PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA Avrupa Ligi | Rakibimiz PSV Eindhoven

Sayfa : [1] 2 3 4 5

Mehdi
08.12.2011, 08:55
Arkadaşlar bu tür bir başlık daha vardı ama sanırım şampiyonlar ligine katılınca kapatıldı.

Şimdiki durumumuzu değerlendirelim.

Bazı yorumlarda Manchester takımları veya Ajax filan okuyorum da,bunların bize çıkma ihtimalleri yok diye biliyorum.Biz Uefa'da gruplardan çıkan takımlardan biriyle eşleşmemiz lazım yanlış mıyım?

Bu arada gönlümden geçen yine (çıkarsa) Bilbao'dur.Yarım bir hesabımız vardı.

Ayrıca bu onurlu mücadele ve yüzümüzü bir an bile yere düşürmediklerinden dolayı Trabzonspor'umuza gönülden teşekkür ederiz.

Berat
08.12.2011, 08:58
Şampiyonlar Ligi'nden Avrupa Ligi'ne katılan 8 takım puanlarına göre(gruptaki puanları değil, Avrupa puanları) 4-4 ayrılıyorlar. En iyi 4 + 12 Avrupa Ligi lideri seri başı oluyor.

Dolayısıyla biz seribaşı değiliz ve Manchester United,Manchester City,Valencia,Ajax + 12 grup liderinden birisiyle eşleşeceğiz.

Mehdi
08.12.2011, 09:01
Valla yıktın beni Berat.
Manchester United diyorum o zaman.:)

Madem hesap kapatma şansımız yok.Yeni bi tane açalım.:D

Berat
08.12.2011, 09:06
City ya da Valencia olmasın da, illa ki Şampiyonlar Ligi'nden biriyle eşleşeceksek United'a ya da Ajax'a razıyım :D

ErtuGrul
08.12.2011, 09:18
Şikeciler başlık acmış forumlarında:), gs'nin çakmasından daha cok, bizim gruptan çıkmamız canlarını acıtmış:)

Melek
08.12.2011, 09:19
Akşam maçtan sonra direk düşündüğüm konu buydu :)

Berat
08.12.2011, 09:21
An itibariyle muhtemel rakiplerimiz;

Manchester United
Manchester City
Valencia
Porto
Paok (Rubin Kazan)
Standard Liege (Hannover)
PSV
S. Lizbon
Stoke City
A. Bilbao
M. Kharkiv
Braga (C. Brugge)
A. Madrid (Udinese)
Schalke
Twente
Anderlecht (Lokomotiv Moskova)

ErtuGrul
08.12.2011, 09:24
Braga ( bruge), dişimize göre...

bASTURk
08.12.2011, 09:24
3-4 takım dışında diğerleriyle kafa kafaya oynarız.Bu turu geçeceğimizi düşünüyorum.

Mustafa Yılmaz.20
08.12.2011, 09:28
Porto'nun puanı Ajax'tan azmıyımış? Öyleyse daha iyi. Ajax çıksın :)

Bu arada tekrar Atl. Bilbao ile eşleşme ihtimalimiz var. Avrupa liginde 5'te 5 yapsalarda Anderlecht veya Standard Liege bence güzel kuralar olur. Henüz 1. bitirip bitirmeyeceği belli olmayan Club Brugge da güzel kura olur. Gerçi Daum'u getirmişti onlar türk futbolunu yakından tanıyor ama diğer muhtemel rakiplere bakınca iyi gözüküyor.

Punisher-61
08.12.2011, 09:29
Ben kesinlikle güclü rakip istiyorum manchester city united valencia gibi takimlar...
Yemisim twente braga veya anderlechti...

Avrupada kendini her zaman en iyileriyle ölceveksin.. Hele sampiyonlar ligindeki bu basarimizin ardindan her takimi eleyebilecek gücte oldugumuzu düsünüyorum..

Ve bu tür maclar daha heycanli oluyor ve daha cok yanki buluyor..

Mustafa 42
08.12.2011, 09:31
selam arkadaslar bence biraz gözlerimizi acalim vede görelimin bu oyunlan bu oyun mantigiylan hayatta bu oyuncularlan gercekden ama gercekden cok ama zor ama zoruda basara biliriz ama bunada oyuncu ilen olur yani en azindan 4.5 tane adam akilli transfer sart yoksa cak üzülürüz yani ne güzeldi bakin aksam bir gol bulsaydik ah ulen burak o topu vuracagina pas verseydi bakin nerden nereye gelecekdik be yani ama transfer sart ama adam gibi transfer yapmalari lazim yoksa isimiz cok zor

Mustafa Yılmaz.20
İlla güçlü istiyorsanız Ajax gelsin. M.City'e falan bu turda gerek yok. :)

Ertan1982
Rakipler yukardakilerse.2 iyi transferlen 1-2 tur daha gideriz bu sezon.Buda bizim gelecek yillarda Puanimizi etkiler ve daha kolay rakipler cikar bize kuradan.Yönetim yamukluk etmesin alsinlar 2 oynucuyu.Polonyadan olmasin.

buserkan61
Devler Ligi'ne şanssız bir şekilde veda eden Trabzonspor'u UEFA Avrupa Ligi'nde zorlu rakipler bekliyor.
Bordo-mavililer, grup üçüncüsü olduğu için Şampiyonlar Ligi'nden gelen en yüksek puanlı dört takım ve UEFA'da gruplarını lider durumda bitiren ekiplerden biriyle eşleşecek.

GÜÇLÜ TAKIMLAR VAR
Trabzon'un muhtemel rakipleri arasında M. United, Porto, Valencia ve Ajax bulunuyor. Fırtına, ayrıca Avrupa Ligi gruplarını lider bitiren S. Liege, PSV, S. Lizbon, A. Bilbao, M. Kharkiv, Schalke, Twente ve Anderlecht'ten biriyle de eşleşebilir. Kura 16 Aralık'ta saat 14.00'te çekilecek

Ertan1982
08.12.2011, 09:32
selam arkadaslar bence biraz gözlerimizi acalim vede görelimin bu oyunlan bu oyun mantigiylan hayatta bu oyuncularlan gercekden ama gercekden cok ama zor ama zoruda basara biliriz ama bunada oyuncu ilen olur yani en azindan 4.5 tane adam akilli transfer sart yoksa cak üzülürüz yani ne güzeldi bakin aksam bir gol bulsaydik ah ulen burak o topu vuracagina pas verseydi bakin nerden nereye gelecekdik be yani ama transfer sart ama adam gibi transfer yapmalari lazim yoksa isimiz cok zor
Bildigim kadar 2-3 tane yeni oyuncu yazdira bilirsin UEFA listesine.

Tekke
08.12.2011, 09:37

Manchester United
Manchester City
Valencia
Ajax
Paok (Rubin Kazan)
PSV
S. Lizbon
Stoke City
A. Bilbao
M. Kharkiv
Braga (C. Brugge)
A. Madrid (Udinese)
Schalke
Twente

Bir sürü KEKO var burda, biz çeyrege çıkarız aslanlar, korkmaya gerek yok. Lille ve İnter buradaki çoğu takımdan iyi.

Paok-Standart Liege-M.Kharkiv-Braga gelirse eleriz İnşallah, hem de ülke puanında yarıştığımız ülkelere AYARI veririz :)))

Berat
08.12.2011, 09:40
İlla güçlü istiyorsanız Ajax gelsin. M.City'e falan bu turda gerek yok. :)

Haklıymışsın kardeşim, ben yanlış yazmışım. Şimdi düzelttim.

Muhtemel rakiplerimiz arasında Ajax değil Porto var.

ozturk
08.12.2011, 09:43
forvet ve oyun kurucu şart yoksa eleniriz ilk seferde eleniriz..

apachi61
08.12.2011, 09:45
m.city gelsin duman ederiz pek takim oynu oynamiyo lavuklar hos hic izlemedim ama ole tahmin ediyorum zengin takimi ne de olsa iyi bir oyunla ayari verebiliriz :-)

zafer6161
08.12.2011, 09:49
kurayı çekecek adam akşam güzel bir banyo yapsın,sabah ilk uçakla isviçrenin zürih kentine gitsin,bismillah deyip ajaks yada anderleti çeksin,,,

recdodo
08.12.2011, 09:49
Fazla değil bir Belçika takımı gelsin yeter...

Alp Yavuz 13
08.12.2011, 09:53
Rubin Kazan
Hannover 96
Legia Varşova
Lazio veya SC Vaslui
Stoke City
Salzburg Veya PSG
Az Alkmaar Veya Austria Vien
Club Brugge - Braga
Udinese
Maccabi Haifa - Steau Bükreş veya Aek larnaca
Fulham Veya Wisla Krakow
Lokomotiv Moskova

Cl'den gelenler ilk turda birbirleri ile eşleşmiyor 2. Torbadan gireceğimiz için grup 2.leri ile eşleceğiz ve muhtemel rakipler bunlar

theo
08.12.2011, 10:02
Rubin Kazan
Hannover 96
Legia Varşova
Lazio veya SC Vaslui
Stoke City
Salzburg Veya PSG
Az Alkmaar Veya Austria Vien
Club Brugge - Braga
Udinese
Maccabi Haifa - Steau Bükreş veya Aek larnaca
Fulham Veya Wisla Krakow
Lokomotiv Moskova

Cl'den gelenler ilk turda birbirleri ile eşleşmiyor 2. Torbadan gireceğimiz için grup 2.leri ile eşleceğiz ve muhtemel rakipler bunlar

eğer dediğin gibiyse çok iyi ama ben grup birincileri ve de şampiyonlar ligindeki en iyi 4 3.yle eşleşilcek diye biliyorum...

Alp Yavuz 13
08.12.2011, 10:04
eğer dediğin gibiyse çok iyi ama ben grup birincileri ve de şampiyonlar ligindeki en iyi 4 3.yle eşleşilcek diye biliyorum...
İlk Turda Eşleşmiyorlar Cl'den gelenler...

oflubektas
08.12.2011, 10:05
Bilbao ile eşleşirsek ilk maçtaki 0-0 geçerli olacak mı? :)

Alp Yavuz 13
08.12.2011, 10:05
Öyle Zaten Grup 1. leri Cl'den gelen en iyi 3. 4 takım ile eşleşecek... 2. ler ise diğer 3. gelenlerle...

Alp Yavuz 13
08.12.2011, 10:06
Ama şampiyonlar ligine gitme ihtimalimiz var yine Cska'nın uçağı düşerse :D

Çalıntıdır... :D

Mehdi
08.12.2011, 10:09
Valla oynanılan takımlarla oynamama kuralını bu sene allak bullak ederiz biz ben söyliym.Şampiyonlar ligi hala tedirgin ve geri dönmeyeceğimizden emin değil.Avrupa'da açık büfe takılan ilk ve son takımız.:)

Alp Yavuz 13
08.12.2011, 10:09
Valla oynanılan takımlarla oynamama kuralını bu sene allak bullak ederiz biz ben söyliym.Şampiyonlar ligi hala tedirgin ve geri dönmeyeceğimizden emin değil.Avrupa'da açık büfe takılan ilk ve son takımız.:)
Aynen öyle kafamız nereye isterse oraya :D

evonon
08.12.2011, 10:15
Arkadaşların listesinde bazı yanlışlar var :

Şampiyonlar liginden gelenler ilk anlatan arkadaşın dediği şekilde olmak kaydıyla birbiriyle eşleşebilir. Ama Berat'ın listesinde ufak bir hata var, Porto en iyi 4'ten biri değil, onun yerinde Olympiacos var.

