PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonlu Bir Şenol Güneş daha gelir mi?

Tekke
04.01.2012, 11:27
Takıma her geldiğinde şampiyonluk potasına sokan Şenol Hocamı eleştirenler var, gülüyorum, yazık :(

Son 10 yılda 11 teknik adamla çalıştık. Şenol hocama yaklaşabilmiş 3 kişi var.

Ziya DOĞAN: 2. lig antrenörü ayarında. Trabzonda çok iyi bir kadro yakaladı, ilk yarıyı lider bitirdi, hemen BJK ile anıldı ve kafası karıştı.

Ersun YANAL: Çok çok iyi bir hoca, İlk yarıyı lider bitirdi, 3 büyütülmüşler, milli takım derken 2. yarı kafası Trabzonda olamadı.

Vahid Halilhodziç: Türkiyeye alışamadı, çok iyi hoca, ama hep tuhaf açıklamalar yaptı. En zor dönemimizde gitti.

TRABZONSPOR
2000-2001 Sadi Tekelioğlu
2001-2002 Hans-Peter Briegel
2002-2003 Samet Aybaba
2003-2003 Turgay Semercioğlu
2003-2004 Ziya Doğan
2004-2005 Şenol Güneş
2005-2006 Vahid Halalhodzic
2005-2006 Sebastiao Lazaroni
2006-2007 Ziya Doğan
2007-2009 Ersun Yanal
2009-2009 Hugo Broos
2009- Şenol Güneş.

Çok araştırdım uğraştım, lütfen dikkatli okuyun :)

Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek var mı? Şampiyonluklarımız:

4 adet Ahmet Suat Özyazıcı

2 adet Özkan Sümer

1 adet Şenol Güneş (en az 2 tane daha çaldılar ondan).

2. ŞENOL GÜNEŞ DAHA GELİR Mİ BİLİNMEZ, AMA HAZIR BİRİNCİSİ BURADAYKEN SAHİP ÇIKALIM. RAKAMLAR YUKARDA, İNSAF EDİN :(

Yabancı transferinde eleştirebiliriz Şenol Hocamı, ama bu da kendisinin inanılmaz kibar-anlayışlı ve adam olmasından kaynaklanıyor. Para yok hocam onu alamayız diyene inanıyor, DOĞRUSU DA BU BENCE. Adamlık hala ölmemiş onda...

ozturk
04.01.2012, 11:34
Şenol hoca kadar olmasa da Mustafa Reşit Akçay var.

Ama yaşı baya var.

Oğuzhan İnce
04.01.2012, 11:36
Uzun süreçte ben Tolga'dan çok umutluyum, futbolunun yanında mental bağlamda da kendini çok geliştirdi.

Volkan Yavuz
04.01.2012, 12:00
Şenol güneş Trabzon'un sir alex fergusonudur !!!gecen sezon müthişti. Her sezon şampiyonluğa oyniyamayiz

Barış Burak
04.01.2012, 12:01
Şenol Güneş gelmese bile en azından sakin ve düzgün bir bakış açısına sahip hocalarımız gelir bence,ellerine sağlık araştırma için:)

Ömer Faruk61
04.01.2012, 12:09
Bu başlığı açan Tekke abiye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..Günü kurtaran taraftar anlayışı devam ederse Trabzonspor 30 sene önceki başarılarıyla övünüp duralım o yeter o zaman..

Emre GÜRDAL
04.01.2012, 12:13
bu takımı şenol hocadan başka kimse yönetemez dicem ama koca trabzon şehri hoca oldugu için futbolu bildigi için diyemiyorum...bu takım brossu gördü, ziyayı gördü,ersunuda gördü...ama ne oldu ortada ne başarı var bana sölesin şenol hocya kızanlar? şenol hoca geleli 2,5 sene oldu. türkiye kupası,süper kupa ve hakkımızla olan lig şampiyonlugu kazandı bu takım kimin sayensin de bana göre şenol hocanın sayesinde yok diyosanız hoca ne yaptı futbolcular kazandı o kupaları dıyosanız ozman şuan takım kötüyse bu şenol hoca yüzünden degil futbolcular yüzündendir bana göre...

dün akşam manisaspor maç başlıgına yazdıgım mesajdı...

Tekke
04.01.2012, 14:12
Şenol güneş Trabzon'un sir alex fergusonudur !!!gecen sezon müthişti. Her sezon şampiyonluğa oyniyamayiz

22 yaşında bir ASLANIN, bir cümlede herşeyi anlatabilmesi, beni çok duygulandırdı. Eline sağlık Volkanım...Ömere de ayrıca teşekkür ederim, günü kurtarmaya bakmayalım.

HER SEZON ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAMAYIZ.

Bu sezon hedefimiz play-off ve en kötü UEFA ya kalabilmek olmalı. Seneye şampiyonluk olmalı. Böyle olursa, devre arası yediğimiz kelekler yenmez. Brozekler gibi Jebrin gibi (İnşallah beni yanıltır) olsun diye transfer yapılmaz.

Mustafa AYDIN
04.01.2012, 14:24
Bizim insanımıza başkasını beğendirmek çok zor.

jairzinho
04.01.2012, 14:27
şenol hoca gibi pozitif futbol oynatan bir hoca gelirmi bilinmez.trabzonspuru izlemek heyecan verici.hüseyin cimşirlerin oynadığı takımdan olcanların alanzinhoların colmanların adrianların zokoraların volkan şenlerin olduğu bir takıma evrildi.yeteneği güzel oyunu hedef alan bir takım.bursaspor şampiyon oldu ama futbolu heyecan vermiyordu.zaten avrupa maçlarında da bunu gördük.bırak gol atmayı pozisyona girmekte bile zorlandılar.
bu seneki trabzonspordaki en büyük eksik girilen pozisyonların değerlendirilememesi.
şenol hoca ile bir 5 sene daha devam edilirse fantastik bir takım izlemeye devam edeceğiz.yoksa geriye dönüş olur ki buda ön liberoların sadece iyi koşanların takıma geriye dönmesidir.

Cengiz Çubukcu
04.01.2012, 14:29
Gelİyor ''mustafa reŞİt akÇay'' ..

Yiğit Gayretli
04.01.2012, 14:30
Bir Şenol Güneş daha beklemek hata olur zaten. Ama ondan feyz alıp teknik-taktik olarak kendini daha çok geliştiren bir adam beklemekte sakınca yok.

My
04.01.2012, 14:33
Eleştirmeliyiz. Ben de eleştiriyorum. Ama yıkmadan. Bu sadece Şenol Güneş için de değil. Futbolcularımız içinde böyle olmalı. Zaten süreç zor, stresli. Bir de bu arkadaşların pesimistlikleri durumu dahada yorucu bir hale sokuyor.

Adem Erdoğan
04.01.2012, 14:33
Trabzonspor'un en büyük başarılarında futbolcu veya t.d. olarak hep o var.

Başka Şenol Güneş yok; daha da gelmez.

jairzinho
04.01.2012, 14:35
şenol hoca bu yıl yeni kurulmuş bir kadronun yoğun maç tranfiğinin sancılarını yaşıyor maalesef.

Adem Erdoğan
04.01.2012, 14:37
Trabzonspor'un en büyük başarılarında futbolcu veya t.d. olarak hep o var.

Başka Şenol Güneş yok; daha da gelmez.

Emirhan Makul
04.01.2012, 15:23
Trabzonlu gelmesi zor bir ihtimal gibi gözüküyor futbolcu bile çıkaramıyoruz teknik adam bundan sonra çok zor.

Ama başka memleketli olarak geleceğine inanıyorum , mesela şenol hocadan sonra ki en büyük hoca adayım Ertuğrul Sağlamdır. 2. Şenol güneş olmaya adaydır.

Ahmet Başkaya
04.01.2012, 15:34
Tolga'nın 10 sene sonra bir GÜNEŞ olacağına inancım tam .

jairzinho
04.01.2012, 15:34
Trabzonlu gelmesi zor bir ihtimal gibi gözüküyor futbolcu bile çıkaramıyoruz teknik adam bundan sonra çok zor.

Ama başka memleketli olarak geleceğine inanıyorum , mesela şenol hocadan sonra ki en büyük hoca adayım Ertuğrul Sağlamdır. 2. Şenol güneş olmaya adaydır.

şenol güneş felsefesine çok ters bir hoca ertuğrul sağlam.hatta birbirine zıt futbol görüşleri var.bursasporu CL de gördük.3 pası yapamadı.1 gol attığı için bile sevindirik oldu.futbol fakiri bir hoca bence.

jairzinho
04.01.2012, 15:36

olabilir. futbol görüşü üst düzeyde.özellikle oyunu hemen kurması eliyle verdiği uzun paslar 10 numara.birçok pozisyon yarattı bu şekilde.zeki.

r9emre
04.01.2012, 15:41
Ziya Doğan'ı futbol anlayışından nefret ediyorum ama elinde iyi kadro olduğu kesinlikle gerçek dışı, berbat bir kadro vardı elinde 4 tane kaliteli adamla futbol oynamaya çalışıyordu. Son 10 yılın en iyi kadrosi geçen seneydi, ondan sonrada bu sene sahip olduğumuz kadro fakat daha takım olamadık, takım oturunca şampiyonluk gelecektir yine geçen seneki gibi doğrusu 1 stoper 1 forvet arkası ihtiyacımız var o kesin de bakalım ne olacak?

Emirhan Makul
04.01.2012, 15:47
şenol güneş felsefesine çok ters bir hoca ertuğrul sağlam.hatta birbirine zıt futbol görüşleri var.bursasporu CL de gördük.3 pası yapamadı.1 gol attığı için bile sevindirik oldu.futbol fakiri bir hoca bence.

Eğer değerlendirdiğimiz görüş teknik mana ise ben ertuğrulun çok seviye atladığını ve kendini halen daha geliştirdiğini düşünüyorum.

Şampiyonlar ligi maceralarında böyle durumlara düşmeleri çok normal , bu duruma bizde düşebilirdik.

Bu ligi çok iyi bilen bir hoca ertuğrul arkasında 4-5 destekçisini alıp Trabzonda başarılı olacağına inanıyorum destekçiler olmadan 2 ayda kovulur zaten.

jairzinho
04.01.2012, 15:47
Ziya Doğan'ı futbol anlayışından nefret ediyorum ama elinde iyi kadro olduğu kesinlikle gerçek dışı, berbat bir kadro vardı elinde 4 tane kaliteli adamla futbol oynamaya çalışıyordu. Son 10 yılın en iyi kadrosi geçen seneydi, ondan sonrada bu sene sahip olduğumuz kadro fakat daha takım olamadık, takım oturunca şampiyonluk gelecektir yine geçen seneki gibi doğrusu 1 stoper 1 forvet arkası ihtiyacımız var o kesin de bakalım ne olacak?

ziya doğana transfer yetkisi versen yine önliberoları doldurur takıma.zaten gittiği takımlarada önliberolarını götürüyor.

r9emre
04.01.2012, 16:03
ziya doğana transfer yetkisi versen yine önliberoları doldurur takıma.zaten gittiği takımlarada önliberolarını götürüyor.

Transfer yetkisini iyi değerlendirmeye göre konuşacaksak son 20 yılın en iyisi Ersun Yanal. =)

ozturk
04.01.2012, 16:09

Tolga ayrıca futbolcuları motive de edebilecek biri..

td gaz vermeyi bilmeli

Ömer Öztürk
04.01.2012, 16:12
Senol Gunes Trabzonspordur

Ender Kuyumcu
04.01.2012, 16:24
şenol hoca bu takım için en doğru tercihtir ve sahip çıkılmalıdır. trabzonspor'un kendisidir ve birbirlerinden ayrıştırılamazlar ama körü körüne desteklenmesi ve yanlışlarına da sahip çıkılması doğru değildir. tabi eleştirirken kırmadan dökmeden eleştirmek de önemlidir.

Özge
04.01.2012, 16:32
Başlığı görür görmez aklıma ilk Tolga geldi.Hem konuşmalarıyla hem de saha içi hareketleriyle ileride yeni Şenol Güneş'imiz olabilir.

İleli
04.01.2012, 16:57
tolga olabilir ama kimse senol gunes olamaz...

Ertuğrul ATALAY
04.01.2012, 17:03
Şenol hocanın aldığı kararlara saygı gösterip ona destek olmalıyız...

macuka
04.01.2012, 17:07
Ziya Dogan deyip gecmemek lazim, adamin elindeki kadroya yonetim adam gibi savunma oyunculari alsa idi o takim acik ara sampiyon olurdu.

macuka
04.01.2012, 17:08
Bu arada Samet Aybaba yi kovana kadar oda gayet iyi gidiyordu.

Samet Demir
04.01.2012, 17:22
Şenol Güneş Trabzondaki futbol kültürünün en nadide ürünüdür.

ibrahim
04.01.2012, 22:20
Basliktaki soruya cevabimdir.

