PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 30.Hafta | Trabzonspor 2-1 Sivasspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

Fatih Öztürk
13.03.2012, 01:46
umut zamanında 100'ler kulübü saçmalığına bir kaç hafta gol atamamıştı imdadına Burak yetişip kendi atacağı yerde umuta attırıp arkadaşına yardımcı olmuştu.şimdi Burak kardeşimiz Fatihin rekorunu heyecan ve stres karşımı psikolojiyle egale etmenin peşinde.
bize düşen görev,mazur görüp Burak arkadaşımızı tıpkı bu akşam Avni Akerdeki renkdaşlarımız gibi desteklemek.her zamankinden daha fazla desteklemek.kafatası çatlamış çıktığı TT arena,Burnu kırıldığı halde inönüdeki insan üstü gayretlerini bir kenara not ettim.onun için diyormuki Burak kardeşimin kredisi sonsuz.o bizi üzmez.izlemeye devam edelim...

Fanatik34
13.03.2012, 01:50
Bizim takimda birbirine güvenemeyen oyuncular oldukca isimiz zor. Futbolcunun kendine güvenebilmesi icin yanindaki arkadasina güvenmesi gerekir.

Bugün macta resmen siritan iki futbolcu vardi : Aykut-Henrique

Bugün Giray´in milimetrik attigi 2-3 pasi ileri uc elemanlari ezmese, cok baska seyler konusulacakti burda!

Sakat oyuncumuz cok..bakalim bugün Seno Hoca´nin cok hakli aciklamalarini destekleyeci hamleler gelecek mi Yönetim´den? Eeee destek verdikleri Fenerasyon var dimi...

Fatih Öztürk
13.03.2012, 01:52
aykuta sallayan taraftarımız ilk golü halile mi alana mı yazdınız ben sizin yerinizde olsam kendi yarı sahasından serkana uzun pas atan ve bence pozisyonun baş mimarı AYKUT a yazardım volkan bile oyun kursun diye AYKUT a verirken siz golü alan attı diye durun aykut lazım olduğunda dünya starı zokoramızın yerini sonuna kadar doldurmuştur
burağı topçu olmamakla suçlayan arkadaşlar 2 sezonda 49 gol atan bi gol makinesi getirin bende dicem ki BURAK golcü değil yazık vallaha yazık henri nin attığı topuk yüzyılın asisti olacaktı bizim futbolcularımız kendilerini BMN ye beğendirmek için şapkadan tavşan mı çıkaracak ilk gol de tolga yı karpuz toplayıcısı yapanlar kameranın açısından siz topu giraydan görebildiniz mi
YAZIK VALLAHA YAZIK BİLLAHA YAZIK böyle taraftara 1461 hiç çıkmasın bank asyaya

maçın tekrarını facede arkadaşlar yüklüyorlar.
eğer aynı aykutu izlediysek,ikinci yarının tümünde sivaslıların kaptığı topta aykut efendinin yaptığı hamle hatalarını bir gözden geçiriver.defans göbeği 3'e 2 yakalanınca aykutun 10 metreden aval aval izlediğini göreceksin.eneramonun kafa vuruşu öncesi aykutun defansa koşup yer alması gerekirken ceza sahası çizgisinin üzerinde yürüyerek pozisyonu izlediğini göreceksin.daha çok şey var yazılacak.

lazibere
13.03.2012, 01:54
çok basit gol yiyoruz,,

fazla attığımız için unutuluyor ama gerçekten çok saçma goller yiyoruz

lazibere
13.03.2012, 01:55
bir takım, gerıye düştüğü maçı çevirebiliyorsa yorgunluktan bahsetmek abartı olur

takımızın en büyük handikapı, oyun içinde maçtan kopmalar

kudu_61
13.03.2012, 01:59
maçın tekrarını facede arkadaşlar yüklüyorlar.
eğer aynı aykutu izlediysek,ikinci yarının tümünde sivaslıların kaptığı topta aykut efendinin yaptığı hamle hatalarını bir gözden geçiriver.defans göbeği 3'e 2 yakalanınca aykutun 10 metreden aval aval izlediğini göreceksin.eneramonun kafa vuruşu öncesi aykutun defansa koşup yer alması gerekirken ceza sahası çizgisinin üzerinde yürüyerek pozisyonu izlediğini göreceksin.daha çok şey var yazılacak.ilk hata yapan aykut mu ben de bunları görürken serkana pasını görmedin mi diye sorsam ve o pasta beraberlik golünün geldiğini ve 2 gole bir hazırlık olduğunu ve bu maçı bu golle kazandığımızı söylesem sen ne dicen ben de onu merak ettim dakikalar iyice sıkışmışken o defansı anca aykut un serkan a attığı pasla açabilirdin diye düşünüyorum

Fatih Öztürk
13.03.2012, 02:04
ilk hata yapan aykut mu ben de bunları görürken serkana pasını görmedin mi diye sorsam ve o pasta beraberlik golünün geldiğini ve 2 gole bir hazırlık olduğunu ve bu maçı bu golle kazandığımızı söylesem sen ne dicen ben de onu merak ettim dakikalar iyice sıkışmışken o defansı anca aykut un serkan a attığı pasla açabilirdin diye düşünüyorum

bırakalımda biraz meziyeti olsun.sonuçta oynadığı takım Trabzonspor.olaya dediğin açıdan bakarsak Trabzonspora katkı vermesi gerektiği defansif orta saha yönünü son derece kötü kullanıyor.oynadığı mevkide hataya yer var fakat aval aval önünden geçen rakibi izlemeye hakkı yok.

kudu_61
13.03.2012, 02:09
bırakalımda biraz meziyeti olsun.sonuçta oynadığı takım Trabzonspor.olaya dediğin açıdan bakarsak Trabzonspora katkı vermesi gerektiği defansif orta saha yönünü son derece kötü kullanıyor.oynadığı mevkide hataya yer var fakat aval aval önünden geçen rakibi izlemeye hakkı yok.ben yıllarca hüseyin hasan izledim böyle uzun paslar görmedim yan ve geriye pas kullanan o kadar futbolcu tanıdım ki TRABZONSPOR DA aykutun mevkisinde bu yüzden aykut bana maradona gibi geliyor ben seviyorum bu çocuğu

lazibere
13.03.2012, 02:13
Rakip forvetin yüzünü kaleye döndürmemek, İlk topa basmak! Stoperin önüne geçmek, ön direğe hareketlenmek gibi temel futbol prensiplerinden uzak yaşayan savunma ve hücum oyuncularının barındığı bir takım şampiyonluk kovalıyor...tuhaf...sonra avrupa'dan neden 4 yiyip geri geliyoruz ..neden acaba

kesınlıkle

defans yapmasını bilmiyoruz

ne giray ne celustka, tamamen karambole ve rakibin vuramayacak olması üzerıne plan yapıyorlar..

celustka beşiktaş tan yediğimiz golde nasıl orta yaptırttıysa aynısını bugun de yaptı..

rakkibe bacak kaldırarak ve kç göstererek defans yapılmaz..

keza giray, yaptğı hata bi yana, dönen topta rakibe tekrar hamle yapması gerekirken, kaleci gibi açı kapatmanın derdınde

Fatih Öztürk
13.03.2012, 02:21
ben yıllarca hüseyin hasan izledim böyle uzun paslar görmedim yan ve geriye pas kullanan o kadar futbolcu tanıdım ki TRABZONSPOR DA aykutun mevkisinde bu yüzden aykut bana maradona gibi geliyor ben seviyorum bu çocuğu

avrupa liglerini senelerdir yakından takip ederim.sıkı zokora seveniyim.
zokora Tottenham Hotspur'da oynarken bu adam Trabzonsporumuza gelmelidir diyordum kendime.büyük paralara transferleri oldu.sonunda geldi.geldi ama biraz yaşlı birazda milli maçı bol geldi.yinede zokora tam bire deneyimdir.ustadır.
Aykutun tecrübe kazanması şart.yaş 24.bizim Türkler geç profesyonelleşiyorlar.
umarız Aykut daha iyi olur.

kudu_61
13.03.2012, 02:27
zokora Tottenham Hotspur'da oynarken bu adam Trabzonsporumuza gelmelidir diyordum kendime.büyük paralara transferleri oldu.sonunda geldi.geldi ama biraz yaşlı birazda milli maçı bol geldi.yinede zokora tam bire deneyimdir.ustadır.
inşallah aykut bize lazım iyi geceler

Sefer A.
13.03.2012, 02:31
takima Helal olsun
istek ve azim var 2karsilasmadir, bakalim nereye kadar götürecekler bunu :)
hocaya da Helal, bakti olmuyor 55 degisti 67 degisti, degiseceksin hocam yahu iste bu, tutar tutmaz ayri mesele ama su degisiklikleri yap cigerimi ye ^^ yine su dkda su girip su çikcak su dkda su çikip su gircek demeyelim :p
Volkan Sen bayagi toparladi ;)

TAMTÜRK61
13.03.2012, 02:49
Çok fena vurduk Sivas'a ama öldül öldük dirildik. Bunun da sebebi Şenol Hoca'nın yanlış kadroyla çıkmasıydı..

