PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA Avrupa Ligi 2.Tur Rövanş Maçı | PSV Eindhoven 4-1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

yaranozlu
24.02.2012, 14:16
iki maçı da statta canlı izleyen biri olarak lanet olsun diyorum. hem oynanan oyuna hem de şansıma. hayatımda ilk defa avrupada deplasman yapalım dedik, onda da PSV tarafına girdik bir de 4 yediğimize sevinmiş şekilde çıktık stattan. oynanan oyun ise kabus gibiydi. ilk maçtan uyanamayan şenol hoca da aşırı şaşırttı beni. iki maçta da maç başında kaçırdığmız net pozisyonlar da şansızlığımızdı. PSV bizden kat kat üstün bir takım, ben daha ileriki turlara çıkacağını düşünüyorum PSVnin

aaahmet61
24.02.2012, 14:21
ne bileyim 26 sından top oynamayı öğreten hocayı ilk defa sizden duydum.bu polanyalılara neden öğretemedik futbolu.saparaya neden öğretemedik.önce yetenek sonra futbolcu çalışacak.

SDanışmaz
24.02.2012, 14:24
Yediğimiz golleri anca izledim. Bu golleri anca amatör bir takım yer. Hele o kafa golü yok mu..

Joomla!
24.02.2012, 14:24
fena kazıklandık fena, en az 30 milyon dolar etrafa saçıldı boş yere.

yakın
24.02.2012, 14:30
iki maçı da statta canlı izleyen biri olarak lanet olsun diyorum. hem oynanan oyuna hem de şansıma. hayatımda ilk defa avrupada deplasman yapalım dedik, onda da PSV tarafına girdik bir de 4 yediğimize sevinmiş şekilde çıktık stattan. oynanan oyun ise kabus gibiydi. ilk maçtan uyanamayan şenol hoca da aşırı şaşırttı beni. iki maçta da maç başında kaçırdığmız net pozisyonlar da şansızlığımızdı. PSV bizden kat kat üstün bir takım, ben daha ileriki turlara çıkacağını düşünüyorum PSVnin

Kardeş kusura bakma, gerginlikten olsa gerek, on dakikadır vurgulu yere gülüyorum. Biz kahvede öfke patlamaları yaşarken senin halin canlandı da gözümde... üzüldüm gerçekten...

FANATIK61
24.02.2012, 14:33
Dün Taraftarlarin en üzüldügü nokta takimi gercekten 90 dakika destekleyen bir Taraftar vardi macta ama mac bitti kimse taraftarlarin yanina gelmedi yaziklar olsun size.

L.Burrows
24.02.2012, 14:43
Bu sezon 11
1.Tolga
2. Serkan
3. Giray
4. Mustafa
5. Cech
6. Colman
7. Aykut
8. Olcan
9. Burak
10. Volkan
11. Halil

Geçen Sezon 11
1. Onur Recep
2.Serkan Balcı
3.Egemen Korkmaz
4.Glowacki
5. Cale
6. Selcuk Inan
7. Colman
8. Engin Baytar
9. Jaja
10. Burak Yılmaz
11. Umut Bulut

Şu tabloyu kıyasladığımızda geçen sezondaki sol bek caleden daha iyi diyebileceğimiz tek isim marek cech. Büyüklük. sadece ben büyüğüm deyip, kadroyu küçültmekle dahada kötüleştirmekle olmaz. Herkez hep bir adım ileri giderken biz 15 adım geri gittik. Yönetim büyük bir hata yaparak bugün bu takımın bu halde olmasını sağladı.

Önümüzdeki sezon için sağlam transfer politikası gerekli. Bu sezon heba olduk artık gerek sıkışık fikstür gerekse kadro yetersizliği diyebiliriz. Ama gelecek sezon başarı istiyorsak tamamiyle mantalitemizi değiştirmeliyiz.

Tahir61
24.02.2012, 15:28
cska bilbao lille ve psv bu takimlardan ogrenecegimiz cok sey var ve bu takimlarin yaptiklarini bu ulkede yapabilcek potansiyel olan tek takim biziz
bu takimlar ibretlik bence bu bir donum noktasi olmali bu takimlarla eslesmemiz bizim icin bir baslangic olmali genc 17-18 yasindaki cocuklari transfer etmeli ve ONBIRDE OYNATMALIYIZ gelecege yatirim icin almamaliyiz fizikli atletik oyunculardan kurulu olmaliyiz ve en iyi yaptigimiz islerden birincisi kosmak ve ceviklik olmali

ONUR

CELUTSKA --------- ------------ CECH

ZOKORA --------------------

COLMAN
BURAK OLCAN

------------------------
stoperlerden birisi kesici olacak egemen gibi digeri mac tecrubesi olan duracagi yeri bilen oyun kurabilen olmali bremendeki naldo tipinde
zokoranin yanina fizik gucu olan atletik bir afrikali braga da dun izledim jamal
ve forvet yine bragadaki lima birebirde iyi nereye kosacagini biliyor aradigimiz golcu ve yedekte mutlaka her sene 15 gol atabilen bir umut bulut olmali
adrian volkan sen aykut sercan giray tolga yanlarina su bir turlu yapamadigimiz 61 leri toplasak
bunlar hep yaziliyor tartisiliyor insallah artik is yapma zamani gelmistir

