PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafanı Kuma Sokma, Uysal Koyun Olma!..

Atalay
19.12.2011, 10:36
Dünden beri bir çok arkadaşım bir şeyler yapalım bir tepki koyalım diye telefonumu kitledi...

Fenerasyona çiddi bir tepki koyma zamanı geldi geçti biz hala uyuyoruz...

Ne yapmalı ne etmeli nasıl ayağa kalkıp biz burdayız demeliyiz...

Resmen bu ülkede zenci muammelesi görüyoruz...

Resmen hergün operasyona uğruyoruz...

Bizi küme düşürmek için ama bugün ama yarın her haltı karıştıracakşlar...

Nerde bizim stk.. larımız,derneklerimiz,vakıflarımız,iş adamlarımız,edebiyatçılarımız,yazarımız,çizerimiz nerdeler arkadaşlar...

Bizi resmen yalnızlaştırıyorlar...

Unutmayın kenetlenmez vede haykırmassak bu gidiş iyi gidiş değil..!!

SEDAT
19.12.2011, 10:38
* Doğrudur abi , katlı yapılacak bişey varsa hazırız...

Dursun Ali Bahçekapılı
19.12.2011, 10:41
50.000 Trabzonsporluyu İstanbulda sokaga dökmek lazım...
Etik Kurulu raporunu bile sırf bizi de küme düşürmek için acıklamıyorlar..

arifberkay
19.12.2011, 10:41
Hep aynı tarz başlıklar açılıyor ama icraat yok ne yapacaksak yapalım artık yeter

arifberkay
19.12.2011, 10:42
Çıkalım Taksime şöyle binlerce kişi hakkımızı şampiyonluğpumuz haykıra haykıra isteyelim çok zor bunu yapmak?

Hürgün Aygün
19.12.2011, 19:14
Bana göre öncelikle uzun bir metin hazırlanmalı gerek son dönem olsun gerek geçmiş olsun bize karşı yapılan ne haksızlık varsa neye karşı savaştıysak hepsini ortaya dökmeliyiz.Gerek kulüp gerek taraftarlar TFF'ye, medyaya bu metinleri yollasın ve özellikle şehrin her bir yanına asılsın.
Sonrasında çok büyük bir organizasyon yapılmalı ama sadece taraftar değil yönetimin de desteklediği ligden çekilmek mi, yüzbinlerce kişiyle TFF binasına mı yürümek yoksa bu son olayı iddianameyle birlikte Avrupa mahkemelerine mi taşımak olur orasını bilemem ama bu dediklerim mutlaka yapılmalı belki de daha fazlası...

Emre GÜRDAL
19.12.2011, 19:35
orduspor maçında şunu yapılmasını ısterım...şenol hocaylan bu iş konulsa güzel olur...taraftar 61 dk sonra stadı terk edecek futbolcularımızda saha içeriisnde o dk da saygı duuruşuna geçeçek bunu istyorum...

Yiğit Gayretli
19.12.2011, 19:56
Sadece çıkıp slogan atmaktan farklı, üretici bir şeyler yapmak zorundayız...

Atalay abi, her türlü desteğe de hazırız...

Ilelioglu
19.12.2011, 22:31
Yürüyüs her türlü ses getirir bence.

nesta61
20.12.2011, 04:46
orduspor maçında şunu yapılmasını ısterım...şenol hocaylan bu iş konulsa güzel olur...taraftar 61 dk sonra stadı terk edecek futbolcularımızda saha içeriisnde o dk da saygı duuruşuna geçeçek bunu istyorum...

butun dunya'ya haber olmazsak neolayim :) , 60ci dakikada butun taraftarimiz kirmizi kartini cikartip 61 dakikada taraftarimiz stadi terk etsin, futbolcularimiz 1 dakikaligina ''SAYGI DURUSU''na gecsin GOL YIYELIM HIC SORUN DEYIL yeterki TEPKIMIZI KOYALIM :)) super bir fikir ama bunu yapacak cesaretimizin olucani sanmiyorum.. seyircisinden tut baskanina kadar zor zor

NEŞAT BAŞOĞLU
20.12.2011, 08:30

Evt bu gündeme gelecek bir organizasyon olabilir...

bkandil
20.12.2011, 09:03
Dünden beri bir çok arkadaşım bir şeyler yapalım bir tepki koyalım diye telefonumu kitledi...

Fenerasyona çiddi bir tepki koyma zamanı geldi geçti biz hala uyuyoruz...

Ne yapmalı ne etmeli nasıl ayağa kalkıp biz burdayız demeliyiz...

Resmen bu ülkede zenci muammelesi görüyoruz...

Resmen hergün operasyona uğruyoruz...

Bizi küme düşürmek için ama bugün ama yarın her haltı karıştıracakşlar...

Nerde bizim stk.. larımız,derneklerimiz,vakıflarımız,iş adamlarımız,edebiyatçılarımız,yazarımız,çizerimiz nerdeler arkadaşlar...

