PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Büyük Derdi Trabzonspor Olanlar | Şenol Altunsoy

Barış Burak
05.03.2012, 19:18
Bu galibiyete Trabzonspor’dan çok benim ihtiyacım vardı.

22 Mayıs 2011’den beri üzerime çöken karabasandan kah 3 Temmuz’la kah İnter galibiyetiyle ara ara kurtuldum sansam da yok gitmiyordu o bir şekilde hayatımda yer almaya devam ediyordu.4 Mart 2012 saat 19’da her Trabzonspor’lu gibi bütün olumsuzluklara rağmen tv başına kurulup ya nasip diyerek maçı seyretmeye başladım.İlk dakikalarda Celustka’nın kaçırdığı golden sonra yoksa gene kara bulutlar başımızda mı dolaşıyor derken dakikalar ilerledikçe sahada bu sene hiç görmeye alışkın olmadığımız şeyler olmaya başladı.Orta sahamız ilk defa bu kadar dikine oynuyor,kanatlara atılan toplarda bekler bindiriyor top rakipteyken takım halinde topun arkasına geçip yardımlaşmanın üst düzey örneklerini veriyorduk.Bir fırtına gelir geçer derken sahada ki 11 Trabzonspor’lu futbolcu hiç de bizim gibi düşünmüyordu.Karamsarlık yavaş yavaş yerini coşkuya bırakıyordu.Tek eksik bu güzelliği taçlandıracak goldü o da ısrarla TS taraftarına o kadar kolay gelmiyecem size bu dünyada kolay bir şey yok der gibiydi.

Golsüz biten bir ilk yarı ve arkasından ikinci yarının başlarında pozisyon olmadan gelen gol tamam anladık bu memlekette adalet yok ama bu kadarı da fazla bari şu maçta yapma be kardeşim dedirtti.Ama bir şeyler artık değişecem diyordu.Dakikalar o hepimizin yüreğinde ayrı bir yer tutan birçokları için sadece bir sayı bizim içinse adeta kavramsal bir yüceliği temsil eden 61 i gösterdiğinde Tsiralarımızın coşkulu sevinçlerine,heyecanlarına ben bunu böyle bırakmam arkadaş diyen ve bence Trabzonsporun tüm altyapı takımlarına yıllarca ders niteliğinde gösterilecek Barçavari bir golle duygularımızı bambaşka bir yere doğru akıtıyordu.
Bu maç artık böyle bitemezdi,bitmemeliydi.Zaten de bitmedi.

Maç için elbette birçok analiz yapılacak,bu işin üstadları bu anlamda çok daha dolu şeyler söyleyecekler.Ben daha çok işin detayına kaçmadan hep içte yaşanan dışarı yanstılmamaya çalışılan duygularla yazmaya çalıştım.Kısacası beyin gözüyle değil yürek gözüyle yazmaya çalıştım.Yazının başında da dediğim gibi bu galibiyete en çok benim ihtiyacım vardı.
Benim de benim de dediğinizi duyar gibiyim.Durumdan vazife çıkarmak gibi bir düşüncem yok.Bir galibiyetle koca sezonu kurtarmak gibi bir derdim de yok.Çok mutlu oldum çok sevindim ve sizlerle de paylaşmak istedim hepsi bu.

Yazımızı Konfüçyus’un “Pencereden bakan iki kişiden biri yerdeki çamurları diğeri de gökyüzünde ki pembe bulutları görür” sözüne biz ikisini de görmeliyiz diye gönderme yapıp bağlayalım

Saygılarımla

Barış Burak
05.03.2012, 19:18
Forumumuzun kıymetli üyesi Şenol Altunsoy,nam-ı değer Şenol Abimiz; bir internet sitesi için bir kereliğine köşe yazısı kaleme aldı; bu değerli cümleleri sizlerle paylaşmaktan gurur duydum:)

Ara ara,her ümitsizlik hissedildiğinde okunması gereken bir yazı; ellerine sağlık Şenol Abi:)

SEDAT
05.03.2012, 19:22
* Abi sen nasıl güzel bir abisin yahu :) seviyorum seni, eline sağlık ...

Mert67
05.03.2012, 19:35
Çok güzel bir yazı, Şenol abinin ellerine sağlık. Ama foruma eskisi kadar fazla yazmıyor, keşke daha çok yazsa.

yalniz adam
05.03.2012, 19:46
şenol abiye selamlar..her ne kadar tanışamasak da tanışmış gibiyiz :) ne yapacak o kelimeleri,cümleleri...ve trabzonspor sevgisini... mezara mı götürecek..yaz daa şenol abi yaz daa :)

Semra
05.03.2012, 19:54
Şenol abi ellerine, yüreğine sağlık.
Yazıyı okurken maçı tekrar yaşadım.
Teşekkürler. :)

Canberk
05.03.2012, 19:57
Şenol abim de sürekli yazmalı . ellerine sağlık abi devamını da istiyoruz :)

Koray
05.03.2012, 20:12
Ellerine sağlık abim.

Serzeniş: Yahu abi twitter'da yazdıklarını gel burda yazsana ne anlıyorsunuz ordan facebook bile daha iyi.

Özge
05.03.2012, 20:33
Ellerine sağlık abi :)

Hürgün Aygün
05.03.2012, 21:21
Sonuna kadar katılıyorum.Ellerine sağlık abi bence sen de sık sık yazmalısın.:)

Berke6198
05.03.2012, 21:23
Bencede Şenol abi... Ellerine sağlık Şenol abi. Sen yazsan keşke sürekli...

agahozlu
05.03.2012, 21:52
Şenol abi teşekkür ederiz. Bir defa kalemini gösterdin artık bırakmazlar yakanı :)

İlker Akçay
05.03.2012, 22:14
Eline sağlık Şenol Abim :))

Pozisyon pozisyon değerlendirme yapılmayan maç yazılarına bayılıyorum :)

Sefa
05.03.2012, 22:14
Şenol Abi sık sık yazı bekliyoruz senden.. Ellerine sağlık.. :)

ilyas BAHADIR
05.03.2012, 22:27
Seviyorum ben bu adamı.

Sefa Alış
05.03.2012, 22:31
Çok güzel bir yazı olmuş,elinize yüreğinize sağlık.

Yiğit Gayretli
05.03.2012, 22:31
Şenol abiden beklenen hareketler sonunda :) Eline, yüreğine sağlık abi...

Yaşar
05.03.2012, 22:32
Elllerine sağlık abi.

Şenol Altunsoy
05.03.2012, 22:35
Bu kadar mutlu olacağımı düşünmemiştim demek içimde ki çocuk hala ayakta.

Hepiniz tek tek sağolun varolun.Forumda yazma konusuna gelince haklısınız fena kaptırdık twittera bunu özeleştiri sayın

Ve pratikte bunu kanıtlama sırası

Hep buradayım ama yazmadan ne anlamı var ki.Arayı kısa zamanda kapatıcam :)

sametaydin
05.03.2012, 23:00
Yazı güzeldi. Özellikle de son cümle...

Ellerinize sağlık...

Ahmet Öztürk
05.03.2012, 23:05
Ellerine, kalemine sağlık abi. Çok güzel bir anlatım olmuş..

Tangerine Dream
05.03.2012, 23:26
Keşke her maçın teknik ve taktiğe girmeden anlatılmış böyle güzel bir hikayesi olsa. Eline sağlık Şenol Abi.

Gamze_TS
05.03.2012, 23:38
Eline saglik, Senol agbi. Super!

Cafer KILIÇSOY
05.03.2012, 23:40
Şenol abi:yattara:

Bülent AKBULUT61
05.03.2012, 23:53
Şenol abi ne kadar güzel bir abisin İNŞALLAH sizinle bir gün tanışır muhabbet ederiz abi tanı masamda sizi Seviyoruz.BMN'de bizi fazla yalnız bırakma

Şenol Altunsoy
06.03.2012, 00:41
Şenol abi ne kadar güzel bir abisin İNŞALLAH sizinle bir gün tanışır muhabbet ederiz abi tanı masamda sizi Seviyoruz.BMN'de bizi fazla yalnız bırakma

Bülent'ciğim özelden bana telefonunu yazar mısın?

Fatih Özkan
06.03.2012, 01:45
Açıkçası kendime güvenip maçı izleyemedim...
Maç saatinde vurdum yattım.
Psikolojim o kadar alt üst oldu ki geçen kısa zamanda...
Uyandığımda dünyalar benim oldu...
Emeğine sağlık Şenol Abi...

Şenol Altunsoy
06.03.2012, 01:57
Açıkçası kendime güvenip maçı izleyemedim...
Maç saatinde vurdum yattım.
Psikolojim o kadar alt üst oldu ki geçen kısa zamanda...
Uyandığımda dünyalar benim oldu...
Emeğine sağlık Şenol Abi...

Eyvallah Fatih hiçbirimiz farklı değiliz aslında idare ediyoruz durumu.

Mahmut Baran
06.03.2012, 02:37
Yüreğine sağlık Şenol Abi. Gerçekten çoğumuz aynı ruh halindeyiz galiba. 3 temmuzdan bu yana taşıdığım ideolojiyi olmasa bile o ideolojimi savunan siyasi partimi sorgulattı bana TRABZONSPOR, Sadece onu değil, çoğu Şikebahçe taraftarı arkadaşımı sildirtti bana TRABZONSPOR (Öyle faceden, twitterden değil hayatımdan sildim) . tekrar yüreğine sağlık abi

lazibere
06.03.2012, 02:48
Günümüz vahşi kapitalizmin en büyük sömürü aracı olan Futbol seyircisi olarak '' Bu sömürünün bir kurbanı da ben olmayacağım '' diye kendi kendime sitem etsemde, Ülkemin içinde bulunduğu Sosyo-Ekonomık koşulları da gözümün önüne getirdiğimde insan olduğumu ve bizimden keyif alacağımız bir eğlencemiz olmalıydı

Her sabah 8:30 da kalk,İşe git, her akşam aynı saatte eve gel 'den ibaret olan hayatımızda Trabzonspor'umuz da olmasa ne yapacaktık ki;

Yeminliyim, Televizyonda Siyasilerin bir tanesinin bile konuşmasını dinlemiyorum..

Yeminliyim, Televizyonlarda Gösterilen Dizilerin hiçbirini seyretmiyorum..

Yeminliyim, Televizyonlarda İnsanla dalga geçilen ve Herkesin kendi reklamını yaptığı Tv programlarını seyretmiyorum

3 Temmuz'dan sonra gelişecek olaylara bakarak da '' Eğer, Fener bu işten yırtarsa bir daha futbol seyretmeyeceğim diye '' yemin edecektim ama yapamadım.

Sömürü düzenine başkaldırının Öncüsü , Para, Lobi Medya, İşadamı desteği olmadan, yıllarca Lig yarışının her zaman en tepesine oynamayı başarmak, hele hele Hırsızların, Çanak yalayıcılarının bol olduğu ülkemde bunu her defasında başarmak için mücadele eden TRABZONSPOR'umuzla gurur duymak için başka o kadar sebebimiz var ki;

Trabzon'lu olmayıp , Trabzonspor'lu olmanın gururunu ve Mutluluğunu yaşamak için bambaşka bir keyif...

Geçen sezonun Şampiyon takımını izlerken, Yaşadığımız sevinci, Formalarımızı, Daha yeni yürümeye başlayan Bebelerimizin sırtına geçirerek, Gururla dolaştığımız İstanbul sokaklarını aklıma getirdim..

Biz ANADOLUNUN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ, KÜÇÜK BİR ŞEHRİN ONURLU INSANLARIYIZ..

Fenerli olmak, Galatalı olmak için Futbol bilmene gerek yok, Ama Trabzonspor'lu olman için, O başkaldırıyı hissetmen lazım..

Okuduğum bütün okullarda, Üniverste dahil Sınıfta tek TRABZONSPOR lu ben oldum, Birileri gibi böyle olmaktan utanmadım, Ezilmedim Bilakis ezdim..

Bu sene de aynı heveslerle, şampiyon olmuş bir takımın getirdiği hava ile Lige başlayan takımımızın, Yöneticilerin sırf maddi gerekçeler yada Basiretsizliği sonucunda dağıtılmış bir kadro ile yine yeniden başa sarmak zorunda kalmak ise en büyük öfkemiz oldu, Hele hele bu durum saha sonuçlarına da yansıyınca Bütün hevesimiz kursağımızda kaldı...

Herşeyin çok kötü gittiği bir zamanda BEŞİKTAŞ galibiyeti ise, Adaşım ŞENOL abinin de dediği üzere, Kocaaaa sezonun olumsuzluklarını bir anda üzerimizden sildi attı...

Yüreklerine sağlık, Emeklerine sağlık...

Külünkoğlu
06.03.2012, 08:06
Golleri peş peşe kaçırıp üstüne üstlük golü de yediğimizde aklımdan saniyeler içinde şunlar geçti. Trabzonspor'un tarihi iyi oynayıp kazanamadığı maçlarla dolu. Hayır ! Urfa'daki Türkiye Kupası finali. Evet, öyle de oynuyoruz, makus talih değişecek, oğlum Metin yaslan arkana hiç sinir stres yapma bak göreceksin kazanacağız. Arkaya yaslanma işi genlere ters olduğu için yabancılık çekmedik değil. Sonuçta kaybedeceklerimiz kazanacaklarımızdan çok daha fazla olacağı için ayrıca sevindik tabi.

Şenol abi yalnız değilsin, içindeki çocukca sevinç hiç bitmesin.

Gamze
06.03.2012, 12:04
Yanıtlıyorum öyleyse: Benim de. Benim de. Benim de çok ihtiyacım vardı.

Şenol abim, kalemine sağlık... Birtanesin.

Emirhan Makul
06.03.2012, 16:44
"Trabzonspor ona hayat verenlerin hayatıdır" Sözü bu hissedişin bir başka deyişi olsa gerek. Allah bizi Trabzonspor için bu dünyaya gönderdi.

Ellerine sağlık Şenol Abi.

SARGONALI61
07.03.2012, 15:22
Sevgili Şenol "KARDEŞİM" ,bunu özellikle büyük yazdım, şu ana kadar yazınıza cevap veren kardeşlerimiz hitap olarak Size hep ABİ diyorlar,bunu yaş kompleksine girmemeniz için sizden 1 yaş da olsa büyük olan Benim bir desteğim olarak görmenizi isterim:). Sanırım BMN'deki 40.000 kardeşimiz arasında tüm şampiyonluklarımızı görmüş ve yaşamış kişiler olarak kendimiz ayrıcalıklı olarak görmek ayrı bir duygu. Ama şampiyonluksuz yılların O heyecanımızdan hiç bir şey kaybettirmediğini ,aksine sevginin, aşk'a daha sonra da tutkuya dönüştüğünü Nezdinizde görmenin ve ruhumuzda hep diri kalmasının sonsuz mutluluğunu yaşıyorum. O maç esnasında hissettiklerinizin tamamının aynı anda yüzbinlerlecede paylaşıldığını sanırım söylemeye gerek yok. Kaleminize ve yüreğinize sağlık.

Alper Calik
07.03.2012, 15:49
Teşekkürler yazı için Şenol Bey.