---------------

Dip.Ing.Mag.
24.02.2012, 15:35
cska bilbao lille ve psv bu takimlardan ogrenecegimiz cok sey var ve bu takimlarin yaptiklarini bu ulkede yapabilcek potansiyel olan tek takim biziz
bu takimlar ibretlik bence bu bir donum noktasi olmali bu takimlarla eslesmemiz bizim icin bir baslangic olmali genc 17-18 yasindaki cocuklari transfer etmeli ve ONBIRDE OYNATMALIYIZ gelecege yatirim icin almamaliyiz fizikli atletik oyunculardan kurulu olmaliyiz ve en iyi yaptigimiz islerden birincisi kosmak ve ceviklik olmali

ONUR

CELUTSKA --------- ------------ CECH

ZOKORA --------------------

COLMAN
BURAK OLCAN

------------------------
stoperlerden birisi kesici olacak egemen gibi digeri mac tecrubesi olan duracagi yeri bilen oyun kurabilen olmali bremendeki naldo tipinde
zokoranin yanina fizik gucu olan atletik bir afrikali braga da dun izledim jamal
ve forvet yine bragadaki lima birebirde iyi nereye kosacagini biliyor aradigimiz golcu ve yedekte mutlaka her sene 15 gol atabilen bir umut bulut olmali
adrian volkan sen aykut sercan giray tolga yanlarina su bir turlu yapamadigimiz 61 leri toplasak
bunlar hep yaziliyor tartisiliyor insallah artik is yapma zamani gelmistir

---------------

17-18 yasinda gencleri oynatmaliyiz diyorsun da oynatacak hoca yokki. senol hoca yi bu konuda anlatmaya gerek yok..! yahu bizim bmn den biri gitsede hocayla röportaj yapsa, niye böyle bir takintisi var diye!

şenolkılınç
24.02.2012, 15:42
her zaman söylediğim gibi tamam takım elendi bir sene daha gitmesin lafım yok ama en azından alt yapıdan bir tane çocuk gelsin takıma tamam iyi olabilir ama yabancılara artık para vermeyelim. benim gözüm dün akşam ereni sercanı aradı açıkçası umarım bundan sonra ligin geri kalanında oynar bu çocuklar zaten tolga artık kaleye geçerse burdan şenol hocama ilk tesüf bildiren ben olurum hazır burakta yok mersin maçında bakalım henrique yerinde oynayınca neler yapacak bence iyi şeyler yapar. tama futbolcuda ısrar edilsin lafım yok hoca haklı ama yeri değil aykut karabük maçında yıktı bizi o maçta kaldı aklı ondan sonra bi olumlu pası bile yok ısrar etme o zaman al yerine başkasını adam mı yok takımda aykut gibi gelecek vaad edenleri oynat türkiye kupasında böyle çocuklar daha çok harcanacak yoksa bugün alt yapıdan 1461 den 1 tane adam yokmu o defansa monte edilecek en kötü ihtimalle mustafanın girayın yaptığını onlarda yapar ve daha çok örnekleri var

şenolkılınç
24.02.2012, 15:43
bu arada içimde patlamasın bu kadar fizik gücü düşük bir takım olmaz kimse maç trafiğini bahane etmesin

Cengiz
24.02.2012, 15:54
Henrique bu takımda banko oynaması gereken bir adam. Burak Yılmaz'ı geçen seneki gibi sağ içe çekip Henrique öne atabilir. Hem forvet oynuyor ne zamandır, rakipler bu oyun planına göre taktik ayarlamışken boşluk yakalar o taraflarda. Henrique'nin asist özelliği de var hem.

CesurHamsi
24.02.2012, 16:04
Mactaydim, ve herkes benim yazdiklarimi iyi okusun cunku bu takimi bozan kisiler var. Simdi kim 1ci diye dusunuyom ama ikisi de (SENOL&SADRI) bu takimin icine etti. Bana sakin ama sakin Senolcular, Sadriciler gelip laf atmasin ve yazdiklarimi iyi okusun. Burak'i, Selcuk'u, Jaja'yi bilmem kimi, yani gecen seni kadroyu kim kurdu? Senol'mu? HAYIR! Ama bozan oydu! Ve takimin hali ortadami, ortada.. Adrian'i felan kim istedi? Senol'mu? EVET! Takimin hali yine ortada.. Bana kimse demesin Turkiye Kupasini ve Super Kupayi bide gecen senenin basarisini Senol sayesinde yasadik, kendinizi kandirmayin artik! Simdi maca gelelim, her zaman her macta elestirdigim seyler hep ayni, bu kez'de ayni. Senol hocam teknik direktorlugu BIRAK, Paolo Henrique'den sag acik yapmaya calisiyosun, Halil'den sag acik yapmaya calisiyosun. Senin hedefin ne? PSV'yi defansta Giray + Mustafa ile durduracaginimi saniyodunuz. Ey gidi ey, yazik bu taraftara yemin ederim, mactaydim ve 90 dakika boyuncu gurbetci taraftarlimizi gorunce uzuldum. Tuylerim diken diken oldu, YAZIK bu taraftara. Hep ayni seyler hep ayni seyler, biktik artik!

Ömür Karadeniz
24.02.2012, 16:06
Tolga ve Onur arasında tercih yapılıp biri gönderilmeli Onurun kalmasından yanayım ben.Geri kalanı ise Burak,Olcan,Marek,belki Zokora ve Volkan harici oyuncularla acilen hiç zaman kaybetmeden sene sonu yollar ayrılmalı.Ondan sonra 1 liralık adama 5 lira verek değilde kaliteli,büyük takımlarda oynamış ama son yıllarda kadroda yer bulamayan,yaşı 27-28lerde oyuncular alınmalı,isim yapmış olanlardan.(Eboue,Baros,Riera,Fernandes,Sivok vs...)Gelmez demeyin artık futbolcu nerde para kazanıyorsa oraya gidiyor.Sizi bilmem ama benim fikrim bu yoksa çok daha ahlanıp vahlanırız 1 liralık oyunculara 5 lira verildiği için.(Henrique=4 milyon,Adrian=5.5 milyon,Colman=3.5 milyon,Zokora=6 milyon vs..)Gerçekten korkunç rakamlar bunlar,katkı alsak neyse,para çok katkı 0.