Liste şöyle:

Manchester City
Manchester United
Olympiacos
Valencia
PSV
Sporting
Bilbao
Metalist Kharkiv
Schalke
Twente
Standard Liege

Bunlar kesinleşenler, kesin olmayanlar ise:

Beşiktaş'ın grubunda eğer Stoke 1. olursa Stoke
Anderlecht evinde 3 farklı kaybetmezse son maçı Anderlecht yoksa Lokomotiv Moskova
PAOK veya Rubin Kazan
Brugge veya Braga
Udinese veya Atletico Madrid

Bu arada ilk maçı kesinlikle evimizde ikinci maçı deplasmanda oynayacağımızı da belirtmek isterim

theo
08.12.2011, 10:16
Öyle Zaten Grup 1. leri Cl'den gelen en iyi 3. 4 takım ile eşleşecek... 2. ler ise diğer 3. gelenlerle...

o zaman ne yalan diyim ben çeyrek finali görürüz diyorum...

şimdi kimler bizim rakibimiz olacak?

buarada ister misiniz uefa kupası bize gelsin...

Alp Yavuz 13
08.12.2011, 10:18
Şampiyonlar liginden gelen rakipler ilk turda eşleşmiyorlar M.united vb. Muhtemel rakip değiller ilk turda...

Berat
08.12.2011, 10:21
Arkadaşların listesinde bazı yanlışlar var :

Şampiyonlar liginden gelenler ilk anlatan arkadaşın dediği şekilde olmak kaydıyla birbiriyle eşleşebilir. Ama Berat'ın listesinde ufak bir hata var, Porto en iyi 4'ten biri değil, onun yerinde Olympiacos var.

Liste şöyle:

Manchester City
Manchester United
Olympiacos
Valencia
PSV
Sporting
Bilbao
Metalist Kharkiv
Schalke
Twente
Standard Liege

Bunlar kesinleşenler, kesin olmayanlar ise:

Beşiktaş'ın grubunda eğer Stoke 1. olursa Stoke
Anderlecht evinde 3 farklı kaybetmezse son maçı Anderlecht yoksa Lokomotiv Moskova
PAOK veya Rubin Kazan
Brugge veya Braga
Udinese veya Atletico Madrid

Şampiyonlar Ligi gruplarında topladıkları puanlara göre değil de takımların Avrupa Ligleri klasmanındaki durumların bakılıyor diye biliyorum.. Dolayısıyla Porto muhtemel rakiplerimizden birisi. Porto'nun Avrupa puanı Olympiakos'un çok çok üstünde.

Samet GÜVEN
08.12.2011, 10:22

mükemmel bi yorum:D:D:D

Alp Yavuz 13
08.12.2011, 10:22
Konu ile alakası yokta rüyamda turu geçmiştik Barcelonayı seçmiştik ve fenevliler bağdat caddesinde kutlama yapıyorlardı :D

evonon
08.12.2011, 10:23
Şampiyonlar Ligi gruplarında topladıkları puanlara göre değil de takımların Avrupa Ligleri klasmanındaki durumların bakılıyor diye biliyorum.. Dolayısıyla Porto muhtemel rakiplerimizden birisi. Porto'nun Avrupa puanı Olympiakos'un çok çok üstünde.

7.08 The round of 32 pairings are determined by means of a draw. This round is
played under the knockout system, on a home and away basis (two legs).
The UEFA administration ensures that the following principles are respected.
a) Clubs from the same association cannot be drawn against each other.
b) The 12 UEFA Europa League group-winners and the 4 best third-ranked
teams in the UEFA Champions League group stage are drawn against
the 12 UEFA Europa League group runners-up and the remaining third-
ranked teams in the UEFA Champions League group stage.
c) The winners and runners-up of the same group cannot be drawn against
each other.
d) The UEFA Europa League group-winners and the four best third-ranked
in the UEFA Champions League group stage play the return leg at home.

Burda nasıl eşleşecekleri tamamen anlatılmış UEFA Avrupa Ligi Kuralları kitapçığı Madde 7.08

evonon
08.12.2011, 10:25
Hal böyleyken e bizim kel kafada bize United veya City'den başkasını çekmeyeceğine göre hatta Trabzon'daki maçında tarihi belli olduğuna göre şimdiden uçak bileti alsam mı acaba :)

Mustafa Yılmaz.20
08.12.2011, 10:26
Bende böyle biliyorum.

Bu arada Mehmet Alp malesef Man.United, City, Valencia muhtemel rakiplerimiz arasında. Şampiyonlar ligi üçüncülerinden en az puanı olan 4 takım, en fazla puanı olan 4 takımla yada 12 Avrupa Ligi birincisinden birisiyle eşleşiyor. İlk sayfadaki liste doğru olması lazım.

ozturk
08.12.2011, 10:28

:D :D

süpersin ya

evonon
08.12.2011, 10:29
Madde de 4 best third ranked teams diyor eğer UEFA ranki ise dediğiniz doğru oluyor bak bende şimdi fark ettim evet Olympiacos yerine Porto olabilir eğer öyleyse haklısınız, Neyse bizim ki ya United ya da city zaten :)

bASTURk
08.12.2011, 10:30
Şampiyonlar liginden gelen rakipler ilk turda eşleşmiyorlar M.united vb. Muhtemel rakip değiller ilk turda...
Geçen yıl Avrupa Ligi 1.turda Twente'yle Rubin Kazan eşleşmişti.İkisi de Şampiyonlar Ligi'nden gelmişti.Bu sene kural değiştiyse ayrı...

Berat
08.12.2011, 10:30
7.08 The round of 32 pairings are determined by means of a draw. This round is
played under the knockout system, on a home and away basis (two legs).
The UEFA administration ensures that the following principles are respected.
a) Clubs from the same association cannot be drawn against each other.
b) The 12 UEFA Europa League group-winners and the 4 best third-ranked
teams in the UEFA Champions League group stage are drawn against
the 12 UEFA Europa League group runners-up and the remaining third-
ranked teams in the UEFA Champions League group stage.
c) The winners and runners-up of the same group cannot be drawn against
each other.
d) The UEFA Europa League group-winners and the four best third-ranked
in the UEFA Champions League group stage play the return leg at home.

Burda nasıl eşleşecekleri tamamen anlatılmış UEFA Avrupa Ligi Kuralları kitapçığı Madde 7.08

the 4 best third-ranked teams in the UEFA Champions League derken bence Avrupa'daki puanlarına göre en iyi dört 3. yü kastediyor ama yakında anlarız işin doğrusunu.

Hayırlısı olsun :)

İlk maçı iç sahada oynayacağız bu arada. Maça gitmek isteyenler şimdiden 16 Şubat'a göre ayarlayabilirler kendilerini.

evonon
08.12.2011, 10:31
Mehmet ALP yukarıda yazdığım madde de açıkça eşleşebilecekleri anlatılıyor

inadina61_08
08.12.2011, 10:31

ççççççççç

Onlar düşünsün...

evonon
08.12.2011, 10:32
the 4 best third-ranked teams in the UEFA Champions League derken bence Avrupa'daki puanlarına göre en iyi dört 3. yü kastediyor ama yakında anlarız işin doğrusunu.

Hayırlısı olsun :)

İlk maçı iç sahada oynayacağız bu arada. Maça gitmek isteyenler şimdiden 16 Şubat'a göre ayarlayabilirler kendilerini.

Evet evet haklısın

Alp Yavuz 13
08.12.2011, 10:32
Hassitti o zaman ya Bence rakibimiz M.united'ı tanıyalım :D

Berat
08.12.2011, 10:38

Manchester United
Manchester City
Valencia
Porto
Paok (Rubin Kazan)
PSV
S. Lizbon
Stoke City
A. Bilbao
M. Kharkiv
Braga (C. Brugge)
A. Madrid (Udinese)
Schalke
Twente

Avrupa Ligi'nde mevcut 1.lerin grubu lider bitirecekleri varsayımıyla;

3 İngiliz, 3 İspanyol,2 Belçika,3 Portekiz,2 Hollanda,1 Yunan,1 Alman,1 Ukrayna takımı var..

Durum böyle..

Seçin beğenin alın.. :)

winner
08.12.2011, 10:41
Standard Liege'yi gözüme kestirdim ben...

Mehdi
08.12.2011, 10:42
http://www.soccer-blogger.com/2011/12/07/dinamo-zagreb-vs-lyon-1-7-highlights-video-champions-league-ol-goals-gomis/

Akşam 7-1 biten Lyon maçında kaleciyi izleyin Allah aşkına.Aklıma bir şey geliyor ammaaa.
Yok yok unutun gitsin.:D

Ali Yerlikaya
08.12.2011, 10:42
Bir dahaki Avrupa macimiz ne zaman arkadaslar...
Yukarida bir renktas 16 Subat diyor 2 aya yakin simdi macimiz yokmu yani...?
STSL maclarini hazirlik maclari olarak gördugum icin suanncok iyi dinlenme ve hazirlanma dönemine girmis bulunmaktayiz...

ahmetto
08.12.2011, 10:43
Lokomotif Moskova gelsin.Cska ile olan hesabımızı onlara keselim.

winner
08.12.2011, 10:45
Dün Ajax'ın başına gelen bize olsaydı çoktan Uefa'nın kapısına dayanmıştık.

inter konusunda bile şüpheciyim eldeki en iyi kadrolarını çıkarmadıkları için...

İsmail52
08.12.2011, 10:53
Sappiyonlar liginde 7 puan aldık Türkiye'de kac takım 7 puan aldı..gecen gün telegolde Gökmen ozdanak ipnesi alaycı bı sekilde trabzonda 3 gol atmışsa bayaa çok gol atmış diye bıyık altından gülüyo yawwsakk kendileri gol atamadan geldikleri 1 gol atıp sevindikleri günleri ne çabuk unuttlar ezikler cinconlar karkalar.

yalniz adam
08.12.2011, 10:56
Sappiyonlar liginde 7 puan aldık Türkiye'de kac takım 7 puan aldı..gecen gün telegolde Gökmen ozdanak ipnesi alaycı bı sekilde trabzonda 3 gol atmışsa bayaa çok gol atmış diye bıyık altından gülüyo yawwsakk kendileri gol atamadan geldikleri 1 gol atıp sevindikleri günleri ne çabuk unuttlar ezikler cinconlar karkalar.

gökmal özkabakla hafta sonu görüşeceğiz...muhtemelen ağzından köpükler saçılacak...

Gökhan ARSLAN
08.12.2011, 10:57
Eşleşme konusunda pek şanslı değiliz ama bakalım..
Geçen sene uefaya kaldık Liverpool geldi..
Bu sefer uefada manc city ve manc united var bu takımlar uzun yıllar sonra ilk kez bu kupada sanırım :)
Ama hangi takım çıkarsa çıksın şansımız olduğunu düşünüyorum artık.. En azından hazırlıklı olacaz!

Gamze
08.12.2011, 10:59
Maçlar 16-23 Şubat'ta arkadaşlar.

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2012/matches/round=2000273/index.html

Burhan Açıkgöz
08.12.2011, 11:03
kuralar ne zaman çekilecek. bilen varmı.

Özge
08.12.2011, 11:04
Maçlar 16-23 Şubat'ta arkadaşlar.

