PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş Masaya Yumruğunu Vurmalı !

Ender Kuyumcu
19.02.2012, 19:02
Karşılaşma tıpkı PSV maçında olduğu gibi golle başladı. Henüz 1. dakika dolmamıştı ki, sağ kanattan yapılan ortada Aykut’un Kujoviç’e rahat bir pozisyonda kafa vurdurması sonucu Tolga’nın da katkısıyla Kayserispor maça önde başlamış oldu. Aynı Aykut 2. golde de benzer bir hata ile Eren’e kafa vurdurunca karşılaşma bir nevi ilk yarıda sona ermiş oldu. Erken gelen golle morali bozulan takım ikinci golden sonra iyice oyundan düştü ve ilk yarı Kayserispor’un hakimiyetiyle ve üst üste girdiği pozisyonlarla geçti. Her ne kadar hafta içi Avrupa Kupası maçı oynanmış olsa da o maçta da hiçbir efor sarf etmeyen oyuncuların bu maçtaki kötü futbolu yorgunluğa bağlama gibi bir lüksü olamayacağını da belirmeden geçemeyeceğim.

Takımın Cech, Brozek ve Ferhat gibi 3 tane sol beki olmasına rağmen sağ ayaklı bir adamı sol bekte oynatmak ya da oynatmak zorunda olmak, ayakta duramayacak halde olan Giray’ı kesip yerine oynatacak başka bir stoperinin olmaması, üstelik de geçen sene bu bölgenin tüm yükünü çeken Egemen’in gitmiş olmasına rağmen bu bölgeye transfer yapılmamış olması, alınan yabancıların vasat bile olmamaları, hücum bölgesinde Burak’a yardımcı olacak santrafor özellikleri olan bir hücum oyuncusunun alınmamış olması Şenol Güneş’in elini kolunu bağlamış olsa da, kendi hataları ve saplantıları da takımın bu denli düşük performans sergilemesinde etken olmuştur.

Celutska’nın sağ bek oynatılmaması, geçen seneki Serkan-Amrabat mücadelesinde Serkan’ın düştüğü durum hala akıllardayken o bölgede yine Serkan’a görev verilmesi, Olcan ve Volkan’ın sürekli kanat değiştirilerek oynatılması suretiyle verimlerinin düşürülmesi, top kontrolü, presi, hava hakimiyeti hiç olmayan Burak’ın tek santrafor olarak oynatılması, oyuna hiçbir katkısı olmayan, orta sahayı bir kişi eksik oynatan ve sürekli top kaptıran Alanzinho’nun da sürekli oynatılması hocanın diğer saplantıları. Bu saplantılarından kurtulmadığı müddetçe bu takım mehter takımı gibi iki ileri bir geri gitmeye mahkumdur.

Gerçi oyuna giren her oyuncunun çıkanı arattığı bir takımda, bundan daha iyisini beklemenin de ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır. Olcan hariç takımda adam geçebilen ve kaleye doğru gidebilen bir tane bile futbolcu yokken, takım iki tane olumlu pas yapamazken, 12 yabancısı olmasına rağmen hiç birinden fayda alınamıyorken, üstüne üstlük bu rezil ve kişiliksiz futbolu oynadıkları için futbolcuların çoğu bir nebze utanma ve sıkılma belirtisi göstermiyorken alınacak hiçbir tedbir fayda etmeyecektir. Karşılaşma başladıktan 50 saniye sonra ve 2-1’i yakaladığın golü attıktan sonra yapılan santradan 20 saniye sonra üstelik 11 kişi kendi sahandayken gol yiyorsan ve yediğin gol kalecinden dönen şutta tamamlanırsa ve rakip takım oyuncusunun yanında hala bir tane bile futbolcun yoksa Şenol Hoca’nın da şapkayı önüne koyup düşünme vakti gelmiş de geçmiş demektir.

Karşılaşma 3-1 olduktan sonra biraz kımıldayan Trabzonspor takımının 3-3’lük beraberliği yakalaması, hatta galip gelecek pozisyonu bile yakalaması, yaşanan bu puan kaybının ne denli basit olduğunun, Kayserispor’un aslında vasat bir oyunla bile rahatça yenilebileceğinin açık bir göstergesiydi. Maalesef bizim takımız bu vasat oyunu bile sergileyemeyecek durumda.

Bu takım play off’a kalır ya da kalamaz, bugünden tezi yok bu rezaletin sorumluları Şenol Güneş tarafından tek tek tespit edilmeli ve kötü niyetli olanlarla bir an önce, kapasitesi yeterli olmayanlarla da sezon sona erer ermez yollar ayrılmalı. Aksi halde süreç Şenol Hoca'nın sorgulanmasına doğru gider ve daha önce de izlediğimiz bu filmi tekrar yaşamak bu takımı dönüşü olmayan ve sonu karanlık olan bir yola sokar. Şenol Hoca'nın buna izin vermemesi gerekir. Artık yumruğunu masaya vurmalı ve gerek oyunculara gerekse başkan ve yönetime bu takımın kimsenin oyuncağı olmadığını hatırlatmalı. Bu takım Şenol Güneş'in ve taraftarlarındır ve hep öyle kalacaktır.

Ayrıca bu takımın bu hale gelmesinde baş sorumlu olan başkan ve yöneticilerin de gerekeni yapması ve bu işi yapamadıklarını kabul edip transfere karışmamaları ya da görevlerini yapabilecek olanlara devretmeleri gerekmektedir. Aksi bir davranışta yapılan bu transferlerden başka türlü çıkarlarının olduğuna olan inanç iyice artacaktır. Tabi bunu yapabilmek için de insanın içindeki Trabzonspor sevgisinin koltuk sevgisinden bir nebze de olsa fazla olması gerekir.

Saygı ve sevgilerimle,

sessizkral_1
19.02.2012, 19:05
Vurulacak masamı kaldıki ?

