PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : O Günlerden Bu Günlere!

Yaşar
28.11.2011, 17:38
19 Eylül 1990. Trabzonspor-Barcelona maçı ilk gittiğim maçtı. Aklım henüz fazla birşeyi idrak edemiyor olmasına rağmen haftalardır herkesin bu maçı beklediğini görmüş ve Trabzonspor'a ilk kez bu kadar çok aşık olduğumu anlamıştım. Hele Barcelona'nın kaldığı otelin önünde taraftarlarımızın sabaha kadar davul zurna çalıp oynadıkları görüntüler ve Barcelonalı oyuncuların yüzlerindeki şaşkınlık ifadesi aklımdan hiç çıkmadı. Ve o tarihi maçta tribünlerdeki taraftarların coşkusunu da görünce daha 9 yaşında olmama rağmen orada anladım Trabzonspor'un ne anlam ifade ettiğini. Ondan sonra Aston Villa, 1996daki Fenerbahçe, 2004deki D.Kiev maçları gibi tarihi önemi olan birçok maça gittim. Avni Akerdeki o coşkuyu, o boğucu havayı sırf orada yaşayabilmek için yaptım bunları. 90lı yıllarda oynayan rakip takım futbolcularının Avni Aker hakkındaki sözlerini okudum, işittim daha da sevdim o stadı. Rıdvan'ın dediği gibi ''Trabzon'da orta sahayı geçtiğimizde başarılı sayılırdık'' sözleriyle yıllarca gurur duydum Trabzonsporluluğumla.

O zamandan bu zamana Trabzonspor büyüklüğünden bir şey kaybetmedi belki ama Avni Aker stadı çok şeyler kaybetti. O zamanlar bütün stadda bordo-mavi sesleri aynı anda yükselirken şimdi ayrı sesler çıkmaya başladı stadda.
O zamanlar bütün takımlar ve taraftarları Trabzon'a gelirken kara kara düşünürlerken, şimdi gelen takımlar havaalnlarında karşılanmaya, gelen seyircilere yemekler düzenlenmeye, gelen takımların atkıları ve formaları giyilmeye başlandı.
Bu kulaklar Avni Aker stadında rakip takım taraftarlarını tezahüratlarını bile duydu ekranları başında.
O zamanlar maçın anını kaçırmamak için nefes bile almayan ve yerine oturmayan bir tribün varken, şimdi çekirdekçilerin çekirdek çitleme sesleri yankılanıyor stadda. Bağırmak için ayağa kalktığında arkandakinden azarı işitiyorsun çoğunlukla.

Tabii ki koltuklar kırılsın, gelen takımlar dövülsün, şehre sokulmasın demiyoruz ama bu kadarıı da fazla değil mi sizce?
En son dün gördüğüm görüntüler uykularımı kaçırdı benim.
Tribünde seyircim Bjk formsı ve atkısıyla Trabzonspor-Bjk maçını izliyor.
Ne çabuk unutuldu Çarşı'nın Trabzon'da bıçaklarla kahve basışı.
Ne çabuk unutuldu İnönü'de her maç yediğimiz küfürler.
Bunları yapanlarla beni ve benim gibi düşünen Trabzonsporluları aynı kefeye koymaktan, bunları yapanlarla benim aynı takımı tutuyor olmaktan duyduğum rahatsızlık tarif edilemez.
Sakın yanlış anlaşılmasın bu yazdıklarım. Ben ilk günkü gibi Trabzonsporluluğumla gurur duymaya devam ediyorum.
Ama tez zamanda bu tribünler temizlenmeli.
Trabzonspor hiçbir deplasmana güle oynaya gidemiyor, Trabzon'a gelen hiç bir takım da güle oynaya gelememeli.

Metin Sağır
28.11.2011, 17:42
Çok güzel bir yazı.

+ Ne çabuk unutuldu Şenol Güneş'e atılan ayakkabı?

Barış Burak
28.11.2011, 18:48
Tribünlere bjk taraftarının çağırılmasını olumsuz bulmam,eğer bu çağırmanın ardında gerçekten bir iyi niyet varsa tabi,gerçekten deplasman yasağına tepkiyse tabi...Ucuz çıkarların peşinden koşulmak istenmiyorsa tabi...

Niyetlerinin iyi mi kötü mü olduğunu bilemem.Ama şu kesin ki, iyi de olsa kötü de olsa o forma giyilmemeliydi.Bunun zararını yıllarca çekeceğiz.Yıllarca.

Kaya
28.11.2011, 18:55
Şenol hocaya fırlatılan ayakkabı,

Trabzonsporluların İnönü çevresinde yaşadığı pislikler,

UNUTULMAYACAK!

Alper Calik
28.11.2011, 19:16
Bu yazıyı okuyunca şöyle düşündüm: Belki de bu şekilde davrananlar (aşırı misafirperver) deplasmanlarda maça gitmeyenler, yani çoğunlukla Trabzon'da oturup orada yaşayanlar olabilir.

Çünkü, deplasmanlara giden, özellikle 3 büyüklerin statlarına gidenler, gördükleri muamele karşısında eve döndüklerinde Avni Akerde o kadar rahat davranamazlar.

Evimizde kesinlikle ama kesinlikle ev sahibi avantajımız yok hatta dezavantajımız var. Bu çok önemli bir konu ve bunun kulüp yöneticileri tarafından ciddi olarak araştırılıp sorunun çözülmesi gerek.

19 Eylül 1990. Trabzonspor-Barcelona maçı ilk gittiğim maçtı. Aklım henüz fazla birşeyi idrak edemiyor olmasına rağmen haftalardır herkesin bu maçı beklediğini görmüş ve Trabzonspor'a ilk kez bu kadar çok aşık olduğumu anlamıştım. Hele Barcelona'nın kaldığı otelin önünde taraftarlarımızın sabaha kadar davul zurna çalıp oynadıkları görüntüler ve Barcelonalı oyuncuların yüzlerindeki şaşkınlık ifadesi aklımdan hiç çıkmadı. Ve o tarihi maçta tribünlerdeki taraftarların coşkusunu da görünce daha 9 yaşında olmama rağmen orada anladım Trabzonspor'un ne anlam ifade ettiğini. Ondan sonra Aston Villa, 1996daki Fenerbahçe, 2004deki D.Kiev maçları gibi tarihi önemi olan birçok maça gittim. Avni Akerdeki o coşkuyu, o boğucu havayı sırf orada yaşayabilmek için yaptım bunları. 90lı yıllarda oynayan rakip takım futbolcularının Avni Aker hakkındaki sözlerini okudum, işittim daha da sevdim o stadı. Rıdvan'ın dediği gibi ''Trabzon'da orta sahayı geçtiğimizde başarılı sayılırdık'' sözleriyle yıllarca gurur duydum Trabzonsporluluğumla.

O zamandan bu zamana Trabzonspor büyüklüğünden bir şey kaybetmedi belki ama Avni Aker stadı çok şeyler kaybetti. O zamanlar bütün stadda bordo-mavi sesleri aynı anda yükselirken şimdi ayrı sesler çıkmaya başladı stadda.
O zamanlar bütün takımlar ve taraftarları Trabzon'a gelirken kara kara düşünürlerken, şimdi gelen takımlar havaalnlarında karşılanmaya, gelen seyircilere yemekler düzenlenmeye, gelen takımların atkıları ve formaları giyilmeye başlandı.
Bu kulaklar Avni Aker stadında rakip takım taraftarlarını tezahüratlarını bile duydu ekranları başında.
O zamanlar maçın anını kaçırmamak için nefes bile almayan ve yerine oturmayan bir tribün varken, şimdi çekirdekçilerin çekirdek çitleme sesleri yankılanıyor stadda. Bağırmak için ayağa kalktığında arkandakinden azarı işitiyorsun çoğunlukla.

Tabii ki koltuklar kırılsın, gelen takımlar dövülsün, şehre sokulmasın demiyoruz ama bu kadarıı da fazla değil mi sizce?
Bunları yapanlarla beni ve benim gibi düşünen Trabzonsporluları aynı kefeye koymaktan, bunları yapanlarla benim aynı takımı tutuyor olmaktan duyduğum rahatsızlık tarif edilemez.
Sakın yanlış anlaşılmasın bu yazdıklarım. Ben ilk günkü gibi Trabzonsporluluğumla gurur duymaya devam ediyorum.
Trabzonspor hiçbir deplasmana güle oynaya gidemiyor, Trabzon'a gelen hiç bir takım da güle oynaya gelememeli.

Recep Alkan
28.11.2011, 19:48
Gerekiyorsa vurun kirin da diyeceksiniz.
Sahsim adina ben bunu diyorum.
Dunku goruntuleri gormedim, ama Trabzonsporluyum derken baska takimin formasini giymek nasil bir aymazlik, nasil bir utanmazliktir.

Ben fenerli olan en yakin arkadasim ile TS - fb maci seyredemezken bazi akli evveller nasil oluyorda rakip takim oyuncusuna evinde kucak aciyor.

Trabzonda ki taraftar bir kere bursaya maca geldi, intikam yemini etti.
Deplasman sikintisini bilmedn bu davranislara girmek ayiptir.

Legolas77
28.11.2011, 19:57
adam haklı!

Ilelioglu
28.11.2011, 20:55
Bosverin ya o malum grupa gereken cevabi Quaresmasi verdi zaten. Attigi golle degil golden sonra yaptigi hareket ile.

Turgay Atalay
29.11.2011, 09:00
O formaları giyen mahlukatların herhangi bir eskişehir taraftarından, herhangi bir sivas taraftarından ne farkı var.hepsi zavallı

L.Burrows
29.11.2011, 09:26
Tam olarak hatırlayamıyorum ama sanırım 2003 yada 2004 sezonu idi. Bjk ile inönüdeki maçımıza gitmiştim iş yerimden bir kaç arkadaş ile. Bize ayrılan tarafta yer kalmadığı için maçı yaklaşık 50 ye yakın ts taraftarı ile bjk taraftarının arasında izlemek için girmiştik stada. Bizim taraftarımıza ayrılan yerin sağında bulunuyorduk. İlk yarı 0-0 bitmişti. İkinci yarı başlamadan önce bjkli taraftarlar bizleri farketti. İte kaka tekmeleye tekmeleye tellerin üzerinden diğer tarafa geçerek millet canını zor kurtardı. Ben o bölgeden uzaklaşıp farklı bi yerde maçı izlemeye devam etmiştim. Tayfurun attığı golle 1-0 kazanmıştı bjk belkide o maça gelenler bu olayı hatırlayanlar vardır. Cüzdanımda çalınmıştı.. Nefret etmiştim o gün bjk taraftarından hertürlü pislik insan o çarşı grubunda barınıyordu.

Birde gel gelelim pazar gününe. Kimsenin bjk taraftarını dövüp küfredip geri gönderme gibi bir beklentisi yok tabikide ama havaalanında karşılamalar ts taraftarının arasında maçı izletmeler falan saçma.. Bunu yapanlar hadi göreyim sizi 2. yarıda bjk maçına ts formaları ile girin. Bırakmak lazım böyle fuzuli gereksiz işleri. Taraftar taraftarlığını yapsın yeter..

Faik Yılmaz
29.11.2011, 09:52
Tabiki çirkeflik yapmadan adam gibi maçlarını izlesinler....

Buna bir itirazım yok ama.....

Yok rakip takımın formasını giymeler filan bunlarda çok yapmacık oluyor...

Tekke
29.11.2011, 10:00

Ellerine sağlık kardeşim, herşeyimizle aynı şeyleri hissetmişiz. Ben bunu şuna benzetmiştim hatta. Hırvatistan Hocası bizden nefret eden-bizi bir kaşık suda boğmak isteyen adamdı, hem kendi hem de futbolcuları gerilmesin diye 2 gün kardeşlik laflarıyla bizim APTAL medyayı bağladı.

Biz de BJK maçında, sanki şikecilerle kanka olmamışlar-sanki Egemeni ayartmamışlar-sanki biz alacakken birçok futbolcuyla işi kızıştırmamışlar-sanki İnönüde bize "burası leş gibi hamsi kokuyor" dememişler gibi maçı CENTİLMENCE rakibe hediye ettik.

Kardeşim !!!

Deplasman dediğin insanın içini bir titretir. Git bakalım Kadıköye, İnönüye, o havayı bir yaşa bakalım. Biz 1996'da itleri alkışlarken, onlar içerde "Nası koydu Aykut kocamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan"diye tezahürat yapıyordu.

Gerçekten de şimdi anlıyorum ki KOcaman koymuş...

Biz Centilmen Anadolu takımı olmuşuz o saatten sonra, o saatten sonra Avni Akerde herkes bizi yener olmuş.

Y.Çuvalcı61
29.11.2011, 11:04
Bildiri;
Trabzonlu Gençler (http://www.facebook.com/tgfanpage)
Beyni 50 yıl geriden gelen deplasman yolunda Bardak çanak çalan müptezellere duyrulur:

Yüzyılarca medeniyetin Beşiği olmuş bir kenti kontrollerine alıp hergün kavga gürültü cinayetle ulke gündemine taşıyanlar artık bilmelidirlerki Trabzon şehri ait olduğu kimliğine geri dönecektir. Bugün savaş naraları atanların kavgadan ilk kaçanlar olduğunu da biliyoruz. Bizler Barış,Kardeşlik ve Huzurdan Yanayız. Bu fikri beğenmeyenler elbette olacaktır.Birgüninsanlıklarıyla yüzleştiğinde doğruyu onlarda görecektir.Biz Barışı ve kardeşliği hedef seçen bir oluşumuz.Eğer savaşmak Gerekirsede HERKESTEN DAHA İYİ SAVAŞIRIZ bunuda kimse unutmasın.

Gerekli açıklama yapılmıştır,neyin ne olduğunu herkez iyi biliyor,yanlız yukarda çok komik msjlr var yok qaresma fln gereken cevabı vermişmiş(önce git tg nin yerini öğren sen),yok deplasman fln yapılmıyormuş'ki ne bilsinler fln çok komik, 1 ay önce stad dışında klişisel olaylar yaşandı bütün olay TG'ye maal ettiniz bu sayfalarda hayvanlar,magandalar fln şimdi durmuş ne diyorsunuz...
Olayı lüften çarpıtmayın kimse kimsenin ne kadar TS'lu olduğunu sorgulayamaz kimsenin haddine değil, yapılan organizasyon sadece deplasman yasağına bir tepkidir...
O zaman alın size düz mantık hafızalarınızı biraz canlandırın maç sonu sahada koşa koşa forma değiştiren oyuncularımız var ooooooo hadi bunları meydanda asalım bunlar hayin,ekmeğine ihanet ediyolar... yazık bari bu forumda yapmayın aklı başında olan doğru düşünen bi bmn vardı,yaşanılan olayları en iyi burda anlaşılması lazım ama burdada yanlış algılanmış...

28TS61
29.11.2011, 11:12
büyük janlarinin 8jk formali resmini koymaya utanmislar sayfaya galiba :D

ESER
29.11.2011, 11:13
Trabzon sehrinden bundan sonraki kardeslik adımı baska takım formalı ıstanbul ozentilerinin cirit atması olsun. gelinen ileri medeniyet seviyesi bunu gerektirir

gecen sene bas ustu edilen fbliler kendilerini agirlayan TS taraftarina sukranlarını actıkları '' uh ahaa ''
'' size her yer tava '' pankartları ile sunmuslardı.

eminim ki kardes bck taraftari da ikinci yarıdakı macta uzerlerine duseni yapacaktir.

olası asagılamalar ve pıslıklerden sonra da intikam naraları atmamak gerek. kendi dusen aglamaz cunku..

Hüseyin Sahtiyan
29.11.2011, 11:21
O zaman alın size düz mantık hafızalarınızı biraz canlandırın maç sonu sahada koşa koşa forma değiştiren oyuncularımız var ooooooo hadi bunları meydanda asalım bunlar hayin,ekmeğine ihanet ediyolar... yazık bari bu forumda yapmayın aklı başında olan doğru düşünen bi bmn vardı,yaşanılan olayları en iyi burda anlaşılması lazım ama burdada yanlış algılanmış...

Verdiğin örnek varya Kars - Edirne kadar uzak.

buserkan61
29.11.2011, 11:36
ben encokta havalaanına gelen bjk lilere taraftarın mesaleleler yakarak destek olmasına uyuz oldum.yaws trabzonda ne ıslerı var bu adamların.ben bızım taraftarın buna musade etmemesı taraftarıyım.hatta otele gıdıp onları rahatsız etmek için ne bilem davullar kemenceler sabaha kadar calınmalı.bu yapılmalı ki trabzonda olduklarını anlasınlar hıssetsınler bunu.trabzon artık eskısı gıbı deplasman takımı degıl.deplasman takımı ıcın ev sahıbı durumunda.ben deplasman maclarından daha umutlu oluyorum.kendı sahamızda tedırgın oluyorum.maalesef bızım taraftarımız takımını cok fazla desteklemıyor bellı gruplar dısında.oysa gür bir sese ıhtıyacımız var.tek bır agızdan hemen.mesela su anda yaptgımız tek su var.bordo mavı sampıyon trabzon.baskada dogru durust hep bır agızdan bırsey cıkmıyor...

Y.Çuvalcı61
29.11.2011, 11:41
büyük janlarinin 8jk formali resmini koymaya utanmislar sayfaya galiba :D
TG nin safyasına gir görürsün formalı resmi kimsenin birşeyden utandığı yok:rolleyes:

logitech
29.11.2011, 11:43
Yuh artık dayanamadım!!!! aklı başında bir bmn varsa facebook sayfanızda sürekli çocukca yaptığınız giderler yazdığınız mesajlar neyin nesi ?
Ulan siz bmn’nin fenerbahçe için açtığı pankartı bile indireceğini söylemediniz mi !!! ulan siz var ya !!!!!!!

temel_yilmaz
29.11.2011, 11:45
Bildiri;
Beyni 50 yıl geriden gelen deplasman yolunda Bardak çanak çalan müptezellere duyrulur:

Yüzyılarca medeniyetin Beşiği olmuş bir kenti kontrollerine alıp hergün kavga gürültü cinayetle ulke gündemine taşıyanlar artık bilmelidirlerki Trabzon şehri ait olduğu kimliğine geri dönecektir. Bugün savaş naraları atanların kavgadan ilk kaçanlar olduğunu da biliyoruz. Bizler Barış,Kardeşlik ve Huzurdan Yanayız. Bu fikri beğenmeyenler elbette olacaktır.Birgüninsanlıklarıyla yüzleştiğinde doğruyu onlarda görecektir.Biz Barışı ve kardeşliği hedef seçen bir oluşumuz.Eğer savaşmak Gerekirsede HERKESTEN DAHA İYİ SAVAŞIRIZ bunuda kimse unutmasın.

Herhalde bazı haklı tepkiler Trabzonlu G. grubunun biraz kızdırmış birazda acıtmış.
Ne diyelim ''Acınız acımızdır Trabzon'lu gençler''

bahadır2561
29.11.2011, 11:46
TG nin safyasına gir görürsün formalı resmi kimsenin birşeyden utandığı yok :rolleyes:

Bu daha kötü

Barış Burak
29.11.2011, 11:51
Bildiri;

Gerekli açıklama yapılmıştır,neyin ne olduğunu herkez iyi biliyor,yanlız yukarda çok komik msjlr var yok qaresma fln gereken cevabı vermişmiş(önce git tg nin yerini öğren sen),yok deplasman fln yapılmıyormuş'ki ne bilsinler fln çok komik, 1 ay önce stad dışında klişisel olaylar yaşandı bütün olay TG'ye maal ettiniz bu sayfalarda hayvanlar,magandalar fln şimdi durmuş ne diyorsunuz...
Olayı lüften çarpıtmayın kimse kimsenin ne kadar TS'lu olduğunu sorgulayamaz kimsenin haddine değil, yapılan organizasyon sadece deplasman yasağına bir tepkidir...

Yahu tamam, açıklamalarının hepsinin doğru ve kabul olduğunu varsayıyorum.

Madem huzur,kardeşlik,barış içindesiniz, o zaman neden bir eleştiriden sonra TG adamı dağa kaldırır diye facebook'a başlık açtınız?

Neden Jan Mari'yi eleştiren profili, bizim yerimiz belli gel orda eleştirebiliyorsan eleştir dediniz.

Sorular vallahi de bitmez.Açıklama ile o kadar çok çelişki var ki facebook sayfanızda eleştirilere verilen cevaplar arasında...

Durumu protesto eden herkes kavga peşinde de bir tek TG mi huzur kardeşlik içinde? Böyle bir şey yok.Benim kavgacı olduğumu söylemektir bu ki alakası yok.

Sizden beklenen, rakip taraftara gösterdiğiniz saygının aynısını sizi eleştiren kendi taraftarınıza da göstermeniz.Eleştiriyi hazmedemiyorsunuz facebook sayfalarında, ama evvelki sene tüm tribün ana avrat Trabzon'a sövenlerin forması giyiliyor.

Bak tekrar söylüyorum,deplasman yasağına karşı olarak tribüne davete eyvallah hadi bir bakıma kabul eidlir, o da bir bakıma.Ve saygı da duyulur.

Ama'' Ben barış kardeşlik huzurdan yanayım'' deyip rakip takım forması giymenin açıklaması bu değil. Barış,kardşelik huzur iki tarafında ve ya birden fazla taraf varsa tüm taraflar arasındaki sağduyu ve hoşgörüyle oluşur.Tek bir kişinin demesiyle,tek bir tarafın demesiyle olmaz.Biz yıllardır deplasmanlara rahat gidemiyoruz,demek ki onlar senin kendi içinde oluşturduğun huzur ve barış kavramlarını benimsemiyor, ne olacak şimdi? Tek taraflı huzur kardşelik mi olur?

Açıklama o kadar aceleye getirilmiş ki.O açıklama da bjk forması giyildiği çin özür dilenmeliydi. O forma hiç bir sebeple bir tribün liderinin üzerinde olamaz.

Söylenecek o kadar çok şey var ki...Neyse uzatmayalım.

Gökhan ARSLAN
29.11.2011, 12:00
Hala daha neyi savunuryorsunuz... Allah aşkına !
Adamlar geçen sene bize etmedikleri küfür kalmayacak sonra vay efendm barış,kardeşlik..
O zaman sokakta adam yüzüne ana avrat küfür etsin sen ona gel kardeşim böyle konuşma barış içinde yaşayalım diceksin öylemi?
Bunu TG liler içinden bir kişi yapsın ben daha hiçbirşey demiyecem ! Ama yapmayacağınız için ki yapılmaması normal zaten o zaman boş boş konuşmayacaksın.. Ve çıkıpta orda o formayla artisler gibi poz vermeyeceksin.. Senin buna hakkın yok!
Sen orda sadece kendini değil Trabzonspor'u temsil ediyorsun (ki bu saatten sonra benim için etmiyorsun) ona göre davranacaksın!
Görende çok barışçıl sanacak sizi.. Biliyoruz bizde neyin ne olduğunu hadi bizi kandırıyorsunuz kendinizi kandırmayın bari ayıptır !

Barış Burak
29.11.2011, 12:04
Futbolda bu saatten sonra kim kol kola maç izleyebilir?

Ve ya ileriki bir yılda bjk ile bir sorun çıkmayacağı kesin mi, hatta önümüzdeki deplasmanda...Diyelim ki bjkye inönüde 5 attık.Bjk taraftarının ne yapacağını kestireibliyormusunuz?

Eee demek ki bugün yaptığınız eylemler, ilerinin garantisi olmadığı sürece tehlike arzediyor.Bu yüzden o eylemleri yaparken iki kere düşünülmeli.

Forma giymenin bir anlamı yok.Açıklanabilir taraftarı yok.Dostluk diyorsan yemek te yeter, tribününe davette.O davet bile bazen fazladır,davet edilen hakeder mi o iyiliği bilinmez ama dediğim gibi, yine anlaşılabilir bir şekilde.

O forma giymenin açıklaması yok olamaz.Bir yanlıştır ve o yanlışın arkasında duruyor bu grup.İnat ediyor.Kendilerine zarar veriyorlar böyle.

İleride bu eylem yüznden Trabzonspor'un başı ağrır deplasmanlarda...

Örneğin geçen sene aynı lider boynuna fb atkısı taktı dimi Trabzondaki maçtan önce? Eee değerini bildimi fenerliler? Ne dediler? ''hahaha Trabzonlular sefa başkan diye hömkürüyordu''. Demek ki grupların yaptığı eylem grupları değil Trabzonspor'u ilgilendiriyor.İleride birisi çıkar der ki ''Siz bjk lisiniz,formasını giydiniz''. Nasıl olcak bunun açıklaması peki?

Gökhan ARSLAN
29.11.2011, 12:07
Onu bırak Galatasaray maçından öncede gs atkısı takmıştı yine.. Hemde gs lılar bize maç anında küfür edip durdular bağıra bağıra..
Demek ki barış ve kardeşlik anlayışınız bu sizin (:
O zaman yolunuz açık olsun... Ama bu takımı kullanmayın o pis işlerinizde!

Barış Burak
29.11.2011, 12:20
Bir şey daha...

Açıklama toplumu bilgilendirmek için yapılır.Açıklamaya başlangıç bir o kadar dikkatli olunması gereken cümledir.Ama bu açıklamada müptezellerden bahsediliyor.

Üzerime alınmaz her insan devamını da okumaz giriş cümlesi kendisiyle alakalı olmadığı için, ama yine de okudum,merak ediyordum çünkü ne dediklerini.Tamamını okudum ve hiç bir şey değişmedi fikirlerimde, çünkü benim eleştirdiğim konu ile ilgili açıklama yok...

Neyse...

28TS61
29.11.2011, 12:39
bu sorunun cevabini cogu kisi bilmek istiyordur sanirim.

neden 8jk lilere TRABZONSPOR formasi giydiremediniz ?

Y.Çuvalcı61
29.11.2011, 12:51
Yahu tamam, açıklamalarının hepsinin doğru ve kabul olduğunu varsayıyorum.

Madem huzur,kardeşlik,barış içindesiniz, o zaman neden bir eleştiriden sonra TG adamı dağa kaldırır diye facebook'a başlık açtınız?

Neden Jan Mari'yi eleştiren profili, bizim yerimiz belli gel orda eleştirebiliyorsan eleştir dediniz.

Sorular vallahi de bitmez.Açıklama ile o kadar çok çelişki var ki facebook sayfanızda eleştirilere verilen cevaplar arasında...

Durumu protesto eden herkes kavga peşinde de bir tek TG mi huzur kardeşlik içinde? Böyle bir şey yok.Benim kavgacı olduğumu söylemektir bu ki alakası yok.

Sizden beklenen, rakip taraftara gösterdiğiniz saygının aynısını sizi eleştiren kendi taraftarınıza da göstermeniz.Eleştiriyi hazmedemiyorsunuz facebook sayfalarında, ama evvelki sene tüm tribün ana avrat Trabzon'a sövenlerin forması giyiliyor.

Bak tekrar söylüyorum,deplasman yasağına karşı olarak tribüne davete eyvallah hadi bir bakıma kabul eidlir, o da bir bakıma.Ve saygı da duyulur.

Ama'' Ben barış kardeşlik huzurdan yanayım'' deyip rakip takım forması giymenin açıklaması bu değil. Barış,kardşelik huzur iki tarafında ve ya birden fazla taraf varsa tüm taraflar arasındaki sağduyu ve hoşgörüyle oluşur.Tek bir kişinin demesiyle,tek bir tarafın demesiyle olmaz.Biz yıllardır deplasmanlara rahat gidemiyoruz,demek ki onlar senin kendi içinde oluşturduğun huzur ve barış kavramlarını benimsemiyor, ne olacak şimdi? Tek taraflı huzur kardşelik mi olur?

Açıklama o kadar aceleye getirilmiş ki.O açıklama da bjk forması giyildiği çin özür dilenmeliydi. O forma hiç bir sebeple bir tribün liderinin üzerinde olamaz.

Söylenecek o kadar çok şey var ki...Neyse uzatmayalım.

1- Her zaman söyledik yine söylüyoruz eleştirelere açığız ama duzu aşmadıkça klavyeden atıp millet atıp tutuyo jan abiye ağza alınmıcak küfürler ediliyo ayıp be hemde öyle bi insan için sonra diyorsunuz'ki hani eleştirilere açıktınız?? sanalda jan abiye ana avrat söv sonra koca tg den kimse atarlı giderli msjlar yazmamasını beklemek yanlış olur.
2- madem ortada bir yanlış var hayır biz bu işi bilmiyoruz o zaman gelin öğretin bize sanaldan sallamalarla bu iş çözülmez gelin birlikte tartışalım yüzyüzeyken küfredin
3- Ortada hala kardeşlikten bahsediyosunuz,yapılan olay sadece d.e.p.l.a.s.m.a.n. y.a.s.a.ğ.ı.n.a. tepkidir. Biz gerekeni yaptığımızı düşünüyoruz,Trabzona gelenler bizleri ist'a davet etti artık gelip görücez,neler yapacaklar.
4- türk tribün tarihinde sadece rakip takım formasını veya atkısını ilk takan'da jan abi değildir,alen'i sefası,sebo suda hepsi rakip takım atıkısı takmıştır NOKTA

Barış Burak
29.11.2011, 13:11
1- Her zaman söyledik yine söylüyoruz eleştirelere açığız ama duzu aşmadıkça klavyeden atıp millet atıp tutuyo jan abiye ağza alınmıcak küfürler ediliyo ayıp be hemde öyle bi insan için sonra diyorsunuz'ki hani eleştirilere açıktınız?? sanalda jan abiye ana avrat söv sonra koca tg den kimse atarlı giderli msjlar yazmamasını beklemek yanlış olur.
2- madem ortada bir yanlış var hayır biz bu işi bilmiyoruz o zaman gelin öğretin bize sanaldan sallamalarla bu iş çözülmez gelin birlikte tartışalım yüzyüzeyken küfredin
3- Ortada hala kardeşlikten bahsediyosunuz,yapılan olay sadece d.e.p.l.a.s.m.a.n. y.a.s.a.ğ.ı.n.a. tepkidir. Biz gerekeni yaptığımızı düşünüyoruz,Trabzona gelenler bizleri ist'a davet etti artık gelip görücez,neler yapacaklar.
4- türk tribün tarihinde sadece rakip takım formasını veya atkısını ilk takan'da jan abi değildir,alen'i sefası,sebo suda hepsi rakip takım atıkısı takmıştır NOKTA

Haydaaa... Bravo ellerine sağlık o zaman...

1) Liderine edilen küfürler için ''olsun onlar sövsün siz niye sesinizi çıkarıyorsunuz?'' diye birşey yazmadım ben.Senin yazdığın cevap ancak tırnak içine aldığım alıntıya cevap olabilir.Düzgün eleştirilere gelen tepkilerde belli.Birbirimizi kandırmaya gerek yok.

2)Sanaldan sallamalar... böyle oluyor sanırım sorduğumuz sorular cevapsız kaldıkça.Ne sallaması? Kime sallamışım bir tane yazımda? Sadece soru sordum ve durum tespiti yaptım.Gelin öğretin o zaman... Bu mu yani? Gelip öğreitlcek ne var peki? Başka forma giyilemez bu kadar basit, bunun öğretilmesi ne demek?

3)Kardeşlikten biz mi bahsettik? Dikkat et bakalım, kardeşlik açıklamasını sen koydun bu sayfaya, biz de bunu sen koydun diye tartıştık.Şimdi söylediğinle biraz önce koyduğun ''kardeşlik'' açıklaması konusunda ters düşüyorsun.Bizi davet ettiler,gidip göreceğiz diyorsun da... Siz gitmeden önce hiç İstanbul deplasmanına taraftar gitmiyor muydu? Bizim yaşadığımız sorunlar yeterli olmuyor mu yani gidip göreceğiz derken?

4) Renktaş bana diğer takım liderlerinin örneğini veriyorsun, bu ne kadar mantıklı?Bana ne yahu diğer takımın tribün liderlerinden? Diğer takımın tribün liderinin benim formamı giymesine de kıl olurum ayrıca, benim formam üzerinden şov yapamaz başka takımın lideri ve ya taraftarı...

Biz hep sanalız.Çünkü sorduğumuz sorular cevapsız kaldıkça ''sanalsınız'' deniyor... Sanal suçlaması kendinizi teselli ettiğiniz bir bahane, keşke biz de Trabzonda yaşayabilsek bizde maçlara gelebilsek,ama elimizde değil ne yapalım yani? Bununla mı suçluyorsunuz bizi?Gelin görün diyorsunuz?

O zaman siz gelin görün İstanbul'u doğduğumuzdan beri fb lisine bjklisine gslisine karşı burda mücadeleyi biz veriyoruz, ama biz sanalız.İlköğretimden ortaöğretime,üniversiteye değişmeyen kavga sebebimizin tek sebebi bu takımken biz sanalız öyle mi? Peki öyle olsun... Siz Trabzon'da gerçek olmaya devam edin, biz İstanbul'da sanal sevgilerimizle devam edelim.

Yakışmıyor sanal kelimesi kendi taraftarına,neyse burda yazdıklarımla öğrenecek değilsin,sanal çünkü bu yazılar...

Hüseyin Sahtiyan
29.11.2011, 13:13
mitnide61;

Atkıyı herkes takar o işin raconudur. Yalnız sen birgün Alen'e veya Sefa'ya Trabzonspor forması giydirip Çarşının veya GFB'nin forumlarında anasayfaya attırabilirsen o zaman haklı duruma geçersin.

Bugün haklı çıkma ihtimalinizde yok. Çünkü Sefa'ya Galatasaray veya Beşiktaş, Alen'e Fenerbahçe veya Sebahattin Şirin'e Fenerbahçe forması giydirebilecek bir kuvvet yok. Normali de o kuvvetin olmaması zaten.

Ama sadece bir pencereden baktığınız için doğruyu yalnızca sizin söylediğiniz bileceksiniz. Onun için uzatmanında pek anlamı yok.

logitech
29.11.2011, 13:15

Koca tg den elbette abuk sabuk yazalar çıkacaktır.bmn den de çıkmıştır. ama bmn'nin bir kez olsun face'den siteden forumdan salladığını görmedim. duruşunu hiç bozmadı. forum sayfanız var mı bilmiyorum ama face hesabınızı çoluk çocuğa vermiş gibi duruyorsunuz dışarıdan öyle gözüküyor.

Yaşar
29.11.2011, 13:18
o formayı giyip atkıyı takanlar,29 hafta oynanacak Bjk-Ts maçında Çarşı grubunun liderlerine Trabzonspor forması giydirmek ve atkısını taktırmak zorundadırlar.

Recep Alkan
29.11.2011, 13:25

Kardeşim,

Trabzonspor gibi bir kenti temsil eden takımın, tribün liderliğini yapan, binleri peşinden tek sözü ile sürükleyebilecek iktidara sahip bir kişinin, kendi memleketinde, kendi mabedinde, kendi stadı ve taraftarı önünde iyi yada kötü hiçbir takımın formasını giymeye hakkı yoktur, bunu kimse de haklı gösteremez.

TG içinde çok sevdiğim değer verdiğim insanlar var, Jan MAri de bunlardan birisi. Fakat bu davranış olmadı. Beşiktaşlıları çağır, maçı birlikte seyret, millet adamlık görsün, ama başka takım forması giymek, mazallah bizleri adamlıktan çıkarır.

Zamanı geldiğinde Trabzonspor'u Din - Namus ikilisinin hemen arkasına koyan bizler, sırf sempatik görünmek ve sözde protesto için bu tarz hatalara düşmemelidir. Kısacası işgal ettiği yerin kimi ve neyi temsil ettiğini iyi bilmeli ve anlamalıdır.

Sonuç olarak bu konu gördüğüm kadarı ile boşuna konuşuluyor. Çünkü siz bu durumda bir sıkıntı görmüyorsunuz, bizlerde eleştiriyoruz.

Ne yazık ki Trabzonspor taraftarı sevmesini bilmediği gibi tepki vermesini de bilmiyor.

Hayırlı günler...

Recep Alkan
29.11.2011, 13:31
Kaldı ki şu da unutulmamalıdır.

NE kadar etkisiz eleman gibi görünse de, bu ülkenin futboluna çirkinlik katan kulüplerin başında gelmektedir Beşiktaş camiası.

Alın lekeli kupayı diyip gösteri yapanlar, cezalar düşsün diye vekillerin götlerinden ayrılmayanlar ile aynıdır.
Taraftarında da ses getirecek tepki çıkmayan bir camiadır.

Tepki göstermek sadece misafir takım formasını giymek ile olmaz,

Temsil ettiğin 3000 kişilik grubu sadece tek sözün ile stada sokmaz, kale arkalarını boş bıraktırırsın.

Tepkinin en kralı hem yönetimine, hem de futbolu yöneten şerefsizlere gider.

Hayırlı Günler...

28TS61
29.11.2011, 13:31
neden 8jk lilere TRABZONSPOR formasi giydirilemedi ?

Y.Çuvalcı61
29.11.2011, 13:34
Haydaaa... Bravo ellerine sağlık o zaman...

1) Liderine edilen küfürler için ''olsun onlar sövsün siz niye sesinizi çıkarıyorsunuz?'' diye birşey yazmadım ben.Senin yazdığın cevap ancak tırnak içine aldığım alıntıya cevap olabilir.Düzgün eleştirilere gelen tepkilerde belli.Birbirimizi kandırmaya gerek yok.

2)Sanaldan sallamalar... böyle oluyor sanırım sorduğumuz sorular cevapsız kaldıkça.Ne sallaması? Kime sallamışım bir tane yazımda? Sadece soru sordum ve durum tespiti yaptım.Gelin öğretin o zaman... Bu mu yani? Gelip öğreitlcek ne var peki? Başka forma giyilemez bu kadar basit, bunun öğretilmesi ne demek?

3)Kardeşlikten biz mi bahsettik? Dikkat et bakalım, kardeşlik açıklamasını sen koydun bu sayfaya, biz de bunu sen koydun diye tartıştık.Şimdi söylediğinle biraz önce koyduğun ''kardeşlik'' açıklaması konusunda ters düşüyorsun.Bizi davet ettiler,gidip göreceğiz diyorsun da... Siz gitmeden önce hiç İstanbul deplasmanına taraftar gitmiyor muydu? Bizim yaşadığımız sorunlar yeterli olmuyor mu yani gidip göreceğiz derken?

4) Renktaş bana diğer takım liderlerinin örneğini veriyorsun, bu ne kadar mantıklı?Bana ne yahu diğer takımın tribün liderlerinden? Diğer takımın tribün liderinin benim formamı giymesine de kıl olurum ayrıca, benim formam üzerinden şov yapamaz başka takımın lideri ve ya taraftarı...

Biz hep sanalız.Çünkü sorduğumuz sorular cevapsız kaldıkça ''sanalsınız'' deniyor... Sanal suçlaması kendinizi teselli ettiğiniz bir bahane, keşke biz de Trabzonda yaşayabilsek bizde maçlara gelebilsek,ama elimizde değil ne yapalım yani? Bununla mı suçluyorsunuz bizi?Gelin görün diyorsunuz?

O zaman siz gelin görün İstanbul'u doğduğumuzdan beri fb lisine bjklisine gslisine karşı burda mücadeleyi biz veriyoruz, ama biz sanalız.İlköğretimden ortaöğretime,üniversiteye değişmeyen kavga sebebimizin tek sebebi bu takımken biz sanalız öyle mi? Peki öyle olsun... Siz Trabzon'da gerçek olmaya devam edin, biz İstanbul'da sanal sevgilerimizle devam edelim.

Yakışmıyor sanal kelimesi kendi taraftarına,neyse burda yazdıklarımla öğrenecek değilsin,sanal çünkü bu yazılar...

Renkdaş senle farklı frekanstayız bu gerek senin gerek benim bağlı olduğum gruplar arası zıtlaşmadan veya yanlış kaynaklardan edinen bilgiler doğrultususundan,hangi grup ne yaparsa yapsın yaptığı gerek doğru gerek yanlış olsun her zaman eleştirilecektir eleştirilmeyede devam edilecektir.
Eleştiriler diyorsunuz siz devam edin seviyeli düzgün eleştirilere biz kendi içimizde neyi nerde yanlış yaptığımızı düşünüp tartışıyoruz sizler bilmeyin yada önemsemeyin bizde kendi içimizde özeleştiri yapıp olayları konuşup tartışıyoruz.
Bizde zaman zaman deplasmanlarda sıkıntılar yaşarız bu forma üstümüzde oldukça yada kimliğinde trabzon yazıyorsa bu sıkıntılar her zaman çekiliyor ve çekilmeye deam edecektir fakat nereye kadar vurup birbirimizi kırmaya devammı edelim!!!
Sen yapılan olayı ''şov'' diye değerlendiriyosun Fakat anlamıyosunuzki bu yasak kalktığında maçlara yine gurbetteki renkdaşlarımız gidecek veya biz gidicez kazanan gurbette maça gitmek isteyen renkdaşlarımız olacak.adamlar forma hediye etmişti jan abiye bizde forma hediye edilip resim çekildik.ben bjk atkısı taktım diye ne ts liğimden birşey kaybettim nede namusum kirlendi herkezin görüşü farklıdır saygı duyarım.
Bizler elimizden geldiğince kendi başımıza düşeni yerine getiriyoruz içimiz rahat keşke bütün arma sevdalıları stad'da olsada daha güzel tribünler olsa biz elimizden geldiğince yapıyoruz yapmaya çalışıyoruz bunları 300 kombine alıp tribüne 50 kişi çıkanlara söylemek lazım.
Rabbim arma peşinde olan gurbette yaşayan bütün taraftarlarımıza kolaylık versin selametle...

Külünkoğlu
29.11.2011, 13:43
Bu konunun desteklediğim yanı şudur. Deplasman yasağından bariz biçimde en çok etkilenecek takımın taraftarı bizleriz, yani Trabzonsporlular.

Onun için bir tepki verilmesi kamuyonun dikkatini bu yöne çekilmesi işi doğrudur. Bu uğurda yapılması gerekenlerde sınırlıdır. Bu açıdan bakılınca bu organizasyonda düşünce olarak bir yanlışlık göremiyorum. Evet geçmişte sıkıntılar yaşanmadı mı yaşandı. Ama yasalarda bakış açılarda o zamandan bu yana değişti.

Eleştirdiğim yan ise şudur.

Tıpkı İstanbul ve çevre illerde Gurbetçi Gençler’in muhatabı o ilin en önde gelen tribun grubu ise Trabzon’da Trabzonlu Gençler’in muhatabı hangi takımın taraftarı gelirse gelsin en üst tribun grubu ve lideri olmalıdır. Gelen grubun simalarını dahi daha önce görmedim Çarşı mıdır değil midir onu da bilmiyorum. Şimdi gelelim esas meseleye eğer Jan orda ise yanında olması gereken Alen’dir. Onun haricinde kim olursa olsun Jan’ın orda olmaması muhatap almaması lazımdı. Forma giyme hadisesinin yanlış olduğunu kabul ediyor herkes, zannedersem Jan’da kabul etmiştir. Aslında mecbur kalınırsa (nezaketen) forma da giyilebilir. Ama bununda şartı karşılıklı olmasıdır. Yine burda da forma giyecek kişilerin denkliğinin olması şarttır.

Bu olay yaşandı bitti. Nasıl ki her grup kendi yaptığı işlerin eleştirilmesini sevmiyorsa şimdi tutup aynısı başka bir gruba yapması da etik değil. Bizim forumumuzda izin vermiyoruz ama başka ortamlarda da yapılan küfür ve hakaretleri saymıyorum bile. Aslında basit gibi gözüken konular temsil noktasında düşünülünce çok ağırlaşabiliyor bu olay bunun en güzel örneği. Grup ayırmadan bundan ders çıkarabiliyormuyuz bundan sonra nasıl davranacağımızı kesinleştirdik mi ? cevabımız evet ise sorun yoktur. Trabzonspor taraftarı kendi içerisinde uğraşmayı bırakmalı artık.

Ertuğrul ATALAY
29.11.2011, 13:46
Deplasman yasağına tepki başka nasıl olabilişr ki başka...

Bu başlıkta yazılan ve TG lilerin yaptığı bu olaya bu kadar tepki gösterilmesini anlamıyorum...

leviathan_-1461
29.11.2011, 13:58
Tg nin üst yapısınına bir şey demiyorum(çünkü atı alıp üsküdarı geçtiler) fakat grup üyelirini ayık olmaya davet ediyorum...Şunu iyi bilsinlerki kullanılıyorlar...Birileri kaymak yerken onlar kullanılıyor..

Bu yorumu yaparken emin olabilirlerki ne tg umrumda olur nede bmn..

28TS61
29.11.2011, 14:00
neden 8jk lilere TRABZONSPOR formasi giydirilemedi ?

Y.Çuvalcı61
29.11.2011, 14:04
Bu konunun desteklediğim yanı şudur. Deplasman yasağından bariz biçimde en çok etkilenecek takımın taraftarı bizleriz, yani Trabzonsporlular.

Onun için bir tepki verilmesi kamuyonun dikkatini bu yöne çekilmesi işi doğrudur. Bu uğurda yapılması gerekenlerde sınırlıdır. Bu açıdan bakılınca bu organizasyonda düşünce olarak bir yanlışlık göremiyorum. Evet geçmişte sıkıntılar yaşanmadı mı yaşandı. Ama yasalarda bakış açılarda o zamandan bu yana değişti.

Eleştirdiğim yan ise şudur.

Tıpkı İstanbul ve çevre illerde Gurbetçi Gençler’in muhatabı o ilin en önde gelen tribun grubu ise Trabzon’da Trabzonlu Gençler’in muhatabı hangi takımın taraftarı gelirse gelsin en üst tribun grubu ve lideri olmalıdır. Gelen grubun simalarını dahi daha önce görmedim Çarşı mıdır değil midir onu da bilmiyorum. Şimdi gelelim esas meseleye eğer Jan orda ise yanında olması gereken Alen’dir. Onun haricinde kim olursa olsun Jan’ın orda olmaması muhatap almaması lazımdı. Forma giyme hadisesinin yanlış olduğunu kabul ediyor herkes, zannedersem Jan’da kabul etmiştir. Aslında mecbur kalınırsa (nezaketen) forma da giyilebilir. Ama bununda şartı karşılıklı olmasıdır. Yine burda da forma giyecek kişilerin denkliğinin olması şarttır.

Bu olay yaşandı bitti. Nasıl ki her grup kendi yaptığı işlerin eleştirilmesini sevmiyorsa şimdi tutup aynısı başka bir gruba yapması da etik değil. Bizim forumumuzda izin vermiyoruz ama başka ortamlarda da yapılan küfür ve hakaretleri saymıyorum bile. Aslında basit gibi gözüken konular temsil noktasında düşünülünce çok ağırlaşabiliyor bu olay bunun en güzel örneği. Grup ayırmadan bundan ders çıkarabiliyormuyuz bundan sonra nasıl davranacağımızı kesinleştirdik mi ? cevabımız evet ise sorun yoktur. Trabzonspor taraftarı kendi içerisinde uğraşmayı bırakmalı artık.

Sağlolasın...
Sabah beri konuyu o yöne çekmeye çalışıyorum ama arkadaşlar öyle şeyler yazıp farklı düşünüyor'ki sen ne yaparsan yap..
Bizimde birçok arkadaşımız,akrabamız,kardeşimiz,dolayısı ile biz bu olaydan en çok etkilenen taraf biziz.Benim içim rahat etmez ben maça giderken ist'da yaşayan renkdaşlarımız takımla o kadar yakınken evde veya dernekte maç seyretmesi,
şu bilinsin gelen arkadaşlar çarşı mensubu değillerdir,jan abini kendi kişilik ve karakteri gereğinden dolayı arkadaşları ağırlayıp misafir etmiştir.alen fln olmasada buraya gelen arkadaşlar'da forma giymiştir,bilinsin...

Yaşar
29.11.2011, 14:05
Deplasman yasağına tepki başka nasıl olabilişr ki başka...

Bu başlıkta yazılan ve TG lilerin yaptığı bu olaya bu kadar tepki gösterilmesini anlamıyorum...
Bu tepkiyi şuna benzetiyorum ben.
Diyarbakır'da, Van'da, Hakkari'de kürtlerin güya kendi halkının haklarını savunuyor diye görünüp esnafın dükkanlarının camlarını dökmesi gibi bir olay bu.(Forma giyme mevzusu)

Barış Burak
29.11.2011, 14:07
Anlaşamıyoruz kavramlarda, çözülmesini de beklemiyorum bu saatten sonra maalesef... İyi muhabbetler, o günlerden bugünlere değişen hiç bir şey yokken eyvallah.

Külünkoğlu
29.11.2011, 14:29
Tg nin üst yapısınına bir şey demiyorum(çünkü atı alıp üsküdarı geçtiler) fakat grup üyelirini ayık olmaya davet ediyorum...Şunu iyi bilsinlerki kullanılıyorlar...Birileri kaymak yerken onlar kullanılıyor..

Bu yorumu yaparken emin olabilirlerki ne tg umrumda olur nede bmn..
Seni ilgilendirmiyorsa ilgilenmediğin konularda yazmak tezat değil mi ?
Bildiğin birşey varsa aleni şekilde yaz. Bizim herşeyimiz ortada...

Sağlolasın...
Sabah beri konuyu o yöne çekmeye çalışıyorum ama arkadaşlar öyle şeyler yazıp farklı düşünüyor'ki sen ne yaparsan yap..
Ne kadar da tanıdık geliyor... Bu ve benzeri olaylar yaşanmadan BMN'deki Trabzonlu Gençler başlığı kapatmak için yırtınan Trabzonlu Gençler mensuplarını hatırlayınca evet çok tanıdık geliyor...

L.Burrows
29.11.2011, 14:44
mitnide61;

Atkıyı herkes takar o işin raconudur. Yalnız sen birgün Alen'e veya Sefa'ya Trabzonspor forması giydirip Çarşının veya GFB'nin forumlarında anasayfaya attırabilirsen o zaman haklı duruma geçersin.

Mükemmel bi cevap. Sonuna kadar haklısın.

Tekke
29.11.2011, 16:50
o formayı giyip atkıyı takanlar,29 hafta oynanacak Bjk-Ts maçında Çarşı grubunun liderlerine Trabzonspor forması giydirmek ve atkısını taktırmak zorundadırlar.

İmzamı atıyorum.

İnönüde Trabzon forması giydirip webe koydurmanız lazım...

Tekke
30.11.2011, 11:15
Asıl artist!..
Kartal'dan cevap gecikmedi...
30/11/11 10:50
Asıl artist!..

Beşiktaş Kulübü, futbol takımlarının Spor Toto Süper Lig'de geride kalan haftada Trabzonspor ile oynadığı maç ve sonrasında yaşananlarla ilgili açıklama yaptı. Egemen Korkmaz'a "Artistlik yaptı" diyen Şenol Güneş ve Sadri Şener'e cevap verdi. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, ''27 Kasım 2011 tarihinde, Trabzonspor ile oynadığımız ve 1-0 takımımızın galibiyeti ile sonuçlanan müsabaka sonrasında, başta oyuncumuz Egemen Korkmaz olmak üzere, birçok oyuncumuza kişiliklerini zedelemeye varan, hakaretamiz sözler ve sıfatların futbol ve spor adamları tarafından kontrolsüz ve fütursuzca ağza alınmış olmasını hayret ve üzüntüyle izlemiş bulunmaktayız'' denildi.

Kulüp açıklamasında şu görüşlere yer verildi:
''Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün bugüne kadar olduğu gibi, özellikle Türk futbolunun belki de en stresli ve gergin zamanını yaşadığı şu günlerde sağduyu, soğukkanlılık ve nezaketini koruyarak 'Beşiktaşlılık' duruşunu sergiliyor olması, ne yazık ki bu meziyeti algılamak ve takdir etmekten uzak bazı kesimler tarafından, pasiflik ve yetersizlik olarak değerlendirilmekte ve bu tavır içinde bulunduğumuz durumun vahametini daha da arttırmaktadır.

Egemen Korkmaz, yıllarca Trabzonspor'da oynamış, hocası Şenol Güneş tarafından yetiştirilmiş, Beşiktaşımızda yükselerek milli takıma kazandırılmış bir oyuncumuzdur.

Geçmişte talebesi olan bir oyuncu hakkında bir teknik direktörün, yine geçmişte takımına yıllarca hizmet etmiş bir oyuncu hakkında bir yönetim kurulu üyesinin, oyuncunun mesleki kariyeri ile bağdaşmayan sözler sarf etmesinin ayıbını kendilerine bırakırken, aynı takımda yer alan başka bir oyuncunun tüm Türkiye'nin gözü önünde olmayan bir penaltıyı varmış gibi göstermeye çalışarak rol yapması, kanımızca gazete manşetlerine konu olan benzetmeye daha uygun bir davranışı sergilemektedir.

Bir mağlubiyet arkasından camianın reaksiyonlarını kısmen önlemeye yönelik bu tür yön saptırıcı çıkış ve senaryolardan, içinde bulunduğumuz nazik ve kırılgan ortamda mutlak surette imtina edilmesi konusundaki kanaatimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz.''

FANATİK

Tekke
01.12.2011, 10:44
Bombanın fitili, Trabzonspor-Beşiktaş maçının 90. dakikasında ateşlendi! Glowacki’nin müdahalesi sonucunda Egemen Korkmaz’ın yerde kalmasıyla birlikte Bordo-Mavili cephe çılgına döndü, açıklamalar birbirini izledi. Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Egemen artistlik bir hareketle atladı” derken, yönetici Hasan Yener’in, “Egemen bizde de böyle şeyler yapardı” sözleri ortalığı karıştırdı. Yıldız oyuncu da yakın çevresine, “Arkamdan vurdular” diye konuştu. Düne kadar sessiz kalan Beşiktaş ise, yaptığı sert açıklamayla Trabzonspor’a yanıt verdi. İşte noktasına virgülüne dokunmadan Beşiktaş’ın açıklaması...

‘Hayretle izliyoruz’

27 Kasım 2011 tarihinde, Trabzonspor ile oynadığımız ve 1-0 takımımızın galibiyeti ile sonuçlanan müsabaka sonrasında, başta oyuncumuz Egemen olmak üzere, birçok oyuncumuza kişiliklerini zedelemeye varan, hakaretamiz sözler ve sıfatların futbol ve spor adamları tarafından kontrolsüz ve fütursuzca ağıza alınmış olmasını hayret ve üzüntüyle izlemiş bulunmaktayız. Beşiktaş’ın bugüne kadar olduğu gibi, özellikle Türk Futbolu’nun belki de en stresli ve gergin zamanını yaşadığı şu günlerde; sağduyu, soğukkanlılık ve nezaketini koruyarak “Beşiktaşlılık” duruşunu sergiliyor olması, ne yazık ki bu meziyeti algılamak ve takdir etmekten uzak bazı kesimler tarafından, pasiflik ve yetersizlik olarak değerlendirilmekte ve bu tavır şu anki durumun vehametini daha da artırmaktadır.

‘Yıllarca Trabzon’da oynadı’

Egemen, yıllarca Trabzon’da oynamış, Şenol Güneş tarafından yetiştirilmiş, Beşiktaş’ta milli takıma kazandırılmış bir oyuncumuzdur.

‘Penaltı pozisyonu ne olacak?’

Geçmişte talebesi olan bir oyuncu hakkında bir teknik direktörün, yine geçmişte takımına yıllarca hizmet etmiş bir oyuncu hakkında bir yönetim kurulu üyesinin, oyuncunun mesleki kariyeri ile bağdaşmayan sözler sarf etmesinin ayıbını kendilerine bırakırken, aynı takımda yer alan başka bir oyuncunun tüm Türkiye’nin gözü önünde olmayan bir penaltıyı varmış gibi göstermeye çalışarak rol yapması, kanımızca gazete manşetlerine konu olan benzetmeye daha uygun bir davranışı sergilemektedir. Bir yenilgi arkasından camianın reaksiyonlarını kısmen önlemeye yönelik bu tür yön saptırıcı çıkış ve senaryolardan, içinde bulunduğumuz nazik ve kırılgan ortamda mutlak surette imtina edilmesi konusundaki kanaatimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

FANATİK

POYRAZ
01.12.2011, 17:44
Bence de yapilan yanlistir. Nasilki biz Istanbul'a gittigimizde orada Jimnastikcilerin tribünlerinde kafaya oynayan birileri bizim formamizi giymiyorsa bizim de giymememiz gerekiyordu. Formayi giyen arkadasimizi anlayabiliyorum, iyi niyet adina yapilmis bir davranis olarak düsünmüs giymis ama olmamaliydi, hemde kesinlikle. Istanbul kulüpleri arasinda en nefret ettigim kulüp Besiktas kulübü ve camiasidir. 90 Yillarda Istanbul'da gittigim Besiktas - Trabzonspor maclarinda onlarin oyunculari ve taraftarlarinin kancikliklari yüzünden en nefret ettigim Istanbul kulübüdür Besiktas. Bakin her Besiktas macimizda küfürün okkalisini ederler bize. Besiktas camiasi kancigin ve kaltagin önde gidenidir. Böyle bir yanlis yapilmamaliydi. Umarim Istanbul'da Besiktas ile oynayacak oldugumuz ilk karsilasmada Jimnastikcilerin tribününde kafada olan bir eleman Trabzonspor formasini giyer. Yoksa formayi giyen arkadasimiz bize bayagi bir prestij kaybettirmis olacaktir. Orasi Avni Aker arkadas. Oraya gelen rakip taraftar "Burada adamin bacagini verirler eline" diyecek, demeli. Ona göre davranmali. Avni Aker sevgi pitirciklarinin dagitildigi bir yer olmamali.