PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA Şampiyonlar Ligi 4.Hafta | Trabzonspor 0 - 0 C.Moskova

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14

temel_yilmaz
03.11.2011, 09:27
Vallahi sanki 10 yıldır bu ligde oynuyormuşuz gibi hissettirdiler bana dün akşam hepsine teşekkür ederim.Hani son dakika kafa vuruşu girse başka şeyleri konuşuyor olucaktık olmadı 5 puan bu arenada süper belki 11 puanımız olucak belkide olmuyacak ama en azından hepiniz gördünüz takımı 3 tane adamı komple Trabzonspor edecek olan inter ilede başabaş mücadele edebiliyor hatta yenebiliyorda birazda keyfini çıkartın.

Koray
03.11.2011, 09:28
Sevgili Koray....

Hepimizin üst kimliği Trabzonsporluluktur.

Üzerinde bordo-mavi forma taşıdığı halde bir Trabzonlu diğerine nasıl el kaldırabilir.....

Böyle insanlar yüzünden hiç bir maça gitmiyorum ben.....

bütün grupları kastetmiyorum gruplardaki herkeside kastetmiyorum ama hiç bir şey bir insana helede kendi taraftarına bıçakla saldırmayı mazur göstermez.....

Sen niye üzerine alındın anlamadım ama bu konudan benim olduğu gibi taraftarın çok büyük çoğunluğu rahatsız zaten.....

Hal böyle iken senin bu davranışına anlam veremedim doğrusu.....

Grupları genelliyorsun Faik abi.

Benim maçlara gittiğim grupta 2.000 küsür adam var hangi birini kontrol edeceksin o kadar kişi bi arada durunca ister istemez bazı sorunlar çıkıyor.

Eleştireye açığız ama iyi olan işlerinde hakkını verin bi zahmet.

O kale arkasında bırak milletin birbirine küfretmesini kimse tanımadığı kişiye argo kalime bile kullanmaz bağırması için.

Başımızdaki adam 5 vakit namazında.

Senin niye taraftarı genellediğini tahmin ediyorum ama bu ezberi bozun artık herkes aynı değildir öyle olsaydı ben o kale arkasında olmazdım alırdım kombinemi otururdum maratonda.

Salak değiliz heralde bana küfredelilen yerde duracak kadar.

mahmuter61
03.11.2011, 09:31
Şenol Hocayı sadece ben transferlerde sessiz kalışı ve elimizden kaçarken oyuncular yönetime rest çekemediği için eleştiririm.Birde gençleri oynat artık hocam!!!Onun dışında herzaman önünde saygıyla durur elini öperim.Sadri başkan ve yönetim ise yorumsuz geçiyorum.Takım kötüüüü bunu kabul edeceğiz.Antalya maçını zor yırtıyorsun,Samsuna öyle eee alkışmı tutacaz?

ozgurkilic
03.11.2011, 09:32
Takımı bu kadar eleştirmeye gerek yok çünkü maç trafiği çok yoğun. Federasyonun yediği halt bizi mahvetti. 3 Günde bir maç oynuyoruz. Geçen yılki gibi bir fikstür olsaydı emin olun şuan turu kutlardık ve ligdede 1 veya ikinciydik..

28TS61
03.11.2011, 09:33
isi biraz zora soktuk dünki sonucla. ikili averajda cska önümüzde

hamdi_61
03.11.2011, 09:35
4 maç sonunda oyunuyla fark yaratan tek oyuncumuz Tolga oluyorsa oturup düşünmemiz gerekiyor.

worldmaster
03.11.2011, 09:35
Mantık sınırlarını zorlayan eleştiriler var yine. Beğenmeyen çeksin gitsin arkadaş zorla mı izlettiriyorlar size şu takımı. Yıllar sonra kimse senin nasıl top oynadığına ya da rakibi ezdiğine falan bakmayacak. Tıpkı 96 da olduğu gibi. Ya da Avrupa kupalarında kuralar çekilirken kimse nasıl top oynadığına bakmayacak. Bundan yıllar sonra alınan puanların sadece değeri olacak. Ne olur biraz da o açıdan bakabilsek.

Tamam ben de hiç beğenmiyorum takımın futbolunu. İki pas yapamaz durumdayız. Ama ne kadar ekmek o kadar köfte. Kadro kalitesi ve uyumsuzluk,üzerine hiç alışık olunmayan maç trafiği, üzerine sakat futbolcuların oluşu...vs Bunların çok büyük etkileri var. Ben inanıyorum ki devre arasından sonra bu maç trafiği durulduğunda ve takım az da olsa birbirine alıştığında,bir iki kaliteli transferle göze hoş gelen etkili bir futbol ortaya koyabiliriz.

Az sabır yahu az sabır!

Adem Erdoğan
03.11.2011, 09:36
4 maç sonunda gruptan çıkma ihtimalimiz hala yüksekse başarılıyız demektir.

Koray
03.11.2011, 09:36
Bir takım düşünün elideki en iyi futbolcular teker teker gidiyor onların yerine Zokora dışında daha düşük seviye futbolcular geliyor.

Ve bu takım 4 maç oynadı hala bir üst tura çıkma şansı var çıkamasada %90 Uefa Avrupa Ligine katılacak.

Elindeki bulgur bu, yediğin yemeğe şükredeceksin.

Geçen seneki kadro bozulmasaydı güle oynaya çıkardık bu gruptan.

Burda eleştirilmesi gereken birileri varsa o da yönetimdir.

nbay
03.11.2011, 09:37
---Milli maçlarda burağın yapmış olduğu pres ligi geçtiim bizim ş.liginde niçin yapmıyor bu maçlar milli maç yerine geçmiyor herhalde!

burak geçen sezonda pres yapıyordu ama bu sene artık takımın dokunulmazı konumunda artık,ispat edeceği birşey kalmadı ne de olsa... bu aslında bizim için büyük bir sıkıntı oluyor umutu en çok bu noktada arıyoruz,çünkü rakip çok kolay oyun kuruyor defansların pres ve mücadele görmeyince....
burak oyunun tıkandığı noktalarda kanatlara geçmeli diye düşünüyorum halili neden orta da oynatmayız anlamış değilim valla.. şu da bir gerçekki orta sahadan forvete çok zayıf paslar gidiyor ,yaratıcılık açısından büyük sıkıntılarımız var...

10 numara
03.11.2011, 09:39
hoca ve oyuncuları eleştirmek günah değil! futbolun her zaman içinde olan birşey....eleştirenler dozu aştıklarında ne kadar komik duruma düşüyorlarsa , eleştirmeyin (ALLAH YAKAR , GÜNAHTIR VS) diyenlerde bir o kadar komik oluyorlar , ben sadece adrian ve stoper alamama konusunda eleştiri yaparım bu da çok normal...

Burhan61
03.11.2011, 09:41
En baştan şunu söyleyeyim. Takımımızın bu şartlar altında ilk CL deneyiminde almış olduğu puan beni fazlasıyla memnun etti.

Daha iyisi de olabilirdi elbette.

Takımın beklediğimiz oyun kalitesine çıkamamasının sebebini ben defans bloğumuz ve Zokora'nın takımı ileriye itememelerine bağlıyorum. Takımımız atağa çıktığında bahsettiklerim geride kalıyor. Ne dönen topları alabiliyoruz ne de ileride çoğalabiliyoruz.

Oyuncularımızda iki ay gibi kısa bir sürede 15-16 maç oynamak bitkinliğe sebep olmuş. Kendini forvet,atak oyuncusu görenler geriye pek yardım etmiyor, savunma oyuncusu görenler ileriye destek olmuyor.

Rahat bir takvimde oyun kalitemizin daha iyiye gideceğini düşünüyorum.

Koray
03.11.2011, 09:44
hoca ve oyuncuları eleştirmek günah değil! futbolun her zaman içinde olan birşey....eleştirenler dozu aştıklarında ne kadar komik duruma düşüyorlarsa , eleştirmeyin (ALLAH YAKAR , GÜNAHTIR VS) diyenlerde bir o kadar komik oluyorlar , ben sadece adrian ve stoper alamama konusunda eleştiri yaparım bu da çok normal...

Ben zaten eleştirinin dozunu ayarlamayanlara dedim.

Şenol Hoca'ya sadece serzenişte bulunabiliriz aşırı eleştiri yapmak kimsenin çapı değil.

ozturk
03.11.2011, 09:45
Tamam takımı eleştiriyoruz ama bir de böyle başlık atanar var..!!

http://www.htspor.com/futbol/haber/684787-umutlar-baska-bahara-kaldi

Taner Gündoğdu
03.11.2011, 09:45
takımın en büyük handikabı şampiyonlar ligine inter galibiyeti ile başlamak oldu sanırım. şuan çıta çok yükseldi ulema taraftarımız açısından. şöyle bir hayal edin objektif olarak, inter maçını kaybetmişiz ve 4.maçlar sonunda 5 puanımız var. sanırım şuan herkes takımı öve öve bitiremezdi. yada bir adım daha ileri gidelim. kuralar çekildiğinde deselerki 4 maçı oynamayın size 5 puan veriyoruz son iki maça öyle çıkacaksınız. itiraz eden olur muydu? (kura sonrası yapılan yorumlar hala kayıtlı orda duruyor 3.lük başarıydı, avrupa ligine gidelim diyorduk)

evet takım bu sezon hiçbir maçta iyi oynamadı tıpkı dün akşamki gibi. evet ortasaha pas yapmaktan acizdi. evet hücum organizasyonu diye birşey yoktu herkes at Burak'a kurtul modundaydı. evet rakip 10 kişi kaldığında dahi atağa çıkmaya korktu takım. evet TARAFTAR Trabzonspor-çemişkezekspor hazırlık maçını izlercesine İZLEDİ maçı. evet Şenol Hoca oyuna müdahale etmekte hatalar yapmış olabilir. ama bunların hiçbiri ilk kez son gün katıldığımız Şampiyonlar Ligi organizasyonumuzda 4 maç 5 puan aldığımız gerçeğini gölgeleyemez! ister şans deyin milano da Celuska'nın golüne isterseniz şansızlık deyin dün akşam 90+1 de direk+defans+kornek kombinasyonuna. bardağa nasıl bakacağınız yada bakmak istediğiniz sizin elinizde!

şahsım adına kalan iki maçı kaybedip 5 puanla grup sonuncusu dahi olsak çıkıp ne yönetime, ne Şenol Hocaya, ne futbolculara (serkan dahil :) ) zerre öfkelenmem. üzülürüm büyük bir fırsatı teptik diye ama kızmam. kızacağım tek kişi/kurum bizi en önemli organizasyonumuz olduğu sene saçma sapan bir uygulama ile 3 günde bir maç yapmaya mahkum eden fenerasyon olur.

eğer son iki maçı kaybedip elenirsek sonuç normal,
3.olma şansını yakalarsak büyük başarı
2.olursak ise destan yazmış oluruz

Allah yardımcımız olsun

Faik Yılmaz
03.11.2011, 09:48
Grupları genelliyorsun Faik abi.

Benim maçlara gittiğim grupta 2.000 küsür adam var hangi birini kontrol edeceksin o kadar kişi bi arada durunca ister istemez bazı sorunlar çıkıyor.

Eleştireye açığız ama iyi olan işlerinde hakkını verin bi zahmet.

O kale arkasında bırak milletin birbirine küfretmesini kimse tanımadığı kişiye argo kalime bile kullanmaz bağırması için.

Başımızdaki adam 5 vakit namazında.

Senin niye taraftarı genellediğini tahmin ediyorum ama bu ezberi bozun artık herkes aynı değildir öyle olsaydı ben o kale arkasında olmazdım alırdım kombinemi otururdum maratonda.

Salak değiliz heralde bana küfredelilen yerde duracak kadar.

Sevgili Koray .

Ben x grubu ya da y grubu diye ayırmadım..... kimseyede çamur atmadım.... bu bir defa olay değilki bir grubu bağlayan bir olayda değil...

senin kadar olmasada maçlara gidiyorum.. daha doğrusu gidiyordum....

Önünde bayan varken ana-avrat düz gidenleride gördüm....

" Ne bakaysın la " deyip hiç bir neden yokken kavga edenleride.....

2 hafta önce bir arkadaşım kızıyla maç izlerken gözünün önünde kavga oldu..... hiç bir neden yokken maç oynaaıyorken.....

Korkudan ağlamış kızcağız dakikalarca....

o 10 yaşında bile olmayan çocuğun psikolojisi nasıl olur düşünebiliyormusun...

ve keşke sadece 1 maçta olsa bu durum....

hemen her maç tekrarlanıyor....

bakınca çok hoş manzaralarda olmuyor değil bayrak töreni gibi açılan anlamlı pankartlar gibi....

bunlarıda görüyorum görüyoruz ama maalesef tribündeki o olması gereken çoşku bizde yok...

bunu sende görüyorsundur...

Almanya liginin sıradan bir takımının maçında bile onbinlrce coşkulu insan görüyorum ama bizde bu maalesef olmuyor....

olanlarda azınlıkta kalıyor....

benim söylediğim bu...

yoksa x grubu y grubu hiç umrumda değil , üzerinde bordo-mavili forma varsa bendendir değilse değildir....

Napoli
03.11.2011, 09:49
Tamamen,ıkı mac taktıgı dogruydu ama zamanlaması farklıydı

dunku macı,Rusyada oynıyacktık,Rusyadaki macı Trabzonda...

bır parantezde zocoya

zokoro çok profosyonel bır futbolcu,rakıp ıcın cok sınır bozucu doumbiayayı

kasla-goz arasında attırdı.kaldıı faul falan yok orda...

vagner love uyuz oldu ya korner direğinin orda zokoraya artistik çalım atayım dedi paket oldu kamil.

Tolga Okumuş
03.11.2011, 09:50
Evet destek verelim,sahip çıkalım ama

arkadaş yere düşen adam pas atmak neyin nesi?

Yahu bari taçı becerip atın da son dakikalarda zıvanadan çıkmayalım.

Ayrıca Adrian 5.25'lik bir adam değil.Benim o kadar para verdiğim adam sol önde boş pozisyonda olan adamın ayağına havadan topu indirecek arkadaş.10m gerisine atıp pozisyonu kaybettirmeyecek.

Bunların dışında herşeye rağmen 5 puan iyi.Biraz daha akıllı futbol oynarsak en azından UEFA'ya katılma şansımız gayet fazla.

onurts61
03.11.2011, 09:50
Oyuncu kalitesi geçen seneye oranla düşmüş , ilk defa katılınılan bir organizasyonmuş v.b biraz elimizi vicdanımıza koyalım yazdıklarım mücadele etmemek , savaşmamak için bir etken mi? son 10 dakika takımın nefesi bitti fizik olarak o kadar düştük ki ,celustka son dakika da nefesi kesildiğinden yerde yattı maç 10 dakika daha uzasaydı ,adamlar 10 kişi ile gol yada goller bulacaklardı , futbolcularımızın temel futbol bilgileri sokaktan yetiştikleri için zayıf , profosyonellik anlayışları ortalamanın altında demekki teknik direktör bunları bilip bunlara bir çözüm üretecek yapmayıncada elbette eleştirilecek ,Şenol Güneş iyi teknik direktördür ama eleştirilmez değildir.

Hiddink i sevmem ama bir sözü var yıldızlarla çalışmak zor değil , zor olan kendini yıldız sananlarla çalışmak , Colman ,alanzinho gibi Türkiye de rahatlık bulabileceğin futbolcuları ,sırf yabancı oldukları ,futbol menşeili ülkelerin vatandaşları oldukları için abartıkça abarttık adamlara kendilerinden bile daha fazla değer veriyoruz anlayın artık bu adamların bizim cemallerden ,alilerden farkı yok ,
takımımız fazla seviyoruz bu sevgi bazen sorun oluyor toz konduramıyoruz , umutsuz olmak iyi bir şey değil ama polyannacıda olmamak gerek ,

fener denen eziğin 10 kişi ile hırsını mücadelesini ,savaşmasını seyredin birde bizim oyuncuların durumuna bakın
savaşmamaları için neden mi var? evet var kondüsyonları yok demekki iyi çalışmadılar yada fener kadar çalışmadılar neden?

Burak saolsun çok faydası oldu 2 yıldır , ama mill maçta kendini yırtan adam bizim maçlarda basmamaya ,oyuna küsmeye başladıysa ilerde başımıza büyük bela olabilir , Şenol Güneş 'in işi zor hala bazı saplantılarından arınamadı oyuna geç müdahale ,yanlış 11 lerle başlama aynı anda sorunlu bir futbolcu kitlesi ilede mücadele ediyor ,Şenol Güneş i eleştirebilirz ama herşeye rağmen bizim yapımız için en uygun insandır bir saplantılarında kurtulabilse...

Napoli
03.11.2011, 09:51
Adrıan gercek anlamda Trabzonspor futbolcusu degıl.5 mılyon euro'ya zoca'da alınıyor,Adrıanda.. fark var.. yazık...

SADECETRABZON61
03.11.2011, 09:52
Çok Büyük paralar geliyor İlk ikiye girip Çıkarsak sanırım bu açıdan düşünmüyor kimse ne yapıp edip bu maçı yenmeliydik gruptan çıkmak için interi yenmeliyiz yenemessek çıkamayız bu kadar basit csk hertürlü lilleyi yenicek.

magicyattara
03.11.2011, 09:53
Ben ne takımda ne de hocada eleştirilecek en ufak bir şey görmüyorum..bir kere bu maçlar büyük maçlar..90 dakika konsantre isteyen maçlar..1 adamın bile boşlaması sizi sıkıntıya götürecek cinsten maçlar..3 günde bir maç oynayan ve yetenek olarak kısıtlı kadrosu olan bir takımız..
CSKA takımı bir kere takım..oyunu boşlayan tek adamı yok..hem takım oyunu oynuyorlar hem de bireysel anlamda yetenekli oyunculardan kurulu bir takım..ayrıca afet planları da var..10 kişi kalınca oyunu daraltıp,hızlı paslarla hücuma çıkma girişimleri derslikti..
Takımımız iyi mücadele etti..herkes elinden geleni ortaya koydu..bu kadar oldu..

Napoli
03.11.2011, 09:53
Turkıye super lıgı,normal sartlarda oynansa,haftada bır mac seklınde,dun Csk'yı paket ederdık.

