PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gol Krallığı - Play Off | Play-Off Golleri Geçerli !

Vkgz
06.03.2012, 11:47
Gıcıklık nedeniyle bazı Fenerbahçeliler gol krallığına Play offun dahil olmaması gerektiği yönünde ortam hazırlamaktaymış..
Demirören Fenerbahçesinin istklerini geri çevirmez ama umarım Sadri Bey buna mahal vermez.
O maçlar gazozunamı oynanıyor.

Gökhan ARSLAN
06.03.2012, 11:51
Yok artık o kadarda olmaz (:
Bunu kim dile getirmişse oksijen harcamasın boşyere :)

sametaydin
06.03.2012, 12:01
Kompleksin de bu kadarı... Pes artık...

Travelair
06.03.2012, 12:04
Gıcıklık ya da başka bir ad verilebilir

demir
06.03.2012, 12:05
cunkı play off seneye kaalkacak ve buragun rekorunu ıstanbul futbolcusu kıramayacak korkuları bu serefsızlerın...

Zafer Fidan
06.03.2012, 12:23
Acikcasi beni hic ilgilendirmiyor Burak'in gol krali olmasi/olmamasi.

Travelair
06.03.2012, 12:24
Tanju da 37 maçta 39 gol atmıştı

10 numara
06.03.2012, 12:29
Acikcasi beni hic ilgilendirmiyor Burak'in gol krali olmasi/olmamasi.yorum yapmayın o zaman...böyle birşey olacağına ihtimal vermiyorum...

Zafer Fidan
06.03.2012, 12:31
yorum yapmayın o zaman...böyle birşey olacağına ihtimal vermiyorum...

Tamam özür dilerim. Size sormadan artik yorum yapmamaya calisacagim.

Yasin Altuntas
06.03.2012, 12:32
O Zaman alinan puanlarda sayilmasin, Seyirci Maclara girmek icin para ödemesein, LigTV aboneleri para ödemesin ............

Hali Saha maci yapilmiyor, SAMPIYON belirleniyor !!!!!

Mert Pasa
06.03.2012, 12:37
Galiba Fenerliler playoffda Buragin onlara neler yapacaginin farkina vardilar.

Goygoycu basin bugun Alexi sisiriyordu,Simdi de Burak cikip aciklama yapsin''benden bu kadar korkmayin ben de alti ustu bir kisiyim'' diye

İlker Akçay
06.03.2012, 12:38
Play-off'a toplanan puanların yarısı ile giriliyor,şimdi bunlar tutturmasın atılan gollerin de yarısı alınacak diye :)

ozturk
06.03.2012, 12:42
Play-off'a toplanan puanların yarısı ile giriliyor,şimdi bunlar tutturmasın atılan gollerin de yarısı alınacak diye :)

:D bu güzeldi

Yiğit Gayretli
06.03.2012, 12:45
Saymasınlar play-off'u zaten. Play-off'u sayıp Burak'ın attığı gollere gölge düşürecekler. PF sayesinde attı bilmem ne diyecekler. Burak bu haftadan itibaren toparlar. Her maç en az 2 golü var. Dikkatle izleyin...

MonteCristo
06.03.2012, 12:46
Bu fenerbahçe kadar namert bir camia daha yok. En üst yöneticisinden taraftarına kadar hepsi şeytanlıkla başarılı olma hesabı yapıyorlar. Futbolsever olsalar bir futbolcunun başarısını engellemek için böyle alçakca bir çaba içine girmezlerdi. Onlarınki futbol sevgisi spor sevgisi değil. Aç gözlülük ve kıskançlıkla hareket ediyorlar her zamanki gibi. Türkiye'den başarılı bir sporcu çıkmış. Takdir edecekleri yerde başarısını nasıl engelleriz diye çaba harcıyorlar. Böyle namert bir rakibimiz olacağına keşke Real Madrid kadar güçlü ama daha mert bir rakibimiz olsaydı.

Tangerine Dream
06.03.2012, 12:48
Bir tarafta yıllardan beri işleyen futbolun evrensel normları, diğer tarafta yayıncı kuruluşun menfaatleri doğrultusunda hazırlanmış ve hiçbir üst düzey ligin benimsemediği, az takımlı kıytırık birkaç lig dışında kabul görmeyen ne idüğü belirsiz ucube bir sistem.

İgzas-61
06.03.2012, 12:51
Şikebahçe'yi anlıyorum Burağın onlarda bir kuyruk acısı bıraktığını Bknz:2009-2010 sezonu 34 hafta maçı:D:D:D:D

Yiğit Gayretli
06.03.2012, 12:52
Burak'ın bir mucize dışında gol kralı olacağı kesinleşti. Bu şartlar altında tarihimizin 4. gol kralı diyebiliriz... Ve ne "tesadüf"tür ki 4 gol kralımızın 3'ü Şenol Güneş döneminde çıktı. İlkinde de kaledeydi...

