PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diyarbakirspor’un Karsilanmasi...

zinos_zon
11.04.2006, 20:46
Arkadaslar;

ülkemizin siyasi iklimindeki "kirlenmenin" , sporu ve futbolu da içine çektigini hep birlikte yasayarak görüyoruz.

sporu siyasetin malzemesi olarak görenler olabilir,

sporu, kirli emellerine ulasmak adina amerikan referansli kardesi kardese düsürme hainliklerinin araci olarak kullananlar da olabilir.

Ama ben herseye ragmen sahaya futbol oynamak için çikmis 11 delikanli'nin özelinde bir kenti "pkk disari" sloganlariyla asagilamanin hiç kimseye yakismadigini, hele bizim gibi bu ülkenin futbol baskentine hiç yakismayacagini düsünüyorum.

Gelin, konugumuz Diyarbakir'i alkislarla, çiçeklerle karsilayalim , sahaya çikipmertçe mücadeleyle, hakederek, 3 puani da alalim ve konuklarimizi yine sportmence, alkislarla ugurlayalim..

Bunu yapabiliriz, bize yakisan da budur.

Arkalarinda islenmis 14 futbol cinayeti bulunmasina karsin, her firsatta Anadoluyu ve özellikle Trabzon'u "barbar"likla suçlayan bizans artiklarina, ve özellikle bu ülkeyi bölmek isteyen emperyalistler ve onlarin usaklarina, insanlik ve kardeslik dersi verelim..

Ne dersiniz?

ctmeoy
11.04.2006, 20:55
iyi de biz bu dedigini bütün takimlara yapiyoruz gecen sene 7 kere haftanin taraftari secildik su mavi bayrak olayindan dolayi

ankaraspor da bizi son 2dkda 2gol atarak yendiginde alkislayarak yolladik

konya macinda konya diye bagirmak ama bunu kabullenemem iste

ayrica trabzonda bundan önce de diyarbakira konyadaki gibi terörist muamelesi yapilmadi yapilmaz da bizim taraftarimiz nasil davranacagini bilir

yakup midi
11.04.2006, 22:02
Arkadaslar;

ülkemizin siyasi iklimindeki "kirlenmenin" , sporu ve futbolu da içine çektigini hep birlikte yasayarak görüyoruz.

sporu, kirli emellerine ulasmak adina amerikan referansli kardesi kardese düsürme hainliklerinin araci olarak kullananlar da olabilir.

Ama ben herseye ragmen sahaya futbol oynamak için çikmis 11 delikanli'nin özelinde bir kenti "pkk disari" sloganlariyla asagilamanin hiç kimseye yakismadigini, hele bizim gibi bu ülkenin futbol baskentine hiç yakismayacagini düsünüyorum.

Gelin, konugumuz Diyarbakir'i alkislarla, çiçeklerle karsilayalim , sahaya çikipmertçe mücadeleyle, hakederek, 3 puani da alalim ve konuklarimizi yine sportmence, alkislarla ugurlayalim..

Arkalarinda islenmis 14 futbol cinayeti bulunmasina karsin, her firsatta Anadoluyu ve özellikle Trabzon'u "barbar"likla suçlayan bizans artiklarina, ve özellikle bu ülkeyi bölmek isteyen emperyalistler ve onlarin usaklarina, insanlik ve kardeslik dersi verelim..

Ne dersiniz? oh be hele sükür abi çok sagol....

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 22:04
Hangi Kardesi Kardese Düsürmek ? Kardesler Kim ? Birak Allahini Seversne Ya..

Mollasalihoğlu
11.04.2006, 22:05
Kadrolarinda D.Bakir'lidan çok Trabzonlu topçu vardir illa ki..Ama iki ucu acaip degnek..

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 22:19
Yazacaklarim sporun biraz disina kaçabilir ama kürtleri kardes diye nitelendiren arkadaslarin bilgilerine bir kaç sey sunmak istiyorum.

Günümüz kürtleri ile kurtulus savasi mücadelesi sirasindaki kürtler arasinda dünya kadar fark vardir.

Kurtulus savasimizda lazi,çerkezi,kürtü dadasi hep birlikte savastigimiz yillardir söylenir.Size bu konuda direk sayisal veriler vermek istiyorum. Kurtulus savasinda toplam35 binden fazla sehit varilmistir. Bu sayiya tabikiÇanakkale savasini katmiyorum.Bu35 bin askerindeki sayi yaklasik olarak %2 si yani 700 kadari kürttü.

2. Yüce AtatürkümüzSivas veErzurum kongrelerini yaparken toplanti salaonlarinda halkin pek çok kesiminden orada bulunanlar fikirlerini beyan ediyordu. Ama kürtlerin fikri ise Amerikan mandasina girelim oldu.Yanikurtulus savasi döneminde bile niyetleri heranlamda belliydi..

Böyle bir çok veri daha verebilirim.Anlatmaya çalistigim kardesi kardese vurduruyorlar diye bir sey yok.Tabi bunun içinde her kürtü dahil etmiyorum.Ama genel anlamda artikTürk-Kürt kardesligi diye bir sey yok.

2 Haftada Diyarbakirda 3 tane 61 plakali aracin darmadagin edildigini biliyormusunuz ?

Son bir kaç yildirDiyarbakir deplasmanlarindagerçeklesen olaylari görüyoruz.Buna karsilik taraftarimizin Diyarbakirsporu alkislarla karsilamasi hem medyatarafindan yanlis anlasilabilir hemde içimizdeki düsüncelere görede yanlis olur..

Fair play ve medyayaTrabzonspor taraftarinin holigan degilmisafirperver bir seyirci oldugunu kanitlamak istiyorsak bunu yapacagimiz en sontakimDiyarbakirspor olmalidir
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
<O:P></O:P>
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
************************************************** *******Edited by: Badaloglu

Mollasalihoğlu
11.04.2006, 22:23
Dbakir'daki bölücülerle de tüm halki bir tutmak olmaz ..

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 22:27
Ayiklama Sansimiz Yok.. Sonucta Merkezi Orasi

agahozlu
11.04.2006, 22:29
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">pkk aleyhine tezahürat yapilmalidir.d.bakira gelince d.bakir kümeye diye çok rahat bagirilabilir,biz ligin ortalarinda yer alirken her deplasmanda bize bagirmiyorlarmiydi TRABZOn kümeye diye bu kadar diyorum</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 22:32
stadyum trabzon halkinin pkk ya karsi tepkisini koyabilecegi tek mekan durumunda. bu yüzden bende protesto edelim kanaatindeyim.

Barış
11.04.2006, 22:33
pkk disari "out",

diyarbakir kümeye "in" ..

eys_61
11.04.2006, 22:42
her ne kadar d.bakirin küme düsmesini cani gönülden istesem de bunun bir sehri malum bir yasadisi örgütle özdeslestirmemize bahane olamayacagini düsünüyorum.

maç içerisinde takimimizi motive etmeye çalismak gibi birasli görevimiz varken futbolun tamamen disinda olmasi gereken mevzularistadlarda dillendirmememiz gerekir.

bize yakisanzaten yeterincegergin olan ortami daha da germemek,adi henüz konamamis sorunlarin çözümü adina ilk adimi atmaktir.

umarimhaftasonunda diyarbakirsporlu misafirlerimizibizlere yakisir misafirperverlik örnegi sergileyerek evlerine göndeririz.

böylece kaostan beslenen kan emicilere bekledikleri firsati vermemis oluruz.belki de yeni bir baslangiç olur bu maç.

ne dersiniz???

not:dogudaki taraftar potansiyelimizi farkinda olmayan arkadalar Trabzonspor-Lyon (4-1) maçinda maraton tribünündeki pankarta dikkatlice baksinlar.orda kocaman harflerle "VANLILAR" yaziyor

eys_61
11.04.2006, 22:46

böyle düsündügünüze üzüldüm,çok yaziksmileys/smiley18.gif

lazutlarlivera
11.04.2006, 22:57
Hiçbir siyasi amaca yönelik olarak konusmuyorum bu bilinsin.

Diyarbakir i alkislamak mi?????? ASLAEdited by: lazutlarlivera

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 23:01

böyle düsündügünüze üzüldüm,çok yaziksmileys/smiley18.gif

Yanlismi Düsündüm Kardes ? En Büyük Ayaklanmalar Orada oLuyorsa Orayi Merkez Görmek Yanlismi ? En Fazla Nüfus oRada Varken Orayi merkez Görmek Yanlismi ?

Semih58
11.04.2006, 23:17
Arkadaslar bende Diyarbakirspor ile PKK'nin apayri seyler oldugunu düsünüyorum.Ülkemiz üzerine müthis senaryo oynaniyor.Daha önce gördük yasadik.En azindan Metin AKTAS öz ve öz Trabzonlu.

Sagci-Solcu

Alevi-Sünni

ve su andaTÜRK-Kürt kaosu.Diyarbakir Kümeye diye bagiralim,ama tüm Diyarbakir'i potansiyel PKK'li ilan etmeyelim.ABD'nin istedigi zaten bu kaos.

Ayrica Trabzon'da Tayad'lilara verilen tepki keske her yerde gösterilebilseydi.Giklari çikmazdi ............lerin.

Tunga
11.04.2006, 23:20
Diyarbakırspor şu anda belki de devletin Diyarbakır'da elinde olan tek kurumdur diyebilirim. Evet orada türlü karışıklıklar olmuş ve olmaktadır.

Bütün bunların altında yatan pek çok sebep de vardır. Ama bu karışıklığın sonuçlarından kimlerin çıkar, kimlerin zarar ettiğini de iyi görmek gerekir.

Bu konuda Sayın zinos_zon'un görüşüne katılıyorum. Ama Diyarbakır'ın Trabzon'da alkışla karşılamanın ütopik bir düşünce olarak kalacağını düşünüyorum. Toplumumuz, tüm Türkiye patlamaya hazır saatli bomba gibi gerilmiş vaziyette. Trafikte, iş hayatında, tribünlerde ve siyasi hayatta her yerde bu böyle. Maalesef ekonomik sorunlarımız bizi bu hale getirdi. Şimdi isteyen istediği gibi bu gerilimi kendi emellerine alet etmeye başladı.

Bu nedenle hiç olmazsa Oflu144'ün tavsiye ettiği gibi

pkk disari "out",

diyarbakir kümeye "in"

diyorum ancak.

eys_61
11.04.2006, 23:24
ve su andaTÜRK-Kürt kaosu.Diyarbakir Kümeye diye bagiralim,ama tüm Diyarbakir'i potansiyel PKK'li ilan etmeyelim.ABD'nin istedigi zaten bu kaos.

bu kadar basit iste

kutoz
11.04.2006, 23:24
Dünya'da terörü destekleyenlerin en basinda AMERIKA geliyor. Bugün ülkemiz üzerine oynanan oyunlarin da perde arkasinda yine bu ülke var. Bu ülkeye protesto etmek yerine, onlarin oyununa gelip bir futbol takimini terörist grubuyla ayni kefeye koymak ne kadar dogrudur.

O takimda oynayan futbolcularin hangisi, vatandasimiza, askerimize kursun sikti. O futbolcular, ekmek parasi kazanmak için orada futbol hayatlarini sürdürüyorlar. Onlari, bu çapulcularla ayni kefeye koymak yanlistir. Büyüklük, sadece saha sonuçlariyla olmaz. Büyüklük, böyle anda da olur.

Sinop, hangi bölgenin sehridir arkadaslar. Sinop'ta yapilacak bir nükleer santral, karadenize sahildar olmasi itibariyla, en çok hangi denize zarar verir. Ama bakiyorsunuz, karganin o sevmedigimiz taraftar grubu çarsi, SINOP'TA Nükleer Santrale Hayir pankarti asiyor. Bazi degerlere sahip çikmak gerek. Bu grup, istanbuldaki maçimizda da Karadeniz Kanser Olmasin diye pankart asmisti, hatirlarsiniz.

Büyüklük, bazen elbise degistirir çiçek atar, alkis tutar. Büyüklük bazen, sekil degistirir topluma anlamli mesajlar verir. Böyle bir mesaj vermek yerine, birilerinin planladigi oyuna bizde gelip, ekmek parasi kazanmaktan baska bir amaci olmayan futbolculari, üç-bes çapulcu ile ayni kefeye nasil koyabiliriz. Koyarsak, nerede kalir ki bizim büyüklügümüz.

Adem Erdoğan
11.04.2006, 23:25
Onlar gibi insan artiklarini desteklemektense sari lacivert formayi gier bende ezik olurum.Düsünün artik ne kadar ciddi oldugumu.

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 23:30
bi galatasaray kaptanimiza haksiz yere suclamalar iceren tezahuratlarda bulundugunda her türlü karsiligini vermeliyiz diyoruzzz

ama diyarbakirda futbolcularimiza ve taraftarimiz üstüne tas sopa koltuk atan diyarbakira gelince cesit cesit kavramlardan bahsediyoruz.. büyük celiski.

ayrica alkislarla diyarbakirsporu karsilamak fair play anlayisi disinda medya tarafindanfarkli yerlerede yorumlaanabilir..Edited by: lazmania

eys_61
11.04.2006, 23:39
lazmania kardesim bir bölgede yasanan olaylari orda yasayan insanlara mal etmek dogru bir hareket olarak degerlendirilemez.kaldi ki trabozn da bu konuda pek de iyi bir imaja sahip degil.son yasanan olaylardan sonra ülke genelinde trabzona trabzonluya bakis degismeye basladi.hatta bazi platformlarda trabzon-diyarbakir karsilastirmalarina da sahit ve dolayisiyla taraf oldum.

ortada terörle hiç ilgisi olmayan hatta terörden birinci derecede zarar gören tabiri caizse saf bir kitle dururken ve bu insanlarin kalbini kazanmak varken çevreye nifak tohumlari saçanlara firsar vermemeliyiz diyorum ben.

haftasonunda belki de çok seyi degistirebilme sansimiz var.bu durumudegerlendiremiyorsak bile en azindan daha kötülestirmeyelim

kutoz
11.04.2006, 23:40
Konuyu farkli boyutlara tasimamak gerek. Konuyu açan arkadasimiz, provakasyonlara gelip onlarin ekmegine yag sürmeyelim, aksine onlara güzel bir ders verelim diyor.

Bunu desteklersin desteklemezsin o ayri bir mevzu. GS'ya karsi verilen tepki, onlarin terör olaylariyla ilintili oldugu için degildi. Tribünlerdeki taraftarlar arasinda yasanan bir olaydir. Diyarbakir'da yasananlarsa, terörist grubun o bölgede yapmak istediklerinin bir parçasidir.

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 23:45
bu durumudegerlendiremiyorsak bile en azindan daha kötülestirmeyelim

Eger Yine Biseylere Iyimser Taraftan Bakacak oLan Biz oLursak Bu Söyledigin Daha Mantikli..

Bu Kadar Kati Düsünmemin Sebebi Orda Artik Baris Veya Diplomatik Yolla Cözülecek Bisi Kaldigina Inanmamandan Dolayidir.

Emiroğlu
11.04.2006, 23:47
Onlar gibi insan artiklarini desteklemektense sari lacivert formayi gier bende ezik olurum.Düsünün artik ne kadar ciddi oldugumu.

Sen sariyi giyersin bende lacivert olanini,KATILIYORUM SANA

Semih58
11.04.2006, 23:52
Ey centilmen,sampiyonlar sampiyonu TRABZONSPOR'un asil taraftarlari.

Lütfen dikkat.
Maç günü,sehir disindan ,kiskirtmak amaciyla gelenler olabilir.(Varsayim)
Dikkatli olunuz.

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 23:53
Bu VarsaYim Gerçeklesirse Kimsenin Sag Duyulu oLacagini Zannetmiyorum.

