PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüm biletler kombine olsa...

Badaloğlu
05.05.2006, 10:14
Arkadaslar, yeni sezonda tüm biletlerin kombine olarak satilmasi için kulübümüz girisimlerde bulunuyormus.Bu konuda sizlerin fikirleri nelerdir?Bilet isi tarihe karisacakmis!...

Olmayacak bir sey degil aslinda...

selçukabi
05.05.2006, 10:19
Bir kere stadin %5'ini rakip takima ayirmak zorunda olduklarindan teorik olarak zaten bu mümkün degil.Satma niyeti olur da alan olur mu, bizim taraftar ne kadar ilgi gösterir kaçparaya alir onu bilemem.

Berberoğlu
05.05.2006, 10:21
Aslinda çok güzel olur..

Fakat söyle durumlar olabilir;

- Kombine bilet alan kisiler büyük ve önemli maçlarda kombine biletlerini fahis fiyata karaborsada sehir disindan(Istanbul, Ankara v.b.)gelen taraftarlara satarlar.

- Sehir disinda yasayanlar sirf büyük maçlar için yillik kombine bilet alirlar ve diger maçlara gid(e)mezler. Böylece tribünlerde bosluklar olabilir.Edited by: memopad

Badaloğlu
05.05.2006, 10:25
Selçuk agabey, o zaman % 5'ni kapsam disi birakarak hesaplayalim.Kapasitemiz belli oldugunagöre bu rakam degismez.Bu deplasman taraftarina 1.000 kisi yer ayiracaksak bu hep ayri tutulur.Yani ne bu rakam artar ne azalir.

Alan olurmu? sorusuna isteyen alsin derim.Zamanla millet mecburen alacak,almazsa maça gidemeyecek ve böylece yeni bir kültür olusmus olacak...Bence bu zamanla oturacak bir düsünce tarzidir.Almayan zaten taraftar olmayacak...

metehan
05.05.2006, 10:25
Geçen sene, hediye kombine bilet kampanyasi yapmistik. Katilim çok fazla olmasa da baslangiç için fena degildi bence. Bu sezon daha iyi bir organizasyonla bu kampanya yenilenebilir. Bence her yil olmali zaten. Böylece bugirisime deBMN olarak katkiyapmis oluruz.Tüm biletlerin kombine olarak satilmasi mümkün olur mu bilemiyorum. Ama isin o tarafina bakmadan, geçen yilki kampanyayi BMN olarak yenileyelim derim ben.

Adem Erdoğan
05.05.2006, 10:32
Kardesim biz burdan trabzonsporumuzu izlemeye gidecegimiz zaman disaridami kalacaz.Böyle saçmalik olmaz.Olamaz.Ozaman hedefte 5000 kapasiteli bi stad yapmak var heralde.

Badaloğlu
05.05.2006, 10:32
Aslinda çok güzel olur..

- Kombine bilet alan kisiler büyük ve önemli maçlarda kombine biletlerini fahis fiyata karaborsada sehir disindan(Istanbul, Ankara v.b.)gelen taraftarla satarlar.

- Sehir disinda yasayanlar sirf büyük maçlar için yillik kombine bilet alirlar ve diger maçlara gid(e)mezler. Böylece tribünlerde bosluklar olabilir.

Çok önemli 2 konuya deginmissin tebrik ederim kardesim.Ama bunada bir çözüm üretmek zorundalar.Ne bileyim sehir disindakiler içinde bir kota gelistirilebilir.Ya da baska bvir yöntem gelistirilebilir.

Karaborsa isinin önü kesilmez ama en azindan sezon basinda bu adamlardan kombine bilet parasi alirsak kulübümüz için çok büyük katkilar saglariz.

Faruk KILIÇ
05.05.2006, 10:45
ben farkli bir konuya deginecem ama bu sezon maratondan kompine aldim memnunum ama bu stadyumun hepsi kompine olacagina inanmiyorum yanliz her yönetimin maclardan önce bazi gruplara ücretsiz dagittiklari biletler hesapi olursa bu kompineler o zaman dolar iste kompine bence güzel olur ama bir yönden bakarsak bu uygulamaya bagli.

shipbroker61
05.05.2006, 10:56
Aslinda çok güzel olur..

- Kombine bilet alan kisiler büyük ve önemli maçlarda kombine biletlerini fahis fiyata karaborsada sehir disindan(Istanbul, Ankara v.b.)gelen taraftarlara satarlar.

- Sehir disinda yasayanlar sirf büyük maçlar için yillik kombine bilet alirlar ve diger maçlara gid(e)mezler. Böylece tribünlerde bosluklar olabilir.

Tabi bu dediklerinin hepsi olabilir arkadasim, burda olay birazda bizim ahlak anlayisimiza kalmis acikcasi buna bir cozum bulmasi zor klubun ve bulmasi gerekmiyor da bence. klup burada kac adet kombine sattigina bakar gibime geliyor.

Ikinci sikla ilgili olarak metehanin da belirttigi gibi gecen sene duzenledigimiz hediye kombine kampanyasi bu is icin bicilmis kaftan. sehir disindakiler kombinelerini alirlar, trabzondaki arkadas, kardes, yegenlerine hediye ederler ve eger buyuk maclarda gelmek isterlerse kombinelerini kendileri kullanirlar.

bak cozumsuz hicbirsey yok aslindasmileys/smiley2.gif

son olarak bence topigi "tum biletler kombine olmali" diye degistirelim derim bensmileys/smiley1.gifEdited by: shipbroker61

Berberoğlu
05.05.2006, 11:04
Aslinda çok güzel olur..

