PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fener'i SPK ve İMKB ye şikayet etmeli mi?

Tekke
02.02.2012, 11:33
Arkadaşlar, Türkiyenin en ciddi ve en özerk 2 kurumu SPK ve İMKB nedense Fener konusunda hiçbirşey yapmadı, başka konularda kimsenin gözünün yaşına bakmazdı ve kimse de ağzını açamazdı, orası devletin değil derdi. Ben işim gereği iyi bilirim, SPK UZMANINA verilen mühür ve yetki, aynı serbest savcılık gibi, yani SPK BAŞKANI bile azledemiyor ve kararından döndüremiyor, bir uzman isterse Sermaye Piyasası Kanunlarını herkese ve herşeye rağmen uyguluyor.

http://www.spk.gov.tr/indexcont.aspx?action=showpage&menuid=4&pid=3&submenuheader=-1

Fener manipülasyon yaptı. Çünkü Şike sebebiyle başkanı içerde, ama denetim raporlarında ve websitesinde yatırımcılarını bilgilendiren hiçbir açıklama yok, şeffaflık yok, bu konuda "ben yatırımcı olarak sonunu bilmiyorum, mesela SOW riski nedir, küme düşürülürse gibi sorular sorulmalı"

Tolga
02.02.2012, 11:35
Borsa'dan bildiğim tek şey ya senin paranı yerler ya da seni batırıp ipini çekerler aga.Pek ciddiye alınır mıyız bilmiyorum bu olaylardan ötürü.

M.S.SOFU
02.02.2012, 12:12
spk ve imkb nin kurumlara müdahale şansı yok
sadece manipülatif hareketler olduğu zaman tahtayı kapatır ya da hisse toplatmada orta karar bi fiyat belirler v.s.
ama hala suçluluğu iddaa haklinde olan bir tüzel kişinin sadece iddaa olan bu suçtan dolayı tahtasının kapatılması vs. işlemleri sonucu ,mahkemenin aksi yönde kararı halinde(şike yapmadığına...) spk nın bu firmayı soktuğu zararı kim karşılayacak?

zaten şike konusu çıktığında fenerin hisseleri değer kaybına uğramıştır.
olması gerekende budur.mahkemenin sonucu geldiğinde fener küme düşürülür ve şike yaptığına dair bir karar çıkarsa ne olur bilmiyorum ama şike yaptığına dair haber çıksa bile tahtasının kapanacağını hiç zannetmiyorum,böyle olursa mükerrrer cezalandırma olur.

ayrıca bence biz böyle bir şeyi istemeyelim.
bırakalım fenerin piyasası düşsün.sonuçta bir şirket ve piyasada belli bir değeri var.
şike soruşturması bizim lehimize sonuçlandığında ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız

not:fenerli değilim :)

Samet Türkmen
03.02.2012, 11:31
SPK cezayı bize kesmiş.

Tekke
06.02.2012, 12:04
Ben şikayet ettim, riskleri göremiyorum dedim, küme düşecek mi, ya düşerse yabancılar serbest kalacak mı, şike yaptığı çok yüksek kanaat bunlar mali tablolarına yansıyacak mı, diye sordum :)