Wagner Love ile Doumbiaya'yı cıkar,Ankaragucu

Napoli
03.11.2011, 09:54
Çok Büyük paralar geliyor İlk ikiye girip Çıkarsak sanırım bu açıdan düşünmüyor kimse ne yapıp edip bu maçı yenmeliydik gruptan çıkmak için interi yenmeliyiz yenemessek çıkamayız bu kadar basit csk hertürlü lilleyi yenicek.

Csk alıp alacagı son puanı dun aldı.Gene dıyorum rakıp Csk degıl Lılledir.

onurts61
03.11.2011, 09:55
Şunuda belirtmek isterim bizi istanbul takımlarından ayıran en önemli özellik dik duruşumuzdur bundan dolayı DİK OYNA sloganımızdır ,
alınan 5 puan elbette güzel ama dik oyna mottosuna uyan bir yapı sergileyebiliyormuyuz ? Hayır ,eğer yaaaaeee 5 puan aldık daha ne istiyorsun diyenler şunu bilinki bu zihniyetle istanbul takımı taraftarlarından farkınız kalmaz ...

sercaninanc
03.11.2011, 09:55
bursa ilk 6 maç 1 puan fb ilk 12 maç 3 puan gs ve bjk de durum ne bilmiyorum ama biz ilk 4 maç 5 puan çok iyi bence he cıkarmıyız bence zor 3. bile olamaya biliriz ama ben memnunum daha takımın yarım yılı bile olmadı dünki 11 den kaç kişi gecen sezon oynamış serkan glo giray colman burak tolga 5 yeni oyuncu glo nun yerine egemen vardı buda sayıyı düşürür

Napoli
03.11.2011, 09:56
Csk bu sistemle doldur bosalt,ılerde doumbiayı ve wognerı topla bulustur (Sıvasspor geldı aklıma,Mehmet Yıldız ve Baliliyi topla bulustur) taktıgı,aynı sıstemle oynuyrolar.Kontra atacak takımı olan Lılle paramparca eder Rusyada Csk'yı

TAMTÜRK61
03.11.2011, 09:58
Ne yapalım nasip olmadı, Giray'ın kafa topu girseydi çok mutlu olacaktık.. Ahhh ah!!

Napoli
03.11.2011, 09:58
İnter 10
Trabzonspor 6
Liile 5
Csk 5

girilir son haftaya

Koray
03.11.2011, 10:00
Turkıye super lıgı,normal sartlarda oynansa,haftada bır mac seklınde,dun Csk'yı paket ederdık.

Moskova'daki maçı Tv'den izleyince bende öyle dedim ama adamalrı canlı izleyince durum hiçte öyle değil inan :)

Futbolcularını hepsi kaliteli Dzagoev'i çok beğendim, adamda olmayan özellik yok.

Bence en önemli oyuncuları bu adam.

Punisher-61
03.11.2011, 10:00
Inter ve lille maclarindan sonra herkez yönetimde dahil 11 puandan konzsuyordu simdi ise 5 puanda cok iyi falan..

SL iyi basladik bunun sonunuda getirelim..

Senol günesin 50% ve futbolcularinda 50% sucu var bu son iki macta..

Futbolcular gereksiz yere heycan yapip acemi futbolcu gibi hatalar üstüne hatalar yaptilar..

Senol güneste bunlari görmedi oyuna cok gec müdahale etti..
Iki macta moskova ayni defans futbolu oynadi ve senol günes bunu defansi sökecek taktik bulamayarak sinifta kaldi.. Iki macta 10 fazla ofsayta yakalanir mi bi takim?????

Senol günes hayranlari begenmeyecek yazdiklarimi ama elestiride herkes özgürdür

ccd6167
03.11.2011, 10:04
nankörlük etmeyelim şurada şu takıma..

interin ligde olması avantaj ve şu günden itibaren inter lige odaklı bi takım olacak..

gruptan çıkma şansmız bizim elimizde hala..inter sahasında cskaya kaybetmez..inter bizim maça rahat çıkarsa işimiz rahatlar..

dediğim gibi inter 3 lille içerdedışarda yenerse dedim ihtimalimiz artar ama olsun napalım..

ülke için inter maçı bu yüzyılın maçı olacak söylemedi demeyin

cableTS
03.11.2011, 10:04
Sayın başkanın "gruptan çıkamazsak transferede gerek kalmaz kikikkokokkoo" diye düşünme ihtimali beni benden alıyor.

Samet GÜVEN
03.11.2011, 10:06
Ben ne takımda ne de hocada eleştirilecek en ufak bir şey görmüyorum..bir kere bu maçlar büyük maçlar..90 dakika konsantre isteyen maçlar..1 adamın bile boşlaması sizi sıkıntıya götürecek cinsten maçlar..3 günde bir maç oynayan ve yetenek olarak kısıtlı kadrosu olan bir takımız..
CSKA takımı bir kere takım..oyunu boşlayan tek adamı yok..hem takım oyunu oynuyorlar hem de bireysel anlamda yetenekli oyunculardan kurulu bir takım..ayrıca afet planları da var..10 kişi kalınca oyunu daraltıp,hızlı paslarla hücuma çıkma girişimleri derslikti..
Takımımız iyi mücadele etti..herkes elinden geleni ortaya koydu..bu kadar oldu..

Ağzına sağlık hocam, ne yazacaksam yazmışsın.

Türkiye ligine zar zor yetebilecek bi kadromuz varken CL de rezil değiliz. geçen seneki takım olsa beklentiler daha farklı olabilirdi.

Yalnız en büyük ve tehlikeli sorun oyunu boşlayan adam sayımızın fazlalığı. en baştada kimse kızmasın ama çok şey beklediğimiz Burak. Top rakipteken tam anlamıyla 1 kişi eksiğiz. yalancı koşu bile yok direk yürüyüş. artık sahada milletvekili gibi, takımdan üstün görüyor kendini. can sıkıyo.

Serkan ın bu takımda oynamasının tek nedeni sadece takımın fiziksel eksikliğini kapatmaktır. yoksa şenol hoca da 1 dk tutmaz onu. ama bakıyosun bal yapmayan serkan colman takımın tek basan oyuncuları...

bence burak eski yerine sağ açığa henrique yada halil en uca koyularak umut burak ikilisindeki gibi eskiye dönmek en mantıklısı.

ccd6167
İnter 10
Trabzonspor 6
Liile 5
Csk 5

girilir son haftaya

lille bize karşı oynayan cskyayı yenemez bence

magicyattara

Yanılıyorsun bence..CSKA her hattıyla iyi takım..ağır defans oyuncuları var gibi gözükse de CSKA takımının da maç seçtiği gerçeği ortada..belki orta sahada çok çok yetenekli adamları yok ama takım oyununu ve yardımlaşmayı iyi yapan bir takım..ilk maçta fazla baskılı oynamadılar ama dün akşam iyiydiler..golü yemememiz şanstı..Doumbia 2 pozisyonu harcadı resmen..
Bizi iyi etüd etmişler..orta sahamıza basarak,hem çıkarmadılar hem de Burak'la olan bağlantısını kopardılar..
Söylediğin gibi 3 günde bir maç oynamanın etkisi büyük oldu..60 dakikada yorulan adamlarımız var..fazla efor sarf edemiyoruz..inşallah ciddi sakatlıklar olmaz..zorlanmaya başladık iyice..
Her şeye rağmen böyle üst düzey maçları çok seviyorum..adam gibi bir maç seyrettik diyebiliriz..:)

İdris Toksoy
03.11.2011, 10:09
İnter 10
Trabzonspor 6
Liile 5
Csk 5

girilir son haftaya

o zaman maçlar bittiğinde de bu tablo kuvvetle muhtemeldir

inter 13
lille 8
trabzon 6
moskova 5

Napoli
03.11.2011, 10:09
lille bize karşı oynayan cskyayı yenemez bence

Lille gurptaki bence en ıyı takım.Tamamen sansız basladılar lıge..Deplasman Takımı Lılle.Csk ıkı oyuncuya dayalı sıstemle oynuyor Love Doumbiaya'yı bır sekılde topla bulustur...Bızım macta ortasahayı cok rahat gectıler...Csk'nın defansı rezıl...Ortasahada pres yapan,ve atakları ruzgar gibi cıkan Lılle en az 3 gol atar Csk'ya..Kactane yer bılmıyorum,keza Lıllende defans saglıklı degıl...

Bakalım Doumbiayasız,Csk kontratak takımı,Lılle karsı nasıl bır sistemle oynıyacak.

Koray
03.11.2011, 10:10
İnter'i deplasmada yendik CL'nin en büyük artısı reklamı veya adına ne derseniz deyin İnter'i yenmek oldu.

Ben hayatımda bi galibiyete bu kadar sevindiğii hatırlamıyorum patlama yaşadım resmen :)

Bu fırsat tekrar Trabzon'a ayağımıza kadar gelecek.

Dünkü beraberliğe üzüldüm ama şuan ki durumdan gayet memnunum.

Onurumuzla şerefimizle gruptaki bütün takımlara kafa tuta tuta oynuyoruz maçlarımızı.

Napoli
03.11.2011, 10:10
o zaman maçlar bittiğinde de bu tablo kuvvetle muhtemeldir

inter 13
lille 8
trabzon 6
moskova 5

Dunku Futbolu Lıllede oynarsak,1 puan alırız.

calypso
03.11.2011, 10:11
grubun en hazır takımı cska..adamlar kendi liglerini bitirmek uzereler ve rusyada şampiyon olabilirler.
en şanssız takımı lille..
inter bildiğin inter, gittikçe daha iyi oluyor.
grubun en güçsüz ve tecrübesiz takımı biziz..
4 puan çıkarırız diye hesaplar yapılan takım cska ydı onlar bizden 4 puan çıkardı.

yinede, inter VE lille in HER IKISINDEN puan alirsak 2. olma ihtimalimiz yuksek.
ama, iki maçtan birinde yenilirsek 3. olma ihtimalimiz şansa kalır.

Her neyse, Şenol hoca zamanında milli takımı dünya kupasının son gününe kadar taşımıştı, galiba bizdede aynısı olacak son maçlara kadar heyecan devam edecek ki futbolun keyfi burada..

ancak bizim taraftar maalesef bursa taraftarı kadar bile olamıyor, neden?? adamlar fark yedikleri maçta bile takımını alkışlarken biz 5 puan toplamis takimi ıslıklıyoruz, tamam beklentimiz yüksek ama takım mı taraftarı taşıyacak taraftar mı takımı?

pazarkapılı
03.11.2011, 10:12
cska moscow ile superlig takimlari kiyaslamasi cok yanlis....

ofsayta bu kadar dusup gol cikaramamak biryerlerde degil takimda sorun oldugunu gosteriyor....bazi oyuncular oyunun iki yanini dusunmuyor....oynadiginiz futbol karakteri ile esdeger oyuncular almalisiniz....yada karakterini degistirmelisiniz....

gol atamayan takimda golcu sorunu oldugunu gormemek hayalcilik olur....brozek arkadasimiz cift kale halisaha maclari icin mi alindi....

Koray
03.11.2011, 10:12
Lille gurptaki bence en ıyı takım.Tamamen sansız basladılar lıge..Deplasman Takımı Lılle.Csk ıkı oyuncuya dayalı sıstemle oynuyor Love Doumbiaya'yı bır sekılde topla bulustur...Bızım macta ortasahayı cok rahat gectıler...Csk'nın defansı rezıl...Ortasahada pres yapan,ve atakları ruzgar gibi cıkan Lılle en az 3 gol atar Csk'ya..Kactane yer bılmıyorum,keza Lıllende defans saglıklı degıl...

Bakalım Doumbiayasız,Csk kontratak takımı,Lılle karsı nasıl bır sistemle oynıyacak.

Abi bu takımlar Fransa'da da oynadılar 2-2 bitti maç ve ikinci maç Rusya'da oynanacak nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz.

el fanatico
03.11.2011, 10:13
bizim de net pozisyonlarımız oldu atsak galip gelebileceğimiz bir maçtı. cska 1-2 karşı karşıya kaldı gerisi de uzaktan etkili şutlar. doumbia dan çok wagner etkiliydi her iki maçta da. wagner olmazsa doumbia pozisyona bile geremez bence. biz de kötü oyunumuza rağmen 3-4 gollük pozisyon kaçırdık ve çok da ofsayta kaldık. adam akıllı bir silkelenmeyle interi de yeneceğimize ve gruptan da çıkacağımıza inanıyorum Allah'ın izniyle.

Napoli
03.11.2011, 10:14
Yanılıyorsun bence..CSKA her hattıyla iyi takım..ağır defans oyuncuları var gibi gözükse de CSKA takımının da maç seçtiği gerçeği ortada..belki orta sahada çok çok yetenekli adamları yok ama takım oyununu ve yardımlaşmayı iyi yapan bir takım..ilk maçta fazla baskılı oynamadılar ama dün akşam iyiydiler..golü yemememiz şanstı..Doumbia 2 pozisyonu harcadı resmen..
Bizi iyi etüd etmişler..orta sahamıza basarak,hem çıkarmadılar hem de Burak'la olan bağlantısını kopardılar..
Söylediğin gibi 3 günde bir maç oynamanın etkisi büyük oldu..60 dakikada yorulan adamlarımız var..fazla efor sarf edemiyoruz..inşallah ciddi sakatlıklar olmaz..zorlanmaya başladık iyice..
Her şeye rağmen böyle üst düzey maçları çok seviyorum..adam gibi bir maç seyrettik diyebiliriz..:)

Abi Csk direk 2008 sıvasspor taktıgı ıle oynuyor..Burakmı forumsuzdu (hastalıktan dolayı) yoksa Csk defansımı kıtledı.Bence sıkıntı Burak,ve ortasaha baglantımız kotuydu...Ben Csk'yı begenmıyorum.Sistemlerı,hızlı takımlara karsı hıc bırsey yapamaz,ne yazıkki bız cok yavasız..Bıraz hızlı olsaydık cok net pozsıyonlara gırerdık...Defansları cok kotu ve bundan dolayı delı gıbı ofsayt taktıgı yapıyrolar,ayaklarına top gelınce dan dun oynayan bır csk defansı..dun 90 dakıka boyunca,pas yaparak cıkamadılar hıc.hep doldur bosalt..Tamam bu Trabzona yedi,ama ınter ve Lılle karsı yemez.

ağasarlı
03.11.2011, 10:15
aslında inter maçı tt arenda oynansa, 55bin kişilik statddan , inter çıkmamaz....keşke maç istanbula alınsa...

Napoli
03.11.2011, 10:16
Abi bu takımlar Fransa'da da oynadılar 2-2 bitti maç ve ikinci maç Rusya'da oynanacak nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz.

Lılle zaten kendı evınde ıyı degıli,sıkıntıları bu,avrupanın en ıyı deplasman takımı olarak gosterılıyordu eylul aylarının basında.Ben sahsen rahatım.gene dıyorum rakıp Lılledir..

Ömer Faruk61
Arkadaşlar Nasıl bir Tarafar profilimiz var.Anlamak mümkün değil..Ben Takımımla gurur duyuyorum.Aşırı heyecanlıydık.Özellikle Adrian çok heyecanlı idi.Ben bu gruptan çıkacağız diyorum.İnanmayan gölge etmesin...

Koray
grubun en hazır takımı cska..adamlar kendi liglerini bitirmek uzereler ve rusyada şampiyon olabilirler.
en şanssız takımı lille..
inter bildiğin inter, gittikçe daha iyi oluyor.
grubun en güçsüz ve tecrübesiz takımı biziz..
4 puan çıkarırız diye hesaplar yapılan takım cska ydı onlar bizden 4 puan çıkardı.

yinede, inter VE lille in HER IKISINDEN puan alirsak 2. olma ihtimalimiz yuksek.
ama, iki maçtan birinde yenilirsek 3. olma ihtimalimiz şansa kalır.

Her neyse, Şenol hoca zamanında milli takımı dünya kupasının son gününe kadar taşımıştı, galiba bizdede aynısı olacak son maçlara kadar heyecan devam edecek ki futbolun keyfi burada..

ancak bizim taraftar maalesef bursa taraftarı kadar bile olamıyor, neden?? adamlar fark yedikleri maçta bile takımını alkışlarken biz 5 puan toplamis takimi ıslıklıyoruz, tamam beklentimiz yüksek ama takım mı taraftarı taşıyacak taraftar mı takımı?

Yemin ederim bi insan ancak bu kadar sallar.

Bugün çok konuştuğumun farkındayım ama bu tür mesajlar görünce dayanamıyorum.

Takım maçtan sonra tribüne çağırıldı alkışlandı, yahu niye ezbere konuşuyorsunuz.

Travelair
03.11.2011, 10:17
Şu ofsayt sorununa bir önlem alsak iyi olacak

mc123
03.11.2011, 10:18
Eleştirilecek tem isim ALAN'dır.Hiç bir işe yaramıyor, oyuna girdikten sonra 90 dk oyunda olan adam bunun önüne koşup top alıyor.
Sizse hala Adrian'ı eleştiriyorsunuz, Adrian oynayarak gelişebilir ama Alan bu.DAha fazlası yok.

Napoli
Dunku macı,Rusyada oynasaydık eger 1 puan alırdık.Rusyadakı macıda Trabzonda oyansaydık 3 puan alırdık

Zafer Fidan
Bende takimimla gurur duyuyorum. Sampiyonlar liginde 4 mac oynadik ve sadece bi maglubiyet aldik. Hala grupdan cikma sansimiz var.

Celal Demir
olcay abi lig radyoda...

Napoli
03.11.2011, 10:19
Sıkıntılı olucak,sıtreslı olucak,zor olucak ama gurptan 2. olarak cıkacaz,Gercı Trabzonsporun neyı sıtreslı olmadıki.

Ömer Faruk61
El bombası C4 dediğiniz Giray Uefa tarafından maçın adamı seçiliyor siz Oyuncularımızı yerden yere vurmaya devam edin aferin Siz mükemmel taraftarsınız...

mc123
Şu ofsayt sorununa bir önlem alsak iyi olacak

basit her maç öncesi burak'a şekillerle ofsayt nedir nası yapılır dersi verilecek.
Halil'in bir pozisyonda ofsayta düşmemek içi ne yaptığına baksa yeter aslında

Taner Gündoğdu
aslında inter maçı tt arenda oynansa, 55bin kişilik statddan , inter çıkmamaz....keşke maç istanbula alınsa...

inter baskıya dayanamaz değil mi? heyecanlanırlar elleri ayaklarına dolaşır pas atamazlar mazallah :) yapmayın arkadaşlar interden bahsediyoruz ne 55.000 ne 100.000 etkiler mi o adamları

Alican Altunbaş
03.11.2011, 10:21
Burda bazi yorumlari okumuyorum bile.