Acik ara Mustafa Resit Akcay'dir siradaki Senol Günes.

Aralarinda 6 yas fark var. 6 sene sonra Senol Hocanin yasina geldimi gecebilir takimin basina.

Trabzonspora bir 10 sene iyi hizmet edebilirir bence.

Birde bu süre zarfinda Tolgada egitilirse tamamdir. :)

Ama tabiki burasi Trabzon! Senol Hocanin bile yeri garanti degil malesef...

Yaşar
04.01.2012, 23:26
Teknik direktör olarak Şenol Güneş ayarında teknik direktörler gelebilir belki de vardır.
Fakat Trabzonspor için 2. bir Şenol Güneş gelmez.
Trabzonpor'u hepimizden daha iyi bilen, daha fazla anlayan; trabzon şehrini onun kadar kabullenebilen, taraftara onun kadar sabredebilen başka bir adam gelmedi ve gelmeyecektir.
Adamlık mevzusuna girmiyorum bile.
Allah O'na sağlıklı ömürler, bize de Güneşli günler nasip etsin.

Hasan Cubukcu
04.01.2012, 23:41
Teknik direktör olarak Şenol Güneş ayarında teknik direktörler gelebilir belki de vardır.
Trabzonpor'u hepimizden daha iyi bilen, daha fazla anlayan; trabzon şehrini onun kadar kabullenebilen, taraftara onun kadar sabredebilen başka bir adam gelmedi ve gelmeyecektir.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış:

senol hoca hic bir zaman sirtini bize cevirmemisdir cevirmezde !!!!
Türkiyede Senol hocaya cok haksizliklar yapildi ama yinede kin tutmadi !!!
Adamlik konusuna zaten girmeye gerek yok bile !!
Futbol bilgisinede girmem cünki onunkadar anlamam bence ondan fazlada TSyi bilen yoktur , birde cok hatirliyorum son hamlelerlen maci aldigini Senol Hocanin !!!

ihsanbayram
05.01.2012, 00:16
Senol Günes bir tane, gelecek yillarda onu baskanlik koltugunda görürüz insallah.
Saydigim futbolcularida menecer ve teknik direktör olorak görmeyi diliyorum Ünal, Hami, Abdullah, Tolunay, Sota, Fatih Tekke, Tolga Zenginden insallah Trabzonsporun gelecek 20- 30 yilina damga vurabilecek antrönerler cikarabiliriz.

Uzunoğlu
05.01.2012, 00:55
Mustafa Reşit Akçay'ı dikkatle takip ediniz

Futbolu bilen,vizyonu geniş,hedefleri büyük bir teknik adam

Alt liglerde çalışıyor olması idealizminden kaynaklanıyor

Süper Lig'de takım çalıştırabilecekken ve bu teklifler varken bir alt lige dönmesi yanıltmasın sizleri

Tekke
05.01.2012, 10:31
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış:

senol hoca hic bir zaman sirtini bize cevirmemisdir cevirmezde !!!!
Türkiyede Senol hocaya cok haksizliklar yapildi ama yinede kin tutmadi !!!
Adamlik konusuna zaten girmeye gerek yok bile !!
Futbol bilgisinede girmem cünki onunkadar anlamam bence ondan fazlada TSyi bilen yoktur , birde cok hatirliyorum son hamlelerlen maci aldigini Senol Hocanin !!!

Burada meseleye ben bambaşka bir noktadan bakmıştım:

ŞENOL GÜNEŞTEN DAHA İYİ HOCA GELEBİLİR BİZE, AMA BİZİ PARAYA SATMAYACAK-HERŞEYE RAĞMEN SIRTINI DÖNMEYECEK BİRİ BULABİLİR MİSİNİZ DEMİŞTİM?

Azıcık başarıda BJK nin kafasını karıştırdığı Ziya Doğanı, her takımda başkalarına hep sinyal geçen Ersun Yanalı boşverin. Buradan bakın meseleye...

Fatih Bayrakdar
05.01.2012, 10:56
Hoca'nın Tolga Zengin futbolu bırakıp gerekli eğitimleri alıp , tecrübe kazanana kadar emekli olmaması lazım :)

tayfa_61>34
05.01.2012, 10:56
Kimsenin Şenol hocanın yerini tutabileceğini düşünmüyorum. O kendine has bir futbol adamı. O bizden biri. Mustafa hoca ve takım kaptanımız Tolga Zengin gelecekle ilgili güzel ışıklar veriyor.

MonteCristo
05.01.2012, 13:03
Benim gözümde birinin bu kulüpte Şenol Güneş seviyesine gelebilmesi için, yani onunla kıyaslayabilmem için(geçmesi için demiyorum sadece kıyaslamak için);

en az 20 sene başarılarla dolu bir şekilde Trabzonspor'a hizmet etmesi gerekir.

Böyle biri olursa onu Şenol Güneş'le mukayese edebilirim.

Şenol Güneş bu sene başarılı olur, olmaz, takımı iyi idare eder veya edemez çok da önemli değil...

Hani Sadri Şener tv programına çıkıp lafı çakmıştı ya... Ben 20 tane federasyon kurarım, siz bir tane Trabzonspor'u yüz senede kuramazsınız diye...

Bu takımdan 20 tane Adrian, 20 tane Jaja geçer 20 sene içinde... Ama bir Şenol Güneş gibi bir değer 20-30 senede ya çıkar ya çıkmaz...

Bahsettiğimiz ismin, Trabzonspor'un 30'a yakın kupasında futbolcu veya teknik direktör olarak imzası vardır, nokta .

Ertuğrul ATALAY
05.01.2012, 13:40
Benim gözümde birinin bu kulüpte Şenol Güneş seviyesine gelebilmesi için, yani onunla kıyaslayabilmem için(geçmesi için demiyorum sadece kıyaslamak için);

en az 20 sene başarılarla dolu bir şekilde Trabzonspor'a hizmet etmesi gerekir.

Böyle biri olursa onu Şenol Güneş'le mukayese edebilirim.

Şenol Güneş bu sene başarılı olur, olmaz, takımı iyi idare eder veya edemez çok da önemli değil...

Hani Sadri Şener tv programına çıkıp lafı çakmıştı ya... Ben 20 tane federasyon kurarım, siz bir tane Trabzonspor'u yüz senede kuramazsınız diye...

Bu takımdan 20 tane Adrian, 20 tane Jaja geçer 20 sene içinde... Ama bir Şenol Güneş gibi bir değer 20-30 senede ya çıkar ya çıkmaz...

Bahsettiğimiz ismin, Trabzonspor'un 30'a yakın kupasında futbolcu veya teknik direktör olarak imzası vardır, nokta .

son nokta.....

Samet Türkmen
05.01.2012, 13:45
Şu konunun açılması bile yanlış. Yahu aklım, mantığım almıyor. Bu forumda Şenol Güneş'i hala geçen sene 2. olmuş bir takımın hocası olarak görenler var. Bunları neden bu forumda tutuyoruz ? Adam 82 puanla şampiyon yaptı bu takımı. Şİkeciler olmasayda adım gibi eminim en az 10 puan da fark atmıştık.

aaahmet61
05.01.2012, 13:48
teknik direktörün pek önemi yok.olsaydı trabzonspor şenol güneşle hersene şampiyon olurdu.gs la aramızdaki puan farkı ortada.şampiyonluk parayla olur td le değil.

Yaşar
05.01.2012, 13:57
teknik direktörün pek önemi yok.olsaydı trabzonspor şenol güneşle hersene şampiyon olurdu.gs la aramızdaki puan farkı ortada.şampiyonluk parayla olur td le değil.
Gs ila aradaki 13 puanlık farkın en büyük nedeni hakemlerdir.
Ayrıca Şenol Güneş Trabzonpor için sadece teknik direktör değildir.
Hatta Trabzonpor ve Şenol Güneş deyince aklıma en son teknik direktör kelimesi geliyor.

Koray
05.01.2012, 13:58
Gelmez olur mu.

Bmn Şenol Güneş kaynıyor.

TSezgin61
05.01.2012, 14:27
ben Tolunay olabilecegi düsüncesindeyim. mesela ünal karamanin olabilecegini düsünmüyorum. hami mandiralininda keza öyle.

ama Tolunay Trabzonspora, Senol Günes Sportif Direktörlügü altinda cuk diye oturacagini düsünüyorum.

fatih terimi nekadar sevmesemde, suan kurdugu teknik kadro gercekten müthis.

hasan sas, ümit davala, taffarel gibi zamaninda o basarilari ve o duygulari beraber yasamis futbolcularla bir ortam olusturdu.

bizimde Tolunay, ünal, hami, shota, senol günes isimleriyle bir karma yapmamiz lazim.

ama bizimkiler cocuk gibi küsüyor. adama diyemiyorsunki sen yardimci olacaksin. hemen senden Trabzonsporun tapusunu istiyor

Gökhan Koç
05.01.2012, 14:43
Bence bunu düşünmek için daha çok erken.

Şenol Hocanın en verimli yıllarındayız, nerden baksanız bi 7-8 senesi var.

Türk futboluna , kimselerin elde edemediği başarıları getireceğine inancım tamdır.

Bu süre zarfında uygun kişileri de yetiştirmeyi ihmal etmez muhakkak.

Allah onun sıhatini muhafaza etsin, kafi

zisinoli
05.01.2012, 14:52
Şenol Güneş iyi bir futbolcu ve karaktarli bir adamdır ama iyi bir hoca olmayı asla becerememiştir. Mesela Fatih TERİM kötü bir futbolculuk dönemi geçirdi, karaktersiz, ukala, sevimsiz biridir yani hiç adam olamamıştır ama iyi hocadır. \ Ne istediğinize bağlı yani nasıl bakarsanız öyle görürsünüz.

Tekke
05.01.2012, 14:59
Şenol Güneş iyi bir futbolcu ve karaktarli bir adamdır ama iyi bir hoca olmayı asla becerememiştir. Mesela Fatih TERİM kötü bir futbolculuk dönemi geçirdi, karaktersiz, ukala, sevimsiz biridir yani hiç adam olamamıştır ama iyi hocadır. \ Ne istediğinize bağlı yani nasıl bakarsanız öyle görürsünüz.

?

ŞAKA MI YAPIYORSUN?

Değil Fatih Terime bana ver Muslera-Eboue-Ujfalusi--Melo-Selçuk-Elmander-Baros-Engin gibi 8 ADET ÜST düzey, TR nin ötesinde adamı, ben sezon sonu 75 puan toplamazsam kellemi veririm.

Şenol Hocam, garibim, 2 büyük takımda tutnamamış Burak'ı yıldız yaparken, Ankaragüçlü Umutun peşine GS yi takıp Toulouse a satarken, Engin gibi deliyi milli takıma yükseltirken, hasılı,

ORTALAMA ADAMLARI YILDIZ YAPARKEN

senin görüşüne de saygı duyuyorum. Ama bir de yabancı dengesi ve futbolcu dengesi açısından bak. 7 adet AS oyuncusu giden adam, 4 maçlık seri yakalasa yine ilk 3 e sokacak takımı...

Külünkoğlu
05.01.2012, 15:12
Kafana bir şey düşmedi değil mi Gökhan ? :)

Her geldiğinde Trabzonspor'u zirveye oynatan. Milli Takımı dünya sıralamasında 7. sıraya çıkaran (Şenol Güneş'den önce 23. sıradaydık) Farklı kadrolarla 2 kez dünya üçüncüsü olan, evet iki kez...

Ahı gitmiş vahı gitmiş Trabzonspor'u Hugo Bross'un elinden alıp tam 3 tane kupa kazandıran, evet 3 tane ! Şenol Güneş bana göre de iyi bir teknik direktör değildir...

Berat
05.01.2012, 15:32
Soyadı Güneş olan babanın yeni doğan çocuğuna "Şenol" ismini vermesi halinde yeni Şenol Güneşler gelecektir.

Diğer türlüsü zor...

neksilmez
05.01.2012, 16:18
Neredeyse 30 yıla yakın şampiyonluk yaşayamamış bir takımdan bahsederken onu diğerlerinden farklı kılan özellikleridir değerleri, bu değerlerdir onca yıl şampiyon olamasan da sahaya koşup bir futbolcudan forma alacaklar çocukların hala büyüyor olabilmesi... işte bu değerlerin en önemli unsurlarından biridir Şenol Güneş evet o Şenol Hocadır, Şenol bilgedir, ben trabzonlu değilim, sadece neyi neden sevdiğini benimsediğini bilen bir bireyim.

evet insan onu yüksekte görmek istiyor bizler gibi fakat her şeye rağmen bütün hücreleri ile bir camia için çırpınan asla ve asla kendisini ilahlaştırmayan bir insanı en ufak şeyde lekelemek, basit düşürmek neden anlayamıyorum, insan olmak başkadır onun değerini bilmezseniz kaybedersiniz. tabiki Trabzonspor Şenol Güneş'siz olur, Şenol Güneş Trabzonsporsuz fakat sanki yıllardır her yıl şampiyon olmuşuz gibi sert eleştiriler yapmak, daha bıyıkları yeni terlemiş çocukların onu eleştirmesi ağrıma gidiyor, biz trabzonsporu şampiyon olsun diye tutmuyoruz, bizi ayakta tutan dik duruşu, onuru, gerçekliği ve temizliğidir... Şenol hoca bunun güneşidir...