Deniz Tosunoğlu
24.02.2012, 16:12
Inter Milana karsi ilk 11'imiz:
Tolga
Glowacki (yerine Mustafa Yumlu oynadi dün)
Giray
Celustka
Cech
Serkan Balcı (Aykut Akgün)
Zokora
Colman
Alanzinho (Olcan Adin)
Paulo Henrique
Halil Altintop (Burak Yilmaz)

Kisa ve net: Aykut ve Mustafa Yumlu bizi bitirdi dün aksam..

Erbay
24.02.2012, 16:15
Takım oyunu olmadıkça Aykut-Zokora arasındaki fark bile ortaya çıkmıyor. Takım oyunu sıfırın altında. Sistem diye bir şey yok. 11 tane beden sahada sadece. Dün Braga'nın pres altında pas yapıp sahasından nasıl çıktığını bizim oyuncular izlesin de öğrenirler bir şeyler belki.

Sacit
24.02.2012, 16:43
Şenol hoca maçtan sonra yaptığı basın toplantısında;
''Rakibin teknik kapasitesi ve fizik gücü üstünlüğünden bahsetti''

Ben de şunu soruyorum;

Senin takımının teknik kapasitesi ve fizik gücü üstünlüğü niye yeterli seviyede değil ?
Yapmış olduğun basın açıklaması da yetersiz bana göre..

Şunu da söyleyebilirdin; rakip oyuncularının özellikleri, bizim oyunculardan kat kat üstün olduğu için böyle bir sonuç doğurdu. rakibin olumlu taraflarına vurgu yapman senin için bizim için bir şeyi değiştirmiyor hocam.. ben bunları zaten biliyorum

Cihan-Ucar
24.02.2012, 16:51
Arkadaslar macin özetini nerden izleyebilirim??

Mehmet Fatih Yavuz
24.02.2012, 17:03
Yemekteydim ancan şimdi cevap verebilirim.

Arkadaşlar,

Sadri şener geldiği günden beri aynı transfer stratejisini uyguluyor;

Giraylar, enginler, egemenler, selçuklar kesinlikle ama kesinlikle zokoralar, adrianlar, henrique lerden iyi değil.

Geçen sene Jaja geldikten bilmem kaç maç sonra oynayamaya başladı,

Topçu takıma dahil edilir ve şenol güneş tarafından bir kaç ay eğitilirdi, daha sonra takım oyunu içersine monte edilir ve başarı yakalardı.

Düşük gelirlerimiz dolayısıyla biz hiç bir zaman yıldız topçu alamayız, alırsak geleceğimizden kaybederiz. Bunun yerine potansiyeli olan topçulara top oynamayı takım olmayı öğretir onlarla başarı yakalayabiliriz.

Stoper alınmadı çünkü 3 stoperimiz ve bir jokerimiz vardı. Eğer geçen seneki tempoda maç yapsak teknik heyet bu futbolcuların gelişimlerine katkıda bulunabilirdi. Ama olmadığı için ne yazıkki Şenol Güneş hepsini topçu yapamadı.

4 stoper oynayabilen adamın varken, 5. sini alamazsın.

Henrique, Halil, Burak, Vittek'i almışsın. 5. Forveti alamazsın, dahası burakla oynarken santrafor da kullanamazsın. Niye mi? çünkü burak koşmaz ve ancak geniş alanda oynayabilir. Santraforla oynarsan burağa o alanı veremezsin. Şimdi bu kadar iyi topçu almışken, aa niye topçu almıyolar diyemezsin. Zokora 8 maç oynamayacak diye gidip bi zokora daha alamazsın, aykut gibi bi eleman yetiştirir back up olmasını umut edersin.

Lig normal temposundayken TrabzonSporun neler yaptığını hepimiz görüyoruz.

Eleştirme, eleştirmeme meselesi değil bu,

Yapılanları görmezden gelip, artık gitme zamanları geldi derseniz bu adamlar (Bin şeytanla mücadele edip kazanan) size küser ve biz tekrar eski şuursuz zamanımıza geri döneriz.

Sadri Şener ve Şenol Güneş bugün türk futbolunda ki en başarılı başkan ve teknik direktördür. Adamların tek destek bekledikleri yer biziz. Bizde onları her fırsatta gırtlaklamaya çalışıyoruz.

Stoperlerin hiçbiri stoper değil. Belki celutska.. Kalanlar gerçekten düz adamlar!

Bunlarla hiçbir zaman takımın boyunu kısaltıp 40-50 metrede top oynayamazsın.
Çünkü ayaklarında top barındıramayan adamlar hepsi.

Bu takıma stoper gerektiği belli idi. Elinde 1 tane stoper vardı, o da gitti.
Niyesini sormam. O da giderse yerine 2 tane lazım demektir. Çünkü zaten tekti.

Elimizdekileri yedek olarak kullansa, anlayabilirim. Bunlar as olamazlar!!

Forvet hattında sayılanlar ise vittek dışında asla mevkiilerinde kullanılmadılar!

