PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir 1461 Vardı Ne Oldu Ona

M.S.SOFU
03.01.2012, 12:52
Yazıma başlamadan önce kulüpten yapılan son açıklamayı bir yazalım,yazıyı da bu şekilde şekillendirmiş oluruz.

İdari Menajerimiz Serkan Ünver’in Açıklamaları
İdari Menajerimiz Serkan Ünver, geride kalan ligin ilk yarısıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu.

Ünver'in açıklamaları şöyle: “2011-2012 futbol sezonunun ilk yarısı oynamış olduğumuz Eyüpspor maçıyla tamamlanmış oldu. 2 maç eksikle tamamlanan ilk yarıda takımımız toplamış olduğu 24 puan ve averajla puan tablosunda 4. sırada yer aldı. İlk yarı periyodunda takım olma yolunda oldukça mesafe kat eden ekibimiz yönetim kurulu, teknik ekip ve sporcu kadrosuyla birlikte bir aile ortamı oluşturmayı başarmıştır.

Takımımız sezon öncesi hazırlıklarına M. Ali Yılmaz Tesisleri’nde başlamış olup 2.etap çalışmaları için Nevşehir Avanos’ta kamp yaparak lige hazırlandı. Sezon içerisinde yapılan bir çok etkinlik bu huzurlu ortamın doğmasında etkili olmuştur. Etkinliklerimiz ilk olarak sağlık muayenelerinde yer almayan diş sağlığı konusunda Dr. Levent Yaltı tarafından tüm takımımıza diş sağlığı taraması yapılmasıyla başlamış olup daha sonra Amerikan Dil Kursları sponsorluğunda takımımıza haftada iki gün olmak üzere Sayın Arzu Aydın Karlankuş tarafından İngilizce kursu verilmiştir. Çağdaş Drama Derneği Trabzon Temsilcisi Sayın Ümit Arslan önderliğinde bütün maç kamplarında en az 2 saat süreyle drama eğitimleri alan sporcularımıza, ayrıca sezon içerisinde çeşitli aralıklarla kişisel gelişimlerine katkı sağlama adına KTÜ İşletme Fakültesi Bölüm Bşk. Prof. Taner Acuner ve kulübümüz bünyesinde görev yapan Uzman Psikolog Dr. Faruk Bozkır tarafından eğitim seminerleri verilmiştir. Değişen futbol oyun kuralları ise Hakemler Derneği Asbaşkanı Sayın Yalcın Köroğlu tarafından takımımıza çeşitli zaman aralıklarında ders olarak verilmiştir.

Sporcularımızın gelişimlerine katkı sağlayıp takım olma olgusunu güçlendiren bu tarz eğitimlerimiz ligin ikinci yarısı boyunca daha da zenginleştirilerek devam edecektir.

İlk yarı sonucunda yapılan değerlendirmeler neticesinde takımdan ayrılması gereken sporcular belirlenip açıklanmıştır. Ayrılan oyuncularımızın yerine teknik ekibin isteği ve yönetim kurulumuzun onayı ile kaliteli 2-3 oyuncu alarak transferi kapatmayı planlamaktayız.

2. yarı hazırlıklarına yarın (Perşembe) Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde başlayacak olan takımımız 05 Ocak 2012 tarihinde Antalya Belek’te kampa girecek. Ekibimiz 15 Ocak 2012 tarihinde Ankara’da oynayacak olduğumuz Kızılcahamamspor A.Ş. müsabakasına kadar hazırlıklarını Antalya’da devam ettirecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım”

Bilindiği gibi 1461 Trabzonspor, Ttrabzonspor’a oyuncu yetiştirmek amacıyla kuruldu ve aradan geçen 2-3 yıla rağmen hiçbir oyuncunun Trabzonspor’a katılamaması,lig içerisinde alınan kötü sonuçlar,bank asyaya çıkılamaması,türkiye kupasında gruplara kalınamaması gibi olaylar Trabzonspor taraftarının hevesini kırdı.Bir süre forum sayfalarında kulübün varlığı ve verimliliği yoğun olarak tartışılmasına rağmen Mustafa Akçay’ın getirilmesiyle yeni bir süreç başlamış oldu.Hala skora göre yorum yapılsa da kulübün amacı dahilinde işler şu an oldukça iyi görünüyor.Kadırga TV’nin de içerideki maçları yayınlamasıyla taraftar artık daha çok ilgi gösteriyor ,bilgi sahibi oluyor.Hatta bir çok zaman 1461 başlığında neden bu oyuncu A takımda oynamıyor diye yazılar görüyoruz.