Hasan Arslan
13.03.2012, 03:15
aykut sırıtıyor bu takımda kim ne derse desin.hala nerde duracağını,,nasıl pas yapacağını çözememiş.bu yaştan sonra da daha fazla gelişim gösterebileceğini düşünmüyorum.bu kadardır bu adam..hele maçta bir şut tercihi vardı ki olacak iş değil.hiç olmadık bir zamanda olmaması gereken bir tercihti..

memmedaga
13.03.2012, 03:30
aykuta sallayan taraftarımız ilk golü halile mi alana mı yazdınız ben sizin yerinizde olsam kendi yarı sahasından serkana uzun pas atan ve bence pozisyonun baş mimarı AYKUT a yazardım volkan bile oyun kursun diye AYKUT a verirken siz golü alan attı diye durun aykut lazım olduğunda dünya starı zokoramızın yerini sonuna kadar doldurmuştur
burağı topçu olmamakla suçlayan arkadaşlar 2 sezonda 49 gol atan bi gol makinesi getirin bende dicem ki BURAK golcü değil yazık vallaha yazık henri nin attığı topuk yüzyılın asisti olacaktı bizim futbolcularımız kendilerini BMN ye beğendirmek için şapkadan tavşan mı çıkaracak ilk gol de tolga yı karpuz toplayıcısı yapanlar kameranın açısından siz topu giraydan görebildiniz mi
YAZIK VALLAHA YAZIK BİLLAHA YAZIK böyle taraftara 1461 hiç çıkmasın bank asyaya

Genel olarak katiliyorum

taraftarimiz "vur deyince" tam manasiyla olduruyor

abartmayi cok seviyorlar

Aykut henuz yeteri seviyede degil hepsi bu durum onu kotu futbolcu yapmaz zaman zaman verdigi paslari iyi izleyen insafli adam ona topcu degil demez...

volkan topcu degil diyorlardi simdi ise yere goge sigmiyor ayni adamlar

herke yanilabilir bende adrian ve Burak hakkinda yanildim ama hicbir zaman yerin dibine sokmadim abartmadim...

Burak Yilmaz tartismasiz bu ligin en iyi golcusudur
Tolga tartismasiz bu ligin en iyi kalecilerindendir

aksini soylyen s....siz fener taraftariyla ve diger takimlarin cekemeyn taraftariyla sozbirligi ettikleri icin ....sinler baska takim tutsun

Trabzonumuzun size ihtiyaci yok.

Herseye ragmen Tolga abimizin de dinlenmeye ihtiyaci var tipki zaman zaman Serkanin dinlenmesi gerektigi gibi ozellikle yasi ilerleyen bazi oyuncular Hocamizin belirttigi gibi bu anormal tempoda dusus yasayabilirler.

Burak Yilmaz ozellikle son haftalarda asiri motivasyon ve hirsinin kurbani olabiliyor ozellikle egoist kalabiliyor yada hirsi sakin kalip dogru secenekler yapmasini engelliyor ,son haftalarda ister istemez bu rekoru kirmak isteyecektir ama biraz daha sakin kalmasi lazim son paslarda ve son tercihlerde

Herseye ragmen onun iyi niyetinden suohe duyanlar Allah ... versin

memmedaga
13.03.2012, 03:33
Çok fena vurduk Sivas'a ama öldül öldük dirildik. Bunun da sebebi Şenol Hoca'nın yanlış kadroyla çıkmasıydı..

biktim su klise yorumlardan

ya hocam girin ligtvye hocanin roportajini dinleyin

olcan ve zokora sakat

alan ilk 11 oynasa yok 11 oyuncusu degil dersiniz yok Halil vasat kalir dersiniz

oyuna sonrada giren oyuncular katki yapti macin skoru degisti demek tercihleri dogru onceden girse bu katkiyi yapacaklarini garantisini kim verir?

İskender Çakmak
13.03.2012, 07:04
2 haftadir iyi oynuyoruz. Bu mac talihsiz bir gol yedik. Bjk macinda da aynisi oldu ama cikardik. Gecen yil da bu sekil geri donusleri yapiyorduk. Bu yil da basladik. Artik maglubiyet almamamiz gerekiyor. Play offlar farkli olacaktir. Volkan Sen ve Serkan da ayri bir alkisi hakediyor.

ozturk
13.03.2012, 07:29
zokora ve olcanın sakatlığı kötü oldu..

.....
13.03.2012, 07:41
puan kaybına yer yok. 3 puanı almalıyız.

ozturk
13.03.2012, 07:43
puan kaybına yer yok. 3 puanı almalıyız.

Aldık bile:D

ozturk
13.03.2012, 07:47
Tribünde küfür falan var mıydı?

fb maçına sorun olmaz inşallah?

Mehmet Ç.
13.03.2012, 07:53
Senol Günes'in mactan sonraki konusmalari cok anlamliydi..

Anlam kazanmasi icin Sivas macini kazanmak gerekdi, yoksa her yenilgiden sonra saldir denirdi, ama simdi 1 tasla 2 kus :D

gencleri de yenersek 1 tasla 3 kus :D

Faik Yılmaz
13.03.2012, 08:26
Maçtan notlar....

- Bu takım dizel araba gibi oldu... Motorun ısınması süratini bulması biraz zaman alıyor.....

- Volkan 3-4 maçtır eski Volkan gibi oynamaya başladı. Bindirmeleri , bazen yerini bulmasada ortaları , rakip defansın harmonisini bozmaları filan. bence dünkü maçı kazanmamaızın en önemli etkeniydi...

- Serkanda bir alışı hakediyor. Bir bakıyorsun rakip ceza sahasında..... top dönyüor hızla bizim defansa geliyor bir bakmışsın Serkan orda.....ışınlanyor sanki...

- Oflu Ali maçın gidişatını değiştirdi. İleriye hareket getirdi. Sözleşmesi haıyrlı olsun böyle oynarsa başımızın üstünde yeri var her zaman....

- Colmanda takımın en çok koşan mücadele eden zaman zaman güzel paslarıyla ileriyi bsleyen adamımızdı.....

-Volkanın faul pozisyonuna kırmızı diyen Erman Hocaya sevgilerimi iletiyorum. Sivasın ilk yarıda en az 4 sarı kartını göstermedi. Penaltıdada kırmızıyı es geçti..... Ayrıca düşen oyuncu 3-4 kez ard arda vurdu Volkana hepsini göz önünde tutarsak Volkana kırmızı verse büyük haksızlık o lurdu....

- Evet yendik güzel oynadık 2. yarı ama çoköenmli bir eksiklik vardı.. İleride top birinin ayağındayken yardımlaşmaya kimse gitmiyor. Rakip 3-4 kişiyle kapatıyor ve topu bizden alıyor. Oysa top arkadaşının ayağındayken yanına sağına soluna koşsaydık çok daha etkin olabilirdik.... Kısaca takımda yrdımlaşma eksik....