Hasan Habip Özbay
06.03.2012, 12:54
bu da olur amaç sadece trabzonspor düşmanlılğı hala bunu anlayamayanlar var ama bu burak inat eder 2 sivasa 2 gençlere 2 cincona 2 fenere 2 de orduya atar ve bu işi bitirri

Hasan Cubukcu
06.03.2012, 13:17
Burak'ın bir mucize dışında gol kralı olacağı kesinleşti. Bu şartlar altında tarihimizin 4. gol kralı diyebiliriz... Ve ne "tesadüf"tür ki 4 gol kralımızın 3'ü Şenol Güneş döneminde çıktı. İlkinde de kaledeydi...

tebrikler tespit mükkemel Senolu sevmeyenler okusun Lütfen !!

bizim tafatar BJK macindan önce diyordu >Senolun son maci olabilir diye , yazik vallahi böyle insanlarlan ayni takimi tutugum iicin !!

Ertan1982
06.03.2012, 13:28
kolayi var 5 macta 2-er gol atsin 40 tamamlasin.Sikeciler aglamasin.

Özgür Öztürk
06.03.2012, 13:30
Hala koymaya devam ediyoruz..
Acıları bitmedi hala, sesleri bu yönde çıktığına göre.

DeAgLeMaNyAq
06.03.2012, 15:52
Avrupa gol krallığında play off'un dahil edilmeyeceği kesin gibi ama bizim ligimizdeki durum nasıl olacak bilemiyorum.

Play off'larda gol krallığının geçersiz olma ihtimali için disiplin talimatları referans gösterilebilir. Şöyle ki play off'larda hem sarı kartlar hem de takımların seyircisiz oynamasına ya da saha kapatmasına neden olan ihlaller sıfırlanıyor.

Bir ligde, çift devreli lig usulü oynanan müsabaka veya kademelerden sonra ayrıca kademe olduğu takdirde, çift devreli lig usulü oynanan müsabakalarda görülen sarı kartlar ve cezaları sonraki kademelere taşınmaz.

Bu maddede anılan fiiller yönünden lig ve kupa müsabakaları ayrı kategoride kabul edilir. Play-off müsabakalarındaki eylemler, tekerrür esasında varsa sezon içerisindeki eylemlerden bağımsız olarak değerlendirilir ve her ihlal işbu maddenin 2 ve devamı fıkraları uyarınca cezalandırılır. Çift devreli lig müsabakalarında bu madde kapsamında verilen seyircisiz oynama cezalarının infazının play-off müsabakalarına denk gelmesi halinde bu cezalar, bir sonraki sezonda infaz edilir.

Ama diğer taraftan play off'larda gol krallığının sayılmasına yönelik geçmiş dönemden de önemli bir kıstas bulunuyor. Mesela 1962-1963 sezonunda Metin Oktay gol kralı olduğunda, 16 golü normal lig grubu maçlarında 22 golü de şampiyonluk grubunda atmıştı. Dolayısı ile o günkü statü de nasıl beyaz kırmızı grup olayı varsa bugün de play off var.

Ben TFF'nin sadece gol krallığı için özel bir açıklama yapmasını beklemiyorum. Ancak play off'a taşınacak veya taşınmayacak tüm unsurları açıklayan bir bilgilendirme yapabilirler...

TSelif
06.03.2012, 15:56
Bu sene Burak kral olduğu için dahil edilmez! ama gs bjk ya da şikecilerden biri olsaydı konuşulmazdı bile :)

hüseyin1975
06.03.2012, 16:21
Sorun yok, bu Hafta Sivasspora 5 tane atar mesele kalmaz!

uemit
06.03.2012, 16:23
türkiyeden 5 takim avrupa da oynuyor degilmi? bunun 1 türkiye kupasini alan, 2 kisi sampionlar ligine.. normalde 3. ve 4. uefa ya gider.. ama playoff da 5-8 aralarindna bi takim da uefaya gitcek billdigim kadar ozama.. playoff da 4. olan hic bir yere gitmio?? yanlis mi düsünüyorum?

Necmettin ALTUNTAŞ
06.03.2012, 16:29

Ah yiğitim!O günler ve o takım nerede.Özlüyorum o muhteşem takımı.

DeAgLeMaNyAq
06.03.2012, 16:29
türkiyeden 5 takim avrupa da oynuyor degilmi? bunun 1 türkiye kupasini alan, 2 kisi sampionlar ligine.. normalde 3. ve 4. uefa ya gider.. ama playoff da 5-8 aralarindna bi takim da uefaya gitcek billdigim kadar ozama.. playoff da 4. olan hic bir yere gitmio?? yanlis mi düsünüyorum?

1-4 grubunun 4.sü ile 5-8 grubunun 5.sinin Avrupa garantisi yok. 1-4'ün sonuncusu 5-9'un birincisi ile bir maç yapacak. Ancak Türkiye Kupası sahibi ve finalisti ilk dört içerisinde yer alan bir takım olursa, 1-4'ün sonuncusu ve 5-9'un sonuncusu Avrupa'yı garantilediği için play off'lar arası müsabaka oynanmayacak...

Enes Ünal Kaya
06.03.2012, 16:30

bu kesin doğrumu neden o kadar uzundu lig o zaman

Asi Çaykaralı61
06.03.2012, 16:30
Burak gol krallığındaki o rekoru Fb maçında kırsa ne kadar güzel olur bir bilseniz

DeAgLeMaNyAq
06.03.2012, 16:33
bu kesin doğrumu neden o kadar uzundu lig o zaman

Geçmiş dönemde ligin 20 takımlı oynandığı dönemler oldu. O sezon 38 maç oynandı. Tanju da 38 maçın 37'sinde oynadı ve 39 gol attı...