Devre arasında stoper alınmadı

giray-mustafa ikilisi bence ligin en kötü stoper ikilisi

egemen-giray idare ediyordu egemen girayın açıklarını kapatıyordu

ancak şuan defans hattı berbat durumda.devre arasında buna çözüm bulunması lazımdı

Aykut son derece vasat bir oyuncu

Ortasahaya ALPER hamlesi yapılmalıydı.

İskender YILMAZ
19.02.2012, 19:08
Kimse kusura bakmasın bugün bu konumdaysak yönetim kadar Şenol Güneş de suçludur. Ya bu ortamı kendisi istedi, ya da bu kadar pasif kalması bunu sağladı. Madem sözünü dinletemedi, çekip gidecekti. Çünkü Trabzonspor'un menfaati bunu gerektiriyordu.

Hasan Cubukcu
19.02.2012, 19:08
yorgunlar ligin en cok macini biz yaptik , PSVye bakin bugün 3 tane yediler!!!

Hasan Cubukcu
19.02.2012, 19:09
Kimse kusura bakmasın bugün bu konumdaysak yönetim kadar Şenol Güneş de suçludur. Ya bu ortamı kendisi istedi, ya da bu kadar pasif kalması bunu sağladı. Madem sözünü dinletemedi, çekip gidecekti. Çünkü Trabzonspor'un menfaati bunu gerektiriyordu.

Simdi Trabzonspor kötü durumda olsa sen taraftar olarak birakip gidermisin takimi !!!;)

Ugur Kursad
19.02.2012, 19:11
gs alt yapıdan semih gibi emre gibi iki adam çıkarıp zirveye oynadı büyük ihtimallede şampiyon olacaklr ( eğer ikisi olmasa servet - riera ile oynayacaklardı ve bir çok puan kaybı yaşamaları olası idi) .
şikeciler gidiyor 10 milyon euroya transfer yapıp eksik bölgesine adam alıyor bizim yönetim ise "hemde avrupada yola devam ederken bile" kadro yeterli kafasına sahipken , Şenol hoca isterse masaları kırsın birşey olmaz, sorun zihniyette ... Yönetim hocaya bütçe ve imza yetkisi vermeli bana kalırsa ...

İskender YILMAZ
19.02.2012, 19:14
Simdi Trabzonspor kötü durumda olsa sen taraftar olarak birakip gidermisin takimi !!!;)

He öyle. Ben o avatarındaki kadar Trabzonsporlu değilim, tekmeye kafa sokmam. :)

O yazılanlardan bu yorumu çıkardıysan helal olsun sana, Şenol Hoca takım kötü durumda diye bırakmalıydı dedim ben di mi ? :) Boyun eğmeyecek demek istiyorum, kendisi tüm yönetimden daha Trabzonspor'lu, o zaman bunu kabullenmeyecekti.

sessizkral_1
19.02.2012, 19:14
yorgunlar ligin en cok macini biz yaptik , PSVye bakin bugün 3 tane yediler!!!

ya bırakın ne yorgunluğu bugün takım mücadele olarak çok iyi durumdaydı.şenol hocada aynsını dedi

pozisyon bilgisi olmayan stoperlerle oynuyoruz

ortasada yeterince diri değiliz.yoksa ofansif anlamda takım bence iyi durumda.

sene sonunda mutlaka

----------STOPER-----STOPER----------

--------------ORTASAHA------------------

--------------FORVET ARKASI-------------

bu 4 transfer yapılmalıdır.artık bu seneyi geçtik

Hasan Cubukcu
19.02.2012, 19:18
Kabullenmemek ne anlamina geliyor !!!

Vallahi bende Hasan 3. gibi tekmeye kafami sokarim problem yok !!:D

aaahmet61
19.02.2012, 19:20
başınızı kuma gömmeyin arkadaşlar. bal gibi biliyorsunuzki sorun şenol güneş veya yönetim değil.sorun trabzona futbolcu transfer etme zorluğu .gelen futbolcuyu transfer etmek için değerinin 2 katı para ödüyoruz.o da tutarsa.futbolcunun tuttuğunu düşünelim hemen istanbul ve avrupaya kaçıyorlar.istikrarlı bir kadroyu maalesef elimizde tutamıyoruz.

Ertan1982
19.02.2012, 19:22
hoca yumruk felan vurmaz.

_KaaN_
19.02.2012, 19:36
Arkadaş ne güzel bizi hiç yormamış bütün düşüncelerimi aynen yazmış..tebrik ediyorum...Bazı arkadaşlar bizim en çok maç yapan takım olduğumuzu yorulduğumuzu söylüyorlar... bu yüzden mi Volkan Colman Henrique Aykut ayağa pas yapmak yerine topla gitmeye çalışıyor...İnsan bir psv maçını hatırlar adamlar ne kadar sakin ayağa oynadı...yorgunsan top çevireceksin orta saha da koşmayan top almaktan aciz adamların varsa biz ekran başında saçımızı başımızı yolmaya devam ederiz..Şenol hocayı da anlayabilmiş değilim...
Arkadaşın dediği gibi malesef 2 ileri 1 geri..

Yiğit Gayretli
19.02.2012, 19:45
Katıldığım ve katılmadığım kısımlarıyla... Eline sağlık Ender abi :)

Tayfun Aydın
19.02.2012, 19:51
Valla tebrik ederim bu arada bu kadar yeteneksiz adamın bir araya nasıl toplanabildiği sorgulanmalıdır.Kendi isteğiyle gidenleri bir kenara koy gönderilenlere bakınca bile neden bu hale olduğumuz ortaya çıkıyor.Jaja Engin i bu takıma koysak nasıl olur bir düşünmek lazım hatta Yattara yı bile.Büyük hocalar büyük başarılar alanmıdır bilemem. Ama Alex Ferguson un sürekli takımdaki rotasyonu sağlayabilmesini ibretle seyrediyorum.Onu da bırakın çoğu kişi bilmez ama açın bir Brian Clough kimdir ne yapmıştır diye bir bakın büyük hoca nasıl olur görün.

