PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 18. Hafta | Trabzonspor 2-1 Manisaspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

Kara Mert61
04.01.2012, 00:13
Aykut'tan olacak....Göreceksiniz..Bu adamın üstünde durmalıyız..Sadece defansif oynayan bir orta saha değil..

Tyler Durden
04.01.2012, 00:14
**ligin ilk yarisina gore degisen bir sey yok.ayni tas ayni hamam.
hocayi elestirmeyelim iyi guzelde, ligin yarisina geldik halen daha ne oynadigimiz belli degil.bir iki mac disinda iyi oynadigimiz mac yok.
yaptigi transferler-oyun icinde yaptigi degisiklikler-takima oynattigi futbol.
bunlardan memnun olan yok ama hocayi elestirmeyelim..iyiymis..
sadri seneri elestirelim bari..nasilsa yonetimi elestirmek serbest..

lazibere
04.01.2012, 00:17
odegil simdi aklima geldi biz trabzonspor taraftari olarak neden tepkimizi koymuyoruz altyapi dan oyuncu cikmiyor nedense bugün gs yi izledim o emre colak i gördüm helal olsun dedim bizim neden daha oyuncumuz cikmiyo bence tepki vermeliyiz.....

Alt yapıdan futbolcu çıktığında Kulup yöneticilerin transferlerden yedikleri avantalar olmayacağı için pek istenen bir durum değildir..

Tıpkı Ülkemizde petrol olmasına rağmen, Yurt dışından ithal etmek gibi..

Çünkü yurt dışından aldığımız petrolden Devlet %79 Direkt vergi alıyor ve O para direkt kar...

Kendisi çıkarsa petrolu, Bunun sondaj masrafları var, Sondaj yaptın tesis masrafları var, İşçi ve personel gideri var, pazarlama derdi var,, var oğlu var.....

Üretmeye gerek yok ki:))) Hazır üreten var, Al ondan birde yüklü miktarda vergi al.. Ohhhhhhhhhh

Bundan daha karlı mı sizce...

Anladınız mı neden alt yapılara önem verilmediğini????

bordo(61)mavi
04.01.2012, 00:17
takım savunması çok kötü,,, defans hattı tam bir dinamit... her maç patlıyor yediğimizin bir fazlasını atmak zorunda kalıyoruz. defansa takviye şart kardeşim şarrrrtttt... bide giray hadi adam snei pazara gönderip çalım atıyor be kardeşim yapsana orda bir yugoslav faulu... defans adamı atik olduğu gibi birazda akıllı olacak... neyse olcanda bu takıma monte olursa hiç değilse yediğimizin bir fazlasını atmaya devam ederiz... bizde taraftar olarak her maç stres çekmeye devam ederiz...cumartesi günü olimpiyattayız... yakalım orayı bi daha :))

ibrahim ŞEN
04.01.2012, 00:22
takım savunması çok kötü,,, defans hattı tam bir dinamit... her maç patlıyor yediğimizin bir fazlasını atmak zorunda kalıyoruz. defansa takviye şart kardeşim şarrrrtttt... bide giray hadi adam snei pazara gönderip çalım atıyor be kardeşim yapsana orda bir yugoslav faulu... defans adamı atik olduğu gibi birazda akıllı olacak... neyse olcanda bu takıma monte olursa hiç değilse yediğimizin bir fazlasını atmaya devam ederiz... bizde taraftar olarak her maç stres çekmeye devam ederiz...cumartesi günü olimpiyattayız... yakalım orayı bi daha :))
Bugun bide çift ön libero cıktık ama savunma dokuluyo gene peki hucumda cokmu iyiyiz oda yok cok kalitesiz topcularımız var kendı capımızda takım oyunumu oynuyoruz oda yok bombos ne yaptıgını bılmeyen bı takım tamamen ezbere..

lazibere
04.01.2012, 00:23
**ligin ilk yarisina gore degisen bir sey yok.ayni tas ayni hamam.
hocayi elestirmeyelim iyi guzelde, ligin yarisina geldik halen daha ne oynadigimiz belli degil.bir iki mac disinda iyi oynadigimiz mac yok.
yaptigi transferler-oyun icinde yaptigi degisiklikler-takima oynattigi futbol.
bunlardan memnun olan yok ama hocayi elestirmeyelim..iyiymis..
sadri seneri elestirelim bari..nasilsa yonetimi elestirmek serbest..

Bir takımın taraftarlarına sabredin diyorlarsa o takım, şampiyonluk hedefini askıya alabilir ve yeni ve yetenekli oyunculardan kurulu ve oynadıkça daha da iyi olacak bir kadro kurmuştur ve sabır dersiniz, sabrın sonunda da selamet gelir diye umut edersiniz..

Geçen sezondan kalan oyuncu yok neredeyse bu takımda hemene hemen herkes yeni Ama sabredince kadroda kendine yer bulacak bir yıldız yada yıldız adayı futbolcu göremiyorum

kadro revizyonuna giden takımımıza bakamrısınız???

On Liberoda Futbolu bırakma noktasına gelmiş ZOKORA

Orta sahasında ise, Geçen sezon Sağ bek olarak oynattığımız ve yaş olarak kemal'e ermiş SERKAN

Forvet hattı ise, Bitmişten türettiğimiz, Çalışma azmiden başka yetenekleri kısıtlı olan ve yaş olarak da belli bir noktaya gelmiş HALİL e mi

Sabredelim de, Bu takımın yarısından fazlası Çöp yığını, Biraz iyi olanlarda YAŞLI

Sabır ne için???

Kasada biriken paraları bir yerlere çarçur edip yok edecekleri yere kadar mı???

Kellioglu-61
04.01.2012, 00:24
Alt yapıdan futbolcu çıktığında Kulup yöneticilerin transferlerden yedikleri avantalar olmayacağı için pek istenen bir durum değildir..

Çünkü yurt dışından aldığımız petrolden Devlet %79 Direkt vergi alıyor ve O para direkt kar...

Kendisi çıkarsa petrolu, Bunun sondaj masrafları var, Sondaj yaptın tesis masrafları var, İşçi ve personel gideri var, pazarlama derdi var,, var oğlu var.....

Üretmeye gerek yok ki:))) Hazır üreten var, Al ondan birde yüklü miktarda vergi al.. Ohhhhhhhhhh

Anladınız mı neden alt yapılara önem verilmediğini????

tmm dediklerin dogru ama bir barcelona ya baktim adamlarin 18 veya 17 yasindaki altyapidaki oyuncularla bir takim kursa gene sampiyon olurlar...üstünde herhalde durulacak bir oyuncu cikartmak kolay degil ama bize trabzonlu trabzonda dogan büyüyen futbolcular lazim paragözler (selcuk inan) degil bize yürekli oyuncular lazim okadar!!
Biz zamaninda böyle oyuncularla sampiyonluklar aldik simdi neden olmasin!!

lazibere
04.01.2012, 00:27
Kesinlike katılıyorum..

Messi yi de getirsen, Bu defan ve Bu libero sistemi ile maç kazanmamız sadece bireysel başarıya kalır...

3 dakka bizde topun kaşdığını gören var mı??

Ataktayken, Kaptırdığımız yada rakip defanstan seken bir top sonrası taaaaaaa en geriye kadar rakibi kovalamak zorunda kalmaktan ben sılıldım şenol hoca sıkılmadı..

Hiç bir dönen topu orta sahamız alamıyor

Rakip defanstan seken hava topunu bile taaaa orta sahamızda rakip kapıyor..

Glowacki rakibe çift dalıyor, Giray rakibin arkasında kalıyor.. Rakip topa doğru vursa gol olması muhtemel o kadar çok pozisyon veriyoruz ki, bank Asya da bile böyle defans hataları olmuyor

Trübindekı kadıns eyircilerimizin, Tizzzz sesini, Tolga topu kurtardığında duymaktan midem bulandı, maç için kaç kere o sesi duyduğumu hatırlamıyorum bile...

Bu maç içni geçerli değil... ortalama her maçta...

bana kendi sahamızda gol yemeden bitirdiğimiz bir maç söyleyebilecek olan varmı???? Gerçekten hafızam karıştı var mı??

Kocaaaaa Trabzonspor , Kendi sahasında her maçta gol yedi..

BŞB istanbul 1 gol
karabuk 1 gol
ankaragücü 2 gol
beşiktaş 1 gol
galatasaray 3 gol
antalyaspor 2 gol
orduspor 1 gol
gençlerbirliği 2 gol
kayseri 1 gol

Daha yazmama gerek var mı????

Kimsenın Dikkatini çekmedi ama yukarda yazdığım şey, Takımın halini gösteriyor

GOL YEMEDİĞİMİZ MAÇ YOK

HEYYYYYY

SADRİ ŞENER VE ŞENOL HOCA

BURDAMISINIZ??

-----

BU TAKIM GOL KRALI ÇIKARTABİLİR BELKİ AMA

LİGİN HER MAÇINDA GOL YEMİL BİR TAKIM ALOOOOOOOOOOOOOOO

BİR YERLERE BİR TRANSFER YAPACAKSINIZ

UZAKLARDA ARAMAYIN MESELE DEFANS VE LİBERODA...

5 OCAK DAHA GELMEDİ, ALINIZI BAŞINIZA ALINNN

Yiğit Gayretli
04.01.2012, 00:29
BMN Radyo !