Helvacı61
06.03.2012, 16:44
burak bu sezon tüm maçlarda oynasaydı..rekoru kırmış olurdu...hatta bir daha kırılamayacak rekor kırardı..nerden baksan 4 maçta oynamadı. üstelik en kolay maçlarda..burak maçlarda oynasa en az 5 gol daha atmış olrdu..şimdi sivas maçını iyi değerlendirip..2-3 yazması lazım..sivas açık oynayan bir takım..bence şenol hocanın stratejisi bol bol gol atmak üzerine kurmalı..yediğimizden fazlasını her halukarda atarız..kasmaya luzum yok...bu defans tek pozisyonda dahi gol yer..

Emirhan Makul
06.03.2012, 16:53
Gıcıklık nedeniyle bazı Fenerbahçeliler gol krallığına Play offun dahil olmaması gerektiği yönünde ortam hazırlamaktaymış..
Demirören Fenerbahçesinin istklerini geri çevirmez ama umarım Sadri Bey buna mahal vermez.

Rekoru kırılacak olan Tanju çolak olduğuna göre buna karşı çıkacak ilk klüp gs olacaktır.

Ali Bektaş
06.03.2012, 16:55

Son maçta hakem ve rakip takım destekli sanırım dördü penaltıdan 5 gol attırmıştılar. Sırf bizim ligden biri altın ayakkabı alsın diye yani hatır şikesi. Bunlar altın ayakkabının statüsünü değiştiren insanlar

Arda'
06.03.2012, 17:00
Nasıl koydu Burak kadıköyde minik kuşlar? Acısı hala dinmemiş demek ki..

Soner Albayrak
06.03.2012, 17:00
Daha playoff oynanmadan Burak Yılmazın 39 gollük rekoru kıracağına inanıyorum. Biraz zor görünüyor ama bence Burak bunu başarabilir.

Tayfun Aydın
06.03.2012, 17:10
Boş boş konuşmasınlar beleşçi tanjunun 39 gol attığı sezon kaç maçta oynadığını bilen var mı tam 37 maçta Burak 30 golü sanırım 24 veya 25 maçta attı. Benim umrumda çünkü Burak Yılmaz ın yanında Trabzonspor geçecek ve her seferin de Trabzonspor demek zorunda kalacaklar.Kaldı 10 golü 6 playoff 5 normal lig eder 11 maç.40 gol atsa bile tanju kadar maç yapmadan bunu yapmış olacak.Ki Burak ın bunu yapmaya çalışması takıma olumlu yansıyacak bence.

DeAgLeMaNyAq
06.03.2012, 17:20
Son maçta hakem ve rakip takım destekli sanırım dördü penaltıdan 5 gol attırmıştılar. Sırf bizim ligden biri altın ayakkabı alsın diye yani hatır şikesi. Bunlar altın ayakkabının statüsünü değiştiren insanlar

Yok abi yanlış hatırlıyorsunuz. Tanju'nun 39 gol attığı sezonda 39 golü bir hafta öncesinden bulmuştu hatta o sezon son maçta gol bile atamamış. Sizin hatırladığınız 90-91 sezonu. O sezonun son maçında Tanju 3'ü penaltıdan 5 gol atıp gol kralı olmuştu...

Hürgün Aygün
06.03.2012, 17:46
Geçerli olmalı sonuçta play - off şampiyonu, ligin sonucunu belirliyorsa orada atılan goller ne diye sayılacak gol krallığı listesinde? Ancak bunlar bunda bile bir kurnazlık yaparlar...

Ertan1982
06.03.2012, 17:49
39 gol 37 macta lig kac takimliydi?20-19???

Atakan
06.03.2012, 18:03
39 gol 37 macta lig kac takimliydi?20-19???
20 takımlıymış.

Play Off dahil ediliyor diye biliyorum. Öyle de olması gerekiyor sonuçta lig bitmiyor. Burak şu Tanju'yu geçsin de başka bir şey istemiyorum. Gol ortalaması zaten Tanju'dan baya yüksek ama bunu kimse takmaz. Adam 37 maç oynamış bizim Burak şu ana kadar 25.

Trabzonspor 61
06.03.2012, 18:06
Olmaz öyle şey!

İdris Toksoy
06.03.2012, 19:58
uzatmasınlar, bu rekor kırılacak.. O kadarrr...

.....
06.03.2012, 20:10
Önümüzdeki 5 maçta bol gol atması lazım Burak'ın.

Emirhan Yazıcı
06.03.2012, 20:19
Sivas Macında Degisik Bir Burak İzleriz Gibime Geliyor...

bordoylamavi
06.03.2012, 21:57
Şikebahçe'yi anlıyorum Burağın onlarda bir kuyruk acısı bıraktığını Bknz:2009-2010 sezonu 34 hafta maçı:D:D:D:D
bi tek o gol olsa iyi. adamlar burağı bize verip bi de üstüne bayağı para verip bizde posası çıkmış gökhan ünal ı aldılar. düşünsene bizden dünya para verip aldıkları adam gol atmayı bırak 11 e bile giremezken rellerinden çıkarmaya çalıştıkları burak gelene geçene gol atıyor

h@msi61
06.03.2012, 22:03

Laf yemeye hazirlanin. Size laflar hazirlamakta olan birileri vardir kesin. Zaten gol krali kalibresindeki futbolcularin sadece Senol Gunes'e emanet edildigini her an okuyabilirsiniz :)