Henrique den sol-sağ açık, halilden sol-sağ açık, buraktan santrafor türettik.
Burak açık oyuncusu! Zaten orada parladı! İyi bir santrafor ile belki de çok daha fazlasını atar!

Senin sağ kanadın yok! tek burak var onu da oynatmıyorsun!

Santraforun 3 tane ama onları da sağda solda kullanıyorsun çünkü hiçbiri ciddi santrafor değil. (vittek dışında, ama onunda kronik sakat olduğunu daha alındığında herkes yazmıştı.)

Bu vaziyette, orta sahada da selçuktan açılan bölgenin de dolmadığı düşünüldüğünde ben kabahatsiz bir kesim göremiyorum.

Kimse istifa etsin demiyorum. Ama çıkıp adam gibi, hoca da yönetim de, evet bir halt yedik, kabahatliyiz, şu şu şu hatalarımız vardı, seneye düzelteceğiz diyecekler.

Çünkü hepsi kabahatli, ve benim için önce hocadır.
Eğer bu topçuları o aldı ise, şu fizik kalitesizlik, şu organizasyonsuzluk, futbol namına ortaya 1 yıldır konamayan hiçbirşey göz önüne alındığında, en kabahatli hocadır.
Yönetimin kabahatleri başka.

Yönetime bu konuda kabahat bulmam. (eğer topçuları hoca istedi ve onlar aldı ise.)
Harcadığı para Trabzonspor tarihinde harcanmamıştır belkide..

OnurKul
24.02.2012, 17:09
Kisa ve net: Aykut ve Mustafa Yumlu bizi bitirdi dün aksam..

Taraftar gördü yönetim göremedi bunu. Stoper diye ağladı burada millet.

OnurKul
24.02.2012, 17:12

Arkadaşlar,

Giraylar, enginler, egemenler, selçuklar kesinlikle ama kesinlikle zokoralar, adrianlar, henrique lerden iyi değil.

Topçu takıma dahil edilir ve şenol güneş tarafından bir kaç ay eğitilirdi, daha sonra takım oyunu içersine monte edilir ve başarı yakalardı.

Düşük gelirlerimiz dolayısıyla biz hiç bir zaman yıldız topçu alamayız, alırsak geleceğimizden kaybederiz. Bunun yerine potansiyeli olan topçulara top oynamayı takım olmayı öğretir onlarla başarı yakalayabiliriz.

Stoper alınmadı çünkü 3 stoperimiz ve bir jokerimiz vardı. Eğer geçen seneki tempoda maç yapsak teknik heyet bu futbolcuların gelişimlerine katkıda bulunabilirdi. Ama olmadığı için ne yazıkki Şenol Güneş hepsini topçu yapamadı.

Henrique, Halil, Burak, Vittek'i almışsın. 5. Forveti alamazsın, dahası burakla oynarken santrafor da kullanamazsın. Niye mi? çünkü burak koşmaz ve ancak geniş alanda oynayabilir. Santraforla oynarsan burağa o alanı veremezsin. Şimdi bu kadar iyi topçu almışken, aa niye topçu almıyolar diyemezsin. Zokora 8 maç oynamayacak diye gidip bi zokora daha alamazsın, aykut gibi bi eleman yetiştirir back up olmasını umut edersin.

Yapılanları görmezden gelip, artık gitme zamanları geldi derseniz bu adamlar (Bin şeytanla mücadele edip kazanan) size küser ve biz tekrar eski şuursuz zamanımıza geri döneriz.

Sadri Şener ve Şenol Güneş bugün türk futbolunda ki en başarılı başkan ve teknik direktördür. Adamların tek destek bekledikleri yer biziz. Bizde onları her fırsatta gırtlaklamaya çalışıyoruz.

Dün geceden beri yazılan en mantıklı yazı.

Ancak santrofor konusunda katılıyorum ancak stoper konusunda katılmıyorum. Türk veya yabancı, joker değil sadece STOPER olan bir adam lazımdı...

güneyli
24.02.2012, 17:44
Bu maçın teknik taktik tarafı benim bilgimin dışında...Bu maçın ileriki haftalara ne kadar yansıyacağı psikolojik tarafındayım..Bu maç geride kalsın..Kıyasımızı avrupalılarla yapacak durumda değiliz..Dün braga kendi evinde köy takımı hüviyetinden çıkıp inönüye futbol öğretmeye çıkmış gibiydi..Neydi o paslaşmalar ,organizasyonlar..Tıpkı psv gibi...Bizim muadilimiz fenerdir ,gs ve bjk dır...Oyunu boz direnç göster delisaçması bir tempo yap takımları..maalesef ülkedeki futbolun karakteri böyle..Türkiyeden hangi takımı çıkartsan sonuç aynı olurdu avrupada..

Joomla!
24.02.2012, 17:44
Adamlar canları istedi mi gelip gol attılar, canları istemedi mi top çevirdiler. Ne rahattılar ya, Rabbim bize de böyle bir takım nasip eder bir gün inşallah.

Tolgas6161
24.02.2012, 18:26
bizim topcular sahaya koyun kuzu gibi cikiyorlar acaba neden ??????
bu oyunculari koyun gibi cikaranda hata bence ve en yakin zamanda bu degi$mesi lazim

SedatOkumus
24.02.2012, 18:27
Selamlar,

Dün Eindhoven'daydık.Macı izlemek için stada gittim fakat tribünler boş olmasına ragmen bize bilet satmadılar.Ama ikinci yarı bi şekilde stada girebildim.Oradaki insanlar için en azından iyi futbol olsaydı.Bu takımın en büyük problemi, gecen sezon şampiyonluk peşinde koşarken, bu yılı düşünmemek oldu.Gidenlerin yerine alınanlar, ya acele ile alındı yada, gelecek vaad eden ( Henrique & Celutsa vs. )isim diye lanse edildi.