Bu adam sarhoş disiplinsiz diye yetenekli olduğunu bildiğin topçuyu kazanmak yerine göndermek kolaycılıktır Mancini hala daha Tevez dönerse oynatırım diyor adamın bir anasına sövmediği kaldı.

aretias147
19.02.2012, 20:00
bence yönetim masaya yumruğunu vurmalı şenol güneşe ne oluyo demeli hangi adamı aldırdıysa işe yaramadı nerde çapulcu varsa topladı takıma sonrada mazeretlere sığındı suçu ona buna attı adam gibi bi tane transferi yok var olanı da küstürdü takımdan ayırdı şimdi masaya yumruğunu vursa ne olur
fıstık gibi 3 senelik takımı darma duman eden şahsın ta kendisi şenol güneştir ne yönetim ne de başkaları
bir selçuku hasan şaş gibi bir çapulcu kandırabiliyorsa ceyhun a iki kuruş parayı çok görüp o maaşa daha iyisini buluruz diyosa egemeni 1 ay öncede beşiktaşa kaptırıyosa
kimse kusura bakmasın demekki şenol güneş yönetimden daha suçludur
bazen futbolcular para için klüp değiştirir bazende sırf teknik direktör için aynı şekilde bazı oyuncular bazen sırf para için bir takımda kalır ya da sırf t direktör için
demekki bu takımda kimse t direktör için takımda kalmayı seçmemiş
o zaman şenol güneş bizim abarttığımız kadar da oyuncular la arası iyi bir antrönör değil.

Mete DORUK
19.02.2012, 20:05
Bu saatten sonra geçmiş olsun.... Atı alan üsküdarı geçti...
Vursun yumruğu masaya hadi oyuncu alın desın... Transfer bitti.zamanında denilmeyen söz sonradan anlam ifade etmez...

blacksea35
19.02.2012, 20:06
SEnol hoca hata yapmaya başladı, Sercanı oynat bu maçta bırak hata yapsın ne olur sanki. Böyle giderse çok sevdiğim ve saygı duyduğum Şenol hacam kendisini tartışmaya açtıracak. VUR MASAYA YUMRUĞUNU ŞENOL HOCA, SONRADA TAKIMA ....YORGUNLUK KABUL EDİLİR AMA BU KADAR KÖTÜ OYUN asla

Mahmut Baran
19.02.2012, 20:09
Her ne kadar sevsem de sahaya çıkardığı kadro ve transfer konusunda her zaman eleştireceğim için Masaya yumruğunu vurması gereken Şenol Hoca değil ne yazık ki ? Göbeği çok ama çok zayıf olan Kayserispor karşısında ofans gücü çok zayıf olan iki orta saha ile çıkarsan bu hale düşersin.

Aytaç Çakıroğlu
19.02.2012, 20:12
güzel ve anlamlı bir yazı eline sağlık renkdaşım.

Ilelioglu
19.02.2012, 20:20
Senol Hocanin herkes gibi hata yapma payi var, sen ilk önce Yönetim olarak ona gereken Kadroyu sunacaksin. Adamin Celustka'yi oynatmadigi yer kalmadi. Yoksa güzel bir yazi. Ellerine saglik.

brushfield
19.02.2012, 20:29
:)
Arkadaşlar, maalesef resmin ayrıntılarında kayboluyorsunuz.
Şöyle biraz geriye yaslanın ve resmin bütününe bakın.
Trabzonspor kulübü yıllık maaşı 1,5 milyon euronun üzerindeki futbolcusunu elinde tutabilecek maddi yeterliliğe sahip değil.
İstersen gelecek vaat eden topçuyu dışardan al, istersen altyapıdan çıkar. Futbolcu kendisini biraz gösterdimi, milli oldumu ve alıcısı çıktımı Trabzonspor o futbolcuyu elinde tutamaz.
Bu yüzden kimse martaval okumasın, geleceğin takımını kurmalıyız diye. Ortaya az biraz kaliteli bir takım çıkardık mı, bu takımı oluşturan yetenekler ya bedavaya elden kaçıyor ya da şansımız varsa 5-6 milyon euroya yabancı kamburüstü bir takıma transfer oluyorlar. Sonra yine sil baştan...
Bu yüzden diyeceğim odur ki Trabzonspor'un çapı bellidir. Kendimizi boşuna kandırmayalım.
Bu takımı şampiyon olmuyor diye boşuna eleştirmeyelim.
Bize yaşattığı mutluluklarla yetinmesini öğrenelim...

Tayfun Aydın
19.02.2012, 20:35
Trabzonspor kulübü yıllık maaşı 1,5 milyon euronun üzerindeki futbolcusunu elinde tutabilecek maddi yeterliliğe sahip değil.
İstersen gelecek vaat eden topçuyu dışardan al, istersen altyapıdan çıkar. Futbolcu kendisini biraz gösterdimi, milli oldumu ve alıcısı çıktımı Trabzonspor o futbolcuyu elinde tutamaz.
Bu yüzden kimse martaval okumasın, geleceğin takımını kurmalıyız diye. Ortaya az biraz kaliteli bir takım çıkardık mı, bu takımı oluşturan yetenekler ya bedavaya elden kaçıyor ya da şansımız varsa 5-6 milyon euroya yabancı kamburüstü bir takıma transfer oluyorlar. Sonra yine sil baştan...
Bu yüzden diyeceğim odur ki Trabzonspor'un çapı bellidir. Kendimizi boşuna kandırmayalım.

