PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Politikamız ve Yanlışlarımızın Maliyeti.

Faik Yılmaz
26.12.2011, 11:21
TRANSFER POLİTİKASI

2010-2011 sezonu sonunda 8 tanesi as kadroda oynayan oyuncular olmak üzere 13 kişi çeşitli nedenlerle kadrodan gönderilmiş çekirdek kadro dağıtılmıştır.

Bunun yanında Egemen , Selçuk gibi yerlerinin doldurulması zor olan oyunculara bir de bonservis ödenmeden yollanmas ve yerilerine alınan oyunculara tonla para vermemeiz nedeniyle çift taraflı zarara uğradık….

Gabriç , Faty ve Bruls gibi alınmalarında para harcanan oyuncularıysa kadroda olmadıkları için listeye koymadım. Ama maliyetleri çok fazla ve birde Gabriç ile Brulsun klübünmüz aleyhine açtıkları davalarda var…. ( Yaklaşık 5 milyon euro tutuyor)

Yönetimin as kadro dağılırken gerekli çabayı göstermediği ayan beyan ortadadır…

Şimdi bu yılki transferlerimizi irdeleyelim….

2011-2012 sezonu transferlerimiz.

Toplam 12 kişi.....

Zokora : 5.000.000 Euro bonservis (1.000.000 menejer.)
Volkan : 3.600.000 Euro bonservis
Henrigue: 4.000.euro bonservis ( 360.000 euro menejer)
Adrian : 5.250.000 euro bonservis ( 385.500 euro menejer)
Celutska : 900.000 euro bonservis ( 325.000 euro)
Aykut : 1.300.000 tl bonservis
sapara : 200.000 euro bonservis ( 285.000 euro menejer)
Vittek : 600.000 euro bonservis) ( 285.000 euro menejer)
Sercan : 250.000 tl bonservis
Halil : ( 250.000 euro menejer)
Eren : ( 250.000 tl menejer)
Barış: ( 220.000 euro menejer)

Bonservis Bedelleri Toplamı : 50.425.000 tl

Menejerlik Bedeli Toplamı : 8.016.250 tl

Görüldüğü üzere transfer politikamız tam bir fiyaskodur. Oyunculara verilen fahiş bonservis bedelleri yanında menejerlere ödenen paralar ayrı bir rezalettir…

Sanki Ronaldinyoyu alıyoruz Zokora nın menejerine oyuncu kparası kadar tam 2.500.000 tl para ödüyoruz…

Saparanın takımına 200.000 Euro menejerine 285.000 euro ödüyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle saçma bir örnek daha yoktur heralde…

Daha topra ayak değtirmeyen Barış Özbekin menejeri ise 550.000 milyarı cebine koymuş çatır çatır yemekte bizse hala sakat aldığımız oyuncunun iyileşmesini beklemekteyiz…

Oyunculara verdiğimiz yıllık ücretler ise bu rakamlara dahil değildir…..

Yaklaşık 20 milyon euro da onu dersek aldığımız oyuncuların toplam maliyeti 100 milyon Tlyi bulmaktadır….

Şampiyonlar liginden gelen 50 trilyon ve çeşitli kaynaklardan gelen bir o kadar paraya rağmen borcumuzun azalmaması hatta son resmi rakamlara göre 100 milyon tlyi bulmasıda da bu yüzdendir…..

Görüldüğü üzere transfer politikamız tam bir fiyaskodur ve bu mesele tartışılması aynı hatalara bir daha düşülmemelidir….

Not : Yukarıdaki rakamlar ve isimler tamamen 42. dönem Yönetim kurulu faaliyet raporundan alınmıştır.

Faik Yılmaz
26.12.2011, 11:28
hazırladığım formatı buraya aktarırken bazı sorunlar oluştu giderince başlığın amacınında anlayacaksınız....

cahana
26.12.2011, 11:30
kısa ve öz ne yazık ki biz bu işi beceremiyoruz.

winner
26.12.2011, 11:42
Hepsini geçtimde Trabzonspor formasıyla tek maça çıkmayan Brüls'e 3.5 milyon euro ödenirse bu parayı işin sorumlusu kimse onun cebinden ödemesi lazım.

Brüls gibi furbolcu bu parayı avrupa da 7-8 yılda zor kazanır...

krdnz
26.12.2011, 11:47
Güzel çalışma,eline sağlık.