Profesyönel ve dogru analiz isteyen, uefanin siteaindeki almanca olan macla ilgili yaziyi cevirip okusun.

Ayrica 4. Torba takimi oldugu icin cantada keklik görünen, aldigi sonuclarla hem gurubu karistiran hemde aslinda 4. Torba takimi olmadigini ve yillarca sike gibi serefsizliklerle sampiyonlar ligine katilamadigini gösteren Trabzonsporuma tesekkür ediyorum.

Keyfini cikarin arkadaslar 3. Olmak cok iyidir. Suanki tecrübemiz zaten 2. Turu kaldirmaz. Ki henüz hic birseyde bitmis degil hani...

Elestiri herzaman olacaktir. Ama sunu unutmadan yapalim elestiriyi. Senol günes trabzonsporun daimi hocasidir...

imzamı atarım bu karabulut modena girmeye hiç gerek yok.
Bu kadar oyuncusu kaybolan bir takım var 3 günde bir maç oynuyor ligdede avrupada çok kötü sonuçlar almadı ne beliyoruz başka anlamadım..

mc123
03.11.2011, 10:22
inter baskıya dayanamaz değil mi? heyecanlanırlar elleri ayaklarına dolaşır pas atamazlar mazallah :) yapmayın arkadaşlar interden bahsediyoruz ne 55.000 ne 100.000 etkiler mi o adamları

etkilemez tabi kulakları duymuyorsa, gözleri görmüyorsa

Celal Demir
03.11.2011, 10:23
ben takımımdan memnunun hiçbirşeyi eleştirmiyorum uyanalım ilk defa şampiyonlar ligindeyiz interi evinde yenen tek türk takımıyız son 5 yılda şampiyonlar liginde en çok puan toplayan takımız daha 2 maçımız olmasına rağmen ve bazı sitelerdede görüyorum sanki elenmişiz gibi yorumlar yapılıyor elensek bile ben takımımdan çok memnunum... 0 çekmekten iyidir en azından buda misafirlere gelsin :D

pazarkapılı
03.11.2011, 10:25
basit her maç öncesi burak'a şekillerle ofsayt nedir nası yapılır dersi verilecek.
Halil'in bir pozisyonda ofsayta düşmemek içi ne yaptığına baksa yeter aslındaofsayta dusmek gunumuz futbolunda oyuncuyla cok iliskilendirilemez....sistemsizlik plansizlik sahada ne yaptigini bilen oyuncularinin azligi birazda oyuncunun futbl bilgisiyle alakalidir....

Samet GÜVEN
Halil'in bir pozisyonda ofsayta düşmemek içi ne yaptığına baksa yeter aslında

evt bencede. halil o pozisyon da ofsaytta kalmamak için bi ileri bi geri adım atıodu. çok kolladı da top geçmedi.

Buraksa tamamen kontrolsuz ama beklentili. Selçukla iyi anlaşmalarının sebebi buydu. Selçuk boş koşu alanını görür bekletmeden oraya topu atardı ki burak zaten oraya koşmaya başlamıştır bile.

takımda bu uyum olmadıktan sonra çok daha ofsayta düşeriz biz.

karabük maçını düşündükçe çıldırıyorum.

Napoli
Olımpıyatta Benfıca macını ızledım en son canlı Stadyumdan...

Sampıyonlar lıgı ıcın yorumum su olmustu... Benfıca macındaki gibi oynarsak eger,gurpta Bursanın durmuna duserız dıye...

Alınan 5 puan var,saygı duyulması lazım...

Takımın kotu durumu,Ne hoca ne oyuncular,Sıkıntı,Turkıye super ligidir.

Lig normal sartlarda oynansa Trabzonspor,yavas yavas gecen seneki gorunumune donerdi...

sercaninanc
03.11.2011, 10:26
dünün en artısı dümbeleğim kırmızı görmesi lille maçında yok tam beraberlik maçı olacak lille mallık yapıp 3 puan lazım diye saldırmassa 1 puan alır 3 üde zorlar o dumbia masıl bi adam yürüyüşü duruşu herşeyi bi garip ama adam deli gibi gol atıyor anlamadım gitti

samway
03.11.2011, 10:27
yorumlara baktım dun aksam stada baktım ya bız ne zaman kafa olarak degısecegız ? futbol kulturumuz gercekten cok buyuk bır nıne nın bıle yorum yaptıgı futbol sehrındeyız fakat su var neyı nasıl yaparız neye nasıl tepkı verırız STADDA NASIL TAKIM DESTEKLERIZ nasıl elestırı yaparız bılmıyoruz maalesef ...

sımdı sıze solıyım ben acıkca bu takımın gruptan cıkmasını cok fazla ıstemem cıkarsa sadece bır apoletımız olur o kadar fakat 3. olursak uefada daha basarılı oluruz ve yolu yarılamıs oluruz burdan 2. olarak cıksak sadece bundan sonrakı takıma guzel bır yem oluruz cunku 2 artı 2 4 eder hepsı bu

kadromuz cok gucsuz ş.ligine gore ve bız bu kadar puan topluyosak gercekten buyuk bır sans (basarı deıl) orta saha yok forvet yok defans bır var bır yok allahtan kalecımız var bızı ayakta tutuyo 5 puanın 5 ı de tolganın bence .

dunku maca gelınce taraftar berbattı colman ve adrıan ıse onlardan daha berbattı

Faik Yılmaz
03.11.2011, 10:27

Abi değişiklik zamanı çok güzeldide hamlelerde bize hareket getirdi.... belki Şenol Hoca farklı düşündü ama bence Adrianı oyundan tutmaktı yanlış olan....

Birde bizim bence en önemli eksiğimiz tecrübe...

Düştüğümüz ofsaytlar , basit pas hataları hep bundan......

Punisher-61
03.11.2011, 10:29
İnter 10
Trabzonspor 6
Liile 5
Csk 5

girilir son haftaya

Arkadaşlar Nasıl bir Tarafar profilimiz var.Anlamak mümkün değil..Ben Takımımla gurur duyuyorum.Aşırı heyecanlıydık.Özellikle Adrian çok heyecanlı idi.Ben bu gruptan çıkacağız diyorum.İnanmayan gölge etmesin...

Adrian moskovaya karsi heycanliysa intere karsi kadroya alinmasin bence

Faik Yılmaz
03.11.2011, 10:31
Aslında bir de şunu düşünmek lazım...

Bütün güvenliği elden bırakıp saldırsak ve bir gol yesek durumumuz çok kötü olurdu....

Cska 7 puana ulaşır bizse 4 puanda kalırdık büyük ihtimalle havlu atardık.....

Onun için 1 puan bence iyidir....

ayrıca 1 puan yaklaşık 1 trilyon lira ( 400 bin euro beraberlik birimi) daha getirecek bize.......

maç hasılatı filan para basmaya devam ediyoruz...

2. olamayıp 3. olursakta Avrupa kupalarında bir kaç maç daha oynayıp yeni gelir ve tecrübe elde etme fırsatımız olucak....

bardağın boş tarafı kadar dolu tarafınıda görelim.....

Napoli
03.11.2011, 10:32
Pres yapmayan takımlara karsı cok daha rahat oynuyoruz...

Colman ve Alanzınho sadece,Inter macında guzel oynadılar...Presın ''P'' sını yapmayan ıntere karsı..Yayla gıbı alan bulup pas dagıttılar..Bu yuzden Inter macı ıcın pek korkum yok en kotu 1 puan

karahan53
03.11.2011, 10:33
Yanlız bu sistem defansı dirençli takımlara tutmuyor malesef...Burağa uzun top atacaksın alacak indirecekte birşeyler yapacak...Ancak kendi ligimizde bu taktikle başarılı oluruz.Dirençli takımlara sökmüyor...

Alican Altunbaş
03.11.2011, 10:33
El bombası C4 dediğiniz Giray Uefa tarafından maçın adamı seçiliyor siz Oyuncularımızı yerden yere vurmaya devam edin aferin Siz mükemmel taraftarsınız...

Formsuz diye bir kavram bilmiyoruz biz.Kötü oynadımı bundan topçu olmaz diyoruz.iyi oynadımı yıldız yapıyoruz.Bu kafayla zaten takımın başarılı olması zor..

Zafer Fidan
03.11.2011, 10:39
Formsuz diye bir kavram bilmiyoruz biz.Kötü oynadımı bundan topçu olmaz diyoruz.iyi oynadımı yıldız yapıyoruz.Bu kafayla zaten takımın başarılı olması zor..

Ve Sampiyonlar liginde hic pozisyon vermememiz lazim. Cünkü rakip takimlar cok dandik ve kalitesiz.

oflubektas
03.11.2011, 10:41
Hadi Burak ofsayta düşüyor, adam ofsaytteyken geriden koşu yapacak, Burak'ı "pasif ofsayt" konumuna sokup arkadan gelen ve pozisyona giren bir Allah'ın kulu var mı? Top rakip yarıalana geldiğinde "at Burak'a kurtul" anlayışı var. Zokora haricinde tüm ortasaha elemanlarının da golü düşünmesi, boşluğu bulduğu anda içeri katetmesi lazım. Bırakın bunu başarmayı, deneyen bile yok bu takımda. 4 maçta 5 puan bizim gibi şampiyonluğu çalındığı sonradan belli olan, bu yüzden en iyi adamlarını kaybeden, hazırlıksız bir şekilde Şampiyonlar Ligi'ne katılan bir takım için çok iyi ama oynadığımız bazı maçlarda öyle rezil sahneler yaşanıyor ki resmen utanıyorum:
Adamlar 10 kişi kalmış, 2 kişiyle bizim 6 adamın üstüne geliyorlar. 3 kez kazandığımız topu 4 kez kaybediyor, olmadı ileriye aktaramıyoruz ve çekilen şutu Tolga son anda çıkarıyor. Bunun hiç bir bahanesi yok arkadaşlar. Futbolculardan yardımcı hocalara kadar herkes bu rezilliklerin tekrarlanmaması için elinden geleni yapmalı. Ki bu sahneler sadece Şampiyonlar Ligi maçlarıyla sınırlı kalmıyor, Antalyaspor'a bile rezil oluyoruz artık.

iso_4939
03.11.2011, 10:42

Takım maçtan sonra tribüne çağırıldı alkışlandı, yahu niye ezbere konuşuyorsunuz.

aynen dogru ..gercı ben alkıslamadım.:D

Deniz Tosunoğlu
03.11.2011, 10:42
Birakin birbirinize sucu atmayi.. Herkes önce bir güzel aynaya baksin.. Suclu yokken suclu araniyor, daha bitmedi 2 mac var...

Berk
03.11.2011, 10:45
Avrupa'da oynadığı son 16 deplasman maçının 12'sini kaybetmemiş bir CSKA takımına burada 5. sınıf takım muamelesi yapanlar hangi gezegenden yazıyor acaba?

Alican Altunbaş
03.11.2011, 10:46
Ve Sampiyonlar liginde hic pozisyon vermememiz lazim. Cünkü rakip takimlar cok dandik ve kalitesiz.

Hoca rakip tecrübesiyle fark yarattı diyor. Onu bile eleşrtiriyoruz. pessss.
adamlar bildim bileli şampiyonlar liginde oynuyor iyi yada kötü oynuyor tecrübe önemli. Tecrübesini tek hissedebildiğimiz oyuncu zokora diğerleride oynaya oynaya kazanıcak asıl öenmli olan bu gruptan çıkmak falan değil aslında seneyede öbür seneyede şampiyonlar liginde yer almak zaten başarı gelecektir zamanla kendi adıma takımla gurur duyuyorum ben.

Napoli
03.11.2011, 10:47
Son dakikadakı korner vurusnda,Colman onundeki topu dısarı atıp oteki topu alınca,dedim bu colmanın kısmeti,bu Corner bu topla gol olucak..Dırekten dondu...

Berk
03.11.2011, 10:48

Dün gece maçtan sonra şurada yazılanları okudunuz mu bilmiyorum ama yazanların çoğu kendilerinin istisnasız her maç yerin dibine soktukları Trabzon'daki taraftardan bile çok daha feci durumda..

iso_4939
03.11.2011, 10:49
allah askına senol hoca su g.tüne dahı kladıramayan adrıan,a nasıl dayandı anlamak mümkün degıl..

Serdar Dilekoğlu
03.11.2011, 10:50
Takım Burak a yönelik oyun anlayışından kopmalı artık. Kanatlar daha fazla kendini göstermeli ve orta alan kendinden bekleneni yapmalı.

magicyattara
03.11.2011, 10:50
evt bencede. halil o pozisyon da ofsaytta kalmamak için bi ileri bi geri adım atıodu. çok kolladı da top geçmedi.

Buraksa tamamen kontrolsuz ama beklentili. Selçukla iyi anlaşmalarının sebebi buydu. Selçuk boş koşu alanını görür bekletmeden oraya topu atardı ki burak zaten oraya koşmaya başlamıştır bile.

takımda bu uyum olmadıktan sonra çok daha ofsayta düşeriz biz.

karabük maçını düşündükçe çıldırıyorum.

Müsait bir pozisyondu..Adrian havadan oynamayı seçseydi Halil karşı karşıya kalırdı..yerden oynayınca geçmedi maalesef..

kürşat şen
03.11.2011, 10:51
eleştirenleri anlamıyorum ya! arkadaşlar biz şl'ye son sakikada girdik.adam gibi transfer yapamadık,birdenbire bu ligde bulduk kendimizi..bu kadroyla 5 puan almak lillenin 2 puan aldığı yerde mükemmeldir..az kendinize gelin ya..cska moskova dediğiniz takım yıllardır bu organizasyonun içinde tecrube akıyor her yerinden..ama bazı sabit fikirli kodaman adamlara laf anlatılmaz..eleştireceğinize gurur duyun gurur.ve şl guruplarına bakıp o bazı avrupa devlerinin düştüğü durumlara bakın..kendinize gelin..biz taraftar olarak ne yaptık tribünlerde...bayrak salladık! biz çok iyi bayrak sallıyoruz! rantçı taraftar guruplarını eleşrin bir araya gelemeyen..futbolcuları ve şenol güneşi değil! inanamıyorum ya!

Napoli
03.11.2011, 10:51
Müsait bir pozisyondu..Adrian havadan oynamayı seçseydi Halil karşı karşıya kalırdı..yerden oynayınca geçmedi maalesef..

O pozisyonda kurdugum cumle su olmustu.

Jaja Olsaydı sımdı 1-0 ondeydik...Tam onluk pozisyondu

Faik Yılmaz
03.11.2011, 10:55
maçla ilgili istatistikler...

Toplam Şut: Trabzonspor: 6 - CSKA Moskova: 15
İsabetli Şut: Trabzonspor: 3 - CSKA Moskova: 7
İsabetli Orta: Trabzonspor: 3 - CSKA Moskova: 5
Faul: Trabzonspor: 13 - CSKA Moskova: 13
Korner: Trabzonspor: 6 - CSKA Moskova: 4
Ofsayt: Trabzonspor: 9 - CSKA Moskova: 3
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 50 - CSKA Moskova:% 50

Atılan şut sayısı dışında başabaş bir oyun sergiledik....

9 ofsaytı takımın tecrübesizliğine bağlıyorum.....

Rakibin 3 sarı ve 1 kırmızı kartı var....... bizimse 2.....

Rakip oyunun belli bölümlerinde bizim üstünlüğümüzü kırmak için sertliğe başvurdu cezasınıda en iyi forvetini ceza aldırarak ödedi zaten...

bu bir sonraki maç için bizim adımıza önemli bir avantaj.....

magicyattara
03.11.2011, 10:55
O pozisyonda kurdugum cumle su olmustu.

Jaja Olsaydı sımdı 1-0 ondeydik...Tam onluk pozisyondu

Jaja'yı arıyoruz..hem de çok arıyoruz..Burak'ın bu tür maçlarda verimsiz kalmasının ve orta sahamızın oyunu karşıya yıkamamasının sebebi öyle pas atan bir adamın orta sahada olmaması..

Koray
03.11.2011, 10:56
Dün gece maçtan sonra şurada yazılanları okudunuz mu bilmiyorum ama yazanların çoğu kendilerinin istisnasız her maç yerin dibine soktukları Trabzon'daki taraftardan bile çok daha feci durumda..

Az önce dedim zaten bu forumdaki çoğu kişinin maraton tribünündeki malum güruhtan hiç bi farkı yok.

Dün gece bu yüzden foruma girmedim.

Murat 61
03.11.2011, 10:58
Maçı izlerken tek aradığım oyuncu Jaja idi. O olsa yeterdi bize.

ccd6167
03.11.2011, 10:59
dünkü giray - glo ikilisi ts de son yıllarda izlediğim en sağlam ikiliydi..
cech ve celutskada iyiydi gayt fakat zoko o dörtlünün önünda biraz daha dikkatli olmalı..

adrian artık dinlensin bence klasik 4-4-2 oynayalım..yada 4-3-3

ben sapara-zoko-colman ı görmek istiyorum

Murat'
03.11.2011, 11:02
Bence Inter maçı muhakkak İstanbul'da Türk Telekom'da oynanmalı.Maçı maraton tribününden izledim, ayağa kalkıp takıma destek olalım diyoruz, arkadan oturun oturun diye bağırıyorlar.

Faik Yılmaz
03.11.2011, 11:04
dünkü giray - glo ikilisi ts de son yıllarda izlediğim en sağlam ikiliydi..
cech ve celutskada iyiydi gayt fakat zoko o dörtlünün önünda biraz daha dikkatli olmalı..

adrian artık dinlensin bence klasik 4-4-2 oynayalım..yada 4-3-3

ben sapara-zoko-colman ı görmek istiyorum

Sapara lig maçlarında oyuna sonradan girdiğinde 90 dakika koşmuş gibi yürüyüp Şenol Güneşi kızdırmasaydı muhtemelen dün 2. yarıda oyuna girenlerden biris olabilirdi...

Ama sağolsun kendisine verilen şansı elinin tersiyle itti.... tıpkı Brozek gibi....

iso_4939
03.11.2011, 11:05

adrian 10 numarayı hakedecek oyuncu degıl..

Murat 61
03.11.2011, 11:07

Adrian için biraz daha bekleyelim derim ancak kesinlikle bir Jaja değil.

Faik Yılmaz
03.11.2011, 11:11

Onu bilmem ama bonservisine veirlen 5,25 milyon euroyu kesinlikle haketmediğini söyleyebilirim....

iso_4939
03.11.2011, 11:12

mecburen bekleyecegız.jaja gıbı olamayacagı kesınde barı yarısı olsun be kardesım...