Tabi bu dediklerinin hepsi olabilir arkadasim, burda olay birazda bizim ahlak anlayisimiza kalmis acikcasi buna bir cozum bulmasi zor klubun ve bulmasi gerekmiyor da bence. klup burada kac adet kombine sattigina bakar gibime geliyor.

Ikinci sikla ilgili olarak metehanin da belirttigi gibi gecen sene duzenledigimiz hediye kombine kampanyasi bu is icin bicilmis kaftan. sehir disindakiler kombinelerini alirlar, trabzondaki arkadas, kardes, yegenlerine hediye ederler ve eger buyuk maclarda gelmek isterlerse kombinelerini kendileri kullanirlar.

bak cozumsuz hicbirsey yok aslindasmileys/smiley2.gif

son olarak bence topigi "tum biletler kombine olmali" diye degistirelim derim bensmileys/smiley1.gif

Haklisin kardes.

2. konu zaten çözülür. Nitekim ben de Istanbul'da yasamama ragmen 2 yildir kombine biletim var. Ama biletimi memlekettekiabim kullaniyor. Ben memlekette olursam, ki senede 2-3 maç ancak, ben gidiyorum tabii.

Karaborsa konusu maalesef her türlü yasanir. Önüne geçmek çok zor. Nitekim ben hayatimda tek bir kez yurtdisinda maça gittim. Manchester United - Chelsea maçiydi. Bileti senelik kombinesi olan birinden karaborsa olarak almistim. 29 sterlinlik bilete, 35 sterlin vermistim gerçi.(kale arkasi).

Badaloğlu
05.05.2006, 11:04
son olarak bence topigi "tum biletler kombine olmali" diye degistirelim derim bensmileys/smiley1.gif

Seni kiracagima disimi kirarim...smileys/smiley1.gif

Burçak
05.05.2006, 11:10
bunun olmasi çok zor. nasil olur bu. ancak takimin süper yildizlarla donatilmasi halinde olur. gerçekten sampiyonluk mücadelesi verilecegine inanmasi gerek taraftarin

Berberoğlu
05.05.2006, 11:18
bunun olmasi çok zor. nasil olur bu. ancak takimin süper yildizlarla donatilmasi halinde olur. gerçekten sampiyonluk mücadelesi verilecegine inanmasi gerek taraftarin

bence olur. olmaz diye bir sey yok.

bakiniz:Bursaspor. bu sene nerdeyse biletlerin tamamini sezon basinda kombine olarak sattilar.

dediginiz gibi, gerçekten sampiyonluk mücadelesi verilecegine inanmasi gerekiyor taraftarin. zaten inanmiyorsa taraftar degildir ki...

emre81
05.05.2006, 11:26
Bence su sartlarda ütopik ve populist bir yaklasim olmus yönetimin bu düsüncesi. Kombine satislarinda tavan yapan takimlarda bu bir strateji haline gelmis ve müthis pazarlama stratejileri var bu konuda en önemlisi taraftari tribüne çekecek onlarin istedigi transferler yapiyorlar bu takimlar hangileri Real,Barca,M.utd.,Chelsea filan. Yani kombine satisi için onu destekleyen diger sartlarin saglanmasi lazim öncelikle bizim durum havaalini yapmadan uçak indirmeye kalkmak gibi yani su durumda. Ortada ne transfer, ne pazarlama var ama kombine satma arzumuz var umarim bu arzuyu yildiz transferler ve gerekli stratejilerle tetiklerler de bu söz havada kalmaz.

Badaloğlu
05.05.2006, 11:32
Bence ütopik degildur.Yönetim çiksin desinki artik Avni Akerde bilet satisi yapilmayacaktir.Isteyen buyursun kombineti alsin.

Tabi bunun yaninda taraftari tribüne çekecek transferleri ya da diger etkenleri devreye sokmalidir.Ama kesinlikle bilet satisi ortadan kalkmali...Maçina göre tribüne giden taraftarlar artik tarih olmali...Bu radikal kararlari verirseniz yönetim diger yöntimlerden farkli olur.Yoksa sizde siradan bir yönetim olursunuz.

Harun
05.05.2006, 11:39
Bence tüm biletlerin kombine olmasi çok saçma.Bu demek oluyor ki stad 25 bin kisilikse 1500 ü rakip için bunu saymalayim,basindi locaydi bunlarida çikartin geriye kalan 20 bin kombine biletli seyirci olursa bu 20 binin disinda kimse maça gidemeyecek demektir.Disardan gelenleri saymiyorum bile sehirde bile bu sikintidan dolayi maça gidecek olanlar engellenmis olur.Isin diger kötü tarafi tribünün sahayi etkileyecigi en iyi yeri yani maratonun ortasini kombine yaptilar ve tribünleri susturdular.Bu is öyle sirf para kazanalim pesin alalim düsüncesi ile olmaz.Çok ince detaylar mevcut bunlar iyi analiz edilerek bu yola çikilmali.

