PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cumhurbaşkanına Şike Yasası Reddi İçin Mail Atıyoruz

SEDAT
25.11.2011, 11:36
Türk futbolu aylardır şike gibi adice bir eylemin ve bu eylemi gerçekleştiren şikecilerin futbolumuza verdiği zararla karşı karşıyadır. Bir lobi ciddiyetiyle hareket eden şikeciler bu işten sıyrılabilmek için önemli çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmaların en önemli noktası kanuni düzenleme ile bu suçu işleyenleri serbest kalmasını sağlamak olmuştur.Dün akşam bahsi geçen kanunun TBMM'de onaylandığını ne yazık ki üzülerek takip ettik.

Şike lobisinin bu başarısı karşısında temiz futbol sevdalılarının son bir eylemi kalmıştır. Temiz futbol adına hissettiğimiz kaygıları,ülkemiz adına endişelendiğimiz hususları kanunu onaylayacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bildirmek.
Aşağıda yer alan metni Abdullah Gül'e çeşitli yollardan göndererek sessiz çoğunluğun sesini etkin kılmak bizim elimizde.Şikecilere geçit vermemek için, Türk futbolunun içindeki pisliklerin temizlenebilmesi için, ülkemizin hukuk devleti olarak kalabilmesi için bir mail atmak külfet olmasa gerek.

Joganita olarak şike hakkında duruşumuz, tavrımız nettir.Bu bağlamda futbolseverleri takım,forma ayrımı yapmadan uyarıyoruz.Bugün bir şeyler yapmazsanız,sesinizi çıkartmazsanız ülkemizde futbol aşağılık bir karaktere bürünecektir.Mail yoluyla ve e-devlet üzerinden cumhurbaşkanımıza sesimizi duyurarak şike lobisine bir tokat atmak için tüm futbolseverleri göreve davet ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız

Bildiğiniz üzere futbol ülkemizde en önemli sportif eğlencedir. Lakin Türk futbolunun eğlence noktasından çıkartılıp dünya kamuoyunda küçük düşürüldüğüne üzülerek şahit olmaktayız. Futbolumuz artık şike ile yan yana anılacak kadar hakarete uğramışken ve biz futbolseverler olarak yetkililerden konu hakkında sorumluların cezalarını vermelerini beklerken ne yazık ki bunun tam tersi eylemler yapıldığını medyadan takip etmekteyiz.

Yasama organı olan TBMM toplum vicdanını görmezden gelerek 6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi" ismindeki kanunda değişiklikler yaparak vicdanları rahatsız etmiştir.Bu kanun incelendiğinde şikeye ve şikeciler af getirmektedir. Öngörülen cezai yaptırımlar göstermelikten öteye geçmemektedir. Ceza caydırıcı olmaktan tamamen çıkartılmıştır.

Bir dava görülürken yasal değişikliğe gitmek demokratik,hukuk devletlerinde görülecek bir tavır değildir. Bunun anlamı yargıya müdahaledir ve adaleti bağımlı hale getirmektir. Bir veya birkaç kişi için yasa değişikliği yapmak çağımızın modern devletlerinin yapacağı bir uygulama değildir. Tüm bu sebeplerden ötürü vicdanlarımız örselenmiştir, yaralanmıştır.

Sizin onayınıza sunulacak olan bu yasal düzenlenmenin demokrasi,adalet,hukukun üstünlüğü gibi evrensel değerler adına tarafınızca onaylanmamasını rica ediyoruz. Futbolumuzu karanlık insanların elinde oyuncak olmaması ve devletimize olan inancımızın eksilmemesi için hassasiyetimize kulak vermenizi istiyoruz.

cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

cahana
25.11.2011, 11:37
ellerine sağlık

dumanpub
25.11.2011, 11:43
bende şimdi gönderdim

ahamitokutan
25.11.2011, 11:49
gönderd ben de.yüklenelim

Celal Demir
25.11.2011, 11:52
mail gönderildi fakat cumhurbaşkanı iptal etse dahi 2. kez önüne konulduğunda imzalamak zorunda diye biliyorum ben...

28TS61
25.11.2011, 11:58
gönderdik ama sonuc alacagimizi sanmiyorum. ati alan üsküdari coktan gecti

Ahmet Pulusoğlu
25.11.2011, 12:03
gönderelim ama ne olurki. sizin başkanınız zaten halayın başını çekiyor diyecekler.

erolizmts
25.11.2011, 12:04
Cumhurbaşkanı formalite icabı orada. Başbakan gönderiyorsa imzalamakan başka alternatifi yok. Yani kimi kime şikayet ediyoruz? Göstermelik birşeyler söyleyip tepki veriyormuş modlarına da girer tabi.

winner
25.11.2011, 12:15
Cumhurbaşkanı'nın onaylamadığı bir yasa var da ben mi bilmiyorum...

altinkaya08
25.11.2011, 12:44
Cumhurbaşkanı bir yasayı onaylamadığı taktirde ;ya tbmm de(komisyonda) yasa ile ilgili değişiklik yaparak tekrar genel kurulun onayına sunulur ve tekrar Cumhurbaşkanına gönderilir yada yasa aynen tekrar tbmm genel kuruluna sunulur.Bu sefer tbmm nin 3/2 çoğunluğu olan 367 oyla kabul edilmesi gerekir.Eğer 367 oyla kabul olmasa yasa teklifi geçerlilik sağlamaz.Eğer 367 oyla kabul edilip Cumhurbaşkanına tekrar gönderilirse Cumhur başkanı o yasayı onaylamak zorundadır.Fakat onayladığında dahi yasanın iptali için yargıtaya dava açabilir.
Yeterince açıklayıcı oldumu bilmiyorum..

DeAgLeMaNyAq
25.11.2011, 13:11
Başbakanın onay verdiği bir mevzuda Cumhurbaşkanı'nın karşı duracağını pek zannetmiyorum ne yazık ki...

cahana
25.11.2011, 13:17
Cumhurbaşkanına itimadınız olmayabilir ama şuan ondan başka bu işe dur diyecek kimse yok

Ünal Er
25.11.2011, 13:20
ben gönderdim

Ahmet AYDIN-28
25.11.2011, 13:21
http://www.youtube.com/user/worldview

iki gün içinde buradan cumhurbaşkanına aynı yönde soruyu yeterince sorarsak cevaplamak zorunda.

Gökhan Döner
25.11.2011, 13:33
işlem tamam.

fatihmazlum
25.11.2011, 13:41
bırakın cumhurbaşkanını uefayı falan atı alan üsküdarı geçti hukumet resmen burda canak tuttu şikecılere 2 ay once bulent arıc olsun basbakan olsun suat kılıc olsun desteklemıyoruz yasa değısıklığını demıslerdı onların desteğı olmadan cıkamazdı meclısden sımdı ne olduda tukurduklerını yaladılar bu ulkede hepmı hırsızlar bas tacı edılecek yazıklar olsun..

cahana
25.11.2011, 13:46
iyi o zaman madem olan oldu hayıflanmanın alemi yok kalkın klavyenin başından kendinize bir meşgale bulup avunun

Süleyman Eruyar
25.11.2011, 13:55
Herkes bu başlıktaki konu için elinden geleni yapmalı,

ayrıca şuanda AKP içinde yaşanan bu yasayla ilgili sıkıntılar medyada haber olmaya başladı,

tekrar görüşmek için genel kurula gönderebilir Cumhurbaşkanı,

fikriliman
25.11.2011, 14:03
Yolladın mail

Mustafa 42
25.11.2011, 14:41
bende yazdim yolladim

Tunay ERDEM
25.11.2011, 15:21
hiçbir yere hiçbir şey göndermiyorum. davulu çalan da zurnacı zaten.

Emirhan Ömeroğlu
25.11.2011, 15:24
Gönderdim.

Ahmet Başkaya
25.11.2011, 15:27
Kimi kime şikayet ediyoruz ?

TStoygarTS
25.11.2011, 15:31
Olsun. Gönderdim, gönderelim.

Erdal Kılıçarslan
25.11.2011, 15:39
Ben de an itibari ile gönderdim. Umarım onaylanmaz.

Cengiz Çubukcu
25.11.2011, 15:40
tek umudumuz Cumhurbaşkanı :) ben de gönderdim...

legurhan
25.11.2011, 15:41
Cumhurbaşkanının bu durumda yapabileceği bir şey yok...

Hem kimi kime şikayet ediyoruz...

Bozacının şahidi şıracı durumu var...

Keza kendi kulübümüzün bu yasaya imza atmış olduğu gerceğini gözardı etmeyelim..

Bence UEFA ve FİFA'ya gönderilmek üzere bir metin hazırlanmalı...

Hiç bir kulüp ayrımı yapmadan fair play vurgusu yapılarak temiz futbol istediğimizi söylemeliyiz..

UEFA ve FİFA'ya gönderilecek mailler etkili olur kanısındayım...

Bu ara Çarşı ve Ultraaslan grubundan aynı görüşte olduğumuz arkadaşlar var..

Onlar da böyle birşey yapmanın daha doğru olduğunu düşünmekteler...

Bu şekilde devam ederse yakında disiplin talimatnamesinin değiştirilmesini bile gündeme getirecekler diye düşünmekteyiz...

Şimdiden dur demek lazım...

yüregimts
25.11.2011, 15:41
Çankaya noteri....

tsloner
25.11.2011, 15:45
ben diğer başlığada yazdım info@uefa.com a göndermek üzer şöyle yazdım. Süreçle ilgili kaygımızı vurgulayan.

To UEFA officials,

I am a concerned football fan from Turkey. As you may already know, Turkish parliament just passed a new amendment to the Turkish law regarding match-fixing and violence in sports. With this new amendment they changed the law so brazenly that the criminal penalties for fixing 30 matches are equal to that of 1 match. This amendment was clearly an attempt by the Turkish parliament to save the (now arrested for fixing more than 10 games) Fenerbahçe SK's president Aziz Yıldırım. Since the current president of the Turkish Football Association Mehmet Ali Aydınlar is a card carrying member of the Fenerbahçe SK, he is doing all he can to prolong the decision-making process.
Given the illegal power of this club over Turkish football, we , as sports' fans, are gravely concerned that next step for this club's lobby is to change the current Turkish FA disciplinary procedure #58, which stipulates that "any club that has been involved in match-fixing is relegated".
As your communication with Turkish FA before 25th of August 2011 clearly demonstrated, UEFA is very serious about its zero-tolerance policy against match-fixing. So for the sake of fair play and a clean football environment, I want you to pay close attention to the Turkish FA and Fenerbahçe SK's activities in Turkey. Since their lobby in parliament is too strong you are our last hope for Turkish football.
Sincerely,

dr.wehbee
25.11.2011, 15:55
bende attım mailimi. severim cumhurbaşkanını iyiy organize olurda yeterince duyurabilirsek sesimizi kulak vereceğine inanıyorum reisi cumhurumuzun.

Berberoğlu
25.11.2011, 16:02
ben diğer başlığada yazdım info@uefa.com a göndermek üzer şöyle yazdım. Süreçle ilgili kaygımızı vurgulayan.

To UEFA officials,

I am a concerned football fan from Turkey. As you may already know, Turkish parliament just passed a new amendment to the Turkish law regarding match-fixing and violence in sports. With this new amendment they changed the law so brazenly that the criminal penalties for fixing 30 matches are equal to that of 1 match. This amendment was clearly an attempt by the Turkish parliament to save the (now arrested for fixing more than 10 games) Fenerbahçe SK's president Aziz Yıldırım. Since the current president of the Turkish Football Association Mehmet Ali Aydınlar is a card carrying member of the Fenerbahçe SK, he is doing all he can to prolong the decision-making process.
Given the illegal power of this club over Turkish football, we , as sports' fans, are gravely concerned that next step for this club's lobby is to change the current Turkish FA disciplinary procedure #58, which stipulates that "any club that has been involved in match-fixing is relegated".
As your communication with Turkish FA before 25th of August 2011 clearly demonstrated, UEFA is very serious about its zero-tolerance policy against match-fixing. So for the sake of fair play and a clean football environment, I want you to pay close attention to the Turkish FA and Fenerbahçe SK's activities in Turkey. Since their lobby in parliament is too strong you are our last hope for Turkish football.
Sincerely,

Ben de Cumhurbaşkanı'ndan ziyade UEFA'nın daha etkili olacağını düşündüğüm için UEFA'ya yazdım....

Turgay Atalay
25.11.2011, 16:09
CB ye birşeyler yazarak kendinizi yormayın, okunmaz o yazdıklarınız zaten...Patron yazar, adamı imzasını atar, eli mecbur.

Tunay ERDEM
25.11.2011, 16:11
ben de uefa daha iyi olur düşüncesinde olanlardanım da bu uefa'ya giden mailler ne kadar etkili oluyor merak ediyorum. copy-paste mailleri gerçekten birileri okuyor mudur? yoksa aynı içeriğe sahip olduğu filtre tarafından anlaşılınca spam muamelesi mi görüyor? veya o kadar maili gerçekten birileri okuyor mu?

Ali Yerlikaya
25.11.2011, 16:12
Benimde acikcasi hic bir ümidim yok ama bundan baskada elimizden gelen bisey yok...
Iki tane ayri mail adreslerinden mail attim, ama bosuna ümitlenmemek lazim...

ARAF
25.11.2011, 16:13
birşey çıkmaz ama bende gönderdim

en azından safımız belli olsun

LANGARA
25.11.2011, 16:51
mail gönderildi fakat cumhurbaşkanı iptal etse dahi 2. kez önüne konulduğunda imzalamak zorunda diye biliyorum ben...
evet onaylamak zorunda cumhurbaşkanı ancak anayasa mahkemesine götürebilir olayı.

Delibas
25.11.2011, 17:16
Cumhurbaşkanı adam da reddedecek yasa değişikliğini öyle mi? Hiç gülesim yoktu. :D

SEDAT
25.11.2011, 17:17
Karıncanın Hacca gitmesi olayını bilirsiniz , biz yapalımda gerisini Allah bilir...

Ilelioglu
25.11.2011, 17:26
Gönderildi. Umarim bu sacmaliga sessiz kalmaz.

..

Süleyman Eruyar
25.11.2011, 17:44
Cumhurbaşkanının bu konuyu red edeceğine inanıyorum,

safmıyım, evet.

Ilelioglu
25.11.2011, 17:46
Ya birakinda karari o versin. Biz üzerimize düseni yapalim yeter.

;)

tsloner
25.11.2011, 18:03
ben de uefa daha iyi olur düşüncesinde olanlardanım da bu uefa'ya giden mailler ne kadar etkili oluyor merak ediyorum. copy-paste mailleri gerçekten birileri okuyor mudur? yoksa aynı içeriğe sahip olduğu filtre tarafından anlaşılınca spam muamelesi mi görüyor? veya o kadar maili gerçekten birileri okuyor mu?
biz uzerimize duseni yapalim, lutfi ariboganin nyondaki toplantida onune konan binlerce mail kimden gelmisti? seref yoksunu spor yazari onur belge'ye bunlar binlerce maille turkiyeyi uefaya gammazladi dedirten hangi maillerdi. Yani ise yariyor.

28TS61
25.11.2011, 18:06
15 kasim 2011:
avrupa parlamentosu uefa ya sike konusunda destek veriyor

25 kasim 2011:
uefa sikeye karsi oldugunu bir kez daha belirtti

ülkemiz ne kadar yirtinirsa yirtinsiz adaleti yabancilar saglayacagini bu haberden sonra inansak iyi olur

brushfield
25.11.2011, 18:22
Yolladım.......

ozturk
25.11.2011, 18:43
uefa ya göndermek bence daha etkili olur..

memozcan
25.11.2011, 19:31
yav yapmayın arkadaşlar söz konusu olan tff talimat değişikliği değil, yasa değişikliği bu konuda uefa ve fifa hiç bişey yapamaz, 2 sene önce böyle bir yasa hiç yoktu o zaman uefa bişey mi diyordu?

Mustafa AYDIN
25.11.2011, 19:31
Gitti.İnşAllah amacına ulaşır.

memozcan
25.11.2011, 19:32
şu anda tek umut cumhurbaşkanı, ha reddedeceğine yönelik benimde umudum çok zayıf ama isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara demişler..

AKSOY_61
25.11.2011, 19:41
Cumhurbaşkanlığına da uefaya da emailler gönderildi;)

Armağan Dere
25.11.2011, 19:53
Haberi yok mu sizce mecliste çıkacak,çıkan yasalardan..
El koysa koyamazmıydı?..
Danışıklı dövüş var..
En çok zoruma giden de Trabzonspor başkanının da bu dövüşte yer alması..

Gamze_TS
25.11.2011, 20:18
İse yarar yaramaz, bilemeyiz...
Ama atin iste, sagolsun arkadaslar guzelce hazirlamislar da metinleri.
Elimize yapismaz, herkes atsin hem Uefa'ya hem Cumhurbaskani'na
. Ben attim ikisine de

TSelif
25.11.2011, 20:23
Ben de attım maili :)

Mustafa ÖZDEMİR
25.11.2011, 20:28
tren geçti artık...

Emirhan Makul
25.11.2011, 20:39
2 defa reddikten sonra hiç bir değişiklik yapılmadan mı onaylamak zorunda kalıyor Cumhurbaşkanı.

SARGONALI61
25.11.2011, 20:43
2 defa reddikten sonra hiç bir değişiklik yapılmadan mı onaylamak zorunda kalıyor Cumhurbaşkanı.

Evet, gerçi bu kanun RTE cumhurbaşkanı olmadan önce değişecek büyük bir ihtimalle ve bundan sonra Cumhurbaşkanının onaylamadığı hiç bir yasa meclisten geçemeyecek :)

Sefa Murat Dokuz
25.11.2011, 20:52
Noter'e gönderildi bu yasa, onaylanıp geçer.

Hasan Arslan
25.11.2011, 20:52
attık bakalım hayırlısı...

ibrahim
25.11.2011, 20:55
Attik gitti. Cikmadik candan umut kesilmez...

Emirhan Makul
25.11.2011, 20:55
Twitterden Yazsak mı acaba Cumhurbaşkanına ?

Aleyna Yemenici
25.11.2011, 20:57
Twitterden Yazsak mı acaba Cumhurbaşkanına ?
Bencede.. birden 100 200 kişiden Twit gelirse tepki ilgisini çeker muhtemelen. Çıkmayan candan ümit kesilmez.

Buğra Sekban
25.11.2011, 21:12
arkadaşlar atıalan üsküdarı geçti felan ne yapalım bizde Rumeliden'mi seyredelim seyretmeyelim imkansızda görünse bir mail. kimsenin eline yapışmaz atalım olsun bitsin önemli olan gerçekten bir kamaoyu oluşturmak...

haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır...
siyaset yapmak istemem ama başımızaki efendi bunu yakın zamanda söylemişti böylece "şeytanında" kim ve kimler olduğunu gördük

Emirhan Makul
25.11.2011, 21:30
Bilmeyenler için Cumhurbaşkanının Twitter adresi ;

https://twitter.com/#!/cbabdullahgul

OZDEN61
26.11.2011, 00:20
gönderdim. tweterde paylastım, face de paylaştım...

yavuzbaha
26.11.2011, 00:24
Sadri Şener in onayladığı yasayı ben Cumhurbaşkanı olsam onaylarım

Süleyman Eruyar
26.11.2011, 17:28
Bilmeyenler için Cumhurbaşkanının Twitter adresi ;

https://twitter.com/#!/cbabdullahgul

Cumhurbaşkanı şuanda tepkileri izliyor,

AKP destekçisi olduğunu düşündüğümüz gazeteler, bu yasaya tavır aldı,

Cumhurbaşkanı red edebilir,

bizde boş durmamalıyız..

zaferyıldız
26.11.2011, 17:39
sonuç çıkmasa da yapmak lazım ,ancak reis meclise geri gönderse rüzgar ters dönebilir de ...ama sanmam bunu yapar

Süleyman Eruyar
26.11.2011, 18:18
Tüm partiler tarafından şaşırtan bir uzlaşmayla teklif edilen ve jet hızıyla düzenlenen yasa kamuoyunda “şikecileri kurtarma yasası” olarak bilindi ve pek çok kesim tarafından tepki çekti. Yasa Meclis'ten geçti ancak yürürlüğe girmesi için Cumhurbaşkanı Gül'ün onayını bekliyor.

İşte tam da bu onay öncesinde AK Parti milletvekili Şamil Tayyar bu yasa ile ilgili Cumhurbaşkanı Gül'e tarihe geçecek bir mektup gönderdi. Tayyar mektubunda AK Parti dahil tüm TBMM mensupları için oldukça sert satırlara yere vererek, “Meclis olarak spordaki Ergenekon'a, İstanbul dukalığına ve spor mafyasına yenik düştük. Bir milletvekili olarak tüm Türkiye'den özür diliyorum. “ dedi.

İşte Tayyar'ın Cumhurbaşkanı Gül'e gönderdiği o mektup;

Sayın Cumhurbaşkanım

Öncelikle sevgi ve saygılarımı sunarım.

Malum, 24 Kasım 2011 günü TBMM Genel Kurulu'nda tüm partilerin desteğiyle, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da değişiklik yapıldı ve son söz olarak makamınıza gönderildi.

Açıkça belirtmeliyim ki, Meclis olarak spordaki Ergenekon'a, İstanbul dukalığına ve spor mafyasına yenik düştük. Bir milletvekili olarak tüm Türkiye'den özür diliyorum.

Yıllarca “maç oynanırken kural değiştirilmez” dedik, ama bu değişiklikle maç bitmeden kuralı değiştirmeye kalktık ve devam etmekte olan Şike Operasyonu'na müdahale ettik.

Hala yanlıştan dönmek için vakit var. Maçta 90 dakika bitti ama uzatmalar oynanıyor. Son dakikada vereceğiniz kararla sonucu değiştirebilirsiniz.

Bir milletvekili değil cumhurun ferdi olarak zatı-ı alinizden hukukun evrensel ilkeleri ve toplumun hassasiyetlerini dikkate alacağınız umuduyla yazıyorum.

Eğer bu kanun yürürlüğe girerse;

1-Şahsa özel ve örtülü af çıkarılmış olur, devam etmekte olan Şike Operasyonu akamete uğrar.

2-Spordaki şike eylemi organize suç kapsamından çıkartıldığı için bundan sonra spor mafyasıyla mücadele artık imkansız hale gelir.

Ayrıca, üzülerek belirtiyorum, kanundaki ceza oranları yeni düzenlemeyle komik seviyeye çekilirken, bu durumu kamufle etmek maksadıyla kamuoyunu aldatıcı bir yola başvuruldu. Cezaların ertelenmesi, paraya çevrilmesi veya hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasının söz konusu olamayacağına dair madde eklendi.

Hukuktan azıcık nasibini almış herkes bilir ki, sanıklar, suçun işlendiği tarihteki ceza hükümlerine göre yargılanırlar. Sanık, eğer ileride lehte düzenleme yapılırsa bundan yararlanır, aleyhteki düzenlemeden etkilenmez. O nedenle, Şike Operasyonu'nda tutuklanan şüpheliler, ceza indiriminden yararlanır ancak erteleme hükümlerinden etkilenmezler. Bu durumda şike şüphelileri, 2 yılın altında ceza alırsa bir gün bile cezaevine girmezler. Maalesef, yeni kanunu hararetle savunan spor lobisinin meclisteki temsilcileri, erteleme hükümlerini bir marifet gibi ballandırarak anlatıp kamuoyunu aldattılar.

Yeni Anayasa gibi en hayati konuda bir araya gelemediğimiz bir dönemde, şikeciler için jet hızıyla böyle bir kanunun çıkarılması kamu vicdanında derin yaralar açmıştır.

En hassas terazi olan vicdanınızın sesine uyacağınız umuduyla sevgi ve saygılarımı sunarım.

26 Kasım 2011.

Şamil TAYYAR

AK Parti Gaziantep Milletvekili

www.samanyoluhaber.com (http://www.samanyoluhaber.com)

Ben red için umutlandım..

Enes
26.11.2011, 18:38
Gönderdim ..
Ses getirir inşallah...

sakaryalı54
26.11.2011, 18:41
görevimi yaptım gönderdim

CAFER ÖZER
26.11.2011, 18:46
http://www.habervaktim.com/haber/212177/akit_yazarindan_koske_veto_cagrisi.html

Akit yazarından Köşk'e veto çağrısı

Akit, muhafazakar gazeteler içindeki farkını bir kez daha ortaya koyarak, Cumhurbaşkanı Gül'e, kamuoyunda "Aziz Yıldırım'ı kurtarma yasası" olarak anılan düzenlemeyi iptal etmesi çağrısında bulundu.

Bu ülkede, iddianame düzenlenmesi aşamasında, kanun değişikliği sebebi ile yaşanacak tahliyelerin ilk örneği, şike dosyasındaki sanıkların şahsında yaşanacak.. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının tahliyesi ile, “Yasama organı, yargı yerine geçip, hazırlık aşamasındaki bir dosyada ilk defa, tutuklu tahliye etmiş” olacak..

Yeni Akit, kamu vicdanını yaralayacak bu yasaya tepkisini net bir şekilde ortaya koyarak, Köşk'e çağrıda bulundu.

Akit'in Hukukçu Yazarı Ali Karahasanoğlu, veto ile bu haksızlığın önüne geçilebileceğini hatırlatarak, "Biz hatırlatırız, gereğini yapmak da, Cumhurbaşkanı'na düşer..Nedir o “gereği?” Yasayı veto etmek.." diye yazdı.

Akit bu tavrı ile muhafazakar gazeteler içindeki farkını bir kez daha göstermiş oldu.

Karahasanoğlu'nun yazısı şöyle:

"Sezer'in gidişi ile unutulan veto hakkının tam zamanıdır!

Şike yasasının kabul edilmesinin hemen sonrasında, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, açıklama yapıyor: “Suçun cezasız kalması, hafifletilmesi ve değiştirilmesi söz konusu olmamalıdır. Vatandaşlarımızın devlete güveni zedelenir. Bu talebi hayretle karşılıyorum. Vicdanlar kabul etmez.”

Yooo, kimseyi yanıltma amacı taşımıyorum..

Doğrudur, Genelkurmay Başkanı'nın bu sözleri, şike yasasının kabul edilmesinden sonraya denk düşse de, bu kanunla ilgili değil. Özel'in kastı, teröristbaşı Apo için bazı kesimlerin gündeme getirdiği değişiklik istekleri..

Genelkurmay Başkanı, her ne kadar teröristbaşı için söylemiş ise de, aslında aynı değerlendirme, şike sanıkları için de geçerli değil mi?

Şike sanıklarının suçlarının cezasız kalması, hafifletilmesi, değiştirilmesi de, kamu vicdanını yaralamaz mı?

Bence yaralar.

Lafı hiç eğip bükmeyelim..

Bu ülkede, iddianame düzenlenmesi aşamasında, kanun değişikliği sebebi ile yaşanacak tahliyelerin ilk örneği, şike dosyasındaki sanıkların şahsında yaşanacak.. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının tahliyesi ile, “Yasama organı, yargı yerine geçip, hazırlık aşamasındaki bir dosyada ilk defa, tutuklu tahliye etmiş” olacak..

“Fenerbahçe Cumhuriyeti” dendiğinde, olayı tebessümle karşılayanlar, bu olaya dikkat etsinler.

Bu bir ilk!

Ne Tayyip Erdoğan'ın 312/2'den mahkumiyetinin milletvekili seçilmesine engel olmasına gerekçe gösterilen maddelerin değişikliği.. Ne başka yasalardaki değişiklikler.. Hiçbirisinde, iddianame düzenlenmeden tutuklu olup da, kanun değişikliği ile tahliye edilen bir başka sanık gösteremezsiniz..

Hele hele..

Yürürlüğe gireli daha bir yıl olmuş kanunun değiştirilip tahliyelerin sağlandığının örneğini, hiç gösteremezsiniz..

Hani 60-70 yıllık bir kanun olur; “Miadı çoktan doldu. Eski yılların ceza ihtiyaçlarına göre düzenlenmişti. Zaten bir değişiklik yapılması düşünülüyordu. Bu vesile ile yapılmış oldu. Aslında amaç Aziz Yıldırım da değil. Bu maddeden birçok kişi cezaevinde” denilebilirdi..

Ama kanun uygulamaya geçileli, 60-70 yıl bir yana, daha bir yıl dolmamış.

Mazisi ne ki, bir daha değişikliğe gidiliyor?
Üstelik, öyle küçük çaplı bir değişiklik de değil, yapılanlar.
Ciddi oranda, cezalar indiriliyor.

Alt sınır açısından bakarsak, “5 yıl”dan “bir yıl”a iniyor, şike veya teşvikin cezası.
Yani indirim oranı, % 80!

“Gel vatandaş gel.. Mevsim sonu indirimi var burda.. Şike yap, gel.. Cezalar beşte bire indi.. Koş gel..” diye bağırsak, yanlış söylemiş olmayız...

Dört partinin ortak teklifi ile yapılmış olması da, bir başka ilginçlik..

İyi de, şu andan sonra ne yapabiliriz?

Biz hatırlatırız, gereğini yapmak da, Cumhurbaşkanı'na düşer..

Nedir o “gereği?”

Yasayı veto etmek..

Unuttunuz değil mi, bu “veto” hakkını..

Doğru.. Necdet Sezer gittikten sonra, artık pratikte pek karşılaşmadığımız “anayasal hak” olarak unutuldu, “cumhurbaşkanı'nın veto hakkı.”

Ama işte, tam hakkı ile uygulanması gereken bir durum söz konusu..

Her ne kadar, Buckhingam Sarayı'nda giydiği frakla bizi hayal kırıklığına uğratmış ise de, şu kanuna vereceği bir veto ile, gönlümüzü ferahlatabilir, Cumhurbaşkanı.

Biz de Cumhurbaşkanı'nın veto hakkının; Abdullah Gül döneminde sadece kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarında, solcuların ağababalığının sürmesi için, ara formül amaçlı kullanılmadığını görmüş oluruz.

Hayır, “Zehir zemberek bir veto gerekçesi yazsın.. Değişikliğe kökten karşı çıksın, hükümetle aradaki bağları koparsın. Gemileri yaksın” talebinde değilim..

Ama en azından, cezaların “beşte bir” gibi çok komik miktarlara indirilmesinin, kamu vicdanını yaraladığını söyleyebilir, Sayın Cumhurbaşkanı.. Bu gerekçe ile, farklı bir değişiklik önerisi ile değişikliği TBMM'ye iade edebilir..

Fenerbahçe Cumhuriyeti'nin, sokaklara taşıp gövde gösterileri yapmasının, “Biz, herkesi böyle dize getiririz” imajı çizmesinin önüne, belki böylece geçilir..

Yine tahliyeler olur.. Ama, adeta “yargıyı esir alacak” bir değişikliğin de önüne geçilir..

Tabii yazımız daha çıkmadan, gecenin bir yarısında, kanunun onaylanması ihtimali de var..

Onun da yorumunu, artık siz yaparsanız.."

Fatih
26.11.2011, 18:48
Gönderildi...

yalniz adam
26.11.2011, 21:19
veto edersen başkanlık seçiminde oyum sana...ey abdullah "gül"dür bizi...

Sibel
26.11.2011, 21:30
İnşallah işe yarar.

DeAgLeMaNyAq
27.11.2011, 06:15
Delikanlı bir Şamil Tayyar çıktı...

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 'sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine' dair kanunda yapılan değişikliğe sert tepki gösterdi.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mektup gönderen Tayyar, Gül'den sporda teşvik ve şike cezalarını azaltan düzenlemeyi onaylamamasını istedi. Mektubuna, "Açıkça belirtmeliyim ki, Meclis olarak spordaki Ergenekon'a, İstanbul dukalığına ve spor mafyasına yenik düştük. Bir milletvekili olarak tüm Türkiye'den özür diliyorum." sözleriyle başlayan Tayyar, Gül'den şu talepte bulundu: "Hâlâ yanlıştan dönmek için vakit var. Maçta 90 dakika bitti ama uzatmalar oynanıyor. Son dakikada vereceğiniz kararla sonucu değiştirebilirsiniz. Eğer bu kanun yürürlüğe girerse şike operasyonu akamete uğrar."

AK Partili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Gül'e gönderdiği mektupta, "Yıllarca 'maç oynanırken kural değiştirilmez' dedik, ama bu değişiklikle maç bitmeden kuralı değiştirmeye kalktık ve devam etmekte olan 'şike operasyonu'na müdahale ettik." ifadelerini kullandı. Gül'den söz konusu değişikliği onaylamaması isteyerek, "Eğer bu kanun yürürlüğe girerse; şahsa özel ve örtülü af çıkarılmış olur, devam etmekte olan şike operasyonu akamete uğrar. Spordaki şike eylemi organize suç kapsamından çıkartıldığı için bundan sonra spor mafyasıyla mücadele artık imkânsız hale gelir." uyarısında bulundu. Ayrıca, kanundaki ceza oranlarının yeni düzenlemeyle 'komik seviyeye' çekildiği, bu durumu 'kamufle etmek maksadıyla kamuoyunu aldatıcı bir yola başvurulduğunu' savundu. Tayyar, şöyle devam etti: "Maalesef, yeni kanunu hararetle savunan spor lobisinin Mecliste'ki temsilcileri, erteleme hükümlerini bir marifet gibi ballandırarak anlatıp kamuoyunu aldattılar. Yeni Anayasa gibi en hayati konuda bir araya gelemediğimiz bir dönemde, şikeciler için jet hızıyla böyle bir kanunun çıkarılması kamu vicdanında derin yaralar açmıştır."

Zaman

Ilelioglu
28.11.2011, 00:17
Demekki bir iki kisi var...Bu kadar Siyasetcinin arasinda sadece bir kisi....Düsündürücü...

Bu arada 50 kisi variz yokuz yollayan. Ne oldu bize?

..

Chiko
28.11.2011, 00:24
ikinci kez gönderim

Ilelioglu
28.11.2011, 00:27
38 000 kisiyiz....1 günde ortalama 1000 kisi burada ama mail yollayanlarin sayisi 50 felan...yazik...

Emre EFENDİOGLU
28.11.2011, 01:04
Yolladım ama onaylamama ihtimalinin de olmadığını yazdım. Vicdanınız sızlamayacak mı yazdım birde.

Burhan Açıkgöz
28.11.2011, 11:41
hem mesaj, hem twit attık

yunushanilce
28.11.2011, 11:41
hem mesaj, hem twit attık
bendede attım bakalım ne olacak inşallah imzalamaz

Mustafa 42
28.11.2011, 11:49
selam bende gönderdim tam 3 sefer ama bunlar saten bastan asagiya hepsi ayni ha milletin vekilleri ha basbakan yada cumhurbaskani hepsi ayni basdan asagiya te türkiye futbol federesyonuna kadar hepsi sikeden yana aksam gördük saten olmayan penalti verilmeyen golumüz aslinda bizim kulube meil göndermemiz lazim hani nerde bu satri denen sahiz ne yapar ne isler görür ayip yahu bu kadarda insan sesiz sakin kalirmi be ben sahsen utaniyorum susdukca ama bununda bir bedeli olmali bence

Uzunoğlu
28.11.2011, 13:52
Kişisel yoğunluktan dolayı foruma girememiştim bir süredir. Bu başlığı yeni görüyorum. Duyarsız kalmayan herkese teşekkür ederim. Belki istenen sonuç olmayacak ama tavır,duruş bakımından bu tepki gerekliydi. Trabzonspor taraftarına da yakışan budur...

fikriliman
29.11.2011, 09:41
Beyler lütfen unutmayalım maile ve twitlere devam lütfen şuan dosya cumhurbaşkanının önünde baskı oluşturursak ben meclise geri göndericeğini düşünüyorum.Durmak yok

28TS61
29.11.2011, 09:45
yasa gecti ve cumhurbaskanindan onay bekliyor olmasindan önce dün birilerinin birden hastaneye yatip ameliyat olmalari bile tuhafima gitti.
haberlere göre 1 hafta istirahatli olacakmis. bu sürede sanmiyorumki tv lerde demec versin.
nede olsa bu kritik sürecte tüm toplantilari iptal edildi.
cok enteresan bir durum bence.
yoksa ben mi yaniliyorum ve abartiyorum?

fikriliman
29.11.2011, 09:47
bence biraz abarttın okadarda diildir.

Mehmet BAL
29.11.2011, 09:49
2 kere gönderildi

28TS61
29.11.2011, 09:55
bence biraz abarttın okadarda diildir.

ama her sey beklenir. hic birini ayirmiyorum. tüm siyasetciler ayni. bugün dediklerinin yarin arkasinda durmadiklari icin bu davranislari bile böyle bir sey yapabileceklerini doguruyor benim icin

Süleyman Eruyar
29.11.2011, 11:19
sanırım 15 gün süresi var ama onaylasaydı çoktan onaylardı,

muhtemel tepkileri dinliyor ve bence red edilmesi artık zayıf bir ihtimal değil..

Mustafa Ayazoğlu
29.11.2011, 12:29
Meclisten geçtikten sonra, Cumhurbaşkanı önüne gelen belgeyi imzalar.
Ahmet Necdet Sezer gibi değil , incelediğini sanmıyorum.

Daha hiç görmedik anayasanın şu şu maddeleri gereğince geri gönderdiği bir yasa var mı?
6222 sayılı yasa madem ADALETSİZ 8 ay önce neden onayladı?

Mustafa Ayazoğlu
29.11.2011, 12:31
Cumhurbaşkanı ne oluyor demedi lazım !

Nisan'da daha yeni onayladım, UYGULANMADAN neden DEĞİŞİR

Hesap sorması lazım.

salihismet
29.11.2011, 12:41
Meclisten geçtikten sonra, Cumhurbaşkanı önüne gelen belgeyi imzalar.
Ahmet Necdet Sezer gibi değil , incelediğini sanmıyorum.

Daha hiç görmedik anayasanın şu şu maddeleri gereğince geri gönderdiği bir yasa var mı?
6222 sayılı yasa madem ADALETSİZ 8 ay önce neden onayladı?

Onaylamamasi sasirtici olur.

Samet GÜVEN
29.11.2011, 12:51
............

Oy verdiğim iktidar partisinin böyle bir olayın altına başrolde imzasını atarak boynumu bükmesi bir tarafa sizin bükülen boynumuzu düzeltebileceğinize yürekten inanıyorum. Bu ülkede oy verilecek kimse yoktur söylemlerinin ispatlanmaya çalışıldığı bu dönemde özel yetkili bir savcının ayağına kurşun sıkmaya çalışan meclise; içerde yatanların değil halkın emrinde oluğunu hatırlatmanızı dilerim.

...........

Gönderildi.

DeAgLeMaNyAq
29.11.2011, 14:46
Şamil Tayyar iyi konuşmuş. Adam üstüne FB'li...

http://cm.ntvmsnbc.com/dl/NTVSporRadyo/Podcast/mp3/13PART1-29KASIM2011.mp3

buserkan61
29.11.2011, 15:16
gonderdım arkadaslar bende.cumhurbaskanımız eger adaletını ortaya koyarsa yapar.guvencım tam.fakat cevreden baskı gorurse bu ıs zor.ıns hayırlısı olsun.

Turgay Atalay
29.11.2011, 16:28
Mailimizi attık.Hacca niyetlenen karınca olduk bizde...

Selçuk Baki
29.11.2011, 16:32
mail gönderilmiştir. Zerre kadar inancım yok , elden şimdilik başka birşey gelmiyor..

ahamitokutan
29.11.2011, 17:32
inanıyorum ki onaylamayacak cumhurbaşkanımız

Ilelioglu
29.11.2011, 20:52
Bende 2. defa gönderdim. Hadi Bayanlar Beyler durmak yok. Daha hicbirsey bitmedi...Sonuna kadar gitmeliyiz. Hadi en fazla 2 dakikanizi alir. ;)

Hasan YAYLI
29.11.2011, 21:22
Gönderdim bende...

x_man
29.11.2011, 21:27
perşembe günü ntv de canlı yayında olacak youtube de en fazla oylanan sorular sorulacak

Ilelioglu
29.11.2011, 21:29
perşembe günü ntv de canlı yayında olacak youtube de en fazla oylanan sorular sorulacak

Youtube'deki hangi sorular? (En fazla oy almis olanlar evet ama konu ne?)

Kasım BEKTAŞ
29.11.2011, 21:29
bende gönderdim ama pek umudum yok
inşallah adaletin can çekişiyor olsa da yaşadığını görürüz.

fikriliman
30.11.2011, 10:45
Bugün açıklama yapmış Cumhurbaşkanı Şike yasası ile ilgili endişelerim var demiş durmak yok yola devam inşallah veto edicek Sayın Abdullah GÜL.

a f s
30.11.2011, 10:54
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül şike iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Gül açıklamasında; "Yeni tasarıyla ilgili rahatsızlıklarım var, inceletiyorum" dedi.

Dün akşam bir kokteyl sırasında FB asbaşkanı Nihat Özdemir'in yanındaki arkadaşına federasyondakileri kastederek yalancılar diye dert yandığını kendi kulaklarımla canlı canlı dinledim. Hissetiğim bu işten kurtuluşlarının olmadığını iyi biliyorlar ama süreci bulandırmak için her yolu deneyecekler.

bingolts
30.11.2011, 11:03
Abdullah GÜL son dakika rahatsızım demiş

bingolts
30.11.2011, 11:04
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül "şike yasası" olarak adlandırılan "Sporda Şiddet Yasası'nın değiştirilmesinden rahatsız olduğunu söyledi. Gül şunları kaydetti: "Bu yasayla ilgili rahatsızlığım var. 6 ay önce çıkmış bir yasanın daha düzgün bir şekilde çıkması gerekirdi. Bugün ilk uygulamasında değişikliğe uygulaması incelenmesini gerektiriyor. Ben de şu adan inceletiyorum." HABER7.COM

lazibere
30.11.2011, 11:08
Cumhurbaşkanı'nın onaylamadığı bir yasa var da ben mi bilmiyorum...

Çankaya Noteri Abdullah Gül:):)

lazibere
30.11.2011, 11:10
Külüplerın yöneticileri böyle bişr şeye onay verebilirler çunku yasanın muhatabı kendileri

lakın Devleti yönetenler bu yasaları değiştirirlerken herşeyi hesaplamalılar..

calavera
30.11.2011, 11:11
abdullah gulun dediklerine dikkat edin arkadaslar . . .

Adam "6 ay once cikmis yasa daha dikkatli hazirlanmaliydi" diyor. Yani rahatsizligi eski yasayla ilgili. %99 onayliycak.

Gökhan ARSLAN
30.11.2011, 11:12
Umarım dualarımız kabul olur..

Emirhan Ömeroğlu
30.11.2011, 11:36
Edevletten yazayım cumhurbaşkanına.

Emirhan Ömeroğlu
30.11.2011, 13:25
Cumhurbaşkanına Edevlet'ten bir yazı yazdım. İnşallah bir faydası dokunur.

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2011, 13:29
Yasayı inceletiyorum ayağına yatmıyordur umarım.

6222 şimdi onaylıyorsa, 6 ay önce neden uygun buldu ?

En büyük sıkıntı burada , madem ceza hukuku ile örtüşmüyor, 6 ay önce neden incelenmedi ?

Enes Ünal Kaya
30.11.2011, 13:31
kendisi söyledi ilk kez uygulanacakken değiştiriliyor diye... akıl var mantık var.. o zaman neden koyuldu..

herşey birilerinin çıkarları için mi... vicdanı el veriyorsa onaylasın... suçlunun yanında olan herkesi Allah'a Havele Ediyorum..

Ne Hakkım Varsa , Ne kadar zamanımı çaldılarsa da haram olsun

Hasan Algan
30.11.2011, 13:33
Sayın Cumhurbaşkanım;

meslisten geçen ve önünüze gelecek olan sporda şiddet yasasındaki düzenlemeler açıkça sporda şike teşvik ve kayyum yapanları koruyacak niteliklere getirilerek önünüze konulacaktır.. bu düzenlemeyi kabul etmeniz halinde tarih sizi affetmeyecektir.. lütfen onaylamadan önce birkez daha düşününüz.. adaletin yanında yeralacağınızı umarak saygılar sunuyorum..

şeklinde gönderdim..

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2011, 13:35
Abdullah Gül yasaları inceletiyor mu?

- 6 ay önce yapılan bir yasa incelendi ise 6 ay sonra neden değişir?

Yasa değişikliğine onay verirse Cumhurbaşkanının ben yasaları incelediğine KESİNLİKLE inanmıyorum.

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2011, 13:48
Ben de buradan bilge devlet adamı olarak gördüğüm Abdullah Gül'e seslenmek istiyorum..."Lütfen Cumhurbaşkanım futbol alanında "Eski Türkiye"ye dönüşe izin vermeyin... 'N'olacak canım futbol bu' demeyin...

Cesur ve adalet savaşçısı savcıları ve polisleri en başta da savcı Mehmet Berk'i ve Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu'nu mezara gömmek isteyenlere geçit vermeyin... Hapishanedeki odasından "Çıkınca o savcılara ve polislere gününü göstereceğim" diyen Eski Türkiye'nin illegal baronlarına müsaade etmeyin...

Rasim OZAN

Gamze_TS
30.11.2011, 14:10
Abdullah Gul yasanin degistirilmesinden rahatsiz oldugunu belirtmis. Ben daha da umutlandim simdi, bastiralim maillerle!!!

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2011, 14:18
Başta hiç düşünmeden imzalayacak fikrindeydim.

Mailler faydalı olabilir, sanki. Umarım kandırmaca değildir Cumhurbaşkanının yaptığı İNCELETİYORUM

Mesaj göndermeye devam..

http://twitter.com/#!/cbabdullahgul

http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/

Süleyman Eruyar
30.11.2011, 15:01
AbdullaH Gül ' ün artık imza atması düşük ihtimaldir.

Veto geldikten sonra bu yasa daha kuruldan geçemez..

My
30.11.2011, 15:07
Açıkçası ben Gül'den geri döneceğini sanmıyorum.

ahamitokutan
30.11.2011, 15:25
arınç da yine açıklama yapmış.onurlu bir hareket olmaz demiş.veto edecek cumhurbaşkanımız.inanıyorum.

Sefa Murat Dokuz
30.11.2011, 15:55
Cumhurbaşkanı Cumhur'u düşünüp ilk vetosunu böyle hayırlı bir işle başlatırsa. Belki devamı gelir, açılır :)

yektakurtulus
30.11.2011, 15:56
Abdullah Gül yasaları inceletiyor mu?

- 6 ay önce yapılan bir yasa incelendi ise 6 ay sonra neden değişir?

Yasa değişikliğine onay verirse Cumhurbaşkanının ben yasaları incelediğine KESİNLİKLE inanmıyorum.

aynen öyle! eger bu yasayi onaylarsa, isini dogru yapmiyor veya yapmadi demektir

Ilelioglu
30.11.2011, 15:57
Açıkçası ben Gül'den geri döneceğini sanmıyorum.

Ya Beyler sunu neden anlamiyorsunuz...Henüz kararini vermedi, önemli olan bizim ne düsündügümüz degil maillerin ona ulasmasi. Kararini verdikten sonra fikirlerimizi yazmaya cok zaman olacaktir zaten. Simdi mail gönderme zamani..

Hadi davranin...!

Sefa Murat Dokuz
30.11.2011, 16:04
Ben Cumhurbaşkanı'nın noter usulu çalıştığını düşünen bir vatandaş olsam bile, gayet nazik usluplu bu adaletsiz tabloya seyirci kalınmaması için mail gönderdim. Biz vatandaşlık görevi olarak görevimizi yapalım, ilgili makamlar ister görevini yapsın , ister noter gibi çalışsın.

Emre Bekar
30.11.2011, 16:15
veto edeceğine inanmasam bile gönderdim

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2011, 16:21
Ya önce ki yasa doğru ya yeni düzenlenen. Madem ortada hata söz konusu.
Yeni doğru ise, eskisini neden onayladı ?
Eski doğru ise, meclis neden yeni yasa çıkardı ?

Sn Abdullah Gül, en DOĞRU kararını bekliyoruz.

Ilelioglu
30.11.2011, 16:56
Ya önce ki yasa doğru ya yeni düzenlenen. Madem ortada hata söz konusu.
Yeni doğru ise, eskisini neden onayladı ?
Eski doğru ise, meclis neden yeni yasa çıkardı ?

Sn Abdullah Gül, en DOĞRU kararını bekliyoruz.

Eskisi dogru cünkü yenisi birileri icin cikarilmaya calisiliyor.

Ilelioglu
30.11.2011, 17:15
ONURLU BİR İŞ OLMAYACAK

Kendisinin bir hükümet üyesi olduğunu, bu düşünceleri, eğer hükümete ait bir mesele olsaydı Bakanlar Kurulu'nda ifade etmesi gerektiğini belirten Arınç şunları dile getirdi:

''Çünkü özellikle kişiye özel bir yasa değişikliği anlamını taşıyan ve yürürlüğe girmesinden hemen 2 ay sonra değişiklik ihtiyacını ifade eden kişilerin, yanlış yaptıklarını söylemiştim.

Çok şükür bildiğiniz gibi hükümetimizden böyle bir tasarı gelmedi. Ancak ne gariptir ki 4 siyasi partinin imzalarıyla bir kanun teklifi olarak geldi. Daha sonra görüşmeler sırasında BDP imzasını geri çektiğini ifade etti.

Ancak diğer 3 partiden birer kişinin imzasıyla bu kanun teklifi TBMM'den geçerek, yasalaşmak üzere sayın Cumhurbaşkanımızın onayını bekliyor.

Ben ilkeli bir siyasetçi olmaya gayret ediyorum. Kendi sözlerimin ve tavrımın saygınlığını korumak için düşüncelerimi ifade ediyorum. Bu hoş olmamıştır, yakışık almamıştır, şık olmamıştır. Buna şu anda tutuklu bulunan kişilerin de ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü böyle bir yasa değişikliğiyle tahliye olmaları, onlar için çok onurlu bir iş olmayacak. Bizim yasalara da yargıya da saygımız şunu gerektirir, yargılama sonucunda aklanmış olmaları, onların çok daha büyük onur kazanmasına yol açacaktır.

Yasalarla oynanmamalı. Eğer sosyal bir realite olarak bir değişikliğe gidilecekse, bunda kamuoyunun da mutabakatını beklemek gerekir. Kamuoyunda bu konuda daha çok eleştiri olduğunu görüyorum ve bu eleştirilere hak veriyorum.''

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=99405

DeAgLeMaNyAq
30.11.2011, 17:28
Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Suat Kılıç'ın açıklamalarına baktığımda pek ümitli olduğum söylenemez. Bülent Arınç ve Suat Kılıç milletvekillerinin uzlaşarak yaptığı bir düzenleme kesinlikle hükümet olarak biz işin içinde değiliz diyip işi garip bir noktaya çekmişler. Abdullah Gül'ün açıklamaları ise her ne kadar haber sitelerinde veto sinyali olarak verilse de, basın toplantısını izlediğimde hiç o intibaya kapılmadım. Eski yasayı eleştirip jet hızıyla onay vermemek adına biraz ağırdan alıyor gibi gözüktü. Kaldı ki işin içinde AK Parti milletvekilleri olmasa bir nebze bunu anlardım ama, bir yığın milletvekillerinin imzalarının olduğu bir ortamda Başbakan'ın onayının olmaması düşünülemez. İnşallah ben yanılırım...

Ilelioglu
30.11.2011, 17:36
Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Suat Kılıç'ın açıklamalarına baktığımda pek ümitli olduğum söylenemez. Bülent Arınç ve Suat Kılıç milletvekillerinin uzlaşarak yaptığı bir düzenleme kesinlikle hükümet olarak biz işin içinde değiliz diyip işi garip bir noktaya çekmişler. Abdullah Gül'ün açıklamaları ise her ne kadar haber sitelerinde veto sinyali olarak verilse de, basın toplantısını izlediğimde hiç o intibaya kapılmadım. Eski yasayı eleştirip jet hızıyla onay vermemek adına biraz ağırdan alıyor gibi gözüktü. Kaldı ki işin içinde AK Parti milletvekilleri olmasa bir nebze bunu anlardım ama, bir yığın milletvekillerinin imzalarının olduğu bir ortamda Başbakan'ın onayının olmaması düşünülemez. İnşallah ben yanılırım...

Bir yigin mi? Arinc'in aciklamasini okumadin sanirim. Her partiden sadece bir kisinin imzasi yeterliymis. Yani toplamda 3 imza var.

"Ancak diğer 3 partiden birer kişinin imzasıyla bu kanun teklifi TBMM'den geçerek, yasalaşmak üzere sayın Cumhurbaşkanımızın onayını bekliyor."

lazibere
30.11.2011, 17:37
Bu AKP içinde bazı kişiler vardır ve bunlar her türlü durumda olağanın tersine fikir beyan ederek toplumun gazını almaya açlışırlar..

Mesela Arınç..

Her konuda ters düşünür ama hep de dediği olmaz..

Nerde sulu göz birileri varsa koyarlar ve Sen şşöyle şöyyle diyeceksın derler onlar da der

bahadır2561
30.11.2011, 17:38
Bir yigin mi? Arinc'in aciklamasini okumadin sanirim. Her partiden sadece bir kisinin imzasi yeterliymis. Yani toplamda 3 imza var.

Ancak diğer 3 partiden birer kişinin imzasıyla bu kanun teklifi TBMM'den geçerek, yasalaşmak üzere sayın Cumhurbaşkanımızın onayını bekliyor.

Kanun teklifini 1 mv verebilir zaten.

Önemli olan kabul edilmesi

edit: Yanlısın var 3 mv imzaladı diye kanun kabul edilmez 200 küsür mv mecliste kabul etti bu yasayı

Ilelioglu
30.11.2011, 17:40
Kanun teklifini 1 mv verebilir zaten.

Önemli olan kabul edilmesi

Ben acikcasi bunu cok sacma buluyorum. Demokrasi ile bir alakasi yok hem.

DeAgLeMaNyAq
30.11.2011, 17:43

Kardeşim grup başkan vekilleri sadece komisyondaki yasa teklifini meclise sunar. Yoksa 3 kişinin imzasıyla Cumhurbaşkanı'na onaylaması için yasa mı gönderilir. Geçen haftaki oturumda onlarca AK Parti üyesi teklife kabul oyu verdi sen neyden bahsediyorsun?

Ilelioglu
30.11.2011, 17:48
Kardeşim grup başkan vekilleri sadece komisyondaki yasa teklifini meclise sunar. Yoksa 3 kişinin imzasıyla Cumhurbaşkanı'na onaylaması için yasa mı gönderilir. Geçen haftaki oturumda onlarca AK Parti üyesi teklife kabul oyu verdi sen neyden bahsediyorsun?

Bende zaten yasa teklifinden bahsediyorum. Seninde söyledigin gibi oy verdiler imza atmadilar. Yukarida imza attilar yazdinda.

DeAgLeMaNyAq
30.11.2011, 17:59
Bende zaten yasa teklifinden bahsediyorum. Seninde söyledigin gibi oy verdiler imza atmadilar. Yukarida imza attilar yazdinda.

Kabul oyu vermekle imza atmak arasında çok fark var ya zaten... :)

Ilelioglu
30.11.2011, 18:04
Kabul oyu vermekle imza atmak arasında çok fark var ya zaten... :)

Sonunda kabul etti..:D (Bencede yok ama yinede birinde imza var digerinde yok)

Ilelioglu
30.11.2011, 22:03
Beyler hadi uyumayin, Henüz bitmis birsey YOK..! Halen umut varken neden mail göndermiyorsunuz? Yollamis olanlar 2.defa yollayabilirler. Bende öyle yaptim. Ama ne acidir ki cogumuz yollamadik bile.

HADI...! Canlanin yahu...!

:rolleyes:

Necat Ulusoy
30.11.2011, 23:19
işlem tamam, bekleyip görecez :/

memmedaga
01.12.2011, 01:53
fanatik alinti
Bulent Arincin sozleriymis!
BU HOŞ OLMAMIŞTIR"

Kamuoyunda "Şike Yasası" olarak bilinen "Sporda Şiddet Yasası'ndaki değişikliğe ilişkin Cumhurbaşkanı Gül'ün eleştirilerini hatırlatan gazetecilere de yanıt veren Arınç, "Çok mutlu oldum" dedi. Bu konuda daha önce dile getirdiği düşünceleri yineleyen Arınç, "Böyle bir değişikliğin doğru olmadığını, kanunları uygulamak için çıkardığımızı ve bu konunun da kulüpler tarafından yerinde görüldüğünü, Meclis'te uzlaşmayla bu yasanın çıkarıldığını ifade etmiştim" diye konuştu.

Yasa üzerinde bir değişikliğinin çok yanlış olacağını tekrarlayan Arınç, "Hükümetten böyle bir tasarı kesinlikle gelmeyeceğini ifade etmiştim. Ben bir hükümet üyesiyim. Eğer hükümete ait bir mesele olsaydı, bakanlar kurulunda değerlendirmem gerekirdi. Kişiye özel bir yasa değişikliği anlamı taşıyan, yürürlüğe girdikten hemen 2 ay sonra değişiklik talep edenlerin yanlış yaptıklarını belirtmiştim. Çok şükür hükümetimizden böyle bir tasarı gelmedi. Ama ne gariptir ki 4 partinin imzasıyla bir kanun teklifi olarak geldi. Görüşmeler sırasında Bdp imzasını geri çekti. Ancak diğer üç partiden birer kişinin imzasıyla bu kanun teklifi Meclis'ten geçerek şimdi yasalaşmak üzere Cumhurbaşkanımızın onayını bekliyor. İlkeli bir siyasetçi olmayı dikkat ediyorum. Bu hoş olmamıştır. Yakışık almamıştır. Şık olmamıştır" dedi.

"TAHLİYE OLURSA, ONLAR İÇİN ONURLU OLMAYACAKTIR"

Bu değişikliğe, tutuklu olan kişilerin ihtiyacı olmadığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Arınç, "Böyle bir yasa değişikliğiyle diyelim ki tahliye oldular. Bu onlar için çok onurlu bir iş olmayacaktır. Bizim yasalara da, yargıya da saygımız şunu gerektirir. Yargılama sonucu aklanmaları büyük onur kazanmalarına yol açacaktır. Yasalarla oynamamak gerekir" dedi.

"CUMHURBAŞKANININ DÜŞÜNCELERİNİ ÖĞRENMEK BENİ MUTLU ETTİ"

Kamuoyunda bu konuda bir uzlaşma olması gerekteğini söyleyen Arınç, "Eleştirilere hak veriyorum. 'Niçin yasa teklifinde AK Parti milletvekilinin imzası var?' diye soracak olursanız, bu konuda her partinin milletvekilinin imzası var. Böyle bir beraberlik çok görülmemiştir. Umarım bu beraberlik çok daha hayırlı, çok daha doğru konularda devam eder. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu düşüncelerini öğrenmek, beni mutlu etti" diye konuştu.

memmedaga
01.12.2011, 01:55
fanatik alinti
Bulent Arincin sozleriymis!
BU HOŞ OLMAMIŞTIR"

Kamuoyunda "Şike Yasası" olarak bilinen "Sporda Şiddet Yasası'ndaki değişikliğe ilişkin Cumhurbaşkanı Gül'ün eleştirilerini hatırlatan gazetecilere de yanıt veren Arınç, "Çok mutlu oldum" dedi. Bu konuda daha önce dile getirdiği düşünceleri yineleyen Arınç, "Böyle bir değişikliğin doğru olmadığını, kanunları uygulamak için çıkardığımızı ve bu konunun da kulüpler tarafından yerinde görüldüğünü, Meclis'te uzlaşmayla bu yasanın çıkarıldığını ifade etmiştim" diye konuştu.

Yasa üzerinde bir değişikliğinin çok yanlış olacağını tekrarlayan Arınç, "Hükümetten böyle bir tasarı kesinlikle gelmeyeceğini ifade etmiştim. Ben bir hükümet üyesiyim. Eğer hükümete ait bir mesele olsaydı, bakanlar kurulunda değerlendirmem gerekirdi. Kişiye özel bir yasa değişikliği anlamı taşıyan, yürürlüğe girdikten hemen 2 ay sonra değişiklik talep edenlerin yanlış yaptıklarını belirtmiştim. Çok şükür hükümetimizden böyle bir tasarı gelmedi. Ama ne gariptir ki 4 partinin imzasıyla bir kanun teklifi olarak geldi. Görüşmeler sırasında Bdp imzasını geri çekti. Ancak diğer üç partiden birer kişinin imzasıyla bu kanun teklifi Meclis'ten geçerek şimdi yasalaşmak üzere Cumhurbaşkanımızın onayını bekliyor. İlkeli bir siyasetçi olmayı dikkat ediyorum. Bu hoş olmamıştır. Yakışık almamıştır. Şık olmamıştır" dedi.

"TAHLİYE OLURSA, ONLAR İÇİN ONURLU OLMAYACAKTIR"

Bu değişikliğe, tutuklu olan kişilerin ihtiyacı olmadığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Arınç, "Böyle bir yasa değişikliğiyle diyelim ki tahliye oldular. Bu onlar için çok onurlu bir iş olmayacaktır. Bizim yasalara da, yargıya da saygımız şunu gerektirir. Yargılama sonucu aklanmaları büyük onur kazanmalarına yol açacaktır. Yasalarla oynamamak gerekir" dedi.

"CUMHURBAŞKANININ DÜŞÜNCELERİNİ ÖĞRENMEK BENİ MUTLU ETTİ"

Kamuoyunda bu konuda bir uzlaşma olması gerekteğini söyleyen Arınç, "Eleştirilere hak veriyorum. 'Niçin yasa teklifinde AK Parti milletvekilinin imzası var?' diye soracak olursanız, bu konuda her partinin milletvekilinin imzası var. Böyle bir beraberlik çok görülmemiştir. Umarım bu beraberlik çok daha hayırlı, çok daha doğru konularda devam eder. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu düşüncelerini öğrenmek, beni mutlu etti" diye konuştu.

memmedaga
01.12.2011, 07:54
tekrar icin ozur dilerim

Badaloğlu
02.12.2011, 17:35
Cumhurbaşkanına bu yasayı veto etmesi için mail atıyor, telefon ediyor, faks çekiyoruz.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bilgileri:

Posta Adresi

T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği 06689 Çankaya, Ankara

Santral

Tel : 0 (312) 470 11 00

Talep ve Şikayetler İçin

Tel : 0 (312) 470 23 08 - Faks : 0 (312) 470 13 16
E-posta : cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr (cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr)

Birimlerin Telefon NumaralarıBİRİMTELFAKSGenel Sekreterlik0 (312) 470 12 000 (312) 470 13 02Genel Sekreter Yardımcılığı0 (312) 470 23 000 (312) 470 13 31Genel Sekreter Yardımcılığı0 (312) 470 21 000 (312) 470 13 04CB Özel Kalem Müdürlüğü0 (312) 470 15 20Basın Başdanışmanlığı0 (312) 470 20 680 (312) 470 13 13

Ilelioglu
02.12.2011, 18:04
Bu mu yani? Mail atmis olan üyeler lütfen burada attiklarini belirtsinler.

Badaloğlu
02.12.2011, 18:13
Santral

Talep ve Şikayetler İçin

Evet arkadaşlar, hani nerdesiniz? Şimdi icraat zamanı... Sadece burada yazıp çizmekle olmuyor bu işler. Ezikler haksız oldukları halde sokaklarda binlerce kişiyle yürümediler mi? Bizler haklı olduğumuz bir konuda bile oturduğumuz yerden mail atmaya üşeniyoruz. Bu nasıl iştir?

Cumhurbaşkanı eğer bu yasayı veto ederse şikeciler iyi bir tokat yiyeceklerdir.

Badaloğlu
02.12.2011, 18:16
Pardon arkadaşlar, daha önce açılmış bir başlıktan bende açmışım. Başlıkları birleştirdim...

Salih Edip
02.12.2011, 18:28
ben de attım şu ana kadar 8-10 tane ama yazmamıştım buraya , benim gibi yazmayanlar da vardır umarım :)

Ilelioglu
02.12.2011, 18:30
3. defa gönderdim...

Yahu su Forumda her gün toplam 1000 kisiyiz. Ama gönderenlerin sayisi 50-60 arasi. :mad: Bu kadar miydi yani? Pes mi ediyoruz?

Hadi UYANIN!!!

..

SivasSpor_58
02.12.2011, 18:31
Tamam bu işi yapanlar , suç işleyenler cezasını Çeksin ama 5-12 yıl sizcede çok ağır değil mi ?

Ilelioglu
02.12.2011, 18:35
Arkadaşlar 5-12 yıl sizcede çok ağır değil mi ?

Sadece o madde degil degisikligi ugrayan. Yasa öyle bir hal alacak ki savci kolay kolay simdi oldugu kadar genis capli bir operasyon baslatamayacak. Buda şikenin serbest oldugu anlamina gelir.

Biliyorum TV'lerde sadece cezanin süresinden bahsediliyor ama öyle degil iste. Bircok madde degisklige ugradi.

Senin soruna gelince bencede agir. Hele hele Türkiye. Zira adam öldrümek bile ömür boyu degil bildigim kadariyla. 25-30 sene felan. 10 senenini af ederler falan filan. Böyle bakarsak agir ama degismemesi gereken bircok madde var arti 1-3 yil arasida az bence. En az 3 yildan baslamali. Öyle emek calmak kolay olmamali. 3-5 yil arasi ideal.

;)

Erbay
02.12.2011, 18:37
Tamam bu işi yapanlar , suç işleyenler cezasını Çeksin ama 5-12 yıl sizcede çok ağır değil mi ?

Futbolda ne paralar dönüyor biliyorsundur. O kadar paranın döndüğü yerde bu cezalar az bile.

temel_yilmaz
02.12.2011, 18:39

Eskişehir maçında ölen biri var kardeşim adamcağız Trabzonspor bu senede şampiyon olamayacak diye kalp krizinden öldü onun diyetini kim ödeyecek?

Refik Halid Karay'ın çok güzel bir sözü var;
Adalet nerede hesap sorarsa,merhamet orada haklarını kaybeder...

Ilelioglu
02.12.2011, 18:40
Yaklaşık 400 sayfa olan iddianamede Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Giresunspor Kulübü Başkanı Olgun Peker örgüt yöneticiliğinden suçlanırken, iddianamede şüpheliler arasında yer alan Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ da şike suçlamasıyla iddianamede şüpheli olarak yer aldığı belirtildi. İddianamede şüpheliler Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından düzenlenen ve henüz Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmayan yasa kapsamında değil, eski yasa kapsamında cezalandırılmaları talep ediliyor. Henüz yazım işlemi tamamlanmayan iddianamenin yarın gün içersinde Cumhuriyet Başsavcı vekili Fikret Seçen'e sunulması bekleniyor.
Öte yandan Başsavcı vekili Seçen'in iddianamede bir eksiklik görmemesi durumunda, şike iddianamesinin hangi mahkemeye gönderileceği belirlenecek.
http://www.iha.com.tr/NewsDetail.aspx?nid=204149&cid=6

Iste mail göndermenin artilari...!! Durmak yok mail göndermeye devam.

;)

Ilelioglu
02.12.2011, 18:43
Cumhurbaşkanına bu yasayı veto etmesi için mail atıyor, telefon ediyor, faks çekiyoruz.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bilgileri:

Posta Adresi

T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği 06689 Çankaya, Ankara

Santral

Talep ve Şikayetler İçin

Birimlerin Telefon NumaralarıBİRİMTELFAKSGenel Sekreterlik0 (312) 470 12 000 (312) 470 13 02Genel Sekreter Yardımcılığı0 (312) 470 23 000 (312) 470 13 31Genel Sekreter Yardımcılığı0 (312) 470 21 000 (312) 470 13 04CB Özel Kalem Müdürlüğü0 (312) 470 15 20Basın Başdanışmanlığı0 (312) 470 20 680 (312) 470 13 13

Not: Badaloglu'ndan alintidir. Tesekkürler. :);)

Hadi Beyler davranin...!

..

bahadır2561
02.12.2011, 18:45

az bile . .

SEDAT
02.12.2011, 18:47

* Şampiyonluk için canına kıyan , yıllardır gözyaşı döken ,haksızlıklara sürekli mazur kalan insanlara yazık değilmi ...

Bera B.
02.12.2011, 18:49
Ben yolladım.

Salih Edip
02.12.2011, 18:49

Yanlışlıkla adam öldürebilirsin ama yanlışlıkla şike yapamazsın , eğer ceza almak istemiyosan yapmazsın çok basit yani. Cezası idam olsun yapmadıktan sonra bize ne.

Ilelioglu
02.12.2011, 18:50
* Şampiyonluk için canına kıyan , yıllardır gözyaşı döken ,haksızlıklara sürekli mazur kalan insanlara yazık değilmi ...

Ayakta alkisliyorum seni Sedat abi...:alkış::alkış::alkış:

..

Badaloğlu
02.12.2011, 19:05
http://i.milliyet.com.tr/YazarResimleri/fft6_mf2002.Jpeg

Gül, bu yasayı geri göndermeli...

Cumhurbaşkanı Gül, toplumun vicdanına ters düşen “Şike Yasası”nı mutlaka geri göndermeli ve değişiklik istemeli. Kırgızistan (http://www.milliyet.com.tr/index/Kirgizistan)'a giderken söyledikleri, hemen her kesimden alkış aldı. Nedeni de basit. Bu yasa kimsenin içine sinmiyor.
Aslında, adına "Şike Yasası " dedik, oysa son değişikliklerin büyük bölümü şike dışındaki konularda. Ancak yine de kamuoyunun kafasında “Şike” bölümü kaldı. Şamil Tayyar (http://www.milliyet.com.tr/index/Samil%20Tayyar)'ın ateşlediği ayaklanma da çok etkili oldu.
Başından beri anlayamadığım bir kaç önemli nokta var.
1 - Bu yasayı hazırlayanlar içine koydukları cezaların anormalliğinin hiç farkına varmadılar mı?
2- Dönemin spor bakanlığı seyirci mi kaldı ?
3- Daha da önemlisi, Spor kulüpleri yasaya itirazlarını neden zamanında yapmadılar da şimdi herkesi ayaklandırıp değişiklik peşinde koşuyorlar?
Bunun kadar ciddiyetsizlik görülmemiştir.
Gerçekten de yasanın öylesine maddeleri var ki kulüp başkanları ve yönetim kurulları çok zor duruma düşebilecekler. Bu nedenle de mutlaka değişmesi gerekiyor.
Ancak, neden şimdi? Neden daha önce düşünmediniz?
Eğer sizler bu kadar ciddiyetsiz iseniz, o zaman cezasını da çekmeniz gerekmez mi?
Kamuoyundaki genel izlenim, spor mafyasının, milletvekillerini burunlarından tutup "Hadi bakalım baştan yapın. Çıkan yasayı beğenmedik..." dedikleri şeklinde...
Bülent Arınç (http://www.milliyet.com.tr/index/Bulent%20Arinc)'ın, yasa ile ilgili rahatsızlığını ortaya koymasının hemen ardından Cumhurbaşkanı’na destek vermesi ve yasa ile ilgili itirazlarına dikkat etmekte yarar var. Ak Parti (http://www.milliyet.com.tr/index/Ak%20Parti) sözcüsü Hüseyin Çelik (http://www.milliyet.com.tr/index/Huseyin%20Celik) de yasaya desteğini geri çekti.
Bunca tepkiden sonra Gül ' ün yasayı olduğu gibi onaylamasını beklememek gerekir. Yasa büyük olasılıkla Çankaya (http://www.milliyet.com.tr/index/Cankaya)’dan geri dönecektir.

fincher
02.12.2011, 20:25
Ne dokunaklı mail atmışım be :D

Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım,yanıltmadın sana güvenenleri...

DeAgLeMaNyAq
02.12.2011, 20:26
Hiç beklemiyordum valla helal olsun...

cahana
02.12.2011, 20:35
emeği geçenlere helal olsun teşekkürlerrr...

ONUR BEKAR
02.12.2011, 20:37
teşekkürler cunhurbaşkanımmmm.......

Sefa Murat Dokuz
02.12.2011, 20:38
Doğrusunu yaptı, 6 ay önce tam tersi yasayı kabul edip 6 ay sonra bu şeklini kabul etmesi saçma sapan birşey olurdu.

Süleyman Eruyar
02.12.2011, 20:39
bu arada Suat Kılıç, sanada kapak olsun..

yok "Cumhurbaşkanı eski yasayı kastetmişmiş"""...

Yunus Emre AYAZ
02.12.2011, 20:51
sesimizi duydu sayın cumhurbaşkanımız.

SARGONALI61
02.12.2011, 20:55
Sayın Gül burada Cumhur'un reisliğinden sonra Cumhur'un seside olmuştur. teşekkür ediyorum. Bakalım meclis bu vetoya uyanabilecekmi yoksa aynı şekilde gerimi gönderecek. Neyse deveden büyük Fil'in olduğunu gördük.tekrar teşekkürler.

Gamze_TS
02.12.2011, 20:55
Bravo Sedat basligi actigin icin! Bravo mail atan herkese!
Her zaman yilmadan hakkimizi her platformda aramaliyiz. Elimize yapismaz, maillere devam. Simdi de Uefa'ya yuklenelim. Iddianame de hazirlandi zaten, el koysun artik su rezillige

memozcan
02.12.2011, 22:03
arkadaşlar bundan sonra mail atsak ne olcak sanki diyen bu örneği incelesin, çankaya noteri dediler ama halkın vicdanını duymazlıktan gelmedi, şimdi de teşekkür maili atmak gerekir bence...

Ilelioglu
03.12.2011, 00:12
arkadaşlar bundan sonra mail atsak ne olcak sanki diyen bu örneği incelesin, çankaya noteri dediler ama halkın vicdanını duymazlıktan gelmedi, şimdi de teşekkür maili atmak gerekir bence...

Aynen öyle. "Mail atsak ne olur diye" sorup ve ayni zamanda atmayanlar kusura bakmayin ama sizlerede kapak olsun bu.

Tüm mail atan arkadaslara tesekkürler. Maillere devam...;)

..

cahana
05.12.2011, 09:37
ahmet çakarın katıldığı programda cumhurbaşkanına yasayı veto etmesi için 600.000 mail atıldığı söylendi selçuk yula anında çirkinleşti ve "trabzondan yollandı o mesajlar" dedi. zoruna gitmiş eziğin

fikriliman
05.12.2011, 11:07
Ewt bizden yollandı birinide ben attım çoğunuda biz attık herkese çook teşekkür ederim ben kendi adıma, Tabiki Cumhurbaşkanımızada.

Gökhan ARSLAN
05.12.2011, 11:09
Yollayan herkesin ellerine sağlık..
Birilerinin zoruna gitmeye devam etsin (:

oflum61
05.12.2011, 11:49
Sunucu: Cumhurbaskanina 600.000 e-mail gelmis veto etsin diye. Türkiye ayaga kalmis..
Selcuk Yula: Sadece bir sehir: Trabzon yollamis... :-)

Yasin Altuntas
05.12.2011, 15:48
Sunucu: Cumhurbaskanina 600.000 e-mail gelmis veto etsin diye. Türkiye ayaga kalmis..

Biz Gurbetcilere biraz haksizlik olmus ama olsun bize Her Yer Trabzon oldugu icin problem yok ;)

Faik Yılmaz
05.12.2011, 16:30

Giden maiilerin bir nüshasıda Selçuk Yulaya gönderiliyor heralde....

Baksana hepisinin Trabzondan yollandığını biliyor......:D

DeAgLeMaNyAq
05.12.2011, 16:31
Nerde söylemiş bunu Youla?

Yasin Altuntas
05.12.2011, 18:09
Nerde söylemiş bunu Youla?

Youla degil YUla YUla :D :D

DeAgLeMaNyAq
05.12.2011, 20:43
Youla degil YUla YUla :D :D

Yahu biz de biliyoruz adamın soyadını ama sanal alemde youla diye takılıyorlar...

Berberoğlu
05.12.2011, 21:28

Tam angut'muş bu Yula yahuu.. :D :D

Tabii ki; BİZE HER YER TRABZON...............

TS-FAN
05.12.2011, 22:38
Meclisin üstün gayretlerle yasayı yeniden gönderme çabalarına karşı ben de bir e-posta attım.Milletin vekillerine bakın ey millet!!

Necat Ulusoy
05.12.2011, 23:19
o değil de arkadaşlar, artık e-mailleri Ak Parti'ye ve meclis adalet komusyonu üyelerine göndermemiz gerekiyor !

61kralfatih
07.12.2011, 01:55
bu şerefsizler kimin vekilliğini yapıyolar millette hakkımızı yiyenlere haram olsun bilinsinki ahirettede ellerimiz yakalarındadır

Fatih Özkan
07.12.2011, 05:25
Tekrar mail gönderdim Cumhurbaşkanımıza...

Berberoğlu
07.12.2011, 08:44
Trabzon'lu vekillere ben de e-mail gönderdim.
Bakalım sonu ne olacak bu işin...

-------------------------------------------------------------------------

Değerli vekillerim,

Malumunuz üzere Sporda Şiddetin Önlenmesi Yasası'nda şike ve teşvik işlerine karışmış kişilere uygulanacak cezalarda indirime gidilen bir düzenleme yapılmıştı. Bu düzenleme Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül tarafından tekrar görüşülmek üzere TBMM'ye geri gönderildi.

Basına yansıyan ilke haberlerde bu yasanın tekrar Genel Kurul gündemine alınmayacağı iddia edilmişti fakat bugünkü haberlerde kanun teklifinin aynen kabul edilmek üzere 08 Aralık 2011 Perşembe günü TBMM Anayasa Komisyonu'nda görüşüleceği belirtiliyor.

Sizler gibi bir Trabzonlu olarak ben bu ceza indiriminden hoşnut değilim, kanun teklifinin halen tutuklu durumda bulunanlara kolaylık sağlamaya yönelik yapıldığını düşünüyorum. Siz Trabzon'lu vekillerimizden de Trabzon'lular gibi dik bir duruş bekliyorum. Lütfen eğer kanun teklifi Genel Kurul'a gelirse aleyhte oy kullanın, çevrenizdeki diğer illerin vekillerini de bu şekilde yönlendirin.

Saygılar

Mehmet Berber

TSelif
07.12.2011, 10:04

ezikoğlu ezik nasıl da korkuyor TRABZON şehrinden ççç

Selçuk Baki
07.12.2011, 10:33
Hiç ümidim oladığı halde vekillere ve başkan vekillerine mail göderdim.. Aslında Cumhurbaşkanına mail gönderirkende ümitsizdim ama.. :rolleyes:

barisb
07.12.2011, 11:02
Yarın meclis önünde (Ankara'da) izinleri alınmış bir tepki toplantısı yapılsa biraz daha dikkat çekilebilir belki. Neyse...

a f s
07.12.2011, 11:05
Mailler gönderilmiştir. Testi kırılmadan söyleyeceğimizi söyledik görelim bakalım neler yapacaklar.

cahana
07.12.2011, 11:24
bu siyasi düzende benim en büyük korkum mahkemenin de bu işin içine çekilme ihtimali.cumhurbaşkanının elinde ki 15 günlük karar verme süresi kozuna karşı mahkeme iddianameyi reddetme kozunu öne sürerse gizliliğin kalkması önlenmiş olacak.bu durumda cumhurbaşkanı ya yasayı kabul edecek ya da anayasa mahkemesine gidecek.

Emre Bekar
07.12.2011, 12:15
Milletvekillerine gönderelim arkadaşlar mail.

Salih Edip
07.12.2011, 12:33
Milletvekillerine gönderelim arkadaşlar mail.

Evet milletvekillerine ve de parti genel merkezlerine mail gönderelim artık.

Murat Altun
07.12.2011, 12:36
Evet milletvekillerine ve de parti genel merkezlerine mail gönderelim artık.

Kesinlikle çok yoğun şekilde göndeelim Bunlar Türkiye yi azizin çocukalrından oluştuğunu sanıyorlar

ESER
07.12.2011, 12:45
Hakli olanin,magdur olanin hakkini alabilmek icin neredeyse yalvardigi bir ulkeyi yoneten partinin isminde Adalet olması tam bir karamizah. Ortadoguya goygoyculuk icin van minuuut cekenler iceride hırsıza namussuza hamilik yapiyor. Ama sukretmek lazim .bu arkadaslarda ALLAH korkusu var. ;) ya bir de olmasaydi ,dusuncesi bile korkutuyor adami

Gamze_TS
07.12.2011, 17:52
Elimiz degmisken Uefa'ya da atalim arkadaslar,

info@uefa.com

Dear Sir or Madam,

l am a football fan from Turkey, and l am very concerned about the Turkish Football Federation's acts.

Recently the president himself has been declaring on various TV programs that 'They have been doing their best to protect Fenerbahce S.K.' whose president, and board have involved in many matchfixing acts.
Instead of doing his job, and stick with the regulations, TFF presidend just wants to find a way to save his team Fenerbahce illegally. He unshamelessly confesses that he has shared the document that UEFA sent to them with Fenerbahce right away, and brainstormed with the vicepresident, and another member of the board of Fenerbahce to find a way to secure Fenerbahce on Tv programs.
He is not evenhanded at all. He is not giving the right decisions he should give. İnstead, he is doing his best to claim UEFA, and Mr. Cornu. He has been accusing Mr. Cornu of not telling the truth, in many Tv programs. l think you can easily access to those videos. He is trying his best trying to cover Fenerbahce's illegal acts, but on the otherhand claiming Trabzonspor for intention of incentive payment that they did not involved. There is no proof, no tapes , what so ever against Trabzonspor. Still Fenerbahce's board members, and their friend President of the Turkish Football Federation are trying to kick Trabzonspor out of the game.
Please also be aware of that, any decleration of president of Trabzonspor about the process have been punished, although the vice president of Fenerbahce almost curses to the federation in front of the press, no punishment what so ever has ever given. They all are working as a team against Trabzonspor.
Also you should know that they have arranged three league matches, one is a derby match between Galatasaray, and Fenerbahce; at the same night of
Lille- Trabzonspor UEFA Champions League match. Trying to enforce that The Champions League is not important to them, they will not obey the regulations of UEFA.

Please step in, and disqualify Fenerbahce from the Turkish League also. They should be dropped to amatour league depending on the number of matchfixings they have involved. Please do not let Mr. Aydinlar, the president, decide for Turkish football. Trabzonspor is trying to keep up the honour fight with them, but it is not easy, because they have the authority in their hands, and they are not using it for the good will.

Please help Trabzonspor to take what they deserve, the title of '2010-2011 Turkish Football League Champion' as soon as possible, because we as Turkish football fans have serious doubts in the means of justice about the Turkish Football Federation.

Please help us, Turkish football counts on you as always.
Best Regards,

Ilelioglu
07.12.2011, 17:55
Basligin adi bir süreligine degismeli ve ayrica mail adreslerinide ekleyin lütfen.

tsloner
07.12.2011, 17:58
arkadaslar bu yasayi engelleyemeyecek gibiyiz adamlar her yeri baglamis, bu iyi polis kotu polis oyunu disinda, realitede en azindan mahkeme iddanameyi kabul edene kadar yani son gun 18 aralik, cumhurbaskanin bu yasayi bekletmesini saglamaliyiz. Cunku iddaname gizliliginden once cikacak bir yasa degisikligi iddianamedeki gizlligi kaldirtmaz ve iddianame yeniden baska bir fbli savciyla yazilabilir. Bunlar kadar seref ve ahlak yoksunu hirsiz besleyici bir iktidar ve muhalefet gormedim. Ben zaten oy vermiyorum bu xxx lere ama sonuna kadar direnmek lazim namuslular olarak.

Gamze_TS
07.12.2011, 18:06
arkadaslar bu yasayi engelleyemeyecek gibiyiz adamlar her yeri baglamis, bu iyi polis kotu polis oyunu disinda, realitede en azindan mahkeme iddanameyi kabul edene kadar yani son gun 18 aralik, cumhurbaskanin bu yasayi bekletmesini saglamaliyiz. Cunku iddaname gizliliginden once cikacak bir yasa degisikligi iddianamedeki gizlligi kaldirtmaz ve iddianame yeniden baska bir fbli savciyla yazilabilir. Bunlar kadar seref ve ahlak yoksunu hirsiz besleyici bir iktidar ve muhalefet gormedim. Ben zaten oy vermiyorum bu xxx lere ama sonuna kadar direnmek lazim namuslular olarak.

Ben de aynisini dusunuyordum. Eger gercekten bunlar danisikli dogus yapmiyorlarsa dediginiz olabilir. Abdullah Gul bekletebilir tasariyi, onun da onbes gun suresi var ve iddianamenin suresi daha evvel doluyor. Eger gercekten karsisindaysa sikecilerin, en azindan bunu yapabilir. Biz maillerimize devam edelim, bakalim neler olacak...

tsloner
07.12.2011, 18:27
suat kilic akp grubu tek yurek tasarinin arkasindayiz diye konusmus. Suat kilic bunlari basbakandan bagimsiz soyluyordur eminim, yerseniz bir avuc findikta kalbe yararlidir. Neyse spor bakani sikecinin allahi benim diye yuregini ortaya koydu. Umarim o hakki yenenlerin ahi colugundan cocugundan cikar, cocugunun olumunu izlerken imzani atarsin sayin bakan. Namus seref onur nerede varmi oyle bir deger?

amasya0561
07.12.2011, 18:39
eger iddaalar dogru ise yasanın aynen geri Cumhurbaşkanımıza gönderilmesini
başbakan istemişse milletvekilleri ne yapabilir.
Meilleri bizzat başbakanlıga gönderilmesi gerekmezmi. bu millet adı Adalet oldugu için ülkeyi adaletli yönetek diye bu partiye oy verdi ama siz kişiye özel yasa çıkarıyorsunuz. bu adalet birgün sizin içinde tecelli eder gibi. bu işe becerebilen bir arkadaşımız düzenlesede bizlerde hep beraber o meili göndersek

Gamze_TS
07.12.2011, 18:40
suat kilic akp grubu tek yurek tasarinin arkasindayiz diye konusmus. Suat kilic bunlari basbakandan bagimsiz soyluyordur eminim, yerseniz bir avuc findikta kalbe yararlidir. Neyse spor bakani sikecinin allahi benim diye yuregini ortaya koydu. Umarim o hakki yenenlerin ahi colugundan cocugundan cikar, cocugunun olumunu izlerken imzani atarsin sayin bakan. Namus seref onur nerede varmi oyle bir deger?

Bu biraz agir oldu, Allah kimseye evlat acisi gostermesin. Onun disinda dediklerinize tamamen katiliyorum.

tsloner
07.12.2011, 18:52
ha bu arada son dakika tayyip direk aramis suat kilici sike yasasi direk gececek diye. Sevsinler senin one minutini palyaco kilikli basbakmayan.filistinli cocuklar icin one minute ama goreleli mehmet dalman icin s... git degilmi sayin basbakan. Allah hepinizi bildigi gibi yapsin.

memozcan
07.12.2011, 19:35
arkadaşlar c.başkanı yasayı hemen onaylarsa mahkeme iddianameyi kabul etmeden savcılığa geri gönderir yasaya göre gerekli değişikliği yapması için, bence kabul için c. başkanının tavrını bekleyecekler.. eğer c. başkanı yasal süre olan 15 gün beklerse, iddianameye mecburen kabul etmek zorunda kalacak mahkeme arada en az bir hafta süre var.. bu sürede gerekli gündem oluşabilir..

Ilelioglu
10.12.2011, 22:17
Yeni yasa suanki davayi kapsayacak mi? Zira mahkeme iddianameyi kabul etti bile.

Yok evet kapsayacak ise Sayin Cumhurbaskanina mail atacagim.

Bera B.
11.12.2011, 00:13
Ben kapsar diye biliyorum.

turans61
11.12.2011, 11:25
Arkadaşlar aşağıdaki mektubu http://www.uefa.com/community/feedback/index.html buraya girin ve ilgili yerlere kopyala yapıştır yapıp gönderin.

Letter Of Complaint | Şikayet Mektubu

Dear Madam/Sir

Turkey football match-fixing investigation that rocked the agenda is completed. The indictment was accepted (09.12.2011) by the court so confidentiality of the investigation has disappeared.

14.04.2011 entered into force "Violence In Sports Law No. 6222" was amended on 10.12.2011 by TBMM (Parliament). You know, the only purpose of this amendment is not to establish the balance of crime and punishment. This amendment is in fact the recovery operation of the criminals. So the first stage of the operation was rescued persons involved in crime.

The second stage of this operation is rescue the clubs involved in crime. So how can this be possible? If Turkish Futbol Federation(TFF) amend Football Disciplinary Regulations Article 58, The clubs will not severely punish on charges of match-fixing. TFF President Mehmet Ali Aydınlar, clearly stated that making the amendment.

We as Turkish futboll fans request from UEFA officials, You impose sanctions to TFF for justice in football.

Football Disciplinary Regulations: (http://www.tff.org.tr/Resources/TFF/Documents/0002012/TFF-Dokuman/Talimatlar/FutbolDisiplinTalimati.pdf) Page 16 for Article 58
http://www.tff.org.tr/Resources/TFF/Documents/0002012/TFF-Dokuman/Talimatlar/FutbolDisiplinTalimati.pdf

Sayın Yetkili,

Türkiye'de gündemi sarsan futbolda şike soruşturması tamamlandı. 09.12.2011 tarihi itibariyle şike iddianamesi mahkemece kabul edildi ve soruşturma gizliliği ortadan kalktı.

14.04.2011’de yürürlüğe giren "6222 sayılı sporda şiddet yasası" 10.12.2011 tarihinde TBMM tarafından değiştirilmiştir. Biliyorsunuz ki; bu değişikliğin amacı sadece suç-ceza dengesini kurmak değildir. Bu değişiklik aslında suçluları kurtarma operasyonudur. Böylelikle operasyonun birinci ayağında suçlu kişiler kurtarılmıştır.

Bu operasyonun ikinci ayağı ise suçlu kulüpleri kurtarmaktır. Peki bu nasıl mümkün olacaktır? TFF Futbol Disiplin Talimatı’nın 58. Maddesini değiştirdiği takdirde kulüpler şike yapmaktan ötürü ağır cezalarla karşılaşmayacaklar. TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar bu değişikliğin yapılmasını açıkca beyan etmiştir.

Biz futbol severlerin UEFA yetkililerinden ricası; TFF’ye futboldaki adaleti sağlaması için yaptırım uygulamasıdır.

Futbol Disiplin Talimatı: (http://www.tff.org.tr/Resources/TFF/Documents/0002012/TFF-Dokuman/Talimatlar/FutbolDisiplinTalimati.pdf) Madde 58 için sayfa 16.
http://www.tff.org.tr/Resources/TFF/Documents/0002012/TFF-Dokuman/Talimatlar/FutbolDisiplinTalimati.pdf

macka61
11.12.2011, 12:07
gönderdim inşallah işe yarar refarandum olursa güzel olur

OKANIZM
11.12.2011, 18:15
maşa olup olmadığını,çok yakında göreceğiz.

OKANIZM
11.12.2011, 18:33
cumhurbaşkanına değil,okyanus ötesine mail atalım...hükmü geçenlere ulaşmak lazım