Bu bir bahane değil Bursa çok üst düzey bir takımla şampiyon olmadı.Ayrıca Selçuk para için olabilir ama Egemen bizden aldığından çok da fazlasına gitmedi.Onlarada eyvallah sözleşmesi devam eden Jaja Engin Ceyhun un gönderilmesi ve yerlerine gelenlerin halidir bizi bu duruma koyan.Halil bile daha henüz Ceyhun kadar katkı ancak verebilmiştir.Ceyhun u şundan söylüyorum Aykut u seyredince ne gerek var dı diyorum belki de Colmanla taş gibi ikili olacaklardı.Gerçi cek lerle caklarla olsa idi...

Ender Kuyumcu
19.02.2012, 20:39

bu takım zokora, adrian ve henrique üçlüsüne 15 milyon avro bonservis verdi. 12 yabancı futbolcun var mailiyetlerinin toplamı belki 50 milyon avro. onları alacağına 4 tane adam gibi futbolcu al 3 milyon avro yıllık ücret ver yani para sorun olmaz önemli olan çarçur etmemek.

olcan çakıl taşı mı alıyor ya da burak? sen adam gibi futbolcular alır ve 5 yıllık sözleşme yaparsan hiçbir sıkıntı olmaz.

Alper Calik
19.02.2012, 20:40
Merhaba Ender,

Tamamına katılıyorum, en çok da sonucuna katılıyorum.

Bir bilgi aktarayım. Şike iddianamesininin telefon kayıtlarında başkan Sadri Şener ile Nevzat Şakar arasındaki telefon görüşmesinde,

SŞ :"Şenol hoca Almanya ya gitti mi?"
Nevzat Bey :"Hayır gitmedi, transfer işine karışmak istemiyor"
SŞ : "Gitse iyi olacaktı, sonra istemediği oyuncuları alacağız" .. mealinde birşeyler söylüyor.

Geçen yıl dağılan takımın toparlanması yapılamadı. Bunda Şenol hoca da belli ki insiyatif al(a)mamış. Netice de bugünki durum.

yazın için emeğine sağlık.

.....

Bu takım play off’a kalır ya da kalamaz, bugünden tezi yok bu rezaletin sorumluları Şenol Güneş tarafından tek tek tespit edilmeli ve kötü niyetli olanlarla bir an önce, kapasitesi yeterli olmayanlarla da sezon sona erer ermez yollar ayrılmalı. Aksi halde süreç Şenol Hoca'nın sorgulanmasına doğru gider ve daha önce de izlediğimiz bu filmi tekrar yaşamak bu takımı dönüşü olmayan ve sonu karanlık olan bir yola sokar. Şenol Hoca'nın buna izin vermemesi gerekir. Artık yumruğunu masaya vurmalı ve gerek oyunculara gerekse başkan ve yönetime bu takımın kimsenin oyuncağı olmadığını hatırlatmalı. Bu takım Şenol Güneş'in ve taraftarlarındır ve hep öyle kalacaktır.

Ayrıca bu takımın bu hale gelmesinde baş sorumlu olan başkan ve yöneticilerin de gerekeni yapması ve bu işi yapamadıklarını kabul edip transfere karışmamaları ya da görevlerini yapabilecek olanlara devretmeleri gerekmektedir. Aksi bir davranışta yapılan bu transferlerden başka türlü çıkarlarının olduğuna olan inanç iyice artacaktır. Tabi bunu yapabilmek için de insanın içindeki Trabzonspor sevgisinin koltuk sevgisinden bir nebze de olsa fazla olması gerekir.

Saygı ve sevgilerimle,

Ender Kuyumcu
19.02.2012, 20:42
bence yönetim masaya yumruğunu vurmalı şenol güneşe ne oluyo demeli hangi adamı aldırdıysa işe yaramadı nerde çapulcu varsa topladı takıma sonrada mazeretlere sığındı suçu ona buna attı adam gibi bi tane transferi yok var olanı da küstürdü takımdan ayırdı şimdi masaya yumruğunu vursa ne olur
fıstık gibi 3 senelik takımı darma duman eden şahsın ta kendisi şenol güneştir ne yönetim ne de başkaları
bir selçuku hasan şaş gibi bir çapulcu kandırabiliyorsa ceyhun a iki kuruş parayı çok görüp o maaşa daha iyisini buluruz diyosa egemeni 1 ay öncede beşiktaşa kaptırıyosa
kimse kusura bakmasın demekki şenol güneş yönetimden daha suçludur
bazen futbolcular para için klüp değiştirir bazende sırf teknik direktör için aynı şekilde bazı oyuncular bazen sırf para için bir takımda kalır ya da sırf t direktör için
demekki bu takımda kimse t direktör için takımda kalmayı seçmemiş
o zaman şenol güneş bizim abarttığımız kadar da oyuncular la arası iyi bir antrönör değil.

şenol güneş'in tek suçu gücünün farkında olmaması ve gerektiği yerde başkana sert tepki vermemesidir. hocalığı belki birinci sınıf değil ama trabzon'da hocalık yapabilecek ondan iyisi de bulunmaz.

Ender Kuyumcu
19.02.2012, 20:50
Merhaba Ender,

Tamamına katılıyorum, en çok da sonucuna katılıyorum.

Bir bilgi aktarayım. Şike iddianamesininin telefon kayıtlarında başkan Sadri Şener ile Nevzat Şakar arasındaki telefon görüşmesinde,

SŞ :"Şenol hoca Almanya ya gitti mi?"
Nevzat Bey :"Hayır gitmedi, transfer işine karışmak istemiyor"
SŞ : "Gitse iyi olacaktı, sonra istemediği oyuncuları alacağız" .. mealinde birşeyler söylüyor.

Geçen yıl dağılan takımın toparlanması yapılamadı. Bunda Şenol hoca da belli ki insiyatif al(a)mamış. Netice de bugünki durum.

yazın için emeğine sağlık.

teşekkür ederim. şenol hoca bu sorumluluğu tam anlamıyla almıyor olabilir ama yine de bir fikir beyan ediyordur. bu kadar kötü futbolcuları almalarına bahane değil. ama o konuşmada sanırım anlatılan başka. zaten onlar kimi transfer edeceklerine karar vermişler onun için gelmiyor mu diyorlar. çünkü onlarla gitse şenol hoca istedi masalını yutturabilecekler. alınan futbolcuların çoğu mithat halis'in futbolcusu. ben ce bu bile çok şey anlatıyor.

Sibel
19.02.2012, 21:06
Bugün için girenlerin çıkanları arattığını düşünmüyorum.
Eline sağlık Ender abi.:)

erolizmts
19.02.2012, 21:24
Yönetimin Şenol Güneş'den bağımsız transfer yapıp, Şenol hoca'ya "al bunları oynat" dediğini sanmıyorum ve bu düşüncede olanlara katılmıyorum. Herhangi bir isim değil Şenol Güneş. Bugün Trabzonspor denince akla gelen birinci isimdir kendisi. Ve bence şu an bile yönetimin üzerindedir. Bütün bu gerçekler ışığında transfer başarısızlığını yönetimin üzerine atmak kolaycılıktır. Ki Sadri Şener defalarca transfer'de hocanın isteklerine göre davranıyoruz demişti.

Şenol Güneş kötü gidişatın sebebini arayacaksa önce kendinden başlamalı. Egolarından ve takıntılarından kurtulmalı. Yani Aykut'u oynatması için kimse başına silah dayamıyor. Futbolcuya eğer kendisine verilen şansı haftalarca değerlendiremiyorsa ve yetersiz ise artık başka alternatifleri düşünmeli. Taktiksel anlamda kendisini geliştirmeli. Taktiksel anlamda saha içinde sağda oynayanı sol'a çekmek, solda oynayanı sağ kanada çekmek, Serkan'ı sahanın heryerinde oynatmaktan daha fazlasını yapmalı. Başarıda ödül Şenol Güneş'e verilirken başarısızlıkta yönetimin tekmelenmesi biraz haksız kaçıyor.

aretias147
19.02.2012, 22:09
şenol güneş'in tek suçu gücünün farkında olmaması ve gerektiği yerde başkana sert tepki vermemesidir. hocalığı belki birinci sınıf değil ama trabzon'da hocalık yapabilecek ondan iyisi de bulunmaz.

ondan iyisi değil belki ama günümüz futbolu için ondan daha çok iş yapabilcek biri geldi ama bacadan kovduk

talibim
19.02.2012, 22:11
ondan iyisi değil belki ama günümüz futbolu için ondan daha çok iş yapabilcek biri geldi ama bacadan kovduk
imza..imza..imza..

Mehmet Fatih Yavuz
19.02.2012, 22:20
Şenol Hoca artık Allah rızası için yurt dışından profosyonel bir kondüsyoner alarak işe başlasın.

Bak senelerce içine ettik çimlerin. Yaptık yıktık. Bu sene aldık yurt dışından profosyonel ellerden geçmiş bir çim hiç sorun çıkıyor mu?

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp kardeşim. Alın yurt dışından profosyonel kondüsyon ekibi. Ayıp değil.. Cidden!!

Diğerlerini saymıyorum.

Futbol adamı olarak Türkiye'nin çok ilerisinde. Ama hoca olarak değil.
Bu kaçıncı dağıttığın kadro hocam?
Kaç kere daha oturmuş takım dağıtacaksın?

Seneye kendi oturmuş kadronla şampiyonluğa oynayamazsan bir daha da alma bu takımı!!

Bu sene değil, ama önümüzdeki sene artık takımını kurmuş olman lazım.
Şampiyon ol demiyorum.
Ama takım olmak zorundasın seneye!!

Nereye kadar katlanılır bu rezil futbola?

Geçen senenin son 10 maçından itibaren iyi futbol oynamadık.

Artık yeter yahu!

Mehmet Fatih Yavuz
19.02.2012, 22:21

Kendisi t.direktör olarak Trabzonspor camiasına 5 gömlek geniş geldi.

Numan Yerlikaya
19.02.2012, 22:28
Başlık cuk oturmuş eline sağlık abi.

brushfield
19.02.2012, 22:31
Şenol Hoca artık Allah rızası için yurt dışından profosyonel bir kondüsyoner alarak işe başlasın.

Bak senelerce içine ettik çimlerin. Yaptık yıktık. Bu sene aldık yurt dışından profosyonel ellerden geçmiş bir çim hiç sorun çıkıyor mu?

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp kardeşim. Alın yurt dışından profosyonel kondüsyon ekibi. Ayıp değil.. Cidden!!

Diğerlerini saymıyorum.

Futbol adamı olarak Türkiye'nin çok ilerisinde. Ama hoca olarak değil.
Bu kaçıncı dağıttığın kadro hocam?
Kaç kere daha oturmuş takım dağıtacaksın?

Seneye kendi oturmuş kadronla şampiyonluğa oynayamazsan bir daha da alma bu takımı!!

Bu sene değil, ama önümüzdeki sene artık takımını kurmuş olman lazım.
Şampiyon ol demiyorum.
Ama takım olmak zorundasın seneye!!

Nereye kadar katlanılır bu rezil futbola?

Geçen senenin son 10 maçından itibaren iyi futbol oynamadık.

Artık yeter yahu!

Yeter yahu ! Şenol Hoca
Sen gelmeden önce kupadan kupaya, şampiyonluktan şampiyonluğa koşmaya alışmış bu taraftara bu 2 senedir çektirdiklerin yeter artık.
Sen gelmeden önce güzel futbolun en nadide örneklerine alışan taraftar artık eski güzel günleri özler oldu.
Yeter yahu!!!

Mehmet Fatih Yavuz
19.02.2012, 22:34
Yeter yahu ! Şenol Hoca
Sen gelmeden önce kupadan kupaya, şampiyonluktan şampiyonluğa koşmaya alışmış bu taraftara bu 2 senedir çektirdiklerin yeter artık.
Sen gelmeden önce güzel futbolun en nadide örneklerine alışan taraftar artık eski güzel günleri özler oldu.
Yeter yahu!!!

Valla neresinden tutayım?

1- Su-i misâl emsâl değildir.
2- Hoca gelmeden önceki sene biz iyi top oynuyorduk.. Hugo Bross la karşılaştıracaksanız aklınıza şaşarım!
3- Ziya doğan zamanında da, Ersun yanal zamanında da, ki bunlar son 10 sene içindedir, son 2-3 haftaya dek şampiyonluk yarışının içinde idik!
Bunun adı başarı ise bizde başarılı adam çok geldi gitti.
4- Türkiye kupasını da kupadan sayarsak onu da baya aldık milletle birlikte. Çok bir kıymeti harbiyesi yok o kupanın!

asilhamsi
19.02.2012, 22:36
Yeter yahu ! Şenol Hoca
Yeter yahu!!!

beyler bence de abartıyorsunuz.Senol hoca hatalar yapıyor tamam,bazen saplantılı da davranıyor ama 7 as oyuncusu gitmis ve yerleri doldurulamamıs bir takımı oyle yada boyle playof potasında tutuyor.

Tolga Okumuş
19.02.2012, 22:38
Şenol Güneş Trabzonspor'un 4.vitesidir.

5 değil !

Mehmet Fatih Yavuz
19.02.2012, 22:38
beyler bence de abartıyorsunuz.Senol hoca hatalar yapıyor tamam,bazen saplantılı da davranıyor ama 7 as oyuncusu gitmis ve yerleri doldurulamamıs bir takımı oyle yada boyle playof potasında tutuyor.

Banane yahu?

Selçukla egemeni anladık!

Diğerleri niye gitti?

Satarken keyfin yerinde idi.

Yerlerini dolduramayacağın adamları niye satıyorsun madem?

hasancebi81
19.02.2012, 23:48
Takımın Cech, Brozek ve Ferhat gibi 3 tane sol beki olmasına rağmen sağ ayaklı bir adamı sol bekte oynatmak ya da oynatmak zorunda olmak, ayakta duramayacak halde olan Giray’ı kesip yerine oynatacak başka bir stoperinin olmaması, üstelik de geçen sene bu bölgenin tüm yükünü çeken Egemen’in gitmiş olmasına rağmen bu bölgeye transfer yapılmamış olması, alınan yabancıların vasat bile olmamaları, hücum bölgesinde Burak’a yardımcı olacak santrafor özellikleri olan bir hücum oyuncusunun alınmamış olması Şenol Güneş’in elini kolunu bağlamış olsa da, kendi hataları ve saplantıları da takımın bu denli düşük performans sergilemesinde etken olmuştur.

Celutska’nın sağ bek oynatılmaması, geçen seneki Serkan-Amrabat mücadelesinde Serkan’ın düştüğü durum hala akıllardayken o bölgede yine Serkan’a görev verilmesi, Olcan ve Volkan’ın sürekli kanat değiştirilerek oynatılması suretiyle verimlerinin düşürülmesi, top kontrolü, presi, hava hakimiyeti hiç olmayan Burak’ın tek santrafor olarak oynatılması, oyuna hiçbir katkısı olmayan, orta sahayı bir kişi eksik oynatan ve sürekli top kaptıran Alanzinho’nun da sürekli oynatılması hocanın diğer saplantıları. Bu saplantılarından kurtulmadığı müddetçe bu takım mehter takımı gibi iki ileri bir geri gitmeye mahkumdur.

Serkanı Amrabatın önüne koymak, kedinin önüne fare koymak gibi bir şey. Amrabat zaten maçın adamı oldu Şenol Hocanın sayesinde. Serkana olan bu güven nereden kaynaklanıyor ben anlayamadım, anlayan varsada beri gelsin.

Yapılan oyuncu değişikliklerine bakarmısınız (bu maç için değil)

- Cech çıkıyor, Adrian giriyor. Sağ bek Celutska Sol Beke geçiyor, Serkan sağ beke geliyor.

- Halil çıkıyor Celutska giriyor, sağ beke geçiyor ve Serkan sağ açığa kayıyor.

- Colman çıkıyor Mustafa Yumlu girip sağ beke geçiyor, Serkan ön liberoya geçiyor.

Yaw nedir bu Serkandaki cevher. Nedir yetenek. Serkana hiç suç bulmuyorum. Kendisini tebrik ve takdirde ediyorum. Tüm yüreğini gücünü ve hırsını ortaya koyarak elinden geleni yapıyor. Ama elinden gelen bu. Fazlasını neden bekliyor hoca anlamadım.

Bunun dışında bu Alanzinhodaki ısrar, onuda anlamadım.

Maç Gol Asist
UEFA Champions League 6 - -
UEFA CL-Qualifikation 2 - -
Europa League 2 - -
Europa League Qualifikation 4 - -
Süper Lig 101 8 14
Türkiye Kupasi 12 4 1
UEFA-Cup Qualifikation 2 - -

Toplam 129 maç 12 gol 15 asist. Bumudur yani 4 sezonda bize katkısı.

Miroslav Stoch bu sene 21 maçta 8 gol 6 asist yapmış. Hala bu ısrar neden, şu istatistiklere baktıktan sonra ilkokul çocuğu bile oynatmaz bu adamı. Hele o fizikle. (Messidede öyle fizik var ama kuvvetli, o açıdan). Bu adamın kontratı nezaman bitiyor, sakın kontratı yenilemek gibi bir hata yapmasınlar. Antalyadan Titayı alsak 5 basar Yalana.

Alanzinhoya verdiğin şansı Sercan, Eren yada başka bir genç oyuncu haketmiyormuydu??

Transfere karışmıyorum, yönetim alıyor oyuncuları ben oynatıyorum diye birşey olur mu?? Burdan yönetime yüklenen arkadaşlara sesleniyorum. 3 sene önce 24 oyuncu alan (Gökhan Ünal, Selçuk, Egemen, Burak,Ceyhun vs.) bu yönetim değilmiy di? Bunları alırken kendi kafasına göremi aldı. Ersun Yenal bu kadronun kurulmasındaki en büyük etkendir. Birçoğu onun eski öğrencisi, diğerleride Ersun Yenalın araştırma ekibinin belirlediği isimlerdi (Bazılarıda CM ve FM gibi oyunlardan:)). ve kimse kusura bakmasın, Ersun Hoca bu oyuncuları aldırırken yönetim teknik direktörün önerilerini dinliyor, Şenol Hocayı dinlemiyor. Olurmu öyle şey. Ve kimse kusura bakmasın bu kadroyu dağıtanda Şenol Hocadır.

Az önce Karabük maçını izledim, geçen sene Emenike bu sene Shelton, bulup getiriyorlar. Adam Usain Bolt mübarek. Bizde deneme yapıyoruz. Adrian, Henrique, vs. Ya şu ligde toptan birazcık anlayan birisi Kayseriden Amrabat ve Troisi, Sivastan Grosicki, Karabükten Shelton, Bursadan Ozan İpek, Eskişehirden Alper, gidip bu adamlara 10 milyon harcayana kadar bunların 2-3 ünü rahat alırdık. Stoper yok yok diye ağlıyoruz, Antepten Olcanın yanında Danyi alamazmıydık. Antalyadan Titayı almak çokmu zor. Alanzinhoyu getiren zihniyet Titayı hiç izlemedimi.

Seneye Burak satılmalı, yerine satılan paranın 3 te biri ile Sheltonı al monte et. Burak neden satılmalı. Takımın havasını bozmaya başladı. Kral oldu, herkese bağırmalar, sürekli bana atın bana atın. Kimse farkında değil ama diğer futbolcular topu aldığında hemen Burağı arıyorlar. Ona atmaları lazım, tek hücum organizasyonumuz bu. Atmazsan Burak kızacak. Varmı öyle şey. Kimse Trabzondan büyük değildir. Seneye iyi bir paraya rüzgar eserken savuracaksın. Zamanında bu forumda Fatih Tekkeyi almadı diye yönetime veryansın eden arkadaşlar vardı. Ne olacaktı, takıma abi olacaktı, herkesi şamar oğlanı yapacaktı. En yüksek parayı alacaktı ve takımın dengesini bozacaktı. Ne oldu, önce Ankaragücü sonra Ordu bitti gitti. Burakta bu sene sonunda satılmalı.

Şenol Hocada şimdiden önümüzdeki senenin kadrosunu kurmaya başlamalı. Altyapıdan oyuncumu çıkartırsın, diğer gençleremi şans verirsin. Ama ilk önce bir oyun planı lazım, Barcelonayımı örnek alırsın, Manchesterımı, Arsenalimi. Yok takımdan çok oyuncu gitti, yok birsürü oyuncu kaybettik. Arsenalden kimler geldi kimler geçti (Henry, Nasri vs.). Manchester hakeza öyle Ronaldolar Tevezler, önemli olan sistem. Barcelonaya kim gelirse gelsin, taktik aynı, oyun planı aynı. Oyuncuya göre taktik yapmayacaksın. Ver Burağa ne yaparsa yapsın olmaz. Ha Selçukmu gitti, bugün Fernandes döktürdü, bulamıyormusun onun gibi bir adam, teknik direktörsen bulacaksın. Umutmu gitti, yokmu onun gibi, bak Karabük yine bulmuş, Shelton. Egemenmi gitti (gidişine en çok üzüldüğüm adamdır, şuanda en az +8 puanımız vardı.) yerine bir adam aldıracaksın. vs. vs. Eldekilere göre taktikle ancak bukadar.

Bu yazı böyle uzar gider. Bende kendimi teknik direktör zannediyorum burda. Ağzı olan eleştiriyor derlerya. Bizimkide o mevzu. Maksat içimizdekini dökelim. Hocanın bunları okuyacağı yok, okusada iplemez. İplememeside lazım.

Herkese sevgiler saygılar

Ender Kuyumcu
21.02.2012, 02:19
sanırım yazı miyadını doldurdu. yazıyı okuyan, yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Emirhan Çorumlu
21.02.2012, 02:32
Karşılaşma tıpkı PSV maçında olduğu gibi golle başladı. Henüz 1. dakika dolmamıştı ki, sağ kanattan yapılan ortada Aykut’un Kujoviç’e rahat bir pozisyonda kafa vurdurması sonucu Tolga’nın da katkısıyla Kayserispor maça önde başlamış oldu. Aynı Aykut 2. golde de benzer bir hata ile Eren’e kafa vurdurunca karşılaşma bir nevi ilk yarıda sona ermiş oldu. Erken gelen golle morali bozulan takım ikinci golden sonra iyice oyundan düştü ve ilk yarı Kayserispor’un hakimiyetiyle ve üst üste girdiği pozisyonlarla geçti. Her ne kadar hafta içi Avrupa Kupası maçı oynanmış olsa da o maçta da hiçbir efor sarf etmeyen oyuncuların bu maçtaki kötü futbolu yorgunluğa bağlama gibi bir lüksü olamayacağını da belirmeden geçemeyeceğim.