Yayındayız ! http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo

İstek ve görüşleriniz için ; http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=34892

Fanatik34
04.01.2012, 00:30

Anladınız mı neden alt yapılara önem verilmediğini????Bunlari bildiginiz halde neden bazi seyleri hala elestiriyorsunuz?
Yukarida yazmissiniz Yöneticilerin niye hazira konmak istediklerini, bu transferde cok mu farkli?

Iste degismesi gereken bu zihniyet ama biz hala mac icindeki ufak detaylarla ugrasiyoruz

memmedaga
04.01.2012, 00:30
Transfer yapmasak bile bana gore orta saha problemini Colman'i daha ileride oynatarak cozebiliriz,yanlis hatirlamiyorsam 11 gole ulasmisti iki sezon once,ceza sahasi cizgisinden sert sutlari var neredeyse hic sut atmaz oldu gecen seneden beri
artik selcuk olmadigina gore daha fazla insiyatif alan daha fazla ileri cikan,daha fazla kaleyi dusunen cikan colman gormeliyiz bugun keske zokora aykut un onunde oynasaydi da adriyn efendi belki biraz canlanirdi

Armağan Dere
04.01.2012, 00:31
Sayın Lazibere,
Bu akşam maçı izlerken aynısını sölediğimde
Mustafa Yüksek:)
arkadaşım bana dedi ki
''Bir defa da eksik görmesen ölürsün:)''..

Bu konu üstünde hakkaten durulmalı..
Belki de Mühendis olmamdan dolayı herşeyi sağlamcı düşünüyorum..
S=5 kat emniyet:)

Tyler Durden
04.01.2012, 00:35
senol hocanin oldugu yerde transfer yapilsa ne olur..aldigi adamlar ortada..
umarim yonetim kafasina gore transfer yapar..
ayrica hoca disiplinle mesgul..colman ve alanzinhoyu keserek govde gosterisini yapti..
sonra eli mahkum bir sekilde colmani oyuna aldi ama onemli degil..
cok disiplinli hocamiz var cok..

Steril61
04.01.2012, 00:36
Ben anlamış değilim... Serkan'ın olmadık pas hatalarını, Giray'ın rakipten yediği çalımları, Volkan'ın ne yaptığını bilmez halini, Aykut'un rakibe adeta "buyur oyna" deyişini, Adrian'ın isteksiz oluşunu ve bunların üstüne Şenol hocanın herşeyi oluruna bırakmasını anlamış değilim. Nerede eski takım oyunumuz. Nerede yaptığı paslarla rakibi bunaltan takımımız. Bir Selçuk İnan gitti diye takımın orta sahası bu derece pas yapamaz hale gelir mi!!! Bir Egemen gitti diye defansın göbeği bu kadar açık verir mi!!! Dostlar eğer iki as oyuncumuz gitti diye bu kadar dağınık bir hal aldıysak ve sezonun ortasına geldiğimiz halde bunun üstesinden bir nebze olsun gelemediysek bunun bana göre en büyük sorumlusu Şenol Hocadır. Eğer üç sezondur takım olabilseydik giden oyuncuların açığını bir şekilde kapatır futbolumuzun üstüne koyardık.

Bugün galip geldiysek eğer Isaac'ın "büyük becerisi", Tolgamızın usta kaleciliği, Burakımızın yeteneği ve şansımızın bol olması sayesinde galip geldik. Uefa'da karşılaşacağımız psv karşısında da şans bizim yanımızda olur mu bilmem ama en azından biz şansın yanında olmak için üzerimize düşeni yapmalıyız. Transferse transfer, rezvizyonsa revizyon yapılıp bir an evvel bu takıma çeki-düzen verilmelidir. Rakibin bize sahayı dar ettiği değil, Trabzonsporumuzun sahayı rakibe dar ettiği maçları izlemek istiyoruz artık Şenol Hocam!!!

lazibere
04.01.2012, 00:37
Bunlari bildiginiz halde neden bazi seyleri hala elestiriyorsunuz?
Yukarida yazmissiniz Yöneticilerin niye hazira konmak istediklerini, bu transferde cok mu farkli?

Iste degismesi gereken bu zihniyet ama biz hala mac icindeki ufak detaylarla ugrasiyoruz

Bende bundan bahsediyorum kardeşim, Bu düşünce paraya teslim olmuş bir düşüncedir,,, Yazılarımı okursan bunlara karşı çıkan birisiyim.. Sen desteklediğimi sandın ama O yazıda ben oda hicvettim anlamadın herhalde..

Bu zihniyet değişmeli

Üretmeden kazanacağın herşey geçicidir...

Bu Futbolcu için de böyledir, Bir makına parçası içinde , tekonoloji içinde, Tarladakı Domates için de...

Bir gün musluklar kapanır ve her zaman Çürük olanları yemek zorunda kalırsın

lazibere
04.01.2012, 00:38
Ben anlamış değilim... Serkan'ın olmadık pas hatalarını, Giray'ın rakipten yediği çalımları, Volkan'ın ne yaptığını bilmez halini, Aykut'un rakibe adeta "buyur oyna" deyişini, Adrian'ın isteksiz oluşunu ve bunların üstüne Şenol hocanın herşeyi oluruna bırakmasını anlamış değilim. Nerede eski takım oyunumuz. Nerede yaptığı paslarla rakibi bunaltan takımımız. Bir Selçuk İnan gitti diye takımın orta sahası bu derece pas yapamaz hale gelir mi!!! Bir Egemen gitti diye defansın göbeği bu kadar açık verir mi!!! Dostlar eğer iki as oyuncumuz gitti diye bu kadar dağınık bir hal aldıysak ve sezonun ortasına geldiğimiz halde bunun üstesinden bir nebze olsun gelemediysek bunun bana göre bunun sorumlusu Şenol Hocadır. Eğer üç sezondur takım olabilseydik giden oyuncuların açığını bir şekilde kapatır futbolumuzun üstüne koyardık.

Bugün galip geldiysek eğer Isaac'ın "büyük becerisi", Tolgamızın usta kaleciliği, Burakımızın yeteneği ve şansımızın bol olması sayesinde galip geldik. Uefa'da karşılaşacağımız psv karşısında da şans bizim yanımızda olur mu bilmem ama en azından biz şansın yanında olmak için üzerimize düşeni yapmalıyız. Transferse transfer, rezvizyonsa revizyon yapılıp bir an evvel bu takıma çeki-düzen verilmelidir. Rakibin bizi sahayı dar ettiği değil, Trabzonsporumuzun sahayı rakibe dar ettiği maçları izlemek istiyoruz artık Şenol Hocam!!!

Kesinlikle öyle

Kellioglu-61
04.01.2012, 00:39
senol hocanin oldugu yerde transfer yapilsa ne olur..aldigi adamlar ortada..
umarim yonetim kafasina gore transfer yapar..
ayrica hoca disiplinle mesgul..colman ve alanzinhoyu keserek govde gosterisini yapti..
sonra eli mahkum bir sekilde colmani oyuna aldi ama onemli degil..
cok disiplinli hocamiz var cok..

kardes alanzinho nun neden alinmadigini bilmiyorum ama colmani yorgun ve hafif sakatligi varmis oyüzden riske etmemis.
Senol günesin aciklamalarindan dinledim!!

pReN@_61
04.01.2012, 00:40
Takımımızın Manisaspor ile oynadığı müsabakanın istatistikleri belli oldu.

Buna göre istatistikler şöyle sıralandı:
Gol: Trabzonspor: 2 – Manisaspor: 1
Toplam Şut: Trabzonspor: 12 - Manisaspor: 17
İsabetli Şut: Trabzonspor: 4 - Manisaspor: 5
İsabetli Orta: Trabzonspor: 3 - Manisaspor: 4
Faul: Trabzonspor: 22 - Manisaspor: 13
Korner: Trabzonspor: 7 - Manisaspor: 5
Ofsayt: Trabzonspor: 5 - Manisaspor: 2
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 50 - Manisaspor:% 50

ibrahim ŞEN
04.01.2012, 00:41

İsabetli Orta: Trabzonspor: 3 - Manisaspor: 4
Faul: Trabzonspor: 22 - Manisaspor: 13
Korner: Trabzonspor: 7 - Manisaspor: 5
Ofsayt: Trabzonspor: 5 - Manisaspor: 2
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 50 - Manisaspor:% 50

fauller kesinlikle yanlış :)

Sinan Ayaz
04.01.2012, 00:42
Skor güzel ama futbol tam bir hayal kırıklığı çok basit pozisyon veriyoruz bütün suçu savunmaya atmak doğru olmaz ama takım savunmasında inanılmaz kötüyüz böyle bir oyunla seri yakalamamız imkansız...

Ahmet Öztürk
Kimsenın Dikkatini çekmedi ama yukarda yazdığım şey, Takımın halini gösteriyor

GOL YEMEDİĞİMİZ MAÇ YOK

HEYYYYYY

SADRİ ŞENER VE ŞENOL HOCA

BURDAMISINIZ??

-----

BU TAKIM GOL KRALI ÇIKARTABİLİR BELKİ AMA

LİGİN HER MAÇINDA GOL YEMİL BİR TAKIM ALOOOOOOOOOOOOOOO

BİR YERLERE BİR TRANSFER YAPACAKSINIZ

UZAKLARDA ARAMAYIN MESELE DEFANS VE LİBERODA...

