PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetim Uyuma Hakkımıza Sahip Çık - Bu Başlıkta Harekete Geçiyoruz

Salpazarli
13.12.2011, 13:30
Saygi deger renkdaslarim, hemserilerim, takimdaslarim,

biliyorsunuz hersey 2010-2011 Sezonunda kacirdigimiz Sampiyonlukla basladi. Kilpayi kacirdigimiz sampiyonlugun üzüntüsünü, acisini ve hayal kirikligini yasadik hepbirlikte. Ayni zamanda Sampiyonlugun bizim hakkimiz oldugunu savunduk. Gerek hakem hatalari, gerek bize kesilen cezalarla yolumuza tas koymalar gerekse satilmis anadolu takimlarinin nedense fenerbahce macinda rakibine 3 puani gümüs tepside sunup, bize karsi 3 puan aslanin agzindaymis gibi savasmasi veya baska bir ülkenin takimina karsi oynuyorlarmis gibi kendini ispatlama cabasi, bizleri ortada anormal seyler oldugunun inancini güclendirmisti.

Gel zaman git zaman yönetimin transfer politikasini elestirirken, aramizda yapilan transferler hakkinda tartisirken 3 Temmuz geldi catti. O gün bir bayram söleni olusuverdi bmn forumunda. Yukarida belirttigim inancimizi dahada güclendiren hatta bugüne göre kesin kilan olaylar delillerle ispatlarla gün yüzüne cikinca bütün renkdaslarimin kanaati ayniydi. "7. Kupa müzemize gelecek !"

Ama herzamanki gibi istanbul medyasina bagli basin mensuplari ve Fenerbahce taraftarini temsil eden yöneticiler ayni görüste degildi. Onlara göre ortada suc yoktu ve eger bir suc var ise Savciya, Emniyete, Adalete, Hukuka ve Trabzonspora aitti. Bu yasanan sürec Senol Hocamizin "Suç yokken suçlu arayanlar, suç varken suçlu bulamıyorlar" sözünün altini siddetle cizer niteligindeydi.

Bagli oldugumuz Türkiye Futbol Federasyonu, Mehmet ali aydinlar ve saz arkadaslarinin yandas Politika sürdürmesiyle birlikte yillarca Trabzonspora karsi olan Federasyon artik bizim icin Fenerbahce Futbol Federasyonu oldu. MAA´nin henüz ilk aciklamasindan dolayi biz Trabzonspor taraftari onada yanli kararlarinin ve pisligi örtme cabasindan dolayi sikeci damgasini vurduk. Bu yaptigimizi ön yargi olarak görenler vardi ama ne kadar hakli oldugumuzu yine sonrasinda yasanan sürec esnasinda yapilan aciklamalarda, verilen kararlarda ve sonunda MAA´ya ait ses kayitlarinda gördük. Birden herkez fenerli olmaya basladi. Bizleri Temsil etmesi icin oy vererek cikardigimiz milletvekilleri bile bizi degil haksizligi temsil etmeye basladi.

Henüz sürecin baslarinda ali koc, "bize sikeci diye tezahürat yaparlar", diye PFDK´nin disiplin talimatinda bunun önüne gecmek icin degisiklik yaptirinca aslinda Mecliste Fenerbahceyi kurtaracak Sike yasasinin degisikligine pek sasirmamak lazim. Olan biten hersey birsekilde kilifina uyduruluyor.

Peki bu bütün yasanan sürecte bizim Yöneticiler ne yapti? Kendi kendime bu soruyu sordugumda icimin ne kadar sizladigini anlatmaya kalksam kelimelerim yetersiz kalir. Fenerbahcenin sucsuzlugunu savundugu kadar maalesef Yönetimimiz hakkimizi savunmadi. Aylardir bizi rahatlatacak kafamizdaki soru isaretlerini kaldiracak birtek aciklama yapmaktan kacti ve sürekli hukuka güvendiklerinin altini cizdi. Belkide bu yüzden hakli oldugumuz icin ve nasil olsa er yada gec hakkimiza hukukun gücüyle ulasacagimiza güvendikleri icin aciklama yapma geregi duymamislardir.
Ama maalesef güvenle birsey olmuyor. Herkez suskunlugumuzu firsat bilip istedigi gibi calip oynarken, sagda solda atip tutarken, istedigi gibi yazip cizerken bizim taraftar olarak bu futbol takiminin asil sahibi olarak icimiz kan agliyor. Artik öyle bir duruma gelindiki Kulüpler Birligi küstahca küme düsmenin kalkmasini gecen sezonun oynanmamis kabul edilmesini istiyor.

Peki yönetimimizin güvendigi adalet? Mahkeme sadece kisiler hakkinda karar verir ve kisilere gereken cezayi verebilir ama kulüplere sahis olmadigindan kurum oldugundan ceza kesemez ! O cezayi ancak Federasyona bagli kurumlar kesebilir. Federasyonun ne kadar taraf oldugunu cok iyi biliyoruz. Gerek sürecte yasananlar gerek fenerbahceye kesilmeyen ama bize kesilen cezalar, gerek Fenerbahcenin Federasyon hakkinda atip tutarak hakaret ederek ceza almayip bizlerin belirttigi fikrinden dolayi hak mahrumiyeti ceza almalar.

Renkdaslar bugüne kadar bunca haksizligi yapan federasyona tepki göstermedik sesimizi duyurmadik istedikleri gibi at kosturdular ve fenerbahcenin cikari icin hertülü pisligi yaptilar. Ya gercekten gecen sezonu oynanmamis kabul ederlerse küme düsürmeyi uefayi karsisina alarak kaldirirlarsa? Hadi küme düsürmeyi kaldirmadilar diyelim ya gecen sezonu oynanmamis kabul edip bize hakkimizi vermezlerse? Yazik degilmi bize?

O yüzden bu güne kadar sustuk sabir ettik ama bundan sonra sesimizi cikarmanin vakti gelmistir. Ilk etapta yönetime karsi protestomuzu dile getirip hakkimizi savunmalarini israrla istememiz gerekiyor. Ondan sonraki sürecte ise federasyona karsi protesto girisiminde bulunmamiz lazim. Simdi hareket zamani...

Benle ayni görüste olan kac kisiyiz arkadaslar? Lütfen bu baslik altinda yapabileceklerimizin fikirlerini tartisalim ve ciddi sekilde bir organizasyon yapalim.

YÖNETIM UYUMA HAKKIMIZA SAHIP CIK !!!

Sevgi ve saygilarimla

Erdal DİLEK
13.12.2011, 15:38
ilk önce kulube gidilsin. . .

Napoli
13.12.2011, 16:34
Goz gore gore hakkımızz calınıyor... hersey ortada sıke ses kaydı vıdeo daha neyı beklıyor yonetım anlamıs degılım.Cıkın konusun Televızyonlarda.

Kara Mert61
13.12.2011, 16:37
Hepimizin beklediği birşey ama yapacak gibi durmuyorlar.

TSezgin61
13.12.2011, 16:49
protestonun babasini hakedenleri unutmayalim...

Trabzonlu milletvekilleri, bakan, MAY vs...

bach72
13.12.2011, 16:59
Galatasaray yöneticisi Adnan Öztürk'ü örnek alsın bizim yöneticiler.Dik duruş nasıl sergilenir,nasıl konuşulur adamı izlesinler belki bir şey kapar bizimkiler.

dartie
13.12.2011, 17:17
Yazık vallahi şu yönetimden duyacağıma diğer takımların NET TAVIRLARINI okuyoruz medyadan..

Helvacı61
13.12.2011, 17:18
Galatasaray yöneticisi Adnan Öztürk'ü örnek alsın bizim yöneticiler.Dik duruş nasıl sergilenir,nasıl konuşulur adamı izlesinler belki bir şey kapar bizimkiler.
adnan öztürkü dinledim söylemleri kulağa hoş geliyor. ancak bahsettiği gs duruşu şikenin teşviğin babası kendilerini çok temiz lanse etmesi söylemlerininde aslında çok boş olduğunu gösteriyor. bahsettiği gs duruşu avrupa da bile şike yapmış.

Badaloğlu
13.12.2011, 17:23
adnan öztürkü dinledim söylemleri kulağa hoş geliyor. ancak bahsettiği gs duruşu şikenin teşviğin babası kendilerini çok temiz lanse etmesi söylemlerininde aslında çok boş olduğunu gösteriyor. bahsettiği gs duruşu avrupa da bile şike yapmış.

Ziya şengül'de bunu bildiği için akşam Adnan Öztürk'e resmen ''seninde benden farkın yok'' dedi. Sonrada ''affınıza sığınarak'' diye bir daha kibar ve katmerli bir şekilde sokuşturdu lafını:D

Galatasaray'ın duruşu tamamen geçen sene küme düşüp düşmemekle ilgiliydi. Yoksa adamlar zirve yarışında olsaydılar şikenin, teşviğin ağababasını onlar yapardı.

bach72
13.12.2011, 17:39
Ziya şengül'de bunu bildiği için akşam Adnan Öztürk'e resmen ''seninde benden farkın yok'' dedi. Sonrada ''affınıza sığınarak'' diye bir daha kibar ve katmerli bir şekilde sokuşturdu lafını:D

Galatasaray'ın duruşu tamamen geçen sene küme düşüp düşmemekle ilgiliydi. Yoksa adamlar zirve yarışında olsaydılar şikenin, teşviğin ağababasını onlar yapardı.
Galatasay'ın duruşu nedir,ne değildir beni ilgilendirmiyor.Sadri Şener kameralara"ben Jaja'yı nasıl döveyim adam iri,iki metre kih,kih,kih" diye esprikcikler yaparken Adnan Öztürk dün gece çatır çatır konuşuyordu.

Salpazarli
13.12.2011, 18:00
bu protestolardan herkez bütün hak edenler nasibini alsin istiyorum...
ama önce kendi yönetimimizden baslamamiz gerekiyor...sonucta maa´yi protesto etsek desekki hakkimizi istiyoruz adam diyecekki ben verirdim ama sizin yönetimin bir talebi olmadiki...o zaman oturur kaliriz iste :) o yüzden öncelikle yönetimimizi uyandirmamiz lazim !

HIRCINBEY
13.12.2011, 18:36
Yazık vallahi şu yönetimden duyacağıma diğer takımların NET TAVIRLARINI okuyoruz medyadan..
Halbuki tüm bu yaşananlardan sonra, ilk tepki vermesi gereken takım biz olmamız gerekirken. Yazıklar olsun bu yönetime. Bunların bir şey yapacağı yok çıkıpta akıllı uslu adam gibi ne istediğimizi, kaygılarımızı, suçsuz olduğumuzu, hakkımızı istediğimizi net bir şekilde ifade edecek bir yöneticimiz yok masesef.

İş gene taraftara düştü organize bir şekilde harekete geçme vakti çoktan geçiyor. Organize işlerine bakan arkadaşların harekete geçmelerini bekliyoruz

HIRCINBEY
13.12.2011, 18:39

Haklısın ama sonuçta geçen yıl bu işlerin içerisinde olmadıklarından konuşuyorlar.
Eee Peki biz içerisindemiyiz. Madem değiliz biz niye konuşmuyoruz çatı çatır ?
Sorun burda işte !

Gamze_TS
13.12.2011, 18:46
Ertelenen yuruyus yapilmali acilen! Es zamanli olarak Trabzon, İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Ordu, Giresun.... tum yurtta!

MuratJ
13.12.2011, 19:13
Yönetim Mayıs ayından beri Trabzonspor'u sahipsiz bırakmıştır ve Trabzonspor'u ezik yapmıştır. Trabzonspor'a ihanet ettiler hala da ediyorlar. Trabzonspor'un Sadri Şener ve ekibinden bi an önce kurtulması gerekiyor. Kurtulamazsak hakkımız olan geçen sene ki şampiyonluğuda alamayacağız.

BİR KERE ONURLU OLUN VE İSTİFA EDİN!

OKANIZM
13.12.2011, 19:19
başkanımız bugün tahliye kararlarına sevindim dedi!

Salpazarli
13.12.2011, 19:24
Maalesef ben dahil 13 kisi disinda kimse raabet göstermiyor bu konuya...herkez sikayetci ama kimse faaliyet girisimi icin bu basliga ugramiyor...herkes sike sorusturmasina takilmis.

Renkdaslarimizi bu konuya yönlendirelim...

hodlu
13.12.2011, 19:28
Ben bu yönetimden tek şey istiyorum; istifa edip gitsinler.Bu konuda artık dayanamıyorum.Sadri Şener'i de Trabzonsporlu olarak görmüyorum...

MuratJ
13.12.2011, 19:32
Ben bu yönetimden tek şey istiyorum; istifa edip gitsinler.Bu konuda artık dayanamıyorum.Sadri Şener'i de Trabzonsporlu olarak görmüyorum...
Kesinlikle bende görmüyorum. Ticari bir araç onun için Trabzonspor fazlası değil. Kendisinde böyle heyecanlı, tutkulu bir Trabzonsporluluk kesinlikle yok.

fteotdgs
13.12.2011, 20:59
Belli ki gobekleri bagli, korktuklari, aciklayamadiklari seyler var. Kendilerinden dogan bir durum olmasa bile su konumda Trabzonspor'un haklarini koruyamadiklari gayet bariz oldugundan coktan istifa etmeleri gerekirdi ama Turkiye'de "istifa" mevhumu ciddiye alinan bir sey degil ne yazik ki. Bir de belirtmeden duramayacagim, baskanin en dayanamadigim cumlesi (sik sik tekrarliyor bunu demeclerinde) "Artik bu islerden cok yoruldugu". Yoruldu isen istifa et baskan. Yoruldum diye bir bahane olamaz o koltukta. Yorulduysan istifa edersin. Bu kadar basit.

kayseriliyiz
13.12.2011, 21:05
dedik SL maçi var olmaz dediniz simdi ne kaldi
hadi uyumayin yönetim istifa istifa istifa
yoksa senol hocadan da olucaz
daha ne bekliyoruz maçlarda bagirmak için
hakkimizi aramayan kurtarici yasaya imza atan bizim baskan
bu sikeyi yapanlar kadar suçludur

oflukaan
13.12.2011, 21:11
bu düşünceyi savunsalar biz her turlu hakkımızı ararız
KÜME DÜŞME KALDIRILMASIN !!!!!!!!!!!! BİZ KİME DÜŞSEK BİLE İMZA ATMASINLAR. SABRIMIZI TAŞIRMASINLAR

kayseriliyiz
13.12.2011, 21:28
Yönetim Mayıs ayından beri Trabzonspor'u sahipsiz bırakmıştır ve Trabzonspor'u ezik yapmıştır. Trabzonspor'a ihanet ettiler hala da ediyorlar. Trabzonspor'un Sadri Şener ve ekibinden bi an önce kurtulması gerekiyor. Kurtulamazsak hakkımız olan geçen sene ki şampiyonluğuda alamayacağız.

BİR KERE ONURLU OLUN VE İSTİFA EDİN!

Simdi zaten geçen sezonu oynanmamis yaymayi düsünüyorlar
oh ne güzel memleket oynayalim 82 puan toplayalim
serefsiz fb yüzünden haketmeyenler bank asyada olsun
sen takiminin yarisini kaybet
kimse sesini çikarmasin
benim trabzonspor'u sevmem ona baglanmam olman
baskaldirisidir haksizliga
bu renklerin degerleri vardir asaleti vardir
bu yönetim bunlari korumaktan aciz
siyasi bir araç olarak kullanilmak istemiyorum artik

Sefaenes
13.12.2011, 21:31
sahip cikamiyorsa koltukdan gitsinlar ama asla 58 imza atmasinlar

seçuk
13.12.2011, 21:36
İlk defa keşke İSTANBULDA yaşasam diyorum. Her turlu isyan,yuruyuş,protestoya en onde giderdim valla. Umarım ses getirecek bir yuruyuş yapabilirsinizz ..

orhan42
13.12.2011, 22:26
"Kupamızı Vermezlerse Bizi Küme Düşürsünler" sloganını daha net ve yüksek sesle dile getirelim..

MahmutHSO
13.12.2011, 22:33
Şike olaylarının ilk zamanlarında burada " ya kupa, ya küme " dıyorduk .Şimdi tam zamanı sanırım bu sloganın .

ErtuGrul
13.12.2011, 22:52
Baskan simdi Bodrum'da sicak sarabini yudumlasin, bi ara gelir biraz espiri yapar...biz burda sinir krizleri gecirelim, artik ruyalarima kadar girmeye basladi bu olaylar...

MuratJ
13.12.2011, 23:00
Sadri'nin umrundamı Trabzonspor keyfine bakıyor şimdi Bodrum'da.

61kralfatih
14.12.2011, 00:19
Başta yönetim Ve Şikeyi Serbest Hale getirip Şuçluların Şucsuz gibi Dışarı Çıkıp Yasaklarının KALkması Asıl şuçlu bizmişiz gibi hala yasaka olmamaız YÖnetimin suskunluğu ve ligin kirliliği oldukça UZUN bi süre maçlara ve Başkan gidesiye kadarda maçları izlememe kararı aldım kimine göre yanlış ama bana göre doğru haklıyken haksız duruma düşüren başkandır

61kralfatih
14.12.2011, 00:23
Trabzondaki Taraftarla bi gönderme yapamıyomu tribünden engine bile gönderme yapamadılar

Salpazarli
14.12.2011, 00:49
Şike olaylarının ilk zamanlarında burada " ya kupa, ya küme " dıyorduk .Şimdi tam zamanı sanırım bu sloganın .

Bu durumda federasyon bizi kümeye yollar kupayi vermez...tam istedikleri sekilde bir slogan olur bu...

Renkdaslar nasil bir portesto yürüyüsü yapalim? Hangi gün olsun? Hafta icinemi denk gelsin haftasonunami? Ilk yarinin bitmesinimi bekleyim???

Bekir
14.12.2011, 00:50
Allah aşkına Trabzonspor kulübünden ellerini çekin,nereye giderseniz gidin ama Trabzonspor'dan uzak olun.

Salpazarli
14.12.2011, 00:53
Ertelenen yuruyus yapilmali acilen! Es zamanli olarak Trabzon, İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Ordu, Giresun.... tum yurtta!

Gamze Abla bu protesto yürüyüsünü nasil zamanlandiralim? Ilk yarinin bitiminimi bekleyelim? Haftasonunami denk getirelim?

TSezgin61
14.12.2011, 11:38
haydi ozaman neyi bekliyoruz...

maillerle baslayalim bari. tff, yönetime, uefaya...

Emre GÜRDAL
14.12.2011, 11:47
benim çok tuhafıma gidiyo zaten trabzon'da insanlar nedne protesto etmez maçta anlamadım ki...

kacandan
14.12.2011, 13:15
ooofff.çıldırıyorum.
evet birşey yapmalı.ama gerçekten büyük ses getirmeli.hükümet bile dikkate almalı.uefa bile duymalı.

arifberkay
14.12.2011, 13:18
Yürüyüş organize edilmeli hafta sonu ve eşzamanlı

Emre EFENDİOGLU
15.12.2011, 22:29
Aklıma güzel bir fikir geldi de bunu uygulayacak cesaret kimsede yoktur sanırım.

Çıkacaksın Fener maçına, tüm futbolcuların altında siyah t-shirtler olacak. Hatta üstlerinde "We want justice - Adalet İstiyoruz" yazılı olcak.
Hakem başlangıç düdüğünü çalacak.
Bizimkiler üstlerindeki formaları çıkarıp, yürüyerek istiflerini bozmadan aynen soyunma odasına.

Kim ne kadar ceza verebilir? Bunu yaparsan tüm dünyada herkesin gözü buraya çevirilir.

Uzay Kaplan
15.12.2011, 22:34
En güzel yürüyüs ve protesto fb macinda stadin etrafinda 30 bin kisi toplanip takima destek olmaktir

seçuk
15.12.2011, 22:37

Ya kupa ya kume.

Uğur Demircioğlu
En güzel yürüyüs ve protesto fb macinda stadin etrafinda 30 bin kisi toplanip takima destek olmaktir

Aynen katılıyorum...:alkış::alkış::alkış:

hodlu
Galatasaray takımının gizli yöneticisi olmuş bu başkan, o koltuktan gitmedikçe yapacağımız hiçbir eylem sonuca ulaşmaz.Önce sadri bey istifa edecek.Bu işler o kadar kolay değil....

inadina61_08
15.12.2011, 22:39
Bence maçlarda protesto tff için olmalı aksi halde oyuncular etkilenir, Yönetim nasıl bu kadar sesszi kalıyor bence Sadri Şeneri tehdit edenler var konuşursa falan diye, başka şeylerde olabilir ama kesinlikle kulüp zararlı çıkacağı için şmdilik sessiz, ikinci konu artık sahne bizim ben samsundayım bir organizasyon her zaman katılırım ki orada ki bir gurup bizi sevmez olaylar falan çıkar ama orada olurum

Heryere yazacağımmmmm; Yarın Divan kurulu toplantısı var, oraya gidip BAşkanım korkma Suçsuz olduğunu biliyoruz her ne pahasına olursa olsun SUSMA güvenini vermeliyiz bizim derdimiz neydi "YA KUPA YA KÜME" bizede bu yakışır bizde ortası olmaz diğerleri gibi ortacı değiliz karakterimiz buna uymaz....

seçuk
15.12.2011, 22:39

olimpiyata gidiyosunuz her macta bu sefer de kadıkoye gidin işte. Ah ulan ben istanbulda olacaktım ki ..

inadina61_08
15.12.2011, 22:44
olimpiyata gidiyosunuz her macta bu sefer de kadıkoye gidin işte. Ah ulan ben istanbulda olacaktım ki ..

bu iş Ankarada daha mantıklı olur meclise yakın bir yerde, bizim derdimiz fener değilki cehenneme kadar yolları var onların bizim derdimiz en azında benim ADALET...KUPA...TARAFSIZLIĞI olmayan TFF bunun içinde Spor BAkanı değilmidir Adres...

muti
15.12.2011, 22:45
kadıköye yürüyelim gelmeyen ne olsun

Uğur Demircioğlu
15.12.2011, 22:48
bu iş Ankarada daha mantıklı olur meclise yakın bir yerde, bizim derdimiz fener değilki cehenneme kadar yolları var onların bizim derdimiz en azında benim ADALET...KUPA...TARAFSIZLIĞI olmayan TFF bunun içinde Spor BAkanı değilmidir Adres...

federasyonla fenerasyon arasında bir fark göremiyorum.Zaten olayların bu noktaya gelmesinde federasyondakilerin şibahçelilerin şakşakçılığını yapmasından kaynaklanıyor olduğu aşikar.Saraçoğlunda yapılacak bir gövde gösterisi dünya spor basınında büyük ses getireceğine inanıyorum.Bu da Uefanın tff üzerindeki dayatmalarını artıracaktır.tff köşeye sıkışacaktır.Ama biz sustukça bunlar daha çok üstümüze gelmeye devam edecekler.

seçuk
15.12.2011, 23:06

Hocam kadıkoye yurumek acayipmesaj olur dusunsene orda binler Bize Heryer Trabzon diyor. Bu soz tam olarak karsılıgını orda bulabilir. Cok ses getirir ama sayı cok onemli.

.....
15.12.2011, 23:08
Yönetim ömrü hayatında bir işe yara çık konuş artık hakkımızı savun.

Burhan Açıkgöz
15.12.2011, 23:49
sahip cikamiyorsa koltukdan gitsinlar ama asla 58 imza atmasinlar

İmza atarlarsa şaşmam.
Antrenörü mecnuna selam çakar, biri tahliyelere sevinir, kanun için imza atarlar, attıkları imzanın üstün okumazlar.

58 e de imza atarlar ondan sonra biz o niyetle atmadık derler.

Salpazarli
19.12.2011, 21:22
Selam Renkdaslar Yine ben,

acaba bu basligin ismini degistirme imkanim varmi?

Degisikligin sebebi su. Yönetim bildiginiz kadariyla son günlere kadar hep sustu ve sesini cikarmadi. Ondan dolayi hakli sekilde Yönetime yönelik protestomuz olmus oldu o yüzden bu basligi acma geregi duymustum.
Yönetimin son günlerde gösterdigi protesto performansindan dolayi yönetimi kutluyorum. Simdi Yönetimin arkasinda durma vaktidir diye düsünüyorum ve o yüzden basligin isminin degismesini talep ediyorum.

Renkdaslar Yönetim bize sinyali verdi artik bizimde birseyler yapmamiz lazim ama yönetime karsi degil hepbirlikte tffye karsi...

bitirim
19.12.2011, 22:06
bu konuyu canlı tutup bir an evvel ne yapacağımıza karar verip harekete geçelim