Gerçi oyuna giren her oyuncunun çıkanı arattığı bir takımda, bundan daha iyisini beklemenin de ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır. Olcan hariç takımda adam geçebilen ve kaleye doğru gidebilen bir tane bile futbolcu yokken, takım iki tane olumlu pas yapamazken, 12 yabancısı olmasına rağmen hiç birinden fayda alınamıyorken, üstüne üstlük bu rezil ve kişiliksiz futbolu oynadıkları için futbolcuların çoğu bir nebze utanma ve sıkılma belirtisi göstermiyorken alınacak hiçbir tedbir fayda etmeyecektir. Karşılaşma başladıktan 50 saniye sonra ve 2-1’i yakaladığın golü attıktan sonra yapılan santradan 20 saniye sonra üstelik 11 kişi kendi sahandayken gol yiyorsan ve yediğin gol kalecinden dönen şutta tamamlanırsa ve rakip takım oyuncusunun yanında hala bir tane bile futbolcun yoksa Şenol Hoca’nın da şapkayı önüne koyup düşünme vakti gelmiş de geçmiş demektir.

Karşılaşma 3-1 olduktan sonra biraz kımıldayan Trabzonspor takımının 3-3’lük beraberliği yakalaması, hatta galip gelecek pozisyonu bile yakalaması, yaşanan bu puan kaybının ne denli basit olduğunun, Kayserispor’un aslında vasat bir oyunla bile rahatça yenilebileceğinin açık bir göstergesiydi. Maalesef bizim takımız bu vasat oyunu bile sergileyemeyecek durumda.

Saygı ve sevgilerimle,

Altina Imzami atarim (her bir kelimesine).... Ellerine Saglik Hocam :) Keske Yönetim ve Senol Hoca 1 e 1 bunu okuyabilse...

Kasım Hilal
21.02.2012, 08:39
Burak'tan sonra hocanın saplantılarını eleştirmeyi kestim ben. Ama şu maça 2-0 yenik başlamamızın nedeni nedir ben de çok merak ediyorum.

sgvn
21.02.2012, 10:11
geçen sezona stoperde glowacki egemen başlamıştık giray glowacki nin sakatlanınca 11 e girdi yani geçen sezonki iki as stoper yok takımda giray yetersiz maalesef psv maçında matavz a attırdığı golün açıklaması bile yok

oflubektas
21.02.2012, 10:22
Banane yahu?

Selçukla egemeni anladık!

Diğerleri niye gitti?

Satarken keyfin yerinde idi.

Yerlerini dolduramayacağın adamları niye satıyorsun madem?

Evet evet, adamlar kaçarken resmen göbek atıyordu Şenol Hoca. Geçen sezonun bitimine 1-2 hafta kala "Hiçbir yerli futbolcumuzun satılmasını istemiyorum" derken duymadınız galiba hocamızı. Sezon açılışındaki basın toplantısında bi yönetime sövmediği kalmıştı. Sezon başlamadan sadece iki oyuncuyu izleyerek alınmasına onay verdi Şenol Hoca (Adrian ve Celutska). Diğerleri tamamen yönetim marifetidir.

Masaya yumruğunu vursun diyorsunuz da ne yapmalı yani. "Kore'den beni getirmeye çalışırken şöyle tam yetkili böyle forslu olacaksın dediniz ama çok sevdiğiniz dostlarınızı (!) kıramadığınız için tüm transferleri kendiniz yaptınız. Üstüne üstlük benden önce temelleri atılan kadroyu dağıtıp misli misli harcamaları boş transferlere harcadınız" diyecek. O saatten sonra hoca kalmalı mı? Kesinlikle istifa etmesi gerekir.

Yönetim ile hoca arasında, özellikle gittikten sonra forumun arkasından teneke çaldığı Hayrettin Hacısalioğlu'nun da istifası, ayrıca yerli yıldızların (Buna Umut da dahil :) ) kayıp gitmesi sonrasında tam bir soğuk savaş yaşanmaktadır. Öyle yumruk vurulacak bir masa da yoktur. Hindi gibi kabardığı için çok yetkili ve her dediğini yaptıran adam zannettiğiniz Fatih Terim bile, Fiorentina hocasıyken canlı yayınlarda alenen salladığı ve çok ağır konuştuğu adamlara boyun eğmek zorunda kalmıştır. (Ali Dürüst, İnan Kıraç önderliğindeki lise seçkinleri vs.)

Şamil Ekinci'lerden kalma geleneğimiz olduğundan, bizde hocanın teknik taktiğine yönetim asla karışmaz. Ancak transferleri -maalesef- yönetim belirler. Bana kalırsa Şenol Hoca'nın üç yıllık süreçteki temel eksiği, göreve geldiği ilk günden altyapıya gerektiği şekilde eğilmemesidir. Şimdi en basitinden gidersek, Şenol Hoca 16-17 yaşlarında bir veledin maçını seyredip, "kendine dikkat et ve çok çalış, 2 sene sonra A takımının 11'ine girebilirsin" dese o çocuk ortalığın anasını ağlatmaz mı? Veya Egemen gittiğinde "gitsin, bizim de arkasında kapı gibi Mustafa'mız var" diyebildik mi? Dememekte de haklıydık tabi.

Yoksa hoca onu çıkarmış bunu almış, maçın skoruna göre şunu alsaydın bunu soksaydın diye sallamak çok kolaydır ve hiçbir temeli yoktur. Yaklaşık 1,5 yıldır stoper isteyen hocanın dediği yapılmamış, Barış Özbek'lerle şampiyonluğa koşması istenmiştir. Takımın oturmaması ve istediğimiz gibi oynamamasının temelinde, yeni transferlerin yetersizlikleri yatmaktadır. Hocanın fikr-i sabit olduğunu iddia etmek yanlış olup, oyunculuğundan beri kadro istikrarının ne demek olduğunu çok iyi bilen hocamız, bu sezon oyuncuların mevkileriyle oynama riskini dahi göze alarak çok şey denemiş ama bir türlü takım oturmamıştır. Burak Yılmaz'ın ekstra performansı ve ikinci yarı Olcan transferi olmasa (Bakın bu da bir yönetim başarısıdır) halimiz haraptır.