Demeçleri, söylemleri yıllar sonraya damga vuracak, futbol gibi alt kültüre hitap eden bir sektörde onların gözünün içine bakarak yalan söylemek istemeyen, kandırıldıklarını bildiği halde onlara sadece futbol izlettirip emek vermek isteyen ama baskı ile sürekli hata yapan bir insana bence daha çok sarılmalı, ondan bir şey kapmalıyız... Abartmıyorum dünya futboluna gelmiş ender insanlardan biridir... Başarısına bir şey demem... arkadaş araştırmış eline sağlık bakın durun... Ne zaman az havalansak içinde şenol güneş var...

Sizi bilmem ama ben Şenol güneş gibi değerler olmazsa asla futbolun içinde olmam...

Erdinç Dilek
05.01.2012, 16:41
Şenol Hocamızın oğlu yok mu?:)

brushfield
05.01.2012, 18:43
Uzun süreçte ben Tolga'dan çok umutluyum, futbolunun yanında mental bağlamda da kendini çok geliştirdi.
Evet, ben de Tolga konusunda sana hak veriyorum. Tolga Kanuni Anadolu Lisesi mezunu, İngilizce ve Almanca dil eğitimi almış bir arkadaşımızdır. Futbolda yetenekli olduğu kadar aynı zamanda eğitimli, nerde ne konuşacağını bilen, topluma mesajlar verebilecek kapasitede bir insandır. Benim de Tolga konusunda beklentilerim var...

buramburam61
05.01.2012, 18:56
Trabzonlu bir şenol Güneş daha gelecekse, lütfen ona söyleyin de biraz geç gelsin...

Şenol hocayı önce bir fegusonlaştıralım da ...

Şenol Hocanın bende daha 10 yıl kredisi var.

Bütün heyecanları seninle tattık ve seninle tatmaya devam edeceğiz inşallah hocam.

Önder28
05.01.2012, 20:44
Şenol GÜNEŞ .

Erkan SÜNGER
05.01.2012, 20:58
Senol Güneşin içindeki memleket sevgisi bana yeter o sevgi onu mutlaka TRABZONSPORUMUZUN başında istanbul yalamalarını kıskançlıktan çatlatacak başarılar elde etmesini sağlayacak...

Seviyoruz Seni ŞENOL GÜNEŞ....:alkış::alkış::meşale1::meşale1:

Hürgün Aygün
05.01.2012, 21:17
Şenol Güneş'in kıymetini bilelim yeter yeni bir Şenol Güneş'e gerek yoktu ancak bilmiyoruz, bilemedik...

Mellih
05.01.2012, 21:27
Şenol Güneş gibi bi adam bi daha gelmez

Hocadan sonraki teknik direktörümüz Shota Arveladze ;)

Ahmet KESKİN
05.01.2012, 21:54
gelmezzzzzzzzzzzzzzzz

zisinoli
06.01.2012, 11:18
Kafana bir şey düşmedi değil mi Gökhan ? :)

Her geldiğinde Trabzonspor'u zirveye oynatan. Milli Takımı dünya sıralamasında 7. sıraya çıkaran (Şenol Güneş'den önce 23. sıradaydık) Farklı kadrolarla 2 kez dünya üçüncüsü olan, evet iki kez...

Ahı gitmiş vahı gitmiş Trabzonspor'u Hugo Bross'un elinden alıp tam 3 tane kupa kazandıran, evet 3 tane ! Şenol Güneş bana göre de iyi bir teknik direktör değildir...

Üstad Trabzonspor'un bi kerem ne ahı gide ne vahı :) Her türlü birileri onu ayağa kaldırır. Nasıl bakarsak öyle görürüz diye bir dip not eklemiştim mesajımın altına bu şu demek -en büyük zevklerimden biri Yavuz Selimde genç çocukların mücadelesini izlemek olan ben, Trabzonspor'da da o çocuklardan çokça görmek istiyorum-onları kazanmasını istiyorum. Her maç aynı kadro ile çıkmasını ve ardından çok yorgunduk demesini istemiyorum. Çok güvendiğim Eren, Sercan gibi çocukları oynatmadan göndermesini ya da gönderecek olmasını beğenmiyorum, TFF'nin koyduğu 18 kişilik kadroya genç 1 oyuncu alın kurala onun gibi bir şahsiyetin uymamasını kaldıramıyorum, gerekli zamanda gerekli transferleri yapmamasına kıl oluyorum -yapmıyorlarsa yönetim yapmıyor de ya da gerekli olduğu için diren ve yaptır- mesela geçen yıl Brozek kardeşleri madem aldın neden oynatmadın, madem yetersizdiler niye aldın! Madem disiplinsiz oyuncu istemiyorsun onların arızalarını gideremiyorsun, Egemen gibi Selçuk gibi disiplinli oyuncuların için neden önlem almadın- kimse anlatmasın bana o çocuklarla en azından biriyle bir görüşme ile işi çözebilirdi-gibi gibi gibi... Yani arkadaşlar en iyi yaptığımız şey olan eleştirmeyi bana burada yaptırmayın. :) Dünyanın yanlışını çıkarabilirim. Doğrusunu çıkarabileceğim gibi. Şenol Güneş'i benim buradan ahkam keserek eleştirmem elbette hoşuma gitmiyor. Galiba biraz beklenti düzeyi ile ilgili tüm bunlar nasıl baktığımız ve gördüğümüz gibi birşey yani kestra gibi. Ben Şenol hocanın karakterini sevdim ve teknik direktörlükteki başarısı da zihinsel yetilerinden çok karakterinin yansımasıdır.\

Legolas77
06.01.2012, 17:28
Tolga Zengin

Külünkoğlu
06.01.2012, 17:38
Üstad Trabzonspor'un bi kerem ne ahı gide ne vahı :) Her türlü birileri onu ayağa kaldırır. Nasıl bakarsak öyle görürüz diye bir dip not eklemiştim mesajımın altına bu şu demek -en büyük zevklerimden biri Yavuz Selimde genç çocukların mücadelesini izlemek olan ben, Trabzonspor'da da o çocuklardan çokça görmek istiyorum-onları kazanmasını istiyorum. Her maç aynı kadro ile çıkmasını ve ardından çok yorgunduk demesini istemiyorum. Çok güvendiğim Eren, Sercan gibi çocukları oynatmadan göndermesini ya da gönderecek olmasını beğenmiyorum, TFF'nin koyduğu 18 kişilik kadroya genç 1 oyuncu alın kurala onun gibi bir şahsiyetin uymamasını kaldıramıyorum, gerekli zamanda gerekli transferleri yapmamasına kıl oluyorum -yapmıyorlarsa yönetim yapmıyor de ya da gerekli olduğu için diren ve yaptır- mesela geçen yıl Brozek kardeşleri madem aldın neden oynatmadın, madem yetersizdiler niye aldın! Madem disiplinsiz oyuncu istemiyorsun onların arızalarını gideremiyorsun, Egemen gibi Selçuk gibi disiplinli oyuncuların için neden önlem almadın- kimse anlatmasın bana o çocuklarla en azından biriyle bir görüşme ile işi çözebilirdi-gibi gibi gibi... Yani arkadaşlar en iyi yaptığımız şey olan eleştirmeyi bana burada yaptırmayın. :) Dünyanın yanlışını çıkarabilirim. Doğrusunu çıkarabileceğim gibi. Şenol Güneş'i benim buradan ahkam keserek eleştirmem elbette hoşuma gitmiyor. Galiba biraz beklenti düzeyi ile ilgili tüm bunlar nasıl baktığımız ve gördüğümüz gibi birşey yani kestra gibi. Ben Şenol hocanın karakterini sevdim ve teknik direktörlükteki başarısı da zihinsel yetilerinden çok karakterinin yansımasıdır.\

Gökhan, bu futbolcularla sen ben değil Şenol Güneş idman yapıyor. Yüzlerce binlerce saat geçiriyor ve hiç şüphesiz hiçbir teknik direktör takımının başarısız olmasını istemez. Takımın başarısı da tek tek futbolculardan geçiyor. Futbolcunun iyisini görüp kötüsünü sahaya sürmek için manyak olmak lazım. Ha şu da var "ısrar ve sezgi" dersen bu da görecelidir. Ve hiç kimse bunun için suçlanamaz...

İlave : 3 kupa ve kariyer meselesine hiç girmedin ? :)

Sibel
06.01.2012, 18:58
Şenol Güneş bir futbol duayenidir. Bir tane daha gelmeyecektir.
Şimdilik onun yolunda bir adayım var, Tolga Zengin.

Ilelioglu
06.01.2012, 19:01
Tolga Zengin mi...:) Gelmez bencede, degerini bilelim...;)

.....
06.01.2012, 19:06
Tolga Zengin Şenol Güneş'in izinden gidiyor.

e..d..a..
06.01.2012, 20:08
Şenol Güneş Trabzonludur,Trabzonsporludur.Gelmiş geçmiş en iyi kalecilerden biridir ve şu andaki teknik direktörlerin hasıdır. Alınan bir galibiyete veya yenilgiye göre değerlendiremeyiz hocalığını.Eğer bir yenilgi olacaksa da ondan olsun :)

Mehmet Öztürk
07.01.2012, 01:27
Bence Trabzonspor'un Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer ve Şenol Güneş'den sonra görev yapan en iyi hocalar:

1. Urbain Breams
2. Georges Leekens
3. Ersun Yanal
4. Vahid Halilhodziç

Şenol hocayı herangi bir şekilde kulüpten uzaklaştırmaya çalışanlar uzaklaştırılmalı!
Ama Şenol hoca yavaş yavaş görevinin şeklini gözden geçirmeli!
Yani adını ne koyarsanız koyun, daha önce bir arkadaşımız Sir Alex Ferguson örneğini verdi!
Güzel bir örnek! Ferguson bir haftada belki iki idmana çıkar ve çıktığında sadece izler.
Görev dağlımı yapar, yardımcılarıyla iştişare eder ve onlara pek karışmaz!
Bu şekilde çalışsa ve Ünal Karaman, Tolunay Kafkas ve Hami Mandıralı abilerimizi bünyesine almalı bence!

sessizkral_1
07.01.2012, 02:21
Benim hatırladığım dönemler içerisinde en iyi futbolu bence Ersun Yanal döneminde oynadık Gökhan ünal yerine Burak olsa açık ara şampiyonduk o sene

ihsanbayram
07.01.2012, 02:49
Bence Trabzonspor'un Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer ve Şenol Güneş'den sonra görev yapan en iyi hocalar:

1. Urbain Breams
2. Georges Leekens
3. Ersun Yanal
4. Vahid Halilhodziç

Şenol hocayı herangi bir şekilde kulüpten uzaklaştırmaya çalışanlar uzaklaştırılmalı!
Ama Şenol hoca yavaş yavaş görevinin şeklini gözden geçirmeli!
Yani adını ne koyarsanız koyun, daha önce bir arkadaşımız Sir Alex Ferguson örneğini verdi!
Güzel bir örnek! Ferguson bir haftada belki iki idmana çıkar ve çıktığında sadece izler.
Görev dağlımı yapar, yardımcılarıyla iştişare eder ve onlara pek karışmaz!
Bu şekilde çalışsa ve Ünal Karaman, Tolunay Kafkas ve Hami Mandıralı abilerimizi bünyesine almalı bence!

Trabzonspor da Teknik Direktörlük yapmis bir cok kisiye sonsuza kadar saygi duyarim ama Ersuna asla saygi duymayacagim, Ersun gecen sezon Sampiyonluk mücadelimizin ortasinda Prensi Selcuk Inani Fenerbahceye transfer ettirmeye calismisdir, Trabzonspora böylesine ihanet etmis bir adamin Trabzonspor ismiyle ayni karede yer almasini hic hos bulmuyorum.
Senol Hoca mac esnasinda bazen gec hamleler yapmis olsada benim icin dünyanin en iyi Hocasidir. Trabzonlu oldugu icin bir cok gez haksizlihga maruz kalmisdir, ona en büyük haksizliklarida 1996 da Ali Sen ve M.A. Yilmaz, 2000-2004 yillari arasinda da Istanbul basini ve Haluk Ulusoy yapmisdir. yillardan beri cektigi cefayi cok iyi biliyorum.
Senol Hoca dan beklentim ilerleyen yillarda Teknik Direktörlük icin bir kac tane eski futbolcuyu (Hami, Ünal, Tolunay, Fatih gibi) hazirlayip Baskanlik koltuguna oturmasidir.