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2012/matches/round=2000273/index.html
İlk maç statü gereği Trabzon'daymış sanırım.

Kuralar 16 Aralık'ta çekilecek.

TheCrow
08.12.2011, 11:07
Şimdi UEFA kupasından elenirsek tekrar Şampiyonlar Ligi'inden mi devam edeceğiz?... :D

winner
08.12.2011, 11:10
En azından Şubat sonuna kadar Avrupa arenasındayız,umarım Mayıs'ı da görürüz.

Bazılarının her sezon tekrarladığı gibi Aralık ayında tası tarağı toplayıp süper! lige geri dönmüyoruz.

winner
08.12.2011, 11:11
Şimdi UEFA kupasından elenirsek tekrar Şampiyonlar Ligi'inden mi devam edeceğiz?... :D

Evet uefa bize "pass card" verdi, Avrupa ligi'nden ne zaman elenirsek tekrar ş.l'ye dönelim diye:)

TheCrow
08.12.2011, 11:14

Evet uefa bize "pass card" verdi, Avrupa ligi'nden ne zaman elenirsek tekrar ş.l'ye dönelim diye:)

ŞL'den elenince de Avrupa Ligi'ne gidiyoruz zaten, güzel bir uygulama !..

Hüseyin Sahtiyan
08.12.2011, 11:21
Peki biz ne zaman nasıl seribaşı olabiliriz ya ? Daha ne yapmamız gerekiyor ki :s

Uefa'daki grup ikincilerinden farkımız yok ki şuanda :s

TheCrow
08.12.2011, 11:25
Son 5 yılın puanına göre yapılıyor sanırım sıralama. O yüzden Avrupa'da puan toplamaya devam...

winner
08.12.2011, 11:27
Avrupa'da bir dönemi çok kötü geçirdik.

Ya oynayamadık ya da eleme turlarında elendik.

Bu nedenle puan toplayamadık.

Bu sezon başlangıç olmalı ve puan toplamaya devam.

halil ibo
08.12.2011, 11:35
Kura şanssızlığımız kıralım bu defa.Dişimize göre bir rakip bekliyorum.

tarsus
08.12.2011, 11:37
hem eufa ligi hemde seneye tekrar bu heyecanları yasayabilmek için istediğimiz yabancı ve yerli transferleri yapmalıyız.tekrar tekrar söylüyorum polonyalıları mutlaka göndermeliyiz

TheCrow
08.12.2011, 11:59
Şu haber doğruysa Porto veya Ajax ile eşleşme ihtimalimiz yok.

http://www.sahadan.com/haberler/126632/Trabzonspor-Hangi-Torbada

bordoylamavi
08.12.2011, 12:01
belçika takımlarından biri bize çok uygun olur gibi geliyor bana

61trabzonomer
08.12.2011, 12:04
gönlümden ajax geçiyor,ama daha kolay kuralarla ilerlemekte güzel olur, neyse her zmanaki duamızı yapalım hayırlısı olsun.

Ömer Faruk61
08.12.2011, 12:05
Yok Abi Keltoş bu sefer City i çekemez çekmemeli :D

zafer6161
08.12.2011, 12:15
http://www.soccer-blogger.com/2011/12/07/dinamo-zagreb-vs-lyon-1-7-highlights-video-champions-league-ol-goals-gomis/

Akşam 7-1 biten Lyon maçında kaleciyi izleyin Allah aşkına.Aklıma bir şey geliyor ammaaa.
Yok yok unutun gitsin.:D

kalecinin hiç bir golde hatasını göremedim...

Onur Civelek61
08.12.2011, 12:29
Ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek olan Trabzonspor, 16 Aralık tarihindeki kura çekimine 2. torbadan katılacak.

Statü gereği, Şampiyonlar Ligi'nde gruplarını 3. sırada bitiren en iyi 4 takım kuraya seribaşı olarak, diğer 4 takım ise 2. torbadan katılıyor.

Buna göre; Manchester United, Manchester City, Olympiakos ve Valencia seribaşı, Trabzonspor, Porto, Ajax ve Viktoria Plzen ise 2. torba takımları oldular.

İsmailKemaloğlu
08.12.2011, 12:32
bildiğim kadarıyla hiçbir durumda şamp.liginden gelen takımlar ilk turda birbiriyle eşleşmiyor... neden hemen manu city gibi takımları düşünmeye başladık ki :) illa güçlü takımmı istiyoruz :)

ARAF
08.12.2011, 12:36
UEFA kupası bu sene TRABZONA gelecekkk

Ha-kan
08.12.2011, 12:40
yerinde transferler yapılmazsa;bu takımlardan hiçbirini eleyemeyiz

TSelif
08.12.2011, 12:42
Hiç bir şey imkansız değildir. ŞL'nde 0 çekecek diyenler bunu görmüştür.
Neden olmasın bu kupa ,
En kötü final oynamak dileği ile :)

Burhan Açıkgöz
08.12.2011, 12:43
Arkadaş bi şeyi 40 kere söylersen başına gelir derler.

M. United, M. City gibi takımları ağzınıza almayın lütfen. :)

Yunus Emre SEYHAN
08.12.2011, 12:43
Bir sonraki turda elensek bile bu sezon tam 11 avrupa maçı oynamış olacağız, bu durum kulup tarihimizde bir rekordur ama Türk futbolunda Galatasaray'dan sonra Avrupa'da 1 sene de en fazla maç oynayan takım olabiliriz.

o maçtaydım
08.12.2011, 12:45
rakiplerimizi tanıyalım. son 5 sezonda avrupa kupalarında verdikleri mücadele ve bu sezon oynadıkları oyun açısından rakipleri inceledim. çıkan sonuç güçlüden zayıfa doğru şu:
1) m. united: rakipleri tanıyalım dediysek m. unitedı tanımayan varsa yazının devamını okumayabilir. son 5 sezonda şl de bir kupa, 2 final, 1 yarı final, 1 çeyrek final oynamışlar. tayfun cora tam iyileşmeden karşılaşmayalım derim.
2)valencia: son 5 sezonda 1 şl çeyrek finali, 1 uefa çeyrek finali oynamışlar. 1 kez uefada 1kez şlde gruplardan çıkmışlar. ya tamam işte biz bunları eleriz diyenlere kısmet derim.
3)şimdi tam burada 9 takım sayacağım. bunlar birbirine yakın takımlar aralarında çok bir fark yok: atletico madrid, s.lizbon, psv,schalke,braga,m.city,olympicos,twente ve anderlecht. bu takımlarla belki başa baş bir mücadele ortaya konabilir.
4)bu 9 takımın altında m. kharkiv duruyor. ne yapacağı belli olmayan bir ukrayna takımı. uzak durmakta fayda var.
5)s. liege: çoğunuzun bu takımı istediğini biliyorum. ama durun daha sayacağımız takımlar var.
6)a. bilbao,c. brugge, udinese, r. kazan . bu takımlardan kesin gelebilecek olan bilbao. diğerleri ihtimalli. bilbao gelse de adamlar illallah dese.
7) ve tam dişimize göre rakipler: paok, lokomotiv moskova ve stoke city. bunlar da ihtimalli ama paok olabilir. bir türk-yunan survivor yapabiliriz.

trabzon bu turu geçerse işte o zaman şamata balayacak.

Ömer Faruk61
08.12.2011, 12:47
Etmeyin ne Kupası ne Finali Önce Rakibi görelim onu eleyelim.Her turu tek tek düşüneceğiz.Artık grup yok.Elemelerde de Başarılı olup kendimizi kanıtlamalıyız..

Zafer Fidan
08.12.2011, 12:48
Schalke gelsin.

Ömer Faruk61
08.12.2011, 12:48
Arkadaş bi şeyi 40 kere söylersen başına gelir derler.

M. United, M. City gibi takımları ağzınıza almayın lütfen. :)

Abi United a itirazım yok :D City hariç kim gelirse gelsin korkmuyorum :)

Mehmet Cihan Kocaman
08.12.2011, 12:50
Şuan puanımız kaç?

pReN@_61
08.12.2011, 12:56
Manchester'lardan biri düşer bize ya da Bilbao :)

TSelif
08.12.2011, 12:56
Etmeyin ne Kupası ne Finali Önce Rakibi görelim onu eleyelim.Her turu tek tek düşüneceğiz.Artık grup yok.Elemelerde de Başarılı olup kendimizi kanıtlamalıyız..

Herkes kendi fikrini düşüncesini yazıyor buraya. Müdahale etmenin anlamı yok. Sen ilk turda eleneceğini düşünürsün ben final oynayacağımızı.
Di mi ???

exelans_25
08.12.2011, 13:00
infantino ne olur bu sefer çekme şu kazık gibi kuraları.

Ömer Faruk61
08.12.2011, 13:03
Herkes kendi fikrini düşüncesini yazıyor buraya. Müdahale etmenin anlamı yok. Sen ilk turda eleneceğini düşünürsün ben final oynayacağımızı.
Di mi ???

Düşünecelere elbette saygılıyım Sadece uçmayalım diyorum.2001 de şikeciler Mustafa D Hedefimiz grupta 6 da 6 yapıp 18 puan dedi...90 + 3 te Rivaldonun golüyle 0 çektiler.. :D O yüzden rehavete kapılmadan elimizden geleni yapmalıyız...

Berke6198
08.12.2011, 13:06
UEFA bana kolay geliyor şimdi Şampiyonlar Ligi'nden 7 puanla dönen bir takım olarak. bir jeton atsakta tekrar gitsek CL'ye benim ayağım alıştı :) :)

İsmailKemaloğlu
08.12.2011, 13:10
yanarım yanarım belkide tarihin en kolay şamp.ligi 2.turunda olamayışımıza yanarım...

champions
08.12.2011, 13:13
1-Ezik futbol anlayışından kurtulmalıyız

2-Stoper-ortasaha-forvet hattında çok net 3 transfer yapmalıyız

Kötü halimizle Bilbao-İnter-Lille deplasmanlarından gol yemeden dönmeyi başardık.Cska deplasmanı dışında yediğimiz golde problem yok. Ama bu daha çok iyi savunma yaptığımızdan değil, kalecimizin müthiş performansıyla gerçekleşti. Sorun şu ki pozisyona giremiyor ve haliyle gol atamıyoruz. Gol atmadan da maç kazanılmıyor ne yazık ki. Burak'ı hedef adamlıktan kurtaracak sağlam bir skorere ihtiyaç var. Aynı şekilde Glo ve Colman yerine de takımı ileriye taşıyacak isimler gerekiyor.

Bunları yaparsak, geriye kalıyor kura şansı. ŞL'den gelecekleri bir kenara koyarsak diğer takımların hemen hepsine karşı ciddi şansımız var.

Gamze
08.12.2011, 13:15
İlk maç statü gereği Trabzon'daymış sanırım.

Kuralar 16 Aralık'ta çekilecek.