bordoylamavi
06.03.2012, 22:21
Yok abi yanlış hatırlıyorsunuz. Tanju'nun 39 gol attığı sezonda 39 golü bir hafta öncesinden bulmuştu hatta o sezon son maçta gol bile atamamış. Sizin hatırladığınız 90-91 sezonu. O sezonun son maçında Tanju 3'ü penaltıdan 5 gol atıp gol kralı olmuştu...
evet doğru diyorsun. 39 u bir maç öncesinden bulmuştu. hatta o maçta yusuf topu çizgi üstünde tutup beklemişti gerilerden tanju gelip vurmuştu

fteotdgs
06.03.2012, 22:27
Sampiyonluk disindaki her turlu istatistik bana pek bir sey ifade etmiyor. Hele hele kisisel istatistikler. Burak'in da rekoru kirip kirmamayi pek taktigini sanmiyorum. Siradisi, super bir sezon geciriyor kendisi. Bu, rekoru kirsa da kirmasa da gecerli. Bir de Tanju'nun gol krali oldugu sene ve civarindaki maclarin ozetlerini/goruntulerini izleyenler bilecektir Turkiye'de o zamanki defanslarin nasil legen oldugunu.

Helvacı61
06.03.2012, 23:56
bizim ligin katsayısı play of maçları hesaplanarak belirlenmiştir. o yüzden altın ayakkabı için geçerli olan play of neden bizim ligimiz için geçerli olmasın...bence avrupada geçerli ise tartışılacak bişey yok..burak ın kişisel istatistkleri beni çok ilgilendiriyor..burak bunu haketti.. sonuçta türk futbol tarihine trabzonsporlu burak diye yazılacak...inşallah bu hafta 3 tane çakar

metehan
07.03.2012, 00:18
TS'un son 25 yılına bakarsak, gol kralı çıkardığımız bu 3 dönem, şampiyonluğa yaklaştığımız 4 dönemin 3 tanesidir (Diğeri de Ziya Doğanlı sezondur). Şenol Güneş, bu süreçte 3 dönem TS'un başına geçti ve üçünde de TS'u şampiyonluğun kapısına kadar getirdi ama içeri sokamadı. TS taraftarı bunu, "Şenol Güneş ikinciliklerin hocasıdır, birinci olamaz" diye yorumladı ama sanırım geçen sezon olanlardan sonra artık o kapıdan neden giremediğini daha iyi anlamışızdır.

Elbette Şenol Güneş'in de hataları vardır, olacaktır, bunlar doğaldır. Ben de yeri geliyor Şenol hocanın icraatlarını doğru bulmuyorum. Ama lütfen şunu da düşünelim : Şenol Güneş bu süreci TS'un başında değil de, İstanbul takımlarının bir veya birkaçının başında geçirseydi, sizce kariyerinde şu ana dek kaç şampiyonluğu vardı?

DeAgLeMaNyAq
07.03.2012, 01:50
bizim ligin katsayısı play of maçları hesaplanarak belirlenmiştir. o yüzden altın ayakkabı için geçerli olan play of neden bizim ligimiz için geçerli olmasın...bence avrupada geçerli ise tartışılacak bişey yok..burak ın kişisel istatistkleri beni çok ilgilendiriyor..burak bunu haketti.. sonuçta türk futbol tarihine trabzonsporlu burak diye yazılacak...inşallah bu hafta 3 tane çakar

Bizim ligin kat sayısının play off'le bir ilgisi yok. Kat sayılar UEFA'nın ülke puanı sıralamasına göre yapılıyor. İlk 5 sıradaki ülkenin kat sayıları 2, 6-21 arasındaki liglerin 1.5, geriye kalan liglerin katsayısı ise 1 olarak hesaplanıyor. Bana kalırsa da play off'lar Altın Ayakkabı'da geçerli olmalı ama nedense geçen hafta CNN Türk'te Avrupa için play off'ların geçerli olmadığı söylendi. Aslında bana da pek mantıklı gelmiyor sonuçta eşit şartlarda uygulanan bir yarışma değil zaten. Hadi katsayı olayı anlaşılabilir ama normal şartlarda üst düzey liglerde takım sayısı zaten fazla olduğundan bizden fazla maç yapıyorlar. Ayrıca İskoçya ve İsviçre liginde takım sayısı az olsa bile kendi aralarında daha fazla oynadıklarından yine bizden daha fazla maç yapmış oluyorlar. O yüzden bizim play off'ta oynayacağımız 6 maçın çok sorun olmaması lazım.

Bu arada play off sistemini örnek aldığımız Belçika ligindeki gol krallığına geçen sezon play off'u da dahil etmişler. Nitekim normal lig sonunda 17 golle Jelle Vossen öndeyken, play off sonrasında 20 golde kalmış ve Ivan Perisic de 22 golle onu geçip gol kralı olmuş. Yalnız bir evvelki sezonda ise iki ayrı gol kralı ilan etmişler. Bunlardan biri normal lig boyunca en çok gol atan oyuncu, diğeri ise play off'larda en çok gol atan oyuncu diye ayrılmış. Böyle bir şeyi bizde yapmazlar herhalde...

Sonuç olarak Burak 1 gol daha attığında ligi biten Cekulajevs'ı geçip dördüncülüğe yerleşecek. Katsayı nedeniyle Ronaldo ve Messi'yi yakalaması çok çok zor. Van Persie'yi geçip bronz ayakkabı alması için ise Van Persie'nin ya sezonu kapaması ya da kalan 11 maçta en fazla 1-2 gol daha atması gerekiyor. Tabii hali hazırda Burak'ın mevcut golüyle onu geçmesi için 4 gol daha atması lazım. Bunun yanında Van Persie'nin her 1 golüne karşı da Burak'ın 2 gol atması gerekebilir. Ya da uzun vadeli bakılırsa Van Persie'nin 3 golü, Burak'ın 4 golüne eşit oluyor...

Fatih ÇOLAK
07.03.2012, 02:26
Listede Doumbia'da var ve şuanda onlar için şampiyonluk grubu var, yakında atar bir tane o zaman görürüz ekleniyor mu, eklenmiyor mu diye? (Altın Ayakkabı için)

Bana sorarsanız eklenir diye düşünüyorum...

Sefer A.
07.03.2012, 02:31
bence olay basit, müsabaka basina kaç gol ona göre yapsinlar, yani 0.85 falan mesela, en yüksek kim ise o alsin altini maltini....

Gurpas
07.03.2012, 08:40
Şu Sivas a 4 tane atmıyormu Burak, of of of....

Faik Yılmaz
07.03.2012, 08:48
55 yıllık lig tarihinin gol krallıklarının 44 tanesini geçmiş.....

1 tanesiyle eşitlemiş.....

9 tanesini ise henüz geçememiş....

bundan sonra hiç gol atmasa bile benim gözümde misyonunu tamamlamıştır....

30 gol az buz gol değil.....

Taner Gündoğdu
07.03.2012, 09:44
Burak'ın avrupada yarıştığı ronaldo 38 maç oynayıp gol krallığı için mücadele edecek ama Burak 34 maç üzerinden değerlendirilecek? yada o rekorun sahibi tanju 38 maç sonunda gol kralı olacak ama Burak'ın 6 maçı sayılmayacak? hadi ordan! bu arada Burak'ın ronaldo ile kıyaslanması gereksiz oluyor çünkü adam 25 haftada 30 gol attı, Burak 29 haftada 30 gol. bir aksilik olmazsa ronaldo sezon sonunda 40 golü çok rahat geçer :(

memmedaga
07.03.2012, 09:51
Bizim ligin kat sayısının play off'le bir ilgisi yok. Kat sayılar UEFA'nın ülke puanı sıralamasına göre yapılıyor. İlk 5 sıradaki ülkenin kat sayıları 2, 6-21 arasındaki liglerin 1.5, geriye kalan liglerin katsayısı ise 1 olarak hesaplanıyor. Bana kalırsa da play off'lar Altın Ayakkabı'da geçerli olmalı ama nedense geçen hafta CNN Türk'te Avrupa için play off'ların geçerli olmadığı söylendi. Aslında bana da pek mantıklı gelmiyor sonuçta eşit şartlarda uygulanan bir yarışma değil zaten. Hadi katsayı olayı anlaşılabilir ama normal şartlarda üst düzey liglerde takım sayısı zaten fazla olduğundan bizden fazla maç yapıyorlar. Ayrıca İskoçya ve İsviçre liginde takım sayısı az olsa bile kendi aralarında daha fazla oynadıklarından yine bizden daha fazla maç yapmış oluyorlar. O yüzden bizim play off'ta oynayacağımız 6 maçın çok sorun olmaması lazım.

birde oyuncunun kac macta kac gol attigina bakilmali diye dusunuyorum

memmedaga
07.03.2012, 09:54
Burak'ın avrupada yarıştığı ronaldo 38 maç oynayıp gol krallığı için mücadele edecek ama Burak 34 maç üzerinden değerlendirilecek? yada o rekorun sahibi tanju 38 maç sonunda gol kralı olacak ama Burak'ın 6 maçı sayılmayacak? hadi ordan! bu arada Burak'ın ronaldo ile kıyaslanması gereksiz oluyor çünkü adam 25 haftada 30 gol attı, Burak 29 haftada 30 gol. bir aksilik olmazsa ronaldo sezon sonunda 40 golü çok rahat geçer :(

iyi guzelde Burak 29 macin hepsinde oynamadiki

yatmaztara
07.03.2012, 13:00
burak 33+3 yapıp 36 golle sezonu tamamlar :) yanlız trabzonspor play of da başarılı olursa burak daha fazla atabilir.

Taner Gündoğdu
07.03.2012, 13:02
iyi guzelde Burak 29 macin hepsinde oynamadiki

önemli olan kaç maç oynadığımı sezonda kaç maç olduğu mu? yanlışım yoksa Burak bu sezon sadece 2 maç oynayamadı

Fatih Özkan
07.03.2012, 13:19

Vay be...
44 tane gol kralını geçti demek...

Koray
07.03.2012, 13:23
Eklenir, eklenir.

Öyle saçmalık mı olur.

Zaten ligte 5-6 maç oynayamadı Burak, ona sayarlar.:))

DeAgLeMaNyAq
07.03.2012, 14:15
önemli olan kaç maç oynadığımı sezonda kaç maç olduğu mu? yanlışım yoksa Burak bu sezon sadece 2 maç oynayamadı

Burak şimdiye kadar 4 maçta oynamadı. 1 maçta PFDK tarafından ceza verildi, 2 maçı sarı kart cezası nedeniyle kaçırdı ve 1 maçta sakatlığı sebebiyle oynamadı...