27 yıl şampiyonluk için bekleyip sevgisi ve taraftarı daha da artan takımdır, Trabzonspor. 28. yılında şampiyon oldu.

Aynı durumda başka bir takım olsa idi, şu anda taraftarları ve anılarıyla birlikte müzede sergileniyor olurdu.

Hepimizin içindeki çocuk ayakta.

selamlar,

Bu kadar mutlu olacağımı düşünmemiştim demek içimde ki çocuk hala ayakta.

Hepiniz tek tek sağolun varolun.Forumda yazma konusuna gelince haklısınız fena kaptırdık twittera bunu özeleştiri sayın

Ve pratikte bunu kanıtlama sırası

Hep buradayım ama yazmadan ne anlamı var ki.Arayı kısa zamanda kapatıcam :)

Alper Calik
07.03.2012, 15:52
:)))

Herşeyin çok kötü gittiği bir zamanda BEŞİKTAŞ galibiyetindeki muhteşem oyun (OYNA DİK OYNA !) ise, Adaşım ŞENOL abinin de dediği üzere, Kocaaaa sezonun olumsuzluklarını bir anda üzerimizden sildi attı...

......

Herşeyin çok kötü gittiği bir zamanda BEŞİKTAŞ galibiyeti ise, Adaşım ŞENOL abinin de dediği üzere, Kocaaaa sezonun olumsuzluklarını bir anda üzerimizden sildi attı...

Yüreklerine sağlık, Emeklerine sağlık...

Şenol Altunsoy
08.03.2012, 01:05
Sevgili Şenol "KARDEŞİM" ,bunu özellikle büyük yazdım, şu ana kadar yazınıza cevap veren kardeşlerimiz hitap olarak Size hep ABİ diyorlar,bunu yaş kompleksine girmemeniz için sizden 1 yaş da olsa büyük olan Benim bir desteğim olarak görmenizi isterim:). Sanırım BMN'deki 40.000 kardeşimiz arasında tüm şampiyonluklarımızı görmüş ve yaşamış kişiler olarak kendimiz ayrıcalıklı olarak görmek ayrı bir duygu. Ama şampiyonluksuz yılların O heyecanımızdan hiç bir şey kaybettirmediğini ,aksine sevginin, aşk'a daha sonra da tutkuya dönüştüğünü Nezdinizde görmenin ve ruhumuzda hep diri kalmasının sonsuz mutluluğunu yaşıyorum. O maç esnasında hissettiklerinizin tamamının aynı anda yüzbinlerlecede paylaşıldığını sanırım söylemeye gerek yok. Kaleminize ve yüreğinize sağlık.

Çok sağol dostum iki mutluluğu birden tattım avatarında bir yanda Anamın memleketi Sargona öbür yanda Che

Eyvallah tekrar.

Sibel
08.03.2012, 20:27
Şenol abinin duygusal yönünü de böylece görmüş olduk.:)
Mideye oturan yemeğin üzerine gazoz içmiş misali oldu bu maç.
Ferahlık, rahatlık...
Eline yüreğine sağlık abim.

Cengiz Çubukcu
08.03.2012, 21:03
ikinci yazıyı bekliyoruz :)

Şenol Altunsoy
08.03.2012, 23:19
Şenol abinin duygusal yönünü de böylece görmüş olduk.:)
Mideye oturan yemeğin üzerine gazoz içmiş misali oldu bu maç.
Ferahlık, rahatlık...
Eline yüreğine sağlık abim.

Eyvallah Sibel Kardeşim hakikaten öyle oldu

ikinci yazıyı bekliyoruz :)

Yazmam mı Cengizim sen yeter ki iste :)

İgzas-61
08.03.2012, 23:22
Bu başlık altta kalmamalı mükemmel bir yazı Şenol Abi gerçekten ellerine sağlık mükemmel tek kelimeyle