Serkan Ünver’in açıklamaları oldukça heyecan verici.Çalışmalar bu şekilde devam ederse 1461 uzun vadede bir Gençlerbirliği olur.Eğer üzerine o noktadan sonra daha fazla düşülür ve ar ge çalışmaları yapılmaya devam ederse bir Psv,bir Twente olur ve umarım boynuz kulağı geçer.
Sadece çalışmaya bu şekilde devam edilmeli.süreklilik çok önemli.ve bir de burada oynayan oyuncuları medyanın ve taraftarın gözü önünden uzak tutmak gerekir.Türk taraftar profili göz önüne alındığında skor yorumcuları bu kulüpteki heyecanı kırar.Şu an göz ardı edilmesi bir bakımdan oldukça iyi aslında.

Bilim her zaman en büyük artımız olacaktır.
Eski zamanlarda Aristo ve diğer bilim adamları bilimi savundukları için kilise tarafından engizisyon mahkemelerinde katledildi.Bu savaş hala devam etmektedir.

Para ile her şeyi yapmaya çalışan açgözlü karaktersizler,bilim ile yaptıkları işin içini dolduran düşünen ve mantıklı insanlar.Bu savaş devam edecek ve sonunda kazanan bilim insanları olacak.Bugün Türk futbolu neden geride diye soru soranlar aslında Türk futbolunun geri kalmasındaki en büyük nedeni oluşturuyorlar.Çünkü sürekli aynı soruyu sorup karanlığa küfrediyorlar ve bir çözüm üretmiyorlar.Oysa bir çok kez aşağıdan çalışmalar yapılıyor ve bu adamlar bunu görmemeye devam ediyor.Bazı kulüpler özellikle gençlere yönelmiş durumda ki bunların başında Gençlerbirliği ve Kayserispor gelmekte.Bu takımların avantajı şampiyonluğa oynamıyor olmaları ve üzerlerinde çok büyük bir baskı olmaması.Mesela Trabzonspor’da uzun vadeli bir proje olmamasının en büyük nedeni budur,Trabzonspor her sene şampiyonluğa oynamak zorundadır ve sonunda şampiyon olamazsa tüm sistem baştan değişir.Bu oyuncu yetiştirme işini Trabzonspor’da yapamayacağımız baştan bellidir,çünkü gerek insan yapısı gerekse kültür olarak oldukça tez canlı insanlardan oluşuyor taraftar grubumuz.Gençlerin gelişmesi sabıra bağlı olduğundan bunu Trabzonspor’da yapmak çok zordu ve bu bağlamda 1461 kuruldu.Yapılan planlamaya göre 1461 Trabzonspor oyuncu yetiştirecek,gençlere maç tecrübesi kazandıracak,aynı zamanda eğitim verecek.Böylece hem devlet,hem vatandaşlar, hem Trabzonspor kârlı çıkacak,ayrıca spor adamı yetiştirilmiş olacak.

Genç denildiği zaman akla ilk gelenlerden biri eğitim ve öğretim tabii ki. Bu bağlamda hemen dibinizde KTÜ gibi bölgenin ve ülkenin önemli bir üniversitesi varken sorun yaşamamanızda büyük bir avantaj.
Bunları görmek ve değerlendirmek gerekir.

Yapılan çalışmalara neler eklenebilir?

Öncelikle slogan çok önemli. Taraftarlar arasında bir slogan yarışması yapılıp kulüpte futbolcuların sahaya çıktığı yere bu seçilen slogan yazılmalı.Bu durumun aynısı Trabzonspor içinde geçerli.
Mesela 1461 Trabzonun misyonu Trabzonspora oyuncu yetiştirmek vizyonu Türk gençlerini spor vasıtasıyla ahlaksızlık ve disiplinsizlikten uzak tutmak olduğu düşünülürse bu ifadeleri içeren en iyi slogan seçilip gerekli yerlere yazılmalı.

Benim tavsiyem futbolculara çok temel olarak, özellikle seçimler konusunda, iktisat teorisi dersi verilmeli,oyun teorisi ayrıntılı olarak anlatılmalı.Sporcuların antrenman bilgilerini ve gelişimlerini kaydeden bir bilgisayar programı sanırım KTÜ deki bilgisayarcılar tarafından rahatlıkla yapılabilir.Form durumları takip edilebilir.
Bütün maçlarımız bütün oyuncularımız kayıt altında tutulmalı.Biz oyuncuyu değerlendirirken maçkolikten kaç gol atmışa değil kendi kulübümüzdeki kaç km e koşmuş kaç pas hatası yapmışa bakmalıyız.
Ar ge çalışmaları oyunu okuma konusunda geliştirilmeli.Millet türbülent diye dalga geçiyor ama ben çok önem veriyorum.
Yine oyunculara özellikle dünya görüşü kazandıracak kitaplar okunması telkin edilmeli,temel erdemler kazandırılmalı.Kültürün önemi ve bir kültüre mensup olmanın insana neler kazandıracağı anlatılmalı.

