PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BordoMavi.Net Multimedya Ekibi Kuruluyor...

Kaya
04.12.2011, 17:45
Değerli arkadaşlar,

BordoMavi.Net oluşumu bünyesinde "BMN Multimedya Ekibi" kurmak ve bu yapı altında çalışmalar yapmak niyetindeyiz...

Avatar, Wallpaper ve Video yapımı konusunda bilgili, deneyimli ve vaktini bu işe ayırabilecek üyelerimiz istedikleri taktirde "BordoMavi.Net Multimedya Ekibi" içine dahil edileceklerdir...

Ekip sıfırdan kurulacak, belirli kuralları ve çalışma disiplini olacak.

Öncelikle fotoğraf ve video konusunda kaynak olarak ekibin hiçbir sıkıntısı olmacak zira fotoğraf ve video arşivi istenilen boyutlarda elimizde bulunmaktadır...

İlk önem vereceğimiz kalem avatar ve wallpaper olup video ise daha kapsamlı iş olduğu için bunu sürece yayacağız. Ancak video üzerinde oynama yapabilen, efekt yapabilen, kendini geliştirmekte buna güvenen herkesin gelmesini tavsiye ediyoruz.

Çalışma prensibi maç sonlarında, ertesi sabaha yetişecek şekilde avatar ve wallpaper yapımı ve bunun yanında aylık olarak wallpaper yapımları ve üyelerimizin özel isteklerini gerçekleştirecek ek uygulamalar.

Burada bir ekip olacağız ve birbirimizle iletişim içinde çalışacağız. Bu yüzden yük azalacaktır zira kimsenin hayatından feragat etmesini istemiyoruz.

--

Evet arkadaşlar,

BMN Multimedya Ekibi, oluşumumuzu uzun zamandır takip eden genç ve dinamik arkadaşlarımız tarafından kurulacaktır. Şunu da belirteyim ki; yukarıdaki açıklama da zaten hepinizin tanıdığı ve bu işin sorumlusu olan Emirhan Makul'e aittir...

Ben bu ekibe özellkle kaynak olarak tüm desteği vereceğim.

Emirhan'da organiazsyonu şekillendirecek ve üretkenliği arttırıcı çalışmalar yapacak...

Bu ekibin içinde yer almak isteyenler isterlerse bu başlık altında, isterlerse Emirhan'a direk ulaşarak ya da aşağıdaki mailden ulaşabilirler...

Trabzonspor en güzel renkli takımdır, bu rengi daha fazla ortaya çıkarmak bizim elimizde...

Sevgiler, esenlikler...

multimedya@bordomavi.net

İlker Akçay
04.12.2011, 17:51
Eminim ki çok başarılı olacak bir iş :) Yanındayız Sultan her zaman,sen başarırsın :)

Semih Aydın
04.12.2011, 17:59
Hayırlı olsun. :)

Burçak
04.12.2011, 18:01
Güzel işler çıkarılacağı kesin.
Hayırlı olsun.

Barış Burak
04.12.2011, 18:02
Çok iyi bir iş olacak.Multimedya sayfasında ve diğer sayfalarda yeri geldiğinde harika wallpaperler ve benzeri tasarımlar yapan arkadaşlarımız,abilerimiz,kardeşlerimiz var...

Yaş sorun olmaz, her hevesli renktaş Emirhana mutlaka ulaşsın...Sizin tasarladıklarınız BMN ile tüm internete sunulacak... kimbilir belki de yıllar osnra bile bir üye tasarımınızı beğendiği bir wallpaperı kullanıyor olabilir:)

Haydi arkadaşlar,görev sizi bekler:)

Alihan Ertürk
04.12.2011, 18:04
Hayırlı olsun.

Burak DERELİ
04.12.2011, 18:08
Hayırlı olsun, ekibe katılanlar yararlı olacaktır

Mehmet BAL
04.12.2011, 18:14
hayırlı olsun.

Fatih BALTA
04.12.2011, 18:17
Güzel çalışmalar çıkacağına eminin.Şimdiden başarılar arkadaşlar.

Mert67
04.12.2011, 18:25
Başarılar. Eminim müthiş işler çıkacaktır.

Metin Sağır
04.12.2011, 18:26
Kendimce bilgim ve yeteneğim var, 3 senedir web ve grafik tasarım ile ilgileniyorum. Katılmak isterim. :)

Cengiz Çubukcu
04.12.2011, 18:33
pek kafam çalışmaz böyle işlere, hayırlı olsun :)

Sefa
04.12.2011, 18:56
Geç bile kalındı diyebilirim.. Hayırlı olsun.. :)

Yasin Altuntas
04.12.2011, 19:14
Ben eger izin varsa katilmak istiyorum. Kendim bir iki video yapmisligim var ve azda olsa anliyorum bu isten. Sony Vegas Pro 11 Programini kullaniyorum.

Bu benim 3-4 Saatlik calismam: http://www.youtube.com/watch?v=81FgrGljyB8

Özel Mesajdan ulasirsininiz :)

Canberk
04.12.2011, 21:40
Hayırlı olsun :)

En güzeli de Sultanın olayın içerisinde olması . Başarılar Sultan :D

Bıyıklıoğlu
04.12.2011, 21:50
Hayırlı olsun.Güzel işler çıkaracak arkadaşlar var.Çalışmaları bekliyoruz. :)

macka61
04.12.2011, 21:55
hayırlı olsun güzel işlerin çıkacağına eminim

ibrahim
04.12.2011, 21:56
Hayirli olsun. Ilk 2 kisi bulundu bile. :)

Bülent AKBULUT61
04.12.2011, 21:59
ben bu işte iyiyimdir ama zamanım olmazsa ekipe ayıp etmiş oluyum neyse güzel fikir hayırlı olsun yapacak arkadaşlara

Yiğit Gayretli
04.12.2011, 22:19
Hayırlı olur inşallah. Müthiş işler çıkacağından şühemiz yok :)

Ömer Kibar
04.12.2011, 22:25
Hayırlı olsun. Multimedya işi zahmetli ve bir o kadar da eğlenceli bir iş.

Arkadaşlara şimdiden kolay gelsin çalışmaları bekliyoruz. :)

OzcanHan61
04.12.2011, 22:38
harika bir proje, artik hak ettigimiz wallpaperleri görmek istiyoruz :)

Özge
04.12.2011, 22:39
Hayırlı olsun , çok güzel olacak çook:)

Emirhan Makul
04.12.2011, 23:38
Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar :)

Özel mesaj ile ve her türlü yol ile iletişime geçebilirsiniz , başlığa yazanlar ile de iletişime geçmekteyim , gönülden bu ekibin içinde bulunmak isteyen herkesi bekliyoruz , güzel şeyler yapacağız.

Cem Akyüz
05.12.2011, 00:03
Allah utandırmasın dostlarım

.....
05.12.2011, 00:15
Hayırlı olsun güzel bir düşünce :)

Ali Sırrı
05.12.2011, 00:25
Seslendirme, prodüksiyon... yani sesle ilgili işleriniz varsa seve seve yardımcı olabilirim :)

Emirhan Makul
05.12.2011, 00:30
Seslendirme, prodüksiyon... yani sesle ilgili işleriniz varsa seve seve yardımcı olabilirim :)

Seste ne gibi mesela , herhangi bir sesi çekme , değişik formatlarda kullanma , bir araya toplama , herhangi bir ses dosyasını bulabilme gibi mi :)

Ali Sırrı
05.12.2011, 00:33
Jıngle, program seslendirme, program yapımı.. prodüksiyonla aklınıza ne geliyorsa işte :)

Emirhan Makul
05.12.2011, 00:39
Jıngle, program seslendirme, program yapımı.. prodüksiyonla aklınıza ne geliyorsa işte :)

Altın bileziksin abi :) Aklımda birşeyler var , bu donanımlara sahip olduğun ve yardım etmek istediğin için teşekkür ederim , ben sana özelden istediklerimi belirteceğim.

Ali Sırrı
05.12.2011, 00:42
Tamamdır kardeşim, sorun değil. Hemen olmasa bile özel mesajına bir kaç gün sonrasında cevap verip yardımcı olmaya çalışacağım. Sevgiler.

SEDAT
05.12.2011, 01:48
* Hayırlı olsun , vallahi bu işlerden anlamam , ama BMN Amele ekibi felan kurulursa , taşıma, kaldırma , atar , gider onlarda beni yazın :)

Burçak
05.12.2011, 01:52
Hayırlı olsun dedik ama , Paint te yardıma ihtiyacınız olursa ben burdayım :p:cool:

Emirhan Ömeroğlu
05.12.2011, 08:48
* Hayırlı olsun , vallahi bu işlerden anlamam , ama BMN Amele ekibi felan kurulursa , taşıma, kaldırma , atar , gider onlarda beni yazın :)

Çok güldüm Sedat abi :D

Buğra Sekban
05.12.2011, 09:19

bende hayırlı olsun diyorum ve sedat kardeşim gibi +1 diyorum ne yapalılım elimizden ancak bunlar gelir :D

Külünkoğlu
05.12.2011, 12:33
Bu ekibin şöyle bir katkısı olsa nasıl olur ?

Trabzonspor'un her gün internet sitelerinde ve gazetelerde haberleri çıkıyor. Ve bu sitelerin ve gazetelerin önemli bir çoğunda Trabzonspor'un logosu yanlış çıkıyor. Yanına da abuk subuk ifadeler tanımlamalarla birlikte çıkınca insanın sinirlerini zıplatıyor.

Orjinal Trabzonspor logosunu kullanmayan internet siteleri ve gazeteler için ihbar hattı kuralım. Hiçbir tepki göstermeden orjinali budur diye tek tek hepsine gönderelim. İster haberin linkini koyun ister gazete ismi söyleyin o gün uyarımızı ve düzeltmemizi ilgili kuruluşlara yaptıralım. Ne dersiniz ?

Sefaenes
05.12.2011, 12:35
hayirli olsun ekipe girecek arkadaslara basarilar dilerim ama biraz gec kaldik olsun daha fazla gec kalmakdan iyidir simdiden ekipe basarilar dilerim Cep telefonlar icin app yapan arkadaslarda olursa ekipde güzel olur

Mollasalihoğlu
05.12.2011, 12:36
Bu ekibin şöyle bir katkısı olsa nasıl olur ?

Trabzonspor'un her gün internet sitelerinde ve gazetelerde haberleri çıkıyor. Ve bu sitelerin ve gazetelerin önemli bir çoğunda Trabzonspor'un logosu yanlış çıkıyor. Yanına da abuk subuk ifadeler tanımlamalarla birlikte çıkınca insanın sinirlerini zıplatıyor.

Orjinal Trabzonspor logosunu kullanmayan internet siteleri ve gazeteler için ihbar hattı kuralım. Hiçbir tepki göstermeden orjinali budur diye tek tek hepsine gönderelim. İster haberin linkini koyun ister gazete ismi söyleyin o gün uyarımızı ve düzeltmemizi ilgili kuruluşlara yaptıralım. Ne dersiniz ?

Multimedya ekibi için çocuk oyuncağı olsa gerek. :rolleyes:

Gamze
05.12.2011, 12:39
Allah utandırmasın arkadaşlar, çok güzel işler çıkacağına inanıyorum.

Şenol Altunsoy
05.12.2011, 12:44
Hayırlı ve başarılı olsun.Çok güzel işler yapıyorsunuz.Devam.

Melek
05.12.2011, 12:54
Hayırlı Olsun...

61kralfatih
05.12.2011, 13:17
Hayırlı Olur İnşallah

ilhan
05.12.2011, 13:17
Emirhan bu işi yapar. Ona böyle ciddi bir sorumluluk vermenin zamanı gelmişti zaten. Başarılar Emirhan ve ekibine..

İlker Yazıcıoğlu
05.12.2011, 15:43
Ben de arka fonda bağlama çalarım:)

Emirhan Makul
05.12.2011, 16:46
Herkese teşekkür ediyorum.

Metin abi gerekli logonun temin edilmesi ve e-mail adreslerine yüklenilmesi için çağrı yapılır , buda güzel bir fikir en son milliyette saçma bir logomuz çıkmıştı sanırım.

Metin Sağır
05.12.2011, 16:54
Orjinal logomuz budur. :)

http://c1112.hizliresim.com/s/5/xmh6.png

Sefa
05.12.2011, 17:01
Bu logonun renkleri kırmızı mavi.. Şu bile düzeltilmeli..

Hasan Habip Özbay
05.12.2011, 17:18
hayırl olsun en iyisini yapacağınıza eminim her defa her işte olduğumuz gibi

Metin Sağır
05.12.2011, 17:21
Bu logonun renkleri kırmızı mavi.. Şu bile düzeltilmeli..

Hangisi? :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/archive/a/ab/20110412112333%21TrabzonsporAmblemi.png

http://c1112.hizliresim.com/s/5/xn5r.gif

Yasin Altuntas
05.12.2011, 18:12
Hangisi? :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/archive/a/ab/20110412112333%21TrabzonsporAmblemi.png

http://c1112.hizliresim.com/s/5/xn5r.gif

Ikiside degil ;)

http://s7.directupload.net/images/111205/mk5ig9ri.png

Metin Sağır
05.12.2011, 18:21
Ikiside degil ;)

Aynısı üstte attım zaten...

Yasin Altuntas
05.12.2011, 18:46
Aynısı üstte attım zaten...

Eminmisin istersen bir daha bak ;) Yukardakinin renk tonu yanlis. Ben kopyalayip düzenledim ;)

Metin Sağır
05.12.2011, 18:47
Eminmisin istersen bir daha bak ;) Yukardakinin renk tonu yanlis. Ben kopyalayip düzenledim ;)

Anladım şimdi :)

Mustafa AYDIN
05.12.2011, 18:54
Hep yapmak istediğim ama bir türlü yapamadığım işler.Hayırlı olsun.

Atakan
05.12.2011, 18:58
Hayırlı olsun. Hepinize başarılar diliyorum Allah utandırmasın :)

Mustafa Çolak
05.12.2011, 23:40
http://ressim.net/8/out.php/i5287754_bmngeliyoruz.jpg-k

Kaya
06.12.2011, 00:23
Bu ekibin üyelerinin ilgili bölümde kendilerine ait isimlerini taşıyacak 1 başlığı olacak arkadaşlar...

Üretkenliği bol, iletişimi hızlı bir yapıya sahip olacağız...

:)

Yiğit Gayretli
06.12.2011, 01:14
Bir önerim var(düşünüldü mü bilmiyorum); buraya adını yazdıran herkese tüm multimedya işlerini yaptırmaktansa, uzmanlaştırma yoluna gidilmeli... Yani bir kişi videolar üzerine, bir kişi fotoşop üzerine vs uzmanlaşsın... Her işten parça parça sorumlu olmaktansa, bir işten bütünüyle sorumlu olsun. Daha hızlı ilerleme kaydedilir kanaatindeyim. Saygılar...

Emirhan Makul
06.12.2011, 01:29
Sümenaltından bunu organize etmeye çalışmaktayım zaten Yiğit :D

Ekibi görev dağılımları ile kurmaktayım , hayırlısı ile yakın zamanda multimedya bölümünden başlığımıza yapacaklarımızla faydalı olacağız.

Şuanda ki tek isteğim , başlığı bu yetenekte olan tüm üyelerimizin görmesi ve katılım sağlamaları , ekip eleman sayısı olarak sıkıntı yaşamıyoruz fakat yetenekli insanları atlamak istemiyorum.

Yiğit Gayretli
06.12.2011, 01:54
Sümenaltından bunu organize etmeye çalışmaktayım zaten Yiğit :D

Ekibi görev dağılımları ile kurmaktayım , hayırlısı ile yakın zamanda multimedya bölümünden başlığımıza yapacaklarımızla faydalı olacağız.

Şuanda ki tek isteğim , başlığı bu yetenekte olan tüm üyelerimizin görmesi ve katılım sağlamaları , ekip eleman sayısı olarak sıkıntı yaşamıyoruz fakat yetenekli insanları atlamak istemiyorum.

Eyvallah kardeşim. Sen işini bilirsin :D

Ben aramızda bu işe cidden çok yatkın, üretken ve gelişime açık çok insan olduğunu düşünüyorum. Mutlaka faydalı işler yapılacak, kalitede standart tutturulacaktır...

Selim Turan
06.12.2011, 04:07
Bu konuda teklif gelirse elimden geldiğince yardım etmeye hazırım...

Fakat; disiplin içerisindeki ekip çalışmasına zaman ayıramamaktan, bu yüzdende söz verip aldığım işleri yetiştirememe gibi korkuları da barındırdığımın bilinmesini isterim.

Alihan Ertürk
06.12.2011, 17:29
İlk isimiz multimedya bölümündeki gereksiz başlıkları ortadan kaldırmak olmalı bence. Daha sonrası için benim de bir önerim var; Futbolcular bölümünde olduğu gibi her futbolcu için alt forum açılacak, avatar duvarkagidi mac ve idman fotografları ne varsa başlıklar halinde arsivlenecek... Görüşlerinizi almak üzere önerimi sunuyorum.. :)

Metin Sağır
06.12.2011, 17:37
Alihan, bi idman fotoğrafında 4 oyuncu yan yana ise 4 futbolcuya da ayrı ayrı mı atacağız? :D
Antrenman Fotoğrafları adlı bir başlık olabilir.

Alihan Ertürk
06.12.2011, 17:40
O ayarlanir Metin, Buyuklerimiz düşünür bir şey.. :)

MonteCristo
06.12.2011, 18:00
Ganzilistv var bilmeyen yoktur :) O arkadaş tek kişilik ordu gibi onu bulup kadroya katarsanız yılın transfer bombası olur :D

Hürgün Aygün
06.12.2011, 18:59
Hayırlı olsun.Çok güzel işer çıkarılacağından şüphem yok.Başarılar...:)

Emirhan Makul
09.12.2011, 00:39
Yavaş yavaş şekilleniyor ekip , şöyle başlığı yukarı alalımda sonra yok ben görmedim , vay ben duymadım demeyin :D

Yiğit Gayretli
09.12.2011, 02:10
Ganzilistv var bilmeyen yoktur :) O arkadaş tek kişilik ordu gibi onu bulup kadroya katarsanız yılın transfer bombası olur :D

O zaten bir zamanlar buralardaydı :)

SEDAT
09.12.2011, 02:14
* Yiğit vardı Gayretli olan değil uzun zamandır görmüyorum , bu işlere eli yatkındı arkadaşımızın...

sence
09.12.2011, 11:34
Yazım kuralları, noktalama, lafın nereye gittiğini :D belirleme vs. işlerde ekibe yardımcı olabilirim.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
09.12.2011, 11:38
sınırlı photoshop bilgimle elimden gelen desteği vermekten keyif duyarım :)

Emirhan Makul
09.12.2011, 17:31
Ekip genişlemeye devam ediyor :)

Arkadaşlar , Ekibe kişi alımı senede bir kez yapılacaktır , kişinin kişisel durumuna göre ekipten ayrılmalar , isteğe görede ekibe katılımlar olacaktır.

Kuruluş aşamasında olduğumuz için zamanımız var , temeli sağlam atıp , sağlam işlerle başlamak istiyoruz , görmeyen , duymayan kalmasın.

Bordomavi.net Multimedya Ekibini kuruyor ve yetenekli tüm üyelerini bu oluşumun içinde görmek istiyor.

Forum içerisinde ekip elemanları diğer tüm üyeler tarafından bilinecek ve destek verilecektir , ortaya konulan ürünler , sosyal ağda ki tüm birimlerimizden yayınlanarak geniş bir kitleye ulaşacaktır.

Katılımlarınızı bekliyoruz , bu konu ile ilgili tüm soruları ve istekleri bizzat bana yöneltebilirsiniz.

Zafer Fidan
09.12.2011, 17:49
Bende yardimci olabilirim

Sibel
09.12.2011, 18:04
Hayırlı olsun.:) Avatar, arkaplan birazcık anlıyorum ama vakit sıkıntım olacağından arkadaşlarımı madur etmek istemem.
O yüzden ekibe girmemek daha iyi.
Kolay gelsin herkese.:) Yine de yardım için hep buradayız.

onur_alabuga_61
09.12.2011, 18:25
bende photoshop kullanırım hatta boloca resim paylaştm bnde ekipte olmak isterimm..

Mustafa Çolak
09.12.2011, 23:46
http://ressim.net/8/out.php/i5299048_cokyakin.jpg-k

Emirhan Makul
10.12.2011, 00:00
Ellerine Sağlık Mustafa , Güzel olmuş :) Bismillah diyelim :)

Mustafa Çolak
10.12.2011, 00:07
Ellerine Sağlık Mustafa , Güzel olmuş :) Bismillah diyelim :)
Teşekkler :)

Canberk
10.12.2011, 00:07
http://ressim.net/8/out.php/i5299048_cokyakin.jpg-k

Ayakta :alkış: Mustafa :)

Cem
10.12.2011, 15:55
Fazla zamanım olmasada ekibe katılabilirim. Zira tasarımcıyım.

Mustafa Çolak
10.12.2011, 21:53
Senin Gücün Karanlığı Yırtacak !!
http://ressim.net/8/out.php/i5302128_karanlik.jpg-k

Kaya
10.12.2011, 23:54
Eline sağlık kardeşim...

Ekip kurulum aşamasında meyve veriyor... :)

Özgür Hacıosmanoğlu
11.12.2011, 00:05
Bir önerim var(düşünüldü mü bilmiyorum); buraya adını yazdıran herkese tüm multimedya işlerini yaptırmaktansa, uzmanlaştırma yoluna gidilmeli... Yani bir kişi videolar üzerine, bir kişi fotoşop üzerine vs uzmanlaşsın... Her işten parça parça sorumlu olmaktansa, bir işten bütünüyle sorumlu olsun. Daha hızlı ilerleme kaydedilir kanaatindeyim. Saygılar...

Çok mantıklı. Böyle birşey olursa wallpaper konusunda yardımcı olurum. Adobe Photoshop konusunda deneyimim de var.

Tabii bu ekibe girebilmem için -İl Temsilciliği- görevim engel olur mu orasını bilmiyorum.

Cem
11.12.2011, 11:09
SİZLERİ BÜYÜK DÜŞÜNMEYE DAVET EDİYORUM!

Arkadaşlar fikirlerimi ve düşüncelerimi biraz daha ayrıntılı anlatabilmek için zaman bekliyordum ki, o zaman şuan geldi ve icraata geçeyim dedim. Benim adım Cem. Yaşım 20 ama 4 yaşında bilmediğim bir sevdayla resim çizmeye başladım. Bugün geldiğim noktada her türlü karakalem,grafik çizim,3D modelleme işleriyle profesyonel düzeyde uğraşıyorum ve bir çok projede de görev aldım(Üniversitelere gelen ünlülerin afişlerini tasarlamaya kadar ve niceleri). Şuan Mimarlık fakültesine girebilmek için sınava hazırlanıyorum ve nasipsede gireceğim.

Şimdi burada bir Multimedya ekibi kurulmaya çalışıyor ve gayet güzel. Bu ekibin verimli olması için; disiplin,hayal gücü ve teknik bilgi şart. Ne yapacağız? Wallpaper,video yapacağız. Şimdi bu ekip bunları yaparken sesinin duyurabilmenin hangi şartlardan geçtiğini iyi bilmek zorunda.

Mesela; Bir sitenin en fazla büyümesini sağlayan şeylerden biri Google amca dediğimiz arama motorunda ilk sıralarda çıkabilmesidir. Bu büyük taraftar kitlesi Trabzonspor diye aratılınca ilk sıralarda çıkıyor ama Trabzonspor Wallpaper diye aratılınca öyle ilk sıralarda çıkamıyor. Peki nasıl ilk sıralarda çıkabilir ve büyümesini hızlandırabilir?

Bunun yolu kaliteli ve çok indirilen bir Wallpaper galerisi oluşturmakdan geçer. Öncelikle yapılan Wallpaperlar Ana sayfada "Galeri" başlığı altında çıkmalı ve yapılan her Wallpaper çalışması 1920X1080 çözünürlükden başlayarak 1024x768'e kadar her formatta olmalı. Yani bir kullanıcı anasayfada ki galeride beğendiği Wallpaper üstüne tıkladığında, o wallpaper'ın 1600x1200 çözünürlüğündeki bilgisayarına uygun halini bulamalı. Aynı Wallpaper'ın 5-6 farklı boyutlarda hali bulunmalı ve kullanıcı kendine uygun boyutu seçip indirebilmeli.

Ayrıntılara dikkat edilmeli; İnsanlar üstünde yapan kişilerin veya sitenin küçük bile olsa reklamının bulunduğu Wallpaper'ları kolayına kullanmaz. Yani güzel bir Wallpaper'ın sol alt köşesinde küçük bir BMN logosu bile görmek istemezler. Bu tarz şeyler reklam olarak algılanır hep kullanıcılar atarafından. Bunun yerine Wallpaper'ı yapanların isimleri falan galerideki başlıkta bulunmalı. Diğer bir ayrıntı; İnsanlar Windows ekranında dosyalarını en sağda veya en solda saklarlar. Bu genelde böyle olur. Bu yüzden yapılan Wallpaperlarda en sol ve en sağ taraftaki renk geçişleri sade olmalı ve masa üstündeki dosyaların görünürlüğünü etkilememeli. Gibi gibi çook ayrıntıları var bu işin şimdiden hepsini saymanın gereği yok. Yazının başlığında BÜYÜK DÜŞÜNÜN! dedim. Şimdi gelelim işin orasına;

BMN Multimedya ekibi nedir? diye birine sorduğumuzda "Sitede bir çok insan Wallpaper ve Video çalışması yapıyordu,ekip kurulunca biraz daha düzenli oldu işte" gibi basit bir cevap alınmamalı bana göre. Bu site şuan en büyük Trabzonspor fan sitesi ise ve medyada bile yeri gelince haberi çıkıyorsa Multimedya ekibinin görevi bu kadar basit olmamalı.

Peki ne yapılabilir? Şuan Trabzonspr taraftarının en büyük görsel eksikliklerinden biri trübündeki yaratıcı resimli pankart sayısı ve evlerindeki,iş yerlerindeki Trabzonspor posterlerinin görsel yetersizliği. Şuan üye sayımız 38 bin civarında. Bu kadar insan içinde bağlantıları güçlü olan insanlar vardır. Tribünlerdeki pankartlardan bazılarını mesela bizim bu BMN Multimedya ekibi tasarlayabilir. Mesela bugün TS-GS maçı var. Karadeniz fırtınasında boğulan bir aslanı grafiksel olarak mizahi bir dille çizip taraftar gruplarına sunabilmeliyiz. Yaptığımız işlerin alanı kesinlikle çok daha büyük ve ses getirecek şeyler olmalı. Unutmayınki kameralarda mizahi pankartları çok sever ve gözden asla kaçırmaz =)

Mesela poster olayı. Gidiyorum bir arkadaşın evine veya bir yere yemek yemeye, Poster olarak ya gazeteden çıkma reklam manyağı bir poster yada herhangi bir dergiden çıkma küçük bir sıradan poster. Posterler görsellik olarak çok yetersiz. Mesela yüksek kalitede posterler tasarlayıp birilerinin aracılığıyla yönetimle görüşüp bunları TS CLUP içine sokabiliriz. Maddi amaç falan gütmeyiz. Trabzonda 5 tl verip güzel bir poster alamak isteyen ama bulamayn binlerce taraftar var. Diğer şehirlerde de böyle. Bir poster tasarlasak ve TS Clup bunları basıp taraftara sunsa hem bizim sesimiz duyulur hemde kulüp para kazanır. Bağlantı kurulup işini güzel yapan bir ekip tarafından böyle bir teklif sunulsa, kulüp yönetimi bence seve seve kabul eder.

Şehir dışından gelen arkadaşlar oluyor hepsine genelde Trabzonspor kaşkolu hediye edip yolluyoruz. Güzel posterlerimiz olsa 5tl daha verip yanında onu hediye ederiz ama poster yok. Olan posterlerde artık çok eskidi yenilikçi tasarımllar hiç yok. Yazacak çok şey var ama dediğim gibi; BÜYÜK DÜŞÜNÜN! TRABZONSPOR'UN EN BÜYÜK TARAFTAR FAN TOPLULUĞUNUN MULTİMEDYA EKİBİ KÜÇÜK BİR EKİP DEĞİL, TRABZONSPOR TARAFTARININ HER YÖNÜYLE ZANAATKAR GÜCÜ OLMALI! Saygılar...

Özgür Hacıosmanoğlu
11.12.2011, 18:07
SİZLERİ BÜYÜK DÜŞÜNMEYE DAVET EDİYORUM!

Arkadaşlar fikirlerimi ve düşüncelerimi biraz daha ayrıntılı anlatabilmek için zaman bekliyordum ki, o zaman şuan geldi ve icraata geçeyim dedim. Benim adım Cem. Yaşım 20 ama 4 yaşında bilmediğim bir sevdayla resim çizmeye başladım. Bugün geldiğim noktada her türlü karakalem,grafik çizim,3D modelleme işleriyle profesyonel düzeyde uğraşıyorum ve bir çok projede de görev aldım(Üniversitelere gelen ünlülerin afişlerini tasarlamaya kadar ve niceleri). Şuan Mimarlık fakültesine girebilmek için sınava hazırlanıyorum ve nasipsede gireceğim.

Şimdi burada bir Multimedya ekibi kurulmaya çalışıyor ve gayet güzel. Bu ekibin verimli olması için; disiplin,hayal gücü ve teknik bilgi şart. Ne yapacağız? Wallpaper,video yapacağız. Şimdi bu ekip bunları yaparken sesinin duyurabilmenin hangi şartlardan geçtiğini iyi bilmek zorunda.

Mesela; Bir sitenin en fazla büyümesini sağlayan şeylerden biri Google amca dediğimiz arama motorunda ilk sıralarda çıkabilmesidir. Bu büyük taraftar kitlesi Trabzonspor diye aratılınca ilk sıralarda çıkıyor ama Trabzonspor Wallpaper diye aratılınca öyle ilk sıralarda çıkamıyor. Peki nasıl ilk sıralarda çıkabilir ve büyümesini hızlandırabilir?

Bunun yolu kaliteli ve çok indirilen bir Wallpaper galerisi oluşturmakdan geçer. Öncelikle yapılan Wallpaperlar Ana sayfada "Galeri" başlığı altında çıkmalı ve yapılan her Wallpaper çalışması 1920X1080 çözünürlükden başlayarak 1024x768'e kadar her formatta olmalı. Yani bir kullanıcı anasayfada ki galeride beğendiği Wallpaper üstüne tıkladığında, o wallpaper'ın 1600x1200 çözünürlüğündeki bilgisayarına uygun halini bulamalı. Aynı Wallpaper'ın 5-6 farklı boyutlarda hali bulunmalı ve kullanıcı kendine uygun boyutu seçip indirebilmeli.

Ayrıntılara dikkat edilmeli; İnsanlar üstünde yapan kişilerin veya sitenin küçük bile olsa reklamının bulunduğu Wallpaper'ları kolayına kullanmaz. Yani güzel bir Wallpaper'ın sol alt köşesinde küçük bir BMN logosu bile görmek istemezler. Bu tarz şeyler reklam olarak algılanır hep kullanıcılar atarafından. Bunun yerine Wallpaper'ı yapanların isimleri falan galerideki başlıkta bulunmalı. Diğer bir ayrıntı; İnsanlar Windows ekranında dosyalarını en sağda veya en solda saklarlar. Bu genelde böyle olur. Bu yüzden yapılan Wallpaperlarda en sol ve en sağ taraftaki renk geçişleri sade olmalı ve masa üstündeki dosyaların görünürlüğünü etkilememeli. Gibi gibi çook ayrıntıları var bu işin şimdiden hepsini saymanın gereği yok. Yazının başlığında BÜYÜK DÜŞÜNÜN! dedim. Şimdi gelelim işin orasına;

BMN Multimedya ekibi nedir? diye birine sorduğumuzda "Sitede bir çok insan Wallpaper ve Video çalışması yapıyordu,ekip kurulunca biraz daha düzenli oldu işte" gibi basit bir cevap alınmamalı bana göre. Bu site şuan en büyük Trabzonspor fan sitesi ise ve medyada bile yeri gelince haberi çıkıyorsa Multimedya ekibinin görevi bu kadar basit olmamalı.

Peki ne yapılabilir? Şuan Trabzonspr taraftarının en büyük görsel eksikliklerinden biri trübündeki yaratıcı resimli pankart sayısı ve evlerindeki,iş yerlerindeki Trabzonspor posterlerinin görsel yetersizliği. Şuan üye sayımız 38 bin civarında. Bu kadar insan içinde bağlantıları güçlü olan insanlar vardır. Tribünlerdeki pankartlardan bazılarını mesela bizim bu BMN Multimedya ekibi tasarlayabilir. Mesela bugün TS-GS maçı var. Karadeniz fırtınasında boğulan bir aslanı grafiksel olarak mizahi bir dille çizip taraftar gruplarına sunabilmeliyiz. Yaptığımız işlerin alanı kesinlikle çok daha büyük ve ses getirecek şeyler olmalı. Unutmayınki kameralarda mizahi pankartları çok sever ve gözden asla kaçırmaz =)

Mesela poster olayı. Gidiyorum bir arkadaşın evine veya bir yere yemek yemeye, Poster olarak ya gazeteden çıkma reklam manyağı bir poster yada herhangi bir dergiden çıkma küçük bir sıradan poster. Posterler görsellik olarak çok yetersiz. Mesela yüksek kalitede posterler tasarlayıp birilerinin aracılığıyla yönetimle görüşüp bunları TS CLUP içine sokabiliriz. Maddi amaç falan gütmeyiz. Trabzonda 5 tl verip güzel bir poster alamak isteyen ama bulamayn binlerce taraftar var. Diğer şehirlerde de böyle. Bir poster tasarlasak ve TS Clup bunları basıp taraftara sunsa hem bizim sesimiz duyulur hemde kulüp para kazanır. Bağlantı kurulup işini güzel yapan bir ekip tarafından böyle bir teklif sunulsa, kulüp yönetimi bence seve seve kabul eder.

Şehir dışından gelen arkadaşlar oluyor hepsine genelde Trabzonspor kaşkolu hediye edip yolluyoruz. Güzel posterlerimiz olsa 5tl daha verip yanında onu hediye ederiz ama poster yok. Olan posterlerde artık çok eskidi yenilikçi tasarımllar hiç yok. Yazacak çok şey var ama dediğim gibi; BÜYÜK DÜŞÜNÜN! TRABZONSPOR'UN EN BÜYÜK TARAFTAR FAN TOPLULUĞUNUN MULTİMEDYA EKİBİ KÜÇÜK BİR EKİP DEĞİL, TRABZONSPOR TARAFTARININ HER YÖNÜYLE ZANAATKAR GÜCÜ OLMALI! Saygılar...

Tebrikler :alkış::alkış:

Emirhan Makul
11.12.2011, 22:04
Giderek büyüyoruz , yinede fontuna güvenebileceğimiz arkadaşlara ihtiyaçlarımız var , özellikle wallpaper konusunda daha deneyimli bireylere ihtiyacımız var , ayrıca multimedya bölümünde hünerlerini sergileyipte burayı görmeyen arkadaşlarımı sorumluluğa davet ediyorum tabi ki kişisel olarak kendi düzenlerini bozmadan ama şunu açık olarak söylemeliyim ki şu başlıkta yazmanız , istişare yapabilmemiz bile bizim için çok değerli fikre , ürünlere duyduğumuz ihtiyaç kadar ihtiyaç duyuyoruz , biraz daha ilgi biraz daha alaka istiyoruz , çok güzel işler yapacağız.

Cem
11.12.2011, 22:37
http://uppix.net/4/9/7/aa44845a9faeafa20584db57fb4d0.png

Böyle bir maçın ardından neşeli, canlı bir logo denemesi yapmak zor oldu.

Emirhan Makul
13.12.2011, 01:15
Arkada kalmasın ekibe eleman alımı devam etmekte.

Samet Türkmen
13.12.2011, 03:57
Wallpaper veya resim galerisi gibi uygulamalar, bu resimleri yüklemeler,indirmeler forumun aylık giderini bir hayli arttıracaktır. Hele ki bu işleri yapacak üye bir hayli fazla burada. Çokta basit bir konu değil bence ama yöneticiler bilir. Benim fikrim :)

Cem
13.12.2011, 15:36
Kosoca Trabzonspor Taraftarının toplandığı bir mekan Wallpaper indirmekden dolayı iflas etme halledilir.

Alihan Ertürk
13.12.2011, 22:34
http://img836.imageshack.us/img836/8611/ytresa.png

GELİYORUZ ! ÇOK YAKINDA...

TS-FAN
13.12.2011, 22:59
Kurulacak ekibe başarılar...Heyecanla bekliyoruz.

Emirhan Makul
15.12.2011, 01:15
Ekibimize sahip çıkalım beyler , bayanlar :)

U.Sadıkoğlu
15.12.2011, 01:19
Kardeşim ben saha dışında en büyük destekçinizim biliyosun bu işlerden pek anlamıyorum :D

Emirhan Makul
15.12.2011, 01:23
Eyvallah Uğur :) Anlayan birine rastlarsan at buraya :)

-Samet
15.12.2011, 16:30
Başarılar arkadaşlar , başlık arkada kalmasın.

Cem
15.12.2011, 19:09
Öncelikle yukarıda uzun bir şekilde anlattığım mesajdaki nedenlerden ötürü bu ekip çok büyük bir görev üstlenmeli. Bu yüzdende adının Multimedya değilde daha geniş bir alanı kapsayan isim olması gerektiğini düşünüyorum. Multimedya ekibi dediğimizde Wallpaper yapan,Site ve forum tasarımına yardım eden normal bir ekip olmuş oluyor. Ama bu ekibin büyüdükçe trübündeki taraftar gruplarına pankart hazırlanmasında veya Trabzonspor için poster tasarlanmasında başrol oynamayacağı ne malum? Öyle bir başarı gösterildiğinde adının mecburi olarak daha geniş bir tasarım alanını kapsayan bir isim olması gerekir. Eğer bunu şimdi değilde başarı olması durumunda değiştirmeye kalkarsak ekibin o güne kadar zihinlerde kazınmış isminin etkisini silmiş oluruz bir çırpıda ve bu kötü etki yapar.

Bu yüzden ekip daha yeni kuruluyorken,işin başındayken Ekip adının "Multimedya" yerine atıyorum "Renklı Fırtına" gibi tasarımın sadece bir dalına sabitlenmemiş genel tasarım ekibi anlamını verebilen bir isimde olmasını talep ediyorum. Küçük bir ayrıntı gibi gözüksede bu çok önemli bir durumdur. Saygılarımla...

Şenol Altunsoy
15.12.2011, 19:13
Öncelikle yukarıda uzun bir şekilde anlattığım mesajdaki nedenlerden ötürü bu ekip çok büyük bir görev üstlenmeli. Bu yüzdende adının Multimedya değilde daha geniş bir alanı kapsayan isim olması gerektiğini düşünüyorum. Multimedya ekibi dediğimizde Wallpaper yapan,Site ve forum tasarımına yardım eden normal bir ekip olmuş oluyor. Ama bu ekibin büyüdükçe trübündeki taraftar gruplarına pankart hazırlanmasında veya Trabzonspor için poster tasarlanmasında başrol oynamayacağı ne malum? Öyle bir başarı gösterildiğinde adının mecburi olarak daha geniş bir tasarım alanını kapsayan bir isim olması gerekir. Eğer bunu şimdi değilde başarı olması durumunda değiştirmeye kalkarsak ekibin o güne kadar zihinlerde kazınmış isminin etkisini silmiş oluruz bir çırpıda ve bu kötü etki yapar.

Bu yüzden ekip daha yeni kuruluyorken,işin başındayken Ekip adının "Multimedya" yerine atıyorum "Renklı Fırtına" gibi tasarımın sadece bir dalına sabitlenmemiş genel tasarım ekibi anlamını verebilen bir isimde olmasını talep ediyorum. Küçük bir ayrıntı gibi gözüksede bu çok önemli bir durumdur. Saygılarımla...

Gayet güzel bir öneri değerlendirilmeli.

E. Cumur61
15.12.2011, 19:14
edittttttt

İlker Akçay
15.12.2011, 19:16
bonanzia'nın önerisine katılıyorum..Alanı dar tutmamak gerek :)

Emirhan Makul
15.12.2011, 20:35
Bonanzia seninle iletişim içindeyiz fakat herkes önünde söylüyorum sahtede olsa bir facebook adresi alarak aramıza katıl daha hızlı ve etkin bir halde görüşlerini alalım ve uygulayalım :)

Bu arada yaşı 12 ile 17 arasında ki yetenekli arkadaşları özellikle ekibe bekliyorum. :)

Emirhan Makul
17.12.2011, 14:09
Arkada kalmasın , haberi olmayan kalmasın , yetenekler dışarda kalmasın.

mimialuri
18.12.2011, 01:01
resim olarak burada paylaşırsanız materyalleri, elimizden geldiğince çalışma yapıp beğeniye sunabilirim.

dead_microbe
18.12.2011, 01:44
özellikle youtube de video eksiğimiz var sadece ganzilistv var kaliteli video sunan, az buçuk anlıyorum ama benden daha iyileri vardır, takıma başarılar ..

Ömer Kibar
18.12.2011, 01:45
Meyvelerini şimdiden almaya başlıyoruz , ekip tam olarak başlayınca çok güzel çalışmaların ortaya çıkacağından eminim.

Sefa
18.12.2011, 01:50
Güzel olacak, güzel.. :)

Barış Burak
18.12.2011, 01:50
mimialuri; ellerine sağlık... Burak Yılmaz'ın parmağının ucuna BMN Amblemini koysan; BMN FORUM yazısının yerine www.bordomavi.net yazsan ve üzerine büyük bir Trabzonspor Amblemi koysan olur mu?Sadece aklıma geldi,fikir olarak ileri sürdüm,yapma zorunluluğun yok,eser senin eserin tekrar eline sağlık:)

Bu arada bence multimedya ekibindeki arkadaşlar, nicklerini iyi seçsinler,çünkü eserlerine nickleride yazılabilecektir.Bu yüzden isim-soyisim ve ya uzun süre kullanacağınız bir nick olursa iyi olur kendiniz açısından:)

mimialuri
18.12.2011, 02:27
mimialuri; ellerine sağlık... Burak Yılmaz'ın parmağının ucuna BMN Amblemini koysan; BMN FORUM yazısının yerine www.bordomavi.net (http://www.bordomavi.net) yazsan ve üzerine büyük bir Trabzonspor Amblemi koysan olur mu?Sadece aklıma geldi,fikir olarak ileri sürdüm,yapma zorunluluğun yok,eser senin eserin tekrar eline sağlık:)

Bu arada bence multimedya ekibindeki arkadaşlar, nicklerini iyi seçsinler,çünkü eserlerine nickleride yazılabilecektir.Bu yüzden isim-soyisim ve ya uzun süre kullanacağınız bir nick olursa iyi olur kendiniz açısından:)
teşekkürler Barış, elimde png logolar olsa dediğin gibi yapmayı planlıyodum bende iyi tespit ettin. logolar elime geçsin yapıcam kardeşim.

İlker Akçay
19.12.2011, 15:13
Eminim çok güzel çalışmalar çıkacak ve çok gözde bir oluşum olacaktır..Yeteneği olan arkadaşlar şimdiden ekibe girmeli :)

Arkada kalmasın.. ;)

Bıyıklıoğlu
20.12.2011, 00:31
Ellerine sağlık Cemoli :)

cemoli5408
20.12.2011, 00:36
Ellerine sağlık Cemoli :)
Saol Bıyıklıoğlu :)

Özgür Hacıosmanoğlu
21.12.2011, 21:11
Arkalarda kalmasın.
Ekipte bulunmak isterim ben de :)

Emirhan Makul
22.12.2011, 18:24
Aramıza Hoşgeldin Özgür. :)

Ekibe Alımlarımız Devam Ediyor , Çok Yakında Aktif Hale geleceğiz.

Selim Turan
22.12.2011, 20:16
Hazırladığımız görselleri buraya koymayın yahu. Grup resmi olarak açılınca hepsini birden zaten malum bölümde sergilenmeyecek mi:P

Emirhan Makul
22.12.2011, 22:26
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/376139_10150447910863965_681293964_8589869_1106422 414_n.jpg

TSarıalioğlu
23.12.2011, 00:17
Maç Fotograflarından Zamanım Oldukça Avatar Çalışmaları Ve İsteklerinize Karşılık Verebilirim.
Twitter.com/TSarialioglu

Emirhan Makul
23.12.2011, 00:37
61_Asa bana özelden bir kaç avatar çalışmanı atabilir misin ?

Emirhan Makul
23.12.2011, 01:14
Tolga aramıza hoşgeldin :)

Büyümeye devam ediyoruz bu ekipte olmayan pişman olur :)

TSarıalioğlu
23.12.2011, 13:16
Hoşbulduk Azda Olsa Deneyimi Olanlar Katılsın Bence Yardımcı Oluruz : )

-Samet
24.12.2011, 14:45
Görseli gördüm sanırım multimedya ekibinin işi valla süper olmuş :)

Emirhan Makul
25.12.2011, 19:12
Teşekkürler Samet , Ekibimiz herşeyimiz :)

Bu ekibe katılım için son günler yakında halka arz edeceğiz , katılım istekleri için özel mesajla bana başvurabilirsiniz , sevgiler.

annttiigs
25.12.2011, 20:10
özellikle youtube de video eksiğimiz var sadece ganzilistv var kaliteli video sunan, az buçuk anlıyorum ama benden daha iyileri vardır, takıma başarılar ..

anderinmasti'yi unutmamak lazım :)

İlker Yazıcıoğlu
26.12.2011, 19:18
Arkadaşlar,BMN giriş sayfasındaki müziğin ismini yazarsanız çok memnun olurum

halukozcelik
26.12.2011, 20:46
güzel olmuş

Emirhan Makul
27.12.2011, 23:38
Ekibe alımlarımız devam etmektedir , dikkatinize !

Berke6198
27.12.2011, 23:46
Benide bu konu hakkında bilgilendirecek birisi lazım aslında :) ekibe katılmak istiyorum bildiğim kadarıyla yaş sınırı yok. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım.

Arada yapıyorum böyle şeyler avatar olsun fotoşoplar olsun... Benim bu konuda gelişmem lazım.

Canberk
27.12.2011, 23:54
Evet kardeşim yaş sınırı yok . Sultan(Emirhan Makul)'a söyledim özel mesaj atacak sana ;)

Berke6198
27.12.2011, 23:56
Evet kardeşim yaş sınırı yok . Sultan(Emirhan Makul)'a söyledim özel mesaj atacak sana ;)

Çok teşekkürler Canberk abi İyi forumlar :) :)

Semih Kırsüleymanoğlu
28.12.2011, 13:40
BMN girisindeki gösteri müthis olmus. Yapanlardan Allah razi olsun ellerinize saglik! Takdir ettim

Kul
28.12.2011, 17:23
http://b1112.hizliresim.com/s/v/1dd7k.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Arkadaşlar yaratıcı fikirlerinize ihtiyacımız var.. Bursa'dan hazırlıklı gelmek istiyoruz..

Yukarıdaki çalışmanın çözünürlüğü daha güzel ve uzaktan bakıldığında okunabilecek şekilde yapabilecek gönül adamı aranıyor..

Emirhan Makul
29.12.2011, 02:05
Söyledim abi ilgilecek arkadaşlar.

Kul
29.12.2011, 13:37
Eyvallah Sultan,

Baskıya verilecek gün içinde halledebilinirse çok güzel olur.. Kolay gelsin..

Emirhan Makul
03.01.2012, 17:00
Ekibe katılımlarınızı bekliyoruz.

İlker Akçay
04.01.2012, 21:53
Multimedya konusunda becerisi olan ve ekipte yer almak isteyen arkadaşlar için hala geç değil :)

Hayde ;)

Emirhan Makul
08.01.2012, 21:08
Ekibe alımlarımız devam etmekte.

Emirhan Makul
04.03.2012, 23:02
Ekibe alımlarımız halen daha devam etmekte süresi yok ucu açık dileyenler özelden yazabilirler.