünüyorum.

EMiRHAN61
09.03.2012, 22:57
O kaçınılmaz son zaten. Ama şu an Türkiye izlediği politikayla israilin ekmeğine yağ sürüyor. Yeni osmanlı hayali 1 yıl geçmeden çöktü. Komşularla sıfır sorun politikası komşularla sırf sorun haline geldi. Başbakanın hastalığı da bu konuda çalışmaları yavaşlattı diye düşünüyorum. Belki de dünyanın yeniden şekillendiği şu dönemde Türkiye etkinliğini kaybetti. Ayrıca isyancılara destek veren tavrı israile göz kırpmak oldu bence. ÖZGÜRLÜK adımlarının atıldığı ilk bölgelerden Libya şuan 2 özerk bölge halinde bölünmüş durumda. Özgürlük konusunda oraları örnek alan ve isyan eden diğer bölgelerin başına da sırasıyla aynısı gelecek. 22 ülkeden bahsediliyordu. Türkiye de arasında denildi. Göre göre isyanlar nasıl desteklenir anlamıyorum. En büyük diktatör ve zalim dahi olsa ben israilin ekmeğiney ağ sürecek bir adım atmazdım şahsen.

Oğuzhan İnce
10.03.2012, 00:09
Güvenmeyim hiç bir habere güvenmeyin.

Sefer A.
10.03.2012, 01:52
O kaçınılmaz son zaten. Ama şu an Türkiye izlediği politikayla israilin ekmeğine yağ sürüyor. Yeni osmanlı hayali 1 yıl geçmeden çöktü. Komşularla sıfır sorun politikası komşularla sırf sorun haline geldi. Başbakanın hastalığı da bu konuda çalışmaları yavaşlattı diye düşünüyorum. Belki de dünyanın yeniden şekillendiği şu dönemde Türkiye etkinliğini kaybetti. Ayrıca isyancılara destek veren tavrı israile göz kırpmak oldu bence. ÖZGÜRLÜK adımlarının atıldığı ilk bölgelerden Libya şuan 2 özerk bölge halinde bölünmüş durumda. Özgürlük konusunda oraları örnek alan ve isyan eden diğer bölgelerin başına da sırasıyla aynısı gelecek. 22 ülkeden bahsediliyordu. Türkiye de arasında denildi. Göre göre isyanlar nasıl desteklenir anlamıyorum. En büyük diktatör ve zalim dahi olsa ben israilin ekmeğiney ağ sürecek bir adım atmazdım şahsen.

hey gidi hey Ramil Seferov ve Mübariz Ibrahimov :)

bu olaylar InsaALLAH Türkiye'ye siçramaz öyle ve ya böyle, az ve ya çok.....

EMiRHAN61
10.03.2012, 06:54
Fotona kurban olunur :)

oflubektas
10.03.2012, 11:29
Füze radar sistemi için "kontrolü bizim elimizde olacak", " Türk komutanın emri olmadan kuş uçmayacak", "Artık füze teknolojimiz var" diye manşetler atan sözde Müslüman gazetelerin manşetlerini hatırlıyorum da... Şimdi Malatya-Kürecik radarı Amerika'nın İran'a en yakın füze savunma üssü olmuş durumda. Ayrıca Adana/İncirlik'teki 60 adet nükleer başlığı bilmek için askeri istihbarat uzmanı olmaya gerek yok. İsrail ile tatbikatı iptal edip Suriye ile deniz tatbikatları yapıyor, ortak bakanlar kurulu toplantıları, %400 artmış dış ticaret hacmi, ortak pazar ve hatta uzun vadeli "pakt" ları konuşuyorduk.

Hey gidi...

EMiRHAN61
10.03.2012, 20:39
http://www.stargazete.com/politika/haritalari-da-hazir-haber-432011.htm

:)

Samet Türkmen
10.03.2012, 22:28
CNN De Trabzonspora karşı bir haber politikası izliyor. Doğru haber yapsaydı trabzonsporu yapardı :)))))))))))

ohooo abi bu ne ya ? Atın siteden birşeyler yapın. Her yere abuk sabuk yazıyor adam. üye olduğu gibi 100 mesaja çıktı. Ciddiyetsiz ciddiyetsiz dalıyor her konuya

EMiRHAN61
15.03.2012, 09:36
kdQD3o_iQ2Y

Faik Yılmaz
15.03.2012, 10:00
Efendim

Bizim Suriye Politikamız filan yok....

Amerika bugün Suriye' ye düşman biz de düşmanız.....

Yarım saat sonra barışsalar bizde barışırız.....

O kadar basit ve net

Aktivistler deniyor , göstericiler deniliyor zannediyorsunuzki masum halk...

Oysa ellerinde uçaksavarlar , ağır makineliler ve orduları donatacak mermiler var...

Bunları nereden buluyorlar hiç sorguluyormuyuz......

Tutturmuşuz Abd'nin kuyruğuna takılmışız gidiyoruz...

Kimse büyük devletiz filan demesin.....

Libyaya vurulurken "Natonun ne işi var orada " demiştik....

2 gün sonra ilk uçak gönderenlerden biriydik...

Daha sonra ise " ama biz ateş açmadık " diye övündük...

Öldürenlere yataklık yaptık yetmedimi....

yok birde bomba atsaydık....

Ne oldu Libya'da kan kesildimi hayır....

fiili olarak 3 ' e bölündü....

Suriye' de öyle olucak....

ve biz sadece bize verilen rol kadar müdahale edebileceğiz...

sonrada " kardeşim Esad" dediğimiz adama " hain Esed cezasını buldu " diyeceğiz bitecek..

Olansa 6 yaşındaki , kundaktaki bebek kardeşlerimizin canına olucak.....

EMiRHAN61
29.03.2012, 10:04
OBAMA; Toplantının büyük bölümünü Suriye konusuna ayırdık, Suriye konusunda ortak çalışmaya devam edeceğiz..."

ERDOĞAN ; Suriye konusunda üzerimize düşeni yapacağız. Bu konuda ABD ile düşüncelerimizin geneli itibarıyla örtüştüğünü görmek bizleri ayrıca memnun etmiştir...

http://www.intifada-palestine.com/2012/03/we-control-america/

In meeting with settlers in the “Jewish only” colony of Ofra in 2001, Benjamin Netanyahu was caught on camera explaining how he sabotaged the Oslo peace accords and bragging that: “… America is something that can be moved easily.” In 2003, Prime Minister Sharon was quoted as telling the Israeli president: “we [Jews] control America.”

İsrail tarafından söylenen sözün üzerine

Başbakanımız ABD ile düşüncelerimiz örtüşüyor derken , Obama ortak çalışmaya devam ediyoruz derken , dolayısıyla İsrailin ortağı olmuyor mu? Bu işin sonu nereye varacak , sürecin sonu ne olacak çok merak ediyorum.

EMiRHAN61
29.03.2012, 10:22
Rusya, 1 Nisan'da İstanbul'da düzenlenecek ''Suriye'nin Dostları Konferansı''a yine katılmayacak.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandır Lukaşeviç düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin sorusu üzerine, davetli olmalarına karşın İstanbul'daki konferansa katılmayacaklarını söyledi.

Moskova'nın 24 Şubat'ta yapılan ilk toplantıya da katılmadığını hatırlatan Lukaşeviç, ''Davet edilmemize karşın bu sefer de katılmama kararı aldık. Bu tip olayların tek taraflı siyasi yönü var'' dedi.

hamdi_61
29.03.2012, 10:24
@Faik Yılmaz

sadece Suriye olsa yine iyi. bizim herhangi bir politikamız yok.Onlar çoban biz koyun.