5 OCAK DAHA GELMEDİ, ALINIZI BAŞINIZA ALINNN

+1. Aslında suç bizde. Her zaman söyledim şimdide söylüyorum. "Önceliklerimizi Bilmiyoruz" www.jajageridonsun.com diye bir site açılacağına www.stoperalinsin.com diye bir site açılsaydı veyahut Sadri Şener'in telefonlarına "Jaja'yı istiyoruz" diye değil de "Stoper İstiyoruz" diye mesajlar atılsaydı, kulüp telefonları Jaja için değil de stoper için aransaydı belki şu anda bir stoperimiz olurdu.

18 takımlı ligde en çok gol yiyen 5. takımız Samsunspor ile birlikte. Öncelikle buna çareler düşünmedikçe takımı toparlayamayız.

Bu arada unutmadan ligin en çok gol atan 3. takımıyız.

lazibere
Sayın Lazibere,
Bu akşam maçı izlerken aynısını sölediğimde
Mustafa Yüksek:)
arkadaşım bana dedi ki
''Bir defa da eksik görmesen ölürsün:)''..

Bu konu üstünde hakkaten durulmalı..
Belki de Mühendis olmamdan dolayı herşeyi sağlamcı düşünüyorum..
S=5 kat emniyet:)

Sanırım Bende Mühendis olduğumdan herşeyi incesine kadar hesaplıyorum:)))

Meslektaşım

Sinan Ayaz
04.01.2012, 00:43
fauller kesinlikle yanlış :)

aynen faul sayısını ters yazmışlar büyük bir ihtimal...

necmiati61
04.01.2012, 00:44
Son 4-5 haftadır lig tv'nin yaptığı kim girsin kim çıksın anketinde tolga için çıksın diye oy kullanan taraftara sahip olan bir kulübüz. Kim Trabzon taraftarı futbolu biliyor demişse bence halt etmiş...

Bunu muhtemelen başka takım özellikle fb taraftarları yapıyor..

Ahmet Öztürk
04.01.2012, 00:45

Şükür ki kazandık. İstatistiklere bak hey yavrum heeeyy..

Fanatik34
Bende bundan bahsediyorum kardeşim, Bu düşünce paraya teslim olmuş bir düşüncedir,,, Yazılarımı okursan bunlara karşı çıkan birisiyim.. Sen desteklediğimi sandın ama O yazıda ben oda hicvettim anlamadın herhalde..

Bu zihniyet değişmeli

Üretmeden kazanacağın herşey geçicidir...

Bu Futbolcu için de böyledir, Bir makına parçası içinde , tekonoloji içinde, Tarladakı Domates için de...

Bir gün musluklar kapanır ve her zaman Çürük olanları yemek zorunda kalırsınHayir, desteklediginizi düsünmedim. Senol Hoca´dan bu düzen icinde mucizeler beklememek gerektigini söylüyorum.

Sahadaki durumun en büyük SORUMLULARI YÖNETICILER´dir.

Senol Hoca belki hatalar yapiyor ama bir cok macta da yaptigi hatalari kabul ettigini gördük degil mi?

Simdi Domates olayina gelelim. Atiyorum, domates´i ekerken 5 cesit hammade kullanman gerekirken, ücünü kullanarak nasil bir Domates elde edersin? Iste bizim takimin durumu bu (yoksa gercekten kaliteli oyunculara sahibiz ama..)

Cafer Bulur
Hakem kötü bir mac yönetti.

Macin basinda hüseyin in elle kestigi pozisyonu göremedi,sari kartda vermeliydi.

Glowacki kirmizi görebilirdi,serkan ise atilmaliydi.

Ilk yaridaki isaacin pozisyonu ofsayt,ikinci devrede pawelinki degildi.

Hamza Öztürk
04.01.2012, 00:53
Türkiye'nin Messi'si kim dersen Halis Özkahya derim .. o nasıl adam eksiltmek, o nasıl bitiricilik :)))

twitterden alintidir acayip güldüm ama :)

Ahmet Öztürk
04.01.2012, 00:55
Türkiye'nin Messi'si kim dersen Halis Özkahya derim .. o nasıl adam eksiltmek, o nasıl bitiricilik :)))

ççç ççç ççç hala gülüyorum

Ali Yerlikaya
04.01.2012, 01:01

Harbi müthis yaaaaa, adam hakli ama Messi bile bunlari yapamazdi... :)

ylmzince
04.01.2012, 01:14
bugün ergin keleş te burak yılmaz ı gördüm attığı golleri izlemeyenler izlesin

Mollasalihoğlu
04.01.2012, 01:17

Şükür ki kazandık. İstatistiklere bak hey yavrum heeeyy..

Tek kale oynayıp puan alamadığımız maçlara sayın bu sefer de.

yavuzbaha
04.01.2012, 01:27
yok abi yok,bugün defansın kademe hatalarının mantıklı bir izahı olamaz...resmen amatör takım defansı gibiydiler...ayrıca şu Adrian 1 milyon euro zor eder bir futbolcu....adamlar ahmet le,hasan la,hüseyin le kök söktürdüler....bana kimse katılmıycak ama Zokora nın butakıma katkısı çok değil,bikaç maç hariç hep kaçak güreşiyor....Aykut un üzerinde duralım,oyunu 2 yönlü de iyi oynuyor,pas hatası yapmıyor,çok iyi bir orta alan oyuncusu bence..

DNA-TS
04.01.2012, 02:19
ne kadar kızsakta eleştirsekte vurdumduymaz desekte colman bu takımın vazgeçilmezidir.

SALDIRAY
04.01.2012, 02:20
Takımı boşuna eleştiriyorsunuz. Lig bizim için bitmiştir. Bunu hala anlamıyorsunuz. Avrupa'da yolumuza bakıyoruz ve ben oynanan maçlardan çok memnunum.

asem61
04.01.2012, 02:28
tamamen katiliyorum HALILIN IKINCI YARIDA YAPTIGI PAS HATALARINIDA EKLIYORUM, hücuma cikarken pas hatasi yapilmaz.

asem61
04.01.2012, 02:31
Ben anlamış değilim... Serkan'ın olmadık pas hatalarını, Giray'ın rakipten yediği çalımları, Volkan'ın ne yaptığını bilmez halini, Aykut'un rakibe adeta "buyur oyna" deyişini, Adrian'ın isteksiz oluşunu ve bunların üstüne Şenol hocanın herşeyi oluruna bırakmasını anlamış değilim. Nerede eski takım oyunumuz. Nerede yaptığı paslarla rakibi bunaltan takımımız. Bir Selçuk İnan gitti diye takımın orta sahası bu derece pas yapamaz hale gelir mi!!! Bir Egemen gitti diye defansın göbeği bu kadar açık verir mi!!! Dostlar eğer iki as oyuncumuz gitti diye bu kadar dağınık bir hal aldıysak ve sezonun ortasına geldiğimiz halde bunun üstesinden bir nebze olsun gelemediysek bunun bana göre en büyük sorumlusu Şenol Hocadır. Eğer üç sezondur takım olabilseydik giden oyuncuların açığını bir şekilde kapatır futbolumuzun üstüne koyardık.

Bugün galip geldiysek eğer Isaac'ın "büyük becerisi", Tolgamızın usta kaleciliği, Burakımızın yeteneği ve şansımızın bol olması sayesinde galip geldik. Uefa'da karşılaşacağımız psv karşısında da şans bizim yanımızda olur mu bilmem ama en azından biz şansın yanında olmak için üzerimize düşeni yapmalıyız. Transferse transfer, rezvizyonsa revizyon yapılıp bir an evvel bu takıma çeki-düzen verilmelidir. Rakibin bize sahayı dar ettiği değil, Trabzonsporumuzun sahayı rakibe dar ettiği maçları izlemek istiyoruz artık Şenol Hocam!!!

Tamamen katiliyorum.Halilin ikinci yarida yaptigi pas hatalari bizi cok zor duruma soktu, hücuma cikarken pas hatasi yapilmaz. bunuda ekliyorum

TheCrow
04.01.2012, 02:32
Takımı boşuna eleştiriyorsunuz. Lig bizim için bitmiştir. Bunu hala anlamıyorsunuz. Avrupa'da yolumuza bakıyoruz ve ben oynanan maçlardan çok memnunum.

Seneye de Avrupa'da olmak için lige asılmalıyız, bunu daha kaç defa söyleyeceğiz, yemişim ligi ayrı konu da, ligde başarılı olmadan Avrupa'da devamlılık nasıl olacak?..

DNA-TS
04.01.2012, 02:33
Seneye de Avrupa'da olmak için lige asılmalıyız, bunu daha kaç defa söyleyeceğiz, yemişim ligi ayrı konu da, ligde başarılı olmadan Avrupa'da devamlılık nasıl olacak?..
diğer ihtimal kupa.

TheCrow
04.01.2012, 02:35
diğer ihtimal kupa.

Kupa işi bildiğin yazı-tura, ona bırakamayız.

