PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA Şampiyonlar Ligi 4.Hafta | Trabzonspor 0 - 0 C.Moskova

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]

Arda'
03.11.2011, 15:40
Bu takımın kanatlarında topu alıp yardırıcak adamlar olsaydı iyi olurdu. Jesus Navas, Diego Capel gibi..

SEDER
03.11.2011, 15:42
bu kadroda ve akşamki maçta konuşulacak iki konu var gerisi hikaye:
1- adrianı almak için verdiğimiz 5 milyon euro için bir, bu adam nedeniyle jajayı sattığımız için iki kez kazıklandık..bunca yıldır futbol izlerim oyuna marjinal katkısı bu kadar düşük başka adam görmedim..jaja disiplinsiz diye şenol güneşe rağmen sattıran her kim ise onu allaha havale ediyorum.. jaja nın satışının arkasında adrianı trabzona kakalamak isteyen menejerin oyunu var diye düşünüyorum..bu saatten sonra yapılacak en mantıklı iş adrianı satıp, jajayı veya ona yakın birini geri almak..ancak asla ve asla mithat halis denen menejerle iş yapılmamalı..
2- oyunu kanata dökmek varken soldan halili, sağdan serkanı sahada adrian gibi bir adam varken oyundan alan şenol güneşin tribündeyken daha başarılı olduğunu düşünüyorum..lütfen biri bana dünkü maçta adrian sahadayken serkanın alınmasını açıklayıversin..

volkan_627
03.11.2011, 15:45
bu kadroda ve akşamki maçta konuşulacak iki konu var gerisi hikaye:
1- adrianı almak için verdiğimiz 5 milyon euro için bir, bu adam nedeniyle jajayı sattığımız için iki kez kazıklandık..bunca yıldır futbol izlerim oyuna marjinal katkısı bu kadar düşük başka adam görmedim..jaja disiplinsiz diye şenol güneşe rağmen sattıran her kim ise onu allaha havale ediyorum.. jaja nın satışının arkasında adrianı trabzona kakalamak isteyen menejerin oyunu var diye düşünüyorum..bu saatten sonra yapılacak en mantıklı iş adrianı satıp, jajayı veya ona yakın birini geri almak..ancak asla ve asla mithat halis denen menejerle iş yapılmamalı..
2- oyunu kanata dökmek varken soldan halili, sağdan serkanı sahada adrian gibi bir adam varken oyundan alan şenol güneşin tribündeyken daha başarılı olduğunu düşünüyorum..lütfen biri bana dünkü maçta adrian sahadayken serkanın alınmasını açıklayıversin..

bu istemini yerine getirmeyi o kadar isterdim ki... ama sanırım bunu bilen yoktur. neden adrian varken serkan alındı???

CAFER ÖZER
03.11.2011, 15:49
Abi bende aynı şekilde düşünüyorum......

Düşünsene bu kadro ile Barcelonanın karşısına çıkılırmı....

Bu kadro ile Her takım karşısına çıkarızda Ziya Doğan taktiği ile oynarız
Şu anki Taktikle Çıkarsak Düşünsene Denizin Orta sahadan gelip gol attığı takıma Messi ne yapar.
Şu anda eledeki mevcut kadro ile alınan sonuçlar bana göre başarı.
Bu gün itibariyle yeni tarsnfer yapamayacağımıza göre,Bu kadro ile gidebileceğimiz en iyi yere gitmek için uğraşmalıyız.Şampiyonlar liginden Gruptan çıkıpta Benfica,Apoel gibi takımlarla eşleşirsek belki 1,2 tur daha ilerleriz.
Benficayı elimizden hakem kurtarmıştı 2 maçta 3 verilmeyen gol,Bir haksız kırmızı kart.
Belli olmaz belkide Gruptan Çıkar Öyle bir takıma düşeriz Şu an Apoel grupta lider.
Ama ben Avrupa kupasına devam etmenin bizim için daha iyi olacağını,Avrupa kupasında daha kolay puan kazanabileceğimizi düşünüyorum,A.bilbao ile yarım kalan bir hesap vardı belki onlarla eşleşir Elimizdeki biletle maça giderdik.
Düşünsene Trabzonsporun avrupa kupası macerası
Şampiyonlar ligi ön eleme-Elendi Avrupa Kupasına gitti.
Avrupa Kupası maç yarıda kaldı Şampiyonlar ligine gitti
Şampiyonlar liginden yeniden Avrupa Kupasına gitti.
Herhalde bizim örneğimiz başka yoktur.
Katılmadığımız Kupa kalmadı.

bilgehan83
03.11.2011, 15:50
Ofsayt taktiği sürpriz miydi?
Eylül’de Trabzonspor, İstanbul Belediyespor’u konuk etmiş ve son 10 dakikaya golsüz girilmişti. Güneş gol istiyordu, ofansif bir değişiklik yapmak için 80. dakikada dönüp, kulübesine baktı. Orada şu adamlar oturuyordu: Zeki, Ferhat, Aykut, Celutska ve Sezer! Güneş çareyi oyuna Celutska’yı sokup Serkan’ı sağ açığa göndermekte aradı. Tabii ki bu hamle yaraya derman olamadı.
Aynen dün gece gibi... Dakika 80, rakip 10 kişi, Adrian dökülüyor. Güneş ofansif bir değişiklik yapmak istiyor. Dönüp kulübeye baktığında Onur, Mustafa, Ferhat, Sapara ve Aykut’u görüyor! Çareyi Aykut’u oyuna sokup Colman’ı öne göndermekte arıyor. Tabii ki bu hamle de yaraya derman olmuyor.
Rakip zaten (Oliseh’in yokluğunda) neredeyse hiç kenar hücumu yapamıyorken, üstelik 10 kişi kalmışken ve sahada Doumbia’sızken bu kritik fırsat değerlendirilemiyor...
Evet, Trabzon’un kadrosu (özellikle Şampiyonlar Ligi için) kısıtlı. Zaten Güneş 4 maçta sadece 13 farklı oyuncusuna ilk 11 şansı verdi; çünkü Devler Ligi için yeterli ancak bu kadar adamı var. Lâkin savunması sorunlu CSKA’yı yenmek için Trabzon yapabileceği her şeyi yaptı mı, işte bu noktada tereddütlerim var.
* * *
Motivasyonla, hırsla, inanmayla maç kazanıldığına milletçe kalıbımızı basarız; ama çalışmanın önemini maalesef pek kolay kavrayamayız...
Dün gece hemen hemen hiçbir pozisyonu şutla bitiremedik; çünkü tek başına Burak sadece 48 dakikada tam 6 kez ofsayta düştü. Gerçi bu Burak’ın bireysel rekoru değil; çünkü milli takımın santrforu bu sene Karabük karşısında sadece 20 dakikada 6 ofsayta düşmeyi başarabilmişti! Belli ki ofsayt taktiği uygulayan takımlara karşı Trabzon’un hücumu son derece aksıyor.
Karabük’ün ofsayt taktiği uygulaması sürprizdi ve Güneş buna bir önlem alamadı; peki CSKA’nın bu düşüncesi önceden bilinemez miydi?
Moskova ekibi Şampiyonlar Ligi’nde 4 maçının hepsinde ofsayt taktiği uyguladı; Lille’i 6, Inter’i 5, Trabzon’u da ilk maçta tam 10 kez bu tuzağa düşürdü! Ve siz bu takımla ikinci kez oynayıp hâlâ rekor sayıda ofsayta düşüyorsanız; geriden sürpriz adamları çıkarıp CSKA’yı kendi tuzağında boğmuyorsanız bu işte bir eksiklik var demektir.
O eksiklik de büyük bir ihtimalle maç öncesi çalışmayla, rakibi analiz etmeyle ilgili olabilir maalesef...
UĞUR MELEKE
MAÇIN ÖZETİ BU ARKADAŞLAR..

