PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teşekkürler Cumhur'un Başkanı Abdullah Gül

İlker Akçay
02.12.2011, 20:54
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e,cumhur'a kulak verip çekincelerini açıkladığı ve bu yasayı veto ettiği için bir vatandaş olarak sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..

Arkadaşlar siyasete girmeden,sade ve teşekkür içerikli mesajlar atacak olursak yakışı kalır..

TEŞEKKÜRLER ABDULLAH GÜL

Tolga Kurt
02.12.2011, 20:55
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yayımlanması uygun bulunmayan 6250 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun", bir kez daha görüşülmesi için, Anayasanın 89 ve 104 üncü maddeleri uyarınca Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına geri gönderilmiştir. Söz konusu Kanunun Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına geri gönderilmesinin gerekçeleri aşağıda sunulmaktadır:

'Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunca 24/11/2011 tarihinde kabul edilen 6250 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun' incelenmiştir. Sportif faaliyet ve organizasyonlarda düzenin sağlanarak sporun kitlelere yayılmasının teşvik edilmesi amacıyla yürürlüğe konulan 5149 sayılı Kanunun, yürürlüğe girdiği 2004 yılından itibaren spor müsabakalarında şiddet ve düzensizliği önlemede yetersiz kaldığı görülmüş ve anılan yetersizlikler ile uygulamada karşılaşılan noksanlıkların giderilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisince 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kabul edilerek 14/4/2011 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Genel gerekçesinde, diğer ülkelerin ve uluslararası spor örgütlerinin düzenlemeleri ile teamüllerinin gözönünde bulundurularak hazırlandığı ve uluslararası sözleşmeler ile gelişmelere paralellik sağlandığı belirtilen 6222 sayılı Kanunla spor alanında faaliyet gösterenlerin ve taraftarların haklarının korunması, düzensizlik ve şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla bu alana özgü suçlar ve cezaları düzenlenmiştir.
İncelenen Kanunla ise, şike ve teşvik primi suçu başta olmak üzere 6222 sayılı Kanunda çeşitli suçlar için getirilen hapis cezalarının indirilmesi, bazı fiiller için öngörülen hapis cezalarının yerine adli para cezası verilmesi ve bu değişikliklere bağlı olarak görevli mahkemelerin değiştirilmesi öngörülmüştür.

Bilindiği gibi, hukuk devletinde, ceza ve ceza yerine geçen güvenlik tedbirlerine ilişkin kurallar, ceza hukukunun temel ilkeleri ile Anayasanın ilgili hükümleri başta olmak üzere, ülkenin sosyal ve kültürel yapısı, etik değerleri ve ekonomik hayatın ihtiyaçları gözönüne alınarak tespit edilecek ceza siyasetine göre belirlenir.
Kanun koyucu, cezalandırma yetkisini kullanırken hangi fiillerin suç sayılacağı, bunların hangi tür ve ölçüdeki ceza müeyyideleri ile karşılanacağı, nelerin ağırlaştırıcı veya hafifletici sebep olarak kabul edilebileceği konularında takdir yetkisine sahiptir. Bu yetki kullanılırken suç ve ceza arasındaki adil dengenin korunmasının sağlanması ve öngörülen cezanın, cezalandırmada güdülen amacı gerçekleştirmeye elverişli olması gibi esaslar dikkate alınır. Suç ve ceza arasında adalete uygun bir oranın bulunup bulunmadığının tespitinde ise o suçun toplumda doğurduğu infial ve etki, kişiler üzerinde oluşturduğu tehlike ve zarar ile bunların azlığı veya çokluğu, suçun işlenme oranındaki azalma veya artış gibi faktörlerin de dikkate alınması gerekir. Aksi takdirde, yapılan düzenleme gerçek amacının dışında sonuçlar doğurabileceği gibi toplumun adalete olan güven duygusunun sarsılmasına da sebep olur.
Bu itibarla, incelenen Kanunla öngörülen değişikliklerin, ölçülülük ve caydırıcılık gibi ceza hukukunun temel prensiplerini etkisiz kılacağı ve yukarıda belirtilen sakıncaları doğurabileceği düşünülmektedir. Diğer taraftan, 6222 sayılı Kanunda değişiklik öngören bu Kanunun gerekçesinde, yapılan değişikliklerin, diğer kanunlarda öngörülen suçlara verilen cezalar dikkate alınmak suretiyle adil ve hakkaniyete uygun cezalar belirlenmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtilmekte ise de, kamuoyunda, genel ve gereklilikten doğan bir düzenleme olmaktan ziyade, halen yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında bulunan kişilere yönelik özel bir düzenleme olduğu intibaını uyandırdığı, bu durumun da değişikliğin esas amacı dışında özel bir saikle hazırlandığı eleştirilerine sebebiyet verdiği görülmektedir.

Yayımlanması yukarıda açıklanan gerekçelerle uygun görülmeyen 6250 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanu,ö Türkiye Büyük Millet Meclisince bir kez daha görüşülmesi için, Anayasanın değişik 89 ve 104 üncü maddeleri uyarınca ilişikte geri gönderilmiştir."

SEDAT
02.12.2011, 20:56
* Vallahi helal olsun :)

yalniz adam
02.12.2011, 20:57
teşekkürler abdullah gül...meclisin namusunu kurtardın...bakalım 3 maymunları oynayan meclis şebekleri ne yapacak...

SARGONALI61
Sayın Gül burada Cumhur'un reisliğinden sonra Cumhur'un seside olmuştur. teşekkür ediyorum. Bakalım meclis bu vetoya uyanabilecekmi yoksa aynı şekilde gerimi gönderecek. Neyse deveden büyük Fil'in olduğunu gördük.tekrar teşekkürler.

bahadır2561
Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım. .

Şimdi bide teşekkür maili atalım

calavera
02.12.2011, 20:58
helal olsun, oraya imza atan bizim baskanimiza ragmen bizim sesimiz oldugun icin helal olsun.

Serdær
02.12.2011, 20:58
Bir daha gönderildiği zaman , mecbur kabul edecek.

Vatandaşın halkın gözünü boyamak mesele .

Necat Ulusoy
02.12.2011, 20:59
içimde buruk bir sevinç var.. çığlığımızın duyulmasının verdiği gurur var,,,

birlikte hareket edip tepki vermenin işe yaradığını yeniden gördük

twitlerin ve e-maillerin uefa'dan sonra burda da işe yaraması harika

şimdi bundan sonra aynı yöndeki hareketimizi tüm meclis ve milletvekilleri üzerinde de artırarak devam ettirmenin vaktidir !

bahadır2561
02.12.2011, 21:00

Mecliste tekrar görüşüleceğini düşünmüyorum

Süleyman Eruyar
02.12.2011, 21:01

nasıl bakarsan öyle görürsün.

Veto etmesinden daha önemli, yapmış olduğu açıklamadır.

Abdullah Gül ün vetosunu aynı şekilde onaylayıp gönderecek bir meclis yok bu ülkede..

chener
02.12.2011, 21:02
kamuoyunda, genel ve gereklilikten doğan bir düzenleme olmaktan ziyade, halen yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında bulunan kişilere yönelik özel bir düzenleme olduğu intibaını uyandırdığı, bu durumun da değişikliğin esas amacı dışında özel bir saikle hazırlandığı eleştirilerine sebebiyet verdiği görülmektedir.

sayın cumhurbaşkanımızın gerekçedeki bu ifadesi bu yasanın mecliste tekrar görüşülmeden tamamen iptali anlamına gelir.teşekkürler sayın cumhurbaşkanımız
teşekkürler bmn ailesi

Bıyıklıoğlu
02.12.2011, 21:04
Teşekkürler Abdullah Gül.

murat
02.12.2011, 21:11
Helal olsun Cumhur Baskanim, birdaha meclis bu yasayi kabul etmez zaten cogunlugun oyuyla kabul olmadi onun icin degisiklik yapilmadan tekrar Cumhur Baskanina gidecegini hic tahmin etmiyorum.

Hasan61
02.12.2011, 21:28
Teşekkürler.......

Gamze_TS
02.12.2011, 21:31
Vallahi ne yalan soyliym hic sevmesem de akp'yi attim tesekkur maili, sasirtti beni Abdullah Gul.
Herkes kibarca bir tesekkur etsin bence de.

Mustafa ÖZDEMİR
02.12.2011, 21:55
teşekkürler abdullah gül...

macka61
02.12.2011, 21:57
yapması gereleni yapmış

Hürgün Aygün
02.12.2011, 21:59
Doğru olan da buydu.Teşekkürler Abdullah Gül...

Mustafa 42
02.12.2011, 22:00
selam sayin degerli arkadaslar bence tesekkürler sayin Gül de yanliz yinede durmamaliyiz devam etmeliyiz yinede bu yasa tekrardan meclise gidecek öyüzden sayin güle teseürlerimizi iletiriz ama bu yeni millet vekilleine mesaj yazmaliyiz devam etmeliyiz hem millet meclisine hemde sayin güle devam edelim lütfen

Murathan
02.12.2011, 22:00
Teşekkürler Cumhurbaşkan'ım...

CAFER ÖZER
02.12.2011, 22:03
Teşekkürler Cumhurun başı dediğin böyle olmalı
Şimdi Teşekür maili zamanı

sessizkral_1
02.12.2011, 22:04
meclis 2. kez yollarsa kabul etmek zorunda sanırım ?

Mustafa ÖZDEMİR
02.12.2011, 22:05
meclis 3 kere yollarsa kabul etmek zorunda. ama mecliste azcık adamlık varsa değiştirirler gerekenleri...

Yasin Altuntas
02.12.2011, 22:05
Yigidi öldür ama hakkini yeme. Adam söyledi ben bunu böyle kabul edemem ve gercekten Veto etti. Bu Utanc bile yeter o meclisteki oturan maymunlara.

SDanışmaz
02.12.2011, 22:06
Cumhurbaşkanımız doğru olanı yapmıştır, kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah meclis aynı yasayı onaylayıp tekrar yollamaz.

yalniz adam
02.12.2011, 22:07
sanırım yasa kabul edilirken 300 e yakın vekil tepki olarak oylamaya katılmamış...yasanın tekrar çıkması zor...anayasa mahk.kesin iptal eder..eşitlik vsden...

Onur Akyüz
02.12.2011, 22:09
boşaltın lan valizleri şikeci uyanıklar sizi..!

hüseyin1975
02.12.2011, 22:09
Allah razi olsun.
Umarim AKP dersini almisdir ve Abdullah Gülün istegini yerine getirirler.

Mert67
02.12.2011, 22:11
Teşekkürler Sayın Abdullah Gül.

TSelif
02.12.2011, 22:12
Başta bizim başkan olmak üzere 18 kulübün başkanlarına da kapak olsun bu VETO !!!

Enes
02.12.2011, 22:14
Teşekkürler..
Büyüksün Cumhurbaşkanım..

Alihan Ertürk
02.12.2011, 22:25
Dogrudan şaşmayıp oyuna gelmediği için teşekkürler.

Erbay
02.12.2011, 22:26
Teşekkürler. Meclisin bu kadar büyük çoğunlukla kabul ettiği yasayı veto etmesi çok önemli.

exelans_25
02.12.2011, 22:27
teşekkürler abdullah gül

mehmets61
02.12.2011, 22:37
teşekkürler Cumhurbaşkanım.kendi üzerine düşeni yapmıştır.

Fatih Özkan
02.12.2011, 22:38
Açıkçası beklemiyordum.
Teşekkür ederim.

Berat Akçay
02.12.2011, 22:41
Teşekkürler

61kralfatih
02.12.2011, 22:46
Abdullah güle helal olsun valla sayın tayyip erdoğan sporun içinden geldi ama buna göz yumdu nede olsa fenerli

yavuzbaha
02.12.2011, 22:51
Allah razi olsun.
Umarim AKP dersini almisdir ve Abdullah Gülün istegini yerine getirirler.
Bakan Suat kılıç 2500 trilyon kere bu yasa akp projesi değildir diye beyanat verdi...Şike başlığında Abdulllah Gül e olmadık kulp takanlar (niye olduğu malum)...ne diycekler...neyse gerisini yuttum

federer61
02.12.2011, 22:51
Açıkçası,ben bu yasanın ufak tefek rütuşlarla tekrar köşke gelip onaylanacağını düşünüyorum.

Dereli
02.12.2011, 22:53
Cumhurbaşkanımızın yaptığı cok olumlu ama pufff kimseye güvenim kalmadı.
Her hareketin altında bir bit yeniği arıyorum.

yavuzbaha
02.12.2011, 22:56
Abdullah güle helal olsun valla sayın tayyip erdoğan sporun içinden geldi ama buna göz yumdu nede olsa fenerli

...Sayın başbakanın seçim öncesinde bu şike operasyonundan habersiz olmasının imkanı varmıdır ???..Emniyet teşkilatının içişleri bakanlığından habersiz 8 aylık adım adım takipli böyle bir operasyon yapmasının zerre kadar imkan ve ihtimali var mıdır ??? bu şikeci Fenerin yaptığı ilk şike midir,niye önceki başbakanlar zamanında böyle soruşturmalar olamıyordu !!!..Kimse Tayyip Erdoğanı sevmesin ya da sevsin,o benim meselem değil...ama atalarımız ne demiş "yiğidi öldür,hakkını yeme"...

metehan
02.12.2011, 22:58
Ben de cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim.

İptal gerekçesinde, suçun toplumdaki etkisi dikkate alındığında cezaların caydırıcılıktan uzak olması ve bu değişikliğin kamuoyunda, "birilerini kurtarmak" intibaı oluşturduğunu açıkça belirtmesi çok güzeldi.

Daha önce de yazmıştım, bu veto ile vicdanı rahat olmayan bazı vekillerin sesleri daha gür çıkacaktır. Bakalım bundan sonrası ne olur?

Barış Burak
02.12.2011, 23:05
Vay be... gerçekten şaşırdım,ilk defa veto koydu.

Çok ta güzel oldu, şimdi tekrar gözler tbşm tv ye dönecek, bakalım bu sefer ne ile savunacaklar yalancılıklarını:)

Mesut AKYILDIZ
02.12.2011, 23:08
Cumhurbaşkanımıza ben de çok teşekkür ediyorum...

Bence en az Meclise iade kararı kadar gerekçeside önemli ve kuvvetli muhtemel cezalar makul seviyelere çekilip tekrar Cumhurbaşkanına gönderilir yasa ama bunun hemen olacağını da zannetmiyorum...

Bu arada daha önce Cumhurbaşkanını noterlik yapıyor diye eleştirenler şimdi noterlik yapmadığı için eleştiriyor...

Enes Ünal Kaya
02.12.2011, 23:08
akıl var mantık var akıllı insan bunu görür acilen yasa değiştiriyorlar.. tabiki şahıslara yönelik bir değişiklik bu..

Gül güzel yorumlamış değişecekse acelesi yok Sonra değiştirsinler..

Teşekkürler Cumhurbaşkan'ım

Burhan Açıkgöz
02.12.2011, 23:09
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yayımlanması uygun bulunmayan 6250 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun", bir kez daha görüşülmesi için, Anayasanın 89 ve 104 üncü maddeleri uyarınca Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına geri gönderilmiştir. Söz konusu Kanunun Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına geri gönderilmesinin gerekçeleri aşağıda sunulmaktadır:

'Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunca 24/11/2011 tarihinde kabul edilen 6250 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun' incelenmiştir. Sportif faaliyet ve organizasyonlarda düzenin sağlanarak sporun kitlelere yayılmasının teşvik edilmesi amacıyla yürürlüğe konulan 5149 sayılı Kanunun, yürürlüğe girdiği 2004 yılından itibaren spor müsabakalarında şiddet ve düzensizliği önlemede yetersiz kaldığı görülmüş ve anılan yetersizlikler ile uygulamada karşılaşılan noksanlıkların giderilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisince 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kabul edilerek 14/4/2011 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Genel gerekçesinde, diğer ülkelerin ve uluslararası spor örgütlerinin düzenlemeleri ile teamüllerinin gözönünde bulundurularak hazırlandığı ve uluslararası sözleşmeler ile gelişmelere paralellik sağlandığı belirtilen 6222 sayılı Kanunla spor alanında faaliyet gösterenlerin ve taraftarların haklarının korunması, düzensizlik ve şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla bu alana özgü suçlar ve cezaları düzenlenmiştir.
İncelenen Kanunla ise, şike ve teşvik primi suçu başta olmak üzere 6222 sayılı Kanunda çeşitli suçlar için getirilen hapis cezalarının indirilmesi, bazı fiiller için öngörülen hapis cezalarının yerine adli para cezası verilmesi ve bu değişikliklere bağlı olarak görevli mahkemelerin değiştirilmesi öngörülmüştür.

Bilindiği gibi, hukuk devletinde, ceza ve ceza yerine geçen güvenlik tedbirlerine ilişkin kurallar, ceza hukukunun temel ilkeleri ile Anayasanın ilgili hükümleri başta olmak üzere, ülkenin sosyal ve kültürel yapısı, etik değerleri ve ekonomik hayatın ihtiyaçları gözönüne alınarak tespit edilecek ceza siyasetine göre belirlenir.
Kanun koyucu, cezalandırma yetkisini kullanırken hangi fiillerin suç sayılacağı, bunların hangi tür ve ölçüdeki ceza müeyyideleri ile karşılanacağı, nelerin ağırlaştırıcı veya hafifletici sebep olarak kabul edilebileceği konularında takdir yetkisine sahiptir. Bu yetki kullanılırken suç ve ceza arasındaki adil dengenin korunmasının sağlanması ve öngörülen cezanın, cezalandırmada güdülen amacı gerçekleştirmeye elverişli olması gibi esaslar dikkate alınır. Suç ve ceza arasında adalete uygun bir oranın bulunup bulunmadığının tespitinde ise o suçun toplumda doğurduğu infial ve etki, kişiler üzerinde oluşturduğu tehlike ve zarar ile bunların azlığı veya çokluğu, suçun işlenme oranındaki azalma veya artış gibi faktörlerin de dikkate alınması gerekir. Aksi takdirde, yapılan düzenleme gerçek amacının dışında sonuçlar doğurabileceği gibi toplumun adalete olan güven duygusunun sarsılmasına da sebep olur.
Bu itibarla, incelenen Kanunla öngörülen değişikliklerin, ölçülülük ve caydırıcılık gibi ceza hukukunun temel prensiplerini etkisiz kılacağı ve yukarıda belirtilen sakıncaları doğurabileceği düşünülmektedir. Diğer taraftan, 6222 sayılı Kanunda değişiklik öngören bu Kanunun gerekçesinde, yapılan değişikliklerin, diğer kanunlarda öngörülen suçlara verilen cezalar dikkate alınmak suretiyle adil ve hakkaniyete uygun cezalar belirlenmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtilmekte ise de, kamuoyunda, genel ve gereklilikten doğan bir düzenleme olmaktan ziyade, halen yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında bulunan kişilere yönelik özel bir düzenleme olduğu intibaını uyandırdığı, bu durumun da değişikliğin esas amacı dışında özel bir saikle hazırlandığı eleştirilerine sebebiyet verdiği görülmektedir.

Yayımlanması yukarıda açıklanan gerekçelerle uygun görülmeyen 6250 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanu,ö Türkiye Büyük Millet Meclisince bir kez daha görüşülmesi için, Anayasanın değişik 89 ve 104 üncü maddeleri uyarınca ilişikte geri gönderilmiştir."
ABDULLAH GÜL
:alkış::alkış::alkış:

inadına_Trabzon
02.12.2011, 23:10
TEŞEKKÜRLER ŞAmil TAYYAR a

Burhan Açıkgöz
02.12.2011, 23:13
Mecliste tekrar görüşüleceğini düşünmüyorum
Bende düşünmüyorum.

Sayın GÜL e sonsuz teşekkürler
:alkış::alkış::alkış:

metehan
02.12.2011, 23:13
Bence Cumhurbaşkanının haftaya kulüpler birliğini kabul edip, "Sizin bu yasanın bir an önce çıkmasını istemenizin nedeni nedir?" diye de sorması gerekiyor. Ben bir vatandaş olarak bu acelenin nedenini çok merak ediyorum !

Fatih Özkan
02.12.2011, 23:14
http://www.htspor.com/futbol/haber/693656-gulun-vetosunu-nasil-buluyorsunuz
Oylamaya katılalım arkadaşlar.
Olumlu dedikten sonra 3 haneli sayıyı girmemiz gerekiyor...

fanatikdevri
02.12.2011, 23:16
teşekkürler,saygılar sayın cumhurbaşkanım aynı zamanda bu yasa bizim değil meclisin diyen iktidar partisine bir fırsat verdiniz umalımda bu sefer aynı hatayı yapmasınlar,anayasa çalışmamız var işimiz var desinler sallasınlar ne biliyim.

barisb
02.12.2011, 23:17
Büyük adam. Oturduğu makamın hakkını cok iyi veren ender insanlardan... Saygılarımla...

Bu arada Şamil Tayyar'ın da hakkını teslim etmek gerekiyor. En cok çırpınan oydu belkide.. Sana da teşekkürler Şamil Bey...

yalniz adam
02.12.2011, 23:26
abdullah gül:"şerefsizlik yapmayın lan." :)

DeAgLeMaNyAq
02.12.2011, 23:27
İnşallah devamını getirir...

Hasan Arslan
03.12.2011, 00:11
öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı'mıza teşekkürler ve saygılar..bizimle aynı kaygıyı duyup,sakıncalar uyandıracağını düşündüğü bu yasa teklifini veto ettiği için..
ve de buradaki en önemli mesajda iktidar partimize olduğunu düşünüyorum.Umuyorum ki mevcut iktidar partimiz Sn. Cumhurbaşkanı'mızın bu hassasiyetini dikkate alarak konuyu tekrar daha sağlıklı değerlendirir..

Ilelioglu
03.12.2011, 00:16
içimde buruk bir sevinç var.. çığlığımızın duyulmasının verdiği gurur var,,,

birlikte hareket edip tepki vermenin işe yaradığını yeniden gördük

twitlerin ve e-maillerin uefa'dan sonra burda da işe yaraması harika

şimdi bundan sonra aynı yöndeki hareketimizi tüm meclis ve milletvekilleri üzerinde de artırarak devam ettirmenin vaktidir !

Aynen öyle. ;)

Tesekkürler Sayin Cumhurbaskanim..! Bu ülkede adalet isteyen nadir Siyaset adamlarindan biri diyebilecekmiyiz? Bunu zaman gösterecek, umarim diyebiliriz. :)

..

Ilelioglu
03.12.2011, 00:17
http://www.htspor.com/futbol/haber/693656-gulun-vetosunu-nasil-buluyorsunuz
Oylamaya katılalım arkadaşlar.
Olumlu dedikten sonra 3 haneli sayıyı girmemiz gerekiyor...

Verdim oyumu. Böyle anketler cok önemli. Tesekkürler Fatih ;):)

Tevfik Kılıç
03.12.2011, 00:32
Teşekkürler sayın Cumhurbaşkanım.

bASTURk
03.12.2011, 00:41
Bir karar ancak bu kadar sağlam gerekçelerle açıklanabilir.

''Çankaya birilerinin değil , hepinizin olacak.'' 2007

Bu veto sadece aziz ve ekibiyle alakalı değil aslında ülkemiz için dönüm noktalarından biriydi diye düşünüyorum.

.....
03.12.2011, 00:42
Teşekkürler Abdullah Gül.

fteotdgs
03.12.2011, 01:00
Ben de once bir TC vatandasi, sonra Trabzonspor taraftari olarak kendisine tesekkur ederim.

Mesut AKYILDIZ
03.12.2011, 01:31
Ayrıca Tff talimatnamesini değiştirmek isteyenlerin heveslerini de kursaklarında bırakmış oldu, eğer yasayı yayımlasaydı iddianamenin mahkemeye sunulacağı bugunden başlayarak talimatnamenin değişmesi için kamuoyu oluşturmaya çalışanların en önemli dayanağı bu yasa değişikliği olacaktı...

Sami Kuk
03.12.2011, 01:33
Sonuçta kabul edicek birdahakine:S

yavuzbaha
03.12.2011, 01:55
Sonuçta kabul edicek birdahakine:S
Zannım odur ki ;meclis noktasına virgülüne dokunmadan aynen bu yasayı Cumhurbaşkanına göndermiycektir...gönderirse şayet ,Cumhurbaşkanının anayasa mahkemesine götürme yetkisi var :S ;)

DeAgLeMaNyAq
03.12.2011, 02:07
Zannım odur ki ;meclis noktasına virgülüne dokunmadan aynen bu yasayı Cumhurbaşkanına göndermiycektir...gönderirse şayet ,Cumhurbaşkanının anayasa mahkemesine götürme yetkisi var :S ;)

Bana kalırsa da Cumhurbaşkanı ile inatlaşmaya gitmeyecekler. Aksi takdirde Abdullah Gül hiç değiştirilmeden gönderilen yasayı mecburen anayasa mahkemesine götürecektir. Yoksa bu vetonun hiçbir anlamı kalmaz...

28TS61
03.12.2011, 03:12
tesekkürler

FC-ST-PAULI-61
03.12.2011, 05:17
Sasirdim vallah Cumhurbaskani sevmem ama helal olsun

Punisher-61
03.12.2011, 07:25
dün yazmistim herkes klibik oldu bisey söylemeye korkuyorlar ve ciksa delikanli tas...li bi adamda bunlara gereken cevabi versin diye...

Abdullah Gül adamsin

MonteCristo
03.12.2011, 08:11
Bende syn. Abdullah Gül'e sesi çok çıkandan yana değil gerçek adaletten yana olduğu için teşekkür ederim.

Özgür KARADENİZ
03.12.2011, 08:43
Cumhurbaskanının referanduma gönderme yetkisi de var..!
Göndersinler yasayı değiştirmeden...Cumhurbaskanı da aynen referanduma yoönlendirsin olayı...
Türkiyenin 4 te 3 ü sandıga gömsün şikecileri :)))

Onur Civelek61
03.12.2011, 09:53
Sanırım 6 ay daha gündeme gelemiyor bu yasa veto edildiği için.Birisi söylemişti burada :)

Mesut AKYILDIZ
03.12.2011, 10:59
Yasanın referanduma gönderilmesi gibi bir durum yok, referanduma gönderme yetkisi Anayasa değişiklikleri için geçerli kanun teklifleri için geçerli değildir. Mecliste dilediği zaman görüşüp gerekli değişiklikleri yaparak veya yapmadan yayımlaması için tekrar Cumhurbaşkanına gönderebilir Kanun Tekliflerini...

Ertuğrul ATALAY
03.12.2011, 11:03
İyi güzelde;
1-Madem ki abdullah gül kamuoyunun sesine kulak verdi,meclis madem ki halkın iradesinin tecelli ettiği yer 4 partinin kabul ettiği bir yasa neden veto olur?
2-akp daha önceki cumhurbaşkanını vetoları karşısında halkın iradesine ipotek koyuldu derken şimdi neden takdir abdullah gülündür diyor?

3-bu işte şike var diye düşünüyorum...

ama başlıkğın hatırına bende teşekkür ediyorum abdullah güle...

Ertuğrul ATALAY
03.12.2011, 11:06
Şampiyonluğumuzun tescili ve fb nin küme düşmesi dışındaki hiçbir sonuç bizi kesmez.....

gerisi hikaye......

Mustafa AYDIN
03.12.2011, 11:25
Tühh beee Azizemin hayalleri suya düştü :D

ozturk
03.12.2011, 11:27
Teşekkürler

f1bekir
03.12.2011, 11:44
Gerekçeye ne yazılacağını çok merak ediyordum. Adam açık açık yazmış bizim düşündüklerimizi. Helal olsun.

Eren Karaahmetoğlu
03.12.2011, 12:46
Arkadaşlar şimdi tekrar görüşülmesi üzerine meclise yolladı Abdullah Gül yasayı.

Eğer meclis hiçbir değişiklik yapmadan yasada tekrar Abdullah Gül'e gelirse Abdullah Gül'ün Anayasa mahkemesine başvurma hakkı oluyor ve Mahkeme'de tamamen veto yiyebiliyor bu yasa.

Peki bu dediğim olursa, Anayasa Mahkemesi'nin karar vermesi çok uzun sürüyor mu? Ne kadar sürer?

Yasa belli olmadan işin hukuki yönünü kapayamazlar cezalarla, ama spor yönünü pek ala bitirebilirler. Ama bitirmezler, hukukun bitirilememesi bunların sezon sonu halledeceğiz lafına da çok güzel bahane olacak.

Şu yasa çıkmasın da, sezon sonunda alalım şampiyonluğu. O da olur.

Yönetim bakalım becerebilecek mi hakkımız olanı almayı.

Tunay ERDEM
03.12.2011, 12:48
bundan sonraki tavır önemli. toplumun gazını almak için yapılmış bir hareket de olabilir.

buserkan61
03.12.2011, 13:17
Teşekkürler Cumhurbaşkan'ım... en azından bu konuyu hafıfe almadığın için.Teşekkürler Cumhurbaşkan'ım... onurlu durdugun için.
Teşekkürler Cumhurbaşkan'ım... karanlık gelecegımızı güneşe cevirdiğin için.
Teşekkürler Cumhurbaşkan'ım... Teşekkürler Cumhurbaşkan'ım...

Mustafa 42
03.12.2011, 15:01
sayin cumhurbaskanina devam edelim meil göndermeye tesekkürler diye ama yapmaliyiz birde su ntv de serefsiz var bir seytan lakapli ridvan dün neler neler söylüyor neymis azis babasini yada tutuklu olanlari hergün televizyon programcilari gasteciler öldürmüsler neymis adama bir kere ceza verecekmisin yüzkere degilmis neymis simdi onlarin durumlarini biliyormusunuz diyor bunlari yapanlar önceden düsünecekdi tabiki simdi aglamaklan olmuyor ölende geriye gelmiyor yani serefsiz ridvana nasil meil atabiliriz

İlker Akçay
08.12.2011, 15:56
Abdullah Gül: Görüşlerim açıktır, yetkimi kullanıp düzenlemeyi TBMM'ye gönderdim! Şike yasası aynen Köşk'e gelirse yeniden inceletirim

Tekrar tekrar Teşekkürler Abdullah Gül..Yüzlerce omurgasız vekile rağmen,teşekkürler..

arifberkay
08.12.2011, 16:02
Peki Gül ün söylediği meclisin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok cümlesi nedir sizce?

Bahattin Aydın
09.12.2011, 13:56
Bu konuyla ilgili çok şey yazasım var.Ama yazarsam ya ban yerim ya da artık ne bileyim söyleyeceklerim şike kadar hafif olmaz belki de.

OKANIZM
10.12.2011, 18:31
ak parti senelerdir yaptıgı politikayı yine devam ettiriyor.bu sefer rüzgar bize vurdu...her zaman terazinin iki topuzuda ellerinde,iki tarafıda kendileri tutuyolar,hangisini isterlerse onu kaldırıp indiriyolar...bugun cumhurbaskanı prim yapıyo yarın yasa onaylanınca basbakan prim yapacak olay bundan ibaret...hepimize soğuk su lütfen

Hekimoğlu
10.12.2011, 19:14
Keske meclis de cumhurun meclisi gibi davransaydı futbol baronlarına boyun eğdiler başbakana da yazıklar olsun dik durmak bu mudur çetecilere mücadele bu mudur.

Doğukan Uçan
10.12.2011, 19:31
http://www.facebook.com/video/video....76183262432385

şike videosu renktaşlar izlemeyen kalmasın.