İlk maçın Trabzon'da olduğu kesinse şimdiden uçak biletimi falan alacağım ben.
AMa emin olmam lazım :)

Mert Özsarı
08.12.2011, 13:20
Gerçekten Manchester takımlarından kimse bahsetmesin konustugumuz basımıza geliyo =)

Bence Standard Liege gelsin alırız aşağı =)

İsmailKemaloğlu
08.12.2011, 13:23
shalke gelsin bence tayfun cora oynarsa gol atar kesin :) (bknz en son onlarla yaptığımız hazırlık maçı)

Cihan-Ucar
08.12.2011, 13:24
Hannover 96 büyük ihtimalle gelecek :)

Zafer Fidan
08.12.2011, 13:27
İlk maçın Trabzon'da olduğu kesinse şimdiden uçak biletimi falan alacağım ben.
AMa emin olmam lazım :)

Ilk mac: 16.02.2012 (Trabzonda)
ikinci mac: 23.02.2012

Gamze
Ilk mac: 16.02.2012 (Trabzonda)
ikinci mac: 23.02.2012

O zaman "Hayden Trabzon'a" :)

Şeref
jaja olsaydı varya dun....

Zafer Fidan
08.12.2011, 13:28
O zaman "Hayden Trabzon'a" :)

....................
http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season%3D2012/matches/round%3D2000273/index.html

inadina61_08
08.12.2011, 13:34
Şu takıma 2 yerli en az 1 yabancı ama kalitelisinden alınsa varya bir çeyrek götürürüzde biz, bizim yönetim gider polonyadan alır,

birde Önümüzde Milli Takımların Avrupa maçları var, orada yıldızı parlayacak oyuncular olacaktır bunları iyi etüt edip şimdiden kapmak lazım...Bizim yönetim bu CL'den gelen galibiyet ve beraberliklerin parasını harcasa transfere o bile yeter, katılma parası falan onlara kalsın, tahminim 5 milyon euro civarında para geldi maçlardan stad hasılatlarıda su içinde 3 milyon tl dir eh artık 7-8 milyon euro ya kaliteli 2 tane alamayacaksak ne diyeyim kalanıda deftere yazdırsınlar :D

NOT: 2012 ve sonrası için Euro nun çok değer yitireceği söylentileri var tam araştırmadım ama, Alacaklarımızı dolar cinsinde, Borçlarıda Euro cinsinden yapalım diyesim geldi bir an :p

ahamitokutan
08.12.2011, 13:51
beşiktaşa city bize united gelsin :D

bahadır2561
08.12.2011, 14:01
İngiliz ve İspanyol gelmesin. Kim gelirse gelsin. Tercihim ise Schalke

Sinan Ayaz
08.12.2011, 14:02
içimde bi his var Belçika takımıyla eşleşicez

Selçuk Aydın61
08.12.2011, 14:12
arkadaşlar bu futbolla m.city yada united yada braga olsa ne olacakki maçlar o-o biter.... sıkıntım var ....maç izlerken uyuşuyorum resmen....

güneyli
08.12.2011, 14:24
UEFA kupası bu sene TRABZONA gelecekkk
Ne yapıyorsun kardeş...Fenere bu kadar düşman olduğunu bu cümlenden anladım...Adam olmayanların kalbine iner..Bu kadar acıya hiç bir hayvan dayanamaz..Allah gönlüne göre versin

Tekke
08.12.2011, 14:45
İngiliz ve İspanyol gelmesin. Kim gelirse gelsin. Tercihim ise Schalke

Kardeşime katılıyorum, İspanyol İngiliz gelmesin, alayı gelsin...

DeAgLeMaNyAq
08.12.2011, 14:46
Dün teşekkür için açılan başlıkta muhtemel rakipleri paylaşmıştım ama araya giren yorumlar karışıklığa sebep olmuş. O yüzden yinelemekte fayda var. Geçmiş yıllardaki eşleşmelere de bakarsak iki husustaki karışıklığı ortadan kaldırabiliriz.

1- Şampiyonlar Ligi'nde en iyi 4 üçüncü arasından gelen takım, Şampiyonlar Ligi'nde en kötü 4 üçüncü takımla eşleşebiliyor.
2- Seri başı uygulamaları grup öncesindeki ön elemelerde son 5 yıldaki puana, grup sonrasındaki ikinci turlarda ise mevcut sezon içerisindeki gruplarda toplanan puana göre yapılıyor.

Dolayısıyla dün de yazdığım gibi;

Şampiyonlar Ligi'nden gelebilecek 4 rakip: Manchester United, Manchester City, Olympiakos, Valencia
UEFA'dan gelebilecek rakipler: Standard Liege, PSV Eindhoven, Sporting Lisbon, Athletic Bilbao, Metalist Kharkiv, Schalke 04 ve Twente.
Son maç öncesinde birinci olan ancak liderliği garantilemeyen muhtemel rakipler: PAOK, Stoke City, Club Brugge ve Atletico Madrid.

Erbay
08.12.2011, 14:48
Tempolu oynayan bir takım gelmesin.

Gamze_TS
08.12.2011, 14:51
Inter macinin ozetlerini simdi seyredebildim. Nasil bir kismetsizlik, neler kacmis. O direk, ah o direk? Ya o son dakikada verilmeyen bariz penalti?
Tek soyleyebilecegim, Allah Uefa'da devam etmemizi istemis. Insallah hayirlisi olmustur.
2011-2012 uefa kupasi sampiyonu Trabzonspor!
Olmaz mi? Neden olmasin?

apachi61
08.12.2011, 14:54
Inter macinin ozetlerini simdi seyredebildim. Nasil bir kismetsizlik, neler kacmis. O direk, ah o direk? Ya o son dakikada verilmeyen bariz penalti?
Tek soyleyebilecegim, Allah Uefa'da devam etmemizi istemis. Insallah hayirlisi olmustur.
2011-2012 uefa kupasi sampiyonu Trabzonspor!
Olmaz mi? Neden olmasin?

bende mactan once forumda soyle birsey paylastim
SL.de ust tur mu AL. de final mi?
ilki olmadi insallah ikincisi olur :)

Oğuzhan
08.12.2011, 14:59
inşallah güzel bir rakip çekeriz.

güçlü rakiplere karşı daha iyi motive oluyor takım.

Murat'
08.12.2011, 15:00
Umarım çok üst düzey bir takım ile eşleşmeyiz.Standart Liege dişimize göre bir rakip gibi görünüyor.

apachi61
08.12.2011, 15:00
inşallah güzel bir rakip çekeriz.

güçlü rakiplere karşı daha iyi motive oluyor takım.

o m.city trabzona gelecek.

Gamze_TS
08.12.2011, 15:04
bende mactan once forumda soyle birsey paylastim
SL.de ust tur mu AL. de final mi?
ilki olmadi insallah ikincisi olur :)

Insallah!!! Ben de hep hayirlisi hangisiyse orda devam edelim diye dua ettim. Allah yuzumuzu kara cikarmasin. Rakip kim olursa olsun, futbol sansi yanimizda olsun.

calavera
08.12.2011, 15:07
Bilbao ciksin. Hatta ilk mac BIlbao da oynanmis sayilsin. 0-0 in rovansini Avni Aker de oynayalim tek macla bu isi halledelim :)

Selçuk Sarı
08.12.2011, 15:09
Yaa neden her kaynakta bjk stoke city'i yenerse lider çıkacak yenemezse zorlu rakiplerle karşılaşacak deniliyor? bjk garantilemedi değil mi?

TSezgin61
08.12.2011, 15:18
bide finale kadar cikiyormusuz :)

DeAgLeMaNyAq
08.12.2011, 15:36
Yaa neden her kaynakta bjk stoke city'i yenerse lider çıkacak yenemezse zorlu rakiplerle karşılaşacak deniliyor? bjk garantilemedi değil mi?

Garantilemedi tabii. Hele ki Lyon maçını gördükten her şey mümkün. BJK bir farkla yenilir, Kiev 4 fark atarsa onlar çıkıyor...

Helvacı61
08.12.2011, 15:37
bence ingiliz takımları avrupa ligine önem vermiyor. onlardan biri düşerse iyi olur. mesela m.unidet gelsin isterim. elersek zafer elenirsek normal olur.

İsmailKemaloğlu
08.12.2011, 16:21
bu arada lyon maçı hakkında büyük çaplı şike söylentileri varmış

Mehdi
08.12.2011, 16:26
bu arada lyon maçı hakkında büyük çaplı şike söylentileri varmış
Ajax yönetimi ve taraftarı epey tepkili.Lyon'un averaj yapması gerekiyordu ve tek maçta yaptı

Bir fotoğraf.

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2011/12/08/sampiyonlar-ligi-nde-sike-kokan-galibiyet-1-7-1821512.Jpeg

Murat Erdem
08.12.2011, 16:36
http://www.hizliupload.com/di-K00I.jpg
http://www.hizliupload.com/di-Q7S6.jpg
http://www.hizliupload.com/di-P2D3.jpg

vida'nın maçtan önce ki gün bahis dükkanına giriş ve çıkış resimleri...ajanslara düşmüş durum da...

Murat Erdem
08.12.2011, 16:38
Volkan ve olası yeni transferlerimiz oynayabilecek mi bu maçlarda ?

Fatih ÇOLAK
08.12.2011, 16:43
Club Brugge veya Liege tam dişimize göre..

SADECETRABZON61
08.12.2011, 16:47
Artık Lige bakmalıyız Uefadaki takımlar daha dişli bi city ile eşleşirsek bizi farka boyarlar dün zaten oyun namına birşey yoktu

Sefa
08.12.2011, 16:49
Aynı sezon içerisinde önce Şampiyonlar Ligi, sonra UEFA Kupası daha sonra tekrar Şampiyonlar Ligi ve en sonunda bir kez daha UEFA Kupası'nda oynama hakkı elde eden Trabzonspor'un 2012 Avrupa Şampiyonası'na da davet edilmesi bekleniyor... :)

Ahmet Öztürk
08.12.2011, 16:53
Barcelona veya Real Madrid'den herhangi birisini alın UEFA Avrupa Ligi'ne koyun (İkisi olmasada olur yani) Avrupa Kupası Şampiyonlar Ligi'nden çok izlenir :) Avrupa Ligi'de şansımıza mıdır nedir bu sene maşallah devlere sahne oluyor. Bknz: Trabzonspor, Man United, Man. City :)

İsmailKemaloğlu
08.12.2011, 16:58
sadece bu değil.. ajax ın bariz 2 golü verilmemiş.. ilginç :).. ben realin yerinde olsam en azından bitane yerdim de belalım lyondan kurtulurdu :))

Sami Kuk
08.12.2011, 16:59
A.Bilbao gelsin:):) Maçta Arenada oynansın:)

Hatta kim gelirse gelsin Arenada oynansın.Kimse diyemez Trabzonda oynansın yeter size 3 mac izlediniz CL :) Trabzonda tiyatro gibi tribünler.Bence gündeme getirilmeli Arena konusu..

Bu arada UEFA ya geldik ama burda daha zor turu gecmemiz.CL daha kolay olurdu:) Rakipler ne öyle ya:)

SAFA
08.12.2011, 17:08
City ve United dışında hepsiyle başa baş oynarız. Ama ben Liege'i isterim.

Hürgün Aygün
08.12.2011, 17:18
C.L Grup kuralarında grup olarak oldukça şanslıydık diyebiliriz.İnşallah yine şans yanımızda olur da kolay bir rakip gelir gidebildiğimiz yere kadar gidelim...

Mehmet Cihan Kocaman
08.12.2011, 17:29
A.Bilbao gelsin:):) Maçta Arenada oynansın:)

Hatta kim gelirse gelsin Arenada oynansın.Kimse diyemez Trabzonda oynansın yeter size 3 mac izlediniz CL :) Trabzonda tiyatro gibi tribünler.Bence gündeme getirilmeli Arena konusu..