Transferde biraz daha dikkatli olsak borcu sıfırlamak zor değil.

Murat'
26.12.2011, 12:11
Bu sene ödenen toplam menajerlik ücreti yaklaşık 4 milyon euro. Buradan para yiyenler yoktur umarım.

Tekke
26.12.2011, 12:33
İnanılmaz, Jaja =Henrique ??? Adrian ise daha pahalı :(

Tamam disiplinsizdi ama, bu ikisi onun ayakkabısını boyayamaz :(

Faik Yılmaz
26.12.2011, 12:39
Düzeltebildiğim kadar düzelttim......

Tabloları tam olarak aktaramadım...

biraz düzensiz oldu kusura bakmayın....

Sefa
Menajerlerden nefret ediyorum deyip onlara bu paraları dökmek nasıl bir aklın mantığıdır bilemiyorum..

Ömer Faruk61
Yazık yahu 2000 li yıllarda Dünya Şampiyonu olan Trabzon Lisesi Oyuncuları neredeler Ey TRABZON???

Yazıklar Olsun..Şampiyonlar Ligi parası filan beklemeyin çoktan hiç olmuştur...

Faik Yılmaz
26.12.2011, 12:54
Daha durun yönetim kurulu raporunda ne inciler daha var.....

YATTARA DA PARASININ PEŞİNDE
Senelerce formasını giydiği Trabzonspor'dan sezon başı ayrılarak Al Shabab takımı ile anlaşan Ibrahima Yattara kulüpten alacağı olan 900 bin Euro'yu tahsil etmek için FIFA'ya başvurdu. Başkan Sadri Şener'in "Ona çok kızgın olduğum için parasını vermiyorum. Ama zamanı gelince vereceğiz tabii ki" demesine karşın FIFA'dan bu konuda arabuluculuk yapmasını isteyen Gineli yıldızın talebine henüz cevap gelmediği, Trabzonspor'un da bu konuda gerekli savunmaları hazırladığı kaydedildi.
BİR BRÜLS EKSİKTİ
Fırtına'ya dava açan bir diğer isim ise 2008 yılında Belçika'nın Eupen takımından transfer edilen ve bir kez bile Bordo-Mavili formayı giymeden gelişimini devam ettirmesi için Hollanda'nın MVV takımına verilen Christian Brüls...
Bordo-Mavili yöneticiler, Brüls'ü MVV'ye verdiği sırada sözleşmesine '2 yıl içinde bedelsiz Trabzonspor'a gider' maddesi koydurmasına karşın geri almadı. Hollanda ekibinden 3 ay para alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini feshederek Westerlo'ya giden Brüls, alacaklarını bahane ederek Trabzonspor aleyhine tam 3 milyon 700 bin Euro tutarında tazminat davası açtı.
DRAGO GABRİC
2 milyon 500 Euro: 6 milyon 208 TL
CHRİSTİAN BRÜLS
3 milyon 700 bin Euro: 9 milyon 187 bin TL
İBRAHİMA YATTARA
900 bin Euro: 2 milyon 235 bin TL

TOPLAM: 17 milyon 630 bin TL

onurcan
26.12.2011, 12:57
Yazık yahu 2000 li yıllarda Dünya Şampiyonu olan Trabzon Lisesi Oyuncuları neredeler Ey TRABZON???

Yıllardır kendi kendime bu soruyu soruyorum ben de...

Misina
26.12.2011, 15:22

Yazıklar Olsun..Şampiyonlar Ligi parası filan beklemeyin çoktan hiç olmuştur...

O takımdan bir tek Ergin Keleş süper ligde gerisi tff 2.ligde çeşitli kulüplerde futbol yaşantılarını sürdürüyor.

Daha durun yönetim kurulu raporunda ne inciler daha var.....

YATTARA DA PARASININ PEŞİNDE
Senelerce formasını giydiği Trabzonspor'dan sezon başı ayrılarak Al Shabab takımı ile anlaşan Ibrahima Yattara kulüpten alacağı olan 900 bin Euro'yu tahsil etmek için FIFA'ya başvurdu. Başkan Sadri Şener'in "Ona çok kızgın olduğum için parasını vermiyorum. Ama zamanı gelince vereceğiz tabii ki" demesine karşın FIFA'dan bu konuda arabuluculuk yapmasını isteyen Gineli yıldızın talebine henüz cevap gelmediği, Trabzonspor'un da bu konuda gerekli savunmaları hazırladığı kaydedildi.
BİR BRÜLS EKSİKTİ
Fırtına'ya dava açan bir diğer isim ise 2008 yılında Belçika'nın Eupen takımından transfer edilen ve bir kez bile Bordo-Mavili formayı giymeden gelişimini devam ettirmesi için Hollanda'nın MVV takımına verilen Christian Brüls...
Bordo-Mavili yöneticiler, Brüls'ü MVV'ye verdiği sırada sözleşmesine '2 yıl içinde bedelsiz Trabzonspor'a gider' maddesi koydurmasına karşın geri almadı. Hollanda ekibinden 3 ay para alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini feshederek Westerlo'ya giden Brüls, alacaklarını bahane ederek Trabzonspor aleyhine tam 3 milyon 700 bin Euro tutarında tazminat davası açtı.
DRAGO GABRİC
2 milyon 500 Euro: 6 milyon 208 TL
CHRİSTİAN BRÜLS
3 milyon 700 bin Euro: 9 milyon 187 bin TL
İBRAHİMA YATTARA
900 bin Euro: 2 milyon 235 bin TL

TOPLAM: 17 milyon 630 bin TL

Sürekli geçmiş dönemdeki transferler sonucu fifadaki dosyaları temizlemekle uğraştığını söyleyen Sadri başkan bunlara ne diyecek acaba.

Ertuğrul ATALAY
26.12.2011, 15:27
Hangi takımdan sözediyorsunuz....

Ş.L de oynayıp 2 turu san 5 dk.da kaçıran ve uefada yoluna devam eden Trabzonspordan mı yoksa 1461 Trabzonspordan mı

Ömer Faruk61
26.12.2011, 15:28
O takımdan bir tek Ergin Keleş süper ligde gerisi tff 2.ligde çeşitli kulüplerde futbol yaşantılarını sürdürüyor.

2003 DÜNYA ŞAMPİYONU TRABZON LİSESİ
Trabzon Lisesi, Çin'in Şanghay kentinde düzenlenen Dünya Liselerarası Futbol Şampiyonası finalinde ev sahibi ülkenin temsilcisini 28. dakikada Yavuz'un attığı golle 1-0 yendi ve şampiyonluk kupasına uzandı.
Trabzon Lisesi, 25 golle turnuvanın en çok gol atan, 2 golle de şampiyonanın en az gol yiyen takımı oldu. 10 gol atan Ergin Keleş de gol kralığını elde etti.

2002-2003 LİSELERARASI DÜNYA FUTBOL ŞAMPİYONU TRABZON LİSESİ KADROSU
HASAN YARANLI ERGİN KELEŞ MUHARREM KAYA EMRE KÖKSAL RIZA KONT LEVENT CANIM EYÜP KADRİ ATAOĞLU CAHİT HAYRİ EYÜBOĞLU ENİS KAHRAMAN GÖKHAN ELEMAN ZAFER CANSIZ NURİ ERTEM YAVUZ OTABAŞ IHAYDAR KUVVET YASİN DEMİRCAN ADEM KUDUBAN YAVUZ OTABAŞI EMRE KÖKSAL VOLKAN EMİROĞLU EMRE KÖKSAL

Barış Burak
26.12.2011, 17:36
Konu transfer ile ilgili olduğundan Transfer başlığına taşınmıştır renktaşlar.

jairzinho
30.12.2011, 17:17
TRANSFER POLİTİKASI

2010-2011 sezonu sonunda 8 tanesi as kadroda oynayan oyuncular olmak üzere 13 kişi çeşitli nedenlerle kadrodan gönderilmiş çekirdek kadro dağıtılmıştır.

Bunun yanında Egemen , Selçuk gibi yerlerinin doldurulması zor olan oyunculara bir de bonservis ödenmeden yollanmas ve yerilerine alınan oyunculara tonla para vermemeiz nedeniyle çift taraflı zarara uğradık….

Gabriç , Faty ve Bruls gibi alınmalarında para harcanan oyuncularıysa kadroda olmadıkları için listeye koymadım. Ama maliyetleri çok fazla ve birde Gabriç ile Brulsun klübünmüz aleyhine açtıkları davalarda var…. ( Yaklaşık 5 milyon euro tutuyor)

Yönetimin as kadro dağılırken gerekli çabayı göstermediği ayan beyan ortadadır…

Şimdi bu yılki transferlerimizi irdeleyelim….

2011-2012 sezonu transferlerimiz.

Toplam 12 kişi.....

Zokora : 5.000.000 Euro bonservis (1.000.000 menejer.)
Volkan : 3.600.000 Euro bonservis
Henrigue: 4.000.euro bonservis ( 360.000 euro menejer)
Adrian : 5.250.000 euro bonservis ( 385.500 euro menejer)
Celutska : 900.000 euro bonservis ( 325.000 euro)
Aykut : 1.300.000 tl bonservis
sapara : 200.000 euro bonservis ( 285.000 euro menejer)
Vittek : 600.000 euro bonservis) ( 285.000 euro menejer)
Sercan : 250.000 tl bonservis
Halil : ( 250.000 euro menejer)
Eren : ( 250.000 tl menejer)
Barış: ( 220.000 euro menejer)

Bonservis Bedelleri Toplamı : 50.425.000 tl

Menejerlik Bedeli Toplamı : 8.016.250 tl

Görüldüğü üzere transfer politikamız tam bir fiyaskodur. Oyunculara verilen fahiş bonservis bedelleri yanında menejerlere ödenen paralar ayrı bir rezalettir…

Sanki Ronaldinyoyu alıyoruz Zokora nın menejerine oyuncu kparası kadar tam 2.500.000 tl para ödüyoruz…

Saparanın takımına 200.000 Euro menejerine 285.000 euro ödüyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle saçma bir örnek daha yoktur heralde…

Daha topra ayak değtirmeyen Barış Özbekin menejeri ise 550.000 milyarı cebine koymuş çatır çatır yemekte bizse hala sakat aldığımız oyuncunun iyileşmesini beklemekteyiz…

Oyunculara verdiğimiz yıllık ücretler ise bu rakamlara dahil değildir…..

Yaklaşık 20 milyon euro da onu dersek aldığımız oyuncuların toplam maliyeti 100 milyon Tlyi bulmaktadır….

Şampiyonlar liginden gelen 50 trilyon ve çeşitli kaynaklardan gelen bir o kadar paraya rağmen borcumuzun azalmaması hatta son resmi rakamlara göre 100 milyon tlyi bulmasıda da bu yüzdendir…..

Görüldüğü üzere transfer politikamız tam bir fiyaskodur ve bu mesele tartışılması aynı hatalara bir daha düşülmemelidir….

Not : Yukarıdaki rakamlar ve isimler tamamen 42. dönem Yönetim kurulu faaliyet raporundan alınmıştır.

katılmıyorum bu yorumuna.
evet bazı yanlış gereksiz transferler yapıldı.bunlarda kadro derinliği olsun diye yapıldı.direk oynasınlar diye değil.
transferde avrupada da her takım yüzde yüz isabet sağlamıyor.avrupa piyasasına bakarsan 10 milyon avroya alıp hiç verim alınamayan çok oyuncu görebilirsin.ama genel anlamda trabzonspor oldukça isabetli transferler yapmıştır.özellikle bu gelecek seneler için bir yatırımdır.ersun yanalda çok transfer yaptı.ama bunun meyveleri daha sonra yenildi.
yeni kurulmuş bir kadro var.ve bu kadro CL de gruplardan çıkıyordu son 5 dakikaya kadar.
eğer sabredilirse şenol hocaya yeni bir kadronun temelleri atılıyor bu sene.niye oturmuş kadro bozuldu.bu yönetimden kaynaklanan bir durum değil.sözlemesi biten oyuncu istanbuldan cazip teklif geliyorsa gidiyor.maalesef.vede arızalı oyuncularında (jaja) gönderilmesi doğudur.yeni kadro oluşumunun sancıları yaşanıyor.ama genelde hep yetenekli oyuncular alınıyor.ziya doğanın vasat ön liberoları artık yoklar.bundan dolayı zaten CL de başarı elde edildi.nereden nereye.şimdi futbol oynayan bir takım var sadece skor son vuruş beceriksizliği en büyük sorun.

bence transferde en büyük hatayı 2 kanat açığının golcülük özelliği olmayan oyunculardan tercih edilmesi.mesela halilin gol yeteneği olanınını bulabilirlerdi.ama genele bakarsak yapılan transferler doğru transferdir.