geronimo_61
05.05.2006, 11:41
Bence su sartlarda ütopik ve populist bir yaklasim olmus yönetimin bu düsüncesi. Kombine satislarinda tavan yapan takimlarda bu bir strateji haline gelmis ve müthis pazarlama stratejileri var bu konuda en önemlisi taraftari tribüne çekecek onlarin istedigi transferler yapiyorlar bu takimlar hangileri Real,Barca,M.utd.,Chelsea filan. Yani kombine satisi için onu destekleyen diger sartlarin saglanmasi lazim öncelikle bizim durum havaalini yapmadan uçak indirmeye kalkmak gibi yani su durumda. Ortada ne transfer, ne pazarlama var ama kombine satma arzumuz var umarim bu arzuyu yildiz transferler ve gerekli stratejilerle tetiklerler de bu söz havada kalmaz.

aslinda on numara bir teshis bu sonuçta futbol sektöründeki izleyiciden (taraftardan) bir seyler talep edebilmen için önüne akli selim projeler koyman lazim..

futbol sektörü her ne kadar çok duygusal olsa da (trazbzonspor aski bizim için baska) projesiz ve plansiz bir yapi içerisine girmek mevcut durumdan daha kötü duruma götürebilir bizleri....

nacizane tavsiyem, kararli ve akilli projelerle tüm biletlerin kombine olmasi saglanmali ama gelecek sezon için degil...

1- Yeni yapilacak stad eger yapilacaksa ki yapilmali tüm kombine satisi projesi orasi için düsünülmeli..

2- sadece günü kurtaran transferler ile degil de her dönem takimin daha üstüne koyacagimiz kalbur üstü ve tanimlamaya göre yidiz oyuncularla görselligi ve izlenirligi arttirmamiz lazim.

3- en büyük is taraftar gruplarinda beli mekanlari parselleyip gerçekten saldirttan taraftar tribünü profilini saglamalilar. üstte söyledigim iki madde geçerli olsa bile sadece ekonomik yönü için önemli ekonomik basarinin saha sonuçlarina bagliligini ise üçüncü etken belirleyecektir.

saygilarimal

Adem Erdoğan
05.05.2006, 11:43
Biz barcelonamiyizki bütün biletler kombineden gidecek.4 milyonluk bilet alici bulamiyo bu isnasil olacak.Hele bi stad yapilsin bakalim.

The Legend
05.05.2006, 11:52
Tüm biletlerin kombinesatilmasi biraz saçma olur.bence.

Y.Sert
05.05.2006, 12:00
KESINLIKLE KARSIYIM BU FIKIRE.

ne yani yilda bir defa avni akere gitme sansim oluyor.ondada bilet bulamiyacakmiyim.

ha koltuklarin dörtte üçünü kombine yapsinlar.ama disaridan gelecek taraftarada bir bölüm ayrilsin.

ne yani rakip takima 1000 kisilik yer ayrilacak,ama ben gelecegim bana yer yok.saçma.

shipbroker61
05.05.2006, 12:12
ahmet (badaloglu), kardes ben latife olsun diye soylemistim onu ama sagolasin benim icin disini bile feda edip degistirmissin hemen.

arkadaslar, herhalde yazilan bu sey 100 % olarak uygulanabilecek birsey degildir. bunu dunyanin diger buyuk klupleri bile basaramamiski bizim basarmamiz mumkun olsun. yalniz benim burda itirazim olan noktalar sunlar,

1. belli bir beklenti karsiliginda bu iste yer alabileceginin belirtilmesi. bu benim nazarimda kesinlikle kabul edilebilecek veya tartisilacak bir konu degildir. eger taraftarim diyorsan ve imkanin varsasartsiz/kosulsuz kombineyi almak zorundasin. yok iyi transfer, yok yeni stad daha neler......

2. bunun stad/taraftar yapisini bozacaginin belirtilmesi. bunu da ozellikle bu sene maratonun ortasinin "maraton ozel" olarak degistirilmesi. burada hakli serzenisler olabilir ama kusura bakilmasin bundan onceki donemlerde de maratonun ortasi oyle super bir performansi olan bolum degildi. onceki senelerde neyse su anda da o bence. ve eger buna itirazi olan varsa oradaki kombineleri layikiyla kullanacak olanlar alirlar ve oradaki "cekirdekci" tabir edilen toplululgun yerini alirlar. 1 herzaman 0 dan daha buyuktur. sikayet edecegine kombineni al sen otur orda derler adama...

3. boyle bir konu utopik olabilir ama populist asla... yoksa ben kelimeleri mi karistiriyorum???smileys/smiley1.gif

ahmet fazla polemik yaratmamasi icin sana zahmet topigi gene eski haline dondurebilir misin???? ne senin disin kirilsin ne de gereksiz kavga olsun kardes....smileys/smiley2.gif

Aslıhan
05.05.2006, 12:17
Bu yazilanlari yönetimde mutlaka düsünmüstür. Bence bir kisitlama mutlaka olacaktir . Hepsini kombine yapmak demek sehir disindaki taraftarlari yok saymak demektir bunu da hiçbir yönetim yapamaz.

Badaloğlu
05.05.2006, 12:32
ahmet fazla polemik yaratmamasi icin sana zahmet topigi gene eski haline dondurebilir misin???? ne senin disin kirilsin ne de gereksiz kavga olsun kardes....smileys/smiley2.gif

Dedikya seni kiracagimiza disimizi kirariz.Öyle olsun...

Harun kardesim, simdi sana soruyorum.Traibündeki gruplarin alayi kombine alsa stada gitmeyeceklermi?Neden bazi seyleri farkli yerlere çekmeye ugrasiyorsunuz?Tribüncü adam alir kombinesini,maç zamani gelincede çikar tribününe...

Çarsinin bulundugu tribün elemanlarininçogunlugunun kombinesi var.Ayrica kombine aldiginiz zaman geçen haftaki gibi fener maçi ya da gs maçi öncesi yasanan bilet kuyruk rezaletleride ortadan kalkacaktir.

Çilginlar mesela,seneye böyle bir sey olsa maçlara gitmeyeceklermi?Kombinelerini alip tribünde yerlerini almayacaklarmi?Kombinealan adamin düsüncesi su olmalidir.Önce bu biletle kulübüme katki saglamak benim vazifemdir.Devamlilik esastir.Takim iyi ise tribünde olayaim, takim kötüyse bilet alipta ne yapayim? mantigini çöpe atalim...

Yukarda bir arkadas yazdi, senede 1 defa Trabzona gittigimde maç bileti alip maça gidemeyecekmiyim?diye soruyor...Naçizane bende diyorum ki; bu arkadas kombinsini alsin, orada akrabasi varsa ona hediye etsin senede bir defa Trabzona yolun düsersede kombine biletini hediye ettigin akrabandan bir maçliginada olsa kombineni alip maçina gidersin.Akraban yoksa çok sevdigin,güvendigin bir arkadasina veyahut tribüncü bir kardesimize durum izah edilip bileti hediye edersin.Vakti zamani gelincede kullanirsin...

Bu konuda olmazsa olmaz demeyin, güzel ve yapici seyler geliyor.Elestirilerde çok yerinde,bir sekilde ortasi bulunacaktir...

Külünkoğlu
05.05.2006, 12:38
Geçen seneki kombine bilet fiyatlarini biri yazsin buraya da biraz serinleyelim diyorum.

ama birde su kombine isinden dolayi "moron özel" bölümü aklima geliyor ki çeliskiler yasiyorum. Bu yüzden "Kombine Kart kampanyasi" nin tekrarindan yanayim. Bi sekilde mevcut yapiyi bertaraf edip "taraftar" olmali Avniakerde zira ortalik "seyirci" den geçilmiyor.

halil ibo
05.05.2006, 12:39
Tamaminin kombineli yapilabilecegini sanmiyorum.Ama büyük bir oran olarak yapilmasinda sakinca olmaz,hatta tribünlerin büyük bir kismi kombineli olmalidir. Edited by: halil ibo

Adem Erdoğan
05.05.2006, 12:48
Kombine satilabildigi kadar satilsinkardesim M öle ucuz uucuz satilmasin bütün stad kombine olacak diye.

Adem Erdoğan
05.05.2006, 12:50
Seneye gelsinler olimpiyata zaten kafadan bi 30000 olur kombine.Kaç aydir bitaraflarimizi yirtiyoruz burada olimpiyat diye diye.Yapar o zaman kombineyi gs gibi 50 60 milyon hem klüp kazanir hem taraftar adam gibi izler maçlarini.

KuĞu
05.05.2006, 12:52
tüm biletler kombine olabilir rakip taraftara 1500 kisilik kontenjan ayriliyorsa trabzona gelmeyen rakip taraftarin biletini de disaridan gelene satacaktir bence böyle düsünülmüstür ve dogru bir yaklasimdir. avni akere gelen tek taraftar grubu ist takimlaridir onlarda sayica fazla degil yani disaridan gelen taraftarimiz için fazlasiyla bilet var bence.

bir de bu olayi fazla abartmamak lazim istanbulda yasayan arkadaslarimiz oradaki maçlarimizi izleyebiliyorlar dramatiklestirmeyelim olayi sadece su izliyor bu izlemiyor diye digiturk veriyor maçlari kimseden gizlenmiyor. Hermaça gidebilecek durumda olan varsa da zaten kombinesini alir burada önemli olan kulübün menfaatidir ve açikta kalan 1500 bilet (belki sayiyi arttirirlar) disaridan gelecekler için fazlasiyla yeter bence.

Uğurtan
05.05.2006, 13:00
abi ya bazen kriz geçircek gibi oluyorum biliyomusunuz..smileys/smiley18.gif

1-Stad yikilmicaksa olimpiyat denen yerde bizans denen il de ne isimiz var?

2-Tüm stadimizi kombine olarak sezon öncesi satmamiz demek ne kadar büyük bir kulüp göstergesidir biliyormusunuz?

3-Lütfen biraz bencil olupta ben bir maça gidemiceeeemmm dicenize kulübünüzün bir ilki gerçeklestirecegini göz önünde bulundururmusunuz..

4-Stad yapin! stad yapin!! diye bagiranlar ve 35 bin 40 bin kisi olsunn!! diye bagiranlar eger 20 bin kombine satilmassa bunun hangi veriye güvenerek yapilcani düsünüyorlar?

5-Herseye çözüm bulunur ama herseye muhalefet te olmaz ki be kardesim dogru bir tanedir 2 tane degil!!!

Hersey trabzonspor2un iyiligiiçin olsun varsin ben 5 sene maça gitmiyim!!!