- Halil'in gol öncesi verdiği pas güzeldi ama genel olarak bir formsuzlukvar onda...kendini toparlaması lazım...

Sonuç olarak şunu söylebilirimki bu takım yarım gazla bile ilk 4 e girer kardeşim..... :)

kaan61
13.03.2012, 08:45
Maçda Volkan ve serkan çok iyiydi. Alanzinho daki şeytan tüyünün yarısı Adrianda olsa oda önemli bir isim dün ilk yarı iyiydi adrian ikinci yarı çizgide kayboldu. Halil gol pasında sağ kanada dönecekti seyirci öyle bir ses çıkardıki birden terse döndü gol pasını verdi. Tv den izlediğim kadarıyla o pası seyirci verdirdi alenen ortada. Bu hafta Olcan sakat , Volkan cezalı bizim için çok kötü oldu. Gençler birliği maçınıda kazanmalıyız. Ama nasıl kazanmalıyız onu ilerleyen günlere planlayacağız artık :)

iboandibo
13.03.2012, 09:18
Şenol Hoca:
Cuma'ya maç veriyosunuz,bunu geçen sene de yaptınız,hadi geçen sene şampiyonluğa gidiyoduk önümüzü kesmek için yaptınız onu anladık ama bu sene niye yapıyosunuz.

Bu sene şampiyonluk hedefimiz yok yani :) BJK bile hedef olarak belirtiyor matematiksel hesap yapıyor biz havlu atmışız.

memmedaga
13.03.2012, 09:23

iste bu benim takip ettigim Fatih abi mutlaka sonunda da olsa bi pozitif yapistirir :)

Mehmet Uludüz
13.03.2012, 09:26
Colman,Alanzinho,Serkan ve Volkan takımın iyilerindendi
Adrian her zamanki gibi ya var ya yok potansiyelini bir türlü yansıtmıyor sahaya bir maç ya çok iyi diğer maç ortada yok hani biz arkasında duruyoruz ama ne hikmetse o bizim arkamıza geçmeye çalışıyo bu performansla
Aykut iyi hoşda insan biraz nereye pas atacağına bakar,birazda dikine oynar topların çoğu hep yan pas yani o fiziğe böyle korkak oyun yakışmıyor biraz cesaret ne etliye ne sütlüye gibi oynuyo böyle gitmez
Henrique kanat adamı değil öyle oynatmaktan vazgeç Şenol hoca zaten maçtada ayağına gelen her topu yedi,Burak'da dün ortada yoktu ayrıca ısrarla her zaman belirttiğim gibi bu adam kanat adamı koy
oraya üzerine adam bulamazsın bizde hala ilerde tek adam ne diyim böyle devam edin
Veeee karşınızda Giray,yani hakkında yorum yapmaya bile değmezsin o kadar artık...

Taner Gündoğdu
13.03.2012, 09:28
dün yine hakettiğimiz, farklı kazanmamız gereken bir maçı ölüp ölüp dirilerek kazandık. ne ilginçtirki bu sezon bu geri dönüşleri sıkça yaşadık, bu kazanma duygusu adına güzeldi.

maç ile alakalı bir kaç şeye değinmek istiyorum;

*kaleci atilla'ya su atan vatandaşa soruyorum, taraftar mısın? yada şöyle başlayayım, insan mısın? maç boyunca tribünler bağırıyor "fener Trabzon'a nasıl gelecek diye" sen sahaya su atıyorsun ceza vermek için fırsat kollayanların gözüne soka soka!

* kuddusi skora etki edecek bir karar vermese de vermediği sarı kartlar ile futbolu çirkinleştiren sivasa prim yaptırdı, kötüydü

* volkan formunu devam ettiriyor. yine çok istekli ve etkiliydi. burak ile anlaşamıyorlar, aynı dili konuşamıyorlar. hep bir adım fark var aralarında. ama volkan son dakikalarda yaptığı hareketle kırmızı görebilir ve bir çuval inciri berbat edebilirdi

* zokora ve olcan oynamadı, eksiklikleri hissedildi mi? bence sadece olcan'ın eksikliği belli oldu. soldan hiç gelemedik mesela

* adrian çok iyi başladı, kondisyon problemi var, ikinci yarı oyundan düştü

* alanzinho, maçın iki kırılma anı vardı. birincisi 65.dakikada enaramonun kaçırdığı kafa golü, atsa biterdi maç. ikincisi alanzinho'nun oyuna girişi. top ayağına değdiğinde adeta bağırıyordu maçı çevireceğim diye. top bir insanın ayağına bu kadar mı güzel yapışır. maçın yıldızıydı...

* halil, kaçırdığı gol ve asistiyle maça damga vuran bir diğer isimdi. ama çok formsuz, çok güçsüz. nazar mı değdi ne oldu bu uşağa? yaptığı asist hatalı, sivas defansının beceriksizliğinden kaynaklandı. ilk anda atması gereken topu 360 derece dönüp attı

* burak yılmaz, hayal kırıklığı yarattı. gol kaçırsan, pozisyona giremesen inan hiç kızmam, kızamam ama her topu kendine istemen, o topu kontrol edememen, rakibe sırtını dayayıp ısrarla topu arkadaşlarına vermemen cidden çok göze batmaya başladı. lütfen sadece forvet gibi davran, koşu yap, gol at yada kaçır burak, lütfen

Turgay Atalay
13.03.2012, 09:31
Akşam orta sahamız gerek ilk yarıda gerekse ikinci yarıda gayet başarılıydı, bi 10-15 dakika saçmaladılar ama bu başarılarını gölgelemez. Adrian ilk yarı Alanzinho ikinci yarı Colman maç boyu mükemmele yakın top oynadılar.

Defansımız genel olarak vasattı bence (Serkan hariç), yenilen gol tam bir saçmalık...Celustka ile başlayan hatalar zinciri, Giray ile devam edip, Tolga ile son buldu...Dönen toptan yediğimiz gollerin sayısı bir hayli fazla, buna önlem alamadık, kesilen topları arkadaşlarına, taca veya kornere atma becerisi gösteremiyor stoperlerimiz.

Burak ve Henrique maç boyu aşırı laubali futbollarıyla saç baş yoldurttular, taraftar uğuldamasa Halil o pozisyonu da Burakın ayaklarında eritecekti. Genel olarak forvet bölgemiz aşırı formsuz.

Volkan ne zaman ki taç çizgisini bırakıp, ceza sahası çizgisi çevresinde oynuyor o zaman daha etkili oluyor, bu da genellikle ters kanada geçince oluyor ve gol atıyor...Olcan gibi sürekli içeri katetse gol sayısı artacak.

muratt
13.03.2012, 10:14
Öncelikle penaltıdan başlamak istiyorum. Daha öncede yazmıştım, sanırım yine Burak için yazmıştım, ama Burak’a özel bir durum değil bu, genel bir durum. Penaltı pozisyonunun içindeki oyuncu, penaltı kullanmamamalı. Bu takımın penaltıcısı, yıldız oyuncusu hatta 30 golle rekora koşan santraforu olsa bile. Takımın galibiyeti rekordan daha önemlidir. Sebeplerini de anlattık daha önce. Penaltıdan 30 saniye önce 30-40 metre depar atan, nabzı 170-180 lerde olan bir oyuncu sağlıklı bir penaltı atamaz, atması mümkün de değil. Zaten penaltıya bakarsanız, kullanılabilecek en kötü penaltılardan biri.

Bu penaltı meselesinin zor yanı ise, bu kararı verebilecek sadece iki kişi olması. Şenol Güneş ve Burak. Bu ikisinin dışında kimse müdahale edemez bu duruma. Öyle ya, Tanju’nun rekorunu kırmaya giden Burak’a Colman gelipde “Hacı sen yoruldun, ben atıyım” dese, kavga çıkar.

