PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kongre Tamamlandi...(Baskan Atay Aktug)

Sayfa : [1] 2

Çebi
09.10.2004, 18:21
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400><T><T><T><T>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD vAlign=top align=left width=276>KONGREYE DOGRU.. TRABZON'DAKI SON GELISMELER
</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>

Bordo-Mavililer, ligde yoluna emin adimlarla ilerlerken, yönetim de kongre sürecine girdi. 28 Kasim-5 Aralik tarihleri arasinda yapilmasi planlanan kongrede Atay Aktug yeniden adayligini koyacak.Atay Aktug'un Ahmet Agaoglu'nu yönetime almak için çaba sarfettigiayrica listesine mevcut yönetimden 4-5 kisi ile yollarini ayiracagi ögrenildi.Nevzat Sakar'in görevi birakacagi,konusuluyor, Yusuf Ziya Yilmaz belirsiz. Aktug;a karsi bir liste için lider arayisi da sürüyor.

Camiada Atay Aktug;a rakip listenin çikip çikmayacagi ise merak ediliyor. Eski yöneticilerin bir çogunun, iyi bir liderle birlikte kaliteli bir liste yaparak mutlaka aday çikmasi gerektigine isaret ediyorlar. Eski baskanlardan Özkan Sümer ve Mehmet Ali Yilmaz;in ise kesin aday olmayacagi kaydedilirken, eski asbaskan Erol Tuna, eski baskan yardimcisi Bahri Köse;nin isimleri geçiyor.
-------------------------

Yusuf Ziya Yilmaz kesinlikle devam etmeli..Güzel isler yapiyor..Agaoglu'nun yönetime girmesi de güzel olur....

</TD></TR></T></T></T></T></T></TABLE>Edited by: Emorfo

Oğuzhan Turhan
09.10.2004, 19:30
agaoglu nun yönetime girmesi iii olur,y.z.yilmaz da kalmali

kadirsa_2000
09.10.2004, 21:24
Agaoglu'nun yöntime girmesini bende çok isterim. Istanbul'da güçlü bir yöneticiye her zaman ihtiyaç vardir. Su anki yönetimimizin, düzenimizin, birlik ve beraberligimizin önüne tas koymasinlar da ne yaparlarsa yapsinlar. Gönül istiyorki, kimse kongrede rakip olmasin ve "Bizden tam destek, haydi hep beraber tasiyalim TRABZONSPOR'UMUZU basarilara" seklinde bir mana çiksin ortaya.

emireis
09.10.2004, 22:16
güçlü bir yönetici isteyecegimize güçlü bi baskan istesek nasi olur. bana göre haluk ulusoy olmali. zaten adayliginida koyacagini zannediyorum bize güçlü baskan gelmeden medyayla federasyonla basa çikamayiz bnce herkesin haluk ulusoy isminin altinda toplanmasi gerekir. tek aday o olmali

DeAgLeMaNyAq
09.10.2004, 22:17
Baskan'dan sonra çok önemli isler yapan Yusuf Ziya Yilmaz'in aldigi karardan geri dönmesi lazim. Ayrica Agaoglu'nu tekrar baskanvekilliginde görmek gurur verici olur...

irfanparlak
09.10.2004, 22:29
güçlü bir yönetici isteyecegimize güçlü bi baskan istesek nasi olur. bana göre haluk ulusoy olmali. zaten adayliginida koyacagini zannediyorum bize güçlü baskan gelmeden medyayla federasyonla basa çikamayiz bnce herkesin haluk ulusoy isminin altinda toplanmasi gerekir. tek aday o olmali

gs li bi adamin baskan olmasi dimi bizede o ykisir zaten smileys/smiley7.gif

yattara11
09.10.2004, 22:39

güzel espri smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifbize Fatih SULTAN Tekke gibi bi baskan lazim... 2 günde iki transfer yapacak smileys/smiley2.gifama su anda baskan degismeye gerek yok zaten...atay baskan'in arkasindayiz...

#10 Fietra
09.10.2004, 23:59
Baskan yine Atay Baskan olacaktir.Yusuf Ziya Yilmaz da devam etmeli bence.Ve Agaoglu kesin olarka yönetime girmeli..

TheRapZoNe
10.10.2004, 00:05
Baskan yine Atay Baskan olacaktir.Yusuf Ziya Yilmaz da devam etmeli bence.Ve Agaoglu kesin olarka yönetime girmeli..

haklisin ahmet agaogluylu bir yönetim güçlü bir yönetim olacaktir

#10 Fietra
10.10.2004, 00:22

haklisin ahmet agaogluylu bir yönetim güçlü bir yönetim olacaktir

Hem medyatikligi,hem medyaki gücü,hem maddi yönden katkisi,hem futbol anlayisi bakimindan büyük kazanç olur

Muhalif
10.10.2004, 02:12
agaoglu genis ufuklu bir insan profili çiziyor osman...en büyük kazanci o olur bence yönetime girmesinin... yoksa parasinda degilim... parali yönetici devri geçti diyorlar ne bileyimsmileys/smiley2.gif

Guests
10.10.2004, 08:46
agaoglu insallah atay aktugun yönetiminin içinde yer alir. ayrica yusuf ziya yilmaz ve nevzat sakarin birakmalarinada karsiyim. eger trabzonsporu seviyorsaniz devam edersiniz.

kadirsa_2000
10.10.2004, 11:30

Kardesim bu yazdiklarin ne manaya geliyor biliyor musun? Dur ben söyleyeyim: " Ben su anki yönetimden memnun degilim, herseyi yikalim yeniden yapmaya çalisalim, yönetim - hoca - takim uyumu yakalamis (ki en önemli parametre budur bir futbol kulübünde) ama yetmez bize medyatik her zaman gözler üzerinde ve her zaman elestiri oklarinin ilk hedefine oturabilecek potansiyele sahip (Haluk Ulusoy'un geçmiste maruz kaldigidurumlari hepimiz biliyoruz)bir baskan seçelim."

Peki sence bu bizim yararimiza mi olur yoksa zararimiza mi? Bir daha iyice düsün. Su anda TRABZONSPOR'UMUZUN yönetiminin, özellikle de baskanimizin, tutumuylagiptayla bakilan bir yerde oldugunu da biliyoruz, görüyoruz.Baskanimizin her ropörtjindansonra hangi takimin taraftari olursa olsun herkesin "Helal olsun suadama; çok akilli, çok bilgili ve çok düzeyli konusuyor" dediginedefalarca sahit olan biri olarak yaziyorum bunlari.

Bu birlik ve beraberligi yakalayabilmek için çok uzun yillar bekledik; bunu bozmayalim, destekleyelim. smileys/smiley2.gif

Duman
10.10.2004, 14:23
Su an ki yönetim elinden geleni yapiyor ve bana göre de geçmis yönetimler incelendiginde basarilidir.

Tüm bunlara ragmen,Sayin Atay Aktug yeni listesinde degisikliklere gitmek zorundadir.Kulübümüze ekonomik katkilar saglayabilecek,yeni projeler üretebilecek,ufku genis,vizyon sahibi yönetim kurulu üyelerine siddetle ihtiyacimiz vardir.

Ve hatta hatta,aralik ayinda yapilacak kongre de mevcut yönetimin karsisina 1-2 tane daha baskan adayi çikmasinin gerekli oldugunu düsünüyorum.Bu rekabet,mevcut yönetiminde ivmesini artiracak,Baskanimizin listesini daha da güçlendirmesini zorunlu kilacaktir.

Demokratik ortamda yapilacak olan, olagan kongremizin de geçmis kongrelere göre çok daha katilimci geçmesi gerekiyor.Kulübün açikladigi yaklasik 3000 in üzerindeki aidatini yatirmis kongre üyeleri olarak,hepimiz orada olup görevimizi yerine getirmeliyiz.

Tüm medyanin da gözünün bu kongrede oldugunu unutmadan,birlik beraberlik içinde, kavgasiz, bütünlesmis,çok daha güçlüTrabzonspor olarak kongreden çikmaliyiz.

Saygilar...

Çebi
10.10.2004, 14:24

SAÇMALAMAYALIM LÜTFENsmileys/smiley7.gif

#10 Fietra
10.10.2004, 19:17

SAÇMALAMAYALIM LÜTFENsmileys/smiley7.gif

Ya birak bunu Allah bilir milli maçta haluk Ulusoy pankartini tutanlardan biri de budursmileys/smiley7.gif

FANATIK61
10.10.2004, 19:44
Atay Aktug ile devam arkadaslar. smileys/smiley2.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley2.gif

Harun-61
10.10.2004, 21:14

smileys/smiley32.gif

Aniketus
11.10.2004, 00:15
madem burada yeni konu açamiyoruz. yetkisi olan birisi lütfen benim için "TRABZONSPOR CAMIASI UYUYOR MU?" seklinde bi konu basligi açsin.

sedat peker operasyonu ile birlikte ortaya çikan, fenerbahçenin sedat peker vasitasiyla geçen sezon çevirdigi sike olaylari su an sedat peker sorusma klasörlerinin içinde. ne yazik ki fener yalakasi medyada bu konuda çit yok! benim duyumlarima göre bu dosyadaki belgeler fenerbahçenin sampiyonlugunun iptalini hatta küme düsürülmesini bile saglayabilecek önemde!

neden kimse bu konuyu desmiyor? bizim camiamiz da para karsiligi fenerbahçenin köpekligini yapanbu pislikten korkuyor mu yoksa?

unyelimetin
11.10.2004, 01:18
Pardon ama bordomavilim Ulusoy'u istemek neden saçmaklamak olsun?Böylemi sizin düsünceler sayginiz!

Ayrica mevcut yönetimin ÖS yönetiminden bile kifayetsiz oldugu ortada.Yönetimin takim,teknik kadro ve hatta taraftarin performansinin altinda oldugu bellli iken,baska bir aday düsünmek neden ve nasil saçmalamak oluyor?!!!

Ayip oluyor.

Bu arada Osman ben Gürcistan maçinda tribünde degildim.

TURHAN
11.10.2004, 01:44
madem burada yeni konu açamiyoruz. yetkisi olan birisi lütfen benim için "TRABZONSPOR CAMIASI UYUYOR MU?" seklinde bi konu basligi açsin.

sedat peker operasyonu ile birlikte ortaya çikan, fenerbahçenin sedat peker vasitasiyla geçen sezon çevirdigi sike olaylari su an sedat peker sorusma klasörlerinin içinde. ne yazik ki fener yalakasi medyada bu konuda çit yok! benim duyumlarima göre bu dosyadaki belgeler fenerbahçenin sampiyonlugunun iptalini hatta küme düsürülmesini bile saglayabilecek önemde!

neden kimse bu konuyu desmiyor? bizim camiamiz da para karsiligi fenerbahçenin köpekligini yapanbu pislikten korkuyor mu yoksa?

bu konuda bilgim yok bilgisi olan paylasabilirse iyi olacak

My
11.10.2004, 04:05
Tv 8' de tartisma programindamilli maç öncesi canli yayinda Agaoglu ne Atay Aktug' un nede baska birinin listesinde kesinlikle olmayacagini ayrica Atay baskanimizin Trabzonspor için büyük bir sans olduunu söylediydi arkadaslar... Bana kalirsa Ahmet Agaoglu ne kadar israr edilirse edilsin yönetime girmeyecek...

Guests
11.10.2004, 07:41
unyelimetyin ben snaa bisey diyim. ulusoyu trabzonlu taraftarlar istemiyor. en büyük nedeni trabzonlu olabilir ama galatasarayi tutmasidir. sen eger bunu bilmiyorsan futbolla alakan yok sanirim. yok eger biliyorsan daha hala neden onu aday gösteriyorsun?

ayrica mevcut yönetim basarisiz demissin sen son yillarda ne zaman liderlige oynayan trabzon gördün. ben 96-96 yilinda gördüm o zamanda 10 yasindaydim. düsüncelerine saygi duyuyorum ama tamamiyle yanlis oldugunuda belirtiyorum. saygilar.

lazzzzzzz
11.10.2004, 11:30
bence baskan degisimi yanliis olur cunku atay aktug suan cok iyi bir yonetim gosteriyor ancak yanina mali konularda elini tasin altina sokacak bir kisi lazim buda ahmet agaoglu beraber calisirsalar bu yonetim cok daha guclu olur birde erol tuna bu takima ne yarari olmusta baskan adayi olcak anlamiyorumsmileys/smiley4.gif

Emin
11.10.2004, 11:57
Atay Aktug bu seçime tek aday olarak girecek ve seçimi kazanacaktir. Bu kesin bir gelisme. Ancak buna ragmen medyanin Trabzonsporu karistirmak için Atay Baskana karsi bir olusum oldugunu gösterme çabalari içerisine girdigini görüyoruz. Tamamen art niyetli oldugunu düsünüyorum. Mevcut yönetime bir kaç saglam isim ilave edilebilir. Bunun disinda büyük bir degisiklik olacagini sanmiyorum. Agaoglunun yönetime girmesi çok iyi olurdu. Ama ne yazik ki golf oynamaktan vakit bulamiyor anlasilan.

Insallah bir dahaki sene bende oy kullanma hakkini kazanacagim. Bu seçimi sadece seyredelim bir dahakine aktif delege olarak o kongrede oy kullanmak nasip olacak insallah....

Çebi
11.10.2004, 12:23

arkadasim bu konuda kimsenin detayli bilgisi yok..duyumlarini kaynaklariyla birlikte açikla bizde ona göre ortak hareket edelim....Gerekirse yeni baslik ve gerekirse farkli mercilere tasiyalim olayi...Ama önce saglam bilgiler gerekli....bekliyoruz...

Çebi
11.10.2004, 14:21
Tv 8' de tartisma programindamilli maç öncesi canli yayinda Agaoglu ne Atay Aktug' un nede baska birinin listesinde kesinlikle olmayacagini ayrica Atay baskanimizin Trabzonspor için büyük bir sans olduunu söylediydi arkadaslar... Bana kalirsa Ahmet Agaoglu ne kadar israr edilirse edilsin yönetime girmeyecek...

evet Agaoglu görev almak istemedigini ama ne konuda yardim istenirse hazir oldugunu söyledi...

metehan
11.10.2004, 18:10
Aslinda bu konunun daha sonra tartisilmasi iyi olurdu. Çünkü bu tartismalar TS için pek faydali olmuyor, o nedenle ne kadar geç baslarsa o kadar iyi:)

Ama konu açildigina göre fikirlerimi söyleyeyim. TS büyük bir klüp, ona baskan olmak isteyenlerin sayisinin fazla olmasi TS'un degerini gösterir. O nedenle adaylarin hepsine saygi duymak gerekir. Henüz Atay Aktug disinda resmi bir aday yok ama olursa da hepsine saygili olmaliyiz. Buna MAY ve Haluk Ulusoy da dahil. Ha bu veya diger isimleri istemeyebiliriz, neden istemedigimizi de nedenleri ile açiklariz. Ama TS'a baskan adayi olan hiç kimseye karsi yakisiksiz ifadeler kullanmak TS taraftarina yakismaz. Benim önerim, insanlarin adayligi hakkinda yorum yapmak için aday olduklarini açiklamalarini beklemek. Dedikodu ile yorum yapmak zaman kaybindan baska birsey degil.

Su an Atay Aktug disinda ciddi bir aday görünmüyor. Benim en büyük dilegim Ahmet Agoglu'nun yönetime yeniden girmesi. Atay Aktug'un bu konuda girisimi oldugu ama Agaoglu'nun simdilik sicak bakmadigi söyleniyor. Zaman neleri gösterir belli olmaz. Ama Agaoglu , iptal edilen kongredeki tavrina ragmen yönetimde olursa çok iyi olur. Genel anlamda bakarsak Atay Aktug'un mevcut yönetimin çogunu degistirerek çok daha güçlü bir kadro olusturmasi gerekiyor. Yönetimde Agaoglu ve onun gibi güçlü isimler olursa, Atay Aktug'un baskanlik performansinin artacagini düsünüyorum. Yeni seçilecek yönetimin görev süresinin 3 yil olacagini da düsünürsek güçlü bir listenin önemi bir kez daha ortaya çikiyor. Atay Aktug, geçen kongrede istedigi listeyi olusturmada zorluklar yasadi. Bunu kendi de itiraf etti. Ama bu sefer daha sansli. Mevcut sartlara göre en iyi seçenek Atay Aktug baskanliginda daha güçlü bir yönetim kurulu gibi görünüyor. Ama bu isler çok çabuk sekil degistirir. Gelismeleri izleyip ona göre fikir belirtmeye devam edecegiz.

Guests
11.10.2004, 22:58
yillar önce Ahmet Agaoglu'nu tv'deilk gördügüm zaman; keske bu adam bir gün kulübümüze baskan olsa demistim...

konusmasiyla,karizmasiyla,olguntepkileriyle onu tv'lerde izlemeye doyamiyordum... her hangi bir tv kanalinda adinin geçmesiyle birlikte, bütün arkadaslarim "senin baskantv'de konusuyor..!" diye beni heberdar ediyordu.

fakat gelin görün ki; baskanliga aday oldugu ilk kongrede"bazi baskilardan dolayi..!" kendisine inananlari,güvenenleri ve destekverenleri yari yolda birakip,sehrimizi terketmis bir trabzonsporlu'dan baskasi degildir.

trabzon insaninin gözündebu tip olaylarin nasil degerlendirilebilecegi hakkinda bir fikir yürütürseniz eger,ahmet agaoglu'nun artik hiçbir karizmasi kalmadigi fikrime katilirsiniz herhalde.

ahmet agaoglu'nun yöneticilik degil,trabzonsporumuzun adini bile agzina almasina karsiyim...

sanatik
11.10.2004, 23:24
@ metehan

kesinlikle haklisin konu erken acildi

@ CuttySark

düsüncelerine katilmiyorum. Ahmet Agaoglu secimlerden cekilmesi Trabzonspor kulübunu birakmasi ve karizmasini kayipetmesi anlamina gelmiyor, gelemez.

Dargin oldugunu anliyorum bir ahmet agaoglu hayrani olarak ( ayni hissleri düsünceleri bende paylasiyorum ) ama secimden cekilmesinden sonra bu kadar abartmani dogru bulmuyorum.

sevgiler saygilar

sanatik
11.10.2004, 23:26

bu konuda bilgim yok bilgisi olan paylasabilirse iyi olacak

benimde henüz bilgim yok - bilgilenmek isterim - AYRI BIR KONUDA ?

Guests
12.10.2004, 00:55
a.agaoglu'nun atay aktug listesinde bulunmasi,ona en az %30 oy kaybettirir..! oy kullanabilme hakki olupta kongre salonuna gelebilen 2bin kisiden 500-600 kisinin taraf degistirmesi seçimin kaderini degistirir.(kongre tecrübesi olanlar bilirler.)

yani bir aday liste daha çikarsa maalesef atay aktug kaybeder...

saygilarimla.

wind
12.10.2004, 06:27
HayirLisi oLur insaLLah Tranzon Spor'a O Özledigi SampiyonLugu Yasatacak Biri oLsun Elindeki FutboLcuLari Ve Teknik Kadroyu Korusun YeterSezon Arasi Orta aLanada TransferKaciniLmaz oLdu ArtikZiya Hocaya Tam Destek VeriLmeLi Transfer Istiyorsa aLinmaLi Takima Kazandirdigi BasariLar Ortada SampiyonLaR Liginden Elenmeye BiLirdik Istedigi TransferLer YapiLsaydi ParaLi Bir Yönetim Sart..!

Guests
12.10.2004, 07:37
ahmet agaoglu hakkinda seçimden neden çekildigi bilmeyenler atip tutmasin arkadaslar. agaaoglu hala karizmatik has bir trabzonsporludur. su anda yönetimde olmamasina ragmen trabzona en iyi destegi verenlerdendir. saygilar.

selçukabi
12.10.2004, 08:41
aday olanlar arasinda favorim Atay Aktug dur. Kendisini destekliyorum, sistemin devami için... eger trabzonda olursam oyum ona

Emorfo
12.10.2004, 10:11
Genel Kurul'da oy kullananlar her zaman sasirtmistir beni. Bu seçimde de ne olacagi belli olmaz. Isler yolunda gidiyorya yine ilginç bir karar verebilir Genel Kurul.. Bu yüzden 100.000 üye kampsanyasi çok önemli. 50, 60 bin oy kullanma hakki olan bir Genel Kurul hiç kimsenin yönlendirmesinde ve baskisinda kalmaz. Herkes özgür iradesiyle oyunu kullanir. Bu yüzden 4 bin kisi korkutuyor beni. Insallah hayirlisi olur.

ARAGORN01
12.10.2004, 10:41
Bahri Köse bir liste çikaracakmis. Aday olmak tüm Trabzonsporlu'larin en dogal hakkidir ancak bu kadar iyi bir gidisati bozacak adimlar atilmamali diye düsünüyorum. Bu sene tüm güçlü yönetici adaylarinin Atay baskanin listesinde toplanmasi ve beraber sampiyonluk için çalismalari gerektigine inaniyorum. Isimiz zor. Saha disinda güçlü, kulis yapabilecek , baskilara direnebilecek kisilere ihtiyacimiz var.

Agaoglu mutlaka ikna edilmeli.( en azindan sezon sonuna kadar ).

not: Yalakasaray yalakasi baskan adaylarinin adinin anildigini görüyorum. Hiç mi vicdaniniz sizlamiyor. Yazik.

trapezus61
12.10.2004, 10:54
Öncelikle bu kongre sürecinin teknik heyet ve futbolcu kadrosunu etkilememesi en büyük dilegim. Gerek yönetimin gerekse de biz taraftarlarin bu konuda çok duyarli olmasi sart. Ama geçen sene 3 baskan ve 3 teknik direktör degisikligi bile Trabzonsporumu durdurmaya yetmemisti. Bu yilda umarim ayni sekilde olur...

Kongreye gelince akli selim delegelerin en dogru karari verecegine eminim. Baskan Atay AKTUG geldigi günden itibaren yapmis oldugu icraatlarla gerek bizlerden gereksede kamuoyundan hep takdir alarak, ne zaman nerede ne konusmasi gerektigini bilerek, futbol takimina ve teknik heyete sürekli sahip çikarak mutlak bir istikrar saglamistir. Bu istikrarin ve birlik beraberligin saglanmasi en mantikli yaklasim olacaktir diye düsünüyorum. Tabi mevcut yönetim güçlendirilmeli ve özellikle kamuoyunda agirligi olan ve ayrica gerektiginde klube maddi anlamdada destek saglayacak isimlerde yönetime dahil edilmelidir. Böylece hem yönetim kadrosu hemde Trabzon lobisi güçlendirilecektir. Lobimizin güçlü olmasinin bize saglayacagi faydalar özellikle ligin ikinci yarisinda açikça ortaya çikacaktir. Herkes biliyor ki Trabzonsporu ligin ikinci yarisinda çok zor bir fikstürle birlikte yolunu kesmek için de envayi çesit de bizansoyunlari bekliyor... Bunlarla mücadele etmek için sadece sahada güçlü olmak yetmeyecektir. Trabzonsporun bu çerçeveden bakildiginda çok güçlü bir yönetime ve bu yönetimi disardan destekleyen çok güçlü bir lobiye ihtiyaci vardir. Eger yeniden sampiyon bir Trabzonspor isteniyorsa bunlarin saglanmasi sarttir...

Simdiden yapilacak olan kongrenin hayirli ugurlu olmasini diliyoum. Insallah Trabzonsporumuz bu kongreden çok daha güçlü çikacak ve rakiplerine korku yasatmaya devam edecektir. Bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu olarak en büyük temennimiz bu... YOLUN AÇIK OLSUN KARADENIZ FIRTINASI.....

selçukabi
12.10.2004, 11:11
Genel Kurul'da oy kullananlar her zaman sasirtmistir beni. Bu seçimde de ne olacagi belli olmaz. Isler yolunda gidiyorya yine ilginç bir karar verebilir Genel Kurul.. Bu yüzden 100.000 üye kampsanyasi çok önemli. 50, 60 bin oy kullanma hakki olan bir Genel Kurul hiç kimsenin yönlendirmesinde ve baskisinda kalmaz. Herkes özgür iradesiyle oyunu kullanir. Bu yüzden 4 bin kisi korkutuyor beni. Insallah hayirlisi olur.

kulüp üyeligi 2 yili doldurmus olanlar kongre üyesi olabilirler, 50-60 bin kisilik kongrelerde zaten istanbul-ankara gibi merkezlerde de sandik kurulmali herhalde ... bir sonraki kongre de öyle olur herhalde

Harun
12.10.2004, 11:41
Atay baskanimizin bu oylamadan basi dik bir sekilde ayrilacagini düsünüyorum.Basarili bir sezon geçiren ve taslarin yerine oturtulmus oldugu bir trabzonsprda herkes baskanlik yapmak ister tabiki önemli olan zor gününde bunu basarabilmek.Iste Atay baskanimiz bizi böyle günlerde sahip çikarak buralara kadar getirdi .Bunlari düsünerek yapilacak seçimde tekrar atay baskanimizi görmek isterim.

denizgrsy
12.10.2004, 12:00
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">zor zamanlarimizda kaçmaya çalisanlarin adlari simdi gündeme gelmekte ben bunlara inanmak bile istemiyorum birakin seçilmelerini!!!!özkan sümer ve atay aktug baskan bizlerin bu günlere gelmesinde en önemli iki isim!!!atay baskanin yapmasi gereken yönetime güçlü iki isim almak,güçlü derken maddi anlamda da güçlü!birde manevi tarafi var o da baska mekanlarda bizlerin haklarini koruyacak güçlü simalar neyse...ahmet agaoglu iyi bir isim olabilir ancak iyi arastirilmali!atay aktug bize yakisan bir baskandir tek eksik tarafi maddi açidan biraz zayif yönetime sahip!</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

umraniye
12.10.2004, 13:01
DENIZ sana katiliyorum trabzon baskan atay aktug iyi yolda gidiyo tek eksik maddiyat onuda çözmek için ahmet agaoglu yardim eli uzatmasi lazim veye baskanda olabilir ama ahmet agaoglu seçime girmiycekmis

FAruk
12.10.2004, 16:14
Atay Aktug'u kurumsallasma yolunda kulubü biraz daha ileriye götürmesi için bir dönem daha taraftarlarimizin desteklemesi gerektigi görüsündeyim.Agaoglu da listeye girse tabiki çok iyiolacak ama Atay Aktug'un altinda çalismak isteyecegini hiç sanmiyorum.

Lazio61
12.10.2004, 22:48
insallah atay baskan tekrar baskan olarak çikar karsimiza...agaoglu ise atay baskanin listesine girerse müthis olur..ama girmesede trabzona destegi oldugunu en azindan tahmin ediyoruz...ne diyeli hak eden kazansin insallah atay aktug hakeder..

Harun-61
12.10.2004, 23:13
su zamanda sadece para yetmiyor...loby lazim, bu yüzden agaoglu gibi birkac isim bulmak gerek...

metehan
13.10.2004, 16:09
Arkadaslar görüyorumki, çogunluk Atay Aktug'un devam etmesindne yana. Su an için ben de ayni fikirdeyim ama kesin hüküm için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Benim asil deginmek istedigim konu sistemle ilgili. Bazi arkadaslar sistemin devami için Atay Aktug devam etmeli diyorlar ve haklilar. 2000 yilinda Özkan Sümer'in kazandigi kongre ile TS'da bazi seyler degismeye basladi. Kurumsallasmaya önem veren, klübün taraftarla iliskisini güçlendirmeye çalisan, klübe kalici gelir kaynaklari bulma konusunda birsey yapmaya çalisan bir anlayis gördük bugüne kadar. Kisacasi ÖS ile gelen yönetim TS'un rotasini düzeltti ve TS'u dogru yola soktu. Daha öncesinde TS yanlis yolda ilerliyordu. Ama hep söyledigim birsey var. Dogru yolda gitmek kadar o yolda nasil gidildigi de önemli. Kosar adim da gidebilirsiniz, mehter adimiyla da. Önemli olan bu gidisin hizini da ayarlamak. ÖS yönetimi bu konuda yeterince basarili olamadi çünkü yönetimin yapisi ve imkanlar bunun için elverisli degildi. Atay Aktug, yönetimi bu konuda biraz daha iyi ama daha iyisi olabilir. Bunun için de iyi bir kadro lazim. Geçen kongrede Atay Aktug, iyi bir liste olusturma konusunda sikintilar yasadi, sartlar çok uygun degildi. Bugün hem zaman hem de takimin performansi açisinda sansi daha fazla. Iyi bir kadro ile yeni projelere yelken açmali. Ama sunu unutmayalim ki, TS'a kim baskan olursa olsun önemli olan, 4 yildan bu yana kurulmaya çalisilan ve yavas yavas oturmaya baslayan bu sistemin devaminin saglanmasi gerekiyor. Isimlerden önce dikkat edilmesi ve asla vazgeçilmemesi gereken sey budur.

Onur1967
13.10.2004, 16:39
Bence Atay baskanimiz devam etmeli çünkü su ana kadar yaptiklari ilerisi için inanilmaz güven veriyor..