Emiroğlu
11.04.2006, 23:56
Bence sag duyulu olmakta ARTIK,degerlerimizi kaybettigimiz anlamina gelir...(bu konu için konusuyorum sadece)

Semih58
11.04.2006, 23:59
bu durumudegerlendiremiyorsak bile en azindan daha kötülestirmeyelim

Eger Yine Biseylere Iyimser Taraftan Bakacak oLan Biz oLursak Bu Söyledigin Daha Mantikli..

Bu Kadar Kati Düsünmemin Sebebi Orda Artik Baris Veya Diplomatik Yolla Cözülecek Bisi Kaldigina Inanmamandan Dolayidir.

lazmania

teshisi koymussun,çözümü ne olmali sence?Edited by: kobra

Emre Emiroğlu
12.04.2006, 00:00
Diplomatik Cözüm Bi Sekilde Onlari Tanimak Demek

Baris Onlara Taviz Vermeden De oLmaz....

Cözümün Sizin Cözümünüz oLmayacagi KEsin !

Adem Erdoğan
12.04.2006, 00:03
Diyarbakir 2 sene önce trabzona geldiginde yaptiklari çamurluklari hatirlayaniniz vardir.Hani su mehmet yilmazin sirtina çarpip go l olan maç.Maçta adamlar öldürmeye oiynamislardi resmen sanirim fatih tekkeyede sezonu kapattirmislardi.Kaleci senolun yaptiklarinida&lt;a hatirlarsiniz.Alkislanacak bi takim varsa oda trabzonspordur.Uefsa için degil d.b. kümeye düsmesi için. 1. lige çiktiklari maçta sahaya kamera bile sokulmamisti.Içerde noldu bitti konyayio katakulliye getirip çikarttilar 1. lige .Trabzonspor taraftari büyükse dyb i alkislamaz.

divranli
12.04.2006, 00:08
Hiçbir siyasi amaca yönelik olarak konusmuyorum bu bilinsin.

Diyarbakir i alkislamak mi?????? ASLA

smileys/smiley32.gifevet budur smileys/smiley32.gif

eys_61
12.04.2006, 00:19
lazmania kardesim

çözüm kafalarin içinden geçer silahlarin namlusundan degil.

çok sehitler verdik,nice masumlar da öldü (daga çikanlarin hakkidir),niceleri evsiz barksiz kaldi,göç dalgasi basladi ne oldu?egitimsiz insan kitleleri büyük sehirlerde ucuz isgücü diye iskan edildi varos kavrami ortaya çikti.dag terörü belki bi nebze engellendi bu sefer sokak terörü,kapkaç vs basladi.

kim zarar gördü?sen,ben,biz hepimiz

çözümegitimden,hosgörüden geçer.ilk adimi atan olmaktan neden çekiniyoruz ki?korkmayin kendince "toprak" isteyen bi kaç sütübozuktan ibaret degil dogu."sessiz" daha dogrusu "sesi çikarilmayan çogunluk" var.onlara el verirsek ne kaybederiz ki.

Emre Emiroğlu
12.04.2006, 00:22
Kardes Dediklerinde Hakli oLabilirsin Benim Canim Yandigi Icin Objektif Bakamiyor oLabilirim..Dediklerin Güzel Seyler Ama Bu Konuda Sizler gibi düsünemiyorum.. Hakli oLabilirsiniz..

Adem Erdoğan
12.04.2006, 00:22
Avni akerde diyarbakiri alkislamaktansa bileklerimi dibinden keserim.

eys_61
12.04.2006, 00:28
hayir ben de alkislamam.hatta avni akerde hiçbir rakibi alkislamam.bahsettigimiz sey biraz daha farkli sanirsam.protestonun dozajiyla ilgili

Kaya
12.04.2006, 00:30
Alkislamak mi. Yok artik daha neler yau. smileys/smiley18.gif

umit davran
12.04.2006, 00:33
yok birde alkisliyalimmi tövbe kesinilikle alkislamam ilk macta bizi nerdeyse öldürürecekleri elinden gelseler. insallah 5 atarizda hic olmassa 3 puan daha kaybederler diyarbakir kumeyeeeeeeee

Çagman
12.04.2006, 00:57
NE GEREgi Var Alkisla Karsilamanin Yenip Evine Gondermek Varken

+

Erman Topoglunun AcikLamasini duydunuz sanirim Dikkat Edin Fikstüre Bu hafta DiyarbakirLa Oynicaz Sonraki Hafta Rizeye Gidicez Bu bana Bazi FikirLer ürettiriyor.

Mollasalihoğlu
12.04.2006, 01:04
alkislamayi tartismaya bile gerek yok..en güzeli kaale almayip 5leyip 2.lige dogru itelemek..

cyberentalpi
12.04.2006, 03:49
Alkistan ne olur ki

Oda bizim ulkemizin takimi. Takimi soysuz uc bes teroriste birakmak ne kadar dogru.

Alkislanir sonra yener gondeririz. Umarim bu macta kahrolsun pkk benzeri bagirtilar olmaz. Ts buyuklugunu alkis lada gosterebilir ciceklede. Bundan da kimse gocunmamali

Cengiz Çubukcu
12.04.2006, 08:53
evet bu basligi açan arkadasa sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum....diyarbakirsporu türkiyeye örnek olacak sekilde agirlamali ve alkislarla ugurlamaliyiz..bazi arkadaslarin ne yazik ki toyluguna geliyor ve bilemiyorlar...diyarbakirda trabzonsporu tutan, ülkesini seven ve karadenizlileri de kendi gibi bilen o kadar çok insan var ki....lütfen bir gün için bile olsa centilmen olalim..

selçukabi
12.04.2006, 08:53
Bu maçta her türlü tezahürat olur (olmali demiyorum olur diyorum)bence.Siz Trabzondaki seyirciyi (bakin taraftar demiyorum) bu kadar bilinçli mi saniyorsunuz.Bu kadar fevri davranabilen insanlardan yok alkislayalim yok çiçek verelim.Bir de bu topiclere siyaset girmesin.Geçmiste birbirimizi çok kirdik yine aynisi olmasin.Aslinda en güzeli Diyarbakir takimini tribüne çagirip "Kahrolsun PKK" diye bagirtmak olacaktir.

Samsa
12.04.2006, 09:41
lazmania kardesim

çözüm kafalarin içinden geçer silahlarin namlusundan degil.

çok sehitler verdik,nice masumlar da öldü (daga çikanlarin hakkidir),niceleri evsiz barksiz kaldi,göç dalgasi basladi ne oldu?egitimsiz insan kitleleri büyük sehirlerde ucuz isgücü diye iskan edildi varos kavrami ortaya çikti.dag terörü belki bi nebze engellendi bu sefer sokak terörü,kapkaç vs basladi.

kim zarar gördü?sen,ben,biz hepimiz

çözümegitimden,hosgörüden geçer.ilk adimi atan olmaktan neden çekiniyoruz ki?korkmayin kendince "toprak" isteyen bi kaç sütübozuktan ibaret degil dogu."sessiz" daha dogrusu "sesi çikarilmayan çogunluk" var.onlara el verirsek ne kaybederiz ki.

arkadasim bir kafa kalinsa ona hiçbirsey ögretemezsin. Egitim, hosgörüden karsi taraf anlayacakki öyle davranacaksin. Herkese nasil anliyorsa öyle.

Dogudaki problemlerin kat kat fazlasini biz çocukken ailemizle beraber karadenizde yasadik. Söylemek istemiyorum bunlari. ama biz hain olmadik.

ozcan_asanoglu
12.04.2006, 09:51
"bir gün için bile olsa centilmen olalim" diyen arkadasim, trabzonspor taraftari bu ligin en centilmen taraftarlarindan biridir..ne maglubiyetler gördü, ne hezimetler yasadi ama rakiplerini alkislayarak göndermesini bildi..olay çikmadi degil ama çok agir tahrik unsurlari yadsinamaz...

trabzon taraftari diyarbakiri alkislayarak centilmen olmaz, kimseye de yaranmaz, kimse de kadir kiymetini bilmez...

o taraftarin belki de 5'in den birinin sehit yakini-tanidigi var..alkislayin demesi kolay..

ates düstügü yeri degil hepimizi yakmali...

kimse futbolcularin günahi ne demesin..burada futbolculari dövün öldürün demiyor kimse..sadece alkisa gerek yok deniyor..bazi realiteleri görmezden gelemezsiniz..sonuçta hainlerin çok kolay taban buldugu, destek gördügü yörenin takimi o..

ütopik bir sekilde takimi bundan soyutlayip salt "futbol takimi" gözüyle bakamazsiniz...

sonuç..ne alkis ne de taskinlik veya futbol disi tezahürat...

ahmetto
12.04.2006, 09:54
NE ALKISLAMASI YA OLDU OLACAK GÜLLERLE ÇIÇEKLERLE KARSILAYALIM BIR DE MACI VERELIM ÜSTÜNE OLURMU

Diyarbakir Düsmesi lazim Baska yolu yok Biz elimizden geleni yapalim yeter.

Bu Maci Yan Yenmeliz Ya Yenmeliyiz.

Alkislamaya karsiyim ama kiskirtmalara da gelmeyelim.Sadece ve sadece yenelim.Ve onlari layik olduklari yere kümeye gönderelim olmazmi

Burçak
12.04.2006, 10:00
çikip sadece maçimizi oynayalim kazanalim ve onlari gönderelim.

Faik Yılmaz
12.04.2006, 10:01
arkadaslar maçi onlara verelim demiyoruzki.....

sadece maç baslamadan futbolculari çagirip bi alkislasak fenami olur.yani diyarbakir spor çok farkli bi olay PKK çok farkli bi olay. eger biz onlara terörist muamelesi yaparsak sapla samani karistirmis oluruz.

1 milyon kisilik diyarbakirda 5 bin kisi eylem yapti diye hepsine terörist diyemeyecegimiz gibi futbolcularida öyle nitelenfirmek çok yanlis olur... biz öylekarakterli bi seyirciyizki ezeli rakibimiz fenerbahçe bile bizi yendiginde alkislamasini biliriz....

evet yenelim gerekirse kümeyede gönderelim ama maç baslamadan bi alkislasak inanin bu kardeslik için çok olumlu bi adilm olur....

metehan
12.04.2006, 10:12
Geçen yil Diyarbakir'daki maçta bize haketmedigimiz seyler yapilmisti.Ama simditutup da bunlara misilleme yapacak halimiz yok. Bence öneri güzel ama gerçeklesme ihtimali konusunda süphelerim var. Alkislamasak bile hos olmayan tavir ve tezahürattan kaçinmamiz da bence yeterli olur.

Erdinç Dilek
12.04.2006, 10:16
bencede spora siyaseti karistirmamaliyiz, diyarbakirda bizim sehrimiz o yüzden maç sirasinda terör örgütün ismini lanse edip futbolcularini demolarize etmemeliyiz, oynadigimiz futbollla tribündeki çoskumuzla onlari bastirmaliyiz...

Jade
12.04.2006, 10:37
hem ülkemizden bi karis toprak vermeyiz diyorsunuz, hem de diyarbakir in adi geçse "pkk disari" diyorsunuz.. bu da herhaldepkk'nin dogudakivarligini ve gücünü kabul etmek oluyor.. oyuna gelmek böyle bir sey herhalde..

ne çiçeklerle karsilama ne de protesto, konuyla ilgili anlamli bi pankart açilsin,enerjimizi de kendi takimimizi desteklemek içinharcayalim bence..

poetricus
12.04.2006, 10:39
Geçmiste birbirimizi çok kirdik yine aynisi olmasin.

Centilmenlik çagrisina katilmamak mümkün degil. Ama yukaridaki cümle biraz kafami karistirdi. Benim hatirladigim kadariyla geçmiste birbirimizi kirmadik. Onlar futolcularimizin ayaklarini kirmaya çalisti. Yanlisim varsa lütfen biri dogrusunu söylesin.

Cengiz Çubukcu
12.04.2006, 10:41
"bir gün için bile olsa centilmen olalim" diyen arkadasim, trabzonspor taraftari bu ligin en centilmen taraftarlarindan biridir..ne maglubiyetler gördü, ne hezimetler yasadi ama rakiplerini alkislayarak göndermesini bildi..olay çikmadi degil ama çok agir tahrik unsurlari yadsinamaz...

trabzon taraftari diyarbakiri alkislayarak centilmen olmaz, kimseye de yaranmaz, kimse de kadir kiymetini bilmez...

o taraftarin belki de 5'in den birinin sehit yakini-tanidigi var..alkislayin demesi kolay..

ates düstügü yeri degil hepimizi yakmali...

kimse futbolcularin günahi ne demesin..burada futbolculari dövün öldürün demiyor kimse..sadece alkisa gerek yok deniyor..bazi realiteleri görmezden gelemezsiniz..sonuçta hainlerin çok kolay taban buldugu, destek gördügü yörenin takimi o..

ütopik bir sekilde takimi bundan soyutlayip salt "futbol takimi" gözüyle bakamazsiniz...

sonuç..ne alkis ne de taskinlik veya futbol disi tezahürat...

bu isin ortasi yok ....kimseye yaranmak için alkislayin demiyoruz..diyarbakirspor pkk'nin degil diyarbakir sehrinin takimi ve sonuçta bu da bir spor müsabakasi ..alkislamaktan kimseye birsey olmaz...eger ates meselesine gelecek olursan, dayimin oglu,kan kardesim bundan 3,5 -4 ay önce bingölde ayagindan vuruldu ve sakat kalma tehlikesi var...simdi kimse çikip ta burada siyaset yapmayin demesin sakin....

hep bu kafalar yüzünden bütün halklarla düsman oluyoruz...trabzonda yasayan arkadaslar ve oradakiler gibi düsünenler bazi seyleri kavrayamiyor...bir gürcistan maçinda sotaya bagirildi diye bizi gürcü ilan ettiler, toplumun her kesimi benzer seyleri yapabilir ama bunlar trabzonda olunca çok daha fazla göze batiyor, dikkatli olmaliyiz....simdi de bir futbol müsabakasinda 3-5 kisi kürtlere atip tutacak ve aradaki nefret tohumlarini büyütecek, helal olsun..

selçukabi
12.04.2006, 10:44
Geçmiste birbirimizi çok kirdik yine aynisi olmasin.

Centilmenlik çagrisina katilmamak mümkün degil. Ama yukaridaki cümle biraz kafami karistirdi. Benim hatirladigim kadariyla geçmiste birbirimizi kirmadik. Onlar futolcularimizin ayaklarini kirmaya çalisti. Yanlisim varsa lütfen biri dogrusunu söylesin.

Yok ben bizim forumdan bahsediyorum...(siyaset yüzünden)

Murat Acar
12.04.2006, 10:47
Alkis çiçek bunlara hiç gerek yok.Biz sadece kendi takimimizi destekleyelim yenelim sunlari layik oldugu yere gönderelim.Birileri diyarbakirsporun süper ligde olmasini firsat bilerek oralardaki olaylari hep diyarbakirsporla gündeme tasimaya çalisip ülkemizi karaliyolar bilmem farkindamisiniz.

Bu yüzden onlari layik olduklari yere kümeye göndermek boynumuzun borcudur.