28TS61
07.01.2012, 12:28
vahid halilhodzicin üzerinde durulsaydi cok yol katetmis olabilirdik. adamin tek sucu gercekci ve dürüst olmasiydi bence

Tekke
08.01.2012, 11:05
vahid halilhodzicin üzerinde durulsaydi cok yol katetmis olabilirdik. adamin tek sucu gercekci ve dürüst olmasiydi bence

Sana maalesef katılmıyorum, bazı yabancılar ki Vahid bunun bşında gelir, Trabzonu SIRADAN bir Anadolu takımı sanıyordu. O kadar da değil yani:

MonteCristo
08.01.2012, 11:44
Fatih Terim'in Trabzonspor'da teknik direktör olmasını istemem ancak bazılarının Şenol Güneş'in değerini anlayabilmesi için şöyle bir iki sene Terim'in Trabzonspor'da çalışmış olmasını isterdim.

Art niyetli medyamız ve en büyük hobisi olumsuz eleştiri yapmak olan eleştiri makinesi taraftarımız(16 maçta 19 atan Burak bile hala tam destek alabilmiş değil), artı rakiplerine oranla Trabzonspor'un büyük sosyal-ekonomik zayıflıklarıyla beraber Fatih Terim'in 1 bilemedin 2 sene sonra fazlasıyla yıpranmış ve karizmayı çizdirmiş olarak istifa edeceğini iddia ediyorum. Tabi bu iddiamı kanıtlama şansım asla olmayacak.

Ama size şöyle bir örnek verebilirim. Şenol Güneş elindeki kadronun korunmasını istemişti. Fakat ister yönetim beceriksizliği diyin, ister maddi yetersizlik diyin, ister futbolcular sattı diyin farketmez, sonuç olarak 82 puan toplamış as kadrosunun en önemli parçaları eksildi. Bu karşın ligde daha üstün bir performans göstermiş gözüken Fatih Terim, bırakın Türkiye'nin yıldızlarını; Avrupa piyasası olan Elmander, Muslera, Ujfalusi gibi isimleri alabiliyor, Arsenal'in sağ bekini getirtiyor. Üstelik Trabzonspor'un 2 as oyuncusunu ve Trabzonspor'un takım kaptanını kadrosuna katabiliyor. Şimdi Şenol Güneş döneminde yapılan transferleri eleştirebilirsiniz fakat sezon başında Şenol Güneş'in Eboue, Ujfalusi, Elmander gibi banko oyunculara yönelme lüksü yoktu. Örneğin, uydurma haber değilse Elmander'i gs'den önce biz istemiştik ve şartları uymamıştı. Galatasarayda bir önceki Fatih Terim döneminde Gs'nin şartları bu kadar iyi değildi, asıl o dönemdeki gs'nin transferlerini incelemek gerekir.

Eğer hocanın istediği gibi kadro korunsaydı ve üstüne Galatasaray'dan Arda'yı alsaydık, eminim ligin lideri Trabzonspor olurdu. İki takımın rolleri değişirdi.

Kısacası anlatmaya çalıştığım şey bir tarafta her istediği büyük ölçüde gerçekleşen bir Fatih Terim, diğer tarafta her zamanki ekstra olumsuzluklarının yanında birde istediklerinin çoğu gerçekleşmemiş bir Şenol Güneş'i kıyaslamak adil değildir. Gerçi bu şartlara rağmen eğer hala kıyaslama yapabiliyorsak arif olana bu bile yeterdi ya neyse...

machinist_61TS
08.01.2012, 11:59
Şenol Güneş tekdir bi dahada gelmez.Önceden gökdeniz, fatih vardı.Şimdi Tolga var.Bundan sonra da yeni isimler bulmamız lazım ki bu takım dahada güçlü olsun...

Şeref
08.01.2012, 12:00
bence başlık gereksiz. tamamen istanbul basınının işine gelecek şekilde. malesef şenol güneş 2 maç kaybedince yerde yere vurulacak bir başlığa dönüyor burası. malesef hala geçen senelerden ders alamıyoruz. dikkat edin şenol güneş istanbul basını tarafından hep beceriksiz işe yaramayan teknik direktör olarak lanse edilmiştir. hep mustafa denizli, fatih terimden sonra ismi okunmuştur?? az değerlerimize sahip çıkalım daa

Tekke
08.01.2012, 17:48
Fatih Terim'in Trabzonspor'da teknik direktör olmasını istemem ancak bazılarının Şenol Güneş'in değerini anlayabilmesi için şöyle bir iki sene Terim'in Trabzonspor'da çalışmış olmasını isterdim.

Art niyetli medyamız ve en büyük hobisi olumsuz eleştiri yapmak olan eleştiri makinesi taraftarımız(16 maçta 19 atan Burak bile hala tam destek alabilmiş değil), artı rakiplerine oranla Trabzonspor'un büyük sosyal-ekonomik zayıflıklarıyla beraber Fatih Terim'in 1 bilemedin 2 sene sonra fazlasıyla yıpranmış ve karizmayı çizdirmiş olarak istifa edeceğini iddia ediyorum. Tabi bu iddiamı kanıtlama şansım asla olmayacak.

Ama size şöyle bir örnek verebilirim. Şenol Güneş elindeki kadronun korunmasını istemişti. Fakat ister yönetim beceriksizliği diyin, ister maddi yetersizlik diyin, ister futbolcular sattı diyin farketmez, sonuç olarak 82 puan toplamış as kadrosunun en önemli parçaları eksildi. Bu karşın ligde daha üstün bir performans göstermiş gözüken Fatih Terim, bırakın Türkiye'nin yıldızlarını; Avrupa piyasası olan Elmander, Muslera, Ujfalusi gibi isimleri alabiliyor, Arsenal'in sağ bekini getirtiyor. Üstelik Trabzonspor'un 2 as oyuncusunu ve Trabzonspor'un takım kaptanını kadrosuna katabiliyor. Şimdi Şenol Güneş döneminde yapılan transferleri eleştirebilirsiniz fakat sezon başında Şenol Güneş'in Eboue, Ujfalusi, Elmander gibi banko oyunculara yönelme lüksü yoktu. Örneğin, uydurma haber değilse Elmander'i gs'den önce biz istemiştik ve şartları uymamıştı. Galatasarayda bir önceki Fatih Terim döneminde Gs'nin şartları bu kadar iyi değildi, asıl o dönemdeki gs'nin transferlerini incelemek gerekir.

Eğer hocanın istediği gibi kadro korunsaydı ve üstüne Galatasaray'dan Arda'yı alsaydık, eminim ligin lideri Trabzonspor olurdu. İki takımın rolleri değişirdi.

Kısacası anlatmaya çalıştığım şey bir tarafta her istediği büyük ölçüde gerçekleşen bir Fatih Terim, diğer tarafta her zamanki ekstra olumsuzluklarının yanında birde istediklerinin çoğu gerçekleşmemiş bir Şenol Güneş'i kıyaslamak adil değildir. Gerçi bu şartlara rağmen eğer hala kıyaslama yapabiliyorsak arif olana bu bile yeterdi ya neyse...

Muhteşem yazmışsın eline sağlık. 1-2 sayfa önce aynısını ben yazmıştım. Demiştim ki:

Terim:

Muslera(Uruguay as kalecisi)
-Eboue(Arsenalden)
-Ujfalujsi(çek milli takım kaptanı)
-Selçuk(TR şampiyonun 2 yıldır en iyisi)
-Engin(TR şampiyonun ASı)
-Elmander(İsveç Milli takımının yıldızı)
-Baros(Çeklerin AS forveti)
-Melo(Brezilyalı ve milli)
-Riera(Liverpoollu)

Şenol Güneş:

Burak(2 büyükten kovulma :( )
-Colman(lakayt-isterse oynayan Arjantinli)
-Zokora(32 yaşında)
-Tolga(harika)

Şenol Hocamın elinde başka yıldız veya adayı yokki :(

Buna rağmen biz UEFA dayız, hakemler ve TFF ye rağmen 4. yüz ve geliyoruz, ben bu yılı kayıp görmüyorum, seneye Şenol Hocamın takımını izlemeyi bekliyorum.

Hele ki Olcan-Henrique form tutunca bir de yabancı stoper...

Hürgün Aygün
08.01.2012, 18:34

Ellerine sağlık abi.Şenol Hocanın işi Türkiye'de her zaman zor olmuştur sadece kendisinin takımından daha kaliteli kadrolara karşı değil haksızlıklara, paraya karşı da verdiği bir savaş var.Yazdıklarının noktasına virgülüne kadar katılıyorum...

ÇAĞDAŞ AYDIN
08.01.2012, 18:48
Yeni stadımızın adı Şenol Güneş olmalı.
Kendisi gelmiş geçmiş en büyük Trabzonsporludur.
Hayatı boyunca Trabzonsporu başarı ile temsil etmiştir.

abcabca
08.01.2012, 19:15
Muhteşem yazmışsın eline sağlık. 1-2 sayfa önce aynısını ben yazmıştım. Demiştim ki:

Terim:

Muslera(Uruguay as kalecisi)
-Eboue(Arsenalden)
-Ujfalujsi(çek milli takım kaptanı)
-Selçuk(TR şampiyonun 2 yıldır en iyisi)
-Engin(TR şampiyonun ASı)
-Elmander(İsveç Milli takımının yıldızı)
-Baros(Çeklerin AS forveti)
-Melo(Brezilyalı ve milli)
-Riera(Liverpoollu)

Şenol Güneş:

Burak(2 büyükten kovulma :( )
-Colman(lakayt-isterse oynayan Arjantinli)
-Zokora(32 yaşında)
-Tolga(harika)

Şenol Hocamın elinde başka yıldız veya adayı yokki :(

Buna rağmen biz UEFA dayız, hakemler ve TFF ye rağmen 4. yüz ve geliyoruz, ben bu yılı kayıp görmüyorum, seneye Şenol Hocamın takımını izlemeyi bekliyorum.

Hele ki Olcan-Henrique form tutunca bir de yabancı stoper...

Selçuk'a ve Engin'e TR şampiyonu ası vs. yazıyorsun Colman lakayt Arjantinli ilginç, Alanzinho ve Giray geçen sene şampiyonlukta Engin'den çok daha yararlı oldu. Zokora 32 yaşında ise Ujfalusi 33 yaşında, riera'yı liverpool'da oynamış sokakta görsem tanımam, 3. kaleciye ihtiyaç olmadığı için muslera'yı da bedava verseler almam, diğerlerinde haklı olabilirsin..

Harun
08.01.2012, 19:35
Öncelikle ben de başlığı açan arkadaşa gülmek istiyorum.Kendisi eleştirlenlere gülüyormuşta... :)

Daha öncede söyledim yine söylüyorum,değil Şenol Güneş,Morinho gelse,Guardiola gelse bırakın onu bunu babam gelse, yedi(rakamla7) maç Trabzonsporum kazanamasın yine eleştiririm, yine eleştiririm.

Ama malaesef bunu anlaya bilmemiz için öncelikle,yerlinin yerlisi mantığını aşmamız gerekiyor.Ama ne desek boş...

Adem Erdoğan
08.01.2012, 20:46
Öncelikle ben de başlığı açan arkadaşa gülmek istiyorum.Kendisi eleştirlenlere gülüyormuşta... :)

Daha öncede söyledim yine söylüyorum,değil Şenol Güneş,Morinho gelse,Guardiola gelse bırakın onu bunu babam gelse, yedi(rakamla7) maç Trabzonsporum kazanamasın yine eleştiririm, yine eleştiririm.

Ama malaesef bunu anlaya bilmemiz için öncelikle,yerlinin yerlisi mantığını aşmamız gerekiyor.Ama ne desek boş...

Harun abi öyle bir dedinki sanki takımın başında Giray Bulak yada Sadi Tekelioğlu var.

Sibel
09.01.2012, 00:04
Kendi başlığına da yazdım buraya da ekleyeceğim.
2002 dünya kupasıyla ilgili belgesel niyetine bir program vardı tvde. O günleri hatırlamamak elde değil. Sadece futbol adına hafızama kazınsa da, çocuk aklıyla medyadan pek haberimiz yoktu haliyle.
Şenol hocamın kıyafetinden saç stiline kadar eleştirildiğini, eleştiri hafif kalır, dalga geçildiğini görünce bugün bir tuhaf oldum.
Bu ülkede emekle, alın teriyle, ahlakla kazanılan zaferler neden böyle köreltilmeye, karalanmaya çalışılmakta aklım almıyor.
Yazıklar olsun o gün o başlıkları atıp o yazıları yazanlara. Senin tırnağındaki toz etmeyen bu insanları Allah'a havale ediyorum.
Büyüksün Şenol hocam büyük. Bu ülke futbol dahisi bulabilir fazlaca. Ama senin gibi ahlaklı, kaliteli, düzgün, insan olan, adam gibi adam bir futbol dahisi bulamaz(Yolunu açtığın, örnek olduğun kişileri burda ayrı tutuyorum).
Bu Güneş bir daha doğmaz.