SALDIRAY
04.01.2012, 02:37

Takımın ölüsü Avrupa kupasına gider bunu sende biliyorsun :) Avrupa puanımız çok iyi . Uefa'ya gidersek seri başı olacağız. Sorun etme:)

DNA-TS
04.01.2012, 02:40
Kupa işi bildiğin yazı-tura, ona bırakamayız.
lig lideri şlplay off oynayanlardan birinci şl 2. avrupa kupalarına gidecek kalacak 2 kontenjan
biri kupa sahibi yada finalisti diğeride play off sonuncusuyla 5.6.7.8. arasındaki mücadele olacak diye biliyorum. illa bir türlü atarız kapağı avrupa kupalarına baya bir alternatif var. ben bir çıkış yapacağımıza inanıyorum 2.yarıda buda playoff olur diyorum.

mehmets29
04.01.2012, 02:43
Lİg de Önemlİ avrupa da, Şampİyonlar lİgİnİn tadi damaĞimda kaldi yaw :)

Thug!
04.01.2012, 02:49
Lİg de Önemlİ avrupa da, Şampİyonlar lİgİnİn tadi damaĞimda kaldi yaw :)

Aynen, kim bilir bilmem kac yil sonra gideriz bi daha.

uemit
04.01.2012, 02:55
bi de söyle bi durum var playoff a girip 4. kalirsak hic bir yere gidemioz!!!..

serdaracıl
04.01.2012, 03:35
Yorgunluk alışamadık zaman lazım yeni bahanemiz ne acaba kötü oynuyoruz bu futbol için antrenman yapmaya çalısmaya falan gerek yok

My
04.01.2012, 05:45
Yaa şu sayfada Ayman ile Zokora'nın kıyaslandığını okudum ya batsın bu dünya/Orhan Gencebay :)

Hiç ortamız yok arkadaş.

Ordu maçına kadar Burak gol atmaya ara verdi diye (ki adamın istatistikleri inanılmaz) adamı resmen bitirdik :) Düne kadar Zoko'yu alanlara dualar edip Selçuk'un yeri doldu diyenler bugün adamı meydanda sallandıracaklar neredeyse. Tolga bir iki hatalı gol yedi diye tamam artık Tolga eskiye döndü, bitti pili dediler. Giray garibim bir hafta göklere çıkarılır öteki hafta domdom kurşunuyla vurulur :)

Bunun gibi bir sürü...

Düne kadar Celutska en bomba transferimizdi bugünse yetersiz :)

Zaten takım yoruyor bir de böyle dengesizce futbolculara, hocaya yüklenildimi iyice çekilmez oluyor.

lazzz61
04.01.2012, 05:47
halilinn defansa yardıma gelmesı onu çok yoruyor ve ıkıncı yarı oyundan dusuyorr

İskender Çakmak
04.01.2012, 06:58
maci izlemedim genel olarak mac hakkinda bilgiyi yazdiklarinizla ogreniyorum. Macin ozetine baktim ama. Gol yedikten sonra manisanin 3-4 tane bariz gol pozisyonu var. Defans hattimizi anlatmaya gerek yok ayni devam. Evimizde gol yememeliyiz. Ama bunu bir turlu oturtamadik. Hep gol yiyoruz. Araya atilan toplarin haddi hesabi belli degil.

arifberkay
04.01.2012, 07:24
Kusura bakma Şenol hocam ama çok ama çok kaprislisin.Herşeyin en doğrusunu da bilen sen değilsin...

arifberkay
04.01.2012, 07:44
Jaja nın sarhoş hali 100 tane adrian eder...Bu polonyalılara geçilen torpile yeter artık....

ozturk
04.01.2012, 07:58
gs nin rakipleri neden hep 10 kişi kalıyor?

Turgut Altun
04.01.2012, 08:10
Hüseyin Tok yine attı kendini yere ama hakem bu sefer yemedi. Nasıl bir defans oyuncusu bu? Burak'ı görünce hemen yere atıyor kendini, nasıl olsa hakem faul verecek diye.

Çok şükür 2. golde de kendini yere attı. Böyle savunma oyuncuları her rakibe lazım.

meseco
04.01.2012, 08:31
maç 1-1 olduktan sonra sanki beraberliğe razı bir görüntü vardı. Colmanın girmesi çok iyi oldu. Zokora afrika kupasına gideceği için yormadı kendini dün. Bizim defansla forvetin arasındaki bağı kuracak biri lazım. Volkan şen hala tatilde gibi zaten ona söylenecek birşey yok. Ama şu varki bu takımın zamana ihtiyacı olduğu belli

ozturk
04.01.2012, 08:33
Kaliteli bir stoper almamanın cezasını çekeceğiz..

Külünkoğlu
04.01.2012, 08:38
Büyük takıma yakışmayacak kademe ve defans hataları ile dolu bir maç oldu. Maçı seyrederken hatalardan utandım da utandım.

Gurpas
04.01.2012, 08:55
Hayatımda bu kadar sinirlenip küfür ettiğim bir maç daha olmadı

ama bu sabah düşündüğümde aldığımız bir galibiyet var ve kötü futbol oynadık ama 1-0 iken celutska nın direkten dönen topu var bu gol olsa belki daha farklı olacaktı.

Yani demek istediğim fazla duygusallığa kapılmamak lazım bence takımımız İBB maçında daya iyi futbol oynayarak galip gelecektir.

Memduh
04.01.2012, 09:29
Manisa'daki Simpson'ı neden transfer etmeyiz ki? Halil'in yerinde oynasa döktürür.

Hüseyin Sahtiyan
04.01.2012, 09:33
Sezonun en kötü futbolunu oynadık bence. İsaac yerine biraz kaliteli bir golcüleri olsa mağlup olmama ihtimalimiz yoktu. Gol olduğunda kılım kıpırdamadı vallahi, hiçbir eksilme olmadı sinirlerimde gol ve galibiyetle beraber. Ankaragücü maçında daha çok heyecanlandım daha çok sevindim dersem abartmış olmam yani. Ama gene de galip başlamak iyidir.

Şenol Hocam çok büyük adamsın bunu genç yaşlı, kız erkek herkes iyi biliyor fakat oyuncu değiştirme tercihlerin ve kendine göre olan disiplinin bazen resmen zarar veriyor takıma.

-Adrian samimi söylüyorum eksik oynattı bizi dün, gerçi hep öyle.
-Colman'ın orta sahada oynamaması ileri çıkışımızı resmen kapattı. İki tane defansif orta sahayla hücum yapmaya çalıştık inat yüzünden. Ama yumurta kapıya dayanınca yaladı tükürdüğünü Colman konusunda Şenol hoca. Adam girdi bir tane pas yaptı gol oldu, kazandık.
-Alanzinho ve Cech, izinli olarak bir gün geç gelmelerine rağmen 18 de yoklar.
-Pawel Brozek, ya birisi sesimi duysun kuran çarpsın daha iyi oynarım ondan, transfer olsun gitsin can sıkıntısından başka bir işe yaramıyor. Oyuna kurtarıcı diye girdi, sol çizgide ofsayt pozisyonundan başka yarım saatte bir kere ismini söylemedi spiker.

Rezalettik abi, ama tüm olumsuzluklara rağmen kazanmamız iyi oldu.

Burak içinde birşey söyleyeyim. Akşamdan beri herkes rakibin hatasından bahsediyor. Arkadaş resmen Burak süratiyle topu alıyor önüne yani, kimse ondan bahsetmiyor. Birtek bana mı öyle geldi bilmiyorum ama muazzam bir gol bence Burağın attığı gol.

tarsus
04.01.2012, 09:33
Defansin bu kadar daginik olmasini anlayamiyorum.enzayif yerimiz defansimiz maalesef

Faik Yılmaz
04.01.2012, 09:39
Çokta iyi oynamadığımız bir maçı kazandık......

Bir kaç husus dikkatimi çekti....

- Şenol Hoca Buraka her maç kilit yapıldığını sonunda gördü onu kanatlara doğru çekti Halille yr değiştirerek rakip defansı şaşırtmaya çalıştı.

- Rakip ortasahayı kalabalık tuttu bizi oraya hapsedip defanstada hata yapmayarak bence üzel bir oyun ortaya koydu...

- Ancak Burakın hırsını , Halilin ilk goldeki bitirici vuruşunu birde bu takımın olmazsa olmazı Colmanın olağanüstü pasını hesaba katmamaışlardı..

- Tolga kaldığı yerden devam ediyor kalesinde gerçekten güen veriyor. Onurlada anlaşırsak kalede bir 3 sene sıkıntı çekmeyiz...

- Defans hattına mutlaka takviye lazım yoksa her maç bu kadar şanslı olmayabiliriz...

- Dün Serkan olağaüstü kötüydü. Şenol Hoca nasıl sabrediyor görmüyormu bunu anlamıorum... Şükürki bu hafta kart cezalısı itesede oynatamayacak onu...

- Sonuç olarak 3 puan çok iyi oldu vbizim için sıra İst Bb de.... Weoda kart cezalısı olucak bu bizim için büyük avantaj....

Tatar Kemal
04.01.2012, 09:40
tek kelimeyle berbat durumdayız. galip geldik ama sevinemiyoruz. neden? çünkü herşey açık ve net: bu takım bu ligde başa güreşemez. iki ileri bir geri yapar dururuz.

memmedaga
04.01.2012, 10:25
Büyük takıma yakışmayacak kademe ve defans hataları ile dolu bir maç oldu. Maçı seyrederken hatalardan utandım da utandım.

Abi maci sonradan dikkatle izleyince bunun en buyuk sorumlusu Serkan oldugu ortaya cikiyor cok net bir sekilde

yalniz adam
04.01.2012, 10:32
zor zamanda güzel bir üç puan..defans dökülüyor,acil takviye lazım...cebrin ve olcanın takıma dinamizm getireceğini düşünüyorum...inş yanılmam..

ozturk
04.01.2012, 10:34
Bu takım her maç en az 1 gol yer..

Asi Çaykaralı61
04.01.2012, 10:34
Zor oldu ama Şükürler olsun kazandık :)

Mehmet Ç.
04.01.2012, 10:42
Serkan Balci ve 2. yaridaki Halil disinda, takimin arzusu ve istegini cok begendim..

Volkan'in bu kadar kostugunu hatirlamiyorum...