Ertuğrul ATALAY
31.12.2011, 10:38
brozekler elde patladı... ama diğerleri bence yerinde transferler....

ama bu da tolere edilebilir...son 3yılda yaptığımız transferlere bakıldığında ve takımın geldiği noktaya bakıldığında(şl ligi şampiyonluk,Türkiye kupası,uefaya kalınması ve beklentilerin yükselmesi) yönetimi ve teknik kadroyu alkışlamak gerek...

ancaaaaaak..... hala altyapıdan oyuncu çıkaramıyoruz...en büyük tehlike budur....

Fatih Öztürk
31.12.2011, 10:47
Bu sene ödenen toplam menajerlik ücreti yaklaşık 4 milyon euro. Buradan para yiyenler yoktur umarım.

4 milyon euro=10 milyon tl.

bank asyada herhangi 2 takımın 1 senelik bütçeleri.

kimseyi suçlamak istemem ama bu paraların menajerlere verildiğine inanmak istiyorum.

Adem CAKIR
23.05.2012, 11:13
Millet futbolcu yetiştirmek , kaynağa inmek için çin kolejler, üniversiteler açar bizim takım,
burnunun dibinde dünya şampiyonluğu kazanan Trabzon Lisesi oyuncularına sahip çıkamaz.
15-16 yıldır bu takımın çalınan şampiyonluklarına ağlayan gözler, 30 yıldır çalınan geleceğine ağlamaz.
Bu nasıl bir kokuşmuş düzendir. Anlamak mümkün değil...

mashal61
24.05.2012, 06:53
Trabzonspor'da oynamayan oyuncu 3 milyon 700 bin euroluk dava açıyorsa, yönetimde amatörlük almış başını gidiyor demektir.

Menejerlere ödenen ücretler de fiyasko. Zokora'ya 1 milyon euro menejer ücreti, Barış Özbek, Henrique, Adrian... Hangi birini sayalım...

Güzel çalışma olmuş, eline sağlık. Yönetime de Allah akıl versin.

hsynbsgl
24.05.2012, 11:19
bende bu yoruma tam olarak katılamıyorum bence transferlerimiz güzel ama bu sene için gerekli verimi alamadık..
mesela barış özbeki biz sakatken transfer etmedik transfer ettikten 1.5 hafta sonra sakatlandı henriqie burak ın gölgesinde kaldı bence iyi bir oyuncu iyice adapte olduktan sonra iyi işler yapabilir avrupada veya turkiyede olsun..adrian bir kere ilk maçta bize nolduğunu gösterdi ama kabul sonrasında çok iyi olmadı vede cokta forma sansı bulamadı...ama bana göre bu normal cunkü geçen seneki sampiyonluk kadromuz 2-3 senelik bir üründü renktaşlar birazcık insaflı olalım ne selcuk inan ne burak felan geldiği gibi birbirine adepte olup hadi beyler sampiyonluga oynuyoruz demedi...transfer politikamızda yanlıslar olabilir ama bu ülkede guiza bienevu almeida leo franco de sanctis gibi transfer örneklerinin yanında bizimkiler yine normal ve kabul edilebilir...

ozturk
24.05.2012, 11:22
Yönetim gerçekten transfer konusunda tam bir fiyasko

000061
21.06.2013, 18:34
Okudukça kahroluyorum.

aksamvakti
22.06.2013, 15:56
http://www.haberts.com/trabzonspor/trabzonspor-icin-avrupa-hayal-olabilir-h14403.html su haberin dogruluk payı nedır.. Sadrı senerın basarısıszlıgı sımdı cıkıyor ortaya bu yonetım borcu erıtır sonra gene başlarlar harcamalara..

Enisc
23.06.2013, 14:59
O değilde Aykut'un nesine 1.2 verildi ? Sadri Şener ve yönetimi bu kadar saf olamaz. Aykutu bize satan kulüp gülüyordur.

berezilya
28.06.2013, 09:12
sadri şener çok kaynak israfı yapmış olsada bence genel toplamda elde mevcut olan kadro yetenekli bir yapıya sahip.bazı pozisyonlarda oyuncu fazlalığı olduğu muhakkak.

tunganyan
30.06.2013, 16:32
Politikamız da maliyeti de bu seneki kadro işte cevap 30 kişilik kadronun içinde.........