Dinamit
09.01.2012, 06:55
Turk futbol tarihinin en buyuk 3. teknik direktoru. Yanliz hocanin daimi bir eksigi var, o'da uluslararasi maclari ve dahasi oyuncu takibi konusunda oldukca zayif. Kisaca hoca dunya futbolundan bihaber.

Mustafa Calik
09.01.2012, 16:31
Şenol Güneş'e sürpriz teklif
09 Ocak 2012 / 14:48

Şenol Güneş'in, Trabzonspor ile olan sözleşmesi 2013'te sona eriyor...

Trabzonspor'a Aralık 2009'da imza atarak bordo-mavili takımın kaderini değiştiren teknik direktör Şenol Güneş'e yönetimin 3 yıllık daha sözleşme teklif ettiği öğrenildi.

Hugo Broos'un dibe vurdurduğu takımı 2009'da attığı görkemli imza töreni ile devralan Şenol Güneş o gün, "Trabzonspor, marka değeri olan bir takımdır. Dünya markası olabilmesi, daha büyük olabilmesi için el ele verebilmek durumundayız. Bunu da yönetimle, oyuncularla, medya ve taraftarlarla birlikte yapacağız" diyerek kolları sıvamıştı.

Görev yaptığı son iki senede camiasına bir Türkiye Kupası, bir Süper Kupa kazandıran ve geçen sezon da nefes kesen şampiyonluk yarışında takımı son ana kadar yarıştıran, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde devlere kafa tutan, Türk futboluna Burak Yılmaz başta olmak üzere yeni kahramanlar hediye eden Şenol Güneş'e bordo-mavili yönetim geçtiğimiz günlerde "3 yıl daha sözleşme yapalım" önerisini getirdi.

İki sezon önce Trabzonspor'la 3.5 yıllık sözleşme imzalayan ve bu anlaşması Mayıs 2013'te sona erecek deneyimli teknik adam, yönetimin 2016'ya kadar geçerli bu teklifinden mutlu oldu.

haber61

Tekke
09.01.2012, 19:07
Turk futbol tarihinin en buyuk 3. teknik direktoru. Yanliz hocanin daimi bir eksigi var, o'da uluslararasi maclari ve dahasi oyuncu takibi konusunda oldukca zayif. Kisaca hoca dunya futbolundan bihaber.

Bak işte yapıcı eleştiriye en güzel örnek. Maalesef Şenol Hocam yabancı oyuncu seçmede çok beceriksiz veya yönetime çabuk kanıyor.

Oyuncu takibi zayıf maalesef, bu yapıcı eleştiriyi kendisine yapmak lazım ve kaliteli 4-5 adet yabancı ile onun takımını izlemek lazım.

3 büyütülmüşlerin yabancıları Şenol Hocada olsa, kesin bir UEFA kupamız vardı...

Tekke
11.01.2012, 09:24
Arkadaşlar 26 Ocak TFF Olağanüstü Genel Kurulda Şenol Hocam öyle bir konuşma yapacakki, bence Türk Futbolunun son 20 yılını anlatıp gelecek 20 yıla damgasını vuracak. Unutmayalım:

Gadabın, sert davranmanın lüzumlu miktarına (Şecaat) denir. Lüzumundan az olmasına, zayıf olmasına (Cübn) denir. Cübn, kötü huydur.

Cubn korkaklık demektir, zulme uğrayan korkarsa konuşmazsa, zulüm devam eder. Bizim hakkımız 20 senedir defalarca yendi, 1996'da da biz 82 puan topladık, 2011'de de aynı, 2 kez BJK 85 ile 1 kez gs 83 ile şampiyon oldu, başka 80 PUAN ÜSTÜNE ÇIKAN ŞAMPİYON YOK.

Bizim önümüzü kesmek için 90 puan da alsak şampiyon yapılmıyoruz :(

Şenol Hocama nasıl destek oluruz? TFF binasında mı toplanalım? KOnusmasını gündemde mi tutalım? Fikri olan var mı?

Tekke
19.02.2012, 22:53
Şenol Hocam biz senden memnunuz, sen aman küsme yeter ki. Sana alınan bu kazmalarla (Polonyalılar ve 2011 de alınan yabancılar) sen hala Quaresmalı-Egemenli-Almeidalı_fernandesli yıldızlar topluluğu bjk nin 3 puan arkasındasın.

Herşeye ragmen inanılmaz iyi işler çıkarıyorsun.

Sadece Fernandes veya Egemen şu an sende olsa 10 puanın daha vardı ki, 2. idin :(

Ilelioglu
19.02.2012, 23:02
Gelmez, degerini bilelim. Sonuna kadar arkandayim Hocam.

h@msi61
20.02.2012, 00:44

Yerlinin yerlisi olmasa bu kalitede hocayi ruyanizda gorurdunuz zaten. Asil yerlinin yerlisi oldugu icin hor gorme mantigini, daha dogrusu mantiksizligini asmak lazim.

Yunus Emre AYAZ
20.02.2012, 00:54
bu başlık çok saçma bence trabzonspor herkesten büyüktür o gerlir mi bu gelirmi saçmalık şahışlar kulübün emekçisi olabilir ancak hükümdarı olamaz.

Emirhan Yazıcı
20.02.2012, 01:01
bu başlık çok saçma bence trabzonspor herkesten büyüktür o gerlir mi bu gelirmi saçmalık şahışlar kulübün emekçisi olabilir ancak hükümdarı olamaz.

Hep Bu Anlayıştan Kaybediyoruz Trabzonspordan Büyük Ne Demek ?

Oyuncu Olmasa Takım Olmasa Trabzonspor Sadece Adı Kalır..

Ben Dogustan Trabzonsporluysam Senol Hoca Gibi Bir Deger Elimde Varsa Kısıtlı Kadrosuna Ragmen Bu Sene Avrupada Son 5 Dk Da CL Gruplardan Cıkamıyorsam Ve Bir Sezonda 2 Uefa 2 CL Maçında Oynuyorsam Her Türlü Kötülüge Ragmen Yıldızlar Toplulugu Beşiktaşın 3 Puan Araksında İsem Türkiyeye Dünya 3. Yapmış Bir Hoca İle Çalısıyorsam

HELAL OLSUN HOCAM ARKANDAYIM DERİM...

Ha-kan
20.02.2012, 01:07
son zamanlarda altyapıdan yetişen kadroda oynayanlara bakıyoruz: mustafa yumlu. yani defansın el bombası

o zaman evet ŞENOL GÜNEŞ gibileri bir daha gelmez.

Yaşar
20.02.2012, 02:44
son zamanlarda altyapıdan yetişen kadroda oynayanlara bakıyoruz: mustafa yumlu. yani defansın el bombası

o zaman evet ŞENOL GÜNEŞ gibileri bir daha gelmez.
Son zamanlarda alınan kupalar ve 2.liklere bakıyorum. Hepsinde Şenol Güneş.
O zaman gelmez...
Ama o kadrolar başkalarının kadrolarıydı yahu(!)
Şenol Hoca geldiğinde zaten takır takır top oynuyordu takım(!)

Sinan Ayaz
20.02.2012, 03:00
Ben Şenol Güneş'in sonsuza dek takımın başında kalmasından yanayım ama 10 yıl önceki Şenol Günş neyse bugünde aynı hocamız hiçbir gelişme yok şu takıma stoper aldırmamak demenin felaket olacağını bilmiyor malesef

Tekke
20.02.2012, 12:23
Ben Şenol Güneş'in sonsuza dek takımın başında kalmasından yanayım ama 10 yıl önceki Şenol Günş neyse bugünde aynı hocamız hiçbir gelişme yok şu takıma stoper aldırmamak demenin felaket olacağını bilmiyor malesef

Haklısın. Şenol Güneş Fatih Terim gibi, gerekirse Ünal Aysalı rezil edip istediği adamı aldıramıyor.

Haklısın, "BEN" ve kariyerim diyip, şu oyuncuları almazsanız çalışmam diye tehdit etmiyor.

82 puanı alnının akıyla toplamasına rağmen, TFF de çıkıp, geçmişi değil "GELECEĞİ" konuşalım diyor.

Kibarlığını, en büyük hakem hatasında bile bozmuyor.

Bu zamana kadar hiçbir meslektaşı-futbolcusu-gazeteci ile seviyeyi düşürmedi-düşürmüyor.

HAKLISIN ŞENOL GÜNEŞ DEĞİL TRABZONA BU ÜLKEYE FAZLA GELİYORDU 10 SENE EVVEL, HALA FAZLA GELİYOR :(

Değişmedi demek sadece yukardakiler için doğru.

Ama elinde Egemen-Selçuk-Jaja varken kaptıran beceriksiz yönetime tek laf etti mi? Burak ve Onuru kaptıracaklar dedi mi? Sadece Cech-Celutska-Halil gibi 2. sınıf adamlarla ŞL de destan yazdı.

GS nin yabancıları ülke milli takımlarında ya 1. ya 3. kaptan, yani en iyi 3 adamdan biri diyebilirsin, Arsenalden, A. Madridden gelme. FB yabancılarını yazmama gerek yok.

Şenol Hocama reva görülen yabancılara bakalım :(

zarge
20.02.2012, 12:27
sizlere katılıyorum bir şenol hoca daha zor gelir ama şunuda unutmayın.bu takım geçen sene 9 puan öndeydi.bu puanlar nasıl kapandı?fb istediği kadar teşvik,şike yapsın bu puan kapanmamalıydı.zaten her sene yapılan bir iş değilmiydi.ben geçen seneki puan farkının kapanmasından dolayı şenol güneşi hiçbir zaman affetmeyeceğim.ama onun gibisi gelmez ve çok büyük teknik adamdır.o ayrı konu.

Yaşar
20.02.2012, 13:19
Trabzonspor taraftarının kendini sorgulama zamanı geldi de geçiyor bile.
Şenol Güneş kupaları kaldırırken henüz daha protein aşamasında bulunan bir kısım taraftar hakaretvari cümlelerle Şenol Güneş'i eleştrebiliyr.
Hiç kimse eleştirilmez değil.
Yanlışı varsa söylenir, doğrusu varsa alkışlanır.
Ama Şenol Güneş Trabzonspor için olması gereken tek kişidir.
Onun kadar şehri ve taraftarını tanıyan, Trabzonspor büyüklüğünü bilen ve takımının hakkını savunabilen başka bir adam gelmez.
Ayrıca kamuoyunun ona duyduğu saygıdan dolayı kulübün itibarını da daha yukarılara taşımaktadır.

Ayrıca altyapıdan yetişen veya kazanılmaya çalışılan genç oyunuculara taraftarın bakış açışına bakmadan suçu Şenol Güneş'e atmak kolaycılık gibi geliyor.
Aykut ve Mustafa Yumlu'nun, böylesine kayıp bir sezonda kazanılmaya çalışılmasını ''neden oynatılıyorlar?'' diye eleştiren ciddi bir taraftar profili var.
Halbuki Colman ile Aykut arasında performans olarak hiç bir fark olmamasına rağmen, Aykut ''bank Asya topçusu'' olurken, Colman ''formsuz'' oluyor.
Uzun lafın kısası; tribünlerin Hıncal Uluçlarla dolu olduğu Trabzonspor'da yapabilecek en önemli kişilktir Şenol Güneş.

aretias147
20.02.2012, 22:23
bir şenol güneş gelmez ama var olan şenol güneş de güne ayak uyduramıyosa kusura bakmasın millet lcd plazma ekranlara geçti şenol güneş hala 37 ekran tv
hala aynı hala aynı
ne kondisyoner ne bireysel takım antrnr ne scout ne transfer danışmanı alt yapı danışmanı
4 tane antr le idman yapıyo bunlar geçmiş de kaldı o da kendini geliştirsin artık

aretias147
20.02.2012, 22:26
Şenol Güneş kupaları kaldırırken henüz daha protein aşamasında bulunan bir kısım taraftar hakaretvari cümlelerle Şenol Güneş'i eleştrebiliyr.
Onun kadar şehri ve taraftarını tanıyan, Trabzonspor büyüklüğünü bilen ve takımının hakkını savunabilen başka bir adam gelmez.
Ayrıca kamuoyunun ona duyduğu saygıdan dolayı kulübün itibarını da daha yukarılara taşımaktadır.