Nytre
05.05.2006, 13:15
arkadaslar bursaspor 19,700tane kombine satti sene basinda ve bir sorun yasandigina dair bir haber çikmadi ...

tüm stad olmasada stadimizin yüzde 75-80i kombine olursa çok iyi olur. bunun kötü bir tarafi yok bence...

tabi bu kombineleri kulübümüz ne kadar daha cazip hale getirebilir bilmiyorum... bu sene basinda maraton kombinesi alanlara forma verdiler üstelik fiyat 120ytl idi...

shipbroker61
05.05.2006, 13:15
Geçen seneki kombine bilet fiyatlarini biri yazsin buraya da biraz serinleyelim diyorum.

ama birde su kombine isinden dolayi "moron özel" bölümü aklima geliyor ki çeliskiler yasiyorum. Bu yüzden "Kombine Kart kampanyasi" nin tekrarindan yanayim. Bi sekilde mevcut yapiyi bertaraf edip "taraftar" olmali Avniakerde zira ortalik "seyirci" den geçilmiyor.

arastirmaci bmn uyesi gururla sunar. here are the results of turkish jurysmileys/smiley1.gif
VIP-1 (Alt Kat) : Kombine saty? fiyaty 1.750 YTL, Üyelere özel saty? fiyaty 1.400 YTL
VIP-2 (Üst Kat): Kombine saty? fiyaty 875 YTL, Üyelere özel saty? fiyaty 700 YTL
Kapaly Numaraly : Kombine saty? fiyaty 425 YTL, Üyelere özel saty? fiyaty 340 YTL
Maraton Özel : Kombine saty? fiyaty 300 YTL, Üyelere özel saty? fiyaty 240 YTL
Maraton : Kombine saty? fiyaty 150 YTL, Üyelere özel saty? fiyaty 120 YTL
Açyk Tribün : Kombine saty? fiyaty 75 YTL, Üyelere özel saty? fiyaty 60 YTL

shipbroker61
05.05.2006, 13:20
bir ilave daha yapmakta fayda var. hatirladigim kadariyla devre arasinda veya daha sonrasinda klup indirim de yapmisti kombine fiyatlarinda. ama lutfen arkadaslar "klup nasilsa indirim yapar ben o zamani bekleyeyim" kurnazlgina girmeyelim/girdirmeyelim.

klup uyelerine yapilan 20 % indirim de cabasi ustelik 5 taksit imkani da var herkese......ey Trabzonsporlu, imkanin dahilinde klubune uye ol, kombineni al.....smileys/smiley2.gif

Çebi
05.05.2006, 13:22
19.819 kapasiteli Avni Aker'in en az 12-13.000 i kombineli olmasi lazim...Bu durumda her maç için 6-7000 civari bir bilet satisi olacak ki bu da farkli insanlarin maça gelmesi için de yeterli bir sayi diye düsünüyorum...Yanilmiyorsam bu yil 6000 civari bir kombine satisi yapildi...Bu yil bunun en az iki katina çikmasi gerekiyor...Ama biletlerin tamaminin kombine olmasina bende karsiyim...Gurbette olup bir kaç maç için Trabzon'a gelen, büyük maçlarda ikamet ettikleri yerlerden kalkip Trabzon'a gelen kardeslerimize haksizlik olur bu...Her maç en az 6-7000 bilet satilmali...

Burhan61
05.05.2006, 13:25
yazilanlarin tamamini okuyamadim ama bu uygulama yeni degil zaten. geçen sene de tüm tribünler için kombine bilet satiliyordu. satilabildigi kadari satildi geri kalani da her maç satilmaya devam etti.

bu yil da eger tamamini satamazsan ne yapacaksin? hayir biz sadece kombine satiyoruz diyemezsin herhalde. her maçtan önce kombine ile satilamayan yerleri satmaya devam edeceksin.

Badaloğlu
05.05.2006, 14:20
1-Stad yikilmicaksa olimpiyat denen yerde bizans denen il de ne isimiz var?

5-Herseye çözüm bulunur ama herseye muhalefet te olmaz ki be kardesim dogru bir tanedir 2 tane degil!!!

Kardesim dogru söylüyorsun da neden yanlista israr ediyorsun?Evet dogru birdir ve gerçek olanBizans diye bir ilimiz yoktur.Tarihte bir çag açip bir çag kapatan Fatih Sultan Mehmet Han'a haksizlik yapmiyormusun? Ulu hakan Bizans imparatorluguna son vermedimiydi?neden hala daha Istanbul'a, Bizans demeye çalisiyorsun?

Hekimoğlu
05.05.2006, 14:25
halen daha bizans oyunlariyla basari kazanmaya çalisan takimlarinbulundugu sehir oldugu için olabilir.

coach
05.05.2006, 14:27
Kombine biletlerin satislarinin artmasi ve satilmasi için basarinin olmasi lazim,eger yönetim paraya kiyip iyi bir kadro kurar ise komsu illerden hatta Istanbul'lu zenginler bile kombine bilet satin alirlar ama su anki takim ve performansi göze alirsaniz kendi taraftarlarimiz bile kombineye sicak bakmaz.

bordox
05.05.2006, 14:34
Hepsi kombine olmamali,ekonomik zorluklarla yasayan insanlardan Trabzonspor'u izleme firsatini almak haksizlik olur bence.

gerçekefsane
05.05.2006, 14:47
Hepsi kombine olmamali,ekonomik zorluklarla yasayan insanlardan Trabzonspor'u izleme firsatini almak haksizlik olur bence.

