PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ogün-Abdullah ve M. Ali Yilmaz

Sayfa : [1] 2

Bulut61-34
06.04.2006, 02:03
Ogün ve Abdullah'a kizginim. Çünkü zamaninda onlarin Fenere nasil satildiklarini kamuoyuna açiklamadilar. Belki birilerinde korktuklarindan belkide öyle tembihlendiklerinden çikip açikca konusamadilar.

Trabzona geldiklerinde küfür yemekten de sikayetçiolmaya hiç haklari yok bence. Onlara küfür edilmesinden ve Abdullahin milli maçta aglatilmasindan dolayi ayrica da çok üzgün oldugumu belirtmek istiyorum. Ama kabahatin büyügü onlarda, zamaninda açiklama yapmadilar ve herkes onlarin Trabzona ihanet ettigini düsündü. Abdullah Istanbulsporda oynaerken bu konuda bir açiklam yapmisti. Ama is isten geceli çok olmustu. Ozaman yapsaydi bu açiklmalari belki Trabzonspor M. Ali Yilmazdan çok daha önce kurtulacakti ve o kayip yillari yasamayacaktik. Tolunaya helal olsun diyecegim, Trabzondan ayrildiginda -daha dogrusu M. Ali Yilmaz tarfindan gönderildiginde- Tranzonspor kabadayilikla yönetiliyor demisti.

Bu baslik burada uygun oldu mu bilmiyorum ama diger taraflara açmayi beceremedim. Forum yöneticileri uygun yere tasirlar sanirim. Bu yillardir içimde olan bit tartismaydi. Sizlerinde fikrini almak isterim

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.04.2006, 09:00
M. Ali'yi sevmem ama bana Abdullah'in yapmaya çalistigi sey "kivirmak" gibi geiyor...
O dönemki demeçlerini hatirliyorum halen..
M.A.Y'in kabadayi oldugunu da Tolunay söylediginde farkettiysen kusura bakma ama bir az dikkatsiz izlemissin Trabzonspor'u smileys/smiley36.gif

Burçak
06.04.2006, 10:45
Abdullahi bilmem ama Trabzonlu olan Ogünün affedilir yani yok. Trabzonspordan ayrilma sebebi ne olursa olsuin fenerbahçede oynarken yapmis oldugu açiklamalar ona kizgin olmam için yeterli.

Ogün fenerbahçede oynarken ne demisti? Ben fenerbahçeliyim. BUrda olmaktan çok mutluyum. ayriva ozamanlar birde site açmisti kendisine. adresi tam yok aklimda ama fenerbahçeli ogün olarak site kurmustu. Onun samimiyetine güvenim bitmisti o zamanlar.

Faik Yılmaz
06.04.2006, 11:15
arkadaslar meseleye tek yanli bakmayalim lütfen....

o dönemde ogune edilen küfürleri ve cenazeye katildigi halde atilan dayagida unutmayalim.....

ayrica o dönemde oynayan ve su anda takimda banko ismilerden birisiyle bu mevzuyu birebir görüsme imkani buldum. mesela o kadar basit degil....

hem maddi hemde manevi yönleri var...

Adem Erdoğan
06.04.2006, 11:56
ogüne laf yok.abdullah her türlü küfrü haketti.

Bulut61-34
06.04.2006, 14:47
M. Ali Yilmaz'in kabadayi oldugunu Tolunay söyleyince ögrenmedim arkadasim. Ben Tolunay'in karakterli biri olduguna dikkat çekmek istedim.

Ayrica Abdullah'in Ogün'e göre daha dürüst oldugunu düsünüyorum.

Black bu konuda bisey biliyorsan söyle de bizde bilelim. Artik sirlar dökülsün ortaya diye bu basligi açtim.

Hüda Topaloğlu
07.04.2006, 01:40
Tolunay in karakterinden nekadar eminsin idris kardesim. Arkadasim kocaeli maçindan sora sahaya inip tolunaya sarilmak isterken kufur eden bu "karakter"sahibi insandi. Küfürden sora kucagina alip teselli eden ise asil karakter sahibi, Ünal babaydi.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
07.04.2006, 04:12
ünal her zaman 10 numaraydi
saha içinde disinda kalite bi adamdi.
ama tolunay da genel olarak diger illerden gelen oyuncular içinde formasini terleten bi adamdi..
hatasi istanbuda gelecek aramak oldu...
yazik oldu smileys/smiley36.gif

ahmetto
07.04.2006, 09:04
ogün abdullah ikisinide sildim defterden ben affetmem allah affetsin ikisinede smileys/smiley7.gif

Burçak
07.04.2006, 09:15
ogüne yapilanlar yanlisti ozamanlar kabul. ama ogünün yaptiklarina ne demeli. fenere transfer olup o formayi giyince pismis pismis ben dogustan fenerbahçeliyim demedi mi.??? fenerbahçeli ogün olarak site açmadimi.

bu site isine çok meraktida niye trabzonspordayken açmadi .

onun o sitesine girip gördüklerim karsisinda okadar moralimö bozulmustuki. bizim yillarca el üstünde tuttugumuz ogün üzerinde fenerbahçe formasiyla resimler falan. ayrica ogün o sitede belirli zamanlarda ordakifarkli farkli kisilerlebulusup yemege çikardi. taraftarla daha sicak iliskiler kurmak için böyle yollar bulmustu. sonra fotolar sitesinde yayinlanirdi. bunlari niye bizdeyken yapmadi. Çünkü o her tv ye verdigi röportajda dedigi gibi dogustan fenerbahçeliydi. Ogün benim için hiç bi degeri olmayan siradan biri olmustu o röportajlari duydugumda...Edited by: forever61

Mollasalihoğlu
07.04.2006, 10:11
Ogün de Abdullah da yillarca gitmek için huzursuzluk çikardilar ,iyi zamanlarinda oynattik,yaslanmaya yakin iyi bir paraya sattik.Abdullah'in bende 2 tane gazete küpürü var.Birinde ''türkiye'de baska takimda oynamam'' diyor..Tabii ki bizdeyken.Digerinde ise ''Dogustan F.Bahçe'liyim,buraya geldim daha baska bise istemem'' diyor.Bu adamin satildigina da üzülüyosaniz bilmem artik..

Bu arada Abdullah'in oglu BJK'li oldugunu söledi LIG TV'de..Baban hangi takimli die sorunca Abdullah oglunun agzini kapatti.BJK'li olmasin bi de bu smileys/smiley2.gif..Yanardöner...

Adem Erdoğan
07.04.2006, 10:52
Abdullahin karisi daha transfer olmadan önce fbye fb armasi içeren giysiler giyiyodu.O zamanlar spor magazin programi olan televole bunlariaçik açik gösteriyordu.Ama geçmise mazi derler.Ikisininde sonu ortada nerde olduklarini bilen varmi.Jübile yapacaklari bi takimlari bile yok artik.

KUYMAK
07.04.2006, 15:23
Apo ...Apo.. Apoo satmistir para ugruna Trabzonspor u.

Tahir
07.04.2006, 16:01
Apo ogün jübile yapamadi da bizim hami yapti mi yok.Bu konu da çok beceriksisiz.ismi anilanlar arasinda hiç biri ünalin tirnagi olamaz

Bülent Bayraktar
07.04.2006, 23:01
üçüde seref....smileys/smiley7.gif

Bulut61-34
07.04.2006, 23:28
Abdullah küçükken Besiktasi tuttugunu hep söylerdi zaten. Ogün ve Abdullah'a kalsa Fenere gitmezdiler. Zorla Fenere gönderildiler. M. Ali Yilmaz yillar önce Fenerden Osman Denizci'yi transfer edisinin diyetini ödemistir bence. Ki zaten Tranzonun sampiyonlukalrinin sonunu getiren de bu mantaliteydi. M. Ali Yilmaz baskan olduktan sonra Trabzon zaten hep sampiyon olan kadroyla son sampiyonlugu yakalmis ve Trabzonun kendine has özelliklerinin dibine dinamit koymustur.

Size soruyorum arkadaslar kendinizi o futbolcularin yerine koyun, hatirlayin 96 yilinda ki maçi Abdullah golü attiktan sonra nasil sevinmisti.O kadar yil bir takimda iyi-kötü bir sürü seyi paylasiyorsun, bir sürü güzel anilarin var. Sonra zorla satiliyorsun ve baska bir takimda isini yapmaya çalisiyorsun. Elbette ordaki sartlara uyum saglaman için biseyler yapman gerek. Onlarda insan, iyi ve kötü yönleriyle onlarda bir insan. Gazetelerin her yazdigina inanmamaniz gerektigini artik ögrenmis olmalisiniz arkadaslar.

Ben Ogün'ün lig tv de sarikanarya programinda bir röpörtajini izledim. Adamlar ropörtaji sunarken Ogün feneri hala unutamadi diye ilan ettiler ve bende röpörtajin tamamini izledim. Agirlikli olarak Trabzonspordan konustu ve fenerle ilgili olarak; suanki fenerbahçede oynamak istermiydiniz diye sorulunca o da kadronun çok iyi oldugunu ve Alex-Anelka gibi isimlerle birlikte oynamaktan mutlu olacagini söyledi. Ama onlarin sunumu Ogün'ün hayalinde hala fner var seklindeydi. olaylari bize sunuldugu gibi algilamayalim, süzgeçten geçirelim lütfen

Mollasalihoğlu
08.04.2006, 12:05
Ogün'ü bilmem ama Abdullah hiç de zorla gitmedi.Birbirimizi kandirmayalim...

enmavi61
08.04.2006, 14:14
kulaktan dolma sözleri buralarda yazmak dogru degill bnce konuyu tam bilen varsa sölesin ama önyargili olmayalimm

Burçak
08.04.2006, 15:33
tam bilmeye gerek yok bazi seyleri. ogün kendine web sitesi açmisti diyorum. fenerbahçe formalariyla fotolardi vardi diyorum. smileys/smiley11.gif

selcjK
08.04.2006, 16:18
ogünü taraftarlar meydanin ortasinda dövmüstü diyorum v esusuyorum

Bulut61-34
08.04.2006, 21:25
Bu topici açmamdaki sebep de herkes bu konuda bildigini söylesin ve karanlikta kalmis konular gün yüzüne çiksin.

"kulaktan dolma sözleri buralarda yazmak dogru degill bnce konuyu tam bilen varsa sölesin ama önyargili olmayalimm " bu sözler kime anlayamadim. Üzerime alinamadim çünkü kulaktan dolma bilgiler yok yazimda. Verdigim bilgi kendi gözüm ve kulagimla izledigim seylerdi. Digerleride yorumdu.

zanoylu
09.04.2006, 01:41
Su ismi telafuz edilenüç kisiyiher yönüyle üstüste koysakacaba Ünal'in adamligina,karakterine,sayginligina,insanligina... ......vs ulasabilirlermi Allah askina

Ogün için su an: Fenerli Ogün olarak anilmayi Trabzonsporluluga tercih etmistir...Ne mutlu ona

Apo ise :Bu takima süphesiz hizmeti vardir ama her firsatta maddi bahanelerle takimi karistirmayi becermis,hizipçiligin en kralini yapmissonrada kendisinden beklenileni yapip bu takimi paraya satmistir..

M.A.Y : Ise yorumlamaya bile gerek yok bilen bilir...

aleminkrali
09.04.2006, 02:06
yahu bu topic may,apo ve ogun icin acilmis ama hep unaldan sozediliyor

hic sevmezdim unali hic,hep siyaset yapardi,top oynamazdi , adam degildi ama adamlik ayaklari yapardi

allah bizi, unali trabzonspor camiasi icersinde olamsindan korusun..

zanoylu
09.04.2006, 20:10
Hade canim sende.......Takimda su an Ünal gibi bir liderin olsaydi bu takim bu hallerde olmazdi

Zuma_Yattara
09.04.2006, 22:20
Ünal babaya laf yok bence büyük terbiyesizlik

Murat Acar
10.04.2006, 15:41
Bu takima Trabzon disindan gelmis geçmis en büyük lider Ünal dir.Siyasetini sahada degil disarida yapmistir.Sahada liderligini ortaya koymus Takimi orkestra sefi gibi yönetmistir.Ünala laf eden arkadasim Lütfen bu takima hizmet eden kisileri karalamayi birak.hangi siyasi düsüncesi olursa olsun Bu takima yarar saglayan fayda saglayan herkese sonsuz tesekkür...

frango
17.04.2006, 13:05
bu konuda bilende yorum yapmis bilmeyende yorum yapmis herkes biseler soluyo emegi gecen herkese saygimiz sonsuz bu ogun içinde apo içinde gecerli adamlar 10 yil boyunca mucadele etiler saygi duyaruim neymiz onlar jublle yapmamis onlarla dalga gecer gibi mesajlar yazilmis sen once kendi futbolcuna jubile yaptin mi onabak

hami,ünal,orhan bunlar sadece 3 u sen once bunlara jubile yapda sonra o adamlar için jübile yapamadilar de

Tansu Onur Erdoğan
17.04.2006, 14:31
bu konuda bilende yorum yapmis bilmeyende yorum yapmis herkes biseler soluyo emegi gecen herkese saygimiz sonsuz bu ogun içinde apo içinde gecerli adamlar 10 yil boyunca mucadele etiler saygi duyaruim neymiz onlar jublle yapmamis onlarla dalga gecer gibi mesajlar yazilmis sen once kendi futbolcuna jubile yaptin mi onabak

hami,ünal,orhan bunlar sadece 3 u sen once bunlara jubile yapda sonra o adamlar için jübile yapamadilar de haklisin wallahi kardesimmm

Uğurtan
17.04.2006, 15:18
Öncelikle Trabzonspor'a hizmet eden herkese t.......kür etmemiz gerekir kim olursa olsun tabiki hizmetlerinin karsiligini mutlaka almislardir maddi ve kariyer olarak onlari isim olarak biyere getiren Trabzonspor'dur!Ancak birkaç madde siralamadan geçemeyecegim;

1-Ogün dövüldü falan diyosunuz Rüstü fenerbahçe taraftari tarafindan dövülmedi mi?Galatasaraya'a gidip ben dogustan gs liyim mi dedi?

2-Tolunay karakterli diyosunuz?Tolunay degilmiydi Gs ye transfer olmadan gs li futbolcularin imaji gibi kafasini kazitip bizde antrenmana çikan?

3-Abdullah a hiç bisey demeye gerek yok bizzat kendisi bizdeykende sölüyordu Fenerliyim die karisi boynunda fb kolyesi tasiyodu o zaman spor magazinde her hafta fenerliyim fenerlyim die havliyodular!!!

4-Ünal'i severdim ve hep sevmisimdir gerek durusu gerek liderligiyle bir samimiyeti vardi ancak geçmisi bilenler bilir en önemli maç öncesi ünal hep sakat olurdu!!!

5-Hami yi övenler hami nin kraldan fazla kralci bir sahsiyet oldunu biliyormusunuz?Toplar bana gelsin ben vurim gol atim felsefesi sahibi soyunma odasinda hiçbir t.direktörü takmayan taktik tabelasina bakmayan..Ve ilerde rakip 18 disinda eline beline koyup bekleyen adam degil miydi?skor taraftari degil spor taraftari olalim!!!

6-Son söz M.Ali Yilmaz denen mafya babasina Trabzonspor hiçkimsenin degildir olamaz!Ben Ts yi kendime bile almaya kiyamam..Benim bile olamaz kendimden kiskanirim..Biraz ts yi sevseydi böle düsünürdü ancak o hep kendi cebini ve hiyerarsik düzenini düsündü Ts sayesinde milletvekili+bakan oldu türkiye ye adini duyurdu...Kara paralarini akladi pakladi servetine servet katti ve kulübümüzü milyon dolarlik ateslerin içine atarak gitti..Utanmadi yine bizi zor durumda birakmak için temlik koydurdu!Ben o sirada kulüpte çalisiyodum stajyer olarak Kulümüze haciz geldi!Koskoca Trabzonsporumuza haciz(!) Ve Özkan sümer kulübü korumak için kulübün araçlarini arka yoldan kaçirmisti haciz edilmesin diye..

Bunlari unutmayin M.Ali Yilmaz-Hikmet Onur-Muhittin Öztürk gibi fenerbahçe ajanlarini içimize almayalim..Ve bunlarin gazetelerdeki kalemsörü Cengiz Tokgözü...Saygilar..GERÇEK TRABZONSPORLU!!!

Mollasalihoğlu
17.04.2006, 16:18
Özkan Sümer'i savunma bana yaa,artistlik yaparsan hiçbirseyin olmadan ''TRABZONSPOR kimsenin cebine sigmaz'' diye haciz de gelir,hersey de gelir..MAY belki hatalidir o konuda ama yasananlarda aslan payi özkan HOCA'nindir.

topçularla ilgili dediklerinde hakli olabilirsin..

Bülent Bayraktar
21.04.2006, 17:02
bu üç insana söylenecek bir sey yokkk artik kilitlenebilir bu konu

Hasan Cubukcu
23.04.2006, 01:24
Ogün ve ailesi eskiden bizim kaldigmiz mahalede kalirlardi ve babasi sag ikene (Allah nur icinde yattirsin) her zaman derdi ben sag oldugum sürec benim oglumbordo mavi formasindan baskasini giynemez diye .
Rahmetli oldukdan sonra aradan bir yil gecmedi anli sanli formamizi cikartip cingene rengini giydi .

buradada bir tartismadan duramadiniz haasmileys/smiley7.gif

hayat61
25.04.2006, 02:05
6-Son söz M.Ali Yilmaz denen mafya babasina Trabzonspor hiçkimsenin degildir olamaz!Ben Ts yi kendime bile almaya kiyamam..Benim bile olamaz kendimden kiskanirim..Biraz ts yi sevseydi böle düsünürdü ancak o hep kendi cebini ve hiyerarsik düzenini düsündü Ts sayesinde milletvekili+bakan oldu türkiye ye adini duyurdu...Kara paralarini akladi pakladi servetine servet katti ve kulübümüzü milyon dolarlik ateslerin içine atarak gitti..Utanmadi yine bizi zor durumda birakmak için temlik koydurdu!Ben o sirada kulüpte çalisiyodum stajyer olarak Kulümüze haciz geldi!

M. Ali Yilmaz haciz ve seçimden önce TGRT spor programindaAli Sen ve bir çokkonu hakkinda atip tutuyordu.Ali Sen baglandi söylediklerinin arkasinda durup cevap verince M. Ali Yilmaz öyle bir kivirdi ki en sevmedigimin insanlar listesinde2.likten AliSen i devirerek 1.lige yükseldi.Haciz getirmeolayi beni hiç sasirtmadi tamona göre bir davranisti.Benim degilsen kimsenin olamazsin mantigi.

Ogün'ün gitmesinde ailevi nedenlerinde oldugunu duydum.Dogrulugundan emin olmadigim için ne oldugunu yazmiyorum.

Profesyonellikte para neredeseyse sende ordasin.Eyvaallah.Eger böyledüsünüyorsan gittigin takimda ve geldigin takimdaki açiklamalarinina dikkat edeceksin.Çünküher an her takima gidebilirsin. Bu 2 kisinin gittiklerinde yaptiklari açiklamalarla(bana göre)Trabzonsporda yasadiklarini tümünü ret edip Korkunç olarak göstermislerdir.Trabzonsporumu sileni ben hiç taniman...

Samsa
25.04.2006, 13:22
Bu arada Abdullah'in oglu BJK'li oldugunu söledi LIG TV'de..Baban hangi takimli die sorunca Abdullah oglunun agzini kapatti.BJK'li olmasin bi de bu smileys/smiley2.gif..Yanardöner...

smileys/smiley36.gifaynen.... her sekle girdi zaten smileys/smiley36.gif

Samsa
25.04.2006, 13:23
Ünal babaya laf yok bence büyük terbiyesizlik

evet. Ünal'a laf yok. ünal baba adamdi. Ne topçuluguna ne kisilgine kimsenin laf etmeye hakki yok. smileys/smiley18.gif

Bulut61-34
02.05.2006, 19:42
Arkadaslar Ünal nerden karisti bu konuya smileys/smiley36.gif

Ünal'la da az ugrasmadi bu taraftar ya neyse. Ünali ben de severim ve gelecekte Trabzon için en faydali hoca olacagina inaniyorum.

Ogün ve Abdullah konusuna dönersek Abdullah BJK'lioldugunu ve küçükken BJK'yi tuttugunu her zaman açik yüreklilikle söylemistir. Ama Trabzonu sevmese o kadar yil en iyi zamanlarinda Trabzonda kalmazdi. Ayrica gidecegi takim da fener olmazdi. Artik hangi sartlarda Fenere gitiyse bilemiyecegim daha dogrusu zorla fenere gönderildigini düsünmekteyim. Mecburen gittigi yerde tutunabilmak içinde o camiaya yaranacak seyler söylemsei gerekliydi Bunu Trabzonu asagilamadan yaptiysa bence sorun yoktur. Birde yaptiklari açiklamalarin ne kadarini sayin degerli ve dürüst medyamiz dogru sekilde yazdi. Her çikan habere inanmamiz gerektgini artik bilmelisniz.

cakal 61
11.05.2006, 14:58
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">ogunu severim ama apo yu sevmem may ise o bir ara fenerliyim cart curt olayindan sonra anu da sevmemeye basladim ama UNALA LAF YOK ONUN NE KISILIGI NEDE FUTBOLCULUGU TARTISILIR</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

laz_hayri_61
11.05.2006, 15:45
ünal benim gözümde hem futboluyla hem de kisiligiyle dört dörtlük adamdir

ama diger sahislar ogün apo may hepsi TRABZONUMUZU degismediler mi isatanbula ama düstükleri durumlar ortada

İslam Sezer
11.05.2006, 18:09
trabzonsporu satan eninde sonunda rezil hüsva olmaya mahkumdur!!!

BOZOHAN
21.05.2006, 16:51
üçünüde sevmem m.alismileys/smiley7.gifabdullahsmileys/smiley7.gifogünsmileys/smiley7.gif

alayina isyan inadina trabzon

Tansu Onur Erdoğan
21.05.2006, 19:02
5-Hami yi övenler hami nin kraldan fazla kralci bir sahsiyet oldunu biliyormusunuz?Toplar bana gelsin ben vurim gol atim felsefesi sahibi soyunma odasinda hiçbir t.direktörü takmayan taktik tabelasina bakmayan..Ve ilerde rakip 18 disinda eline beline koyup bekleyen adam degil miydi?skor taraftari degil spor taraftari olalim!!!

dostum her dedigine ok ama tartisilmamasi gereken tek kisi hami mandiralidir demissinki ;"hami nin kraldan fazla kralci bir sahsiyet oldunu biliyormusunuz?Toplar bana gelsin ben vurim gol atim felsefesi sahibi " yani hami bencil demek istedin heerr golcü bencildir onun disinda rahtmetli allah nur icinde yatirsin trabzonsporlu yazar orhan kaynarin sotayla bi roportaji vardi bilmem hatirlayanlar warmi sota diyoki 25 gol attim bunun en az 10 tanesini hami atabilecekken bana verdi diye bencil adam bunu yapmaz

bide haminin oynadigi sezonlara bakin en fazla asist yapanlardan biriydi hamii

gs metin oktaya nasil sahip cikiyosa bizde hamiye cikmaliyiz hami bizim kralimiz onu elestirmek tamamen yanliss

Colakoglu
22.05.2006, 02:05
5-Hami yi övenler hami nin kraldan fazla kralci bir sahsiyet oldunu
biliyormusunuz?Toplar bana gelsin ben vurim gol atim felsefesi sahibi
soyunma odasinda hiçbir t.direktörü takmayan taktik tabelasina
bakmayan..Ve ilerde rakip 18 disinda eline beline koyup bekleyen adam
degil miydi?skor taraftari degil spor taraftari olalim!!!

dostum her dedigine ok ama
tartisilmamasi gereken tek kisi hami
mandiralidir demissinki ;"hami nin kraldan fazla kralci bir
sahsiyet oldunu biliyormusunuz?Toplar bana gelsin ben vurim gol atim
felsefesi sahibi " yani hami bencil demek
istedin heerr golcü bencildir onun
disinda rahtmetli allah nur icinde yatirsin
trabzonsporlu yazar orhan kaynarin sotayla bi
roportaji vardi bilmem hatirlayanlar warmi sota
diyoki 25 gol attim bunun en az 10 tanesini
hami atabilecekken bana verdi diye
bencil adam bunu yapmaz

bide haminin oynadigi sezonlara bakin
en fazla asist yapanlardan biriydi hamii

gs metin oktaya nasil sahip cikiyosa
bizde hamiye cikmaliyiz hami bizim
kralimiz onu elestirmek tamamen yanliss

Hamiye hakettigi degeri vermedigimizi düsünürken birde böyle yazilarla karsilasiyorum smileys/smiley5.gif

Bulut61-34
22.05.2006, 04:31
Hami iyi futbolcuydu ama verebileceginin hepsini veremedi Trabzona. Kendini gelistirmek adina fazla bisey yapmadi. Kendisinin adinin karistirildigi kavaglardan(örnek: Hami-Ünal, Hami-Sota) sirilmasini beceremedi.

Ve bence en büyük yanlisi M. Ali Yilmaz'a kanip Schalkedne Trabzona dönmesiydi, orda kalip basarili olmak için diretmeliydi.

Yinede iyi niyletliydi, Trabzonspora verdigi hizmetler için helal olsun

denizci61
22.05.2006, 18:36
Bir Hami Mandirali daha 20 sene içinde gelirmi? ben pek emin degilim. bende zamaninda sahadaki bazi tavirlarina kiziyordum ama büyük oyuncuydu.Son olarak "Bombaci HAMI Mandirali" ünvanini alayimiz bir araya toplansak silemeyiz...

eren_61
22.05.2006, 18:41
tabikide gelmez.ayrica sanki simdi farkli gökdeniz ve fatihin kaç tane serbest atis golü var da bütün serbest vuruslari onlar kullaniyo

Tansu Onur Erdoğan
22.05.2006, 22:16
gökdenizin fatin yeri ayri tabiki ama hiç biri bi hamiye olman sevgimiz kadr olamaz cünkü hiç biri haminin yaptiklarinin yarisini yapamadii bunu söylimmm

10-Bombaci HAMI

hami öyle bi misyon üstlenmistiki zamaninda trabzon deyince akla direk hami geliyodu bilmeyen yoktuu ts =hamii

Bulut61-34
23.05.2006, 05:00
Trabzon tarftarina Hami kadar saç bas yolduran basak bir futbolcuda olmadigini hatirlatirim.

Baslikta yazilan konudan uzaklasmayalim ayiraca

enmavi61
23.05.2006, 18:13
Trabzon tarftarina Hami kadar saç bas yolduran basak bir futbolcuda olmadigini hatirlatirim.

Baslikta yazilan konudan uzaklasmayalim ayiraca forvet kardesim saç bas yoldurcak tabiii çok emegi geçti çokk haksizlik yapmayalimm

Tansu Onur Erdoğan
24.05.2006, 01:45

Baslikta yazilan konudan uzaklasmayalim ayiraca hami sana sac bas yolduruyosa mehmet yilmazda sen kellini kesiyosundur smileys/smiley36.gif

eys_61
24.05.2006, 03:27
Apo ...Apo.. Apoo satmistir para ugruna Trabzonspor u.

abdullah takimdan ayrildiginda kulübün ona yüklü bir miktar borcu vardi,dönemin yöneticileri de bu olayi dogruladilar.Bu borç kapatilmadi ve abdullah da bu konuyu hiç gündeme getirmedi

adi geçen isimlerin hepsinin TRABZONSPOR a iyi kötü emegi geçmistir,yollar ayrilmistir.Arkalarindan güzel seyler konusmuyorsak bile en azindan kötü de konusmayalim.Edited by: eys_61

LazAnisT
24.05.2006, 10:52
bu üçlüden siralama yapacak olursak ogün,apo ve m.a.y olarak yapabiliriz.apo birazda esinin kurbani olmustur.kadin trabzonda gezerken bile ben febeliyim diyordu.bence ogün trabzona degil trabzon ogüne yanlis yapmistir.efsane baskani hiç yazmiyorum bile Edited by: lazanist

Sixty_One
24.05.2006, 21:09
gecenlerde bi tv de seyrettim spor programiydi ve konuk abdullahdi kendisine trabzondan neden ayrildiniz sorusuna aynen su cevabi verdi bizin fenere satildigimizdan haberimiz bile yoktu bize sonradan soylediler dedi yani anliycaginiz trabzonsporu yeyip bitiren m.a.y satmisdir kim bilir o paradan cebine ne kadar para girmisdir.Abdullah ve ogunu suclamak bence yanlisdir ama yaptiklari aciklamalara ne derseniz deyin ess....lik etmisler smileys/smiley7.gif

zanoylu
25.05.2006, 00:05
Apo degilmiydi zamaninda ben zaten kramponlarimi saraçoglunda unutmustum diye ropertaj veren, ogün degilmiydi futbolu biraktikdan sonra kendini febe fan club açip kendini trabzonlu degil fb li Ogün olarak hatirlatmak isteyensmileys/smiley7.gif

denizci61
25.05.2006, 01:01
Kimin nasil adam, nasil futbolcuoldugunu herkesten çok bu taraftar bilir...

Akın_61
27.05.2006, 08:04
may varya her pislik onun basindan çikti emin olun....

Bulut61-34
27.05.2006, 22:17
Bakin Ogün ve Abdullahin fenere satildiklarindan bile haberleri yokmus.

Bazi arkadsalrda her ne olursa olsun gittikten sonra yaptiklari açiklamalar yüzünden gicigim onlara diyorlar hala. Ki o açiklmalari nerden duyduk ve ögrendik düsüngn biraz. Çok degerli-dürüst-ilkeli-sorumlu yayincilik medyamizdan degil mi? Bir çok seyine inanmadigimiz bu medyanin neden bu haberlerine inaniyoruz anlamiyorum dogrusu. Tabi bu medyanin gücünün bir isareti ayrica. Böyle bir yalan bombardimanin eninde sonunda etkili olcagi gün gibi açik.

Olayin baska bir yönüde bu adamalr artik o camianin içine itilmisler bir sekilde ve hayatlarina devam etmek zorundalar. Elbette onlara sirin görünmek için bazi açiklamalar yapmalari gerkliydi ve fener güdümlü degerli medyamiz da bire bin katarak bu haberleri verince böyle bir durum ortaya çikti.

Benim Ogün ve Abdullaha kizginligimin sebebi o zamanlarda bu gerçekleri açiklamamalaridir. Belki M. Ali Yilmaz dan çekindikleri ve öyle ögütlendikleri için bunu yapmis olabilirler ama hem kendilerini hem Trabzonsporu yaktilar. Taraftar bunlari bilseydi M. Ali Yilmazin kulübü kendine 26 milyon dolar borçlandirarak , neredeyse Trabzonsoporu yok etme asamasina kadar getirmesine izin vermezdi.

cakal 61
28.05.2006, 14:32
hami gibi futbolcu bir daha birak trabzon a turkiye ye gelmez ve

trabzon icin verdikleri tartisilamaz hami bir ekol efsane dir oylede kalacak

hami futbolu biraktigindan beri 30 metre den kac tane gol izledik koca ligde 5 gol izlemedik hami oldugunda sanki penalti verilmis gibi seviniyorduk

HAMI BIR EFSANEDIR O KADAR

macka61
28.05.2006, 14:51
o bir numaraydi onun gibi futbocu yoktur

cakal 61
03.06.2006, 15:50
GELDIMI...........

GELMEZ DE............

hodlu
04.06.2006, 09:11
Ikisi de Trabzonspor umuza ihanet etmistir.Bu taraftar onlari hiç ama hiç affetmeyecek

jefferson61sefa
04.06.2006, 10:38
evt ikiside ihanet etti abdullah hele

cakal 61
05.06.2006, 13:28
ogunu severimde apo ya uyuz olurum satti bizi SATILIK

Bulut61-34
05.06.2006, 18:58
Biraz sag duyu lütfen, bizim haberimiz yoktu diyorlar siz hala adamlara bizi sattilar diyorsunuz. Evet satilmislar ama M. Ali Yilmaz tarafindan satildilar. Bu transferdeki en büyük kabahat M. Ali Yilmaza aittir. Esas bizi satan adam odur. Uyanin artik

Mollasalihoğlu
05.06.2006, 19:17
Sen uyan sen..Abdullah'in son sezonki hareketlerini hatirla,tavrini hatirla..Gittigi zaman siritan halini hatirla..Kuduruyodu gitmek için,kimse kimseyi kandirmasin..Ogün'le ilgili konusmuyorum..

Bulut61-34
06.06.2006, 00:54
Nasil siritmis söyler misin? smileys/smiley1.gif

Normal bir gülüsü senin kizgin ve küskün beynin farkli algilamis olmasin?

Benim hatirladigim Trabzondaki maçlarda taraftarin o kadar küfürüne karsi kafalarini kaldirip herhangibir tepki göstermeyisleridir.

Benim hatirladigim fenerbahçe korner kazandiginda tribünlerden yagan maddeler yüzünden fenerli futbolcunun korneri kullanmayi birakisi ve hakeme yagan maddleri gösterisi ve tribünleri tahrik edisi; buna karsilik Ogünün ve Abdullahin o bölgeye uzak olmlarina ragmen sirf Trabzon ceza alamsin ve olay yatissin diye korneri kullanisidir.

Deme ki neymis, bakan göze göre olay farkli algilaniyormus. Insaf edin Allah askina, size gösterilene degil ardindakine bakin.

Bulut61-34
21.06.2006, 19:57
Çok Sayin M. Ali Yilmaz bu aralar yine açiklamalar yapmis, Ogün-Abdullah'i ben verdim diyor(bazi arkadasalr hala onlari suçlasada), Fatih'te gitmeli diyor. Allahim bu adama kim gidip soruyor ya, Trabzonspor hakkinda konusma yetkisini nerden buluyor.smileys/smiley7.gif

Bugünkü baskanimiz o olsa Fatih'i fenere çoktan vermisti ve sirf parasi-havasi var diye de; bir çok Trabzonsporlu M. Ali Yilmaz'i degilFatih'i suçlayacakti(daha önce Ogün-Abdullah'i suçladigi gibi).

Ogün ve Abdullah'a haksizlik yapiliyor hala ama onalrinda kabahati büyük zamaninda çikip söylemediler Fenere biz gitmedik satildik diye. Gittikten sonra yaptiklarini yadirgamiyorum-yadirgayamiyorum, hayatlarini devam ettirmek zorundaydilar, profesyonel futbolcuydular, gittikleri yere kendilerini kabul ettrimeliydiler, yapabilecekleri baska bir seyde yoktu.

Semih GÜL
22.06.2006, 00:02
Bende söyle birsey biliyorum Agdullah gitmisti,bizim yönetim degisti böle yine söylentiler çikti o zaman yöneticinin teki Apdullah için hala TS den alacagi var ama hiçbir beyaninda bundan bahsetmemistir çok degerli bir kisilik demisti,

Bencede satildilar ama gider,kende hiç memnun degillermis gibi bi halleri yoktu gayet sevindirik oldullar.

Neyse saglik olsun.sene 2006 konusmak için çok geç

Mollasalihoğlu
22.06.2006, 11:11

Benim hatirladigim Trabzondaki maçlarda taraftarin o kadar küfürüne karsi kafalarini kaldirip herhangibir tepki göstermeyisleridir.

Benim hatirladigim fenerbahçe korner kazandiginda tribünlerden yagan maddeler yüzünden fenerli futbolcunun korneri kullanmayi birakisi ve hakeme yagan maddleri gösterisi ve tribünleri tahrik edisi; buna karsilik Ogünün ve Abdullahin o bölgeye uzak olmlarina ragmen sirf Trabzon ceza alamsin ve olay yatissin diye korneri kullanisidir.

Deme ki neymis, bakan göze göre olay farkli algilaniyormus. Insaf edin Allah askina, size gösterilene degil ardindakine bakin.

Bende 2 ayri gazete küpürü durur hala..Birisinde Abdullah efendi ''Türkiye'nin en büyügü Trabzonspor,baska takimda oynamam'' diyor..Ikincisinde ise ''Ben küçükken de FB'liydim,zor da olsa amacima ulastim'' diyor..Benim Ogün'e sözüm yok ama Abdullah savunuldu mu kuduruyorum..Gitmeden önce oynadigi son sezondaki Abdullah'i izleyin anlarsiniz ne kadar içten oynadigini Trabzonspor'da..

Gamze_TS
22.06.2006, 11:20

Bende 2 ayri gazete küpürü durur hala..Birisinde Abdullah efendi ''Türkiye'nin en büyügü Trabzonspor,baska takimda oynamam'' diyor..Ikincisinde ise ''Ben küçükken de FB'liydim,zor da olsa amacima ulastim'' diyor..Benim Ogün'e sözüm yok ama Abdullah savunuldu mu kuduruyorum..Gitmeden önce oynadigi son sezondaki Abdullah'i izleyin anlarsiniz ne kadar içten oynadigini Trabzonspor'da.. Ben de kilim abdullah'a .Hele o esi ...Televole gibi birseyde seyretmistim ,kadinin telefonu bile fener marsiyla caliyordu kocasi bizde oynarken.

Bulut61-34
22.06.2006, 18:43
Abdullah Trabzonspora gelemden önce Besiktasliydi, bu önemli ayrintiyi atliyorsunuz. Adam Besiktasli olmasina ragmen neden Fenerbahçeliyim demesinin sebebi çok açik iste; gittigi yerde tutunabilme çabasi bu.

Abdullah'in Ogün'den daha fazla Trabzonsporluydu. Ogün Trabzonlu oldugu için; kendimizden olana kiyamadigimizdan Abdullah'a daha çok yükleniyorsunuz. Oysa Abdullah Istanbulda dogup-büyüdü Trabzon gibi bir sehre gelip yillarca orada yasadi ve Trabzonspora çok hizmetleri oldu. Daha önceki yillarda çok uçuk paralar verilemesine ragmen Trabzondan ayrilmadi. Gönderildikleri yil aldiklari para daha önce teklif edilenlerden çok daha azdi. Adamlari sattilar iste, onalr ne yapacaklardi bu durumda, kulübün kapisinda oturma eylemi yapip biz gitmeyiz mi diyeceklerdi.

96 senesinde Fenere attigi golden sonraki sevincini gözünüzün önüne getirin Allah askina ve bir daha düsünün.smileys/smiley11.gifEdited by: Tslidrist

Tansu Onur Erdoğan
23.06.2006, 00:39
walla ikiside yaptigi hizmetlerden dolayi tesekkürü hakediyo ayrica sonucta abdullah istanbul cocuguydu benim sözüm ogüne fenerden ayrildi sitesinde hala fenerbahceli oldugunu bas bas bagriyo elin trabzonlusu böle yapiyosa apo ne yapsin

ayrica ahmet agaoglu bi aciklamasinda abdullahin trabzonsporda alacagi oldugunu ve bunu hiç gündeme bile getirmedigini söylüyo bu adama ne sövmeye nede kötülemeye hakkimiz yok

ayrica arkadasin dedigi gibi 96 da fenere attigi golden sonraki sevinc

herseyi özetliyo

Erdem Keser
23.06.2006, 22:44
bdullah kulup için elinden geleni yapti ve hizmet ettigi donemde hiç bikusuru olmadi asilbolucu olan ogundur trabzonlu oldugu halde internet sitesinde fenerbahceli ogun olarak kendinden soz etmistir

Jade
14.07.2006, 13:01
bunu başka bir forum sitesinden aldım.kaynak bilmiyorum çünkü orada da belirtilmemiş... sanırım bir çok sorunun cevabı var

-alıntı..

Başarısı ve istikrarıyla uzun yıllar adını Türk futbolunun zirvesinde tutmayı başaran Abdullah Ercan, 22 yıllık futbol yaşantısına jübile yapmadan veda etme kararı aldığını açıkladı. Emektar futbolcu, bundan böyle futbola teknik adam olarak hizmet etme kararı aldığını açıklayarak teklif beklediğini söyledi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'da forma giyen Abdullah Ercan, bundan sonraki futbol yaşantısında "Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, "Jübile yapmak istemiyorum. Şayet jübile yapmak isteseydim Trabzonspor'la Fenerbahçe'nin oynamasını ve Trabzonspor formasını giymeyi isterdim. Aslında iki yıl daha oynamak istiyordum ancak dizimdeki rahatsızlıktan dolayı keyif alamaz oldum. Futbolda çok güzel günler geçirdiğim gibi çok büyük acılar da yaşadım. En büyük ve unutamayacağım acı Dünya Kupası'na götürülüp de forma giyemeyen tek futbolcu olmam. Bir dakika dahi oynamamak çok acıydı. Diğer çektiğim büyük acı Fenerbahçe'de haksız bir şekilde kadro dışı bırakılmamdı" dedi.

Dört büyükler içinde bir tek Beşiktaş forması giyemediğini belirten Abdullah Ercan, "İlginç olan, benim çocukluğum İnönü Stadı'nda geçti. Ben iyi bir Beşiktaşlıydım. Beşiktaş'ın maçlarına girmek için geceleri stat etrafında kalırdık. Beşiktaşlı olmamın nedeni çocukluğum Taksim'de geçti ve stat evimizden iki adımlık yerdi. Kapalı tribünde amigo Mostra Kemal vardı. O'nun grubuna takılırdık. O bana bir forma alıp beni Beşiktaşlı yapmıştı. İşin ilginç yanı Beşiktaşlıyım ama büyük kulüplerden sadece Beşiktaş'ın formasını giyemedim" diye konuştu....

-alıntı bitti-

fetvaci
18.07.2006, 22:58
abı ogun e dıcek bısııı yok cunku adam dayak yedıı halde gıtmeı o kadarda ıstemıodu herkes dayanamaz ole bıseye ama abdullah gıtmek ıcın herseı yaptı sorada acıkta kalınca basına acıklama yapıo ben ts lı abdullah olarak bılınmek ıstıorm dıe bunlar bos laflar sımdı gıtsınde o cok sewdıı(!) fenerbahcesının unutulmaz futbolcusu olsn ayrıca mehmt alı yılmaz gıbı adamıda allah bıze bıdaa nasıp etmez ınsalllaaaaaaaaaaaaah....

zafer6161
18.07.2006, 23:38
tek kusurları vardı oda fb ye imza atarken hem gülmeleri hemde herikisininde biz doğuştan fb liydik demeleri
hadi apo neyse o istanbullu ama ogün ün yaptığına ne demeli
ikisinede teşekkür etmeli yaptığı hizmetlerden dolayı gelmiş geçmiştir
profesyonel olmak gerek

ozgur99
26.07.2006, 15:42
Öncelikle ben bu konuyu açan arkadaşıma teşekkür ediyorum.
Bu konu yıllarca TS tarftarları arasında fikir ayrılığı yaratmıştır.
Ben şu anda yılını hatırlamadığım bi tarihte kendi kulaklarımla televizyon röportajında dinlediğim bir röportajı sizlere akratayım yorum sizin.
Yer :İstanbul
Maç: İstanbulspor-Trabzonspor
Ogün ve Abdullah Trabzonsporda oynuyor rakip İstanbulspor tribünlerde 15 bini
aşkın Trabzonsporlu maç 0-0 bitiyor.
Maç sonu ilk önce mikrofon Abdullaha uzanıyor
Tv muhabiri soruyor:Taraftarın tepkisi var ne diyorsun?
Abdullahın cevabı:Taraftar haklı normalde yenmen gereken rakip ile berabere
kalırsan taraftr bağırır haklıdır der.
Aynı soru Ogünne sorulunca Ogünün cevabı???? Onlar bağırır durur bağırsınlar der( Alay eder gibi ve sanki onun için berarbere kalmak önemli değilmiş gibi
Bu Ogün kardeşimizin karakterine ayna tutan bir cevaptır.Zaten bu ve bunun gibi Kocaeli maçında kale arkasında takımı tribüne çağıran tarftara gitmeyin diye engelleyende yine Ogündür bu olyaların akabinde Kaptan! cenazede dayağı yemiştir.
Diğer bir beyanatı ise FB ye geldikten sonra Hürriyet gazetesinde yayınlanmıştır.
Şöyleki; Soruyorlar Ogün efendiye Trabzonspora dönermisin
Cevap tam Ogüne göre:Bir daha o klüpte forma giymem ayrıca Trabzonada dönmem benim çocuklarım burada büyüyecekler Burada kendimi buldum
İşte Ogün ve AbdullahYorum sizlerin.Ben Abdullaha hak etmediği hemde hiç hak
etmediği davranışları TS taraftarına yakıştırmıyorum

ozturk
26.07.2006, 16:07
Ogün abdullah ve mali yılmaz -Silinmiştir-. İlk ikisi takımını satıp 3 kuruşluk menfaat için fenere gitti. diğeri de trabzonu soyup soğana çevirdi onun döneminde nice maçlar hatırlarım altaya kocaeliye 3-0 yenildiğimiz..

Bulut61-34
26.07.2006, 21:22
Ogün abdullah ve mali yılmaz -Silinmiştir-. İlk ikisi takımını satıp 3 kuruşluk menfaat için fenere gitti. diğeri de trabzonu soyup soğana çevirdi onun döneminde nice maçlar hatırlarım altaya kocaeliye 3-0 yenildiğimiz..

Sayın arkadaşım Ultrats burada anlatmaya çalıştığımız da; o ikisi dediğin adamların takımı satmayıp, satıldıklarıdır. Sadamları zorla gönderdiler ben bunu idda ediyorum halen.

Kasım Hilal
26.07.2006, 22:01
Trabzonspor'a en büyük zararları hep değerli onursal başkanımız M.Ali Yılmaz vermiştir..
Ne hikmetse ilk yabancı oyuncuyu o getirmiş, ilk siyai oyuncuyu o getirmiş..
Kaldı bizin takımı fener gibi oynatmaya çalışmış hatta aziz yıldırım gibi başkanlık yapmayı denemiş hep en büyük benim demeye çelışmış ve her defasında bir vurgun vurup gitmiştir..
Bırakın Ogün'ü Abdullah'ı..
Onlar takımı satıp gitmedi, satıldılar..
Akabinde Tolunay, Ünal ve Hami de takımdan gönderilmedi mi?
Hem Ogün'e neden laf ediliyor onu da anlamam..
Adamı milletin ottasında döven biz (Trabzonspor taraftarı) değil mi idik?
O dayak size etılsa futbolcu iken ne yapardınız?
Tabi ki Trabzon'un en gıcık olduğu takıma giderdiniz..
Bunu böyle bilin..
Ogün fenerli oldu ise onu biz fenerli yaptık..

Tansu Onur Erdoğan
26.07.2006, 23:06
Trabzonspor'a en büyük zararları hep değerli onursal başkanımız M.Ali Yılmaz vermiştir..
Kaldı bizin takımı fener gibi oynatmaya çalışmış hatta aziz yıldırım gibi başkanlık yapmayı denemiş hep en büyük benim demeye çelışmış ve her defasında bir vurgun vurup gitmiştir..
Bunu böyle bilin..
Ogün fenerli oldu ise onu biz fenerli yaptık..kimse kimseyi fenerli yapamaz adamın icinde yoksa o kdr basit değil ha birini baska takımlı yapmak gibi bişiy mümkün olsa hami de gsaraylı fenerli olurdu

bu taraftar zamanında hamiyide yerden yere vurdu ama o has be has ts li oldugu icin hiçç etkilenmedi
ogüne gelince trabzonsporu terketmesinin karsılıgı olarak gerektiği sekilde fenerbahce tarafından aynı muameleyi gördü fener ilk önce pafa gönderddi sonra defetti

abdullaha gelince gitmesine cok üzülmüştüm vakti zamanında onun ts hakkında bi tane olumsuz ne konusmasını nede baska bişeyini gördüm hatta alacagı olup istemediğinide biliyorum
son olarak 96 da ki fb macında apo nun golünden sonraki sevinci aklıma geldikce onun ts de onurlu mücadele ettiğini özetliyo bana
apo in ogün out yani

ofluhalit
27.07.2006, 00:05
Bunu böyle bilin..
Ogün fenerli oldu ise onu biz fenerli yaptık..

kimse kimseyi zorla fenerli yapamaz.üstelik ogün doğuştan fenerliyim demişti,unutmayalım...

Burçak
27.07.2006, 15:40
fenere gittikten sonra fenerbahçeli ogün olarak kendi adına bir web sitesi açtığını, ve o siteye yorum yazan fenerbahçeli taraftarlar ile belirli zamanlarda yemeğe çıktığını biliyormuydunuz. o siteyi gördüğümde şok olmuştum. bu bizim Ogün olamaz demiştim. ama o gün dü işte.

Kasım Hilal
28.07.2006, 01:30
Yani taraftar olarak bizim hiç mi suçumuz yoktu?
Her zaman kendini temize çıkarıp başkalarını karalamak kolaydır arkadaşlar..
Yapmayın..
Siteyi hatırlayana kadar adamın yediği dayağı da hatırlayın Allah için..
Hem de sukünetin sağlanması gereken ilk yerde, cenazede yedi dayağı..
Hiç mi hakkı yoktu bu adamın...

Tansu Onur Erdoğan
28.07.2006, 02:05
Yani taraftar olarak bizim hiç mi suçumuz yoktu?
Her zaman kendini temize çıkarıp başkalarını karalamak kolaydır arkadaşlar..
Yapmayın..
Siteyi hatırlayana kadar adamın yediği dayağı da hatırlayın Allah için..
Hem de sukünetin sağlanması gereken ilk yerde, cenazede yedi dayağı..
Hiç mi hakkı yoktu bu adamın...dayak yemesi sindirilecek bişe değil + bir iki densiz cahil insanın yaptıgını trabzonspora mal edilmemeli

ogünün yaptıklarına kimsenin bişe dediği yok biz sadece onun ikiyüzlülüğüne sitem ediyoruz hakettiğini buldu

Adnan Mollasalihoğlu
28.07.2006, 02:07
Ogün mü :) yalama,dansöz...Apo'ya edilen küfür Ogün'e edilmeliydi.Apo o kadar küfür yedi ağzından tek kelime çıkmadı Ts aleyhine.

Tansu Onur Erdoğan
28.07.2006, 02:10
ts olarak tek ayıbımız bence türkiye gürcistan milli macında kadro okunurken apbullah denirken ıslıklamamızdı gercekten insan onun yyerine kendini koyunca üzülüyo

Kasım Hilal
28.07.2006, 02:13
dayak yemesi sindirilecek bişe değil + bir iki densiz cahil insanın yaptıgını trabzonspora mal edilmemeli

Evet tüm taraftara maledilemez ama onlar da bizim içimizden çıkan insanlar..
O zaman onları da susturmanın bir yolunu aramak daha doğru değil mi..

Biraz da özeleştiriye beyler, lütfen!

Bulut61-34
28.07.2006, 04:32
İstanbul: Abdullah Ercan'dan Sessiz Veda
Beyoğlu Yeni Çarşı'da başlayan futbol yaşantısını daha sonra Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve İstanbulspor takımlarında sürdüren "sihirli sol ayak" Abdullah Ercan, sessiz sedasız yeşil sahalara veda etti.

Başarısı ve istikrarıyla uzun yıllar adını Türk futbolunun zirvesinde tutmayı başaran Abdullah Ercan, 22 yıllık futbol yaşantısına jübile yapmadan veda etme kararı aldığını açıkladı. Emektar futbolcu, bundan böyle futbola teknik adam olarak hizmet etme kararı aldığını açıklayarak teklif beklediğini söyledi.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'da forma giyen Abdullah Ercan, bundan sonraki futbol yaşantısında "Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, "Jübile yapmak istemiyorum. Şayet jübile yapmak isteseydim Trabzonspor'la Fenerbahçe'nin oynamasını ve Trabzonspor formasını giymeyi isterdim. Aslında iki yıl daha oynamak istiyordum ancak dizimdeki rahatsızlıktan dolayı keyif alamaz oldum. Futbolda çok güzel günler geçirdiğim gibi çok büyük acılar da yaşadım. En büyük ve unutamayacağım acı Dünya Kupası'na götürülüp de forma giyemeyen tek futbolcu olmam. Bir dakika dahi oynamamak çok acıydı. Diğer çektiğim büyük acı Fenerbahçe'de haksız bir şekilde kadro dışı bırakılmamdı" dedi.

Dört büyükler içinde bir tek Beşiktaş forması giyemediğini belirten Abdullah Ercan, "İlginç olan, benim çocukluğum İnönü Stadı'nda geçti. Ben iyi bir Beşiktaşlıydım. Beşiktaş'ın maçlarına girmek için geceleri stat etrafında kalırdık. Beşiktaşlı olmamın nedeni çocukluğum Taksim'de geçti ve stat evimizden iki adımlık yerdi. Kapalı tribünde amigo Mostra Kemal vardı. O'nun grubuna takılırdık. O bana bir forma alıp beni Beşiktaşlı yapmıştı. İşin ilginç yanı Beşiktaşlıyım ama büyük kulüplerden sadece Beşiktaş'ın formasını giyemedim" diye konuştu.

13.07.2006 12:06
Yukarada bir arkadaşımız bu haberi vermişti ben de kaynağı buldum. Link aşağıda. Bu olayla ilgili düşüncelerimde yanılmadığıma daha çok inanmaya başaldım.
http://www.haberler.com/haber_401400.asp

Onur Muhcu
31.07.2006, 11:57
Ogün ve Abdullah aslında çok iyi değerlerdi TRABZONSPOR için. Ancak belitmek istediğim ayrı bir konu var. Ben ne kadar kızsamda onlara, Yinede Seviyorum, her nereye giderlerde gitsinler büyük hizmet vermişlerdir bizlere . ve o dönemin futbolunu unutamıyorum

Gürkan
01.08.2006, 19:10
O hâlâ Trabzonspor'un sarı Abdullah'ıhttp://sporvizyon.zaman.com.tr/images/2006/07/26/abdullah.jpgÖNDER ARI
Abdullah Ercan... Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden biri oldu. Başarılarla dolu geçen 22 yıllık futbol yaşantısına son noktayı sessiz sedasız koyarken örnek bir futbolcu olarak hafızalarda yer edindi. Türk futbolunun seyrek sarı saçlı ‘Altın Çocuğu’ 8 Aralık 1972’de İstanbul’da doğdu. 1992’de İstanbul’un amatör takımlarından Beyoğlu Yeniçarşı’da başladığı futbol romanının sayfalarına birçok zafer yazdırırken son satırları İstanbulspor’da ekledi. Trabzonspor, F.Bahçe, G.Saray ve İstanbulspor’da gösterdiği performansla taraflı tarafsız her kesimden büyük alkış alan Abdullah Ercan’ın jubile dahi yapmadan yeşil çimlere veda etmesi futbol severleri oldukça üzdü. Az konuşup çok çalışan, formasını giydiği takımlarda yüreğini ortaya koyup mücadele eden Abdullah, futbol yaşantısının son demlerinde bu yakıştırmaların tersine sakatlık belasından kurtulamayarak çok sevdiği futboldan kopmak zorunda kaldı.
1989 yılında Genç Milli Takım’da oynarken F.Bahçe ile idmanlara çıkıyordu. Dönemin teknik direktörü Todor Veselinoviç tarafından çok beğenilmesine rağmen parada anlaşamayınca Sarı-Lacivertli takımın kapısından döndü. Daha o günlerde izleyen herkesi kendine hayran bırakan süper sol ayak, geçmişi bakın nasıl anlatıyor: “Babam futbolcu olmamı istemiyordu. Genç Milli Takım’da oynamama rağmen bir türlü kabullenmiyordu. Babam bir gün F.Bahçeli yöneticilerle görüşmeye gitti. Benim için 250 milyon istemiş. F.Bahçe ise 170’te diretince ‘o para oğlumun fıstık fındık parasını anca karşılar’ cevabını vermiş. Daha sonra Trabzonspor çağırdı ve oraya gittim. İyi ki de gitmişim.”
Milli Takım’ın değişmez ismiydi

Karadeniz temsilcisinde 7 sezon geçiren başarılı oyuncu, 1999-2000 sezonunda takım arkadaşı Ogün Temizkanoğlu ile birlikte F.Bahçe’ye transfer oldu. Zaten 20 Ağustos 1992’deki Trabzonspor-Sarıyer maçından bu yana oynadığı kulüplerde takımının değişmez oyuncusu olmayı başarmıştı. Bordo-Mavili ekipte çıktığı 301 maçın sadece 2’sinde yedek kalması ilginç bir ayrıntı olarak hafızalara kazındı. F.Bahçe’de 2001-2002 sezonunun tümünde yedek kaldığı maç sayısı ise sadece 3. Aslına bakılırsa ortada olan bu veriler Abdullah’a takılan ‘Bionik Adam’ lakabının haklılığını da gözler önüne seriyor. 27 Eylül 1993’teki Türkiye-Polonya maçı için davet alan Abdullah Ercan, o tarihten son birkaç yıl öncesine kadar hep A Milli Takım’ın değişmezleri arasında yer aldı. 71 kez A Milli, 23 defa Ümit Milli, 10 kez A Genç Milli, 4 Ordu Milli, 4 Olimpik Milli olan sol şeridin vazgeçilmezi, kimseye nasip olmayacak bir kariyerin de sahibi.
Abdullah’ın futbol hayatı sıra dışı bir şekilde geçti. Başarıyı da tattı, kötü günlerin tecrübesini de yaşadı. 19 Ekim 2002 tarihinde F.Bahçe’de oynarken süresiz kadro dışı bırakılan deneyimli oyuncu, 15 Kasım 2002 tarihinde teknik yönetimin isteğiyle affedildi. Ne var ki bu defa 17 Mart 2003 tarihinde yönetim kurulu tarafından tekrar süresiz kadro dışı bırakıldı. 2002 yılında dünya üçüncüsü olan Milli Takım’da bir dakika bile oynamayan tek oyuncu olması Abdullah’ın içinde derin bir yara olarak kalmış. Bu olay nedeniyle Şenol Güneş’e kızgın ve kırgınlığını her konuşmasında dile getirmekten kaçınmıyor. Abdullah, ayrıca haksızlığa uğradığını her platformda dile getiriyor.
F.Bahçe’de kadro dışı kalması onu bir diğer büyük kulüp olan G.Saray’a yönlendirdi. Sarı-Kırmızılı takıma gitmesinde dönemin teknik direktörü Fatih Terim’in çok büyük katkısı vardı. G.Saray’da geçirdiği ameliyat, sonrasında sakatlıkların bir türlü yakasını bırakmaması Sarı-Kırmızılı takım ile yollarını ayırmasına neden oldu. Son iki yıl İstanbulspor formasını taşıyan Abdullah Ercan, şimdi başı dik bir şekilde kariyerini noktaladı.

Kendimi Trabzonspor’a yakın buluyorum Futbolu bırakmak benim için zor oldu ama bizim mesleğin sonuçları bunlar. 2 yıl daha futbol oynamayı düşünüyordum. Sakatlığım buna engel oldu. Çevremden sürekli ‘neden yurtdışına gitmedin?’ ya da ‘F.Bahçe’den neden ayrıldın?’ türünden sorulara muhatap oluyorum. Şimdi düşünüyorum da yurtdışına gidememek benim hatamdı. Fener’den ayrılmam ise yönetim kurulunun kararıydı. Futbolda iyi zamanlarımız olduğu gibi kötü dönemlerimiz de oldu. Mesela 2002 Dünya Kupası’nda oynayamamak üzücüydü. Bana Şenol Hoca’yı soruyorlar. Benim kimseyle sorunum yok. Onun da teknik adamlığını pek benimsemiyorum. Jübile yapmayı düşünmüyorum. Dört büyüklerden Trabzonspor, F.Bahçe ve G.Saray’da forma giydim. Kendimi Trabzonspor’a yakın buluyorum. Gelinen süreçte futboldan kopmayı asla düşünmüyorum. Ne yapacağıma daha karar vermedim. Büyük olasılıkla teknik adam olarak Türk sporuna hizmet etmek istiyorum. İnşallah futbolcuyken yaşadığımız güzel günleri teknik direktör olarak da yaşarız.

selcjK
01.08.2006, 19:30
hami altın ayak, abdullah süper solak 1994 yılında hürriyet gazetesi ts ekinin başlığı

Kasım Hilal
01.08.2006, 22:11
Ogün ve Abdullah aslında çok iyi değerlerdi TRABZONSPOR için. Ancak belitmek istediğim ayrı bir konu var. Ben ne kadar kızsamda onlara, Yinede Seviyorum, her nereye giderlerde gitsinler büyük hizmet vermişlerdir bizlere . ve o dönemin futbolunu unutamıyorum

Kim unutabilir ki?

gkalmuk

Baba sen de gidip fener forması ile koymuşsun haberi..
Bordo-Mavi'si yok mu?

Gürkan
02.08.2006, 11:00
Kim unutabilir ki?

Baba sen de gidip fener forması ile koymuşsun haberi..
Bordo-Mavi'si yok mu?

haberın asıl fotosu o.

trapesus
21.08.2006, 04:14
Ne severdim abdullahı da ogünü de ya. İkisi de müthiş topçulardı ve bence çok da beyefendi insanlardı. Özledim o günleri, o ruhu özledim bee..

a f s
23.08.2006, 14:08
İlle de Avrupa

Trabzonspor'un yıldızı Abdullah, ??Avrupa hayalim asla bitmez. Ben gidip, başarı merdivenlerini orada da tırmanabileceğimi göstermek istiyorum?? dedi.

Uyum sorunu yaşadılar

Trabzonsporlu Abdullah Ercan, Avrupa'da futbol oynama isteğinin sona ermediğini söyledi. Abdullah, ??Avrupa hayalim asla bitmez. Futbol hayatımın sonuna kadar devam edecek?? dedi. Yıldız futbolcu son yıllarda Avrupa'ya Hakan ve Hami'nin transfer olduğunu, ancak uyum sorunu nedeniyle beklenen patlamayı yapamadıklarını öne sürdü.

Yere sağlam basacağım

Abdullah, ??Türk futbolunu Avrupa'da temsil eden bir futbolcu olmayı arzuluyorum. Bunu hedeflerken, başarı merdivenlerini orada da tırmanabileceğimi göstermeyi istiyorum. Geçtiğimiz sezonlarda acemilikler nedeniyle Avrupa düşümü gerçekleştiremedim. Bu kez yere daha sağlam basacağım?? dedi.

Trabzon'da parladım

Ayrılıncaya kadar tüm gücüyle Trabzonspor'un başarısı için çalışacağını belirterek Abdullah şunları söyledi: ??Futbolda büyük bir firma haline gelmemde, Trabzon formasının ve camianın rolü büyük. Takımıma yararlı olup, herkesi mutlu ettikten sonra Avrupa'ya gideceğim. İnşallah bu düşüm şampiyonluk yaşadıktan sonra gerçekleşir.??

Fatih'e moral aşısı

Dört günlük izni biten Trabzonspor'da G.Birliği maçı hazırlıkları yeniden başladı. Milli takımlarda bulunan Milosevski, Rada, Vugrineç, Ogün, Abdullah, Metin Aktaş, Selahattin ve Erdal'ın dışında sakat olan Seyit Cem ile idman saatini şaşıran kaleci Ahmet'in dışında kalan futbolcuların katıldığı çalışma, yaklaşık 2 saat sürdü. Sakatlığı geçmesine rağmen henüz hazır olmayan Fatih'le özel olarak ilgilenen Milne, ??Moralim çok bozuk?? diyen genç futbolcuya ??Sen bu takımın yıldız adayısın. Sorumluluğun çok büyük. Yavaş yavaş kendini toparla?? diye moral verdi.

Yukardaki haberler 1998 yılı hurriyetten

Abdullahla istanbulda tedavi olduğu milli takım hocasının muyenehanesinde iki kez görüştük. Kendini hala Trabzonsporlu hissetiğini, bir gün mutlaka Trabzonspora Hoca veya başka bir görevle gelmek istediğini söyledi. Fenere attığı gölün sevincinden tellerde elini parçaladığını anlattı. Biz fenere gitmek istemiyorduk bana sormadan M.Ali Yılmaz bizi zorla sattı. Satıldıktan sonra öğrendik herşeyi.

Trabzonspor olarak eski futbolcularımıza vefayı bir türlü öğrenemedik. Onların ahımı bizi tutuyor yoksa?

zeki gursoy
29.08.2006, 13:53
tanjuda fenerde oynadı ama gs li tanjuyum dedi.ya ogün? adam fenere gittim diye nirvanaya ulaştım sandı adi.fenerbahçeli ogün diye site kuruyosan gemileri yakmışın demektir.döenemzsin trabzona..ve aylak aylak gezersin..ünala laf eden arkadaşım, siyasi olarak ünalın karşısında olmaktan dolayı ezik bir cümle bu.adam değildi ne demek!.adam söz verdiği için kendisine önerilen tekliften daha az bir teklifle trabzonu seçmişti.karadeniz gazetseinin o günkü manşeti hala gözümün önünde: deniz mavi gök mavi, ünalım bordo mavi!...tanışmaktan onur duyduğum,ünala hamiye iskendere dobi hasana hayrandım...halada öyle

zeki gursoy
29.08.2006, 15:22
bişey daha..ben abdullaha kızmıyorumda, fenere gitmediklerini satıldıklarınıda biliyorum..ama ogüne çok fazla kızıyorum.rüştüyüde dövdüler, bu işi yapıyosan hiç tasvip etmesemde olabiliyo işte bazen.o yüzdenmi ben doğuştan fenerliyim diyebildi.tamamen yalakalık.birde trabzonlu olucaksın..uatanmadınmı hiç..

Sacit
30.08.2006, 15:12
ogün ve abdullaha resmen gülüyorum :D

MURAT_29
30.08.2006, 15:24
Apo ogün jübile yapamadi da bizim hami yapti mi yok.Bu konu da çok beceriksisiz.ismi anilanlar arasinda hiç biri ünalin tirnagi olamaz
haklısın kardeş ünal kadar olamaz hiçbirisi

firidin61
02.09.2006, 13:08
Ogün ve Abdullah TRABZONSPORUN büyüklügünü futbolu bıraktıktan sonrada iyice anlamıslardır heralde..

örnek;HAMİ TOLUNAY ÜNAL;MİLLİ TAKIM da görev aldılar

lemi orhan;TRABZONSPORDA çalısmalarına devam ediyolar

abdullah ve ogün:TRABZONSPOR köşe yazarı bile OLAMAZLAR!!!!!

ogün ve abdullah sizleri sevmiyorum ve asla affetmeyecegim!!!!!!!!

Gürkan
04.09.2006, 10:32
dün lig tv de sarı kanarya diye program vardı.hanı bızım bordo mavı gıbı.tam evden cıkacakken rastladım.

ogün oğullarına sünnet düğünü yapmıs onu haber yapıyorlar.
bir ara ogünün evini gösterdi 3 çocuğuyla beraber etrafta sarı kırmızı sarı lacıvert yastıklar vardı .çocuklardan bırının ustunde fb forması vardı.

hala adam veteranlar macında ts forması gıyıyo ve hala ogun apo dıye ınleyenler var.

Gürkan
04.09.2006, 10:36
İlle de Avrupa

Trabzonspor'un yıldızı Abdullah, ??Avrupa hayalim asla bitmez. Ben gidip, başarı merdivenlerini orada da tırmanabileceğimi göstermek istiyorum?? dedi.

Uyum sorunu yaşadılar

Trabzonsporlu Abdullah Ercan, Avrupa'da futbol oynama isteğinin sona ermediğini söyledi. Abdullah, ??Avrupa hayalim asla bitmez. Futbol hayatımın sonuna kadar devam edecek?? dedi. Yıldız futbolcu son yıllarda Avrupa'ya Hakan ve Hami'nin transfer olduğunu, ancak uyum sorunu nedeniyle beklenen patlamayı yapamadıklarını öne sürdü.

Yere sağlam basacağım

Abdullah, ??Türk futbolunu Avrupa'da temsil eden bir futbolcu olmayı arzuluyorum. Bunu hedeflerken, başarı merdivenlerini orada da tırmanabileceğimi göstermeyi istiyorum. Geçtiğimiz sezonlarda acemilikler nedeniyle Avrupa düşümü gerçekleştiremedim. Bu kez yere daha sağlam basacağım?? dedi.

Trabzon'da parladım

Ayrılıncaya kadar tüm gücüyle Trabzonspor'un başarısı için çalışacağını belirterek Abdullah şunları söyledi: ??Futbolda büyük bir firma haline gelmemde, Trabzon formasının ve camianın rolü büyük. Takımıma yararlı olup, herkesi mutlu ettikten sonra Avrupa'ya gideceğim. İnşallah bu düşüm şampiyonluk yaşadıktan sonra gerçekleşir.??

Fatih'e moral aşısı

Dört günlük izni biten Trabzonspor'da G.Birliği maçı hazırlıkları yeniden başladı. Milli takımlarda bulunan Milosevski, Rada, Vugrineç, Ogün, Abdullah, Metin Aktaş, Selahattin ve Erdal'ın dışında sakat olan Seyit Cem ile idman saatini şaşıran kaleci Ahmet'in dışında kalan futbolcuların katıldığı çalışma, yaklaşık 2 saat sürdü. Sakatlığı geçmesine rağmen henüz hazır olmayan Fatih'le özel olarak ilgilenen Milne, ??Moralim çok bozuk?? diyen genç futbolcuya ??Sen bu takımın yıldız adayısın. Sorumluluğun çok büyük. Yavaş yavaş kendini toparla?? diye moral verdi.

Yukardaki haberler 1998 yılı hurriyetten

Abdullahla istanbulda tedavi olduğu milli takım hocasının muyenehanesinde iki kez görüştük. Kendini hala Trabzonsporlu hissetiğini, bir gün mutlaka Trabzonspora Hoca veya başka bir görevle gelmek istediğini söyledi. Fenere attığı gölün sevincinden tellerde elini parçaladığını anlattı. Biz fenere gitmek istemiyorduk bana sormadan M.Ali Yılmaz bizi zorla sattı. Satıldıktan sonra öğrendik herşeyi.

Trabzonspor olarak eski futbolcularımıza vefayı bir türlü öğrenemedik. Onların ahımı bizi tutuyor yoksa?

eskı futbolcuların ahı tutabılır ama bunlar ogün gibi serefsızler olunca olmaz.haberlerı yokmusta bılmem ne.bırakın ya.kac defa kapsından donduler.kac sene fb ye gıdeceklerdı.may satmıs ta haberlerı olmamıs. madem futbolcuyu habersı satabılıyosunda bız neden szymekı satamadık. yada alı guzeldal ıstanbuldan dondu sonra tekrar anlastı.futbolcu ıstemedıkten sonra kımse kımseyı satamaz.paşa paşa gıttıler.fener işleri bitince yuzlerıne bıle bakmadı.hiçbir fenerlıden yuz bulamadılar sımdı cıkmıslar bız ıstemedık bızı sattılar. bız trabzonsporluyuz.
hadı ordan.

Tansu Onur Erdoğan
04.09.2006, 11:50
walla ogünü acaip severdim ben zamanında onun yaptıkları aklıma gelince ahh diyorum

bence ogün ile abdullahı ayralım ogün hala fenerbahceliyim diyo sitesine girin bi bakın

abdullah ise trabzonsporlulugundan bahsediyo + ayrıldıktan sonra alacaklarını istememiş hangi futbolcu yapar bunu günümüzde

ERCAN_TS
04.09.2006, 12:22
kimse kimseyi fenerli yapamaz adamın icinde yoksa o kdr basit değil ha birini baska takımlı yapmak gibi bişiy mümkün olsa hami de gsaraylı fenerli olurdu

bu taraftar zamanında hamiyide yerden yere vurdu ama o has be has ts li oldugu icin hiçç etkilenmedi
ogüne gelince trabzonsporu terketmesinin karsılıgı olarak gerektiği sekilde fenerbahce tarafından aynı muameleyi gördü fener ilk önce pafa gönderddi sonra defetti

ya ben tahmin etmiyorum hamiyi benim kadar biri sevsin sevebilsin , ben gurbette büyüdüm ve hmiye şiirler yazan bi adamaım ama haminin de bir ara galatasaraya gitmek istediğini unutmayalım.. hani kardeşi vefat eetikten sonra da bayağı gündeme gelmişti , vasiyetiymiş galiba abi gs ye git diyomuş.
hamiyi karalamak için söylemiyorum , ama ogünün yediği dayaktan sonra ve abdullahında hala trabzonsporluyum dedikten sonra onun haricinde googledan yazın bakın..şota diyoki beni yönetim gönderdi kendi isteğimle gitmedim ... bukadar şeyden sonra ben bu adamlara kızmıyorum arkadaşlar...
hepsinden Allah binlerce kez razı olsun....Trabzonspora büyük emekleri geçti....

OFLU
04.09.2006, 12:24
APO DA AKKASIK DEGiL ABiLER Bi ROPORTAJINI HATIRLIYORUM ONDAN SONRA SOGUDUM ZATEN GAZETECi AYNEN SORUYOR ABDULLAH BU BUYUK TEPKIYI NEYE BAGLIYOSUN Bi KARADENIZLI FUTBOLCU OLARAK iSTANBUL TAKIMLARINDAN HELE HELEDE FENERBAHCEDE OYNAMAK MI ASIL SORUN
APO:NE KARADENiZi ACSINLAR NUFUSUMA BAKSINLAR BEN KARADENIZIN COCUGU DEGILIMKI BEN ZATEN iSTANBULDA DOGDUM,iSTANBULUN COCUGUYUM ONLAR iSLERiNE BAKSIN...

ERCAN_TS
04.09.2006, 12:25
gecenlerde bi tv de seyrettim spor programiydi ve konuk abdullahdi kendisine trabzondan neden ayrildiniz sorusuna aynen su cevabi verdi bizin fenere satildigimizdan haberimiz bile yoktu bize sonradan soylediler dedi yani anliycaginiz trabzonsporu yeyip bitiren m.a.y satmisdir kim bilir o paradan cebine ne kadar para girmisdir.Abdullah ve ogunu suclamak bence yanlisdir ama yaptiklari aciklamalara ne derseniz deyin ess....lik etmisler smileys/smiley7.gif

dediğiniz gibi ali güzeldala bu yönetim habersiz satmayı yapamayabilir ama may bunu çok ii yaparrr....
tolunayında bu takım kanadayılıkla yönetiliyor sözlerini unutmayalımmm...

Gürkan
04.09.2006, 18:02
zorla satılmıs olabılırler ama ıstemeseler kımse kımseyı bır yere gondermezdı.ne yapacaktı vuracakmıydı. o zaman gıttıler sımdı fener yuzlerıne bıle bakmadı.hangı fenerlı ogunle apo dıye hatırlıyo.fenerden yuz bulamadılar bıze yaranacaklar.gitsinler ŞAMPİYONLUK yasadıkları takımlarına yaransınlar.ne ogun ne apdullahın trabzonsporla bır bagı kalmamıstır.

Gürkan
04.09.2006, 18:14
Laf dönüp dolaşıp Trabzonspor'da yaşananlara ve 1996 yılına geliyor. Abdullah'ın içinin buruk olduğunu sözlerinden anlamak pek de zor değil. "Trabzonspor'da çok güzel yıllarım geçti. 1995-1996 sezonunda ise her şey çok güzeldi. Bence Trabzonspor'un 1996 senesindeki kadrosu 2000 yılında UEFA Kupası'nı kazanan
Galatasaray kadrosu kadar iyi bir kadroydu. Ancak işler yolunda gitmedi. Eğer o yıl şampiyon olabilsek Trabzon takımı ve şehri çok daha ileriye gidebilirdi. Çünkü Trabzonspor şampiyon olamadığı için bir türlü başarılı kabul edilmiyorduk. Türkiye Kupaları, Cumhurbaşkanlığı Kupaları, Başbakanlık Kupaları taraftar için bir anlam ifade etmiyordu. Zaten baktığımızda 1996'nın iki sene sonrasında o kadrodan sadece 2-3 kişi takımda kalmıştı."
Trabzonspor'dan ayrılma sebebine geliyoruz. Bu konuda da aslında pek de duyulmamış şeyler işitiyoruz Abdullah'tan: "Mehmet Ali Yılmaz bizi Fenerbahçe'ye satmıştı. Bonservisimizin Fenerbahçe'ye verildiğini bilmiyorduk bile. Bilsek daha bilinçli pazarlık yapabilirdik. Ama zaten ben de çok kalmaya hevesli değildim. Artık heyecanım kaybolmuştu ve eğer Trabzonspor'da kalsam geriye gidecektim."
Sonrası? Trabzonspor tribünleriyle yıllarca süren gerginlikler milli maça bile taşmıştı: "Anlam veremiyorum. Evet bir çok futbolcuya bu yapılıyor ama ben belki de en hak etmeyenlerdenim. Trabzon'dayken çok sevilirdim. Ayrılırken de para kazandırdım. 4 milyon dolar hiç de azımsanmayacak bir para. Ama bir söz vardır, 'Çok sevgi çok nefret doğurur' diye. Sanırım bu gerçek oldu. Gideceğime ihtimal vermiyorlardı galiba. Onlara hiçbir kötülük yapmadım bunu onlar da biliyor, fakat yönlendiriliyorlar."
Abdullah küçüklükten beri Fenerbahçeli. Bunu şimdi de saklamıyor. Gençliğinde Fenerbahçe Stadı'nın kapılarında sabahladığını bile itiraf ediyor. Ama profesyonellik başka: "Oynarken benim için sorun olmuyordu. Zaten bunu söylememe bile gerek yok. Trabzonspor'dayken Fenerbahçe'ye karşı çok iyi maçlar çıkardım. Sonra Fenerbahçe'ye gelince de yıllarca oynadığım Trabzonspor'a karşı gayet iyi oynadım. Ben hiçbir menfaat beklemeden Fenerbahçe'yi seviyordum, hepsi bu."
Abdullah Fenerbahçe'de 4 sezon geçirir, 4 ilginç sezon. Fenerbahçe'nin en coşkun şampiyonluklarından birisi olan 2000-2001 şampiyonluğunda pay sahibidir, en berbat sezonlarından olan 1999-2000 ve 2002-2003kadrolarında da yer alır. Kadro dışı bırakılır,sonra affedilir. Ancak sezon sonunda ayrılmakzorunda kalır: "Biz Fenerbahçe'ye büyük umutlarla gelmiştik ama ilk senemiz çok başarısız geçti, 3 teknik direktör gördük. 2000-2001'de ise Galatasaray'ın durdurulması özellikle isteniyordu. Fenerbahçe'de her şey değişik. Mustafa Denizli ile şampiyon olduk ve devam ediyorduk. Sonrasında Lorant geldi. Lorant benim oyunumu beğenmiyordu ve bunu da söylüyordu. Aksine yöneticiler de benim takım içinde kalmamı istiyorlardı. Sonuçta Lorant'ın görüşleri ağır bastı ve takımdan uzaklaştırıldım

http://www.hayatimfutbol.com/Agustos2006/i/altin.jpgişte apdullahın kadrosu bır tane trabzonlu oyuncu varmı demekkı 96 kadrosu bıle hanı gsden ıyı olan.ondan bıle 1 oyuncu yok.

trabzonsporlulaar bırakıp gıttın dıye sana kırgın kızgın pekı ya fenerlıler.işte iki camia arasındakı fark....

Can basten
04.09.2006, 19:38
Ogün Fenerbahçe'de oynarken eşi bir açıklama yapmıştı medyaya; "Ogün Trabzonspor'da oynarken de Fenerbahçeliydi" diye. Doğru mudur bilmem ama Ogün'den bu konuda bir itiraz ya da düzeltme gelmediği gibi genel davranışlarıyla da bu tezi desteklemişti kendisi. Bana hiç samimi gelmeyen bir oyuncuydu, hâlâ da sevmem açıkçası.

Abdullah ise Trabzonspor'da oynadığı yıllarda en büyük favorimdi. O dönemde Trabzonspor'da en sevdiğim futbolcuyu sorsalar kesin ilk onun adını söylerdim. 1998-99 sezonunda adının sürekli Fenerbahçe'yle anıldığı bir transfer döneminden sonra Trabzonspor'da kalmış ve sezonun ilk maçında kırmızı kartla oyundan atılmıştı, bunun üzerine hakkında ortaya atılan "Fenerbahçe'ye verilmediği için bilerek böyle yapıyor" yönündeki hayasız iddialara şöyle cevap vermişti Apo: "Beni Abdullah yapan Trabzonspor'dur, ben kendime ihanet ederim Trabzonspor'a ihanet etmem." Fenerbahçe'ye transfer olmasına çok üzülmüştüm ama Allahı var Fener'de oynarken Trabzonspor maçlarında ne bir terbiyesizlik, ne bir sahtekarlık yapmıştır, adam gibi topunu oynayıp gimiştir. Bizim taraftar ne derse desin benim hâlâ çok sempatim vardır Apo'ya..

Mehmet Ali Yılmaz'a gelince... Belki Ogün'ün de, Abdullah'ın da satılması o dönem şartlarına göre doğru bir karardı çünkü ikisi de heyecanlarını yitirmişler, Trabzonspor'dan soğumuşlardı fakat bu transferle ilgili iki büyük hatası var bence Yılmaz'ın: Birincisi bu iki futbolcumuza İngiliz kulüpleri de talipti ve Fenerbahçe'nin verdiği kadar parayı bunar da önermekteydi, hal böyleyken bu oyuncuları ezeli rakibe satarak hem psikolojik yönden hem de kadro yönünden Fenerbahçe'nin şampiyonluk yolunda daha baştan bir adım öne geçmesine yol açmıştı. İkincisi de Türkiye'nin en gözde oyuncuları olan bu futbolcular gönderildikten sonra yerlerine çok kalitesiz ve vizyonuz isimler alınarak Trabzonspor'un sıradan bir takım haline gelme süreci başlatılmıştır (Hatırlamayanlar için söyleyeyim Ogün'ün yerine, Trabzonspor'da oynadığı dönemde Avni Aker'de kaybettiğimiz bir Galatasaray maçından sonra maçta kendisini yatırıp kaldırarak golü atan Hasan Şaş'tan "peşinden koşarak" forma isteyen Cem Beceren, Abdullah'ın yerine de 1995-96 sezonunun son haftasında Vanspor'da oynarken Fenerbahçe'nin üçüncü golünü kendi kalesine neredeyse pozisyon yokken atarak rakip takımın şamiyonluğunu perçinlemesini sağlayan Abdülkadir Demirci isimli oyuncular alınmıştı).

ERCAN_TS
05.09.2006, 11:16
trabzonsporlulaar bırakıp gıttın dıye sana kırgın kızgın pekı ya fenerlıler.işte iki camia arasındakı fark....

walla daha güzel ne söylenebilirki...

Ayşe Aygün
05.09.2006, 12:55
Ogün oğullarının sünnet düğününü liğ tvde sarı kanrya proğramında gösterdiriyodu. helal olsun ona. Trabndan böyle fb bir uşak çıkmış. onu trbnz koyanın ben...........

TSelif
05.09.2006, 13:43
Ogün oğullarının sünnet düğününü liğ tvde sarı kanrya proğramında gösterdiriyodu. helal olsun ona. Trabndan böyle fb bir uşak çıkmış. onu trbnz koyanın ben...........

Demekki boşuna yememiş o dayağı meydanda :D

Kara Mert61
11.09.2006, 13:32

Baslikta yazilan konudan uzaklasmayalim ayiraca

yaa alllahınızı seversenizz..hamiye laf ediolar hala..hami ts yegelmiş en büyük topçulardan kaptanlardan biridir..geçen sene fatih ne ise hami dee öleydi bizim için...hatta hamiiye daha da fazla ilgi duyuodu..hami diince herkes korkuordu.bu kadar hizmet etmiş bir adama bir jübile bile yapmadıkk..yazıklar olsn..ltfn haminin ts ye verdiklerini unutmayalım..

Cafer KILIÇSOY
13.09.2006, 22:55
............................

cicero9
29.11.2006, 23:57
Bir şey sormak istiyorum:
'Futbol' diyoruz, profesyonellik diyoruz. O zaman insanların tuttuğu takıma niye bu kadar takılıyoruz. Yaw, hadi profesyonelliği geçtim, insanın şahsi hayatında dahi, sevip de ulaşamadığı veya yollarının kesişemediği öyle çok şey var ki!

Etrafınızdaki her insan, büyükleriniz, aşık olduğu insanla mı evli???
Yaptığınız meslek sizin hep hayalinizdeki meslek miydi???
Öğrenciyseniz, hep hayal ettiğiniz üniversite hayatı bu muydu, başka bir üniversitede olmayı istemez miydiniz???

Adam, fenerliymiş! yok oğlu, bjk'liymiş. Bunlardan bize ne, arkadaşlar? Adam, sahaya çıkar takır takır topunu oynar, taraftara saygılı olur, fazladan bir de onlarla güzel ilişkiler geliştirir; gönlümüzde taht kurar.

Tabii ki genel anlamda, herkesin belirttiği gibi Ogün ahlakı yeterince gelişmemiş bir topçuyken, Abdullah ona göre çok daha karakterli bir insandı.

Biz de severken, sonuna kadarken sevelim de; ya benimsin ya kara toprağın demiyelim lütfen

Erdem Keser
30.11.2006, 10:43
abdullahı hala severım trabzonsporlu olduguna ınanıyorum ve samımı bı ınsan ama ogun denen ınsan mumkunse bıze bırdaha yanasmasın

mustafakaya
30.11.2006, 11:59
abdullah ve özellikle de ünal'ın halen samimi trabzonspor sevgisine sahip olduklarını düşünüyorum.

Gürkan
30.11.2006, 12:20

o programda evlerinide gösterdi oğullarından birinin sırtında fb forması vardı.

bu adam hala veteranlar maçında Ts forması ile oynuyo yüzsüz.

bordoylamavi
14.12.2006, 16:01
His time in Trabzon (http://en.wikipedia.org/wiki/Trabzon) was brief; he left the club after only 7 months after a racist incident involving the president of Trabzonspor, who called him a "discoloured cannibal". He was very popular during his time at the club with the fans. To show solidarity with him when he asked to leave following this incident, the two club captains, Ogun Temizkanoglu (http://en.wikipedia.org/wiki/Ogun_Temizkanoglu) and Abdullah Ercan (http://en.wikipedia.org/wiki/Abdullah_Ercan) were with him during his press conference in which he stated his reasons for leaving.

bu wikipedia da kevin campbell la ilgili yazılan bir bilgi. acaba bu olayın ogün ve abdullah ın gitmesiyle bir ilgisi olabilir mi ne dersiniz

burada söylenen şey kısaca şu campbell ayrılmak için basın toplantısında gerekçelerini açıklarken abdullah ve ogün de ona destek olmuşlardır gibi bişi kısaca

Dursun Kaplan
14.12.2006, 17:17
ogün le abdullah fb ye gittiler hayatlarının en büyük hatsını yaptılar !! yazık oldu !!

Gürkan
14.12.2006, 18:17
Trabzonda kalsalardı belki şampiyonluk tadamayacaklardı ama ait oldukları onlara kucak açan bir camiaları olacaktı.ama şimdi N trabzonspor camiası artık kabul eder onları ne de fb.

bordoylamavi
15.12.2006, 08:38
aynı olay fenerde de aykut ve oğuzun işinin bitirilmesiye yaşandı. ikisi de yenildiğimiz maç sonrası ve ileride de şampiyonluğu ve maçı biz hak etmemiştik dediler. bu lafları sonrası ali şen onları takımdan uzaklaştırdı. o sene biz ikisin alsaydık işte şampiyon o zaman olurduk bence

Faik Yılmaz
15.12.2006, 08:48
arkadaşlar birazda çuvaldızı kendimize batıralım.....

-maça 3 gol atan hamiye kaçırdığı bir pozisyon sonrasi ana avrat küfreden....

- ogünü cenazede evire çevire döven ... her fırsatta küfreden taraftarlar oldukça kimse burada kalmak istemeyecektir....

a f s
02.05.2007, 19:09
Abdullah Ercan: Nazan, maça sakın gelmeyin!

NAZAN ERCAN
Cumartesi, Trabzonspor?un avucunun içindeki şampiyonluğu F.Bahçe?ye kaptırmasının 11. yıl dönümü. 5 Mayıs 1996?daki bu tarihi maçı Sporvizyon için kaleme alan Nazan Ercan, ?Abdullah, kamptan sürekli arayıp ?Maça sakın gelmeyin? diyordu. Abdullah golü atınca dayanamayıp stada gittik. 2-1 kaybedince 34 plakalı arabamla eve dönerken taşlı saldırıya uğradık.? diyor.
Futbol topu, futbolcu eşinin kumasıdır. Hayatının büyük bir kısmı idmanlarda, kamplarda ve maçlarda geçen futbolcu, evine ve eşine çok az zaman ayırabilir. Bu duyguya ilk başlarda alışamasam da zamanla sevdim kumamı ben. Yani benimsedim. Her zaman olduğu gibi 5 Mayıs 1996?daki Trabzonspor-Fenerbahçe maçından önce de Abdullah kamptaydı. Kamp iki gün önce başlamıştı ve maç günü kampın üçüncü günüydü. Abdullah kampta olduğu için kahvaltımı yine onsuz yapıyordum. Ünal Karaman?ın eşi Pınar ve kardeşim Ayşem?le birlikte bizim evde kahvaltı yaptıktan sonra akşam oynanacak tarihi maçı bekliyorduk. Telefonum çaldı. Abdullah, kamp başlamadan önce ?Mümkün olduğu kadar az görüşelim. Telefonla az konuşalım ki konsantrasyonum bozulmasın.? diyordu. Böyle demesine rağmen arayan yine Apo?ydu. Sanırım bu, 35. arayışı falandı: ?Maça sakın gelmeyin. Çok kalabalık olur. Maçtan sonra da silah milah sıkılır, taşkınlık maşkınlık olur. Allah göstermesin, bir şey olur.? Yani Abdullah?ın maçı kazanacaklarına inancı tamdı. Zafer kutlamaları sırasında bize bir şey olabileceğinden endişe ediyordu. Tabii bu arada Ünal ağabey de Pınar?ı sürekli arayıp aynı şeyleri söylüyordu.

Biz her seferinde ?Tamam? diyorduk; ama bir taraftan da bu tarihi maçı statta izlemek için planlar yapıyorduk. Trabzonspor?un 12 yıl aradan sonra şampiyon olacağı bu maçı evde izlemek, üstelik eşlerimiz de sahadayken, akıl kârı değildi. Kahvaltıdan sonra dayanamadık ve şehirdeki ambiyansı görmek için dışarı çıktık. Şehir bordo-mavi bayraklarla süslenmişti. Bazı sokak ve caddelere Fenerbahçe tabutları asılmıştı. Bazı taraftarlar da Fenerbahçe bayraklarını yakıyordu.

Şehir turundan sonra tekrar eve döndük. Tabii bunca baskı ve ısrar karşısında maçı evde izleyecektik. Neyse nefesler tutuldu ve maç başladı. Trabzon?da insanlar ya stattaydı ya da ekran başında... Bu maçı izlemeyen bir Trabzonlu bile yoktu. Hem F.Bahçe hem de Trabzon için hayati bir maçtı bu. En çok da şampiyonluk görmeyeli yıllar olan Trabzonspor için... Kadro mükemmel ötesiydi. Arçil?li, Şota?lı, Hami?li, Ünal?lı, Ogün?lü, Abdullah?lı muhteşem kadro, eksiksiz sahadaydı.

34 plakalı arabam taşlandı

Evet, bu kadar dip not yeter, maça dönelim. İlk yarı inanılmaz bir Trabzonspor vardı sahada. O da ne? Abdullah, sanırım 20. dakikalarda bir gol attı, yıkıldı Trabzon? Evimizin olduğu mahalle yanıyor, millet sokaklara döküldü. Bu golden sonra ?Şampiyon olduk!? çığlıklarıyla ?Kim tutar bizi!? deyip Pınar ve Ayşem?le birlikte topukladık stada. Sevinçten ne yaptığımızı bilemez haldeydik... Benim arabamla gitmiştik Avni Aker?e. İşin en kötü tarafı da şampiyon olduğumuzu düşünüp gitmemizdi. Kapıdaki görevliler bizi tanıdıkları için hemen içeri aldılar. İkinci yarının başlarında durum 1-1 oldu. Golü Oğuz Çetin atmıştı. Bu skor da Trabzonspor için yeterliydi. Fakat 84. dakikada gelen Aykut Kocaman?ın o golü her şeyi altüst etmişti. Yıkılmıştık ve ağlamaktan gözlerimiz şişmişti.

34 plakalı arabamızla eve dönerken Trabzon?daki fanatik gruplar tarafından taşlandık. Fenerbahçe taraftarı zannedilmiştik. Arabanın kaportasına büyük bir taş, pardon taştan bir hayli irice, kayaya yakın bir ağırlık attılar. Daha sonra Abdullah?ın ve Ünal ağabeyin ?Maça sakın gelmeyin? tembihlerini dinlememe pişmanlığı ile ?keşkeler? başladı eve gidene kadar. Bildiğimiz bütün duaları okuduk ve Allah yardımcımız oldu da bize bir şey olmadan eve dönmeyi başardık.

Eve döndük dönmesine ama burada da rahat yoktu bize. Camlarımız taşlandığı için saatlerce koridorda oturmak zorunda kaldık. Eve gelene kadar da ağlamıştık zaten. Bu hüzünlü tablo uzun süre devam etti. Allah?a yalvarıyorduk: ?Ne olur Allah?ım, yaşadıklarımız hayal olsun.? Ama hayal değildi. Nasıl ki geçen sezonki şampiyonluk F.Bahçe?nin hakkıysa, o sezonki şampiyonluk da Trabzon?un hakkıydı. Ama birinde şampiyon G.Saray, diğerinde F.Bahçe?ydi. Biraz da Şenol Güneş?in gereksiz ısrarıyla maçı ve şampiyonluğu kaybetmiştik. Bence şampiyonluğun göz göre göre gitmesinde Şenol Hoca?nın payı yüzde 85 idi. Zaten 1-0 öndesin, ha bre saldırmanın ne anlamı var?

Abdullah sürekli ağlıyordu

?Kadın halinle sen ne anlarsın futboldan?? diye söyleyenler olabilir. Bir insan her yemeği yapamayabilir; ama her yemeğin tadının iyi mi kötü mü olduğunu bilir. Ben de futbolu bir antrenör gibi elbette bilemem; ama oynanan oyunun iyi mi kötü mü, doğru mu yanlış mı olduğunu az çok bilebilirim.

Evden stada gidişimizle, stattan eve dönüşümüz arasında çok büyük bir zıtlık vardı. Stada giderken sevinçten, stattan eve dönerken üzüntüden ağlıyorduk. Her şey bir saat içinde değişmişti. Çok fenaydı. Pınar?la birlikte birbirimize ?Keşke gitmeseydik, niye çıktık evden?? deyip duruyorduk. Sonrasında Abdullah telefon açtı ve stadyumdan hemen çıkamayacaklarını söyledi. Yalnızdık... Yani her zamanki gibi yalnız! Yalnız! Yalnız!

Saat gece yarısı 4 olmuştu ve ancak gelebilmişlerdi eve. Ama Abdullah?ın eli, gol sevinci için tribünlere koştuğunda dikenli tellere girmişti. Avucunun acilen dikişe ihtiyacı vardı ve biz saat 4?te hastaneye gidip Abdullah?a tam 8 tane dikiş attırmıştık. Eve döndüğümüzde saat 5 küsurdu. Abdullah?ın halini hiç unutamıyorum. Ağlıyordu. Ben canı acıdığı için ağladığını düşünürken, o bana ?Ya Nazoş, gitti şampiyonluk? diyordu. Erkekler ağlamaz demeyin. Bizden daha duygu yüklü ağlıyorlar... İnanın...

Abdullah, bu maçın kazanılması durumunda Trabzonspor?un uzun bir süre şampiyonluğu kimseye bırakmayacağını söylüyordu. ?Şampiyon olabilseydik kesin 4 sene üst üste şampiyonluğu kimseye bırakmazdık.? deyip daha bir hıçkırık içerisinde ağlıyordu! Aslında ben şampiyon olamamanın üzüntüsünü yaşayamadım bile. Çünkü, Abdullah?ın bu kadar üzülmesi üzerine teselli etme görevi bana düşmüştü.

Abdullah, maçtan bir gün sonra ?İyi ki maça gelmediniz. Gördünüz mü neler oldu!? diyordu. Arabamın halini de hiç görmedi. Haberi olmadan ertesi gün arabayı hemen yaptırdım. Bir hafta sonra da maça geldiğimizi ve yaşadıklarımızı anlattım.

Abdullah?ı Fener?e ben götürmedim

Şampiyonluk kaybedilince Trabzon?daki hava birden kayboldu. İnsanlar, bu sezon şampiyon olamadıysak bir daha şampiyon olamayız diye düşünmeye başladı. Nitekim, Trabzonspor ligi 1996-97?de dördüncü, 1997-98?de de üçüncü bitirdi. Abdullah da iki sezon sonra Fenerbahçe?ye transfer oldu. Abdullah?ın Fenerbahçe?ye gitmesinde benim çok etkili olduğum söylendi. Trabzonlu?yum; ama aynı zamanda Fenerbahçeli?yim. Abdullah sonuçta profesyonel bir futbolcu. Parasını nereden kazanıyorsa oraya gidecek. İlk önceki karar Abdullah?ındı. Ben de Fenerbahçeli olduğum için ?Tamam, gidelim? dedim. Zaten Trabzon?da 1995-96 sezonundaki ortam da kaybolmuştu.

Trabzonlu olmama rağmen Trabzon?a ancak Abdullah?la evlendikten sonra gitmiştim. Abdullah Fenerbahçe?ye transfer olduktan sonra Trabzon?a hiç gitmedim. İnsanlar hâlâ Abdullah?ı Trabzon?dan benim ayırdığımı düşünüyor. Ama durum hiç de öyle değil. Bundan sonra Trabzonspor?un şampiyon olacağına pek inanmıyorum. 1995-96 sezonundaki hava müthişti. Futbolcuların hepsi milli takım oyuncusuydu. Yabancılarımız (Arçil, Şota) bile Karadenizli idi. İnanılmaz bir kadroydu.

Abdullah futbolu bıraktıktan sonra evde artık maç izlemiyorum. Maçlara da gitmiyorum. Oğlumuz Utku da futbolu inanılmaz derecede seviyor. Hasta Fenerbahçeli. Daha çok İngiltere Premier Ligi?ni izliyor. Çok kaliteliymiş İngiltere Premier Ligi. Futbolcu olmak istiyor; ama ben hiç istemiyorum. Çünkü, hayatı, babası gibi kamplarda geçecek. Utku?yu okul takımında kaptan yapmışlar. Herhalde genlerinden kaynaklanıyor. Babası çok iyi bir solaktı. Sol ayağını raket gibi kullanırdı. Ama Utku?nun sadece eli solak!

http://sporvizyon.zaman.com.tr/?bl=41&hn=12914

Bir kadın insanın hayatını ne hale getiriyor görüyoruz. Babası kızını damadı sırf Trabzonsporlu diye versin kızı hala fenerli olduğunu söylesin. Aferin!

siz_61
02.05.2007, 19:21
ben hala bişe anlamadım ogun ve abdullah fenerlimi cıktıııııı

TSelif
02.05.2007, 22:41
Bu yazıyı okudum bugün .Utanmadan bide TRABZON luyum ama fenerbahçeliyim diyo ya. Ama o Abdullah olacak adamda suç ...Oğlu da fenerliymiş.. Toptan rahatsız demek ailecek ...

Özgür Öztürk
02.05.2007, 23:06
Al birini vur öbürüne.

Cem Yavuz
03.05.2007, 09:14
TOLİ DEN BAŞKASI YALAN...
Ey gidi Tolunay be...
O gititkten sonra sahada bir tane yürekli topçumuz bir tane horoz topçumuz kalmadı.

Trunks
09.05.2007, 05:21
ogün? abdullah?

onlarda kim??

horoz1977
09.05.2007, 18:45
Bu adamlara yazıklar olsun bunlar sahtekarın teki.ta ozamanlar konuşuluyodu abdullahın karısı onu fenere verecek diye.Azizlede araları baya iyiymiş....... manevi babasıymış.ama şunu unutmasınlar fenerde kimse kimsenin değerini bilmez kim takar onları ama TRABZONSOPOR öyle hiçbir zaman olmadı.O YÜZDEN HAMİ HER ZAMAN ENBÜYÜK. iyi veya kötü bu takımdan gitmedi.

Emin Danışmaz
09.05.2007, 19:08
onlar adammı ,Trabzondan içeri girmesin adiler

Naim
09.05.2007, 19:30
Bu adamların
Emekliler-Eskiler-Veteranlar- ısıranlar gibi isimler adı altında Trabzonspor Forması giymesine bir türlü içim el vermiyor buna bir çözüm bulup bunlar gibi iskeletsiz canlıların Trabzonspor Formasının emekli versiyonlarından uzak tutmak lazım.

Muhammed
24.07.2008, 16:37
Öncelikle Trabzonspor'a hizmet eden herkese t.......kür etmemiz gerekir kim olursa olsun tabiki hizmetlerinin karsiligini mutlaka almislardir maddi ve kariyer olarak onlari isim olarak biyere getiren Trabzonspor'dur!Ancak birkaç madde siralamadan geçemeyecegim;

1-Ogün dövüldü falan diyosunuz Rüstü fenerbahçe taraftari tarafindan dövülmedi mi?Galatasaraya'a gidip ben dogustan gs liyim mi dedi?

2-Tolunay karakterli diyosunuz?Tolunay degilmiydi Gs ye transfer olmadan gs li futbolcularin imaji gibi kafasini kazitip bizde antrenmana çikan?

3-Abdullah a hiç bisey demeye gerek yok bizzat kendisi bizdeykende sölüyordu Fenerliyim die karisi boynunda fb kolyesi tasiyodu o zaman spor magazinde her hafta fenerliyim fenerlyim die havliyodular!!!

4-Ünal'i severdim ve hep sevmisimdir gerek durusu gerek liderligiyle bir samimiyeti vardi ancak geçmisi bilenler bilir en önemli maç öncesi ünal hep sakat olurdu!!!

6-Son söz M.Ali Yilmaz denen mafya babasina Trabzonspor hiçkimsenin degildir olamaz!Ben Ts yi kendime bile almaya kiyamam..Benim bile olamaz kendimden kiskanirim..Biraz ts yi sevseydi böle düsünürdü ancak o hep kendi cebini ve hiyerarsik düzenini düsündü Ts sayesinde milletvekili+bakan oldu türkiye ye adini duyurdu...Kara paralarini akladi pakladi servetine servet katti ve kulübümüzü milyon dolarlik ateslerin içine atarak gitti..Utanmadi yine bizi zor durumda birakmak için temlik koydurdu!Ben o sirada kulüpte çalisiyodum stajyer olarak Kulümüze haciz geldi!Koskoca Trabzonsporumuza haciz(!) Ve Özkan sümer kulübü korumak için kulübün araçlarini arka yoldan kaçirmisti haciz edilmesin diye..

Bunlari unutmayin M.Ali Yilmaz-Hikmet Onur-Muhittin Öztürk gibi fenerbahçe ajanlarini içimize almayalim..Ve bunlarin gazetelerdeki kalemsörü Cengiz Tokgözü...Saygilar..GERÇEK TRABZONSPORLU!!!

Bu ne ya biz trabzonsporda kimi sevicez? Kim gercekten iyi:confused:

LazAnisT
24.07.2008, 17:02
Onu bunu bilmem geçen haftalarda Abdullah'ı halısahada gördüm.Şu anda bizim sol tarafa koy hala oynar.:rolleyes:

Tansu Onur Erdoğan
24.07.2008, 17:56
ABDULLAHIN ALAcağı olduğu halde lafını bile etmemesi neden bir şey ifade etmiyodo işinize gelenleri yazıyosunuz ki?

ayrıca hami mandıralıya yapılan elestiriyide eshefle kınıyorum ayrıca haminin soyunma odasında taktik tabelasına bakmadıgını nereden biliosun sendemi topcusun abicim _

Cafer KILIÇSOY
24.07.2008, 19:16
Gerek Ogün gerek Abdullah gerekse TOLUNAY Trabzonspor formasını giydikleri süre boyunca Trabzonspor için en iyisini yapmışlardır,özevlatlarımız gibi ağa paşa olup takıma zarar vermemişlerdir.Mevkilerinin en iyi oyuncularıdır hala daha mevkileri boştur.Saygı duyulacak büyük futbolculardır.Ekmeğiniz dizinizin üstünde olmasın, nankörlük yapmayın.
Trabzonspor'a vermiş oldukları hizmetler içinde teşekkürler.
:alkış::alkış:
Aynen Sevgi gibi düşünüyorum bu konuda. Nankörlük etmeye gerek yok. Ogün ve Abdullah'ı suçlayabilmeniz için öncelikle bu futbolcuların Trabzonspordan nasıl ayrıldıklarını bilmeniz gerekiyor. Soyunma odasına inen bir başkan ''Sizi Fenerbahceye sattık, gidin anlaşın'' derse siz ne yapardınız söylermisiniz? Yok efendim onlar Fenerbahceliymiş. Ya bırakın ALLAH'ınızı severseniz düşüncelerinizi bize şirin göstermek uğruna çamura yatmayı! Ogün de Abdullah ta bizde oynadıkları süre içerisinde terinin son damlasına kadar o formanın hakkını vermiş insanlardır. Fenerbahceliymiş, Ergin Keleş Trabzonsporlu da ne oldu sanki! Abdullahı eleştiriyorsunuz. Trabzonspor kulübü tarafından alacaklarına karşılık verilen ama zamanı gelince karşılıksız çıkan çekle cebinde 3 sene gezen adamdır Abdullah. Bu kulübün onursal başkanı 3-5 kuruş alacağı için Trabzonsporu mehkemeye verdiğini anımsadıkca Abdullah'a bir kez daha teşekkür etmek geliyor içimden. Biraz insaf ya

Ogün'de Abdullah'ta hâlâ daha Trabzonsporlu olarak anılıyor toplumda ve bundan bende onlar kadar gurur duyuyorum. İkisinede vermiş olduğu emekler için bir kez daha teşekkür ediyorum.

zeyberoğlu
24.07.2008, 19:49
Nasreddin hoca malum kendisi kadı imiş , bir gün gelmiş 2 adam kapısına demişler ki aramızda anlaşmazlık var hocam bizi dinle hele .
Hoca bir tanesini dinlemiş sen haklısın demiş,öteki adamı dinlemiş sende haklısın demiş adamlar gitmişler.
Sonra hocaefendinin hanımı demiş ki ikisinede haklısın dedin bu nası iştir hocam ,hocada demiş ki hatun sende haklısın.
Şimdi bu mevzuya binaen benim söyleyebileceğim Luckdown da haklı Sevgi isimli arkadaşta haklı

Misina
24.07.2008, 22:08
Satılmaları kulübün menfaatleri gereği çok doğruydu.tıpki Fatih ve Gökdenizin satılışı gibi.

Osman Yavuz
24.07.2008, 23:32
Özellikle Abdullah tepki göreceğini bile bile Trabzon'daki her maça geldi.Ogün genellikle bir bahane bulup Trabzon'a gelmezdi genellikle.Abdullah keşke bu açıklamaları o zaman yapsaydı da herkes anlasaydı Mehmet Ali Yılmaz'ın ne olduğunu.Resmen Trabzon'un içini boşalttı Mehmet Ali Yılmaz.
Son sözüm Abdullah ile ilgili.Türkiye'nin gelmiş geçmiş, gelecek en iyi sol beki olduğuna inanıyorum.Trabzonlu olmamasına rağmen çok iyi bir Trabzonsporlu olduğunu düşünüyorum.Ve hizmet ettiği yıllarda elinden gelenin en iyisini yaptığını, hiçbir zaman sakatlık bahanesine sığınmadığını oynadığı sezonlarda 30 maçın altına düşmediğini belirtmek isterim.

CÖMERT
25.07.2008, 00:57

İlk 5 madde çok gerçekçi olmuş.6. madde de çok Devrimci olmuş. Tebrikler .Emeğine sağlık..

Mehmet Aksu
25.07.2008, 02:12
Ey gidi Ogün ey gidi Abdullah. Abdullahtan sonra o sol kanat cok acik verdi :o

Selimag
27.07.2008, 04:05
.....
Ya bırakın ALLAH'ınızı severseniz düşüncelerinizi bize şirin göstermek uğruna çamura yatmayı! Ogün de Abdullah ta bizde oynadıkları süre içerisinde terinin son damlasına kadar o formanın hakkını vermiş insanlardır.
...........
Ogün'de Abdullah'ta hâlâ daha Trabzonsporlu olarak anılıyor toplumda ve bundan bende onlar kadar gurur duyuyorum. İkisinede vermiş olduğu emekler için bir kez daha teşekkür ediyorum.

:alkış:
Eyvallah kardes, bire bir katiliyorum. Ogun de Abdullah da bizde oynadiklari sure icerisinde bu formanin hakkini sonuna kadar veren oyunculardi. O zaman icin gururumuzdular. Allah ikisinden de razi olsun emekleri icin. Tesekkurler ikisine de.

Abdullah'ın milli macta kufurlerle aglatilmasini hala hazmedemiyorum, bence kara bir lekedir Trabzonspor taraftari icin.

stormtiger61
27.07.2008, 04:29
Benim diyecegim tek sey sudur: Allah bir daha bu takimi asla ve asla Mehmet Ali Yilmaz gibi insanlarin eline dusurmesin. Daha 4-5 ay oncesine kadar onun ismini agizlarina alip bizi kurtar diye bagiran taraftarlarimiz vardi ve ben bunu onlarin cahilliklerine veriyorum. Onun yaptigi kadar kotulugu bu takima kimse yapmamistir. Takimi adeta bir mafya babasi edasiyla yoneten, ben kimseye gitmem, ben aday olmam, bana muhtac olunur ve ben isternirsem gelirim diyen bir zihniyet dusunun. Bu zihniyet bu takim icin bir sey yapar mi? Mehmet Ali Yilmaz bir insaat muhendisi, soyleyin bana bu adam Avni Aker e bir civi cakti mi? Hayir. Yani onu gectik adam bizi nerdeyse kume dusurecekti. Velhasil daha once dedigim gibi umut ederim o ve onun gibi insanlara tekrar muhtac olmayiz.

ismail tüfekçi
27.07.2008, 10:26
O dönem ogün için 7 milyon dolar teklifi fenerden geldi trabzondan açıklama satılık futbolcu yok sonrada aniden ogün apo ikilisi 7 milyona fenere satıldı bence ikiside trabzondan gitmeye zorlandılar onlar art niyetli olsalar 2 yıl evvel en iyi zamanlarında giderdi M.A.Y.GİDER ayak alişenin oğuz aykut ikilisini uçurduğu gibi yaptı yoksa ogun apo bu takımdan gitmezdi kızılacak tek kişi m.a.y dır açıklama yapmamış diyorsunuz burası türkiye konuşana ne olur bilmelisiniz onlarda ağzını açamadı

Cafer KILIÇSOY
27.07.2008, 11:41
Hakan Kulaçoğlu'nun ''Fırtına İhtilal Efsane'' adlı kitabında Devrim Sağıroplu'nun M A Y için yazdığı çok güzel tespitler vardı. Kitabı Trabzonda bıraktım. Ama bir ay sonra bunu burada sizinle paylaşacağım.

Devrim Sağıroğlu'nun o zaman gördüğünü biz ne yazık ki biz 20 sene sonra gördük.

zeyberoğlu
27.07.2008, 12:10
Hakan Kulaçoğlu'nun ''Fırtına İhtilal Efsane'' adlı kitabında Devrim Sağıroplu'nun M A Y için yazdığı çok güzel tespitler vardı. Kitabı Trabzonda bıraktım. Ama bir ay sonra bunu burada sizinle paylaşacağım.

Devrim Sağıroğlu'nun o zaman gördüğünü biz ne yazık ki biz 20 sene sonra gördük.
Bu gün göremediğin ve görmemekte ısrarcı olduğun bazı şeyleri de belki 10 belki 20 yıl sonra farkedeceksin

Recep Özer
27.07.2008, 12:18
Ogün Abdullah oynadıkları sürece formalarını sonuna kadar terletmişlerdir. Arkadaşın biri de Ünal önemli her maç öncesi sakattı diyor. Kusura bakmasın bunlar histerik ve değersiz düşünceler. Sonra da Tolunay'a laf atmış ayıp. Oradan hızını alamayıp herkesin en çok sevdiği Hami'ye toslamış. Lütfen arkadaşım bu kadar da olmaz lütfen. Hepsi de bizim en iyi oyuncularımızdı göz bebeklerimizdi. Hangisi köü diyebilirsin. Kulübümüze bu kadar emek verenlere birazcık saygı lütfen.

oflu_ömer
27.07.2008, 12:37
helal sana gardesim Luckdown ama bir gercegi es gecdin sene1996 sayin mehmet ali yilmaz fenere sampiyonlugu nasil verdi ????
bunu yazmayi unuttun önce bizleri gruplara böldüler sonra tallarimizi kirdilar
ve bu hallere düsdük

zeyberoğlu
27.07.2008, 13:31
helal sana gardesim Luckdown ama bir gercegi es gecdin sene1996 sayin mehmet ali yilmaz fenere sampiyonlugu nasil verdi ????
bunu yazmayi unuttun önce bizleri gruplara böldüler sonra tallarimizi kirdilar
ve bu hallere düsdük
Ya kardeşim yazıyorsun ama boş mu yazıyorsun dolumu sende bilmiyorsun.
96 senesinde may şampiyonluğu fenere nasıl verdi sence ,başkan falan değildi

Hüseyin Şahin
27.07.2008, 13:41
........ben abdullahın bir demecini televizyonda dinlemiştim aynen şöyle diyordu.
ogün ve bana şampiyonlugun kaçtıgı sezon telefonla arayıp siz artık fener bahçenin futbolcususunuz bizle artık bir alakanız kalmadı.İstanbula gidip fener bahçenin idmamlarına çıkabilirsiniz denmişti.dedi ve ekledi bizim satıldıgımız dan haberimiz bile yoktu ne yapalım artık trabzon da istenmiyorduk bizde mecbur kaldık ve fenere zorlada olsa gitmek zorunda kaldık..diyordu ensonsözü ise biz trabzona asla ve asla ihanet etmedik....

Selimag
27.07.2008, 14:00
bu arada bu baslikta M.A.Y'in Fenerbahceli oldugunu tekrar belirmeye gerek var mi acaba ? bel altı vurmak degil niyetim, ama Ogun ve Abdullah'a bu kadar laf edildikten sonra hatirlatmakta fayda gordum...

Kadahor
27.07.2008, 19:39
Ogun, Abdullah, bu iki efsaneye Trabzonsporun efsanelerine laf etmek hic bir kisiye yakismaz birilerinin karanlik politikalari icin bu iki efsaneyi magzeme olarak kullanmasi ayip ama nerde ayipi bilenler .
Ogun hele hele Ogun her zaman bizim gonlumuzdeki Ogun kalacakdir Seviyoruz seni Ogun kiymetini bilmeyenler utansinlar.

Cafer KILIÇSOY
27.07.2008, 20:16
Abdullah'ın bir İstanbulspor maçını, Ogün'ün bir Beşiktaş maçını hatırlamayan varmıdır aramızda.

Oynadıkları süre içerisinde ellerinden gelenin fazlasını yapmıştır bu insanlar. Ve adım gibi eminim içlerindeki Trabzonspor sevgisi en az bizim kadardır. Ve yine adım gibi eminimki onursal şahsiyet tarafından satılmasalardı futbolu Trabzonspor'da bırakacaklardı.

Bütün bunlara rağmen Abdullah'a bir milli maç esnasında yapılan küfürleri anımsadıkca içim acıyor. Ne suçu vardı bu insanların. Arkadaşlar Ogün ve Abdullah Fatih Gökdeniz Şota gibi bu kulüpten kendi istekleriyle ayrılmadılar. O zamanki başkan tarafından satıldılar.

Eleştirdiğiniz Abdullah alacaklarına karşılık Trabzonspor kulübü tarafından kendisine verilen karşılıksız çekle cebinde 3 sene gezen adamdır.

Eleştirdiğiniz Ogün bir cenaze töreninde vahşice meydan dayağına mahruz kalmasına rağmen o günün akşamı Avni Aker'de maça çıkan adamdır. Bunları düşündükce hâlâ daha tüylerim diken diken oluyor.

Şimdi soruyorum size. Suçu ne bu insanların? ALLAH aşkına biraz insaf yaa.

Bu arada 5-6 ay öncesine kadar M A Y 'a methiyetler sıralayan arkadaşlar. Onursal dediğimiz başkanımızın üç beş kuruş alacaklarına sebep Trabzonsporu mahkemeye verdiğini biliyormuydunuz?

Ve yine soruyorum size; M A Y'ı M A Y yapan kim?

Samet Yildirim
17.09.2008, 19:23
Abdullah ve Ogünü cok severim benim icin Ogünün ayri yeri vardir...
Mehmet Ali Yilmaz satti ....oyuncularin sucu yoktu...

ikiside mükemmel kisilik ve futbolcualr...begenirim

FB gidebilirler suc mu ??? ayrica gittiler mi yoksa satildilar mi ?? herseyi iyi düsnmek ve söylemek lazim...

abdullah ve ogün müthis adamlardir....abdullah TV dinledim bana zamaninda aston villa gibi ingiliz takimlarindan teklif geldi ama gitmedim dedi...mehmet ali yilmaz sucludur cünkü gönderen odur...

trab61
21.09.2008, 16:13
kusura bakmayin ama bu kadarda nankorluk olmaz yaaa. bize bukadar ust seviyede hizmet etmis iki futbolcuyu nasil inkar edebiliriz?? adamlar senelerce bize hizmet ettiler vede basarili oldular. ayiptir gunahtir adamlar su anda ben trabzonsporlu ogun ve abdullahim diyor. ama szymkowiaka kizmiyoruz onun yaptigi ayip olmuyorda apoyla ogunun yaptigini yakistiramiyoruz. bence bazi arkadaslar cok yanlis dusunuyor. haaa desenizki k.orhan serefsizdir adidir ozaman anlarim cunku adami biz parlattik ama o gitti ilk parladigi sene bizi hemen satti para ugruna boyle adamlara kizabilirsiniz. noldu sonu k.orhanin?? gitti bitti adam futbol hayati sondurdu bjkye gitmekle birlikte.boyle adamlara kizabilirsiniz ama ogunle apoya hayir. cunku onlar bize nerden bakarsaniz 7-8 sene hizmet etmisler.

gerenimo
21.09.2008, 16:49
eskı futbolcuların ahı tutabılır ama bunlar ogün gibi serefsızler olunca olmaz.haberlerı yokmusta bılmem ne.bırakın ya.kac defa kapsından donduler.kac sene fb ye gıdeceklerdı.may satmıs ta haberlerı olmamıs. madem futbolcuyu habersı satabılıyosunda bız neden szymekı satamadık. yada alı guzeldal ıstanbuldan dondu sonra tekrar anlastı.futbolcu ıstemedıkten sonra kımse kımseyı satamaz.paşa paşa gıttıler.fener işleri bitince yuzlerıne bıle bakmadı.hiçbir fenerlıden yuz bulamadılar sımdı cıkmıslar bız ıstemedık bızı sattılar. bız trabzonsporluyuz.
hadı ordan.

bırakın eski bir futbolcumuza, yıllarca formayı terletmiş birisine, herhangi birine bile şerefsiz deme hakkını nerden buluyosunuz? forum yöneticisi olarak forumda hakaret etmeniz çok ilginç...

gerenimo
21.09.2008, 16:57
ogün kötü, bizi fenere sattı gitti. aslında fenerbahçeliydi
abdullah kötü bizi sattı. aslında fenerbahçeliydi
hami bencildi aslen galatasaraylıydı
tolunay zaten gs liler gibi saçını kazıtmıştı
ünal da kötüydü
fatih zaten yüzüstü bıraktı gitti
gökdeniz resmen trabzondan kaçtı
ziya doğanı yere göğe sığdıramıyoduk şimdi yüzünü görmek istemiyoz
şenol güneş o da bizi şampiyonluktan etti
listeyi uzatmak istemiyorum...
biz mi sorunluyuz yoksa bizim camiamıza uzun süre hizmet etmiş kişiler mi?

bence biz sorumluyuz, taraftar dışında herkesi ama herkesi kendimize düşman ilan ediyoruz. bazen öyle bir boyuta varıyorki bu hayali düşmanlarımızla kavga ediyoruz. korkarım bundan 10 yıl sonra
yattaraya, gökhana, selçuğa sallamaya başlıcaz.
en büyük taraftar olacak gerisi sahtekar...
kendi kendiyle kavga eden bir camiayız, üstelik bunu en aklı başında adamlar da yapıyor...

MURAT29
28.09.2008, 11:57
arkadaslar meseleye tek yanli bakmayalim lütfen....

o dönemde ogune edilen küfürleri ve cenazeye katildigi halde atilan dayagida unutmayalim.....

ayrica o dönemde oynayan ve su anda takimda banko ismilerden birisiyle bu mevzuyu birebir görüsme imkani buldum. mesela o kadar basit degil....

hem maddi hemde manevi yönleri var...

evet ben dün gibi hatırlıyorum ve trabzonspor tarafı burad çok büyük ayıp etmişti cenazeye katılan ogün dövülmüştü acaba giden şampiyonluğa ogün kadar üzülmüşmüydü onu dövenler taraftarından dayak yiyen bir oyuncunun o kulüpte durması ne kadar doğru olabilirki bu adam gol attığında kime koşacak
gitmekte haklıydı adam kaldıki m a yılmaz sattı onları zaten bu adamın trabzonspora hep zararı oldu benim hatırladığım

zafer6161
29.09.2008, 01:07
ogün fenere gittiğinde :ben doğuştan fenerliydim: lafından dolayı kızıyordum
fakat,sergen ,oktay ve emrede o lafı dedikten sonra bu lafların palavra olduğunu anladım :)
ogün iyidir yaww,apoda aynı şekilde :)

Doğan ATASOY
29.09.2008, 05:30
Satılmışlarmıdır, satmışlarmıdır orasına bir yorum yapamayacağım ama o dönem komada olan Trabzonsporda kalmaları bir anlam ifade etmiyordu. Abdullah için tek bişey söyleyebilirim, ne Trabzonspor'a nede Türk futboluna bir daha onun gibi bir sol kanat oyuncusu gelmedi. Raket gibi kullandığı bir sol ayağı vardı, top saklamada da üzerine yoktu. Bide geçenlerde bir röportajını okumuştum, aslen bjk taraftarı olduğunu ama Trabzonsporlu Apdullah olarak anılmak istediğini söylüyordu.

EMiRHAN61
29.09.2008, 05:42
ünal da kötüydü

bence biz sorumluyuz, taraftar dışında herkesi ama herkesi kendimize düşman ilan ediyoruz. bazen öyle bir boyuta varıyorki bu hayali düşmanlarımızla kavga ediyoruz. korkarım bundan 10 yıl sonra
kendi kendiyle kavga eden bir camiayız, üstelik bunu en aklı başında adamlar da yapıyor...

Dostum yazını okudugum ilk an sana yürekten katılmıştım. Lakin şu Yattara transfer olayı gerçekleştikten sonra bu yazı daha bi anlam kazandı gözümde. Gerçekten haklısın. Benim gibi düşünen biri daha çıktığı için ayrıca sevindim. :alkış:

Mahmut Baran
13.10.2008, 00:39
bu tartışmaya başka bir boyut getirmek isterim. ben hep transfer dönemlerinde gelip boş mukaveleye imza atıp bir takoz recep kadar para aşamayan ülkemizin gelmiş geçmiş mevkiilerinin en iyi iki adamının bu kadar hakareti hiçmi hiç haketmediklerini düşünüyorum

estuka
13.10.2008, 01:07
ikiside o zamanın koşullarına göre ii paralar aldılar ama gidişleri hoş olmadı. ikiside Trabzonsporlu değildi burdada onları konuşmanın hiçbir anlamı yok. Şuda var ikiside bu külübün kapısından bir daha giremez sebebide gittikten sonra Trabzonspor ve taraftarları hakkında yaptıkları açıklamalar hoş değildi.

Emre İskender
13.10.2008, 11:40
ünal da kötüydü

izninle bende bu yazının altına imzamı atmak istiyorum...

ismail tüfekçi
13.10.2008, 12:10
adam olsunlarda o yıllarda trabzonu satan sampiyonluğu satan trabzona ihanet edenleri deşifre etsinler yoksa o yıllardaki hoca futbolcu ve yönetim hepsi lekelidir konuşmayanlarda suçludur bir konuşursam trabzonda kimse kalamaz demek marifet değil şenol güneş yada susarak değil ogün apdullah hami bu takımdaki olup bitenleri hepsi biliyor ama adam olamıyorlar

ismail tüfekçi
13.10.2008, 12:21
sayın emre iskender imza atmak kolayda 1996 yılını yaşadınmı bilmiyorum ama ben 96 yılından nefret ediyorum hami ogün apo trabzondan heryıl 800 bin dolar civarı para alırdı trabzona ne verdi şuan herbirinin milyon dolarlık serveti var ben 25 yıldır bu takımın taraftarıyım bursada şunu yaşadım trabzonda bunu yaşadım inönüde dayak yedim kadiköyde taşlandım ya ben ne kazandımda taraftarda suç arıyorsunuz

Hasan Nasrallah
13.10.2008, 14:38
apo 96 yılında fenerle anlaştı peşinden ogün apoya kendisininde fenere gitmek istediginı yardımcı olmasını isteyip oda fenere gonüllü olarak gitmiştir
halen onları trabzonsporlu olarak gören varsa iyi rüyalar gerçek bordo mavi ünal karamandır bilmeyenler öğrensin
adam ben doguştan fenerliyim diyor hala konuşuyorsunuz fesuphanallah sabır ne diyim

a f s
13.10.2008, 15:00
apo 96 yılında fenerle anlaştı peşinden ogün apoya kendisininde fenere gitmek istediginı yardımcı olmasını isteyip oda fenere gonüllü olarak gitmiştir
halen onları trabzonsporlu olarak gören varsa iyi rüyalar gerçek bordo mavi ünal karamandır bilmeyenler öğrensin
adam ben doguştan fenerliyim diyor hala konuşuyorsunuz fesuphanallah sabır ne diyim

Abdullah ile bizzat görüştüm, hala görüşüyoruz, hala sağlam Trabzonsporlu emin ol. Yok öyle bir şey.

Hasan Nasrallah
13.10.2008, 15:07
apoya deyil ogüne lafım ben fenerliyim lafını ogün dedi
demekki kimseyi fazla sevmeyecen sevmiştık ogunu ama degmezmiş

mehmetdoğan
22.10.2008, 16:33
sayın emre iskender imza atmak kolayda 1996 yılını yaşadınmı bilmiyorum ama ben 96 yılından nefret ediyorum hami ogün apo trabzondan heryıl 800 bin dolar civarı para alırdı trabzona ne verdi şuan herbirinin milyon dolarlık serveti var ben 25 yıldır bu takımın taraftarıyım bursada şunu yaşadım trabzonda bunu yaşadım inönüde dayak yedim kadiköyde taşlandım ya ben ne kazandımda taraftarda suç arıyorsunuz
abi ben de senin bu yorumuna imza atıyorum.
öncelikle herksein yorumuna sygım sonsuz ancak ben bu iki futbolcuyu da sevmiyorum madem zorla gönderildiler neden o zaman açıklamadılar da keyiflerince şmdi açıklamışlar yok başkan bizi habersiz sattı diye çünkü o zaman fenerin yalını güzel bir şekilde yiyolardı deil mi?alan memnun satan memnun o yüzden ben onları sevmiyorum ama örneğin hamiyi son yılında samet aybaba göndermişti ve bunu herkes biliyodu ancak o iki şahıs zamanında hiç böyle zorla gönderilme gibi bir durum yoktu bu ikisi de takımızdan uzak dursunlar başka yerler yakın olsunlar diyorum.selametle

Veysel Tomruk
17.01.2009, 23:09
ogün ve apo için ne söylenir acıkçası ben de tam bir tereddüt içindeyim...ancak şunu bilyorum ki her iki futbolcu da o kutsal formayı layıkıyla taşıdılar ve terini akıttılar... o yüzden tek kalemde silemeyiz...hala onları burda tartısyosak bile onlarn bizim için ne kadar degerli oyncular olduunu gstryor.. her ne kadar onlar bizim kadar bunun farkında olmasalarda...bunun yanısıra hala nedenini anlayamadıgım (ve de ögrenemeyeceğim heralde) kuzenimin cenaze törennde gözümün önnde ogüne yapılanlar...bunlardan biri de vefat eden kuzenimin agabeyi. ama hala sebebini blmyorum..her ne olursa olsun bunu tasvip etmyorum.. o yüzden ogün e olan düsüncelerm apo ya göre braz daha iyimser kalıyor...
bizim için veya bnm için diyeyim tek şey ikisine de bize yaşattıları için tesekkür etmektir...
Allah şehitlerimize rahmet eylesin.. (Alaattinim ruhun şad rahmetin bol olur inşallah).. saygılarla

Tansu Onur Erdoğan
17.01.2009, 23:16
Abdullahın 96 daki macta fenere attığı gol sonrası sevinci yeter zaten ,fakat ogün bence gittikten sonra cok konustu antipatik gözüktü ama benim gözümde ikiside efsanedir trabzonspor icin

ayrıca ogünle abdullah ikiside aynı gün transfer oldu.yok telefon acmıs abdullaha bende gelcem d emiş yok öle bişer

TSMareNero
21.01.2009, 15:06
eski bi konu ama bende ikisinin habersizce satildigini biliyorum, haa istemedilermi gitmek, elbette istemislerdirde... bi düsünün futbolculuk 10-15 senelik bi kariyer, oda sansin varsa sakatlanmadan. herkesin oldugu gibi onlarda geleceklerini düsünmüslerdir. o üc kizkardese transfer olursanda malesef onlarin istedigi sekilde kavala üflüyceksin, yoksa birden kadrodisi, paf derken silinir gidersin. oynarsan kazanirsin;).
abdullaha bisey demeye hakkimiz yok. adam istanbullu olup Trabzonspor olmasa apoda olmazdiyi benimsemistir. ama bizim usak malesef böyle degildi.

apo mütevazi, belki esi farkliydi ama o da ailesi. napsin fedekar olmak zorunda kalmistir belkide. benim icin Trabzonsporun kapisi herzaman aciktir bu dürüst kisilige.. yukarda oglunun agzini tutmus yazildi baban hangi takimi tutuyo sorulunca, bu insan halen daha futboldan ekmek yemek zorunda ;)

gelelim bizim usaga.
onu bizden diye savunmayalim. o malesef komplexli, gözü yukarlarda bence karakter eksikligi bulunmaktadir. kalsa belki hami gibi olabilirdi ama biliyorumki trabzondan skIlIyodu hep. gitti ve gördü...
fbye gittigi ikinci sezondami 61 nolu forma giymisti?.. neden yapti bilmiyorum, belkide bi senenin ardindan kaybettigi degerleri hissetmistir... ne dersiniz ???

diyecem su, apoya yüklenmeyeli fazla ama ogun :S yorum sizin... buda sadece benim görüslerim.

Ps: futbolcu gelir gider kalici olan TRABZONSPOR´dur.

lazanya61
25.01.2009, 11:50
apo da ogün de adam gibi adamlardır. İkisi de istemeyerek trabzondan ayrılmıştır, daha doğrusu ayrılmak zorunda bırakılmıştır. Tolunay da çok mert adamdır gençliği ankara/ aydınlıkevlerde geçmiştir. semtin abisidir, delikanlıdır. Ünal ise bambaşka bir adamdır, onun kadar delikanlısı bu futbol dünyasına gelmemiştir

İsmail Narmanlı
01.02.2009, 23:25
sevmiyorum ogünüde apoyuda Yasım itibiriyle bilmiyorum olanları o gün yaşananları ama o kadroda o kadar futbolcu warken bu kişilere bu ithamlar yapılıyorsa bence bişe wardır ateş olmayan yerden duman çıkmaz..

Haluk Ongan
10.02.2009, 00:52
Ogün Temizkanoğlu ve Abdullah Ercan için nostalji bölümünde iki ayrı başlık açmamak, ayıptır. Ogün abi küçükken idolümdü 10 11 yaşlarında maçlarda hep defans oynardım, ailecek de görüşürdük, Fenere geldiği sene bende okul için İstanbula taşınmıştım, yine görüşmeye devam ettik. Geçen yıl istanbulda Volkan Konak konserinde karşılaştım, Kayseriye 1-0 yenildiğimiz maçın gecesiydi. Bana maç noldu Haluk kötü mü oynadık dedi? Çok şaşırmıştım, bi o kadar da sevinmiştim tabi, sonra dedi ki biz maç kaybedince o sahada üzüntüden ölürdük şimdikilerin umrunda değil dedi(geçen seneki takım için söylüyor), ve ondan birkaç ay sonra Bizim Stadyumda Trabzon Fener maçı olsa kimi tutarsın sorusuna Trabzonu tutarım abi diye cevap verince onun gerçekten Trabzonsporlu olduğunu anladım. Burada insanlara, hele hele Trabzonspor için dayak yemiş bir kaptana, bir efsanemize, yok Fenerliydi yok öyleydi diye laf atanları ALLAH çarpar. Konya ya da gitti Konyasporlu mu oldu şimdi. Ayıptır. Ogün aklı selim Trabzonspor taraftarları için her zaman bir efsane olarak kalacaktır.

Tansu Onur Erdoğan
10.02.2009, 01:08
haluk kardeşim ogün ve abdullah bu takım icin cok iyi mücadele ettiler bu doğru.ama koskoca trabzonspor taraftarları bi tepki veriyosa bi bildikleride var sonucta.

maalesef bu iki oyuncuda sana ve bana ayrı televizyona ayrı konusup ne yapmaya calıstıkları belli olmayan tavırlar sergilemekte.

fenerbahceye imza atıp ben fenerbahceliydim cümlesini kuran ben değil ogün temizkanoğludur.aynı ogün konyaspora gidince ben doğustan konyasporluyum dedimi? demediğine göre ne anlamak gerektiğini anlamıssındır umarım.

ben ogün ve abdullahın zamanlarını hatırlarım gercektende cok saygı duyarım o ayrı ama sonucta bir ogünle abdullahı bir hami mandıralı ile bir lemi bir ünalla aynı kefeyede koyamayız acıkcası

cünkü onlar trabzonspor'u her anlamda örnek bi şekilde temsil ettiler.

Gürkan
10.02.2009, 01:10
Trabzonsporlular veya değiller ama bence fenere gitmeyi onlarda istediler. bjk aydını bursaya neden yollayamadı.saatık seni git anlaş dediler ama aydın gitmedi. sattım seni git demekle olmuyor.

Haluk Ongan
10.02.2009, 01:25
haluk kardeşim ogün ve abdullah bu takım icin cok iyi mücadele ettiler bu doğru.ama koskoca trabzonspor taraftarları bi tepki veriyosa bi bildikleride var sonucta.

maalesef bu iki oyuncuda sana ve bana ayrı televizyona ayrı konusup ne yapmaya calıstıkları belli olmayan tavırlar sergilemekte.

fenerbahceye imza atıp ben fenerbahceliydim cümlesini kuran ben değil ogün temizkanoğludur.aynı ogün konyaspora gidince ben doğustan konyasporluyum dedimi? demediğine göre ne anlamak gerektiğini anlamıssındır umarım.

ben ogün ve abdullahın zamanlarını hatırlarım gercektende cok saygı duyarım o ayrı ama sonucta bir ogünle abdullahı bir hami mandıralı ile bir lemi bir ünalla aynı kefeyede koyamayız acıkcası

cünkü onlar trabzonspor'u her anlamda örnek bi şekilde temsil ettiler.

Haklısın renkdaş, ama o zaman madem bu taraftar bu kadar böyle şeylere takıyor, Fenerbahçeye sezon bitmeden ön sözleşmeye imza atan ancak Trabzonspor başkanının Fenerbahçe başkanına özel ricasıyla takımda kalan Gökdeniz Karadeniz'i bağrına basmayacaktı, haksız mıyım?

Tansu Onur Erdoğan
10.02.2009, 02:18
Haklısın renkdaş, ama o zaman madem bu taraftar bu kadar böyle şeylere takıyor, Fenerbahçeye sezon bitmeden ön sözleşmeye imza atan ancak Trabzonspor başkanının Fenerbahçe başkanına özel ricasıyla takımda kalan Gökdeniz Karadeniz'i bağrına basmayacaktı, haksız mıyım?Evet oda ayrı bi konu haklısın ama gökdeniz sonradan pişman olduğu için rica minnet aldılar sözleşmeyi azizin kasasından.

konu zaten o değil isteyen istediği yere gidebilir.gökdenizde gider fenere fatihte fakat önemli olan gittiği yerdeki duruşudur.biz gittiği yerlerde trabzonsporluyuz diye basbas bağırmalarını beklemiyoruz ama en azından futbolseverler önünde komik duruma düşmesinler.
sergen 4 büyüklerde oynadı bi doğustan fenerli oldu bir galatasaraylı şimdide ben hep beşiktaşlıydım diyo

ezik istanbul taraftarı bunları yer ama biz yemeyiz :D

erik
10.02.2009, 07:56
Ogün ve Abdullah Trabzonsporludur ve Trabzonsporlu kalacaktır.Onları satan Mehmet Ali Yılmaz(Bazılarının onusal başkanı olur kendisi) hangi takımlı acaba?

Bulut61-34
10.02.2009, 16:09
Trabzonsporlular veya değiller ama bence fenere gitmeyi onlarda istediler. bjk aydını bursaya neden yollayamadı.saatık seni git anlaş dediler ama aydın gitmedi. sattım seni git demekle olmuyor.

Aydın kimki? Adı-sanı duyulmamış bir futbolcu, Bursa veya diğer büyükler almak için çok fazla efor sarfetmişler mi bu futbolcu için.
Trabzonsporda da benzer futbolcular oldu. Örnek Hasan Üçüncü
Ogün ve Abdullah'ın kabahati o tarihte M. Ali Yılmaz'ın yaptıklarını kamuoyu ile paylaşmayıp başımıza ONURSAL bir belanın çöreklenmesine sebep olmalarıdır. Keşek ozaman söyleselerdi.
Yıllarca transfer edilmek istendiler de neden M. Ali Yılmaz gelene kadar gitmediler?

peker61
10.02.2009, 16:16
Ogün ve Abdullah Trabzonsporludur ve Trabzonsporlu kalacaktır.Onları satan Mehmet Ali Yılmaz(Bazılarının onusal başkanı olur kendisi) hangi takımlı acaba?

Aynen katılıyorum benimde başkanım değildir..

ceserdar
10.02.2009, 23:46
Bu adamlar istediler istemediler Fenerbahçe'ye gittiler. Bu iyidir kötüdür herkese göre değişir. Ta ki şu yazıyı görene kadar:

Eleştirdiğiniz Abdullah alacaklarına karşılık Trabzonspor kulübü tarafından kendisine verilen karşılıksız çekle cebinde 3 sene gezen adamdır.

Bir adamın bu yazıyı okuduktan biraz susup düşünmesi gerekir. Bu adamı eleştirenlerden hangisi 3 sene maaş almadan bir işyerinde çalışabilir? İçinde Trabzonspor sevgisi olmayan kaç futbolcu bunu yapar? Ha bir de birşey daha okudum iyice tepem attı. Gerçi eski bir ileti ama adam yazmış o sene yaşananları Hami, Abdullah, Ogün hepsi biliyorlar ve takımı sabote ettiler diye. Artık neyse olaylar herhalde Hami'yle Boztepe'de çay içerlerken o arkadaşa içini döktü. Arkadaş, senin koskoca camia dediğin kodamanlar, eğer varsa bu olayları bertaraf edemediyse, senin Hami, Ogün dediğin adamlar ne yapacak?

grigandalf1967
14.03.2009, 23:56
ogün ve abdullah trabzonsporludur.fenere gitselerde çok seviyorum onları....

sirkan
15.03.2009, 00:36
Bunlar fenerli Abdullah Ercan ve Ögün Temizkanoglu

http://www.365gunspor.com/resimler/11624.jpg

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/53167.jpg

BUDA TRABZONLU FATIH SULTAN TEKKE...!!!!!

dCyTu_ZyU44

Murat KAŞ
15.03.2009, 08:57
Bunlar fenerli Abdullah Ercan ve Ögün Temizkanoglu

http://www.365gunspor.com/resimler/11624.jpg

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/53167.jpg

BUDA TRABZONLU FATIH SULTAN TEKKE...!!!!!

dCyTu_ZyU44

Çok Güzel Bir Paylaşım teşekkürler ....Onlar Geçiçi Heves Zannettiler Bu Fırtınayı Oysaki Öyle Değil....İster İstemez Kırgınlıgımız Vardır Onlara !!!

Cafer KILIÇSOY
15.03.2009, 11:45
Fenerbahce formasıyla çekilmiş fotoğrafları buraya koyupta aklınız sıra ''bunlar Fenerliydi'' ayaklarına yatmayın. Herkes biliyor neyin ne olduğunu.!!

Emin olun Abdullah'da Ogün'de en az sizin kadar Trabzonsporludur.

Tarih de birçok örneği var bunun;

Ali Kemal'de Fenerbahceye gitti zamanında. Şimdi Ali Kemal'de Fenerbahceli mi oluyor. Yada Serdar Bali. O da Beşiktaş'a transfer oldu. ''Serdar Bali Beşiktaşlıdır'' diyebilen var mı?

Ne yani şimdi, bizde sizin gibi Fener ve Beşiktaş formasıyla çekilmiş fotoğrafları mı koyalım buraya?!!

Koray
15.03.2009, 13:17
Cafer abicim Ali Kemal'i Abdullah ve Ogün'le aynı kafeye koyman biraz abes olmuş...
Ali Kemal giderken ağlaya ağlaya gitti bunlar ise koşa koşa,hatırladığım kadarıyla :)

Muhammet
15.03.2009, 13:19
Bu Ogün ve Abdullah BMN kahvaltısına katılmadı mı? Ben orada "istemeye istemeye gittiler" muhabbeti geçti diye hatırlıyorum.

Cafer KILIÇSOY
15.03.2009, 13:22
Cafer abicim Ali Kemal'i Abdullah ve Ogün'le aynı kafeye koyman biraz abes olmuş...
Ali Kemal giderken ağlaya ağlaya gitti bunlar ise koşa koşa,hatırladığım kadarıyla :)
Koray olayın özünü bilmeden yorum yapmayacaksın o zaman.:)

Ayrıca yalnış hatırlıyorsun;)

Koray
15.03.2009, 13:24
Koray olayın özünü bilmeden yorum yapmayacaksın o zaman.:)

Ayrıca yalnış hatırlıyorsun;)

Hatta Abdullah'ın eşi fener kolyesiyle magazin programlarına haber olmuştu :)

Muhammet
15.03.2009, 13:26
Abdullah'ın eşi, fenerliyim, zamanında da eşimin fenere gitmesini çok istedim dergilere konuşmuştu. Ama aynı röportajda Abdullah Trabzonspor'da oynarken kendilerinin de Trabzonspor taraftarı olduğunu, 96'daki olayda çok üzüldüğünü söylemişti. Arabaları 34 plakaymış da arabalarını görünce saldırı olmuş falan, öyle anlatmıştı.

DeeP__61
15.03.2009, 13:26
magazin programının birinde izlemiştim. Ogünün oğlunun odası baştan aşağı sarı lacivertle donanmıştı. herşeyi sarı lacivert.
TRABZONSPOR lu bir bana oğlunun odasını sarı lacivertle donatmaz :)

Emirhan Makul
15.03.2009, 13:33
Eğer dediğimiz kadar kötü insanlar olsalardı Ögün bizim kahvaltı organizasyonumuza değil Kadıköyde godaman kafaların düzenlediği bira günlerine veya fenerbahçeliler derneğine giderdi !

Sait Yıldız
15.03.2009, 14:19
magazin programının birinde izlemiştim. Ogünün oğlunun odası baştan aşağı sarı lacivertle donanmıştı. herşeyi sarı lacivert.

oğlunun içinde yoksa babası ne yapsın arkadasım.kaçtane babası başka takımlı çocukları trabzonsporlu taraftar var. diyeceğim içinden gelmesi lazım.

oguzhann
15.03.2009, 14:21
olayın iç yüzünü tam olarak bilmesek de ben şahsen Trazon'u sattıklarını düşünmüyorum.nitekim efsanelerimizden ali kemal denizci'nin fenerbahçeye transfer olduğunu biliyoruz.ali kemal denizci lanetler ederek canından çok sevdiği trabzonspor'undan ayrılmış istanbul yolunu tutmuştur.transferinden gelen parayla belki de kulübümüz hayatını kurtarmıştır.ilk bakışta ali kemal fenerbahçeye gitmiştir fakat o ali kemal fenerbahçeye içinden ağlayarak gitmiştir ve kulübün bu günlere gelmesine vesile olmuştur.özetle iç yüzünü tam olarak kestiremediğimiz olaylar hakkında kesin yorumlar yapmamalıyız.

Gürkan
15.03.2009, 14:26

O programda diğer oğluda gs forması giyiyordu.

Gökhan KAN
15.03.2009, 14:30
O programda diğer oğluda gs forması giyiyordu.
Benim babam böyle yapacak he...Vay anasını babaya bak...Harbi Trabzonsporlu adam öyle bişey yapmaması lazım..Ben Fb yi tutacağım Babam beni eve sokmaz falakaya yatırır...:D

mehmetdoğan
15.03.2009, 15:48
ikisi de bizden ırak olsunlar.yolları açık olsun

mehmetemin
15.03.2009, 17:12
trabzonsporlu olmayabilirler ancak kulübe çok emekleri vardır...
bu nedenle saygıyı hakediyorlar..

şu anda kadroda bulunan futbolcularımızın birçoğuda trabzonspora transfer olmadan önce bu takımın taraftarı değillerdi ancak şu anda takıma emek verdikleri için onlara sevgimiz sonsuz...

ogün ve abdullah trabzonspora kazandırdıkları için bu camiada değerli olmalıdırlar ..

Cafer KILIÇSOY
15.03.2009, 18:09
Hatta Abdullah'ın eşi fener kolyesiyle magazin programlarına haber olmuştu :)
Ne var bunda Koray. Bir insanın eşinin başka takım tutması onun Trabzonsporluluğuna engel mi?:) Şu an ki takımda her futbolcumuzun eşi Trabzonspou mu tutuyor?

Siz kabul etseniz de etmeseniz de Abdullah en az sizin kadar Trabzonsporludur. Onu tartışmaya açmak bile abestir. Ali Kemal örneğini beğenmiyorsun ama şunu da bilmiyorsun; Abdullah da Ogün de Fenerbahce'ye satıldı, yani yönetim tarafından verildi:)

Eşi Fenerliymiş, bahaneye bak:)Şu anda Egemen'in eşinin hangi takımı tuttuğunu biliyormuyuz. Ayrıca ne önemi var. Asla öyle değil ama farzet ki benim eşimde Fenerli (İnşallah okumaz bu yazdığımı). Bu senin bana bakış açını değiştirecek mi?:)

Çok sığ eleştiriler bunlar Koray;)

Gamze
16.03.2009, 18:20
Bordomavi.net mail adresine düşen bir mesajı aktarmak isterim. Buyrun;

Sanırım yıl 1995'ti, o zamanlar orta okul 2 sınıftaydım. Herkes pop müzük şarkıcılarını severdi, ben Abdullahı... Her Trabzonlu gibi hayalimdi bordo mavi formayı giyip o sahada onun gibi mücadele edebilmek; ama sağlaktım asla Abdullah olamayacaktım!Bir gün Abdullahın bir söyleşisini dinledim:sol kanat oyuncusunun çok değerli olduğunu ve bu nedenle oğlunun sağ ayağına sandalye beğlayıp ona top yuvarladığını söylüyordu.Bu beni de umutlandırmıştı topumu aldım , doğru sokağa...Birkaç hafta her gün yalnız başıma bir duvarın karşısına geçtim sol ayağımla duvara şut çektim.İnanmayacaksınız belki ama o yıldan sonra hep sol açık oynadım(orta okullar arası turnuvada Seyfi Demirsoy ilk. okulu futbol takımı ile 32 takım arasında Samsun şampiyonu olduk ve ben o takımın sol açıgıydım)

Yıl 2009 ben artık bir öğretmen oldum ama hala sol açık oynuyorum ve hala F.B ye gittiğinde ağlattığı ve hayal dünyası yıkılan o küçük çocuk yüzünden kızıyorum...
Bugün bir açıklamasını okudum 'evime panzerle gidiyordum' demiş! BİZİM ONLARI SEVDİĞİMİZ KADAR SADECE ŞEHİTLER VATANINI SEVER... Beni binler o kadar sevse hemen gider bir panzer satın alır bunun için de sevinçten bayram ederim...

Hüseyin ŞENTÜRK

Koray
16.03.2009, 19:51
Ne var bunda Koray. Bir insanın eşinin başka takım tutması onun Trabzonsporluluğuna engel mi?:) Şu an ki takımda her futbolcumuzun eşi Trabzonspou mu tutuyor?

Siz kabul etseniz de etmeseniz de Abdullah en az sizin kadar Trabzonsporludur. Onu tartışmaya açmak bile abestir. Ali Kemal örneğini beğenmiyorsun ama şunu da bilmiyorsun; Abdullah da Ogün de Fenerbahce'ye satıldı, yani yönetim tarafından verildi:)

Eşi Fenerliymiş, bahaneye bak:)Şu anda Egemen'in eşinin hangi takımı tuttuğunu biliyormuyuz. Ayrıca ne önemi var. Asla öyle değil ama farzet ki benim eşimde Fenerli (İnşallah okumaz bu yazdığımı). Bu senin bana bakış açını değiştirecek mi?:)

Çok sığ eleştiriler bunlar Koray;)

Eleştiri değil ki Cafer abi sadece görüşümü yazıyorum....

Ayrıca kabul etsende etmesende Abdullah benim kadar Trabzonspor'lu olamaz:))

Şimdi giderken kulübe hibe ettiği parayı belki öne süreceksin ama beni damla alakadar etmez hibe ettiği para...

gerenimo
16.03.2009, 19:59
edit...........

Aygün GÜNDOĞDU
17.03.2009, 00:49
OGÜN -- ABDULLAH Kim bunlar ben tanıyamadım....

Fatih Oflaz
17.03.2009, 03:54
Burası TRAbzon karışık yer iç yüzü belirsiz...Gruplaşma var.Baskı var.İşin iç yüzü karanlık...Konuşmak yersiz bir durum...

Misina
17.03.2009, 04:05
Sırf İstanbul takımlarına gitmemek için yedekliği göze alıp kendini feda eden Tekkeyi düşündükçe bu ikilinin Trabzonsporlu olduğuna inanmıyorum.

mustafaction
26.03.2009, 12:15
bızden gıden ıflah olmaz

Ahmet Karadeniz
14.08.2009, 12:11
Abdullah ilk başlarda fenere gittigi için bende cok kızmıstım fakat bir televizyon programında anlattıklarından sonra abdulah ında en az bizim kadar trazonsporlu oldugunu belli ediyordu.

Öztürk Uğur
14.08.2009, 15:34
Ogün ve Abdullah benim ve kardeşimin sahip olduğu ilk trabzonspor formalarımızdı:) güzel günlerdi keşke hep öyle güzel kalabilseydi.
(Kupa maçında Fenerbahçeye elenmiştik yarı finalde. Son dakikada Metin Aktaş vardı kalede penaltı vermişti hakem ama alakası yoktu penaltı şle, ertesi sabah okula gittiğimde hala ağlıyordum arkadaşlarım sorduğunda karnım ağrıyor demiştim :) benim hala karnım ağrıyor...) İnşallah bu sene biter bu ağrı sızı...

SEDAT
15.08.2009, 00:02
abdullahın eşi istanbulu çok istiyordu fenerde şampiyonluk gören ogün ve abdullaha zerre küfür etmedim ikisinide seviyorum ama ogünü bi başka seviyorum..bir gün arabamızla ist giderken otobanda tam samandrıa çıkışına denk gelmiştik o ara lorantlı fenerbahçede maç için stada gidiyordu lorant dahil herkes bi havalar felan zaten o takım çok başarısızdı belliydi suratlardan ben ogünle göz göze geldim baya gülüştük ben Trabzonlu olduğumu anlatamaya çalıştım baya cana yakındı el salladı gülüştük felan..demem o ki ogün de belki kendi açısından haklıdır kırılmıştır incinmiştir herkese soruyorum cenazeye gidiyorsunuz dayak yiyorsunuz genede bişey söylemedi ogün yalanmı o dayak benimde çok zoruma gitmişti eminim dayak atan arkadaşalrdaçok pişmandır ama iş işten geçti olan oldu artık geriye bakmak yersiz ama m.a.y beyfendinin fenerli olduğunu hissediyorum ve kendisinide öyle düşünenleride oldum olası sevmedim...

pazarkapılı
04.01.2010, 17:27
bu sutunlarda kendisine ayrı bir baslık acılmasına inandıgım trabzonsporda oynamıs en iyi sol kanat oyuncularından...yada ben göremedim ya neyse...dün bir tv kanalında biyografisini anlatıyordu...trabzonspordan oynadıgı zamanlardan bahsediyordu...baska bir heyecanla...artık bilmiyorum kim kimi sattı ancak sampiyonlugun kactıgı anları anlattıgında trabzonsporlu abdullah olarak anlatıyordu herseyi....

ESER
04.01.2010, 17:40
abdullah suan ne isaya ne musaya yaranamiyorsa bu yaptigi tercihin urunudur,. hizmetleri unutulmaz ama ben fenerliydim diyip gidip sonrada bu camiadan helallik beklemeyeceksin,. fenerli olarak TS de oynayabilirsin ama fenerli olarak TS de efsane olamazsin..

gultekinsurul
26.01.2010, 16:20
Ya bu kadar bağırıp çağırmaya gerek yok. Bu futbolun acı gerçeği. Söz konusu para ve menfaat olunca hepsi profesyonel olur. o yüzden ne abdullaha nede ogüne takımı sattı diye bakmamak lazım. Ama şu bir gerçektir. Abdullah en iyi futbolunu Trabzon Sporda oynamıştır. Fenerdeki son dönemlerini hatırlayın. fenerliler isyan ediyordu apoya, sümüğünü atamayan futbolcu diye dalga geçiyordular.

Diğer taraftan abdullahın Trabzondaki maçlarını hatırlayalım. Ne muhteşem bir sol ayaktı o. raket gibi ayakları. birde sanki ayağında mıknatıs vardı adamın topu kolay kolay kimse alamazdı ayağından. Aston villa maçını hatırlıyorumda. durum 1-1 olunca topu abdullaha atın diye tv karşısındfan yalvarıyordum. ha bide unutmadan. Hem defansif hemde ofansif yönüyle sol kanadı tekbaşına idare eden bir futbolcuydu. Ondan sonra böyle bir futbolcumuz olmadı maalesef...

Onu bunu boşverin. bence Trabzon spora hizmet etmiş bir futbolcudur. Bu olaya bizi sattı gözüyle bakmak yanlıştır.
Kendisinin de dediği gibi O Trabzon Sporlu abdullahtır. Taraftarımız kabul etmese de bu bir gerçek. Çünkü idda ettiğim gibi en parlak dönemini Trabzon Sporda yaşamıştır.

Saygılar...

Hasan Nasrallah
01.02.2010, 14:46
OGÜN -- ABDULLAH Kim bunlar ben tanıyamadım....

apoyu iyi hatırlarımda ogün kim ya

Emrah KabuL
25.06.2010, 04:04
http://i1006.hizliresim.com/2010/6/25/805.jpg

96'da kaçan şampiyonlukdan sonra ikilinin imza töreni... ortam süper, hanımlar falan :)

bkandil
25.06.2010, 11:07
Başlığı en üstte görünce daldım maziye...

Ogün ve Abdullah'ın Fenere transferinden bir iki ay öncesiydi. (Mayıs sonu - Haziran başı gibi) Samsunda sanırım antrenörlük ile ilgili bir kurs için Orhan Çıkrıkçı, Recep (Bjk'den transfer etmiştik) ve Ogün Samsun'a gelmişlerdi. BESYO'dan arkadaşların da bulunduğu bir ortamda Ogün-Abdullah ve Fenerbahçe dedikoduları hakkında sorulan bir soruya Recep'in verdiği cevap "Bu iş Ocak ayında (4 ay önce) bitti" olmuştu...

Çağatay_
25.06.2010, 18:32
219 mesaj atılmış..

Her birini uzun uzadıya tek tek okudum.. Bu olay bir kaç kişinin değil herkesin içinde kalmıştır.

Ben 10-11 yaşındayken gittiler, iç yüzünü bilemiyorum tabi.. Ama o zamanlar Trabzonspor'un nasıl yönetildiğini bilmek için dahi olmaya gerek yok..

Ama şunu da eklemek gerekli, bazı arkadaşlar Ali Kemal ile kıyaslamış.Ali Kemal'in Fenerbahçe'ye giderken "Beni Trabzonspor'a karşı oynatmayın dizlerim titriyor" dedi diye anlatıldı bana..Ağlaya sızlaya para kazandırmak için gittiğini biliyoruz.

Ogün ve Apo da yönetimin gönderdiği oyuncular..Apo için bir şey diyemem ama Ogün bence büyük hatalar yaptı verdiği demeçlerle..

Apo ise ölümüne oynardı bize karşı.. Ama terbiyesizliği hiç olmadı Allah'ı var..Sanırım kendini kanıtlamak içindi taraftarına.

Ogün de bir terbiyesizlik yapmadı sahada ama demeçlerinde yanlışlar oldu bana göre..

Her ne kadar transfer olmalarını düşündükçe içim acısa da, Ogün ve Apo gülümseyerek hatırladığım oyunculardır..

Ama bu işi de tam olarak öğrenmek istiyorum artık..Bu tip ikilikler camiaya büyük zarar veriyor..Bunlar Trabzonspor'umun şampiyon olamamasındaki saha dışı etkenlerdir..Dışarıdaki insanlar biz tamamen bütünleştik ama şampiyonluğa bir türlü gücümüz yetmiyor sanıyor..Bir bilseler Trabzonspor'umun içi kaynıyor, haberleri yok ki birleşsek yine ambargo koyacağız şampiyonluklara..

Dayak olayı desen, içimizi acıtıyor..Ne denir bilemiyorum..

Cafer abi, bildiklerini bizlere biraz daha net anlatır mısın ?

Biz gençlerin çocukluğunun kahramanıydı bu adamlar.. Ne oldu da Fener'e gittiler, başka bir avrupa takımından alınamaz mıydı bu para ?

slmn
26.06.2010, 00:24
3'ünüde sevmiyorum.

Samet İslamoğlu
27.06.2010, 01:42
bu sutunlarda kendisine ayrı bir baslık acılmasına inandıgım trabzonsporda oynamıs en iyi sol kanat oyuncularından...yada ben göremedim ya neyse...dün bir tv kanalında biyografisini anlatıyordu...trabzonspordan oynadıgı zamanlardan bahsediyordu...baska bir heyecanla...artık bilmiyorum kim kimi sattı ancak sampiyonlugun kactıgı anları anlattıgında trabzonsporlu abdullah olarak anlatıyordu herseyi....

O programı bende izlemiştim.Evet resmen Trabzonsporlu olarak anlatıyordu.13 yaşlarındaydım 96da Fenere attığı golden sonraki ağlayışı dün gibi aklımda.Tam olarak bilmiyorum ama Trabzonsporlu olduğunu ümit ediyorum

titanic
19.07.2010, 17:41
Trabzonsporluluk olayını biraz abartıyoruz galiba,Hiçbir futbolcu karın tokluğuna maç yapmıyor hepsinin yıllık çok çok iyi gelirleri var.Trilyon parayla maç yapan bir adam Trabzonspora çok iyi hizmet etti v.s ile efsaneleştirilmemeli.Tabiki yapacak o onun işi oradan ekmek yiyor. Fenerbahçeye transfer olmalarıda son derece normal, çok daha iyi para kazanma istemiş olmalarında hiçbir sıkıntı yok,eleştirilmeye değer bişey değil. Hiçbir yabancı futbolcunun Trabzonsporluluğunu sorgulamıyorsak bu adamlarınkinide sorgulamamayız.Trabzonspor ağacında yeşeren sonbaharında da dökülen yapraklardan sadece iki tanesidir o kadar

Mahmut Baran
19.07.2010, 19:22
3'ünüde sevmiyorum.

Renktaşım güzelkardeşim Hadi MaY tamamda Ogün-Abdulllah'ın nesini gördünde sevmiyorsun ? Sen bilir misin ? Hatırlar mısın ? Takoz Recep (bjk) bile bunların aldığı paranın iki katını alırlardı. Neden mi ? O kadrodan başta Ünal , Hami , Ogün , Abdulllah girer toplantı bile yapmada basın karşısına geçer sözleşme imzalarlardı. Üzerine fiyat - miktar yazmayan bir sözleşmeye. Abdullah'ın Fb sevgisi meselesine gelelim . yaşı 29 ve üzeri çoğu arkadaş bilir , Güven Sazak (FB BAŞKANI) çok uğraşmıştır Abdullah'ı transfer etmek için. Abdullah'ın verdiği cevap ''evet gideceğim Kadıköy'e. Orada kramponum kaldı onu almaya gideceğim '' olmuştu. Fenerbahçeli eşi!!! anlatıyor Lig tv de nostalji programlarının birinde '' Abdulllah'ın 97 deki malum olaydan sonra hiç burukluğu geçmedi , Fenerdeki şampiyonluk yaşadığı gecede beni ilk aradığında söylediği şey , TRABZONSPOR'da yaşasam bu şampiyonluğu herhalde sevinçten ölürdüm '' .. Abdulllah ERCAN zorla satıldığını ima etmiştir ilk röportajında ve giderkende kulüpten alacağı o zamanın parası 500milyar lirayı kulübe hibe etmiş inşallah boşluğumu bu para ile yapacağınız transferle doldurursunuz demiştir. Sonuç mu Koskoca 12 yıl ve hala bir Abdullah bir Ogün bulamadık . Belki Ogün gibi ii defans oyunclarımız oldu ama bir ABDULLAH ERCAN'ımız hala olmadı. tek başına hem sol bek , hem sol açık hemde orta sahanın solunda bir maç boyunca idare edbilen bir futbolcumuz , bir koca yüreklimiz olmadı..

Mustafa ÖZDEMİR
30.07.2010, 07:20
abdullahtan sonra sol kanadımız olmadı .buna yanıyorum...

socrates
08.08.2010, 00:03
ogün gitsin bi DNA testi yaptırsın gerçekten Trabzon lu mu diye:confused::mad:

erik
08.08.2010, 10:31
oGÜN DÜN ÇILDIRTTI BENİ.

Gürkan
08.08.2010, 10:59
Ogünün bizim maçımızda yorumcu olarak işine anlamadım.Sanırım atv nin gıcıklık yapası tuttu. Kurtar yetmezmiş gibi maç boyu, bir de ogünü dinlemek zorunda kaldık.Bu adamların Trabzonporla ilgili bir etkinlikte olmasını hiç istemiyorum.

Bordomavi.net mail adresine düşen bir mesajı aktarmak isterim. Buyrun;

Sanırım yıl 1995'ti, o zamanlar orta okul 2 sınıftaydım. Herkes pop müzük şarkıcılarını severdi, ben Abdullahı... Her Trabzonlu gibi hayalimdi bordo mavi formayı giyip o sahada onun gibi mücadele edebilmek; ama sağlaktım asla Abdullah olamayacaktım!Bir gün Abdullahın bir söyleşisini dinledim:sol kanat oyuncusunun çok değerli olduğunu ve bu nedenle oğlunun sağ ayağına sandalye beğlayıp ona top yuvarladığını söylüyordu.Bu beni de umutlandırmıştı topumu aldım , doğru sokağa...Birkaç hafta her gün yalnız başıma bir duvarın karşısına geçtim sol ayağımla duvara şut çektim.İnanmayacaksınız belki ama o yıldan sonra hep sol açık oynadım(orta okullar arası turnuvada Seyfi Demirsoy ilk. okulu futbol takımı ile 32 takım arasında Samsun şampiyonu olduk ve ben o takımın sol açıgıydım)

Yıl 2009 ben artık bir öğretmen oldum ama hala sol açık oynuyorum ve hala F.B ye gittiğinde ağlattığı ve hayal dünyası yıkılan o küçük çocuk yüzünden kızıyorum...
Bugün bir açıklamasını okudum 'evime panzerle gidiyordum' demiş! BİZİM ONLARI SEVDİĞİMİZ KADAR SADECE ŞEHİTLER VATANINI SEVER... Beni binler o kadar sevse hemen gider bir panzer satın alır bunun için de sevinçten bayram ederim...

Hüseyin ŞENTÜRK

bunu da gözden kaçırmışım S.demirsoy benim ilkokulum :)

tigin
08.08.2010, 15:46
Hey gidi Apo.
Nasıl severdim seni biliyor musun?
Kimden bahsettiklerini sorduğum iki insanın "Türkiye'nin en iyi futbolcu kim Hasan?" diye karşılık verdiklerinde hiç tereddütsüz "Abdullah" diyecek kadar emindim senden.
14 yaşında ilk defa Avni Aker'de izledim seni.
Kayseri'li futbolcular sürekli faul yapıyorlardı ama sana faul yapıldığında tribünlerden yükselen inanılmaz uğultu hala kulaklarımda. Sadece ben değil bütün Trabzonspor'lular çok seviyordu seni. Sana bir şey olacak, incineceksin, canın yanacak, sakatlanacaksın diye korkuyorduk.
Sana dokunanı yakardık inan.

"Fener şampiyon oldu Hasan" diyen Fener'li arkadaşım arkasından "keşke siz olsaydınız be" diye ekledi. Bu herkesin ortak temennisiydi sanki. Ama olmamıştı.

O malum maçtan sonra yaşadığım şaşkınlık, üzüntü ve hayal kırıklığı sonradan büyük bir kırgınlığa dönüştü.
Sadece Trabzonspor'dan değil futboldan, hayattan soğumuştum. Fener'e gidişinden haberim bile olmadı.

Eğer o yıl şampiyon olsaydık ne Mehmet Ali Yılmaz gelirdi, ne sen giderdin, ne de Ogün'e dayak atılma haberini tv'de izlerken hayatımın en büyük utancını yaşardım.

Ve ben seni gazetedeki "ben artık laz oldum daa" yazılı fotoğrafınla hatırlardım.

Yazık oldu her şeye.

Mahmut Baran
14.12.2010, 00:17

Emin ol Abdullah ve Ogün'ün aldıklarından fazlasını biz Hasan üçüncülere, Mustafa Keçeli'lere verdik. Evet yine söylüyorum Trabzonspor'un hiçbir futbolcusu takoz Recep kadar para almıyordu o zaman. Zaten büyük çoğunluğu boş mukaveleye imza atıyordu. Asbaşkan Kenan İskender idi. Hala gözümün önünde canlanıyor o transfer dönemleri. Abdullah'a Apo Fenerbahçeye gidiyormuşsun ne diyorsun ? Apo '' Evet gençken gittiğim seçmelerde Fenerbahçe tesislerinde eski kramponlarımı bırakmıştım onları almaya gideceğim'' diyordu.

el_conquistador
19.12.2010, 05:35
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?t=11&r=1&hid=84061

bangkook_61
19.12.2010, 07:37
Ogün Fenerliydi de Apo Trabzonsporluyum dese inanırım. Fenere gitmeleri ise tam bir yıkımdı. Bugünkü Tekke nin Beşiktaş a gitmesi hiç tepki çekmedi onlarınkinin yanında.

Toraman
19.12.2010, 17:20
Ogün'ü, Abdullah'ı bilmem de Mehmet Ali Yılmaz Trabzon'u az kalsın sıradan bir takıma dönüştürüyordu. Onursal Başkan dediğimiz adam Trabzonspor'a bilerek veya bilmeyerek en çok kötülük yapan adamdır. Hangisini sayıyıyım bilmem, 96'nın o muazzam kadrosunu hiç yoktan elden çıkarıp o kutsal formayı Seyit Cem gibi, Tansel gibi, Oliviera, Tetteh gibi sıradan bile diyemeyeceğimiz oyunculara giydirdi.Borçsuz aldığı kulübü milyonlarca dolar borca soktu sonra da yalandan yere sanki bütün bu kötülükleri o yapmamış gibi Trabzonspor'u kendine borçlu gösterdi. Kendisini Trabzonspor'dan büyük gördü. ama sonra ne oldu bugün adını hayırla yadeden bile kalmadı. Hak ettiği değeri buldu.

HIRCINBEY
20.12.2010, 19:14
Bende kızgınım

hay1699
20.12.2010, 19:21
1996da 14 yasindaydim,,,simdi dusunuyorum da anlam veremiyorum..96 sendromu da ne..bu mali yilmaz o kadroyu niye dagitti da sacma sapan adamlarla doldurdu takimi...96da sampiyon olamadiysak 97de olurduk.

61Cem61
19.06.2012, 08:42
Daha gencim ama o süreci çok iyi hatırlıyorum magazin programı vardı sporcularla ilgili falan bu konuya ilgim oldu hep uzun yıllar boyunca benim çıkarımım şu Apo da Ogünde inanılmaz yıpranmıştı Ts de.Kurtulmak isterlerdi ama dedikleri gibi May bunları haberleri olmadan satmış.

Aponun eş durumu falan gitmiş adam kendini kurtarır gibi ama bugüne kadar bence hep o Trabzon efsanesinde yaşadı ben Apo'nun fb ye yaranmak için çok büyük şeyler söylediğine hiç rastlamadım zaten o dönemler modaydı futbolcular bi kulübe gittiklerinde onlara taraftara yaranır şeyler söylemek zorundaydı işler daha amatördü son 7-8 yıldı gelişti değişti bizde işler.Apo hep Trabzonsporluydu bizle tanıştıktan beri adamın içine işlemiş o efsane belli.

Ogün'e ise nefret gelmiş yaşananlardan sonra adam halen tiksiniyordur Trabzonspor'dan her lafından icraatından belli.Ogün'ün gördüğü şu beni dövüp rezil ettiler sonrada postaladılar bu saatten sonra Ts ile hiç bi bağım yok.Fb içinde kendine yer edinmek için yırtınan bi zavallı olmuştur ne diyelim yazık.

Taraftar apo'un hakkını yiyor bence.

Fatih Öztürk
19.06.2012, 12:53
Bazı arkadaşlar geçtiğimiz senelerde bilip bilmeden yazmış çizmiş.vay efendim MAY 96 kadrosunu dağıtmış!

MAY şampiyonluğu kaçırdığımızın ertesi senesi başkan oldu.defans cengiz dışında herkesi kadroda tuttu.

Bir sonraki sene 97-98 sezonundada Ogün,Abdullah,Tolunay,Hami,Ünal gibi kemik oyuncularımız yine takımdaydı.görüldüğü üzere MAY kadroyu aldığı gibi gayet muhafaza etmiş.2 sene kadroyu bozmamış.

titanic
19.06.2012, 17:27
Daha gencim ama o süreci çok iyi hatırlıyorum magazin programı vardı sporcularla ilgili falan bu konuya ilgim oldu hep uzun yıllar boyunca benim çıkarımım şu Apo da Ogünde inanılmaz yıpranmıştı Ts de.Kurtulmak isterlerdi ama dedikleri gibi May bunları haberleri olmadan satmış.

Aponun eş durumu falan gitmiş adam kendini kurtarır gibi ama bugüne kadar bence hep o Trabzon efsanesinde yaşadı ben Apo'nun fb ye yaranmak için çok büyük şeyler söylediğine hiç rastlamadım zaten o dönemler modaydı futbolcular bi kulübe gittiklerinde onlara taraftara yaranır şeyler söylemek zorundaydı işler daha amatördü son 7-8 yıldı gelişti değişti bizde işler.Apo hep Trabzonsporluydu bizle tanıştıktan beri adamın içine işlemiş o efsane belli.

Ogün'e ise nefret gelmiş yaşananlardan sonra adam halen tiksiniyordur Trabzonspor'dan her lafından icraatından belli.Ogün'ün gördüğü şu beni dövüp rezil ettiler sonrada postaladılar bu saatten sonra Ts ile hiç bi bağım yok.Fb içinde kendine yer edinmek için yırtınan bi zavallı olmuştur ne diyelim yazık.

Taraftar apo'un hakkını yiyor bence.

yanlış hatırlıyorsun renkdaşım, hanımları magazin programlarında boy gösteriyorlardı o dönemde.Gidiş süreçlerini hatırlamıyorum ama fenere gittikten sonraki mutlulukları görülmeye değerdi.O nedenle hiç de zorla gitmiş,kovulmuş,gönderilmiş izlenimi vermıyorlardı.Demekkı yüzleri gülerken içleri kan ağlıyormus

ESER
21.06.2012, 04:48
Bazı arkadaşlar geçtiğimiz senelerde bilip bilmeden yazmış çizmiş.vay efendim MAY 96 kadrosunu dağıtmış!

MAY şampiyonluğu kaçırdığımızın ertesi senesi başkan oldu.defans cengiz dışında herkesi kadroda tuttu.

Bir sonraki sene 97-98 sezonundada Ogün,Abdullah,Tolunay,Hami,Ünal gibi kemik oyuncularımız yine takımdaydı.görüldüğü üzere MAY kadroyu aldığı gibi gayet muhafaza etmiş.2 sene kadroyu bozmamış.

evet haklisin kadroyu muhafaza etmisti ama gel gor ki takoz recep gibi feti gibi istanbul artiklarini aldi ki bu surecten sonra siradanlasma basladi. fenerde kadroya giremeyen serkan ozsoy bile Trabzonspor formasi giydi. o zamana kadar transferde bir prestijimiz vardi iyi kotu ama onun yonetimi ile prestij ayaklar altindaydi. lickinler, kalitvinsevler serefimoskiler neler neler. MAY in ilk baskanlik donemlerini bilmem. emegi gecmistir, Allah razi olsun hizmetleri icin ama son donemi nuri albayrak donemi ile kafa kafaya yarisir , sonucu da fotosel belirler.

zafer6161
07.07.2012, 21:37
valla o zaman fb ve gs ye transfer olan ogün abdullah ve tolunay
ve bugün gs ye transfer olan engin,selçuk ve umuta bakıyorum
aradaki fark ogün abdullah ve tolunay bu şerefizlerin yanında meğersem melekmiş,,,

adamlar hiç değilse kaçarak gitmedi,para kazandırdı,avrupa diye tutturmadı,döneklik yapmadı,mertçe ben fenere gidecem dediler çok da istememelerine rağmet satıldılar para kazandırarak gittiler,

titanic
08.07.2012, 18:28
valla o zaman fb ve gs ye transfer olan ogün abdullah ve tolunay
ve bugün gs ye transfer olan engin,selçuk ve umuta bakıyorum
aradaki fark ogün abdullah ve tolunay bu şerefizlerin yanında meğersem melekmiş,,,

adamlar hiç değilse kaçarak gitmedi,para kazandırdı,avrupa diye tutturmadı,döneklik yapmadı,mertçe ben fenere gidecem dediler çok da istememelerine rağmet satıldılar para kazandırarak gittiler,

Ogün,Abdullah ve Tolunay uzun yıllar bu takıma hizmet vermişlerdi,artık taraftar olarak onları benimsemiştik.Rakiplerimize transfer olmaları herkesi üzmüştü. Öte yandan burak,selcuk ve enginin bu takımdaki geçmişi uzun bir zaman almıyor,aksine hepsi dünkü çocuk ve trabzonspor için çok fazla anlam ifade etmıyorlar.Trabzonsporda onlar ıcınn cok bır anlam ıfade etmedığınden de az bıraz palazlanınca soluğu hayallerının takımlarında aldılar.Bu nedenle bu adamlar geldiklerınde kafalarında gıtmeyı planlayan trabzonsporu da amacları doğrultusunda kullanan varlıklardır.Üzülmememk kızmamamk gerek

Faruk BERBER
20.02.2013, 16:04
Ogün Temizkanoğlu 3. lig ekiplerinden Gölcükspor'un başına geçti.

İlker Gazioğlu
22.02.2013, 10:21
Trabzonspor'da forma giymiş önemli futbolculardandır Ogün ve Abdullah. Özellikle Abdullah benim en sevdiğim futbolculardandır. Trabzonspor'lu olmama dolaylı yoldan etkisi olmuş olabilir. İlkokul yıllarında maalesef G.Saray taraftarıydım. Her yaz Trabzon'a gidince dayılarım ve amcam beni Trabzonspor'lu yapmak için bayağı çaba gösteriyorlardı. Hazırlık maçlarına bile götürüyorlardı beni. Bir gün büyük dayım beni ikna etmeye çalışırken , 18 yaşında bir oyuncu aldık , bak göreceksin çok iyi futbolcu olacak , gel Trabzonsporlu ol demişti bana. Dayım 18 yaşında kimsenin tanımadığı bir futbolcu ile kandırmaya çalışıyordu beni :)o futbolcu Abdullah Ercan'dı. Tabi bende pek etkili olmadı bu yöntem ama yavaş yavaş kayıyordum o tarafa zaten çokta geçmedi 1991 yada 1992 yılında Trabzonsporlu oldum . Yani hemen hemen aynı dönemlerde Trabzonspor saflarına katıldık Abdullah'la. O sonralardan Fener'e gitse de benim için hep özel bir oyuncu olarak kaldı hala da öyledir.

Emrah Akcagöz
23.02.2013, 13:06
Trabzonspor’un efsane isimleri Ogün ve Abdullah’dan şok açıklamalar..

Bu ay yayımlanan Trabzonspor dergi çok ses getireceğe benziyor..Çünki Trabzonspor başarılı futblcuları Abdullah Ercan ve Ogün Temizkanoğlu nasıl Fenerbahçe’ye gittiklerini ilk kez kamuoyuna açıkladılar..

Trabzonspor takımın yıldız oyuncusu iken 1999 yılında Abdullah Ercan ile birlikte F.Bahçe’ye transfer olan Ogün Temizkanoğlu, Trabzonspor’un ekim ayı dergisine o dönemin perde arkasını ayrıntıısı ile paylaştılar..

Sarı-Lacivertli takıma giderek büyük tepki toplayan eski oyuncu, “Herkes beni F.Bahçe’ye gitti diye biliyor. Fakat ben gitmek istemedim, gönderildim. Herkesin bunu böyle bilmesini istiyorum. Hatta sezon bitmeden dönemin başkanı Mehmet Ali Yılmaz, beni ve Abdullah’ı, Fenerbahçe’ye sattı. Yapacak bir şeyimiz yoktu. Biz bu transferi istemedik..Yönetim kafalarına göre bizi sattı” dedi.

Hatırlacağa üzere 1996 yılında kaybedilen şampiyonluk sonrası Trabzonspor başarılı oyuncularını kaybetmişti.. Özellikle Abdullah ve Ogün’ün Fenerbahçe’ye satılması ise olay olmuştu..Trabzonspor takımın dağılması sonrası küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış, Başkan Mehmet Ali Yılmaz’da kulübe haciz yollamış ve görevi bırakarak Başkanlıktan çekilmişti..

İşte o açıklamalar…

BİZİ SUÇLU GÖSTERDİLER..

Ogün Temizkanoğlu, “Ben Trabzonspor’da doğdum ve büyüdüm kaptanlığa kadar yükseldim. Ayrılıklar, transferler olabilir. Bunlar futbol dünyasında olağan şeylerdir. Ama giderken de ardında soru işareti bırakmayacaksın. Beni hem habersiz gönderdiler, hem de taraftarın önüne suçlu gibi attılar. Bana göre yanlıştı” diye konuştu. 96′da Fenerbahçe’ye son maçta kaptırılan şampiyonlukla ilgili olarak ise Temizkanoğlu, “0 yıkımı bir futbolcu olarak hiçbir zaman atlatamazsınız. Hala içimde. Düşündüğüm zaman bile üzülürüm” şeklinde konuştu.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADIM..YAŞIYORUM..

Ogün Temizkanoğlu, “Aradan 17 sene geçmiş ama unutmak mümkün değil. Futbol hayatımın en üzüntülü olayı oydu. Bir futbolcunun yaşayabileceği en güzel hediye şampiyonluktur. 0 jenerasyon şampiyonluğu fazlasıyla hak etmişti. Ama olmadı işte. Belki kendimize aşırı güvendik. Fazla özgüven de inanılmaz bir hata yapmamıza sebep oldu. Kısmet ama şuan konuşurken bile o üzüntüyü yaşıyorum” dedi. Temizkanoğlu ayrıca, “1461 Trabzon bana göre Trabzonspor için bulunmaz bir altyapıdır. Sonuna kadar kullanılmalı ve Trabzonspor oyuncu bazında buradan beslenmelidir” dedi.

Fatih Öztürk
23.02.2013, 13:30
Aradan geçmiş neredeyse 15 sene.Abdullahın karısı Nazlı hanımın spor gazetelerinde ''İstanbula gitmek istiyoruz'' laflarını unutmak na mümkün.hele Ogünü fenere gittiği hafta bağdat caddesi şaşkınbakkalda çok görüyordum yüzünden gülücüklerin eksildiğini hiç görmedim!
Ogünü hiç sevmem.Trabzonsporlu olduğuna inanmıyorum.Abdullah karakterli insan.satıldıklarında ikiside 30 yaşlarındaydı.7.5 milyon dolar iyi paraydı.ayrıca malum kadroyu M.A.Yılmazın dağıttı saçmalığına inanmıyorum.Şota kariyerini düşünmüştü Ajaxa gitti.Ogün ve Abdullah 99 senesinde şikebahçeye gitmişti.yani 96 yılından sonra 3 sene daha takımdaydılar.Haminin Schalkeye 98 yılında attığı güzel goller Schalkeye transferine neden olmuştu.malum kadro bir gün dağılacaktı 3 sene sonrada dağıldı.bu oyuncular ve bir çok süper star unutulmamalıki M.A.Yılmaz zamanında alınmıştı takıma.tabiki aldı diye satması gerekmiyor fakat Trabzonspora ruhen ve madden verecek birşeyleri kalmadımı satacaksın yapacak bir şey yok.

sessizkral_1
23.02.2013, 15:15
Bu arada Abdullah Ntvspor öğlen haberlerinde yorumculuğa başladı

Cyzio
24.02.2013, 19:32
M. Ali'yi sevmem ama bana Abdullah'in yapmaya çalistigi sey "kivirmak" gibi geiyor...
O dönemki demeçlerini hatirliyorum halen..
M.A.Y'in kabadayi oldugunu da Tolunay söylediginde farkettiysen kusura bakma ama bir az dikkatsiz izlemissin Trabzonspor'u smileys/smiley36.gif

Ne kadar şanslısınız. Sizin zamanınızdaki forum yöneticileri klüp çalışanlarına isimle hitabı saygısızlık olarak görmüyorlarmış.

Şimdi nerdeeee böyle hoşgörülü yöneticiler :D?...

.

Misina
24.02.2013, 19:53
15 yıl sonra Selçuk Burak ve Sadri Şener diye tartışılacak mı acaba ?

ibrahim
03.05.2013, 19:45
Ogün şu an TRT 3'te.

Büyük oğluna hangi takımlısın diye sordular, anında tabiki fenerbahçe dedi. Stüdyoda alkış koptu, ben küfür kıyamet saydırırken spiker peşinden ikiz çocuklarına sordu. Uşaklar Trabzonspor diyince hem stüdyo hem ben aynı anda sessizliğe büründük... :D :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Armağan Dere
04.11.2013, 15:52
Eski Trabzonsporlu ne hallere düştü
Eski milli futbolcu Abdullah Ercan'a eşi tarafından zina ve kumar gerekçesiyle açılan boşanma davasında, mahkeme gelir tespiti istedi. Ercan'ın 20 bin lira aylık geliri ve Etiler'de bir dairesi olduğu saptandı

Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray formalarını giyen ve Türk futbolunun gördüğü en önemli sol beklerden 'Sarışın Türk' lakaplı eski futbolcu Abdullah Ercan'ın boşanma davasında yeni gelişme... Mahkeme eski futbolcu yeni teknik adan Ercan'ın gelirinin incelenmesini istedi.

5 MİLYON LİRA TALEP EDİYOR
Süreç, Abdullah Ercan'ın 19 yıllık eşi Nazan Tülin Ercan'ın yaklaşık 5 ay önce 'zina ve kumar' nedeniyle boşanma davası açmasıyla başlamıştı. Nazan Tülin Ercan, eşinden 5 milyon lira tutarında manevi tazminat, oğlu ve kendisi için 15'er bin lira aylık nafaka talep etti. Abdullah Ercan ise eşinin açtığı boşanma davasına cevap vermek için 1 aylık süre istedi. Davaya bakan İstanbul Aile Mahkemesi de çiftin ekonomik ve sosyal durumlarının incelenmesine karar verdi.

AYLIK GELİRİ 20 BİN LİRA
Polis tarafından yapılan incelemede, Abdullah Ercan'ın Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde teknik direktör olarak görev yaptığı ve aylık 20 bin lira aldığı belirtildi. Ercan'ın üzerine İstanbul-Etiler'de bir daire olduğu da tespit edildi.

zafer6161
15.11.2013, 11:42
Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray'da oynayan "Sarışın Türk" lakaplı eski futbolcu Abdullah Ercan'ın hayat öyküsü ders çıkırılacak tarzdan.

Ercan, "Futbol hayatım bitince para kesildi. Para bitince evlilik de bitti" diyerek eşinden 1 milyon lira manevi tazminat talep etti. Ercan, eşi Nalan Tülin Ercan'ın üzerine kayıtlı Trabzon'da 5 arsa, Bolu, Mengen ve Babahızır'da bulunan arsa ve evler, Rumelihisarı'nda 1 daire ile otomobiline tedbir koydurdu. Nazan Tülin Ercan ise daha önce Abdullah Ercan'a "kumar ve zina" iddiasıyla 5 milyon lira maddi, 5 milyon lira manevi tazminat, 30 bin lira kendisi, 15 bin lira da oğlu için nafaka talebiyle boşanma davası açmıştı. Şu an Türkiye Futbol Federasyonu'nda antrenörlük yapan Ercan, boşanma dilekçesinde şu iddialara yer verdi:

HAR VURUP, HARMAN SAVURDU'
Futboldan 5 milyon dolar kazandım. Bu parayı eşim, çocuğum ve eşimin ailesine harcadım. Eşim, paraları har vurup harman savurdu. İşsiz kaldığım dönemlerde kredi çekerek geçindim. Ancak eşim lüks yaşamından ödün vermedi. Her yıl 2 ay Bodrum, 15 gün Amerika tatilleri yapmaya devam etti. Evimin ve ailemin ihtiyaçlarını karşılamak için geçen yıl 400 bin lira kredi kullanmak istedim. Banka eşimin imzasının olması gerektiğini belirtti. Eşim, "100 bin lira hesabına EFT yapılacak" şeklinde sözleşme yaparak imza attı. Eşimin babası tefecinin eline düştü. Babasını kurtarmak için tefeciye 100 bin dolar verdim.
Annem ve kız kardeşim evime gelemiyordu. Evime ailemin dışında herkes girebiliyordu. Evim kafe gibiydi.
Kumar oynamıyorum.

'500 LİRAYLA GEÇİNİYORUM'
Antrenörüm. 20 bin lira alıyorum. Başka gelirim yok. Her ay banka kredisi ve kredi kartlarına 10 bin lira veriyorum. Oğlumun okul taksiti olan 3 bin 700 lira, özel ders ücreti yıllık 5 bin lira, özel şoför, harçlık ve telefon faturası ödeniyor. Aylık benzin parası 600 lira, site aidatı bin 500 lira. Maaşımın 19 bin 500'ü masraflara gitmektedir.
Eşim para bittikten sonra beni yabancı gibi gördü. 5-6 yıldan beri aramızda karı-koca hayatı kalmamıştır. Aynı evin içinde farklı insanlarız.
Kız arkadaşım var. İnsanın kız arkadaşının olması zina sebebi değildir. Kız arkadaşımı eşim bilmektedir. Bana "Para getir de ne yaparsan yap" ve "Eve getir, tanıştır" demiştir. Beni arkadaş edinme konusunda serbest bırakmıştır. Sürekli para istemektedir.

Evlilik birliğimiz eşimin sorumsuz davranışları yüzünden bitmiştir.