Ayrıca altyapıdan yetişen veya kazanılmaya çalışılan genç oyunuculara taraftarın bakış açışına bakmadan suçu Şenol Güneş'e atmak kolaycılık gibi geliyor.
Aykut ve Mustafa Yumlu'nun, böylesine kayıp bir sezonda kazanılmaya çalışılmasını ''neden oynatılıyorlar?'' diye eleştiren ciddi bir taraftar profili var.
Halbuki Colman ile Aykut arasında performans olarak hiç bir fark olmamasına rağmen, Aykut ''bank Asya topçusu'' olurken, Colman ''formsuz'' oluyor.
Uzun lafın kısası; tribünlerin Hıncal Uluçlarla dolu olduğu Trabzonspor'da yapabilecek en önemli kişilktir Şenol Güneş.

şenol güneş şampiyonlukları dizdide bizim mi haberimiz yok eğerki son alınan türkiye kupası süper kupayı diyosan o takımı kim kurdu kim 23 tane oyuncu aldı kim 4 3 3 sistemini oturttu o takıma bi düşün
hazır takımda ziya doğan bile iş yaptı bir sene lütfen sizde mantıklı düşünün biraz

Yaşar
20.02.2012, 22:37
şenol güneş şampiyonlukları dizdide bizim mi haberimiz yok eğerki son alınan türkiye kupası süper kupayı diyosan o takımı kim kurdu kim 23 tane oyuncu aldı kim 4 3 3 sistemini oturttu o takıma bi düşün
hazır takımda ziya doğan bile iş yaptı bir sene lütfen sizde mantıklı düşünün biraz
O kurulan takımı Şenol Güneş aldığında ne haldeydi de başkasının kurduğu takım oluyor.
Mesela Burak'ı, Onur'u, Tolga'yı kim Türk futboluna kazandırdı?
Başkasının kurduğu takım 11. sırada iken ''gel Şenol Güneş kurtar bizi ''dediler.
Geldiğinin 3. maçında yedek Gs takımına Türkiye Kupası'nda yenildiler.
Aynı takım 2. yarıyı 2 yenilgyle bitirip,Türkiye Kupası'nı aldı.
Sonra süper kupayı aldı.
Sonra da şampiyon oldu.
daha ne?
Şampiyonlar Ligi kupasını mı alacaktı?

Gundo
20.02.2012, 22:46
Adrian, Henrique ve Volkan bu sene beklenilen performansi sergileseydiler biz suanda liderin 14 puan gerisinde olmazdik. Suanki durumumuzdan hoca sorumlu degildir, kadromuzdaki kaliteli oyuncular istenileni veremedi ve normalde oynamamasi gereken adamlar oynuyor. Zaten kadromuz bana göre yetersiz. Defansimizin normal bir orta siralara oynayan takimin defansindan bir farki yok.

muratfındıkoğlu
21.02.2012, 02:22
ne trabzonspora nede türk futboluna şenol hoca gibi bir adam gelmez değerini iyi bilelim.çünkü onu ilerde çok arıycaz..

zarge
21.02.2012, 14:14
dün çağlayan adliyesinde hala kadıköylü melisler pankart açıyor : güneşe inat ay çıkar geceleri diye.ulan utanın be!!şenol hoca nerdeee aykut nerde!!!

cakalkerem
21.02.2012, 14:25
Her doğan güneş yeni bir umuttur...Bunu ezikbahçeliler bilmeli.....

Semih Aydın
21.02.2012, 14:29
Aynen ben de çok seviyor ve inanıyorum Tolga'ya. :)
Büyük kaptan.

aretias147
21.02.2012, 16:35
O kurulan takımı Şenol Güneş aldığında ne haldeydi de başkasının kurduğu takım oluyor.
Mesela Burak'ı, Onur'u, Tolga'yı kim Türk futboluna kazandırdı?
Başkasının kurduğu takım 11. sırada iken ''gel Şenol Güneş kurtar bizi ''dediler.
Geldiğinin 3. maçında yedek Gs takımına Türkiye Kupası'nda yenildiler.
Aynı takım 2. yarıyı 2 yenilgyle bitirip,Türkiye Kupası'nı aldı.
Sonra süper kupayı aldı.
Sonra da şampiyon oldu.
daha ne?
Şampiyonlar Ligi kupasını mı alacaktı?

onuru ünal karaman oynattı şenol güneşe mal oldu takımın alt yapısı ersun yanala aitti tolga bu sezon mecburiyetten oynadı onur sakatlanmasaydı ömür billah yedekti bir tek burak evet şenol güneş başarısı geçmiş 4 döneminde bana bir burak daha söle evet haklısın derim.
kusura bakmada bizi ziya doğanda samet aybaba da şampiyon yapıcak düzeye getirebiliyodu onlarda hazır düzende gayet iyi işler yaptı ben şenol güneşi kötülemiyorum ama sağda solda nutuk vermek güzelde bide kendisine bakıp kendisini de geliştirse dünya değişiyo şenol güneş hala aynı

Cevikoglu
21.02.2012, 17:39
bana kalırsa şuan şenol güneşten sonraki en büyük aday shota arveladze'dir. seviyorum kayseriye oynatmaya çalıştığı futbolu.
iyi bir insan ayrıca...

Erdal DİLEK
21.02.2012, 18:46
gelmez değerini bilelim. başkan olsun bize mesela. . .

Barış Burak
21.02.2012, 18:52
Tekke abi özellikle söylemek istiyorum ki, seve seve okuyorum başlıklarını:)

Çok güzel noktaları hatırlatıyorsun,ellerine sağlık,tebrik ederim.

Yazının içine gelince;

Trabzonspor Şenol Güneş gibisini bir daha bulur mu bilinmez ama,galibiyet hırsından,sinirinin artmasından dolayı sözde haklı olduğunu sanarak çıldıran taraftarın küfürleri Şenol Güneş ve belki de ileride onun gibi gelecek olanlara edilmeye devam edecektir.

Korkarım ki,hiç bir zaman bize nasihat da musibet de fayda vermeyecek.Hep kısa vadeli işlerle tatmin olmuşuz,uzun vadeyi düşünemez olmuşuz.

Hayatlarında uzun vadeli kazançlı çıkmayı bir kere bile planlamamış kişi,nasıl takımın uzun vadede avantajlı olabileceğini anlayabilir ki?

Tekke
22.02.2012, 11:54
Tekke abi özellikle söylemek istiyorum ki, seve seve okuyorum başlıklarını:)

Çok güzel noktaları hatırlatıyorsun,ellerine sağlık,tebrik ederim.

Yazının içine gelince;

Trabzonspor Şenol Güneş gibisini bir daha bulur mu bilinmez ama,galibiyet hırsından,sinirinin artmasından dolayı sözde haklı olduğunu sanarak çıldıran taraftarın küfürleri Şenol Güneş ve belki de ileride onun gibi gelecek olanlara edilmeye devam edecektir.

Korkarım ki,hiç bir zaman bize nasihat da musibet de fayda vermeyecek.Hep kısa vadeli işlerle tatmin olmuşuz,uzun vadeyi düşünemez olmuşuz.

Hayatlarında uzun vadeli kazançlı çıkmayı bir kere bile planlamamış kişi,nasıl takımın uzun vadede avantajlı olabileceğini anlayabilir ki?

Sevgili Barışım, yazdığının üzerine yazacak tek kelime bulamıyorum.

Bu kritik süreçte, Şenol Hocam ADAM gibi ADAM olduğunu ıspatladı, ben %100 haklıyım, her yer pislik içinde demedi, hala evlatlarını düşünüyor, hem de başkalarının evlatlarıyla. FUTBOL, diyor, ülke futbolu diyor.

BUrada çoluk çocuk çıkmış, sanki Real Madridin başında, yıldızlar topluluğunu yöneten bir hocayı eleştiriyor.

O kadar kızıyorumki, forumdaki bazı "sonuç taraftarlarına".

Kardeşim, insaf!!!

Fener ilk ŞL ye gitti "0" puan aldı.

GS ilk ŞL de 1 gol attı 1 puan aldı.

Bursa ŞL de 1 puan aldı.

BJK ilk kez ŞL de 6 puan aldı.

Şenol Hocam ilk kez 7 puan aldı ve UEFA ya götürdü, hem de kimlerle? Sıradan Cech-Celutska-Adrian-Henrique-Glowacki-Colmanlarla. BU yabancıların hangisi 3 büyüklerde BANKO OYNAR?

Ömür Karadeniz
22.02.2012, 14:44

Bu kritik süreçte, Şenol Hocam ADAM gibi ADAM olduğunu ıspatladı, ben %100 haklıyım, her yer pislik içinde demedi, hala evlatlarını düşünüyor, hem de başkalarının evlatlarıyla. FUTBOL, diyor, ülke futbolu diyor.

BUrada çoluk çocuk çıkmış, sanki Real Madridin başında, yıldızlar topluluğunu yöneten bir hocayı eleştiriyor.

Kardeşim, insaf!!!

Bursa ŞL de 1 puan aldı.

Şenol Hocam ilk kez 7 puan aldı ve UEFA ya götürdü, hem de kimlerle? Sıradan Cech-Celutska-Adrian-Henrique-Glowacki-Colmanlarla. BU yabancıların hangisi 3 büyüklerde BANKO OYNAR?
Peki o yabancıları Trabzonspora aldıran kimdi güzelkardeşim.

Soner Albayrak
22.02.2012, 14:46

Kardeşim, insaf!!!

Bursa ŞL de 1 puan aldı.

Teşekkür ederim abi tespitlerin çok iyi :)

Oruç
22.02.2012, 15:32
Taraftar kafasını değiştirmedikçe bir Güneş daha doğmaz.

Bir tane gelmesi bile mucize.

ThePatriot61
22.02.2012, 15:37

Kardeşim, insaf!!!

Bursa ŞL de 1 puan aldı.

3 büyük diye birsey yok bunu kafalarimizdan silelim. 3 istanbul takimi var. :)

Tyler Durden
22.02.2012, 16:04

bu tespitleri yapan adam 17-18 yasinda bir cocuk olsa cevap vermezsin,
ergenligine verirsin ama bu nasil tespitlerdir arkas,nasil bir usluptur.
teker teker hepsine cevap vereyim.
senol gunes kupalari kaldirirken biz proteindik oyle mi,
yas haddinden dolayi elestiri hakkimiz ortadan kalkti herhalde.
ilk once onun yaptiklarini yapin sonra elestirin demek istediysen durum farkli.
o zaman topyekun forumu kapatalim.
kulubun itibarini Senol Gunes degil Trabzonspor'un basarilari yukarilara ceker.
kazanilmaya calisilan genc oyunculara cok sabirsiz davraniyormusuz?..
hadi ya, bir tek sen biliyorsun.
mustafa ve aykutun gencligimi kalmis.
biri 24-digeri 25 yasinda.bu yaslarina kadar neredelerdi.bu yastan sonra
bu adamlarin patlamasini bekleyelim oyle mi?senol gunes
bizde gorev yaptigi donemlerde alt yapidan kac tane adam cikarmis,bir say hele?
simdi ezberlerinizden burak ornegini verirsiniz ama onu durumunu daha once
cok yazdik.
en azindan bu ligin topcusuydu,bir isik goruluyordu ve patlamasini yapti.
hali saha taktigimiz sayesinde bu sene tavan yapti.
o tavan yaparken takim yerlerde surunuyor o ayri bir mesele.
keske burak 30 gol degilde 15 gol atip diger futbolcularimizda skora katki yapabilseydi.
ama oynadigimiz taktik itibari ile bu pek mumkun gorunmuyor.
colman ile aykut arasinda bir fark yokmus.
iyi bir colman takimin cehresini degistirir ama aykutun en iyi hali
hicbir yaraya derman olmaz.
senol gunes son donemlerde hep iyi kadrolarin basina geldi.
basarilari hocanin,basarisizliklari yonetimlerin hanesine
yazmaktan bir vazgecin arkadas.
baskasinin mirasiyla elde edilen basarilara aldanmayin.
bu yaz doneminde transfere kac milyon euroluk harcama yapildi.
o paralarla daha iyi bir takim kurulamazmiydi.
yonetim kafasina gore hareket etti diyecekseniz bosa cenenizi yormayin.
butun transferleri senol hoca bilgisi dahilinde yapiyoruz diye yonetimin aciklamasi var.
aksi bir aciklama gelmedigi surece senol hoca tum bu basarisizliklarin yegane sorumlusudur.
sezon bitecek biz hala takimin oturmasini bekliyoruz.
koca kulubu tek futbolcuya bagimli hale getiren bir teknik direktor olabilir mi?
bir seyi 35 defa deneyip basarisiz olduktan sonra 36.defa ayni seyi
deneyen teknik direktor elestirilir.
bunu bir kafaniza sokun arkadas.
eyvallah senol hoca bu kulubun efsane futbolcularindandir ama asla efsane
bir hoca olamamistir.
inatlari,takintilari,saplantilari her zaman ayni.
16-17 yasindaki cocuklardan kurulu olan ankaragucu macina bile as kadroyla
cikmis bir hocadan bahsediyoruz.
yanlis anlasilmasin uc puan uc puandir ama buradaki korkakligina vurgu yapmak istiyorum.
gercek mevkisi sol bek olan ferhati yanina oturtup cellutskayi oraya monte eden bir adamin tercihleri tartisilmalidir.
madem bu adam bu kadar yetersiz niye sozlesme uzatildi.
iyi gunde kotu gunde her daim oynayan serkana bu kadar tahammul etmesi normal mi?yoksa bir saplantimi.
sozum ona ders vermek icin colmani kesen ama geriye dusunce denize
dusen yilana sarilir gibi colmana sarilan bu hoca degil mi?
kayseri karsisinda korkusundan iki onliberoyla oyuna cikan senol gunes degil mi?
hali saha taktigiyle avrupa maclarina cikan bu hoca degil mi?
hadi inter karsisinda dogru olani yaptik.psv ve kayseri macinda olanlar neydi?
bu futbol sizi rahatsiz etmiyor,takimin durumu harikulade,
butun dertler bitti bir tek senol gunes bir daha Trabzonspor'a gelir mi gelmez minin muhasebesi kaldi.
gelirse gelir gelmezse baska biri gelir.
nedir yani arkadas.ne elde ettik yahu.
kici kirik turkiye kupasini biz ziya doganlada aldik,birakin artik bu isleri.
senol gunes'e iyi kadrolar verirsin is yapar, takimi kur dersin paralar sacarsin
seni dorduncu yapar.30 kisilik kadronun yarisina idmanlara cikmasi
icin para veriyoruz,saka gibi.