Ömer Faruk61
03.11.2011, 11:13

Umutta haketmiyordu değil mi? Sabretmek bu kadar zor mu? Burağa da ben dayanamıyordum ilk geldiğinde ama ne oldu?

Koray
Onu bilmem ama bonservisine veirlen 5,25 milyon euroyu kesinlikle haketmediğini söyleyebilirim....

5 milyon euroya Jaja'yı satıyoruz 5,25'e Adrian'ı alıyoruz.

Bunu ancak biz başarabiliriz zaten.

Ali Yerlikaya
Söyle 2-3 hafta haftada bir mac yapsak oyuncular kendilerine gelicek yada Inter macindan once ciddi bir rotasyon yapilmali luzumsuz ligde kalburustu oyuncularlada idare edeeiz hatta onlar dahada hirsli oynar...

ccd6167
03.11.2011, 11:16

o konuda bende hemfikirim..fakat şenol hocada bi saplantı var ne yazikki yüksek bonservis ödenen adamları kötü oynasada oynatıyo.herhalde değerini kaybetmemesi gerekiyo..

adrian futbolu gayet iyi biliyor yetenekleride var amaözgüven eksikliği aşırı derecede.

4-0 yada 5-0 gibi söyle yüksek skorlu b maç alıp adrian 2 gol 2 asist yada 1 gol 2 asist v.b. istatistik yapsa daha iyi oynar..

gtem
03.11.2011, 11:18
Kimse kaleciye geri pas pozisyonunu tartışmıyor ama verilseydi gol olma ihtimali yüksek bir pozisyondu ve maç daha farklı seyredebilirdi....

iso_4939
03.11.2011, 11:18

bence kumaşı iyi ama dedıgın gıbı 5 mılyon euro yu hak edecek bır oyuncu degıl.yani senol hoca nasıl dayandı ona bu kadar anlamak zor.hadi burak,ı cıkarmazsın anlardık.jaja,yı cıkarmazsın anlardık çünkü skoru degıstırecek isimlerdir.ama senol hoca bazı adamlara takmıs durumda kötü olsalarda oynatıyor.

Ömer Faruk61
03.11.2011, 11:25
Kimse kaleciye geri pas pozisyonunu tartışmıyor ama verilseydi gol olma ihtimali yüksek bir pozisyondu ve maç daha farklı seyredebilirdi....

Aynen abi:alkış::alkış::alkış:

iso_4939
03.11.2011, 11:25
Umutta haketmiyordu değil mi? Sabretmek bu kadar zor mu? Burağa da ben dayanamıyordum ilk geldiğinde ama ne oldu?

umut yıne defansı karıstırıyordu pres yapıyordu adamı pesınden kosturuyordu.yani türkiye liginde olmayan bır futbolcu bızde vardı.bana sorsanız sımdı umut mu olsa adrian mı..umut derim burak ıcın daha güzel olurdu..adrian kötü oyuncu demıyorum 10 numarıyı hak edecek bır oyuncu degıl sadace...

Uğur Ö.
03.11.2011, 11:26
Ofsayt konusunuda ya Burak'ın suçu yok pası geç atıyorlarsa bunuda düşünelim

Murat Erdem
03.11.2011, 11:26
konya-diyarbakır-denizlispor'un 3 puanı alıp gittiği A.Aker ve Trabzonspor'dan...şampiyonlar ligi gruplarında inter'i yenen, cska-lille'e maç kaybetmeyen Trabzonspor'a...

PARDON ?

champions
03.11.2011, 11:28
Cska'nın Akınfeevsiz çıktığı 7 lig maçında yediği gol sayısı 11. Oynadıkları 2 ŞL maçında yedikleri gol sayısı 5. Bu takıma 2 maçta da gol atamadık, daha da kötüsü doğru düzgün pozisyona da giremedik. Buna rağmen forum züğürt modda yazılan mesajlardan geçilmiyor. Cska bilmem kaç deplasmanda yenilmemiş, çok mücadele etmişiz, efendim neymiş çok onurlu oynamışız, bir yığın içi boş söylem. İnteri yenmişsin, ektra 3 puanı cebe koymuşsun. İnter sonraki 3 maçı almış resmen sana çalışmış. Bu şartlarda 4. maç sonunda 2.lik ile 4.lük şansın aynı. Aman ne parlak bir tablo.

konya-diyarbakır-denizlispor'un 3 puanı alıp gittiği A.Aker ve Trabzonspor'dan...şampiyonlar ligi gruplarında inter'i yenen, cska-lille'e maç kaybetmeyen Trabzonspor'a...

geride kalan sayfalarda ki yorum yapan üyelerimiz... PARDON !
İşte şekil a:) daha sezon başında ibbye yenilmedin mi? yakın zamanda gelenin gidenin çaktığı zdnin ankaragücünü zar zor yenmedin mi? Valla komedi gibi yorum olmuş.

-Samet
03.11.2011, 11:28
eleştirenleri anlamıyorum ya! arkadaşlar biz şl'ye son sakikada girdik.adam gibi transfer yapamadık,birdenbire bu ligde bulduk kendimizi..bu kadroyla 5 puan almak lillenin 2 puan aldığı yerde mükemmeldir..az kendinize gelin ya..cska moskova dediğiniz takım yıllardır bu organizasyonun içinde tecrube akıyor her yerinden..ama bazı sabit fikirli kodaman adamlara laf anlatılmaz..eleştireceğinize gurur duyun gurur.ve şl guruplarına bakıp o bazı avrupa devlerinin düştüğü durumlara bakın..kendinize gelin..biz taraftar olarak ne yaptık tribünlerde...bayrak salladık! biz çok iyi bayrak sallıyoruz! rantçı taraftar guruplarını eleşrin bir araya gelemeyen..futbolcuları ve şenol güneşi değil! inanamıyorum ya!
Dün geceden beri okuduğum en kaliteli yorum...

ccd6167
03.11.2011, 11:31
Ofsayt konusunuda ya Burak'ın suçu yok pası geç atıyorlarsa bunuda düşünelim

hayır burak çok önde oluyo yanı çıkıp girmeye çalışıyo senin dediğin ofsayta 1-2 kere yakalanmıştır o normal..

tarsus
03.11.2011, 11:34
kol kırılır yen içinde kalır.takımımızın eksiklikleri var,son anda girdiğimiz cl için kadromuz yeterli değil daha doğrusu alınan oyuncular cl kaldırabilecek kapasitede değil ama herşeye rağmen alınan puanlara bakarak takımın başarısız olduğunu burada yazmak çok büyük ihanettir.bu çocukların kapasitesi bu ve elleriinden geleni yapıyorlar.şimdi oyuncularımız dönüp deselerki bizi eleştiriyorsunuz oyunumuzu beğenmiyorsunuz peki siz taraftar olarak bize maç içiinde yeteri kadar desteği veriiyormusunuz??rakip takıma deplasmanda olduğunu hatırlatıyormusunuz??ne cvp vereceksiniz!!bu sözlerim takmını ve şenol hocayı her fırsatta yerden yere vuran renkdaşlarımadır lütfen gönülden destekleyen arkadaşlarım alınmasın.

worldmaster
03.11.2011, 11:35
Vallahi insanın sinirlerine iyi geliyor bu forum. Biri gelir yerden yere vurur biri gelir öve öve bitiremez. Allah akıl versin ne diyelim.

Kimse olayın sonraki yıllardaki getirisinden bahsetmiyor. Asıl kazanç uzun vadede sağlanmıştır bu paunlarla. Tabi sürekli anlık psikolojiyle hareket eden ve vizyon kelimesinden bi haber olan bir camiadan söz ediyoruz. Normal böyle şeyler!

ccd6167
03.11.2011, 11:39
Vallahi insanın sinirlerine iyi geliyor bu forum. Biri gelir yerden yere vurur biri gelir öve öve bitiremez. Allah akıl versin ne diyelim.

Kimse olayın sonraki yıllardaki getirisinden bahsetmiyor. Asıl kazanç uzun vadede sağlanmıştır bu paunlarla. Tabi sürekli anlık psikolojiyle hareket eden ve vizyon kelimesinden bi haber olan bir camiadan söz ediyoruz. Normal böyle şeyler!

aynen belki seribaşı olacağızileride dediğin gibi..

benim tek korkum cl 2 takım gönderemeyebilr miyiz?

bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı..biz sırlamada ülke olarak 10. diye biliyorum ama arkamızda kım vr

Punisher-61
03.11.2011, 11:39
Simdi tepki alirim ama söylemem lazim..

Umut bu moskova defansini bozardi ve burak daha rahat pozisyon bulurdu

ozturk
03.11.2011, 11:40
henrique de çok kötüydü..

dişci
03.11.2011, 11:42
arkadaşlar merhaba
colmanın kaç km koştuğunu merak ettim
dünyada bu kadar koşup bu kadar az iş yapan oyuncu varmıdır

Faik Yılmaz
tamam Cskanın tecrübesi çok çok fazla....

tehlikeli önemli oyuncularıda var......

ilk defa şampiyonlar ligindeyiz 5 puan çok iyide....

hemen her maçta gol ve goller yiyen bir takıma karşı 2 maçta 1 gol bile atamamak canımı sıkıyor benim....

Ertan1982
Gelecek Mac günü bizim ne olacagimiz belli olur.Beraberlikte UEFA yi garantileriz diyorum.Inter ortasahani kilitlersek Beraberlik zor degil.

Murat Erdem
03.11.2011, 11:46
[QUOTE=champions;1918131181

İşte şekil a:) daha sezon başında ibbye yenilmedin mi? yakın zamanda gelenin gidenin çaktığı zdnin ankaragücünü zar zor yenmedin mi? Valla komedi gibi yorum olmuş.[/QUOTE]

bilader, tamam...süperiz, muhteşemiz demiyorum ama...aması da var...şükretmeyi de bilmek gerek...mayıs sonu, "kasım'ın ilk haftası cl grupta 5 puan ve averajla 3.sırada olacaksınız" deseler...hadi lennn...çekerdik hepimiz...ben cl maçlarını izlerken, puan tablosuna bakarken, bir tuhaf oluyorum halen...ilk defa bu seviyede oynadığımız düşünülürse ve kadro zaafiyetimiz de göz önüne alınırsa...bundan iyisi olmaz gibi geliyor bana...hoca bir düzen tutturdu artık...2,5 senedir bu takım yenilmemeyi öğrendi...son 1,5 sezon da lig de sadece 3 mağlubiyetimiz var...keza cl de 5 maçta tek yenilgi...yönetim mithat halis vampirinden kurtulduğu an...her şey çok daha güzel olur...enerjimizi bu mithat halis denen kan emicinin yörüngesinden çıkmayan yönetime yoğunlaştırmamız lazım...

yavuzbaha
03.11.2011, 11:47
yazacam da korkudan yazamayrım...
ben maçın en kötüsü ve gol atamamazın en büyük sebebini Burak olarak görüyorum,sürekli ofsayt,sürekli hücum faul ile hucumda çoğalmamıza fırsat vermeden tüm kurgu bitiyor...sürekli 2 el başta,ona pas atanlara kızgın bir bakış...2 nci yarıya biz adrian-Burak ı çıkarıp ve Halili santrafora çekerek başlasaydık kesin gol atardık diye düşünüyorum...rakipler Burağı çözüyor,defans arkasına sarkmasını engelledinmi iş tamam...

Erdem Keser
03.11.2011, 11:48
Bir daha Polonya'dan kalkıp topçu getirmeyi denemesinler bile.

Ertan OKUMUŞ
03.11.2011, 11:49
Cska'nın Akınfeevsiz çıktığı 7 lig maçında yediği gol sayısı 11. Oynadıkları 2 ŞL maçında yedikleri gol sayısı 5. Bu takıma 2 maçta da gol atamadık, daha da kötüsü doğru düzgün pozisyona da giremedik. Buna rağmen forum züğürt modda yazılan mesajlardan geçilmiyor. Cska bilmem kaç deplasmanda yenilmemiş, çok mücadele etmişiz, efendim neymiş çok onurlu oynamışız, bir yığın içi boş söylem. İnteri yenmişsin, ektra 3 puanı cebe koymuşsun. İnter sonraki 3 maçı almış resmen sana çalışmış. Bu şartlarda 4. maç sonunda 2.lik ile 4.lük şansın aynı. Aman ne parlak bir tablo.

İşte şekil a:) daha sezon başında ibbye yenilmedin mi? yakın zamanda gelenin gidenin çaktığı zdnin ankaragücünü zar zor yenmedin mi? Valla komedi gibi yorum olmuş.

:alkış::alkış::alkış:
takım lig başından beri doğru düzgün top oynamıyor,takımda topu tutup kontrol eden futbolcu yok(biraz halil) paslar 2 metre geriye atılıyor o topu alıp yeniden kontrol edinceye kadar kaplumbağalar bile defansına dönüyor, bunları konuşalım züğürt tesellilerini-skorları boşverelim,her fırsatta "biz Trabzonsporluyuz,biz diğerlerinden farklıyız" diyorsak oynanan(oynanamayan) futbolun eleştirisini yapalım,top kontrolunu beceremeyen futbolcunun,10 metre önündeki arkadaşına pas atamayan,bunlara tahammül eden,çözüm üretemeyenleri tartışalım,kimsede kalkıp idareciler adına mazeret üretmesin,o makamlar ve mevkiler çözüm üretme yerleridir,ağlama yerleri değil...
ve son olarak Trabzonsporu destekleyen her futbolsever kardeşim kendine şu soruyu sorsun(cevabıda kendine versin) bu takım benim istediğim,beklediğim futbol anlayışına sahipmi...

evet körükörüne eleştirmeyelim,ama körükörüne de kimseyi ama kimseyi ilahlaştırmayalım ve savunmayalım....

yavuzbaha
03.11.2011, 11:49
belçikayı da unutma

Berat
03.11.2011, 11:51

CSKA'nın Şampiyonlar Ligi'nde ilk 3 maçta attığı gol sayısı 7. Lille maçında da Inter maçında da 0-2'den 2-2'yi yakaladılar. Dün biz bu takımdan gol yemedik.

CSKA'nın Rusya Ligi'nde deplasmanda aldığı mağlubiyet sayısı; 0. Lille deplasmanında da kaybetmemişlerdi. Biz bu tkaımı yenemedik.

Yazında katıldığım çokça yer var ama istatistiklerden gideceksek böyle de gidebiliriz.

Kimin nereden baktığına bağlı...

Onur Civelek61
03.11.2011, 11:52
Uzaktan etkili şut atan adamımız yok bu bir gerçek...Bu yüzden de kapalı defansları delmeye çalışıyoruz kaç kere delebilirsin ki??

Mustafa K. Demirbaş
03.11.2011, 11:55
Trabzonspor taraftarıyla,Trabzonspor seyircisini birbirinden ayıracağiz

Faik Yılmaz
03.11.2011, 11:59
Cska Moskova maçında bir rekor kırdık....

Şampiyonlar liginde bir maçta en çok ofsayta düşen takım ( 9 gol) olduk.....

balli_kuymak
03.11.2011, 12:00
Bırde şu dikkatimi çekti takım pas yaparken kim olursa olsun topu yanındaki arkadaşına bile zor veriyor sanki topa vuracak güçleri kalmamış veya vuruş şiddetini ayarlayamıyorlar gibiydi...

tarsus
03.11.2011, 12:02
yazacam da korkudan yazamayrım...
ben maçın en kötüsü ve gol atamamazın en büyük sebebini Burak olarak görüyorum,sürekli ofsayt,sürekli hücum faul ile hucumda çoğalmamıza fırsat vermeden tüm kurgu bitiyor...sürekli 2 el başta,ona pas atanlara kızgın bir bakış...2 nci yarıya biz adrian-Burak ı çıkarıp ve Halili santrafora çekerek başlasaydık kesin gol atardık diye düşünüyorum...rakipler Burağı çözüyor,defans arkasına sarkmasını engelledinmi iş tamam...
maçın en kötüsü lafına kesinlikle katılmıyorum.burak ofsayta neden düşüyor dikkatli izledinmi?topu alan ayağında eziyor bekliyor ve topu zamanında atamıyor ilk aldığında atsa ofsayta düşmeyecek.rakipler çözdü tamam buna katılıyorum ama çözen rakip en az 2 oyuncuyla marke ediyor bazen 3 oyuncu bastırıyor bu durum bile adam eksilttiği için büyük başarı değilmi.bir pozisyonda burak peşinde 2 oyuncuyu kostururken alanzinho ya boş alan yaratarak gol pozisyonuna soktu daha ne yapsın.bu pozisyonların benzerini tekrarlayabilseydik şimdi farklı şeyler yazıyor olacaktık

worldmaster
03.11.2011, 12:05
Hala kalan 2 maçı kaybetmezsek gruptan büyük ihtimalle çıkma şansımız var. Oynadığımız futbol kazanmak için çok kötü hatta beraberlik için bile yeterli değil. Ama iyi konsantre oluyoruz, iyi bir kalecimiz var ve açıkçası Allah yardım diyor bayağı :)

Trabzonspor 7 puanla bu gruptan çıkabilir bu hiç de uzak bir ihtimal değil. Ama ben İnter'den puan alabilir miyiz bu sefer emin değilim.

Ayrıca biz sürekli kötü oynamıyoruz bunu önce bir ayırtedelim. İki Cska maçı arasında dağlar kadar fark var. Yine G.Antep maçıyla Cska maçları arasında da organize olma açısından dağlar kadar fark var.

Yani bu takım çok iyi de çok kötü de oynadı. İlk İnter maçında belki rakip çok net goller kaçırdı ama oynadığımız futbolu hiç bir yerde oynamadık daha. Bu takım rayına oturduğunda iyi işler yapabilecek potansiyelde olduğunu gösterdi bence bir kaç maçta. Sorunumuz fiziksel,zihinsel yorgunluk ve oyuncuların uyum problemiyle beraber çok fazla Burak'a bağlı oynamaya çalışıyor olmamız.

Burak takımın tek hücum gücü değil ama en önemli hücum gücü olmalı. Biz ise tam tersini yapıyoruz şu an. Tüm topları Burak'a atarsan CL takımları bunu yemez. Ligde çoğu takıma yedirebilirsin bu taktiği orası malum zaten ama burada sökmez.
İlk 3 maçta tüm topları Burak'a atmak gibi bir zorunluluk hissetmediği için takım çok daha derli toplu ve pas yüzdesi daha yüksek bir futbol ortaya koymuştu.

Şenol Güneş'in bu anlayışa müdahale etmesi gerekiyor. Çünkü oyuncular artık psikolojik olarak topu ona gönderme isteği hissetmeye başladı. At kurtul anlayışı çıktı ortaya. Bun lar önemli problemlerimiz.

Yine herşeye rağmen sorunlarımızı giderebileceğimizi umut ediyorum. Allah yardımcımız olur inşallah.

Sabırlı olalım lütfen.

Koray
03.11.2011, 12:07

Aynen katılmakla beraber şunu söylemesem ayıp olur, şuana dek izlediğim en iyi Glovacki vardı sahada.

Mütebessim
03.11.2011, 12:10
samimi elestiriler her zaman önemlidir. "Adrian kötü oynadi" demek dogru bir cümledir. Ama Adrian bu takimin oyuncusu ve ya topcu degildir demek, haksizlik olur.
Cünkü bu adam su an ki Polanya Milli takiminin belkide en önemli topcusu. Almanya'ya karsi oynadiklari milli macta takiminin en iyisiydi.
O Almanya ki Türk milli takimini sürklase etti. Almanya macinda fizik olarak olarak ayakta kalabilen topcumuz yoktu nerdeyse. Buna karsilik Adrian Almanya karsisinda fizik olarak son derece güclü gözükmüstü.
Takim oyunu Sampiyonlar liginde cok önemlidir. Ilerde cogalamazsan, yardimlasmazsan, gol atmak mucizelere kaliyor.
Daha güzel oynayabilmek icin her seyi denemeli, sistem degisikligi bile düsünülmeli. Bu futbolcularla olur mu, bence olur. Sabirla her yolu denemeli.

Sacit
03.11.2011, 12:10
Dün akşam ki tabloyu gördükten sonra, Avni Aker stadını dolduran sahte seyirciyi bundan böyle hiç bir yerde savunmam.. rezil, iğrenç, utanç verici..

rakip on kişi kalmış ama yine tribünlerden koyun gibi izliyorlar.. ne bir baskı kurmak, ne de bir tezahürat.. hiç bir şeyi hak etmiyor bu sahte seyirci.. kurunun yanında yaşta yanar, kimse kusura bakmasın..

ysfemr
03.11.2011, 12:11
o zaman gruptan cıkma basarısı gosterırsek seri bası olma ihtimalimiz azda olsa vardır...

Punisher-61
03.11.2011, 12:14
Artik takim galip gelemedigi zaman taraftara yüklenmeyi birakalim... Stad dolarsa futbolculara baski oluyor oynayamiyorlar... Taraftar gelmedi mi bizi yanliz biraktilar derler kötü oynadilar mi taraftar desteklemedi derler..

Yani ne Aparsan yap hep yanlis

worldmaster
03.11.2011, 12:15
Dün akşam ki tabloyu gördükten sonra, Avni Aker stadını dolduran sahte seyirciyi bundan böyle hiç bir yerde savunmam.. rezil, iğrenç, utanç verici..

rakip on kişi kalmış ama yine tribünlerden koyun gibi izliyorlar.. ne bir baskı kurmak, ne de bir tezahürat.. hiç bir şeyi hak etmiyor bu sahte seyirci.. kurunun yanında yaşta yanar, kimse kusura bakmasın..

En büyük problemi bu zate camianın. Takımda sorun bulmak kolay tabi.

Yahu dün gerçekten ben de utandım. Her hatalı harekette her hatalı pasta muuaahhggghgh!!! diye saçma sapan insanlık dışı sesler çıkaran az sayıda topluluktan biri heralde staddaki seyirci. Şimdi burada onlar az bir kısım falan denmesin topluca yapılıyor bu. Valahi utanıyorum şu Avni Aker atmosferinden.

Recep Alkan
03.11.2011, 12:19
Lille'i yenersek gruptan kesin çıkarız, berabere kalırsak CSK maçlarına bakarız. CSK son iki maçında da yenilecek arkadaşlar.

Muhammed Ayaz
03.11.2011, 12:20

PARDON ?

helal olsun abi müyhiş özett :alkış::alkış::alkış::alkış:

Nevzat KAĞAN
03.11.2011, 12:23
Bugun uğur meleke'nin yazisini okuyan var mı? Bence net teshisi koymus.Rakibi analiz etme ve mac oncesi calismayla alakali sorunu vardi takimin.Ayrica birkisim oyuncular formsuz genelinin de kapasitesi bu kadar.

iso_4939
03.11.2011, 12:26

bizim genlerımızde var koyun gıbı olmak.sende bizdensin renktaş..:D

Mustafa Ayazoğlu
03.11.2011, 12:28
Ofsayta düştük işte izahı yok :)

Karabük maçı aklıma geldi, CSKA bizi iyi analiz etmiş. Biz rakibin hiç bir açığını bilmiyoruz.

Tüm şampiyonlar ligi maçlarında gol yiyen bir takıma gol atamadık

Nevzat KAĞAN
03.11.2011, 12:28

Soyle dusun!Nasil tezahurat yapacaklarini bilmiyorlar.ogretsin koordine etsin birileri.yonetim, taraftar gruplari, bilenler...Bence. Bİlmiyorlar nasil davranmalari gerektigini..

Recep Alkan
03.11.2011, 12:32

Ya dün akşam 90 dakika boyunca kaleye tek şutu bulunmayan Trabzonspor oyuncuları ?

Ya dün akşam son dakikada ki korner hariç pozisyon üretemeyen Trabzonspor oyuncuları ?

Ya dün akşam 17 dakikalık süreçte 10 kişi kalmış rakibi zorlayamayan Trabzonspor oyuncuları ?

Ya dün akşam kendi evinde, rakipten daha fazla kayarak yerlerde sürünen Trabzonspor oyuncuları ?

vs vs vs....

Koyun mudur ? Oyuncu mudur ?

(Taraftara koyun dendiği için benzetme öyle yapılmıştır, hakeret için değil)

Mustafa K. Demirbaş
03.11.2011, 12:33
Ya dün akşam 90 dakika boyunca kaleye tek şutu bulunmayan Trabzonspor oyuncuları ?

Ya dün akşam son dakikada ki korner hariç pozisyon üretemeyen Trabzonspor oyuncuları ?

Ya dün akşam 17 dakikalık süreçte 10 kişi kalmış rakibi zorlayamayan Trabzonspor oyuncuları ?

Ya dün akşam kendi evinde, rakipten daha fazla kayarak yerlerde sürünen Trabzonspor oyuncuları ?

vs vs vs....

Koyun mudur ? Oyuncu mudur ?

(Taraftara koyun dendiği için benzetme öyle yapılmıştır, hakeret için değil)

:alkış::alkış:

Recep Alkan
03.11.2011, 12:36
Trabzonspor yönetimi için Taraftar = Müşteri.

düz Mantık.

Müşteri Her Zaman Haklıdır....

winner
03.11.2011, 12:38
Takımımız bizi çok güzel temsil ediyor.

Skor ne olursa olsun ben mutluyum.

Son maça kadar da iddiamız sürecek olur ya da olmaz.

istanbul takımları gibi 3.maç sonunda havlu atıp, formalite maçlarına çıkmıyoruz.

Mustafa Ayazoğlu
serkan, adrian , colman iyi olsa maçı alabilirdik..

bu 3 oyuncu çok pas hatası yaıpıyor

Koray
Trabzonspor taraftarı maçı futbolcuyla beraber yaşar hala öğrenemediniz mi, futbolcu sahada iyiyse taraftarda tribünde iyidir, iyi değilse bizim herşeye muhalefet taraftarımızı kolay kolay kimse bağırtamaz.

Bunu çekirdekçi kısım için söylüyorum.

Erdem Keser
03.11.2011, 12:41
Takımın en büyük zaafı oyun anlayışında.Her oyuncumuz topu ayağına bekliyor, topu aldığımız zaman hareketlenen boşa çıkmaya çalışan oyuncu yok, bu sebepten topu ayağına alan oyuncu boşta kimseyi bulamayınca ya geriye dönüyor ya kaybediyor.
Allahtan ki iki bekimiz çok iyi.Yoksa şu 4 maç sonunda kevgire dönerdik.

Faik Yılmaz
03.11.2011, 12:42
Rus takımının teknik direktörünü tebrik eidyorum...

Adam bizi çok iyi analiz etmiş....

Tek forvetimizi kilitledi zamanında ve nokta oyuncu değişiklikleriyle de fazla poziyona girmemizi engelledi....

Takımın özellikle son zamanlarda sırıtan bir özelliğine değinmek istiyorum..... Forvet mevkiinde oynayan oyuncumuz kim olursa olsun ofsayta düşüyor hep....

İşte Trabzonspor'un geride kalan 4 maçta düştüğü ofsayt sayıları...

İnter 0-1 Trabzonspor (4 ofsayt)
Trabzonspor 1-1 Lille (5 kez ofsayt)
CSKA Moskova 3-0 Trabzonspor (10 ofsayt)
Trabzonspor 0-0 CSKA Moskova (9 ofsayt)

Emin Danışmaz
03.11.2011, 12:45
Colman'a kafayı takmış durumdayım,takım geride oyunu kurma cabasında,beyfendi ayağına top gelecek de ve bu topu kullanacak da bizde bundan hayır göreceğiz.Hoca kesinlikle dinlendirmeli COLMAN'ı.Adamı özellikle izledim sadece gölge markajı yapıyor.
Adrian belli oldu ki çok kuvvetsiz,30 dk oyundan dışarı alınmalı idi,Serkan fıssss top kullanacak özelliğe sahip değil,
Sözün özü takım da klas adam yok,dünde inanılmaz gergindiler.

sanatik
03.11.2011, 12:47
Dün Aksam maalesef bir bütünlük görmedim takimda. Ne yapacagini bilemeyenden, 2:0 önde havasiyla sahada dolasan oyuncular izledim. Aralarinda ikidebir ofsayta düsen bir Burak ve zaman zaman kalemize gelen Moskova.

Ilk yari sonunda aklimdan gecenler Adrian baska bir takimda yedek otururdu bugün, Burak neden ders alamiyor o kadar ofsayta düsülürmü ve ne zaman tehlikeli olacagiz ?

Dün Aksam 3 puani hakedecek top oynamadik beraberlige seviniyorum ve sagolsun Tolga yenilgiden kurtardi bizi.

Grupdan cikmak bu pozisyon yaratamayan futbol ile mümkün degil. Avrupa Ligi görünüyor.

Koray
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=131110363663188&set=a.106585816115643.10661.100002926751383&type=1&theater

mhayri
CSK kendi sahasında Lille i yener biz de İnter'le berabere kalırız Uefa garanti olur.
Son maç ya herru ya merru ama Lille için formaliteden öteye geçmez.

winner
03.11.2011, 12:52
Grupta Lille'nin en az biz ve cska kadar şansı var.

Doumbiasız cska'yı ve son hafta evlerinde bizi yenerlerse diğer maçlara bakılmadan lille 2.tura kapağı atıyor.

Bizim İnter maçından önce oynanacak cska-lille maçının skoru inter maçının stratejisini de belirleyecek.O maçın berabere bitmesi işimize gelir.Lille safdışı kalır ve son maç amaçsız bir lille karşımızda görürüz.

Mustafa K. Demirbaş
03.11.2011, 12:55
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/310924_10150373327424849_288214984848_8712226_1266 163361_s.jpg

Murat Erdem
03.11.2011, 12:55
ofsayta düşmek de aşağılanma sebebi oldu...ne de olsa söz konusu Trabzonspor...star denen istanbul köpeği kanalın, güdümlü spikerlerinin her maçımızı, bizi acz içinde göstererek anlatması...bazı taraftarlarımız üzerinde etkili olmuş...

belki bilerek üzerine gittik...10 kere ofsayta düştük diye puanımızı mı sildiler ? cska savunması ya bir kere kaçırsaydı ? maç sonu göz attığımız istatik tablosunun sıradan bir satırına dayanarak, türk futbolunun şampiyonlar ligi macerasının en başarılı 2-3 performanısından birini görmezden geldiğimize inanamıyorum...

calavera
03.11.2011, 12:57
Interi yenip bu gruptan cikicaz, herkes sakin olsun.

Bize acik oyniycak inter Avni Aker de. Kontra dan 1 tane atip maci 1-0 aliriz. Lille maci formalite olur

Ömer Faruk61
03.11.2011, 12:58
ofsayta düşmek de aşağılanma sebebi oldu...ne de olsa söz konusu Trabzonspor...star denen istanbul köpeği kanalın, güdümlü spikerlerinin her maçımızı, bizi acz içinde göstererek anlatması...bazı taraftarlarımız üzerinde etkili olmuş...

belki bilerek üzerine gittik...10 kere ofsayta düştük diye puanımızı mı sildiler ? cska savunması ya bir kere kaçırsaydı ? maç sonu göz attığımız istatik tablosunun sıradan bir satırına dayanarak, türk futbolunun şampiyonlar ligi macerasının en başarılı 2-3 performanısından birini görmezden geldiğimize inanamıyorum...

Abi Bizim Taraftara Al Barcelona 11 ini koy onada kulp bulup homurdanırlar...

Koray
03.11.2011, 12:59
Abi Bizim Taraftara Al Barcelona 11 ini koy onada kulp bulup homurdanırlar...

Sıkıldım, Messi artık kıçıyla gol atsın derler.

Harun CAN
03.11.2011, 13:00
Takımın en büyük zaafı oyun anlayışında.Her oyuncumuz topu ayağına bekliyor, topu aldığımız zaman hareketlenen boşa çıkmaya çalışan oyuncu yok, bu sebepten topu ayağına alan oyuncu boşta kimseyi bulamayınca ya geriye dönüyor ya kaybediyor.
Allahtan ki iki bekimiz çok iyi.Yoksa şu 4 maç sonunda kevgire dönerdik.

Evet kardeşim bizim futbolcuların hiçbiri "koşuyolu" denen şeyi bilmiyor veyahut onu yapacak kadar beyin -yetenek yok... ispanya liginde son sıradaki takımın maçına bile bakıyorum da çok klas hücumlar falan oluyo, müthiş kanat bindirmeleri, duvar pasları yapıyolar, bizim futbol geriden geliyo...Bizim şuan için tek yapabileceğimiz şey mücadele edebildiğimiz kadar mücadele etmek, ama futbol yok.!

Benim şöyle bi kriterim var :

Uefa Avrupa Ligi'nde takım olan-fiziki açıdan sağlam ve bikaç da yetenekli futbolcusu olan takımlar epey ilerleyebilir,,,

Şampiyonlar liginde ise takım oyununun yanısıra bireysel yetenekler çok önemli, takımdaki bir tane vasat futbolcu bile seni rakibin karşısında çok zayıf bırakabiliyo..

Hal böyle olunca şampiyonlar liginden devam etmeyip Uefadan devam etmek biraz daha mantıklı, yani tabiki şampiyonlar ligi için zorlamalıyız şansımızı ama UEFa olursa da kötü değil.

colman-zokora ya çok sağlam bir yedek hatta colman'ı yedek bırakcak biri lazım, Appiah gibi..

iki kanata da tam manası ile kanat adamları lazım,

top tutma becerisi olan forvet lazım- Teofile-Mehmet Yıldız gibi...

Geriden oyun kurabilen stoper lazım- türk yok kesinlikle yabancı olcak...

Bizim takımda kanat oynayan adamlardan Halilde sol ayak yok o yüzden korner bayrağı merkezli bi üçgen düşünürsek biz o bölgeden hiç bindirme yapmayarak rakibe çok çok büyük kolaylık sağlıyoruz, sağda zaten Serkan olduğu için ordan tehlike gelmesi imkanı yok... Hakkaten ben bi futbolsever olsam TV açınca Trabzonspor maçına baksam biraz sonra " ..kerim böyle futbolu deyip TV yi kapatırım"

kncyalcin
03.11.2011, 13:00
Bence bu grup şöyle bitecek gibi geliyor bana:
İnter :15
CSK : 6
TS :6
Lille : 4
Gönlümden geçense:
Inter: 13
TS : 7
CSK : 6
Lille : 4

DURAS
03.11.2011, 13:02
kadro kalitemizin şampiyonlar ligi seviyesinde olmadığı kesin. ama çok kötüde oynasalar, formsuzda olsalar, hepsi çok ama çok iyi mücadele etti. futbolcu ve teknik heyeti kutluyorum ve alınlarından öpüyorum.

halil ibo
03.11.2011, 13:03
Kazanacağımızdan eminim de güvenmediğim futbol şansımız.İnşallah bu şansta yanımızda olur.
Direkten dönen şutumuz olmasın,bizim defansa çarpıp adamların önüne düşmesin yeter.
Gol yeriz belki ama yediğimizden fazla atacağımıza inanıyorum.

İşte bu'dur ! Gerisi hikaye.Rakip şöyle atamamış,böyle atamamış boş şeyler.
Aslan gibi kalecimiz her pozisyonda gereğini yaptı.
Amma velakin anlı şanlı direk son saniyede ortaya çıkıp kendini gösterdi.O adama çarpan top oğlu topta içeri girmemekte direndi.

CEMEFKER
Bu federasyon fikstürü, bu yeni kadro ile ancak bu kadar olurdu. 5 puan tüm etkenler ele alındığında iyi gözüküyor.

Moskova'nın ilerdeki ikilisi dışında ekstra iş çıkartacak adamları, taktikleri olmadığı açıktı. Göz göre daha maçın ilk dakikalarında Love ve Dumbia A.Ş ile gol fırsatları yakaladılar. İkisinde de Zokora adamı olan Love'u kaçırdı. Dumbia'nın iş yapması da partnerinin ne kadar boş kalmasına bağlıydı.Sıkı markaj altında etkisiz kaldı bir pozisyon dışında Dumbia. Rus takımının bütün hücum etkisi Love denen adamın elinde ve bu adamı tutmak uğruna çok mücadele verdi Zoko ve defans elemanlarımız. Adamların fizik düzeylerinin bizden daha iyi olduğu 10 kişi kalmalarına rağmen daha üstün oynamalarından bütün ikili mücadeleleri kazanmalarından belliydi. Haa bu durumda bizim fizik olarak kötü olduğumuz göstermiyor, federesyonun fikstür anlayışı takımı fizikmen bitiriyor. 3 günde 1 maçı belli bir yere kadar anlar/idare edersin, ancak bizi aşan bir durum olduğu bu maçta daha açık ortaya çıktı. Bunlar aslında hep tecrübe oluyor.

Bizim açımızdan bakarsak ilk maça oranla maça kötü başlamamız sıralamaya bakıldığında ortaya çıkıyor. Moskova'daki maça grup ikincisi olarak ve ekkstra puan veya gruptan çıkma adına önemli bir avantajın değerlendirmesi ve olmazsa da önemli birşeyin kaybolmayacağı bir psikoloji ile rahat çıkmıştık . Bu maçta durum tam tersiydi. Onlar rahattı biz sıkkın.

Orta sahada üretken olmayan Colman, yanındaki boş adama bile pası atamayarak çıldırttı. Aynı şekilde Adrian da öyleydi. Durum böyle olunca ileriye top taşıyacak adamımız kalmadı. Halil ve Henrik kanatlara sıkışmış, ilerde bir tek Burak'ın sızmaları ile gol arayan bir anlayış vardı. Ki Moskova defansı bizi/Burak'ı iyi çözmüşler. Defanslarını orta sahaya kadar çıkardılar. Bu durum Burak için bulunmaz bir fırsattı, ancak adamlar öyle sağlam ofsayt taktiği yaptılar ki Burak'ın elde tutulabilir tek artısı, futbol adına ortaya koyacağı tek/en büyükavantajını söküp aldılar ellerinden. Tabi Burak'ın da uykudan kalkmış hali buna katkı yaptı. 1 olur, 2 olur, 3 olur, ancak çift haneli rakamlara yaklaşan bir ofsaytta yakalanma durumu olsa olsa uyku hali olsa gerek.

Zoko Love ile boğuşma görevi ile uğraşırken ileriye çıkacak durumu yoktu İnter maçının tersine. Colman top kovalamaktan hücum adına birşey yapamadı. Burda devreye girmesi gereken Adrian, Halil (fizikmen bitikti) , Henrik ( sakattan çıkma) beceremedi Burak'a katkı yapmayı. Takımın hücumadına Burak'ın bindirmeleri dışında bir anlayışı yoktu. Bir tek adamın üzerine kurulu bir düzen ile de bu çark ancak bu kadar işler.

Kanat bindirmeleri yok. Celutksa, Serkan, Cech maçta defans görevi dışında ekstra hiçbirşey yapmadılar. Eee ilerisi tıkalı, geri de destek olmayınca hücum adına kıt bir takım oluverdik.

Bu ligde bir şekilde idare eder ancak Avrupa macerası kaldırmaz bu sık fikstür programı ile.....

Faik Yılmaz

Abi bir oyuncu 1 kere ofsayta düşer , 2. de düşer , 3. dede düşer ama aynı adam 1 kere gol atamayıp 6 kere ofsayta düşerse eleştireceğiz tabiki...

Yani Moskovaya 6 kere ofsayta düştük ,3-5 korner attık diye göbekmi atalım.... San Marinomuyuz biz.....bize karşı ilk korneri atmışlardı ilk gollerinide ne de mutlu olmuşlardı...

Azıcık daha dikkat istiyoruz sadece...... çok şey mi istiyoruz....

evet 5 puan aldık tarihi bir başarı bu ama hatalarımızı görmezden gelirsek aynılarını tekrarlarız ve yenilerinide üzerine ekleriz...

eleştirinin olumlusundan bugüne kadar kimse zarar görmemiştir....

Trapezunda
03.11.2011, 13:05
Arkadaslar, ne derseneiz deyin.

Jaja, Engin Baytar ve tükenmis dedigimiz Yattara´yla bunlari evire cevire yenerdik.
Su orta sahanin haline bak. Colman Selcuk un arkasinda defansif oynadi Top oynamasini
unuttu gibi.

Isim olarak bakarsak Kadro iyi ama oynayan olmadiktan sonra, cok ah vah jaja Engin Yattara
bizi sattip giden Selcuk u arariz.

Ömer Faruk61
03.11.2011, 13:07
Dün Şenol Hocam ne dedi.Cskadan 4 puan almak istiyorduk onlar bizden aldı ve rakibimiz oldu.Lilleden 4 puan alırsak sonuçta aynı duruma gelmez mi? Doumbiasız Cska biraz zor yener Lille i.Umarım berabere biter maç..

bariskaratas
03.11.2011, 13:08
arkadaşlar merhaba
colmanın kaç km koştuğunu merak ettim
dünyada bu kadar koşup bu kadar az iş yapan oyuncu varmıdır

tek başına bu kadar olur.

Murat Erdem
03.11.2011, 13:08
şurada sayfalar dolusu yapılan eleştiri ve mennuniyetsizliğin en büyük sebebi...star denilen istanbul güdümlü kanalın, istanbul takımları sempatizmanı spikerlerinin mide bulandıran maç anlatımlarıdır...

ertem şener-ilker yasin-cem yılmaz...al birini vur ötekine...

maçlarımız sırasında takındıkları sözde objektif sunumun tek açıklaması...içlerinde kusmak için kıvrandıkları Trabzonspor düşmanlığıdır...

maç devam ediyor, izliyorum...spikerin ağzından dökülen her kelime...kurduğu her cümlenin arkasında, izleyicinin bilinc altına vermeye çalıştığı mesaj..."aslında Trabzonspor burada oynamayı hak etmiyor...Trabzonspor, FB ye yapılan haksızlık yüzünden, bedavadan bu maçları oynuyor...FB olsaydı böyle olmazdı" ...

şu maç anlatımının 10/1 istanbul takımları için sergilense, yayın sırasında o spikere mikrofon bıraktırırlar...

biz kendi kendimize laf sokacağız diye yarışalım duralım burada...

ozturk
03.11.2011, 13:09
Interi yenip bu gruptan cikicaz, herkes sakin olsun.

Bize acik oyniycak inter Avni Aker de. Kontra dan 1 tane atip maci 1-0 aliriz. Lille maci formalite olur

Ne güzel:)

inşallah diyelim:)

SDanışmaz
03.11.2011, 13:13
http://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/seasonclub/index.html

Bu kadroyla 23. sırada olmak çok büyük başarı. Colman ve Adrian yerine daha iyi oyuncular olsaydı ilk 10'da olmak içten bile değildi..

bariskaratas
03.11.2011, 13:14
Gecen seneyle kıyaslarsak takım cok geriledi.
Gecen sene 400 pas üstü oynayan, barcelonaya benzettiğimiz takım yerine şimdi 250 pası zor bulan bir takım var.
Geçen sene en çok pozisyona giren, en çok şut çeken bir takımken bu sene orta sıralarda kaldık. Şut desen çeken yok.

Ama geçen seneki takım 3 sene de o hale geldi. Bizim bu takıma en az bir sene vermemiz lazım.
Ona rağmen ŞL de 5 puan almıssın. ligde 5 . sıradasın.

Colman kadar orta sahada koşan 2 adam lazım bize. inter ve lille maclarıdna zokora kostu colman gibi 4 puan aldık. ama ondan sonra zokora koşmadı daha. Colman tek kaldı, ve hala Colman'a laf edenler o zaman gitsin selçuk u seyretsin napıyor.
Onlar gecen sene selçuk da selçuk derdi biz burda Colman diye yırtınırken

Murat Erdem
03.11.2011, 13:14
Faik, sana karşı yazmadım...forumda ki genel havaya karşı görüşümü bildirdim...

Külünkoğlu
03.11.2011, 13:15
Tamam çok ofsayt'a düşmek kötü bir şey, yakışmıyor doğrudur. Fakat çok bariz ve basitleri saymaz isek ki bunların sayısı çok az, pozisyon oluşturmaya çalışırken düşülen ofsaytlar beni o kadar germiyor.

Berk
03.11.2011, 13:19
http://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/seasonclub/index.html

Bu kadroyla 23. sırada olmak çok büyük başarı. Colman ve Adrian yerine daha iyi oyuncular olsaydı ilk 10'da olmak içten bile değildi..

Yalnız burası güncellenmemiş, bize Avrupa Ligi yazıyor ayrıca oynadığımız maç sayısı da 3 olarak gösterilmiş..

Yunus Emre SEYHAN
03.11.2011, 13:19
Grupta Lille'nin en az biz ve cska kadar şansı var.

Doumbiasız cska'yı ve son hafta evlerinde bizi yenerlerse diğer maçlara bakılmadan lille 2.tura kapağı atıyor.

Bizim İnter maçından önce oynanacak cska-lille maçının skoru inter maçının stratejisini de belirleyecek.O maçın berabere bitmesi işimize gelir.Lille safdışı kalır ve son maç amaçsız bir lille karşımızda görürüz.

Olur da Lille yenilirse veya berabere kalırsa bizde Inter'den puan alamazsak Lille hala Uefa şansını devam ettirmiş olacak. Hatta ve hatta bizden daha avantajlı konumda oluyorlar. Çünkü bizi kendi sahalarında ağırlayacaklar.
Lille, Cska'yı yenerse bizde Inter'e yenilirsek Lille deplasmanından 2 gollü beraberlik ya da 3 puan almak zorunda kalırız.

Ama şöyle ilginç bir durumda var.
5. haftada
Lille'nin Cska'yı yendiğini varsayalım. Bizim de doğal olarak Inter'e yenildiğimizi varsayalım.

Inter 12
Lille 5
Cska 5
Trabzonspor 5

6. hafta da Inter 'in Cska 'yı yendiğini bizim de Lille ile 2-2 berabere kaldığımızı varsayalım.

Inter 15
Trabzonspor 6
Lille 6
Cska 5

6 puan ile gruptan 2. çıkma şansımız var.

Ama işler ters giderse 6 puan ile 4. olma gibi bir ihtimalimiz de mevcut :)

ibrahim ŞEN
03.11.2011, 13:20
Herkes fikstürden zamandan bahsetmis ama orta sahadakı oyunu yonlendırıcek ıkı adamın colman ve adrian yanındakı adama pas atamayan orta yapamayan adamlar dun bırı 80 digeri 90 dk o sahada nasıl kaldı anlamak mumkun degil.

Ömer Faruk61
03.11.2011, 13:22
Kale Arkası taraftarımızı ayırarak Maraton ve Kapalıyı dolduran ama doldurmasından utandığım bir taraftar performansı vardı.Tezaruhat yok ama pas hatasında zaten heyecanlı tecrübesiz oyunculara homurdanmalar.Sadece 90 dakika Kale arkaları ayakata ve avazı çıktığı kadar bağırıyor malesef yetmiyor.Maraton Böylesine tarihi bir maçta uyuyor.Yazık bu olmamalıyız.Takımın mücadelesinden gurur duyuyorum.

CAFER ÖZER
03.11.2011, 13:22
Lille İle beraber kalsak bile en azından avrupaya devam ederiz.
Bu takım ile avrupada devam etmek bana daha mantıklı geliyor.

Sefaenes
03.11.2011, 13:23
bu paunlari fb alsaydi medya 24 saat yayin yapardi öyle överdiki aklimiz dururdu ama söz konusu Trabzon nerde kücümsenecek birsey bulup onla alay gecmek istiyorlar. Bunlar irkci fasist benim icin. Utanmadan bizlere forumlarinda yazdiklarini yayinliyorlar ve bunu karadenizli olupda destekliyen beyinsizler var. Hürriyet kadar hatta ondan daha köpek haberturk un spor sayfasi orada forumlarinda bize istedikleri hakaretleri yayinliyorlar kanlari bozuk ermeni usaklarin

Faik Yılmaz
03.11.2011, 13:26
Lille İle beraber kalsak bile en azından avrupaya devam ederiz.
Bu takım ile avrupada devam etmek bana daha mantıklı geliyor.

Abi bende aynı şekilde düşünüyorum......

Düşünsene bu kadro ile Barcelonanın karşısına çıkılırmı....

Ömer Faruk61
03.11.2011, 13:26
Herkes fikstürden zamandan bahsetmis ama orta sahadakı oyunu yonlendırıcek ıkı adamın colman ve adrian yanındakı adama pas atamayan orta yapamayan adamlar dun bırı 80 digeri 90 dk o sahada nasıl kaldı anlamak mumkun degil.

Doğru.Yedekte Steven Gerard ve Xavi Hernandez var değil mi?

Berk
03.11.2011, 13:28
Abi bende aynı şekilde düşünüyorum......

Düşünsene bu kadro ile Barcelonanın karşısına çıkılırmı....

Çıkılmaz tabi UEFA anında men eder bizi ŞL'den.

Avrupa falan bunlar boş işler zaten, elenip Türkiye Kupası'nda devam edelim yolumuza..

bariskaratas
03.11.2011, 13:33

Bu Colman'ın ..aklarınızımı yemesi lazım size yaranmak için.
Adam 3.5 senedir takımın en çok koşan adamı.
Dün 2 kişi daha onun gibi koşşaydı 3 0 alırdık maçı

bordo08
03.11.2011, 13:33
Son anda katıldığımız ve hazırlıksız yakalandığımız bir turnuvada alınan 5 puan kesinlikle küçümsenemez..

Sanki bundan önce sürekli bu arenada mücadele ediyorduk ve sayısız başarılar yakalamıştık..

Henüz hiç birşey bitmedi içerdeki inter maçında beraberlik bile alsak şansımız son düdüğe kadar devam eder..

Faik Yılmaz
03.11.2011, 13:40
Çıkılmaz tabi UEFA anında men eder bizi ŞL'den.

Avrupa falan bunlar boş işler zaten, elenip Türkiye Kupası'nda devam edelim yolumuza..

Şahsen geriye kalan 2 maçtada yenilsek bile başarılı olduğumuzu düşünüyorum....

Ancak kadromuz bir üst tur için fazlasıyla yetersiz......

Dolayısıyla 3. olur ve uefa kupasından devam edersekte üzülmem anlamında söyledim....

Yoksa siz mevcut kadromuzla kilitlendiğinde kolsuz kanatsız kaldığımız tek forvetimiz Burakla her takımı yeneriz ezeriz diyemi düşünüyorsunuz bilemiyorum....

ibrahim ŞEN
03.11.2011, 13:41
Nereye kostu ya ben goremedım rakip hucuma cıktıgında 4 lu savunma onunde zokora karsıladı cogu hucumlarında geri geldigi zamanda rakıpden topu alcam dıye dıgerıne pas atıo bızım savunmayı bozuyo.

ibrahim ŞEN
03.11.2011, 13:44
Doğru.Yedekte Steven Gerard ve Xavi Hernandez var değil mi?
Sorun orda zaten yedekte kımse yok yanındakıne pas atamayanlara mecburuz ama adrianın 80 dk oynamasının bahanesi bu olamaz.

bariskaratas
03.11.2011, 13:47
Nereye kostu ya ben goremedım rakip hucuma cıktıgında 4 lu savunma onunde zokora karsıladı cogu hucumlarında geri geldigi zamanda rakıpden topu alcam dıye dıgerıne pas atıo bızım savunmayı bozuyo.

Colman koşmadı zokora koştu diyorsan maçı bi daha seyret.
Colman 4 kişiye basarken tüm futbolcular seyrediyordu bi ara habu nabayi diye

Cevikoglu
03.11.2011, 13:49
Son anda katıldığımız ve hazırlıksız yakalandığımız bir turnuvada alınan 5 puan kesinlikle küçümsenemez..

Sanki bundan önce sürekli bu arenada mücadele ediyorduk ve sayısız başarılar yakalamıştık..

Henüz hiç birşey bitmedi içerdeki inter maçında beraberlik bile alsak şansımız son düdüğe kadar devam eder..

dostum 30 senedir şampiyon olamayan, boyle zayıf bir ligte bundan önce 1 kez olsun şampiyonlar ligine katılmamış olan bir takımın taraftarı olarak malesef azla yetinemiyorum, yetinmek istemiyorum
bıktım kendimi avutmaktan,
avutturulmaktan.
çok daha iyi bir kadro kurulabilirdi.
eldekiler tutulabilirdi.
ve daha nicesi.
ben daha fazlasını istiyorum
hakkım...

toksoy61
03.11.2011, 13:49
karşımızdaki takım oturmuş bir takım. bizim bu kadroda birbirini tanımayan en az 5 oyuncu var. takım olarak hücum zenginliğimiz az. bu kadar kısa zamanda anca bu kadar yapılabilir. her takımdan 5 yemiyoruz yada sıfır puan almıyoruz. geçen seneki takımımız kalsa idi üzerine 1-2 takviye ile çok daha iyi olurduk ama olmadı. bence ts başarılıdır. hele 3.cüde olsak çok iyi.

leviathan_-1461
03.11.2011, 13:50
Colman koşmadı zokora koştu diyorsan maçı bi daha seyret.
Colman 4 kişiye basarken tüm futbolcular seyrediyordu bi ara habu nabayi diye

Fazlasıyla şuursuz pres yapıyor..Pres yaparken ara sıra sağına soluna baksa takım ne yapıyor diye çok daha iyi olur..Ön liborodan beklenmeycek derecede de yumuşak bir isim..Bir de üstüne fantezi paslar...Say say bitmez.

TSezgin61
03.11.2011, 13:53
arkadaslar biraz daha düsünceli davranalim.

Türk milleti olarak günlük basarilara aliskin oldugumuz icin, kalici basarilar elde edemiyoruz.

bu takim 2. tur icin yeterli bir takim degil. hem tecrübe anlaminda hemde kadro anlaminda. kaldiki gurubu 2. tamamlarsak karsimiza cikacak rakiplerin isimlerini söyle bir evde sesli olarak söyleyin. bakalim sevinciniz nekadar sürecek. ha cikarsak kimse niye ciktik demez. ama buda gercegi degistirmez.

kalici basari suan bizim icin avrupada kalmaktir. buda suan gücümüzün yettigi lig olan avrupa ligi demektir.

