PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bizler ve Ötekiler | Hürgün Aygün

Hürgün Aygün
14.08.2011, 14:02
3 Temmuz 2011 gününden bu yana çok şey konuşuldu, yazıldı.Peki biz ne yaptık? Yönetimimiz ne yaptı? En önemli sorular bunlar olmalı daha da önemlisi hâlâ yapabileceğimiz neler var? Bir de üzerine düşen görevi hiçbir şekilde iyi yapamayanlar var. Geçtiğimiz günlerde eski TFF başkanı Aydınlar açıklama yaptı ve “Süreci çok iyi yönettim.” dedi. 58.Maddede şike yapan bir alt lige düşürülür maddesi var. Etik Kurulu raporu açıklandı ve raporda Fenerbahçe’nin birçok maçta şike yaptığı, Trabzonspor ile Beşiktaş’ın suçsuz olduğu açıklandı. Buna rağmen hâlâ karar verememek kendisine göre iyi yönetim bizlere göre sadece korkaklıktır.

Gelelelim kendi yaptıklarımıza. Başkanımız genel anlamda baktığımızda kupamız verilsin, cezalar pek de önemli değil düşüncesinde benim demeçlerinden çıkardığım bu. Ancak bu düşünce için bile sadece açıklama yaparak tepkisini göstermeye çalıştı bunun pek bir faydası olmadı ki bu düzende hiçbir şeyin etki yapmadığını hepimiz biliyoruz. Bir ara Trabzonspor kulüpler birliğinden ayrılıyor diye haberler gelmişti. Ancak bu kararda da ileri gidemedik. Bizler taraftar olarak ise İstinye’ye yürüdük, UEFA’ya, Fifa’ya mailler attık. Şu açık ki bu süreçte en çok üzülen, hakkı gasp edilen taraf Trabzonspor “taraftarı” olmuştur. Biz taraftarlar olarak aslında üstümüze düşeni yapmaya çalışıyoruz ancak aynı çabayı yönetimden göremiyoruz. Artık sadece açıklamalarla değil eylemlerle tepkinin hakkımızı daha iyi koruyacağını düşünüyorum. Bu taraftar geçen sezon 28 yıl sonra ilk defa o kadar inanmıştı belki de, ilk defa o duyguları yaşamıştı, ilk defa gece, işe, okula giderken “o” günü hâyal etmişti. Yaşayacaktık da o günü ancak emeğimizi çalanlar o günü mutlulukla değil gözyaşlarıyla yaşamamızı sağladı. Herkes 3 maymunu oynuyor, bir şey olmamış gibi lige devam ediliyor. Güçlünün hukuku her zamanki gibi herkesi, her şeyi eziyor. Fenerbahçe’nin teknik direktörü bu iş asla sahaya yansımadı, benim haberim yok diyor 1 ay sonra konuşma tapelerinde karşı takımın kadrosunu maçtan 1-2 gün önce öğrendiğini görüyoruz. Eski TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar en doğru kararı bir an önce vereceğini söylüyor. İstifasından 1 hafta sonra Fenerbahçe’yi düşüren başkan olmak istemem diye açıklama yapıyor. Şu açık ki Türk Futbolu’nda herkesin göstermediği öteki yüzü var. Bizim yönetimden tek isteğimiz o öteki yüzü olanlardan olmamaları ve hakkımızı sonuna kadar korumaları…

Hürgün Aygün