inception61
22.02.2012, 16:11
BELKİ TRABZONLU olmayan bir ŞENOL gelebilir;)

Samet Türkmen
22.02.2012, 16:13
Lazsar ikidebir her konuya protein lafını yazma, yoksa kanserli hücren olmak zorunda kalacağım. Sözünü söyledin tamam.Anlayan anladı. Sürekli niye aynı şeyleri yazıyorsun ?

Sen seviyorsun diye ben sevmek zorunda değilim. Futbol kariyerine saygı duyarım, başkan olsa Şenol Güneş desteklerim ama teknik direktörlüğünü hiç beğenmiyorum. İnsanların özgür görüşüdür bu.

Şenol Güneş'i her eleştireni cahil, Trabzonspor karşıtı,futbolu bilmeyen klişiler diye lanse etmekten vazgeçin artık. Elbet bizimde verecek cevabımız olur aksi hale. ''Futbol dahilinde''

Ümit Küçük
22.02.2012, 18:05
bir değil bin tane daha gelir....Yeter ki gençlerin önü tıkanmasın insanlar koltuk sevdalısı olmasın bu ülkenin insanın kafası çalışır hele bizim oranın 2 katı çalışır

zarge
22.02.2012, 18:39
Gelir ama o EFSANELER içindeki yerini çoktan almıştır..

:tsatkı::tsatkı::tsatkı:http://www.itusozluk.com/image/senol-gunes_112649.jpg:tsatkı::tsatkı::tsatkı:

Ömer Faruk61
22.02.2012, 18:49
Şenol Güneşi eleştirenler kim gelsin yerine? Orduya Hector Cuper geldi Bize gelseydi ve aynı performansı gösterseydi( ilk senesinde 82 puanla şampiyonluk 2.senesinde vasat futbol ve 4.lük vs.) Onu baştacı etmez miydiniz? Sorun o bu şu değil..Sorun Trabzonlu olması...

Aykut Akgün evet vasat performans gösteriyor şu anda...Ancak Colman ve Alanzinho ne yapıyor maç mı kurtarıyor..Herhalde onların avantajı biri Messinin diğerinin Ronaldinhonun vatandaşı olması....

Kendi İnsanını eleştir Ancak ukala,bilmiş şekilde yerden yere vurup kendini futbol ordinaryüsü zannetme...CM oynamıyorsun burada...

Yaşar
22.02.2012, 18:53
@TylerDurden
Senin gibilerin sürekli yazdığı ''başkalarının kadrosuyla başarılı aldı'' sözlerine benim cevabımdan daha iyisi verilemezdi.
Tekrar söylüyorum, bir insanı eleştirmenin de adabı vardır.
Gelirsin ''takımı şöyle oynattın ama böyle olmalıydı, şu oyuncuyu değiştirmemeliydin'' dersin, takımın sistemini eleştirirsin eyvallah.
Sürekli belden aşağıya vurma taktikleri de neyin nesidir?

SEDAT
22.02.2012, 20:42
* Şenol Güneş'i çok ağır eleştirebilmek için önce başka bir Hoca gelip bu takımda Şenol Güneş'ten ileri gidecek, sonrasına bakarız ! Eleştirirken'de dikkat edelim arkadaşlar...

ccd6167
22.02.2012, 21:21
son on 15 yildaki basarilarda takimin basinda kim vr ona bakiyorum sonra susyorum.cahillik basa bela diyorum..cozum sunsan cozumu yok adamin..laf olsun diye konusyor..yok baskasi kurmus kadroyu..evet baskasi kurdu 9. sirada idi takim aldiginda..simdi kendi kuruyo 4. sirada.cl gruptan cikardi glo ve girayin oldugu defans sadece 2 mac gol yedi.

bunlar sadece siradan seyler nasilsa hersene sampiyonlr ligindeyiz ya..elstirilcek kurum yonetimdir..senol hoca kit kaynaklarla en iyi verimi aliyo..ama yonetim elindki kaynaklarla basarizi oluyo..futbol bilen yonetici lazim..

suleyman hurma su takima gelsin 10 senede 6-7 sampiyonluk aliriz.turkiye ligi bu kadr basit bi lig..abartmiyorum suleyman hurma gibi bi adam yapacagi transferlerle seni sampiyon yapabilir.

Samet Türkmen
22.02.2012, 22:32
@TylerDurden
Senin gibilerin sürekli yazdığı ''başkalarının kadrosuyla başarılı aldı'' sözlerine benim cevabımdan daha iyisi verilemezdi.
Tekrar söylüyorum, bir insanı eleştirmenin de adabı vardır.
Gelirsin ''takımı şöyle oynattın ama böyle olmalıydı, şu oyuncuyu değiştirmemeliydin'' dersin, takımın sistemini eleştirirsin eyvallah.
Sürekli belden aşağıya vurma taktikleri de neyin nesidir?

@Samet Türkmen
Yukarıdaki mesajtan cesaret aldığını ve yazdıklarında samimi olmadığını düşünüyorum.
Sen Şenol Güneş'e belden aşağıya vurdukça, ben de aynı şeyi sürekli yazacağım.

Birisi de sorun Trabzonlu olması demiş. Yahu arkadaşlar forumu az takip ediyorsanız bilmeden niye yazıyorsunuz ? Henrique,Aykut'u eleştirmiyo rmuyuz sanki ? Sorun Trabzonlu olmasıymış... Bırakın Allah aşkına ya.Kimse bundan dolayı eleştirmiyor Şenol Güneş'i. Farklı yerlere çekmeyin konuyu.

Kardeşim niye zorunuza gidiyor ya ? Kısa ve bir cümle halinde yazın şunu. Yani ne var eleştiriyoruz ? Küfür eden mi var ? Rapor et mesajını admin ceza versin. Her eleştireni niye bunlarla aynı kefeye koyuyorsunuz ?

Diyoruz ama ne yarar. Millet hâla aynı kafadan gidiyor. Siz belden aşağı vuruyorsunuz, yok küfür de falan da. Biraz okuyun forumu, tanıyın insanları , ondan sonra genelleme yapın.

Kapatın madem Şenol Güneş konusunu. Eleştirmek yasaksa eski kalecilik yıllarındaki başarılarını konuşalım o zaman. Yapacak başka birşey kalmıyor.

Harun
22.02.2012, 22:56
Şu "kim gelsin " yazısını gördükçe hayretler içerisinde kalıyorum.Görende Trabzonsporu amatör lige oynuyor sanacak ve Şenol Güneş'ten başka hocanın bizde çalışmayacağını düşünecek.

Şenol Güneş'in dürüstülüğü ve efendiliği tekniktrektörlüğünün önüne geçmiş durumda.Sahada alınan başarılı yada başarısız sonuçtan öte Şenol Güneş'in kimliği taraftarı daha çok mest etmektedir.

Bugün Şenol Güneş'in yerinde Ziya Doğan,Samet Aybaba,Ersun Yanal olsaydı, herkes "takımdan ayrılan yada kovulan adamın tekrar bizde ne işi var" diyeceğinden adım gibi eminken, aynı şeylerin Şenol Güneş için denmemesi herşeyi ispatlıyor aslında.

Trabzon'u, halkını, taraftarını, herşeyini daha iyi bilen bir Şenol Güneş'in bana şampiyonluk vermesi gerekirken,kişilerin şerefli ikincilikleri başarı olarak göstermesi dokunuyor bana.Kimse kadrodan bahsetmesin bana.Bugün ligin en iyi kadrosu bjk de ama liderle puan farkını hepimiz görüyoruz.İş sadece kadro ile olsa nice yıldız oyunculara sahip takımların kendi liglerinde kaçıncı sırada olduklarını sizlere gösterebilirim.

Bugün gençlerbirliği ile dördüncülük mücadelesi veren takımımızın gençlerbirliği ile kıyaslanmayacak bir kadroya sahip olduğunu düşünürsek ne demek istediğimi anlarsınız sanırım.

Bazı şeyler anlatılmakla , yazmakla öğretilmez, yaşamak gerekir.Önyargı denen mereti terk etmediğiniz sürece matematik 2x2:4 desede biz 5 demeye devam ederiz.

Mert67
22.02.2012, 23:00
Şu "kim gelsin " yazısını gördükçe hayretler içerisinde kalıyorum.Görende Trabzonsporu amatör lige oynuyor sanacak ve Şenol Güneş'ten başka hocanın bizde çalışmayacağını düşünecek.

Şenol Güneş'in dürüstülüğü ve efendiliği tekniktrektörlüğünün önüne geçmiş durumda.Sahada alınan başarılı yada başarısız sonuçtan öte Şenol Güneş'in kimliği taraftarı daha çok mest etmektedir.

Bugün Şenol Güneş'in yerinde Ziya Doğan,Samet Aybaba,Ersun Yanal olsaydı, herkes "takımdan ayrılan yada kovulan adamın tekrar bizde ne işi var" diyeceğinden adım gibi eminken, aynı şeylerin Şenol Güneş için denmemesi herşeyi ispatlıyor aslında.

Trabzon'u, halkını, taraftarını, herşeyini daha iyi bilen bir Şenol Güneş'in bana şampiyonluk vermesi gerekirken,kişilerin şerefli ikincilikleri başarı olarak göstermesi dokunuyor bana.Kimse kadrodan bahsetmesin bana.Bugün ligin en iyi kadrosu bjk de ama liderle puan farkını hepimiz görüyoruz.İş sadece kadro ile olsa nice yıldız oyunculara sahip takımların kendi liglerinde kaçıncı sırada olduklarını sizlere gösterebilirim.

Bugün gençlerbirliği ile dördüncülük mücadelesi veren takımımızın gençlerbirliği ile kıyaslanmayacak bir kadroya sahip olduğunu düşünürsek ne demek istediğimi anlarsınız sanırım.

Bazı şeyler anlatılmakla , yazmakla öğretilmez, yaşamak gerekir.Önyargı denen mereti terk etmediğiniz sürece matematik 2x2:4 desede biz 5 demeye devam ederiz.

İnsaf şampiyonluk vereli daha 1 sene olmadı.

Hasan Arslan
22.02.2012, 23:04
Şenol Güneş, adamdır adam..

Harun
22.02.2012, 23:06
İnsaf şampiyonluk vereli daha 1 sene olmadı.

Milletin ağzına sakız olmuş,kirli ellerin deymiş olduğu şampiyonluğu istemiyorum arkadaş.

Cengiz
22.02.2012, 23:06
Şenol Güneş filozoftur,hocadır,babadır,eğitimcidir. Her şeydir hocamız ya candır :)

Mert67
22.02.2012, 23:09
Milletin ağzına sakız olmuş,kirli ellerin deymiş olduğu şampiyonluğu istemiyorum arkadaş.

Bu durumu Şenol Güneş'in başarızlığı olarak gösteremezsinizde.

Yaşar
22.02.2012, 23:09
''Şenol Güneş şampiyon olamaz, olmamalı.
Bir tek o eksikti kariyerinde, o da oldu mu nasıl eleştireceğiz yahu?''