Volkan bana Burak'in ilk oynadigi zamani hatirlatti.. Kimse istemedi oynamasini ama Senol Günes hep onu cikarmisdi 11'de...

yalniz adam
04.01.2012, 10:47
hocayı eleştirmek kolay lakin şikeli günlerde başımızda olması büyük lütuf...olcan ve cebrin hamlelerini sabırla bekliyorum..bakalım neler olacak...

Erdem Keser
04.01.2012, 10:50
Rezil bir futbol ve rezil bir defans hattıyla mucize bir 3 puan aldık.Hoca hemen hemen yakalanan her pozisyonu Serkan'ın kanadından yada kademe eksikliğinden ötürü arkasına atılan toplardan yediğimizi 80'e kadar algılayamadı bence.Celustka'nın orda olması demek bir defa rakibin oradan gelememesi demek.Bu adamın yeriyle neden bu kadar oynanıyor, onu geçtim hemen her maça farklı bir defans kurgusuyla çıkıyoruz anlamış değilim.Anorthosis maçında da aynıydı, şuanda da değişen bir şey yok.Aynı zamanda sarhoş Jaja'ya çok ihtiyacımız var.

Mehmet Uludüz
04.01.2012, 11:01
Şenol Güneş'in şu oyuncu değiştirmeme ve inatla bazı adamları sahada tutmaya devam etmesi anlaşılacak birşey değil
İkinciside bir kampanya başlatmak lazım Giray+Serkan ı alana üçüncü kalasda benden kampanyası;ya siz nasıl adamlarsınız ya biri yanından adam geçer müdahele etme gereği duymaz diğeri üzerine gelen topu alamaz belamısınız kardeşim bu takımın başına siz ama daha ilginç olan buralara sağbek+stoper mevkine adam ısrarla bulunamaması, ya en azından stoper alıp şu Serkan'ın yerine Celutska yı oynatırdınız sağbekte yeter artık bu iki maldan gına geldi

Kamil Çakmak
04.01.2012, 11:08
Defansımız çoğu arkadaşımızın dediği gibi berbat bir durumda. Volkan Bursada üst seviyede futbol oynuyordu. Uyum sürecinin bu kadar uzun sürmesi takımımız ve kendisi adına büyük handikap. Adrian ve bonservis bedelini düşündüğümüzde tam bir fiyasko.

Serkan geçen yılın ikinci yarısından itibaren bitikleri oynuyor. Dün takımı 10 kişi bırakıp, 3 puan almamızı konusunda hakeme dua etsin. Bu maç şunu gösterdiki kesinlikle bizim defansa 2 tane iyi topcu lazım. Kendini ispatlamış iyi bir forvete ihtiyacımız var. Yönetim ve teknik heyet 30 kişilik kadromuz var diye kendini kandırmasın.

Bu şartlarda 3 puan iyi. önümüzdeki maçlar için iyi bir hava yakalamamız açısından önemli niyebiliriz.

Takım galipken yanlışları eksiklikleri görmek çözüm üretmek önemli. Keza puan kayıplarında herkez eleştirir.

Ömer Faruk61
04.01.2012, 11:12
Maçta tek olumlu yanı Aykut idi.Bu çoçukta iş var...Zokora,Serkan,Giray,Halil hayal kırıklığı oldu benim adıma...

iso_4939
04.01.2012, 11:15
volkana kefılım bence kuması ıyı ülkemızdekı futbolculara görede mukemmel ancak.........sımdılık kötu kabul edıyorum bıraz zaman lütfen.

Faik Yılmaz
04.01.2012, 11:25
volkana kefılım bence kuması ıyı ülkemızdekı futbolculara görede mukemmel ancak.........sımdılık kötu kabul edıyorum bıraz zaman lütfen.

Bazı hatalar yapmış olsada en azından mücadele ediyor....

Topu kazanmak , arkadaşlarına kazandırmak için çaba gösteriyor...

Belki eski Volkan değil ama daha iyi olacağını dşünüyorum şahsen...

Serdær
04.01.2012, 11:29
Adrian 5,250 Euro vermek hangi akla hizmettir anlamam.

Bir oyuncu orta yapamaz mı ?

Bir oyuncu gole giden adamı düşürmekten aciz mi ?

Bu kadar para verip bu kadar kötü oyuncu Ali Lukunkudan sonra görmemiştim.

Oda bize nasip oldu.

Emre Emiroğlu
04.01.2012, 11:32
Isimlere degil cisimlere bak,zokora su ana kadar ayman in yaptigi katkiyi yapamadi helede kaliteleri gözönüne alindiginda.

Sakin ola ayman daha iyi oyuncudur anlami cikarmayin bu yazimdan,sadece performanslari kiyaslayin.

Bu başlıkta bundan öte yorum yok...

Faik Yılmaz
04.01.2012, 11:36
Adrian 5,250 Euro vermek hangi akla hizmettir anlamam.

Bir oyuncu orta yapamaz mı ?

Bir oyuncu gole giden adamı düşürmekten aciz mi ?

Bu kadar para verip bu kadar kötü oyuncu Ali Lukunkudan sonra görmemiştim.

Oda bize nasip oldu.

31 yaşında.....

Afrika kupasına gidip en az 7-8 maç oynayamayacağı kesin belli bir adama...

5.000.000 euro....

menejerine 1.000.000 euro ve kendisine 3 yılda verilecek 4,5 milyon euro ile toplam maliyeti 10,50 milyon euro...

Yani 31 yaşındaki bir oyuncuya 26 milyon lira verilen bir klüpteyiz...

Oysa sadece bu oyuncuya verilen parayla süper ligde orta sıralara mücadele eden bir takım kurulabilirdi.... ( bakınız g. birliği)

Ömer_
04.01.2012, 11:39
31 yaşında.....

5.000.000 euro....

menejerine 1.000.000 euro ve kendisine 3 yılda verilecek 4,5 milyon euro ile toplam maliyeti 10,50 milyon euro...

Oysa sadece bu oyuncuya verilen parayla süper ligde orta sıralara mücadele eden bir takım kurulabilirdi.... ( bakınız g. birliği)

zokora her maç vasatın üzerinde oynuyor.avrupa maçlarında dikkat edin sahada en akıllı hamleleri zokora yapıyor.bu tip futbolculara sahip olmak kolay değil.ancak bu paralara alabilirsiniz.sonuç olarak avrupada iş yapmak istiyorsak zokora gibi adamın her zaman olacak.ayrıca 31 yaş abartılı yaş değil.düzenli hayatı olan profesyonel oyuncular 37-38 yaşına kadar oynayabilir.

Faik Yılmaz
04.01.2012, 11:43
zokora her maç vasatın üzerinde oynuyor.avrupa maçlarında dikkat edin sahada en akıllı hamleleri zokora yapıyor.bu tip futbolculara sahip olmak kolay değil.ancak bu paralara alabilirsiniz.sonuç olarak avrupada iş yapmak istiyorsak zokora gibi adamın her zaman olacak.ayrıca 31 yaş abartılı yaş değil.düzenli hayatı olan profesyonel oyuncular 37-38 yaşına kadar oynayabilir.

Zokoranın faydasından değil maliyetinden bahsediyorum ben.....

Bence ederinini çok üzerinde para verildi.....

Mesela Avrupanın hiç bir ülkesinde bonservisinin % 20 si kadar para verilmez... hele 1 milyon euro çok uçuk bir rakam...

Tecrübesi filan bir şey demiyorum ama 2. yarının neredeyse tamamında olmayacak bu adam.....

Bunlarında hesap edilmesi lazımdı...

Gerçi bizimkiler saçma sapan transferler konusunda rekor sahibidir....

Bonservisi 200.000 euro olan adamın menejerine 285.000 eurovermek gibi başarılarıda vardır.... ( marek sapara)

Emre Emiroğlu
04.01.2012, 11:48
Ayman la burda dalga gecenler vardi,zokora nin aymandan daha fazlasini yaptigini kim iddia edebilir?

Hatta zokora nin hüseyinden bile cok fazla artisi yok simdiye dek oynadigi futbola.

Cafer abiye ceza verilmesini talep ediyorum .

Ömer_
04.01.2012, 11:50
Zokoranın faydasından değil maliyetinden bahsediyorum ben.....

Bence ederinini çok üzerinde para verildi.....

Mesela Avrupanın hiç bir ülkesinde bonservisinin % 20 si kadar para verilmez... hele 1 milyon euro çok uçuk bir rakam...

Tecrübesi filan bir şey demiyorum ama 2. yarının neredeyse tamamında olmayacak bu adam.....

Bunlarında hesap edilmesi lazımdı...

Gerçi bizimkiler saçma sapan transferler konusunda rekor sahibidir....

Bonservisi 200.000 euro olan adamın menejerine 285.000 eurovermek gibi başarılarıda vardır.... ( marek sapara)

menajerine verilen para fazla,burası tamam.adrian henriqe gibi içi boş fıçı adamlara verilen bonservislerle hemen hemen aynı rakamlarla geldi bize.takımın en önemli mevkisinde oynuyor.kazık yemedik.bu konuda rahat olun.afrika kupası bizim için handikap.bunu bile bile aldık.iyidir iyi.böyle profesyonel oyunculara verilen paralara acımayın.

Doğan BULAT
04.01.2012, 11:50
Acaba diyorum İstanbul'da maçta Jaja için bişey yapamaz mıyız taraftar olarak? Madem bu kadar isteniliyor(ben dahil) bir pankart bir tezahurat? Belki çark ederler dyeceğim ama:confused:

Serdær
04.01.2012, 11:51
31 yaşında.....