Forumda yeniyim, dolayısıyla nasıl resim upload edeceğimi bilmiyorum.Macta cektiğim bikaç fotografı sizinle paylaşmak isterim.
Saygılar

lazibere
24.02.2012, 18:58
Takım oyunu olmadıkça Aykut-Zokora arasındaki fark bile ortaya çıkmıyor. Takım oyunu sıfırın altında. Sistem diye bir şey yok. 11 tane beden sahada sadece. Dün Braga'nın pres altında pas yapıp sahasından nasıl çıktığını bizim oyuncular izlesin de öğrenirler bir şeyler belki.

işin özü bu

Bazıları ben konuşunca sen ''bizim takımı barcelona mı sanıyorsun ''' diyorlardı ya.. gerek yok , herhangi bir takım gibi takım oyunu oynasınlar yeter

lazibere
24.02.2012, 19:05
-Yönetim geçen yılki çekirdek kadroyu dağıtmışsa...

-Yerine teneke gibi çok ses çıkaran ama içi boş adamları doldurmuşsa....

- Transfere menejere çuval dolusu para saçmışsa.....

-Yönetim kurulu bütün transferlerden hocanın bilgisi var ve onayı alınıyor derken hocanın sesi çıkmıyorsa....

-Takım 3 kuruşluk 1.lig takımlarına üstelik olağaüstü rezil futbolla yeniliyorsa....

Tabiki eleştireceğim doğal olarak...

Ağzına sağlık

Oğuzhan
24.02.2012, 19:16
Bu ne ya arkadaş yönetim gibi başlayacağım çıkın atın tutun biraz masaya yumruğunuzu vurun yeter arkadaş. Her gün başka bir iftira atılıyor takıma. Uyumayın, koyun olmayın.

lazibere
24.02.2012, 19:17

Arkadaşlar,

Yanlış düşünüyorsun,

Yönetici dediğin şey, Teknık kadronun verdiği isimleri alır ..Elbette teknık kadro kendisine 5 tane forvet al demez,

Bu olaylar sayı ile alakalı değildir..

Büyük takımları büyük yapan şey, Büyük futbolcularla oynamasıdır.. Yoksa siz, karabukspor yada Samsunspor'un maçlara forvetsiz yada stopersiz çktığını mı sanıyorsunuz. her takımın he rmevkide 2 şer adet yedeği vardır

Stoperden bahsediyorsun??

Kesinlikle yanlış yönlendiriyorsunuz.. Adı futbolcu olan her kişi Trabzonspor forması giymeyi hak etmez..Bunu hesaplayacak olan da ben değilim...

Geçen sezon sakatlığından sebep oynamadığı haftalarda egemen'i ne kadar aradığımızı düşünün hatırlarsanız tabiki, Fener ile orda oynadığımız maçta sakat sakat oynatmak zorunda kalmadık mı; Sakatlanıp çıktığında 3 dakka da ıkı tane gol yemedik mi..

Egemen, gitmek siteyebilir, Yönetim tasarrufunu gitmesi yonunde kullanabilir, O konular es geçtik, Ama

Gittiklkeri gun, set bir şekılde açıklama yapan Şenol Hoca'nın, Onun alternatifi bir Stoperi mutlaka ama mutlaka aldırmalıydı...O zaman olmadıysa devre arasında aldırmalıydı..

Büyük takımlardan bahsederken, Hep ucuz futbolcu dan ve yararlı futbolcudan bahsettiniz.. Yanlış yanlış

Büyük takım, Kaliteli oyuncusunu tutacak..

Bizde oynayan oyuncu, İstanbul takımlarına gitme ve basamaka olarak kullanmamalı bizi.. Bu şekılde düşünüyorsa futbolcu o futbolcudan asla verim alamazsınız...

İlhan Cavdan farkımız kalır mı??

Büyük takım aldığı kupalarla beraber, Büyük ve gelirleri yuksek topçular da olur..

TAKIMDAKI DENGELERİ SARSMAMAK ADINA

En çok kazanan oyuncun 1.8 mılyon lira bandındaysa, o zaman asla yükseğe çıkamazsın...

Yabancı Futolcu transferi başarısızlığında Trabzon şehrinin küçük şehir olması mazaretini bulanlar yalan söylüyor.. Onlar en fazla 2 tirilyon verecekleri oyuncu arıyorlar da ondan.. Parayı verirsen gelmeyecek oyuncu yoktur...

Bu para var mı??

Elbette gelirlerimiz kısıtlı ama, kazma kazma futbolculara kaptırdığımız topçulara vereceğimize 3 tane adam akılllı futbolcu alırsın ve o zarar kapatlır.. yanı para harcanmıyor değil harcanıyor ama işe yaramıyor..

lazibere
24.02.2012, 19:20
Yabancı transferlerimizin Zokora dahil hepsi fiyaskodur.. Zokora, Kesinlikle Avrupa nın vermiş olduğu tecrübeyle taraftara oynuyor ve kaçak dövüşüyor, Asla sorumluluk almıyor, sahada dikkatli izleyiciler onun nasıl yer kaçırdığını ve seyrettiğini görecekler..

12 tane yabancımızın da aynı menejerin oyuncusu olmasından herkes şüphelenmelidir.. Bu transferlerde hangi yöneticilerin ne paralar götürdüğünü ve nasıl pazarlıklar yapıldığını tarih elbette yazacak..