Bu arada UEFA ya geldik ama burda daha zor turu gecmemiz.CL daha kolay olurdu:) Rakipler ne öyle ya:)

Başlamayın yine.
Gülünecek duruma düşürüyorsunuz takımı.
Ne diycek gsliler. Kendi stadları var ama burda oynuyorlar deyip dalga geçicek millet.
Bu takım TRABZON'un takımıysa, maçlarını da ne olursa olsun HÜSEYİN AVNİ AKER STADINDA oynamalıdır.

Ömer Faruk61
08.12.2011, 17:49
Volkan ve olası yeni transferlerimiz oynayabilecek mi bu maçlarda ?

3 oyuncu eklenebiliyormuş..Bunlardan Sadece 1 inin bu sene Avrupada maça çıkmış olması gerekiyor.

Volkan Eklenirse diğer muhtemel 2 transfer Avrupada oynamamış olması gerekiyor...

Süleyman Eruyar
08.12.2011, 17:57
VOLKAN oynayacak mı şimdi?

= oynayacakmış..

Necmettin ALTUNTAŞ
08.12.2011, 18:03
Stad tartışmasına lütfen kimse girmesin.Stad Avni Aker'dir.Trabzon efsanesi orda doğdu orda devam edecek.

DeAgLeMaNyAq
08.12.2011, 18:12
Açıkçası Volkan'ın oynayabilmesi konusunda çekincelerim var. Şampiyonlar Ligi'nde devam etseydik kesin oynardı ama aynı durum Avrupa Ligi için söz konusu olmayabilir. En azından UEFA talimatnamesinde benim anladığım kadarıyla böyle gözüküyor. Bu duruma bağlı yazılmış 18.19 maddesindeki any point ibaresi play off turunu içeriyorsa Volkan oynayamaz. Zaten 18.20'de ilk üç tur ibaresi korunuyor. Volkan ise dördüncü tur olarak adlandırılan play off turunda forma giydi. Yine de çok daha iyi İngilizce'si olan arkadaşlar ilgili maddeleri yorumlayabilir...

Subsequent registration

18.18 For all matches from the start of the round of 32, a club may register a maximum of three new eligible players for the remaining matches in the current competition. Such registration must be completed by 1 February 2012 (24.00 CET) at the latest. This deadline cannot be extended.

18.19 One player from the above quota of three who has been fielded in a UEFA club competition match for another club in the current season may exceptionally be registered, provided that the player has not been fielded:
− in the same competition for another club; or
− for another club that is currently in the same competition.

Furthermore, if the player’s new club is playing in the UEFA Europa League, his former club must not have played in the UEFA Europa League at any point in the current season.

18.20 One or more players from the above quota of three who have been fielded only in the first, second or third qualifying round of the UEFA Champions League or UEFA Europa League for another club that did not qualify for the group stage of either the UEFA Champions League or UEFA Europa League are entitled to be registered.

Atakan
08.12.2011, 18:16
Bizim hiçbir oyuncumuzun oynamaması gerekiyor UEFA'da. Play-off turunda oynadılar zira :D

Sami Kuk
08.12.2011, 18:19
Başlamayın yine.
Gülünecek duruma düşürüyorsunuz takımı.
Ne diycek gsliler. Kendi stadları var ama burda oynuyorlar deyip dalga geçicek millet.
Bu takım TRABZON'un takımıysa, maçlarını da ne olursa olsun HÜSEYİN AVNİ AKER STADINDA oynamalıdır.

Ya bjk macını izledim maratonda şok oldum kimse tınlamıyor kale arkası bordo bağırdıgında mavi bağırmayan maraton var.Hatta yuhh maraton dışarı diye bağırdılar.Etrafımda herkes bir anda herkes kalktı ana avrat sövmeye başladılar:S:S.Hak etmiyor bu taraftar o yüzden...

Sami Kuk
08.12.2011, 18:20
CL ligi Barça ile R.Madride kaldı..:)

Hüdai Pervaneli
08.12.2011, 18:23
Mac tarihleri Kesinse Biletlermizi Ona göre baksak

Berat Akçay
08.12.2011, 19:28
En zor rakip kimse secin o gelecektir.Şans

matrix5782
08.12.2011, 19:30
Açıkçası Volkan'ın oynayabilmesi konusunda çekincelerim var. Şampiyonlar Ligi'nde devam etseydik kesin oynardı ama aynı durum Avrupa Ligi için söz konusu olmayabilir. En azından UEFA talimatnamesinde benim anladığım kadarıyla böyle gözüküyor. Bu duruma bağlı yazılmış 18.19 maddesindeki any point ibaresi play off turunu içeriyorsa Volkan oynayamaz. Zaten 18.20'de ilk üç tur ibaresi korunuyor. Volkan ise dördüncü tur olarak adlandırılan play off turunda forma giydi. Yine de çok daha iyi İngilizce'si olan arkadaşlar ilgili maddeleri yorumlayabilir...

Subsequent registration

18.18 For all matches from the start of the round of 32, a club may register a maximum of three new eligible players for the remaining matches in the current competition. Such registration must be completed by 1 February 2012 (24.00 CET) at the latest. This deadline cannot be extended.

18.19 One player from the above quota of three who has been fielded in a UEFA club competition match for another club in the current season may exceptionally be registered, provided that the player has not been fielded:
− in the same competition for another club; or
− for another club that is currently in the same competition.

Furthermore, if the player’s new club is playing in the UEFA Europa League, his former club must not have played in the UEFA Europa League at any point in the current season.

18.20 One or more players from the above quota of three who have been fielded only in the first, second or third qualifying round of the UEFA Champions League or UEFA Europa League for another club that did not qualify for the group stage of either the UEFA Champions League or UEFA Europa League are entitled to be registered.

Volkan Şen Oynuyor.

haltun
08.12.2011, 19:41
manchester united gelsin kötü döneminde birde biz yeneriz

inadına_Trabzon
08.12.2011, 19:49
Aynı sezon içerisinde önce Şampiyonlar Ligi, sonra UEFA Kupası daha sonra tekrar Şampiyonlar Ligi ve en sonunda bir kez daha UEFA Kupası'nda oynama hakkı elde eden Trabzonspor'un 2012 Avrupa Şampiyonası'na da davet edilmesi bekleniyor...

melodicforce
08.12.2011, 19:51
- kesinlikle ispanyol bi takim cikmasin!!!
- iki manchester cikmasin, manU cl hirsini ilk tur'da iyice alacak bi takimdan!
- porto cikmasin
- schalke ile bi nevi hesapimiz var, ama almanyada kaldigim icin ve her stadi defalarca gördügüm icin alman takimi cikmasin
- dogu avrupa takimlarindan pek hoslanmam, onlarda cikmasin!

eee ne kaldi, kim ciksin? :-)

tercihlerim, hem güzel deplasman yapmam icin:

1. stoke city, alternativ 2. braga veya sporting lizbon, 3. udinese

ama gönül elbet kolay bi takim ister, bu da brugge veya liege olsun.

Fanatik34
08.12.2011, 20:32
Önemli olan yapacagimiz transferler, yoksa kim cikmis hicte fark etmeyecek. Kolay bir kura cekersek cikip "Bu kadro ile onlari yenebilmeliyiz"..zor bir kura cikarsa "Devrearasinda transfer isi zor, rakipte güclüydü, elendik"..diyecekler, benden söylemesi (not edin)

Avrupa liginde oyuncu listesine 3 kisi ekleyebiliyoruz. Bunlardan birinin Volkan olmasi, bana hic dogru gelmiyor..cünkü Avrupa playofflarina kadar oynamis sadece bir oyuncu oynatabiliyoruz, diger ikisi hic oynamamis olmak zorunda.
Eeee bizim Yöneticiler kisin transfer zorlugundan bahsederek bahane üretirken, hic ligi yeni bitmis Ülkelere bakmak zahmetinde bulunmuyorlar nedense?!?!?!

toksoy61
08.12.2011, 21:11
iyi bir forvet şart. burak sağ kanata geçmeli artık. solda henriqe. ortada colman, zokora serkan yada adrian. tabii bu takımın şu ana kadar 22 maç yaptığınıda unutmamalıyız. devamlı aynı adamlar oynuyorlar ve çok yoruldular. 1-2 tur geçip ilk 8 e kalabilirsek müthiş olur. adımızı avrupada duyurmalıyız daha çok

yatmaztara
08.12.2011, 21:19
sonuçta bu takımlar isimleri gibi olsalar gruptan ellerini sallayarak çıkarlardı. demek k i eksik olan şeyleri var hele mancesterdaki ikiz kardeşler türkiyede top oynayamazlar :)

zafer6161
08.12.2011, 21:25
Aynı sezon içerisinde önce Şampiyonlar Ligi, sonra UEFA Kupası daha sonra tekrar Şampiyonlar Ligi ve en sonunda bir kez daha UEFA Kupası'nda oynama hakkı elde eden Trabzonspor'un 2012 Avrupa Şampiyonası'na da davet edilmesi bekleniyor...

güzeldi:D ...

İleli
08.12.2011, 22:18
united ve city cikmasinda..

M.S.SOFU
08.12.2011, 22:24

Manchester United
Manchester City
Valencia
Porto
Paok (Rubin Kazan)
PSV
S. Lizbon
Stoke City
A. Bilbao
M. Kharkiv
Braga (C. Brugge)
A. Madrid (Udinese)
Schalke
Twente

hacı biz şampiyonlar liginden düşmedik mi uefaya
bize kolay rakiplerin gelmesi gerekmiyor mu?
bu ne ya

Mehmet Ç.
08.12.2011, 22:27
Lyon simdi sike yapmis ya..

Aceba bizi alirlarmi üst tura Lyon yerine :)

yigits
08.12.2011, 22:32
Yazın dağlara,taşlara,duvarlara yazın rakibimiz Udinese olacak....

Not: Kel adam benim.

hodlu
08.12.2011, 22:45
Rakipler çok güçlüüüüü...Ama iyi bir Trabzonspor gerekeni yapar........

M.S.SOFU
08.12.2011, 22:47
Yazın dağlara,taşlara,duvarlara yazın rakibimiz Udinese olacak....

Not: Kel adam benim.

kel adam
sözüm sana :)

mançıstır yunaytıd/siti gelmezse çok fena döğüşeceğuk ona göre

hayır olayı sen başlattın
her kurada en iyi takımı çektin
şimdi beklentiler yükseldi tabi
bizi en az valensiya paklar artık

Mustafa Ayazoğlu
08.12.2011, 22:49
Lyon simdi sike yapmis ya..

Aceba bizi alirlarmi üst tura Lyon yerine :)

Lyon şike yaptığı kesinde, uefa Lyon'u harcamaz kolay kolay.

Futbolculara keser cezayı.

İşin içinde bahiste söz konusu.

Platini konusunda Fenerbahçeliler haklı. Çok eyyamcı bir Fransız.

ftunsal
08.12.2011, 23:27
defansın göbeğine top kullanabilen sağlam savunma yapabilen birisini bulamazsak,lig dede uefa dada yandık demektir.

memozcan
09.12.2011, 00:03
ingiliz ve ispanyollar hariç herkese kabulüm..

fincher
09.12.2011, 00:03
UEFA kupasını kazanabiliriz.İsteyen inanmasın,hatta gülsün ama ben inanıyorum.Kura şansımız olursa herşey mümkün.M.united ve M.City dışında hiç bir takımı bizden üstün görmüyorum.Şansımız varsa M.united-Porto gibi zorlu bir eşleşme ile United ten kurtulabiliriz.Ama ciddi ciddi bu kupanın kazanılabileceğini düşünüyorum.İnşallah Şenol Hoca da buna inanıyordur...

