PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Assassin's Creed: Revelations

Mehmet Ç.
15.11.2011, 09:54
Yapımcılığını Ubi Soft un yaptığı ve tam bir fenomen haline gelen Assassin’s Creed oyununun yeni versiyonu Assassins Creed Revolution un İstanbul’da geçeceği kesinleşti. İlk oyun Kudüs ve civar şehirlerdeydi. İkinci oyun Floransa’da, üçüncü oyun Roma’da. Herkesin merak ettiği soru ise Assassin’s Creed Revolution nerede geçecek? İlk başlarda yine Orta Doğu söylentileri atılmıştı ortaya. Hatta daha da güneye inip Mısır diyenler bile olmuştu. Ancak Ubisoft’un, oyunun Facebook sayfasından yayımladığı dördüncü video artık ihtimalleri %99 civarında tek bir şehre döndürdü; İstanbul . Dördüncü videoda herşey gayet açık. Ayasofya cami ve Osmanlı Tuğrası açık seçik ortada. Zaten oyundaki olayların gelişimine, kronolojik tarihe ve bu tarihteki önemine baktığımızda Osmanlı’nın ve dolayısı ile İstanbul’un bir şekilde oyunda olması muhtemeldi.

Videodaki tarih ise 24/06/1459 yani 24 Haziran 1459. Ezio Auditore’nin doğum tarihi. Dolayısı ile yeni oyunda da Ezio’yu görmemiz mümkün ancak önceki videolarda Altair’e de göndermeler olduğundan flashbackler de bizleri bekliyor olabilir.

Tek umudumuz Ubisfot’un, Brotherhood’da olduğu gibi “Constantinapolis”i yanlış yere koymaması ve oyundaki İstanbul’a da en az Floransa ve Roma kadar özen göstermesi.

http://i51.tinypic.com/b3weti.png

Assassin's Creed Revelations boyunca yaşanan her şey aslında tek bir kişinin geleceğini kurtarmak için yapılacak. Saray ile yakın olan Ezio bir süre sonra daha 15-16 yaşındaki Şehzade Süleyman ile tanışacak. Kısa sürede yakınlaşacak olan bu iki karakter bir birleriyle dünya görüşlerini paylaşmaya başlayacak.

50 yaşındaki Ezio ise bu genç şehzadenin fikirleri ve zekasından etkilenip onun tarihi yönlendirecek bir karakter olduğunu fark edecek. Aynı fikirde olan Tapınak Şövalyeleri, Şehzade Süleyman'ı öldürmek için planlar yapmaya başlayacak.

Oyunun bu noktasında kendimize geleceğin en büyük liderlerinden birini korumayı misyon edineceğiz. Kısacası Ezio, Kanuni Sultan Süleyman'ı korumak için elinden geleni yapacak.

Suikastçılara yakın olan Şehzade Süleyman ise, devlet içindeki sorunları çözmek ve tahtını korumak için bu tarikatı kullanmaya başlayacak.

Ezio sahip olduğu ileri teknolojisi bilgisini kullanarak ise Kanuni Sultan Süleyman'ın bir nevi akıl hocası olacak. Ubisoft yapımcıları Revelations'ın Ezio'yu konu alan son yapım olacağını açıklamıştı. Bir ihtimal suikastçı karakterimiz bu oyunun sonunda ölecek.

Belki de karakterimiz tarih için çok önemli olduğuna inandığı liderini korumak için kendini feda edecek.

Assassin’s Creed Revelations E3 2011 Demo’su yayınlanmaya başladı ve ilk olarak Türkçe konuşan reayalar öne çıktı. Hemen ardından Ezio ve Tazim olduğunu düşündüğümüz kişi gözüktü.

Assassin’s Creed 2 ve Brotherhood’da İtalyanca konuşanlar olduğu gibi Assassin’s Creed Revelations’da da Türkçe konuşan karakterler var.

Oyun'u tanimayanlar icin yukarida Internet'den buldugum bilgileri paylastim. Oyunun hiyakesini yukarida okuyabilirsiniz...

Oyun gecen C'tesi piyasaya cikti Avrupa'da..

Tesadüfen bende o gün hic aklimda yokken gördüm ve hemen aldim..

Oyunun Istanbul'da gectigini bildigim icin aldim .. Yoksa almazdim :D

Ama oyunda Istanbul'dan fazlasi var arkadaslar :D

Mükemmel bir oyun... Yeni basladim.. Herkeze tavsiye ederim...

Almayan kalmasin...

Hele Avrupa'da oyunu almanca, fransica veya ingilizce oynayip arka planda ezan sesini ve türkce konusmalari duyunca cok garip bir duyguya kapiliyorsunuz..

Oyun konusuyla/hikayesilye baslik sahibi olmayi hak etti galiba :)

61trabzonomer
15.11.2011, 12:17
bu assasin creed çok güzel oyun 4 gözle beklicem,istanbul haberi ayrı güzel :)

Tolga
15.11.2011, 14:48
Konusu Kanunu Sultan Süleyman'sa orada Trabzon'unda olmasını düşünüyorum =)) 1 ve 2'yi oynadım gerçekten mükemmel bir oyun.İstanbul'un trailer'ını izlemiştim ve bekliyorum ama haber almaya hiç çalışmadım gidip bakalım bir fiyatı neymiş . . .

Çağrı Bilici
15.11.2011, 18:04
Senin yüzünden masrafa girdim,acayip oynayasımı getirdin:)

Yasin Altuntas
15.11.2011, 19:40
Assasinds Creed RevAlations ;)

Oyun cok güzel ve baya komik. Alman versiyonunda türkce yerleri almanlar okuyor cok komik :D

irfan61
16.11.2011, 00:37
En son Assassin's Creed BrotherHood oynadım yan görevler yüzünden oyunu biteremedim. :) Ama çok çok güzel bir oyun.

Selim Turan
16.11.2011, 15:51
Bu müthiş sırf İstanbul ve Kanuni için bu oyun edinilir. Bu arada Tapınak Şövalyeleri var plan yapıyorlarda cihan imparatorluğunu Hilalileri yok mu senaryo daha derine inebilirdi :)

http://www.youtube.com/watch?v=m6bz0BHqGDA yalnız şu videoda Türk gemilerini mi yakıyor ne?

Mehmet Ç.
16.11.2011, 23:25
Senin yüzünden masrafa girdim,acayip oynayasımı getirdin:)

:D oyun hakkini verecekdir paranin :D

Assasinds Creed RevAlations ;)

Oyun cok güzel ve baya komik. Alman versiyonunda türkce yerleri almanlar okuyor cok komik :D

Seninkide yanlis. Revelation mus :D

oyunda Kanuni Sultan Süleyman'in oyuna dahil oldugu kisma geldim..

Aslinda basta bir yerdede gözüküyor, ama Sultan Süleyman oldugu bilinmiyor...

Oyunun 1/4 den sonra bizi ilgilendiren kisim basliyor :D

Topkapi Saray'inda Sultan Süleyman'a eylem yapiyorlar ve orada onu korumak ilen görevlisiniz :D

oyun mükemmel ... Kapali carsi.. Ayasofya.. Topkapi.. Galata.. Cogu yer yapilmis ve ayni anda oralarda bulununca kumandanin belli bir tusuna basinca, mekan hakkinda bilgi veriyor :D

Yasin Altuntas
30.11.2011, 16:30
Oyunu bitirdim sonunda :D

Mehmet Ç.
11.12.2011, 15:51
Ben daha bitiremedim ama oyun cok güzel .. Hic bitiresim yok..

Yasin Altuntas
11.12.2011, 21:39
Ben daha bitiremedim ama oyun cok güzel .. Hic bitiresim yok..

Ehh iste. Hikaye zaten basli basina güzel ama o Baslangic VIdeosundan sonra ben cok daha iyi bir sey bekliyordum (Grafik ve Oyun ici Hareketler ile ilgili)

MonteCristo
30.12.2011, 09:37
Öncelikle oyun yılın oyunlarından biri oyunseverlere tavsiye ederim.

Oynamayanların genelde merak ettiği konu oyunda Türkler'e karşı olup olmadığımız. Hayır karşı değiliz aksine Osmanlı ile aynı tarafta yer alıyoruz. Tapınak şövalyelerine karşı savaşıyoruz(Hatta oyunun tüm serisinde tapınak şövalyelerine ve masonlara karşı savaşıyoruz).

Vakti çok olanlara tavsiyem konuyu tam olarak anlayabilmeleri için Assassin's Creed 1 veya 2'den başlayarak oynamaları. Yanlış hatırlamıyorsam özellikle 2. oyundan itibaren konu iyice derinleşiyor. Gerçi 4-5 sene önce falan çıkmıştı grafikleri biraz kötüdür ama oyun manyaklarının kaçırmaması gereken bir seri... Arka arkaya değil de zamana yayarak oynarlarsa sıkılmadan oynarlar tüm seriyi.

İstanbul dışında Bursa'ya özel görevler için suikastçi yolluyosunuz ama Bursa'yı gitmiyorsunuz görmüyorsunuz. Sadece adı geçiyor suikast noktalarında. Dönemi düşünürsek Bursa'nın adı geçmesi normal.

Oyunda bir yerde Trabzon adını duydum sadece. Oynayanlar bilirler sokaklarda tellâllar var. İşte onlar duyuru yaparken bir keresinde Trabzon'la ilgili birşey söylüyordu. Trabzon dediğini duydum hemen gittim girdim kalabalığın içine dinlemeye başladım. Tam o sırada elemanın biri arkamdan bana hançerle saldırdı kalabalık dağıldı herkes kaçtı :D Doğal olarak anlayamadım ne anlattığını :D Aynı şekilde Edirne ile ilgili de birşey diyordu. Oyunda Trabzon'la ilgili başka hiçbirşeye rastlamadım ama ufak da olsa futbol oyunları dışında ilk kez bir oyunda Trabzon'dan bahsedildiğini gördüm. Özetle İstanbul dışında 3 ilin adının geçtiğini duydum Bursa, Edirne ve Trabzon.

Oyunun güzel olması bir tarafa sırf Osmanlı Devleti'nde geçmesi bile oynamak için yeterli bir sebep sayılabilir.

Burdan sonrası spoiler içerir oynamak isteyenler okumasın :)

Oyunda esas kötü karakterler tapınak şövalyeleri (Bizanslılar). Yan görevlerden birinde Süleyman'a ihanet ettiği düşünülen bir yeniçeriyi öldürüyoruz(Oyunda Janissary captain diye geçiyor artık çavuşu mu yüzbaşı mı oluyor bilemiyorum). Daha sonradan o adamın da aslında sadık olduğunu ihanet etmediğini öğreniyoruz ama iş işten geçmiş oluyor. Birde Süleyman'ın amcası Ahmet taht için Süleyman'a ihanet ediyor. Kötü Türk karakter olarak birtek bunu sayabiliriz ama oyunda genel olarak Türklere övgü var. Yabancılardan bekleyemeceğiniz tarzda birşey. Oynarken beni çok şaşırttı. Gerçi Assasin Creed 1 veya 2'de de ufak ufak övgüler vardı bize karşı. Oyun açılırken her seferinde "multiculturel team" tarafından hazırlanmıştır demeleri boşuna değil. Adil tarihsel analizler yapmışlar bence.

Yasin Altuntas
30.12.2011, 11:59
Trabzon'la ilgili aynisenin gibi bir yerde sokakta giderken duydum :D Ama bu bile bana yeterliydi :D

Samet Türkmen
30.12.2011, 15:48
Ezanın da tamamını koysalarmış keşke. Hoca sürekli aynı şeyi söylüyor. Bir süre sonra rahatsız olmaya başlıyor insan. En büyük hayal kırıklığı ise benim için Ayasofya, Fatih Camii gibi mekânların içine girilememesi. Olsa tadından yenmezdi.

Tabi bunlara koyar Ayasofya'yı cami göstermek :))

Fatih ÇOLAK
30.12.2011, 18:12
Oyun artık elimde, önce MW3 bitsin, sonra Assassin's Creed zamanı...

61trabzonomer
30.12.2011, 18:36
oyunu bitireli 1 ay oldu nerdeyse :D tek kelime:mükemmel.

Mustafa Çolak
30.12.2011, 21:01
Onu tanıtan bi video linki verebilirmisiniz ?

Samet Türkmen
31.12.2011, 01:44
Onu tanıtan bi video linki verebilirmisiniz ?

İstemediğiniz kadar. :)

http://www.youtube.com/results?search_query=assassin%27s+creed+revelation s+&oq=assassin%27s+creed+revelations+&aq=f&aqi=g10&aql=&gs_sm=e&gs_upl=1484l1484l0l1690l1l1l0l0l0l0l123l123l0.1l1l 0

ibrahim
31.12.2011, 01:51
Bilgisayarimin bir kenarinda kösesinde duruyor.

L.A. Noire bittikten sonra buna gecmeyi düsünüyorum. Tarihimizi kücük düsürme ihtimali var diye biraz tereddütle bakiyordum oyuna ama MonteCristo nickli abinin mesaji bu süphemi ortadan kaldirdi. :)

Samet Türkmen
31.12.2011, 01:59

L.A. Noire bittikten sonra buna gecmeyi düsünüyorum. Tarihimizi kücük düsürme ihtimali var diye biraz tereddütle bakiyordum oyuna ama MonteCristo nickli abinin mesaji bu süphemi ortadan kaldirdi. :)

Kankayız Kanuni ile.

ibrahim
31.12.2011, 02:08
Kankayız Kanuni ile.
Ozaman kacmaz bu oyun. :)

Ayrica simdi baktim oyunun tam adi: "Assassin's Creed Revelations"mus.

Baslikta yanlis yazilmis... :)

Samet Türkmen
31.12.2011, 02:10
Ozaman kacmaz bu oyun. :)

Ayrica simdi baktim oyunun tam adi: "Assassin's Creed Revelations"mus.

Baslikta yanlis yazilmis... :)

ççççççççç Aha ! Şimdi gördüm bende ve koptum

MonteCristo
31.12.2011, 11:47
Ezanın da tamamını koysalarmış keşke. Hoca sürekli aynı şeyi söylüyor. Bir süre sonra rahatsız olmaya başlıyor insan. En büyük hayal kırıklığı ise benim için Ayasofya, Fatih Camii gibi mekânların içine girilememesi. Olsa tadından yenmezdi.

Tabi bunlara koyar Ayasofya'yı cami göstermek :))

Ayasofya Camii'ye giriliyor :) Ayrıca Kız Kulesi'nde, Galata Kulesinde ve Yerebatan Sarayı'nda yan görevler var. Tabii içine giriyosun bir yerden sonra uydurma gizli geçitler falan açılıyor gerçekte olmayan yerlere gidiyosun. Ama Ayasofya Camii'nin içindeki bölüm öyle değil. Gerçekten içini yapmışlar. En çok ona özenmişler zaten.

Bu arada o kadar uzun yazmışım yukarda söylemeyi unutmuşum. Oyunda Kapadokya var. Senkron 5 komple Kapadokya... Yan görev falan değil baya takılıyosunuz Kapadokya'da.

MonteCristo
31.12.2011, 11:53

Valla bende tam tersi L.A. Noire'yi merak ediyorum. Ama artık oynayabilir miyim bilmiyorum bu ay oyuna fazla vakit harcadım. Biraz uzak dursam iyi olacak =)

Samet Türkmen
31.12.2011, 22:31
Aha doğruymuş. Ben yan görevlere dalmadan direk bitirdim oyunu. Üstünde gezdim Ayasaofya'nın :D Kapadokya bölümü gerçekten güzel olmuş.

T.B_1461
06.01.2012, 11:27
Aldığım ekran görüntüleri, tüm grafikler full düzeyde.

http://a1201.hizliresim.com/t/6/1m13z.jpg
http://d1201.hizliresim.com/t/6/1m153.jpg
http://d1201.hizliresim.com/t/6/1m15k.jpg
http://d1201.hizliresim.com/t/6/1m15r.jpg
http://b1201.hizliresim.com/t/6/1m15x.jpg piri reis ile özel görüşme :)
http://c1201.hizliresim.com/t/6/1m161.jpg oda içi ışıklandırma ve gölgeler...