PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbolcu Ayartmak Suç Değil mi?

Tekke
05.12.2011, 11:00
Dün Stadyum'a bir mail attım kızgınlıkla, Ünal Aysal Amrabatı devre arası transfer etti bile, Türkiyede en beğendiği oyuncu da Burak Yılmazmış, onu da almak istermiş. Geçen sene bu zamanlar Selçuk İnan gs ile anlaştı demişlerdi zaten ...

Kardeşim Süleyman Hurma kaç aydır bağırıyor:

"Amrabat'ı ayartmasınlar!"

“Futbolcumuzun menaceriyle temasa geçmişler. Bu oyuncumuzu satmaya niyetimiz yok. Şu anda ligde iyi bir yer edinmeye çalışan bir takım, iyi futbolcularından birini satar mı? Şunu herkes bilsin; Amrabat satılık değildir”

Bırakın Burak Trabzonlu, Muhammed-Olcan Antepli, Amrabat Kayserili, Serdar Aziz Bursasporlu kalsın. Bu ne açgözlülüktür.

Futbolcuların da ayarı bozuluyor, daha 19 yaşında 2 tane büyüğe gol atan, hergün medyada, sonra transfer oluyor, fıssssssss.

Soruyorum, zamanında savaş verilen Mehmet Yozgatlı-Kemal Aslan-Önder Turacı-Ali Bilgin-Sercan-Özer nerelerdeler ve ne haldeler???

ilhan
05.12.2011, 23:27
İlk başta ayartan medya.. Sonra kulüpler.

Ilelioglu
06.12.2011, 00:33
Gayse'ye her yol mübah.

Yaşar
06.12.2011, 00:45
Dost görünen fakat arkandan binlerce dümen çeviren Galatasaray kulübünü, yıllardır bize dosttur diye yutturdular.

Mehmet Alemdar
06.12.2011, 00:51
Dost görünen fakat arkandan binlerce dümen çeviren Galatasaray kulübünü, yıllardır bize dosttur diye yutturdular.

ayı'dan post istanbul takımlarından dost olmaz bize bu ezelden beri böyle yüzümüze gülüp arkadan vururlar bizi...

Sefa
06.12.2011, 01:03
Galatasaray'un aldığı nefes suçtur ki iddia ediyorum ülkeye PKK'dan sonra en çok maddi zarar veren kurumdur..

Yiğit Gayretli
06.12.2011, 01:08
Mevcut yasalarla, bu durum sadece "etik" açıdan tartışılabilir gibi duruyor... Zaten ötesi de olmamalı.

Ömer Faruk61
06.12.2011, 08:57
Kayseri Yönetimi GS yi UEFA ya şikayet etmiş bu yüzden...

ESER
06.12.2011, 09:08
bu kozu istanbulun elinden alirlarsa bu pislikler kolay kolay sampiyon olamaz. bu serefiz uc kulubun yıllardır en onemli silahı kritik donemlere medyadaki besleme yalaka kalemsorlerini kullanıp spekulasyon yapmak. mourinho chelsea deyken ingiltere futbol federasyonundan ceza almıstı sozlesmesi devam eden bir oyuncu ile usulsuz transfer gorusmesi yaptıgı ıcın hatirladigim kadariyla. Turkiye de hersey bu serefsiz pislik ve asimile araci olarak kullanilan uc fason buyuk icin oldugu icin onlari epey sarsacak boyle bir olaya standart getirilmez bu ulkede.

Cengiz Çubukcu
06.12.2011, 09:26
gs nasıl bir kulüptür ki hala bu kadar yaptığından sonra (ali turan) bile gidip kayserinin oyuncusuna sulanabiliyor....bu adamlara 10 milyon bile olsa oyuncu vermemek lazım..

Tekke
06.12.2011, 09:37

Aslında ben Fenerden nefret ederim en fazla tüm Trabzonlular gibi, ama bunun nedeni tüm şampiyonluklarımızda ve 2.liklerimizde fenerle çekiştiğimiz içindir. Fakat GS ingiliz gibidir, dost görünür en acı darbeyi vurur. Bizden 2 oyuncuyu 1 sene evvelinden ayartması, 3-4 sene evvel son maçta yatacağız ayaklarına mesaj verip bizim oyuncuları rehavete sürükleyip bize 4 atmaları (hatta Gökdeniz seneye görüşürüz deyip İstanbulda 2 atmıştık).

Dolayısıyla Egemeni çalan BJK de dahil tüm istanbul BÜYÜTÜLMÜŞLERİ futbolun düşmanıdır...

Buğra Sekban
06.12.2011, 12:01
Aslında ben Fenerden nefret ederim en fazla tüm Trabzonlular gibi, ama bunun nedeni tüm şampiyonluklarımızda ve 2.liklerimizde fenerle çekiştiğimiz içindir. Fakat GS ingiliz gibidir, dost görünür en acı darbeyi vurur. Bizden 2 oyuncuyu 1 sene evvelinden ayartması, 3-4 sene evvel son maçta yatacağız ayaklarına mesaj verip bizim oyuncuları rehavete sürükleyip bize 4 atmaları (hatta Gökdeniz seneye görüşürüz deyip İstanbulda 2 atmıştık).

Dolayısıyla Egemeni çalan BJK de dahil tüm istanbul BÜYÜTÜLMÜŞLERİ futbolun düşmanıdır...

kim nederse desin bizim bizden başka dostumuz yok sadece istanbul değil 2 yıldır bursayı unutmayalım ankara , sivas bunlar olağan şeyler anlamaya çalışıyorum ama Rize ve Özelliklede SAMSUN her maç 61 dakikada bize küfrediyor bunu anlayamıyorum .. Fenev 6S olayında ise aynen katılıyorum bize ist takmlarından en yakın 8taş sonra fenev enson 6S gelir her zaman en büyük darbeyi 6S den yemişizdir.

Ömer Faruk61
06.12.2011, 14:28
"Galatasaray'a oyuncu satmayacağız!"

Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Galatasaray'ın transfer etmek istediği yıldız oyuncuları Noureddine Amrabat'ın transferi ile ilgili çok sert bir açıklama yaptı..

Kayserispor'un resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Galatasaray Kulübü, sözleşmeli oyuncumuz Noureddine AMRABAT ile ilgili olarak kendilerinin de dediği gibi Sayın Ali DÜRÜST aracılığı ile 30 Kasım’da beni aramıştır…

Bu bilgi doğrudur. Ancak oyuncumuz ve temsilcisi en az bir aydır çeşitli aracılar da kullanılarak ayartılmaya çalışılmıştır…

Bunların içinde en tuhaf olanı; Fas Milli Takım Teknik Direktörü Sayın Eric GERETS’in oyuncumuz milli takımda iken kendisiyle Galatasaray adına görüşme yapmasıdır
(07.11.2011 – 14.11.2011 tarihleri arası).

Her iki kulüp arasında bir sorun yaşanmaması için ben, bizzat T.F.F Başkan Vekili Sayın Lütfi ARIBOĞAN’ı arayarak Galatasaray Kulübü ile görüşmesi ve etik olmayan bu yoldan vazgeçmeleri için aracı olmasını rica ettim (30 Kasım’dan önce).

Sayın Lütfi ARIBOĞAN’ın çabalarına rağmen Galatasaray Kulübü’nün ayartma girişimleri durdurulamamıştır. (Sayın Ali DÜRÜST beni bu durum üzerine arayıp; “Bu konu kapanmıştır.”, demesine karşın).

Değerli Kamuoyu;

Bildiğiniz gibi Galatasaray Kulübü’nün hiçbir etiğe uymayan saldırgan, ayartarak transfer yapma stili bugün ortaya çıkmamıştır…

Bu durum bir Galatasaray geleneği olmuştur…

Şöyle ki;

Gökhan ÜNAL, Mehmet TOPUZ, Ali TURAN ve daha bu sezon başında Franco Dario CANGELE’ye de aynı yöntemler denenmiş ve kulübümüze büyük zararlar verilmiştir. Sezon başında Fanco Dario CANGELE’yi satmayacağımızı bildirmemize rağmen; Argantina’da oyuncunun menajerine ulaşılmış, aynı senaryo uygulanmıştır…

Ortaya çıkan durum şudur;

Galatasaray Kulübü; yüksek mali imkanları, mazisinden kaynaklanan Kamuoyu gücü ile bizleri hiçe saymak gibi önlenemez bir kibir içindedir…

Kendilerine her şeyi hak gören; hukuk, kural tanımayan muhteşem mazilerinin oluşturduğu gücün mirasını yiyen bu anlayışın temsilcilerine, Başkanlığı’nı yaptığım Kayserispor; bundan önceki olaylarda olduğu gibi, bu olayda da gereken cevabı verecektir…

Bugün Kayserispor olarak duruşumuz şudur;

Biz oyuncumuz Noureddine AMRABAT’ı satmayacağız. Eğer bir gün oyuncu satmak istersek bu kulüp kesinlikle Galatasaray olmayacaktır…

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim…"

Recep MAMUR
BAŞKAN

admiral99
06.12.2011, 15:13
Bu galatasaray zaten borc bataginda, bakarsaniz son yillara hep bonservissiz transferler, hep once futbolcuyu ayartma, bir operasyonda bunlara yapilsa var ya!

Hürgün Aygün
06.12.2011, 18:57
Galatasaray değil mi...:)