Arif Timurcioğlu
09.12.2011, 00:08
Avrupa liginde artık eleme sistemi mi olacak yoksa bir grup kurulacak mı?

melodicforce
09.12.2011, 00:08
UEFA kupasını kazanabiliriz.İsteyen inanmasın,hatta gülsün ama ben inanıyorum.Kura şansımız olursa herşey mümkün.M.united ve M.City dışında hiç bir takımı bizden üstün görmüyorum.Şansımız varsa M.united-Porto gibi zorlu bir eşleşme ile United ten kurtulabiliriz.Ama ciddi ciddi bu kupanın kazanılabileceğini düşünüyorum.İnşallah Şenol Hoca da buna inanıyordur...

ehhhmm cl tami tamina 3 gol atabildik, en az gol atanlardaniz!!
- birisi penaltiyla
- birisi adamin g*tüne catarak
- birisi de yatarak ilginc bir vurusla

ama yinede positiv düsünmen güzel ;)
(hayir gülmüyor ve dalga gecmiyorum!!)

Cafer Bulur
09.12.2011, 00:11
Icimden bir his bize schalke cikacak diyor,hayirlisi olsun.

mit_o
09.12.2011, 00:13
Manchester United
Manchester City
Valencia
Porto

bunlar gelmesin de :)

Helvacı61
09.12.2011, 00:14
united ve city cikmasinda..
aksine ikisinden birini istiyorum. ya eleyip büyük bir sükse yaparız. yada büyük derede boğulduk deriz.

fincher
09.12.2011, 00:16
ehhhmm cl tami tamina 3 gol atabildik, en az gol atanlardaniz!!
- birisi penaltiyla
- birisi adamin g*tüne catarak
- birisi de yatarak ilginc bir vurusla

ama yinede positiv düsünmen güzel ;)
(hayir gülmüyor ve dalga gecmiyorum!!)
5 maçta da 2 gol yedik.6 maçta sadece 1 yenilgi aldık,6 maçın 3 ünü gol yemeden tamamladık.Olumlu bakabileceğimiz noktalar da mevcut.İyi savunma yapıp gol yemediğin sürece elenmiyorsun...

melodicforce
09.12.2011, 00:20
5 maçta da 2 gol yedik.6 maçta sadece 1 yenilgi aldık,6 maçın 3 ünü gol yemeden tamamladık.Olumlu bakabileceğimiz noktalar da mevcut.İyi savunma yapıp gol yemediğin sürece elenmiyorsun...

evet bu guruplarda yazdiklarin dogru.
ama eleme sistemine gecince gol lazim! ne kadar atarsan faydalidir...

fincher
09.12.2011, 00:23
Hayır illa gol lazım değil,iyi bir savunma,formda bir kaleci,gol yemeden bitirilen 180 dk,tur için yeterli olabilir.Ordaki pek çok takım CSKA ve Lille kadar yetenekli oyunculara,iyi hucüm gücüne de sahip değil.Biz Avrupada savunma oynamayı öğrendik.Hiç bir takım bizi kolay eleyemez.Yeterki Rusyadaki CSKA maçında olduğu gibi savunma güvenliğini bırakıp,topyekün kontrolsüz hücuma çıkmayalım...Dün Lille Hazardın bir pozisyonu hariç pozisyon bulamadı,uzaktan şutlara yönelmek zorunda kaldı.Bu bir tercih değildi,uzaktan şuta mecbur ettik adamları.Hazardın verkaçla girdiği pozisyon dışında net gol pozisyonu vermedik.Baskı da yemedik,tempoyu da ayarladık...

Cafer Bulur
09.12.2011, 00:23
Aynen,eleme maclari grup maclarina benzemez oyunu forse edip gol atmak zorundasin.

Biz de oyunu forse etmekte,pozisyon üretmekte zorlaniyoruz bu nedenle avrupa ligi eleme maclarinda isimiz daha da zor olacak.

Mesela bize paok ya da atiyorum braga cikti o zaman cikipda biz interden 4 puan almis takimiz bu takimlari eleriz diyemeyiz.

fincher
09.12.2011, 00:27
Aynen,eleme maclari grup maclarina benzemez oyunu forse edip gol atmak zorundasin.

Biz de oyunu forse etmekte,pozisyon üretmekte zorlaniyoruz bu nedenle avrupa ligi eleme maclarinda isimiz daha da zor olacak.

Mesela bize paok ya da atiyorum braga cikti o zaman cikipda biz interden 4 puan almis takimiz bu takimlari eleriz diyemeyiz.
Onlara da oyunu forse edip,gol atmak lazım değil mi?6 maçta kim bize karşı oyunu forse edebildi...Biz burda interi ablukaya aldık.Kim bize bu baskıyı kurabildi?

melodicforce
09.12.2011, 00:30
Hayır illa gol lazım değil,iyi bir savunma,formda bir kaleci,gol yemeden bitirilen 180 dk,tur için yeterli olabilir.Ordaki pek çok takım CSKA ve Lille kadar yetenekli oyunculara,iyi hucüm gücüne de sahip değil.Biz Avrupada savunma oynamayı öğrendik.Hiç bir takım bizi kolay eleyemez.Yeterki Rusyadaki CSKA maçında olduğu gibi savunma güvenliğini bırakıp,topyekün kontrolsüz hücuma çıkmayalım...Dün Lille Hazardın bir pozisyonu hariç pozisyon bulamadı,uzaktan şutlara yönelmek zorunda kaldı.Bu bir tercih değildi,uzaktan şuta mecbur ettik adamları.Hazardın verkaçla girdiği pozisyon dışında net gol pozisyonu vermedik.Baskı da yemedik,tempoyu da ayarladık...

ama sen diyon finale kadar gider, hatta aliriz.
iyi o zaman, daha kac eleme var, 180 dakika hesaplari yapmaya baslarsin...

forvette az cok sikintiliyiz ve bundan sonra goller lazim. sart!!!

Gökhan KAN
09.12.2011, 00:31
Twente
Braga (C. Brugge)

Bunlar gelsin. Rubin ve Kharkiv'e de fitim ama bu havalarda hiç çekilmez.

Cafer Bulur
09.12.2011, 00:37
Onlara da oyunu forse edip,gol atmak lazım değil mi?6 maçta kim bize karşı oyunu forse edebildi...Biz burda interi ablukaya aldık.Kim bize bu baskıyı kurabildi?
Biz oyun olarak sadece interle Trabzonda oynadimigiz macta oyun olarak üstündük,2 moskova macinda oyun ortada idi, dünkü macta lille üstün icerdeki lille macinda ise birer devre üstünlükler vardi.

Mesele sadece oyun üstünlügü degil bizim geride yaslanan takimlara karsi pozisyon üretmekte zorlanmamiz.

Biz ilk maci icerde oynarsak gol bulmak zorunda olacagiz bu da rakibin isine gelecek,bizi zor durumda birakacak.

Yani grup maclari gibi degildir eleme maclari farkli oynamak zorunda kaliyorsun.

fincher
09.12.2011, 00:37
ama sen diyon finale kadar gider, hatta aliriz.
iyi o zaman, daha kac eleme var, 180 dakika hesaplari yapmaya baslarsin...

forvette az cok sikintiliyiz ve bundan sonra goller lazim. sart!!!
2 tur geçip çeyrek finale kaldın mı,hava değişir.Ondan sonra her takım gözünü kupaya diker.Uefa Avrupa liginde son 10 yılın finallerine bakın.Hangi takımlar final oynamış,hatta kazanmış.Şuan İspanyanın bilmem kaçıncı liginde oynayan Alaves final oynadı bu kupada.Geçen sene Braga final oynadı,Celtic,Rangers oynadı.Zenit kupa kazandı.Bu takımlar bizden çok mu üstün?Birde şu var sanmıyorum ki M.united bu kupaya çok motive olup,illa almak istesin.Onlar konsantre bile olmaz bu kupaya.

Armağan Dere
09.12.2011, 00:39

Bunu gerçek mi sölüyorsunuz..
Lille o baskıyı kuramadı öle mi..
Tolga kaç top kurtardı..
uzaktan şut demişsiniz başka mesajınızda..
6 pasa kadar girmek mi lazım pozisyon olması için..
3 gol atıp 7 puan alan başka var mı acaba
Bu da garip bir durum
İlk defa katılıp tüm dikkatleri üstümüze çektik..

fincher
09.12.2011, 00:41
Bunu gerçek mi sölüyorsunuz..
Lille o baskıyı kuramadı öle mi..
Tolga kaç top kurtardı..
uzaktan şut demişsiniz başka mesajınızda..
6 pasa kadar girmek mi lazım pozisyon olması için..
3 gol atıp 7 puan alan başka var mı acaba
Bu da garip bir durum
İlk defa katılıp tüm dikkatleri üstümüze çektik..
Evet,kuramadı,bu sözümde iddialıyım...

Yiğit Gayretli
09.12.2011, 00:42
United diyorum... Daha kötü yakalayamayız onları ! ManU iyidir, şşş ;)

fincher
09.12.2011, 00:45
Çok güçlüyüz,her rakibi eze eze kupayı alırız demiyorum.Sadece alabilme ihtimalimizin olduğunu söylüyorum.Bunu hedef olarak koymalıyız diyorum.Şampiyonlar ligi kazanmak mevcut futbol düzeninde şuan için imkansız,bu hedef konulamaz,ama UEFA öyle değil...

Cafer Bulur
09.12.2011, 00:48
Çok güçlüyüz,her rakibi eze eze kupayı alırız demiyorum.Sadece alabilme ihtimalimizin olduğunu söylüyorum.Bunu hedef olarak koymalıyız diyorum.Şampiyonlar ligi kazanmak mevcut futbol düzeninde şuan için imkansız,bu hedef konulamaz,ama UEFA öyle değil...
United,city,valencia porto bu takimlar sampiyonlar ligi düzeyinde takimlar.

Kupayi alma ihtimalimiz bu kadroyla yok ama olurda 3 nokta transfer olarak stoper,orta saha ve forvet alinirsa olabilir.

melodicforce
09.12.2011, 00:51
neyse hersey su aralar biraz fantezi....
1-2 tur atlayalim büyük basari olur, baska da birsey demiyorum!!

manU cikmasin lütfen, 2 yil önce old trafford'a gittim. lütfen gitmedigim bir statyum olsun!!
hele almanya, hollanda ve cevresi olmasin....
....bunu benim icin yaparsan uefali kel kardes, cok sevinirim!!

fincher
09.12.2011, 00:53
United,city,valencia porto bu takimlar sampiyonlar ligi düzeyinde takimlar.

Kupayi alma ihtimalimiz bu kadroyla yok ama olurda 3 nokta transfer olarak stoper,orta saha ve forvet alinirsa olabilir.
O United dün Basel'i yenemeyip elendi,Porto Apoel Nicosia ile başedemedi.Kupayı alma ihtimalimiz yok sözünü asla kabul etmem.Geçen sezon Braga final oynadı bu kupada.Bizim de Beşiktaşın da her takım kadar bu kupaya talip olma hakkımız ve alma ihtimalimiz var.Dediğim gibi birkaç takım dışında bizden çok üstün takım yok.Kura şansı olur,maç şansı olur.Devler birbirine düşer,finale kadar bir dev gelmez,herşey mümkün...

