PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oku! Akıllı ve Örnek Olmak İçin Oku...

Barış Burak
03.12.2011, 17:56
İster öğrenmek için ister sadece okumak için oku... Ne olursan ol,ister kardeşim,ister ablam/abim ol oku:

Şike süreci normal seyrinde işliyor...Kimsenin bundan şüphesi olmasın.Trabzonspor'un adının iddianamede geçmesi demek suçlu olduğu anlamına gelmez.Aylardır yalvardık,yaptığımız düşünce hatalarından ders çıkaralım diye.Ama görüyoruz ki nafile...

Trabzonspor adına bir karmaşa yok.Bunlar bizim beklediğimiz şeyler.Savcıya ifade veren adamın iddianamede adının geçmesi kadar doğal birşey yok.Hakkımızda yeni ve bizim haberimiz olmadığı birşey yok.Dün ne biliyorsak bugün aynısı iddianamede...Bu yüzden maksimum 15 gün daha sabredip,iddianameyi elimize almak gerek.

Takipsizlik kararlarıda var...Bilemiyoruz kim hakkında takipsizlik çıkar,kim hakkında çıkmaz.Ama işte tam bu yüzden,o iddianameyi görmeden konuşmak hele hele İSTİFA talep etmek yanlıştır.

Kişi bu olayda hata yaptıysa Trabzonspor taraftarı kim olduğuna bakmaz.Ama aynı Trabzonspor taraftarı, olay daha netleşmeden önyargılı da olamaz.Fevri yaptığınız hareketler maalesef başkalarının gülmesine neden oluyor.

3 Temmuz'dan bu yana medyanın hakkımızda ne haberler yaptığı, yüzde 90'ının yalan çıktığını bilmiyormuş gibi bugün medyanın gazına geliyoruz.Gelmeyin yazıktır.

Son olarak; burası BordoMavi.net... Burada İSTİFA talebi olamaz.İstifa kaos demektir çünkü.Burada GENEL KURUL talebi olur.Çünkü GENEL KURUL talebi kaosu engeller.

Bu da böyle biline.Hiçbirimizin Trabzonspor sevgisi birbirimizden fazla değil.Fakat bu sevgimizi,duygularımızı mantığımızın önüne gçeirmemek gerekir bazı anlarda.İşte o anlardan biridir bu an.İstanbul Medyasının vesveseleri ile birşey talep edilmemeli...

Ekleme: Kimse de bugünü fırsat bilip,BMN'ye laf giydirmeye kalkmasın.BMN pek çok organizasyonuyla İstanbul Takım Taraftarlarının başına yumruk gibi iniyor.Ama her kritik anda BMN ye sataşabilecek kadar reklamsız sevenlerde kendilerini biliyor ki,hattı müdafa yoktur,sath-ı müdaafa vardır ve o satıh tüm Trabzonspor'dur... Bunu öğrenmekten aciz olup cahilce eleştiri hayırlı bir iş değildir.

brushfield
03.12.2011, 18:04
Barış, maalesef ortalık cahil dolu. Laf anlatamıyoruz. Çok kızgınım, daha fazla yazmayacağım...
Son defa tekrar ediyorum Trabzonspor hakkında en ufak delil sayılabilecek bir tape olsaydı (ki hala hiçbir yerde göremedik) malum medyada çarşaf çarşaf yayınlanırdı...Yeter, yoruldum artık...

Necmettin ALTUNTAŞ
03.12.2011, 18:13
Hiçbir şey yok.Sakin olun çocuklar.Bizim için söylenen ve yazılanlar aynı.Burdan bir şey çıkmaz.Hemen celallenmiyelim.

Mollasalihoğlu
03.12.2011, 18:17
Adamsın adam..

Mehmet SELEN
03.12.2011, 18:18
Güzel bi yazı oluş elerine sağlık.Bütün söylediklerinin altına imzamı atıyorum.Forumdaki renktaşları anlayamıyorum sanki fenerbahçeliler
gibi yorum yapıyorlar.

buserkan61
Ben her yazımda soyluyorum.rahat olun diye.fb bjk gs medyayı arkasına aldıgı ıcın bısey yokmus gıbı davranıp ts yı de aralarına almayı ıstıyolar.o yuzden kafanızı yormayın.Eger kotu bişeyler olsaydı senol hocamız terkederdi takımı.Trabzonum şanlı ve onurlu bir takımdır.Böyle şeylere tenezzül etmez.

Ömer Faruk61
Ben sadece bu konuda rahatsız değilim ki :D Neyse Sabretmeliyiz Haklısın..

Mustafa AYDIN
03.12.2011, 18:20
Mahkeme kararını vermeden hiç kimsesin istifası istenemez.Suç işledikleri sabit görüldüğü takdirse kendileri zaten istifa eder.Etmeliler.

Ender Kuyumcu
03.12.2011, 19:12
açıkçası ben de istifa etmeleri gerktiğini düşünenlerdenim aklanana kadar. bunun için de geçerli sebeplerim var. zira başkan yasa'nın değişmesi için imza atmasına rağmen sürekli yalan söyledi, ne zaman ki bakan herkes imzaladı dedi, o zaman kabul etti. gür sesle çıkıp şampiyonluğumuzu isteyemedi. bu kadar takipsizlik kararı varken onun ve şakar hakkında takipsizlik kararı çıkmadı. ama karşı görüşü de anlayabiliyorum. belki de gerçekten istifa bir kaos doğurabilir. doğru adım atmadıklarını bekleyip göreceğiz. yeter ki bu süreçten trabzonspor zararlı çıkmasın.

Ilelioglu
03.12.2011, 21:53
Herseyin özeti...Tesekkürler Baris...;)

Mert67
03.12.2011, 23:15
Teşekkürler Barış. :alkış:

Hasan Cubukcu
03.12.2011, 23:35
anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurnada az !!!

zaten bizim millette sabir yok hemen sampiyon olalim hemen tur atlayalim hemen iddianame aciklansin .........

olmuyor bazi seyler zaman gerekdiriyor biraz sabir lütfen !!!

Yazi birazda olsa sakinlesdirir diye düsünüyorum bizim taraftarlari !!

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Hasan Arslan
03.12.2011, 23:41
ortalığı bulandırmanın,gerginlik yaratmanın bir anlamı yok.bu kaos ortamında bize düşen, her zaman ki gibi sağduyuyla olayları takip edip gerekene gerektiği zamanda gerekli cevabı hep bir ağızdan güçlü bir şekilde vermektir..

fincher
03.12.2011, 23:55
Hangi yüzde 90 ı yalan çıkmış merak ettim.Aksine yüzde 90 ı doğru çıktı.Medyanın şike iddianamesinde doğruluk oranı başka hiçbir olayda yok...

61kralfatih
04.12.2011, 01:25
15 gün sonra ne olursa olsun yine fırtına kopacak

Berberoğlu
04.12.2011, 02:04
Şahsen ben de Ender Kuyumcu'nun fikirlerine yakın görüyorum kendimi...

Fevri davranmamak gerek ama orta vadede bir GENEL KURUL düzenlenmelidir. İlla seçimli olması da şart değil. Kapalı oturumda şike davası sürecindeki pısırık tavırlarının sebebini üyelere net bir şekilde açıklamaları gerekir. Açıklayamıyorlarsa erdemli insanların yaptığı gibi İSTİFA etmelidirler...

pazarkapılı
04.12.2011, 11:32
yazi ile cok dogru bir sonuca variyoruz....guzel islenmis....

ancak bir yonuyle ile eksik....soylenmesi gerekir....yoksa yazinin anlami kalmaz....

yazida iddaname ile varilan(kafalarda)sonuc diger takimlar icin gecerli degil mi?....eger gecerli ise yazi sahibinden ricam soylemlerini genele tasimasi....eksik kaliyor....

eger yazidaki sikayet taraftarin tepkisine ise anlamsiz,genel hukuk kuralinin ihaline yonelikse eksiktir....