PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Kan Aranıyor!!!

Mustafa Yüksek
14.02.2012, 16:19
Arkadaşlar kan grubu önemli değil. Trabzon Tıp Fakültesi'ndeki hasta bir kardeşimiz için acil olarak 2-3 ünite kan gerekiyor. Hastaneden kan grubunun önemli olmadığını söylemişler. Verilen kanın yerine hastaya uygun kanı kendi kan bankalarından vereceklermiş.

Trabzon'da olup, kan verebilecek arkadaşlar alttaki numaradan hastanın ailesine ulaşabilirler. Onlar daha iyi anlatırlar.

0 532 295 40 23

İlker Yazıcıoğlu
14.02.2012, 16:38
Ya arkadaş bunu tartışma konusu yapmak istemiyorum ama insan sağlığı neden bu kadar basit alamıyorum?Yani kan verilmezse,hstane kendi bankasındaki kanı hastaya vermeyecek öyle mi?İçine tükürdüğümün sistemine bak arkadaş.......

Samet Türkmen
14.02.2012, 17:05
Ya arkadaş bunu tartışma konusu yapmak istemiyorum ama insan sağlığı neden bu kadar basit alamıyorum?Yani kan verilmezse,hstane kendi bankasındaki kanı hastaya vermeyecek öyle mi?İçine tükürdüğümün sistemine bak arkadaş.......

Hayır. Siz acil hastaysanız veya durumu acil olan hasta yoksa hastahaneden aldığınız kan borç yerine geçiyor.

Aldığınız kanın yerine kan grubu farketmeksizin bağış yapmanız gerekiyor. Doğru olan da budur zaten. Yoksa süreklilik sağlanamaz.

İlker Yazıcıoğlu
14.02.2012, 17:10
Hayır. Siz acil hastaysanız veya durumu acil olan hasta yoksa hastahaneden aldığınız kan borç yerine geçiyor.

Aldığınız kanın yerine kan grubu farketmeksizin bağış yapmanız gerekiyor. Doğru olan da budur zaten. Yoksa süreklilik sağlanamaz.

Anladım renktaş sağolasın da Kızılay habire kan topluyor,ben de verdim hatta.Yetmiyor demek bu kadar kan.Allah kimseyi bu duruma düşürmesin...

Samet Türkmen
14.02.2012, 17:12
Anladım renktaş sağolasın da Kızılay habire kan topluyor,ben de verdim hatta.Yetmiyor demek bu kadar kan.Allah kimseyi bu duruma düşürmesin...

Kızılay'dan alınanları bilmiyorum. Ama Tıp fakültelerinde böyle. Kan kesinlikle yetmiyor. Yani haftasonu evde 1 saat az uyuyup, 15 dakikada 1 ünite kan verilebilir.

Ümit Küçük
14.02.2012, 17:20
arkadaş kızılaydan kan mı alınır...adama böbrek nakli olmuş kan almış kızılaydan kan aids li çıktı....Allah acil şifa versin