Nevzat şakar'ın gelişi ve transfer donemının başlaması aynı döneme rastlamaktadır...

Olay Şudur

Trabzonspor, 4 senedir aynı kadroyla oynuyordu, Yenı transfer demek, yeni gelir kapısıydı ,
Selçuk'un gidişinden de yöneticiler avanta almıştır, Diğerlerinin gidişinden de, Ve gelenlerden de...

hodlu
24.02.2012, 19:25
Zokora bence yeterince oynuyor.Sorun takımın genelinde oynayan diğer oyuncuların sahada yokları oynaması.Sorun takım kalitesinin yok edilmesi.Sorun Trabzonspor'u yönetenlerin Trabzonsporlu ol-ma-ma sorunu....

lazibere
24.02.2012, 19:26
38. maçımıza çıktık ve takımda 3 pas yapamıyoruz.. Herşeyi futbolculara endeksliyoruz da, Takımın sistemsiz oynamasının, Ofsayt taktiği bile yapamasının, orta sahada verkaçlarla oyun kurmadığımızın sorumlusu biz miyiz??

Şenol hoca her maçtan sonra, İyi oynamıyoruz diyor da !!!!

Dedıklerini yapmıyorlarsa oynatma

Dediklerini yapamıyorlarsa yetenekli değiller

Ya da böyle oynamalarını, Bu doldur boşalt sistemini o uygun görüyor

titanic
24.02.2012, 19:36
Top yaparken bir elemanın kötüyse, pas tarfiği aksar, bizde maalesefki birkaç futbolcunun pas atma konusunda becersi alt düzeyde. İyi pas yapanlardan da verim alamıyoruz bu yüzden

Deniz Tosunoğlu
24.02.2012, 20:47
Futbolculari ve teknik kadroyu cok özledim ya.. Demin 2 gün önce gezdikleri carsi ve dün kaldiklari otelin önünden yürüdüm, garip bir duygu :)

irfanb
24.02.2012, 21:56
Dün gece Hollanda'da uğradık biz baskına,
Soralım şimdi hesap Sadri Şener başkana
Çok güçlü kadro kurdu, saydı tonlarca para
Nerde Vittek,Adrian,nerde Jebrin,Sapara ???

objek
24.02.2012, 21:58
Arkadaslar psv kuralar cekildikten sonra bizi izlemisler hocalari fred rutten basin toplantisinda bizim icin baski altinda ileri cikmakta zorlanan bir takim diye bahsetti kapali kapilar ardinda sokak agziyla soylede demis olabilir arkadaslar defansta baski altinda iki metreye pas atacak elemanlari yok uzerlerine biraz hirsla kosarsaniz elleri ayaklarina dolasir kaleciye geri pas falan atarsalar biraz sikistirin asist garantisi var orta sahada colman ileriye pas atabilirse atar diyerleri zaten atamaz olcan topla bulusursa ekstra adam kademeye girsin mumkun oldugu kadar omuz omuza mucadele edin omuz darbelerinde hic ayakta kalamaz burakta sadece topu onunde bulursa etkili olur 25 30 metrelerden iyi sutlari vardir yeterki sut attirmayin ama pas falan vermeye kalkarsa birakin atsin yerini bulmaz biraz ironi yapalim dedim ama bizimkileri ayni bu sekilde oynadilar

Atakan
24.02.2012, 22:01
Tolga ve Onur arasında tercih yapılıp biri gönderilmeli Onurun kalmasından yanayım ben.Geri kalanı ise Burak,Olcan,Marek,belki Zokora ve Volkan harici oyuncularla acilen hiç zaman kaybetmeden sene sonu yollar ayrılmalı.Ondan sonra 1 liralık adama 5 lira verek değilde kaliteli,büyük takımlarda oynamış ama son yıllarda kadroda yer bulamayan,yaşı 27-28lerde oyuncular alınmalı,isim yapmış olanlardan.(Eboue,Baros,Riera,Fernandes,Sivok vs...)Gelmez demeyin artık futbolcu nerde para kazanıyorsa oraya gidiyor.Sizi bilmem ama benim fikrim bu yoksa çok daha ahlanıp vahlanırız 1 liralık oyunculara 5 lira verildiği için.(Henrique=4 milyon,Adrian=5.5 milyon,Colman=3.5 milyon,Zokora=6 milyon vs..)Gerçekten korkunç rakamlar bunlar,katkı alsak neyse,para çok katkı 0.
Colman mı :D Tamam adam 1 maç oynuyor 5 maç yatıyor falan ama sırf bu sezonku ŞL performası için 3,5 verilir. Ayrıca şuan satmaya kalksak başta Gs olmak üzere Türkiye'den ve Avrupadan bir çok alıcısı çıkar.

hodlu
24.02.2012, 22:25
Bu ülkede başarı için en önemli etken takım içindeki omurganın 'yerli' oyunculardan oluşmasıdır.Bu gerçek hele Trabzonspor için yağan kar'ın beyaz olduğu kadar aşikardır.(1996-2004-2005-2011 kadrolarına bakınız)Bu omurgayı oluşturmuşken hemde kalite anlamında tartışılmayacak şekilde yakalamışken yerlileri satıp yerlerine tombaladan çeker gibi yabancılar ile doldurmak Rus ruleti oynamaktı.Şampiyonlar Ligi serüveni hariç bu rulet malum sonla bitti.
Şimdi yapılması gereken tek icraat yeniden yerli kalitesini yükseltmek mümkünse bunun yerlinin de yerlisi ile yapmak.Futbolda başarı paranın zoru ile gelmemiştir ve gelmeyecektir.Bu icraatin kiminle nasıl yapılacağı ise karanlıktır...