Levent Kara
07.03.2012, 15:02
çok güldüm ya

Yok artık o kadarda olmaz (:
Bunu kim dile getirmişse oksijen harcamasın boşyere :)

Oğuzhan
07.03.2012, 15:15
Şu Sivas a 4 tane atmıyormu Burak, of of of....

Büyük hissediyorum zaten abi olacak öyle bir şey kesin :D

cakalkerem
07.03.2012, 15:47
Play offu katacaklar hesaba.....Çünkü lig statüsü devam ediyor olacak.Eğer lig devam etmiyorsa playoffun en anlamı var..ama bunla ilgili bir madde koymamışlar...ne salak adamlar yahu

anth
07.03.2012, 16:07
İnşallah play-offu katmazlar hesaba...

Burak'ın aklında bu olmaması daha hayırlı olur bizim için...

gri_gokkusagi
07.03.2012, 23:34
bi ara 6 hafta boş geçti o haftalarda 3 gol sıgdırabilseydi... playofa kalmazdı bu iş

Fanatik34
08.03.2012, 04:48
Bosu bosuna kafa yormaya gerek yok. Istedileri kadar ***larini yirtsinlar, (Playoff´a kalirsak) toplum vicdaninda gecerli olacak.

Tanju 37 mac oynamis, Burak ise bundan sonra bütün maclarda oynasa bile ancak 36-37 maca geliyor. Yani 11 macta sadece 10 gol daha!

Isin kötüsü: Bu rekor yüzünden Burak´in piskolojisi yani takima verecegi muhtemel zarar olacaktir..umarim olmaz! bu teknik ekip tarafindan dikkate alinir ve profesyonel yardimla halledilir.

Tekke
08.03.2012, 11:19

Adiler anlamışki Play-off ta Burak Yılmaz 40 golü geçecek, yapamazlar, zira LİG BİTMEDEN ATILAN GOL RESMİDİR.

Burak Yılmaz TÜM ZAMANLARIN EN GOLCÜSÜ OLMAK ÜZERE, HEYOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :))))))))))))

Faik Yılmaz
08.03.2012, 11:33
Yalnız Burakı gol kralı yapacağız derken takımın başarısından da taviz verilmemeli....

Herkes Buraka çalışmamalı.....

Burakta kendisinden daha müsait birisi varken pası ona vermeli.....

Kısaca aslolan takımın başarısı olmalı....

Memduh
08.03.2012, 13:39
Büyük gurur: http://www.nuevofutbol.com/2012/03/06/real-madrid-ofrecen-el-fichaje-de-yilmaz/

Real Madrid, Burak Yılmaz'ı izlemeye almış.

Mustafa Ayazoğlu
08.03.2012, 14:17
5 maç ligde 10 gol

play off ta 5

toplamda 45

Erdogan
08.03.2012, 15:08
play off da son mac ve burak kaleci ile karsi karsiya yaninda olcan.

gol olursa sampiyonuz. ama kendisi atarsa tanjunun rekorunuda kiracak.
gol atma ihtimali yüzde 80-90 ama olcana verirse % 100

simdi söyleyin bakalim bildiginiz burak ne yapar ??????

Atakan
08.03.2012, 17:03
Bronz ayakkabıyı istiyoruz! RVP gol falan atma :D

Hatice Aslan
08.03.2012, 17:04

Kendisi atar :D

iso_4939
08.03.2012, 17:45

bu 9 tanesi kimler acaba.bilen varsa paylassın.

zahido
08.03.2012, 17:46

Bu durumda Burakın yerinde kim olursa olsun kendisi atar..

Böyle olmayacak senaryolarla kafamızı karıştırmayalım..

Lazman
08.03.2012, 17:51
herhalde sayilmasi lazim. gol kralligi sezon basinda baslar sezon sonunda biter. 2011-2012 sezonuda sampiyon belli olunca biter. sampiyon belli olmadan gol kralli nasil belli olacak.

ha sey diyebilirsin,bundan oncekilere gore sezon daha uzun olacak ama o baska bisey.
gol kralliga playoff sayilirmi demek bile cahilliktir.

Sonucta turkiye burasi hersey mumkun:rolleyes: ligi 1. bitirene kupayi veren,playoffu 1. bitireni avrupaya gonderen bi zihniyet var karsida:)

nesta61
08.03.2012, 18:09
avni akerdeki kayserispor macinda sayilmayan frikik golu TFF YE BASVURUP GOLE ALMAMIZ LAZIM :D BUZ GIBI GOLDU

Erhan Atalay
08.03.2012, 18:21

Bende olsam kendim vururum. Bari ihtimalleri biraz mantıklı yap %30 a % 95 falan olsa adama neden vurdun diye kızarız.

play of u ya save save sayacaklar yada başka türlü. Aksi münkün değil. Şampiyonluğu belirleyen gollerin gol krallığına alınmaması gibi bir ihtimal olamaz. Fazla maç olması problem değil sanki tanju 34 haftadamı kırdı rekoru, 37 haftada kırdı hem son maçtada 5 gol atmıştı o zaman onunda son 3 maçını silsinler

DeAgLeMaNyAq
08.03.2012, 18:37
bu 9 tanesi kimler acaba.bilen varsa paylassın.