Dediğim gibi bilim bizim en büyük artımız olacaktır.

Ben bundan sonra takımımı değiştirmeye karar verdim.şu an 1461 de ki bu durum bana çok heyecan veriyor ve bundan sonra 1461 i destekleyeceğim.
Umarım yönetimde ve takımın idaresinde tek seslilik sağlanır ve şu mevcut düzen bozulmaz.Üniversite ile ilişkiler çok önemli,takım yönetimi gerekirse Trabzonsporla arasını bozsun ama üniversite ile ilişkiler kopmasın.

Ender Kuyumcu
06.01.2012, 02:16
akçay'ı başa getirerek ölü olan bir projeyi tekrar canlandırmaya çalışıyorlar, umarım başarılı olur.

Barış Burak
06.01.2012, 10:26
1461, bu zamana kadar başarısız bir performans sergiledi ancak,bugün için bunu söylemek doğru olmaz,takip edildiğinde bank asyanın en güçlü adaylarından biri oldukları anlaşılabilir.

Üstelik forumda 1461 Trabzon başlığımız var ve bu başlığı oraya taşıyorum.

İyi forumlar.

Fatih Bayrakdar
06.01.2012, 17:11
Başlı başına fiyasko ...

Altyapı , Pilot Takım , Kadrodaki genç oyucuların çürütülmesi ...

Kangren vaziyette çözülmeyi bekliyor ...

M.S.SOFU
06.01.2012, 21:18
ben yazıda belirttiğim gibi ısrarla 1461 den çok ümitliyim

sadece yeri ve zamanı geldiğinde alttan gelen iyi oyuncuları oynatmaya cesaret eden ve takıma monte edebilen bir t.d. gerekecek.

Uğurtan
07.01.2012, 01:53
Yazı sahibinin emeğine sağlık.

1461 Trabzon için zaman ayırması kafa patlatması bile başlı başına önem arzediyor diye düşünüyorum.

Bu açıdan teşekkür ederim kendi adıma.

Gelelim diğer bir kısıma.

1461 Trabzon'un kadro yapılanmasından hocasının ne düşündüğüne...

Yayınlanmış maçlarından, şuanki ligindeki durumuna kadar tüm ilgili haberlerinden mahrum olan.

Umrunda da olmayıp gelip burada "kötü" "gereksiz" "kangren" v.s gibi 20 saniyeyle geçiştirenlere laf saymayacağım. :)

Onları "hiç" bu konu ile alakalı "saymıyorum" zaten ;)

O yüzden bu yazı mühim. Bu ilgi mühim.

Yazıyla alakalı tek katılmadığım düşüncem ise şu;

1461 Trabzon benim görüşüme göre bir "La Masia" olmalıdır.

Bank Asya'da kalıcı. Her sene 1 futbolcu verir düzeye gelmesi kafidir.

Zaten Trabzonspor ile aynı ligde oynaması sözkonusu değildir.

Yasal olarak. :)

M.S.SOFU
08.01.2012, 20:13
çok acayip hayallerim var uğurtan hocam çok acayip hayallerim var.

düşünsene trabzonspor bugüne kadar niye böyle iyi yerlere geldi,anadolunun fakir çocukları sermayeye nasıl kafa kaldırdı,renklerimizi nereden aldık?
şehre 2. bir takım ve şehrin ikiye bölünmesi gerekiyor.
bu durum bizi daha da ileriye götürecektir.
taraftar sayısına takılmamak lazım.
bu takım bank asyaya çıktığında ayrı bir tüzel kişiliğe sahip olsun,bank asyadan süper lige çıkıncıya kadar transferler oyuncu kiralamalar devam eder.takım süper lige çıkınca ankaragücü ankaraspor olayına düşmemek için transfer yapılmaz,ortam biraz gerilir,trabzonda tribünde yer edinemeyen çocuklar 1461 taraftarı olur.şehir ikiye bölünür,trabzonsporun mevcut felsefesi(yabancı oyuncuları oynatıp lig şampiyonluğu) aynen devam eder.
1461 ise genç futbolcuları oynatmak felsefesiyle bir eğitim yuvası olarak faaliyetlerine devam eder,ayrıca etliye sütlüye hiçbir şeye karışmaz(misal hes gibi projelere girrşmezse) vergi avantajlarından faydalanır onu bile düşündüm :)böylece 1461, trabzonsporu geçer.nıhahaha.... :D

bu arada 1461 için sloganı buldum : kardeşlik (brotherhood yazınca daha karizmatik duruyor :P )

Uğurtan
11.01.2012, 00:35
Trabzon şehri kendi sosyolojik ve kendine has yapısıyla 2. ciddi bir takımı kaldırmaz. :)

Tahmin edemeyeceğimiz derecede şeylere gebe olur bu durum.