Isini iyi yapiyor , takimi borca sokmamasi çok güzel , basari da cabasi ..........

zisinoli
13.10.2004, 16:41
Atay AKTUG' a destek. Güven veriyor ve Trabzonu iyi temsil ediyor. Yönetimini güçlendirerek devam etmeli...

Onur1967
13.10.2004, 17:24
Insallah güçlü isimlerin katkilari ile Atay AKTUG yönetimi yeniden seçilir..

Onur1967
13.10.2004, 17:26
Güçlü takviye derken manevi yönden güçlülük daha önemli çünkü su ana kadar Trabzonspor için kim para harcadiysa onu sorun etti. O yüzden bizim bu tip islerle ugrasacak durumumuz yok.

sanatik
13.10.2004, 17:35
http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/images/karadeniz_solmenu.gif

Köse: Adayligi düsünmüyorum

BUNLAR DOGRU DEGIL
Trabzonspor'da geçtigimiz Olagan Genel Kurul'da Atay Aktug ile baskanlik için yarisip az farkla kaybeden eski Asbaskanlardan Bahri Köse, yeni kongrede kesinlikle aday olmayi düsünmedigini söyledi. Köse, "Suanda Trabzonspor'da hersey iyi giderken benim ismim kullanilarak ortaligin bulandirilmaya çalisilmasi çok yanlis" dedi. Köse, Aktug'un kendisini yönetime almak istemesi durumunda ise, "Yine düsüncem olumsuz. Ama kongreye kadar sartlar olur bilinmez" dedi.

<A href="http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/read/today/spor.htm" target="_blank">KAYNAK
</A>

unyelimetin
14.10.2004, 00:37
unyelimetyin ben snaa bisey diyim. ulusoyu trabzonlu taraftarlar istemiyor. en büyük nedeni trabzonlu olabilir ama galatasarayi tutmasidir. sen eger bunu bilmiyorsan futbolla alakan yok sanirim. yok eger biliyorsan daha hala neden onu aday gösteriyorsun?

ayrica mevcut yönetim basarisiz demissin sen son yillarda ne zaman liderlige oynayan trabzon gördün. ben 96-96 yilinda gördüm o zamanda 10 yasindaydim. düsüncelerine saygi duyuyorum ama tamamiyle yanlis oldugunuda belirtiyorum. saygilar.

Aaa öylemi yahu,demek Ulusoy Cinconluydu.Ben bunu bilmiyordum bak!Aslinda ben kabzimalim ve futbolla hiç alakam yok.Trabzonspor basketbol pardon futbol takimini arkadaslardan duydum!

Atay Aktug çok basarilir,süperdir,yönetim müthis bir uyum içindedir.Her ne kadar bonservisi olmaya adamlari alamasalar da giden futbocularin yerlerini dolduramasalar da birlik beraberligi sadece bas sikistigind gümdeme getirseler de federasyon seçimlerini elllerine yüzlerine bulastirsalar da Ibrahim Ege olayini tam bir fiyaskoya çevirseler de Fatih-Gökdeniz-Ziya Dogan üçlüsününün önderliginde müthis bir performans gösteren takimin basarasinin gölgesinde olsalar da 4 trilyon borcu eritmek yerine 7 trilyona çikarsalar da...neyse yine de çok basarililar.

Çünkü takim iyi gidiyor.

unyelimetin
14.10.2004, 00:43
Pardon ama bordomavilim Ulusoy'u istemek neden saçmaklamak olsun?Böylemi sizin düsünceler sayginiz!

Ayrica mevcut yönetimin ÖS yönetiminden bile kifayetsiz oldugu ortada.Yönetimin takim,teknik kadro ve hatta taraftarin performansinin altinda oldugu bellli iken,baska bir aday düsünmek neden ve nasil saçmalamak oluyor?!!!

Ayip oluyor.

Bu arada Osman ben Gürcistan maçinda tribünde degildim.

Ben bu yazida nasil Ulusoy'u aday göstermisim anlamadim.Esenlerli bi daha oku bakayim!

Benim kizidigim bir baskasinin görüsüne saçma olarak yaklasan Osman'a cevap idi.Her ne hikmetse bu forumda yönetim aleyhine kimse bir sey yazamiyor.Hemen tepki aliyorsun.Ne is anlayalim?

Çok merak eden varsa ben Ulusoy'u günahim kadar sevmemama bu ortamda baskan adayi olsa Trabzonspor'un menfaatleri dogrultusunda desteklerim.Ancak Hüsnü Hayali açikladi ne kendisi ne Ulusoy'un su anda Atay Aktug'a karsi çikma niyetleri yok.

O nedenle bu konunun uzayip zarar vermesini istemem.

Bir de lütfen yazilanlari anlayarak okuyalim,burada yazarken en önemli servetimizi yani vaktimizi veriyoruz.

Guests
14.10.2004, 07:42
tartismaya girmiycem seninle

öteki yazini yanlis anlamis olabilir yada sen anlatamadin. hatta her ne kadarda hala ulusoy aday olsa trabzonun menfaatleri dogrultusunda desteklerim desende. yine cvp vermiycem. tartismaya girmiycem.

metehan
15.10.2004, 16:35
Bence bosuna kavgaya gerek yok. Görüslerimi belirtirken, "bu is ne kadar geç gündeme gelirse o kadar iyi olur. " demistim. Önemli bir nedeni de iste bu. Kendi içimizde kavga ediyoruz.

Metin'in bahsettigi olumsuzluklar yönetim adina var. "Ama takim iyi gittigi için bunlar gündeme gelmiyor" diyor. Bunun da haklilik payi var. Ama yönetimlere bakis açisi her zaman saha sonuçlari ile iliskilidir. Mesela Aziz Yildirim, FB'ye çok iyi tesisler kazandirmasina ragmen uzun süre FB taraftarindan tepki aldi. Nedeni de saha sonuçlarinin iyi olmamasi idi.

Kisacasi, mevcut yönetim TS adina iyi isler yapmaya çalisiyor. Mevcut yönetim kadrosu, son kongre öncesindeki sartlar geregi çok güçlü olamadi. DOlayisiyla Metin'in bahsettigi konularda eksi puanlari var. Ama genel kani o ki, Atay Aktug baskanliginda daha iyi bir kadro ile TS daha basarili kilinabilir. Zaten insanlarin, "daha iyi bir kadro", demesininnedeni de mevcut yönetimin aslinda çok iyi olmadigidir. Olay sadece baskan ile sinirli degil.

Ulusoy konusuna gelince. Metin, bence vermek istedigin mesaji bazi arkadaslar yanlis anladi. Bence de bir kisi çikip da TS baskanligina aday oluyorsa ona saygi duymak lazim. Bu hakikaten zor bir karar ve istir. O kisinin adayligi TS'a saglayip saglayamayacagi fayda ölçüsünde degerlendirilmelidir. YOksa "Ulusoy aday olacak, GS'li biri bize nasil baskan olur" deyip bagirip çagirmaya gerek yok. Bir aday çiktiginda su nedenlerden dolayi desteklerim ya da su nedenlerle desteklemem diyerek görüslerimizi belirtiriz, olur biter. Herkes farkli düsünebilir.

ozcilingir
15.10.2004, 20:20
Simdi TRABZON kökenli para babasi yani maddi açidan kulübe çöok verecegini vat eden biri çiksa ve 15 kisiyide hep oarali adamlari yanina alsa TRABZONSPOR'un basina geçse kulübümüzün parasal sorunlari halledilmismi olacak ,yoksa kulübümüz bu adamlarami borçlanacak ?

Birakin bu maddi bakimdan iyi 2 - 3adam laflarini TRABZONSPOR bir profesyonel bsir kurum ve bu kurumu yöneten kisiler amatörce görev yapiyor.Parasi fazla olan gstsin bir amatör takim alsin lige çikartsin. bizim oturmusdegerlerimiz var su anda PAF takimindaki topçularin hepsini satsak kaçpara elde ederiz. hesap yapan varmi ? UFUK kaç para eder, SELIM v.s.Takimi yönetenler para verdimi sorun o zaman basliyor. Takim içinde ve kurum içinde bazi isteklerde bulunmak isteniyor. biz çok gördük 100.000 dolar verip TRABZONSPOR yöneticisi kartviziti alanlari. Bos islerle zaman kaybetmeyelim. Bu takima zamanini ve bilgisini verecek kisilerin bizim kurumumuzu daha üst seviyelere getirecegini unutmayalim.

Paraylla saadet olmaz olsa olsa... neyse

SAYGILARIMLA

umraniye
15.10.2004, 22:52
yaaa teske agaoglu kongreye girsede kazansa belki o zaman takim istedigi transferi yapar ve takimin maddi durumu düzelir fakat simdiki baskanimizda çok iyi gidiyo fakat parasi yok,,, bakalim ne olcak ilerleyen günlerde saygilarimla

Yattarax61
16.10.2004, 01:25
smileys/smiley5.gifTrabzonspor taraftarlarina saygi ve selamlarimi yollayarak yeni uye olmus bir arkadasiniz olarak bazi konularda bilgilarimi yazmak istedim.ben trabzonlu degilim ama fanatik bir trabzonsporluyumdur evelallah.trabzonspor'un bu yil sampiyon olacagina iananmadigimi belirtmek isterim cok istememe ragmen olamayacagini biliyorum daha dogrusu yapilmayacagini biliyorum.neden diye sorarsaniz bir cok nedeni var aslinda.ilk neden kadro kisitli ikinci neden istanbul takimlariyla maddi acidan ucurumlarin olmasi ucuncu nedende avrupa'da her yil erken kopmasi.baskanimizin cok iyi biri oldugunu bilmekteyim ama baskanlik karizma,guc ve maddiyat isteyen bir isdir.medya'da fazla sozu gecmiyor baskanimizin hatta tum yoneticileri toplasak yine gecmiyor.zaten her hafta spor programlarinda trabzospor'dan bes dakika soz edilmesinden bunu anlaya biliriz.kadro kisitli dedim cunki,elimizde ikinci bir gokdeniz,fatih,huseyin,petkovic,emrah,yattara yok Allah gostermesin ucu bir hafta kadroda olmasin yandik.kimse kimseyi kandirmasin sadece 13 kisilik bir kadroyla hic bir takim sampiyon olamaz bu zaten hic olmamis bir seydir.yonetim bence basda hata yapti en buyuk hatasi ise thijs ve lee youngu alarak ikinci hatasi ise yabanci kontenjanini iki yildir yedek bekleyen augustinle devam ederek yapti.baskan eger gecen yil iki transfer yapsaydi belki simdi biz sampiyon olacaktik ve fenerin yerine biz direk katilacaktik ama maalesef vaadler yerine gelmedi.bu yilda ayni fiyasko devam edecek gibime geliyor.kongrede ben ahmet agaoglu,ahmet kul,bahri kose,y.ziya yilmaz,atay aktug,lemi celik,serdar bali,hami mandirali,kenan iskender,h.hacisalihoglu,salih alparslan,m.ali yilmaz,haluk ulusoy gibi daha bir cok trabzon'lunun yonetimde direk veya en direk bulunmasini isterim cunki,ancak istanbul takimlariyla boyle bas edebilecegimizi dusunuyorum.ozellikle ahmet agaoglu ve mehmet ali yilmazyonetime girmesede birer futbolcu onlar almali trabzonluluk bunu gerektirir diye dusunuyorum.bir kokteylde 1000 tane trabzonlu toplaniyor ama is paraya gelince kimse ortaya cikmiyor bence bu yanlis.bu insanlar trabzonspor'a gereken onemi vermeli bence uzun vadeli gelir elde etmek icin bu insanlarin yardiimi sart.trabzonspor sirketlesmeye ve borsaya artik girrmeli buda isadamlarinin sayesinde baslamali.ilk isadamlari buna onculuk etmeliki halkda itibar etsin.sonuc olarak trabzon spor bu kadroyla ve iyi niyetli oldugunu bildigimiz bu yonetimle sampiyonolmasi biraz hayal gibi cunki karsilarindaki gucler her seyiyle su an bizden ondeler.

saygilarimla

unyelimetin
16.10.2004, 07:28
Bence bosuna kavgaya gerek yok. Görüslerimi belirtirken, "bu is ne kadar geç gündeme gelirse o kadar iyi olur. " demistim. Önemli bir nedeni de iste bu. Kendi içimizde kavga ediyoruz.

Metin'in bahsettigi olumsuzluklar yönetim adina var. "Ama takim iyi gittigi için bunlar gündeme gelmiyor" diyor. Bunun da haklilik payi var. Ama yönetimlere bakis açisi her zaman saha sonuçlari ile iliskilidir. Mesela Aziz Yildirim, FB'ye çok iyi tesisler kazandirmasina ragmen uzun süre FB taraftarindan tepki aldi. Nedeni de saha sonuçlarinin iyi olmamasi idi.

Kisacasi, mevcut yönetim TS adina iyi isler yapmaya çalisiyor. Mevcut yönetim kadrosu, son kongre öncesindeki sartlar geregi çok güçlü olamadi. DOlayisiyla Metin'in bahsettigi konularda eksi puanlari var. Ama genel kani o ki, Atay Aktug baskanliginda daha iyi bir kadro ile TS daha basarili kilinabilir. Zaten insanlarin, "daha iyi bir kadro", demesininnedeni de mevcut yönetimin aslinda çok iyi olmadigidir. Olay sadece baskan ile sinirli degil.

Ulusoy konusuna gelince. Metin, bence vermek istedigin mesaji bazi arkadaslar yanlis anladi. Bence de bir kisi çikip da TS baskanligina aday oluyorsa ona saygi duymak lazim. Bu hakikaten zor bir karar ve istir. O kisinin adayligi TS'a saglayip saglayamayacagi fayda ölçüsünde degerlendirilmelidir. YOksa "Ulusoy aday olacak, GS'li biri bize nasil baskan olur" deyip bagirip çagirmaya gerek yok. Bir aday çiktiginda su nedenlerden dolayi desteklerim ya da su nedenlerle desteklemem diyerek görüslerimizi belirtiriz, olur biter. Herkes farkli düsünebilir.

Kalite...

Emorfo
16.10.2004, 11:37
Trabzonspor'lu olmayan bir insan hangi cüretle aday olabilir ki. Zaten böyle bir sey olacagini sanmiyorum. Olsa bile kongrede boyunun ölçüsünü alir. Yillarca fb li May yönetti yine ayni hataya düsmemeliyiz.

Atay Aktug devam etmeli listesineBozoglu ailesinden birini Cevahirler'den birini ve Agaoglu'nu almali. Bu kisiler karsiliksiz yardim sözü vermeli ve sözlerini yerine getirmelidirler. Trabzonspor sampiyonluga kosuyor birileri hala koltuk sevdasinda ve çikar pesinde ise en büyük Trabzonspor düsmani onlardir.

Onur1967
16.10.2004, 12:58
Lütfen Trabzonspor üyeleri Atay baskana destek lütfen çünkü bize direkt kuru para degil zeki bir politika ileriyi düsünen bunlari yaparken de hiç bir taraftan açik vermeyen bir baskan lazim..

97 - 01 arasi ne oldu ? futbolcu aldik aldik öyle 4 büyük olduk bence simdiki gib basarlarimizla 4 büyük dedirtmeliyiz. Aksi takdirde en ufak bir seyde yine 3 büyük lafina döneceklerdir..

Neyse bence böylesine akilli bir politika izleyen bir baskan kesinlikle desteklenmelidir... Ben Ahmet agaoglunu da seviyorum ama o basa gelirse olacaklari da tahmin edebiliyorum...

Benim fikrim her akli selim Trabzonsporlunun Atay baskani desteklemesi gerektigidir..

$FIRTINA61$
17.10.2004, 11:02
Lütfen Trabzonspor üyeleri Atay baskana destek lütfen çünkü bize direkt kuru para degil zeki bir politika ileriyi düsünen bunlari yaparken de hiç bir taraftan açik vermeyen bir baskan lazim..

97 - 01 arasi ne oldu ? futbolcu aldik aldik öyle 4 büyük olduk bence simdiki gib basarlarimizla 4 büyük dedirtmeliyiz. Aksi takdirde en ufak bir seyde yine 3 büyük lafina döneceklerdir..

Neyse bence böylesine akilli bir politika izleyen bir baskan kesinlikle desteklenmelidir... Ben Ahmet agaoglunu da seviyorum ama o basa gelirse olacaklari da tahmin edebiliyorum...

Benim fikrim her akli selim Trabzonsporlunun Atay baskani desteklemesi gerektigidir..smileys/smiley32.gif

oYLAR ATAYA

Onur1967
17.10.2004, 13:58
Simdi Çeksin Gitsin

AKTUG: "Yönetim anlayisimdan rahatsiz olan yöneticilerim varsa, kongreyi beklemesin simdi istifa etsin. Beni begenmeyenler orada duramaz. Kongrede yönetimimde köklü degisiklik yapacagim"

AKTUG: "Ne aci ki camiamizin içinde kongreden menfaat beklentisi oldugu için takimin kötüye gitmesini isteyenler var. Yaptiklarimiz ortada. Daha iyisini yapacagima inandigim için adayim"

KARADENIZ'E KONUSTU
Trabzonspor Baskani Atay Aktug, kongre ile ilgili olarak Karadeniz'e gündem yaratacak açiklamalar yaparken, yönetiminde kendisinden rahatsiz duyanlarin derhal istifa etmesi gerektigini söyledi. "Her zaman paylasimci bir liderlik profili çizmeye çalistim. Ama buna ragmen bazi yöneticilerim sagda solda benim yönetim anlayisimi elestiriyorsa, orada bir saniye durmamali kongreyi beklemeden derhal istifa etmeli" diyen Aktug, "Hem baskanindan rahatsizlik duyacaksin hem de orada duracaksin. Bu olmaz" diye konustu.

ÖNEMLI DEGISIM YAPACAGIM
Kongrede yönetiminde köklü bir degisim yapacagini ifade eden Aktug, "Maddi olanaklari ve gücü daha iyi olan bir ekip olusturmayi istiyorum. Ancak yönetim olusumunda yine ana ilkem uyumlu bir yapi bir araya getirmek. Listemi ben yapacagim, baska birilerinin yönetimimin olusmasinda hiçbir dahli olmayacak. Suanda kapali kapilar altinda çalismalarin oldugunu biliyorum. Ne acidir ki camiamizin içinde kongreden menfaat beklentisi oldugu için takimin kötüye gitmesini isteyenler var. Benim ise bu isten menfaatim yok. Trabzonspor için yeniden aday oldum" dedi.

YAPTIKLARIMIZ ORTADA
10 ay önce göreve geldikleri tablo ile suandaki arasinda daglar kadar fark oldugunu ifade eden Aktug, "Iyi isler yaptigimizi düsünüyorum. Ancak daha iyisini yapabilecegime inandigim için yeniden aday olmaya karar verdim. Trabzonspor'u gruplarin menfaatine göre hareket eden bir takim degil, kurumsal yapiya kavusan bir kulüp yapmak istiyorum" dedi. Kongrenin suanda bir kenara birakilmasi gerektigini ifade eden Aktug, "Iyi giden bir takima bu zarar verir. Trabzonsporlular'i bu konuda sag duyulu olmaya çagiriyorum" dedi.

KARAR DELEGENINDIR
Kongrede aday çikabilecegini bunun her Trabzonsporlu'nun hakki oldugunu ifade eden Aktug, "Herkes çikar yapacaklarini anlatir ve sonuçta karari genel kurul verecektir. Seçilirsem ne yapacaklarini kongre dönemi kamuoyuna açiklayacagim. Belki benim yaptiklarim bazi gruplarin isine gelmiyor ama benim için öncelik Trabzonspor'dur. Sag duyulu Trabzonsporlular'in gerçekleri gördügünü ve dogru karari verecegine eminim" diye konustu.

Kaynak : <A href="http://www.karadenizgazete.com/" target="_blank">Karadeniz Gazetesi
http://www.oflular.com/images/haber/kgb.jpg</A>

TSMareNero
21.10.2004, 04:00
baskana tam desteksmileys/smiley32.gif

Guests
21.10.2004, 09:37
özçilingir kardesime helal olsun. Aynen katiliyorum.Kulübümüz para babasi insanlarla yeterince zaman kaybetti üstelik onlara olan borçlarimiz nedeniyle girmis oldugumuz batak, degisen yönetimle bizi neredeyse küme düsme sinirina götürmüstü. Trabzonsporun maddi sikintilari için çözüm mü istiyorsunuz. Alin size çözüm. 100 bin üye...... 100 bin üye kampanyasi gerçeklesirse Trabzonsporumuzun kimseye muhtaç olmasi gerekmeyecek. Ama bizler hala birisi gelsin bizi kurtarsinin arkasindayiz. Her türlü ödeme kolayligina ragmen bu kulübe üye olmayanlar (imkani olmayanlara lafim yok!) samimiyetsizdir. Hatta Fenerliden bile daha haindir.

Sevgi vefa ister arkadaslar. Özveri ister emek ister. Üç bes liranin hesabini yapmayin artik. Ben yönetici gurubuna tekrar sesleniyorum. bu siteye yalniz gerçek Trabzonsporlular yani kulübe üye olanlar girebilsin .saygilarimla,

selçukabi
21.10.2004, 09:50
Arkadaslar Bahri Köse haricinde bir aday daha olmasi söz konusu; Utku Bozoglu kimdir diye soracaksiniz.Sampiyonluk yillarimizin asbaskanlarindan ve Türkiyenin ilk 500 zengini arasinda gösteriliyormus...yorumsuz...

Kaynak:spor3.com

Guests
21.10.2004, 10:06
utku bozoglunun tvde açiklamasini gördüm kesinlikle adam olmayi düsünmüyorum. yönetim gayet basarili dedi.

ama yönetimde olsa güzel olur.Edited by: EsenLerli_ÖzGüR

metehan
21.10.2004, 10:40
Bu baslikta, "Parali bir baskan gelsin, bizi kurtarsin" görüsü zaten hakim degil. Genelde böyle bir düsünceyok. Ahmet abinin (özçilingir) dedigi gibi TS'u kurumsal olarak yönetecek ama bu isi becerebilecek kisiler lazim. Maddi kaynak bulma yükümlülügü yönetimindir. Bunun en iyi yolu da kalici gelir kaynaklari olusturmaktir.Bu çok genis ve kapsamli bir konu.

TS'u "parali baskana" teslim etme dönemi geçmistir. Aksi bir düsünce tarihten ders almamak demektir.

sanatik
22.10.2004, 16:07
http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/images/karadeniz_solmenu.gif (http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/read/today/spor.htm)

Iste Aktug'un bombalari

Trabzonspor Baskani Aktug, Asbaskani olarak yine Nevzat Sakar'i düsünüyor. Aktug, Utku Bozoglu'nun oglu Murat Bozoglu'nu da yönetime girmesi için büyük ölçüde ikna etti.

GIZLI ÇALISMALAR
Trabzonspor'da Baskan Atay Aktug, kongre öncesi liste çalismalarini büyük bir gizlilik içinde sürdürürken, bombalari da patlatmaya hazirlaniyor. Aktug'un B.B.Ankaraspor maçini birlikte izledigi eski Asbaskanlardan Ahmet Agaoglu ile geçen kongrede birlikte yaristigi Bahri Köse'yi listesine almayi planliyor. Bu yönde görüstügü Köse'den olumlu yanit alan Aktug'un, Agaoglu'nu da büyük ölçüde ikna ettigi, bu ikilinin yeni yönetimde büyük ihtimalle yer alacaklari belirtildi.

SAKAR ILE GÖRÜSECEK
"Trabzonspor için görevden kaçmayiz" diyerek yönetime girmeye yesil isik yakan Köse ve Agaoglu'nun yeni yönetimde baskan yardimciligi görevi alacagi belirtildi. Aktug'un aralarinda sogukluk olmasina ragmen Asbaskanlik için yine Nevzat Sakar'i düsünüyor. Sakar ile bu yönde görüserek sorunlari halledip yönetimde yer almasini saglamak isteyen Aktug'un Utku Bozoglu'nun oglu Murat Bozoglu'nu da yönetime alma yönünde ikna ettigi belirtildi.

Utku Bozoglu: Ben yokum

AKTUG BASARILI
Trabzonspor'da kongre öncesi aday olmasi yönünde baski yapilan camianin önde gelen isimlerinden Utku Bozoglu, Baskan Aktug'u basarili oldugunu ve göreve devam etmesi gerektigini söyledi. "Hiçbir zaman Trabzonspor'da camiada bölücü olmam. Adayligi kesinlikle düsünmüyorum" diyen Bozoglu, Atay Aktug'un sahadaki basari yaninda camiaya yillar sonra aradigi birlik ortamini olusturdugunu belirterek, "Kendisi yola devam etmeli. Ben de her türlü destege hazirim" dedi.

dogru ise iyi haber smileys/smiley32.gif

CAFER ÖZER
24.10.2004, 16:06
Trabzonsporun öncelikle Aralikta olan kongreyi yaz aylarina almasi bence en önemli olaydir.hem takimi olumuszu yönde etkilemez.hemde yeni seçilecek yönetim transfer sezonu bitmeden istedigi oyuncularla lige baslar.istedigi sekilde kamp yaparak yeni sezon girer.

Guests
25.10.2004, 00:50
Trabzonsporun öncelikle Aralikta olan kongreyi yaz aylarina almasi bence en önemli olaydir.hem takimi olumuszu yönde etkilemez.hemde yeni seçilecek yönetim transfer sezonu bitmeden istedigi oyuncularla lige baslar.istedigi sekilde kamp yaparak yeni sezon girer.

aynen katiliyorum. sezon içinde yapilan kongreler takimin havasini fena halde etkiliyor. yönetime talip olacak kimselerin, takimin kötü gidisatin dan memnun olabileceklerinibile düsünüyorum o zaman.

Guests
25.10.2004, 08:25
arkadaslar kongreler bundan sonra öyle yapilicak zaten yönetim kararlarinda var bunlar görev süresi falan uzatildi. ama ilk seçimden sonra yapilmasi gerekiyor.

TSMareNero
26.10.2004, 05:38
sn ahmet agaoglunu inanin baskan olarak cok görmek isterdim ama su an ki yönetime girecekse eger nasil bir TRABZONSPOR´lu oldugunu gösterir bence. ve ondan sonra kim tutar bizismileys/smiley20.gif

TURHAN
26.10.2004, 07:20
yusuf ziya yilmaz ve ahmet agaoglu gibi etkin insanlari yönetimde görmek bizim icin cok iyi olur eger olmazsa da yerlerine geleceklerde en az onlar gibi etkin olmalari gerekir

Guests
26.10.2004, 07:38
sn ahmet agaoglunu inanin baskan olarak cok görmek isterdim ama su an ki yönetime girecekse eger nasil bir TRABZONSPOR´lu oldugunu gösterir bence. ve ondan sonra kim tutar bizismileys/smiley20.gif

girmeyecegini açikladi yönetime. ama disardan her destegi vericeginide söyledi.

TSMareNero
27.10.2004, 05:55
malesef disardan o istedigimizdestegi ben göremiyorum agaoglundan. ve birde bize su spor programlarinda (smileys/smiley11.gif) TRABZONSPOR´un haklarini savunacak birisi olmasi gerektigini düsünüyorum. bu isi sn agaoglu güzel yapiyordu. yönetimde olmasa bile böyle bir görevi üstlnebilir. tamam ona pek yakismaz böyle bisey ama hani bizim yazarlarimiz.

ikrime_61
27.10.2004, 10:51
bence atay aktug iyi bir yonetici ama takimin menfaatlerini bir yerde koruyamiyor yani takimin hakkini gozetemiyor konusulmasi gereken yerde konusmuyor sayet takimin hakkini gozetecekse o gelsin

Guests
27.10.2004, 10:54
baskanim sefil yönetim istemiyoruz. listenizi güçlendirin sesi gür çikan yöneticiler alin.

TSMareNero
28.10.2004, 04:53
baskaaaaaaaaaann

duyuyorsun insallah bunlari. biz görevimizi yaptik üye olduk simdi sira sizde. bul bi tassakli smileys/smiley35.gifadam yanina artik.sen sus onu konustur

TURHAN
28.10.2004, 05:08
bence atay aktug iyi bir yonetici ama takimin menfaatlerini bir yerde koruyamiyor yani takimin hakkini gozetemiyor konusulmasi gereken yerde konusmuyor sayet takimin hakkini gozetecekse o gelsin

smileys/smiley32.gif

Ziganoyli-61
28.10.2004, 05:22
bence atay baskan üc sene daha görevde kalmayi hakediyor.

güzel ve isabetli isler yapiyor. her istedigimiz birden bire

olmaz arkadaslar. en azindan takimi borc batagindan

kurtariyor yavas yavas.

gerekli olan tek husus, yanindaki adamlarin bitirici olmalari lazim.

bunun icin ahmet agaoglu mutlaka yönetime girmeli

diye düsünüyorum. Agaoglu cok yönlü bir insan ve istanbulda

önemli bir tutanagimiz olabilir.