Bizi resmen yalnızlaştırıyorlar...

Unutmayın kenetlenmez vede haykırmassak bu gidiş iyi gidiş değil..!!

Bizi yalnızlaştırmaya çalıştıkları yetmiyor, bütün bu olayların sorumlusu olarak görüyor, gösteriyorlar.

Eskiden mahallelerde minikler top oynarken onlardan yaşça büyük biri gelir, oyunu durdurur" hadi çocuklar hepiniz bir, ben tek maç yapacağız" diyerek kendini oyuna dahil ederdi.

TFF ve kurulları almış Trabzonspor'u karşısına "hadi bakalım hepimiz bir sen tek" diyor. Direnmek tek yol, fakat hem camiamız hem de mevcut kadromuz kırılgan bir yapıya sahip. İşimiz zor ama imkansız değil...

Gamze_TS
20.12.2011, 09:09
Su baslik artik ' Su tarihte yuruyus yapiyoruz ! ' diye acilsin lutfen, yoksa biryere varmiyor. Yok mudur taraftar gruplarina ulasabilecek? Bmn giris sayfasina da konsun, su gun surda toplaniyoruz diye

tahsinsever
20.12.2011, 09:32
hem ordu spor maçında hemde avni akerdeki fener maçında metris türküsü çalınsın yoksa bizim yönetimin korkak oldğunu düşünücez onların yaptığına karşılık veremessek yazıklar olsun bize.

tahsinsever
20.12.2011, 09:37
ne mutlu sana gamze tebrikler güzel olmuş.

Celal Demir
20.12.2011, 10:31
öyle bir organizasyon yapılmalıki yıllarca unutulmasın... mesele her şehirdeki taraftarlarımız aynı gün aynı saatte kendi bulundukları şehirlerde protesto yapmalı bunun en büyük ayağı Trabzon - İstanbul olmalı ve bu çok acil olmalı mesele bu hafta sonu...

Atalay
20.12.2011, 10:33
Orduspor maçında 61 dakikada tüm taraftarların stadı terketmesi çok anlamlı olur...!!

Katalan
20.12.2011, 11:10
Sevgili arkadaşlar. Son dönemlerde açılan yeni başlıkların konuları farklı ama hepsinin ana fikri aynı. Bu nedenle aşağıdaki mesajı örnek alarak zaman zaman ana fikirden uzaklaşarak bölünerek etkisizleşmeyi önlemek amacıyla bir önerim olacak.
TS-TFF-TB üçgeni ile ilgili tüm konu başlıklarının bir tek başlık altında tolanmasını öneriyorum. Bu başlığın anlık "gaz alma" görevini görmesi ellerimizin bomboş kalmasıyla neticelenecektir.

Bu nedenle aşağıdaki mesaja özet olarak yazdığım cevapta, okuyunca sizlerin de bu yolda gidildiğine dair benimle tamamen aynı kanıya varacağınıza emin olduğum müthiş bir senaryoyu sizlerle paylaşıyorum. Bu senaryo benim kanaatle uydurduğum bir senaryo değildir ve çok ciddi bir duyumdur. İlk duyduğumda kafamda şimşekler çaktı, terledim, nefesim daraldı, bunu nasıl olup ta bugüne kadar anlayamadığımı düşünerek kendime sinirlendim.

Oyuna mı geliyoruz? Tff başkanı diyor ki "Biz burda olduğumuz sürece talimatname değişmeyecek" Yani küme düşmesi gerekenler düşecek. O halde?

SENARYO ŞU:

1-FB bu sene şampiyon yapılacak
2-Sonrasında düşme kararı açıklanacak
3-2 kere şampiyon olan takımın bir şampiyonluğu alınarak bu düşme yerine sayılarak fb ligde tutulacak
4-Seneye de ŞL de oynaması sağlanacak

Senaryonun bu olduğuna adım gibi eminim. Bu yüzden de talimatın değişmesine gerek görülmüyor. Çünkü şike yapan bir takımın ertesi sene ligde tutulması durumunda ne öngörüleceğine dair açıklayıcı bir madde yok. Bu boşluktan faydalanarak talimat değişikliği yapmadan fb nin istediğini sağlama operasyonu söz konusu..

Bu senaryo neticesinde geçen sezonun şampiyonluğu 1 sene gecikmeyle TS a verilecek ve susturulacak. Ancak bu sene kolu kanadı kırılarak birkaç sene daha toparlanamaması sağlanacak. FB taraftar tepkisinin minimumda tutulması sağlanmış olacak. (Ki bugün bile fb nin durumundan çok TS un kötü olmasından haz aldıklarına şahit oluyoruz.)

Etik kurulu TS u kesinlikle suçlu bulmayacak. Çünkü bulursa sadece TS değil bütün Türk takımları 5 yıl ceza yiyecek. UEFAnın çok zor duruma düşeceğnii ve yanıltılmanın intikamını alacağını biliyorlar.