Hamza Yilmaz
22.02.2012, 23:11
Senol Günes gibisi gelmez birdaha. Senol Hocaya güvenim sonsuz.. Senol Günes Adam gibi adamdir.

yavuzbaha
22.02.2012, 23:12
Trabzonspor ne zaman kafaya oynamışsa hep hocası Şenol ken oynamıştır...fakat çok enterasan bir vaziyet var ki Şenol hocamız tdirektörülük hayatında hep yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiğinde kaybeder...bu metafizik bir olay,bilimsel açıklaması yok

Erkan SÜNGER
22.02.2012, 23:18
Önemli Olan Futbolcuların Kalitesi Degildir Önemli Olan Takım Olabilmektir...

Örnek Verilen Bazı Takımlar Takım Oyununu İyi Oynayan Ekiplerdir...

Geçen Sene Biz Şampiyon Olduk(!) Ama Bu Kağıt Üstünde de Olmuş Olsa iidi Şu An Türkiyenin En İyi Orta Sahası Olan Selçuk En iyi Defansı Olan Egemen Halen Bizde Ve Kurulu Bi Takımımız Olurdu Bunların Üzerine Adrian Henrique gibi Oyuncular Takviye Edilse Şu An Herkes Bu Futbolcuları Konuşuyor Olurdu Tahminimce Ama İyi Manada...

Bugun Sivasın Yapabildiklerini Biz Yapsak Harika Olurdu Adamlar Basıyor Koşuyor Mücadele Ediyor Takımımızda Bu Mücadeleyi Verecek Oyuncu Bulunmamakta Bu Transferleri Kim Yaptıysa Hatası Şuydu Alınan Futbolcuların Hepsinin Olcan Gibi Takıma Alışması Ve Katkı Sağlaması Gecikti Yada Isınamadılar.

Transferde Herkes Fikrini Söylüyor Birisi Şenol Güneşin Bilgisi Dahilindeydi Diyor Birisi Değildi Diyor. Ben Değildi Diyenlerin Oldugu Taraftayım Senol Güneş Henrique Demedi Klose Dedi Ama Klose Alınamayınca Alınacak Olanada İtiraz Etmedi Tek Hatası Budur Bence Arkadaşlar...

Herkes Dakika 70 e Kadar Değişiklik Yapmıyo Diye Eleştiriyor Hocayı Colman Maçta Kötü İken Colmana Sallayanlar Hadi Colman Bu Takımdan Gitsin Diyenler Almasın Kadroya Diyenler 11 e Alınmadıgında Neden Colman Yok Deniyo Adriana Onca Para Verildi Niye Oynamıyo Diye Sorulan Sorunun Cvbı İse Tahminimce Hoca Adrianı İyice Yıpratmak İstemeyişindendir Çünkü Adrian Gerçekten Çok Katkı Sağlayabilecek Bi Futbolcudur Ama Zamana İhtiyacı Var Burak Geldiğinde Nasıldı Şimdi Nasıl Adrianda Zamanla Çok Katkı Vereceğini Düşünüyorum Elde Futbolcu Olmadıgından Sistem Değişikliğine de Gidemiyor Hoca Belki Vittek Olsaydı Böyle Sorun yaşamıcaktık...

Şenol Güneş Eleştirilmicek Bir T.D değildir. Fakat İstifa Etsin Diyilebilecek Bi T.D de değildir. Madem Bu Kadar İyi Bi Teknik Adam Değil Senol Hoca Neden Dünya Sıralamasında Türkiyedeki En iyi Olarak Görünüyo Neden İstanbul Yalamaları Tarafından Sevilmiyo Dünya Kupasında Ona Yapılanlar Ortada Herkes Gördü Yok Terim Gelsin Yok Kenara Çekilsin Orda da İstanbul Takımlarının ezik Taraftarlarının Yaptıkları yorumlarla Paralel Yorumlar Yapılıyo O Takımıda Terim Kurmuştu Şenol Güneş Başarı Sağladı Şimdide Biz Aynını Diyoruz Ersun Kurmuştu Şenol Aldı Yürüdü Çok Saçma Bi Mantık Madem ii Takıma T.D nin Bi katkısı Olmuyo O Zaman Hocayı İstifaya Çağırma Mantıgı Nedir... Tuhafız Valla Tuhaf Tşk Ederimm....

Erkan SÜNGER
22.02.2012, 23:20

Yalnız O Kirli Eller fenerlilerin Kirli Elleri Abi Bizim Kirli Bi Tarafımız Yok Siz İstemiyor Olabilirsiniz Siz İstemediğiniz İçin O Şampiyonluk Kazanılmamış Sayılmıyor Geçen Sene Şampiyon Oldugumuza İtiraz Edecek Kimsenin Yanımızda Trabzonspor Kimliği İle Oturacak veya Oturuyor Olması Saçma Olur

krivetz
22.02.2012, 23:25
Trabzonspor ne zaman kafaya oynamışsa hep hocası Şenol ken oynamıştır...fakat çok enterasan bir vaziyet var ki Şenol hocamız tdirektörülük hayatında hep yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiğinde kaybeder...bu metafizik bir olay,bilimsel açıklaması yok

şike,teşvik? yeterli bir açıklama değil tabi siz de haklısınız..

Harun
22.02.2012, 23:25
Bu durumu Şenol Güneş'in başarızlığı olarak gösteremezsinizde.

Oyuncu tercihleri ve oyunu okuma eksiklikleri benim için başarısızlıktır.Ben genelleme yapıyorum.Geçen sezon için yazmıyorum.

''Şenol Güneş şampiyon olamaz, olmamalı.
Bir tek o eksikti kariyerinde, o da oldu mu nasıl eleştireceğiz yahu?''

Siz eleştriği şapiyonluğamı endeksliyorsunuz?yani takımı şampiyom yapan adam eleştirilmez mantığında mısınız?
O zaman tartışmanın luzumu yok.

Yaşar
22.02.2012, 23:27
Oyuncu tercihleri ve oyunu okuma eksiklikleri benim için başarısızlıktır.Ben genelleme yapıyorum.Geçen sezon için yazmıyorum.

Siz eleştriği şapiyonluğamı endeksliyorsunuz?yani takımı şampiyom yapan adam eleştirilmez mantığında mısınız?
O zaman tartışmanın luzumu yok.
Yok canım.
Sadece ''şampiyon yapmadı'' düşüncesi çürüyor olacak.

Harun
22.02.2012, 23:29

Peki neden her seferinde de gitme gereği duymuştur?

Samet Türkmen
22.02.2012, 23:31
* Şenol Güneş'i çok ağır eleştirebilmek için önce başka bir Hoca gelip bu takımda Şenol Güneş'ten ileri gidecek, sonrasına bakarız ! Eleştirirken'de dikkat edelim arkadaşlar...

Abi Şenol Güneş için belden aşağı vurduğumu iddia ediyor lazsar adlı üye. Ben o gruptan değilim. O mesajı düzenle lütfen :) Böyle birşey yok.

Fatih Öztürk
22.02.2012, 23:34
ziya doğan her ne cehennemin dibindeyse alalım gelelim şunu.
çağdaş atanıda alır forvete koyar.herşey esikisi gibi rayına oturur.

Oruç
22.02.2012, 23:36
Peki neden her seferinde de gitme gereği duymuştur?

Taraftar yüzünden olmasın ?

Bildiğiniz başka bir şey varsa, aydınlatın lütfen.

Harun
22.02.2012, 23:37
Taraftar yüzünden olmasın ?

Bildiğiniz başka bir şey varsa, aydınlatın lütfen.

Taraftar başarılı birinin gitmesini ister mi?

Oruç
22.02.2012, 23:48
Taraftarın başarı kriterine ulaşmak ne mümkün.

Tyler Durden
22.02.2012, 23:55
mesajlar niye siliniyor arkadas,
siz silin diye mi yaziyoruz.bir belden asagi vurmadir gidiyor,
kim senol hoca hakkinda belden asagi vurmus.belki ben kacirmisimdir,bir soyleyin
bizde kendimize ceki duzen verelim..
belden asagi vuran kullanici yukarida hala yaziyor.
degisik basliklarda israrla siz bilmem proteinken diye adam pekala
belden asagi vuruyor zaten..
buna ses cikarmayan yoneticiler bizim mesajlari siliyor..
ayni seyi ben yazsam aninda ceza alirim.
ustte arkadas guzel bir tespitte bulundu.senol hocanin kisiligi ve karakteri hocaliginin onune gecmis.bir elestiri
yazinca herkes dusman gormus gibi saldiriyor.

MehmeTS_ADANA
23.02.2012, 00:10
Senol Günes gibisi gelmez birdaha. Senol Hocaya güvenim sonsuz.. Senol Günes Adam gibi adamdir.

%100 katılıyorum adamlığı yeter

TS0661
23.02.2012, 00:53
şenol güneşi yerden yere vuranlar için aykut kocaman diyorum..sizi o paklar..şenol hocanın hatası yok mudur vardır eksiği de vardır mutlaka..transfer konusunda ya iyi isimler belirleyemiyor yada yönetim bu işlerle ilgileniyor eline yüzüne bulaştırıor şenol hocada kriz çıkmasın diye sessiz kalıyor..benim eleştirim de bu..kısaca eleştirilebilir ama yerden yere vurmak edepsizliktir..şenol hoca gitse yerini çok ararsınız..broos, ziya doğan örnekleri var ortada :D

Yaşar
23.02.2012, 00:57
mesajlar niye siliniyor arkadas,
siz silin diye mi yaziyoruz.bir belden asagi vurmadir gidiyor,
kim senol hoca hakkinda belden asagi vurmus.belki ben kacirmisimdir,bir soyleyin
bizde kendimize ceki duzen verelim..
belden asagi vuran kullanici yukarida hala yaziyor.
degisik basliklarda israrla siz bilmem proteinken diye adam pekala
belden asagi vuruyor zaten..
buna ses cikarmayan yoneticiler bizim mesajlari siliyor..
ayni seyi ben yazsam aninda ceza alirim.
ustte arkadas guzel bir tespitte bulundu.senol hocanin kisiligi ve karakteri hocaliginin onune gecmis.bir elestiri
yazinca herkes dusman gormus gibi saldiriyor.
Sana kim saldırdı yahu.
Sen bana saldırdın.
Yaşımdan girdin, edebimden, adabımdan çıktın.

muratfındıkoğlu
23.02.2012, 00:59
güneşin battığı yerden güneşin doğuşunu seyretmeye geldik ............

yektakurtulus
23.02.2012, 03:17
günes gelmez ama mourinhonun varisini bekleyin geliyorum az kaldi

zarge
23.02.2012, 15:59
:sevinç:Arkadaşlar, alnımızın akıyla hep birlikte bugünlere geldik.Tarih bunu yazar, biz ilkeli ve dürüstlükle, emek verdik parayla yapılan işleri biz emekle yaptık.Hakkınızı Helal Edin.. Şenol GÜNEŞ :sevinç:

zarge
23.02.2012, 16:01
Hakkını sen helal et hocam, bizim hakkımız 1000 kez helal olsun sana

http://dikoyna.com/wp-content/uploads/senol_gunes_selam.jpg

Tekke
29.04.2012, 23:12
ARKADAŞLAR, BUGÜNKÜ TÜRKİYE Gazetesinden, Trabzonsporlu Sadık Söztutan yazdı, çok üzüldüm:(((

"Şenol Güneş bırakabilir
Bu bir tahmin...
Şike “savaşı” en çok onu yordu.
Yetersiz bir kadro ile ligin üst katında kalmak en çok onu yıprattı.
Ligin en yaşlı yerli teknik adamı Güneş’in Süper Final sırası veya sonrası, yani bir ay içinde istifa edebileceğini düşünüyorum.
Bakalım."

En çok da üzüldüğüm yetersiz kadro ile cümlesi (ki %100 doğru), bu kazmalarla adam takımı 3. yapıyor, al Jaja-Selçuk gibi ortalama 2 adam lider yapıyor.

Böyle hoca bulamayız ve giderse eski 5.6. lıklara döneriz :((

Mehmet Zeki
29.04.2012, 23:26
“YASAT KI, YASAYASIN” - Mustafa Akcay

http://i.imgur.com/CCLVa.jpg

Senol Gunes Baskan hoca ise Mustafa Akcay. Olmaz mi :)

Cengiz Çubukcu
29.04.2012, 23:32
bence de Şenol Güneş'in başkan ya da sportif direktör olduğu Mustafa Reşit Akçay'ın da teknik direktör olduğu bir kulüp olmalıyız...

Burak Sahin
30.04.2012, 00:13
yahu o bu degilde su senol hoca icin elestirilemez ondan baskasiyla biz yapamayiz diye direten arkadaslardan birinin aykut ve colmani ayni kefeye koyup ne farki varki diye yazmis ya aman allahim kendimi nerelerden asagi atsam :)