Chiko
03.11.2011, 15:54
Eylül’de Trabzonspor, İstanbul Belediyespor’u konuk etmiş ve son 10 dakikaya golsüz girilmişti. Güneş gol istiyordu, ofansif bir değişiklik yapmak için 80. dakikada dönüp, kulübesine baktı. Orada şu adamlar oturuyordu: Zeki, Ferhat, Aykut, Celutska ve Sezer! Güneş çareyi oyuna Celutska’yı sokup Serkan’ı sağ açığa göndermekte aradı. Tabii ki bu hamle yaraya derman olamadı.
Aynen dün gece gibi... Dakika 80, rakip 10 kişi, Adrian dökülüyor. Güneş ofansif bir değişiklik yapmak istiyor. Dönüp kulübeye baktığında Onur, Mustafa, Ferhat, Sapara ve Aykut’u görüyor! Çareyi Aykut’u oyuna sokup Colman’ı öne göndermekte arıyor. Tabii ki bu hamle de yaraya derman olmuyor.
Rakip zaten (Oliseh’in yokluğunda) neredeyse hiç kenar hücumu yapamıyorken, üstelik 10 kişi kalmışken ve sahada Doumbia’sızken bu kritik fırsat değerlendirilemiyor...
Evet, Trabzon’un kadrosu (özellikle Şampiyonlar Ligi için) kısıtlı. Zaten Güneş 4 maçta sadece 13 farklı oyuncusuna ilk 11 şansı verdi; çünkü Devler Ligi için yeterli ancak bu kadar adamı var. Lâkin savunması sorunlu CSKA’yı yenmek için Trabzon yapabileceği her şeyi yaptı mı, işte bu noktada tereddütlerim var.
* * *
Motivasyonla, hırsla, inanmayla maç kazanıldığına milletçe kalıbımızı basarız; ama çalışmanın önemini maalesef pek kolay kavrayamayız...
Dün gece hemen hemen hiçbir pozisyonu şutla bitiremedik; çünkü tek başına Burak sadece 48 dakikada tam 6 kez ofsayta düştü. Gerçi bu Burak’ın bireysel rekoru değil; çünkü milli takımın santrforu bu sene Karabük karşısında sadece 20 dakikada 6 ofsayta düşmeyi başarabilmişti! Belli ki ofsayt taktiği uygulayan takımlara karşı Trabzon’un hücumu son derece aksıyor.
Karabük’ün ofsayt taktiği uygulaması sürprizdi ve Güneş buna bir önlem alamadı; peki CSKA’nın bu düşüncesi önceden bilinemez miydi?
Moskova ekibi Şampiyonlar Ligi’nde 4 maçının hepsinde ofsayt taktiği uyguladı; Lille’i 6, Inter’i 5, Trabzon’u da ilk maçta tam 10 kez bu tuzağa düşürdü! Ve siz bu takımla ikinci kez oynayıp hâlâ rekor sayıda ofsayta düşüyorsanız; geriden sürpriz adamları çıkarıp CSKA’yı kendi tuzağında boğmuyorsanız bu işte bir eksiklik var demektir.
O eksiklik de büyük bir ihtimalle maç öncesi çalışmayla, rakibi analiz etmeyle ilgili olabilir maalesef...
UĞUR MELEKE

Cok yerinde bir yazi olmus. Özellikle yedek kulübe kismini begendim. :alkış:
Ugur Meleke görüyorda, bizim taraftarlar göremiyor ve Senol Hoca'ya salliyorlar.

Murat Erdem
03.11.2011, 15:58
şurada sayfalar dolusu yapılan eleştiri ve mennuniyetsizliğin en büyük sebebi...maçı anlatan spikerin "Trabzonspor çok kötü"yü empoze etmesidir...star denilen istanbul güdümlü kanalın, istanbul takımları sempatizmanı spikerlerinin mide bulandıran maç anlatımlarıdır...

ertem şener-ilker yasin-cem yılmaz...al birini vur ötekine...

maçlarımız sırasında takındıkları sözde objektif sunumun tek açıklaması...içlerinde kusmak için kıvrandıkları Trabzonspor düşmanlığıdır...

maç devam ediyor, izliyorum...spikerin ağzından dökülen her kelime...kurduğu her cümlenin arkasında, izleyicinin bilinc altına vermeye çalıştığı mesaj..."aslında Trabzonspor burada oynamayı hak etmiyor...Trabzonspor, FB ye yapılan haksızlık yüzünden, bedavadan bu maçları oynuyor...FB olsaydı böyle olmazdı" ...

şu maç anlatımının 10/1 istanbul takımları için sergilense, yayın sırasında o spikere mikrofon bıraktırırlar...

biz kendi kendimize laf sokacağız diye yarışalım duralım burada...

Sefa
03.11.2011, 16:00
CSKA maçlarından 4 puan toplaması gereken takım biz iken rakip kazandı. Gruptan çıkmak mucizelere kaldı..

bilgehan83
03.11.2011, 16:00
Takımımız maalesef iyi oyunculardan kurulu değil. vasatın çok altında yedek kulübesi plansız programsız transfer politası. takımda 3 sağ bek (tayfun serkan celustka), sağ açık yok 3 solbek var cech,ferhat, piotr bir tane sol açık yok...en can alıcı nokta ise takımda 5 tane forvet var (henri,burak,halil,pawel,vittek) bir tane santrafor yok..orta saha yok iki pas yapacak. teknik direktör ister yönetim alır, ha almazsa hoca der ki ben sizle çalışamam..hepimiz hatalıyız. 3 yıl önce kurulan kadro 3 yıl sonra neden dağıtılır üstelik yönetim aynı iken birileri bizi hem sattı hem uyuttu.. (cale,egemen,selçuk,jaja,engin, umut,ceyhun,teofilo yattara) ben bu takım oynarken zevk alıyordum maçı tekrar tekrar izlesem sıkılmıyordum.. maalesef takım toplama kampına döndü engini bile özlüyorum artık en azından bir çalım atıyordu. dün gece celustka bir çalım attı bacak arası geçti burak gençlere attığı golün aynısını atabilirdi. geçen yıl onca pozisyona girerdik atamazdık ama zevk alırdık izlerdik. bu sene pozisyona giremiyoruz. takım ersun la oynarken 2008-2009 istanbuldaki fener maçı 20 pozisyon yakaladık gökhanla umutla atamadık ama feneri ezdik. silopi 72. zırhlı tugayın gazinosunda fenerliler maç bitsin berabere diye dua ediyordu. şimdiki takım maalesef yetersiz. nereden nereye geldik kimse kızmasın bana kimse hikaye de anlatmasın arada şansla es kaza inter lille yeneriz ama bu takım lige önümüzdeki 3 seneye damga falan vuramaz. az önce engini söyledim bırak engini ben gs de kadroya giremeyen ceyhunu bile arıyorsam varın siz düşünün. Burak a falan da bel bağlamayan biri olarak dün akşam yanılmadığımı görmek sevindirdi beni. Trabzon bir futbolcuyla bağlı oynayacaksa hiç oynamasın daha iyi akşam Burak dışında başka topçumuz yok muydu sahada ama onlar da inanmıyorlar.geçen sene jaja çıkar, umut çıkar,yatara çıkardı. Hani 33 kişilik kadromuz vardı..hani çok iyiydi. Bir kere teknik direktör güvenmiyor oyuncalarına.. o kadar yoğunluğa sezer,barış,eren,sercan,murat,bora,,zeki,piotr topa ayak sürmemişse ben onu takımda tutana, oynatmayana, hazırlamayana kızarım..her şeye rağmen takımdaki oyuncuları tebrik ediyorum en azından özverili oldukları için ellerinden geldiklerini yaptıkları içinnn..ama bizi bu oyunculara mahkum eden yönetim de teknik heyette utansın. Barış Özbek selçukun altenatifi olarak bu takıma alınıyorsa orda zaten her şey bitmiş demektir. Sen engin gibi bir adamı sadece 1 milyon euro satıyorsan sen yönetici falan da olamazsın..diyeceğim odur ki ben barışlar,Ferhatlar, sezerler, borezekler değil serdar azizler, Alper potuklar, ozan ipekler, Muhammed demirler, danteler, juhazslar diarralar, pualencenkolar seyretmek istiyorum.. bu benim hakkım ben bu ülkenin dört büyüklerinden biri olarak gösteriliyorsam/ama sonra kandırılıyorsam böyle 3 lig topçuları ile yazıklar olsun..futbol basit oyundur, zor olan basit oynamaktır en önemlisi de futbol iyi futbolcular ile oynanır.

ThePatriot61
03.11.2011, 16:03
Sunu da unutmamak lazim yogun mac trafigi nedeniyle oyuncularimiz yorgundu. 70. dk. sonra ileriye dogru düyüz cikamadik bile. Carsamba oyna Cumartesi oyna yine Carsamba oyna kolay degil. Oyuncularimiz buna alisik degil.

~UniCef~
* * *
UĞUR MELEKE

Ugur Meleke gibi Futbol bilgisi zayif olan insanlardan krulu zaten bizim Basin.

Insan kör olurdu bu kadar kör olamaz. Karabük macini Örnek-Mac olarak gösteriyor,ozaman adil olup o macta ne oldugunu ve Ofsayt Taktigi Buraka karsi ne kadar verimli oldugunu anlatmak zorunundasin.

Ama Sen`den bunu beklemek , bizi hatali kiliyor zaten. Evet Senol Günes ve Ekibi , Lille ve Inter Teknik Direktörleri ve Ekipleri görmedi sadece sen gördün , CSKA Ofsayt Taktigini oynattigini.

Ama Burak dün igrenc idi. Insan bi geri kosar, yok adam her defasinda geri yürüyecek ve ofsayta yakalandigi zaman Senol Günes`de olacak hata.

Ugur Meleke iste bu kadar Futboldan anliyorsun.

Not: Madrid`de Galatasaray Atletico`ya karsi favori.

bahadır2561
Lille maçını kaybetmezsek Uefa'ya gideriz çok da güzel olur

Helvacı61
03.11.2011, 16:04
Takımımız maalesef iyi oyunculardan kurulu değil. vasatın çok altında yedek kulübesi plansız programsız transfer politası. takımda 3 sağ bek (tayfun serkan celustka), sağ açık yok 3 solbek var cech,ferhat, piotr bir tane sol açık yok...en can alıcı nokta ise takımda 5 tane forvet var (henri,burak,halil,pawel,vittek) bir tane santrafor yok..orta saha yok iki pas yapacak. teknik direktör ister yönetim alır, ha almazsa hoca der ki ben sizle çalışamam..hepimiz hatalıyız. 3 yıl önce kurulan kadro 3 yıl sonra neden dağıtılır üstelik yönetim aynı iken birileri bizi hem sattı hem uyuttu.. (cale,egemen,selçuk,jaja,engin, umut,ceyhun,teofilo yattara) ben bu takım oynarken zevk alıyordum maçı tekrar tekrar izlesem sıkılmıyordum.. maalesef takım toplama kampına döndü engini bile özlüyorum artık en azından bir çalım atıyordu. dün gece celustka bir çalım attı bacak arası geçti burak gençlere attığı golün aynısını atabilirdi. geçen yıl onca pozisyona girerdik atamazdık ama zevk alırdık izlerdik. bu sene pozisyona giremiyoruz. takım ersun la oynarken 2008-2009 istanbuldaki fener maçı 20 pozisyon yakaladık gökhanla umutla atamadık ama feneri ezdik. silopi 72. zırhlı tugayın gazinosunda fenerliler maç bitsin berabere diye dua ediyordu. şimdiki takım maalesef yetersiz. nereden nereye geldik kimse kızmasın bana kimse hikaye de anlatmasın arada şansla es kaza inter lille yeneriz ama bu takım lige önümüzdeki 3 seneye damga falan vuramaz. az önce engini söyledim bırak engini ben gs de kadroya giremeyen ceyhunu bile arıyorsam varın siz düşünün. Burak a falan da bel bağlamayan biri olarak dün akşam yanılmadığımı görmek sevindirdi beni. Trabzon bir futbolcuyla bağlı oynayacaksa hiç oynamasın daha iyi akşam Burak dışında başka topçumuz yok muydu sahada ama onlar da inanmıyorlar.geçen sene jaja çıkar, umut çıkar,yatara çıkardı. Hani 33 kişilik kadromuz vardı..hani çok iyiydi. Bir kere teknik direktör güvenmiyor oyuncalarına.. o kadar yoğunluğa sezer,barış,eren,sercan,murat,bora,,zeki,piotr topa ayak sürmemişse ben onu takımda tutana, oynatmayana, hazırlamayana kızarım..her şeye rağmen takımdaki oyuncuları tebrik ediyorum en azından özverili oldukları için ellerinden geldiklerini yaptıkları içinnn..ama bizi bu oyunculara mahkum eden yönetim de teknik heyette utansın. Barış Özbek selçukun altenatifi olarak bu takıma alınıyorsa orda zaten her şey bitmiş demektir. Sen engin gibi bir adamı sadece 1 milyon euro satıyorsan sen yönetici falan da olamazsın..diyeceğim odur ki ben barışlar,Ferhatlar, sezerler, borezekler değil serdar azizler, Alper potuklar, ozan ipekler, Muhammed demirler, danteler, juhazslar diarralar, pualencenkolar seyretmek istiyorum.. bu benim hakkım ben bu ülkenin dört büyüklerinden biri olarak gösteriliyorsam/ama sonra kandırılıyorsam böyle 3 lig topçuları ile yazıklar olsun..futbol basit oyundur, zor olan basit oynamaktır en önemlisi de futbol iyi futbolcular ile oynanır.
bu yazıya aynen iştirak ediyorum.

bilgehan83
03.11.2011, 16:08
Ugur Meleke gibi Futbol bilgisi zayif olan insanlardan krulu zaten bizim Basin.

Insan kör olurdu bu kadar kör olamaz. Karabük macini Örnek-Mac olarak gösteriyor,ozaman adil olup o macta ne oldugunu ve Ofsayt Taktigi Buraka karsi ne kadar verimli oldugunu anlatmak zorunundasin.

Ama Sen`den bunu beklemek , bizi hatali kiliyor zaten. Evet Senol Günes ve Ekibi , Lille ve Inter Teknik Direktörleri ve Ekipleri görmedi sadece sen gördün , CSKA Ofsayt Taktigini oynattigini.

Ama Burak dün igrenc idi. Insan bi geri kosar, yok adam her defasinda geri yürüyecek ve ofsayta yakalandigi zaman Senol Günes`de olacak hata.

Ugur Meleke iste bu kadar Futboldan anliyorsun.

Not: Madrid`de Galatasaray Atletico`ya karsi favori.

ben bu düşüncene yorum dahi yazmak istemiyorum, uğur meleke bu basındaki en bilgili kültürlü yazardır.hatta en objektif yapma lütfen..""

bangkook_61
03.11.2011, 16:10
Benim bütün kinim, kızgınlığım Barcelona'ya. Kusursuz pas oyunları ve alan daraltmaları yüzünden kendilerinden başka kimsenin oynayamayacağı bir sistemi dünyaya hediye ederek(!) tüm futbolun zevkini bellediler. Nerede kaldı kanat bindirmeleri, bek bindirmeleri, orta açmalar, hızlı oynamalar ? Herkesin tek yapmaya çalıştığı kısa pas.Oysa bunu beceremediğini bile bile deniyor herkes. Atabiliyorsan uzun at kardeşim neden bu zorunluluk? Barcelona'da Messi-Xavi o kadar gözünü boyuyor ki her sezon 10 gol atan Dani Alves gibi dünya da sağ açıklar arasında TOP 5 olacak bir adamla bek oynayıp kimsenin bunu farketmemesini sağlıyorlar. Kimsenin beğenmediği Pedro 20 golle oynuyor.

Bıktım bu herkesin ve özellikle bizim Barcelona imitasyonuna benzeme merakından. Adamların Pedro'su, Iniesta'sı her sene 20 gol atarken bizim Halil'imizin 15 maçta 1 golü var. Bu oyun futbol arkadaş. Kazanmak için gol atman lazım. Tek kişinin 40 gol attığı seneler geride kaldı. Kimsenin beğenmediği Umut'un 13-14 gol ortalaması vardı. Benim de kızdığım alemci Jaja'nın 15 gol atabilecek kapasitesi vardı.

Geçen sezon 10 numara değilde forvet isteyen Şenol Güneş Jaja'yı kendisinin almadığını söylemişti. Sevgili Hocam o zaman neden bu sene de tek forvet oynatacak transferler yapıldı ? Madem çift forvet istedin neden Adrian'da bu derece ısrar ettin ve ya kanat forvetler aldırdın ?

Bu takımın 4 maç sonucu hala iyi oranda gruptan çıkma şansı olmasından dolayı son derece gururluyum. Tıpkı geçen sene averajla kaybettiğimiz Şampiyonluk sonrası duyduğum gurur gibi. Ama görüyoruz ki bu kulübün dinamikleri daha iyi planlamayla daha güzelini başarabilecek güçte. Hem yönetici hem alt yapı antrenörleri olarak Türklerle çalışmak istemiyorum. Plansızlıktam ve kaostan bıktım. Sistem için yapılmayan transferden bıktım.

sametaydin
03.11.2011, 16:11
Bu kadro ile bu kadar diyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum.

Bana göre değişikliklerin tamamı yanlış yapılmıştır. Ben şöyle düşünüyorum bu iş biraz da cesaret işidir. Sen bu buraka 90 dakika katlanman cesur olmadığını gösteriyor. Yapılan değişiklikler bana göre yanlış. Çünkü 60. dakikada çıkması gereken 2 oyuncu burak ve adriandı yerlerine giren oyuncular henriqe ve alanzinho. Bundan sonra daha değişikliğe gerek yoktu. Sahada colmanla birlikte neredeyse en çok koşan adam serkan ne hikmetse sezon başından beri oynadığı en iyi maçta oyundan alındı hem de iyi işler yaparken. Şenol hocanın 80. dakikada oyuna aykutu alması bile serkanı dışarı almasının ne kadar yanlış olduğunu gösteriyordu.

Sonuç olarak şenol hoca adrian ve burakı birini 80 dk, diğerini 90 dakika sahada tutarak takımı 9 kişi oynattı. Burak bana göre arkadaşlarının sahadaki emeğine karşı çok saygısız davrandı bu kadar ofsayta düşerek, üstelik her pozisyonda da ofsaytta bekleyerek top istedi. Açıkçası kendi de rezil oldu bana göre.

Bunlar bu maç için eleştirilerimdi. Şenol hocaya genel eleştirim ise cesur olamaması. Eren albayrak, sercan gibi oyuncuları denemekten ısrarla kaçınması. Burak her maç 90 dk sahada kalacak diye bişey yok. O olmadan da maç kazanıyoruz. Kötü oynayan oyuncuyu oyundan alması gerekir. Diğer eleştirim de aldırdığı oyuncularla alakalı eğer o aldırmışsa tabi çünkü oyuncular şu ana kadar beklentilerin çok çok altında

Murat Erdem
03.11.2011, 16:14
Benim bütün kinim, kızgınlığım Barcelona'ya. Kusursuz pas oyunları ve alan daraltmaları yüzünden kendilerinden başka kimsenin oynayamayacağı bir sistemi dünyaya hediye ederek(!) tüm futbolun zevkini bellediler. Nerede kaldı kanat bindirmeleri, bek bindirmeleri, orta açmalar, hızlı oynamalar ? Herkesin tek yapmaya çalıştığı pas. Barcelona'da Messi-Xavi o kadar gözünü boyuyor ki her sezon 10 gol atan Dani Alves gibi dünya da sağ açıklar arasında TOP 5 olacak bir adamla bek oynayıp kimsenin bunu farketmemesini sağlıyorlar. Kimsenin beğenmediği Pedro 20 golle oynuyor.

Bıktım bu herkesin ve özellikle bizim Barcelona imitasyonuna benzeme merakından. Adamların Pedro'su, Iniesta'sı her sene 20 gol atarken bizim Halil'imizin 15 maçta 1 golü var. Bu oyun futbol arkadaş. Kazanmak için gol atman lazım. Tek kişinin 40 gol attığı seneler geride kaldı. Kimsenin beğenmediği Umut'un 13-14 gol ortalaması vardı. Benim de kızdığım alemci Jaja'nın 15 gol atabilecek kapasitesi vardı.

Geçen sezon 10 numara değilde forvet isteyen Şenol Güneş Jaja'yı kendisinin almadığını söylemişti. Sevgili Hocam o zaman neden bu sene de tek forvet oynatacak transferler yapıldı ? Madem çift forvet istedin neden Adrian'da bu derece ısrar ettin ve ya kanat forvetler aldırdın ?

Bu takımın 4 maç sonucu hala iyi oranda gruptan çıkma şansı olmasından dolayı son derece gururluyum. Tıpkı geçen sene averajla kaybettiğimiz Şampiyonluk sonrası duyduğum gurur gibi. Ama görüyoruz ki bu kulübün dinamikleri daha iyi planlamayla daha güzelini başarabilecek güçte. Hem yönetici hem alt yapı antrenörleri olarak Türklerle çalışmak istemiyorum. Plansızlıktam ve kaostan bıktım. Sistem için yapılmayan transferden bıktım. başka söze gerek yok.

Erbay
03.11.2011, 16:19
Geçen sezonun ikinci yarısı ve bu sezon ile birlikte artık iyice ortaya çıkan gol sorunumuz var. Daha derine inersek organize atak yapma sorunumuz var. Tek yapabildiğimiz defansın arasına top atmak. Diğer planımız da topu alanın çalımlarla defansın arasında belirsizliğe sürüklenmesi, ya "heh iyi taç-korner oldu" diye kendimizi avutacağımız bir sonuç çıkıyor o belirsizlikten ya da saçma sapan ve bilinçsizce yapılan bir hareket. Kontra özürlü olduk aferdisiniz. Artık başka bir tabir bulamıyorum. Adamlar eksik yakalanmışız hala yan pas yapıyoruz. Nerede o ileriye doğru takır takır pas yapan, hücum gücü yüksek takım? Tamam, bir sürü oyuncu gitti de bu kadar olmaz ya. Bu kadar olamaz. Her maçı kapalı defans oynayıp son dakika bir gol atarak yenmeye alıştık.Dün Giray'ın pozisyonu gol olsa ne değişecekti? Hiçbir şey. Bir sonraki maçta yine aynı garabet futbolu oynayacaktık. Gol atmamız lazım ama bizim futbolcular bırakın ileri pas atmaya artık dibindeki oyuncuya pas verecek dermanları yok. Zaten içerdeki maçlara bir başlayışımız var offff. İçerideki maçlara bu kadar sönük başlayan takım azdır.

Defans ve Tolga'nın mücadelesini orta sahada ve ileride göremiyoruz. Orta sahada Zokora iki adamla boğuşuyor bizimkilerden biri yardıma gelmiyor. Adamlar 10 metre top sürüp kaleye vuracak belli, bizden biri gelip kapatmıyor. Orta saha kurgumuzu baştan aşağı değiştirmemiz lazım, demek ki büyük bir yanlış yapıyoruz ne olduğunu ben de bilmiyorum valla. Ama her maçta aynı zaaflar olması büyük sıkıntı. Adamlar iki pas yaparak orta sahayı geçiyor. Halbuki bizim orada büyük bir mücadele vermemiz lazım, geleni yaka paça indirmek lazım. Çok nazikiz o bölgede. Her rakip "Trabzon'a karşı orta sahada sert oynarsam orası benim olur" diyor ve sert oynuyorlar. CSKA, ligdeki her rakibimiz gibi son derece tehlikesiz anlarda bile çok sert fauller yaptı, tempomuzu düşürdü. Zaten yan pas yaparak kendi tempomuzu kendimiz düşürüyoruz bir de faul olunca oyun sahiden duruyor.

Ben "CSKA'yı nasıl yenemeyiz. Yenemediğimiz için bu takımdan bir şey olmaz" demiyorum. 4 maçta 5 puan benim için büyük bir başarı. Ama cidden çok kötü top oynuyoruz. Bu kadar kötü organize olan Trabzonspor görmemiştim. 30 saniye ileride top tutup rakibe baskı kuramıyoruz. Baskı kurma çizgisinin çok uzağında final pasları atıyoruz çaresizlikten. Sistem takımı organize olur, oyuncular sanki bir zincirle birbirine bağlı gibi hareket eder. Biz bu görüntüden çok çok uzağız. Hem sistem takımı değiliz hem de bireysel yeteneği iyi olan oyuncu sayımız az. Ziya Doğan döneminde bile bir tarafta Yattara bir tarafta Gökdeniz vardı. Takımın yeni kurulması bu kadar kötü futbola bahane değil bence. Taç atarken bile organize olamıyoruz yav.

Külünkoğlu
03.11.2011, 16:23
Dip Not: Forumun kalitesi ilgili sağda solda laf edenler, son sayfalarda birbirine tamamen zıt ama bir o kadar da kaliteli yorumları zahmet edip okusunlar. Zevkle okudum, hepinize teşekkürler arkadaşlar emeğinize, beyninize ve ellerinize sağlık.

Oğuzhan Fidan
03.11.2011, 16:24
takım kadromuzun yeterli olmadığını anladım dün akşam ilk 11e direk etki edecek oyuncu sayımız az.hücum burak üzerine kuruluyor hep.adamlar 10 kişi kalıncada sanki gol atmak istemedik

CAFER ÖZER
03.11.2011, 16:26
Tahminim Biz 2 maçtada beraber kalıp
7 puan yaparız.
İnter Bizle beraber CSK yı yener 13 puan alır
CSK lille maçından galip ayrılırsa gruptan o çıkar eğer Beraber kalırlarsa yada yenilirse Biz çıkarız
Benim Tahminim o maçta beraberlik ağır basıyor.
Grup
İnter 13
Trabzon 7
CSK 6
Lille 4 olarak bitebilir.
Eğer CSK ile Moskovada beraber kalsak Gruptan banko çıkardık Trabzonda oynadığımız oyunu Rusyada oynasaydık şu an 6 puanda idik
csk 3,lile 2 idi
İnteri yenersek grup tamamen karışır.
İnter 9
Trabzon 8
Csk 6
Lille 3
Olmayacak bir şey değil.

.....
03.11.2011, 16:32
Grubu 2.olarak tamamlayabiliriz. Tamamen İnter maçına bakar. Biz İnter'i yenersek mükemmel olur.

mhayri
03.11.2011, 16:33
Şu anki Taktikle Çıkarsak Düşünsene Denizin Orta sahadan gelip gol attığı takıma Messi ne yapar.

O golü atan Messi değilmiydi :)

İbrahim Gökhun Öztürk
03.11.2011, 16:34
ben bu düşüncene yorum dahi yazmak istemiyorum, uğur meleke bu basındaki en bilgili kültürlü yazardır.hatta en objektif yapma lütfen..""

Uğur melekeyi bende önceden begenirdim ama artık begenmiyorum..Safını belli etmişti o da zamanında..

Yazısında da su kısma katılmıyorum yedek kulübesinde şenol hocamın yanında alanzinho ve henrique de vardı...Neden onları atlıyor peki...3 değişiklik yapıldıgını unuttu mu yoksa ugur meleke..Ek olarakta pawel'i de şenol hocam kadroya almamıstır..Zaten yeteri kadar hücüm gücü vardı sahada aykut ya da saparayı sokarak hocamız eksik kalan rakip karsısında orta sahayı ele geçirerek hem rakip atakları engellemek istemiş hemde hücüma da katkı saglamak istemiştir...Hücum sadece yetenekli hücumcularla olmuyor günümüzde öncelikle orta sahayı güçlü tutmalısın...

Badaloğlu
03.11.2011, 16:37
Bu saatten sonra ne dersek diyelim hepsi boş. Bir gerçek var, o da İnter'i kendi sahamızda yenersek guruptan rahat çıkacağımız gerçeğidir. Son maçta Inter, CSKA'yı kendi sahasında yenecek ve Inter ile birlikte guruptan çıkarız. Bundan daha iyi bir hesapta göremiyorum ben... Yen Inter'i, çık bir üst tura...

Yaparmıyız? evet yaparız daha öncede yaptık, gene yaparız. Inter'de çok hızlı top oynamıyor burayada ilk önce beraberlik için gelecekler ama biz o gün yendiğimiz takdirde son maçında CSKA'yı mecburen yenmek zorunda kalacaklar.

Formül belli Inter'i yenersek üst tur garanti. Ayrıca Lillie ile deplasmandaki maçımız daha kolay olacak. Fransız takımlarına karşı deplasmanlarda iyi sonuçlar alıyoruz...

bariskaratas
03.11.2011, 16:44

Çoğuna katılırım yazının 3. lig topçuları hariç kısmına.

Ama tüm planlamaları alt üst eden bir yaz geçirdiğimizi unutmayalım. Adam gibi plan yapmayı bırak insanlar ne yapacaklarını bilemez durumdaydı ve hala öyleler. Futbol isteği sıfıra inen bir taraftar var. Ondan sonra neden maçlara gitmiyor kimse. Bilet fiyatları mı? Maç yoğunluğu mu? Saatler mi uymuyor vs.
Stadyum programına yazdım şike olayları yüzünden kimse de futbol isteği kalmadı diye. Eminim bir sürü kişi de yazmıştır. Ama satılmışlar bundan hiç bahsetmiyor. Bu kadar mı yüzsüzlük olur.

Bu sene takımı her konuda hoş görürüm. Hele Şenol Hoca ya laf eden karşısında beni bulur.

Adamcağıza daha önce çok hücum oynatıyor, hem Trabzonda hem Milli takımda ( ki o zaman bence hem Trabzon hem de Milli takım hayatının futbolunu oynuyordu), diyenler şimdi Şenol Güneş kaleci olduğu için defans oynatıyor diye laf ediyorlar. Gel de gülme, kızma bu yorumlara.

Adam geçen sene ilk yarı sonundan beri resmen 10 yaş yaşlanmıştır. Tüm istanbul medyası ile uğrasıyor. Yıllardan beri aynı taktik hep. Bi de üstüne şike olayları.

Helal olsun Şenol Hoca. 3 puan bile çok iyi derken 5 puan aldık ŞL nde, ligde de iyi gidiyoruz. Şenol Hoca haricinde kime laf ederseniz edin.

bariskaratas
03.11.2011, 16:46
Bu resmi biri göndermişti gene göndereyim.
Trabzonlu bir TD medyanın nasıl hazmedemediğini ve hep aynı taktik uyguladığını

http://img228.imageshack.us/img228/6749/19639210150136704852072.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/228/19639210150136704852072.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Helvacı61
03.11.2011, 16:52
bizim grup haftaya bitebilir. biz interle berabere kalırsak inter 2.turu bizde avrupa ligini garantileriz. o yüzden inter maçında alınacak 1puan bence çok iyi inter bir babalık daha yapar kendi sahasında çsk yener bizde iddiası kalmamış lille yenersek gruptan çıkarız. şu an gruptan çıkma şansımız %49 çsk ikili averajda avantalı

yakın
03.11.2011, 16:57
BURAK'ın biraz ofsayt dersine sonra selçuk ve arda'ya ihtiyacı var. Selçuk bulunur önemli olan Arda
Bence ofsayt dersine Burak'ın değil, ona pas atanların ihtiyacı var. Ben şahsen Burak'ın ofsayttan kurtulma yöntemini hayranlıkla izliyorum:
Rakip oyuncuyla çizgi halinde duruyor... bizim orta saha veya kenar oyuncumuz topu almış... Burak eliyle işaret ediyor "Gönder... Gönder..."
Bizim oyuncu anlamaya çalışıyor, "Bu adam ne yapıyor?" der gibi sağa sola bakıyor... Bu arada Burak, herhalde anlamıştır, diye düşünüp koşuya başlıyor... Burak'ın koştuğunu gören oyuncumuz anlıyor ki Burak top istiyormuş... Atıyor topu ama nafile...GEÇ KALDIN EFENDİ! GEÇ...

Burak şu anda takımın üstünde oynuyor bence. Tek sorunu Selçuk gibi bir pasör ve ne yazık ki o adam ne Adrian ne de bir başkası...

Erdinç Dilek
03.11.2011, 16:59
maçtan sonra aklıma gelen ilk şey:"artık bir maçta Tolga isminin ön plana çıkmasını istemiyorum" oldu. topun yerden oynanacağı yerde. havadan, havadan oynanacağı yerde, yerden oynanmasını hayretlerle gördüm. topu ayağından kaçırmalar, topla birlikte taca çıkmalar, bunlar bırakın süper ligde mahalle maçlarında olan şeylerdir. toparlanın beyler yenmekte var yenilmekte korkmayın şu oyunu oynarken.

murat
03.11.2011, 17:19
Ugur Melekeye katiliyorum ama. Ben daha henuz ikinci ofsaytta keske ortasahadan ileri kosular yapacak adamimiz olsaydi diye dusundum. Baktim Colman kosuyu yapsa yeterince hizli degil keza zokorada oyle. Serkan belki yapabilirdi ama o yapsa bile gol atacak kabiliyet yok bunu tek yapacak futbolcu benim gozumde Halildi ve Halil bu kosulari yapti fakat busefer ona iyi top atan olmadi malesef. Ugur Meleke iyi analiz etmis ama bence Senol hoca mactan once gerekli seyleri soylemistir ama Adrian gibi birinin neredeyse yanindaki adama bile pas verememesi gercekten beklenmedik birsey. Burada Senol hocanin tek hatasi Halili ortasahaya cekip Adriani cikarmasi gerektigi yerde tercihini Adriandan yana kullanmasidir.

Herseyden cok suana kadar SL de 5 puan almak bile benim icin basaridir. Ustune basa basa belirtmek isterimki bu kadro SL icin hazirlanmadi.

mc123
03.11.2011, 17:26
Bence ofsayt dersine Burak'ın değil, ona pas atanların ihtiyacı var. Ben şahsen Burak'ın ofsayttan kurtulma yöntemini hayranlıkla izliyorum:
Rakip oyuncuyla çizgi halinde duruyor... bizim orta saha veya kenar oyuncumuz topu almış... Burak eliyle işaret ediyor "Gönder... Gönder..."
Bizim oyuncu anlamaya çalışıyor, "Bu adam ne yapıyor?" der gibi sağa sola bakıyor... Bu arada Burak, herhalde anlamıştır, diye düşünüp koşuya başlıyor... Burak'ın koştuğunu gören oyuncumuz anlıyor ki Burak top istiyormuş... Atıyor topu ama nafile...GEÇ KALDIN EFENDİ! GEÇ...

Burak şu anda takımın üstünde oynuyor bence. Tek sorunu Selçuk gibi bir pasör ve ne yazık ki o adam ne Adrian ne de bir başkası...

enterasan hayranlığın sınırı olmalı. her topta ofsayta kalmanın açıklaması olmaz. o kadar üstün yetenekse 1 adım daha geride topu alıp adam geçsin.

TheCrow
03.11.2011, 17:28
Ugur Melekeye katiliyorum ama. Ben daha henuz ikinci ofsaytta keske ortasahadan ileri kosular yapacak adamimiz olsaydi diye dusundum. Baktim Colman kosuyu yapsa yeterince hizli degil keza zokorada oyle. Serkan belki yapabilirdi ama o yapsa bile gol atacak kabiliyet yok bunu tek yapacak futbolcu benim gozumde Halildi ve Halil bu kosulari yapti fakat busefer ona iyi top atan olmadi malesef. Ugur Meleke iyi analiz etmis ama bence Senol hoca mactan once gerekli seyleri soylemistir ama Adrian gibi birinin neredeyse yanindaki adama bile pas verememesi gercekten beklenmedik birsey. Burada Senol hocanin tek hatasi Halili ortasahaya cekip Adriani cikarmasi gerektigi yerde tercihini Adriandan yana kullanmasidir.

Herseyden cok suana kadar SL de 5 puan almak bile benim icin basaridir. Ustune basa basa belirtmek isterimki bu kadro SL icin hazirlanmadi.

Aynen bunu düşünmüştüm maçı izlerken. Hiç bir pozitif hareketi olmayan Adrian'ı sırf orta saha oyuncusu diye çıkarmamak çok garip. Çek orta sahaya Halil'i, çıkar Adrian'ı olsun bitsin. Adrian zaten yorulunca tamamen takımı bir kişi eksik oynatıyor, hele bu maçta başından beri kötü, bir de yorulunca ne hale geleceği belliydi.

Takımın ciddi anlamda kreatif oyuncu eksikliği var. Jaja adam olsaydı da gönderilmek zorunda kalınmasaydı takım çok farklı olurdu. Büyük çoğunluğumuzun bu takımın oyuncusu değil dediğimiz Alanzinho'ya takımın ne kadar ihtiyacı olduğu bu maçta ortaya çıktı, çünkü kadrodaki tek kreatif adam o maalesef. Jaja, Yattara, Engin. Hepsi de gitmeliydi ve iyiki de gittiler ama onların yerine dümdüz oyuncular alındı, takım oyunu iyidir ama kreatif bir adam her zaman lazımdır.

yakın
03.11.2011, 17:33
enterasan hayranlığın sınırı olmalı. her topta ofsayta kalmanın açıklaması olmaz. o kadar üstün yetenekse 1 adım daha geride topu alıp adam geçsin.
Burak en az iki adımlık koşuyu yana yapıyor, sonra ileriye atılıyor fişek gibi. Ona pas atanlarda aynı tempoyu göremiyorum ben. Demek istediğim buydu.

Rahmi Akkurt
03.11.2011, 17:48
Maç üzerine konuşulacak ne var merak ediyorum? En çok ofsayta düşen takımız şaka gibi yaa ötesi yok .

bariskaratas
03.11.2011, 17:56
Maç üzerine konuşulacak ne var merak ediyorum? En çok ofsayta düşen takımız şaka gibi yaa ötesi yok .

çok mu komik?
1 gol atıp sıfır puan almaktan daha mı komik?

ya da sıfır puandan daha ötesi maç oynamadan elenmek mi :))

Doğukan Uçan
03.11.2011, 18:00
işte tecrübe olmadan olmuyor alanzinho orda o pası verse şimdi bunları konuşmazdık !

Rahmi Akkurt
03.11.2011, 18:01
çok mu komik?
1 gol atıp sıfır puan almaktan daha mı komik?

ya da sıfır puandan daha ötesi maç oynamadan elenmek mi :))

Çok mu iyi futbol izliyorsunuz? Keyif alıyormusunuz? Evet ise O zaman ben dün başka maç izledim.

Şahinoğlu
03.11.2011, 18:07
Bizim millet yenilsinde top oynasın muhabbetine düşmüş gene, ne diyim böyle düşünenler futbolun f sinden anlamayanlar, İnter'in 2 sene önce Şampiyonlar Ligi'ni 9 kişi defans yaparak aldığında kimse futbolunu sorgulamadı, avrupa arenası farklıdır açık oynarsan defansın iyi değilse 3 lük 5 lik olursun, Cska'ya ilk golü biz atabilseydik o zaman görürdüm Cska'yı onlarda biliyorlar açık oynarsalar gol yiyeceklerini bizden üstün tek forvet oyuncularının hızlı sprinter olması,millet iyi futbol diye yırtınmasın artık ilk maçta Cska'dan daha iyi oynadık 3 yedik ne oldi renginizmi soldi derler adama, gücünü bileceksin ona göre oynayacaksın futbol sadece atak oynamak değildir.

Asi Çaykaralı61
03.11.2011, 18:09
3 puanı hak ettiğimiz bir maçtı malesef 3 puanı alamadık.İnşALLAH kalan maçları kazanıp yolumuza Şampiyonlar Ligi'nde devam edeceğiz

bariskaratas
03.11.2011, 18:10
Çok mu iyi futbol izliyorsunuz? Keyif alıyormusunuz? Evet ise O zaman ben dün başka maç izledim.

bir arka sayfada bir yazı yazdım.
orda cevabı yazıyor sorunun. ben cok iyi futbol izledim demedim.
ama bu şartlarda yapılabilecek en iyisini yaptık nerdeyse.
eksikler var tabii
eleştiriye evet ama hakarete dalga geçmeye hayır

Sami Kuk
03.11.2011, 18:12
Bari uefa ya gidebılsek.İnteri burda yenmemız lazım ki interde garantiye almadı kendini ilk maça kimse aldanmasın.İşimiz çok zor sonuncu da olabiliriz

Gurpas
03.11.2011, 18:16
içimde inter i yeneceğimize dair sağlam hisler var nedense :)

macka61
03.11.2011, 18:20
iyi oynamak kötü oynamak farketmiyor puan almak önemli

Salih Kara
03.11.2011, 18:24
geçmiş yılları hatırlıyorum da diğer takımlar defalarca katılmalarına rağmen avrupadaki böyle kritik maçlar öncesinde ligdeki maçları ertelenirdi.Biz ise ertelemeyi bırak 3 günde bir maç yapıyoruz ve federasyona kalsa nerdeyse aynı gün iki maç yaptıracak ve ilk kez katılıyoruz yeni bir takımız şu anki durum ise 5 puan topladık üst tura çıkma ihtimali ve uefa ihtimali devam ediyor.Yani bardağın dolu tarafı muazzam

6Şafak Aydın1
03.11.2011, 18:29
su son dakikadaki gol olsaydi keske... zaman bize calisiyor maclar oynadikca alisim uyum ilerliyor interden puan aliriz yine lille de destan bizi bekler olur

Ömer Faruk61
03.11.2011, 18:34
Takımındaki en soğukkanlı en heyecansız sakin futbolcu takımın en genç futbolcularından Celutska ise orda düşünmek lazım.Bu maçta gereksiz inanılmaz baskı ve heyecan vardı futbolcularda.Buda malesef 3-0 lık sonucun getirisi sanırım.Adrian o kadar heyecanlı idi ki dedim neden bu kadar panik diye??

Yasin Altuntas
03.11.2011, 18:49
işte tecrübe olmadan olmuyor alanzinho orda o pası verse şimdi bunları konuşmazdık !

Sadece hanemize bir Ofsayt daha yazilirdi ;)

fanatikdevri
03.11.2011, 19:17
4.maçlar sonunda 1 veya 0 puanla defteri kapamayıp,hala gruptan çıkma hesapları yaptırdığımız için medya çıldırıyor,adamlar öyle bir ortam yarattı her sene 4 takımla katılan ingiliz ispanyol medyası bile bu kadar yüklenmiyordur kendi takımlarına.
medyanın gücüne inanmazdım bu kadar etkili olacaklarını tahmin etmezdim ama bu kadar kodoman para babaları bu işe giriyorsa vardır o işin bir ilizyonu.
alayınıza gidiyor Trabzonsporumuz.

Erdem Keser
03.11.2011, 19:27
İnsan şu takımın sağbekinden utanır biraz.Adam karşısına aldığı her rakibi buldozer gibi geçiyor, sürekli bindirme yapıyor, kendi kanadından bir kez top geçirmiyor, atak şansı vermiyor.İleri çıktığı anda gol atıyor, pozisyon yaratıyor.Stopere koysan oynuyor, sola koysan oynuyor.Burak dışında bir tane hücum oyuncumuzda Celustka'nın sahip olduğu top tekniği , birebirde adam geçme yeteneği yok.Yazık.

Doğukan Uçan
03.11.2011, 19:27
o değilde ezik istanbul medyası ve yalakaları biz ilk senemizde 5 puan topladık daha 2 maç oynanmamış bunlar nasıl çekemiyor bizi :D :D fenev ve bursa tarih yazdı şampiyonlar liginde zaten :D

güneyli
03.11.2011, 19:52
Sadece hanemize bir Ofsayt daha yazilirdi ;)

Ofsayt rekorumuza şikecilerin sarı kuşları takmışlar...Ne güzel ki onların ofsayta düşecekleri bir avrupa maçı bile yok.Ş.l de ofsayta düşmek bile güzel..şampiyon oldum zannedip ofsayta düşme multimallığına düşmekten daha güzel..

Hürgün Aygün
03.11.2011, 19:54
Dün baya CSKA'lı vardı şehirde.Bizim oturduğumuz kapalıda da vardı birkaç CSKA'lı tek başına bağırıyor adam çeska çeska diye.İçip içip gelmişler stada...:D :D :D
Meydan'da görmüşken çeskalıları(:D) fotoğraf çektirdim ben de...:)
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/382671_189053784508717_100002122916497_401870_5190 4769_n.jpg

ysfemr
03.11.2011, 19:57
gelde bjk li taraftara imrenme tamam bende maca gidemiyorum ama ben de dahil kşm giderse gitsin su bjk taraftarı gıbı olamyız olamıyoruz ....
suan gordum tsli olmama ragmen tüylerim diken diken oldu o müzik atkılar falan kötü oldum ya :D

Sibel
03.11.2011, 19:58
Ne maçtı be... 3 puanı almak vardı. Son ana kadar galibiyet bekledim ama olmadı.
Staddaki seyirci inanılmazdı. Merdivenler bile doldu taştı.
Ah Burak, çok istedi gol atmayı belli ki, ama hep de ofsayta düşülmez ki...

hodlu
03.11.2011, 20:05
Maç ile ilgili çok şey yazdık,söyledik.Hepsi bir kenara Alanzınho denen futbolcumuz eğer o pozisyonda gerekeni yapabilseydi hepsi boş laf olacaktı. Alanzınho nasıl bir futbolcusun sen.O pozisyona gelişin süper bitirişin felaket kötü.Pozisyonda ya sağında ki iki oyuncuya pası vereceksin ki gol garanti olsun, yok eğer pas vermiyorsan o golü atacaksın....Yazık, sana verilen milyon avrolara yazık bence.............

Cafer Bulur
03.11.2011, 20:27
Dünkü macta ofansif etkinligimiz oldukca düsüktü,rakibi sasirtacak sürpiz hareketler yapilamadi.

Avrupada gol atabilmek icin cok cabuk düsünüp seri bir sekilde uygulamak zorundasiniz,bunu yapabilecek oyuncu azligi var.

Takimin burakdan cok sey beklemesi bizim kolayca cözülmemize yol aciyor,bu sorunu bir an önce gidermemiz lazim.

Cafer Bulur
03.11.2011, 20:38
Dün alanzinho nun kacirdigi golde burak ve henrique in kontrolsüz kosulari vardi kacan golde bunun payi büyüktü.

Alanzinho pas verseydi ofsayt pozisyonunda yakalandi 2 oyuncuda.

Kontrolsüz güc güc degildir bunu bir kez daha gördük.

Ilelioglu
03.11.2011, 21:49
Mactan sonra ilk kez yaziyorum...

Teknik heyete lafim yok. Gercekten cok iyi hazirlanmislar. Ama Futbolcularin bu kadar isteksiz olmalarina bir anlam veremedim.

Eger böyle bir orta saha ile SL'de kaybetmediysek bunu Tolga'ya borcluyuz. Tesekkürler Tolga...

..

tswonder
03.11.2011, 22:01
Su Besiktas'in bu aksam göstermis oldugu azimden birazini biz gösterebilmis olsaydik dün, en az bir gölümüz vardi. Adamlarda bizim kadar mac yapiyorlar fakat bugün bizden hem fizik, hem pas organizasyon ve hem de hirs olarak daha fazlasini sahaya yansitabildiklerini gördük.

Bizim zamana ve calismaya ihtiyacimiz var. Özellikle orta sahamizda pas-organizasyon yetenegini artirmaliyiz.

Mehmet Alemdar
03.11.2011, 22:03
futbolcularda özellikler rakip 10 kişi kalınca resmen uyudu takımı canladıracak olan taraftarda uyudu son yarım saat takımı ateşleyecek bir trbün hareketi yoktu geçen seneden bir kaç futbolcuyu çok arıyoruz

murat
03.11.2011, 22:09
Dün alanzinho nun kacirdigi golde burak ve henrique in kontrolsüz kosulari vardi kacan golde bunun payi büyüktü.

Alanzinho pas verseydi ofsayt pozisyonunda yakalandi 2 oyuncuda.

Kontrolsüz güc güc degildir bunu bir kez daha gördük.

Evet sevgili Cafer aynen katiliyorum sana. Ikiside ofsayt ikiside ayni kosuyu yapiyor. Alan orada en dogrusunu yapti ama kotu yapti malesef.

SEDAT
03.11.2011, 22:16
* Şunu kabul edelim ki geçen seneki kadrodan daha zayıf bir kadroyla mücadele veriyoruz malesef ...

bangkook_61
03.11.2011, 22:21
* Şunu kabul edelim ki geçen seneki kadrodan daha zayıf bir kadroyla mücadele veriyoruz malesef ...

Artık aslında geçen seneden daha iyiyiz sadece zaman lazım bahanelerini bırakalım bence de.

GULER
03.11.2011, 22:29

Maalesef haklisin ve maalesef yonetimin basarizligindan kaynaklanan bir olay.

Hüseyin Hatırlı
03.11.2011, 22:35
Artık aslında geçen seneden daha iyiyiz sadece zaman lazım bahanelerini bırakalım bence de.

Takım oyunu oynamak için geçen seneden daha iyiyiz, teknik kalite olarak yanına yaklaşamayız. Hangisi daha avantajlı bunu zaman gösterecek. Ama şu anki oyunla geçen senenin yanından geçemeyiz.

Cem Akyüz
03.11.2011, 23:32
Vagner Love'ye bir kere daha hayran kaldım.Keşke öyle bir forvet oyuncumuz olsa.Birde adama artık bitti devri geçti diyorlardı.Roma ile adı anılıyor inşallah alırız onu :)

objek
03.11.2011, 23:54
futbolcularda özellikler rakip 10 kişi kalınca resmen uyudu takımı canladıracak olan taraftarda uyudu son yarım saat takımı ateşleyecek bir trbün hareketi yoktu geçen seneden bir kaç futbolcuyu çok arıyoruz

Son yarim saatte topu ayagina bekleyen henrique burak alanzinho adrian vardi peki bu adamlara hazir topu kim getirecekti? sol taraf islemiyor sagda serkan yok ortada zokora stoper gorevi yapiyor topu ileriye tasiyabilecek bir tek collmanla bu kadar olur alanzinhodan yararlanmak istiyorsak onu onlarca kez topla bulusturmamiz lazim bir kez daha gorulduki ileriye topla dikine gidebilecek baska oyuncumuz yok dun aksam son yarim saatteki (fantazi kadro) ve oyunumuzu yani orta sahasi olmayan bir takimin 3 santraforla oynamaya kalkisini daha oncede ersun yenal zamaninda 3=0 yenildigimiz sivas macinda gormustuk

Fatih Öztürk
04.11.2011, 00:33
son 20 dakika ayakta kalamadık.henrıque diri girmesi gerekirken yokları oynadı.serkan iyiyken dışarı niye alındı hâlâ şaşkınım.adrian sorumsuz,15.dakikada oyundan düştü.bahanemız çok.herşeye rağmen bu takım saygıyı övgüyü hakediyor.

.....
04.11.2011, 00:36
Bu maçı kaybedebilirdik bile. O yüzden 1 puan 1 puandır. İnter maçı tarihi maçımız olacak. Adamları bir kez daha yenersek zaten futbola küserler :)

Armağan Dere
04.11.2011, 00:41
Cska maçlarında;Deplasmandaki oyunu Trabzon'da,Trabzon'daki oyunu Cska'da oynadık..En büyük hatamızdı..
Sonuncu da olabiliriz..
2.de..
İnteri yenersek herşey değişir
yenilirsek Lille çıkar..
Hangisi daha olasılıklı acaba?
2.şık gibi duruyor..
Kesinlikle ilk maç gibi olmayacak..
Tolga 7 tane kurtarabilirse bişeler olabilir..

SDanışmaz
04.11.2011, 00:47
Su Besiktas'in bu aksam göstermis oldugu azimden birazini biz gösterebilmis olsaydik dün, en az bir gölümüz vardi. Adamlarda bizim kadar mac yapiyorlar fakat bugün bizden hem fizik, hem pas organizasyon ve hem de hirs olarak daha fazlasini sahaya yansitabildiklerini gördük.

Bizim zamana ve calismaya ihtiyacimiz var. Özellikle orta sahamizda pas-organizasyon yetenegini artirmaliyiz.

Bjk'yi gıpta ile izledim..

Armağan Dere
04.11.2011, 00:56
Bu resmi biri göndermişti gene göndereyim.
Trabzonlu bir TD medyanın nasıl hazmedemediğini ve hep aynı taktik uyguladığını

http://img228.imageshack.us/img228/6749/19639210150136704852072.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/228/19639210150136704852072.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Bunu ben yollamıştım..
96'da Şampiyonluğa koşarken böleydi
2011'de de

Yaşar
04.11.2011, 01:25
Bu grubun hala en kötü oynayan takımı inter ve tecrübesiyle buralara kadar geldi.
ilk maçtaki İnter ile bu maçtakii İnter arasında ciddiyet farkı dışında çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum.
İnter beraberlik alıp gruptan çıkmayı garantilemek isteyecektir.
Beraberliğin muhtemel olduğu bir maç gibi görünüyor.

Yasin Altuntas
04.11.2011, 04:24
En kötü defans Moskova'da dedik ama adamlara iki macta bir Gol atamadik ........

yalniz adam
04.11.2011, 04:40
beşiktaş maçının anlatımındaki basitlik neydi allah aşkına...bizim maçlar yine iyiymiş...

memmedaga
04.11.2011, 07:45
Mantık sınırlarını zorlayan eleştiriler var yine. Beğenmeyen çeksin gitsin arkadaş zorla mı izlettiriyorlar size şu takımı. Yıllar sonra kimse senin nasıl top oynadığına ya da rakibi ezdiğine falan bakmayacak. Tıpkı 96 da olduğu gibi. Ya da Avrupa kupalarında kuralar çekilirken kimse nasıl top oynadığına bakmayacak. Bundan yıllar sonra alınan puanların sadece değeri olacak. Ne olur biraz da o açıdan bakabilsek.

Tamam ben de hiç beğenmiyorum takımın futbolunu. İki pas yapamaz durumdayız. Ama ne kadar ekmek o kadar köfte. Kadro kalitesi ve uyumsuzluk,üzerine hiç alışık olunmayan maç trafiği, üzerine sakat futbolcuların oluşu...vs Bunların çok büyük etkileri var. Ben inanıyorum ki devre arasından sonra bu maç trafiği durulduğunda ve takım az da olsa birbirine alıştığında,bir iki kaliteli transferle göze hoş gelen etkili bir futbol ortaya koyabiliriz.

Az sabır yahu az sabır!

benden bir ok bu yoruma

munzevil
04.11.2011, 08:44
En kötü defans Moskova'da dedik ama adamlara iki macta bir Gol atamadik ........

En kötü forvet bizdede ondan:o

mourner
04.11.2011, 09:10
maçtan sonra hayal kırıklığına uğradığım için foruma girmedim.dün beşiktaş maçını izleyince üzüntüm,öfkem iyice arttı..şimdi ise hiçbir yorumu okumadan yazıyorum.
takıma değil öfkem,taraftara..20000 kişi doldurunca birşey olmuyor..sadece kulübe para kazandırıyor ve kendi nefsinizi okşuyorsunuz.ama takım için çok anlamlı değil 20.000 sessiz tiyatro seyircisi.100.000 seyirci olsa ne yazar çıt çıkmadıktan sonra..ancak eleştirmeyi bilir,ne de olsa trabzonda herkes futboldan anlıyormuş,herkes teknik direktörmüş.medya yıllardır trabzon halkını böyle pohpohluyor ama trabzondaki taraftarlar ancak homurdanmayı bilir.eleştirmeye gelince sadri şener den masörüne kadar eleştirir..mangalda kül bırakmaz..ama sadri başkanın dediği gibi halk şampiyonlar liginin ne olduğunu bilmiyor.türkiyede şike liginde alıştık,tamam bağırmayın,oturun sessiz seyredin,yıllardır böyle zaten,ama şampiyonlar ligi arkadaşım,tarihinde ilk kez,kulüpler bazında dünyanın en büyük organizasyonu.
serkana homurdanmayı biliyorsun ama o en azından elinden geleni yapıyor,sen ne yapıyorsun?12. adam olabiliyor musun?
hakemi etki altına almayı bilmiyorsunuz,rakibi baskı altına almayı bilmiyorsunuz,oyuncuları ateşlemeyi bilmiyorsunuz.3 istanbul kulübüyle birçok açıdan denk olmamamıza rağmen,birçok dezavantajımız olmasına rağmen herzaman kafa tutan bu takımın taraftarı da ne yazıkki 3 istanbul takımı taraftarı kadar bilmiyor takımını desteklemeyi..bursa taraftarı kadar bilmiyor,eskişehir taraftarı kadar bilmiyor..HİÇ KİMSE ELEŞTİRMESİN TAKIMI,SADRİ BAŞKANI,ŞENOL HOCAYI..BU TAKIM BU TARAFTARA ÇOK.

G.YAZICI
04.11.2011, 09:22
şurada sayfalar dolusu yapılan eleştiri ve mennuniyetsizliğin en büyük sebebi...star denilen istanbul güdümlü kanalın, istanbul takımları sempatizmanı spikerlerinin mide bulandıran maç anlatımlarıdır...

ertem şener-ilker yasin-cem yılmaz...al birini vur ötekine...

maçlarımız sırasında takındıkları sözde objektif sunumun tek açıklaması...içlerinde kusmak için kıvrandıkları Trabzonspor düşmanlığıdır...

maç devam ediyor, izliyorum...spikerin ağzından dökülen her kelime...kurduğu her cümlenin arkasında, izleyicinin bilinc altına vermeye çalıştığı mesaj..."aslında Trabzonspor burada oynamayı hak etmiyor...Trabzonspor, FB ye yapılan haksızlık yüzünden, bedavadan bu maçları oynuyor...FB olsaydı böyle olmazdı" ...

şu maç anlatımının 10/1 istanbul takımları için sergilense, yayın sırasında o spikere mikrofon bıraktırırlar...

biz kendi kendimize laf sokacağız diye yarışalım duralım burada...

Benimde herşeyden çok rahatsız olduğum konu bu işte aynen katılıyorum sana renkdaş bizim bu olaylara tepki koymamız lazım..

bahadır2561
04.11.2011, 09:35
İstanbul yalakası spiker öyle bir anlattı ki sanırsın ofsayta düşenden puan siliyorlar..

Mustafa Ayazoğlu
04.11.2011, 09:50
Karabük spor maçı neydi öyle ileri atılan her top ofsayttı.

Bu konuda bir sıkıntı olduğu , çalışma yaplmadığı ortada.

ozgurkilic
04.11.2011, 09:52
Takımda ortasaha maçta çok kötüydü ayakta top tutamadılar. İleri oynamak yerine sağa sola geriye pas yapıp hep Burağa topu şişirdiler ve bunun sonunda 8-10 defa ofsayta düştüler. Sanki Takımda sadece Burak varmış gibi top oynuyorlar. Planlar hep Burağın üzerine kurulmuş Allah göstermesin ama bir sakatlık durumunda çok kötü şeyler olur...

AKSOY_61
04.11.2011, 11:02
Ortasahada kaptırılan insanı çileden çıkartan toplar
kendi evinde arka arkaya defalarca ofsayta takılmalar
yine kendi evinde oyuna şekil verememe hükmedememe
berbat bir taraftar...

Maç akşamında Tolga haricinde herşey kötüydü.
Kimse yorgunluk falan da demesin dün bizim gibi zırt pırt maç yapan bjk yi de gördük.
Defansları daha iyi takıma karşı kaç pozisyona girdiler.

Sonuçta kötü bir takımız takım olamadık ayrıca kadro kalitesi de lig standartından yüksekken tepedeki
takımların bayağı altında.

Bunun sorumlusu hem yönetim hem de satılmış tff dir.

Sibel
04.11.2011, 19:18
Lille maçında duyamadığım ŞL müziğini duyduğum anı asla unutamam. Anlatılması tarifsiz bir duyguydu benim için.

Fanatik34
05.11.2011, 00:59
Ortasahada kaptırılan insanı çileden çıkartan toplar
kendi evinde arka arkaya defalarca ofsayta takılmalar
yine kendi evinde oyuna şekil verememe hükmedememe
berbat bir taraftar...

Maç akşamında Tolga haricinde herşey kötüydü.
Kimse yorgunluk falan da demesin dün bizim gibi zırt pırt maç yapan bjk yi de gördük.
Defansları daha iyi takıma karşı kaç pozisyona girdiler.

Sonuçta kötü bir takımız takım olamadık ayrıca kadro kalitesi de lig standartından yüksekken tepedeki
takımların bayağı altında.

Bunun sorumlusu hem yönetim hem de satılmış tff dir.Buna benzer bircok mesaj, görülmeyen seyleri bir anlatalim,

Bizim gibi zirt pirt mac yapan 8ts demissiniz --> Onlar gecen sezon ki kadrolarindan kimi kaybettiler? ...Onlarin üstüne kac kisi daha aldilar?
Biz kac kisi kaybettik? Her 3 günde mac yapan bir kadroyla bu uyumu nasil yakalayacagiz? Düsündünüz mü...

Tolga haric demissiniz:confused:...son 2 ayda, Love-Doumbia ikilisinin en az pozisyon yakaladigi mac bizim mac iken nasil oluyorda sadece Tolga´nin ismini zikrediyorsunuz?

Aslinda sucun kimde oldugunu biliyorsunuz ama bu takimdan hala mucizeler bekliyorsunuz, bu isin en ilginc kismi zaten...

reisoğlu61
05.11.2011, 01:01
avni akerde oynayacagimiz maclardan en fazla beraberlik alacagimzi hep söylemistim.
tek umudum lille deplasmanindan 3 puan almak

Travelair
05.11.2011, 01:42
http://media1.ntvspor.net/C/I//202/20111102.230314_TRB713_1699361_GJFVA.jpg

http://media1.ntvspor.net/C/I//202/20111102.234558_TRB723_1699371_K4S1L.jpg

http://media1.ntvspor.net/C/I//202/20111102.234536_TRB722_1699370_3AHAG.jpg

http://media1.ntvspor.net/C/I//203/20111103.000111_TRB729_1699377_EGY0D.jpg

http://www.ntvspor.net/foto-galeri/trabzonsporcska-moskova-macindan-kareler

robinhood61
05.11.2011, 04:00
biraz kulaklarınızın pası silinsin...maçtan önce çektiğim şampiyonlar ligi müziği videosu ;)
http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150383633108607

pReN@_61
05.11.2011, 13:47
Ah be Alanzinho.O pası vereceksin arkadaş!...

Hürgün Aygün
09.11.2011, 00:16
Seramoni:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=191312044282891&saved

tortibas
05.12.2011, 11:29
CSKA Moskova maçında çıkan MAÇ DERGİSİ (Diğer Avrupa Kupaları maçlarıda) arıyorum Yardımcı olabilecek var mı?