Bu ruhsuz futbolcularin son sansi budur.Ve bunu heba edecek kadar a...al olduklarinida sanmiyorum

mahmuter61
12.04.2006, 10:48
Ya bizimtakimi kim çagirip alkisliyoki??Oldu olacak d.bakir bayraklariyla gidilsin maça dahada bi centilmenlik olur!!!Ne alkisi ya bizmi ordaki olaylari düzeltçez.D.bakirdaki karadenizlilerle burdaki maçin veya onlari alkislamanin ne alakasi var.Aksam maratonda o s....siz toroglu zibidisine aaaa Trabzonda bak diyari alkisladilarmi detirtceniz adama gevezelik yapmaya malzeme gerek!!!Çikilsin oyun oynansin biz kendi takimimizi çagirip protesto etmeden alkislayalim bu yeter!!!

ozcan_asanoglu
12.04.2006, 10:50
cengiz kardesim ben de diyorum ki kürt veya baska birsey diye de atip tutmayalim..maçimizi izleyelim, futbolla ilgili tezahüratlari yapalim..

yakup midi
12.04.2006, 11:02
Bu maçta her türlü tezahürat olur (olmali demiyorum olur diyorum)bence.Siz Trabzondaki seyirciyi (bakin taraftar demiyorum) bu kadar bilinçli mi saniyorsunuz.Bu kadar fevri davranabilen insanlardan yok alkislayalim yok çiçek verelim.Bir de bu topiclere siyaset girmesin.Geçmiste birbirimizi çok kirdik yine aynisi olmasin.Aslinda en güzeli Diyarbakir takimini tribüne çagirip "Kahrolsun PKK" diye bagirtmak olacaktir. en güzelini siz söylediniz.....

Badaloğlu
12.04.2006, 11:14
Aslinda en güzeli Diyarbakir takimini tribüne çagirip "Kahrolsun PKK" diye bagirtmak olacaktir.

Trabzonumuzda aslinda Diyarbakirspor'a bu kadar tepkinin gösterilmesinin nedeni 2 sene evvel sampiyonluga oynarken Trabzondaki maçta bize oynadiklari sert futbol,neticede en formda oldugu dönemde Fatih Tekke'nin sezonu kapatmasi ve tabiki sovmen kaleci Senol'un hal ve hareketleri idi...Bunlari Trabzonspor taraftari unutmadi bir sene sonra da olayli Diyarbakir-Trabzonspor maçi geldi.Günümüzde ise vatani için canini veren aziz sehitlerimizin son zamanlarda artan sehadetlerinden dolayi terör örgütü nezdindebu sehre karsi olusan bir antipati var.Aslinda hepimizde biliyoruzki bu sehrin üzerinde oyunlari oynayanlar hep dis mihraklar.AB'den bir ............ çikip, Ankara yerinedirek Diyarbakira gidiyorsa ve orada bize demokrasi adi altinda agzinda bir seyler geveliyorsa bu isin altinda baska isler var demektir.Hepimizde ne oldugunu biliyoruz.Kimse kimseyi kandirmasin.

Gerçek Diyarbakirlilar bu olan biteni tasvip etmiyorlar.Diyarbakiri anlatmaya çalismak bana düsmez ama ortada dönen bir oyun var.Bizde o oyuna gelmeyelim derim.Askerde en samimi arkadasim Diyarbakirliydi.Çokta saglam bir çocuktu.Kulaklari çinlasin.Keza hayatimizda tanidigimiz bir sürü Diyarbakirli insan var.Bu olanlari hiçbiri tasvip etmiyor.

Bu isi ayirt edebilirsek meselede kalmaz.Iste çözüm bence bu...Selçuk agbibinde dedigi gibi tribünlere çagirip kahrolsun terör örgütünün adinidedigimiz anda her kesime mesajimizi vermis oluruz.Çiçek böcek hikaye...Bunu yapmak içinde tribün liderleri ile görüsmek lazim yoksa bu konustuklarimiz havada asili kalir.Kisisel olarak düsüncem;Trabzonspor tribünleri bunu yapabilecegimizi de zannetmiyorum.Çünkü tribündeki insanlarin bazi noktalari ayirt etme ihtiyaci duyduklarini zannetmiyorum.

Diyarbakirspor=terör örgütü degildir!...

Faik Yılmaz
12.04.2006, 11:16
diyarbakirda TÜRKIYE CUMHURIYETININ bir sehridir......

onun için bir kaç kisini yaptigini herkese mal etmeyelimmmmmEdited by: blackseastorm

Kaya
12.04.2006, 11:45
Alkisa kesinlikle karsiyim.

Daha yeni sokakti adam Trabzon'a demedigini birakmadi be.

LazAnisT
12.04.2006, 11:51
geçen yilki maçta diyarbakirlilar 'burasi diyarbakir trabzon degil' diye bagiriyorlardi..eger biraz mantikli düsünülürse diyarbakirin hiç bir iyi niyet göstergesini haketmedigini herkes anlayabilir.ama unutulmamalidirki herkezin gözü bu maçta olacaktir.trabzon halki ve taraftari yine bir sinavdan geçecektir.onun için bu maça bir bayrakla degil iki bayrakla gidilmelidir.diger bayrakta türk bayragi olmalidir.

coach
12.04.2006, 12:05
uploads/coach/2006-04-12_110340_kilit.JPG

Tartisilacak bi konu degil,DIK DURUSUMUZU bahsi geçen takim için asla bozmamaliyiz.

Külünkoğlu
12.04.2006, 12:12
Trabzona gelecek olan ne pkk ne de Diyarbakir sehri, gelen "Diyarbakirspor" ve ben bu takimi sevmiyorum.

Bu futbol takimini ve yöneticilerini sevmemem için bir sürü sebebim var, sadece yakin bir örnekden bahsedeyim, Maç Trabzonda, ve diyarbakirspor'un hiçbir iddasi yok. 90+2 oynaniyor ve Trabzonspor 2-0 galip bizim sahamizda korner bayraginin, buraya dikkat edin bizim yarisahamizdaki korner bayraginin dibinde bir pozisyon oluyor, Diyabakirsporlu futbolcular maç boyunca tekme tokat oynadiklari yetmezmis gibi havada uçarak insanlik suçu islercesine Fatih Tekke'ye çift daliyor.

Diyarbakirli oyunucu bunu niçin yapmisti ? maçin bitmesine 30 sn kala bir zamanda maçi kazanabileceklerini düsünerek mi ? yoksa mama aldiklari yere "o isi beceremedik bari bu isi becerelimde bizi bi sekilde görürler" düsüncesinin disa vurumumuydu ?

Bunun izahini yapabilecekler sulandirilmis beyinleriyle Diyarbakirspor takimini karsilamaya gidebilirler.

O günü ve ondan önceki hadiseleri unutamayan ben, sadece o günü hatirlariniza sunuyorum.

Buyrun ;

Fatih sezonu kapadi
Trabzonspor'un en büyük silahi olan golcü oyuncunun dün çekilen MR'inda, sag diz iç yan baglarinda zedelenme, sag ayak bileginde zorlanma tespit edildi. Fatih Tekke'nin sakatligi teknik heyeti soke etti

Güçlükle getirildi
Diyarbakirspor maçinda sakatlanan Trabzonspor kaptani Fatih'in dün yapilan kontrolleri sonunda sezonu kapattigi açiklandi. Kulüp Doktoru Mesut Çelebi nezaretinde MR çektiren Fatih'in sag ayak bileginde zorlanma, sag diz iç yan baglarinda da zedelenme tespit edildi. Kontrollere tesis görevlilerinin yardimiyla gelen Fatih'in agrilari nedeniyle geceyi uykusuz geçirdigi belirtildi.

Tepki gösterdi
Sahalardan bir ay uzak kalacagi belirtilen Fatih Tekke'yi arkadaslari teselli etti. Golcü oyuncu, "Futbol hayatimda bu kadar tekme yedigim bir maç hatirlamiyorum. Tabii ki her futbolcu sahada mücadele edecek ve kazanmaya çalisacak. Ama bu mücadeleyi, böylesine bir boyuta tasimanin bir anlami olmasa gerek. 20 yil sonra Trabzonspor sampiyonluga bu kadar yaklasmisken, takimdan ayri kalacak olmam beni kahrediyor" dedi.

Sahin ates püskürdü
TRABZONSPOR Basin Sözcüsü Ibrahim Sahin de, "Diyarbakirsporlu futbolculardan bir sey istiyorum. Ellerini vicdanlarina koysunlar ve bu tabloyu nasil ve neden olusturduklarini düsünsünler. En önemli oyuncumuzu kaybettik" diye konustu. Teknik Direktör Ziya Dogan da Fatih'in eksikligini son üç haftada ve kupa finalinde hissedeceklerini belirtti, "Ancak tüm zorluklara ragmen hedefimizden sasmayacagiz" ifadesini kullandi.

'Bizi engelleyemezler'
Diyarbakirspor'un sampiyonluk mücadelesi yapar gibi oynadigina dikkat çeken Atay Aktug, "Sertlikler yaptilar, oyuncularimizi sakatladilar. Ancak her ne olursa olsun biz emin adimlarla yolumuza devam ediyoruz" diye konustu. Aktug, "Bizim hakkimizda ne kadar saibe çikarirlarsa çikarsinlar, karsi takimlar ne kadar sevinirse sevinsin Trabzonspor'u ulasmak istedigi hedeflerini engelleyemeyecekler" ifadelerini de kullandi.

'Iste size fotograf'

Yilmaz tas atti
BORDO - Mavili kulübün Genel Sekreteri Yusuf Ziya Yilmaz, Diyarbakirspor'un anlamsiz bir sekilde sahada her türlü sertlige basvurdugunu ileri sürdü. Yilmaz, "Tesvik primi arayanlara Avni Aker Stadi'nin içinde fotografi sunulmustur. Bu kadar sertlik, bu kadar çirkinligin altinda baska ne aranabilir ki" ifadelerini kullandi.

bahadır2561
12.04.2006, 12:15
ben yokum bu alkis isinde..kimi alkisladigimizin farkindamisiniz? analarin yureklerini yakanlari ben alkislamamsmileys/smiley7.gif

Faik Yılmaz
12.04.2006, 12:19
YA EN AZINDA "PKK disari " gibi bize yakismayacak tezahüratlarda bulunmayalim....

bize yakismaz....

diyar kümeye gitsin bunu çok isterim ama "PKK= DIYARBAKIR bu anlayisa karsiyim...

Adem Erdoğan
12.04.2006, 12:31
Cehennemin dibine kadar yollari var.Elimde olsa o sehri haritadan silerim.3 5 kisinin yaptigini bütün sehre malediyorum ben.Kangren vücudu sarmadan geregini yapmak lazim.Bu ise oi sehrin adinin geçtigi hersey için dahildir.

Adem Erdoğan
12.04.2006, 12:33
<table><t><tr><td>
</td><td>http://rapidshare.de/files/5414955/_TMEZARLARI.doc.html</td></tr>
</t></table>

Adem Erdoğan
12.04.2006, 12:34
http://rapidshare.de/files/17799109/Toprak_satisi.pps?killco (http://rapidshare.de/files/17799109/Toprak_satisi.pps?killcode=3111549076) de=3111549076

bahadır2561
12.04.2006, 12:43
ALLAH'im insallah duserler..super ligi bi daha ruyalarinda bile görmesinler..

amin!!!

kudu_61
12.04.2006, 12:47
diyarbakiri alkislamaya kesinlikle karsiyim iki tarafli bakacak olursak hem siyasi hem de sportif yönden bizimle tamamen zit olan bir kulübü alkislamanin mantigi ne trabzonluluga sigar ne de centilmenlige iki sene önce d.bakir maçini hatirlayin fenerin yalakalari kirmadik ayak birakmadilar geçen sene trabzonsporuma daha ikinci dakikada ayakkabilarini attilar tribünlerden ne mantikla alkislayacaksiniz bunlari bunlarin sporla alakalari yok tamamen siyasi olarak birinci ligde tutunan bir kulüp birinci lige çikisi bile tamamen saibeli olan bir kulübü nasil destekleyebilirsiniz sasirmayin...diyarbakir kümeye

kudu_61
12.04.2006, 12:59
maça herkes Türk Bayragiylagelsin en güzel cevap bu olur sahada oynayan bizim aslanlara (son zamanlarda kedi gibi gözüküyorlar) birakalim gerisini sunu da bilin diyarbakirda terör olaylarini yapan 3-5 çapulcu degil sehrin hemen hemen hepsidir.

Küçükalioğlu
12.04.2006, 13:00
usaklar siz ne diyorsunuz ya iyimisniz ne alkislamasi ne çiçegi ben arkadasim kizkardesini d.bakirli biriyle evlendirdigi için bütün baglarimi koparmisim yüzüne bile bakmiyorum siz alkislayalim diyorsunuz. en güzel sözü ofli haca söylemis zaten faslasina gerek yok GÖMUN GITSUN..!

zinos_zon
12.04.2006, 13:02
genç arkadaslarinkardesligi bir yana koyup, tüm diyarbakir'i lülliyen pkk ile özdeslestiren yorumlarini bir noktaya kadar anlamak mümkün;

lakin, "agabey" düzeyindeki katilimci arkadaslarin da kimi genç kardeslerim gibi " asalim, unutmayalim, onlar söyle yapmisti bize, misilleme yapalim" mealindeki söylemleri beni düs kirikligina ugratti.

kardeslerim;

ben, amerika ve israil odakli kirli bir oyunun, masalasmis kürtler vasitasiyla ülkemizi bölmek istediklerini söylüyorum. diyarbakir sunu yapmis bunu yapmis diyerek aklimizi karistirip asil büyük oyunu iskalamayalim

biz bu ülkenin futbol baskentiyiz, ama ayni zamanda da bu ülkenin çimentosuyuz. mustafa kemal kurtulus savasinin verirkenen yakin çevresinde hep biz vardirk, unutmayalim.

küçük hesaplarla bogulmaya hakkimiz yok.

biz "büyük"üz..gerçekten ve kelimenin tam anlamiyla "büyük"

benim ricam, bu büyüklügün geregini yapmamiz. çiçek atalim dediysem, ille de çiçeklere bogmamiz gerekmez, birkaç taraftarimiz havalimaninda diyarbakir kafilesini çiçekle karsilayabilir, tribünde de pkk li tezahüretlar yapilmaz, maç sonunda da, skor ne olursa olsun, alkislarla ugurlarsak, Türkiye'ye bütük bir ders vermis oluruz.

ve bu tablo en çok kimi üzer biliyor musunuz?

emperyalistleri ve emperyal usagi kürt liderlerini..süphesi olan?

onurts61
12.04.2006, 13:02
maça herkes Türk Bayragiylagelsin en güzel cevap bu olur sahada oynayan bizim aslanlara (son zamanlarda kedi gibi gözüküyorlar) birakalim gerisini sunu da bilin diyarbakirda terör olaylarini yapan 3-5 çapulcu degil sehrin hemen hemen hepsidir.

Bence harika bir fikir cok anlamli bir mesaj olur diyarbakirda ve daglarda maci seyreden diyarbakirsporlulara.

Erdem Keser
12.04.2006, 13:04
beyler diyarbakirini bolucu .............lerini ligden düsürmek onurunu ve gururunu yasayacagimiz icin son derece heyecanli ve gururluyum cunku onlari asla yerleri olmayan süper ligten biz defedecegiz ...arkadaslar bu sehir pkk nin alenen propagandasini yapmaktadir eger diyarbakirda türk-kürt kardestir diye bi laf konussan halk "yürü git isine ya ne kardesi" diyebilecek kadar türk düsmanidir zaten son 2 haftada ne yaptiklari malum ayrica 2 tane 61 plaka arabayi parcaladiklarinida gormussunuzdur tv den onlar bizim kardesimiz olamazlar&nb sp; pkk disari diyarbakir kümeye

bahadır2561
12.04.2006, 13:08
birakin bu kardes ayaklarini biz kürdistan devletinin baskentiyiz diyebilecek kadar ............. olan bu ilin hiçbirseyini desteklemem..pkk destekçisi oldugunu burdaki herkes biliyor ne kardesliginden bahsediyorsunuz..hergün sehitler dusuyo(bugunde 2tane mekanlari cenent olsun)..acep bilen var midir neden?

Oğuz
12.04.2006, 13:09
Neden birilerini alkislamak zorundayiz.. Neden çok centilmen, fair-play yanlisi bir tablo çizmek zorundayiz.. Tribünlerin dolacagini zaten sanmiyorum.. Takimin durumu ortada.. Gidenler de illa birseyleri alkislamak zorundaysa, takimimizi alkislasin.. Diyarbakirspor'un düsüp düsmemesi neden bizi bu kadar ilgilendiriyor..

Anadolu kulüpleri diye adlandirilan hangi takim bizim basarimizi istemis.. Geçen sene Gaziantep maçinda taraftarlar "i.ne trabzon, olamazsin sampiyon" diye bagirmadilar mi? Sampiyonluga oynadigimiz her maçta, sözüm ona kardes kulüplerimiz her defasinda bizi yipratmadilar mi? Daha bu senenin basinda Konya deplasmaninda, bütün Konya seyircisi, "Türkiye sizinle rezil oluyor" diye bagirmadilar mi? Ligi 13. bitirdigimiz sene hangi kardes(!) kulübümüzün taraftari "Trabzon kümeye" diye bagirmadi..?

Aklima su an gelmeyen nice örnekler var.. Stadinda tel örgü olmayan bir takimiz.. Ve siddetin zirve yaptigi dönemde bile taraftarimiz sagduyulu ve bilinçli oldugunu göstermistir.. Ufak tefek hadiseler disinda hiç bir olayin olmadigi nadir tribünlerden birine sahibiz.. Hiç burada sosyal mesaj, toplumsal mesaj vermeye çalismayalim.. Diyarbakirspor'u alkislarla, çiçeklerle karsilayalim sirinligine bürünmeyelim.. Kim bizi alkislarla, çiçeklerle karsiliyor ki.. Bizim hiç bir futbol kulübüyle kardesligimiz olmasin.. Düsmanligimiz da olmasin.. Biz isimize bakalim.. Trabzonspor olur da birgün sampiyon olursa veya olur da birgün küme düserse, bilinsin ki bizden fazla sevinen de olmaz, bizden fazla üzülen de..

Bosversenize, hiç bana anlatmayin.. En iyisi kim? Onu söyleyin.. Çiçeklerle karsilayacakmisiz.. Erbakan'in meshur bir lafi geldi aklima..; "Hadi oradan.."

Jeffer
12.04.2006, 13:11
bi tezawrat yapilacaksa o da PKK DISARI olmalidirsmileys/smiley7.gif

Aslıhan
12.04.2006, 13:12
Neden birilerini alkislamak zorundayiz.. Neden çok centilmen, fair-play yanlisi bir tablo çizmek zorundayiz.. Tribünlerin dolacagini zaten sanmiyorum.. Takimin durumu ortada.. Gidenler de illa birseyleri alkislamak zorundaysa, takimimizi alkislasin.. Diyarbakirspor'un düsüp düsmemesi neden bizi bu kadar ilgilendiriyor..

Anadolu kulüpleri diye adlandirilan hangi takim bizim basarimizi istemis.. Geçen sene Gaziantep maçinda taraftarlar "i.ne trabzon, olamazsin sampiyon" diye bagirmadilar mi? Sampiyonluga oynadigimiz her maçta, sözüm ona kardes kulüplerimiz her defasinda bizi yipratmadilar mi? Daha bu senenin basinda Konya deplasmaninda, bütün Konya seyircisi, "Türkiye sizinle rezil oluyor" diye bagirmadilar mi? Ligi 13. bitirdigimiz sene hangi kardes(!) kulübümüzün taraftari "Trabzon kümeye" diye bagirmadi..?

Aklima su an gelmeyen nice örnekler var.. Stadinda tel örgü olmayan bir takimiz.. Ve siddetin zirve yaptigi dönemde bile taraftarimiz sagduyulu ve bilinçli oldugunu göstermistir.. Ufak tefek hadiseler disinda hiç bir olayin olmadigi nadir tribünlerden birine sahibiz.. Hiç burada sosyal mesaj, toplumsal mesaj vermeye çalismayalim.. Diyarbakirspor'u alkislarla, çiçeklerle karsilayalim sirinligine bürünmeyelim.. Kim bizi alkislarla, çiçeklerle karsiliyor ki.. Bizim hiç bir futbol kulübüyle kardesligimiz olmasin.. Düsmanligimiz da olmasin.. Biz isimize bakalim.. Trabzonspor olur da birgün sampiyon olursa veya olur da birgün küme düserse, bilinsin ki bizden fazla sevinen de olmaz, bizden fazla üzülen de..

Bosversenize, hiç bana anlatmayin.. En iyisi kim? Onu söyleyin.. Çiçeklerle karsilayacakmisiz.. Erbakan'in meshur bir lafi geldi aklima..; "Hadi oradan.."

o kadar güzel ve dogru yazmissin ki ekleyecek tek kelimemm yok bravo !

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

eys_61
12.04.2006, 13:13
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/uploads/coach/2006-04-12_110340_kilit.JPG

anlatmak istediklerimiz ya yanlis anlasiliyor ya da mesele baska taraflara çekiliyor.topic kontrolden çikmadan kapatilsin lütfen.

irfanköse276
12.04.2006, 13:14
Cehennemin dibine kadar yollari var. XXXXX .3 5 kisinin yaptigini bütün sehre malediyorum ben.Kangren vücudu sarmadan geregini yapmak lazim.Bu ise oi sehrin adinin geçtigi hersey için dahildir.

kürtleri foruma almayarak baslayabilirsin ozamanEdited by: Kaya

Jeffer
12.04.2006, 13:16
bir tezavrat yapilacaksa odaXXXXX disari olmalidirsmileys/smiley7.gifEdited by: Kaya

Faik Yılmaz
12.04.2006, 13:18
Arkadaslar satrançtaki piyonlar olmayin lütfen...
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) kabul etmis sayilir.
Edited by: Badaloglu

corleone
12.04.2006, 13:28
ne alkisi nerden çikti bu olay simdi,onlar kim de alkisliyoruz, bize mi kaldi centilmenlik gösterisi, siz gidin diyarbakiri konyaspor'lu tanidik arkadasiniz varsa onlara sorun, bi bu eksik kalmisti!!!!! alkismis, birakin bu toz pembe gözlükleri biraz gerçeklere bakin, iki sene önce hayatinin maçini diyarbakirli aziz ugruna oynayan diyarbakiri mi alkislayacagiz? feneri alkislarim diyarbakiri alkislamam...hakettikleri yere dönmeleri temennilerimle ( 2a degil daha asagisi)...

KeeN
12.04.2006, 13:36
Sunu söylemeliyim ki Konyaspor ile Diyarbakirspor arasinda 2. ligden gelen bir hüsümet vardir. Her sene bu maçlar olayli geçer ve geçmektedir. Zamaninda Diyarbakirsporun kayirilmasiyla 1. lige terfi maçinda olay çikmistir.

Forumda bir arkadasimiz yazmis, statda oldukça fazla Türk Bayragi olmasi gerekir. Bu bence de dogru. Getirebilen herkes stada Türk Bayragi getirmelidir.

Diyarbakirsporu alkislamak olmaz. Lakin yuhalamak ise futbolculara karsi yapilan bir tepki olur düsüncesindeyim. Ama trübündeki bayraklar gereken yerelere mesaj gönderecegi kanaatindeyim.

Ayrica bir arkadasimiz daha yazmis: Diyarbakir'da devamli 61 plaka araçlar yakiliyor diye. Diyarbakirdaki hemserilerimizi de düsünürek böyle meydana gelen zaten bu kötü sinerjiyi tirmandirmanin bir anlami yok.

Faik Yılmaz
12.04.2006, 13:40
sevgili BADALOGLU KARDESIM....

futbolla terörü karistiranlara bir sey denmiyorda neden bana deniyor....

biz bugün futbolcuya terörist dersek sonumuz nice olur.....YANI BUNU DEMEK SUÇSA evet suçluyum.

SIZ INSANLARA HAKETMEDIKLERI GIBI DAVRANIRSANIZ ONLARA SIZE DAVRANIR....

hem diyar bakir hirsli oynamis o zaman antepte fenerde elazigda yada ne bileyim samsunspordami terörist .çünkü onlarda öyle oynuyor.

artik bu sitenin bir kaç kisinin güdümünde olduguna inaniyorum....

BEN KIMSEYE HAKARET ETMEDIM.....

Adem Erdoğan
12.04.2006, 13:46
Cehennemin dibine kadar yollari var.Elimde olsa o sehri haritadan silerim.3 5 kisinin yaptigini bütün sehre malediyorum ben.Kangren vücudu sarmadan geregini yapmak lazim.Bu ise oi sehrin adinin geçtigi hersey için dahildir.

kürtleri foruma almayarak baslayabilirsin ozaman

Kürtlerle ne alakasi var.Burada dyb dan bahsediyoruz.

FEDAİ
12.04.2006, 13:46
siddettle karsiyim diyarbakirin alkislanmasina.ne alkisiymis bu ya.ne çabuk unuttuk 2 sezon önce cumhurv denen insan kilikli canavarin ve arkadaslarinin Avni Aker'de yaptiklarini.

Cengiz Çubukcu
12.04.2006, 13:51
siddettle karsiyim diyarbakirin alkislanmasina.ne alkisiymis bu ya.ne çabuk unuttuk 2 sezon önce cumhurv denen insan kilikli canavarin ve arkadaslarinin Avni Aker'de yaptiklarini.

cumhur rizeli...rize=trabzon...

Adem Erdoğan
12.04.2006, 13:56
Bu konunun basligi degissin.Diyarbakiri taslarla sopalarla ugurlayalim diye.

Hüda Topaloğlu
12.04.2006, 13:58
benim turkten fazla kurt arkadasim var, yanlis anlamayin bulundugum yerde fazla trabzonlu yok, ve Trabzon insanin sicakligini ben Dogu insaninda buldum. Burdaki bazi yazilari okucak olsalardi nekadar kahrolacakarlini sozlerle anlatmak mumkun degil. Benim bildigim bi söz var, Kürdün deniz görmüsü Lazdir, yani aramizdaki fark bi deniz ve son olarak, Kürteri PKK .............leri yuzunden yargilamak hangi akla hizmet bilemiyorum.

Zeki Çelenkoğlu
12.04.2006, 14:03
istisnalar kaydeyi bozmaz..... Edited by: delioflu61

Kaya
12.04.2006, 14:03
Kürdün deniz görmüsü Lazdir

Karadeniz'de ne kadar Laz var kardesim.Olayi farkli yerlere götürmeye basladik iyice.

FEDAİ
12.04.2006, 14:04

cumhur rizeli...rize=trabzon...

birader konuyu baska yerlere çekmeye kalkisma.ne alaka simdi rize-trabzon.cumhur nereli olursa olsunbenonu sadece 2 sezon önce avni akerdeki canavarligiyla hatirliyorum.

Tunga
12.04.2006, 14:04
Bu olaya ülkenin kritik dönemeçte olusu gözüyle degil de sportif anlamda bakan arkadaslara birsey sormak istiyorum:

Peki o açidan bakalim:

Diyarbakirsporlu oyuncularin Fatih Tekke ve Ibrahim Ege'yi katlettikleri maçin oynandigi o sezonda, Trabzonspor sampiyonluk yarisindaki rakibinden kaç puan almis? - 0 -

Ayni rakipten Diyarbakirspor kaç puan almis? - 1 - Sezonun yirminci haftasinda Istanbul'da 2-2'lik beraberlikle bizi tekrar potaya sokmus.

Diyarbakispor bu sezon Besiktas ve Trabzonsporla birlikte Fener'e evini dar eden üçüncü takim.

Diyarbakirspor: aldigi enteresan sonuçlarla istese de istemese de bize çok faydasi olmus bir takim. Geçen sene GaySe galibiyetleri, ondan önceki sene Besiktas'a tek maglubiyetini tattiran takim.

Diyarbakirspor'u sevmiyorum. Küme düseceklerine de inaniyorum. Ama bu ülkeyi "BÖLDÜRMEYECEGIZ" diyen arkadaslarimizin haritadan Misak-i Milli sinirlari içindeki bir bölgemizi silmelerinin tezat oldugunu da görecek kadar aklimiz çalisiyor evelallah.

OrjinalOflu
12.04.2006, 14:05
UZun süredir sitenizi takip ediyorum.Ama bugüne kadar yazma geregi duymadim. Fakat bu hafta Diyarbakir maçi oldugu için biseyler yazmak istedim.Ben Diyarbakirda yasiyorum. Trabzonlu ve Trabzonsporlu çok insan var doguda.Son Diyarbakir maçinda çikan olaylarda Gökdenizin tribünlere yaptigi hareketi hatirlayaniniz varmi? Olaylara tek tarafli bakmayalim. Türkiyenin Pkk ile ile ilgili sorununu Trabzon sehrinin üstüne yikmak isteyen çok insan var. Ne yazik ki üzülerek görmekteyim ki klavye delikanlisi da bizim ülkemizde ve sitenizde çok fazla. Koca bir sehri yani Trabzon'u ve Dogu da yasayan Trabzonlulari zor durumda birakacak hareketlerde bulunmaya kimsenin hakki yok. Ona göre hareket edin. Futbol ile terörü karistirmayin.

Kaya
12.04.2006, 14:07
Diyarbakir Türk topragidir. Siyaseti karistirmasak bile Diyarbakirspor'un alkislanmasina kesinlikle karsiyim. Bunun yaninda yapilanlara 3-5 çapulcu, 1-2 kendi bilmez diyemezsiniz.

TSelif
12.04.2006, 14:12
Konuyu toparlamak bana kaldi sanirim..smileys/smiley2.gif

Arkadasim ben cumartesi aksami saat 18:30 da giderim maçima...Ne diyar ne de baska bi takim .. TRABZONSPOR umdan baska hiç bir rakibimi alkislamam. Izlerim maçimi alkislarim EFSANE mi çikarim disari

Olayda biter ... bu kadarsmileys/smiley1.gif

OrjinalOflu
12.04.2006, 14:16
Herkesin sevmedigi alkislamayacagi bi sehir vardir mutlaka. Bende Rize ve Samsun kümeye gitsin istiyorum. Bu yil Samsun sahasinda tek galibiyet almis oda Trabzon maçi. Bu biseyler anlatmiyormu? Yada Fener Trabzon maçlari için Rizeye geldimi evinde gibi karsilaniyor yada Rize deplasmaninda pontus disari diye tezehürat yapiliyor burada ahkam kesen birkaç arkadas bunlari görsün bakalim. Bencede Rize kümeye. Ben olayi Trabzonspor açisindan bakiyorum.

Kaya
12.04.2006, 14:21
Nerde Pontus diye bagirdi Rize'liler. Erman Toroglu'yumu dinledin sen. Klüp bile tepki verdi bu açiklamasina.

Sacit
12.04.2006, 14:25
diyarbakiri alkislamak mi taslamak mi karistirmayalim.baska hiç bir takima karsi (fener hariç)bu kadar kin ve nefretduymazdim. smileys/smiley7.gif

Badaloğlu
12.04.2006, 14:26

biz bugün futbolcuya terörist dersek sonumuz nice olur.....YANI BUNU DEMEK SUÇSA evet suçluyum.

hem diyar bakir hirsli oynamis o zaman antepte fenerde elazigda yada ne bileyim samsunspordami terörist .çünkü onlarda öyle oynuyor.

Sevgili kardesim, güzel insan...Sana hakaret eden kim?Sana bir sey diyen kim?Ya da sanafalanca kisiye hakaret ettin diyenmi var?Ben mi birseyler kaçiriyorum???!!!Bana bunu söylermisin?Ne diyorsun? ben anlamadim!!!!

Dilinin altindaki baklayi bir çikarsana...Bu dedikodulari kim çikariyorsa gelsinler yüzümüze desinler.Bu site hepimizin, hangi bir kaç kisinin güdümüymüs bu!!!Bu isin ne kadar meraklisi varmis yahu!...Insanlar kendi fikirlerini ifade etmek için bizden izinmi aliyorlar?Ne demek bu site bir kaç kisinin güdümünde...Bu çamuru nasil attiysan temizle kardesim...Yoksa attigin iftiranin altinda ezileceksin...

Oruç
12.04.2006, 14:28
Cehennemin dibine kadar yollari var. XXXXX .3 5 kisinin yaptigini bütün sehre malediyorum ben.Kangren vücudu sarmadan geregini yapmak lazim.Bu ise oi sehrin adinin geçtigi hersey için dahildir.

Çok güzel.Bravo.Sil haritadan Diyarbakir'i.Istanbul'da da olay çikti mi orayi da sil haritadan...

Konuyu açan arkadasa tesekkürü borç bilirim.Alkislarla karsilamak gelmis içinden ama bu 'imkansiz'.Alkis kimse beklemiyor ama Diyarbakirspor'a terör örgütü muamelesi yapmak hiçte hos bir davranis biçimi olmayacaktir.Diyarbakirspor formasini giyen futbolcular ekmek parasi için oynuyorlar.Terör örgütüne hizmet için degil.Bunu aklimiza koymak lazim.Bu takimi kullanmak isteyenler olabilir ama devletimiz buna asla ve asla izin vermeyecektir.Öncelikle burada yasayan insanlar buna müsade etmeyeceklerdir.

Evet TS ve Diyarbakirspor arasinda bazi tatsizliklar olmus olabilir ama bunlar 'siyaseti futbola' dahil etmemize izin vermemelidir.Avni aker de 2 sezon önce oynanan maçi gün gibi hatirliyorum.O maçi izlerken 'en az Trabzonspor taraftarlari kadar' maçi beraber izledigim Diyarbakirspor'lu arkadaslar da maçta gösterilen 'asiri' tepkiyi tasvip etmemislerdir.Kötülüge kötülükle karsi vermek hiç bir seyi çözmemistir çözmeyecektir de...

Bu topicte 'sagduyulu' mesajlar birakan arkadaslara tesekkür ederim.Diyarbakirspor'u terör örgütü olarak gösteren arkadaslara da saygilar sunarim.Herkes bildigini okumaya devam etsin...Edited by: Kaya

TAMTÜRK61
12.04.2006, 14:31
Olsun arkadaslar büyüklük bizde kalsin, ev sahibinin taraftarlari olarakalkislarla karsilayalim ve ikram olarak güzel bir oyunla yenelim,ugurlayip gönderelim. Edited by: Ünyeli61

denizci61
12.04.2006, 14:39
Dünü ne çabuk unuttunuz. Biz sampiyonluga oynarken bu ............ler eziklerden tesvik alip ölümüne oynamadilarmi bize karsi, diyarbakirdaki maçlarda bizim topçulari taslamadilarmi? trabzonda dostluk, diyarbakirda küfür ve tas...yok ya...

Şentürk
12.04.2006, 14:41
burada olaylari diyarbakirin tüm sehrine bagliyorum tarzinda demeçler veren provakatördür arkadaslar!!

Samsa
12.04.2006, 14:45
. Benim bildigim bi söz var, Kürdün deniz görmüsü Lazdir, yani aramizdaki fark bi deniz ve son olarak, .

o senin sözünden nefret ediyorum . en büyük hakaret olarak kabul ediyorum. smileys/smiley18.gif

mensure 61
12.04.2006, 14:46
neden alkisliyalim?.. Her zaman biz iyi niyetli oluyoruz sonrada iyi niyetimizin karsiligi hakaretler yiyoruz birakin allah askina...

DİNÇ
12.04.2006, 14:47
Olsun arkadaslar büyüklük bizde kalsin, ev sahibinin taraftarlari olarakalkislarla karsilayalim ve ikram olarak güzel bir oyunla yenelim,ugurlayip gönderelim.

Alkislamasina alkislayalim da hangi futbolcuyla güzel oyun oynayip yenecegiz ve ugurlayacagiz??? Bu sene hangi maçta güzel oyun oynadik ki?
Maçta yine stresler,karabasanlar basacak bizi...Sikildim artik böyle maç izlemekten...Ama izlemeden de duramiyor insan...Asigiz asik...Ama karsiliksiz...Platonik ask bizimkisi...

Adem Erdoğan
12.04.2006, 14:48
. Benim bildigim bi söz var, Kürdün deniz görmüsü Lazdir, yani aramizdaki fark bi deniz ve son olarak, .

o senin sözünden nefret ediyorum . en büyük hakaret olarak kabul ediyorum. smileys/smiley18.gif

Aynen sana katiliyorum.Zaten o lafin asli öyle degil.Kayserilinin deniz görmüsü trabzonludur.Buda bu iki sehrin insaninin kafasinin ii çalismasindan dolayi söylenmistir.

laz_hayri_61
12.04.2006, 14:49
geçen sene TAKIMIMIZA orda yapilanlari ne çabuk unuttunuz BIZ ülkemize sadakatle bagli oldugumuz için bu adamlarin hepsi degil ama %90 i bizi sevmiyor karaliyor biz onlar niye alkislayalim ONLAR BIZI KAÇ KERE ALKISLADI

Onca sehit verirken bu adamlari alkislamakmi aslaaaaaaa

Samsa
12.04.2006, 14:49
tam hatirlamiyorum ne kadar zaman önceydi ama yine bi Diyarbakir maçiydi. Yenmistik dogru hatirliyorsam 3-0 öndeydik ve diyarbakirli bir futbolcu son dakikada mükemmel bir gol atmisti. durumu 3-1 e getirmisti.

O golüde bütün Avniaker alkislamisti. Futbolcuda tribünleri selamlamisti.

Yukardaki arkadasa katiliyorum. iyi niyetli olan hep BIZ...

Tunga
12.04.2006, 14:53
Yukardaki arkadasa katiliyorum. iyi niyetli olan hep BIZ...

Bunun nesi kötü?

Samsa
12.04.2006, 14:55
iyide abi karsi taraf bundan anlamiyorsa bu resmen SAF durumuna düsmektir.

Sadece anlattigim sahne için demedim o hep iyi olan biz lafini. Genel için konustum.

Adem Erdoğan
12.04.2006, 14:56
Bu sadece dyb için geçerli degil 95-96 yilinda vana 5 attigimiz zamanki olaylari hatirlayin.Geçen sene dyb da fenere resmen adamlar tas yagdirmistilar.Bundan öte terörmü var.

Tunga
12.04.2006, 15:01
Sevgili "Samsa",

Ben de biliyorum ne amaçla söyledigini de, ben SAF durumuna düsecegimizi düsünmüyorum.

Iyi niyetli olmak (her ne kadar ben hep iyi niyetli oldugumuzu düsünmüyorsam da) kötü birsey degil.

Protesto elbette edecegiz; ama Diyarbakirspor'u degil (PKK olaylari için), bu olaya alet olanlari. Bunun da en güzel yolu, bordo-mavi tribünleri bir de Türk Bayragi ile süslemekle olur. Diyarbakirspor kafilesini "PKK Disari" diye agirlayarak degil.

trapezus61
12.04.2006, 15:01
Sevgili Arkadaslarim... Diyarbakirsporun adi geçen örgüttele ilskilendirimesinden son derece rahatsizim... Diyarbakir güzel Türkiyemizin nadide illerinden biridir. O sehri temsil eden takiminda o sözde örgütle hiçbir baglantisi yoktur. Birkere herkes bu yanilgidan dönsün... Aksini iddia etmek ve diger söylenen sözler bizim büyüklügümüze yakismaz.

Gelelim Diyarbakirsporun ALKISLARLA KARSILANMASI OLAYINA...

Sevgili arkadaslar... Diyarbakirspor ya da ismi her ne olursa olsun hiçbir takimin Trabzonda alkislarla ve çiçeklerle karsilanmasina sonuna kadar karsiyim... Böyle yapa yapa Trabzon sehrini en zor deplasman olmaktan çikardik zaten. Nedir kardesim bu centilmenlik ayaklarina

gelen gideni çiçeklerle, alkislarla karsilamak...Burasi Trabzon... Buraya gelen her takim iliklerine kadar nereye geldigini önce bir hissedecek. Avni Akere çikarken ayaklari titreyecek... Geçmiste gelen sampiyonluklar nasil geldi zannediyorsunuz siz? Avni Akerde takimiyla bütünlesmis öyle bir taraftar kitlesi vardi ki. Rakip takim korkudan basini kaldirip tribünlere bile bakmaya cesaret edemiyordu. Simdi Avni Akere baktikça içim kan agliyor. Bir kaç grup bir tarafini yirtarken büyük kisim oturup çekirdegiyle maç izlemekle mesgul. Bu maçi çekirdekleriyle izleyenler ne ilginçtirki maç boyunca tek tepkilerini sadece kendi futbolcularimiza karsi ortaya koyuyorlar...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Lütfen bu iki kavrami birbiriyle karistirmayalim... Hiçkimseye hakaret etmeyelim... Ama Avni Akeri de yeniden o eski günlerine döndürelim... Yoksa daha çoook 20 yillar bekler durur çocuklarimiz...

irfanköse276
12.04.2006, 15:04

kürtleri foruma almayarak baslayabilirsin ozaman

Kürtlerle ne alakasi var.Burada dyb dan bahsediyoruz.

düzelteyim ozaman foruma d.bakirli almayarak basla...

İleli
12.04.2006, 15:10
bu alkislama sevdasina son verilmeli tmm takimimizi protesto etmek icin yapiyoruz ama agir kaciyo be abi...

neyse pkk disari bagrilmamali butun stad diyarbakir kumeye diye inlesin yeter!

Şentürk
12.04.2006, 15:11
Sevgili "Samsa",

Ben de biliyorum ne amaçla söyledigini de, ben SAF durumuna düsecegimizi düsünmüyorum.

Iyi niyetli olmak (her ne kadar ben hep iyi niyetli oldugumuzu düsünmüyorsam da) kötü birsey degil.

Protesto elbette edecegiz; ama Diyarbakirspor'u degil (PKK olaylari için), bu olaya alet olanlari. Bunun da en güzel yolu, bordo-mavi tribünleri bir de Türk Bayragi ile süslemekle olur. Diyarbakirspor kafilesini "PKK Disari" diye agirlayarak degil.

smileys/smiley20.gif+1967

Samsa
12.04.2006, 15:13
bu basliktakitartismalar belki yanlis anlasilmalar, yanlis düsünceler veya agir laflarin temelinde aslinda hep Biz Trabzon insaninin sehitler ve Vatan için çok hassas olmasi durumuyatiyor..

Arada sirada su üç istanbullu kizkardeslerin forumlarina bakiyorum. Vatanla ilgili üç, bes tane baslik bile yok. Ne sehitler verdigimizde nede bombalar patlatiginda. Oysaki bakin bizim serbest kürsüye smileys/smiley32.gif

Trabzon o yüzden farklidir. Trabzonsporlulukta sadece futbol takimi degil bir yasam biçimidir.

Tüm arkadaslarin diger üyelerin hassas noktalarini anlayarak mesaj yazmalarini rica ediyorum. Temelde hepimiz hakliyiz.Edited by: Samsa

ahmetto
12.04.2006, 15:13
Arkadaslar olayi baska yerlere cekmeyelim ya.

Ben Diyarbakirspor dan nefret ediyorum Diyarbakir insanin dan degil

Yani söyle bir aciklama yapayim.Diyarbakirspor demekle takim+taraftar olarak niteledim.Maç seyretmeyi bilmiyorlar.yenilgiye tahammülleri yok. her maçta olay çikartiyorlar vede 1 ligde olduklari 3-4 sezondur sadece yanilmiyorsam 1 veya 2 kere yenebildik onlari bize ters gelen bir takim onun için düssün istiyorum.(alkislamak miasla) yeneriz ve 2.lige ugurlariz insallah

Harun
12.04.2006, 15:15
Diyarbakirspor futbolda rakibimizdir.Onlari futbol kurallari çerçevesinde protesto etmek en dogal hakkimizdir.Fakat bu protesto farkli yönlere çekilip gündem yaratilmamalidir.Diyarbakir'da yasanan olaylari ve oradaki insanin tutumunuspora alet edemeyiz.

Külünkoğlu
12.04.2006, 15:18
Forumda sirf kendi düsünceleri sözümona ragbet görsün diye tekrar nick alip 2. bir takma adla yazanlar bir daha bu forumun yüzünü göremeyeceklerdir.

Herkesin bilgisine...

Edited by: Külünkoglu

laz_hayri_61
12.04.2006, 15:21
TRABZONluluk ;sadece futbol degil derkan biz bunu anlatmaya çalisiyoruz biz bu konularda hassasiz tabiki o sehrin hepsine maletmiyoruz ama birakalim bui centilmenlik laflarini TRABZON deplasmanina gelen takimlar artik beraberlige dahi sevinmiyor HER geleni alkislarla karsilarsak öteki takimlardan farkimiz ne olacak

TÜRK BAYRAKLARIYLA herkes avni akere

HEM SEHITLERIMIZI ANMIS HEMDE erman toroglu gibi ipnelere MESAJ göndermis oluruz

Nytre
12.04.2006, 15:22
bunu d.bakira degil samsunspora rizespora yapalim...

kahrolsun pkk diyarbakir kümeye!!!!

sahadaki 11 kisi baska yerdede oynayabilir ancak yönetici futbolcu döven , taraftari ortaligi yakip yikan , hakeme saldiran insanlar ve kulüpler sadece ligleri çirkinlestiriyor.

halil ibo
12.04.2006, 15:57
Peki ne kaybederiz? ''Kahrolsun PKK'' slogani ile degilde,alkislarla karsilarsak,bagrimiza basarsak ne kaybederiz.Belki de yillar boyu sürecekbir dostlugun temellerini atmis oluruz.Öyle olmasa bile ne kaybederiz.Konya'yi alkislayan taraftar Diyarbakir'ida alkislayabilmelidir.Fark yok,olmamali.Bizler bölücülügün,ayrimciligin köselerini keskinlestirdikçe o sivri uçlar birgün bizede batacaktir.Trabzonspor taraftari bu konudada örnek oldugunu dosta düsmanagösterecektir.Ondan sonrada Samsun'da Rize'de alkislarla karsilanmayi bekleyecegiz.Biz büyük bir adim atalim,sonrasinda muhatap olacagimiz muamele degismezse bile farkimizi tüm Türkiye görmüs olur.Sapla samani karistirmayalim.

Samsa
12.04.2006, 16:04
Belki de yillar boyu sürecekbir dostlugun temellerini atmis oluruz.

Bizler bölücülügün,ayrimciligin köselerini keskinlestirdikçe o sivri uçlar birgün bizede batacaktir..

1) Yillar boyu sürecek dostluk dedigin olay yüzyillardir devam etmekteydi. Bozan biz degiliz. Henüz biz bu dostlugu bozmadik bozmus olsa idik ülkede hainler havlayamazdi.

2) Bize batacak olan bisey yok. Bizim ayrimcilik yaptigimizda yok. Herseyi yapan hainler. Henüz Türk olarak kimse Türklük için birsey yapmamistir. Isler iyi gitmiyor ama bundan bizler degil onlar korksun. Su anda orduda camide patlayan bombalar, istanbulda yolda giderken bir i t tarafindan gasp edilen günahsiz insanlar, aslan gibi oglunu uyduruk ve siyonist güdümlü bir amaca hizmet eden daha ne yaptiginin farkinda olmayan salaklarin kursunlariyla bu vatana sehit verenler hep su anda biz birsey yapmadigimiz için böyleler.

Biz bu ülkede ayrimcilik yapiyormusuz gibi konusmalar Uydurma laflardir.

3 ) Trabzonda yasayan arkadaslarla , Istanbuldaki Trabzonlularin düsünceleri takdir edersinizki farkli olacaktir.

halil ibo
12.04.2006, 16:18
Güzel kardesim benim bahsettigim dostluk Trabzonspor-Diyarbakirspor arasindaki dostluktu.Yine sözünü ettigim ayrimcilik futbol sahalarinda yasanan olaylardi.Degil Trabzon,ülkenin hangi kösesinde olursak olalimPKK'ya karsi tek yumruk ve tek vücut olmakonusunda düsüncelerimizde bir farklilik sözkonusu olamaz.Ama bilmemiz gereken bir baska noktada sahada Diyarbakirspor'la bir futbol maçi oynayacagiz,PKK ile savasmayacagiz.Bu anlamda diger stadlardaki sloganlardan farkli olarak maç baslamadan rakibi alkislamakfarkimizi göstermek açisindan bence çok önemli.Sevgilerimle...

Samsa
12.04.2006, 16:23
anliyorum. Aslinda isin içinden çikamiyorum. Tepkimiz diyarbakirspora olmali mi olmamalimismileys/smiley5.gifneyse kardesim sanada sevgiler...

Murat'
12.04.2006, 16:30
Sunu kabul etmek lazim diyarbakirsporda futbol oynayanlarin çogu diyarbakirli deil hem metin aktas ta diyar bakirspor da oynuyor böle bisey yapmak gerçekten de güzel olabilir geçen sene bunun örneklerini yasamistik aankaragücü maçinda ankarali futbolcular bize çiçek atmisti biz de onlari ayakta alkislamistik bide konya naçinda konyasporu tribünlere çagirmistik

Kaya
12.04.2006, 16:30
Siyaseti bir kenara birakin...

Yine de Diyarbakirspor alkis haketmiyor. Tartismaya gerek yok.

Faik Yılmaz
12.04.2006, 16:36

Sevgili kardesim, güzel insan...Sana hakaret eden kim?Sana bir sey diyen kim?Ya da sanafalanca kisiye hakaret ettin diyenmi var?Ben mi birseyler kaçiriyorum???!!!Bana bunu söylermisin?Ne diyorsun? ben anlamadim!!!!

Dilinin altindaki baklayi bir çikarsana...Bu dedikodulari kim çikariyorsa gelsinler yüzümüze desinler.Bu site hepimizin, hangi bir kaç kisinin güdümüymüs bu!!!Bu isin ne kadar meraklisi varmis yahu!...Insanlar kendi fikirlerini ifade etmek için bizden izinmi aliyorlar?Ne demek bu site bir kaç kisinin güdümünde...Bu çamuru nasil attiysan temizle kardesim...Yoksa attigin iftiranin altinda ezileceksin...

sevgili gönüldasim,renktasim vede arkadasim.ya söylediklerimde hiç bir argo,etnik ayricilik yada hakaret olmadigi halde uyariliyorsam bu bana yapilmis en büyük hakarettir.

yani sporculara terörist diyenlere bir sey dememek sonra "satrançta piyon olmayin" gibi hiçte elestiri sinirlari disinda olayan ve argo içermeyen bi sözcükten laf isitmek agir geldi bana.sankiküfür ettim.

"satrançta piyon olmayin" derken güzel ülkemizi bölmek isteyenlerini oyununa gelmeyin demek istedim. ancak bu kadar yazi bile uyari almam yetti ise ve daha kötülerini söyleyenler ceza almiyorsa bu çiftestandart degilde nedir.

bu ilk sefer basima gelmiyor sonda olmayacak kanantindeyim. ancak ben her seysen çok takimima bagli bi insanim. takimim her seysen önemlifdir benim için.varsin birileri uyari yapsin hatta elestiri yaptim diye siteden atsin.

benim için aslolan takimimdir gerisi önemli degil.burda olma amacimda bordomavirenkdaslarimla dertlesmek fikir telakkisinde bulunmaktir. bu suç ise hr zaman yapmaya devam edecegim....

Samsa
12.04.2006, 16:42
satrançta piyon olmayin gayet normal bir sözdür. ne olmuski? smileys/smiley5.gif

Faik Yılmaz
12.04.2006, 16:44
valla bende anlamadim.....

uyari cezasi vermisler bana onun mücadelesini veriyorum...

Emiroğlu
12.04.2006, 16:46
Oluyor ara sira böle seyler,takilmayin arkadaslar,kirmayalim birbirimizi...

Kaya
12.04.2006, 16:49
Arkadaslar Diyarbakirspor için birbirimiz bos yere kirmaya ve tartismaya gerek yok.

Ne siyasi tepkiye ne de alkislamaya gram gerek yok.

Çikariz sahaya aliriz 3 puanimizi bu bize yeter. Gerisi hikaye...

Samsa
12.04.2006, 16:51
evet Kaya smileys/smiley32.gif

tartisgimiz sey de biseye benzemeli birbirimizi kirmamiz için. smileys/smiley2.gif

ctmeoy
12.04.2006, 16:51
blackseastorm'u sonuna kadar destekliyorum bence yazilari gayet sagduyuluydu asil uyarilmasi gerekenler diyarbakir futbolcularina terörist diyenler olmali

Emiroğlu
12.04.2006, 16:54
Arkadaslar Diyarbakirspor için birbirimiz bos yere kirmaya ve tartismaya gerek yok.

Ne siyasi tepkiye ne de alkislamaya gram gerek yok.

Çikariz sahaya aliriz 3 puanimizi bu bize yeter. Gerisi hikaye...

Katiliyorum

Murat'
12.04.2006, 16:57
tamam alkislamiyoruz anlasildi ama küfür de etmeyelim lütfen

Murat Acar
12.04.2006, 16:58
sevgili halil ibo arkadasima bir sey soracagim biz 2 yil önce 2-0 öndeyken diyarbakirsporlu futbolcularin top oynamaktan daha çok bizim futbolculari sakat birakmak için ugras vermeleri hatta son 20-25 saniyede kaptanimiza sezonu kapattirmalarini ne çabuk unuttun.Senol denen kalecinin yaptigi çirkeflikleri ne çabuk unuttun.Zaten vay biz centilmenlik yapalim büyüklük bizde kalsin teraneleri yüzünden trabzon taraftarini sindirmeyemi çalisiyorsunuz.Bu taraftar hakkiyla galip gelen hangi takim olursa olsun alkislayacak kadar centilmendir.Ama diyarbakirspor gibi üç kurus için serefini satan takimlarada sahayi dar edecek kadar fanatiktir.Ne diyarbakirdaki olaylar ne pkk hepsini geçtim ama 2 yil önceki yaptiklarinin hesabini kesmek için hem gerekli tüm tezahürati yapip ve hemde bu takimi evire çevire yenip morallerinisifirlayip kümeye göndermek için herseyimizle diyari-i bakir i layik oldugu yere((bile diyemeyecegim)2A daki klüplere haksizlik olur)gönderelim okadar.sürç-ü lisan etti isem affola

halil ibo
12.04.2006, 17:19
Kardesim ben Diyarbakirspor'a yenilelim demiyorum ki.Tabii ki futbolcularimiz çikip delikanlica mücadelesini gösterip maçi almalidir.2 sene önce yapilanlari unutmadim tabii ki (Maalesef yüregimin bir kösesindeki o kin ve nefret duruyor.)ve benim kanaatime göre onlara insanca davranarak bir daha ayni sekilde davranmalarinin önünü kesmek.Bizim alkislarimiza karsi onlar yine bize tekmeyle karsilik verirseler o da onlarin ......... olur.Ama inan ki biz insanligimizdan hiçbir sey kaybetmis olmayiz.( Yanlis anlasilmasin ben sadece ''PKK disari'' vs.diye bagirmayip maçin basinda alkislarla karsilayalim diyenlere katiliyorum.)

ctmeoy
12.04.2006, 17:27
neden diyarbakirla ugrasacazki tribunde onu da anlamadim birakin onlari da kendi takimimizi destekleyelim

zinos_zon
12.04.2006, 17:30
külünkoglu kardesim; 2. niklerden neyi kasdettigini anlamadim. açiklarsan error veren beynimi bir nebze rahatlatirsin.

bir kez daha rica ediyorum sevgili trabzonsporlu kardeslerim:

konu diyarbakir ve futbol degil. biz "büyük" bir takimiz ve bize yapilan her türlü çirkefligi unutabilecek kadar da yücedir büyüklügümüz.

söyledigim sudur, son kez yineliyorum:

gelin hep beraber bu ülkeyi bölmek isteyenlerin suratina; "dostlugun kardesligin ve insanligin" tokadini atalim.

Benim bu forumdaki tek bir kisinin bile yurt ve insan sevgisinden süphem yok, keza cesaretinden.

zamani geldiginde mertligin ve cesaretin en destansi örenkelerine de imzamizi atariz, ama zaman dostluk zamani.

unutmayalim ki, "pkk disari" slogani, bölücülükten baska bir sey degildir! Emperyalistler ve onlarin usaklari da bunu istiyor zaten.

Yoksa ben mi yaniliyorum kardeslerim...

zafercalikoglu
12.04.2006, 17:40
ben alkislamam onlari ,gereksiz bir konu kim alkislarsa alkislasin

laz_hayri_61
12.04.2006, 18:23
biz onlara elimizi yillardir uzattik ama hep elimiz havada kaldi

yukarda arkadasim çok güzel deginmis isin siyasetle falan alakasi yok

bu adamlar 2 yil önce kaç tanr futbolcumuzu sakatladi sahaya hertürlü maddeyi atmadilarm evet hep centilmenlik deniyor VE TARAFTARIMIZ SINDIRILIYOR

AYAGA KALK TRABZONLU ; AVNI AKER CEHENNEMINI YENIDEN YARAT

NE ALKISI

Külünkoğlu
12.04.2006, 18:29
<DIV>
külünkoglu kardesim; 2. niklerden neyi kasdettigini anlamadim. açiklarsan error veren beynimi bir nebze rahatlatirsin. </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Anlamasi gerekenler anliyorlar merak etmeyin...</DIV>

morientes
12.04.2006, 18:39
Trabzonlular milliyetçi oldugu için,diyarbakirlilar Trabzonlulari sevmez,bende onlari sevmiyorum...

Erdem Keser
12.04.2006, 18:55
beyler uzatmayalim da

maca gidiyoruz ve bütün stad hep bi agizdan pkk disari diyarbakir kümeye diye bagiriyoruz

Erdem Keser
12.04.2006, 18:56
pkk disari pkk disari

diyarbakir kümeye

morientes
12.04.2006, 19:00
Bu arada kesinlikle kürt kardeslerimle bir sorunum yoktur. Üniversite de okurken en iyi arkadaslarim kürttü... Sadece diyarbakir sehrini sevmiyorum.

SAYGILAR....

Badaloğlu
12.04.2006, 19:00
valla bende anlamadim.....

uyari cezasi vermisler bana onun mücadelesini veriyorum...

Degerli kardesim, ben sana uyari cezasi vermedim.Eger sen bu tepkilerini bana özelden yazsaydin, sorunun ne oldugunu bana bildirseydin bende sana durumu izah ederdim.Sana nerede uyari cezasi vermisim?Böyle bir sey yok, nereden uyduruyorsun bunu?Okudukça hayretler içerisinde kaliyorum.Saflarda belli olmaya baslamis baksaniza blackseastrom haklidir diyenlerde var ama kimse sormadiki ne oldu? diye!!!!

5.sayfadaki piyon olmayin diyeyazdigindan sana uyari cezasi yapanda yok.Benim samimiyetimden süphen varsa söyle bileyim.Birazcik forum kurallarina dikkat etseydin bunlar basimiza gelmezdi.O yazdigin cümlenin hepsi büyük harflerle yazildigi için bende üsenmeden tekrardan küçük harflerle senin yazini silip tekrardan forum kurallarina göre yazdim, orada düzenleme yaptigimi belirtmek istedim.Ama sen ne yaptin?ortada hiçbirsey yokken ortaligi ayaga kaldiriyorsun.Iyi oku bakalim ne yaziyor orada?Buraya üye olan her arkadasimin mesajini silme yetkisine sahipken(forum kurallari dahilinde)ben bunu yapmayip; hiç üsenmeden senin yazini düzelttim.Bumudur bunun karsiligi?Ben isin kolayina kaçmadim.

Birazcik bize yardimci olsaniz ne olur?Burada binslerce kisi var.Bugün bir arkadasimin senin gibibir sayfalik yazisini büyük harf ile yazisini düzeltmek tam 15 dakikami aldi.Bende kurallara uymadigi için bu yaziyi 10 saniyede silebilirdim ama bunu yapmadim.Lütfen ne yazdiginiza dikkat edin.

Kimseye karsi önyargili degilim.Kimsede benim iyi niyetimden süphe etmesin.Enerjinizi baska islere kanalize edin.Hepinizi seviyorum vesselam...Edited by: Badaloglu

Küçükalioğlu
12.04.2006, 19:14
bu topik rozalinda dizisini geçer arkadaslar inceden sari ciliti vardi metin abinin ona yaklastik gibi.

Külünkoğlu
12.04.2006, 19:22
Birbirimizi anlayabilecegimiz konusunda hala ümidim var bu yüzden bekliyorum.

forumun celladi olmak basit is zor olani yapmaya çalisiyoruz su anda...

Erdem Keser
12.04.2006, 19:23
burasi trabzon diyarbakir degil

Külünkoğlu
12.04.2006, 19:24
O yazdigin cümlenin hepsi büyük harflerle yazildigi için bende üsenmeden tekrardan küçük harflerle senin yazini silip tekrardan forum kurallarina göre yazdim, orada düzenleme yaptigimi belirtmek istedim.

baksaniza blackseastrom haklidir diyenlerde var ama kimse sormadiki ne oldu? diye!!!!

Özür borcunuz yok mu arkadaslar ?

bodehter
12.04.2006, 20:19
lan bu diyarbakir kadar uyuz oldugum baska bi takim yok. ne centilmenligi. onlariin bize yaptiklarini unuttukmu hemen.senol yaptiklarini.

o ............leri eze eze yenmeden içim rahat etmez.

trabzondaki arkadaslara güveniyorum elinizden geleni yapin ezin ezebildiginiz kadar.

sampiyonluga oynadigimiz sene bizlen ölümüne oynayip, yenilirken futbolcularimizi sakatlayan bu takima acimayin.

FANATIK52
12.04.2006, 20:23
Arkadaslar;

Ne dersiniz?

çok güzel düsünmüssün insallah güzel bir maç olur .....

Tansu Onur Erdoğan
12.04.2006, 20:28
arkadaslar herkes layigini bulur diyarbakir bizden alkis almak icin ne yapti neyin alkisi bu

esasinda iyi bi tepki koymak lazim sampiyonluga oynadigimiz sezon yaptiklarini ne ben nede diger trabzonsporlular unutmadikkk

anti parantez benim trabzonsporum hangi statta alkislandi....??? malatyada vatan haini ilan edildik daha neler neler zor duruma düstük trabzon kümeye diye bagirdilar bi centilmen bizmiyiz yok alkis malkis

Selman
12.04.2006, 20:37
arkadaslar herkes layigini bulur diyarbakir bizden alkis almak icin ne yapti neyin alkisi bu

esasinda iyi bi tepki koymak lazim sampiyonluga oynadigimiz sezon yaptiklarini ne ben nede diger trabzonsporlular unutmadikkk

anti parantez benim trabzonsporum hangi statta alkislandi....??? malatyada vatan haini ilan edildik daha neler neler zor duruma düstük trabzon kümeye diye bagirdilar bi centilmen bizmiyiz yok alkis malkis

Aynen katiliyorum ne diye alkislayacaz.Ellerinde olsa bir kasik suda bogacaklar bizi çanak yalayicilar.Diyarbakir kümeye diyebilirizsmileys/smiley7.gif

kutoz
12.04.2006, 21:40
Terör örgütünün bir taktigide, provakatif eylem türüdür. Bunun örnegini, Diyarbakir'da ön saflara çocuklari sürdüklerinde gördük. Peki, neden bu tür iylemleri yapiyorlar, hiç düsündünüz mü?

Çok basit. Halk içinde "Verelim o bölgeyide kurtulalim" dememizi bekliyorlar. Bunun bir uzantisini da, futbol sahalarinda uyguluyorlar. Bu sartlarda Trabzon'da sahaya futbol oynamak yada, bazi arkadaslarin tabiriyle çirkeflik yapmak amaciyla çikacak olanlara "PKK Disari" diye bagirmak, tamamiyla onlarin oyununa gelmis olmak demektir. Dikkatli olmak zorundayiz. Türk Bayraklariyla, stadi gelin gibi süslemek, bir yerlere verilecek en anlamli mesaj olur.

Provakasyonlara gelmemeliyiz. Diyarbakir'da vatan topragidir. Orayi, onlara teslim etmemeliyiz. Bunun içindir ki, verilecek tepkiyi de iyi ölçüp biçmeliyiz.

asem61
12.04.2006, 21:44
bosuna tartisiyorsunuz cünkü cok gereksiz bir topic.bu konu icin birbirinizi kirmaya hiic degmez.

BAKALIM MAZIDE NELER YAPMISIZ:VANSPOR birinci lige cikti ve trabzonspor taraftarlari olarak onlara hep destek olduk.hatirlayanlar bilir, avniakere geldikleri ilk sene maratonun deniz tarafini onlara ayirdik geldiler bayraklarini actilar takimlarini desteklediler. ama birsonraki sene fener icin avniakerde etten duvar ördüler,biz vana gidince tas yagmuruna tuttular ve yüce adalet onlari maziye gömdü.

KAYSERI taraftarlari avniakere geldi maratonun ortasinda onlara yer verdik, icimize aldik bayraklarini actilar beraber maci izledik.ya simdi kayseri taraftari trabzon kümeye diye bagiriyor.ellerinden gelen cirkefligi yaptilar ne olacak sampiyonmu, olacaklar?nankörlük yapabilirler ancak.bu örnekleri artirabiliriz

ben anlamam ondan bundan rakip kim olursa olsun avniaker eski atmosferini yakalamali(cehennem gibi olmali) kimseye dost görünmek zorunda degiliz,bu ülkede bizden baska vatan sever yokmu? yillarca bu bayragi tasidikta birisi bize ödülmü verdi?

DIYARBAKIRINgecen senelerde bize yaptiklarini arkadaslar yazdi. benim yazmama gerek yok.yüce adalet yerini bulacak onlarda geldikleri yere gidecekler.

DIYARBAKIRIN FUTBOL LIGINDE ISI YOK BASKA MACERA BULSUNLAR KENDILERINE: ÖNCE ADAM OLSUNLAR, SAHADA PISLIK YAPMASINLAR FUTBOL OYNASINLAR; DOST KAZANSINLAR DÜSMAN DEGIL:KÜMEYE DÜSMEK DÜNYANIN SONU DEGIL BU LIGDE FUTBOL OYNAMAK ISTERLERSE TEKRAR CIKABILIRLER:&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ; HOSGELDIN HOSGELDIN CEHENNEME HOSGELDIN

eys_61
12.04.2006, 21:55
Provakasyonlara gelmemeliyiz. Diyarbakir'da vatan topragidir. Orayi, onlara teslim etmemeliyiz. Bunun içindir ki, verilecek tepkiyi de iyi ölçüp biçmeliyiz.

budur anlatilmak istenen

irfanköse276
12.04.2006, 22:03

budur anlatilmak istenen

defalarca anlatildi. karsindaki anlamak istemedikten sonra pek önemi olmuyo...

sadece d.bakir degil bütün g.doguyu teslim etmemeliyiz. oralarnda bu vatann topragi oldugu asla aklimizdan çikmamaliEdited by: irfanköse276

asem61
12.04.2006, 22:28
kardesim spor bu futboltakimi bu. ne topragi ne teslim etmesi. busekilde düsünerek diyarbakirspora ve halkina kötülük etmeye ne gerek var.simdi diyarbakirspor ligde kalirsa ordaki problemler cözülecekmi? düssün düsecekse futbol bu, biri sapiyon olur üc takim küme düser, düsen takimlar tekrar cikabilir. bizim kimseye tepki göstermemize gerek yok.avniakere gidelim kendi takimimizi destekleyelim maci alalim gerisi bizi baglamaz.

Emre Emiroğlu
12.04.2006, 22:29
UZun süredir sitenizi takip ediyorum.Ama bugüne kadar yazma geregi duymadim. Fakat bu hafta Diyarbakir maçi oldugu için biseyler yazmak istedim.Ben Diyarbakirda yasiyorum. Trabzonlu ve Trabzonsporlu çok insan var doguda.Son Diyarbakir maçinda çikan olaylarda Gökdenizin tribünlere yaptigi hareketi hatirlayaniniz varmi? Olaylara tek tarafli bakmayalim. Türkiyenin Pkk ile ile ilgili sorununu Trabzon sehrinin üstüne yikmak isteyen çok insan var. Ne yazik ki üzülerek görmekteyim ki klavye delikanlisi da bizim ülkemizde ve sitenizde çok fazla. Koca bir sehri yani Trabzon'u ve Dogu da yasayan Trabzonlulari zor durumda birakacak hareketlerde bulunmaya kimsenin hakki yok. Ona göre hareket edin. Futbol ile terörü karistirmayin. Ya Kardesim Ne Diyorsun Sen Ya.. Kimleri Klavye delikanlisi oLarak Sucladiginin Farkindamisin.. Trabzon HAlki Ne Derece Delikanli oLdugunu Yanlis Anlasilma Sonucu Bile oLsa Tayad oLaylarinda tüm Türkiyeye Gösterdi.. Burada Konustugun Kisilerin Bi Coguda Orada Tepkisini Gösterenlerdendi.. Burada Yazanlarin Yazdiklarinin Burada Kaldiginimi Zannediyorsun sen ? Ben ASkerligimi Tecil Ettirirken Formuma Öncelik GüneyDogu Ve Komando oLarakISlemlerimi Yaptirdim.. O Yüzdeen Kimleri Klavye Delikanlisi Die Sucladigina Dikkat Et. Birilerine Bi Sekilde Klavye Delikanlisi Yada Baska Bi Lakap Takacaksan Ilk Basta Onlari Taniman Gerekir !

Lazin Deniz Görmemisi Kürttür !

bu Nasi Bi Benzetme Ya ? Bu Topic Gerçekten Farkli Yerlere Cekilmeye baslandi.. bu benzetmeyi Kim Nerede Ne Amacla Kullaniyor.. Kullanilan Bi Ithamsa Neden Hiçkimsenin Haberi YOk ? Bu Benzetme Neye Dayanilarak Yapiyor ? hayatimda böyle igrenc mantiksiz bi benzetme görmemistim.. ayrica trabzonlular laz degildir. zaten karadenizde ne kadar laz varki ? lazz trabzonlu veya karadenizlilerin kürtler ve pkk lilarla ne kadar zit oldugunu herkes bilirken burada böyle asli astari olmayan bi benzetmeyi vurgulaman gercekten COK ILGINC.

Internet Ortaminin En Genis Trabzon Ve Trabzonspor Toplulugu oLan BMN'de Dyb Sporu Alkislamak Gibi Bir Baslik Altinda Tartistigimiza INANAMIYORUM !Edited by: lazmania

Emre Emiroğlu
12.04.2006, 22:44
konu diyarbakir ve futbol degil. biz "büyük" bir takimiz ve bize yapilan her türlü çirkefligi unutabilecek kadar da yücedir büyüklügümüz.

Büyüklük Yapilanlari Unutmakmidir?

kutoz
12.04.2006, 22:55
@lazmania

Dur dur yavas biraz. Bu kadar heyecanlanma. smileys/smiley2.gifEmin ol, herkeste senin kadar seviyordur bu vatani. "Laz, kürtün su görmüsüdür" sözü, gurbette yasayan bizlerin çok siklikla olmasa bile, arkadas ortaminda karsilastigi bir sözdür. Buna bu kadar sinirlenmeye gerek yok. Sonuçta, bu benzetmeyi yapanlarda, lazlarin yani bizlerin nasil insanlar oldugumuzu çok iyi biliyorlardir.

Diyarbakir'i desteklemek fikri elbetteki tartisilabilir. Fakat, Diyarbakir sehrinin bu vatanin bir parçasini unutmamak gerek. O sehirde yasayanlarin hepsi, emin ol bu ülkeyi parçalamayi düsünmüyorlardir. Onlarin da dedeleri, Çanakkalede, Sakaryada, Dumlupinarda bu vatan için çarpisip sehit düsmüstür. Bu yüzden degerlendirme yaparken, daha hassas davranmamiz gerekir.

Birkaz kez yazdim, bir daha özetliyim. Provakasyona gelmemek gerek. Karsimizda ki düsman, savas meydaninda gözle görülen türden düsman degil. Malesef, taktik degistirmis olarak, degisik eylem türlerini seçmektedir. Bu eylemlerden biriside, iç isyana halki tesvik etmektir. Iste bunlara gelmemeliyiz, onlarin ekmegine yag sürmemeliyiz. Bunun içinde, tepki verirken onlarin istedigi gibi Diyarbakir sehrinin futbol takimina "PKK disari" diye bagirmamak gerek. Butür söylemler, o sehrin PKK oldugunu, daha dogrusu artik Kürt Konfederasyonunun bir parçasi oldugunu kabul etmek olur. Umarim ifade edibilmisimdir. Yazarak, ancak bu kadar oluyor. smileys/smiley2.gif

sümela61
12.04.2006, 22:59
arkadaslar benim sahsi fikrim Diyarbakirspor yaptigi futbola yakismayan olaylardan ötürü (özellikle son Konyaspor maçi) alkisi hak eden bir takim degil...

lakinbirsehirtakimini bir terör örgütüile bagdastirmak da pek yakisik alir bir sey degil bence... yani orada top yekün bir sehre "bölücü örgüt" yakistirmasi yapmak, biz sizi istemiyoruz demektir... e o zaman bunun da adi bal gibi "bölücülük" olur... bölücülere tepki verecegiz derken, biz bölücü oluruz da haberimiz olmaz...

bu konu ile ilgili sevgili Nytre hemsomun açmis oldugu "bu vatan bizimdir" bahsine yazdigim bir yorumumu buraya tasimak istiyorum, izin verirseniz:

Oo BOmbalarin 1 Tanesi Trabzonda PAtlarsa Yer Yerinden Oynar... Görülmemis Tepkiler Verilir.. DEvlet Uyuyor.. Birilerinin COK SERT bir tepki vepki vermesi Lazm Bu Yüzden Herkesi Diyarbakirspor macinda Tribüne davet Ediyorum.. 90 dakika sadece tezahuratlar pkk ya yönelik olmali.. her türlü protestoyu yapmaliyiz.

bakin sporun içine karismamali bu tür seyler... yoksa sonumuz iyiye gitmez... ilk yaridaki (Olimpiyat Stadindaki) Sivasspor maçinda da böyle tezahüratlar yapilmisti... lütfen aradaki ayrimi görelim; her güneydogulu vatandasimiz PKK'li degil... adamlarin istedigi zaten birbirimizden nefret ettirmek... uyanik olalim...

devlet o bölgeye daha da sahip çikmali... bizler de sahip çikmaliyiz... unutmayin; sizin disladiginiz yerlere muhakkak sahip çikan birileri olacaktir... nitekim böyle de oluyor... elin teröristleri, bu insanlari kullaniyor... böyle yaparsak daha da çok kullanacaklardir...

arkadaslar bir de gerek bu baslik altinda, gerekse de diger bazi basliklarda dikkatimi çeken ve beni oldukça üzen bir konu daha var ki; o da birbirimizi kirmaktan çekinmememiz... o konuyla ilgili düsüncelerimi de yine buraya kopyaliyorum:

yani birbirimize uyuz olmak, birbirimizden nefret etmek için yer ariyor gibiyiz... üstelik ayni tarafta olmamiza ragmen... oysaki "genel" basliginin altinda ne de anlamli hikayeler okuyoruz (lösemili kardesimiz, baba topum nerede basliklari gibi)... demek istedigim dünya 3 günlük, birbirimizi sevelim... simdi desem ki size yarin uyandigimizda içimizden birisi aramizdan ayrilmis olsa, yani vefat etmis olsa ne tür duygular hissederiz? sanirim baya bir kötü oluruz, en azindan ben öyle olurum... bu demek degil ki birbirimize hiç muhalefet olmayalim... elbette kendi fikirlerimizi savunacagiz, sonuna kadar yazacagiz... ama bir çizgimiz olmali; biz Trabzonspor taraftariyiz... seviyeyi elden birakmamaliyiz... önce birbirimizi sevmeliyiz, gerisi hallolur...

örnek olarak bir renkdasimi vereyim... mesela nytre... diyelim ki biz Halilhodzic konusunda zit fikirdeyiz... o kendi fikrini ve gerekçelerini yazacak; ben kendi fikrimi ve gerekçelerimi... bunda bir problem yok, aksine çok güzel... ama yarin öbür gün baska bir konu açildiginda nytre'nin fikriyle örtüssem bile, sirf daha önce Halilhodzic konusunda zit düstügümüz için ona muhalif yazilar yazmamaliyim, böyle yaparsam saçmalamis olurum, haksiz miyim?... yani burada bir konuda zit fikirli olmak her konuda zit fikirli olacagimiz anlamina gelmemeli... (burada isim ve konular sadece bir örnekti, hatirlatayim...)

bakin yarin uyandigimizda "1 eksik" olabiliriz, birbirimizi kirmayalim... lütfen...

Semih58
12.04.2006, 23:01
Öfke ile kalkan zarar ile oturur.Isviçre maçinda ne oldu Milli takimimiz sahada yenemedi seyircisiz oynama cezasi geldi.Arkadaslar ben diyorum ki TRABZONSPOR'umuza bir ceza gelmesin.

Diyarbakirspor'u 5-0 yenip gönderelim.

1995-1996 yilinda ;Bu sene Sampiyon Anadolu'dan diye Ankaragücü-Kayseri seyircisi ve fener disinda her takim seyircisi bagirdi ama olmadi.Sanssizlik sampiyon olamadik.Kayseri'yi küme düstügü son maçta deplasmanda farkli yendigimizdeen çok üzülen TRABZONSPOR seyircisi oldu.
Elma-Armut ayni sey degildir.

PKK baska ,Diyarbakirspor baska.

TRABZONSPOR'umuz sahada basarili olmali-mutlaka sampiyon olmalidir.

TRABZONSPOR'umuz Türkiye'nin sempati duydugu,bazi takimlarin en az bizim kadar basarili olmaya imrendigi nevi-sahsina münhasir çok özel bir takimdir.TRABZONSPOR ekoldür.

Hüda Topaloğlu
12.04.2006, 23:05

evet Samsa, zaten Kürt olmak çok buyuk bir ayip degilmi, hani bize seçme imkani tanidilar dogmadan once hangi milletten olmak istersin diye, terbiyesizler demekki seçerken Kürt sikkisini isaretlemisler, gerçekten hakaret edilmeyi hak ettiler,

+

"PKK disari " diye bagiralim diyenlerbiraz dusunmeye vakit ayirsalar yangini alevlendirmekten baska birsey yapmadiklarinida anlarlar. PKK ya senden benden dahada karsi olan kürtlerin olmadigini bilmemenden kaynaklaniyordur bu dusuncen. herneyse eminimki hata benim bole dusunmemdedirsu herzaman gariplerin ezildigi b.ktan dünyada

Emre Emiroğlu
12.04.2006, 23:12
Hosgörüyü Hep Biz Gösterelimm.. Hos Göre Göre 40000 bin sehit verdik.. hala hosgörü sagduyudan bahsediyoruz ya.. hanginisin bi yakini sehit oldu ? bu aciyi yasayanlardan hangisi bu kouda hosgörüyü kabullenir.. HARITASINA TRABZONU BILE KATAN BI HALKA , Odara bulunan iyi yada kötü Türküm Veya Ben SAdece Kürtüm Diyen Birileri Türk Bayragi Asamiyorsa Yada 1-2 Armayi Bayragi Diye göstermeye calisiyorsa ben o yörenin halkina hosgörü göstermem.. ayiplarimda..

Madem Içlerinde Pkkdan Nefret Eden Kürtler bile var neden seslerini cikartmiyorlar..kimse bana korkudan cikartmaiyor flan demesin..

Herneyse Site Yöneticilerimizdne Ben Bu Basligin Kapatilmasini RICA ediyorum..

Artik Spor disi Seyler Konusmaya Basladik

Hüda Topaloğlu
12.04.2006, 23:29
Madem Içlerinde Pkkdan Nefret Eden Kürtler bile var neden seslerini cikartmiyorlar..kimse bana korkudan cikartmaiyor flan demesin..

zaten medyamiz baris elçilerinin elinde oldugu için zor bekliyorlar birinin barisci bir demeç vermesini ve bunu yayinlamayi...boyle seylere alet olup sumela61 in dedigi gibi istemeden biz boluculuk yapan durumuna geçiyoruz, ki biz bu topraklari bir tutmak için samsunda en on safta duran memleketin insanlariyiz.

BDiler61
12.04.2006, 23:31
tepkimiz diyarbakira degil pkk ya olmalidir

Mehmet
12.04.2006, 23:37
Önemli bir konuda uyari açisindan bu konuyu baslatan arkadasa tesekkür ederim.
Trabzonspor Türkiye'de marka olmus köklü bir kulüptür. Trabzonspor taraftari olarak
takimimizi çok sevdigimizin disinda olup biten her türlü gelismeleride takip eder duyarlilik
gösterir gerektigi yerde öneri, elestiri veya protestolarimizi yapmaktan geç kalmayiz.
Trabzonspor sevgisi bizim islerimizin bir parçasidir. Bu sevgi bizim yasam biçimizidir.

Konu Trabzonspor Diyarbakir maçi ile alakali oldugu için detaya girmeden az ve öz yazmaya
çalisiyorum. Biz büyük bir takimin taraftariyiz . Bizim için önemli olan takimimiz güzel oynayip
maçi kazansin 3 puani alsin yeter. Diyarbakir bize rakip degildir.

Bence ne pkk'dan bahsedilsin nede çiçek verilsin. Tribünlerede çagrilmasin.

Yalniz provakasyon olma ihtimaline karsi herkes dikkatli ve uyanik olmak zorunda.
Bir çok arkadasimiz yorumlarinda kulübün ne suçu var demisler. Evet kulübün suçu yok ama
kulübün arkasinda ser güçler var. Isde burayi biraz kurcalamak lazim. Bu açidan ben bu
Diyarbakirspor kulübünü oldum olasi hiç sevmem. Bize karsi son iki maçta bizi yenmek için
verdikleri mücadelenin disinda geçen sene gene bu takimin bir sikeli maçi vardi.. Bu takim bu sene
ligden düsmeyi bal gibi hak etti. Hatta sikeyi beraber yaptiklari diger takiminda akibeti ayni
yolda.. Bu sikeyi bizim disimizda 4 büyüklerden olan takimlarin birinin baskani ile su anda Diyarbakirspor
ile düsme hattinda bulunan bir takimin baskaninin ayarladiklari herkes tarafindan bilinmektedir.
Gerek bu sike olaylari gerek Diyarbakir'in bize karsi can siparane mücadele vermesi yüzünden
bu takima çok uyuz oluyorum.

Pkk ve Yurdumuz üzerinde oynanan oyunlar ayri ve çok uzun bir konu bu konuya girmek istemiyorum.
Bu konu sadece ülkemizi yikmak, geri birakmak, Gelismemizi önlemek ve topraklarimiza sahip
olmak isteyen bir çok ecnebi düsmanlarimizin çesitli versiyonlaridir.

Karadeniz insani gibi Diyarbakir insani da duyarli olsun. Vatansever olsun canimi yesinler.
Isteseler Diyarbakir da hiç bir olay olmaz. Yeterki Türkiye ye sahip çiksinlar. Türk Milliyetçisi
olsunlar. Hillet olmasinlar. Ama niyetleri bozuksa cehenneme kadar yollari var..
Trabzonspor insaninin vatansever ve milliyetçi oldugunu bildikleri için bir kaç sefer
Trabzon'da biseyler denemeye çalistilar ama basaramadilar yani yemedi.

Trabzonspor taraftari bu konuda olasi bir provakasyona karsi uyanik olmali diyorum.
Biz kendi takimimizi çiçeklerle karsilayalim. Kendi takimimiza karsi baskiyi kaldirip rakibe baski yapalim
ne ile. Kendi takimimiz için alkis ile güzel tezahuratlar ile. Sürekli takimimiza alkis ve tezahurat istiyorum.
Insallah kazanan biz oluruz. Takimimiza bu konuda basarilar diliyorum.

kutoz
12.04.2006, 23:38
Hosgörüyü Hep Biz Gösterelimm.. Hos Göre Göre 40000 bin sehit verdik.. hala hosgörü sagduyudan bahsediyoruz ya.. hanginisin bi yakini sehit oldu ? bu aciyi yasayanlardan hangisi bu kouda hosgörüyü kabullenir.. HARITASINA TRABZONU BILE KATAN BI HALKA , Odara bulunan iyi yada kötü Türküm Veya Ben SAdece Kürtüm Diyen Birileri Türk Bayragi Asamiyorsa Yada 1-2 Armayi Bayragi Diye göstermeye calisiyorsa ben o yörenin halkina hosgörü göstermem.. ayiplarimda..

Yeter ama. Sen ya yazdiklarimi okumuyorsun, yada dümdüz bakiyorsun. Ben Türk Silahli Kuvvetlerinde 15 yildir Astsubay olarak görev yapiyorum. Abimde sehit oldu, silah arkadasimda. Benim bahsettigim farkli birsey. Birileri haritalarina Trabzon'u katti diye, etnik kiyim mi yapalim. Neden bahsediyorsun sen. Sakin ol biraz ve ithamlarina biraz dikkat et. Siniri asmayalim. Edited by: kutoz

samway
12.04.2006, 23:56
diyarbakir da bizim macta atilan koltuklar ve maçin durmasi bilmem hatirladik mi arkadaslar ?

Adem Erdoğan
13.04.2006, 00:01
çok ii hatirladik..Orasi her yönüyle bi terör yuvasi.Seneye akçabatta alkislarlar artik.

Emre Emiroğlu
13.04.2006, 00:19

Yeter ama. Sen ya yazdiklarimi okumuyorsun, yada dümdüz bakiyorsun. Ben Türk Silahli Kuvvetlerinde 15 yildir Astsubay olarak görev yapiyorum. Abimde sehit oldu, silah arkadasimda. Benim bahsettigim farkli birsey. Birileri haritalarina Trabzon'u katti diye, etnik kiyim mi yapalim. Neden bahsediyorsun sen. Sakin ol biraz ve ithamlarina biraz dikkat et. Siniri asmayalim.

Yazdiklarini Okudum .. Kusura Bakma Kardes.. Ben O Yöre ile Ilgili Senin Kadar Hos Görülü oLamiyorum.. Bu Gene Anlamda Düz Baktigim Icin Degil SAdece Orasi ILe ILgili Kisisel Ve Kati Görüsüm Bu.. Ben Ters Bi Itham Yada Ahlaksizca Bisi Yazmadim.. Siniri Flanda ASmis Degilim.. Görüsler Farkli..

Saygilar.

Semih58
13.04.2006, 00:20
Olayli Konyaspor maçi sonrasinda Diyarbakir?dayiz. Kendi deyimiyle, devlet Diyarbakirspor?a müdahale etmeden önceki dönemde kulüpte genel kaptanlik yapan, Gaffar Okan döneminde de baskan olan Adnan Öktüren söyle diyor: ?Bugün, Gaffar Okan?in ölümünün hemen ertesinde Diyarbakir?da yapilan gösteri maçini kimse hatirlamiyor.?

O gösteri maçinda Yilmaz Erdogan?dan Ali Kirca?ya kadar pek çok ünlü bir araya gelmisti. ?Terörün her türlüsüne karsiyiz? yazan pankartin bir ucundan ilin valisi, bir ucunda belediye baskani tutuyordu. Öktüren?e göre bu, siradan bir gösteri maçi degildi; Türkiye?ye ve dünyaya ?kardeslik? mesaji veren bir organizasyondu. ?Bugün bu hava yok sehirde? diyor Öktüren.(Tempo'dan alinmistir)

Bende diyorum ki lütfen ABD'nin ve ikiyüzlü AB ülkelerinin oyununa gelmeyelim.

Su metrisin önü,bir uzun alan
Bir tek TRABZONSPOR'u sevdim,gerisi yalan.Edited by: kobra

Cenkhan
13.04.2006, 00:36
Terörün amaci zaten bu iki halki birbirinden nefret ettirmek.. Yapilacak en sagduyulu ( Hosgörülü degil; hosgörülü olmak için birinin hatasi olmasi lazim.) davranis Diyarbakir'i alkislarla karsilamaktir. Kimin aklina geldiyse tebrik ederim.

Murat Acar
13.04.2006, 00:48
birakin hala alkis diyosunuz yasmileys/smiley7.gif

2 yil önceyi ne çabuk unuttunuz arkadaslar.kaptanimiza sezonu kapattiran bu takimdi fb yi sampiyon yapmak için etmedikleri çirkeflik kalmadi ne çabuk unuttunuz.senol gibi adamlari barindiran bu takimdi.alkis falan istemezzzzzzzzz.çikalim sahaya takimimizi destekleyelim okadar.ne alkisi allah askina.bu takim çoktan kümeyi hakketti.birakin terörü devlet asker halletsin biz fb usaklarina gereken saygiyi gerektigi gibi gösterecek taraftara sahibiz.

batugol
13.04.2006, 00:59
Her hafta oynanan siradan maclardan biri, Trabzona gelen her takima nasil davraniliyorsa oyle davranilmali, ne fazla ne deaz.

eys_61
13.04.2006, 01:00
sürekli 2 yil önceyi hatirlatan arkadaslar acaba 90 yil öncesini de hatirlayabilir mi?(omuzomuza bu ülke için savastigimiz günleri)

SessizKral
13.04.2006, 01:50
Arkadaslar bu bir futbol maçi oyun yani..Bu gözle baksak diyorum alkislamamiz sart degil onlari..Normal davranalim..Bu kadar büyütmenin bir anlami yok..Zaten bu konu çok hassas bir konu burada tartisilmaz bence...
************************************************** *******Edited by: Badaloglu

yakup midi
13.04.2006, 01:58
sürekli 2 yil önceyi hatirlatan arkadaslar acaba 90 yil öncesini de hatirlayabilir mi?(omuzomuza bu ülke için savastigimiz günleri) 90 yil öncesine gerek yok 1974 kibris baris harekatini hatirlasakta olur.....

ben bütün gün bir seyler yazmayi düsündüm ama vazgeçip durdum.....bu forumdaki bir çok kardesimiz gerekenleri yazdi bazilarimiz hakli olarak çok tepkili....

bu ülkede olup bitenleri bir çirpida kutoz abimin söyledigi gibi yaziya dökmek mümkün degil....derdimiz daglardan büyük......en büyük derdimiz:toplumda özellikle üniversite gençliginde yeterli öngörülerin bulunmamasi....insanlar böyle zamanlarda çok yüksek bir bilinç düzeyine hizla ulasmak zorundalar.....yüksek bir bilinç düzeyine ulasmak zorundayiz......

bugün gençlik olarak hitlerin kavgamina gösterdigimiz ilgiden çok daha fazlasini GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN söyledigi her bir kelimeye her cümleye göstermek zorundayiz.....türk milleti tarihin hiç bir döneminde kurtulus savasi sürecindeki kadarbüyük bir zorluk yasamadi.....ama o zorlu süreç büyük bir bilinç düzeyini bize hediye etti....bu bilinç düzeyine atatürkçü düsünce sistemi diyoruz.....

iste bu bize hediye kalan akil,bizim en büyük gücümüz ve silahimiz olacak bu süreçte.....sizlerin hiç biri hazir yiyici degil gördügüm kadariyla herkes sözünü söylüyor en sert yazilara bile provakasyon dememek en ilmli yaziya saflik dememek gerek....iyice tartisilalim birbirimizi yiyelim bu konularda sonuna kadarkendimize bile küselim ondan sonra iste ondan sonra büyük bilincimize en zor günlerin aklina en zor günlerin vicdanina basvuralim.....

düsman kim:ne bir millet ne bir devlet her seyin arkasinda sakli olan emperyalizm ve onun evladi kapitalizmdir diyelim....yilanin kuyruguyla oynamayi birakalim sabirla bekleyelim tüm ayak oyunlarinin ardindan gelsin düsmanin ta kendisi gelsinki basini ezelim.....

çanakkale de basladi kurtulus savasi orada aldigi travmayi kaç yil oldu üstünden atamadi.....topladi kendini yine yapti türlü planlarini ayak oyunlarini yine geliyor iste....yine bitecek ayak oyunlari tipis tipis gelecek ayagimiza....yine gereken yapilacak.....

sabredin bizim zamanimiz çok ama onlarin zamani yok.....

ctmeoy
13.04.2006, 02:01
neden futbola sadece bir spor olarak bakamiyoruz hala anlamis degilim sahadaki futbolcularin hepsi saha disinda arkadas

eger siyaset tartisacaksak bence yeri burasi degil

hacevera
13.04.2006, 02:11
Abicim bu kadar seyi sen nerden biliyon?Süpersin valla..Yeni üye oldum ama yazdigin seyleri okuyunca sastim kaldim valla.(yakup midi)

yakup midi
13.04.2006, 02:27
Abicim bu kadar seyi sen nerden biliyon?Süpersin valla..Yeni üye oldum ama yazdigin seyleri okuyunca sastim kaldim valla.(yakup midi)

sen benden de süpermissin masallah....dumur oldum....

hacevera
13.04.2006, 02:30
ne demek abicim ya valla ama ciddiyim ben!saka yapmiyorum,geçmis yazilara da bakiyodum,hani foruma yazi yazacaz ya:) bilgimiz olsun diyesmileys/smiley2.gifama harbiden müthissin beee,nerdensin ?

denizgrsy
13.04.2006, 02:57
orada top oynayan çocuklarin suçu yok,ekmek parasi!

amaaaaa; her karis topragi için bir sehit vermis ülkemin topraklarini masa basinda o pis elleriyle kendi mahallelerine katan haritalari çizen talabani ve barzaninin gayri mesru çocuklarina da gereken tepki verilebilir!yüze maske takip grup halinde gezmekle olmuyor onun bunun çocuklari,bu dediklerimin diyarbakirsporla alakasi yoktur,kendimi yine tutamadim,benim kinim ömür boyu bitmez,burasi TÜRKIYE,isine gelmeyen sinirlarin ötesine geçsin!Edited by: denizgrsy

Kaya
13.04.2006, 03:00
Konu yeteri kadar tartisildi arkadaslar. Artik alakasiznoktalari tartisir hale geldik. Daha fazla uzatmaya gerek yok. Diyarbakirspor'a ne siyasi tepki vermeye gerek var ne de alkislamaya...