9 kişi yok aslında 4 kişi var ama bu 4 kişi toplamda 9 kez 30'un üstünde gol attı...

1959-60 Metin Oktay 33
1960-61 Metin Oktay 36
1962-63 Metin Oktay 38
1985-86 Tanju Çolak 33
1987-88 Tanju Çolak 39
1990-91 Tanju Çolak 31
1996-97 Hakan Şükür 38
1997-98 Hakan Şükür 32
2004-05 Fatih Tekke 31

sessizkral_1
08.03.2012, 19:07
burak yılmazın en az 35 gol atacağını düşünüyorum...40 ıda geçebilir..Allah yar ve yardımcısı olsun

Erdogan
08.03.2012, 19:34
Bende olsam kendim vururum. Bari ihtimalleri biraz mantıklı yap %30 a % 95 falan olsa adama neden vurdun diye kızarız.

play of u ya save save sayacaklar yada başka türlü. Aksi münkün değil. Şampiyonluğu belirleyen gollerin gol krallığına alınmaması gibi bir ihtimal olamaz. Fazla maç olması problem değil sanki tanju 34 haftadamı kırdı rekoru, 37 haftada kırdı hem son maçtada 5 gol atmıştı o zaman onunda son 3 maçını silsinler

yani egosunu trabzonsporun sampiyonlugundan üstün görmesi normal sizlerin acisindan.

verdigim örnek te, burak az da olsa atamama sansi oldugu durumlarda bile yüzde yüz atabilecek arkadaslarini görmek istememesini vurgulamak istedim.

bence bu yanlis. rekor ugruna sampiyonlugu tehlikeye atmak !!!!

gri_gokkusagi
08.03.2012, 22:18
playofflara bırakmaz inş RABBİM YARDIMCISI OLSUN. hafızam yanıltmıyorsa tanju son maçta karşıyaka 6 tane atmış o maçta avrupa gol kralığı olmuş hatta rakibi sırpmı hırvatmı ne vardı türkleden bu şike beklemiyordum onlarda öğrendi gibi birşeyler demişti tanju son maçda coşmuştu o zaman avrupada katsayı filanda yoktu...

gri_gokkusagi
08.03.2012, 22:19
valencıa 2 psv 0 dk 13 :):)

ALDENİRO
08.03.2012, 22:20
burak sivasa 3 tane atar ama kaç yeriz bilmem

Delibas
08.03.2012, 22:22
playofflara bırakmaz inş RABBİM YARDIMCISI OLSUN. hafızam yanıltmıyorsa tanju son maçta karşıyaka 6 tane atmış o maçta avrupa gol kralığı olmuş hatta rakibi sırpmı hırvatmı ne vardı türkleden bu şike beklemiyordum onlarda öğrendi gibi birşeyler demişti tanju son maçda coşmuştu o zaman avrupada katsayı filanda yoktu...

Görüyormusun bugün kimse hatırlamıyor bunu, herkes Tanju'nun rekoru diyor, ama bir maçta altı gol attı diyen yok, ilerde inşallah bu geçen sezonki şike olayları da böyle unutulmaz.

Emirhan Uludüz
08.03.2012, 22:27
Görüyormusun bugün kimse hatırlamıyor bunu, herkes Tanju'nun rekoru diyor, ama bir maçta altı gol attı diyen yok, ilerde inşallah bu geçen sezonki şike olayları da böyle unutulmaz.

Shota da 1 maçta 5 gol atmıştı. Sizin mantığınıza göre şike.

Merve H.Oğlu
09.03.2012, 16:05
Burak artık kuş gibi hafifledi
09 Mart 2012 / 11:50
Burak Yılmaz'a TFF'den sevindirici bir haber daha geldi.

Ligde attığı gollerle rekora doğru koşan Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Burak Yılmaz'a TFF'den sevindirici bir haber daha geldi.

Attığı gollerin sadece 34 haftalık lig maratonu ile sınırlı olduğunu düşünen ve bu konuda “Play off şampiyonluk grubundaki gollerde sayılması için TFF'ye müracaat edeceğim” açıklaması yapan Burak Yılmaz'ın bu endişesinin yersiz olduğu ortaya çıktı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı'nın açıklamalarının ardından talimatların düzenlenmesinde etkin rol oynayan TFF'nin hukuktan sorumlu eski yöneticisi Yunus Egemenoğlu da, “Gol krallığı 34 haftalık ligle sınırlı değil. Lig şampiyonu ne zaman belli olursa lig o zaman biter. Aynı şekilde gol krallığı da şampiyonluk yarışının bitmesiyle sona erer. Statümüzde zaten aksi yönde bir madde talimat yok. Play off gruplarında atılan goller tabiî ki krallık yarışı için geçerli” dedi.

TFF 1. başkanvekili Ufuk Özerten ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı da gol krallığı yarışının 34 hafta ile sınırlı olmadığını ve play off gruplarında atılan gollerin de 2011-2012 sezonu içinde değerlendirileceğini söylemişlerdi.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=107758

Paylaşılmamış sanırım.. Haber sevindirici de, Burak ne zaman böyle bir açıklama yaptı?

titanic
09.03.2012, 17:14
geçen sezon şampiyonluk kovalıyorduk.Bu sezon rekor peşindeyiz.Şenol hocam bızı heyecansız bırakmamaya kararlı...

Kader KORELİ
09.03.2012, 17:18
Shota da 1 maçta 5 gol atmıştı. Sizin mantığınıza göre şike.

Shota da öyle rakip takım kalecisiyle anlaşıp da mı atmış 5 golü?

Vkgz
09.03.2012, 22:09
Fenerliler çok üzülmüştür bu normal karara.

Sinan Ayaz
09.03.2012, 22:24
İnşallah Tanju Çolak karaktersizinin rekorunu kırar ama yinede çok zor 11 maçta 10 gol atması, 11 maçın 8'si derbi olacak(şampiyonluk playoff'una girersek)

Kamil Çakmak
09.03.2012, 22:42
her hangi bir maçta skor tahatlığından sonra burak için oynayabilirler. Bakınız 1996 Trabzonspor-Eskişehir maçı:)

titanic
09.03.2012, 22:46
Burak 11 maçta 15e yakın gol atabilir. takımın oyununa bağlı tabi...
8 maçlık derbi periyodunda maç başına ortalama 1 gol atsa,
diğer takımlara 2'şer tane sallaasa ki bunu rahatlıkla yapabilir.
rekor geliyor galiba.Tarihe trabzonspordayken gecıyorsun burak kıymetini bil valla

.....
09.03.2012, 22:52
Ordu gençler ve sivas maçında bol goller atarsa rekor gelir.

metehan
09.03.2012, 22:53
her hangi bir maçta skor tahatlığından sonra burak için oynayabilirler. Bakınız 1996 Trabzonspor-Eskişehir maçı:)
Bundan sonra skor rahatlığı yaşayabileceğimiz bir maçımız olmayacak büyük ihtimal :) Ama bizim takım zaten sezon başından beri Burak için oynuyor, Burak da TS için, bu konuda bir sıkıntımız yok. Bu konuya fazla takılmaya da gerek yok. Burak atabildiği kadar atacak ve sonunda ortaya bir sayı çıkacak. Bu sayı ne olursa olsun, Burak adını gol kralları listesine yazdıracak.

titanic
09.03.2012, 22:54
Ordu gençler ve sivas maçında bol goller atarsa rekor gelir.

Hiç şüphen olmasın 2 nın altına düşmez o maçlarda Allah sakatlık ve formsuzluk vermesin

Fatih ÇOLAK
09.03.2012, 23:03
Maç skorunu bilmem ama bu hafta Burak'a 2 çeltik atıyorum ben...

Helvacı61
10.03.2012, 00:32
ben burağın 34 maç sonunda rekoru kırmasını isterim..play of ta cılası olur..bir daha da zor kırılır..gerçi burak zaten 4-5 maç oynamadı..

Merve H.Oğlu
10.03.2012, 00:40
Allah sakatlıklardan, kazalardan, belalardan korusun..
Ben bu rekoru kıracağına inanıyorum :)

r9emre
10.03.2012, 00:49
Burak play off maçları dahil 8 derbide 4 gol atsın benim gözümde tam anlamıyla kendini kanıtlamış olur. Fazla değil 8 maç 4 gol istiyorum derbi maçlarda. Bu sene 4 derbi maç 1 golü var şu ana kadar.

Fatih Özkan
10.03.2012, 01:43
Sivas'ı üçlese gerisi gelecek İnşallah!

Yiğit Gayretli
10.03.2012, 01:51
Burak play off maçları dahil 8 derbide 4 gol atsın benim gözümde tam anlamıyla kendini kanıtlamış olur. Fazla değil 8 maç 4 gol istiyorum derbi maçlarda. Bu sene 4 derbi maç 1 golü var şu ana kadar.

Bizim takım olarak 4 derbi maçında 2 golümüz var zaten takım olarak :)

serkanholep
10.03.2012, 01:57
Bizim takım olarak 4 derbi maçında 2 golümüz var zaten takım olarak :)

toplam takım golümüzün %70-80 i burak a ait olduğuna göre düz mantıkla 1,5 tan 2 golü de burak atar

Yiğit Gayretli
10.03.2012, 02:21
toplam takım golümüzün %70-80 i burak a ait olduğuna göre düz mantıkla 1,5 tan 2 golü de burak atar

Biz yenelim de :) Burak da rekor kırarsa o arada üstüne ballı kaymak olur :)

TekfurÇayır 61
10.03.2012, 08:52
Maç skorunu bilmem ama bu hafta Burak'a 2 çeltik atıyorum ben...

Fatih kardeşim,

Çeltik: Kabuğu ayıklanmamış pirinç.

Çentik: Bir şeyin kenarından kesilerek veya kırılarak açılan küçük kertik, tırtık.

TDK Sözlüğü

ALDENİRO
10.03.2012, 10:44
burakın morali yüksek biraz daha kendine gol yeteneği kazandırırsa kalan 5 maçta atacağı goller ile 40 golü bulur.ama çalışması lazım.

Adem Erdoğan
10.03.2012, 14:48
Burak rekoru kırar ve daha kimse o rekora erişemez kolay kolay..

Alihan Ertürk
10.03.2012, 14:49
45 gol diyorum! :cool:

yatara
10.03.2012, 15:03
45 gol diyorum! :cool:

insallah hocam

ugurTS1989
13.03.2012, 18:46
33 veya 34 de kalır (play-off) hariç abartmaya gerek yok...