1 tur atlayip fark yedikten sonra hevesimiz kursagimizda kalacagina ve suandaki basarimiza gölge düsecegine, avrupa liginde disimize göre rakiplere karsi kiyasiya savasiriz avrupaliya "helal olsun iyi yoldalar" dedirtir, kim bilir belkide 1-2 tur atlarizda...

bunlardan en önemliside seneyede smapiyonlar ligine katilmaktir...

mahmuter61
03.11.2011, 13:56
Arkadaşlar neden gerçekçi olmaktan kaçınıyoruz,senmi benmi daha çok seviyoz takımı ayağına yatıyoruz.Herkes burda yazan herkes Trabzonsporu seviyor.Bu bir gerçek ama gerçekleri görmeliyiz.Evet elimize nezaman fırsat geçse yönetimler sayesinde biz hep bunları geri teptik.2 defa şampiyonlar ligi elemesi oynadık ve elendik sadece ve sadece paraya kıyıp kaliteli iyi adamlar alamamaktan sebep!Bu senede taraftarın haykırışına kulak verilip ona göre kadro kurulsaydı daha rahat maçlar seyrederdik oyundanda zevk alırdık.Elbette CL yi kazanacak değiliz ama dün akşamki oyun o dolu tribüne yakışmadı.Maç kaybedersin 4-3 yenilirsin kimse bişey demez alkışlarda ama korkak ve cılız futbol kimse kusura bakmasın.Bunu eleştiriyoruz.Burda kimse Şenol hocaya ahkam kesme haddinde elbette değil.Ama ne olursa olsun CL ye direk katılma olayında yönetim haklı zaman yoktu,fakat sen eleme oynayacan guruplara kalacak kadro kur!Elin Rum takımına da elenirken aynı şeyleri tartıştık buralarda.Sadece bu yönetim değil,bütün yönetimlerimiz transferde çuvallıyor.Biz sert futbol istiyoruz ezen basan hücum eden,ezilen değil.Yenen demiyorum!!!

bariskaratas
03.11.2011, 13:57
Fazlasıyla şuursuz pres yapıyor..Pres yaparken ara sıra sağına soluna baksa takım ne yapıyor diye çok daha iyi olur..Ön liborodan beklenmeycek derecede de yumuşak bir isim..Bir de üstüne fantezi paslar...Say say bitmez.

adam önlibero değil ki.
şuursuzca pres yapıyor dediğin adam en çok top çalan oyuncumuz.
dün akşam da biri yardımcısı olsa kaç pozisyonda bozdu adamları ama dokunduğu topu almak için hamle yapan yok. adam her maçta ceza sahasına kadar kovalıyor rakibi ama başka basan yok. geçen maçta dokundu topa ama stoperler seyredince golu yedik.

maçları hep adama önyargıyla izliyorsunuz.
zokora 2 maç yardım etti ona 4 puan aldık. ŞL de son 2 maçta zokora yoktu. dun aksamda bir sey yapmadı zokora kırmızı kart haricinde. zaten kırmızı çıkıcna adha da kapandı csk daha kötü oldu.

Ertan1982
03.11.2011, 13:58
Offside takilmayin.Burakin oyun stilli öyle.Adam ucta oynamayi seviyor.Aslinda cok riskli bir stil.Offside atlatirsan kral olursun,yakalanirsan milletin agizina sakiz olursun.Inzagih de böyle oynuyordu.Dün yeterince pas atabilen adamimiz yoktu takimda.Inter macinda bu taktik basariya ulasabilir bence.

Grup cekildigne 7-8 Puan topluyacagimiz yazdim Inter 1 Puan Moskovadan 4 Puan.Simdi tam tersi olacak.En kötü ihtimal 7 Puanla Avrupada yolumuza devam edecegiz.Buna inaniyorum.

ibrahim ŞEN
03.11.2011, 13:59
Arkadaşlar neden gerçekçi olmaktan kaçınıyoruz,senmi benmi daha çok seviyoz takımı ayağına yatıyoruz.Herkes burda yazan herkes Trabzonsporu seviyor.Bu bir gerçek ama gerçekleri görmeliyiz.Evet elimize nezaman fırsat geçse yönetimler sayesinde biz hep bunları geri teptik.2 defa şampiyonlar ligi elemesi oynadık ve elendik sadece ve sadece paraya kıyıp kaliteli iyi adamlar alamamaktan sebep!Bu senede taraftarın haykırışına kulak verilip ona göre kadro kurulsaydı daha rahat maçlar seyrederdik oyundanda zevk alırdık.Elbette CL yi kazanacak değiliz ama dün akşamki oyun o dolu tribüne yakışmadı.Maç kaybedersin 4-3 yenilirsin kimse bişey demez alkışlarda ama kprkak ve cılız futbol kimse kusura bakmasın.Bunu eleştiriyoruz.Burda kimse Şenol hocaya ahkam kesme haddinde elbette değil.Ama ne olursa olsun CL ye direk katılma olayında yönetim haklı zaman yoktu,fakat sen eleme oynayacan guruplara kalacak kadro kur!Elin Rum takımına da elenirken aynı şeyleri tartıştık buralarda.Sadece bu yönetim değil,bütün yönetimlerimiz transferde çuvallıyor.
Kımsenin bu 5 puanı yadırgadıgı yok zaten oyle yada boyle aldık 5 puanı ama ben bu sene takımı ızlerken ezıyet cekıyorum

İskender Çakmak
03.11.2011, 14:02
Ben dun Serkan 'i cok begendim. Uzun sureden sonra iyi oynuyordu ki hoca cikardi.

leviathan_-1461
03.11.2011, 14:05
adam önlibero değil ki.
şuursuzca pres yapıyor dediğin adam en çok top çalan oyuncumuz.
dün akşam da biri yardımcısı olsa kaç pozisyonda bozdu adamları ama dokunduğu topu almak için hamle yapan yok. adam her maçta ceza sahasına kadar kovalıyor rakibi ama başka basan yok. geçen maçta dokundu topa ama stoperler seyredince golu yedik.

maçları hep adama önyargıyla izliyorsunuz.
zokora 2 maç yardım etti ona 4 puan aldık. ŞL de son 2 maçta zokora yoktu. dun aksamda bir sey yapmadı zokora kırmızı kart haricinde. zaten kırmızı çıkıcna adha da kapandı csk daha kötü oldu.

Hocayım zokarayı seyredersen bir ortasahanın nasıl oynaması gerektiğini fazlasıyla gösteriyor..Dünkü maçta defansımızın arasına yaklaşık 5-6 top atmayı denediler..Bunu yaparkende elllerini kollarını sallayarak geldiler..Onlardan birisi geçmiş olsa bugün colmanın nelerde eksik olduğunu fazlasıyla anlardık..Ve dediğim gibi fazlasıyla şuursuzca takımdan ayrı olarak pres yapıyor..Bunu yaparken hep başarısız olduğunu söyleyemeyiz..Yaptığı presle kazanıp attığımız goller yok değil..Geçen maçta sadece topa dokunması ne kadar hamuru gevşek oyuncu olduğunu gösteriyor..Kazandığı topları inkar eden yok..Fakat kaçını doğru yere atıyor..Bazen fantaziyi o kadar abartıyorki eleştirmemek imkansız..

İnlaki colmanla oynıycam diyorsan koyarsın oyunu aykutla, zokarayı..Önlerinede yerleştirisiz colmanı pas dağıtır, yaptığı hatalar takımı okadar etkilemez..

Hami-Ünal-Orhan
03.11.2011, 14:08
Turu geçmek Avrupa ligine katılmaktan daha iyi. Boğulursan büyük denizde boğul. Barcelona gelsin kardeşim ne olacak. Bütün dünyanın gözü önünde olacaksın. Televizyon ekranına yapışıp izlediğimiz yıldızları kendi stadımızda canlı olarak göreceğiz. 2 sene önce bunun hayalini bile kuramazdık. Zaten bu kulvarda apoel takımına bile yenilip eleneblirsin. Bari reyting yapalım.

Ali Yerlikaya
03.11.2011, 14:09
Takim iyiyse tarftarda iyi olur argumani bence sacma...
Tribun taraftari dedigimiz olay maca hareket getirir yoksa ha tribunde oturdum ha TV basinda her iki durumdada ne kendi oyuncuya pozitif nede rakib oyuncuya baski kurabiliyorsun...

Ama bir konuyada kesinlikle deyinmek lazim suanki Avni Aker dede bu kadar baski kurulur, rezalet otesi bir stafa sahibiz tum ses kayip oliyor ambiyans denilen seyin A si yok maalesef...
Yeni stad ne kadar erken gelirse o kadar erken kaliteli ve etkili bir tribunumuz anca olur...

Chiko
03.11.2011, 14:10
Arkadaslar, Lille maci biletleri ne zaman cikar? 3-4 yabanci arkadas ile gitmeyi düsünüyorum, araba fln araylayacagiz ama oraya gidip de bilet bulamamak beni cildirtir :D

Ayrica nerden satin alinabilir? Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Delibas
03.11.2011, 14:11
Inter maçına Moskova-Lille maçının sonucunu bilerek çıkacağız, bu iyi oldu.

bordo08
03.11.2011, 14:11
dostum 30 senedir şampiyon olamayan, boyle zayıf bir ligte bundan önce 1 kez olsun şampiyonlar ligine katılmamış olan bir takımın taraftarı olarak malesef azla yetinemiyorum, yetinmek istemiyorum
bıktım kendimi avutmaktan,
avutturulmaktan.
çok daha iyi bir kadro kurulabilirdi.
eldekiler tutulabilirdi.
ve daha nicesi.
ben daha fazlasını istiyorum
hakkım...

İstemek ayrı şey gerçekleri görüp ona göre hareket edebilmek apayrı bir şey..

Bende isterim her sene şampiyon olup avrupada başarılı olmayı ama kolay değil..

Gecen yıl yaşananlardan sonra 30 yıldır neden şampiyon olamadığımızı görmüş olmanız gerekliydi..

Bazen sahada herşeyi yapsanda bir yerden sonra gücün yetmiyor bizim lig aksine çok zor başka türlü oynanıyor..

bariskaratas
03.11.2011, 14:15
Hocayım zokarayı seyredersen bir ortasahanın nasıl oynaması gerektiğini fazlasıyla gösteriyor..Dünkü maçta defansımızın arasına yaklaşık 5-6 top atmayı denediler..Bunu yaparkende elllerini kollarını sallayarak geldiler..Onlardan birisi geçmiş olsa bugün colmanın nelerde eksik olduğunu fazlasıyla anlardık..Ve dediğim gibi fazlasıyla şuursuzca takımdan ayrı olarak pres yapıyor..Bunu yaparken hep başarısız olduğunu söyleyemeyiz..Yaptığı presle kazanıp attığımız goller yok değil..Geçen maçta sadece topa dokunması ne kadar hamuru gevşek oyuncu olduğunu gösteriyor..Kazandığı topları inkar eden yok..Fakat kaçını doğru yere atıyor..Bazen fantaziyi o kadar abartıyorki eleştirmemek imkansız..

İnlaki colmanla oynıycam diyorsan koyarsın oyunu aykutla, zokarayı..Önlerinede yerleştirisiz colmanı pas dağıtır, yaptığı hatalar takımı okadar etkilemez..

ya bence de kadro oyle olmalı . aykut zokora colman orta sahası süper bence.
Fantaziye kaçması sözü de yanlış bence. Adam bu seneye kadar her sene en çok asist yapan oyuncumuzdu.

mahmuter61
03.11.2011, 14:17
Kımsenin bu 5 puanı yadırgadıgı yok zaten oyle yada boyle aldık 5 puanı ama ben bu sene takımı ızlerken ezıyet cekıyorum

Arkadaş bende aynı şeyleri diyorum.Yenilelim ama geçen seneki ilk yarıda oynanan oyunu oynayalım!!!Bu sene hiçbir maç keyif vermedi,eline geçen fırsatı da değerlendireceksin.

Delibas
03.11.2011, 14:20
Tamam takım yetersiz şu an, ama biz bu takımla devre arasına kadar ne kadar başarılı olabilirsek iyidir, çünkü devre arasında çok şeyler değişebilir.

Ligde ilk dört, Avrupa'da tur atladığımız ya da üçüncü olarak Avrupa Kupası'na katılacağımızı düşünün.

Bu durum devre arası transferinde de sağlam, kaliteli oyuncuların bizi tercih etmesini sağlayacaktır.

Bunun yanında iddianamenin açıklanacağını, Şikebahçe'nin ve muhtmelen Beşiktaş'ın da küme düşürüleceğini düşünün.
Lig'de şampiyonluk şansımız daha da artacak.

Devre arası kilit nokta, benim tek istediğim takım kötü oynasa da şimdilik çıkarabileceğimiz sonuçların en iyisini çıkarmamız, devre arasında en az üç kaliteli transfer yapmamız, iddianameden dolayı bazı takımların küme düşürülmesi, şampiyonluğun bize verilmesi ile birlikte gelen moral... Ben bunları bekliyorum... Yeterki bugün elimizden gelenin en iyisini çıkaralım, ligde iddiamızı koruyalım, Şampiyonlar Ligi'nde en azından üçüncü olalım, gerisi gelecektir.

Mustafa ÖZDEMİR
henriqe takımı mahfett. colmanda ona ayak uydurdu...

mahmuter61
karşımızdaki takım oturmuş bir takım. bizim bu kadroda birbirini tanımayan en az 5 oyuncu var. takım olarak hücum zenginliğimiz az. bu kadar kısa zamanda anca bu kadar yapılabilir. her takımdan 5 yemiyoruz yada sıfır puan almıyoruz. geçen seneki takımımız kalsa idi üzerine 1-2 takviye ile çok daha iyi olurduk ama olmadı. bence ts başarılıdır. hele 3.cüde olsak çok iyi.

Arkadaşım bizde oturmuş takımla oynayalım zaten sorun bu!Neden takım oturmuyor suçlusu kim?Neden tamama takım olduk derken elindeki adamlar kaçıyor?Bunu çözmeli yönetim.Bakın Onurda gidecek ozaman ne olacak sövüp sayacaz.Şimdiden bu sorunları çözmek lazım .

leviathan_-1461
03.11.2011, 14:21
ya bence de kadro oyle olmalı . aykut zokora colman orta sahası süper bence.
Fantaziye kaçması sözü de yanlış bence. Adam bu seneye kadar her sene en çok asist yapan oyuncumuzdu.

Bazen 3 kişin arasına paslar atmaya kalkıyor..sağlama oynamak her zaman daha iyidir..Zokara buna tam örnek bir futbolcu...

Oğuzhan
03.11.2011, 14:21
Ya çok fazla top kaybediyoruz gereksiz yerde. Özellikle Adrian yanında arkadaşı bomboş iken terse dolu tarafa dönmeye çalışıyor ve başarısız oluyor bunu yaparken de. İlk yarıda 2 tane net gol olabilecek pozisyonda topu atamadı. Orta sahada pas yapmak bu kadar zor olmamalı, Colman ve Adrian bu topları çok daha iyi değerlendirmeli artık.

mahmuter61
03.11.2011, 14:22
Tamam takım yetersiz şu an, ama biz bu takımla devre arasına kadar ne kadar başarılı olabilirsek iyidir, çünkü devre arasında çok şeyler değişebilir.

Ligde ilk dört, Avrupa'da tur atladığımız ya da üçüncü olarak Avrupa Kupası'na katılacağımızı düşünün.

Bu durum devre arası transferinde de sağlam, kaliteli oyuncuların bizi tercih etmesini sağlayacaktır.

Bunun yanında iddianamenin açıklanacağını, Şikebahçe'nin ve muhtmelen Beşiktaş'ın da küme düşürüleceğini düşünün.
Lig'de şampiyonluk şansımız daha da artacak.

Devre arası kilit nokta, benim tek istediğim takım kötü oynasa da şimdilik çıkarabileceğimiz sonuçların en iyisini çıkarmamız, devre arasında en az üç kaliteli transfer yapmamız, iddianameden dolayı bazı takımların küme düşürülmesi, şampiyonluğun bize verilmesi ile birlikte gelen moral... Ben bunları bekliyorum... Yeterki bugün elimizden gelenin en iyisini çıkaralım, ligde iddiamızı koruyalım, Şampiyonlar Ligi'nde en azından üçüncü olalım, gerisi gelecektir.

Sorunda burda eğer takım ilk yarıyı ilk 4 te bitirirse yönetim kadroyu başarılı ilan edip transferde fiyasko çeker yine.

Fatih Öztürk
03.11.2011, 14:23
ben anlamadım sıkıntı nıye yapılıyor.gruptan cıkacaz.

Murat Erdem
03.11.2011, 14:24
sezon öncesi hiç öyle adrian-henriuge kasmadan, romaric'i alsaymışız...daha iyiymiş gibi...

Oğuzhan
03.11.2011, 14:24
Maçtan önce şampiyonlar ligi müziğinin falan olduğu bir video var mı kaçırdım başını bir açtım Doumbia kaleciyi geçmiş altıma ettim afedersiniz :)

mc123
03.11.2011, 14:25
BURAK'ın biraz ofsayt dersine sonra selçuk ve arda'ya ihtiyacı var. Selçuk bulunur önemli olan Arda

keles76
03.11.2011, 14:25
bu mac sunu erkenden bir daha net bir sekilde ortaya koydu bu oyunculardan ne koy olur ne kasaba cok acil yerli transfere ihtiyac var ve yabancilarin yarisininda gonderilmesi sart Senol Hoca artik neden herkesin milyonlarca eurolari yildiz futbolculara aktardikalarini anlamistir ikinci sinif topcularla istedigin kadar takim oyunu oyna kaliteli takimlar seni ciddiye alip oynarsa sansin yok rezil olursun Allahtan biz daha rezil olmadik ama korkum fransadaki lille ve turkiyedeki inter macinda sekiztas rekorlarini egale etmek Allahtan kalecilerimiz iyi
Senol Hocamiz futbolcudan anlamiyor onun transferlerinin yuzde 80 ni fiyaskodur yuzde 10 idare eder yuzde 10 da yanlis saatin gunde bir kere dogruyu gostermesi gibidir ornek burak transferi beklenmeyen olmustur.
Simdi Ersun Yanal bostaysa bu adamdan faydalanmak lazim transfer komitesinin basina getirin emin olun basarili olur

Berk
03.11.2011, 14:27
Şahsen geriye kalan 2 maçtada yenilsek bile başarılı olduğumuzu düşünüyorum....

Ancak kadromuz bir üst tur için fazlasıyla yetersiz......

Dolayısıyla 3. olur ve uefa kupasından devam edersekte üzülmem anlamında söyledim....

Yoksa siz mevcut kadromuzla kilitlendiğinde kolsuz kanatsız kaldığımız tek forvetimiz Burakla her takımı yeneriz ezeriz diyemi düşünüyorsunuz bilemiyorum....

İlk 3 cümlenize katılıyorum.Kadromuzun üst tur için yetersiz olduğu doğru.Bu şuan başka bir grupta öyle yada böyle lider bulunan APOEL takımı için de geçerli ama adamların ''beyler boşverin şimdi üst turu uefaya gidelim yeter'' gibi bir anlayışa sahip olduğunu düşünmüyorum.Çıkmak için şansın varsa sonuna kadar bunu kullanacaksın.UEFA'ya gittiğinde iyi kura çekeceğinin yada tur geçeceğinin garantisi mi var?Sen gruptan çık sonra gelsin Barcelona 6 tane atsın kulübün adı mı lekelenir?Kaldıki günümüz futbolunda Barcelona hangi takıma 6 tane atarsa atsın bu anormal karşılanmaz.

Umarım kalan 2 maçta varımızı yoğumuzu ortaya koyup elimizden geldiğince mücadelemizi verip gruptan çıkma gibi tarihi bir başarının altına imza atarız.Ben inanıyorum..

ThePatriot61
03.11.2011, 14:28
Hem pas yapamiyoruz hemde cok yavas oynuyoruz. Dün yine ayni olay. Cska yi az adamla yakaliyoruz bir pozisyonda bizimkiler ileri kosmasi gerekirken herkez Colmanin ayagina bakiyor.

ozturk
03.11.2011, 14:30
Dün görevini tam anlamıyla yapan iki isim vardı: tolga ve şenol hoca..

Ahmet F. Zengin
03.11.2011, 14:31
Bu sabah 6 da maçtan evemize ulaşabildik.

Biraz uyku falan şimdi yeni kalktık.

Maçtan birkaç şey anlatayım.

-Bize yeni bir stat şart arkadaşlar. Bağırmalar havaya uçup gidiyor. aslında seyirci kötü değildi dün. Tek sorun organize olamamak + statın üstü açık olduğu için havaya gitmesi sesin.

-Burak hiç koşmadı en çok buna şaşırdım maçta ofsayttan çıkma tenezzülünde bile bulunmadı. artık sadece araya veya ayağına top bekliyor ve gücünü harcamıyor.

-Defansımız iyiydi Glo-Giray Hiç Kafa topu vermediler. diğer pozisyonlardada olur okadar canım.

-Colman İyi pres yapıp koşanlardadı. Serkan da öyle.

-Adrian maçın en kötüsüydü.

-Alanzinho hareket getirdi fakat tribünde herkesin saçını başını yoldurttu. Henriqe etkisizdi.

-Zokora ve Tolga Mükemmeldi.

Taha Muhammet
03.11.2011, 14:33
henriqe takımı mahfett. colmanda ona ayak uydurdu...
onlara daha sıra var adrian var ilk sırada

Ahmet F. Zengin
03.11.2011, 14:34
Trabzon Sokaklarında Dün Birsürü Rus Vardı. Akşam Bitanesi Yanımıza Gelip Trabzon Dost, Galatasaray Dost , Fener Düşman Dedi. :D

Sonra Beraber 3 Lü Çektik Ruslarla :D

Ahmet F. Zengin
03.11.2011, 14:36
Colman'a Yüklenir Olmuş Herkes. Colman İyiydi Adamdan Ne Bekliyorsunuz Defansın Önünde Oynuyor Hat-trick Mi Yapsın her maç.

İyi Koştu İyi Pres Yaptı.He Bunları Serkanda Yapıyordur.Ama Colman Çok Serin Kanlı.

Taha Muhammet
03.11.2011, 14:37
bu mac sunu erkenden bir daha net bir sekilde ortaya koydu bu oyunculardan ne koy olur ne kasaba cok acil yerli transfere ihtiyac var ve yabancilarin yarisininda gonderilmesi sart Senol Hoca artik neden herkesin milyonlarca eurolari yildiz futbolculara aktardikalarini anlamistir ikinci sinif topcularla istedigin kadar takim oyunu oyna kaliteli takimlar seni ciddiye alip oynarsa sansin yok rezil olursun Allahtan biz daha rezil olmadik ama korkum fransadaki lille ve turkiyedeki inter macinda sekiztas rekorlarini egale etmek Allahtan kalecilerimiz iyi
Senol Hocamiz futbolcudan anlamiyor onun transferlerinin yuzde 80 ni fiyaskodur yuzde 10 idare eder yuzde 10 da yanlis saatin gunde bir kere dogruyu gostermesi gibidir ornek burak transferi beklenmeyen olmustur.
Simdi Ersun Yanal bostaysa bu adamdan faydalanmak lazim transfer komitesinin basina getirin emin olun basarili olur
Genellikle transferin %10 nu hoca yaptığı için onlar iyi çıkıyor.Geri kalanı aziz dost mithatın hediyesi zaten keşke Ersun yanal transfer komitesine veya 1461 Trabzonun başına gelse

Ahmet F. Zengin
03.11.2011, 14:38

Öyle Değil İşte. Tv'den Sen Sadece Topun Olduğu Yeri Görüyorsun Ekranda.

Ömer Faruk61
03.11.2011, 14:44
Dün görevini tam anlamıyla yapan iki isim vardı: tolga ve şenol hoca..

Giray,Celutska,Glowacki ???

.....
03.11.2011, 14:44
Çok ani olarak başarı bekliyoruz Trabzonspor'umuzdan. Tabi ki hepimiz istiyoruz her maçı alıp gruptan lider çıkalım. Ama geçen seneye kadar Toulouse'u yenemeyen takım bu sene İnter'e Lille'e kafa tutuyor. Biraz elimizi vicdanımıza koyalım. Bu takım Allah'ın izniyle en kötü gruptan 3.olarak çıkacak. Bana yetiyor bu sonuç. Hatta UEFA Avrupa liginde daha iyi yerlerde bitirebiliriz. Ama inşAllah ilk 2'ye gireriz.

MDanışmaz
03.11.2011, 14:46
Colman'ın ben notunu Adrian-Aykut değişiklğinden sonra verdim o dk.dan sonra ayağına top gelmedi kaçtı oysaki tüm atakları onun yönetmesi lazımdı yada biz çok şey bekliyoruz kendisinden demekki bunları yapabilecek bir Selçuk değil..!

Oğuzhan
03.11.2011, 14:49
Giray,Glowacki,Tolga,Celustka,Serkan gerçekten iyiydiler.

.....
Colman'ın ben notunu Adrian-Aykut değişiklğinden sonra verdim o dk.dan sonra ayağına top gelmedi kaçtı oysaki tüm atakları onun yönetmesi lazımdı yada biz çok şey bekliyoruz kendisinden demekki bunları yapabilecek bir Selçuk değil..!

Adam topu tutamıyor ne selçuğundan bahsediyorsunuz ki ?

Ciğer filan kalmadı Colman'da. Neredeyse oynadığımız her maçta en çok koşan 5 oyuncumuzdan birisi. Şimdiye kadar böyle bir maç trafiğiyle karşılaşmadı. Biraz insaf.

Berke6198
Giray,Celutska,Glowacki ???

Giray o kadar aptal bir futbol oynuyor ki az daha kendi kalesine atıyordu. Geriye saçma paslar atıyor, sürekli attığı paslar saçma saçma yerlere gidiyor, aceleci davranıyor...

Royal Heart
03.11.2011, 14:50
Açıkçası benim en rahatsız olduğum konu, futbolcuların maçtan sonra aldıkları 1 puanı asıl hedef oymuş gibi lanse etmeleri, biz taraftar olarak 3 puana kilitlenmiştik ancak futbolcuların gerek sergilediği oyun gerekse maç sonrası yaptıkları açıklamalar ''3 puan olsa harika olurdu ancak 1 puanda iyidir.'' mantığında, ben bu görüşe karşıyım; dün yenmeliydik ve çok şey kazanmalıydık, kaybettik ve büyük bir avantaj kaçtı. Şenol Güneş Hocamız'ın da yaklaşımı pek farklı değildi sanki Giray'ın açıklamalarından vs. . Maç sonrası açıklamalar benim için yeterli düzeyde olmadı, ha son sözüm yine taraftarımıza olsun : Stad ekrandan görüldüğü kadarıyla komple dolu gözüktü ancak Alanzinho'nun pozisyonu ardından yapılan 2 dk.lik tezahürat yine yeterli olmadı. Kısacası dün galibiyeti hakketmedik. Herkese Saygılar...

Berke6198
03.11.2011, 14:52
Burak'ın kendini kontrol etmesi lazım. Sürekli ofsayta düşüyor. Dün istediği toplar gelmedi ama bakmıyor hiç kendine ben neredeyim diye çok ofsaytta kaldı dün bunu halletmesi lazım.

Ömer Faruk61
03.11.2011, 14:52
Giray o kadar aptal bir futbol oynuyor ki az daha kendi kalesine atıyordu. Geriye saçma paslar atıyor, sürekli attığı paslar saçma saçma yerlere gidiyor, aceleci davranıyor...

Ah Kardeşim peki süs olsun diye mi UEFA maçın adamı seçti Girayı??

Berke6198
03.11.2011, 14:54
Ah Kardeşim peki süs olsun diye mi UEFA maçın adamı seçti Girayı??

Uefa seçti bu seçti. Ama bunu giray uzun zamandan beri bunu yapması can sıkıntısı yaratıyor benim içimde hiç olmazsa başkalarını bilemem. Sanki böyle önemli bir maçta saçma bir hareket yapacakmışta gol yiyecekmişiz gibi sürekli endişe var o tarafla ilgili benim içimde. Hatası çok fazla ama kritik dokunuşlarda da bulunuyor.

Berk
03.11.2011, 14:55
Açıkçası benim en rahatsız olduğum konu, futbolcuların maçtan sonra aldıkları 1 puanı asıl hedef oymuş gibi lanse etmeleri, biz taraftar olarak 3 puana kilitlenmiştik ancak futbolcuların gerek sergilediği oyun gerekse maç sonrası yaptıkları açıklamalar ''3 puan olsa harika olurdu ancak 1 puanda iyidir.'' mantığında, ben bu görüşe karşıyım; dün yenmeliydik ve çok şey kazanmalıydık, kaybettik ve büyük bir avantaj kaçtı. Şenol Güneş Hocamız'ın da yaklaşımı pek farklı değildi sanki Giray'ın açıklamalarından vs. . Maç sonrası açıklamalar benim için yeterli düzeyde olmadı, ha son sözüm yine taraftarımıza olsun : Stad ekrandan görüldüğü kadarıyla komple dolu gözüktü ancak Alanzinho'nun pozisyonu ardından yapılan 2 dk.lik tezahürat yine yeterli olmadı. Kısacası dün galibiyeti hakketmedik. Herkese Saygılar...

Golcü oyuncumuz Burak Yılmaz maç sonrası şöyle konuştu:

"Rakip 10 kişi kalınca elimize fırsat geçti ama değerlendiremedik. Rakibin pozisyonları da 10 kişiyken geldi. Açıkçası işimizi zora soktuk. Oyunumuzun, mücadelemizin daha iyi olması lazım. Kötü bir gece oldu. Kazanıp hedefe ilerleyebilirdik. İnşallah işler bundan sonra istediğimiz gibi gider. Şampiyonlar Ligi üst düzey maçların oynandığı lig. Konsantrasyonu yükseltip daha iyi oynamalıyız. Direkten dönen top var, iki taraf da gol atabilirdi. Dediğim gibi işimizi zora soktuk. Şanssız bir gece oldu, rakip de böyle düşünebilir. Daha iyi konsantre olup oyunumuzun üstüne çıkmak zorundayız."

Samet Yildirim
03.11.2011, 14:56
Macin hakki beraberlikti ama yenebilirdikde fakat olmadi. Canlari sagolsun.

Takim olarak iyi yoldayiz.

Son anda S.ligine girdik ve bir-iki transfer yapmamizi biraz engelledi. 3 günde bir mac yapiyoruz bu inanilmaz. Takim yep yeni. Ona ragmen iyi yoldayiz hem ligde hem avrupada.
4 gol yemisiz zaten 3 tanesi bir macta demeki hersey abartildigi gibi degil.

S.liginde herkes güclü her takim her takima karsi pozisyona giriyor girecekte bizde giriyoruz ve pozisyon veriyoruzda bu herzamanda olacak ama bakildigi zaman herseyi inanilmaz abartiyoruz niye böyleyiz bilemiyorum.

Adrian, Zokora, 2 stoper ve tolgayi begendim.

OFLU_79
03.11.2011, 14:57
BurakIn dünkü macda gücsüz oldugu normal.

Adam Grip atlatmis. Bende 2 hafta sürer iylesmem.

Biraz insaf...

Furkan S.
03.11.2011, 14:59

Son anda S.ligine girdik ve bir-iki transfer yapmamizi biraz engelledi. 3 günde bir mac yapiyoruz bu inanilmaz. Takim yep yeni. Ona ragmen iyi yoldayiz hem ligde hem avrupada.

S.liginde herkes güclü her takim her takima karsi pozisyona giriyor girecekte bizde giriyoruz ve pozisyon veriyoruzda bu herzamanda olacak ama bakildigi zaman herseyi inanilmaz abartiyoruz niye böyleyiz bilemiyorum.

abi adrianı nasıl beğendin acaba?

bariskaratas
03.11.2011, 15:02
Öyle Değil İşte. Tv'den Sen Sadece Topun Olduğu Yeri Görüyorsun Ekranda.

e işte
maçta seyredenlerde colmanı begeniyor.

munzevil
03.11.2011, 15:04

Futbolun göreceli bir oyun olduğunu bu mesajdan sonra bir kez daha anlamış olduk:o

Taha Muhammet
03.11.2011, 15:08
adrian bi süre kesilmeli takımdan yerine aykutu oynatırız böylelikle colman sadece ofans oynar adrian 55dk dan sonra oyunda görmedim hocada 75 e kadar oyunda tuttu serkanı çıkarıp adrianı oyunda tutma mantığı neydi serkanın oyun anlayışını sevmem ama adam hiç değilse mücadele ediyordu.adrianın bir tane düzgün pasını görmedim

MDanışmaz
03.11.2011, 15:11
Maçın en beğenilenleri Serkan ve Colman ama bana göre ne kötüleri neden derseniz hoca onları orta sahada oyunu tutmamız için oynattı ama ne Serkan nede Colman hiç yardımcı olmadı..Zoko Love'u marke ederken Dzagoev elini kolunu sallaya sallaya topları aldı..Zoko'yo yardımcı olmadılar..Hücuma ise hiç çıkmadılar desek yeridir..Sadece çok koşmak yetmiyor demekki doğru koşmak gerekiyor.

bariskaratas
03.11.2011, 15:13
Futbolun göreceli bir oyun olduğunu bu mesajdan sonra bir kez daha anlamış olduk:o

Adrian yerine Colman demek istemiştir belki :) eli sürçmüştür.
Adrianı beğenmek dün gece için pek görecelik olamaz :P

munzevil
03.11.2011, 15:19
Adrian yerine Colman demek istemiştir belki :) eli sürçmüştür.
Adrianı beğenmek dün gece için pek görecelik olamaz :P

ööledir heralde:o:o:o

h@msi61
03.11.2011, 15:28
Taraftar cok nankor. Uefa kupalarinda her sene galibiyet alamadan 2 macta elenen takimin taraftari Avrupa'nin en buyuk arenasinda hic de fena olmayan bir mucadele yapiyor fakat taraftarinin hismina ugruyor. Rabbim biliyor da vermiyor bu takima cok basari herhalde, boyle taraftar sevinmeyi haketmiyor ki...

Badaloğlu
03.11.2011, 15:32
Bu kadroyla bu kadar olurdu... Takım'ın defansı özellikle çoğ ağır. Giray ve Glowackhi zamanında ilerde basarak açıklarını kapadılar. Ama tandem oynayan iki stoperimizde çok ağır. Dombia eğer üzerlerine gitseydi çok büyük sıkıntılar görürdük. Colman'a kızamıyorum çünkü sahada hem adam kovalıyor hemde rakibi marke etmeye çalışıyor. Ondan iyi pas bekleyenler bence Adrian'a baksınlar. Sahada kaldığı sürece bir tane olumlu top atmaz mı bir oyuncu? Hem 10 numara oynayacaksın hemde ileriye bir tane pasın olmayacak.

Zokora'nın bu şartlarda işi çok zor. Çaresizlikten sarı kart gördü diyebilirim. Orta sahamız kim ne derse desin Umut Bulut'u arıyor. Umut ilerde basardı, orta sahamız rahat bir pozisyonda rakibi karşılardı ama şimdi öyle değil. Rakip her topu aldığında Zokora ile karşı karşıya kalıyor. Zokora'nın oynamadığı bir maçta durum dahada vahim bir hal almıştı. Hatırlayalım, Antalya maçında Deniz hayatının golünü atmıştı. Adam topu aldı ne ilerde, ne orta sahada onu karşılayan biri olmadığı için, elini kolunu sallaya sallaya defansımızın arasından geçip golünü atmıştı.

Bu takımın çok acil sağ açık, sol açık hızlı stoper ve santrafora ihtiyacı var. Henrıque çok ağır bir adam... Bu arada kimse farketmedi ama Tolga dün gece müthiş ince kurtarışlar yaptı. Yani bizi ipten aldı diyebilirim.

ccd6167
03.11.2011, 15:34
DÜNKÜ 14 kişilik takım
CELUTSKA CECH ZOKORA HALİL HENRİQUE ADRİAN AYKUT BU OYUNCULAR hepsi yeni

glo tolga da geçen sene az maç oynadılar..

toplam 9 adam.. bu adamlar toplasan en fazla beraber 20 maç oynamamıştır..

takımın iskeletinden onur dahil 6 -7 adam gtmiş..

rakiplere bakın

cska dumbiia gelmiş tosic gelmiş .adamlar en 40 maç yapmışlardır..ve bu takımın 3 senedir aynı takım.

inter de bi yeni gelen zarate var..takımın iskleti zaten yıllardır aynı

lille gelince..cabaye rami gitti..ama yerlerine yine kalitelileri geldi..ve takımın iskleti aynı..kadroyuda genişlettiler.

buyurun ayna bu..kendimizi devler liginde bulduk diye dev aynasında görmeyelim..

hocanın dediklerine katılıyorum fakat şenol hoca ülke puanın düşeceğini düşündüğü için sorumluluk alıyor..geçen senenin takımı olsa ben 5 puandan razı olmazdım ama bu takıma hakkını vermeliyiz.

Hürgün Aygün
03.11.2011, 15:39
Eve varabildik sonunda biz de.Tüm tribünler gerçekten ilk 5-10.dakika çok iyiydi ama her zamanki gibi sonradan bozulmalar başladı.Takım daha hırslı inanmış olsa kazanabilirdik.Kesinlikle uyum süresine ihtiyacı var bu takımın.Bu sezon kadromuzdaki oyuncular belki de giden oyunculardan daha kaliteli ancak dediğim gibi oyuncular hâlâ tam anlamıyla takım olamadık...