TRABZON IS DIFFERENT

TSMareNero
28.10.2004, 05:27
bence atay baskan üc sene daha görevde kalmayi hakediyor.
güzel ve isabetli isler yapiyor. her istedigimiz birden bire
olmaz arkadaslar. en azindan takimi borc batagindan
kurtariyor yavas yavas.
gerekli olan tek husus, yanindaki adamlarin bitirici olmalari lazim.
bunun icin ahmet agaoglu mutlaka yönetime girmeli
diye düsünüyorum. Agaoglu cok yönlü bir insan ve istanbulda
önemli bir tutanagimiz olabilir.

TRABZON IS DIFFERENT

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

bodozlama
28.10.2004, 12:12
Bende atay aktug'un baskanliginda herkesin tasin altina elini koyacagi güçlü bir yönetim kurmasini istiyorum.Atay baskan iyi isler yapti ama ben onlari deil yanlislarini söylemek istiyorum.

Baskan bazi konularda çok bencil davraniyor,hoca ve yöneticilerlerle gereksiz polemiklere giriyor.Ayrica transfer de %100 basari diyorlar ama bence kadromuz geçenseneden iyi deil hatta kötü.Maxim ve somers'i göderip üstüne onlardan iyi olmayan lee ve thijs'i alipextra 2 milyon dolar bonservis vermenin mantigini biri bana anlatsin.Bu paraya kral bir orta saha alirdik.Bizim kadromuz yeterli ve alternatifli demek de devekusu gibi kafayi kuma gömmektir.Bu konularda baskanin yapici elestirilere kulaklarini tikamamasi lazim

My
01.11.2004, 03:59
<TABLE height=121 width="100%">
<T>
<TR>
<TD colSpan=2 height=16>
<DIV align=center>KONGREDEN SONRA BORSADAYIZ!</DIV></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="30%" height=109>
<DIV align=left>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/1ksm/k&#111;ngredensp&#111;nra.jpg</DIV></TD>
<TD vAlign=top width="70%" height=109>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>http://www.karadenizhaber.com/ok.gif 3 AMACIMIZ VAR
DIVAN Kurulu Baskani Nizamettin Algan, Trabzonspor'un 'sahadaki Trabzonspor, masadaki Trabzonspor ve Camia olarak Trabzonspor' seklinde 3 yönlü bakis açisi olmasi gerektigini belirterek, "Biz, sahalardaki Trabzonspor'a endekslenmis durumdayiz. Eger sahadan iyi çikarsak büyügüz ama sahadan galip çikamaz isek telasa düsüyoruz. Bir defa bu telasa düsme </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top colSpan=2 height=402>

olayindan vazgeçmemiz lazim" dedi. Algan'in bu sözleri Aralik seçimli Genel kurulu öncesinde, saha sonuçlarini bekleyerek Aktug'u düsürmek isteyenlere mesaj oldu.
http://www.karadenizhaber.com/ok.gif KURUMSALLASMA
BASKAN Atay Aktug ise yaptigi konusmada, Trabzonspor'un kurumsal bir yapiya kavusmasi için mücadele verdiklerini belirterek, "Yönetim kurulundaki arkadaslarimla bu dogrultuda çalismalar yapiyoruz. Insallah bunlari biz veya bizden sonraki gelecek olan yöneticiler gerçeklestirir. Eger bunlar gerçeklesmezse, para ile yönetici olmak isteyen insanlarimiz, reklam için yönetici olmak isteyen insanlarimiz olabilir. Kurumsallasma yolunda atilan bu adimlarin hepsi heba olur" diye konustu.
http://www.karadenizhaber.com/ok.gif BORSA GELIRLERI
AKTUG, Trabzonspor'un borsaya girdigi zaman elde edecegi gelirin 19-20 milyon dolar olduguna dikkat çekerek sunlari söyledi: "Bu meblag, araci kurum tarafindan Trabzonspor'a ödenecektir ama hiçbir zaman bu paranin Trabzonspor'un transferlerinde kullanilmasi düsünülmemektedir. Borsaya Aralik veya Kasim ayinin sonunda girebiliriz. Ama genel kurulu beklemeyi daha uygun buluyoruz. Hepimiz Trabzonspor için çalisalim. Trabzonspor bizi her zaman kullansin, öyle bir noktaya getirelim ki Trabzonspor ile övünelim." 11. Hafta mücadelesinde Diyarbakirspor'a attigi 2 golle lige süper bir dönüs yapan Trabzonspor'un Gineli yildizi Ibrahima Yattara, geçmise sünger çektigini belirterek, "Aslinda sezona çok iyi baslamistim ama sanssiz sakatlik beni çok etkiledi. Itiraf etmem gerekirse bu dönemde kendime iyi baksaydim, daha erken geri dönerdim. Ama D.Bakir maçinda gollerle kendimi buldum. Kendime de çok dikkat ediyorum. Simdi herkes çok daha iyi bir Yattara izleyecek" dedi.

Karadeniz Haber gazetesinden arkadaslar...</TD></TR></T></TABLE>

Çebi
02.11.2004, 22:51
SON DAKIKA!

Trabzonspor yönetim kurulu bu aksam yaptigi toplantida kongre tarihini 19 ARALIK olarak belirledi...

trapezus61
03.11.2004, 01:29
Trabzonsporumuz için en hayirlisi olur insallah...

Oğuz
03.11.2004, 10:39
atay aktug göreve kesinlikle devam etmeli. duydugum kadariyla mevcut yönetim kurulundan bir çok ismi degistirecekmis. isabet olur!!

agaoglu'nun yönetime girmesini ben de çok isterim. adam is bitirici özelligi olan birisi. cemiyette yeri de var sayginligi da..

ama nedense agaoglu böyle bir teklif alirsa reddedermis gibi hissediyorum olayli kongreden sonra...

hayirlisi olsun..

gultekinsurul
03.11.2004, 11:13
bencede Atay Baskan bu isi layikiyla yapiyor. Ah birde Agaoglunu yönetimde görsek. Her ne olursa olsun ATAY Baskana destek verilmeli.

selçukabi
03.11.2004, 11:13
aktug'un ciddi rakibi olursa kongreye gidebilirim.Istanbulspor maçida o hafta cumartesi galiba 16:00da ona da gitmis oluruz.

Guests
03.11.2004, 11:38
Kongre Tarihi Belirlendi
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/031104k&#111;ngre.jpgYönetim Kurulumuz dün aksam yaptiklari haftalik olagan toplantisinda 23?üncüsü yapilacak olan ?Olagan Genel Kurul? tarihini belirledi. Yeni tüzügümüze göre iki günde tamamlanacak olan kongre, 11-12 Aralik tarihlerinde yeterli çogunluk saglanamazsa 18-19 Aralik tarihlerinde gerçeklestirilecek. Kongrede 3407 üyemiz oy kullanacak.

Guests
06.11.2004, 13:26
Atay Aktug tutarli tavirlariyla kendisiyle çelismeyen açiklamalariyla ve genel anlamda tüm medya tarafindan takdir edilen objektifyorumlariyla Trabzonsporu Türkiye kamuoyu önünde yüceltmistir.Bu onun görevidir de.Beyefendi kisiligiyle de hep takdirimizi kazandi.

Olayin bir de bizim içimizdeki gelismelerle ilgili kismi var.

Sportif anlamda esas hedefimizin sampiyonluk olmasina ragmen sampiyonlar liginden pisi pisi yapilmayan ve gereksiz görülen(!) transferler yüzünden elendik.Savunmada eksigimiz vardi orta sahada eksigimiz vardi ama bunlar sayin baskana göre yoktu.Sampiyonlar Ligi iddiasi bile olmayan siradan takimlardan oyuncular istendi kendisinden ama almadi.Büyük basarilar için risk almak gerekirdi almadi.

Yatirim yapicakti.Giden para fazlasiyla geri dönücekti sampiyonlar ligine kaldigimizda ama düsünemedi.

Kisacasi bize çok sey kaybettirdi.Iki durumu da tartiya koydugumda basarisizligi agir basiyor gözümde.Yine de kaliteli bir listeyle ve büyük hedeflerle göreve talip olucak bir baskan adayi olmazsa istikrar için Atay Aktugdan yanayim

Salih61
06.11.2004, 13:49
Ben yönetimin daha GÜÇLÜ olmasini istiyorum...Maddi açidan...Tabi yine Atay AKTUG un baskanliginda...

Saygilarimla...

irfanparlak
09.11.2004, 05:45
ahmet agaoglunun durumu ne yönetime girecekmi ?

Guests
09.11.2004, 07:32
simdiye kadar girmeyecegini açikladi. ama agaoglu görevde yokken bile kulübe her türlü destegi verdi genede vermeye devam edicektir.

ATMACA61
10.11.2004, 17:32
ahmet agaoglunu herkes detekliyor ama gelmasin çünkü birkaç arkadasi yüzünden trabzospor baskanligindan çekilen ve aklini çelen kisiyi kursunladirhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley18.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley18.gif(kursunlayan kursunlarina ve eline saglik) arkadaslari istiyor diye trabzonspor baskanligini birakip besiktasda yönetici olmaya razi olan insanla isimiz olamazhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifben mustafa günaydinve atay aktugun trabzonsporu birlikte yönet mesini istiyorum.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Guests
10.11.2004, 17:34
agaoglu mu bejekede yönetici oldu dedin yoksa benmi yanlis anladim?

ayrica agaoglunun aklini kimse çelmedi. öyle bilmeden yorum yapma. tehtidler v.b seyler yüzünden çekilmek zorunda kaldi.

TORUN
10.11.2004, 17:45
Arkadaslar sizlere selam Atay baskanla yola devam.

Çebi
13.11.2004, 18:48
Aralik ayinda yapilacak olan Olagan Kongre'de oy kullanacak üyelerimizin listesi (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/oyuyeler.asp)

http://www.trabzonspor.org.tr/oyuyeler.asp (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/oyuyeler.asp)</A>

My
13.11.2004, 20:02
<T>
<TR>
<TD colSpan=2 height=2>
<DIV align=center>
<TABLE height=17 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="102%">
<T>
<TR bgColor=#ff0000>
<TD width="94%" bgColor=#003399 height=12>..::.Aktug-Agaoglu ortakligi
</TD>
<TD width="6%" bgColor=#003399 height=12>
<DIV align=left>http://www.karadenizhaber.com/images/kutu.gif</DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="30%" height=83>
<DIV align=left>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/13ksm/aktuu.jpg</DIV></TD>
<TD vAlign=top width="70%" height=83>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>http://www.karadenizhaber.com/ok.gif 19 Aralik'ta yapilacak olan olagan kongre öncesi baskanliga adayligini 1 ay önceden açiklayan mevcut baskan Atay Aktug, eski baskan adayi Ahmet Agaoglu ile ortak hareket etmeye hazirlaniyor. Bu konuda iki tarafinda bu birlesmeye sicak baktigi belirtilirken, mevcut baskan Atay Aktug'un gizliden gizliye çok büyük bir çalisma içerisinde oldugu ve karsit görüslerin de rakip çikarmak için bir çalisma yürüttügü kaydedildi. Aktug'un bu konuda ise baskan </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top colSpan=2 height=2>adayligi için ismi geçen Bahri Köse ile de bir görüsme yaparak ortak hareket etmek için teklifte bulunacagi ögrenildi.</TD></TR></T></TABLE> Karadeniz Haber Gazetesinden...

Guests
15.11.2004, 14:56
<TABLE border=0 cellPadding=0 cellSpacing=0 width=400>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD align=left vAlign=top width=276>''KIMSE ADAY OLMAMALI VE ATAY AKTUG KALMALI''
</TD></TR>
<TR>
<TD align=left vAlign=top width=276>Haluk Ulusoy döneminin etkili ismi, Trabzonspor'un kongre üyelerine seslenerek Atay Aktug'la devam edilmesi çagrisinda bulundu. Hayali, "Akli selim üyelerimiz dogrusunu yapacaktir" dedi..

Hüsnü Hayali'den Atay Aktug'a büyük destek... Haluk Ulusoy döneminin etkili ismi, Futbol Plus dergisine yaptigi açiklamada, Trabzonspor'un kongresinde kimsenin Aktug'a karsi rakip olmamasi gerektigini söyledi. Hayali, "Yönetim kurulundan bazilari, Aktug'u desteklemeyeceklerini söylemisler. Iç problemleri speküle etmenin anlami yok. Aktug'un desteklenmesini gönülden istiyorum. Baslamis oldugu bir isi sonuna kadar götürmesi için yalniz birakilmamali" ifadesini kullandi.

YÖNETIMIN ICRAATLARI IYI
TRABZONLULAR'in Aktug'un iyi bir liste yapmasi için gerekli ortami yaratmalarinin sart oldugunun altini çizen Hüsnü Hayali, sunlari söyledi: "Bizim üyelerimiz akli selim insanlardan olusmaktadir. Onlarin baskana yeni bir sans daha vereceklerine inaniyorum. Su anki mevcut yönetim çok güzel icraatlar yapti. Bunu herkesin takdir etmesi gerekir. Aksi takdirde bu nankörlük olur" Futbol Plus'un kasim ayi sayisinda ayrica daha birbirinden ilginç konular, incemeler ve röportajlar da yer aliyor.

</TD></TR></T></TABLE>

Emorfo
15.11.2004, 16:35
Bu mesaji zor sartlar altinda atiyorum degerini bilin. Foruma giremiyorum hata verip duruyor deli olacam.

Su andaki yönetimden Sakar, Atal ve Yilmaz beyler baskanimiz Atay Aktug ile devam etmeyeceklerini açikladilar. Yönetim içerisinde anlasamiyormarmis.. Neden böyle olur anlamiyorum... Atay Aktug devam etmeli ancak böyle önemli bir sezonda kimse bu tür mesajlar vermemeli birlik ve beraberligimiz bozulmamali ve çok güçlü bir yönetim olusturulmali. Bu olumlu hava bozulmamali.

piskopat61
15.11.2004, 16:35
bence bu yönetim kalmali basari için bu sart..........

denizci61
15.11.2004, 16:38
Sampiyonluga giden yolda hasarsiz ve tek yumruk bir kongre istiyoruz...Hersey Trabzonspor için....

Tolgaa6161
15.11.2004, 20:52
arkada$lar bence mehmet ali yilmaz ba$kan atay aktug ile konu$up beraber kongreye cikmalari TRABZONSPORicin cok ba$arili olur .

ba$kan mehmet ali yilmaz 2. ba$kan atay aktug nasil olur ama?

bence bu ikili iyi anla$ip TRABZONSPORumuzu cok kisa zamanda bir dunya takimi yapmayi ba$arirlar.

sizce nasil olur?Edited by: Tolgaa6161

Guests
16.11.2004, 09:44
mehmet ali yilmazi unut sen birader. bu konuyuda açmamis farzet kendini

Guests
16.11.2004, 09:44
<TABLE border=0 cellPadding=0 cellSpacing=0 width=400>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD align=left vAlign=top width=276>GENEL SEKRETER YUSUF ZIYA YILMAZ'DAN KONGRE VE FENERBAHÇE MAÇI ILE ILGILI AÇIKLAMA
</TD></TR>
<TR>
<TD align=left vAlign=top width=276>Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Yusuf Ziya Yilmaz, uyumlu ve birbiriyle anlasan bir ekibin birlikte çalismasinin daha verimli olacagini söyledi.. Yilmaz ayrica Atay Aktug ile uyumlu olmadigi için onun yönetiminde olmayacagini açikladi..

Yilmaz, yaptigi açiklamada, Aralik ayinda yapilacak olagan kongrede Atay Aktug yönetiminde olmayacagini açikladigini animsatarak, ''Bizim onunla uyumlu çalisamadigimiz ortada. Bizim yönetim anlayisimiz ile onun yönetim anlayisi uyusmuyor. Bu sekilde verimli olamadigimiz için bizim ayrilmamiz uygundu. Ayrilmam kongrede baska bir adayin çikmasina bagli degil'' dedi.

Aktug yönetiminden ayrilmasinin hiçbir yönetimde görev almayacagi anlamina gelmedigini belirten Yilmaz, sunlari söyledi:

''Ben sadece Aktug ile devam edemeyecegimi söyledim. Önemli olan uyumlu çalisip verimli olabilecek bir yönetimin olusmasi. Sartlar olusursa baska bir adayi destekleyebilirim. Bu kisiye degil, Trabzonspor'a hizmet anlamina gelir. Uyumlu ve birbiriyle anlasan bir ekibin birlikte çalismasi daha verimli olur. Benim bakis açim budur.

Bunun disinda kisilere yönelik bir politikam yoktur. Trabzonspor'un ilkeleri dogrultusunda kararli olan herkesle anlasirim. Ama kisisellik ön plana çiktigi zaman yanlis olur. O zaman o yönetimle anlasamam.''

Yilmaz, Fenerbahçe maçina taraftari, yöneticisi ve futbolcusu ile konsantre olduklarini da ifade ederek, ''Bu maçi kazanmak istiyoruz. Herkes üzerine düseni yapacaktir. Güzel bir maç olacagini ümit ediyorum'' dedi.
</TD></TR></T></TABLE>

bence yusuf ziya yilmaz bir kayip olucak. insallah yerie daha iyi birisi bulunur.

denizgrsy
16.11.2004, 11:40
ATAY BASKAN KALMALI ANCAK DAHA ÖNCEDE SÖYLEDIGIM GIBI YÖNETIME BIR VEYA IKI PARALI YÖNETICI GIRMELI,PARASIZ BU IS ÇOK ZOR OLUYOR...BIR YERE KADAR!birde televizyonlarda bizden bahseden,biri bizim hakkimizda konustugu zaman hemen müdehale edecek bi yönetici lazim!yav kardesim bazen televizyon basinda kendimi yiyiyorum,sinir,stres herkes atip tutuyor bizden bi kisi çikip müdehale etmiyor!vallahi deli oluyorum!neyse bizi bu hallere sokmayacak bir yönetici araniyor,aslinda ben bu göreve talibim....var ya bi kisi agzini açarsa,bi kisi bizim hakkimizda atip tutarsa serfsizim,neyse dellendim yine.....

Bora Sönmez
16.11.2004, 11:47
Her sözüne kelimesi kelimesine katiliyorum.Bide böyle konularda (TSu medyada savunma) kendisini hiç istemiyoruz ama galiba M.Ali Yilmazi biraz ariyoruz..

Guests
16.11.2004, 12:21
ahmet agaoglu baskan yardimcisi olarak göreve dönebilir hadi hayirlisi

ozcilingir
17.11.2004, 01:19
Arkadaslar, ne oluyor böyle medyada agzi laf yapan biri ariyoruz. falan filan.Alin size REHA MUHTAR ( ana tarafindan TRABZONLU) BJK DE YÖNETICI AGZI ACAYIP LAF YAPIYOR tv SI BILE VAR TAKIMI NE HALDE BAKIN. TRABZONSPOR tamda fb ile sampiyonlugu etkileyecek çok önemli bir maç arafesinde yöneticilerimizin yaptigi açiklamalara bakiyorum. Medya hemen isin üstüne atlamis ATAY AKTUG giderse ZIYA DOGAN ne yapacakmis gibi sorular v.s. Hadi hayirli olsun yeni baskan buldunuz MAY sanki hiç gelmemisti. Adamin isigücü bile yok ihale falan alamiyor. Yeniden cebine para koyalim büyüsün bizden rant elde etsin. ATAY BASKAN'A karsi su anda rakip çikmamali belki yönetici olarak bazi kisiler istedikleri tavizleri alamadiklari için ( yani umduklari bireysel çikarlari yakalayamadiklari için )ATAY baskanin listesinden çikmak isteyebilirler bu çok dogal.Ama öyle parali adam meselesi midemi bulandiriyor. Ne demek parali adam Sirketmi satin alacak adamlar kulübümü yönetecekler, bu kulubün gelirlerini arttiracak basarili sonuçlari almasi için çaba sarf edecek adam lagzim , parali olupta bireysel çikar pesinde kosan adama ihtiyacimiz yok. RAHMI KOÇ parasi var BJK li hiç yönetimde ismini duydunuzmu ? Takimina kiyak yapmak için yillarca BEKO reklamini verdi. Bizim zenginlerimiz bize reklam bile vermedi. Adamlar milli takim topçularina jeep verdi. Dünya kupasinda prim verdi ( yilmaz, saffet ulusoy).Bize zirnik koklatmadilar. Verseler ya gögüs reklami . Yillarca AKÇA reklami aldik neydi bilen varmi ?Nerde bizim mangalda kül birakmayan zenginlerimiz. TRABZON LISESI -DÜNYA SAMPIYONU oldu. PAF SAMPIYON OLDU. HANI ZENGINLERIMIZ PARALI ADAMLARIMIZ. ne yaptilar. çeyrek altin bile vermediler. Birakin bu zengin parali adam laflarini . TRABZONSPOR kendi yagi ile kavrulmasini bilir ve bilecek , ATAY baskana köstek olmaya çalisanlarin kime hizmet ettigi sonra meydana çikar hiç merak etmeyin. Alin bize 3 trilyon veren bir adam bulalim. adam ne yapacak baskanlik yapmak isteyecek ve parayi ben verdim istedigimi yaparim , herseye maydonoz olacak. Alin AZIZ fb li hep o ötüyor. Onun borzanlari ötüyor. Korkarim yakinda NURI ALBAYRAK limani aldi ya ,parasida var baskan yapmak istersiniz TAYYIPE'DE yakin futbolu biliyor !ISTANBUL B.Belediye baskani.Yillar önce bir 96 yili o maç hikayesi ,son maç ESKISEHIR maçi sonrasi seref tribününden çikdik millet ERGUN GÜRSOY'A agbi bize baskan olsana diye yalvardi. Rahmetli KAYA ÇILINGIROGLUTRABZON'DA ÇOK DEGERLI ARKADASLAR VAR böyle birsey sözkonusu olmaz çocuklar diyerek o grubu ikna etmeye çalisti. O dönem taraftar soke olmustu. Simdi o durumdamiyiz arkadaslar yapmayin . Genel kurulumuz sag duyu ile hareket edecek ve TRABZONSPOR için hayirlisi olan ayni baskan ile yoluna devam edecekdir.Ama son anda HALUK aday olursa hiç sasmam.

Ziganoyli-61
17.11.2004, 03:59
Yav arkadaslar ne Mehmet ali yilmaz'i ya?

o adam futbol bilgisi 0 % olan, medyati, rant düskünü,

ve kendini begenmistir.

yillar önce bize verdigi zarari unuttunuzmu?

eger MAY basa gelirse, Trabzonspor 10 sene geriye gider.

bunun tartismasi bile olamaz bence.

Atay baskana full destek. tabiki onlarinde eksikleri var,

ama dogru yolda olduklarina inaniyorum.

TRABZON IS DIFFERENT

oskayb
17.11.2004, 12:07
Türkiye'de bir takim basarili oluyorsa öncelikle futbolcuya ,teknik adama vb. bakiliyor ama basarinin ilk sarti iyi bir yönetim bu hep gözden kaçiyor (takimin takim gibi olmasi ,hoca seçimi ,transfer ,ilkeler, medya ve diger kulüp ilskileri vb. hep baskan ve yönetimin niteligine bagli)

bu açidan baktigimda Atay Aktug yönetiminibasarili buluyor ve begeniyorum(bunu saha sonuçlarina ve yükselen grafigimize bakarak söylemiyorum çünkü bunlar sebep degil birer sonuç)

ve bu anlamda sayin Aktug'un yönetimini güçlendirerek (örn, bir ahmet agaoglunun katilimi ,ama prensiplerde anlasilmis ,ilkeli bir katilimdan bahsediyorum) bu yolda devam etmesiyle mutlaka ve mutlaka hasretle bekledigimiz sampiyonluk(lar) ve daha ötesi basarilar gelecektir.

***bugünkü yükselen grafik ve basarida emegi geçen sayin Özkan Sümer ve yönetimine de tesekkür ediyorum.

kaze
19.11.2004, 14:59
MAY oldukça yogun bir isadami yönetime falan girmesin maddi destek versin, vermeyenleri yönlendirip zorlasinyeter:)

Atay baskana iyi bir ekip lazim söyle kodamanlardan, Agaoglu da bir sekilde bu olusumun içinegirerse olumlu olabilir. Geçen yil her maçta onu hatirliyorum, iyi kötü her günde oradaydi ta ki küstürülüp kaçirilana kadar.

Bu kongre de biraz sessiz geçer amasonraki kongrede oylar nasil dagilacak, ne tip olusumlar olacak merak etmiyor degilim. Ben bile oy kullanicam bir sonraki kongrede. Kapali Spor Salonu simdi de yeterli gelir ama sonrasin da stadyumda oluruz insallahsmileys/smiley36.gif

umraniye
19.11.2004, 15:01
teske ahmet agaoglu baskan olsa parasiz olmuyo böyle

Bora Sönmez
23.11.2004, 12:37
Kesinlikle MAY baskan olsun demedim benim tek baskan adayim ATAY AKTUG.kesinlikle kalmali hatta tek aday tek yumruk olarak secime girmeli ama yaninda medya gücü olan agzi laf yapan höd dedimi oturtacak,bide parali yöneticiler olmali..Baskani degil listesini tartisiyorum yalnizca..

FANATIK61
25.11.2004, 14:15
<TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=149 cellSpacing=0 width=476>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=476 colSpan=2 height=67>http://www.spor3.com/images/20031010_0959491.JPG Senol Günes Trabzon?un basina gelebilir !
Atay Aktug, Ahmet Agaoglu, Bahri Köse ve Eyüp Asik seçimi kazanirsa, Senol Günes Trabzonspor'un teknik direktörü olacak. </TD></TR>
<TR>
<TD width=480 colSpan=2 height=10></TD></TR>
<TR>
<TD width=476 colSpan=2 height=1>Trabzonspor'da yapilacak kongrede baskan adaylarinin en büyük seçim kozunun Milli takimlar eski teknik direktörü Senol Günes'in olacagi belirtildi. Karadeniz ekibinin, 19 Aralik'ta gerçeklestirecegi olagan kongrede Atay Aktug'un baskanliga tekrar aday olacagini açiklamasinin ardindan, muhalefet harekete geçti. Atay Aktug'un baskan seçilmesinde büyük katkilari olan asbaskan Nevzat Sakar, Futbol Subesi Sorumlusu Süleyman Atal, Genel Sekreter Yusuf Ziya Yilmaz ve Erda Aygün gibi yöneticilerin aday olmayacagini açiklamalari Trabzonspor'da baska bir cephenin açilacaginin isareti olarak degerlendiriliyor.

Ulusoy aday olmuyor
Trabzonspor'da baskan adayligi için isimleri ön plana çikan Onursal Baskan Mehmet Ali Yilmaz, eski baskan yardimcilarindan Bahri Köse, Ahmet Agaoglu ve eski milletvekili Eyüp Asik'in yakin çevresine nabiz yoklatiyor. Bu arada, Trabzonspor genel kurul üyeleri tarafindan Trabzonspor'a baskan adayligi koymasi istenen Futbol Federasyonu eski baskani Haluk Ulusoy ise simdilik bu konuda böyle düsüncesi olmadigini söyledi.

</TD></TR></T></TABLE>

My
26.11.2004, 00:16
Bu ne ya.! Bastan sona takimi karistirmak için yapilmis safsata haber.

hauptstrasse
26.11.2004, 02:45
ozellikle fanatik ve internette www.trapbzonhaber (http://www.trapbz&#111;nhaber).com kaynakli haberlere itibar etmeyelim arkadaslar! bunlar masabasi gazetecileri...