Aslında ne güzel olurdu, Burak bu şekilde kafasını çalıştırıp olgun bir şekilde düşünüp, Halil veya Colman’dan birine “siz atın” dese.. Maçtan sonrada, “pozisyonun içinde olduğum için yorgundum, o yüzden Colman attı, takımın galibiyeti rekordan önemli” dese, diyebilse.. Golcüler hep derya, “benim gol atmam önemli değil, önemli olan takımın galibiyeti”.. İşte lafta değil de yaptıklarıyla da bunları gösterseler.

Maça gelecek olursak. Bu yılın en iyi 3-4 maçından birini oynayan bir Trabzonspor izledik. Sivasspor doğru dürüst ortasahayı bile geçemedi desek abartmış sayılmayız. Tempo, pas, istek, arzu, taktik vs hepsi vardı. Sadece son pas ve şut tercihlerinde başarısızlık vardı ve bunun sonucunda maç kaybedilebilirdi de. Hatta uzun süre, Trabzonspor bu kadar iyi oynayarak kaybederse çok yazık olacak diye izledik maçı. Nitekim, Enaramo o kafayı atıp durumu 2-0 yapmış olsaydı, maç ordan da dönmezdi..

Trabzonspor şanslıydı bu bakımdan. Hakettiği maçı da şansıyla ama hakederek kazandı.

Maçtan sonra, maç yorumlarına bakmak için Ligtv’de, Sayın Vekilimiz Hakan Şükür’ü dinleyelim dedik. Kendisinin futbol yorumlarına genelde 10 dakikaya kadar dayanabiliyorum ama bu sefer 5nci dakikada Halil Sezai gibi “isyeeeaaaannnnn” edecektim az daha.. Skor yorumculuğu gördüm de bu kadar da görmedim. Maçın 1-0’lık bölümü, Trabzonspor isteksiz arzusuz amaçsız, sonra Alanzinho girince süper bir Trabzon. Olur da bu kadar skor yorumculuğu olur. Yani sadece maç skoru değil, maç içindeki skor durumuna göre de şekillendiriyor yorumunu.

Evet Alanzinho girince takım biraz canlandı tamam da, maçın genelinde gayet başarılı bir Trabzonspor vardı o ne oldu? Top hep rakip sahada, gelemeyen bir Sivasspor, sağdan soldan bindiren bekler Serkan ve Cech, ortasahada çok iyi ayağa pas yapan bir Trabzonspor (sanırım 500-600 başarılı pas seviyesine çıkıldı, istatistikleri bulamadım yanlış rakam da olabilir). Biraz beceriksiz son pas ve şut dışında taraftarın görmek istediği takım için, "playofftan ligden ümidi kalmamış" diye bahsetti sayın vekilimiz nerdeyse.. Çoğunu dinleyemedim belki sonra toparlamıştır ama yorumun girişi buydu.

Hazır konu açılmışken, Sayın Vekilimizin yorumculuk yapmasıyla alakalı ben de biraz ahkam kesmek istiyorum. Sayın Vekilim, eski gol kralımız Hakan Şükür. Siz milletvekilisiniz. Siz, ülkenin sorunlarına, özellikle sporla ilgili sorunlarına çözüm getirebilmek, ilgilenmek vaadiyle aday oldunuz ve oy aldınız ve milletvekili oldunuz. Bir milleti temsil ediyorsunuz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Kurtuluş savaşında büyük zorluklarla kurulmuş büyük meclisinin bir üyesisiniz. Siz ne yapıyorsunuz ? Maaşla bir kanalda yorumculuk yapıyorsunuz, "o pozisyon ofsayt, orda taç var, tek forvetle olmaz, şu oyuncu koşuyor bu oyuncu koşmuyor" diye fikir beyan ediyorsunuz, yorum yapıyorsunuz, belki polemiklere gireceksiniz ve bunu maaş için yapıyorsunuz. Ve bu durum sizce normal ? Sayın vekilim, bir daha düşünün derim ben nacizane...

Daha sonra programın Ryan Giggs ile ilgili bölümüne denk geldim, orda da lafı "bakın ManU adamı 40 yaşına kadar oynatıyor, bizi oynatmadılar" demeye getirmeye çalıştı bir ara gene kanal değiştirerek Leyla ile Mecnun'a geçtim kurtuldum, ama hangi kanal daha komikti karar veremedim.

Maça dönecek olursak. Dün akşamın aslında önemli bir ismi daha var değinmek istediğim. P.Henrique.. Öncelikle taraftar yuhalayarak çok ayıp etti. Hoş bu taraftar dünkü maçın kahramanı Volkan Şen’i de yuhaladı, 30 gollü kralımız Burak’ı da yuhaladı zamanında, hatta ben bu taraftarın Fatih Tekke’yi Yattara’yı yuhaladığı zamanları da bilirim. O yüzden, taraftarın tepkisini bir yere kadar göz önünde bulundurup fazla abartmamak lazım, umarım Henrique’de öyle yapar.

Benim söylemek istediğim başka birşey. Sahada umursamayan, mücadele etmeyen koşmayan denemeyen bir Henrique yoktu. Quaresma gibi eli belinde gezmedi yani. Hep denedi, hep uğraştı ama başaramadı, o yüzden de tepki aldı zaten. Umut Bulut vari garanti oyun oynayıp hiç göze batmayabilirdi ama o denemeyi seçti. Tabi bunda çok sık ilk 11 oynama fırsatı bulamamasının da etkisi var. Adam o kadar az ilk 11 oynuyorki, işte fırsatı kullanacak kendimi gösterecem diye uğraşmaktan hep batırdı. Oysa nasıl Burak kötü oynarken ısrar edildiyse, Volkan Şen kötü başladığında ısrar edildiyse, Tolga’ya Mustafa Yumlu’ya güven duyulduysa, P.Henrique’ye de aynı güven duyulmalı, belki playoff’lara girilen bu dönemde değil ama seneye de onunla devam edilmeli ve kazanılmalı. Herkesin aksine, ben hala takımda kalite olarak önde gelen adamlardan olduğunu düşünüyorum. Biraz ağır ama topla ilişkisi, fizik gücü ve isteği ile bu takıma çok şey katacaktır. Ayrıca, yerine alkışlarla giren Halil çok daha kötü oynadı, attığı gol pasında bile ilk başta pası atamayarak pozisyonu mundar ediyordu az daha, kaçırdığı gole ve kaptırdığı toplara hiç girmiyorum bile. Henrique’nin kaybettiği toplara bakarsak çalım atmaya çalışırken, bir pas atmaya çalışırken topları kaybettiğini görürüz, Halil’inkiler ise bildiğin topun ayağına dolanması sonucu kaptırılan toplar.

Bunun dışında, Adrian’ın tam da kendisiyle ilgili ümitlerimizi tüketmeye başladığımız dönemde futbol oynamaya başlaması, Adrian’la birlikte Volkan Şen ve Alanzinho gibi isimlerin form tutmaya başlamaları, Olcan, Burak ve Halil’i de düşününce Trabzonspor hücüm hattının playoff’larda çok sürpriz yapabilecekleri ihtimalini doğuruyor. Trabzonspor böyle yetenekli ve hareketli hücum oyuncularıyla, formda bir şekilde gireceği playoff’larda çok iş yapabilir.

Sivasspor ise tam bir hayalkırıklığı. Beşiktaş, Gençler, Galatasaray, Fenerbahçe ve son olarak da Trabzonspor maçlarından sadece 2 puan çıkarabilmesi, orta sıra takımı olmakla üst sıra takımı olmak arasındaki sınavından kalmasına neden oldu. Oysa bu 5 maçtan en az 2-3 galibiyet çıkarabilmesi gerekirdi, ve ben çıkarmasını beklerdimde. Aslında bazı maçlar da fena da oynamadılar ama işte, Rıza Hoca için de aslında bir sınav kaybı, büyük hoca olmakla orta sıra takımı hocası olmak arasındaki sınav. Eskişehirspor’dan beridir her maçtan sonra “basit goller yedik” “bireysel hatalardan goller yedik” diye aynı açıklamayı yapması, en basit faulde bile Halil Sezai “isssyeeaaan” ‘ı yapması, işte hocalıkta bir üst seviyeye çıkaramıyor Rıza Hoca'yı.