Cafer Bulur
09.12.2011, 00:58
O United dün Basel'i yenemeyip elendi,Porto Apoel Nicosia ile başedemedi.Kupayı alma ihtimalimiz yok sözünü asla kabul etmem.Geçen sezon Braga final oynadı bu kupada.Bizim de Beşiktaşın da her takım kadar bu kupaya talip olma hakkımız ve alma ihtimalimiz var.Dediğim gibi birkaç takım dışında bizden çok üstün takım yok.Kura şansı olur,maç şansı olur.Devler birbirine düşer,finale kadar bir dev gelmez,herşey mümkün...
Basel,apoel,braga bu takimlar son yillarda bizden daha cok boy gösterdiler avrupa arenasinda bunu gözardi etmemek lazim.

Futbolda sürprizler her zaman olacaktir ama bizim tam bir takim oyunu oynayamadigimiz hesaba katilirsa avrupa liginde hedefi ceyrek final olarak koymak daha gercekci bir hedef olur.

fincher
09.12.2011, 01:03
Basel,apoel,braga bu takimlar son yillarda bizden daha cok boy gösterdiler avrupa arenasinda bunu gözardi etmemek lazim.

Futbolda sürprizler her zaman olacaktir ama bizim tam bir takim oyunu oynayamadigimiz hesaba katilirsa avrupa liginde hedefi ceyrek final olarak koymak daha gercekci bir hedef olur.
Önce çeyrek final kabul,hatta önce son 16...Ama çeyrek finale geldikten sonra yeter bu kadar deyip bırakmayacağız heralde.Aksine havaya gireceğiz.Çeyrek final son 8 demek,o zaman kupaya talip olmayacaksak ne zaman olacağız...Hele bir ilk tur rakibimizi görelim...

Cafer Bulur
09.12.2011, 01:07
Önce çeyrek final kabul,hatta önce son 16...Ama çeyrek finale geldikten sonra yeter bu kadar deyip bırakmayacağız heralde.Aksine havaya gireceğiz.Çeyrek final son 8 demek,o zaman kupaya talip olmayacaksak ne zaman olacağız...Hele bir ilk tur rakibimizi görelim...
Tabiiki,her zaman önümüzdeki turu gecmek tek hedefimiz olmali.

Simdiden ceyrek final,yari final gibi hedefler koymak dogru degil bu bizim takima zarar verir.

Yasin Altuntas
09.12.2011, 02:59
Sampyionlar Liginden elendigimize cok üzülsemde Avrupa Ligine kaldigimiza seviniyorum derken eger ManU cikarsa sevinc yine kursagimizda kalacak. Brügge veya Hannover ciksin hem ben gideyim hemde tur atlama sansimiz yüksek olsun.

Yasin Altuntas
09.12.2011, 03:03
Bilbao ile eşleşirsek ilk maçtaki 0-0 geçerli olacak mı? :)

Mac Istanbulda oynanirsa Biletler gecerli olacakmi ?? :D

AMan Keltos iyi bir kura cek bize :D Hannover veya Club Brügge kabülümdür

Ahmet KESKİN
09.12.2011, 03:55
angutlar lyon için mail kampanyası başlatmadılar mı daha .. platını yi ne kadar uyuz hareket edilecek sey varsa yaptılar bunuda yaparlar....

Ibrahim Gaygusuz
09.12.2011, 05:40
Ingiltereye gelsin bizim takim :)

İleli
09.12.2011, 06:19
neyse hersey su aralar biraz fantezi....
1-2 tur atlayalim büyük basari olur, baska da birsey demiyorum!!

manU cikmasin lütfen, 2 yil önce old trafford'a gittim. lütfen gitmedigim bir statyum olsun!!
hele almanya, hollanda ve cevresi olmasin....
....bunu benim icin yaparsan uefali kel kardes, cok sevinirim!!

insallah anderlecht olur kardesim olmadi brugge standard ...

selcuk
09.12.2011, 07:58
bilbao bomba olur

yarida kalmis hesabimizi görürüz

bu kupayi son yillarda kazanan takimlar hicbirzaman kupa kazanmayi hedeflemediler

hep nereye kadar gidebilirsegik gidelim diyerek sampiyon oldular

yani kend üstlerine baski kurmadilar

Mehdi
09.12.2011, 08:38
Yunanistan kupayı aldığında kimse onlara çok defans yaptınız,az gol attınız,maçlarınız berbattı deyip kupayı geri istemedi.Grubun ilk maçını kazandığımızda 3 beraberlik bize yeter fikrinde tüm Türkiye birleşmişti.Biz gerekeni yaptık.Taktik doğru mudur,zevk verir vermez tartışılır,ama tuttu mu?Bizden yana tuttu.
Ben de güçlü bir rakip çıksın istiyorum.

bASTURk
09.12.2011, 08:55
Ya ne United'i City'si.Adamlar bize atsın 5-6 tane rahatlayalım onu mu istiyorsunuz.Sonuçta bunu yapabilme potansiyelleri var.Zaten yukarılara doğru çıktıkça gelecek güçlü takımlar.Çeyrek finale kadara iyi kuralar çekip ilerleyelim sonrasını düşünürüz.

Standart Liege veya Paok iyidir.

metehan
09.12.2011, 09:15
Rakibimiz Bilbao olur :)

yorumsuz6117
09.12.2011, 09:16
Çeyrek finale çıksak yeter 2 tur yani..

Mustafa Ayazoğlu
09.12.2011, 09:49
Bilbao çıkarsa

Yine mi siz diyecekler.. :)

Sayemizde bedava tur atlamışlardı.

SAMSUNLU60
09.12.2011, 10:11
Fransız,Alman veya Belçika takımı olsun...
Olsun ki topluca gidelim, takımımızı destekleyelim...

ahamitokutan
09.12.2011, 10:36
Ya ne United'i City'si.Adamlar bize atsın 5-6 tane rahatlayalım onu mu istiyorsunuz.Sonuçta bunu yapabilme potansiyelleri var.Zaten yukarılara doğru çıktıkça gelecek güçlü takımlar.Çeyrek finale kadara iyi kuralar çekip ilerleyelim sonrasını düşünürüz.

Standart Liege veya Paok iyidir.

standart ı bilemem de emin ol paok çıkacağına united çıksın eleme ihtimalimiz daha fazla olur!Bunu takım gücü olarak söylemiyorum

orkun kır
09.12.2011, 10:36
niye güçlü takım çıksın istiyosunuz pek anlamış değilim..manu city çksın diye bitek angutbahçeliler ister.kolay rakip çıksın..zaten durumumuz ortada gol yollarında etkili değiliz...bitek ara topla burakın ayağına bakıoruz...umarım ara dönemde çarık çürük gönderilir bu takımdan zaten saymaya kalksak en az 5-6 adamın gitmesi lazım..dandiklerinden bi takım çıksada en azından bi tur daha ilerlesek en azından şamp.liginden elendiğimize değse..

Mehdi
09.12.2011, 10:53
Yenildiğimizde başkaları tarafından siyasi,stratejik,diplomatik veya her ne karın ağrısıysa polemik doğuracak takımları şahsen istemiyorum.Beşiktaş Paok'a elenirse sıkıntı olmaz ama biz elenirsek rezillik olur deneyimlerle sabittir.Ayrıca şampiyonlar liginden elenen büyük takımların bir bocalama yaşadıklarını görüyoruz.Bizim geçen sene Liverpool'dan fark yememizi bekleyenler elimizden nasıl kaçırdığımızı gördü.Büyük maçlara daha büyük motivasyonla hazırlanıyoruz ve haddimizi bilerek oynuyoruz bu bir gerçek.Ben hiç bir takımdan korkmuyorum.
İki yerinde transferle herşey hallolur.

Doğukan Uçan
09.12.2011, 17:54
Lyon Şike yapmış atarlar şampiyonlar liginden ajax ı alırlar lan adamlar ilk yarı 1-1 bitiyo ikinci yarı 1-7 böyle birşey yok !

alfadog61
09.12.2011, 23:03
insallah Twente cikar sunlara bir koyalim

Giallorossi
10.12.2011, 00:12
Muhtemel rakiplerimiz:

Manchester City
Manchester United
Olympiakos
Valencia

Grup A: PAOK/Rubin Kazan
Grup B: Standard Liege
Grup C: PSV Eindhoven
Grup D: Sporting Portugal
Grup E: Stoke City
Grup F: Athletic Bilbao
Grup G: Metalist Kharkiv
Grup H: Braga/Club Brugge
Grup I: Atlético Madrid/Udinese
Grup J: Schalke 04
Grup K: Twente
Grup L: Anderlecht/Lokomotiv Moskova

Aralarinda kazanabilecegimiz takim cok. Insallah kolay bir kura cekeriz.

jako13
10.12.2011, 00:13
Avrupa karması gelsin farketmez ))

Helvacı61
10.12.2011, 00:22
valesia hariç kim gelirse gelsin. ingiliz takımları bu kupayı önemsemiyor. eleyip büyük bir sükse yaparız

ihsan candas
10.12.2011, 10:21
olympiakosu tercih ederim

Hasan YAYLI
10.12.2011, 20:02
A.Bilboa gelirse çok hoş olur...

Numan Yerlikaya
10.12.2011, 20:22
Millet Havaya Girmiş City Gelsin Yok United Felan :)

Alihan Ertürk
10.12.2011, 20:28
Bilbao gelir inşallah, Muniain'e atılacak bir çift ayakkabım var.

Önder28
10.12.2011, 22:31
Anderlecht istiyom ben.

Vkgz
10.12.2011, 22:38
Çıkacak her takım %1 de olsa bizden güçlü.
180 dakikada tırmalarsak uğraşırsak çabalarsak geçeriz ancak bu rakipleri.

Ilelioglu
10.12.2011, 22:43
Bir üst düzey Stoper ile Forvet isimizi görür. Bu iki transfer ile Avrupa'da iyi yerlere gelmemiz mümkün bence.

..

Cafer Bulur
10.12.2011, 23:15
A.Bilboa gelirse çok hoş olur...

Bilbao gelir inşallah, Muniain'e atılacak bir çift ayakkabım var.
Bilbao cok iyi bir takim,bizi ne kadar zorladiklarini gördünüz.

Ispanyol takimlari bize ters geliyor,bize hollandanin,belcikanin,rusyanin en iyi takimi gelsin ama ispanyol,ingiliz ve alman takimlari gelmemeli,hizli futbol oynamalari bizi cok zorluyor.

BDiler61
11.12.2011, 00:00
Kurada biraz şansa ihtiyacımız var. Gerçi ne zaman iyi bi kura çekiyoruz ki bizde bu şans varken Manchesterlardan biri gelir kesin.

cerebrum
11.12.2011, 00:04
şu real ve barçaya çıksaydık neyapardık..düşünüyorum sonucu kestiremiyorum.. messi diriplinkle geliyor karşısında glo valla 3 kere dönüp çalım atar üstüne girayı geçer zannederki aha attım golu ama tolgaya takılır...