Ortada sadece Trabzonspor varken bile ilçe takımları çekişmesi ortada...

Felaket olur. :)

Uzunoğlu
11.01.2012, 01:02
Bu takımın bu yıl için Bank Asya hedefi yok

Olursa elbette memnuniyet duyulur ama Bank Asya hedefi 3 yıllık bir süreç gerektiriyor

Ayrıca takım bilimsel metodlardan tahmin edemeyeceğiniz kadar çok faydalanıyor

Gelecek yılın transferleri bile neredeyse belli

Seçilmiş oyuncular takımlarında takip ediliyor

Röportaj yaparken Mustafa Reşit Akçay'a bir oyuncu sormuştum var mı aslı astarı diye

Masasında takip edilen oyuncuların kağıtları arasında o oyuncunun kağıdını zor buldu varın gerisini siz düşünün :)

Sefa
11.01.2012, 01:10

Olursa elbette memnuniyet duyulur ama Bank Asya hedefi 3 yıllık bir süreç gerektiriyor

Röportaj yaparken Mustafa Reşit Akçay'a bir oyuncu sormuştum var mı aslı astarı diye

Masasında takip edilen oyuncuların kağıtları arasında o oyuncunun kağıdını zor buldu varın gerisini siz düşünün :)

Takım doğru yolda sabredilirse meyvelerini toplayacağımız kesin. Kurulduğu zaman gelseydi Mustafa Hoca Trabzonspor meyveleri toplamaya başlamıştı belkide.. Şenol Hoca ve Mustafa Hoca Trabzon'da kaldığı sürece iyi şeyler bekliyor bizi.. Anahtar kelime " sabır "..

M.S.SOFU
11.01.2012, 11:29

daha ayrıntılı bilgi istiyoruz
gerekirse bmn adına röportaj yapılsın mustafa hocayla
bilgilendirilmemiz gerekiyor.
bilgi sorunumuz var bu konuda
uygulanan bilimsel metodların anlayacağımız şekilde açıklanması gerekiyor.
transferlerin ve oyuncuları izlenmesi harika gelişmeler.

çünkü bu takımın desteğe değil ama takip edilmeye ve takip edildiklerini bilmeye ihtiyacı var.
belki de üzerlerinde çok fazla baskı olmasın diye gözlerden ırak tutulmaya çalışılıyor,bu da bir strateji olabilir.

M.S.SOFU
11.01.2012, 11:32
Trabzon şehri kendi sosyolojik ve kendine has yapısıyla 2. ciddi bir takımı kaldırmaz. :)

Tahmin edemeyeceğimiz derecede şeylere gebe olur bu durum.

Ortada sadece Trabzonspor varken bile ilçe takımları çekişmesi ortada...

Felaket olur. :)

evet yaşanan gerginliklerin nasıl önüne geçileceği sorunu çözüldüğü takdirde 2. takım başarıya ulaşır
benim de en büyük düşüncem bu.
gerginlik yaratalım ama belli bir seviyede kalsın
galiba bir sosyoloji profesörüne ihtiyacımız var :D

Y.Çuvalcı61
11.01.2012, 14:19
Barış memiş 2.yarı dönüyor dimi sahalara???

Sefa
11.01.2012, 14:23
Barış memiş 2.yarı dönüyor dimi sahalara???

1 senesi daha var..

TAHSİN 61
12.03.2012, 15:38
Mustafa Hoca 1461 takımına bir piyangodur ikramiyedir. Bu takımdan cok büyük şeyler kazanıcaz..

İslam Sezer
12.03.2012, 16:20
bu takımın bank asyaya çıkması çok önemli.ben inanıyorum ki orda iddiali ve güçlü bir takım olacak ve Trabzonspora bolca oyuncu kazandıracak...

Y.Çuvalcı61
12.03.2012, 18:17
şu takımın 2 stoperi'de m.yumludan daha iyi zaten aytaç,yerine m.yumluyu seçilmesi beni şaşırtmıştı,trabzonlu olduğu için bence mustafa yumluyu aldılar a takıma,mustafa hoca 3 yıllık bir projenin ardından bankasya hedefini koymuşken daha ilk yılda bu kadar başarı yeteri kadar tamin edicidir...

Mustafa Çolak
18.03.2013, 21:04
Kapatılması gereken bir başlık :)