Oysa bu taktikle, bu maçla nasıl bir sonuç bekliyordu Rıza Hoca ? Hiç pas yapmayan, pas yapmaya da çalışmayan sadece Enaramo’ya top şişirerek nereye varmayı amaçlıyordu çok merak ediyorum, oysa Sivasspor’un iyi futbol oynadığı maçlarını da biliyoruz, yani yapabildikleri birşey. Neden top oynamayı tercih etmek yerine kapanmayı tercih etmişler, bunu düşünmek lazım.

Maçta sürekli zaman geçirmeyi bir derece kabul edebiliyorum da, sürekli faul yapıp oyunu durdurmak kadar antifutbol olabilir mi. Antifutbol 11 kişi defans yapmak 3 önlibero ile oynamak değil, asıl antifutbol işte böyle faul yapıp durmaktır. Faul istatistiklerini bulamadım ama abartı sayıda bir Sivasspor faulu var gibi geldi bana, zaten Avrupa standartlarının çok üstünde faul sayımız STSL'de, sonra neden Avrupa’daki gibi tempolu futbol oynanmıyor. Nasıl oynansın. İşte Trabzonspor top oynamaya çalışıyor, bildiğiniz maç boyunca dayak yedi bazı futbolcular. Ve çıkan sarı kart sayısının azlığı da ayrı bir enteresan.

Son olarak da Volkan Şen’in pozisyonuyla alakalı bir şey söyliyim. Herkes kırmızı da kırmızı diye yorumladı akşam TV'de olayı. Bu kırmızı kart olayını iyice abarttığımızı ve dünyada da abartıldığını düşünüyorum artık. Tamam, centilmenliğe aykırı harekete kırmızı verilsin, rakibe tekmeye tokata da kırmızı verilsin ama, adam Volkan’ın üstüne atlamış tekme tokat, Volkan’ın biraz da refleskle rakibini iteklemesi “kesin kırmızı” dan daha çok “kırmızı ağır olur, sarı olması daha doğru” sınıfına girer.. Ben orda bariz bir tekme görmedim şahsen. Ama sezon içinde Trabzonspor’a çıkan kartlara da baktığımda, şaşırmadım da değil neden buna kırmızı çıkmadı diye.. Bugün hala Zokora’nın kırmızı görüp 3 maç ceza aldığı hareketin faul bile olmadığını düşünüyorum misal, ve o harekete benzer her maçta 5-10 pozisyon olduğunu da iddaaa ediyorum..

Sibel
13.03.2012, 12:34

Hiç küfür edilmedi. Maçtan sonra ettiler ama stattan çıkarken.

Memduh
13.03.2012, 12:48
Penaltının tekrarı gerekirdi. Kaleci, vuruş yapılmadan çizgiden çıkamaz.

http://www.youtube.com/watch?v=lRSJbr0Vrjo&feature=share

61trabzonomer
13.03.2012, 12:57
colman iyi oynadımı takımın etkisi çok artıyor, olcansız bir maç kazanmamız çok iyi oldu.

TSelif
13.03.2012, 13:10

Gerizekalının biri bir pet şişe attı Atilla'ya ( adi herif haketti ama atılmamalıydı) . Onun haricinde hiç bir şey olmadı ..

Sivas kalecisi taraftarı germek için ne gerekiyorsa yaptı. Adam ayağının altındaki reklam pankartını kaldırıp attı. Kaleci vuruşu yapacak gerizekalı gidip su içti geldi ... Maç 2-1 olunca 20 km uzağındaki topa bile koştu ..

ozturk
13.03.2012, 13:13
Gerizekalının biri bir pet şişe attı Atilla'ya ( adi herif haketti ama atılmamalıydı) . Onun haricinde hiç bir şey olmadı ..

Sivas kalecisi taraftarı germek için ne gerekiyorsa yaptı. Adam ayağının altındaki reklam pankartını kaldırıp attı. Kaleci vuruşu yapacak gerizekalı gidip su içti geldi ... Maç 2-1 olunca 20 km uzağındaki topa bile koştu ..

Açıkçası çivastan tahrikler bekliyordum.Ancak anladığım kadarıyla taraftarımız bilinçli davranmış münferit bir olay dışında..

Eğer saha kapatma cezası verilirse bunda KESİN kasıt vardır artık..

Gökçebey
13.03.2012, 13:15
fbe maçtan sonra küfür edildi. Bu sayılmaz herhalde. :)

Golü yeyince Sacit'e sıkıntı yok darlanma 3-1 bizim maç dedim durdum. Burak yanılttı beni. :D

Ayrıca işte tipik bir Trabzonspor taraftar profili:

Sacit: La pres yapsana, la koşsana, la baskı kur, la çıkma o topa
Ben: Sacit sıkıntı yok, 3-1 alacağız maçı daa
Sacit: Olsun, o zaman 5 atalım.

:D

metehan
13.03.2012, 13:26
61. dakikada kale arkasındaki skorbordu gösteriyordu kamera. Kameranın hemen önünde bir çocuk vardı ve ısrarla 2-1 işareti yapıyordu. O ısrarı boşa değilmiş :)

Oruç
13.03.2012, 14:00
Kötü oynadık falan filan yazanları anlamak güç.

Maçı izlerken çok rahattım. Allah'ın izniyle kazanacağız diyordum kardeşime. Adam akıllı oynuyorduk, hiç panik yapmadan, dan dun topa vurmadan, doldur boşalt yapmadan...

Stoperlerin top kontrolü, pas alış verişlerine baksanız bunu çok iyi görürdünüz.

Amaç üzüm yemek olmayınca böyle oluyor işte.

Henri dışında tüm oyuncular gayet iyi oynadı. Bir sorun falan da yoktu. Adamlara pozisyon bile vermedik.

Burak için saçma sapan, boş konuşan kişilerin sayısı da artıyor.

Hoca'nın dediği gibi boş konuşan çok insan var.

Bu kafayla hiç bir şey çıkmaz gerçekten.

Erbay
13.03.2012, 14:01
Pres altında sadece yan veya geri pas yapma hastalığımızdan kurtulduk iki haftadır. İlk yarı çok rahat çıktık ataklara. Hatalarımız; Final paslarında bariz hatalar... Çabuk davranılcak yerde yavaş-tereddütlü hareketler yapıp eveleyip gevelemek...Soğukkanlı olacak yerde acele hareket etme... Pas verilcek yerde şut, şut çekilcek yerde pas tercihleri...Topun arkasına 11 kişi geçsek bile rakibe çok rahat pas ve pozisyon imkanı sunma... Kademeli savunma hattı oluşturamama...

Sivas 2-3 kişiyle çok rahat pozisyon ya da nasıl diyeyim pozisyon teşebbüslerinde bulundu. Böyle savunma olmaz. Sol kanadımızda maden buldular sanki çok açık verdik oradan. Celutska stoperde olmuyor. Mehmet Yıldız'dan sonra Enaramo'da da çuvalladı. Colman geride duruyor Aykut ataklara çıkıyor, tam tersi olması gerekmiyor mu? Volkan bekliyor ortalayacak içeride kimse yok, 1-0 ya da 1-1'di o an maç. Kabul edilebilir bir şey değil. Ceza sahasına en fazla 2 kişi sokabiliyoruz.

1-0 geridesin, pozisyonlar kaçırmışsın, pis bir gol yemişsin... Bu maçı çevirmek kolay değildi çok kritik bir maçı kazandık.

TheCrow
13.03.2012, 14:08
Bu sene şampiyonluk hedefimiz yok yani :) BJK bile hedef olarak belirtiyor matematiksel hesap yapıyor biz havlu atmışız.

"Hayallerle değil gerçeklerle ilgileniyoruz" Şenol Güneş. Bu sene en iyi ihtimal 2.lik.