5.000.000 euro....

Zokora transferi Trabzonspor imajı için gerekliydi.

Kaldı ki Zokora ile Adrian performanslarını değerlendirildiğinde aldığı parayı hak ediyor.

augustus
04.01.2012, 11:56
Genel görüş stoperlerin yetersiz olduğu...Ama kimse elini kolunu sallayarak orta sahamızı geçen rakipleri görmüyor.Takım halinde hücum ve takım halinde savunma noktalarında sorunlarımız var.Takım savunması en ileride başlar.Geçen seneki koşan, savaşan takım bu sene yok.Hepimizin çok kızdığı, bizlere saç baş yolduran Umut Bulut ta bu yüzden hocanın değişmezlerindedi.Orta sahada Selçuk ve defanstaki Egemen takımın savaşçı kimliğinin en önemli oyuncularıydılar.Serkan da bu yüzden hocanın değişmezleri arasında.Bizler futbolu hep topla oynanırken değerlendiriyoruz.Futbolcu topu aldımı, çalım attımı, pas verdimi, gol attı mı gibi değerlendirmelerle futbola bakıyoruz.Halbuki bazı oyuncular topu ayağında hiç tutmadan bile takıma faydalı olabiliyorlar.Rakibe baskı yapmak, ya da top rakipteyken arkadaşıyla arasında durarak bile paslaşmaya engel olarak takıma önemli katkılar sağlanabilir.Bu tip özellikler genellikle taraftarın gözüne takılan şeyler değildir.Takım olarak ne zaman orta sahada pres ve mücadeleye başlasak o anda hem oyunun hakimiyetini alıyoruz, hem de göze hoş gelen bir futbol oluşuyor.bunu daha uzun zamana yaydık mı sorunlarda azalacaktır.Yoksa sorun sadece stoperlerden kaynaklanmıyor.Takım oyunu içinde sorunlar var.Aynı şey ofansif anlamda da var.Hücuma çoğu zaman 1-2 kişiyle çıkıyoruz.Rakipler üstümüze 3-4 kişi gelirken biz çoğu zaman bu sayılara ulaşamıyoruz.

bahadır2561
04.01.2012, 11:59
Zokora gibi bi adamı alıyorsanız maliyetine göz yumacaksınız

Cafer Bulur
04.01.2012, 11:59
Cafer abiye ceza verilmesini talep ediyorum .
Hüseyini sut atmiyor,asist yapmiyor gol atmiyor diye yerden yere vuran kisilerle zokora büyük futbolcu diyen kisiler ayni kisiler.

Peki zokora golü ve asistini bile gectim ne zaman etkili bir sut atti sezon basindan beri?

Peki biz bu adama yillik 1.5 milyon euro ve sevilla ya 5 milyon euroyu al gülüm-ver gülüm yapsin diye mi verdik?

Emre Emiroğlu
04.01.2012, 12:14
Hüseyini sut atmiyor,asist yapmiyor gol atmiyor diye yerden yere vuran kisilerle zokora büyük futbolcu diyen kisiler ayni kisiler.

Peki zokora golü ve asistini bile gectim ne zaman etkili bir sut atti sezon basindan beri?

Peki biz bu adama yillik 1.5 milyon euro ve sevilla ya 5 milyon euroyu al gülüm-ver gülüm yapsin diye mi verdik?

Abi ben hüseyini yanındaki adama bile pas veremeyen , futbol zekası 0 , top sürmeyi bile beceremeyen bir adam diye yorumlardım. Burada zokoranın top süremediğini , yan veya dikine pas veremediğini düşünen veyahut futbol zekasından şüphe eden var mı acaba ?

Allah rızası için zokorayı oturup tartışalım da , geçmişimizdeki saçma sapan , mizah konusu olmuş adamlarla anmayalım lütfen.

Ömer_
04.01.2012, 12:16

abi zokora avrupada yüzlerce maç oynadı.avrupa standartlarında ön libero oyuncusu.geçen senelerde ispanya ligini takip ettiyseniz zokoranın sevillada nasıl oynadığını herkes biliyor.şut atmıyor zaten.öyle bir özelliği yok.zokoranın kalitesini oyuna katkısını yadırgamak pek mantıklı değil bence.helede ayman hüseyin gibi oyuncularla kıyaslamak!

Yunus Emre SEYHAN
04.01.2012, 12:25
Adam premier ligde ve la liga da yıllarca top oynadı, Türkiye'ye geldi, Ayman ile kıyaslanıyor.

Zokora'yı Trabzonspor'a getirmek müthiş bir başarıdır. Marcelinho'da dahil olmak üzere Trabzonspor'un tarihinde ki en kariyerli futbolcu(son 10 seneyi gördüm,eskiyi bilmiyorum) Bu kadar net.

Verilen paralar büyük paralar olabilir ama bu türk futbolunun sorunu, sadece biz sokağa para atmıyoruz.

Bu Arada Zokora zaten gençken 12 milyon euro , 9 milyon euro gibi rakamlarla hep transfer olmuş.

Ama Adrian, Henrique transferleri sabaha kadar eleştirilmeli.

Volkan,Halil,Olcan transferleri ise Türkiye standartlarına göre çok iyi transferlerdir. Beklenenleri veremedikleri doğru ama bu transferler kim ne derse desin başarıdır.

Yunus Emre SEYHAN
04.01.2012, 12:27

Ben neden 2 asistini hatırlıyorum :)

Ama son maçlarda motivasyonunun düşük olduğunu söyleyebilirim, Sampiyonluk yarışı içinde olsaydık daha farklı olurdu

winner
04.01.2012, 12:35
Sorun Zokora'da değil.

Onun yanında oynayan oyuncuların da Zokora ile benzer özelliklere sahip olması.

Orta sahada top kullanabilen oyuncu tipi yok.

Biraz Colman ama o da geçen sezon Selçuk'un yanında üstlendiği defansif görevlere ağırlık vermeye devam ediyor.

Tyler Durden
04.01.2012, 12:48
zokora gibi bir adam
huseyin ve aymanla karsilastirildiya..bravo size..
bu noktadan sonra ne soylenebilir ki?
sozun bittigi yerdeyiz.birde trabzon taraftari futboldan anlar derler.
anlamayanlar daha fazla.

Erdem Keser
04.01.2012, 12:58
Zokora formsuz olabilir ama oynadığı kulüplerin kapısından geçemeyecek adamlarla aynı cümle içerisinde kullanılacak kadarda düşmedi henüz.İnsan ya bildiğin gerizekalı olmalı yada şaka yapıyor olmalı bu karşılaştırmayı yapabilmek için.Daha ağır konuşmak gerekir ancak şu adamın şampiyonlar ligindeki 6 maçında hem kendisinin hemde -bana göre- şuanda kadro olarak zayıf takımın sahada nasıl durduğunu, o gruptan son 3 dakikada çıkamadığını görmezden gelmek nankörlüktür; kişinin geçmişi boyunca mevzu bahis futbol olunca ağzının payını her zaman almış olmasından, ortaya konduğu aptalca tezlerin hep tersinin çıkması neticesinden kaynaklanmaktadır.

bahadır2561
04.01.2012, 13:03
Allahım sana geliyorum..

2006 ve 2010 Dünya Kupasında 6 maç

26 maç CL'de

31 maç UEFA'da

oynamış birini futbol fakiri Ayman ve Hüseyin'le nasıl karşılaştırıyorsunuz ?

Kötü oynadı , begenmiyorum filan de bu yüzden kimse bişey demez ama sacma sapan adamlarla kıyaslamayın, komik oluyorsunuz:)

demir
04.01.2012, 13:05
Genel görüş stoperlerin yetersiz olduğu...Ama kimse elini kolunu sallayarak orta sahamızı geçen rakipleri görmüyor.Takım halinde hücum ve takım halinde savunma noktalarında sorunlarımız var.Takım savunması en ileride başlar.Geçen seneki koşan, savaşan takım bu sene yok.Hepimizin çok kızdığı, bizlere saç baş yolduran Umut Bulut ta bu yüzden hocanın değişmezlerindedi.Orta sahada Selçuk ve defanstaki Egemen takımın savaşçı kimliğinin en önemli oyuncularıydılar.Serkan da bu yüzden hocanın değişmezleri arasında.Bizler futbolu hep topla oynanırken değerlendiriyoruz.Futbolcu topu aldımı, çalım attımı, pas verdimi, gol attı mı gibi değerlendirmelerle futbola bakıyoruz.Halbuki bazı oyuncular topu ayağında hiç tutmadan bile takıma faydalı olabiliyorlar.Rakibe baskı yapmak, ya da top rakipteyken arkadaşıyla arasında durarak bile paslaşmaya engel olarak takıma önemli katkılar sağlanabilir.Bu tip özellikler genellikle taraftarın gözüne takılan şeyler değildir.Takım olarak ne zaman orta sahada pres ve mücadeleye başlasak o anda hem oyunun hakimiyetini alıyoruz, hem de göze hoş gelen bir futbol oluşuyor.bunu daha uzun zamana yaydık mı sorunlarda azalacaktır.Yoksa sorun sadece stoperlerden kaynaklanmıyor.Takım oyunu içinde sorunlar var.Aynı şey ofansif anlamda da var.Hücuma çoğu zaman 1-2 kişiyle çıkıyoruz.Rakipler üstümüze 3-4 kişi gelirken biz çoğu zaman bu sayılara ulaşamıyoruz.

bu forumda UZUN ZAMANDIR gordugum en yapıcı en akılcı yorum senı gercekten gonulden tebrık edıyorum ıste bordomavi forumumuzun butun yorumcuları bu sekılde olmalı dusunmelı arastırmalı ve bu sekılde yazmalıdır tebrıkler :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

MDanışmaz
04.01.2012, 13:21
Hocanın takımda 3 sol bek varken Celutska'yı solda oynatmasına anlam veremiyorum..Her iki kanattan da aktif olamadık bu maçta..

ertuuu
04.01.2012, 13:27
Hocanın takımda 3 sol bek varken Celutska'yı solda oynatmasına anlam veremiyorum..Her iki kanattan da aktif olamadık bu maçta..

kötü performanslı serkan yerine ferhat kullanılabilirdi...

abcabca
04.01.2012, 13:46
Zokora çok savunma içine giriyor, açıklarda defansa az katkı verince Aykut'ta kanatlara çok iniyor ve orta saha boşalıyor,

iskenderunlu
04.01.2012, 13:50
Bu maç geçti Belediye maçı epey zor olacaktır.

muratt
04.01.2012, 13:58
İki golü de Burak atmadı belki ama gollere bakınca, Hüseyin Tok'tan sökmek suretiyle yaratılan Burak pozisyonları olduğunu görüyoruz, o yüzden Burak 2 Manisa 1 demek çok da yanlış olmaz..