Guests
26.11.2004, 08:33
trabzonhaber sadece gazetede çikan haberleri yayinliyor

Tolgaa6161
26.11.2004, 14:49
bazi arkada$lar sayin mehmet ali yilmazi istemiyor

ama bence $imdiki yonetim cok iyi ama bi tek eksikleri var kendileride soylluyorrr PARAAAAAAAAAAAAAAAA

ama bunu bazi arkada$lar anlamiyoooorrrrrrrrrrsmileys/smiley7.gif

hangi ba$kan TRABZONSPOR icin para verir

bi tane var o da sayin mehmet ali yilmaz

futboldan anlamayabilir yeterki teknik direktorumuzun istedigi futbolculari bir telefonla getirtebilmesi (saido-ozgur-ayma) bunlar ziya hocamiz cok istedi ama alamadik PARASIZLIKTAAAAAANNNNN

kuzey_lee
26.11.2004, 15:06

ama bence $imdiki yonetim cok iyi ama bi tek eksikleri var kendileride soylluyorrr PARAAAAAAAAAAAAAAAA

futboldan anlamayabilir yeterki teknik direktorumuzun istedigi futbolculari bir telefonla getirtebilmesi (saido-ozgur-ayma) bunlar ziya hocamiz cok istedi ama alamadik PARASIZLIKTAAAAAANNNNN

ya kaç kez soledik sayin dedigin may ne yapti ne verdi trabzonspora..bana sakin para verdi deme..ozkan seçimi kazaninca kulubun giderlerine temlikm koyduran benmiydim?may madem para verdi kaç sampiyonlugu var?cvp :yarim...

ben caddeliyim diyen bi zihniyeti trabzonsporun basiuna geçirmek istiyorsun..bi fb maçi oncesi taki9mi fb ile ayni otelde kampa alan zihniyetle sampiyon olmak istiyorsun ve son söz takimin istanbuldaki fb maçi oncesi fb baskani ile özel yazihanesinde görüsüp yeni bir ihale karsiliginda maçi skoru dahi onceden belirlenmis bicimde satan bi adami baskan olarak gormek istiyorsun..ne mutlu sana...hem de ne mutlu

kuzey_lee
26.11.2004, 15:11
ha bu arada simdiki yonetimin içindeki muhalefet kanadini da trabzonspor taraftari unutmayacaktir..

belki dikkatinizden kaçti ama benim dikkatimden kaçmadi..fb maçi oncesi yonetim içindeki muhalif kanat fb yonetiminer yemek verdi..dostluk !!! yemegi..

bazi arkadaslar hemen olai kotuye yormamamizi soylicekler..peki sorarim neden baskan atay aktug o yemekte yoktu?neden atay baskanin yeni donemde de düsündügü simdiki yoneticilerden bi tanesi bile yoktu?

peki ya neden yemegi azize nin çok yakin dostu sayin suleyman atal organize etti??

keser doner sap döner gün gelir hesap döner..bunlari unutmuyoruz hepsi tarihin sayfalarina yaziliyor..yeri gelince tokat gibi yuzlerine vurulacaktir

Çebi
26.11.2004, 17:51

ya kaç kez soledik sayin dedigin may ne yapti ne verdi trabzonspora..bana sakin para verdi deme..ozkan seçimi kazaninca kulubun giderlerine temlikm koyduran benmiydim?may madem para verdi kaç sampiyonlugu var?cvp :yarim...

ben caddeliyim diyen bi zihniyeti trabzonsporun basiuna geçirmek istiyorsun..bi fb maçi oncesi taki9mi fb ile ayni otelde kampa alan zihniyetle sampiyon olmak istiyorsun ve son söz takimin istanbuldaki fb maçi oncesi fb baskani ile özel yazihanesinde görüsüp yeni bir ihale karsiliginda maçi skoru dahi onceden belirlenmis bicimde satan bi adami baskan olarak gormek istiyorsun..ne mutlu sana...hem de ne mutlu

hala MAY bu kulüpte baskan olsun diyen insanlar varsa gerçekten yazik...çok yazik...

Fatih kardesimin MAY hakkinda verdigi örneklerin üzerine daha onlarcasini yazabiliriz...MAY ts'ye tekrar baskan olcak...olmaz böyle birsey, olamaz, olmamali!!

Mc_Genc
26.11.2004, 18:04

hala MAY bu kulüpte baskan olsun diyen insanlar varsa gerçekten yazik...çok yazik...

Fatih kardesimin MAY hakkinda verdigi örneklerin üzerine daha onlarcasini yazabiliriz...MAY ts'ye tekrar baskan olcak...olmaz böyle birsey, olamaz, olmamali!! Sebep Ne?

Çebi
26.11.2004, 18:08
anlamadin mi fatihin yazdiklarindan...

ben sana genis bi zamanda anlatirim yine anlamadiysan eger....bundan öncede çok konusu oldu, mahallede hararetli tartismalar yaptik bu yüzden ama senin maglum durumun yüzünden pek bu tür seyleri tutamiyon aklinda..neyse anlatirim ben sanasmileys/smiley2.gif

ne besiktas ne fener ne de antalya....anladin sen anladinsmileys/smiley36.gif

objek
26.11.2004, 18:09
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Gonul isterki hem parali hem akilli hemde dostdogru adam gibi bir baskanimiz olsun( hatasiz kul olmaz!) fakat ortada boyle birisi yoksa en azindan oturakli inandirici demecler verecek bir yonetimin gelmesini isterim acik konusmak lazimsa sezon basinda isler biraz iyi gidince ayaklari yerden kesik cok demecler okuduk bu demeclerin trabzona ne yarar getirecegi tartisilabilir ama rakipleri daha fazla motive edip atesledigi bir gercek. saygilar</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">

Mc_Genc
26.11.2004, 18:20
anlamadin mi fatihin yazdiklarindan...

ben sana genis bi zamanda anlatirim yine anlamadiysan eger....bundan öncede çok konusu oldu, mahallede hararetli tartismalar yaptik bu yüzden ama senin maglum durumun yüzünden pek bu tür seyleri tutamiyon aklinda..neyse anlatirim ben sanasmileys/smiley2.gif

ne besiktas ne fener ne de antalya....anladin sen anladinsmileys/smiley36.gif anladim anladim http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

metehan
29.11.2004, 17:16
Yakin bir gelecekte TS yeni yönetimini seçecek. Su an TS?un gündemini yeni teknik direktör mesgul etse de asil önemli olan konu yeni seçilecek olan yönetim. Çünkü iyi bir yönetim gelmedikçe hangi hoca gelirse gelsin sonuç pek farkli olmaz. Benim görüsüm bu, o nedenle asil önemi yönetime veriyorum.

Kongreye az zaman kalmasina ragmen bu konuda somut bir gelisme yok. Atay Aktug aday olacagini önceden açiklamisti. Kalan sürede bir degisiklik olmazsa su an tek aday o. Yeni adaylar çikabilir ama su an bize yansiyan bir isim yok, sadece dedikodular var. Yakin bir zamana kadar Atay Aktug?un daha iyi bir yönetim kurulu ile göreve devamindan yanaydim. Bugünkü sartlarda da görünen en iyi alternatif o ama son dönemdeki gelismeler Atay Aktug konusunda da bazi soru isaretleri olusmasina neden oldu. Yeni adaylari ve listelerini görmeden fazla bir yorum yapmak istemiyorum. Listeler ve adaylar belli olunca daha net seyler söyleyebiliriz.

Ancak TS için önemli bir nokta var. Bu dönemde sakin olup, gelecek için bizi daha da kötüye götürecek bir yola girmemeliyiz. 2000 yili kongresini TS için bir milat saydik. O kongrede TS uçurumun esiginden döndü. Göreve gelen Özkan Sümer ve ekibini çok zor bir görev bekliyordu. Onlar da kapasitelerine göre yapabileceklerini yaptilar. Özkan Sümer ikinci kongrede bayragi Agaoglu?na devredip çekilmeliydi. Bunu yapsa TS bugün çok daha iyi yerlerde olabilirdi ama olmadi. Sonra bu yönetim geldi ve gerisini biliyorsunuz. Ama 2000 yilindaki kongreden itibaren TS?da yönetim anlayisinda bir degisiklik oldu. Kurumsallasmaya önem veren bir anlayis yerlestirilmeye çalisildi ve bu konuda adimlar atildi. TS?da göreve kim gelirse gelsin bu yolda devam etmeli. ?100.000 Üye Kampanyasi?, ?borsaya açilma? , ?TS markasinin ticari anlamda daha etkin kullanilmasi? gibi konularda ve genel olarak kurumsallasmada daha da önemli adimlar atmali. TS, tekrar ?parali baskan? modeline dönmeye kalkar veya buna mecbur hale getirilirse bu TS için geri dönülemez bir yikim olur. ?Parayi veren düdügü çalar? anlayisinin TS?a bir daha sokulmamasi konusunda hepimize büyük görevler düsüyor.

Tabi yukarida saydigim islerin hakkiyla yapilabilmesi için, ?esnaf zihniyetli yönetimler? (referans Bordo Bereli) yeterli olmaz. Hakan (Kulaçoglu) beyin tabiriyle, ?Trabzonspor?u daha yukari tasiyacak, ufku, vizyonu, zeka kapasitesi, ve global deneyimi olan teknik adamlara ve yöneticilere gerek var.? ?Böyle bir yönetim bulabilir miyiz?? sorusuna su an verebilecegim cevap ancak ?Insallah? olur. Çünkü daha fazlasi elimizden gelmiyor. Ama TS camiasindan böyle bir yönetim çikabilir, bu kapasitede insanlar var. Mesele bunlarin bir araya gelebilmesi ve ?Küçük olsun benim olsun? zihniyetindeki insanlarin da TS?dan ellerini çekmeleri.

Kisacasi bu kongre TS için çok önemli. Burada olusacak iyi bir yönetim ve ona verilecek destek ile bugünlerde büyük yara alan ?güven? meselesi çözülebilir. Bu çözülürse TS yeniden büyük hedefler pesinde kosabilir. Bence teknik direktör seçimini de yeni yönetime birakmak akillica olur. Geçen yilki hataya düsülmemeli.

ozcilingir
29.11.2004, 22:11
Metehan su anda Genel kurul delegesisin. Seçimlerde bir oyun var ama.BMN üyesi olarak bu platformdaki görüsleride analiz ederek oyunu vereceksin herhalde ,seni tabiki bizler etkileyemeyiz ama. Taraftarinda bir bölümünü olusturan bu forum üyelerinin fikirleri aday olacak yöneticilere azda olsa bilgi vermektedir kanaatindeyim. adaylarin bu formu izlemesini tavsiye edebilirsin. Bak ÇIKRIKÇI ? hocamiz bile bizi izliyormus ?ÖZKAN'DAN hareket yokmu ?

SAYGILARIMLA

hauptstrasse
30.11.2004, 04:05
kongre yaklastikca kongreye etki edebilecek yeni olaylar meydana geliyor ve sanirim dogan in gidisi en beklenmeyeniydi!

simdi hepimizin aklinda isimler dolasiyor .

ancak bakildiginda ortada uc bes isim var!

mehmet ali yilmaz, haluk ulusoy,eyup asik ve simdiki baskanimiz aktug.

bunlarin hepsini irdelemek , karsilastirmalarini yapmak gerekecek!

mehmet ali yilmaz bu takima verdiklerinden cok aldiklariyla gundemi mesgul eden bir kisilik! onun ozkan sumer secildikten sonra takima verdigi zarar baskanligi doneminde verdigi zararlari bile unutturuyor bizlere!

takimi milyonlarca dolar borca sokup sanki kendi parasiyla transfer yapilmis gibi gosterdi bizlere herseyi ve biz bunu ancak ozkan sumer baskan olunca anlayabildik! buna itirazi olan var mi! sayet ozkan sumer baskan olmasaydi takim su anda hala o borc bataginda yuzuyor olacakti ve dusunun bir kere m ali yilmaz baskan olsaydi bu yil gokdenizi satar miydi yoksa satmaz miydi?

o degil miydi ogunu abdullahi tolunayi istanbul takimlarina peskes ceken! o degil miydi kevin campell i irkci bir tavirla soyledigi sozler yuzundne takimdan ayrilma noktasina getiren? o degil miydi trabzonsporu kendi mali gibi gosteren? o yonetmedi mi takimi diledigi gibi? kimileri diyor ki o bize son sampiyonlugumuzu yasatti! arkadaslar sons ampiyonluktan bugune 21 yil gecti! o yillarda trabzonsporun sampiyon olmasi gunluk yasamin bir parcasiydi. simdi zaman degisti. yilmaz ozkan sumer doneminde kulubu zor durumda birakacak cok buyuk tavir aldi kulube karsi sirf ozkan sumerden nefret ettigi icin ki ayni yilmaz sumeri iki kez teknik direktor olarak takimin basina atadi ve o baskanken sumer daima paf takimdaydi! bu davranislarinda ki tutarsizliklar onun bize bir baskan olamayacagini gosteriyor biraktigi borclarda bizlere parali bir baskanin parali olmasina ragmen ne zararlar verebilecegini gosteriyor!

ayrica yilmaz bir kac hafta once baskan olmayaqcagini beyan etti! eger simdi baskanlik icin yarisa girerse bir tutarsizlik daha yapmis oalcak ve puslu havayi seven kurtlar gibi atilacaktir koltuga sarilmaya!

sonrasinda da beyanlarina baslayacaktir!

kimi hedef sececek bu kez!

yattarayi mi?

ne diyecek ona "allahin aciz afrikalasi mi!" yada belcikali oyunculari para alip oturmakla mi suclayacak!

ne yapacak fatihi gsye gokdenizide fb yimi peskes cekecek!

malumunuz bir yanda fenerbahce uyeligi diger yanda gs de kiramayaci dostluklari!!!!

gercekten ciddi misiniz mehmet ali yilmazi baskan olarak trabzonda gormeye? yetmei mi bu arkadasin trabzonsporun sirtindna sagladi rantlar yada soyle soyleyeyim mehmet ali yilmazin baskanliginda bir trabzonspordan burda bulunun kimi insanlarca daha fazla menfaat mi saglamak mumkun??? mehmet ali yilmazi destekleyne bir zihniyetin trabzonsporun altina kuyu kazan birisinden ne farki vardir biri bana aciklarsa sevinirim!!!!+

simdi gelelim diger adaylara!

kimileride nerden cikti bilmem haluk ulusoy adini surekli gundeme tasimaya calisiyor! kimdir haluk ulusoy? haluk ulusoy federasyon baskanligi doneminde taMAMEN GALATASARAY ICIN EMEK HARCAMIS OGLUNA GALATASARAYIN tum futbolcularinin formalarindan bir kolleksiyon yapturmis oglu istedi diye gs macinins aatini degistirmis bir insan! trabzonla olan tek baglantisi trabzonlu olusu! simdi bosta ve kapagi atacak bir yer ariyor ama bu trabzonsporun postu olmamali o paost o kadar ucuz olmamali! biz basimizdan mehmet ali yilmaz gibi bir insani zor atmisken simdi gelecek uc bes yili boyle bir insana sirf parasi var diye devretminin yanlisina dusemeyiz, dusmemeliyiz!

baska bir isimse eyup asik! ben bu adamin politikaci oldugunu biliyorum bir donem trabzonsporda yoneticilik yaptiginida hatirlar gibiyim ama son iki uc secimden bu yana adi baskanlikla bir anildi aNCAK ONUN ADNIN ESAS ANILDIGI sey onun alaattin cakiciyla olan iliskisi!!! hepimiz besiktasli sinan ... bilmemnein ona besiktas kulubunden cikarttigi pasaport olayini biliyoruz! bu oaly cereyan edince gururla bu olayin trabzonsporda olmamasinin sevincinide beraber yasadik simdi ayni hatayi bizler mi yapacagiz! mafia ile iliskisi kesin delillerle belirlenmis futbol ve yoneticilik bilgisi tartisilmayacak derecede zayif olan birini mi bizim basimiza baskan sececegiz?

gelelim atay aktuga! baskan oldugundan bu yana bizi kamuoyunda en iyi sekilde temsil etti! bunu uc buyuklerin taraftarinin ondna nefret etmesi sizlere en iyi anlatabilir! yillardna sonra ilk kez trabzonspor baskanlik koltugunda ne yaptigini ve ne dedigini bilen sozunu tutan bir adam goruyoruz! negativ oalrak alginsa bile transfer yeter dedi ve transfer yapmadi. gerektiginde yapilacaginida soyledi ama sozunu tuttu.yonetimde onu istemeyenlerin yapisina bakacak olursak bir onceki yonetimde ozkan sumerin gitmesine sebep olan grubun simdi onun altini yomak icin ugrastigini goruyoruz! burdan okudugum kadariyla ornegin fenerbahce kafilesine verilen yemekte sadece yonetimdeki atay muhalifleri en bastada yildirimin sadik dostu yoneticimiz hazir bulunmuslar! bu insanlar simdi aktug hakkinda olumsuz birseyler soylerlerse onlara mi inanacagiz !

akay aktug kisiligi ve bilgi birikimiyle bizlerin istedigi bir baskan aslinda ona gerekli olan yanina alacagi yol arkadaslarinin maddi olarak guclulukleri. yani bir agaoglu ve onun ayarinda uc bes genc tra´bzon sevdalisi bizleri ozledigimiz gunlere gotürur. tercihlerimizi iyi yapmak zorundayiz!

kendi dusuncelerimizde objektiv olmayi beceremeyeceksek ve herseydne kendimize bir pay cikararak kararlarimizi alacaksak bu kararlar kendimizin getirisi olan kararlar olacaktir ancak trabzonspora geirisi olmayacaktir bu kararlarin! buraya yazdiklarimizada keza dikkat etmek zorundayiz! buraya yazdiklarimiz biz trabzonspor taraftarinin bir resmini cizmek icin gerekli tum materyali icermektedir! sirf internet baglatimizin olusu bizlere sinirsiz ozgurlugu ermez ki sinirsiz ozgurlugun savunucularindna biri oalrak bunu syoluyorum! yazdiklarimizla yasadiklarimiz arasinda bir bag kuramadigimiz surece ne yazdiklarimizin bir degeri olur ne de kendi icimizde o duymak istedigimiz rahatligi duyariz...

hepinize saygilar...

saglicakla kalin....

hauptstrasse
30.11.2004, 04:15
birde belirtmek istedigim cok onemli bir nokta var! bmn olarak eger trabzon kamuoyunda bir gucsek bu gucu ivedili bir bicimde harekete gecirmeliyiz! bizler taraftar olarak sadece internette yazi ya´zan maclara gidne bireyler olmaktan cikip ornegin secimlerde safimizi tutmaliyiz! burda olusturalacak bir anketle bmn nin hangi baskani destekledi ortaya cikarilmali ve resmi oalrakta o baskan adayi desteklenmelidir bu yolla bmn hem kamuoyunda mesrutiyet kazanacaktir hemde bir sivil toplum orgutu olma yolunda onemli bir adim atacaktir!

bunu ciddi oalrak dusunmenin vaktidir diye dusunmekteyim...

metehan
30.11.2004, 10:12
Sevgili Hauptstrasse,

Adi baskanlik için geçen bazi isimler sayarak onlar hakkindaki yorumlarini dile getirmissin. Yaptigimiz yorumlarda tek düsüncemiz TS'un çikarlari oldugu sürece problem yok. Dogru ya da yanlisligi tartisilabilir ama burada samimi olan her fikir çok önemlidir. Isimlerhakkinda su an fazlabir yorum yapmayacagim. Biraz daha zaman geçmesi lazim. Ama su kadarini söyleyeyim ki, MAY'in TS baskanligini ben artik yorumlamam bile. Bence o is çoktan bitmistir. Atay Aktug için ise su kadarini söyleyeyim ki, maalesef O da bugün basladigi noktada degil. Bugünkü sartlar biraz daha aleyhine dönmüs durumda. Bunun disinda adaylar konusunda konusabilmek için sartlarin biraz daha netlesmesi lazim.

Son mesajinda demissin ki,

"bmn olarak eger trabzon kamuoyunda bir gucsek bu gucu ivedili bir bicimde harekete gecirmeliyiz!"

Maalesef BMN'nin su an için böyle bir gücü yok. Aslinda böyle bir güç olsa elbette çok iyi olur ama su an fiili olarak böyle bir güç yok.

Ahmet abi (özçilingir), evet ben kongre üyesiyim. Kismet olursa da gidip oy kullanmayi düsünüyorum. Elbette sizin fikirleriniz de benim ve benim gibi oy kullanacak BMN üyeleri için önemli. Su an kafamda net bir fikri yok, biraz daha beklemek gerekecek. Burayi kimler takip ediyor bilmiyorum ama TS'u büyük hedeflere tasimayi amaçlayan yöneticilerin bu gibi taraftar forumlarini mutlaka takip etmesi lazim. Aslinda buralar taraftarin nabzini tutmak adina önemli bir yer. Insallah takip ediliyordur.

hauptstrasse
30.11.2004, 19:33
sevgili metehan!

bize guc olmayi yada odak noktasi olmayi kimse gelip eliyle altin tepside sunmayacagi icin biz bunun mucadelesini vermeliyiz! bilmiyorum uye sayimiz ne durumda ancak tahmin ettigim kadariyla 2000 rakiminin cok uzerinde olmasi gerekir! burda yapacagimiz bir anket ve bunun sonucuna dayanarak ortaya cikaracagimiz aday bizim taraftarlar olarak destekleyecegimiz adayimiz olur! icimizde zaten kulup uysi olan oy kullanabilecek yada kullanmayacak bir cok arkadasimiz var! anketin sonucunda en cok oyu alan baskan adayi yada baskan olarak gormek istedigimiz kisiyi bmn olarak destekledigimizi beyan edecegimiz bir basina ciklamasiy apariz! ankette birinci cikacak isim bnizim baskan adayimiz olur birinci ikinci yada ucuncu isimler soz konusu olmaz boylece bmn nin kamuoyu olusturma cabasi belkide ilk kez hemde boyle cok onemli bir secim oncesinde gerckelesmis olur....

ozcilingir
30.11.2004, 23:51
hauptstrasse, olasi adaylar hakkinda analizlerine katilmamak mümkün degil. Su anda TRABZONSPOR KULÜBÜ Baskanligi için aday olacak kisinin isim yapmis biri ve/veya geçmisinde TRABZONSPOR'un içinde herhangibir birimde etkili mevkilerde görev yapmis birilerinden çikacagi muhtemel .Daha önce camiamizda fazla taninmamis bir kisi birileri tarafindan parasütle getirilirse(MAY) gibi .halimiz bugünkünden çok kötü duruma gelir. Taraftar ve genç nesil çogu isimleri tanimaz,yanliz baskani tanir onuda ancak basindan izledigi kadar tanir. taraftarimizin çogunlugu sehir disinda oldugu için yöneticileri nasil taniyacak ,yanliz tek tanima araci var medya .Insallah bize böylebir medyatik baskan falan bulmazlar . Bize TRABZONSPOR'UN menfaatlerini gözetecek , san söhret,siyaset ,ihale v.s. sorunu olmayan dürüst kisiligi olan baskan gerekli . ATAY BASKAN seçilmezse , NECMETTIN KARADUMAN 'atakimi emanet etmek akilci olur gibime geliyor. EYÜP ASIK kim , kafasina saç ektirtmek için ABD ye giden adamdan ne olur. MAY isimli tesisleri bizekazandiran kisi NECMETTIN KARADUMAN'dir.Tabii burada siyasi kimlik probleminin çikmamasi gerekir. Hiç bu kisiye hiçbir yönetici yanasmismidir bilemiyorum. KEMAL ALEMDAROGLU eski rektör ,neden olmasin, otobüscüler, kamyoncular, minübüscüler ,galericiler v.s .hep baskan olma yarisinda bulundu bazilari oldu ,bu kisiler niye olmasin .Hiç olmazsa bunlarin hayati toplumu yönetmekle geçti bizim takimimizi ve yöneticileri çok iyi yönetecekleri kanaatindeyim. Paralari olmayabilir ama , tüm ülkedeki TRABZON kimligini tasiyan ,maddi ve manevi sifatlari olan kisileri bir araya toplayip bütünlestiricilik görevini çok iyi yapabilirler.Tabi yineliyorum ,toplumumuz hemen adamlarin siyasi kimliklerine takilacaklar ama bu adamlarin siyasi kimlikleri digerleri gibi degilki. TRABZONSPOR üzerinden elde etmedilerki. Ikisinindesözünün dinlenecegi bir gerçekdir.

Saygilarimla

gultekinsurul
01.12.2004, 08:59

[/QUOTE]

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

AYNEN KATILIYORUM. MAY TRABZONSPORA MAY TESISLERI DISINDA BIR SEY KAZANDIRMAMISTIR. BUNU DA AT GÖZLÜGÜYLE BAKMAYAN HERKES GÖREBILIR. MAY ÖZKAN SÜMER DÖNEMINDE SEÇIMI KAYBEDINCE KULÜBE 50 MILUON DOLAR BORÇ KESTI ALACAKLARINA TEMLIK KOYDURDU. VEDE 20 MILYON DOLARINI DA TAHSIL ETTI. HANI ONURSAL BASKANDI. HANI TARBZONSPORA PARA VERECEKTI.GEÇIN BU ISLERI. MAY TRABZONSPORUN BASINDAYKEN TAKIM SADECE BIR KERE SAMPIYON OLDU. O DA HAZIR TAKIMIN BASINA GELDI. PEKI NAPTI SONRA. TIPKI 96 SEZONU SONRASI YAPTIGI GIBI NE KADAR YILDIZ FUTBOLCU VARSA HEPSINI SATTI. DENI YORKI ÖZKAN SÜMER50 BIN DOLAR YÜZÜNDEN AURELIOYU KAÇIRDI. PEKI MAY83-84 SEZONU SONRASINDA SERDAR VE ONUN GIBI BIR ÇOK YILDIZIMIZI, 96 DAN SONRA OGÜNÜ ABDULLAHI, SOTA VE ARÇILI, TOLUNAYI SATTI. GITTI MILYON DOLARLARAFENERBAHÇELI EROLÜ, GSLI, HAMZA GIBI ÇAPULCULARI ALDI. BUCAMIADADAN HALA MAY SESLERI YÜKSELDIKÇE DELIRIYORUM.smileys/smiley7.gifBIRDE ISTANBUL BASININDA ORTAYA ATILAN MAY IN FENERBAHÇENIN KONGRE ÜYESI OLDUGU IDDIALARINADA INANMAK ISTEMIYORUM. AMA DOGRU ÇIKARSADA SAIRMAMsmileys/smiley7.gif

gultekinsurul
01.12.2004, 09:08
HALUK ULUSOY GSNIN USAGI OLMUS BIR KISI TRABZONSPORA YARARINDAN ÇOK ZARARI OLUR.BENCE SU AN ADAYLAR ARASINDA EN YARARLISI MEVCUT BASKAN. AMA BASKA ADAY ÇIKARSA DEGERLENDIRILEBILIR. ÇÜNKÜ SAYIN ATAY ATKTUGUN DA TRANSFER POLITIKASINI HI BEGENMIYORUM. AMA BU YÖNETIMIN MUHELIF KANADI BENCE SANDIGA GÖMÜLMELI. ÇÜNKÜ MUHALEFET SANDIKTA OLMALI . TRABZONSPOR YÖNETIMINI BÖYLE BÖLEREK, TRABZONSPORA ZARAR VEREREK MUHALEFET YAPILIYORSA O HAINLIKTIR.smileys/smiley7.gif

metehan
01.12.2004, 11:47
sevgili metehan!

bize guc olmayi yada odak noktasi olmayi kimse gelip eliyle altin tepside sunmayacagi icin biz bunun mucadelesini vermeliyiz! bilmiyorum uye sayimiz ne durumda ancak tahmin ettigim kadariyla 2000 rakiminin cok uzerinde olmasi gerekir! burda yapacagimiz bir anket ve bunun sonucuna dayanarak ortaya cikaracagimiz aday bizim taraftarlar olarak destekleyecegimiz adayimiz olur! icimizde zaten kulup uysi olan oy kullanabilecek yada kullanmayacak bir cok arkadasimiz var! anketin sonucunda en cok oyu alan baskan adayi yada baskan olarak gormek istedigimiz kisiyi bmn olarak destekledigimizi beyan edecegimiz bir basina ciklamasiy apariz! ankette birinci cikacak isim bnizim baskan adayimiz olur birinci ikinci yada ucuncu isimler soz konusu olmaz boylece bmn nin kamuoyu olusturma cabasi belkide ilk kez hemde boyle cok onemli bir secim oncesinde gerckelesmis olur....

Bu konuda sana yürekten katiliyorum. "BMN'nin henüz fiili bir gücü yok" derken bu konuda somut seylerin henüz ortada olmadigini söylemeye çalistim. Ama sunu söyleyeyeim ki, senin bu konudaki fikrin ve böyle bir güç birliginin olusmasi yönündeki önerin beni çok mutlu etti. Bunun ilk uygulamasinin baskanlik konusunda olmasi da iyi bir fikir. Burada yazip çizmekle hiçbir sey olmayacagi malum. Daha organize isler yapmak gerektigi kesin. Bunlar zamanla olacak isler, umarim senin dedigin seyler gerçeklesir.

Ahmet abinin (özçilingir) önerdigi isimler aslinda kaliteli isimler ama klüp yönetmek biraz farkli bir is. Yöneticilik taraflari var ama futboldan uzak isimler. Yine de tartismakta fayda var.

yalnizefe
03.12.2004, 14:24
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">arkadaslar bize parali ama trabzonu gonulden seven insanlar lazim.gelipte kulubu batiracak insanlar olmasin.</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

yalnizefe
03.12.2004, 14:25
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bakalim sonuc ne olacak</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

Barış
03.12.2004, 15:39
OFSPOR A futbolcu yolluyordu be(Akin,Tansel,Teoman,...)Ama Atay Aktug kalmali...

Barış
03.12.2004, 15:40
MehMET Ali Yilmaz yolluyordu ha...smileys/smiley19.gif

gultekinsurul
03.12.2004, 15:59
her ne kadar transferdeki becerisizliklerini kabul edemesemde. su an aday olanlar arasinda en iyisi atay baskan. insallah güçlü bir ekiple gelirde su kulüp kurumsallasma aidmlarini atmis olur. yoksa çok bekleriz.