Alper Calik
13.03.2012, 14:15
:sevinç::sevinç::bmn1::sevinç2::sevinç::sevinç:

ThePatriot61
13.03.2012, 14:51
Sivaslilar volkana verilmeyen kirmizi kart icin afkuruyorlar. Kirmizi olsa bile bunlara koyduk mu rahatliyorum. Bu sixvasi kümeye düsürmedigimiz taktirde yakalarini birakmayacagim rahat edemeyecegim. Kücük sikeciler sizi.

hamdi_61
13.03.2012, 15:10

O kural bizim için geçerli değil.

Ahmet Öztürk
13.03.2012, 15:50

Gol olsaydı tekrar edilirdi zaten...

ESER
13.03.2012, 15:51
azizin ayakcisi M.O tribunde miydi ?

Zeki Akyol
13.03.2012, 17:28
61. dakikada kale arkasındaki skorbordu gösteriyordu kamera. Kameranın hemen önünde bir çocuk vardı ve ısrarla 2-1 işareti yapıyordu. O ısrarı boşa değilmiş :)

Evet bende gördüm, hatta o an facede de bende ole yazdım ama bu futbolla zor gardaş dedim kendi kendime... onun vidyosu olsa :))) cocuk işi biliyor demekki :)

Zeki Akyol
13.03.2012, 17:29
‎61'de sevinduk
Taklitlerumuz çıkti
Kangali hep yenmekten
Oyuncular da bıkti

Deduk la rahat durun
Gole boğaruk sizi
İnanmadunuz bize
Plaka yaptuk sizi :) (13.09.2010) 6-1

Bir sıfır önde başlat .
Zatii maç öyle bitmez
Utanmaz bu yüzsüzler,
İkilemezsen gitmez. 12.03.2012 :)

Erdal DİLEK
13.03.2012, 17:31
şenol hocanın acıklamalarına saha kapatma vermesinler:cool::confused::mad:

Emirhan Makul
13.03.2012, 19:07
Kuddisinin tipe bak :D

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62635F61645F636162635163636B65626B626466928A8162.j pg

macka61
13.03.2012, 19:19
zor olucağı belliydi kazasız belasız atlattık darısı gençler maçına

unyelimetin
13.03.2012, 19:32
http://img715.imageshack.us/img715/5827/85137184.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/715/85137184.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

unyelimetin
13.03.2012, 19:34
http://img856.imageshack.us/img856/9219/27453543.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/27453543.jpg/)

unyelimetin
13.03.2012, 19:35
http://img839.imageshack.us/img839/2757/18342254.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/18342254.jpg/)

unyelimetin
13.03.2012, 19:37
http://img88.imageshack.us/img88/5199/54837766.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/54837766.jpg/)

unyelimetin
13.03.2012, 19:38
http://img59.imageshack.us/img59/9971/64582584.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/59/64582584.jpg/)

unyelimetin
13.03.2012, 19:40
http://img542.imageshack.us/img542/1011/34361867.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/542/34361867.jpg/)

unyelimetin
13.03.2012, 19:42
http://img11.imageshack.us/img11/2575/66522988.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/66522988.jpg/)

http://img854.imageshack.us/img854/5399/70718490.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/854/70718490.jpg/)

http://img688.imageshack.us/img688/3899/21548621.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/688/21548621.jpg/)

unyelimetin
13.03.2012, 19:43
http://img851.imageshack.us/img851/1397/21423426.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/851/21423426.jpg/)

unyelimetin
13.03.2012, 19:44
http://img826.imageshack.us/img826/7329/dsc00319pg.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/826/dsc00319pg.jpg/)

Emre GÜRDAL
13.03.2012, 19:54
http://img88.imageshack.us/img88/5199/54837766.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/54837766.jpg/)

sal araya volkan dicem ama demiyorum çünkü burak gol atamzdı o maçta..

unyelimetin
13.03.2012, 20:10
Bu maçta da görüldü ki yönetim bu takıma zamanında sağlam bir stoper almış olsaydı,bugün belki de liderdik.

memozcan
13.03.2012, 20:42

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62635F61645F636162635163636B65626B626466928A8162.j pg
kuddusi noluyo, oran buran oynuyo...

yalniz adam
13.03.2012, 21:05
ördeğimiz oldun sivas...şikebahçeye satmakla olmuyor öyle...

İlker Yazıcıoğlu
13.03.2012, 21:10
‎61'de sevinduk
Taklitlerumuz çıkti
Kangali hep yenmekten
Oyuncular da bıkti

Deduk la rahat durun
Gole boğaruk sizi
İnanmadunuz bize
Plaka yaptuk sizi :) (13.09.2010) 6-1

Bir sıfır önde başlat .
Zatii maç öyle bitmez
Utanmaz bu yüzsüzler,
İkilemezsen gitmez. 12.03.2012 :)

Süpermiş bu,yeni gördüm.
Ne adamsınız ya:)

ftunsal
13.03.2012, 21:16

kuddusi kırmızı kartlık hareket yapıyor

ftunsal
13.03.2012, 21:27
http://i.tmgrup.com.tr/ftm/galeri/futbol/gazete_mansetleriyle_derbi_tarihi/09_d.jpg

buda "bizi şampiyon yapmamak için" zamanında yapılmış bir şikeli maçtı

Berat Akçay
13.03.2012, 21:37
1-0 yenikken rahattım .Yeneriz diyordum .Geçen seneki gibi .
Takımın oyunu güven veriyor ama bu taraftarla yola cıkılmayacağını anlıyorum.2 hafta önce play off'a kalmasın rezil oluruz diyenler şimdi ezeriz , biçeriz .

Sibel
13.03.2012, 21:38
Kalecinin çirkeflikleri görülmeye değerdi.

Ba®ış
13.03.2012, 21:40

yiyorsa Zokoraya yapsın o hareketi.doğduğu güne nalet eder.

Sefa
14.03.2012, 01:11
Sivas kalecisine kızmış millet garipsedim.

Her takım bulunduğu bölgenin özelliklerini yansıtır bizim buraların horonu meşhur olduğu için takımımızın horon gibi dik oynamasını istiyoruz ve oynuyoruz.

Sivaslı kaleci ne yapsın köpeği meşhur ve adam köpekleşmek için elinden geleni yaptı.. :)

Yaldız61
14.03.2012, 01:13
1-0 yenikken rahattım .Yeneriz diyordum .Geçen seneki gibi .
Takımın oyunu güven veriyor ama bu taraftarla yola cıkılmayacağını anlıyorum.2 hafta önce play off'a kalmasın rezil oluruz diyenler şimdi ezeriz , biçeriz .

:alkış::alkış: aynen öle çok rahat izliyorum yeniceğmizden meindim takıma güveniyorum

Armağan Dere
14.03.2012, 01:14

Bu pozisyonun devamında Halil Boş kaleye atamadı dimi?..
Burak sağdan ortaladı..

Emre GÜRDAL
14.03.2012, 01:31
Bu pozisyonun devamında Halil Boş kaleye atamadı dimi?..
Burak sağdan ortaladı..

galiba olabilir evet dogru diyosun...

Sefa
14.03.2012, 01:37
Hayır o değil bu pozisyon ilk yarıdan..

Emre GÜRDAL
14.03.2012, 01:47
Hayır o değil bu pozisyon ilk yarıdan..

evet sefa kardeslik şimdi hatırladım bu poziyon ofsayt olması lazım hakem yanliş bayrak kaldırmıstı...

TAHSİN 61
14.03.2012, 12:36
sivas ne kadar uyuz bir takım bunu bir kez daha gördük Türk Futbolunun vebasıdır sivas spor

Bud Spencer
14.03.2012, 23:38
"4-5 takımın önü kesildi"

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

14 Mart 2012 Çarşamba - 16:53
DHA
http://www.sporx.com/img/3/2012/riza_calimbay_453.jpg Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son oynadıkları birçok maçta, bariz hakem hatalarından canlarının yandığını belirterek, "Biz hakemlere karşı saygılıyız ama onlar bize karşı saygılı değil. Artık bariz hakem hatalarıyla mağlup olmak istemiyoruz" dedi.
Trabzonspor'a 2-1 yenilen Sivasspor, orda maçının hazırlıklarına başladı. Antrenman öncesinde basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, özellikle son maçta yapılan hakem hatalarına dikkat çekerek, sezon boyunca bir çok maçta benzer bir durum ile karşı karşıya kaldıklarını hatırlattı. Son maçlarda bu hataların arttığını belirten Çalımbay, "5 maçı bizim üstümüzdeki takımlarla oynadık. 3 maçı deplasmanda oynadık. Bunlardan 4'ü büyük takımlardı. Bu maçlara bakarsak aslında kötü maçlar oynamadık. İyi maçlar oynadık. Yediğimiz kötü goller var. Bunda hakemlerin de katkıları oldu. 5 maçı iyi şekilde bitirsek ilk 4'ün avantajlı takımlarından biri olacaktık. Hakemlerle ilgili konuşmayı sevmiyorum. Ama bazen bizim cevap vermemiz zorunlu hale geliyor. Hakem hatalarından inanılmaz mağdur olan takımların başında geliyoruz. Bütün Anadolu takımları mağdur oluyor. Kuddusi hoca Volkan'ı atmamakla hem bize büyük zarar verdi, hem de Volkan'a. Çünkü Volkan iyi oyuncu. Faullere maruz kalacaktır ama henüz ligde 3'üncü maçını oynayan genç bir oyuncuya böle tekme atma hakkı yok. Hakemlere saygımız var ama onların bize saygısı yok. Evimizdeki Eskişehir maçından sonra, 9 kişi kaldığımız ve kalecimizin de atıldığı maçtan sonra kendi kendime söz verdim kötü şeyler söylememek için. Biz sadece tepki gösterebiliyoruz ama saygısızlığımız hiç olmadı. Bizim de onlardan istediğimiz bizim maçlarda biraz daha dikkatli olmaları." dedi.
'4 BÜYÜKLERİN MAÇINDA KORKMASINLAR'
Maçlarda takımlar için verilen kararlarda standart olmadığını belirten Çalımbay, "Gençlerbirliği maçında iki oyuncumuzu rahat atarken, Trabzon maçında dirsek atan, maalesef gözünün önünde tekme atan oyuncuyu atamıyorsun ve o oyuncu oyunun kaderini değiştiriyor. Galatasaray maçında Eneramo düşürülüyor yüzde yüz penaltı ve kırmızı kartı veremiyorsun. Bizim de hatalarımız oldu ama hakem hataları bizim çoğu maçımızda yaşandı. En affedilmeyen maç da buradaki Eskişehir maçıydı. Bize karşı rahatlıkla penaltı verilebiliyor ama lehimizdeki kararlar kolay verilmiyor. Şu 5 maçtan sonra büyük üzüntüler yaşadık hakem hataları yüzünden. Zaten bu sezon her türlü sıkıntıyı yaşamış bir takımız, bir de bu tür sıkıntıları da yaşamak istemiyoruz. Hakemlerin sadece biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Anadolu takımları büyük takımlarla oynarken, korkmamaları gerekiyor. Ben bunu bütün Anadolu takımlarının isteği olarak bunu dile getiriyorum. Trabzon maçından sonra yorumcuların ve eski hakem ağabeylerimizin tepkilerini gördük. Hatalar böyle üst üste olunca futbolcular da 'Biz sahipsiz miyiz' diye düşünmeye başlıyor. Bu kritik 5 maç geride kaldı. Önümüzde çok önemli Ordu, Manisa, Büyükşehir ve Samsun maçlarımız var. Arada bir de Galatasaray kupa maçımız var. Bunlardan iyi şekilde ayrılmak istiyoruz. Bu 5 maçta alınan sonuçlar oynanan oyunun hakkı değildi. Bizim de hatalarımız oldu ama hakem hataları da inanılmaz derecede etkili oldu. Biz zaten her türlü mücadeleyi veriyoruz ama bir de hakemlerle mücadele etmek istemiyoruz." şeklinde konuştu.
'BU KADARI FAZLA'
Son dönemde hakem hatalarıyla ilgili açıklamalar yapmak zorunda kaldığını belirten Çalımbay, "Ben artık dayanamadığım ve sıkıntılar yaşadığım için söylüyorum. Ters bir laf ettiğimizde disipline gönderiliyoruz. Nasıl biz ceza alıyorsak hatalı hakemlere de ceza verilmesi gerekir. Türk futbolu bir yere gelecekse bu hakemler ile gelecek. Bu hatalar bir maçta değil, ta sezon başındaki Eskişehir maçından bu yana geliyor. Özellikle son 5 maçta fazlasıyla bu hataları yaşadık. Hakemler maçlar için çok önemli. Trabzon maçının sonucuna damga vuran hakemdi. Bariz hakem hatalarıyla mağlup olmak istemiyoruz. Bir, iki hata olur ama artık bu kadarı çok fazla. Biz kimseden bir şey beklemiyoruz. Sadece normal yönetsinler. Biz gücümüzü medyada, orda burda gösterecek takım değiliz. Bazı yorumcuları takdir ve tebrik ediyorum. Son maçtan sonra bu hataları açık açık hakem yüzüne vurmuşlar. Ben art niyet aramıyorum ama inanılmaz şekilde hata yapıyorlar. Biraz daha dikkat etmeleri gerekir. İnanılmaz şekilde maçların sonucunu etkiliyorlar. Maalesef bu hatalar yüzünden seyirciler de tahrik oluyor ve bu yüzden kulübe de cezalar veriliyor." dedi.
4-5 TAKIMIN ÖNÜ KESİLDİ
Trabzon maçını hatalı kararlar yüzünden kaybetmelerinin play-off şansını sürdürmek isteyen takımları da etkilediğini belirten Çalımbay, "Trabzon maçını galip bitirseydik bizimle birlikte 4-5 takım 4'üncülük şansı olacaktı. Ama bu maçla birlikte takımlar bu avantajlarını büyük ölçüde yitirdi. Matematiksel olarak belki hale şansları var ama çok zor." dedi. Play-Off'ta 4 büyük takımın olması yönündeki bir eğilime inanmadığını belirten Çalımbay, "Böyle bir düşünce olduğunu düşünmüyorum. Ama hakemlerin 4 büyüklerin maçlarında daha cesur olması gerekir. Hakem hataları dünyanın her yerinde oluyor ama buradakiler sonuca direkt tesir eden hatalar ve sayı çok olduğu zaman olumsuz etkiliyor." diye konuştu. Çalımbay, kalan maçları kazanarak ilgi en iyi yerde noktalamak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/sivasspor/4-5-takimin-onu-kesildiSXHBQ272164SXQ

bu terbiyesizlerin gecen sene yaptiklari yetmezmis gibi birde mactan sonra tantana yapiyorlar
bazi insanlarda utanc duygusu diye birsey yok

Ahmet Öztürk
14.03.2012, 23:47
"4-5 takımın önü kesildi"

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

14 Mart 2012 Çarşamba - 16:53
DHA
http://www.sporx.com/img/3/2012/riza_calimbay_453.jpg Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son oynadıkları birçok maçta, bariz hakem hatalarından canlarının yandığını belirterek, "Biz hakemlere karşı saygılıyız ama onlar bize karşı saygılı değil. Artık bariz hakem hatalarıyla mağlup olmak istemiyoruz" dedi.
Trabzonspor'a 2-1 yenilen Sivasspor, orda maçının hazırlıklarına başladı. Antrenman öncesinde basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, özellikle son maçta yapılan hakem hatalarına dikkat çekerek, sezon boyunca bir çok maçta benzer bir durum ile karşı karşıya kaldıklarını hatırlattı. Son maçlarda bu hataların arttığını belirten Çalımbay, "5 maçı bizim üstümüzdeki takımlarla oynadık. 3 maçı deplasmanda oynadık. Bunlardan 4'ü büyük takımlardı. Bu maçlara bakarsak aslında kötü maçlar oynamadık. İyi maçlar oynadık. Yediğimiz kötü goller var. Bunda hakemlerin de katkıları oldu. 5 maçı iyi şekilde bitirsek ilk 4'ün avantajlı takımlarından biri olacaktık. Hakemlerle ilgili konuşmayı sevmiyorum. Ama bazen bizim cevap vermemiz zorunlu hale geliyor. Hakem hatalarından inanılmaz mağdur olan takımların başında geliyoruz. Bütün Anadolu takımları mağdur oluyor. Kuddusi hoca Volkan'ı atmamakla hem bize büyük zarar verdi, hem de Volkan'a. Çünkü Volkan iyi oyuncu. Faullere maruz kalacaktır ama henüz ligde 3'üncü maçını oynayan genç bir oyuncuya böle tekme atma hakkı yok. Hakemlere saygımız var ama onların bize saygısı yok. Evimizdeki Eskişehir maçından sonra, 9 kişi kaldığımız ve kalecimizin de atıldığı maçtan sonra kendi kendime söz verdim kötü şeyler söylememek için. Biz sadece tepki gösterebiliyoruz ama saygısızlığımız hiç olmadı. Bizim de onlardan istediğimiz bizim maçlarda biraz daha dikkatli olmaları." dedi.
'4 BÜYÜKLERİN MAÇINDA KORKMASINLAR'
Maçlarda takımlar için verilen kararlarda standart olmadığını belirten Çalımbay, "Gençlerbirliği maçında iki oyuncumuzu rahat atarken, Trabzon maçında dirsek atan, maalesef gözünün önünde tekme atan oyuncuyu atamıyorsun ve o oyuncu oyunun kaderini değiştiriyor. Galatasaray maçında Eneramo düşürülüyor yüzde yüz penaltı ve kırmızı kartı veremiyorsun. Bizim de hatalarımız oldu ama hakem hataları bizim çoğu maçımızda yaşandı. En affedilmeyen maç da buradaki Eskişehir maçıydı. Bize karşı rahatlıkla penaltı verilebiliyor ama lehimizdeki kararlar kolay verilmiyor. Şu 5 maçtan sonra büyük üzüntüler yaşadık hakem hataları yüzünden. Zaten bu sezon her türlü sıkıntıyı yaşamış bir takımız, bir de bu tür sıkıntıları da yaşamak istemiyoruz. Hakemlerin sadece biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Anadolu takımları büyük takımlarla oynarken, korkmamaları gerekiyor. Ben bunu bütün Anadolu takımlarının isteği olarak bunu dile getiriyorum. Trabzon maçından sonra yorumcuların ve eski hakem ağabeylerimizin tepkilerini gördük. Hatalar böyle üst üste olunca futbolcular da 'Biz sahipsiz miyiz' diye düşünmeye başlıyor. Bu kritik 5 maç geride kaldı. Önümüzde çok önemli Ordu, Manisa, Büyükşehir ve Samsun maçlarımız var. Arada bir de Galatasaray kupa maçımız var. Bunlardan iyi şekilde ayrılmak istiyoruz. Bu 5 maçta alınan sonuçlar oynanan oyunun hakkı değildi. Bizim de hatalarımız oldu ama hakem hataları da inanılmaz derecede etkili oldu. Biz zaten her türlü mücadeleyi veriyoruz ama bir de hakemlerle mücadele etmek istemiyoruz." şeklinde konuştu.
'BU KADARI FAZLA'
Son dönemde hakem hatalarıyla ilgili açıklamalar yapmak zorunda kaldığını belirten Çalımbay, "Ben artık dayanamadığım ve sıkıntılar yaşadığım için söylüyorum. Ters bir laf ettiğimizde disipline gönderiliyoruz. Nasıl biz ceza alıyorsak hatalı hakemlere de ceza verilmesi gerekir. Türk futbolu bir yere gelecekse bu hakemler ile gelecek. Bu hatalar bir maçta değil, ta sezon başındaki Eskişehir maçından bu yana geliyor. Özellikle son 5 maçta fazlasıyla bu hataları yaşadık. Hakemler maçlar için çok önemli. Trabzon maçının sonucuna damga vuran hakemdi. Bariz hakem hatalarıyla mağlup olmak istemiyoruz. Bir, iki hata olur ama artık bu kadarı çok fazla. Biz kimseden bir şey beklemiyoruz. Sadece normal yönetsinler. Biz gücümüzü medyada, orda burda gösterecek takım değiliz. Bazı yorumcuları takdir ve tebrik ediyorum. Son maçtan sonra bu hataları açık açık hakem yüzüne vurmuşlar. Ben art niyet aramıyorum ama inanılmaz şekilde hata yapıyorlar. Biraz daha dikkat etmeleri gerekir. İnanılmaz şekilde maçların sonucunu etkiliyorlar. Maalesef bu hatalar yüzünden seyirciler de tahrik oluyor ve bu yüzden kulübe de cezalar veriliyor." dedi.
4-5 TAKIMIN ÖNÜ KESİLDİ
Trabzon maçını hatalı kararlar yüzünden kaybetmelerinin play-off şansını sürdürmek isteyen takımları da etkilediğini belirten Çalımbay, "Trabzon maçını galip bitirseydik bizimle birlikte 4-5 takım 4'üncülük şansı olacaktı. Ama bu maçla birlikte takımlar bu avantajlarını büyük ölçüde yitirdi. Matematiksel olarak belki hale şansları var ama çok zor." dedi. Play-Off'ta 4 büyük takımın olması yönündeki bir eğilime inanmadığını belirten Çalımbay, "Böyle bir düşünce olduğunu düşünmüyorum. Ama hakemlerin 4 büyüklerin maçlarında daha cesur olması gerekir. Hakem hataları dünyanın her yerinde oluyor ama buradakiler sonuca direkt tesir eden hatalar ve sayı çok olduğu zaman olumsuz etkiliyor." diye konuştu. Çalımbay, kalan maçları kazanarak ilgi en iyi yerde noktalamak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/sivasspor/4-5-takimin-onu-kesildiSXHBQ272164SXQ

bu terbiyesizlerin gecen sene yaptiklari yetmezmis gibi birde mactan sonra tantana yapiyorlar
bazi insanlarda utanc duygusu diye birsey yok

Hangi yüzle konuşuyorsun Rıza Hoca ? Başkanınız çıktı güç dengeleri değişir merak etmeyin.

Oğuzhan
14.03.2012, 23:59
Korkmuyorum daha yorgun olmadan bizim takım diğer takımlara göre çok daha iyi mücadele ediyor.

Defansta çok bariz hata yapmazsak kazanırız bu maçı da.

Oruç
15.03.2012, 00:22
Kazandık zaten.

:)

Erbay
15.03.2012, 00:23
Korkmuyorum daha yorgun olmadan bizim takım diğer takımlara göre çok daha iyi mücadele ediyor.

Defansta çok bariz hata yapmazsak kazanırız bu maçı da.

Marty Mcfly ile geleceğe dönüş :D

Helvacı61
15.03.2012, 00:46
bu rıza şikecisi neler yumurtlamış...o.ç trabzonun mersin maçında bariz golunun verilmediğini niye dememiş..emin olun rıza bu açıklamayı sivas için değil..trabzonspora karşı kamuoyu yaratmak için yapmış..bundan sonraki maçlarda trabzonspor alehine kararlar verilsin diye yapmış..tam bir fener mantığı aklınca sahamızda oynanacak fener maçı için yapılmış yahu bu adamların hepsimi p.ç kendi sahasında gs maçında penaltısı verilmemiş..oyuncusunun ayağı kırılacakken kırmızı kartı dememiş..gelmiş trabzonspor maçında oynadığı futbolun tam tersini oynayıp trabzona çelme takmak için beraberliğe yatmış..afkuruyor...ama böylesi şerefsizl camialarıda becermesi daha bir çok güzel oluyor..eee rizacığım tecavüzden hoşlanmıyorsan zevk almaya bak...