Trabzonspor yildiz oyuncu alsin diyoruzsmileys/smiley18.gif tüm biletler kombine olursa karsi çikiyoruz.smileys/smiley18.gifyönetime bu konuda tam destek olunmasi lazim.smileys/smiley2.gifEdited by: gerçekefsane

bordox
05.05.2006, 14:53

Trabzonspor yildiz oyuncu alsin diyoruzsmileys/smiley18.gif tüm biletler kombine olursa karsi çikiyoruz.smileys/smiley18.gifyönetime bu konuda tam destek olunmasi lazim.smileys/smiley2.gif

Bir orta yolu bulmaliyiz yani.Trabzon sehrinde Trabzonspor'un her kesimden insanin ortak paydasi oldugunu unutmamak gerekir.

Vehbi Sancak
05.05.2006, 15:03
satilabiliyorsa, alinabiliyorsa, SATILSIN

kuzey_lee
05.05.2006, 15:11
olmaz diyenlere sasiyorum..

bursaspor bu sene nasil oynadi maçlarini bileniniz varmi?tüm biletler kombine olarak satildi sezon basinda..basta belediyeler ve is adamlari olmak üzre sehrin önde gelenleri 300-500 aldilar kombineleri..hatta aldigi kombineleri tekrar kulube hediye edenler bile oldu..

istendikten sonra hersey olur

metehan
05.05.2006, 15:15
yazilanlarin tamamini okuyamadim ama bu uygulama yeni degil zaten. geçen sene de tüm tribünler için kombine bilet satiliyordu. satilabildigi kadari satildi geri kalani da her maç satilmaya devam etti.

bu yil da eger tamamini satamazsan ne yapacaksin? hayir biz sadece kombine satiyoruz diyemezsin herhalde. her maçtan önce kombine ile satilamayan yerleri satmaya devam edeceksin.

Burhan, muhtemelen böyle olacaktir yine. Bazi arkadaslar, 100.000 Üye Kampanyasi'nda düstügümüz hataya düsüyor yine. Kombine bilet ne kadar fazla satilirsa o kadar iyidir. Buna itirazi olan yoktur herhalde. Bu durumda, "Biz bu ise ne kadar katki yapabiliriz?" diye düsünmek yerine bunun olup olmayacagiyla ilgileniyoruz. Oysa bizim kafa yormamiz gereken sey, bizim neler yapabilecegimizdir. BMN olarak geçen yilki sayiyi nasil artiririz, klüp geçen yil sattigi kombine rakamini nasil asar gibi sorularla mesgul olalim. Biz bunlari yapalim da birakalim hepsi satilmasin, Burhan'in dedigi gibi kalanlari da maç basina satarlar, sorun degil.

Yönetim bu konuda ne düsünüyor bilmiyorum ama bu isin de bazi incelikleri oldugunu biliyorlardir. MEsela bir yildiz oyuncu sözü verdiler. Eger gerçekten böyle bir oyuncu alinacaksa, onun transferi ile kombine satislarinin baslangici çakistirilmalidir, bu satislara olumlu etki yapar. Taraftar takimina sahip çiksin, her kosulda imkani varsa kombine alsin ifadeleri dogrudur ve öyle olmalidir da ama yukarida bahsettigim de basit bir pazarlama teknigidir ve mutlaka etkili olur.

ozcan_asanoglu
05.05.2006, 16:43
dünyada, büyük kulüp olmanin ve seyirci bagliliginin ölçütlerinden biri kombine uygulamasidir, tartismaya hiç gerek yok..

zaten yüzde yüzü satilmaz, mutlaka 3-5 bin birakilir o da arada maça gideceklere yeter..

yalniz taraftar gruplari ile anlasip en etkili yerlere yerlestirilmeleri gerekir.

Külünkoğlu
05.05.2006, 17:21
Barca 85.000 kombinesi olan bir kulüp. Yanliz Nou Camp'daki kombinelerin bir özelligi var. Barca Kombinesi normal maç biletinden daha pahaliya geliyor.

Tabiki kiyas olmaz ama asagidaki rakamlar kabul edilebilir rakamlar degil özellikle bizim Istanbul'da 1 sezon önce fb maçinda 66 YTL maç biletine verdigimiz parayi hesaba katinca. Böyle bir tablo hepimizi utandirmali. Kulübün geldigi noktanin göstergelerinden biridir kombine satislari ve fiyatlari... Insallah bu durum böyle devam etmez. Tabiki yönetimde vaadlerini yerine getirmeli ama ilk önce biz bir tarafin geregi olarak üzerimize düseni imkanlarimizi zorlamamiz gerekiyorsa da yapmaliyiz.

Ibrahim,fiyatlar için tesekkür ederim.

<TABLE style="WIDTH: 266pt; BORDER-COLLAPSE: collapse" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=354 border=0 x:str>
<COLGROUP>
<COL style="WIDTH: 83pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 4022" width=110>
<COL style="WIDTH: 183pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 8923" width=244>
<T>
<TR style="HEIGHT: 12.75pt" height=17>
<TD =xl24 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; WIDTH: 83pt; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt; : transparent" width=110 height=17>VIP-1(Alt Kat)</TD>
<TD =xl25 style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext; WIDTH: 183pt; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; : transparent" width=244>Üyelere özel satis fiyati 1.400 YTL</TD></TR>
<TD =xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt; : transparent" height=17>VIP-2 (Üst Kat)</TD>
<TD =xl27 style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; : transparent" x:str="Üyelere özel satis fiyati 700 YTL ">Üyelere özel satis fiyati 700 YTL </TD></TR>
<TD =xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt; : transparent" height=17>Kapali Numarali</TD>
<TD =xl27 style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; : transparent">Üyelere özel satis fiyati 340 YTL</TD></TR>
<TD =xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt; : transparent" height=17 x:str="Marat&#111;n Özel ">Maraton Özel </TD>
<TD =xl27 style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; : transparent">Üyelere özel satis fiyati 240 YTL</TD></TR>
<TD =xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt; : transparent" height=17>Maraton</TD>
<TD =xl27 style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; : transparent">Üyelere özel satis fiyati 120 YTL</TD></TR>
<TR style="HEIGHT: 13.5pt" height=18>
<TD =xl28 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; HEIGHT: 13.5pt; : transparent" height=18>Açik Tribün</TD>
<TD =xl29 style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; : transparent">Üyelere özel satis fiyati 60 YTL</TD></TR></T></TABLE>

DKaraduman
05.05.2006, 17:23
Ya bana yönetim yavas yavas yeni stad isini ertelemeye çalisiyormus gibi geliyor...smileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif

Külünkoğlu
05.05.2006, 17:31
Ya bana yönetim yavas yavas yeni stad isini ertelemeye çalisiyormus gibi geliyor...smileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif

Trabzonsporu ne kadar da yakindan takip ediyormussun. Dün gelen heyetten haberin var mi ?

Ya sabir...

Badaloğlu
05.05.2006, 17:54

Bunu neye dayanarak söyliyorsun?El-insaf!...

DKaraduman
05.05.2006, 18:06

Iyi de abi yeni biletler kombine satiliyor ve yeni stad yapiliyorsa bu kombineler Akçaabat Fatih Stadyumu için mi satiliyor veya baska bir stad için mi???Bu arada bi yorum yazdik diye bi dövmediginiz kaldi benden çok daha fazla saçma yorumlar yapanlar varken...

DKaraduman
05.05.2006, 18:08

Trabzonsporu ne kadar da yakindan takip ediyormussun. Dün gelen heyetten haberin var mi ?

Ya sabir...

3 gündür çalismam gereken çok fazla sey oldugu için internetin basina geçemedim özür dilerim yeni haberim oldu heyetten...

ctmeoy
05.05.2006, 18:18
en cok istedigim sey bu tüm biletler kombine olsun öyle 3 kurusa falan da degil ne öyle 120 ytlye maraton kombine mi olur

yönetime sesleniyorum adam gibi ses getirecek transferler yap (söz verilen üzere) sonra cek kombine fiyatlarini yukari bak o zaman kulub kar mi ediyor zarar mi kurtuluruz o zaman m.ali yilmaz zihniyetindeki insanlardan büyük kulub iste o zaman oluruz

Badaloğlu
05.05.2006, 18:30

Iyi de abi yeni biletler kombine satiliyor ve yeni stad yapiliyorsa bu kombineler Akçaabat Fatih Stadyumu için mi satiliyor veya baska bir stad için mi???Bu arada bi yorum yazdik diye bi dövmediginiz kaldi benden çok daha fazla saçma yorumlar yapanlar varken...

Degerli kardesim, burada amacimiz kimseyi dövmek degildir.Böyle bir izlenim verdiysem kusura bakma...Bu biletleri yönetim satisa çikarmadi, sadece böyle bir durum olsa diye baslik açtik...Sadece, senin yazdigin yönetimin stad konusunda bizi uyutuyor tarzindaki yorumuna;''bunu neye dayanarak söyledin? '' diye sordum.Senin yorumun saçma demedimki?

Trabzon'a gelen heyet zaten bu stadi yikip yenisinimi yapalim?ya da yeni bir arazi üzerindemi insaa edelim diye fizibilite çalismalari için Trabzon'a gelmisler.Diyelimki yeni bir arazi üzerinde bu stadi yapmaya karar verdiler o zaman Avni Akeri yikmadan kombineleri satmalarida mantikli gözüküyor degilmi...

DKaraduman
05.05.2006, 18:39
Arkadaslar, yeni sezonda tüm biletlerin kombine olarak satilmasi için kulübümüz girisimlerde bulunuyormus</span>.Bu konuda sizlerin fikirleri nelerdir?Bilet isi tarihe karisacakmis!...

Olmayacak bir sey degil aslinda...

Abi eger sunu içermeseydi mesaj bende onu yazmayacaktim zaten özellikle buna dikkat ederek yazdim ben o mesaji

eren_61
05.05.2006, 18:51
olabilirse olsun karaborsa isi kalkar ama o is çoooookkkk zor

U.Sadıkoğlu
05.05.2006, 19:24
abi böyLe oluncada disardan gelenler nasi girecek

Nytre
05.05.2006, 23:06
her maç disaridan 5-6bin kisi gelmiyor ya.. en fazla 1000-1500kisi geliyor.. o kadarida satilmaz disaridakilere ayrilir..

ama kalearkasinin 75milyon oldugu bir kombine ne kadar satildi?

yonetim böyle bir sey düsünüyorsa bu kombineleri ne kadara satacak ki?

ozcilingir
06.05.2006, 01:33
Sezonun tüm maçlarinin biletleri kombine olarak satilirsa , toplam sezonluk saha gelirimiz 3 veya 4 milyon dolardir .

Günümüzde bu parayla kaç iyi futbolcu alinir ?

Kulüp her maçta seyirciden dolayi ceza aliyor , aldigi hasilati federasyona geri veriyor. Kombine satisi yapildimi , Ahmet'in kombinesi kaç numara , oynanan maçta olaymi çikti ?koltuk kirildimi ? Hangi koltuk kirik Ahmet'in koltugu kirik Ahmetyandi yeni yasaya göre kamera görüntüsü ve maç içinde tribündeki görevlilerinçektigi görüntülerle o koltugun sahibi Ahmet ceza alacak,diyelim ceza almadi yirtti, bir hafta sonra Ahmet maça geldigi zaman koltugu kirik , tasa oturacak , o sebeple koltugu kirmayacak. Bir koltuk kaç para , maça verdigin ortalama bilet parasi kaç para ?Maça giden kisi takiminin galip gelmesi için , futbolcularinimotive edecek hareketlerde bulunmali, takimina maddi ve manevi zarar verecek davranislardan kaçinmali, o koltugun sahibi benim diyecek, haftaya geldigim zaman koltugum saglam olsunda tasa oturup üsütmeyeyim diyecek. Koltuk kirma artik moda oldu , bu modanin hepimize zarari oldugunu görüyoruz, Son maçimiz seyircili baska sehirde , neden ne hakkimiz vardi buna , deplasmanda provakasyona geldik.Kendi sahamizda tel örgüleri kaldirdik , ama koltuk kirmada modaya uyduk. l

Önemli bir maçin Karaborsa bileti fiyatina kombine veriliyor onu bile almiyoruz, sonra maç bileti bitince hurra karaborsaci ariyoruz, herifler ISTANBUL dan bilet basip TRABZON da satmaya geliyor, Gücü olan alsin , gücü olmayan genç , ögrenci taraftarlarimizada , taraftar guruplari , dernekler vasitasiyla kombineler alinip verilebilir, tabii bu arada suistimal yapacak kisileride ayiklamak gerekir.

Geçen sene BMN 60 kombine HEDIYE etmisdi.

Bu sene bu sayiyi arttiralim.

Eziklerin geçen yilki kombinelerini ayni yerden almak isteyenler içinsüre 30 NISAN da doldu, bizim kombinelerle ilgili açiklama yok.

Kombinelerinisme ait olmasidolayisiylatribün olaylarinda , hangi bölgede olay çikmissa o bölümdeki kombine sahiplerisorumlu tutulacagi için kombine sahipleride , kombinelerini karaborsa falan önüne gelen kisiye veremeyecekler ,sonucunda tribün olaylarini caydirici bir uygulama olacak.

BADALOGLU fikrini destekliyorum , insallahbizim ufaklik KTÜ yü kazanirda ,her 15 günde bir onu ziyaret bahanesiyel , tüm iç saha maçlarina gideriz.( YILDIZ alinmasa bile )

Saygilarimla

Emre Emiroğlu
06.05.2006, 01:49
<TABLE style="WIDTH: 266pt; BORDER-COLLAPSE: collapse" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=354 border=0 x:str>
<COLGROUP>
<COL style="WIDTH: 83pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 4022" width=110>
<COL style="WIDTH: 183pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 8923" width=244><T>
<T>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; WIDTH: 83pt; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt" width=110 height=17 ="xl24">VIP-1(Alt Kat)</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; BORDER-LEFT: windowtext; WIDTH: 183pt; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid" width=244 ="xl25">Üyelere özel satis fiyati 1.400 YTL</TD></TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl26">VIP-2 (Üst Kat)</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid" x:str="Üyelere özel satis fiyati 700 YTL " ="xl27">Üyelere özel satis fiyati 700 YTL </TD></TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl26">Kapali Numarali</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid" ="xl27">Üyelere özel satis fiyati 340 YTL</TD></TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt" height=17 x:str="Marat&#111;n Özel " ="xl26">Maraton Özel </TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid" ="xl27">Üyelere özel satis fiyati 240 YTL</TD></TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl26">Maraton</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid" ="xl27">Üyelere özel satis fiyati 120 YTL</TD></TR>
<TR style="HEIGHT: 13.5pt" height=18>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; HEIGHT: 13.5pt" height=18 ="xl28">Açik Tribün</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: windowtext 1pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid" ="xl29">Üyelere özel satis fiyati 60 YTL</TD></TR></T></T></TABLE>

Ayrica Kombineleri Kulüp 3 Taksit Halinde Satiyor. Tam Bir REzillikkk..

cIlgInIm
06.05.2006, 20:51
hepsi kombine olsa ne olur .. evdeki colugun cocugun rizkindan kisarak kombine alan adama sen gelir kalk lan oradan oraya ben oturacam dersen, onu ordan kaldirdi diye seni sikayet edene gelir yüzüne karisi yedi sülalesine küfür edersen, stad görevlisi diye görevlendirdigin adam 7 göbek akrabasini içeri beles sokarsa, taraftar oldugunu sanan ama aslinda takimina zarar vermekten baska amaci olayan kisilere bedeva bilet verip (4 ytl lik bileti) içeri sokarsan hep kombine olsa ne olur kapilar sonuna kadar acilsa ne olurrrrr.. Trabzon bizimdir bizim kalacak diyenleri lafi gectigi bir stadda böyle bir uygulama gereksizzz

bodehter
06.05.2006, 21:41
oldu zeki, baska

Bülent Bayraktar
07.05.2006, 13:39
bnce ezikfbnin yaptigi uygulama güzel taraftar karti aliyosun o karttan yoksa maça gidemiyosun bizde de buna benzer bir uygulama olabilir