PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avni Aker'deki Cehennemi Geri Getirmenin Yolu

Salpazarli
15.12.2011, 01:40
Selamlar Renkdaslar,

biliyorsunuz son yillarda taraftarlar cok elestiriliyor. Özellikle Maraton tribününde oturan takimi atesleyecegi yerde Cekirdek citlatan renkdaslarimiz avni akerde en cok elestirilen bölüme sahiptir. Bu durum herkez gibi benide rahatsiz ediyor. Peki ne yapilmali? Forumu yillardir takip ederim. Forumdaki taraftarimizin cogunlugu elestirir ama is faaliyete gelince cekmiser davranir. Forumun azinlik kismi fikirlerini düsüncelerini takimin menfaati ugruna uygulamak icin seferber olur. Umarim bu baslik altinda sadece elestiren degil faaliyete gecen renkdaslarimiz toplanir.

Yillar önce ben 9-10 yaslarindayken tanistim avni akerle. Beni ilk maca götüren amcam olmustur. Maraton trübününden bilet almistik. O trübün resmen yasiyordu bir canlilik vardi oturmayi dahi düsünemiyordun cünkü oturdugunda seni ayaga kaldiriyorlardi. Özellikle öyle bir cosku vardiki zaaten oturmak imkansizdi. Simdi avni akere baktigimda ise Maraton oturuyor cosku yok birsey yok. Peki zamaninda nasil oluyorduda o Cehenneme dönen Maraton yaniyordu? Aklimdan söyle bir düsünce gecti. Kale arkalarindaki taraftar gruplarinin destegi tartisilmaz genelde cift kale mac gibi bir ordan bir burdan tezahuratlar oluyor sürekli. Peki bir proje baslatilsa kale arkasindaki coskulu taraftarlarin bir kismini maratona esit ölcüde belirli araliklarla alsak olmazmi???

Lille macinda söyle bir izlenimim oldu. En coskulu taraftarlar bir yumak halinde bir yere toplandi ve tüm mac boyunca tezahurat yaptilar ve costular. Sürekli oturan cosmayan maci sadece izleyen taraftarlari harekete gecirmek icin ugrastilar. O topluluga en uzak olan bölüm neredeyse hic tezahurat yapamadi cünkü o atmosferin icinde degildi. Anlicaniz su atmosfere ne kadar yakin olursan otomatikmen o kadar sende katiliyorsun. Maratonda atmosfer yoksa birseyde cikamaz. Ama belirttigim gibi taraftar gruplarini Maratona yayabilsek ordaki seiyrcilerimizi Atmosfer cemberine alabilsek emin olun onlarda artik daha oturamayacak. Inanin bugün yine Besiktas macini izledikten sonra taraftarlara hayran kaldim ve sunu biliyorum bizde birzamanlar böyleydik peki bugün neden böyle degiliz? Zamaninda avni aker icin cehennem derdi avrupa basini ve bugün biz sampiyonlar ligi maclari oynadik ve uefa maclarina devam edecegiz. Ölüyü belki daha diriltemezsin ama madem diriltemiyoruz bir proje kapsaminda yeni bir cehennem kuralim avni akerimize.
Bu arada Tüm taraftar Gruplarini kapsayan bir cati altinda toplayan bir olusum yokmu?

Kafamdaki tek soru isareti kombine bileti olayi kombine bileti olanlarin yerleri sabit oldugundan dolayi belkide bu düsüncem hayal olur.
Siz ne düsünüyorsunuz?

Emirhan Makul
15.12.2011, 01:48
Bunun tek yolunun stad mikrofonunun başına nihat hatipoğlunu oturtturup cehennem hakkında ki ayetleri okutmak ve Türkçe manalarını anlatmasını sağlamaktır , avni aker cehennem bilincine sadece bu sayede ulaşabilir.

Fatih Öztürk
15.12.2011, 01:51
önce çekirdek satışını stadda yasaklayacaksın.sonra maraton tribünündeki kombineleri gençlere satacaksın.gerisi kendiliğinden gelir.

U.Sadıkoğlu
15.12.2011, 01:54
Takım 1 seneliğine istanbul'a taşınsın...

Avni Aker'de ki o cehennemi biz olimpiyat stadında yeniden alevlendiririz.

Hamza Öztürk
15.12.2011, 01:56
stadi bosaltip verecen benzini ardindan kibriti vuracaksin baska türlü cehenneme dönecegi yok orasinin...bence 61. dakika kutlamasida kalkmali millet onun icin sakliyor sanki kendini

Fatih Öztürk
15.12.2011, 01:57

tartışma başlamadan yeni boyut kazandırmayalım.

Trabzon-istanbul ayrımı yapmayı sevenlerle sevmeyenlerin arası açılabilir:)

Kazım Uzunboy
15.12.2011, 01:57

Takım İstanbul'da da olsa durum pek farklı olmayacaktır birkaç maç sonra.

İnsanlar aynı, farklı olan sadece aradaki özlem.

O özlem ortadan kaybolduktan sonra sanmıyorum Avni Aker'den farklı olsun..

Salpazarli
15.12.2011, 01:58
Su an maratonun yüzde kaci kombineli?

Beyler Istanbul Trabzon ayrimi yapmayalim bunu tartismayalim avni aker tekrar alevlendimenin hesabini yapalim.
Istanbuldaki daha dogrusu gurbette yasayan renkdaslarimin destegi tartisilmaz..

Hamza Öztürk
15.12.2011, 02:03
balonlu kutlamalar kalkmali..karnaval havasinla hangi takimi baski altina alacaksin?

yektakurtulus
15.12.2011, 02:07
kusuruma bakmasinlar ama kadinlarin cigliklarina dayanamiyorum

her ne kadar cehennemden uzak bir yer olmussa son yillarda bayanlar bir o kadar uzaklastiriyor

Salpazarli
15.12.2011, 02:11
Renkdaslarim Su an en büyük sorunun, cogunlugu olusturan Maraton trübünün oldugu kanaatindeyim dogrumu?
Öyleyse bu soruna cözüm bulmaya agirlik verelim...

U.Sadıkoğlu
15.12.2011, 02:19
Takım İstanbul'da da olsa durum pek farklı olmayacaktır birkaç maç sonra.

İnsanlar aynı, farklı olan sadece aradaki özlem.

O özlem ortadan kaybolduktan sonra sanmıyorum Avni Aker'den farklı olsun..

İstanbul'da her hafta maça gidecek 20-30 bin Trabzonspor'lu genç vardır...

Birde VIP'i kapatacak kesim var...

Bence kesinlikle bu iş tutar :)

Kazım Uzunboy
15.12.2011, 02:23
İstanbul'da her hafta maça gidecek 20-30 bin Trabzonspor'lu genç vardır...

Birde VIP'i kapatacak kesim var...

Bence kesinlikle bu iş tutar :)

Emin ol yoktur kardeşim.

Keşke dediğin gibi yapsalarda herkes her şeyin farkına varsa.

Trabzon'daki taraftarımızın bütünleşmesinden başka bir yol yok bence.

Onur Şeref
15.12.2011, 02:25
Her gece yatmadan önce 3 kulfu 1 elham...

U.Sadıkoğlu
15.12.2011, 02:28
Emin ol yoktur kardeşim.

Keşke dediğin gibi yapsalarda herkes her şeyin farkına varsa.

Trabzon'daki taraftarımızın bütünleşmesinden başka bir yol yok bence.

Taraftarda bütünleşme bence bizim tribünde imkansız...

En basitinden İstanbul'da ki deplasmanlarda bile her maç en azından ufak bi sözlü tartışma yaşanıyor... Grupların birleşmesi ancak ortak bir menfaat ile gerçekleştirilebilir...

Kazım Uzunboy
15.12.2011, 02:33
Taraftarda bütünleşme bence bizim tribünde imkansız...

En basitinden İstanbul'da ki deplasmanlarda bile her maç en azından ufak bi sözlü tartışma yaşanıyor... Grupların birleşmesi ancak ortak bir menfaat ile gerçekleştirilebilir...

Dediğim gibi kardeşim, insanlar aynı.

Maçlar İstanbul'da olsa, bu gruplar adına tribüne gelecek olan insanlar da aynı olacak.

U.Sadıkoğlu
15.12.2011, 02:36
Son olaylardan sonra artık imkansız gibi... Ama inşallah yanılırız...

Salpazarli
15.12.2011, 02:37
Renkdaslar lütfen o güzel düsüncelerimizi istanbul trabzon ayrimi icin degilde bütünlügü saglama veya avni akeri tekrar atesleme icin kullanalim...
Sonucta burda biz istanbul trabzon tartismasi yaparsak bütünlük degil kutuplasmaya dogru ilerleriz...
Yukarida sormustum tekrar soruyorum acaba Maratonun yüzde kaci kombineli su an?
Onun disinda tüm taraftar gruplarini bir cati altinda toplayan bir dernek varmi?

Kazım Uzunboy
15.12.2011, 02:44
Renkdaslar lütfen o güzel düsüncelerimizi istanbul trabzon ayrimi icin degilde bütünlügü saglama veya avni akeri tekrar atesleme icin kullanalim...
Sonucta burda biz istanbul trabzon tartismasi yaparsak bütünlük degil kutuplasmaya dogru ilerleriz...
Yukarida sormustum tekrar soruyorum acaba Maratonun yüzde kaci kombineli su an?
Onun disinda tüm taraftar gruplarini bir cati altinda toplayan bir dernek varmi?

İlk sorunun cevabını bilmiyorum ama ikinci sorunun cevabı hayır olacak.

Ayrıca bu konu hakkında şöyle bir şey söyleyeyim. Bu ve benzeri durumlar çok kez konuşuldu, tartışıldı. Ancak maalesef hiçbir olumlu sonuca ulaşılmadı. Kaç kere sezon başladığında ilk maç nasıl olacak acaba, tribünler birlikte destek verecek mi bu sefer diye bekledik ama dediğim gibi olumlu bir sonuç çıkmadı. Açıkcası ben hiç ümitli değilim.

Salpazarli
15.12.2011, 02:53
İlk sorunun cevabını bilmiyorum ama ikinci sorunun cevabı hayır olacak.

Ayrıca bu konu hakkında şöyle bir şey söyleyeyim. Bu ve benzeri durumlar çok kez konuşuldu, tartışıldı. Ancak maalesef hiçbir olumlu sonuca ulaşılmadı. Kaç kere sezon başladığında ilk maç nasıl olacak acaba, tribünler birlikte destek verecek mi bu sefer diye bekledik ama dediğim gibi olumlu bir sonuç çıkmadı. Açıkcası ben hiç ümitli değilim.

Renkdas ama beklemekle olmazki faaliyete gecmek lazim.
Ben Düsseldorfda diger üniveristeli arkadaslarla Türk Ögrenciler Birligini kurduk ve bu sekilde cogu sehirlerin üniversitelerininde dernekleri vardi. Bu tüm dernekler ise bir cati altinda birlesti. Birlikte hareket edilecek konular hakkinda tüm derneklerin temsilcileri biraraya gelip toplantilar yapildi.
Simdi madem Trabzonda tüm taraftar gruplarini bir cati altinda toplayacak ayri bir dernek yok o zaman kurulsun derim.
Tüm taraftar gruplarinin temsilcileri bir gün biraraya gelse olmazmi? Sorunlar problemler sikintilar konusulsun. Sonucta hepimizin derdi ayni oda TRABZONSPOR

MonteCristo
15.12.2011, 02:54
Biz burda kafelerde tezahürat yapıcaz neredeyse yerimizde zor duruyoruz. Ki gol olunca yapılıyor yapılmıyor da değil... Koca koca adamlar tuhaf tuhaf hareketler yapıyor zıplıyor bağrıyor sağıyla soluyla kavga ediyor. Ben o tribündeki sakinliği anlamakta zorlanıyorum. Sesimizin birazcık gideceğini bilsek biz burdan tezahürat yapıcaz o derece.

Salpazarli
15.12.2011, 03:19
Renkdaslar BMN´nin Hiyerarşi düzeni nasil acaba? Kim neyle yetkili?

Gurpas
15.12.2011, 08:55
kadınlara ayrılan bölümü 26.000 e çıkaralım

Faik Yılmaz
15.12.2011, 09:20
öncelikle çekirdek satışını yasaklamalıyız.....

Tekke
15.12.2011, 09:42
Hiçbir büyük takım yoktur ki evinde maç kaybederek bir yerlere gelsin, Trabzon deplasmanda kaybetmiyor??????????????

Evimizde kaybetmeyen bir takım olamadıkça, işimiz çoooooooooooooooook zor

maxim
15.12.2011, 10:43
Eskiden stadda ateşli ortam yok, hep bir ağızdan tezahürat yok diye eleştiri vardı hep.

Şimdi bu kadın ve çocuk çığlıkları çıktı bir de. Ben anlamış değilim bunun olayı nedir? Sadece kadın ve çocuklar mı bağırıyor yoksa o tarafta stad mikrofonları falan mı var?

SADECETRABZON61
15.12.2011, 12:35
Trabzonlu gencler denen Grup çok iyi destekliyor ama çok yanlş şeyler yapıyor beşiktaş atkısı gs atkısı trabzonu deplasman olmaktan cıkarttılar bu gruba karşılık diğer grupların birleşmesi ve ağırlığını hissettirmesi gerekiyor Trabzonlu gencler grubu başkanıda her kimse biran önce bu işi bırakmalı.

Mustafa 42
15.12.2011, 12:38
selam ikl önce kale direklerini degistirmek lazim bence direklerde bir hata var galiba bende artik geldi de gecdi bilene protesdo etmeli yada külübe yürüyüz yapilmali ne olacak halime yahu yada kendi aramizda yardim toplayaliminda bir golcu futbolcu alalimin golcumuz yok arkadaslar takim tamamen bitmis ayni bitkisel hayata dönmüs bunlar gercekden halimiz harap

SEDAT
15.12.2011, 12:41
* Şehirde iş istihadamları yaratmadıktan sonra insanların alayını siyasete mahkum bırakmaktan ötürü sonra Avni Aker taraftar profili düzelmez...

krdnz
15.12.2011, 15:48
Yönetim bu işe el atmadan düzelmez.

Grupları birleştirme şansın yoksa onları yöeteceksin o kadar.

Emirhan Makul
15.12.2011, 15:52
kadınlara ayrılan bölümü 26.000 e çıkaralım

Federasyonun bu uygulaması devam ederse 1-2 sene içinde karşı cinslerinin yaptığı gibi kadınlarında

İskefiyeli Melekler , Borçkalı Periler , Pembe Akçaabatlılar , Garilerin Fendi , Hatce Abla ve Argadaşları vs gibi bir çok grup kuracaklarını ve onlarında kapışacaklarını düşünüyorum , kanımızda var tribün düzelmez , uğraşmamak gerek işin ana merkezi yönetim uğraşmıyorsa kişiler hiç bir etki yapamaz tabi bu mantıklı kişiler yönetimde söz sahibi olmadıkça .

L.Burrows
15.12.2011, 16:03
8478945 tane taraftar grubunu azaltıp bir çatı altında toplanılırsa bence bu sorun ortadan kalkar.

cemkılıç
15.12.2011, 16:15
Bu tribünde gruplaşma olayı nedir?Herkes sonuçta Trabzonsporlu değilmi?Paylaşılamayan bir menfaat mi söz konusu?Trabzondaki arkadaşlar,biz gurbettekilere bu işleri anlatırsa en azından bizde bilelim sıkıntı nerde.
Nacizane görüş bildirmek,katkıda bulunmak istiyorum ama işin içyüzünü bilmeden havanda su dövmekte istemiyorum..

Şu milletin atkısını,formasını takma işi bayağı bi canımı sıktı mesela.Ayrıca tv den bakarken adeta kıpırdamadan duran maraton tribününü görmekte moralimizi bozuyor açıkçası.Birde trabzon olsun,istanbul olsun tezahürat konusunda bayağı bi gerideyiz diğerlerinden.Tamam 61. dk. şovu felan iyi güzelde,balon uçurmakta bir yere kadar..

FELD
15.12.2011, 16:20
bir sürü taraftar grubu olana kadar tek bi çatı altında toplanmalı..bu olusacak yeni grup klube baglı olmalı..bu sayede taraftarların neden oldugu saha olayları ve cezalar asgariye insin..kısacası teşkilatlanmalı..sadece trabzonspor un menfaati düşünülerek o gruba destek olunmalı..

L.Burrows
15.12.2011, 16:22
Mesele trabzon yada istanbul deği bence. Daha önceki yorumlardada bir arkadaş bahsetmişti. Özlemin getirdiği bir enerji var şu an istanbulda. 3-5 gün sonra özlem sona erince trabzondaki taraftar gibi olacaktır demişti. Bencede söylediklerinde tamamen haklı. Sorun benim ve birçoğumuz gördüğü kadarı ile birçok taraftar grubunun olmasıdır. Bazen maçlarda biri anyadan biri konyadan çalıyor. Kimi hiç bağırmıyor vs vs. Yani bütünleşme sağlanırsa sorun ortadan kalkacak.

Bundan 5-6 sene önce inönüde bjk-ts maçını bjk taraftarının arasında izlemek zorunda kalmıştım bilet bulamadıgımdan. İnanın kafam şişmişti ve marşları ezberlemiştim resmen.

Helvacı61
15.12.2011, 16:32
biz bu hafta istanbulu cehennem yapalım.. tek gündem maddemiz bu olmalı.... yoğnlaşmamız gereken tek nokta trabzonspor taraftarının istanbulda şampiyon takımıyla bütünleşip yapacağı şovdur. diğer konular boş işler.

Ogün'
15.12.2011, 16:39
herkes gruplar birleşsin diyo ama icraat yapamıyoruz malesef!

grigandalf1967
15.12.2011, 16:48
Maraton kombine olduğu sürece sorun çözülmez

Legolas77
15.12.2011, 16:49
herkes gruplar birleşsin diyo ama icraat yapamıyoruz malesef!

bende bu şekilde düşünüyorum
grubumuz olsn adı bizim efsanelerimizden esinlenerek koyulmuş bir grup adı ve sürekli aktif bir taraftar topluluğu olsn ama olmaz işte

grigandalf1967
15.12.2011, 16:49
90 lı yıllarda maraton ve çıgınlar hay anasını bide şimdiki tribünler bak

Ogün YAZICI
15.12.2011, 16:59
artık bir değil iki sorunumuz var...
-kapalı tribününü boydan boya ele geçiren bayanlar stad atmosferi için ciddi bir tehdit oluşturmaya başladılar.
-maratondaki soruna gelirsek kesinlikle gelecek seneden itibaren kombine olayından vazgeçilmeli ve maçlarda makul fiyatlara bilet satışı yapılmalı...

Erbay
15.12.2011, 17:00
O stadın üstü kapanmadıkça istenen atmosfer olmayacak.

Alihan Ertürk
15.12.2011, 17:00
2-3 seneye çözülecek tribün sorunu, cehennem geri gelecek...Ben inanıyorum, bekleyin. :)

Tolga Kurt
15.12.2011, 17:01
2-3 seneye çözülecek tribün sorunu, cehennem geri gelecek...Ben inanıyorum, bekleyin. :)

Hemde çok ateşli olacağız az kaldı.. (:

Ahmet Başkaya
15.12.2011, 17:05
Trabzon'da Genç 1967 liler , 1967 li ama kendini genç hissedenler , Çılgın Fırtına Uşağı gibi her önüne gelen grup kurduktan sonra bu devran böyle gider .

MonteCristo
15.12.2011, 17:27
Valla inşallah 2-3 sene sonra yeni stad yapılır da o vesileyle birşeyler değişir. 20 bin kişilik stadda 10 tane taraftar grubu var fıkra gibi...

MonteCristo
15.12.2011, 17:29
Trabzon'da Genç 1967 liler , 1967 li ama kendini genç hissedenler , Çılgın Fırtına Uşağı gibi her önüne gelen grup kurduktan sonra bu devran böyle gider .

Bütün taraftar grupları birleşsin adını da tek yumruk koysunlar =) =)

Ahmet Başkaya
15.12.2011, 17:31
Bütün taraftar grupları birleşsin adını da tek yumruk koysunlar =) =)

2 gün sonra Sağ Yumruğun İşaret Parmağı 1967 liler , Sol Yumruğun serçe parmağı Fırtınalar falan diye gruplara ayrılmazlarsa şerefsizim :)

Ali Yerlikaya
15.12.2011, 17:42
Avni Aker bu saatden sonra Cehenneme filan dönmez bosuna tartismaya gerek yok...

Akyazi en yakin zamanda hayata gecerse oraya yepyeni bir yapilandirmaya gidilmeli ve yönetim ön ayak olmali, Akyazi 40 bin kisilikmi, en az 30 bin kisilik bir grup olusturulmali geri kalan 10 bin isterse 100 grupdan olussun atmosferi cokda etkilemez ama tek bir grup stadi domine etmeli ayni Carsi gibi, stadin en az 75% ini domine etmeli tek bir grup...

Mustafa AYDIN
15.12.2011, 18:26
Cehennem gol geçen hanı oldu.
Avni Aker'i cehennem yerine çevirmenin tek yolu Tribünde birliği sağlamaktan geçer.Birliğin sağlanmasınında zor göründüğü bir ortamda hayali yapılan atmosferin oluşması çok zor.

Travelair
15.12.2011, 18:30
Vurdumu oturtan camia --> Vurdumu oturtan yönetim --> Vurdumu oturtan futbolcular --> Vurdumu oturtan taraftar

Cengiz
15.12.2011, 18:47
"Cehennemi Geri getirmek" :) ne zaman cehennem oldu ki :)

masteribo
15.12.2011, 18:50
taraftar gruplarin bir cati altinda bulusmasi bence cok zor hatta imkansiz gibi bisey cunku cok fazla grup var diyeceksiniz ki onde giden gruplar birlessin cogunluk saglansin o belki olabilir ama trabzonda oyle bisey ki yine herkes bir grup kurup stadin biyerine oturup sesi bozmaya calisacaktir
1 seneligine istanbula tasinsin diyenler bence bu dusunceden vazgecsin bu olmaz ve olmamali, takim kotu giderse istanbulda bile 10000den fazla taraftar gelmez

Salpazarli
15.12.2011, 18:55
Renkdaslar avni akerde belki 10-15 grup var bana sorarsaniz gruplar kalabilir. Önemli olan bir cati altinda Trabzonsporun menfaati cercevesinde ayni fikire sahip olmaktir. Bir renkdas Yönetim isin icine el atsin dedi. Bu güzel bir fikir trabzonspor yönetimi icinde taraftarlar birligi olarak bir kontenjan acilsa ve ordaki sorumlu kisilerin tüm taraftar gruplarini bir cati altinda birlestirmek icin vakit harcasa bu olur. Sonucta Trabzonspordan Yetkili bir insanin bunu yapmasi ciddiyeti arttirir. Bu forumun yöneticisi kimdir?

Barış Bağcıoğlu
15.12.2011, 21:04
Grup birleşmeleri tamamda bu maratonda grup olmadığı sürece ve o üst kapanmadığı sürece o staddan ses falan çıkmaz ayrıca maratonda kombineye hayır kampanyası başlatmak lazım beşiktaş maçını maratonda izledim ve kavga eytmek zorunda kaldım 1200 km yol kat etmişim takım mağlup adam arkada oturmuş bana laf atıyor bende daldım sağolsun burçak felan vardı kurtadı beni durum bundan ibaret yanii

belediye ve valiliğe kombine verilmesin

KAMPANYA BURADAN SÖYLÜYORUM
MAROTONDA KOMBİNEYE HAYIR. VERİLECEKSE GRUPLARA VERİLMELİ

Ilelioglu
15.12.2011, 21:08
- Top rakipteyken bir iki Futbolcuyu degil bütün Futbolculari islikla!

- Hakemin bizim aleyhimize verdigi ama dogru ama yanlis tüm kararlari islikla protesto et!

- Rakip takimin Formalarini giyme!

vs...

..

inadına_Trabzon
15.12.2011, 21:22
Kombineleri iptal edeceksin .

fiyatları düşüreceksin.

Bu şekilde stad tıklım tıklım olur ve gelenlerde sıraya girmek zorunda olur, bunu göze alanlarda Trabzonspor u çok sevenler olur. coşkulu taraftar olur.

Kombineye hayır !!!

Rahmi Akkurt
15.12.2011, 22:02
Kafa değişmedikçe hiçbir şey değişmez.Herkes kendi otoritesini kurma çabasına düşerse böyle kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bu da değişmez kanımca,zor.

bordo61
15.12.2011, 22:04
Takımın ruhla oynaması yeterli

leavemealone
15.12.2011, 22:12
Yanlis düsünüyorolabilirim ama Trabzondaki genc nüfusun cok olmadigini düsünüyorum.

Ayrica taraftar gruplarinin birlesmeyecegini bildigimden, ki cok yazik bir sey, burdan türm gruplara sesleniyorum:

En azindan yan illere (Giresun, Gümüshane, Rize, vs) bir el atsinlar.
Oralari basi bos birakmasinlar.

memozcan
15.12.2011, 22:17
avni akeri bir iyakarsa cehennem olur o zaman:) doğrusunu söylemek gerekirse zokoraya 3 maç vereceğine a.aker 3 maç kapansa daha faydalı olurdu..