Maça gelince nerden başlasam bilemiyorum..

Trabzonspor'un her gün biraz daha Burak'a bağımlı oyun stilinden mi bahsetsem ?

Kemal Özdeş'in vasat kadroyla ortaya çıkardığı müthiş takımı ve Manisa'nın oynadığı modern futbolu mu anlatsam ?

TFF'nin saçma sapan fikstür çekimler, 1 haftalık devre arası uygulaması ! ya da ara transferin ikinci yarı başladıktan sonra açılması gibi saçmalıklarına mı değinsem ? Behzat Amirim olsa da "saçma sapan konuşma be" dese şu federasyona..

Halil'in ne kadar kıymetli bir oyuncu olduğunu mu anlatsam uzun uzun ..

İsaac Promise'ın taraftarı nasıl kansere sürükleyebileceğini ve futboldaki ofsayt kuralını ortalama bir kadın kadar bile anlamadığını mı ? Kaçırdığı gole ve Kahe ve Makukulayı yedek bırakmasına hiç girmiyorum bile..

Manisa'nın iyi futboluna daha çok mu yer ayırsak acaba onu da bilemedim.. Maçın sonlarında heyecanın dorukta olduğu anlarda bile nasıl soğukkanlı paslaşmalar yapabildiklerini mi irdelesek ?

Volkan Şen'i yuhalayan ve ıslıklayan Trabzonspor taraftarına, çok değil bundan 1.5 yıl önce Burak'ı da böyle ıslıkladıklarını mı hatırlatmalı, yoksa Volkan'a sabırlı olmasını ve iyi oynamaya başlayınca seyircinin de onun yanında olacağını mı söylesek.. Ve 25 yaşında bir futbolcu olarak artık aklını da yeteneğiyle birleştirmesi gerektiğini mi hatırlatsak...?

Ahmet İlhan, Yiğit, Akaminko ve Murat Erdoğan dışında kalbur üstü oyuncuları olmadığı halde, ve bu oyuncular dahil hiçbir oyuncularının büyük kulüplerde kadroya giremeyecek olmalarına rağmen, Manisaspor'un ortaya koyduğu takım oyunu ? Taktım ben Manisa'nın oyununa.. Kemal Özdeş'in elinde iki tane ayağı düzgün adam olsa şampiyonluğa oynatır herhalde takımı.. Ersun Yanal'ın ekibinden çıkmış olması, Ersun Yanal için bir kayıp mı yoksa Kemal Hoca için bir başlangıç mı onu da bilemedim..

Ve Trabzonspor'un geçen yılın ikinci yarısından beri her gün biraz daha takım oyunundan bireysel oyuna doğru gidişi...

Son olarak da, hazır Zokora'da yokken, Olcan'dan Selçuk gibi bir çift yönlü orta saha oyuncusu olur mu diye de not düşürerek mi bitirsek yazıyı..

wien_ts
04.01.2012, 13:59

Bence hoca Celutska'nin sezon basinda solda oynayipta basarili oldugu maclara bakarak,sol taraf eksik kalinca hemen onu sola cekiyor,ilk alternatifi bu.Ama Celutska artik solda cok basarili degil,daha kötüsü onun bosalttigi sag tarafa gecen Serkan artik bitik.Adam her mac 60'dan sonra bitiyor,60'a kadar da nasil oynadigi malum zaten.Sag acikta da bence cok kötü oynuyor Serkan,Serkani artik yedek dusunulmeli,one gecince son 15 dakika oyuna alinip orta saha direncini artirmak icin kullanilir.

birde dunku macta dikkatimi cekti uzun bir sure Volkan cikincaya kadar 2.yari Volkal solda,Adrian sagda oynadi.Ne amacla yapildigini anlayamadim.Boylece ilk yari biraz iyi oynayan Volkan'da oyundan dustu iyice..

Ömer Faruk61
04.01.2012, 14:05
İki golü de Burak atmadı belki ama gollere bakınca, Hüseyin Tok'tan sökmek suretiyle yaratılan Burak pozisyonları olduğunu görüyoruz, o yüzden Burak 2 Manisa 1 demek çok da yanlış olmaz..

Maça gelince nerden başlasam bilemiyorum..

Trabzonspor'un her gün biraz daha Burak'a bağımlı oyun stilinden mi bahsetsem ?

Kemal Özdeş'in vasat kadroyla ortaya çıkardığı müthiş takımı ve Manisa'nın oynadığı modern futbolu mu anlatsam ?

TFF'nin saçma sapan fikstür çekimler, 1 haftalık devre arası uygulaması ! ya da ara transferin ikinci yarı başladıktan sonra açılması gibi saçmalıklarına mı değinsem ? Behzat Amirim olsa da "saçma sapan konuşma be" dese şu federasyona..

Halil'in ne kadar kıymetli bir oyuncu olduğunu mu anlatsam uzun uzun ..

İsaac Promise'ın taraftarı nasıl kansere sürükleyebileceğini ve futboldaki ofsayt kuralını ortalama bir kadın kadar bile anlamadığını mı ? Kaçırdığı gole ve Kahe ve Makukulayı yedek bırakmasına hiç girmiyorum bile..

Manisa'nın iyi futboluna daha çok mu yer ayırsak acaba onu da bilemedim.. Maçın sonlarında heyecanın dorukta olduğu anlarda bile nasıl soğukkanlı paslaşmalar yapabildiklerini mi irdelesek ?

Volkan Şen'i yuhalayan ve ıslıklayan Trabzonspor taraftarına, çok değil bundan 1.5 yıl önce Burak'ı da böyle ıslıkladıklarını mı hatırlatmalı, yoksa Volkan'a sabırlı olmasını ve iyi oynamaya başlayınca seyircinin de onun yanında olacağını mı söylesek.. Ve 25 yaşında bir futbolcu olarak artık aklını da yeteneğiyle birleştirmesi gerektiğini mi hatırlatsak...?

Ahmet İlhan, Yiğit, Akaminko ve Murat Erdoğan dışında kalbur üstü oyuncuları olmadığı halde, ve bu oyuncular dahil hiçbir oyuncularının büyük kulüplerde kadroya giremeyecek olmalarına rağmen, Manisaspor'un ortaya koyduğu takım oyunu ? Taktım ben Manisa'nın oyununa.. Kemal Özdeş'in elinde iki tane ayağı düzgün adam olsa şampiyonluğa oynatır herhalde takımı.. Ersun Yanal'ın ekibinden çıkmış olması, Ersun Yanal için bir kayıp mı yoksa Kemal Hoca için bir başlangıç mı onu da bilemedim..

Ve Trabzonspor'un geçen yılın ikinci yarısından beri her gün biraz daha takım oyunundan bireysel oyuna doğru gidişi...

Son olarak da, hazır Zokora'da yokken, Olcan'dan Selçuk gibi bir çift yönlü orta saha oyuncusu olur mu diye de not düşürerek mi bitirsek yazıyı..

Abi Ben ilk 60 dakika modern futbol göremedim.11 kişi kapanmak modern futbolsa onu bilemem..

Thug!
04.01.2012, 14:08
iyi yanindan bakmak gerekirse kendi evimizde mac kazandik. Bu cok fazla sahit olamadigimiz bir durum.

Koray
04.01.2012, 14:10
Volkan Şen'de ısrar edilmeli.

Bu çocuk olacak.

Sol tarafada Olcan'ı monte ettik mi uzun yıllar-satmadıkça- sorun yaşamayız kanatlarda.

Mustafa AYDIN
04.01.2012, 14:19
Manisa lı oyuncular biraz becerikli olsaydı bu maçı almamız mümkün değildi.Şuda açıkca görünüyorki bu defansla bu lig bitmez.Biter ama kaçıncı sırada biter onu Allah bilir.Defansı derleyip toparlayacak adam akıllı birisi acilen alınmalı.

UĞUR DURTAŞ
04.01.2012, 14:21
Şenol hocam seni çok seviyor ve güveniyoruz.

şenol hocam lütfen fazla ısrar etme bu volkan,bu adrian iyi kumaşlar bir lafımız yok yanlız kondisyon ve güçleri inanılmaz derecede eksik bunu net bir şekilde herkes farkında.

volkan ve adrian bu halleriyle 20 taş çatlasın 30.dak.oyuncular bu iki oyuncuyu son 30.dak.kala alırsak daha sağlık olur kanısındayım.

Erbay
04.01.2012, 14:30
Valla ben ikinci yarıyı izlerken yerin dibine girdim. Bu kadar kötü futbolu uzun zamandır görmemiştim. Takımda ne hırs var ne istek. 1-1 maç yaaaa sanki 5-0 yenilmiş gibi kopuk oynuyorlar. Manisa resmen ezdi bizi. Takım oyunu olarak çok net üstün takımlar bizden. Bizde ne pres var, ne kademe var, ne yardımlaşma var, ne çok adamla hücum var, ne oyun kurma var. İlk yarı rahat 35-40 dk stoperler oyun kurmaya çalıştı. Yan pas geri pas. Orta saha diye bir şey yok takımda. Oyun kurarken defans ve forvet var, orta sahayı pres yapan rakibe "al bunu ve atak yapmama izin ver" dermiş gibi teslim ediyoruz. Gol olunca bırak bağırmayı, ne ağzımı açtım ne kılımı kıpırdattım. Sevinecek halim yoktu çünkü. Bu sezon cidden gerçekçi olalım, 1-2 maç dışında felaket derecede kötü oynuyoruz.

Külünkoğlu
04.01.2012, 14:35
Abi maci sonradan dikkatle izleyince bunun en buyuk sorumlusu Serkan oldugu ortaya cikiyor cok net bir sekilde
Çıkaralım Serkan'ı bütün meseleyi halledelim o zaman. İbb maçında Serkan yok mesela.

Sorun adamların elini kolunu sallaya sallaya gelmesi. Yediğimiz gole bakın Isaac yarım saat boşta bekledi bir allah'ın kulu yanına gidip "hemşerim sen burda ne yapıyorsun ?" diye sormadı.

Böyle ne defans anlayışı ne de orta saha olur.

cemoli5408
04.01.2012, 14:36
ben uzun süredir söylüyorum. evet defansımız bence 2.sınıf seviyede. bunun üstüne ne forvet ne de orta saha defansa hiç yardım etmeyince, zaten 2.sınıf olan defansımız iyiden iyiye yol geçen hanı oluyor. ama o yol geçen hanının ilk çıkış yeri, forvet ve orta saha hattımız.takım halinde değil, parça parça oynuyoruz. 6 kişi geride, 5 kişi ilerde, defans olmayıp geriye yaslananlar sırf telaştan ve korkudan geriye yaslanıyor, ve hiç defans yapamıyor, ileriye yaslananlarda panik içinde neidüğü belirsiz orta ve anlamsız karambol pslardan başka bişey yapmıyor. orta sahanın göbeğine topu hatmemtmiş birileri lazım. anderletch li bir kaç topçu va aklımda, isimlerini anımsayamadım ama, orta sahayı defans ve forvetle bağlayacak, hatları organize edecek bi çok akıllı oyuncuya ihtiyaç var. olcan bu işi inşallah görebilir.

jairzinho
04.01.2012, 14:37
Abi Ben ilk 60 dakika modern futbol göremedim.11 kişi kapanmak modern futbolsa onu bilemem..

katılıyorum . 1-1 e kadar olan zamanda manisa birşey yapamadı. trabzsonspor yine 2. golü atabilecek pozisyonlara girdi.2. gol gelseydi 5lik olurdu belkide manisa.

jairzinho
04.01.2012, 14:39
Çıkaralım Serkan'ı bütün meseleyi halledelim o zaman. İbb maçında Serkan yok mesela.

Sorun adamların elini kolunu sallaya sallaya gelmesi. Yediğimiz gole bakın Isaac yarım saat boşta bekledi bir allah'ın kulu yanına gidip "hemşerim sen burda ne yapıyorsun ?" diye sormadı.

Böyle ne defans anlayışı ne de orta saha olur.

bunu biraz yoğun maç trafiğine başlıyorum.fizik olarak hazır değildi bence trabzonspor.maç 1-1 olunca mental olarakta takım yıkıldı maalesef.

Erbay
04.01.2012, 14:40
Ya bizim takımın fizik-kondisyon durumu ne olacak. Alet falan yok mu bir ölçsünler açık ara sonuncu çıkarız. Şampiyonlar Ligi falan oynamakla bu kadar olmaz sönmüşler resmen. Bize gelen de geriye gidiyor, Cech olsun Henrique olsun mesela fizik olarak başta daha iyilerdi dün oynamadılar ama aklımdayken yazayım dedim.

irfan61
04.01.2012, 14:54
Jaja'ya bi büyük rakı içirelim sonra sahaya sürelim Adrian dan 10 kat daha iyi oynar.Bir çoğumuzun beğenmedi Alanzinho bile topla birlikte daha iyi çıkıyor.

winner
04.01.2012, 15:06
Futbolcular iyidir,kötüdür ama bir futbolcu en azından bir şeyi iyi yapmalı.

O "şey" Adrian için nedir 18 haftadır bunu göremedik.

Pas atma,oyun kurma konusunda bir ışık göremedik.

Topla çabuk değil,dripling özelliği yok.

Adam eksiltme,şut atma adına henüz sahneye çıkmadı.

Bekliyoruz,bakalım...

ThePatriot61
04.01.2012, 15:10
Zokora kalitesini en cok Sampiyonlar liginde oynadigi maclarda gösterdi. Formsuz olabilir ama kalitesini tartismak asla. Adam bosuna mi Tottenham ve Sevillada banko oynadi?

Cüneyt Canlıca
04.01.2012, 15:11
Herhalde takım oyununda bazı ilerlemeler gören tek ben varım...Bu da futboldan anlamadığımı gösterir.. İlk devredeki oyunlarımıza baktığımda ceza alanı içinde sadece Burak oluyordu..Ama dünkü maçın ilk yarısında Halil,Volkan ve Adrian da ceza sahasına bayağı girdiler ve gol aradılar.. Bunun sonucunda defansımızın bazı açıklar vermesi normal..

Mehmetoksuz
04.01.2012, 15:13
kimse kendini kandırmasın. adamlar o posizyonları değerlendirseydi su an burası kelle avcıları ile dolu olacaktı. skorun lehimize olması bazı yanlışları görmezden gelmemize sebep oluyor. aynı hataları ibb maçında da tekrarlarsak kalbimiz bu kez dayanamayabilir. acilen çeki düzen verilmeli takıma.

Murat GENEL
04.01.2012, 15:13
Volkan Şen'de ısrar edilmeli.

Bu çocuk olacak.

Sol tarafada Olcan'ı monte ettik mi uzun yıllar-satmadıkça- sorun yaşamayız kanatlarda.

benim gibi düşüneni görmek güzel..Volkanda bariz bir şekilde ''ya atamassam ya geçemezsem'' durumu var biraz özgüvenle en iyi yerli iki kanada sahip oluruz..Ben sezon başı kampında bazı isimlerin zirve yapacagına inanıyorum..

Ogün'
04.01.2012, 15:39
oyun disiplininden çok çabuk kopuyoruz manisa 5 dk da 3-1 öne geçebilirdi neyseki kazandık ama bu futbolla işimiz zor

Cafer Bulur
04.01.2012, 15:54
editt,bana yakismiyor.

Sibel
04.01.2012, 17:23
Bir buz kütlesi halinde maç izliyoruz orda. Donuyoruz, donuyoruz, donuyoruz...
Siz de bir zahmet inanıverin. Yeter daha...

Steril61
04.01.2012, 19:48
Halil+Brozek bir Simpson etmezse... Aykut+Zokora bir Murat Erdoğan etmezse... Giray+Serkan bir Dixon etmezse zaten sen eksik oynuyorsun demektir. Şu saydığım Manisasporlu isimler Trabzonspor'da olsa inanın şu an süper ligin zirvesinde olurduk. Brozekmiş, Henriquemiş, Aykutmuş şuymuş buymuş. Biz ne zaman Manisa veyahut İbb gibi isabetli transferler yapacağız Allah aşkına ya!

Nonserviam
04.01.2012, 21:51
Giden oyuncuların rakip takımları sırtlayıp götürdüğünü görünce yönetimin, nerede niye hangi sebeblerle bu oyuncuları elinden çıkardığını yada kaçırdığını hala anlamış değilim. Yazık gerçekten dün akşam ki maçı izlerken çok ah çektim çok. Tolga ve Halil dışında herkesin bu takımdan bir an önce gitmesi lazım. HERKESİN.

Ilelioglu
04.01.2012, 21:53
Murat Erdogan hamlesine karsilik vermedi Senol Hoca. Burada oldukca hatali bence. En basindan ilk 11 tercihi yanlisti mesela, cünkü sag bekte Celu solda da Cech oynamaliydi.

Zafer Fidan
06.01.2012, 12:42
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=105062

selcuk
06.01.2012, 13:06
abartmayali
eksiklerimiz var
bunu herkes biliyor
ama manisaya karsi kötü oynamamizin nedeni o eksiklerimiz olmadiginida biliyorsunuz

bindirme yapan tek takim bizik ligde
bunun etkisi 2 hafta daha sürecekdir
bu sürede costada takime katilirsa ve maclari almayi becerirsegik ligi sallayan takim olusur
artik sabir vr destek
siz 5 gün boyunca 3 kez antrenmana cikip 2 gün sonra maca ciksaniz nasil oynardiniz