Cafer Bulur
11.12.2011, 00:23
şu real ve barçaya çıksaydık neyapardık..düşünüyorum sonucu kestiremiyorum.. messi diriplinkle geliyor karşısında glo valla 3 kere dönüp çalım atar üstüne girayı geçer zannederki aha attım golu ama tolgaya takılır...
Süpersin renkdas:alkış:

hakankurt1967
11.12.2011, 00:28
Şampiyonlar liginden bir üst tura çıkan takımları gördükten sonra daha çok üzüldüm Avrupa ligine düşmemize.Dişimize göre o kadar çok takım var ki o takımlardan bir kaçı 2 tur üst üste gelse fevkalade olurdur:) Bir yanden Avrupa ligine bakıyorum M.united M.city Porto Ajax ve Bizim:) gibi üst seviye takımları görünce kaliteli futbol izleyeceğimizden şüphemiz olmasın.Bu yüzden sevineyim mi ağlayayım mı bilemedim.Hayırlısı olsun :)

Yunus Emre AYAZ
11.12.2011, 00:44
manchester gelsın (united)

bi old trafford görek :D

Bera B.
11.12.2011, 00:47
Kolay rakip gelmeli seri başı olmamız lazım artık önümüzdeki senelerde hala o pozisyonda değiliz diye biliyorum.

Ilelioglu
11.12.2011, 02:06
Kolay rakip gelmeli seri başı olmamız lazım artık önümüzdeki senelerde hala o pozisyonda değiliz diye biliyorum.

Avrupa Liginde büyük ihtimal seri basiyiz diye biliyorum. Yani ön elemelerde...:)

Tascaynar
11.12.2011, 14:37
Biraz puan toplamamız lazım o yüzden ben City,United,Valencia gibi takımlarla bu turda eşleşmemizi istemiyorum.Ha eşleşsek güzel,zevkli maçlar izleriz orası ayrı.Bence Liege,Brugge,Twente bunlardan biri gelse iyi olur.Biraz daha üst seviye düşünürsek Schalke gelsin derim.

maxim
14.12.2011, 12:05
2 gün sonra kura çekimi var.

Her ne kadar pislik içerisinde kalmış olsak da yine de gündemde olmalı diye düşünüyorum. İtler ürüsün biz bir yandan asıl önemli olan kervanımızı yürütmeye bakalım.

dumanpub
14.12.2011, 12:16
bakalım besiktasa kim çıkıcak :)

Ömür Karadeniz
14.12.2011, 12:24
Gs maçı öncesi herkes City gelsin,United gelsin şimdi ise Anderlecht gelsin Plzen gelsin...:)

.....
14.12.2011, 12:58
Hayırlısıyla şu ilk turu geçelimde sonra önümüz açıktır diye düşünüyorum.

Murat'
14.12.2011, 13:00
Umarım Plzen gelir de bir daha geçme şansımız olur hiç olmazsa.

.....
14.12.2011, 13:21
Yarın akşam maçlar bitiyor ve Cuma günü rakibimiz belli olacak. Hangi takımı eleyebileceksek o gelsin.

DeAgLeMaNyAq
14.12.2011, 13:33
Umarım Plzen gelir de bir daha geçme şansımız olur hiç olmazsa.

Plzen de bizim gibi seri başı değil o yüzden gelme ihtimali yok...

.....
14.12.2011, 13:42
Plzen de bizim gibi seri başı değil o yüzden gelme ihtimali yok...

Bu torbalar nasıl belirleniyor abi ?

Şampiyonlar Liginden gelenlerin birbiriyle oynama ihtimali var mı ?

metehan
14.12.2011, 13:49

UEFA Avrupa ligi gruplarını lider bitiren 12 takım ile ŞL'den gelen 8 takımın en yüksek puanlı 4 tanesi seri başı. Diğer torbada da, UEFA gruplarının ikincileri ve ŞL'den gelen diğer 4 takım(bunlardan biri de biziz) olacak.

Bu durumda ŞL'den gelenler birbiri ile eşleşebilir diye biliyorum.

Rakibimiz Bilbao'dur, kuraya gerek yok :)

DeAgLeMaNyAq
14.12.2011, 13:52

Avrupa Ligi'ndeki grup birincileri 1.torbada, grup ikincileri ise 2.torbada yer alıyor. Şampiyonlar Ligi'nden gelen 8 takım için de puan sıralaması yapılıyor. Aynı puanda olan takımlar için de gol averajına bakılıyor. Ondan sonra 8 takımın ilk dördünü 1.torbaya, son dördünü de 2.torbaya atıyorlar. Statü açısından Şampiyonlar Ligi'nden gelen takımın yine Şampiyonlar Ligi'nden gelen takımla eşleşmesi açısından bir sıkıntı yok ama Avrupa Ligi başladığından beri geçen 2 sezonda bu şekilde sadece 3 eşleşme oldu...

Tahir61
14.12.2011, 13:56
uc hollanda takimindan biri gelsin ki gelecek psv ajax tvente ben psv yi tercih ederim

.....
14.12.2011, 13:57
UEFA Avrupa ligi gruplarını lider bitiren 12 takım ile ŞL'den gelen 8 takımın en yüksek puanlı 4 tanesi seri başı. Diğer torbada da, UEFA gruplarının ikincileri ve ŞL'den gelen diğer 4 takım(bunlardan biri de biziz) olacak.

Bu durumda ŞL'den gelenler birbiri ile eşleşebilir diye biliyorum.

Rakibimiz Bilbao'dur, kuraya gerek yok :)

Avrupa Ligi'ndeki grup birincileri 1.torbada, grup ikincileri ise 2.torbada yer alıyor. Şampiyonlar Ligi'nden gelen 8 takım için de puan sıralaması yapılıyor. Aynı puanda olan takımlar için de gol averajına bakılıyor. Ondan sonra 8 takımın ilk dördünü 1.torbaya, son dördünü de 2.torbaya atıyorlar. Statü açısından Şampiyonlar Ligi'nden gelen takımın yine Şampiyonlar Ligi'nden gelen takımla eşleşmesi açısından bir sıkıntı yok ama Avrupa Ligi başladığından beri geçen 2 sezonda bu şekilde sadece 3 eşleşme oldu...

Şimdi anladım. Yine zorlu rakipler bizi bekliyor anlaşıldı. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Sağolun.

Ertan 51
14.12.2011, 13:59
En güçlü 3 takım hangisi ise bunlardan birisi rakibimiz,
en güçlü 3 takım hangisi onu araştıralım en iyisi;)

Ahmet KESKİN
14.12.2011, 13:59
kuralar ve sansımız diye başlık acılmıs... sansımıza ...

çekeriz m.unidet veya ctiy

Mehmet SELEN
14.12.2011, 14:00
Bi eklemede ben yapayım.Bu turda kendi ülkelerin takımlarıda eşleşmeyecek.Örneğin Beşiktaşla eşleme durumu yok.

thesiege61
14.12.2011, 14:18
Eğer şanslı kuralar çekersek ve maçlarda tüm gücümüzü sahaya yansıtırsak ben bu sene Avrupa Ligi'nin sürpriz takımı olabileceğini düşünüyorum. Avrupa Ligi Şampiyonlar Ligi gibi değil, neredeyse her sene sürpriz bir takım çıkıyor ve en az yarı finale kadar geliyor. Önemli olan takım ismi değil, oynanan oyun ve gösterilen performans. Bu sene de mutlaka bir takım sürpriz yapacaktır. Bu takım neden biz olmayalım.

UEFA Kupası tarihine baktım da biraz yakın tarihte yıllara göre sürpriz yapan takımların listesi şöyle:

2000: Galatasaray - Şampiyon oldu
2001:Alaves- Final oynadı ( Şu an İspanya 3. Ligi'nde oynuyorlar)
2002: Slovan Liberec - Çeyrek Final oynadı
2003:Boavista - Yarı Final oynadı
2004: Sürpriz olmayan tek sene olmalı :)
2005:Austria Wien ve Auxerre - Çeyrek Final
2006: Steaua Bükreş - Yarı Final, Middlesbrough - Final
2007:Osasuna - Yarı Final, Espanyol - Final
2008:Bolton - Çeyrek Final
2009:Methalist Karkiv - Çeyrek Final
2010:Fulham- Final
2011:Braga - Final

İnşallah 2012 Trabzonspor diye yazabiliriz Mayıs ayında. İnanıyorum ki bu bir hayal değil.

bahadır2561
14.12.2011, 14:20
Liege ya da Hannover gelecek (O grubun birincisi kim olursa o gelecek ) ;)

cem1990
14.12.2011, 14:29
Rakip bilbao sikinti yok :))

reisoğlu61
14.12.2011, 15:12
aslinda Uefa hesabi kapatmak icin bizi ve bilbao yu kuraya dahil etmemeli.
direk olarak biz bilbao ile eslesmeliyiz.

sanatik
14.12.2011, 15:17
Gelecek maci turlarsak iyi is yapmis olacagiz. Önemli olan puan toplamak. Sampiyonlar liginde grupdan cikmak süper olacakdi ya neyse.

maxim
14.12.2011, 16:40
Tur atlamak çok önemli ama işin takım puanı boyutuna bakacak olursak nasıl tur atladığımız da önemli.

O açıdan gelebilecek en zayıf takım gelsin ve galibiyetlerle tur atlayalım.

yorumsuz6117
14.12.2011, 17:27
1 tur atlasak iyidir , 2 tur atlarsak süperdir..

Samet Türkmen
14.12.2011, 17:31
Ne farkeder ki ? City'de gelse en kolayı da gelse tek forvet, kontra atak oynayacağız. Hangisine balımız tutarsa. Yunanistan'a sallıyorduk birde defans diye. Demek ki o taktik hâla işe yarıyor da avrupa ligine kaldık. City'den 2 maçta yiyeceğimiz 6-7 gol herhalde kendimize getirir bizi. Böyle bir ders lazım.

Tascaynar
14.12.2011, 21:55
Şu an tamamlanan maçlarla birlikte Sporting Lizbon ile Athletic Bilbao olası rakiplerimiz arasında.Beşiktaş 1. oldu ama eşleşme durumumuz yok.Stoke City,Lazio ve Salzburg da bizim gibi 2.torbada olacak.

DeAgLeMaNyAq
14.12.2011, 22:02
Şu an tamamlanan maçlarla birlikte Sporting Lizbon ile Athletic Bilbao olası rakiplerimiz arasında.Beşiktaş 1. oldu ama eşleşme durumumuz yok.Stoke City,Lazio ve Salzburg da bizim gibi 2.torbada olacak.

Lizbon ve Bilbao zaten garantilemişti...

memozcan
14.12.2011, 22:03
shalke gelsin..

İleli
14.12.2011, 22:04
su futbolla city cikmasinda...

Helvacı61
14.12.2011, 22:05
bu takım hiçbir takımı eleyemez. beraberlikle avrupada takım elenmiyor

memozcan
14.12.2011, 22:06
valla bu kadroyla karşımıza işallah karabük, ankaragücü, ne bileyim g.birliği falan gelsin.. gerçi g.birliğine karşı tur şansımızın zayıf olduğunu gördük bu akşam:)

el fanatico
14.12.2011, 22:10
Takımda Şampiyonlar Liginde oynama ve üst düzey performans göstermenin yorgunluğu bıkkınlığı hakim ama artık fener maçıyla çıkışa geçmemiz gerekiyor. takviyelerle ben avrupada da daha ileri turlara çıkacağımıza inanıyorum.