Bu senaryonun bozulacağı tek yer UEFA!!!
Şampiyonluğumuzu erken almamız senaryoların tamamını bozacak, fb lig bitmeden düşecek. TFF anında istifa etmek zorunda kalacak. Yeni TFF nunu Aziz seçemeyeceği için ne fb hamisi kalacak ne de TS u yıkma planını uygulayacak bir topluluk...

Yol ayrımındayız arkadaşlar. Önümüzde 2 yol var. Israrla aşağılık yoldan gitmeye çalışacaklar. Sadri Başkan buna emin olduğu için 2. yola zorlama çalışmaları için düğmeye bastı. Artık top bizde. Yurtiçinde kamuoyu lehimize döndü. Yeni belgelerle daha da dönecek. Hatta tapeler bitince ses kayıtları dökülmeye başlayacak. Fb nin sesi cılızlaşacak. Ama yine de en önemli faktör TS taraftarının ne yapacağı..

Bizim bu sene ne yazıkki futbolu biraz geriye itip takımı rahat bırakmamız ve saha dışına konsantre olmamız gerekiyor. Maçlarda elbette tam destek şart. Ama saha dışına ciddi şekilde el atarsak bu takımın 2. yarıda en kötü ihtimalle playoff a 3. sıradan gireceğine eminim.

Şimdi takkeyi önümüze koyup, anlık tepkiler yerine mükemmel organizasyonlarla sesimizi yükseltme zamanıdır..

Sayın BMN yöneticileri..
Lütfen aynı amaca yönelik başlıkları çarpıcı bir başlık altında toplayarak "ne yapılmalı?" sorusunu sorun. Şu anda böyle bir toparlayıcı başlık altında kitlesel organizasyonlara ihtiyaç var ve bu başlık bizlerden çok siz yöneticilere yakışır. Örn:"TFF-FB İŞBİRLİĞİNİN MÜTHİŞ SENARYOSU! NE YAPMALIYIZ? gibi bir başlıkta ilk sayfa sürekli güncellenerek ve süzgeçten geçerek kabul gören öneriler güncellenen ilk sayfada yer alabilir ve göreceksiniz ki çok kısa sürede kartopu gibi büyüyerek şeref, namus kavramlarından nasibini almamış bir avuç futbol çetesine fazlasıyla haddini bildirir.

Buğra Sekban
20.12.2011, 11:45
Bizi yalnızlaştırmaya çalıştıkları yetmiyor, bütün bu olayların sorumlusu olarak görüyor, gösteriyorlar.

Eskiden mahallelerde minikler top oynarken onlardan yaşça büyük biri gelir, oyunu durdurur" hadi çocuklar hepiniz bir, ben tek maç yapacağız" diyerek kendini oyuna dahil ederdi.

TFF ve kurulları almış Trabzonspor'u karşısına "hadi bakalım hepimiz bir sen tek" diyor. Direnmek tek yol, fakat hem camiamız hem de mevcut kadromuz kırılgan bir yapıya sahip. İşimiz zor ama imkansız değil...

Özellikle bu olayda bizi olayı başlatan taraf olarak gösterip yıpratılmaya ve ötekileştirilmeye çalışıldığımız her halükarda yapılacak açıklamada belirtilmelidir. ama hakkımızı sonuna kadar arayacağımız ve gerçektende taraf olduğumuz belirtilmelidir.

Orduspor maçında 61 dakikada tüm taraftarların stadı terketmesi çok anlamlı olur...!!

bizim taraftar 10 lira verip maçı izlemeye gidecek sonrada 61 dakikada stadı terk edecek bakın buna gülerim... bence olmaz hani keşke olsa çıkarkende tribüne koskoca bir pankart açılsa ama nerde !!!!

Buğra Sekban
20.12.2011, 14:35
bu konu yarım kalmamalı febeler 25 aralıkta kadıköyde toplanıyorlar biz nerde ve nezaman buna karşı geleceğiz itin köpeğin sesi çıkıyor haklılığımızla her türlü yerden yere vuruluyoruz. bizimde sesimizin çıkması lazım artık....organize olmalıyız..

Ha-kan
20.12.2011, 14:44
her kesimle birlik olmalıyız

2011sampiyonuz
21.12.2011, 02:04
Sevgili arkadaslar,
benim nacizane fikrim, yürüyüs icin Ocak ayinin sonuna kadar beklenmesi. Eger sampiyonluk kupasi bize verilmesse, Subat tatillerinde cok büyük bir yürüyüs düzenlenmesi.

Ozamana kadar bu basligin aktiv olarak devam etmesi ve büyük yürüyüse herkesin hazirlanmasi.

fındıkoğlu
21.12.2011, 09:04
Beklemedeyiz gökhan abi... Ok gibi fırlayacak şekilde tetikteyiz......;)
Ama üzüntüm odurki üstümüzdeki ölü toprağı kalkmadan bizim taraftarla işimiz biraz zor...
S.T.K' larda bile vurdumduymazlık hat safhaya ulaşmış şekilde....:cool: