PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetimimiz Resmi Açıklama Yapmalıdır

sessizkral_1
14.10.2011, 18:05
Arkadaşlar normalde forumda herşey için konu açılmasına bende karşıyım ancak bu olayın ayrı bir konu ile gündeme getirilmesi gerektiğini düşünmekteyim.Ben kesinlikle yönetim karşıtı bir insan değilim ve yönetimin bir çok başarısını alkışlamaktayım.Lakin bu konu kesinlikle arkada kalmaması gereken bir konudur.

Konu tahmin ettiğiniz gibi Tolga ve Burak'ın Sözleşmeleri.

Bu 2 futbolcumuzun sözleşmelerinde "5 milyon euroya gidebilir" şeklinde bir madde olduğu konuşulmakta.Bugün yönetime çok yakın kaynaklardan haber61.net de aynı yönde haber yaptı.(Gerçi onlar 5 ile 10 milyon euro arası paraya serbest kalabilir yazmışya oda ayrı bir saçmalık)

2 gün içerisinde ise İstanbul basınında özellikle Burak üzerinden yine bu sözleşme maddesi odak alınarak bir yıpratma çalışması yapılmakta ve Sene sonunda Gs ye gideceği şeklinde yıpratıcı haberler yapılmaktadır.

Klübümüz bu konularda Resmi olarak bir açıklama yapmalıdır.Öyle bir madde varsa dahi yapmalıdır.En kötü şey bilinmezliktir.Böyle bir madde yoksa bu açıklamayı yaparak klübümüz üzerinde yapılan medya çalışmaları engellenmeli ve takım yıpratılmamalıdır.

Böyle bir madde olduğunu varsayarak bazı maddeler sıralamak istiyorum ;

1-Bu tür bir madde ciddi manada eğer varsa çok ciddi bir sorun vardır ortada.Bu madde yapılırken hangi argümanlar ortaya konmuştur ? Örneğin Burak yılmazın geçen sezonun 2. yarısındaki performansı ve süregelen güncel performansı ortadayken 5 milyon euroya serbest kalır şeklinde bir madde tam olarak neyi amaçlamaktadır?

2-Böyle bir ücretin belirlenmesini geçtik,Ücretin bu seviyede tutulması ve bu ücretin medyaya ciddi şekilde yansıması Devre arasında bile Burak yılmaz için yurt dışından en az 5 klüpten teklif geleceğini gösterir.Bu bir oyuncunun kafasını karıştırmak için ciddi bir ölçü değilmidir ?

3-Örneğin Tolganın Madrid tarafından izlendiği ve bu oyuncunun en az bahsedilen rakamdan 3 katı yüksek fiyata satılabilceği(Avrupada ciddi kaleci istikrarlı kaleci sorunu var) ortada iken klüp maddi zararada sokulmayacak mı?

4-Yine eğer böyle bir madde var ise Bu klüp için bir alışkanlık bir kültür müdür?Bundan sonra klübe gelen her gelişime açık oyuncu yurt dışına gidersem çok küçük rakamlara satılabileyim şeklinde madde koydurmayacakmıdır ?

5-Burda söz edilen maddelerin İstanbul klüpleri başta olmak üzere Türkiyede başka örneği varmıdır ?Örnek demişklen B.dortmun un Nuriyi madride satarkenki bakış açısını bir örnek olarak almak gerekmezmidir?Yada en yakınımızdaki Bursaspor,Gaziantep'in bile elindeki oyuncuları yıllarca nasıl tuttuklarınımı örnek almalıyız ?(2 yıl önce bursanın ozan ve sercan konusundaki tavrı,geçen yıl antepin cenk ve olcan konusundaki tavrı)

6-Trabzonspor klübü İSTİKTAR olmadığı sürece bir dünya klübü nezaman olacaktır ? İstikrarın en önemli yapı taşlarından birisi Mevcut kadroyu koruyup "HEP ÜSTÜNE KOYMAK" ise, Bir klüp sürekli bir şekilde elindeki oyuncuları kaybetmek,ve komik maddelerle elinden çıkarma "KÜLTÜRÜ" geliştirmelimidir?(Önümüzde çok basit selçuk,egemen örnekleride varken şimdide burak,tolga mı bu istikrarın yok olan parçaları olacak?)

7-2 yıl sonra Trabzonspor Bir futbolcu için "Trabzonspora gidip orda 1 patlama gerçekleştireyim nasıl olsa kolaylık sağlarlar yada istediğim sözleşmeyi yapmazlar istanbul yada avrupada herhangi bir klübe kolayca giderim klübümü olacaktır ?

Bdeniz_61
14.10.2011, 18:14
5 ile 10 milyon euro arası serbest kalır maddesi bizim için sorun olacağını zannetmiyorum.Veren olursa gidebilir zaten.

İyi oyuncuların, transfer dedikodularıyla kafası karıştırılması istenir.

Bence de kulüp açıklama yaparak zamanı olmayan dedikodulara cevabını vermesi gerekir.

TekfurÇayır 61
14.10.2011, 18:14
Yönetim açıklama yapmalı mıdır ? Üzerinde tekrar düşünelim.

İki ihtimal var;

1. Bu haber doğrudur.

2. Bu haber yanlıştır.

Doğruysa da yanlışsa da bu haberin çıkması için bir ihtimal var;

Yönetimi yıpratmak.

Haberin doğru olduğunu kabul edelim;

GS, BJK, FB yönetimleri futbolcularının sözleşmelerini açıklamak zorunda bırakılmıyorken bizim yönetimimz niye açıklamak zorunda bırakılsın.

Haberin yanlış olduğunu kabul edelim;

Uyduruk her haber için yönetim açıklama yapmak zorunda kalırsa yandı. Yönetim uyduruk haberlerin hangi birine yetişsin.

Sonuç: Taraftar akıllı olacak. Her yeme atlamayacak.

Yıpratma politikalarına alet olmayacak.

Burhan Açıkgöz
14.10.2011, 18:22
Önemli olan rakam değil. Böyle bir maddenin olması. Futbolcuya istediğin an gidebilirsin şeklinde maddelerin açık olması. Burak şu an 15-20 M. Eurodur. Tolga 10 M. eurodan az değildir. Ardanın 16 M. Euro olduğu yerdebizimkiler dahada değerlidir. Beşiktaş yabancı futbolcu ve teknik drektörle yaptığı uyduruk sözleşmelerden bi dünya ceza ödedi. Bunları dikkate alalım lütfen. Bir oyuncuyu satmak için değil, uzun seneler hizmet etmesini sağlamak için anlaşınınz lütfen.

Legolas77
14.10.2011, 19:41
bence öyle madde yoktur ama şunun sözü verilmiş olabilir burak icin avrupadan teklif gelirse kolaylık saglarız. gibi ama varsada böyle birşey skandala imza atmış olur yönetim bu 2 adamdan 15 m euro kazanacakken 7 8 m euro kazanırsa