Ömür Karadeniz
24.02.2012, 22:43
Colman mı :D Tamam adam 1 maç oynuyor 5 maç yatıyor falan ama sırf bu sezonku ŞL performası için 3,5 verilir. Ayrıca şuan satmaya kalksak başta Gs olmak üzere Türkiye'den ve Avrupadan bir çok alıcısı çıkar.
Kardeşim,oyuncuları 1 maçlık değerlendirdiğimiz için bu noktalara geldik zaten,seni bilmem ama futbolda benim için en önemli şey istikrar,buda Colmanda kocaman bir 0 olduğuna göre,takımda tutmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum.

hodlu
24.02.2012, 22:54
Colman denen adamın yakın zamanda, penaltı golleri dışında topu beyaz boyalı 3 kale direğine doğru vurduğunu gören varmı.Topu alıp 2 saniyeden fazla ayağında tuttuğunu gören varmı.İki adam çalımlayıp ara pas attığını hatırlayan varmı.Presle top kapıp gol attırdığını gören varmı.Colman bu takımda ne iş yapar abi bana anlatın Allah aşkına.Adam resmen zaman geçiriyor, paraları cukka yapıyor....

objek
24.02.2012, 22:55
Bu ülkede başarı için en önemli etken takım içindeki omurganın 'yerli' oyunculardan oluşmasıdır.Bu gerçek hele Trabzonspor için yağan kar'ın beyaz olduğu kadar aşikardır.(1996-2004-2005-2011 kadrolarına bakınız)Bu omurgayı oluşturmuşken hemde kalite anlamında tartışılmayacak şekilde yakalamışken yerlileri satıp yerlerine tombaladan çeker gibi yabancılar ile doldurmak Rus ruleti oynamaktı.Şampiyonlar Ligi serüveni hariç bu rulet malum sonla bitti.
Şimdi yapılması gereken tek icraat yeniden yerli kalitesini yükseltmek mümkünse bunun yerlinin de yerlisi ile yapmak.Futbolda başarı paranın zoru ile gelmemiştir ve gelmeyecektir.Bu icraatin kiminle nasıl yapılacağı ise karanlıktır...

Cok dogru tesbit ayrica ayrica saha icersinde takimi yonlendirecek lider futbolcu eksikligi var bugun sike bahcede takimin gizli hocalari alex ve emre var diyer futbolcular hocadan cok bu iki oyuncudan cekindikleri icin kimse saha icersinde sululuk yapamiyor

mda61
24.02.2012, 23:12
Colman ne kadar kötü oynarsa oynasın, durum Colman'sız bir Trabzonspor'dan daha kötü olamaz. Onun yaptıklarının yanında fazlasını da yapan bir adam alınmadıkça Colman'ı kimse kesemez. Geldiğinden beri performansının geriye gittiği aşikar, sezon sonu da yerine daha iyisi alınacaktır ama şimdilik onu desteklemekten başka çaremiz yok.

Ayrıca Colman'ın ne iş yaptığını merak edenlere, Colman'ın oyunda olmadığı maçları bir izlemelerini tavsiye ediyorum.

objek
24.02.2012, 23:25
Colman ne kadar kötü oynarsa oynasın, durum Colman'sız bir Trabzonspor'dan daha kötü olamaz. Onun yaptıklarının yanında fazlasını da yapan bir adam alınmadıkça Colman'ı kimse kesemez. Geldiğinden beri performansının geriye gittiği aşikar, sezon sonu da yerine daha iyisi alınacaktır ama şimdilik onu desteklemekten başka çaremiz yok.

Ayrıca Colman'ın ne iş yaptığını merak edenlere, Colman'ın oyunda olmadığı maçları bir izlemelerini tavsiye ediyorum.

Colmanin yerine daha iyisi alinacaktir diyoruz cok guzelde birakin jaja,yi egemeni selcuku yattara,yi umutu begenmedigimiz calenin yerine gelenler defansif anlamda ondan iyi degiller malesef gidenlerin deyerini gelenleri gordukten sonra anliyoruz o zamanda gec oluyor

bilgehan83
25.02.2012, 00:08
Kardeşim,oyuncuları 1 maçlık değerlendirdiğimiz için bu noktalara geldik zaten,seni bilmem ama futbolda benim için en önemli şey istikrar,buda Colmanda kocaman bir 0 olduğuna göre,takımda tutmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum.

şaka yapıyor olmalısınız..colmanı satmak demek takımı satmak demektir. lütfen siz de dahil kimse üzerine alınmasın sözüm yönetimedir mecnun odyakmaz repligiyle söyleyeyim "colmanı satan karısını satar"...koskoca iskeletten bir o kaldı zaten onu da satmayalım...yeter daa..

ThePatriot61
25.02.2012, 01:43
şaka yapıyor olmalısınız..colmanı satmak demek takımı satmak demektir. lütfen siz de dahil kimse üzerine alınmasın sözüm yönetimedir mecnun odyakmaz repligiyle söyleyeyim "colmanı satan karısını satar"...koskoca iskeletten bir o kaldı zaten onu da satmayalım...yeter daa..

Adam oynamiyor iste neyapacaksin? Kaliteli futbolcu ama istikrarsiz. Colman mi daha önemli Trabzonspor mu ben buna bakarim. Sezon sonu yerine mutlaka en az onun kadar kaliteli ve istikrarli birini almamiz lazim. Ondan sonra Colman satilir mi yedek demi oturur orasini bilemem ama bu is böyle gitmez.