Duman
05.12.2004, 12:58
Degerli arkadaslar,asagidaki yaziyi BMN'nin anasayfa kismindan,Sayin Serdar Sevim'in 04.12.2004 Tarihinde yazdigi''Gece Muhabbetleri'' yazisinin bir bölümündenaynen aldim.Serdar Sevim'e bu bilgiyi veren arkadas gerçekten dogru söylüyorsa,çok enterasan(Tuna soyadi Erol Tuna'yi temsil ediyorsa daha da enterasan)günler bizi bekliyor.Yazinin 68 kisi tarafindan okundugunu görünce,kongre süreci ile ilgilenen arkadaslari da bilgilendirebilme açisindan bu basliga aktarmayi uygun gördüm.

''Trabzonspor?un Istanbul?daki en eski ve büyük taraftar grubu <B style="mso-bidi-font-weight: normal">?Gurbetçi Gençler?[/B]in bir üyesi oldugunu ve Üsküdar?da büyük bir market islettigini belirterek bir gece önce sahit oldugu olayi anlatti. Taksici bir arkadasi ile Üsküdar?daki Sözbir Otel?in hemen yani basinda, araba içinde sohbet ederken, önlerinde X5 BMW marka bir arabanin durdugunu, içinden de Özkan Sümer, Alman çalistirici Schaffer ve soyadinin Tuna oldugunu ögrendigi kisinin araçtan indigini görmüs. Söz konusu üçlü otele geçmisler. Yaklasik 1 saat sonra Özkan Sümer otelden yalniz ayrilmis. Taksi içinde bu bulusmanin ne için olabilecegi ile ilgili yorumlar yaparken, yaklasik yarim saat sonra da Ahmet Agaoglu?nun yalniz bir sekilde söz konusu otele girisine tanik olmus. Beni arayan genç Trabzonsporlu, Konyaspor maçinin bir gece öncesinde bu bulusmanin mantigini anlayamadigini söyledi. Kongre ortaminda bulunmakla birlikte, Özkan Sümer ve Ahmet Agaoglu?nun, baskanliga aday olmadiklarini, bunu açiklamadiklarini ve hatta mevcut baskan Atay Aktug?un çalismalarini her firsatta övdüklerini belitti. Bu durumun kendisinde kafa karisikligina yol açtigini kaydetti. Anlattiklarindan bende saskinliga ugradim ama genç Trabzonsporluyu rahatlatma geregi duydum. Dedim ki; titrinde futbolculuk, teknik adamlik ve futbol kulübü baskanligi bulunmakla birlikte Özkan Sümer bir spor adami. Belki de Kamerun Futbol Federasyonu Baskanligina adayligi düsünüyordur? Belki bu konu hakkinda, Schaffer?den bilgi aliyordur. Genç Trabzonspor?lu dediki, hadi buna inandim, peki Ahmet?e ne diyeceksin? Düsündüm, ona da söyle bir formül buldum: Trabzonspor?un potansiyal baskan adaylarindan Ahmet Agaoglu, bildigim kadariyla Atlantik Denizciligin sahibi ve deniz isleriyle ugrasiyor. Kamerun?un bir tarafi da okyanusa bakiyor. Kribi, Douala ve Tiko gibi 3 liman sehri var. Sayin Agaoglu, belki deniz ticareti ile ilgili bilgileri, Schaffer?den alma geregi duymustur. Genç Trabzonsporlu, agbi bu anlattiklarin bana hiç inandirici gelmedi dedi. Ben de <B style="mso-bidi-font-weight: normal">?yerse?[/B] dedim.'' <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Aniketus
05.12.2004, 13:12
kongre yaklastikca kongreye etki edebilecek yeni olaylar meydana geliyor ve sanirim dogan in gidisi en beklenmeyeniydi!

simdi hepimizin aklinda isimler dolasiyor .

ancak bakildiginda ortada uc bes isim var!

mehmet ali yilmaz, haluk ulusoy,eyup asik ve simdiki baskanimiz aktug.

bunlarin hepsini irdelemek , karsilastirmalarini yapmak gerekecek!

mehmet ali yilmaz bu takima verdiklerinden cok aldiklariyla gundemi mesgul eden bir kisilik! onun ozkan sumer secildikten sonra takima verdigi zarar baskanligi doneminde verdigi zararlari bile unutturuyor bizlere!

takimi milyonlarca dolar borca sokup sanki kendi parasiyla transfer yapilmis gibi gosterdi bizlere herseyi ve biz bunu ancak ozkan sumer baskan olunca anlayabildik! buna itirazi olan var mi! sayet ozkan sumer baskan olmasaydi takim su anda hala o borc bataginda yuzuyor olacakti ve dusunun bir kere m ali yilmaz baskan olsaydi bu yil gokdenizi satar miydi yoksa satmaz miydi?

o degil miydi ogunu abdullahi tolunayi istanbul takimlarina peskes ceken! o degil miydi kevin campell i irkci bir tavirla soyledigi sozler yuzundne takimdan ayrilma noktasina getiren? o degil miydi trabzonsporu kendi mali gibi gosteren? o yonetmedi mi takimi diledigi gibi? kimileri diyor ki o bize son sampiyonlugumuzu yasatti! arkadaslar sons ampiyonluktan bugune 21 yil gecti! o yillarda trabzonsporun sampiyon olmasi gunluk yasamin bir parcasiydi. simdi zaman degisti. yilmaz ozkan sumer doneminde kulubu zor durumda birakacak cok buyuk tavir aldi kulube karsi sirf ozkan sumerden nefret ettigi icin ki ayni yilmaz sumeri iki kez teknik direktor olarak takimin basina atadi ve o baskanken sumer daima paf takimdaydi! bu davranislarinda ki tutarsizliklar onun bize bir baskan olamayacagini gosteriyor biraktigi borclarda bizlere parali bir baskanin parali olmasina ragmen ne zararlar verebilecegini gosteriyor!

ayrica yilmaz bir kac hafta once baskan olmayaqcagini beyan etti! eger simdi baskanlik icin yarisa girerse bir tutarsizlik daha yapmis oalcak ve puslu havayi seven kurtlar gibi atilacaktir koltuga sarilmaya!

sonrasinda da beyanlarina baslayacaktir!

kimi hedef sececek bu kez!

yattarayi mi?

ne diyecek ona "allahin aciz afrikalasi mi!" yada belcikali oyunculari para alip oturmakla mi suclayacak!

ne yapacak fatihi gsye gokdenizide fb yimi peskes cekecek!

malumunuz bir yanda fenerbahce uyeligi diger yanda gs de kiramayaci dostluklari!!!!

gercekten ciddi misiniz mehmet ali yilmazi baskan olarak trabzonda gormeye? yetmei mi bu arkadasin trabzonsporun sirtindna sagladi rantlar yada soyle soyleyeyim mehmet ali yilmazin baskanliginda bir trabzonspordan burda bulunun kimi insanlarca daha fazla menfaat mi saglamak mumkun??? mehmet ali yilmazi destekleyne bir zihniyetin trabzonsporun altina kuyu kazan birisinden ne farki vardir biri bana aciklarsa sevinirim!!!!+

simdi gelelim diger adaylara!

kimileride nerden cikti bilmem haluk ulusoy adini surekli gundeme tasimaya calisiyor! kimdir haluk ulusoy? haluk ulusoy federasyon baskanligi doneminde taMAMEN GALATASARAY ICIN EMEK HARCAMIS OGLUNA GALATASARAYIN tum futbolcularinin formalarindan bir kolleksiyon yapturmis oglu istedi diye gs macinins aatini degistirmis bir insan! trabzonla olan tek baglantisi trabzonlu olusu! simdi bosta ve kapagi atacak bir yer ariyor ama bu trabzonsporun postu olmamali o paost o kadar ucuz olmamali! biz basimizdan mehmet ali yilmaz gibi bir insani zor atmisken simdi gelecek uc bes yili boyle bir insana sirf parasi var diye devretminin yanlisina dusemeyiz, dusmemeliyiz!

baska bir isimse eyup asik! ben bu adamin politikaci oldugunu biliyorum bir donem trabzonsporda yoneticilik yaptiginida hatirlar gibiyim ama son iki uc secimden bu yana adi baskanlikla bir anildi aNCAK ONUN ADNIN ESAS ANILDIGI sey onun alaattin cakiciyla olan iliskisi!!! hepimiz besiktasli sinan ... bilmemnein ona besiktas kulubunden cikarttigi pasaport olayini biliyoruz! bu oaly cereyan edince gururla bu olayin trabzonsporda olmamasinin sevincinide beraber yasadik simdi ayni hatayi bizler mi yapacagiz! mafia ile iliskisi kesin delillerle belirlenmis futbol ve yoneticilik bilgisi tartisilmayacak derecede zayif olan birini mi bizim basimiza baskan sececegiz?

gelelim atay aktuga! baskan oldugundan bu yana bizi kamuoyunda en iyi sekilde temsil etti! bunu uc buyuklerin taraftarinin ondna nefret etmesi sizlere en iyi anlatabilir! yillardna sonra ilk kez trabzonspor baskanlik koltugunda ne yaptigini ve ne dedigini bilen sozunu tutan bir adam goruyoruz! negativ oalrak alginsa bile transfer yeter dedi ve transfer yapmadi. gerektiginde yapilacaginida soyledi ama sozunu tuttu.yonetimde onu istemeyenlerin yapisina bakacak olursak bir onceki yonetimde ozkan sumerin gitmesine sebep olan grubun simdi onun altini yomak icin ugrastigini goruyoruz! burdan okudugum kadariyla ornegin fenerbahce kafilesine verilen yemekte sadece yonetimdeki atay muhalifleri en bastada yildirimin sadik dostu yoneticimiz hazir bulunmuslar! bu insanlar simdi aktug hakkinda olumsuz birseyler soylerlerse onlara mi inanacagiz !

akay aktug kisiligi ve bilgi birikimiyle bizlerin istedigi bir baskan aslinda ona gerekli olan yanina alacagi yol arkadaslarinin maddi olarak guclulukleri. yani bir agaoglu ve onun ayarinda uc bes genc tra´bzon sevdalisi bizleri ozledigimiz gunlere gotürur. tercihlerimizi iyi yapmak zorundayiz!

kendi dusuncelerimizde objektiv olmayi beceremeyeceksek ve herseydne kendimize bir pay cikararak kararlarimizi alacaksak bu kararlar kendimizin getirisi olan kararlar olacaktir ancak trabzonspora geirisi olmayacaktir bu kararlarin! buraya yazdiklarimizada keza dikkat etmek zorundayiz! buraya yazdiklarimiz biz trabzonspor taraftarinin bir resmini cizmek icin gerekli tum materyali icermektedir! sirf internet baglatimizin olusu bizlere sinirsiz ozgurlugu ermez ki sinirsiz ozgurlugun savunucularindna biri oalrak bunu syoluyorum! yazdiklarimizla yasadiklarimiz arasinda bir bag kuramadigimiz surece ne yazdiklarimizin bir degeri olur ne de kendi icimizde o duymak istedigimiz rahatligi duyariz...

hepinize saygilar...

saglicakla kalin....

su yazdiklarinin hepsine kelimesi kelimesine katiliyorum. su yazida degindigin her konuda seninle hemfikirim.

Sefaenes
05.12.2004, 14:22
ne MAY ne de ulusoyu baskan istemiyoruz ikisi Trabzona faydadan cok zarar verir Hauptstrasse güzelce anlatmis ve bunu birdaha yazmaya gerek yok Aktug yanina birkac parasi olan yönetime almali ve yönetime devam etmeli gerci aktugun da hatalari var ama diger ikisinden bin kat iyidir yinede en azindan futbolculari satmaz

imported_AkÇaaBaTLi
05.12.2004, 14:34
TRABZON LIMANININ SAHIBI VE BASBAKANIN KIZINI ALAN ALBAYRAKLARIN BASKANININ TRABZONSPORDA TEK LISTE OLMASI HALINDE ADAY OLACAGINI DUYDUM

INSALLAH O ADAM OLUR

YÖNETIME ILK DEFA PARALI BASKAN GELMIS OLUR

kuzey_lee
05.12.2004, 18:10
TRABZON LIMANININ SAHIBI VE BASBAKANIN KIZINI ALAN ALBAYRAKLARIN BASKANININ TRABZONSPORDA TEK LISTE OLMASI HALINDE ADAY OLACAGINI DUYDUM

INSALLAH O ADAM OLUR

YÖNETIME ILK DEFA PARALI BASKAN GELMIS OLUR elimizden limani alsin..yillik 10 milyon dolar kari trabzonspordan çalsin sonra da imaj degistirmek için baskan olsun..oh ne ala memleket

Guests
05.12.2004, 18:29
aninda bombaninpatlatilmasi ne güzel..smileys/smiley32.gif

galiba burada herkes herseyin farkinda... kulübümüze kimlerin baskan olmamasi gerektigini bilmek bile yeterli simdilik. dogru dürüst adamlarin da önünü açmis oluruz hiç degilse...

yakup midi
05.12.2004, 18:59
beni baskan yapsinlar gerisi bos.....

batugol
06.12.2004, 00:29
Benim baskan adayim Atay Aktug, beklentim büyük düsünmesi gerektigi yerde riskleri alabilmesi, bu seneki kötü tecrübelerden ders almasi.

CAFER ÖZER
08.12.2004, 08:40
<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="98%">
<T>
<TR align=top>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" vAlign=top width="100%" bgColor=#00004a>
Yilmaz'in adi yine dillerde </TD></TR>
<TR align=top>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" width="100%">
<DIV align=center>
<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=#336699>
<T>
<TR>
<TD width="1%" bgColor=#c0c0c0> </TD>
<TD width="95%" bgColor=#c0c0c0>http://www.aksam.com.tr/kalici/resim5/yazdir_but&#111;n.gif (http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2004/12/08/spor/sporprn5.html)</TD>
<TD width="4%" bgColor=#c0c0c0></TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff colSpan=3> </TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR>
<TR align=top>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" vAlign=top width="100%" height=514>

TRABZONSPOR'da 18-19 Aralik tarihlerinde yapilacak olagan genel kurulda baskanlik seçimi için kulislerde yogun çalismalar sürüyor. Baskan Atay Aktug yönetiminden memnun olmayan camianin ileri gelenlerinden bir kesim, alternatif baskan adayi ararken, taraftar derneklerinin anketlerinden de ilginç sonuçlar çikti. 14 bin kisinin katildigi ankette eski baskanlardan Mehmet Ali Yilmaz'in adi birinci sirada yer aldi.

ATAY AKTUG 5. SIRADA

TARAFTAR derneklerinin ortaklasa hazirladigi anket formlarinda 'Baskan kim olsun?' sorusuna çogunlukla Mehmet Ali Yilmaz cevabi veren genel kurul üyesi ve taraftarlar Onursal Baskani birinci siraya çikardi. Ankette ikinci sirayi Federasyon Eski Baskani Haluk Ulusoy alirken ardindan Ahmet Agaoglu ve Bahri Köse adi siralandi. Baskan Atay Aktug'un ise besinci sirada yer almasi ise dikkat çekti.

bir haber.Aksam gazetesinden

</TD></TR></T></TABLE>

Guests
08.12.2004, 08:42
hangi taraftar derneklerine sormuslar bir açiklasinlar bakalim. bana böyle bir soru gelmedi. soru sorulan kimse varmi?

oylamanin yarisini febelilere yarisinida geselilere yaptilar herhalde. may ve ulusoy ilk2 sirada.Edited by: ÖzGüReisEsenLer

melrok
08.12.2004, 11:14
bmn'ninde bir anket yapmasi gerekir diye düsünüyorum. hem herkezin ulasabildigi bir site ondan sonrada saliyabiliyorlarmi bakalim yok MAY birinci çikti diye.

oskayb
08.12.2004, 11:46
bu sisirme haberleri ben de okudum, degisik gazetelerde var.bunlar istanbul basinin anketleridir ve sonuçlarini da görmeyi umut ettikleri isimlere göre düzenlemisler.bu haberler bile trabzonspor taraftari için yeterince uyarici olmali.

enesmalik1987
08.12.2004, 13:24
agaoglu bencede yönetime girmeli

enesmalik1987
08.12.2004, 13:26
m.ali yilmazin gelmesini istemem ama ulusoyun en azindan belli bir görevde olursa çok iyi olur

Emorfo
08.12.2004, 15:06
yapilan ankete bende kolpa diyecektim.Ancak Trabzon'dan gelen görüntüleri izledigimde gerçekten düzgün bir anket yapilmis gibi. Anket sonuçlarini açiklandiktan sonra gazeteciler anket yapilan insanlari telefonla aradi ve anket yapildigi dogrulandi. 14 bin kisi tek tek aranamaz ancak anketin dogruluk payi yüksek. ilginç olan ise anketin Trabzon'da yapilip Mehmet Ali Yilmaz'in birinci çikmasi. Yillardir Trabzon kanadi MAY'i istemezdi ancak taraftar böyle düsünmüyor diyebiliriz.

Sonuçlar söyle.

Trabzonspor Taraftarlar Birligi ve Üniversiteli Trabzonsporlular Dernegi'nin ortaklasa yaptigi ankette, taraftarlara yöneltilen 'Trabzonspor'da kimi baskan olarak görmek istiyor sunuz?' seklindeki soruya cevap verenlerin büyük bir kismi 'Mehmet Ali Yilmaz' dedi.
Trabzonspor Taraftarlar Birligi ve Üniversiteli Trabzonsporlular Dernegi'nin 19 Aralik tarihinde yapilacak Trabzonspor Kongresi'nden önce ortaklasa düzenledigi ve katilimci 14 bin 270 kisiye 'Trabzonspor'da kimi baskan olarak görmek istiyor sunuz?' anketinin sonuçlari Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basin toplantisiyla kamuoyuna duyuruldu. Anketin 12 Kasim-6 Aralik tarihleri arasinda yapildigini ve ankete her yastan 14 bin 270 Trabzonsporlu taraftarin katildigini belirten Trabzonspor Taraftarlar Birlgi Baskani Adem Sögüt, "Ankete katilan 14 bin 270 taraftara 'Trabzonspor'da kimi baskan olarak görmek istiyor sunuz?' seklindeki soruya ankete katilanlarin büyük bir kismi 9 aday arasindan eski Onursal Baskan 'Mehmet Ali Yilmaz' diye cevap verdi. Mehmet Ali Yilmaz'in yüzde 32.2 oyla ilk sirada yer aldigi ankette, ikinci sirayi yüzde 21.7 ile Haluk Ulusoy, üçüncü sirayi da yüzde 16.9 ile Bahri Köse aldi. Diger adaylardan Ahmet Agaoglu'na yüzde 15.4, mevcut Baskan Atay Aktug'a yüzde 10.1, eski asbaskanlardan Erol Tuna'ya yüzde 2.1 oy çikarken, Özkan Sümer, Faruk Özak ve Nuri Albayrak gibi diger isimlere de toplam yüzde 1.6 oraninda oy çikti" dedi.
Anket çalismasi hakkinda da bilgi veren Sögüt, "Sözkonusu anketle Trabzonspor taraftarinin görüsleri alinmak istendi. Anket Trabzon'daki tüm mahalle, kahve, dernek, cafe, resturant gibi çesitli mekanlarin yanisira, sehir merkezine kurulan standda uygulanmistir. Ayrica Trabzonspor-Fenerbahçe maçi sirasinda da tribünlerde ve saha disinda anket çalismasi yapildi. Bütün bu çalismalarda 14 bin 270 taraftara ulasildi. Ankete katilan 14 bin 270 kisinin bin 172 kisisi bayan, 894 tanesi de Trabzonspor Kulübü'nün üyesidir" diye konustu.
Öte yandan, Trabzonspor Taraftarlar Birligi Baskani Adem Sögüt anketin inandiriciligi göstermek için bir basin mensubundan ankete katilanlardan birinin ismini çekmesini istedi. Çekilen kagitta ismi yazili Mustafa Bahadir'i telefonla arayan Sögüt, Bahadir'in verdigi Haluk Ulusoy cevabiyla kagitta yazili cevabi karsilastirdi ve cevaplarin ayni oldugu görüldü.Edited by: Emorfo

Guests
08.12.2004, 15:13
bu anket dogruysa trabzonda amma düsmanimiz varmis bizim besmileys/smiley2.gif

Emorfo
08.12.2004, 15:28
He birde bazi Ist gazetelerinde Ibrahim Can aday olacak felan deniyor. Bu zati tanirmisiniz bilmiyorum türkücüdür. Böyle çapsiz kapasitesiz adamlarin degil aday olmasi gazetelerde aday adayi bile olarak gösterilmesi canimi sikiyor. Sarkici türkücüler basakanliga yönetime uzak dursun ne yaparlarsa yapsinlar. Ibrahim Can devlet radyosunun sanatçisi olmasina ragmen karadeniz'de pirim yapmasi Trabzonspor sayesindedir. Bu kulübü reklam için kullananlar malesef bunlar. Tahsin Usta da iyi niyetli olabilir ancak, vizyon diye is bitiricilik diye bir sey var. Ibrahim Can ve Tahsin usta gibi silik insanlari yönetimde ve Trabzonspor yönetim ve karar mekanizmalarinda görmek istemiyoruz. Edited by: Emorfo

Guests
08.12.2004, 15:35
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left colSpan=3 height=8></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left>http://www.pasfotomac.com.tr/2004/12/08/im/B25317C52A931743BE85290Eb.jpg</TD>
<TD vAlign=top colSpan=2>http://www.pasfotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left colSpan=3 height=8>http://www.pasfotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif</TD></TR></T></TABLE>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>http://www.pasfotomac.com.tr/i/_spacer.gif</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Atay Aktug'a güçlü rakip!</TD></TR></T></TABLE>

19 Aralik'ta kongreye hazirlanan Trabzon'da Baskan Atay Aktug'a Istanbul'dan rakip çikariliyor. Isadami Murat Bozoglu veya türkücü Ibrahim Can'a "aday ol" baskisi var

<DIV align=center>***</DIV>

Aktug'a rakip var

Trabzonspor kongresinde baskan Aktug'un karsisina aday çikmayacagi yorumlari yapilmasina karsin Istanbul kanadi hazirlik içinde. Can ve Bozoglu muhtemel isimler.

Trabzonspor'da baskan adayi olarak Istanbul'da gizli çalisan guruptan Ibrahim Can ve Murat Bozoglu isimleri öne çikti. Murat Bozoglu, Yasar Asçioglu, Selami Sari, Mehmet Bektas, Osman Burgaz, Tuncay Bender, Ahmet Kul, Ali Uzunay ve Ibrahim Can'in 10 günü askin süredir gizlice toplanarak baskan adayi çikarma çalismalari önceki gün Karadeniz FM'deki programda ortaya çikti.

CAN TRABZON'A YAKISIR
Karadeniz FM'in konugu olan spor yazari Hasan Al, "Ibrahim Can Trabzon'a yakisan bir baskan adayidir" demesi ile programin boyutu degisti. Telefonlarla yayina katilan taraftarlarin da övgüde bulundugu Ibrahim Can için yönetici Tahsin Usta, "Yönetime girmem ama 418'e yakin oyum aday olurlarsa Ibrahim Can veya Murat Bozoglu'na gider" dedi.

BASKAN OL BASKISI ARTIYOR
Dürüstlügü, sanatçi kisiligi ile Trabzonspor'da büyük kitleleri birlestirecegi düsünülen Can'a sicak bakanlar arasinda Özkan Sümer gibi camianin önde gelen isimleri de bulunuyor. Besikdüzülü Ibrahim Can'a hemsehrisi Tuncay Bender de, "117 oyumuz Ibrahim Can'a" diyerek baskan ol baskisini artiriyor..

MURAT VEYA BEN ADAYIZ!
En ilginç destek de geçen seçimlerde baskan adayi olan Ali Ihsan Koç'tan geldi. Karadeniz FM'in sahibi Koç, "Radyomuz Ibrahim Can'in emrindedir" diyor. Ibrahim Can ise "Ibre bana kaymis gibi görünüyor ama Murat Bozoglu da aday olabilir, ben de. Aramizdan bir baskan adayi mutlaka çikacak. Çünkü biz Trabzonspor'un asigiyiz. Bizim tüm amacimiz Trabzonspor'un basariya ulasmasi" diye konustu.

M. Yilmaz SENOL

haberin asli budur.

metehan
08.12.2004, 17:42
Ibrahim Can, çok iyi bir TSludur. TS'un gelecegini de hepimiz kadar düsünür ama böyle bir ise girisecegini hiç sanmiyorum. Bu haberlerin gerçek payi oldugunu düsünmüyorum.

ozcilingir
08.12.2004, 19:33
Bu takima minübüscü,otobüscü, kamyoncular baskan oldu ve baskanlik için yarisdilar, bundan sonrada ,sarkici, türkücü, herkezi aday gösteriyoruz. Birakin bir adayda ben belirleyeyim çok söhretli TV lerin eskisi, yen,i BJK idarecisi ana tarafindan TRABZON'lu REHA MUHTAR bize yakisir herhalde hadi onuda söhretli oldugu için ben aday göstereyim .Birakalim arkadaslar böyle havadan sudan adaylarida , TRABZONSPOR kulübünü yönetecek kabiliyetde ,agirbasli ,sözünü dinletebilecek ve yönetim kurulu üyeleriyle ayni fikirleri üretebilecek kisiler arasindan bir adyi destekleyelim. Su amki baslanin geçmisi ortada ,sehrimizi yönetti, takimimiza kaptanlik yapti, krizdeki takimimizi düzlüge çikartti , maddi olanaklarimiz dogrultusunda fazla harcamaya gidemedi, MAY gibi bol keseden harcamis gibi evrak düzenleyerek TRABZONSPOR'un tüm gelirlerine el koydurmadi. MAY harcadim dedigi paralari kimlere verdi, topçulara verdiyse o topçularida kendi keyfine VAN-MALATYA-RIZE bedava gönderdi, kendi parasiyla aldi kendi gönderdi sonra o paralari yüksek gösterip bsize fatura etmeye çalisti, bizlerde yemeyince hibe ettim v.s. sen bize birsey hibe etmedin MAY biz sana çok sey verdik, ismini bile tesislere koydurdun, tartisisir bir olay, o tesisleri sen yapmadin , gerçegi blenler bilir, arziyi NECMETTIN KARADUMAN tahsis etti,ben sehirde kurulan kumbaralara para attim v.s.

ALBAYRAK .ismi ufak ufak içimize girecege benziyor. ISTANBUL BÜYÜKSEHIR KULÜBÜNÜN baskani su anda, Ne yapmis, hep rant , TRABZON'da ranta açik ne varsa silsin götürsün, al MAY'i çarp ALBAYRAK( eski bayrampasa minubüscüsü) ,veya minubüscü okuma yazma bilmeyen AKTÜRK ,bunlarmi aday olacak???

Çok konusmayayim veya yazmayayim ,asabim bozuluyor, anketmis ne anketi , taraftarlar dernekleriymis geçelim beyler, kaç para aldilar MAY veya HALUK'dan , eski aliskanliklari vardi her deplasman maçinda kulupden alinanparayi kimler nasil yiyorlardi ,yine o islerin baslamasinimi istiyorlar, tabi herkez bireysel düsünüyor, toplumsal olarak TRABZONSPOR'u düsünen kimse yok. TRABZONSPOR markasindan nasil kendime bir pay ,bir rant elde ederim millet bunun pesinde yaziklar olsun bu düsüncelerde olan taraftar ve yönetici herkimse .

SAYGILARIMLA

ts_fan
08.12.2004, 19:36
Bu takima minübüscü,otobüscü, kamyoncular baskan oldu ve baskanlik için yarisdilar, bundan sonrada ,sarkici, türkücü, herkezi aday gösteriyoruz. Birakin bir adayda ben belirleyeyim çok söhretli TV lerin eskisi, yen,i BJK idarecisi ana tarafindan TRABZON'lu REHA MUHTAR bize yakisir herhalde hadi onuda söhretli oldugu için ben aday göstereyim .Birakalim arkadaslar böyle havadan sudan adaylarida , TRABZONSPOR kulübünü yönetecek kabiliyetde ,agirbasli ,sözünü dinletebilecek ve yönetim kurulu üyeleriyle ayni fikirleri üretebilecek kisiler arasindan bir adyi destekleyelim. Su amki baslanin geçmisi ortada ,sehrimizi yönetti, takimimiza kaptanlik yapti, krizdeki takimimizi düzlüge çikartti , maddi olanaklarimiz dogrultusunda fazla harcamaya gidemedi, MAY gibi bol keseden harcamis gibi evrak düzenleyerek TRABZONSPOR'un tüm gelirlerine el koydurmadi. MAY harcadim dedigi paralari kimlere verdi, topçulara verdiyse o topçularida kendi keyfine VAN-MALATYA-RIZE bedava gönderdi, kendi parasiyla aldi kendi gönderdi sonra o paralari yüksek gösterip bsize fatura etmeye çalisti, bizlerde yemeyince hibe ettim v.s. sen bize birsey hibe etmedin MAY biz sana çok sey verdik, ismini bile tesislere koydurdun, tartisisir bir olay, o tesisleri sen yapmadin , gerçegi blenler bilir, arziyi NECMETTIN KARADUMAN tahsis etti,ben sehirde kurulan kumbaralara para attim v.s.

ALBAYRAK .ismi ufak ufak içimize girecege benziyor. ISTANBUL BÜYÜKSEHIR KULÜBÜNÜN baskani su anda, Ne yapmis, hep rant , TRABZON'da ranta açik ne varsa silsin götürsün, al MAY'i çarp ALBAYRAK( eski bayrampasa minubüscüsü) ,veya minubüscü okuma yazma bilmeyen AKTÜRK ,bunlarmi aday olacak???

Çok konusmayayim veya yazmayayim ,asabim bozuluyor, anketmis ne anketi , taraftarlar dernekleriymis geçelim beyler, kaç para aldilar MAY veya HALUK'dan , eski aliskanliklari vardi her deplasman maçinda kulupden alinanparayi kimler nasil yiyorlardi ,yine o islerin baslamasinimi istiyorlar, tabi herkez bireysel düsünüyor, toplumsal olarak TRABZONSPOR'u düsünen kimse yok. TRABZONSPOR markasindan nasil kendime bir pay ,bir rant elde ederim millet bunun pesinde yaziklar olsun bu düsüncelerde olan taraftar ve yönetici herkimse .

SAYGILARIMLA

abi eline ve yüregine saglik, izninle bu yazdiklarinin altina imzami atiyorum...

Utku061
08.12.2004, 20:08
Evet ahmet abi döktürmüssün..

unyelimetin
09.12.2004, 00:52
Trabzonspor'un geçen 20 yillik süreçte sampiyon olamamasinin en büyük nedeni çapsiz,vasifsiz,is bilmez,rantçi yönetimlerdir.Diger etkenler güçlü bir yönetim karsisinda etkili olamazlar.Ayrica kim gelirse gelsin güçlü,karizmatik ve parali daolsa camia o yönetimin arkasinda birlesmedikten sonra da basari gelemez.

Ben Bahri Köse'lerin,Erol Tuna'larin,Faruk Özak'larin,Özkan Sümer'lerin vb. kisilerin baskan olmasini istemiyorum.Agaoglu veya Ulusoy gibi kisilerin arkasinda olan insanlar olmalarini istiyorum.Ancak bu isteklerimin bir hayalden öteye geçemeyecegini de biliyorum.Ulusoy'un çocuklari gs'li dyen akadaslara hbir hatirlatma,Erol Tuna'nn çocuklari da gs'li.MAY'da FB kongre üyesi.Salih Alparslan bir ara fb baskanligi için oynuyordu.Ulusoy'u hiç sevmiyorum ancak beni bu adamlari düsündürenleri Allah islah etsin.

Ibrahim Can'i Trabzon'lu bir devlet sanatçisi olarak yillardir begeni ile takip ederim.Her zaman da Trabzonspor'a destek oldugunu duyarim.Ancak dedigim gibi böyle kisilerin Atay Aktug'dan veya digerlerinden fazla bir sey yapacagina inanmiyorum.

Saygilarimla.

Duman
09.12.2004, 08:20
Trabzonsporun bir çok kongresinde oldugu gibi, bu kongrede de kimi büyüklerimizin sinsi sinsi çalismalara basladiklarini duyuyoruz.Takimin basinda bir yönetim,ve de bir teknik direktör varken(Konya maçindan 14 saat önce)gece yarilari otellerde Sümer-Tuna-Agaoglu-Schaffer bulusmasinin ne kadar etik oldugunun izahini sahsim adina yapabilmis degilim,medyada ve bu forumda da yapana rastlamadim.

Ayrica çok degerli milletvekillerimizin,siyaset ugruna Trabzonsporu karistirmaya basladiklarini da yerel gazetelerden üzülerek ögrenmis bulunuyorum.Atay Aktug'u sevelim sevmeyelim,ama bir milletvekilinin çikipta baskanin siyasi görüsü nedeniyle desteklenemeyecegini söylemesi de ne kadar etiktir,sizlerin görüslerine birakiyorum.

Trabzon Taraftarlar Derneginin anketinde Mehmet Ali Yilmaz açik ara önde gidiyormus,sanirim biz hiç bir zaman akillanmayacagiz.

Bence Gökdeniz'i elestirene kadar biraz biz ne yapiyoruz diyerek kendimizi elestirelim,çok daha faydali olur.

metehan
09.12.2004, 09:30
TS kongrelerinde bu olaylar hep yasanmistir ve bugün de yasanmaktadir. Özellikle "siyaset" hep isin içinde olmustur. Spor disindaki etkenlerin bu islerde belirleyici olmamasi gerekir ama maalesef oluyor. Bizler bunlara kiziyoruz, öfkeleniyoruz ama burada yazmakla da bu islerin önlenemeyecegini sanirim herkes biliyor. O nedenle "100.000 Üye Kampanyasi"ni bir kez daha hatirlatmak istiyorum. Üye sayisi ne kadar artarsa, bu tür oyunlarin TS üzerinde oynanamasi o derece zorlasacak ve bir noktadan sonra imkansiz hale gelecektir. Su an az sayidaki delege, çesitli nedenlerle yönlendirilebiliyor. Sayi artarsa bu mümkün olmaz.

Bir anketten bahsediliyor. MAY'in önde gittigi söyleniyor. Bu anketin ne amaçla yapildigindan süpheliyim tabi. Ama eger gerçekse, "Insanlar olaylardan ders alsaydi tarih tekerrürlerden ibaret olmazdi." lafinin dogrulugu bu olayda ortaya çikiyor. MAY ve onun temsil ettigi zihniyetin TS'u bir yere getiremeyecegi geçmis olaylardan halen daha anlasilamamissa yazik. Kime yazik? Trabzonspor'a.

Aralik 2000 kongresinden sonra TS'da yönetim anlayisi degisti. TS'un bir kurum gibi yönetilmesi, profesyonel kisilerin isbasinda olmasi,vb konularda bazi adimlar atildi. O kongreden bu yana görev yapan yönetimler bu konuda bazi adimlar atti ama tabi çok daha iyisi olabilirdi. Daha etkili, uyumlu, vizyonu genis bir yönetim ile bu atilim çok daha ileri noktalar tasinabilir. TS'un bu yoldan artik dönmemesi gerekiyor. Tüm TS taraftarlari bu konuda çok duyarli olmalidir. Mevcut sartlardaki olumsuzluklar bizi hiçbir zaman kötüye razi olma noktasina getirmesin. "Bak iste bunlar da yapamadi, ne yapalim bari MAY gelsin" anlayisini hiç aklimizdan bile geçirmememiz lazim. Dogru yöntemleri uygulayan, mevcudu daha iyiye getirecek olan bir yönetimin gelmesini hedeflemeliyiz. Bu konuda neler yapabiliriz? Bunun yollarini aramaliyiz. Yoksa verdigi zararlari bile bile eskiye dönmeyi hedeflemenin bir anlami ve faydasi yok.

Gelelim mevcut duruma. Kongreye bir hafta kaldi. Su an Atay Aktug disinda resmi bir aday yok. Kongereye dogru çikabilir. Kulis yapanlar var mi onu da bilmiyorum. Atay Aktug'un elestirdigimiz yönleri olsa da su ana kadar ortaya çikan isimlerde ondan daha iyisini ben göremedim. Çikarsa ne güzel ama bugün itibari ile böyle bir isim ve olusum yok. Son ana kadar bekleyip, görecegiz.

Not: Ahmet abinin yazdiklarina yürekten katildigimi da söylemeden geçemeyecegim. Insanlar TS'a verdikleriniasayarken neler aldiklarini da bir gözden geçirmeliler.Edited by: metehan

unyelimetin
09.12.2004, 10:44
Trabzonsporun bir çok kongresinde oldugu gibi, bu kongrede de kimi büyüklerimizin sinsi sinsi çalismalara basladiklarini duyuyoruz.Takimin basinda bir yönetim,ve de bir teknik direktör varken(Konya maçindan 14 saat önce)gece yarilari otellerde Sümer-Tuna-Agaoglu-Schaffer bulusmasinin ne kadar etik oldugunun izahini sahsim adina yapabilmis degilim,medyada ve bu forumda da yapana rastlamadim.

Ayrica çok degerli milletvekillerimizin,siyaset ugruna Trabzonsporu karistirmaya basladiklarini da yerel gazetelerden üzülerek ögrenmis bulunuyorum.Atay Aktug'u sevelim sevmeyelim,ama bir milletvekilinin çikipta baskanin siyasi görüsü nedeniyle desteklenemeyecegini söylemesi de ne kadar etiktir,sizlerin görüslerine birakiyorum.

Trabzon Taraftarlar Derneginin anketinde Mehmet Ali Yilmaz açik ara önde gidiyormus,sanirim biz hiç bir zaman akillanmayacagiz.

Bence Gökdeniz'i elestirene kadar biraz biz ne yapiyoruz diyerek kendimizi elestirelim,çok daha faydali olur.

Bir fikir belirtmeden imza yazmak veya alkis yapmak pek hosuma gitmiyor ancak ekleyecek pek fazla bir sey bulamiyorum.Bahsedilen olay gerçekse yani Ziya Hoca takimin basindayken böyle bir girisim varsa adam gibi adam olmadigini iddia ettigimiz Ziya Dogan'dan önce bu kisilkere ne sifati yakistirmamiz gerekir bilmiyorum.Kisacasi katiliyorum ve üzgünüm.

Harun
09.12.2004, 10:53
Atay baskanimizin tekrar baskan kalmasini istiyorum açikcasi.Insallah kavgasiz gürültüsüz dürüst bir kongre seçimiolur.

FANATIK61
09.12.2004, 14:51
<T>
<TR>
<TD vAlign=top colSpan=2 height=64>
<DIV align=center>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/9ara/spormanset.jpg</DIV></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="30%" height=110>
<DIV align=center></DIV>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/13aus/atay%20aktug_.jpg</TD>
<TD vAlign=top width="70%" height=323 rowSpan=3>http://www.karadenizhaber.com/ok.gif 'BiRLiKTE OLALIM'
Kongreye güçlü bir liste ile girmeyi planlayan Trabzonspor Kulübü'nün Baskani Atay Aktug temaslarini yogunlastirdi. Asbaskanlik için Orman Çobanoglu ile görüsen Aktug, 'Güçlendirilmis Asbaskan ol' teklifi iletti.
http://www.karadenizhaber.com/ok.gif SADECE iZLENiM
ÇOBANOGLU, teklifi Karadeniz Haber Gazetesine degerlendirirken, "Atay Aktug ekip çalismasina önem vererek devam etmeli. Biz Trabzonspor'daki görevimizi tamamladik. Bundan sonra basari gelirse mutlu bir sekilde izlerim" dedi.
http://www.karadenizhaber.com/ok.gif AGAOGLU FAVORi
ATAY Aktug, Trabzon'daki temaslarinin ardindan Istanbul'a yöneldi. Asbaskan olarak Ahmet Agaoglu ile temasa geçen Aktug bu ismi ikna edecek. Asbaskan Trabzon'dan olmali fikrini benimseyenlere ise 'Baskan Trabzon'dan olduktan sonra sorun yok' cevabini aliyor.
http://www.karadenizhaber.com/ok.gif KÖSE DE iZLiYOR
ATAY Aktug'un kafasindaki formülün asbaskanlik görevine Ahmet Agaoglu'nun ve baskan yardimciligi görevine ise Bahri Köseyi getirmeyi hedefledigi ögrenildi. Köse'nin geçen kongre birlikte olduklari isimlere danisarak cevap verecegi ögrenildi.
T UNA-SÜMER GRUBU
BU arada, Özkan Sümer'in çalismalarinin hangi noktada duracagi kestirilemezken, Erol Tuna'ya yönelik 'Aday ol' baskilari da birlikte çalistigi </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="30%" height=161>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/9ara/sadece.jpg</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="30%" height=141>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/9ara/aaoglu.jpg</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top colSpan=2 height=8>

isimlerden gidiyor.Tuna'nin yakin çevresine 'Çok sikinti çektim. Ihtiyaç olursa çikarim' dedigi ögrenildi. </TD></TR></T></TABLE>Edited by: Emorfo

metehan
09.12.2004, 17:57
Ahmet Agoglu'nun Atay Aktug'un yaninda olmasini isterim. Ama sunu da biliyorum ki, Agaoglu listeye girerse Aktug'un bundan kazanci olacagi gibi zarari da olacaktir. Gelecek ve gidecek oylar anlaminda söylüyorum. TS'u Trabzon'a hapsetme sevdasi ve saplantisindaki bazi insanlarin Agaoglu'nu yanina almasi durumunda Aktug'dan destegini çekeceklerine eminim. Bizde isler biraz garip yürüyor. Ama ne olursa olsun, ben böyle bir isbirliginde büyük memnuniyet duyarim.

Duman
09.12.2004, 18:25
Agaoglu'nun yönetime girmesine disaridan baktigimda gayet iyi olur gibi geliyor.Ama bir önceki kongre de baskanliga adayken sergiledigi tutum ve davranislari henüz unutamadim.Kaya Çilingiroglu ile anlayamadigim türde iliskileri ve de baskanliga aday oldugu dönemde CNN Türk'e çikip, 3 büyüklerle bas etmenin çok zor oldugunu,dönen transfer paralarinin çok yüksek oldugunu,Trabzonspor olarak bunlarla bas etmemizin çok zor oldugunu,bu yüzden mutlaka küçülmeye gitmek zorunda oldugumuzu söyledigini duyunca,onun hakkinda ki süphelerim daha da artiyor.

Zira bir çok arkadasimiz Ahmet Agaoglu zengindir,yönetime gelirse maddi olarak bizi rahatlatir diye düsünüyorken,bu küçülmek zorunda olmamiz gerektigini söylemesini hiç anlayamadim.

kuzey_lee
09.12.2004, 18:39
bi önceki sayfada bi anketten sözediliyor..anketin yapilmadan once sonuçlardan ne çikacagini tahmin ediyordum..bu ankete bfazla güvenmeyin bence smileys/smiley2.gif

Emorfo
10.12.2004, 10:31
Tutturmuslar bir Utku Bozoglu ve oglu Murat Bozoglu diye. Kimdir bu adamlar necidirler. Her sene gazetelerde boy boy resimleri çikiyor. Reklam pesinde mi gerçekten samimiler mi. Güçleri çaplari nedir.

Baska aday çikacagini sanmiyorum. Atay Aktug'un su anki yönetimi bir olaganüstü yönetimdi. O zor sartlarda aceleyle olusturulmus bir yönetim. Bu seçimlerde baskanimiz yönetimini güçlü isimlerden olusturmali. Agaoglu ve bir o kadar güçlü ve vizyon sahibi insanlari yönetime almali uyumlu bir çalisma yakalanmali. Bir kere olsun herkes çikar islerini bir yana birakip bu takimin basarisi için çalismali.

cemilsezgin
10.12.2004, 20:23
birakin dernehi filan sim di burda baskan gene allahin izniyle atay baskan kimse yaygara çikarmasin ulan bu aralar stede ne çok yaygaralar kopuyor millet cidden öyle düsündühündenmi yok sa birseyler yazmakiçinmi karsit fikir li gösteriyor kendini.

Koray Öztürk
10.12.2004, 22:06
Sayin Atay Aktug önderliginde ve sayin Ahmet Agaoglu´lu bir yönetim TRABZONSPOR cok seyler kazandirir.

Sayin arkadaslar hepiniz görsel ve yazili medyayi takip etmissinizdir.Baskanimiz Atay Aktug´dan nekadar korktuklarini belgeliyorlar, yok bir anket yapilmis ve en cok oyu M.A.Yilmaz almis ve en az ve en sonuncu siradaki baska adayi ise sayin Atay Aktug imis...

Ya bunlarinin bizden bukadar korktuklarini niye cikip erkek gibi söylemiyorlar.

Ve son olarak Süper Fener Manchesteri 3-0 yendi.Alo ati alan Üsküdari coktan gecti. (MU6-FB3)

Hadi kalin saglicakla.....Edited by: Emorfo

zinos_zon
10.12.2004, 22:30
1980'li yillarin sonlari, stajyer bir spor muhabiriyim, gazetenin adi günes, patronu MAY. Medya piyasasinda maaslar MAY sayesinde 2-3 katina çikmis, bir MAY yalakaligi ki sorma gitsin. Çocuk sayilabilecek gözlerimizle -iletisim fak. 2. sinif ögrencisiyim- yalap salap olmus kerli ferli adamlara hayretler ediyorum. Beyazit'taki gazetenin en üst kati MAY'in malikanesi. Kimler yok ki yalakalarin arasinda; Civaogullarindan Büyüka'larina kadar akliniza gelen kim varsa orada. Patron Trabzonlu oldugu için bizim de kendi çapimizda bir "havamiz" ve çalimimiz var elbet. O dönem içinde, insanlarin paranin ve iktidarin gücü karsisinda nasil küçülebildiklerine tanik olurken; diger yandan da MAY'imizin, yalakalar karsiisnda nasil çocuklastigini izliyordum. Ayni gazeteden tanidigim, çalistigim, ve "Fenerbahçeli" olduguna emin oldugum bir voleybol yazari, yagcilikta sinir tanimamazligini bir anda "Trabzonspor" uzmani ve yazari kimligiyle zirveye tasidi. Sasirmistim, herkesin bildigini MAY bilmez miydi de, bir Fenerbahçeliden Trabzonspor yazari çikarmaya çalismisti. O dönem degil ama, sonrasinda buldum sorumun yanitini; sözü edilen cengiz nam yazar!, her yazisinda "MAY olsaydi söyle güzel olurdu, MAY en iyisini yapar, en beyaz MAY yikar" türü yalakalik yazilarini sürdürdü durdu.

hasili;

simdi birileri anketler yaptiriyormus da, taraftar MAY'i istiyormus da..iste, ayni "omurgasiz taifesi" isbasinda. Elbette, MAY'i gönülden seven, yararli olacagini uman, hala, hesapsiz kardeslerimiz de olacaktir, sözüm bunlara degil. lakin; Trabzonspor denen dev bir çinar'i budaya budaya çali parçasina dönüstüren, irecep, ifeti, vs türü istanbul artiklarinyla Trabzonumuzu küçülten MAY'i tarihe birakalim artik. lütfen..

kuzey_lee
10.12.2004, 23:26
[QUOTE=zinos_zon]

m. Ayni gazeteden tanidigim, çalistigim, ve "Fenerbahçeli" olduguna emin oldugum bir voleybol yazari, yagcilikta sinir tanimamazligini bir anda "Trabzonspor" uzmani ve yazari kimligiyle zirveye tasidi.

.................................................. .......... ....

bahsettigin kisi su anda da yazan cengiz tokgöz

yakup midi
11.12.2004, 00:06
mehmet ali yilmaza sadece nefret duyuyorum....seven taraftarda pek tanimiyorum...kendisinin fenerli olduguna eminim...

Punisher-61
11.12.2004, 10:20
hani bu ciddi adaylar??öyle görünüyorki yine "Fakir" parasiz Atay beye kaldik...smileys/smiley7.gif

cemilsezgin
11.12.2004, 14:09
atay beye kurban olbe parali baskanin hangisi yapti onun yapytiklarini 96 dan sonra hiç bukadar sanpiyonluk heyacani yakaladinmi birakin abuk sapuk konusmayi

parasi yok amam kisilihi var

Salih61
11.12.2004, 14:24
Biraz daha maddi yönden takima katki yapacak isimlerin yönetimi alinmalari çok iyi olur...

Saygilarimla...

LazSerko61
13.12.2004, 21:41
SLM ARKADASLAR ACABA KIM ADAY OLDUGUNU BILIYORMUSUNUZ YANI RESMENsmileys/smiley4.gif

Çebi
13.12.2004, 22:34
Osman Abanoz (Ak parti Trabzon teskilatindan, belediye seçimlerinde ak partiden aday adayiydi) büyük ihtimalle seçimde aday olacak gibi gözüküyo arkadaslar...Kulislerde konusulan böyle...Osman Abanoz'un Utku Bozoglu ile konusup onun destegini arkasina aldigi da konusulan hbrler arasinda...Osman Abanoz'un ayni sekilde eski baskan Özkan Sümer lede konusup destegini istedigi Sümer'inse seçime kadar renk vermeyecegini belirttigi,Sümer'in Atay Aktug'un karsisina çikabilcek olasi güçlü bir adayin yaninda olacagi da konusulanlar arasinda....

--------------------

Ancak ben Osman Abanoz'un sadece reklam yapabilmek, siyasi hayatinda gelecege yönelik planlari dogrultusunda bu seçimlerde aday olmayi düsündügüne inaniyorum...

melrok
14.12.2004, 09:16
bu saaten sonra Atay baskan disinda adam çikmasin adayim diye. çünkü gelenin inandiriciligi olmaz. aday olacak adamin projeleri çok iyi hazirlanmis planlari olmasi lazim TS'muz çocuk oyuncagimi öyle son haftada çikip vizyonsuz plansiz programsiz yönetici adaylarina emanet edilsin. eger aday olacak birisi olsaydi çoktan çikip benim projelerim sunlar uzun vadede bunlari planliyorum diye anlatirdi bu saaten sonra baska aday istemez. birilerinin tökezlemesinden medet umanlari hiçmi hiç istemem aday olarak görmeyi.

Çebi
14.12.2004, 13:38
Atay baskan nasil geldi arkadasim....Trabzonspor'da seçim aksami hatta seçim sabahi listeler yapildigi olmustur...Önce bu yanlisi düzeltmemiz lazim...Insanlarin projelerini ortaya koymalari lazim...

Ancak yeniden yapilandirilan tüzüge göre seçim öncesi adaylarin listelerini seçimden 3 gün önceye kadar divana teslim etmeleri gerekiyor...Bu nispeten yerinde bi uygulama oldu...

Salih61
14.12.2004, 14:03
Adaylardan çok PROJELERIN öne çikmasi lazim bu kongrede...Artik adaya göre degilde PROJEYE göre bir baskan seçilir...

Çebi
14.12.2004, 14:10
Proje falan olmaz Trabzon'da arkadaslar...Bundan önce hiç bir seçimde olmadigi gibi bunda da olmaz...Beki gelecekte 100.000 üye projesi kapsaminda üye olan taraftarlarimizin oy kullanabilcek konuma gelmesiyle üye profili tamamen degisecek ve seçimlerde belli gruplarin üstünlügü ortadan kalkacaktir...Suandahiç bir adayin proje falan yaptigi yok...Bakin gidip M.A.Y la, Özkan Sümer'le, Kenan Iskender'le, Faruk Özak'la konusur destek isterler, sadece oy alabilme amaciyla...Oysa olmasi gereken projeleri ortaya koyup bu sekilde destek istemek...Söyledigim gibi gelecek seçimlerde üye sayisinin artarak üye profilinin tamamen degisecek olmasi seçimlere katilacak adaylar yeni projeler üretme zorunlulugu getirecektir....

Tekke
14.12.2004, 14:23
Adam gibi adam lazim bize,kisilikli ve yaptiginin arkasinda durabilecek kadar maddi destegi olan.

Su an öyle biri yok-en iyi gözüken Atay Baskan-Ahmet Agaoglunu tehdit ettiler ve o da korktu gecen sefer,bir daha baskan olmaz.

İleli
14.12.2004, 14:30
Atak Aktugun projeleri varmi ?

Çebi
14.12.2004, 18:31
Atay Aktug'un süphesiz projeleri vardir..Ama benim anlatmak istedigim kulübümüzde bu tür ortamin olusturulamadigi...Yillardan beri böyle bu...Adaylarin tek düsüncesi belli gruplarin destegini arkalarina almak, bunun içinde yaptiklari sey o gruplardan temsilcileri listelerinde aktif yönetimin içine almak veya o gruplarin istekleri dogrultusunda hareket etmek...Gelecekte kongrede oy kullanacak üyelerin sayisi en az 3 kat artcak...Kulübün 15.000 in üzerinde üyesi var...Bu kongredeyse oy kullanabilecek aday sayisi 4.000 küsür yanilmiyosam....Fazla üye olusunun demokratiklesme için yararli olacagini, kulübümüzün gruplarin himayesinden çikacagini ve adaylarin projelerle üyelerin karsisina çikma zorunlulugu getirecegi için yararli olacagini düsünüyorum...Belki bu sekilde daha kaliteli yönetimlere kavusacagiz...Ama bugünkü sartlarda kimse fazla bisey beklemesin, bugün yine "o onun adami, su su onu iyi taniyor onu listeye al" gibi söylemlerle listeler olusuyo ve bunun kulübümüze hiç bir getirisi olmayacagini düsünüyorum...

TheCrow
15.12.2004, 04:45
Atay Aktug'la devam edilerek olasi bir kaos ortamina mahal verilmemelidir.Öyle umuyorum kisayin Aktug da bazi hatalarindan ders almis ve tecrübe kazanmis olarak görevine daha basarili sekilde devam edecektir.

ts_fan
15.12.2004, 08:14
arkadaslar bir noktaya dikkat çekmek istiyorum; sayet biz CL'ne kalsaydik su an baskan adayi olacaken az iki kisi daha vardi...bunlarda tabii ki Mr. MAY ve Mr. Ulusoy olacaklardi...çünkü CL vesilesi ilekasada en kötü ihtimalle 10 milyon $ para olacakti...yani tamda bu saydigim kisiler için ideal bir ortam olacakti, simdi bakiyoruzdanedense hiç kimse klübe talip degil...iste bütün neden budur; klübün kendini çevirecek parasinin bile ancak olmasidir...sayet böyle bir durum olmasaydi, agir bir tabir olacak ama çakallar klübün etrafini sarmis bekliyor olacaklardi...ben Atay Baskan'in yönetim anlayisini ve yönetimindeki insanlari simdiye kadar begenmedim ama yinede su ana kadar tek aday olmasi ve simdiye kadar karsisina bir tane maddi durumu iyi birinin çikmamasi O'nu benim gözümde bir adimda olsa önde tutuyor...

sayet Atay Baskan yönetim zaaflarini düzeltip, klübe daha fazla katki saglayabilecek insanlari yönetimine katacaksa benim yine adayim O'dur...tüm bunlarin sonucunda diyorumki insallah klubümüze hayirli bir baskan ve yönetim kurulu seçilir...bir dahaki seçimlerde daha aktif rol almak ümidiyle, simdi de dogru yönetim gelmezse bir dahaki seçimlere agirligimi koyacagimsmileys/smiley2.gif...

herkese Bingöl'den Sevgiler ve Saygilar...rahat uyuyun, çünkü su ana kadar (pazar saat 16:00'dan beri) bizde uyuyoruz...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif(hala bisey yapmadik)...

deco
15.12.2004, 10:17
Adaylik için son basvurular persembe günü son hala resmi bir adaylik açiklanmi degil.Son günlere birakilip acil yönetim kurmak zorunda kaldim filan ayaklarina yatacaklar yine ayni serüven sürüp gidecek..Parasiz,bilgisiz,tecrübesiz yönetim sonuçta su anda en iyisi atay aktug'dur bencede su durum için.mazeretleri kalmamali birseylerin arkalarina siginmamalilar ...

l-m
15.12.2004, 14:48
Bir olayi aydinliga kavusturalim.Yönetimler hep belli gruplarin destegiyle is basina gelme derdinde olmustur,Osman Abanoz su ana dek proje yönünden hiçbir kelime etmemistir fakat M.Ali Yilmaz ile Faruk Özak destegini arkasina almis görünüyor,proje üretmeyen bir insan baska insanlarin destegini hangi sartlarda alir,bugün destek alan yarin emir almaz mi? Atay Aktug kimsenin himayesi altinda piyon konumunda çalismayacak bir insan,arkasinda hiçbir grubun olmamasinin nedeni de bu.Trabzonspor'a baskan olan insanlar nedense medyatik olduklari sürece hep taraftarimiz tarafindan el üstünde tutulmustur,üstelik basarilarina bakilmadan.Atay Aktug çok kritik hatalar yapmistir fakat su anda görevi ondan devralip daha iyi isler yapacak bir isim göremiyorum.Osman Abanoz için kafama bir soru takiliyor:Trabzonspora baskan olacak insanin seçim öncesi siyasi kimligiyle gündeme gelmesi ne kadar saglikli?!...

Bülent Şirin
15.12.2004, 15:04
Sevgili arkadaslar,
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Mehmet Ali Yilmaz?in sahibi oldugunu bildigimiz Karadeniz Gazetesi?nde, Sayin Osman Abanoz?un Trabzonspor Baskanligi?na adayligini koyacagini ve bununla ilgili olarak bazi isimleri listesine girmeye ikna ettigini, bazilarinin da destegini aldigini yaziyor.

Biz, yönetime kimsenin talip olmadigi kongreler (üstelik son sampiyonlugun üzerinden sadece birkaç sene geçmis oldugu halde) görmüs bir nesil olarak, Trabzonspor yönetimine birden fazla talipli çikmasi durumundan ancak memnuniyet duyariz. Hele de bu aday, kamuoyuna en azindan görünüste ilimli ve yapici mesajlar veren birisi olursa. Bu sebepten dolayi, Osman Abanoz?a tesekkür ederiz. Ancaaaak?

Trabzonspor?un girdigi uzun süreli alacakaranlik kusaginin bittigi, malum dönemin yaralarinin sarilmaya baslandigi ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">2000 Kongresi sonrasi süreci[/B]? diye adlandirabilecegimiz süreç henüz tam anlamiyla amacina ulasmis degildir. Özellikle ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">100.000 üye kampanyasi[/B]?, Trabzonspor?un gelecek yillardaki sihhat ve selameti açisindan hayati önem tasimaktadir. Bu girisimi Sayin Atay Aktug baskanligindaki yönetim baslatmistir ve yeniden seçilirse devam ettirilecegi kesindir. Gelgelelim, Sayin Osman Abanoz ya da baska herhangi bir muhtemel adayin bu hayati konu hakkinda ne düsündügünü bilememekte, bilsek de ne kadar önem vereceginden emin olamamaktayiz.

Sevgili arkadaslar, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">100.000 üye kampanyasi[/B]? deyip geçmeyelim. Üye saysi az olan bir kulüpte yönetimi ele geçirmek son derece basittir. Trabzonspor?da da geçmiste oldugu gibi, verirsiniz birkaç kuru söz, yatirirsiniz birkaç yüz üyenin aidatini, al sana baskanlik, al sana yönetim? Fakat, üye sayisi onbinleri bulursa, onlari manipüle etmek, gözlerini boyamak o kadar kolay olmayacaktir, hâttâ imkansiz hale gelecektir. Bu da yönetime adayligini koyacak kimseleri, ciddi projeler ortaya koymaya, adimlarini saglam atmaya zorlayacaktir.

Bu durumda, Sayin Atay Aktug, böyle bir girisimin altina, gelecekte kendisinin de baskan seçilmesinin ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">birkaç yüz üyenin aidatini ödemek[/B]? gibi ucuz yöntemlerden geçmeyecegini bile bile imzasini atmistir. Öteki icraat bir yana, sirf bu sebepten ötürü dahi mevcut baskana destek olunmali diye düsünüyorum.

Yani anlayacaginiz, bu kongrede benim sahsi destegim Sayin Atay Aktug?un yaninda olacaktir.

Selam ve muhabbetle?

zisinoli
15.12.2004, 17:06
Son dakika...

Yeni aday Gökhan YESILYURT.Atay baskan bile Yesilyurt girerse ben görevi birajmaya hazirim dedi. Yesilyurt ise sezsizligini bozacak. Bu gece bir basin toplantisi yaparak adayligini açiklayacakmis....

kurt61
15.12.2004, 17:22
Sevgili Arkadaslar,

Öncelikle"biz burada konusuyoruz ama bizi dinleyip fikirlerimizi kaale alan mi var ki" seklinde düsünen arkadaslara bir cümle söyleyip öyle baslayayim.

Bugün binlerce üyesi olan BMN, belki bu kongrede degil ama ilerideki kongrelerde kesinlikle söz sahibi olacaktir. Anlamsiz, hizipçi, çikarci guruplasma yerine, entellektüel birikimi olan ve sürekli diyalog ortaminda fikir paylasan böyle bir olusumun kongre seçimlerine etkisi eminim ki Trabzonspor'umuzu bekleyen aydinlik yarinlar için çok çok olumlu olacaktir.

Simdi gelelim bu seçimlere. Olaylar biraz hizli gelistigi için sanirim biraz hazirliksiz yakalandik. Zaten su an için çok da organize degiliz. Dogrudur. Gel gelelim ki bu seçimler, baslayan güzel seylerin arkasinin getirilmesiaçisindan çok çok önemlidir.Olasi adaylarin belirsizligi,muhtemel adaylarin projesizligi nedeniyle Atay Aktug baskanin baslattigi projeleri, kendisinin seçilememesi durumunda ne tür bir akibetin bekledigini bilemiyoruz. Zaman zaman benim de hatalarini elestirdigim ama iyi niyetinden ve Trabzonspor sevgisininden asla süphe duymadigim bu demokratik, aydin, öngörülü, karizmatik insan kesinlikle görevine devam etmelidir. Yap(a)madigi transferler, erken söylenmis sözler, parasizliknedeniyle düsülen durumlar vb.bunlar zaman zaman üzdü bizi evet. Ama sayin Aktug'un Trabzonspor'a kattigi ve daha katacak oldugu güzel seyleri düsününce bunlar benim için hiç bir sey ifade etmiyor. O bizden biri bunu biliyorum. Fenere yenilince bizler kadar üzülüyor, bazen bir taraftar gibi heyecanlanip, erken açiklamalar yapiyor ve hatta bazi maçlardan önce heyecandan uyuyamiyor bunu biliyorum, inanin.

Gelin bu Kahpe Bizans'a karsimütevazi sartlardamücadele ederek onlara meydan okuyan bu takimi, gayri mesru hiçbir baglantisi bulunmayan, geçmisi temiz ve Trabzonspor sevgisiyle dolu bu demokrat ve aydin insana teslim edelim.

Edelim ki günü degil "gelecegi" kurtaralim.

oskayb
15.12.2004, 17:25
Sevgili Arkadaslar,

Öncelikle"biz burada konusuyoruz ama bizi dinleyip fikirlerimizi kaale alan mi var ki" seklinde düsünen arkadaslara bir cümle söyleyip öyle baslayayim.

Bugün binlerce üyesi olan BMN, belki bu kongrede degil ama ilerideki kongrelerde kesinlikle söz sahibi olacaktir. Anlamsiz, hizipçi, çikarci guruplasma yerine, entellektüel birikimi olan ve sürekli diyalog ortaminda fikir paylasan böyle bir olusumun kongre seçimlerine etkisi eminim ki Trabzonspor'umuzu bekleyen aydinlik yarinlar için çok çok olumlu olacaktir.

Simdi gelelim bu seçimlere. Olaylar biraz hizli gelistigi için sanirim biraz hazirliksiz yakalandik. Zaten su an için çok da organize degiliz. Dogrudur. Gel gelelim ki bu seçimler, baslayan güzel seylerin arkasinin getirilmesiaçisindan çok çok önemlidir.Olasi adaylarin belirsizligi,muhtemel adaylarin projesizligi nedeniyle Atay Aktug baskanin baslattigi projeleri, kendisinin seçilememesi durumunda ne tür bir akibetin bekledigini bilemiyoruz. Zaman zaman benim de hatalarini elestirdigim ama iyi niyetinden ve Trabzonspor sevgisininden asla süphe duymadigim bu demokratik, aydin, öngörülü, karizmatik insan kesinlikle görevine devam etmelidir. Yap(a)madigi transferler, erken söylenmis sözler, parasizliknedeniyle düsülen durumlar vb.bunlar zaman zaman üzdü bizi evet. Ama sayin Aktug'un Trabzonspor'a kattigi ve daha katacak oldugu güzel seyleri düsününce bunlar benim için hiç bir sey ifade etmiyor. O bizden biri bunu biliyorum. Fenere yenilince bizler kadar üzülüyor, bazen bir taraftar gibi heyecanlanip, erken açiklamalar yapiyor ve hatta bazi maçlardan önce heyecandan uyuyamiyor bunu biliyorum, inanin.

Gelin bu Kahpe Bizans'a karsimütevazi sartlardamücadele ederek onlara meydan okuyan bu takimi, gayri mesru hiçbir baglantisi bulunmayan, geçmisi temiz ve Trabzonspor sevgisiyle dolu bu demokrat ve aydin insana teslim edelim.

Edelim ki günü degil "gelecegi" kurtaralim.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

metehan
15.12.2004, 17:29
Yarin saat 11:00'a kadar adaylarin listelerini vermeleri gerekiyor. Görünen o ki, Atay Aktug ve Osman Abanoz aday olacak. Belki baskalari da çikabilir ama fazla ciddi olacaklarini sanmam.

Osman Abanoz hakkinda bir bilgim olmadigi için çok fazla yorum yapamayacagim. Atay Aktug, 1 yillik baskanlik döneminde hem olumlu hem olumsuz islere imza atti. Özellikle transfer konusunda basarisiz oldu. Ama klübün taraftarla bütünlesmesi, birlikteligin saglanmasi, vs.için olumlu girisimlerde bulundu. Bunlarin en önemlisi de "100.000 Üye Kampanyasi". Geçen kongrede listesini zor sartlarda hazirlamisti, o nedenle çok uyumlu bir yönetim olusmadi. Zaten son dönemlerde bu sorun iyice ortaya çikti. En büyük dilegim bu sefer iyi bir liste yapmasi. Her ne kadar bu konuda çok olumlu seyler duymamis olsam da isimleri görmeden birsey diyemeyecegim.

Insallah haftasonu kongre için Trabzon'da olacagim. Bu sartlarda oyumu Atay Aktug'a vermeyi düsünüyorum. Umarim TS için hayirlisi olur.Edited by: metehan

ARAGORN01
15.12.2004, 17:37
Son dakikada Trabzonspor baskanligi ya da yöneticiligine aday olmak bence düsüncesizliktir, bu düsüncesizligin desteklenmesi ise küçük düsünmektedir, vizyonsuzluktur. Adaylik için basvuranlar çok iyi insanlar olabilirler, Trabzonspor'a gönülden bagli olabilirler ancak Trabzonspor delegelerine saygili davranmali ve delegelerin onlari tanimasina firsat vermek için adayliklarini önceden açiklamaliydilar.

Son 1-2 gün içinde isimleri ortaya çikmis bu kisilerin yönetimlerinde kimler olacak? Projeleri ne? Bütçeleri ne? Sadece baskan adayinin ismini biliyoruz. Peki altinda kimler olacak? Siz arkanizdan is çevriliyormus gibi hissetmiyor musunuz?

Atay baskan döneminde( bir önceki yönetiminde alt yapisi olsuturdugu ) son yillarda yasanmis en büyük sportif basari yasanmistir. Klubün profesyonellesmesi, kendi kendine yetmesi, parali baskana ihtiyaç duyulmamasi için çesitli projeler baslatilmis ve devam etmektedir. ( 100.000 üye projesi , halka arz, ts club'ler, en son ts tiri vb... ) Bu projelerin Atay baskan tekrar seçilirse en iyi sekilde devam ettirilecegine dair inancim tamdir. Atay Aktug'un hiç mi hatasi yok... Var tabii ki , ama artik daha tecrübeli, klüp de onun devir aldigindan daha güçlü ...

Yeni adaylar ( yönetime kimi alacaklarini bile bilmiyoruz.) ne yapacak, bu projeler nasil devam ettirilecek , vb..belirsizlikler...

Ben her zaman bildigim ve güvendigim insanin yaninda olmayi tercih ederim.

Destegim Atay Aktug'a.

Bülent Şirin
15.12.2004, 17:38
Yazinin sahibi tarafindan silinmistir. Sebebiyet veren arkadasa teessüflerimle...Edited by: momentus

utku
15.12.2004, 17:46
trabzonspor 96 yilindan sonra girdigi duraklama dönemine özkan sümer döneminde son vermis özkan sümer elinden gelen herrseyi yapmis görevini tamamlamistir.atay aktug da bayragi alarak takimi daha üst seviyeye tasimistir.bence kisilerle problemimiz olmamali ben atay aktug baskanligi birakmasini istemiyorum ama ekonomik olarak daha güclü bir yönetimle özledigimiz sampiyonluga ulasabilecegimizi düsünüyorum.unutmayalimki dar kadro nedeniyle sampiyonlar ligine gidemedik.böyle bir kadro yakalamisken bu firsati kacirmamiz gerekir.onun için güçlü bir yönetime ihtiyacimiz var.

FANATIK61
15.12.2004, 18:12
Bana göre bügünden itibaren Aday cikmasin eger cikarsa bu Adam korkak bir Baskan adayi. Atay Baskana tam destek veriyorum yeni Listesine transfer yapabilecek ve bizleri Istanbul Medyasi ve Takimlari karsisinda savunacak delikanli Yönetici almasini istiyorum. Bu arada 2 Gün önce TRT Teletexte okudum Atay Baskan az kaslin FB Yenilgisi sonrasi istifa edecekti, öyle söylemis. Iyiki kalmis !!!smileys/smiley32.gif

My
15.12.2004, 19:00
Abanoz' un adaylii bi açidan bakildii zaman ii gibi gözüküyor ama ortada ne proje var, ne bütçe hiç bir açiklama yok bi anda mantar gibi yerden bitme pek aklim ermedi bu ise. Ayrica benim bildiim kadariyla AKP' nin Trabzon' da yaptii arastirmalar sonucunda neden burada seçilemiyoruz sorusunun ardina ortaya çikarilan, Trabzon' lunun oyunu almaya yönelik bir girisim gibi. Yani olusum daha temelden çürük.!!!

Yapilan anketler, arastirmalar çok ilginç sonuçlar çikartiyor, saskinlikla seyrediyorum. Bi yerden M.A.YILMAZ bi yerden ULUSOY sonuçlari smileys/smiley5.gifBenim gördüüm belki Atay Baskan transfer konusundabasarisizdi, yaptii bi kaç açiklamasininda tersi çikti ama kurumsallasma, kulübün kendi ayaklari üzerinde durma gibi konularda büyük atilimlar yapmistir. Her ne olursa olsun Atay Baskanin su an kulübümüzün geleceiiçin en ii aday olduunu düsünüyorum. Dierleri biraz fantazi gibi geliyor bana...

Duman
15.12.2004, 19:19
Öncelikle 52. Olagan Genel Kurulumuz'da çikacak sonucun, tüm camiamiza hayirli olmasini diliyorum.Sayin Atay Aktug'un disinda,Sayin Osman Abanoz gibi degerli insanlarin Trabzonspor baskanligina aday olmasi gurur vericidir.

Osman Abanoz hakkinda çok fazla bilgim olmamasina ragmen,1998-2000 döneminde Mehmet Ali Yilmaz'in baskanligindaki yönetimde yer aldigini ve belediye baskan yardimciligi görevlerinde bulundugunu biliyorum.

Aday olan sahislarin programlarini,projelerini ve takim için gelecege dair neler yapacaklarini,oy verme hakki olan,3407 üyeden biri olarak bilmemin en dogal hakkim oldugunu düsünüyorum. Ama ne yazik ki Sayin Osman Abanoz'un neler yapacagina dair hiç bir fikrim yok.Tek bildigim kendisinin basina açikladigi,"Mehmet Ali Yilmaz'in tam destegini aldim" demecidir.

Eger bu demecindeki mesaj ,Sayin Mehmet Ali Yilmaz'in çizdigi yoldan gidecegim ise, 2000 yilindan sonra baslayan olumlu sürecin sekteye ugrayacagina dair kafamda ciddisüpheler olusur.Ve beni kendisine oy vermek için asla ikna edemez.

Arkadaslar Trabzonspor'u yönetmek çok ciddi bir istir, plansiz, programsiz yöneticilerin, geçmiste camiamiza verdigi zararlari lütfen unutmayalim.Hepimizin en büyük yasama sevinçlerinden biriolan Trabzonsporumuzu, dünya kulüpleri arasinda sayili takimlar arasina sokmak ,kurumsallik yolunda atilan adimlarin devamini saglamak ve bunun sonucunda, kendi kendine yetip Trabzon sehrini de kalkindirdigini görmek,çocuklarimiza birakacagimiz en büyük miraslardan biri olacaktir.

Saygilar...

Analyzer
16.12.2004, 00:52
Son Mehmet Ali Yilmaz döneminin bitisine yakin yapilan transferler ile bir sonraki sezon küme düsme hattinda sezonu bitirdik. Çanakkale Dardanelspor gibi küme düsen takimlarin futbolcularini takima toplayip Trabzonspor'u da düsme potasina atan baskan Mehmet Ali Yilmaz'dir. Ogün'ün Abdullah'in Fener'e kaç paraya transfer oldugunu bilen var mi? Parali baskan tezini savunanlar olabilir. Futbolun endüstrilestigi bir ortamda elbette ki para önemlidir. Ancak bence para Trabzonspor kulübünün kendi bünyesinde yaratacagi bir kaynak olmalidir. Basarinin getirecegi parayi, paranin getirecegi basariya tercih ederim. Trabzonspor kulübü büyük bir camiadir. Eger sürekli basari isteniyorsa parali baskan devrini asmamiz gerekmektedir. Eger Trabzonspor'un ekonomik gücü kendisinden degil de kulübe baskan olan kisilerden kaynaklanirsa gerçeklesmesi mümkün olan basarilar uzun vadeli olmaz. Mehmet Ali Yilmaz'in son döneminden ders almis olmaliyiz. Takimi küme düsme potasina getiren yanlis transferlerin bir numarali sorumlusu olan Mehmet Ali Yilmaz gibi parali baskanlara karnimiz tok. Ulusoy'un Trabzonspor baskani olabilme olasiligindan bile nefret ediyorum. Trabzonspor'umuza Galatasaray'li bir baskan? Olamaz. Olmamali.

Kongre konusunda geldigimiz noktaya bir kez daha bakalim. Su ana kadar aday oldugunu açiklayan kimse yok. Atay Aktug'dan baska sürpriz bir aday çikmasi olasi. Bu noktaya gelinmisken sürpriz bir aday ortayaçikmasi sasirtici, tedirgin edici, ürkütücü olur bizim için. Mehmet Ali Yilmaz'in destek verdigi söylenen, Ak Parti ile iliskilisiyasi kimligi oldugu bilinen Osman Abanozaday olacaksa simdiye kadar aday olmaliydi. Üstelik bilinen siyasi kimligi Ak Parti olan Abanoz'un parti baskani Fenerbahçe'li. Bu Fenerbahçe'li parti baskani geçen sene Trabzonspor - Fenerbahçe maçinin ertesinden Fenerbahçe'nin sahasinin kapatilmasiyla ilgili olarak yaptigi açiklamalarla Fenerbahçe'nin sahasinin kapatilmasi'na engel olmus, Trabzonspor'un baskani Özkan Sümer'in istifasina kadar giden olaylar zincirini tetiklemistir. Simdi M. Ali Yilmaz destekli, AKP'li olasibir aday Osman Abanoz'un Trabzonspor baskanligina seçilme olasiligi simdiden ortadan kalkmalidir. En azindan kulübü kaosa sürüklemesi mümkün olan görüs ayriliklari açisindan.

Atay Aktug'a gelince...

Atay baskan özellikle 100.000 üye projesi ve Trabzonspor'un kurumsallasma sürecine yaptigi katkilarla takdir ettigim bir baskan. Daha göreve geleli 1 yil bile olmadan iki sezondur takimimizin sampiyonluga oynamasindaki etkenlerden birisi. Pek bilen yoktur ama Avni Aker'in basin tribününde kablosuz internet erisimli bilgisayarlar vardir. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulamayi baslatan, Atay Aktug yönetimidir. Bu sadece bir örnek. Atay Aktug baskanligindaki yönetimin ne derece modern olduguna sadece bir örnek. Bizim 100.000 üye projesini devam ettirecek, kulübün kurumsallasma sürecini devam ettirebilecek, su an için iki sezondur sampiyonluk potasinda ligi götüren takimi baltalamayacak bir baskana ve yöneyim kuruluna ihtiyacimiz var. Su an için göreve açik açik talip olan biri yoksa bundan sonra da olmasin zaten. Sinsi insanlar Trabzonspor'umuzun üzerinden ellerini çeksin. En azindan kongremiz sinsi planlarin yapildigi, Trabzonspor üzerinden kisisel çikarlarinkovalandigi bir yer olmasin. Su ana kadar bir aday çikmadiysa bundan sonra da çikmasin artik. Kimin hangi projesini dinlemeye zamanimiz kaldi ki artik?

Yazdiklarimdan anlasildigi gibi benim tercihim de Atay Aktug'la devam etmektir. Trabzonspor'a yararli olacagi görülen en mantikli formül budur.Edited by: Analyzer

#10 Fietra
16.12.2004, 01:57
Abanoz' un adaylii bi açidan bakildii zaman ii gibi gözüküyor ama ortada ne proje var, ne bütçe hiç bir açiklama yok bi anda mantar gibi yerden bitme pek aklim ermedi bu ise. Ayrica benim bildiim kadariyla AKP' nin Trabzon' da yaptii arastirmalar sonucunda neden burada seçilemiyoruz sorusunun ardina ortaya çikarilan, Trabzon' lunun oyunu almaya yönelik bir girisim gibi. Yani olusum daha temelden çürük.!!!

Yapilan anketler, arastirmalar çok ilginç sonuçlar çikartiyor, saskinlikla seyrediyorum. Bi yerden M.A.YILMAZ bi yerden ULUSOY sonuçlari smileys/smiley5.gifBenim gördüüm belki Atay Baskan transfer konusundabasarisizdi, yaptii bi kaç açiklamasininda tersi çikti ama kurumsallasma, kulübün kendi ayaklari üzerinde durma gibi konularda büyük atilimlar yapmistir. Her ne olursa olsun Atay Baskanin su an kulübümüzün geleceiiçin en ii aday olduunu düsünüyorum. Dierleri biraz fantazi gibi geliyor bana...

+1967

ozgur
16.12.2004, 05:27
Umarim burada arkadaslarin yazdigi gibi trabzonspor delegeside dogru yolu bulur ve bizi bir daha ezik hayrani (PARALI) baskanlara teslim etmez. MAY'in bu Abanoza desteginin pozitif birsey gibi gorunmesi bile insan zekasina ve trabzonluya hakarettir.01- 2002 sezonunu unutmadik. Ha AKPnin Trabzonda baskan yoluyla secim kazanma hikayesi ise bence bastan iflas etmis bir plandir. Tayyip'in fener hayranligi bu ulkede futbol federasyonunun aldigi kararlari etkilemekteyken, lutfen gulunc olmayin.

CAFER ÖZER
16.12.2004, 08:46
Aktug'un 1 yillik karnesi

Trabzonspor Baskani, 15 Aralik'ta baslayan görevi sirasinda birçok basariya imza atarken, özellikle idari konularda bazi yanlislar yapti. Ancak takim üzerindeki sanssizligi kirdi

http://www.milliyet.com.tr/2004/12/16/spor/resim/spo04.jpg
Basvuru günü
BORDO Mavili kulübün 18 - 19 Aralik'ta yapacagi genel kurul için baskan adaylari, bugün saat 11.00'e kadar basvurularini Divan Kurulu Baskanligi'na yapabilecek. Atay Aktug ve Osman Abanoz, adayliklarini açikladi. Aktug'un listesinde Ömer Sari, Muammer Saka, Bilgin Aygül, Recep Denizeri, Yüksel Simsek, Ibrahim Sahin, Sitki Hacisalihoglu, Orhan Aksu, Sener Yavuz, Suat Sen, Önder Bülbüloglu, Halil Ibrahim Çelik ve Murat Bozoglu'nun bulundugu bildirildi.

Ambalajin içi
TRABZONSPOR Teknik Direktörü Ihsan Derelioglu, "Kendine güvenen ve idealleri olan bir antrenörüm. Böyle olmasaydim, önerilen görevi kabul etmezdim" dedi. Derelioglu, "Trabzonlu antrenörler, her zaman zor günlerde görev aliyor. Bunu da dogal karsiliyorum. Süslü bir ambalajin içinden sizin beklentinize yönelik bir sey çikmayabilir. Ama hiç dikkatinizi çekmeyen, süslü olmayan ambalajin içinden beklentilerinize karsilik bulabilirsiniz" dedi.

BASARILARI

<LI>Türkiye Kupasi kazanildi.
<LI>Takim 1995 - 96'dan sonra ilk kez lig ikincisi oldu, Sampiyonlar Ligi ön eleme maçlari oynadi.
<LI>Küskünlükleri bulunan M.Ali Yilmaz ve Ibrahim Cevahir'le iliski kurdu.
<LI>Gelir kaynaklarinin artmasini sagladi.
<LI>Transferde büyük hata yapilmadi. Tolga, Volkan, Adem Koçak, Celalettin sürekli forma bulan oyuncular oldu. Young ve Thijs zaman zaman oynadi.
<LI>Centilmen baskan görünümü verdi, en çok ödül alan yöneticilerin basinda yer aldi.
<LI>Üç büyüklerin israrla istedigi Fatih ve Gökdeniz için, "Kesinlikle satilmayacaklar" sözünü tuttu.
<LI>Shakhtar Donetsk'in 5 milyon dolar önerdigi Tolga Seyhan'i satmayacaklarini söyledi, kulübün prestijini yükseltti.
<LI>Futbolculara, eski ve mevcut yöneticilere, transfer edilen oyuncularin kulüplerine, banka kredilerine olan borçlar, zamaninda ödendi.
<LI>Trabzonspor A.S'nin Borsa'ya girisi için önemli adimlar atildi.
<LI>Futbolcularin alacaklarini zamaninda ödedi, hiçbir yakinma olmadi.

YANLISLARI

<LI>Ziya Dogan sonrasi teknik direktör sorununu çözemedi.
<LI>Fatih Tekke ve Gökdeniz'in sözlesme imzalanmasinda sezon sonu beklenerek, kulüp yaklasik 1 trilyon liraya yakin zarara ugratildi.
<LI>Yönetimde uyum saglanamadi, Asbaskan Nevzat Sakar ile Genel Sekreter Yusuf Ziya Yilmaz ile sürekli sorun yasadi.
<LI>Yönetim içinde despotlukla suçlandi.
<LI>Ibrahim Ege konusunda tutarli davranamadi, yönetim içindeki muhaliflerin ve Ziya Dogan'in baskisi karsisinda geri adim atti.
<LI>Sampiyonlar Ligi'nin esiginden dönüldü, kulüp maddi kayba ugradi. UEFA Kupasi'na sicak bakmadiklari söylentileri ayyuka çikti. Bu durum, takimin performansina da etki sagladi.
<LI>Transfer komitesi agir kaldi. Özellikle Ziya Dogan bu konuyu sik sik gündeme tasiyip, yönetimin yara almasini sagladi.
</LI>

Guests
16.12.2004, 08:51
baskanin yaptigi yanlislarda ziya doganinda parmagi vardir unutulmasin. gökdeniz ve fatihe simdi imza attirmayalim sezon sonunu bekleyelim kafalari karismasin diyen ziya hocaydi. diger hatalardada kimin neler yaptigi gayet iyi biliniyor. özellikle transfer konusunda. kulaklarin çinlasin ziya hoca.

ATAY AKTUG yeniden baskan seçilmelidir.Edited by: ÖzGüReisEsenLer

Nytre
16.12.2004, 09:05
BENCE ABANOZUN ADAYLIGI SADECE VE SADECE SIYASIDIR!!!!!

AKP.NIN OYUNUDUR BU ARKADASLAR!!!!!...

TRABZONSPOR HIÇ BIR KISININ SIYASI EMELI ARACI DEGILDIR!!!!

zisinoli
16.12.2004, 09:25
MAY geldi- Trabzonsporumun adini kullanarak Bakan oldu. Her türlü isini rahatlikla yapti.

Faruk ÖZAK geldi. Bugün milletvekili. ( Kisiliklerini tartismiyoruz. Trabzonsporu kendilerine basamak yaptiklarini-bilerek ya da bilmeyerek )

Atay baskan:Eyvallah takdir ediyorum ve bugün itibariyle daha iyi bir baskan adayi olmadigi için onu destekliyorum. Ancak o da siyasetten gelen bir insan ve yarin ne yapacagini kimse bilemez. Belki o da bakanliga soyunacak. Siyasetin tadini almis bir kere.

Bugün aday ABANOZ. Siyasetçi kimligi ön planda. Adim gibi eminim Trabzonsporumu emellerine alet edecek.

Bu takimin basina yüregiyle gelen sadece Özkan sümer vardi. Bu degisimin temelelrini de o atti zaten. Tesekkürler Özkan hocam.

Bugün kimi destekliyorsun diye sorarsaniz. Mevcut adaylar içinde oyum Atay Baskana...

Garibim Trabzonsporlum, bu takimi karsiliksiz seven sadece sizlersiniz. Sizleri seviyorum. Tertemiz yüreginizi. Gerisi yalan...Edited by: zisinoli

seyyahali
16.12.2004, 09:57
arkadaslar tanidigim birkaç kongre üyesi var bunlar içinde erol tuna dahil ibrenin atay baskandan yana oldugu biz bu sorunlari yasiyoruz tam düzeldik dedik özkan baskan gitti. tam takim sampiyon dedik dgan gitti artik takimin basina kötü bir sey gelmesin arkadaslar suyun ortasindayiz at degistirmek olur mu ? insallah atay baskan devam eder

EmrahYalçınalp
16.12.2004, 10:05
Son Mehmet Ali Yilmaz döneminin bitisine yakin yapilan transferler ile bir sonraki sezon küme düsme hattinda sezonu bitirdik. Çanakkale Dardanelspor gibi küme düsen takimlarin futbolcularini takima toplayip Trabzonspor'u da düsme potasina atan baskan Mehmet Ali Yilmaz'dir. Ogün'ün Abdullah'in Fener'e kaç paraya transfer oldugunu bilen var mi? Parali baskan tezini savunanlar olabilir. Futbolun endüstrilestigi bir ortamda elbette ki para önemlidir. Ancak bence para Trabzonspor kulübünün kendi bünyesinde yaratacagi bir kaynak olmalidir. Basarinin getirecegi parayi, paranin getirecegi basariya tercih ederim. Trabzonspor kulübü büyük bir camiadir. Eger sürekli basari isteniyorsa parali baskan devrini asmamiz gerekmektedir. Eger Trabzonspor'un ekonomik gücü kendisinden degil de kulübe baskan olan kisilerden kaynaklanirsa gerçeklesmesi mümkün olan basarilar uzun vadeli olmaz. Mehmet Ali Yilmaz'in son döneminden ders almis olmaliyiz. Takimi küme düsme potasina getiren yanlis transferlerin bir numarali sorumlusu olan Mehmet Ali Yilmaz gibi parali baskanlara karnimiz tok. Ulusoy'un Trabzonspor baskani olabilme olasiligindan bile nefret ediyorum. Trabzonspor'umuza Galatasaray'li bir baskan? Olamaz. Olmamali.

Kongre konusunda geldigimiz noktaya bir kez daha bakalim. Su ana kadar aday oldugunu açiklayan kimse yok. Atay Aktug'dan baska sürpriz bir aday çikmasi olasi. Bu noktaya gelinmisken sürpriz bir aday ortayaçikmasi sasirtici, tedirgin edici, ürkütücü olur bizim için. Mehmet Ali Yilmaz'in destek verdigi söylenen, Ak Parti ile iliskilisiyasi kimligi oldugu bilinen Osman Abanozaday olacaksa simdiye kadar aday olmaliydi. Üstelik bilinen siyasi kimligi Ak Parti olan Abanoz'un parti baskani Fenerbahçe'li. Bu Fenerbahçe'li parti baskani geçen sene Trabzonspor - Fenerbahçe maçinin ertesinden Fenerbahçe'nin sahasinin kapatilmasiyla ilgili olarak yaptigi açiklamalarla Fenerbahçe'nin sahasinin kapatilmasi'na engel olmus, Trabzonspor'un baskani Özkan Sümer'in istifasina kadar giden olaylar zincirini tetiklemistir. Simdi M. Ali Yilmaz destekli, AKP'li olasibir aday Osman Abanoz'un Trabzonspor baskanligina seçilme olasiligi simdiden ortadan kalkmalidir. En azindan kulübü kaosa sürüklemesi mümkün olan görüs ayriliklari açisindan.

Atay Aktug'a gelince...

Atay baskan özellikle 100.000 üye projesi ve Trabzonspor'un kurumsallasma sürecine yaptigi katkilarla takdir ettigim bir baskan. Daha göreve geleli 1 yil bile olmadan iki sezondur takimimizin sampiyonluga oynamasindaki etkenlerden birisi. Pek bilen yoktur ama Avni Aker'in basin tribününde kablosuz internet erisimli bilgisayarlar vardir. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulamayi baslatan, Atay Aktug yönetimidir. Bu sadece bir örnek. Atay Aktug baskanligindaki yönetimin ne derece modern olduguna sadece bir örnek. Bizim 100.000 üye projesini devam ettirecek, kulübün kurumsallasma sürecini devam ettirebilecek, su an için iki sezondur sampiyonluk potasinda ligi götüren takimi baltalamayacak bir baskana ve yöneyim kuruluna ihtiyacimiz var. Su an için göreve açik açik talip olan biri yoksa bundan sonra da olmasin zaten. Sinsi insanlar Trabzonspor'umuzun üzerinden ellerini çeksin. En azindan kongremiz sinsi planlarin yapildigi, Trabzonspor üzerinden kisisel çikarlarinkovalandigi bir yer olmasin. Su ana kadar bir aday çikmadiysa bundan sonra da çikmasin artik. Kimin hangi projesini dinlemeye zamanimiz kaldi ki artik?

Yazdiklarimdan anlasildigi gibi benim tercihim de Atay Aktug'la devam etmektir. Trabzonspor'a yararli olacagi görülen en mantikli formül budur.

yeap smileys/smiley32.gifsmileys/smiley20.gif

trapezus61
16.12.2004, 10:47
Trabzonspor camiasinin artik yeni bir maceraya atilacak gücü kalmamistir. MAY döneminden kalan yikintilar son 3-4 yillik planli çalismanin sonucu olarak yeni yeni klübün sirtindan kaldirilmaktadir. Trabzonsporumu yeniden ayni batakliga ve siyasetin içine çekmeye çalisanlara siddetle karsi çikiyorum...

Ve diyorum ki.... Sevaplariyla, günahlariyla örnek bir baskan profili çizen ve kurumsallasma yönünde büyük hamleler atan baskan Atay AKTUG u sonuna kadar destekleyelim. Trabzonsporumuzu yeniden kisilerin rant kapisi haline getirmeyelim....

oskayb
16.12.2004, 11:03
Trabzonspor camiasinin artik yeni bir maceraya atilacak gücü kalmamistir. MAY döneminden kalan yikintilar son 3-4 yillik planli çalismanin sonucu olarak yeni yeni klübün sirtindan kaldirilmaktadir. Trabzonsporumu yeniden ayni batakliga ve siyasetin içine çekmeye çalisanlara siddetle karsi çikiyorum...

Ve diyorum ki.... Sevaplariyla, günahlariyla örnek bir baskan profili çizen ve kurumsallasma yönünde büyük hamleler atan baskan Atay AKTUG u sonuna kadar destekleyelim. Trabzonsporumuzu yeniden kisilerin rant kapisi haline getirmeyelim....

aynen katiliyorumhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

zisinoli
16.12.2004, 11:32
<T>
<TR>
<TD colSpan=2 height=2>
<DIV align=center>
<TABLE height=17 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="102%">
<T>
<TR bgColor=#ff0000>
<TD width="94%" bgColor=#003399 height=12>
</TD>
<TD width="6%" bgColor=#003399 height=12>
<DIV align=left>http://www.karadenizhaber.com/images/kutu.gif</DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="30%" height=115>
<DIV align=left>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left></DIV>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/16ara/ozkan%20sumer.jpg</DIV></TD>
<TD vAlign=top width="70%" height=115>http://www.karadenizhaber.com/ok.gif TRABZONSPOR Kulübü eski Baskani Özkan Sümer, camianin 19 Aralik 2004 günü yapilacak olan Trabzonspor Olagan Genel Kurulu'nda, CHP ile AK Parti arasinda siyasi bir hesaplasma olabilecegi endisesi tasidigini belirterek, baskan adaylarinin bu görüntüden uzak bir tutum içinde olmalari gerektigini söyledi. Sümer, "Trabzonspor kulübü için en çok tehlikeli olabilecek bir hadise siyasal bir kimlige bürünebilecek bir yönetim kurulunu olusturmaktir veya siyasal bir partinin </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top colSpan=2 height=55>

egemen olacagi bir yönetim kurulu olusturma tehlikesidir. Ama iki aday da inaniyorum ki bu görüntüden uzak durmak için çaba sarf edeceklerdir. Siyasi bir çekisme ortaya çikabilir. Bundan da en çok Trabzonspor zarar görür" dedi.

Adam gibi aday çikmadi ya. Lanet olsun...Herkes rant pesinde...</TD></TR></T></TABLE>

#10 Fietra
16.12.2004, 12:03
Su an için tek seçim Atay Baskan

TheCrow
16.12.2004, 13:49
Analyzer:

Basarinin getirecegi parayi, paranin getirecegi basariya tercih ederim.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Bu sözlerden sonra anlasilamayan bir sey kaldi mi?..Bravo Savas...

Atay Aktug göreve devam etmeli...

deco
16.12.2004, 14:20
Dün aksam yerel bir kanalda ATAY BASKANI dinledim görüsleri ve düsenceleri son derece güzeldi.Yerel basin mensuplari dedigimiz insanlar sürtüsmelerin olasini saglamak için birseyler yapmaya çalistilar ama baskanimizin tavri olasi kargasayi önledi.Sayin nevzat sakar'i canli yayina baglamak isteyen programci baskanimizin tavri ile yayina kongre öncesi degerlere etik düser düsüncesi ile canli yayina aldirmadi ve ziya hoca bile istanbuldan haberi alinca yayina baglanmak istedi.Görüsleri yazmiyacam ama baskani dün aksam anladimki tam bir TRABZONSPOR sevdalisi.Seçimlerde ATAY AKTUG'UN Kazanmasindan yanayim.

kutoz
16.12.2004, 14:26
Benim de gönlüm Atay Aktug'dan yana. Umarim o kazanir. smileys/smiley32.gif

Photoshop
16.12.2004, 15:28
Dilerim Trabzonspor kazanir.

Gerisi umrumda bile degil...

CAFER ÖZER
16.12.2004, 16:33
Simdiden söyleyeyim Trabzonsporda Kongrede kaybeden malesef Trabzonspor olmustur.Atay Aktug seçilirse Eski tas eski hamam SOKAGA ATACAK PARAMIZ YOK. edebeiyatindan sonra S.LIGINE KATILMAMAKLA 10.MILYON USD KAYBETTIK.BORCU AZALTTIK.TRABZONSPORU SAMPIYON GÖRMEK TEK DILEGIM DIYEN BIR BASKAN OLACAK konusmada var icraatta yok bir baskan

Abanoz Kazanirsa kimse bilmiyor kapali bir kutu yeniden deneme tahtasi halinde bir trabzonspor.

Malesef Koskoca Trabzonspor takimi aday çikartamamis ve olan Trabzonspora olmustur diyorum.

Görünen adaylar içerisinde en azindan istikrardan yana olmak isteyenlerin kulübü bilinenin disindabir maceraya sürüklememesi için AKTAY AKTUGA destek vermeleri gerektigi görüsündeyim.Atay Aktugun bu kafa ile basarili olacagini zannetmiyorum (sampiyonluk manasinda).ama ABANOZ ile de riske girmenin manasi yok diye düsünüyorum.ATAY AKTUGU BEN istememe ragmen su anda 2 yilimi doldurmus olsaydim 2 adaya arasinda oyumu AKTUGA verirdim.

AKTUG ile bu sezon malesefekaçan baliklar büyük olmustur.

Sampiyonlar ligi-Uefa kupasi gibi Trabzonspor artik Kabugunu kirmali Trabzonspor artik D.bakirli,erzurumlu,Antalyali,Edirneli,Karsli,Ordu lu vs Türkiyenin her yerinden yöneticileri içindebarindiran kulüp olmali.Sadece Trabzonun içinden olsun küçügk olsun bizim olsun mantigi malesefbu takima zarar veriyor.

Ozan
16.12.2004, 19:51
bence simdiki adaylara bakarsak baskan Atay Aktug olsunsmileys/smiley1.gif

Kaya
16.12.2004, 20:03
Ben Atay Aktug'dan genel olarak memnunum. Yalniz diger kulübler tarafindan yapilan adiliklere karsi biraz daha yönetimimizin sesini çikarmasi gerekiyor. Sesini çikartmayan bir yönetim hosuma gitmiyor. Hakli oldugumuz konularda kendimizi göstermeliyiz, geri çekildikçe veya sustukça kaybeden fazlasiyla biz oluyoruz.

perfectstorm
16.12.2004, 21:48
atay aktug gereksiz polemiklere girip duruyor,transferde sinifta kaldi,sap.liginden olduk. takim ligde iyi sonuçlar aldiysa bu ziya hoca sayesinde oldu.hayirlisi olsun yinede ama aktugu pek begenmiyorum.

Nytre
16.12.2004, 22:28
ABANOZUN yaptigi siyasi sovdur kendisini ne zaman statta gordunuz baskanlar kadar

Guests
17.12.2004, 01:18
öncelikle hayirlisi neyse o olsun..!

kimsenin trabzonsporlu'lugunu kimse bilemez.kimsenin gücünü de kimse bilemez...

baskan konusunda da,hoca konusunda da hep istikrardan yanayimdir aslinda... ama benim üzüldügüm sey,trabzonsporumuzu yönetmeye(belki de hizmet etmeye)talip olan Osman Abanoz gibiinsanlari,bu tip yorumlarla yildirmak,suçlamak bizim tarzimiz degil bence... bu insanlari kaos yaratmak için aday olmus gibi göstermek ise bize hiç yakismaz."sen ne cürretlebizim baskanimizin karsisina aday olarak çikarsin?" demeye gelir, olacak ismi yani..!

olsun. ne olacaksa olsun... çabuk olsun.

hosça kalin.

ozcilingir
17.12.2004, 01:20
Kongre yapilmadan bitmistir. TRABZONSPOR'un istikrarli gidisi esanasinda bazi tökezlemeler olmustur, bu tökezlemelerde yönetimin kabahati vardir veya yoktur tartisilir ,ama su anda görülen o ki TRABZONSPOR'un prasal olarak fazla geliri ve harcayacagi parasi olmadigiiçin pek taliplisi olmamis ve yönetim yine parasiz dediginiz ATAY AKTUG'a birakilmistir. Bugünden sonra bu baskana elestiri yaparken insanlarin biraz baslarini öne koyup düsünmeleri gerekecektir.

TRABZONSPOR'un lig ve kupa mücadelesi devam etmektedir. Bir futbol takiminin yapacagi tek sey maç yapmak ve yaptigi maçlari kazanmaktir. Yönetimde takiminin maçlari kazanmasi için gereken olanaklari saglamaktir.( kaliteli yarismaci futbolcu yetistirmek ve/veya bu tipsporculari takima kazandirmak),Maddi olarak kulübün gelirlerini artirici tedbirler almak ve olanaklar bulmak ne için yapilir ? Futbol takiminin saha sonuçlarinin basarili olmasi için maçlarda oynayacak yüksek kaliteli v.s sporculari takima kazandirmak için bu paralar harcanacaktir. Yoksa kulübün maddi gelirleri arttigi halde futbol disi ,veya spor disi harcama yapmak için bu gelirlerin artmasi istenmemektedir. SONUÇ olarak TRABZONSPOR igne ile kuyu kaziyarak gelirlerini arttirmaya çalisirken, bu gelirlerini birkaç spekülasyonla takimdaki bazi futbolculara kaptirmasina zemin hazirlanmasini engellemek TRABZONSPOR taraftarinin en büyük görevidir. Örnek 1 milyon dolarimiz fazladan GÖKDENIZ ve FATIH e aktarildi , neymis takimin en iyi iki topçusu aman biryere gitmesinler bizde kalsinlar diye bu farki verdik ama onlar ne yapti önemli maçlarda fisss.

TRABZONSPOR'a yeni seçilecek olan ve/veya ATAY AKTUG'un belirlemis oldugu yöneticiler ,bireysel hareket ve icraat yerine baskanla uyumlu çalisirlarsa kulübümüze yararli olacaklari kanaatindeyim. Meark edilmesin mutlaka yönetime girenlerin bir çogunun çok parasi vardir. Ama bu adamlar alin paralarimi ben yiyemiyorum, kulüp için feda olsun çar çur edilsin diye para vermeyecektir. Takimin basarisi için gereken destegi saglayacaklar ve zamani geldiginde verdikleri paralarin karsiligini geri alacaklardir , kimsenin süphesi olmasin. TRABZONSPOR'a para veren herkesin verdigi parayi geri aldigi kanaatindeyim. Bu sebeple parali baskan masallarina inanmayin. Parali baskanlarin TRABZONSPOR'a ne gibi fayda saglayacagini ben hiç çözemedim. Bilen birileri bana anlatirsa memnun olacagim.Unutuyordum, bezbol, golf gibi sporlar TRABZON'DA çok oyaniyor herhalde baksaniza eski TRABZON yöneticileri federasyon baskani olmuslar !!! AHMET zaten eskidende baskandi, BENDER yeni oldu.Yoksa Gençlik spor genel müdürü ATALAY bunlara hemseri kiyagimi yapti ? TRABZONSPOR ismi üzerinden elde edilen kazanimlara bir örnek vermek istedim. OSMAN ABANOZ'DA her önüne gelen seçimlere baliklama atliyor, adama yazik oluyor, keske onada bir federasyon baskanligi verselerdi .

Saygilarimla

BLUE-RED KIT
17.12.2004, 03:13
Bir tarafta CHP li Aktug diger tarafta AKP li Abanoz belediye baskanligisecimi var yoksa Trabzonspora baskanmi seciliyor.?

Utku061
17.12.2004, 03:37
ATAY AKTUG'UN LISTESI

1-Atay Aktug (MiMAr)
2-Ömer Sari (Isadami)
3-Muammer Saka (Müteahhit)
4-Bilgin Aygül (Turizmci)
5-Yüksel Simsek (Isadami)
6-Ibrahim Sahin (Doktor)
7-Sitki Hacisalihoglu (Müteahhit)
8-Orhan Aksu (Turizmci)
9-Sener Yavuz (Isadami)
10-Önder Bülbüloglu (Müteahhit)
11-Ahmet Çubukçu (Doktor)
12-Hasan Osman Çelik (Müteahhit)
13-Murat Bozoglu (Müteahhit)
14-Ömer Atalar (Tekstilci)
15-Metin Akbasoglu (Armatör)

YEDEK LISTE
1-Necdet Birinci
2-Özer Bayraktar
3- Mahmut Yildirim
4- O.Nuri Özyazici
5-Nizamettin Çavusoglu
6- Kibar Güven
7-Sebahattin Ahiskali

Liste kesin olmayabilir,bir iki isim oynama yapabilir

Emorfo
17.12.2004, 09:49
Yönetim listesi Kurtlar Konseyi gibi :) tü tü nazar degmesin smileys/smiley36.gif

Muhalif
17.12.2004, 10:04
mevcut adaylar arasinda Aktug ve ekibine oy verirdimdevamlilik açisindan... halihazirda bir kurumsallasma süreci ve isleyisi var ve devam etmeli.. ama Trabzonspor gibi bir takimi yönetmeye daha güçlü listeler ve adaylar çikabilirdi herhalde..

Atay bey seçilirse içim daha rahat eder.. aksi takdirde bakalim bu gelen ne yapacak diye beklemek istemiyorum dogrusu..

Guests
17.12.2004, 10:06
liste bence iyi

hasan osman çelik murat bozoglu gibi zenginlerde girmis listeye insallah yüzümü kara çikarmazlar. Edited by: ÖzGüReisEsenLer

kuzey_lee
17.12.2004, 11:11
Abanoz?un listesi
Ç.Mesut Bozoglu
Haluk Sahin
Yasar Sahin
Süleyman Yazici
H.Ibrahim Öztürk
H.Ibrahim Akçay
Hüseyin Balaban
Numan Gül (kemik hastanesi bashekimi-mhp li)
Nazim Özcan (anap eski milletvekili adayi)
Cemal Saglam
Alparslan Özdemir
Ali Riza Egemen
Sevcan Sen Günay
Ali Kul

..........................

ilginç dimi..abanoz biraz oy kaygisiyla liste yapmis..yani seçim kazanmak için.çalismak için degil

kadirsa_2000
17.12.2004, 11:16
Sn. Osman ABANOZ'un ismi sanki sadece muhalafetlerin basina bir isim olsun, Atay AKTUG tek basina seçime gitmesin diye çikarilmis bir isim gibi. Sudurumda kesinlikle Atay AKTUG alsin isterim, her seferinde sifirdan basla geri sar v.s. nereye kadar. Önemli olan istikrar. Hayirlisi olur insallah.

l-m
17.12.2004, 11:27
Dilerim Trabzonspor için hayirlisi neyse o olur.Sürpriz olmaz insallah...

tarzan
17.12.2004, 13:31
atay aktug ile devam edilmeli.Çünkü bugüne kadar yapilmayan yenilikler yapti.

OmeR.
17.12.2004, 14:35
<TABLE border=0 cellPadding=0 cellSpacing=0 height="100%" style="FONT-FAMILY: Arial, Helvetica, sans-serif; FONT-SIZE: 13px" width="100%">
<T>
<TR>
<TD colSpan=3 height=10></TD></TR>
<TR>
<TD width=10></TD>
<TD vAlign=top>Aktug'un 1 yillik karnesi

Trabzonspor Baskani, 15 Aralik'ta baslayan görevi sirasinda birçok basariya imza atarken, özellikle idari konularda bazi yanlislar yapti. Ancak takim üzerindeki sanssizligi kirdi

http://www.milliyet.com/2004/12/16/spor/resim/spo04.jpg
Basvuru günü
BORDO Mavili kulübün 18 - 19 Aralik'ta yapacagi genel kurul için baskan adaylari, bugün saat 11.00'e kadar basvurularini Divan Kurulu Baskanligi'na yapabilecek. Atay Aktug ve Osman Abanoz, adayliklarini açikladi. Aktug'un listesinde Ömer Sari, Muammer Saka, Bilgin Aygül, Recep Denizeri, Yüksel Simsek, Ibrahim Sahin, Sitki Hacisalihoglu, Orhan Aksu, Sener Yavuz, Suat Sen, Önder Bülbüloglu, Halil Ibrahim Çelik ve Murat Bozoglu'nun bulundugu bildirildi.

Ambalajin içi
TRABZONSPOR Teknik Direktörü Ihsan Derelioglu, "Kendine güvenen ve idealleri olan bir antrenörüm. Böyle olmasaydim, önerilen görevi kabul etmezdim" dedi. Derelioglu, "Trabzonlu antrenörler, her zaman zor günlerde görev aliyor. Bunu da dogal karsiliyorum. Süslü bir ambalajin içinden sizin beklentinize yönelik bir sey çikmayabilir. Ama hiç dikkatinizi çekmeyen, süslü olmayan ambalajin içinden beklentilerinize karsilik bulabilirsiniz" dedi.

BASARILARI

<LI>Türkiye Kupasi kazanildi.
<LI>Takim 1995 - 96'dan sonra ilk kez lig ikincisi oldu, Sampiyonlar Ligi ön eleme maçlari oynadi.
<LI>Küskünlükleri bulunan M.Ali Yilmaz ve Ibrahim Cevahir'le iliski kurdu.
<LI>Gelir kaynaklarinin artmasini sagladi.
<LI>Transferde büyük hata yapilmadi. Tolga, Volkan, Adem Koçak, Celalettin sürekli forma bulan oyuncular oldu. Young ve Thijs zaman zaman oynadi.
<LI>Centilmen baskan görünümü verdi, en çok ödül alan yöneticilerin basinda yer aldi.
<LI>Üç büyüklerin israrla istedigi Fatih ve Gökdeniz için, "Kesinlikle satilmayacaklar" sözünü tuttu.
<LI>Shakhtar Donetsk'in 5 milyon dolar önerdigi Tolga Seyhan'i satmayacaklarini söyledi, kulübün prestijini yükseltti.
<LI>Futbolculara, eski ve mevcut yöneticilere, transfer edilen oyuncularin kulüplerine, banka kredilerine olan borçlar, zamaninda ödendi.
<LI>Trabzonspor A.S'nin Borsa'ya girisi için önemli adimlar atildi.
<LI>Futbolcularin alacaklarini zamaninda ödedi, hiçbir yakinma olmadi.

YANLISLARI

<LI>Ziya Dogan sonrasi teknik direktör sorununu çözemedi.
<LI>Fatih Tekke ve Gökdeniz'in sözlesme imzalanmasinda sezon sonu beklenerek, kulüp yaklasik 1 trilyon liraya yakin zarara ugratildi.
<LI>Yönetimde uyum saglanamadi, Asbaskan Nevzat Sakar ile Genel Sekreter Yusuf Ziya Yilmaz ile sürekli sorun yasadi.
<LI>Yönetim içinde despotlukla suçlandi.
<LI>Ibrahim Ege konusunda tutarli davranamadi, yönetim içindeki muhaliflerin ve Ziya Dogan'in baskisi karsisinda geri adim atti.
<LI>Sampiyonlar Ligi'nin esiginden dönüldü, kulüp maddi kayba ugradi. UEFA Kupasi'na sicak bakmadiklari söylentileri ayyuka çikti. Bu durum, takimin performansina da etki sagladi.
<LI>Transfer komitesi agir kaldi. Özellikle Ziya Dogan bu konuyu sik sik gündeme tasiyip, yönetimin yara almasini sagladi.

</LI></TD></TR></T></TABLE>(KAYNAK: MILLIYET)

Emorfo
18.12.2004, 13:55
Kongre saat 11:00 itibariyle basladi. 2 gün sürecek olan kongreye oylama ikinci gün yapilacagi için bu gün fazla ilgi gösterilmedi. Baskan adaylarinin plan ve projelerini merakla bekliyorum. geçen sene dünya klübü olacagiz diyen Aktug seçilmisti. Ancak bunun için süre yetesizdi istikrar açisindan insallah tekrar Atay Aktug baskan seçilir.

corleone
18.12.2004, 14:01
büyük ihtimalle tekrar Atay Aktug seçilir Abanoz kulüp baskanligi yapabilecek bir insan degil daha önce geçici belediye baskanligi yaptigi dönemlerde olumlu bir tablo çizememisti bu yüzden benim de tercihim Atay baskan

Gökhan Kutlu
18.12.2004, 14:03
osman abanoz bABAMIN arkadasi çaykarali'dir.akp'den belediye baskan adayi oldu trabzon'un ama akp seçmedi onu belli olmaz atay aktug kazanir ama

yalnizefe
18.12.2004, 14:34
hayirli olan basa gelsin

kadirsa_2000
18.12.2004, 15:47
Bugün tribünlere kulak vermek lazim. Tezahüratlarin içinden biryerlerden baskanlik seçimine, istenen adaya dair yansimalar elbet çikacaktir. Hayirlisi olsun.

Bl@ck_De@th_
18.12.2004, 15:59
atay aktug bence seçilir ve bu herkes için daha iyi olur kulup ve camia acisindan güzel bir sonucla sonuçlanir insallahsmileys/smiley2.gif

D.ALPEREN
18.12.2004, 16:07
BASKAN ABANOZ

Dedigini yapmayan ve Istanbul kulüplerine karsi sessiz kalan biri olmaktansa yeni biri gelsi daha iyi.

Bülent Şirin
18.12.2004, 16:07
Sevgili arkadaslar,
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Kongre basladi ve devam ediyor. Bu baslik altinda, kisa bir degerlendirme ve toparlama yazisi yazmak istiyorum. Bildiginiz gibi, iki baskan adayimiz var ve listeleriyle yarisacaklar. Mevcut baskanimiz Sayin Atay Aktug haricindeki diger aday olan Sayin Osman Abanoz, kongre öncesi verdigi ilimli ve yapici mesajlariyla, Trabzonspor?a yakisir bir kongre olacaginin sinyallerini vermis ve takdir toplamistir. Sayin Atay Aktug?un bu konudaki tavir ve söylemleri zaten hepimizin malûmudur. Bütün taraftarlar olarak, kongre sonrasi yönetime kim gelirse gelsin, kazananin Trabzonspor olmasi en büyük umut ve temennimizdir.

Bu baslik altinda, özellikle Sayin Osman Abanoz?un aday olacagi belli olduktan sonra serdedilen görüslere bakilirsa, forum üyesi arkadaslar ittifakla mevcut baskanimiz Sayin Atay Aktug?un liderligindeki listenin kazanmasi yönünde bir irade ortaya konmustur. Bu bir ölçüde Sayin Osman Abanoz?un taraftar nezdinde fazla taninmiyor olmasi ve yine taraftarin gözünde sempatisi bulunmak bir yana, fazlasiyla antipatik bir konumda olan Mehmet Ali Yilmaz?in destegini aldigi seklinde beyan ettigi görüslerden kaynaklaniyorsa da, Sayin Atay Aktug?un bugüne kadar yönetimde gösterdigi performansin günahiyla sevabiyla genel kabul görmesi asil tercih sebebidir diye düsünüyorum. Aksini düsünenler varsa, elbette saygi duyarim.

Simdi bu merkezde, seçim sonucu ne olursa olsun, kongreden çikacak iradeye saygili olmaktan baska yapacak bir seyimiz yoktur. Tabii ki kim kazanirsa kazansin, biz onu seçim öncesi desteklemis olalim ya da olmayalim, dogrularini takdir, yanlislarini ihtar etmek durumundayiz. Destekledigimiz aday kazanirsa, her yaptigini onaylamak, desteklemedigimiz aday kazanirsa da, ne yaparsa yapsin begenmemek gibi bir tavir içinde olmamaliyiz. Biz böyle davranirsak, o hep söyledigimiz ?Kazanan Trabzonspor olsun? cümlesi bir anlam ifade eder.

Sonuç ne olursa olsun, Trabzonspor Camiasi için en hayirlisi olsun diyelim ve bu konuda kendi hesabimiza simdilik noktayi koyalim.

Selam ve muhabbetle?

UmutBaykan
18.12.2004, 18:15
Degisiklikte yarar var....Abanoz olsun..

l-m
18.12.2004, 18:17
Degisiklikte yarar var....Abanoz olsun..

Istanbulspor maçini 3-0 kazansaydik yine ayni seyi mi söyleyecektiniz merak ediyorum.Bunu artniyetli olarak sormuyorum,taraftarin olaylara bakisini analiz etmek amaciyla soruyorum.