PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF Neden Olağanüstü Kongre Kararı Aldı?

Sami Kuk
05.01.2012, 11:41
AMAÇ NE. MEHMET ALİ AYDINLAR İSTİFA EDEBİLİR.

Şike operasyonlarının başladığı 3 Temmuz gününden bu yana, basiretsiz, kararsız, şaşkın davranış, karar ve açıklamaları ile büyük tepki toplayan ORTAĞIMIZ dediği yayıncı kuruluşu kurtarma adına BEN YAPTIM OLDU mantığı ile TÜRK FUTBOLU'NUN dibe vurmasında başrolü oynayan, UEFA nezdinde TÜRKİYE yi zor durumda bırakan şimdi de 58.madde baskısı karşısında kararsız kalan TFF OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI aldı. 26 ocak'ta yapılacak kongrede neler olabilir.

İŞTE KONGRE KARARININ PERDE ARKASI, KONGREDE NELER YAŞANABİLİR. MEHMET ALİ AYDINLAR İSTİFA EDEBİLİR Mİ..

Kendi göbek bağımızı kesecek kararlılık ve yeterlilikte olmadığımızdan UEFA nın yaptığı her açıklama ACABA BİZİM GÖBEK BAĞIMIZI NASIL KESECEKLER tartışmasına dönüşüyor..

Başından beri olayı tartışan taraflar, bu açıklamaları da yine kendi cenahlarından yorumluyor. Bir bölümü UEFA GEREKİRSE DEVREYE GİRER CEZA VERİRİZ açıklaması yaparken, diğer kesin UEFA nın TÜRKFUTBOLUNU MEN GİBİ BİR KARARIMIZ OLAMAZ söylemini öne çıkartarak UEFA BİR YAPTIRIM YAPMAZ gibi bir sonuç çıkartmaya çalışıyor..

TFF ise başından beri HİÇ ÜZERİNE VAZİFE OLMADIĞI ŞEKİLDE, türlü gerekçeler ve ileriye dönük açıklamalarla topu taca atıp, süreye oynuyor..
KANAATLE vermesi gereken kararı verme cesaretini gösteremiyor..

Yani TFF olarak bu işin içinden çıkamayız diyerek, işin içinden çıkılacak.Zemin hazırlansın diye TBMM ve de bizzat SPOR BAKANINI aracı kullanıyor..

Bir yanda yayıncı kuruluştan alınacak paralar için ETİK, AHLAK, KURAL, CESARET, KARARLILIK ve GEREĞİNİ YAPMA gibi değerler PARA uğruna ayaklar altına alınırken, bir yandan UEFA dan nasıl ceza almadan sıyırabiliriz, bir yandan da şike suçlarını azaltıp, içerdekileri çıkartıp, küme düşmeyi kaldırıp, SİSTEMİ ESKİ AYARLARINA GERİ DÖNDÜRME çalışmaları devam ediyor..

Yani amaç RESET.. Yani Sistemi fabrika ayarlarına geri döndürme

Yani güncelleme, yeni versiyonları yükleme ve virüs yükleme başarısız..

Yani sistemi fabrika ayarlarına döndürmek, ESKİ VİRÜSLERE KAPIYI AÇMAK ve BİZİM KULLANDIĞINIZ SİSTEM İÇİNDE VİRÜSLERİN ANTİVÜRÜSÜ YOK diyerek VİRÜSLERE SALDIRIN.. ARTIK DAHA DA ÖZGÜRSÜNÜZ denmiş oluyor..

Yani içinden çıkılmaz, hiç kimsenin ŞÖYLE OLACAK diyemeyeceği ki, buna BAŞBAKAN ,BAKANLAR, TFF, MEDYA dahil.. Bir durumdayız.

TFF nin olağanüstü kongreye gitme sebebi ile böylesine toz duman içinde TFF başkanı ve yönetim kurulunun, BU DAKİKADAN SONRA ALINACAK KARARLARIN GÜNAHLARINDAN KURTULMAKTIR.

Yani küme düşme olayının kaldırılmasına TFF ve YÖNETİM KURULU karar verirse bunun altında ezilir, vermezse de ezilir..

Yani, bunun için gelecek gün ya da günlerde BUNU SİZ YAPTINIZ suçlamalarına ve hakaretlerine maruz kalmamak için BİZ YAPTIK diyebilmek için bu stratejik kararları GENEL KURULA yükleme stratejisi..

Yani TFF başkan ve yönetimi VALLA KARDEŞİM BU KARARI BİZ VERMEDİK, TFF GENEL KURULU VERDİ diyebilmesi için.. Yani NOKTA ATIŞINDAKİ HEDEFTEKİ KİŞİLER yerine HEDEFİN KARŞISINA GENEL KURULU KOYMAK İÇİN..

Hiç kimsenin dillendirmediği, bir başka olay ise, 26 ocağa kadar süreç nasıl devam eder bilemeyiz ama TFF BAŞKANI M.ALİ AYDINLAR ın İSTİFA ihtimali bir hayli yüksek..

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULDAN ÖNCE, OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL SIRASINDA ya da OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULDA OLUŞACAK tablo, konuşmalar, kararlar sonucunda İSTİFA EDEBİLİR..

Eğer olağanüstü Genel Kurul da yapılan konuşmalarda TFF nin BASİRETSİZLİĞİ, OLAYI BU DURUMA GETİRENİN BİZATİHİ TFF NİN KENDİ OLDUĞU, BUNUN SONUÇLARININ BEDELİNİ TFF BAŞKANI VE YÖNETİM KURULUNUN ÖDEYECEĞİ konusunda sert eleştiriler gelir.

GENEL KURUL DELEGELERİ, BİZİ BU SUÇA ORTAK ETMEYİN. KARARI SİZ VERİN derse AYDINLAR İSTİFA EDER..

Yani bu OLAĞANÜSTÜ KONGRE kararı çok stratejik, HAVANIN KOKLANMASI İÇİN YAPILAN hayati bir karar..

Yani , bu kongrenin yapılmasının ana gayesi TFF Başkanı ve yönetiminin TOPU KENDİ ÜZERLERİNDEN ATMASI..

Yani...
KIRK YILLIK KANİ, OLMAZ Kİ YANİ..

iso_4939
05.01.2012, 11:45
bu işi uzattıkca uzatıyor haysıyetsız aydınlar bu ınsanda nasıl namus nasıl onur var..ınsan olan delıkanlı olan bır adam nasıl olurda bır defa söyledıgını on defa degısır varmı boyle bır sey ..bu kadar serefsızlık olamaz.allah belanızı versın ..

ozturk
05.01.2012, 11:52
maa bence istifa etmez.misyonu bitmedi.gerçi tüsiaddaki görevinden istifa etmiş ama.

bir de bu yazı nereden alıntı?yazarı Kim?

Ender Kuyumcu
05.01.2012, 12:16
tff ve kulüpler birliği fb'yi kurtarmak için sezon başından beri elinden geleni yapıyor. bu adımda bu yönde atılmış bir adımdır. benim kanım ne yaparlarsa yapsınlar UEFA olduğu sürece fb'yi kurtaramayacakları yönündedir. eğer avrupaya gitmeyelimama fb düşmesin derlerse bilemem.

zafercalikoglu
05.01.2012, 13:29
2. secenek var,
1.ya fb kurulup türk takımları avrupaya gitmeyecek,
2.şike yapan düşecek..

lazibere
05.01.2012, 13:46
Arkadaşlar

Kimse kusura bakmasın ama Fenerbahçe düşürülmeyecek

Kupa bize verilmeyecek

Bu kadar net konuşuyorum..Bizi de suçlu yerine koyacaklar ve bu seneyi oynanmamış kabul edecekler

Buna hazırlıklı olun

Royal Heart
05.01.2012, 13:47
Kulüpler Birliği'nde kaç takımın ''Düşme Kalkmasın!'' demesi gerekiyor, kuralın geçerliliğini koruyabilmesi için ?

cemoli5408
05.01.2012, 14:42
Arkadaşlar

Kimse kusura bakmasın ama Fenerbahçe düşürülmeyecek

Kupa bize verilmeyecek

Bu kadar net konuşuyorum..Bizi de suçlu yerine koyacaklar ve bu seneyi oynanmamış kabul edecekler

Buna hazırlıklı olun

fenerbahçe veya şike yapan bir klüp düşmeyecekse,
hak ettiğimiz kupa bize verilmeyecekse,
bu sene oynanmamış kabul edilecekse,
BU LİGE BİR DAHA ADIM ATAN TRABZONSPOR'A YAZIKLAR OLSUN...