Mert Oğuzlu61
25.02.2012, 01:53
Allah aşkına saçmalamayı kesin, colman bu takımın kilit oyuncularındandır.

geçen sene yanında selçuk arkasında oturmuş defans önünde jaja gibi yaratık beğenmesekte umut burak gibi motorlar vardı, tıkır tıkır işleyen takımda orta sahada millet imrenerek izliyordu selçuk ve colman ı.

bu sezon bakıyorsun yanında 24 yaşında gelecek vaad eden bank asya topçusu aykut oynuyor defansın hali içler acısı hücum hattında bireysel yeteneklerle birşeyler yapmaya çalışan adamlar, sezon başından beri kopuk kopuk oynayan yeteneksiz yabancı ve yerlilerle donatılmış bir Trabzonspor...

ilk 11 i yazarken ilk yazacağım adam colman dır, etrafına önüne sağına soluna beceriksiz adamları verirsen colman da sırıtır ne bekliyoruzki bu adamdan şahsen ben bu beceriksizler topluluğundan bu sezon hiçbirşey beklemiyorum, eleştirirken biraz mantıklı düşünün, sorun colman da değil sorun onun etrafında oynayan oyuncularda.

SALDIRAY
25.02.2012, 02:06
Psv'nin 3.golüne bir bakın arkadaşlar.. Ondan sonra da bizim stoperlere dönün bakın!! Adamların defansına havadan veya yerden top geldiğinde paldır küldür ileriye atmıyorlar. Nitekim 3. golü defansın iyi top kullanmasıyla geldi. Bizim defansa gelen her top hep bodozlama ileriye vuruldu ve adamlara düştü. Düşün bu takımın kalecisi bile degajı taca gönderiyor:) Tolga'nın kırmızı kart gördüğü posizyonda tek hatalı isim ZOKORA'dır. Sen o topu taca göndersen daha iyiydi. Neden kaleye atıyorsun ? Tolga kendi adamına topu gönderiyor doğal olarak ama bizdeki SAP mustafa o topa sincap gibi koşuyor ve alamıyor. Zokora hatalıdır derken yanlış anlaşılmasın ne demek istediğimi irdeleyin :) Günümüz futbolunda kazanmak istiyorsan defans hattını ortasahaya yakın tutmalısın. Topu her zaman ileride oynamalısın. Ama ortasahanda Aykut gibi kazma oldukça bunu başaramazsın. Acilen ama acilen ayaklara top atabilen 2 stoper ve ortasahaya etkili bir isim alınmalı. Adamların 10 numarası bizi perişan etti kimsenin gördüğü yok. Bizim neden böyle oyuncumuz yok. Jaja gibi adamı gönderiyorsun. Yemişim kompleksini. Şu takımda selçuğu saymıyorum,defansta egemen ileride jaja yı tutabilsek şimdi daha farklı yerlerdeydik. Yattara gibi adamı bile arıyor bu takım. Beğenmediğiniz adam bugün sağ kanatta volkandan falan her türlü iyi oynar. en azından adamın kalitesi var önünde 2 adam bekler. diğerlerine alan açılır... O kadar bekledim ki Zokora'nın defansta oynamasını ama olmadı. Sen deplasmandasın gol atman gerekiyor ama ortasahaya bakıyorum Aykut-colman ve zokora var. şaka gibi. Zokora'nın defansif özelliğini cümle alem biliyor. yumlunun yerinde oynaması gerekiyordu. Aykutun yerinede ya adrian yada alanzinho olmalıydı. bu kadar basit. en azından bu kadar gol yemezdik ve 1 den fazlada gol atardık. Olcanın bireysel yetenekleri olmasa gol bile atamayacaktık şu takıma.

ALDENİRO
25.02.2012, 11:06
yönetim ve şenol hoca hala istifa etmedi mi?

Enes Başkaya60
25.02.2012, 11:29
Yönetim hala ne duruyorsun ayakta uyuttun bizi daha ne bekliyorsun acaba??

Ali İhsan
25.02.2012, 12:57
Bir takımın gücü en zayıf halkasının gücü kadardır.

Olcan Burak gibi Türkiye standartlarının çok üstünde iki hücumcumuz var, PSV'ye iki tane zor atılacak gol attık, Olcan'ın yaratıcılığı sayesinde.

Ama defans hattında tecrübesiz dört adet isim adeta bizi yaktı. Hepsinin en az birer-ikişer hatası vardı gollerde. Son maçta Tolga'da defansa uyunca yalan olduk.

Şu açık ve net, hocanın ısrarını da anlayamıyorum. Aykut-Giray-Mustafa aynı anda sahada yer alamaz. Hele hele üçü aynı otuz-kırk metrekare içinde oynarken, hayatta olmaz.

cemoli5408
04.03.2012, 18:21
psv 24. hafta maçında kendi evinde twente ye karşı 4-0 geride. ilk yarı bitti.

Bordo_MaviM_61
04.03.2012, 21:39
psv 24. hafta maçında kendi evinde twente ye karşı 4-0 geride. ilk yarı bitti.

2-6 yenildiler. Yazık oldu bize..

Ilelioglu
04.03.2012, 22:26
Üst düzey bir Stoper ile bunlari cok zorlardik. Birde Zoko olsaydi en basindan, bugün elenen biz degil onlar olacakti. Ah Yönetim...:rolleyes: