PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 16. Hafta | Fenerbahçe 1 - 0 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18]

arifberkay
19.12.2011, 10:45
Çıkalım Taksime şöyle binlerce kişi hakkımızı şampiyonluğpumuz haykıra haykıra isteyelim çok zor bunu yapmak?

CesurHamsi
19.12.2011, 10:45
Serkan Balci derhal bu takimdan gonderilmeli

Armağan Dere
19.12.2011, 10:46
şampiyonlar liginden gelen para + jaja + digitürk + federasyon + iddaadan gelen paranın kaç USD olduğunu bilen var mı?

yaklaşık 50 milyon usd den bahsediyoruz....

ve yapılan transferler...
kendi takımından kovulan, ahı gitmiş vahı kalmış, aklı istanbulda cebi trabzonda volkan şen ki kendisi ts tarihinin en pahalı yerli futbolcusudur, oynasa da oynamasa da her sene 700 bin euro garanti parayı cebe indirir...
bırakın koşmayı yürüyemeyen 150 kiloluk pehlivan henriqe...
halı saha topçusu çıtkırıldım gençkızımız adrian..

bu üçünün maliyeti bize yaklaşık 20 milyon USD....

şimdi konuşulması gereken konu trabzonsporun forma deseni değildir, fb maçından sonra hangi şarkının çalındığı değildir, hakem hataları değildir....

konu trabzonspor kaynaklarının nasıl yağmalandığıdır.. bordo mavi formayı bu kadar vasat topçulara kimin hangü cüretle giydirdiğidir...

hedef saptırmak isteyenlere bu konuyu hatırlatmanızı öneririm..
saygı ile..

Sayın Pont,
Bunlar ayrıca konuşulacak..
Bunların hesabını verecek..
Dün akşam taraftarın gözünü iyi boyadı başkan
Ki bu zamana kadar 50 defa konuşmalıydı..
O da ayrı bir hata..

Oruç
Ulan her sene Kadıköy'de doğranıyoruz. Olur mu böyle şey ? Geçen sene BG, bu sene CÇ.

Eşit şartlarda oynamıyoruz bunlarla hiç bir zaman.

tarsus
aykutun dediği oldu!!!!! geçen seneyi tescil ettiler.!!!!!!!!!!
dün tescillenen tek bir gerçek vardı o da 53bin şikecinin TRAVESTİ olduğudur.bunuda lig tv denh izleyen herkes gördü.ispatlı şahitli.nasılmı? gol sonrası şikecilerin tirübin soytarısı golumüzü atan mehmettttttttt diye bağırınca 53bin şikleci nasıl yanıt verdi ''TOPUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ''
evet hepiniz topsunuz,başkanınızdan malzemecisine taraftarınızdan basınınıza alayınız topppppp

socrates
19.12.2011, 10:48
uğur önver diye hatırlıyorum abi,yanlış değildir umarım:)

evet, baktım resmine o, saol ;)

kendisine bi kaç güzel söz söliyim ben şimdi twitterdan :cool:

Oruç
19.12.2011, 10:48
Bunun gibi takımların bu ligden defolup gitmeleri lazım. Amatöre kadar yolları var. Şampiyonluğu aldığımız zaman göreceğim ben bunların yüzünü.

MaHMuT_61
19.12.2011, 10:49
dün tescillenen tek bir gerçek vardı o da 53bin şikecinin TRAVESTİ olduğudur.bunuda lig tv denh izleyen herkes gördü.ispatlı şahitli.nasılmı? gol sonrası şikecilerin tirübin soytarısı golumüzü atan mehmettttttttt diye bağırınca 53bin şikleci nasıl yanıt verdi ''TOPUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ''
evet hepiniz topsunuz,başkanınızdan malzemecisine taraftarınızdan basınınıza alayınız topppppp

Ellerin dert görmesin :) güldürdün bizi

yigits
19.12.2011, 10:53
Bir de bazı konularda örnek almamız gerekiyor Fenerbahçe'yi.Mesela en basitinden maç başlamasına 1 saat kala statta müzik sesi açılmıyor bu esnada taraftar oyuncuları çağırıyor,takımı gaza getiriyor tezahüratlarla.Bizde de oyuncular maça ısınırken Hakan Peker'den şarkı çalıyor gerçekten saçma :)

özçelik61
şampiyonlar liginden gelen para + jaja + digitürk + federasyon + iddaadan gelen paranın kaç USD olduğunu bilen var mı?

yaklaşık 50 milyon usd den bahsediyoruz....

ve yapılan transferler...
kendi takımından kovulan, ahı gitmiş vahı kalmış, aklı istanbulda cebi trabzonda volkan şen ki kendisi ts tarihinin en pahalı yerli futbolcusudur, oynasa da oynamasa da her sene 700 bin euro garanti parayı cebe indirir...
bırakın koşmayı yürüyemeyen 150 kiloluk pehlivan henriqe...
halı saha topçusu çıtkırıldım gençkızımız adrian..

bu üçünün maliyeti bize yaklaşık 20 milyon USD....

şimdi konuşulması gereken konu trabzonsporun forma deseni değildir, fb maçından sonra hangi şarkının çalındığı değildir, hakem hataları değildir....

konu trabzonspor kaynaklarının nasıl yağmalandığıdır.. bordo mavi formayı bu kadar vasat topçulara kimin hangü cüretle giydirdiğidir...

hedef saptırmak isteyenlere bu konuyu hatırlatmanızı öneririm..
saygı ile..

bence de tartışılması gereken 1. konu harcanan paraların nasıl kimin isteği ile hangi transferlere harcandığıdır...şenol hoca bu işin neresinde takım bukadar yerli kan kaybetmişken orta sınıf yabancılara bu kadar para niye verilmiştir ?...

SEDAT
Serkan Balci derhal bu takimdan gonderilmeli

* Bende bu takımda sürekli her mevzunun sonunda Serkan Balcı'ya geldiğini anlamıyorum , 11 tane Serkan olsa bu takımda sırf mücadele ederek kazanırız maçları...

Bdeniz_61
19.12.2011, 11:05
Hakem maça etki etmiştir tamam.Fenerli oyuncularda çok ahım şahım top oynamadılar ona da tamam.Ama adamlar bu maça kafa olarak hazırdılar.Taraftarlarının hissettiklerini sahaya yansıttılar,mücadele ettiler.Bizimkilerse sıradan bir maçmış gibi oynadılar.Taraftarlarını hissettiklerini sahaya yansıtmadılar.

Ben artık şuna kanaat getirdim.Sözleşmelerde garanti para olayını kaldırmalılar.Bütün oyunculara maç başı + performansa dayalı sözleşme yapılmalı.Çoğu peşin parayı alıyorlar yatıyorlar.Üç kuruşuk adamalr milyonları saçarsak, böyle bizler için önemli maçı hiçbir şey yapmadan kaybederiz.Ondan sonra hakeme sallarız.

Ertuğrul ATALAY
19.12.2011, 11:10
Futbolcular yönetim ve teknik ekip tartışmaları için devre arasını beklemekl en doğrusu...

bugünün tek konusu camiamıza yapılan komploya karşı tek yumruk olabilmektir...........

ftunsal
19.12.2011, 11:12
dün ortasahada topa basacak adam kalmamasına rağmen hücumda hakim olduğumuz dönemler oldu.burak hariç her futbolcumuz maçı sahipilendi.verebileceğinden fazlasını vermek istedi.sorumluluk aldı. burda burak için bir şey söylemek istiyorum.bu takıma geldiğinde kimse onun oynamasını istemiyordu.hoca inatla oynattı.burak kazandı,hoca haklı çıktı,takımımızda kazndı.

ama o dönemde defalarca yazdım burak söke söke formasını alıyor diye..şimdi burak dünkü maçı izlemeli. yanındaki halil ileri geri koşmaktan,mücadele etmekten canı çıkmışken sen topa vurmaktan ,pres yapmaktan acizsin.
halil bundesliga dan gazoz ligine düşmüş ama birşeyler yapmak birşeyler vermek istiyor.senin yaşın genç önün açık sen yapmak istiyorsun

Punisher-61
19.12.2011, 11:19
Su an trt3 izliyorum unutulmaz 20 hakem hatalarini gösteriyorlar..
Su an 3 tane gösterdiler 3ünde hatalar fener lehine...tesadüf mü??

Samet GÜVEN
19.12.2011, 11:27
* Bende bu takımda sürekli her mevzunun sonunda Serkan Balcı'ya geldiğini anlamıyorum , 11 tane Serkan olsa bu takımda sırf mücadele ederek kazanırız maçları...

o da, Umut gibi gittiğinde mücadelesinin kıymeti anlaşılacak olanlardan maalesef...

Barış Burak
19.12.2011, 11:27
Ceza da almış:) Verenden Allah razı olsun:)

Ama tebrik te ediyorum Sağanak rumuzlu fb li vatandaşı,küfür etmeden forunma giriş yapan bir fb liydi.

ama keşke kamufle olmaya çalışmadan önce,biraz şike başlığını okusaydı...

Trabzonspor 61
19.12.2011, 11:28
Aziz Yıldırım denen şeref yoksunu içeride inşallah geberirsin tez zamanda! Bu hakem katliamlarının tek sorumlusu içerideki emek hırsızı Aziz'dir!

Trabzonspor 61
19.12.2011, 11:29
Aziz denen şikeci emek hırsızı içeride geberirse kim üzülür? Kim cenaze namazına gider bu herifin? Sorarım sizlere..!

bingolts
19.12.2011, 11:29
Oynadığı Takım Dakika Gol Tipi Maç Maç Organizasyonu Tarih
TRABZONSPOR A.Ş. 61 F - Ayak TRABZONSPOR A.Ş.-ANKARASPOR A.Ş. A2 Ligi Kademe 16.12.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 79 F - Ayak TRABZONSPOR A.Ş.-ANKARASPOR A.Ş. A2 Ligi Kademe 16.12.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 6 F - Ayak TRABZONSPOR A.Ş.-KAYSERİ ERCİYESSPOR Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 27.11.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 22 F - Ayak TRABZONSPOR A.Ş.-KAYSERİ ERCİYESSPOR Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 27.11.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 27 P - Penaltı TRABZONSPOR A.Ş.-KAYSERİ ERCİYESSPOR Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 27.11.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 45 P - Penaltı KAYSERİSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 20.11.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 49 F - Ayak KAYSERİSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 20.11.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 57 F - Ayak KAYSERİSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 20.11.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 31 F - Ayak KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 23.10.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 45 F - Ayak KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 23.10.2011
TRABZONSPOR A.Ş. 81 F - Ayak KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Coca-Cola Akademi U18 Ligi Kademe 23.10.2011
HÜSEYİN YAHYAOĞLU İSTATİSTİKLERİ A2 LİGİ TOPÇUMUZ

L.Burrows
19.12.2011, 11:30
Futbolun içerisinde bukadar para bu kadar gelir yayın ihaleleri döndüğü sürece bize hiçbirzaman hakkımız teslim edilmeyecek sürekli ötekileştirileceğiz.

3 istanbul takımı bu başarıları ve gelirleri aralarında bölüşecekler. Biliyolarki trabzonun önünü açtıklarında bu lige 3-4 sezon ambargo koyacak gücüde vardır potansiyelide. O yüzden biz ne kadar yırtınsakta geçmişin ve geleceğin senaryosu hep budur.

Taa ki güçlü, sözü geçen astıgı astık kestiği kestik bir başkan başımıza gelene kadar. Kimse kusurabakmasın bu ülkede ancak bu şekilde başarılı olunabilir. Birilerini tehtid edip canını yakacaksınki kimse senin canını yakamayacak.

gatecrasher61
19.12.2011, 11:32
Benim için Aykut bitmiştir, sarı kartın olduğun halde hala agresif oynamanın ne anlamı var.. Şenol hoca bizim gördüğümüzü görseydi keşke.

calypso
19.12.2011, 11:33
yayıncı kuruluşun bu maçın oynanacağı gün mahkeme resti çekmesi de zinciri tamamlayıcı halka oldu..şimdiye kadar zarar etmedin de bu maç günü mü aklına geldi? oynanan oyun büyük ve sistematik..

Sinan Sağlam
19.12.2011, 11:34
10 sayfa gerisinden gelip okudum 30 sene neden şampiyon olamadığımızı ve sonrasında hakkkımızla aldığımız şampiyonluğu nasıl elimizden çalabildiklerini bir nebze de olsa anlayabildim...

Elin hırsızları birlik,beraberlik içinde... Selçuk şahin denen kazmayı sırf koşuyo mucadele ediyo diye bağrına basıyo , hırsızlığı herkesin malumu ünü turkıye sınırlarını aşmış serefsız başkanları için dev pankartlar hazırlarken biz ne yaptık?

Trabzon'da bir yürüyüş , TFF binasına siyah çelenk...

Bırakın uğraşmayın Şenol Güneş'le , her gidişinden sonra yolunu gözledik...yine giderse bu defa gelmez bilesiniz .... Ziya - Samet turlarına
başlamayalım yeniden...

Tek lafım Burak Yılmaz ' a .... Çok eski bir mesajımda dünyaları atsan senın attıgın gollerde sevınemıyorum buna 1-0 lık GS macı da dahıldır zira orda benı heyecanlandıran JAJA nın asıstı olmustur , biz trabzonluyuz futbolun sanatsal tarafını gorenlerız... Daha futbolunun ılk yıllarında elıyle attıgı golden sonra " hayır canım ne alaka " dıyebılen , buldugu her fırsatta kendını yerden yere atan ve bazılarında penaltı alarak benı utanctan yerın dıbıne sokan adama seslenıyorum : Sen bu halınle bırak avrupada turkıyede mersın ıdman yurdundan bıle nobrenın betonun morıtz ın arasında forma yuzu goremezsın... Dev aynasında gorme kendını zira Allah vergısı bır yetenegın yok ve asla olmayacak , karakterınle ılgılı cıddı endıselerımı yukarda soyledım , barı Allah vergısı fızıgınle gucunle mucadele et de bız de bu formayı " bırısı " gıyıyo dıyebılelım.... Messi'nin yarısı kadar koş , C.Ronaldo'nun yarısı kadar mucadele et , takım arkadaslarınla yardımlaş.... Triplerin benı olduruyo tahammul sınırlarımı zorluyo....

Samet GÜVEN
19.12.2011, 11:35
düştü gene bi tane

biz bu kafadaki adamlarla aynı ülkede nefes alıp veriyoruz.

dostum, I want to play a game ...

Blackseaa
ArkadaŞlar . Sadrİ baŞkana edİlen kÜfÜr cevapsiz kalmamali.

En gÜzel hedİyeyİ azİzeye gÖnderelİm ....

hedİye... YilbaŞinda en fazla ne tÜketİlİrse o olsun ????? Ne dersİnİz.

L.Burrows
Abi neden her önüne gelen üye olabiliyor bu foruma çok merak ediyorum. Şimdi bu lavuğa sövüp günahamı girelim.

anth
19.12.2011, 11:36
yayıncı kuruluşun bu maçın oynanacağı gün mahkeme resti çekmesi de zinciri tamamlayıcı halka oldu..şimdiye kadar zarar etmedin de bu maç günü mü aklına geldi? oynanan oyun büyük ve sistematik..

İstediği kadar mahkemeye versin.. Ligin kimle oynanacağına ne karışıyorlar.

Trabzonspor 61
19.12.2011, 11:37
Nasıl da ezikliklerinden buraya koştura koştura geliyorlar bit yavrusu fenevliler. Her zaman ezilmeye mahkumsunuz şikeci emek hırsızları.!

esra61
19.12.2011, 11:38
mhk'nin numarasını arıyorum ama bulamadım bir yardımcı olsanız?

Barış Burak
19.12.2011, 11:38
ooo fbliler koşuyor buraya:) koşun koşun ıslak hortum var:) hahaha:)

TSezgin61
19.12.2011, 11:40
bence birakin gelsinler...

bizimle futbol konusabilecekleri son günlerini yasiyorlar haberleri yok... gelsinlerde ani olarak kalsin onlara...

Oruç
19.12.2011, 11:41
Bizim taraftar böyle işte. Sezon başından beri genç oyuncuları oynatmıyor diye hocayı eleştirecek, oynattığı zaman da oyuncusunu.

TSezgin61
19.12.2011, 11:42
ne cok stres yaptiniz su maci arkadaslar.

3 puan hükmen bizim olacak. bir rahat olun:)

sivas macindanda gelecek, berabere kalmistik degilmi?

Ertan1982
19.12.2011, 11:43
Tamam bizi dogradilar,iyide oynamadik ama sikecilerin gazi bu kadarmiydi??Adamlar ne esti ne gürledi ama sonuc zar zor hakem katkisiyla 1:0 o kadar.2 tane forvet olsaydi bu sikeciler Papazin cayrina gömerdik.

Koray
19.12.2011, 11:43
Bırakında iki çift laf edelim şu Aziz'in çocuklarına.

Haman ataysınız siteden olmay böyle.

Sinan Sağlam
19.12.2011, 11:44
BMN ' de bi tane yazılımcı yok mu ? Siteye üye olurken en alta guvenlık maksatlı atın eskılerden bı soru mesela Barcelonaya trabzonda golumuzu kım atmıstı dıye ? 10 sn sure verın Hamdı ASLAN yazarsa bır sonrakı adıma gecsın .... sıteye bu kadar rahat erısılmesı hoş değil , dillendirmek istemıyorum ama yarın obur gun sanal alemde en guclu oldugumuz bu platformu hacklerlerse bunu haber yapmak ıcın can atan bır suru gazete dergı bulabılırler ....

Ben 10 metreden fazla yanasmıyorum bu cıbıllıyetsızlere onlar da bana yanasmasınlar lutfen....

Trabzonspor 61
19.12.2011, 11:44
1 saatliğine küfür serbest olsun şikeci şerefsizlere lütfen..!

winner
19.12.2011, 11:45
Sadri Şener'in Aziz Bey! ile ilgili görüşleri aynı mı acaba?

Cezaevinden çıkması için çaba gösterdiği bu kişinin yıllardır gasp ettiği şampiyonluklarla Trabzonspor'u maddi ve manevi ne kadar zarara uğrattığının hala farkına varamadı mı?

ozturk
19.12.2011, 11:46
sağanak ı fb li diye raporlamıştım:D

SEDAT
19.12.2011, 11:48
* Arkadaşlar inanın şunu anladım küfürü 1 saat serbest bırakalım 2 gün mesaj sileriz burda :D

Barış Burak
19.12.2011, 11:49
sağanak ı fb li diye raporlamıştım:D

aldık raporu da, itiraf ettirmek çok zevkli oluyor,bu da bizim lüksümüz olsun:)))

Fatih Öztürk
19.12.2011, 11:53
artık ruh halim kaldırmıyor.bize karşı yapılan haksızlıklara bağışıklık kazandı bünyem.

federasyona telefon açıp küfür edesim bile gelmiyor.

herşey rutin.bir gün hakkımız verilirse biri beni uyandırsın.

Blackseaa
19.12.2011, 11:53
Yanımda şuan bir tane Fenevli var . Az önce dedim ki arkadaşız seninle böyle kalsın . Bırak hiç bulaşma kalbini kırarım :) . ve devam etti bende susturdum . Azize ye kırmızı renkli yılbaşı hediyesi gönderiyorum dedim . Ve ses yok sustu gariban . Bırakın forumada gelsin ezikler . Yazık ya onlara da . Son günlerinde mutlu olsunlar.

Bu arada Cuma akşamı UEFA nın açıklamasını okuyun lütfen . Bakın neler var

SEDAT
19.12.2011, 11:54
artık ruh halim kaldırmıyor.bize karşı yapılan haksızlıklara bağışıklık kazandı bünyem.

federasyona telefon açıp küfür edesim bile gelmiyor.

herşey rutin.bir gün hakkımız verilirse biri beni uyandırsın.

* Allah'ın izniyle hakkımızı alacağız merak etmeyin , olmadı öbür Dünyada ama alacağız...

Oruç
19.12.2011, 12:01
Hakemlerin her maç bizi doğrayıp yenilmemiz sonucu gelip burada takımına, oyuncusuna söven, 'taraftar' adı verilen kişilerin yorumlarını okumak bende bağışıklık yapmış.

Başka bir durum yok.

Vital bulgular sabit. Sorun yok.

SEDAT
* Arkadaşlar sakin lütfen :) Çevikoğlu sende eleştirini daha ılımlı yaparmısın...

Barış Burak
İkil tartışmalardan uzak duralım renktaşlar lütfen,kalplerimizi kırmayalım

Raporlarsanız iyi olyr,raporlamalarınız için ise şimdiden teşekkürler.

TSelif
19.12.2011, 12:02
ya ne hakemi!!!!
sahada Trabzonspor formasını değil giymeyi görmeyi bie haketmeyen en az 7-8 topçudan kurulu saçma sapan bir 11 vardı.
hala neyle avunuyosunuz şaşıyorum.
yok iyi oynamışız.
yok iyi mücadele etmişiz.
yav adamları 15 senedir dile kolay 15 senedir yenemiyoruz.
o zamanlar doğanlar şimdi çocuk sahibi oldu be.
yazıktır.
rezil, kepaze oluyoruz senelerdir.

Hiç kimseye rezil kepaze olduğumuz yok. Bi rezil arıyorsan o da TRABZONSPOR'un dışında kalan spor camiasıdır..

winner
Umarım Ordu'yu yakacak bir hakem atamazlar maça.

İstemem böyle 3 puan...

Badaloğlu
Sezon başından beri teknik olarak hiç bir maçta şenol hocayı eleştirmedim ama kardeşim artık şu sistemi değiştir yaaa... Halil denen adam bir zamanlar milli takımın santraforuydu. Biz bu adamdan neredeyse sol bek yaptık. Ha kötü mü oynuyor? asla... Ama görev yaptığı bölgede bazen hucuma destek vermek adına depar atmak gerekiyor. Ağır bir adam olduğu içinde burada yavaş kalıyoruz. Tabi bunları söylerken şunuda söylemeliyim, takımın belkide en faydalı adamların başında geliyor. Sol açık oynayan bir adam hızlı olmak zorunda, yeri geldi maç boyunca 10-15 tane depar atacak. Ama dün belli bir dakikadan sonra normal bir seviyede oynadı. Ağır ama takıma katkısı müthiş. topu ayağında iyi saklaması, pas yüzdesi olarak müthiş oynaması gerçekten çok iyi. Ancak bana göre Halil, kesinlikle Burak'ın mevkiinde oynamalı...

Burak'a yazık ediyoruz... Atletik yapısı ile ilerde tek başına 2 tane stoperin, üstüne birde ön libero Selçuk Şahin'in de gelmesiyle 3 tane adam arasında resmen kayboluyor. Oysa burada kaleye sırtı dönük bir Halil oynasa (bunu çok iyi yapıyor), rakip sahada topu tutsak, Halil'in boşalttığı sol açıkta Volkan oynasa olmaz mı? Burak sağdan, Volkan soldan (değişmelide olur) bindirseler daha faydalı iş yapmazmıyız? Hatta hatta şu Henrıque denen adamın fiziğinden santrafor mevkiinde nasıl faydalanamıyoruz? anlamıyorum... Biz bu adamı ne diye aldık? O vücutla bir omuz Yobo'ya, bir omuz Serdar'a koysa onlarla boğuşsa aradan Burak çıkıp golleri atsa olmaz mı? Ben artık Şenol hocanın sistemini değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer değiştirmiyorsan ahmakça bir golden sonra gol atmak için ikinci bir planın olması lazım. Ama bu veryasyonları sahada göremiyoruz. Alanzınho getirecek ya da Adrıan, Burak'ı kaçıracak, ara pası atacak... Sonra?, sonrası yok işte... Kanatlardan rakip kaleye inemiyoruz, oyunu kanatlara açamıyoruz. Cılızda olsa kanatlardan gelindiğinde çok tehlikeli pozisyonlarımız oluyor. Bunu asla es geçmemeli...

Bu sistem işlemiyor kardeşim, tek forvetle en fazla gol yemezsin ama atamazsında. Dün bireysel bir hatadan dolayı, daha doğrusu adam paylaşamanın neticesinde Mehmet Topuz gibi bir adamdan kafa golü yedik. Buna çok üzüldüm, Halil resmen Glowacki'yi tuttu o pozisyonda ama Glowacki'de asıl görevi bu yan toplarda rakibe kafayı vurdurmamak olmalıydı. Ama bu pozisyonda Mehmet Topuz gibi bir adam atınca üzülüyorum... Yani tipik bir santrafor golü değil bu!

Özel teşekkürler Giray'a... Kırık burunla yaptığı bu fedakarlığı hayatım bıyunca unutmayacağım. Trabzonspor'un böyle yürekli futbolculara ihitaycı var. Helede 90+4. dakikada defanstan aldığı topla ceza sahasına girip şut çekme girişimine hayran kaldım. Her ne kadar pas vermesi gerekiyorsada adamın gözünü gol atmak bürümüş, yani 1-0'a razı olmayan bir tarzı vardı.Temiz yürekli kardeşimin gayretini ayakta alkışlıyorum. Kendisi bazen çok canımızı yakmıştır ama onun gibi yüreklere her zaman helal olsun derim... Yeterki böyle yürekten oynasınlar...

Son ataklarda pas vermemiz gereken pozisyonlarda ne hikmetse herkes kaleye şut çekti. Çeluska, Giray, Adrıan, Burak gibi isimler topu gereksiz kullandılar, özellikle oyunun son dakikalarında. Müsait arkadaşına pas vermek yerine direk kaleye şut çekmeyi, hemde müsait değilken çokta doğru bulmadım. Maç heyecanı bu olsa gerek.

Orta sahaya ben Eskişehirspor'lu Veysel Sarı gibi bir adamın olmasını çok isterdim. Devre arasında Veysel Sarı alınmalı, Serkan bal yapmayan arı gibi... Belki takımda nereye koyarsan oynuyor ama sadece adam ovalamakla bu iş olmaz. Bazı özelliklerininde olması gerek. Adam eksiltme özelliğin olacak kardeşim, özelliklede sağ açıkta oynattığın zaman bunu senden bekliyoruz ama bu iş sadece beklemeyle olmuyor.Bir yerde kapasite meselesi yani... Oysa kanatlarda oynayan oyuncu hem hızlı olacak, hemde adam geçebilmeli... Ambarat gibi!!!

Cüneyt Çakır için bir şey demek istemiyorum. Maçın hakemi açıklandığında sadece ''geçmiş olsun'' demiştim... Hepimize geçmiş olsun, bıktım bu eyyamcılardan...

ağasarlı
19.12.2011, 12:06
beyler başkanın cnn deki konuşmasını
yollarmısınız

winner
19.12.2011, 12:09
Halil-Burak çift forvet.

Henrique bu mevkide oynatılmak üzere yedek.

Arkada Alanzinho(Adrian)-Colman-Zokora-Volkan.

Özellikle Trabzon'da ancak böyle ofansif bir kadro ile rakip baskım altına alınabilir.

ağasarlı
19.12.2011, 12:10
beyler başkanın cnn deki konuşma linki ni yazarmısnız

Serdar A
19.12.2011, 12:11
Alanzinho ve Adrian'ın yerine , o bölgede Volkan'ın oynaması gerektiğine inanıyorum .

Mert Pasa
19.12.2011, 12:17
ikinci yariyla beraber yapilacak bir seri(bu takim hocasiyla baskaniyla yenilenmis kadrosuyla bu isi yapar) ile playoff donemine makul bir farkla girersek en azindan son dakikaya kadar yine eyvah Trabzonspor dedirtiriz.

Bu kadroda eksikleri takviye verimsizleri degistirme yontemiyle seneye oturmus kurulmus netice alan bir tarzla gecen seneki performansi yakalar.

Bu yukaridaki bence mumkun perspektife ulasilabilmesi icin hic hakedilmeyen kirma dokme tarzi yaklasimlari birakip sevdigimiz takima sevgilimiz gibi davranalim,onlar akilli usaklar zaten nerde yanlis yapdiklarini biliyorlardir.

yavuzbaha
19.12.2011, 12:23
Aykut un ilk sarı kartı bence yanlış,ama 2 nci sarı kart yüzde yüz sarı kart....Gökhan Gönül e değsin ya da değmesin

Murat GENEL
'Hayde Gidelum' derken bunlar alt ligi kabullenmişte bizide mi çagırıyorlar ? hayır dalga geçecende ne seçtiğin şarkı olmuş ne onu yazan güzel insanı hesaba katmışsın ne de sözlerine bakmışsın..Hayde gidelim..nereye? biz gelmiyoz birader ..

Murat Erdem
bir durum tespiti...ziya doğan'la 7 maçlık galip gelememe serimizin ardından, tarihimizin en negatif ikinci periyodunu yaşıyoruz...bu sezon oynadığımız 25 maçta sadece 6 galibiyet alabildik...

Murat GENEL
19.12.2011, 12:25
Aykut un ilk sarı kartı bence yanlış,ama 2 nci sarı kart yüzde yüz sarı kart....Gökhan Gönül e değsin ya da değmesin

niye gökhan gönül kaleci ile karşı karşıya mı kalıyordu ? ya da Aykut hamleyi yaptıktan sonra ayagı havada mı bekliyor ya da topa müdahele etmek için kaldırdıgı ayagını rakibine değdirmeden nere konduracaktı..?

bordo(61)mavi
19.12.2011, 12:29
Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan müsabakanın 54. dakikasında yaşanan pozisyonun ardından hakem Cüneyt Çakır’ın vereceği hatalı kararı hissederek yanına kadar gidip pozisyonun faul dahi olmadığını söyleyen Gökhan Gönül’ü bu centilmen davranışı nedeniyle kutluyor, söz konusu Fair-Play duruşunun futbolun tüm kesimlerine örnek olmasını diliyoruz. Tebrikler Gökhan Gönül…

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=9202#Icerik

temel_yilmaz
19.12.2011, 12:30

Yağlı boyamı abi değmiyecek,bana Türkiye liginde bu pozisyonda kart yiyen bir tane adam göster ingiltere ligi hep böyle topa sert oynanıyor.
Avrupada maçlarında izledik takımı hakemin var olup olmadığını bile görmüyoruz şu pozisyonlara faul bile vermiyorlar futbol böyle bir oyun topa sert olmak futbol tarihinin başlangıcında var.
Bütün medeni futbol ülkelerde topa sert girilir.

TuAF2007
Volkan'nı da soğutacaklar ya şu takımdan... koy oynasın artık 11'de. tek forvetle yürüyormuyor işte bu iş...Sistami değiştir artık şenol hoca sapara'yı volkanı neden aldınız bu takıma??

Mert Pasa
bmn acilisina bir kac gun haydeyi koyamiz mi,artik daha da dinleyesim var bu sarkiyi

Batuhan 61
19.12.2011, 12:32
Volkan bu takımda hertürlü 11 de oynar.Colman ve Serkanda nedir bu ısrar anlayamıyorum sağ açıkta Volkan Serkandan etkisizmi haa diceksinizki Volkan arkaya o kadar destek vermiyo sadece ofansı düşünüyo benim dün izlediğim maçta Serkan hiç ama hiç koşmadı.

UĞUR DURTAŞ
19.12.2011, 12:33
** çok sessiz kalıyoruz adamların tamamı içerde sanırsınızki bizimkiler içerde bu olayları sessiz kalarak gideremeyiz,yeterince küfür yedik,maç öncesi maç esnasında ve maç sonrası.politikamızı değiştirmeliyiz dolaylı yoldan fb ye her maçta sallayacaksın kümeye düşeceklerini hep onlara hep basına göstereceksin,duyuracaksın,yönetim her kanala bağlanmalı ve ağzına geleni söylemeli.....................

**bu sezon 10 yaşındaki çocuklar bile gördü şenol hoca göremedi ceza sahasına yapılan duran topları özellikle ve özellikle kornerleri atmasını net biçimde başta adrian olmak üzere colman bilmiyor,evet arkadaşlar bu net biçimde görülüyor öyle bir korner atılıyorki arkadaşlar çıldırcam ya 3.lig takımlarının kornerlerini izleyin daha verimli kullanıyorlar bizimkiler balon gibi havadan geliyor yok böyle bir korner ya şenol hocam yok böyle korner.............

**şuanda bu ligde en bencil oyuncular bizde rakip ceza sahasındayız bir ver kaç bir kaçırma bi önüne top atma hiç bir şey yok topu lan kaleye şut bravo devam böyle oynayın arkadaşlar

SEDAT
19.12.2011, 12:34
* Serkan ekmek almaya giderken bile depar atan adam , nasıl koşmadı diyorsunuz vallahi şaşırıyorum :)

Zafer Fidan
19.12.2011, 12:35
Bizim Kazim Koyuncumuz var onlarin kimi var?

Rövans macinda bizde bunu calalim
http://www.youtube.com/watch?v=if7Duo-J7Ck

ozturk
19.12.2011, 12:36
Allah nasip eder de şampiyonluğumuzu alırsak kutlamalarda fb yi özel olarak anmalıyız artık..

Şart oldu..

Batuhan 61
19.12.2011, 12:36
* Serkan ekmek almaya giderken bile depar atan adam , nasıl koşmadı diyorsunuz vallahi şaşırıyorum :)

Renkdaş eğer maçı izlediyse ki izlemişsindir devre arası kim kaç km koştu istatistiği var orda Serkan bizim oyuncular içinde ilk 5 te bile değildi ben maçta 1-2 pozisyon hariç top çaldığınıda hatırlamıyorum.

kacandan
19.12.2011, 12:37

o zaman 5 dakika sonra emre'nin alan'a yaptığı harekette faul ve sarı kart olmalıydı.aynısı çünkü.

kacandan
19.12.2011, 12:38
Renkdaş eğer maçı izlediyse ki izlemişsindir devre arası kim kaç km koştu istatistiği var orda Serkan bizim oyuncular içinde ilk 5 te bile değildi ben maçta 1-2 pozisyon hariç top çaldığınıda hatırlamıyorum.

ayrıca serkan her çalım yediğinde arkadan pozisyonları sadece seyretti.adamı kovalamadı bile.

ylmzince
19.12.2011, 12:40
http://www.youtube.com/watch?v=ArD3hHVbDyU

bu karaktersizlik değil bunun adı başka birşey..düşmanımızın tanımamız için paylaştım bu videoyu..TRABZON daki maçta en değer verdikleri varlıklar adına bir protesyo olmalı bu islam çupi midir? bu lefter midir rıdvan mıdır bilmem ama ömür boyu unutmayacakları bir ders olmalı..çok canım acıdı bu müzik ve KAZIM KOYUNCU ya bunu yapmamaları gerekir di...aziz yıldırımı iti.... sokmalıyız..

ozturk
19.12.2011, 12:44
TS taraftarı eylem zamanı

Trabzonspor için lig bitmiştir açıklamasını yapan Kulüp Başkanı sayın Sadri ŞENER’i bu açıklamasından dolayı en çok eleştirenlerden bir tanesi de bendim. Ama sayın Başkan’ın ne demek istediğini demek ki tam anlamıyla anlayamamışım ta ki Fenerbahçe maçına kadar, bu maçta da devam eden kıyımın sürmesi Başkanın ne demek istediğini açıkça ortaya koymuştur. Yani bu sezon bitene kadar TS için kıyım devam edecektir, seneye Allah kerim.

Temmuz 2011 ayı itibarıyla Türk Futbolunda kirliliğin yaşanmasına neden olanlar bu lağım çukuruna Trabzonspor’u da çekmek istemektedirler, artık bu tam anlamıyla anlaşılmıştır. Kaldı ki sayın savcının hazırlamış olduğu iddianamede bile delil yetersizliğinden bahsedilen TS kulüp yöneticilerinin bu işlere karışmadıkları açıca ortadadır, peki o zaman;

- Suç işledikleri belgelenen ve tutuklu iken salıverilip sahalara girmelerine izin verilen şahıslarla, hakkında delile dayalı hiç bir suç isnadı bulunmayan TS Kulüp Başkanı Sadri ŞENER’in sahalara girişi ve Polis Karakolu’na gidip imza vermesi ne anlam taşımaktadır?
- TS’un yaptığı maçlarda kıyıma uğratılıp linç edilmesinin bu sezon itibarıyla sonu gelecek mi?
- TS Kulübünün Fenerbahçe, Beşiktaş, Eskişehir, Gençlerbirliği ve Sivas spordan daha az suçlu olmasına rağmen , yazılı ve görsel medya spor programlarında hala TS aleyhinde konuşmaların yapılması ve katledilmesi bu sezon sonuna kadar sizce duracak mı?
- TS’un maçlarına yapılan hakem atamalarını kim, nasıl ve ne şekilde yapmaktadır, TS ’un maçlarını yöneten hakemlerin tuttukları takımların İstanbul takımları olmaları bir rastlantı mıdır? Ayrıca maç sırasında içinde bulundukları psikolojik baskının fiziksel davranışlarına yansıması (hakemin futbolcuya karşı el kol işareti ile sert davranması, ya da yan hakemin çok hışımlı bir şekilde bayrağı çekerken bayrağın elinden uçup gitmesi) ne anlam taşımaktadır.

Trabzonspor’a yapılan bu haksızlıkların mevcut yönetim üyeleri tarafından defedilemeyeceği açıkça ortadadır. Başkan ve bir iki yöneticinin dışında herkes korkmaktadır. Bu nedenle görev Trabzonspor taraftarına düşmüştür.
Trabzonspor’un tüm taraftarına sesleniyorum, nerede olursanız olun isterseniz dünyanın diğer ucunda olun, öncelikle yukarıda yazdığım bazı hususları da göz önünde bulundurarak, 20 Aralık 2011 tarihi itibarıyla, bir hafta süreyle TS’un uğradığı haksızlıkları içeren fax mesajları TÜRKİYE Futbol Federasyonu’na gönderelim

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

Faks: 0-212- 323 49 50

http://www.haber61.net/author_article_detail.php?id=1249

Okan Çıtlak
19.12.2011, 12:47
bu kadar tepkiye şimdi ordu maçında bi hakem verirler gereksiz kararlarla maçı bize verir orduyla bizi karşı karşıya getirirler uğraş dur ondan sonra. nede olsa kalem kağıt mikrofon kamera onlarda

Punisher-61
19.12.2011, 12:48
http://www.youtube.com/watch?v=ArD3hHVbDyU

bu karaktersizlik değil bunun adı başka birşey..düşmanımızın tanımamız için paylaştım bu videoyu..TRABZON daki maçta en değer verdikleri varlıklar adına bir protesyo olmalı bu islam çupi midir? bu lefter midir rıdvan mıdır bilmem ama ömür boyu unutmayacakları bir ders olmalı..çok canım acıdı bu müzik ve KAZIM KOYUNCU ya bunu yapmamaları gerekir di...aziz yıldırımı iti.... sokmalıyız..

Abi unutma bunlar 2 yil önce timsah yürüyüsü yaparak bursayala alay ettiler.. 5 dakika sonra olanlari herkes biliyor rezil oldular...

Simdide öyle olacak..gecen sezonun sampiyonu biziz buda TFFden onlaylansin o zaman görecegiz feneri

Punisher-61
19.12.2011, 12:50
Bizim icin lig neden bitti onu anlamiyorum???

Liderle fark 13 puan biz sezon sonuna kadar 4. Olalim ve 13 puani 8e düsürelim yeter.

Play offda o zaman fark 4 puan olacak...

Tayfun Aydın
19.12.2011, 12:51
Bizim icin lig neden bitti onu anlamiyorum???

Liderle fark 13 puan biz sezon sonuna kadar 4. Olalim ve 13 puani 8e düsürelim yeter.

Play offda o zaman fark 4 puan olacak...

Bu sene Avrupa kupalarına katılsak yeter bu ligde şampiyon olmuşsun olmamışsın çok da tınnnnnnnnupayı mı alırlar ilk 4 e mi girerler bilmem Avrupa ya gidilsin yeter.

SEDAT
19.12.2011, 12:52
* 13 puan geride olmamız bişey değiştirmez arkadaşlar , Adamlık olarak bu insanların çok ama çok önündeyiz...

Murat Erdem
19.12.2011, 12:57
Şenol hocamız başımızın tacı, ama son zamanlarda çok formsuz...

Mehdi
19.12.2011, 12:58
Bu gözler 17 maçta şike yapmadan 49 puan toplayan takım gördü beyler.Ayık olun,yıkılmak yok.İlk yarıyı düz koşu yaparak geçiriyoruz.

hamdi_61
19.12.2011, 12:58
http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=9202#Icerik

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan müsabakanın 54. dakikasında yaşanan pozisyonun ardından hakem Cüneyt Çakır’ın vereceği hatalı kararı hissederek yanına kadar gidip pozisyonun faul dahi olmadığını söyleyen Gökhan Gönül’ü bu centilmen davranışı nedeniyle kutluyor, söz konusu Fair-Play duruşunun futbolun tüm kesimlerine örnek olmasını diliyoruz. Tebrikler Gökhan Gönül…

bu açıklamalardan dolayı kulübümü kınıyorum.Bugün Gökhan gönül ü kahraman ilan edenler onu durmaya çalışan, arkasından çekip "ne yapıyorsun sen" der gibi oradan uzaklaştıran Mehmet topuz u da yaptığı şerefsizlik yüzünden tebrik etmelidir.

Serdar Dilekoğlu
19.12.2011, 13:01
Kulüp GÖkhan Gönül ü kahraman ilan etmemiştir.

Yaptığı saygılı hareketinden ötürü kutlamıştır.

Zaten ince mesaj orada var Gökhan ı kutlarken tüm kesimlere örnek olmasını diliyoruz diye.

Ben bu açıklamayı çok güzel buldum

Recep Alkan
19.12.2011, 13:01
Açık net konuşuyorum.

Artık adamlık savsataları benim karnımı doyurmuyor. Amacım, idealim şampiyonluk falan da değil. Yemişim şampiyonluğu.

Ama bu takımlara, böyle yenilmek, ve sonrasında ağzımızı açıp tek kelime etmemek belki de edememek....

Değerlerimiz ile dalga geçirtmek...

Olmuyor artık...

Bu nedenle adamlık falan bu saatten sonra açmıyor beni.

Kimse de sen adamsın diyip tebrik edip boynumuza sarılmıyor.

Bundan sonra her Trabzonspor taraftarı çirkefliğin en kralını yapmalıdır. O stat Federasyonun bile karışamayacağı yer olmalıdır. Pankart ise pankart, müzik ise müzik.

Yemin olsun dün gece insanlığımdan ben utandım.

Hiçbir şey yapmıyoruz dünyanın cezasını yiyoruz, bari cezayı hak edelim...

Ahmet Öztürk
19.12.2011, 13:05
Yener, Birileri Düğmeye Bastı
TFF ile Trabzonspor’un arasının iyice soğuduğu dönemde Fenerbahçe maçının hakemi Cüneyt Çakır’ın verdiği kararlar, tansiyonu daha da artırdı. Genel Sekreter Hasan Yener, “16 maçtır Trabzonspor, her maçta hakem hatasıyla karşı karşıya. Ve maalesef kimsenin buna bir dur dediği yok. Birileri düğmeye bastı” dedi.
2011-12-19, 12:24:08Okunma: 4380 Yorum

Trabzonspor Yönetim Kurulu, TFF’nin çifte standart uyguladığına kesin olarak kanaat getirdikten sonra tepkilerinin dozunu artırarak devam ediyor. Fenerbahçe maçı öncesi TFF’yi sert bir dille eleştiren bordo - mavili yönetim, Fenerbahçe maçının hakemi Cüneyt Çakır’ın verdiği kararlar sonrası, tepkinin dozunu daha da attırdı. Bordo – mavili kulübün Genel Sekreteri Hasan Yener, söyleyeceği sözlerden dolayı kendisine verilecek cezayı umursamayacağını vurgulayarak, basın mensuplarına sert açıklamalar yaptı. Yener, artık sabırların taştığını vurgulayarak, “Kazanmayı çok arzu ettiğimiz bir maçtı, iyide hazırlanmıştık. Tüm futbol otoritelerin de birleştiği gibi 10 kişi kalması gereken takımın 27. dakikada Fenerbahçe olması gerekirken, maalesef maçın hakemi ki, elit hakem, gözbebeği denilen Cüneyt Çakır’ın, faul dahi olmayan bir pozisyonda Aykut’u ikinci sarı karttan kırmızı kart göstererek oyundan atması maçın skorunu belirledi. Hatta Gökhan bile bu pozisyonda, ‘Bana bir şey yapılmadı’ demesine rağmen bu karar verildi. İlk yarıdan bu yana 16 maç oynadık. Bu 16 maçta, birisi çıkıp, Trabzonspor lehine yapılan bir tane hakem hatasını söylerse, ‘Şu maçta Trabzonspor’un lehine hakem hatası yapıldı’ derse söylediklerimizin hepsini geri alır özür dileriz. Ama 16 maçtır Trabzonspor, her maçta hakem hatasıyla karşı karşıya. Ve maalesef kimsenin buna bir dur dediği yok. Birileri düğmeye bastı. Bu sadece sahada değil, saha dışında da aynı şeylere karşı karşıyayız. Ama bu nereye kadar. Bir yerde bizim de sabrımız taşıyor” dedi.

“GALATASARAY VE FENERBAHÇE MAÇLARINDA GÖRDÜĞÜMÜZ KARTLARIN İZAHI YOK”

Oynadıkları üç derbi maçta da kırmızı kart gördüklerini ifade eden Yener, şöyle konuştu:”Enteresan uygulamalar var. Oynadığımız üç derbi maçın üçünde de 10 kişi kaldık. Ve üç derbi maçtan Beşiktaş karşısında gördüğümüz karta hiçbir şekilde tepki göstermedik. Ama Galatasaray ve dün akşamki Fenerbahçe maçında gördüğümüz kartların hiçbir şekilde izahı mümkün değil. Maçların kırılma anları oluyor bir yerde bu kırmızı kartlar. Dün Gökhan Gönül’ü hakem 27. dakikada oyundan atsaydı biz bu maçı rahat kazanırdık. Ama ikinci yarının hemen başında Aykut’u oyundan atınca biz oyundan düştük. Buna rağmen son dakikaya kadar iyi mücadele ettik.”

“METİN TOKAT’IN 96’DA BİZE YAPTIKLARINI BİLİYORUZ VE ŞU AN ATAMALARI O YAPIYOR”

Hakem atamalarında da enteresanlıklar olduğunu vurgulayan Yener, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yusuf Namoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanlığı yapmış olabilir, Beşiktaşlı da olabilir. Ama şu anda Merkez Hakem Kurulu Başkanı. Enteresandır, bizim Beşiktaş maçımızda Fırat Aydınus hakemdi. Dün akşam Samsun – Beşiktaş maçında yine Fırat Aydınus hakem. Ve Fırat Aydınus’un, ‘Ben Beşiktaş’ta tribünlerden geldim’ şeklinde açıklaması var. Ve hala maça veriliyor. Metin Tokat, hakem atamalarını yapan kişi. Onun 96’da Trabzonspor’a yaptıklarını hepimiz biliyoruz ama Merkez Hakem Kurulu’nda hakem atamalarını o yapıyor. Ve maalesef, Trabzonspor her maçta hakemlerin kurbanı oluyor. Bunları düşünüyorum, organize mi, bilerek mi yapılıyor, tesadüf mü? Hep isabet edene tesadüf denmez diye bir atasözümüz var. O yüzden biz düşünüyoruz, hep isabet edene tesadüf denmez.”

“ETİK KURULU RAPORU NİYE AÇIKLANMIYOR, KİMLERDEN NELERİ SAKLIYORUZ? FEDERASYON YÖNETİMİ GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANIYOR”

Yener, “Dün akşamki maç sanki geçen yıldan kalan hesabın kapatılması gibi gösterildi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya ise, “Dün oynanan maçın geçen yılla ne ilgisi olabilir. Geçen yıl lig oynandı bitti. Takımlar puanları aldı. bu arada Fenerbahçe kulübünün yönetiminin ve başkanın yaptıklarıyla ilgili yargıya intikal etmiş bir olay var. maalesef enteresandır, sezon başında TFF Yönetim Kurulu, Etik Kurulu’nu göreve çağırarak, onlara dosyaları teslim ederek bir rapor hazırlattı. Aradan aylar geçmesine rağmen ve 15 gündür gizlilik kararı kalkmış olmasına rağmen, etik kurulunun raporunu kimse bilmiyor. Federasyon başkanı biliyor. Bilmiyorum Federasyondan başka bilen var mı? Niye açıklanmaz etik kurulu raporu. Kimden neden korkuyoruz, kimlerden neleri saklıyoruz? Futbol Federasyonu yönetim kurulu bir yerde kamu görevi yapıyor. Bunlar yasalara karşı sorumlu. Yaptıkları bu davranışlarla bir yerde görevlerini kötüye kullanıyorlar bana göre” diye cevap verdi.

“FENERBAHÇELİ YÖNETİCİLER FEDERASYONU YALANCILIKLA SUÇLAYABİLİR, HAKARET EDEBİLİR AMA ONLARA CEZA YOK. BÖYLE BİR ÇİFTE STANDART DÜNYANIN NERESİNDE VAR?”

Yener, “Yaptığınız bu açıklamalardan sonra yine ceza yer misiniz?” şeklindeki soruya da, “Bizim ceza almamız hiç önemli değil. Biz Trabzonspor’un haklarını savunmak için Trabzonspor Genel Kurulu tarafından göreve getirildik. Ama Fenerbahçeli yöneticiler basın toplantısı yapabilir. Federasyon başkanını, yönetim kurulunu, istediği gibi yalancılıkla suçlayabilir, hakaret edebilir, onlara ceza yok. Ali Koç’un disiplin kuruluna sevk edildiğini hatırlıyor musunuz; hayır. Ama biz sitemizden son derece saygılı, haklarımızı savunur bir açıklama yapıyoruz ama disiplin kuruluna sevk ediliyoruz. Böyle bir çifte standart dünyanın neresinde var? Yarın öbürsü gün bizde Federasyon Başkanı olabiliriz. Ama Federasyon Başkanı olunca, Trabzonspor gömleğini üzerimizden çıkarırız. Herkesten de bunu beklemek en doğal hakkımızdır” şeklinde cevap verdi.

“KİMSE TÜRK FUTBOLUNDAN ZEVK ALMIYOR”

Yener, yönetim olarak stada girmeme kararlarının, haksız uygulamalar bitene kadar süreceğini de ifade ederek, “Disiplin kurulunun, Tahkim kurulunun ve Futbol Federasyonu’nun haksız uygulamaları sonlandırılana kadar maçlara girmeme kararımız devam edecek. Biz Trabzonspor’un haklarını savunmak için genel kurul tarafından göreve getirilmiş isimleriz. Biz bu görevimizi yapmazsak onlara saygısızlık etmiş oluruz, onları inkar etmiş oluruz. Buna hiçbir yönetim kurulu üyesinin hakkı yok diye düşünüyorum. Başkanımız Sadri Şener de dahil olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimiz bu sözümüzün arkasında duracağız. Şartlar olağan yoluna girene kadar. Bu sene Türk futbolundan kimse zevk almıyor. Hep tartışma, hep tartışma. Sahayı konuşmuyoruz, saha dışındaki olayları konuşuyoruz” dedi.

“BİRİLERİ SUSMAMIZI SANIRIM ACİZLİK OLARAK DEĞERLENDİRDİ. TAPELERDE ORTAYA ÇIKAN GERÇEKLER VAR. FEDERASYON İSTANBUL’DAKU KULÜPLERİN YÖNETİM KURULLARINDAN OLUŞTU”

Bugüne kadar Türk futbolunu kaosa sürüklememek adına sustuklarını da ifade eden Yener, şu ifadeleri kullandı: “Biz Türk futbolunu kaosa sürüklememek veya Türk futbolunda yarın öbürsü gün telafi edilmeyecek yaralar açmamak adına hep sustuk. Ama birileri bu susmamızı her halde acizlik olarak değerlendirdi. Biz TFF seçimlerinde oy kullanmadık. Çünkü Federasyon seçimlerinde çok yanlı bir tavır izlendi. Bugün Federasyon, İstanbul’daki kulüplerin yönetim kurullarından oluştu. Bunu herkes biliyor, kimse saklamıyor. Kurullar bu şekilde oluştu. Bu tapelerde de ortaya çıktı, ‘Tahkim de 6-1, disiplinde 4-3 adamlarımız var’ diye açıkça deklare edildi. Bunları ben söylemedim. Bunları herkesin bildiği gibi bir Fenerbahçe yöneticisi söyledi. Bunlar bu şekilde kimi ne şekilde inandıracaksınız, kim sizin aldığınız kararlara saygı duyacak.”

Federasyon başkanının tuttuğu takımın gömleğini çıkartması gerektiğini de belirten Yener, “Bugüne kadar hiç futbolla ilgilenmemiş birinin Federasyon başkanı olması mümkün değil. Herkesin bir kulübü olur mutlaka ama göreve geldiğiniz anda o gömleği bırakırsınız. Bunun kuralı bu” dedi.

“ETİK KURULU RAPORUNDAN FEDERASYON ÜYELERİNİN BİLE HABERİ YOK. BU HERKESTEN GİZLENİYOR. DÜNYANIN NERESİNDE BÖYLE BİR ŞEY VAR”

Etik kurulu raporunun açıklanması konusunda sonuna kadar gideceklerini de ifade eden Yener, “Hep söylediğimiz bir şey var. Etik kurulunun raporu açıklansın. Futbol Federasyonu’nun şu anda yasal olarak görevde olan, Federasyonunda ona yetki verdiği etik kurul, uzun çalışmalar sonucunda tahkim kurulu ile birlikte bir rapor hazırladı. Bu raporu federasyon aylardır bekletiyor. Gizlilik yasağı kalkmış olmasına rağmen hala da basına açıklamıyor ve bundan federasyon üyelerinin bir çoğunun haberi yok. Dünyanın neresinde böyle bir şey var. Federasyonun yetkili kurulu bir karar alıyor ve bu karar herkesten gizleniyor” diye konuştu.

“TRABZONSPOR’UN HAKLARINI SAVUNMAK ADINA HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPACAĞIZ”

Yener, kulübün hakkını sonuna kadar savunacaklarını da vurgulayarak, “Olayları takip edeceğiz. Şu anda olayların ne şekilde gelişeceği belli olmadığı için gelecek adına net bir tavır koymak belki mümkün olmayabilir ama Trabzonspor’un haklarını sonuna kadar savunacağız. Bunun için herkes her türlü fedakarlığı yapacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın. Camiamız sağduyulu olsunlar biz yönetim olarak kulübün haklarını sonun kadar savunacağız” dedi.

ylmzince
19.12.2011, 13:05
http://www.youtube.com/watch?v=MUVyGXIVar8

Sadri başkanın beyaz tv deki konuşmasının tümü

Recep Alkan
19.12.2011, 13:14
Hele şükür birileri az da olsa konuşmaya başladı.

SEDAT
19.12.2011, 13:15
* Aslında Başkan'ı dün Akşam bir iki kanalda gördüm , güzel konuştu bence ama karşısındakiler acaip saf'a yatıyorlar...

Recep Alkan
19.12.2011, 13:19
Sedat,

Başkanın karşısındakiler Safa yatmıyor, Başkan bunca zaman ciddi konular dahil herşeye espri ve gülerek yanıt verdiği için bugün inandırıcılığı yada kızgın olduğu pek mümkün görünmüyor.

Nedeni tamamen budur.

Dün akşam Telegol'de ki şu lafı çok hoşuma gitti,

- TFF yerine gidelim Fenerbahçe yönetimine hesap verelim, nasıl olsa fark yok. İçlerinde bazı arkadaşlarım var en azından derdimi anlatabilirim.

Başkanın bundan sonra yapacağı tek şey var, laflarını esirgemeden, direk sorumlusuna itifen ve dolandırmadan söylemelidir.

Kısacası şuna karar vermelidir,

Kişisel İşler mi ? Trabzonspor mu ?

MİSSE_MİSSE
19.12.2011, 13:27
türkiye 1- trabzonspor 0

asilhamsi
19.12.2011, 13:28
Alanzinho ve Adrian'ın yerine , o bölgede Volkan'ın oynaması gerektiğine inanıyorum .

katılırmısınız bilmiyorum ama sanki bu takım 4-4-2 ye uygun gibi..

burak-halil cift forvet

volkan sag adrian sol acık.Gobekte de zokora-colman

ylmzince
19.12.2011, 13:29
Şenol Güneş ' e formsuz diyen vatandaş ..form grafiğini sanırım yapılan hucüm sayısıyla bağdaştırıyorsun.. ama yanlış yoldasın şenol hoca elindekilerle şuan oynanabilecek en iyi futbolu oynattırmakta..uğur meleke bunu ortaya güzel koymuş geçen senenin barçası olma yoluna olan trabzon şimdiler de ise 2010 inter ini ekol almış durumda

http://spor.milliyet.com.tr/trabzon-un-capi-bu/spor/sporyazardetay/19.12.2011/1477424/default.htm

okunmalı

Oğuzhan
19.12.2011, 13:29
Başkan 2-3 bomba transfer patlatsa da 33. hafta şunlara üç sallasak o hırsla içeride.

Samet Metin
19.12.2011, 13:43
Türkiye de futbol maçları çoğunluğun istediği şekilde sonuçlanır.

55 bin kişi böğürünce hakem rakip takımı harcamaktan çekinmez.

İşte bu yanılgı dolu anlayış yüzünden avrupa kupaları ve şampiyonalarda toplum olarak sıçışlardayız. 55 bin kişiyi arenaya doldurup böğürünce de hırvatistanı yenebileceğimizi sanmıştık ama adil bir yönetim olunca ne güzel de koyup gitti adamlar...

Davut Özdemir
19.12.2011, 13:46
Renktaş teşekkürler,

Başkanın akşam Hem telegol hemde TV8 deki konuşma videoları için de link bulan olursa paylaşabilirmi rica etsem?

http://www.youtube.com/watch?v=MUVyGXIVar8

Sadri başkanın beyaz tv deki konuşmasının tümü

CAFER ÖZER
19.12.2011, 13:53
Arkadaşlar maç sonuçlarına takmayın kafayı
Normal olarak Bu maç 3-0 hükmen bizim.
FB küme düşecek.
En kötü senaryoyu söyleyeyim diyelimki FENERASYON saçma sapan iddialarla bizide düşürdü.Ne yapacağız galibiyeti puanları nasıl olsa bizede lazım olmayacak.
Biz mahkemeye verdik geri gelip dönene kadar mahkeme bitene kadar 3,4 sene geçer.
Düşürmezlerse zaten Şampiyonluk kupasını verecekler zaten sevineceğiz.
Diğerleri düşünsün.

Murat61
19.12.2011, 13:54
Mactan sonra gokhan gonulun kırmızı kart gormesi gereken pozisyonları veren ozet bulamadım internette goren oldumu ?

TSelif
19.12.2011, 13:59
Yapalım şu pankartı n'olur ya ..
Ya Küme Ya Kupa !

Berke6198
19.12.2011, 14:12
Böyle bir klüpten nasıl bu kadar şerefli bir futbolcu çıkabiliyor şaştım doğrusu.Adam M.Topuz onu çekmesine rağmen gitti söyledi hakeme. Ama cevap zaten çok komik. Yazıklar olsun bizim şerefliliğimiz,haysiyetliliğimiz fazla bu lige.

orhan42
19.12.2011, 14:16
Bu gün fenevin amigo spor yazarlarının yazdıklarını okudum da..İnsanın cinnet geçirmesi elde değil.Daha bide okuldaki gözünü hırs büyümüş bi fenevli olan ingilizce öğretmeni arkadaşla atıştım ki evlere şenlik.Adamlar bir türlü kabullenemiyor kabullenmek istemiyor..Allah bu hale düşürmesin..

Burhan Açıkgöz
19.12.2011, 14:16
Mactan sonra gokhan gonulun kırmızı kart gormesi gereken pozisyonları veren ozet bulamadım internette goren oldumu ?

ligtv nin sayfasında markus merk maçım analizinde var.
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=104059

Ahmet Öztürk
19.12.2011, 14:22
http://www.herseyspor.com/haber-detay/17869-tolga-dan-29-gondermesi-haberi.aspx

Bu haber için uydurma deniliyordu. Umarım yalan haberdir...

Thug!
19.12.2011, 14:24

Neden umuyorsun ki? Gayet guzel bir hareket.

champions
19.12.2011, 14:26
Bir de Şenol Güneş'in yerine önerin/önerilerin nedir?Onu merak ediyorum,bilmek isterim..

Hocaları üçe ayırırsak; 1-Takımı kalitesinin üzerinde şekle sokanlar 2-Hakkını verenler 3- İyi kadroları berbat edenler. Bize az parayla çok iş yapacak, kadrodaki her bir oyuncuyu limon gibi sıkacak bir hoca gerek. İsim olarak "x isim gelirse bizi mutlaka başarıya taşır" diyemiyorum. Bu derece yakından takip etme şansım yok. Yalnız yerli-yabancı ayrımında yabancıdan yanayım. Beklentileri karşılayacağına inandığınız, arkasında gerçek anlamda durabileceğiniz, kulübün şartlarıyla uyuşan bir hocayı takımın başına getirirsiniz. Hocanın kafasında bir oyun yapısı olur. Bu yapıya uygun isimler tespit edilir ve gereği yapılır. Transfer işi bir sisteme bağlanır, gelecekler de gidecekler de aylar öncesinden bilinir. Birkaç yıl öncesinin Lyon'u ulaşılması gereken nokta olarak alınabilir. Tabi bütün bunlar hayal gibi duruyor, zira Trabzon'daki kafa yapısı yabancıyı içinde barındırmıyor. Çokça göstermelik olduğundan minimum kredi veriliyor ve ilk fırsatta kovuluyorlar.

Şenol hocanın bu 4. gelişi.Sadece bu bile ona sağlanan kredinin büyüklüğünü gösteriyor. Hocanın Trabzonspor dışında hangi kulüplerde ne türden başarılar yakaladığını şöyle bir kenara bırakalım. Son gelişinin ardından 2 yıl geçti ve tahminim bu süreçte 100 civarı maça çıktık. Bu sürede Şenol hoca Trabzonspor'a ne kattı? Broos sonrası geldiğinde klasik olarak enkaz aldığı söylendi. Şenol hocanın takımı değil falan derken vasat bir sezonu geride bıraktık.Deplasmanda uzun süre kazanamadık. Finalde rakibimizin fb. olması dışında bi esprisi olmayan herhangi bir hocayla alabileceğimiz TR kupasını aldık.

Sezon öncesi tam bir leş olan Liverpool'a karşı oyun olarak fena değildik ama sonuç olarak 2 mağlubiyetle elendik. Geçen sezon fazla sayıda galibiyet aldık ve 82 puan topladık. Fakat saha içine gelirsek sezon boyunca iyi oynadık diyebileceğimiz 6 bilemedin 7 maç vardır. Hele sezonun 2. yarısında son 2-3 maç hariç maçların tamamında dokuz doğurduk. Bu süreçte fb. ile oynadığımız maçı ortasahayı geçemeden kaybettik. Halbuki olası bir galibiyetin fb.yi safdışı edeceği maçtı.

Bu sezon başına gelirsek avrupa'da oynadığımız 9 maçta 1 galibiyetimiz var. Birçok maçta gol atmak şöyle dursun pozisyona dahi giremedik.9 maç 4 gol biri penaltı biri kk. fazla gol yemedik fakat fazla pozisyon verdik. Tolga'nın muhteşem performansıyla avrupa'da devam ediyoruz. Lige bakıyoruz, devre gelmiş, takım 10. sırada, averaj sıfır. pozisyona giremeyen fakat çok kolay pozisyon veren bir takım. e haliyle maç kazanamıyor. çok yeni oyuncumuz var diyorlar ama bizi içerde madara eden gs'nin yeni oyuncu sayısının bizden fazla olduğunu görmüyorlar. önemli oyuncularımızı kaybettik diyorlar ama rezil bir psikolojide olan ve en az bizim kadar kayıp yaşayan fb'nin 13 puanlık farkını görmüyorlar. sürekli bahaneler üretiliyor.

Bir takım, savunmada kötü olur ama hücumda iyidir mesela ya da tam tersi. Oysa bu takımın şunu iyi yapıyor diyebileceğimiz hiçbirşeyi yok. Yıllar önce Ersen ortalar Gökdeniz kafa vurmaya çalışırdı daha dün cezasahasının önünden şutu çeken adam Giraydı. Avrupa’da çok daha düşük maliyetli takımların bile bir oyun standartı var, iç sahada ortaya koydukları bir oyun yapısı var. Bizde ne yazık ki bunlar bulunmuyor. Saldım çayıra, mevlam kayıra misali..

Eskiye gitmeye gerek yok, sezon başı transferlere bakalım; Adrian-Sapara-Volkan-Henrique-Sercan-Eren bu adamlarden ne aldın? Vittek-Barış sakat.. Zokora ve Halil'den aldığın da tartışılır.Brozeks ve Glowacki ayrı, Papy ve Brüls ayrı dava.. Birkaç yıl önce bir adama 2 milyon verince "çok verdik" derdik. Şimdi fason adamlara beşer milyon veriyoruz. O zaman da kupaya oynuyorduk, şimdi de..şartlar gelişti ama takım ileriye gidemedi.

Büyük takımlar değerli parçalarını ellerinde tutar ve değersizleri değerli olanlarla değiştirirler. Satılması icap eden oyuncunun satılması ayrı konu. Peki biz ne yaptık? Elimizdeki değerli parçaları yok pahasına kaybettik ve üzerine oynadığımız 25 maç bize gösterdi ki üzerine koymak bir yana kayıpların yerini dahi dolduramadık.

sonuç fiyasko.

Sefa
19.12.2011, 14:27

Yalan haber. Beşiktaşlılar Tolga'nın geçmiş maçlardan bir fotoğrafını paylaşıyordu Facebook'ta ve dalga geçiyordular.. Böyle embesillerde durumdan malzeme çıkartıyor..

Ahmet Öztürk
19.12.2011, 14:27
Neden umuyorsun ki? Gayet guzel bir hareket.

O zaman maç sonu çalınan "Hayde" şarkısına da biz tepki göstermeyelim. 55 bin hıyarı kaale almak bir yanlıştır bana göre.

Murat61
19.12.2011, 14:28
ligtv nin sayfasında markus merk maçım analizinde var.
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=104059

cok tesekkur ederim.

L.Burrows
19.12.2011, 14:49
Sezon öncesi tam bir leş olan Liverpool'a karşı oyun olarak fena değildik ama sonuç olarak 2 mağlubiyetle elendik. Geçen sezon fazla sayıda galibiyet aldık ve 82 puan topladık. Fakat saha içine gelirsek sezon boyunca iyi oynadık diyebileceğimiz 6 bilemedin 7 maç vardır. Hele sezonun 2. yarısında son 2-3 maç hariç maçların tamamında dokuz doğurduk. Bu süreçte fb. ile oynadığımız maçı ortasahayı geçemeden kaybettik. Halbuki olası bir galibiyetin fb.yi safdışı edeceği maçtı.

6-7 maçmı? 5 derbi kazandık ve bence o kazandığımız 5 derbide de rakipten çok daha iyi idik. Bu bile senin vermiş olduğun rakama denk geliyor nerdeyse. Tamamen yakıp yıkmışsın.

ThePatriot61
19.12.2011, 15:13
Trabzondaki maci bekliyorum simdi. Allahini severseniz lütfen o macta taraftar görmek istiyoruz. Stadi bir kere de cehenneme cevirin su yavsaklari son haftalarda yenelim öyle göndersinler bank asyaya. Son tekmeyi biz atmaliyiz.

bircants
19.12.2011, 16:07
Sence o macı seyircili oynayabilecek miyiz?

Erbay
19.12.2011, 16:14
Galibiyet reçetemi açıklıyorum :) Orta saha diri olmalı, çok pres yapacaklar. O pres karşısında topu geriye atıp defanstan oyun kurmasını beklemek haksızlık olur. Orta sahayı etkili şekilde kullanmak zorundayız. Aykut ve Colman yalnız kalırsa, Aykut'un da iyi oynayacağını sanmıyorum bu nedenle Colman yalnız kalırsa işimiz çok zor. Colman'ın bir Inter maçı performansı göstermesi lazım. Kanatlar Serkan ve Halil olursa mücadele olarak iyi olur ama hücumda büyük sıkıntı yaşarız, hele de orta sahamız etkisiz kalırsa. Burak, Serdar ve Yobo arasında çok zorlanır, sağ kanada geçerse daha iyi olur bence. Maçın en kritik noktası maç başında olması muhtemel prese vereceğimiz cevap olacak. Rakip kapandığı anda bile yan ve çok yavaş paslaştığımızı düşünürsek pres karşısında hücum gücümüz çok düşecek muhtemelen. Ne yapıp edip o presi atlatacağız. Son olarak maçı kazanmamız için Colman ve oynarsa Alanzinho'nun coşması lazım. Futbolcular da hırslı oynasın artık canım bu maçta da oynamazlarsa ne diyelim artık. Allah yardımcımız olsun.

Maçtan beklentilerim bu şekildeydi. Bu sistemle hücumda etkili olmamız mümkün değil. Artık her maç kaleye yaslanan bir takım olduk. Yangından mal kaçırır gibi atak yapılmaz. Organize atak bir yana kontra bile yapamıyoruz. Kişisel beceriyle Alanzinho top getiriyor başka hiçbir şey yok. Topu iyi dağıtamadıktan sonra, ileri yerleşemedikten sonra aslında Volkan oynamış, Serkan oynamış pek fark etmiyor. Top bize geçtiğinde prese karşı beklediğimden iyiydik ama sonrasında yine yeteneksiz kaldık. fb'de hiçbir şey yoktu. Yazık oldu, 10 kişiyken bile çok rahat olmamıza rağmen gol atmayı beceremedik.

Kanatlarımızı rakibin durdurmasına gerek yok. Top Halil veya Serkan'ın ayağına geldiğinde ataklar ölüyor zaten. En kötü zamanımızda bile bir tarafta Yattara bir tarafta Gökdeniz vardı. Bireysel beceri konusunda çok zayıfız. Orta sahada Colman'ın rezil ötesi oyunu bizi çok ama çok etkiledi. Eğer Alanzinho'ya ayak uydurabilseydi kesinlikle yenilmezdik.

2003-2005'ten kalan "kontra", 2008-2011'den kalan "iyi pas yapıyoruz" düşüncesi var hala çoğu kişide ama bunlar tamamen yok oldu haberimiz yok. Takım pas yapma konusundan her rakibinden geri kalıyor artık. Kontrada tercih ve beceri eksikliği öne çıkıyor.

Hücümcu çeteni yönetenlere bak; Halil 1 gol, Serkan 0 gol, Alanzinho 0 gol, Colman 1 gol o da penaltıdan. 16 maç oldu be!

Son derece vasat bir kadromuz var acil takviye lazım. Halil, Serkan falan büyük sıkıntı yaşarız ikinci yarı play off bile hayal olur.

Hakem fifa kokartını yanlış yerine takmış bence.

Badaloğlu
19.12.2011, 16:14
Trabzondaki maci bekliyorum simdi. Allahini severseniz lütfen o macta taraftar görmek istiyoruz. Stadi bir kere de cehenneme cevirin su yavsaklari son haftalarda yenelim öyle göndersinler bank asyaya. Son tekmeyi biz atmaliyiz.

Çokta hevesli olmayın bence... Neden? Çünkü ligin ikinci yarısındaki maç sezonun sondan bir önceki hafta oynanacak. Yanisi o sondan bir önceki maçta Fenerbahçe takımı play-off'u garantilerse, Trabzon'a paf takımı ile gelir. O da turist seyehati gibi bir şey olur.

Yanisi, anlayacağınız hevesimiz kursağımızda kalabilir. Ama o maç mesele iki takım içinde play-off'a kalma maçı olursa, o zaman yaşadık... Genede o maça kalmaz Fenerbahçe'nin durumu. Tabi birde UEFA Fenerbahçe'yi küme düşürmezse:)

Ahmet Karadeniz
19.12.2011, 16:27
Başkan 2-3 bomba transfer patlatsa da 33. hafta şunlara üç sallasak o hırsla içeride.

ben bomba transfer istemiyorum ben takıma katkı yapacak adam, kendini ispat edecek transfer istiyorum...

Sacit
19.12.2011, 16:30
Maçla ilgili konuşmak gerekirse,

ilk yarı yakaladığımız pozisyonları, başka bir takım olsa en az 2 tane atardı.. bu kadar net..
maça çift forvet çıksaydık rahat bir galibiyet alırdık bana göre.. Burak'ın ilerde yanlız kalması, çırpınması da beni deli ediyor ama gelde anlat bunu Şenol hocaya.. bunun dışında önemsiz bir maçtı..

Helvacı61
19.12.2011, 16:43
bu antiloplar beklediğimden daha uysaldı... ama maç sonu çalınan müzik ile biz değişmedik..çok şerefsiziz dediler. ama onlara yapılan o kadar şarkı varki avniakerde hangisi çalacak..

hevesli
19.12.2011, 17:20
bu antiloplar beklediğimden daha uysaldı... ama maç sonu çalınan müzik ile biz değişmedik..çok şerefsiziz dediler. ama onlara yapılan o kadar şarkı varki avniakerde hangisi çalacak..

metrisin önünde yi çalalım en güzeli o

Sefa Murat Dokuz
19.12.2011, 17:32
Çokta hevesli olmayın bence... Neden? Çünkü ligin ikinci yarısındaki maç sezonun sondan bir önceki hafta oynanacak. Yanisi o sondan bir önceki maçta Fenerbahçe takımı play-off'u garantilerse, Trabzon'a paf takımı ile gelir. O da turist seyehati gibi bir şey olur.

Yanisi, anlayacağınız hevesimiz kursağımızda kalabilir. Ama o maç mesele iki takım içinde play-off'a kalma maçı olursa, o zaman yaşadık... Genede o maça kalmaz Fenerbahçe'nin durumu. Tabi birde UEFA Fenerbahçe'yi küme düşürmezse:)

Play-off'u garantileyen takım paf takımla son maçlara çıkar mı hangi mantık alır bunu? 1.5 puan şampiyonluk yolunda değerli maçlar olacak. Hangi aptal takım play-off'u garantiledikten sonra lige paf takımla devam eder. Ligdeki puanın yarısı ile başlıyor play-off hatırlatma olsun. 70 puandayken play-off'u garantilemiş olmak, Son 2-3 maçın önemi yok demek değildir. Play-off'a 5 puan fazla başlama şansını hiçbir takım enayi olmadığı sürece tepmez. Fenerbahçe dahil.

Bizim stadı cehenneme çevireceğimiz konusunda şüphemiz olsun sadece. 10.000 çekirdekçinin olduğu yerde bir halt olmaz.

Erdem Keser
19.12.2011, 17:36
Rakibin üzerine üzerine gidecek, gerektiğinde içeri girip zank diye vuracak gerektiğinde sıfıra inecek süratli bir tane kanat oyuncusuna ihtiyacımız var.Bu şekilde Halil'e yazık etmemiş oluruz, adamı faydalanabileceğimiz şekilde kullanma şansımız olur.Amrabat yada O'nun stilinde bir oyuncu ve şapkadan tavşan çıkaracak bir maestro.Yoksa hücumda sıfırız.

DeAgLeMaNyAq
19.12.2011, 18:08
Resmi sitedeki basın toplantısı görüntülerine baktım da, Aykut konuşmasını bitirdikten sonra Barış Yurduseven'in bir sarılıp havaya kaldırmadığı kalmış...

Badaloğlu
19.12.2011, 18:28
Play-off'u garantileyen takım paf takımla son maçlara çıkar mı hangi mantık alır bunu? 1.5 puan şampiyonluk yolunda değerli maçlar olacak. Hangi aptal takım play-off'u garantiledikten sonra lige paf takımla devam eder. Ligdeki puanın yarısı ile başlıyor play-off hatırlatma olsun. 70 puandayken play-off'u garantilemiş olmak, Son 2-3 maçın önemi yok demek değildir. Play-off'a 5 puan fazla başlama şansını hiçbir takım enayi olmadığı sürece tepmez. Fenerbahçe dahil.

Bizim stadı cehenneme çevireceğimiz konusunda şüphemiz olsun sadece. 10.000 çekirdekçinin olduğu yerde bir halt olmaz.

O zaman tersinden de soralım... Trabzon'un o maçta iddiası olmazsa yani ynesekte play-off'a kalma şansımız olmadığında; kim gider maça?

yorumsuz6117
19.12.2011, 18:30
http://www.facebook.com/photo.php?v=194323247326493

Sana Helal olsun Ahmet Çakar fenerli olmana rağmen bunları söyleyebiliyorsun..

yorumsuz6117
19.12.2011, 18:36
O zaman tersinden de soralım... Trabzon'un o maçta iddiası olmazsa yani ynesekte play-off'a kalma şansımız olmadığında; kim gider maça?

Arkaları okumadım ama 33. Haftada ki fener maçından bahsediyorsanız eğer o stad küme bile düşsek ful çeker..

yorumsuz6117
19.12.2011, 18:38
bu adam manyak gsli,babası eski gs üyesi...

Ben fbli biliyorum ama nese sonuçta tvlerde kaç tane adam açık açık diyebiliyor geçen senenin şampiyonu TS'dir diye..

Sibel
19.12.2011, 18:41
Nasıl da mutlu oldu şike camiası, taraftarı, medyası, o'su, bu'su...
Sanıyorlar ki çok büyük bir şey kazandık. Gerçi onlar 3 puan için her şeylerini satan ya da almak için her şeyi yapan bir camia.
Ancak unuttukları bir nokta var, biz onlara hiç bir hususta benzemiyoruz, benzemeyiz.
Alsınlar bütün puanlarımız onların olsun garibanlar sevinsin, insanlık, adamlık, karakter olmadıktan sonra ne yazar?

duhan3580
19.12.2011, 18:45
Hocaları üçe ayırırsak; 1-Takımı kalitesinin üzerinde şekle sokanlar 2-Hakkını verenler 3- İyi kadroları berbat edenler. Bize az parayla çok iş yapacak, kadrodaki her bir oyuncuyu limon gibi sıkacak bir hoca gerek. İsim olarak "x isim gelirse bizi mutlaka başarıya taşır" diyemiyorum. Bu derece yakından takip etme şansım yok. Yalnız yerli-yabancı ayrımında yabancıdan yanayım. Beklentileri karşılayacağına inandığınız, arkasında gerçek anlamda durabileceğiniz, kulübün şartlarıyla uyuşan bir hocayı takımın başına getirirsiniz. Hocanın kafasında bir oyun yapısı olur. Bu yapıya uygun isimler tespit edilir ve gereği yapılır. Transfer işi bir sisteme bağlanır, gelecekler de gidecekler de aylar öncesinden bilinir. Birkaç yıl öncesinin Lyon'u ulaşılması gereken nokta olarak alınabilir. Tabi bütün bunlar hayal gibi duruyor, zira Trabzon'daki kafa yapısı yabancıyı içinde barındırmıyor. Çokça göstermelik olduğundan minimum kredi veriliyor ve ilk fırsatta kovuluyorlar.

Şenol hocanın bu 4. gelişi.Sadece bu bile ona sağlanan kredinin büyüklüğünü gösteriyor. Hocanın Trabzonspor dışında hangi kulüplerde ne türden başarılar yakaladığını şöyle bir kenara bırakalım. Son gelişinin ardından 2 yıl geçti ve tahminim bu süreçte 100 civarı maça çıktık. Bu sürede Şenol hoca Trabzonspor'a ne kattı? Broos sonrası geldiğinde klasik olarak enkaz aldığı söylendi. Şenol hocanın takımı değil falan derken vasat bir sezonu geride bıraktık.Deplasmanda uzun süre kazanamadık. Finalde rakibimizin fb. olması dışında bi esprisi olmayan herhangi bir hocayla alabileceğimiz TR kupasını aldık.

Bu sezon başına gelirsek avrupa'da oynadığımız 9 maçta 1 galibiyetimiz var. Birçok maçta gol atmak şöyle dursun pozisyona dahi giremedik.9 maç 4 gol biri penaltı biri kk. fazla gol yemedik fakat fazla pozisyon verdik. Tolga'nın muhteşem performansıyla avrupa'da devam ediyoruz. Lige bakıyoruz, devre gelmiş, takım 10. sırada, averaj sıfır. pozisyona giremeyen fakat çok kolay pozisyon veren bir takım. e haliyle maç kazanamıyor. çok yeni oyuncumuz var diyorlar ama bizi içerde madara eden gs'nin yeni oyuncu sayısının bizden fazla olduğunu görmüyorlar. önemli oyuncularımızı kaybettik diyorlar ama rezil bir psikolojide olan ve en az bizim kadar kayıp yaşayan fb'nin 13 puanlık farkını görmüyorlar. sürekli bahaneler üretiliyor.

Bir takım, savunmada kötü olur ama hücumda iyidir mesela ya da tam tersi. Oysa bu takımın şunu iyi yapıyor diyebileceğimiz hiçbirşeyi yok. Yıllar önce Ersen ortalar Gökdeniz kafa vurmaya çalışırdı daha dün cezasahasının önünden şutu çeken adam Giraydı. Avrupa’da çok daha düşük maliyetli takımların bile bir oyun standartı var, iç sahada ortaya koydukları bir oyun yapısı var. Bizde ne yazık ki bunlar bulunmuyor. Saldım çayıra, mevlam kayıra misali..

Eskiye gitmeye gerek yok, sezon başı transferlere bakalım; Adrian-Sapara-Volkan-Henrique-Sercan-Eren bu adamlarden ne aldın? Vittek-Barış sakat.. Zokora ve Halil'den aldığın da tartışılır.Brozeks ve Glowacki ayrı, Papy ve Brüls ayrı dava.. Birkaç yıl önce bir adama 2 milyon verince "çok verdik" derdik. Şimdi fason adamlara beşer milyon veriyoruz. O zaman da kupaya oynuyorduk, şimdi de..şartlar gelişti ama takım ileriye gidemedi.

Büyük takımlar değerli parçalarını ellerinde tutar ve değersizleri değerli olanlarla değiştirirler. Satılması icap eden oyuncunun satılması ayrı konu. Peki biz ne yaptık? Elimizdeki değerli parçaları yok pahasına kaybettik ve üzerine oynadığımız 25 maç bize gösterdi ki üzerine koymak bir yana kayıpların yerini dahi dolduramadık.

sonuç fiyasko.
yani diyosunki ziya doğan gelsin..hey ALLAH(cc)ım ya hala şenol hocayı tartışıyorlar..her gidişinde takımın ne hale geldiğini göre göre....daha ne yapacak bu adam ya 2 türkiye kupası cumhurbaşkanlığı başbakanlık süper kupa ve 1996-2004-2011 olmak üzere 3 kez de şampiyon yaptı..onun döneminlerinde oynadığımız futbolu hangi dönemde oynadık..o müthiş atamızın sözü geldi aklıma''deveye diken insana s..en lazım''':)

Alper61
19.12.2011, 18:52
yani diyosunki ziya doğan gelsin..hey ALLAH(cc)ım ya hala şenol hocayı tartışıyorlar..her gidişinde takımın ne hale geldiğini göre göre....daha ne yapacak bu adam ya 2 türkiye kupası cumhurbaşkanlığı başbakanlık süper kupa ve 1996-2004-2011 olmak üzere 3 kez de şampiyon yaptı..onun döneminlerinde oynadığımız futbolu hangi dönemde oynadık..o müthiş atamızın sözü geldi aklıma''deveye diken insana s..en lazım''':)

Güzel bitirmissin vesselam :-)

hüseyin1975
19.12.2011, 18:57
Ben fbli biliyorum ama nese sonuçta tvlerde kaç tane adam açık açık diyebiliyor geçen senenin şampiyonu TS'dir diye..

Bende DANSÖZ diye biliyorum:p

hüseyin1975
19.12.2011, 18:59
Senol Hoca kötü bir ilk yari gecirdi, kadrodan yeterince faydalanmadi!
Aykut, Sercan, Eren vs., bunlardan cok daha faydalanmamiz gerekirdi.
Yorgunuz dedi ama cezalar olmadikca hep "ayni" kadroyu sahaya sürdü.

exelans_25
19.12.2011, 20:03
arkadaşlar video nasıl yükleyebiliyoruz takımı karşılamada güzel videolar var ama

Steril61
19.12.2011, 20:50
Fb li oyuncuların topla alakasız olarak, direkt rakibe yaptıkları hareketlere sarı kart verilmezken; Aykut'un topa yönelik ve rakibe temas dahi etmeyen hareketine hiç tereddüt etmeden sarı kartını veren kuduz cüneyt...

Selçuk olanca hızıyla Serkan'ı biçiyor. İkinci yarı gördüğü sarı kartla normalde oyundan atılması gereken Selçuk, bu pozisyonda kart görmediği için maalesef kırmızı kartı görmüyor.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/409613_325391727479020_100000245868385_1270737_136 8405977_n.jpg
Gökhan Gönül topa müdehale şansı bulunmamasına, ortalıkta top da olamamasına rağmen tekme sallıyor. Tabanıyla kasti olarak Marek'in malum bölgesine indiriyor. Direkt kırmızı kart gösterilmesi gerekirken sarı kart dahi yok... Çünkü sarı görse Gökhan oyundan atılmış oluyor.

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/383077_325392644145595_100000245868385_1270739_534 285886_n.jpg
Bu pozisyonda topu kaybedeceğini anlayan Ziegler, savunmanın dengesiz yakalanmaması için ustaca bir faul yapıyor ki topla hiçbir alakası yok. Direkt Adrian'ın ayağına müdehale etme kastıyla ayağına basıyor ve ani gelişen atağımızı kestiği halde sarı kart görmüyor.

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/388375_325392677478925_100000245868385_1270740_124 7174895_n.jpg
ve son olarak futbolcumuz Aykut'un pozisyonu... Maç içerisinde de gördüğümüz gibi Aykut tamamiyle topa hamle yaparken herhangi bir faule de sebebiyet vermemek için ayağının yere yapışık olmasına dikkat ediyor. Rakip oyuncuya en ufak bir müdehalede bulunmayan ve niyeti sadece topa dokunmak olan Aykut, kuduz cüneytin ikinci sarı kartıyla oyundan atılıyor. "Kuş olup uçan" Gökhan ise pişman olduğu görüntüsünü veriyor.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/385438_325392744145585_100000245868385_1270741_304 900084_n.jpg

Taraftar guruplarımızın bir araya gelerek Tff'yi protesto amacıyla organizasyon düzenlemesi gerekiyor. Bunların başka dilden anlıyacağını sanmıyorum.

Salpazarli
19.12.2011, 21:39
Renkdaslar eger bu macin rövansi olacaksa bence bütün seyircilerimiz icin maskelerden basip dagitalim.
Mesela Pierre Cornu, Savci Mehmet berk, Platini :D nasil olur?

MehmeTS_ADANA
19.12.2011, 23:37
Renkdaslar eger bu macin rövansi olacaksa bence bütün seyircilerimiz icin maskelerden basip dagitalim.
Mesela Pierre Cornu, Savci Mehmet berk, Platini :D nasil olur?

nasıl olacağını bilmemde ne olacağını söyleyim.azize ve çakalları kudurmuş köpeğe döner

cenk52
19.12.2011, 23:44
Vay arkadas kirmizi hakliymis Aykut un... Bkz tv8... Uefa hakem gozlemcisi cok begenmismis...

Alper Calik
20.12.2011, 00:31
%100 katılırım

burakın tek suçu hala kendini ıspat etme çabası: takım oyuncusu olduğunu gol attırmanında önemli olduğunu kavramalı..... burak birazcık takım oyuncusu olsun çok değerli bir oyuncu ama asla trabzonsporda robin houd olacağım diye çalışmamalı.. burağı öyle kolay yedirmeyiz

sanatik
20.12.2011, 00:34
Tekrar söylüyorum. Bu macda Hakem üzerinde tartisma yaratmak cok yanlisdi.

Konusulmasi gereken hakem degil kadiköyde yapilanlar, medyanin yapdiklari, bize verilen cezalar ve tff nin bize neden halen kupayi teslim etmedigidir.

Hakemi ele alarak resmen kaybediyoruz hakli oldugumuz yerde. Yazik.

Sefa
20.12.2011, 00:41
Herkes Gökhan Gönül'ü Kahraman yapma derdinde ama aynı kadrajdaki diğer Şerefsizden bahseden yok..!

nesta61
20.12.2011, 04:56
ikinci yarida oynanirmi bilmem ama trabzondaki macta cok guzel pankart yapmaliyiz mesela : deniz tarafindaki kale arkasina butun tribun pankart 2009-2010 2 dakika sampiyonu fenev . yol tarafindaki kale arkasina 2009-2010 turkiye kupasi sampiyonu - maraton trubunede 2010-2011 GERCEK SAMPIYON..... cok pis koyar bu eziklere!!

Sefer A.
20.12.2011, 05:03
ikinci yarida oynanirmi bilmem ama trabzondaki macta cok guzel pankart yapmaliyiz mesela : deniz tarafindaki kale arkasina butun tribun pankart 2009-2010 2 dakika sampiyonu fenev . yol tarafindaki kale arkasina 2009-2010 turkiye kupasi sampiyonu - maraton trubunede 2010-2011 GERCEK SAMPIYON..... cok pis koyar bu eziklere!!

fikir güzel, begendim :) mantikli :alkış:
bir de "burasi Türkiye Cumhuriyeti - buradan çikis yok" yazisi falan da oldu mu tamamdir ;)

DeAgLeMaNyAq
20.12.2011, 05:28
Hıncal Uluç: "Cüneyt Çakır eğer hakemse ben İstanbul Beylerbeyiyim..." :D

bkandil
20.12.2011, 08:48
"GÜNEŞ'ten ışık çalmak A.Y'ın doğasında var" diye bir pankart hazırlanıp bu haftaki maça yetiştirilse tadından yenmez...

Ertuğrul ATALAY
20.12.2011, 08:55
"GÜNEŞ'ten ışık çalmak A.Y'ın doğasında var" diye bir pankart hazırlanıp bu haftaki maça yetiştirilse tadından yenmez...

Teşekkürler renktaş...aynen katılıyorum.....

A.Y yerine a.y yazmak lazım...ne de olsa uydu...

Steril61
21.12.2011, 14:26
Sezonun ikinci yarısındaki maç için Avni Aker'deki atmosferi hayal ediyorum da şikebahçelilere cehennemi yaşatırız herhalde. Tüm camiamızın, özellikle de taraftarlarımızın dikkatli olup o maç için saha kapatma cezasına karşı uyanık olması lazım. Tff hakem tayininde mutlaka fb yi kollayacak birini de tayin edecektir. Daha havalimanından başlayarak hakem ve fb liler üzerinde baskıyı hissettirmemiz lazım. Otellerinde de rahat uyumamalı bu adiler. İkinci yarıdaki maçı halatla çekiyorum.

Ender Kotbaş
21.12.2011, 14:46
Sezonun ikinci yarısındaki maç için Avni Aker'deki atmosferi hayal ediyorum da şikebahçelilere cehennemi yaşatırız herhalde. Tüm camiamızın, özellikle de taraftarlarımızın dikkatli olup o maç için saha kapatma cezasına karşı uyanık olması lazım. Tff hakem tayininde mutlaka fb yi kollayacak birini de tayin edecektir. Daha havalimanından başlayarak hakem ve fb liler üzerinde baskıyı hissettirmemiz lazım. Otellerinde de rahat uyumamalı bu adiler. İkinci yarıdaki maçı halatla çekiyorum.

Sezonun ikinci yarısında herhangi bir Trabzonspor-Fenerbahçe "ayaktopu" maçı oynanmamalıdır..

Ilelioglu
21.12.2011, 16:54
Aykut iyi oynadi bu macta. Ayrica 11'e 11 gayet iyidik. Demekki böyle maclarda daima 3 orta saha tercih etmek lazim. Bunu sanirim Besiktas ve Galata maclarinda yapmadik.

..

Ilelioglu
21.12.2011, 17:22
Aklima gelmisken...

Gördünüz mü adamlar nasil "Islik" caldilar? Biz ise bunun ceyregini bile yapmadik Besiktas ve Gayse maclarinda.

Taraftar olarak kötüyüz ama su islik isini kesinlikle cözmeliyiz.

..