PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akyazı Projesini Durduran Eller Kırılsın (Şimdi De Geleceğimiz İçin Eller Klavyeye)

Yaldız61
06.10.2011, 00:30
Lütfen seviyemizi koruyarak verelim tepkimizi.

E-Posta: trabzon@mo.org.tr
Telefon/Faks: +90 462 321 17 97 | +90 462 322 31 06 / 326 56 55

Geleceyimiz olan bu proje malesefkii çok bekletildi.Çok sayıdada bu bir syasi malzemedir düşncesinide barındıranlarda oldu ama bir gerçek varki proje başlamıştı ve dolgunun gördümüz kadarıyla %50 si bitmişti yani bir oyundan cıkmıs bir başlangıca varmıştı , ama ne yazıkki geleceğimiz dedimiz projeyi ne yapıp edip durdurdular

Haklı yerleri olabilirler ama bu tür projelerde bazı şeylerden vazgeçmek zorundasın ama kazanımın daha çok oluyor ki kaybetceğimiz fazla bişede yok aslında denizi dolduruyolar birazcık toprak gidicek okadarı olsun yani :)

iç mimari konusunu girmicem görünüş itibari ilede o stad kıyıda bir özgürlük ve direnişin sembolu olarak durucağı kesin

Haydi durma sende tepkini koy.

Mertcan
06.10.2011, 01:59
Bence durdurulmasi iyi oldu. Basindan beri yanlis yapiliyodu. İnsallah oraya o stadi yaptirmaz belli kesimler. Mucadelelerindede sonuna kadar arkalarindayim. Dogal kalmis azcik guzel bi ora kalmisti orayida katletmesinler! Stad lazim evet. Yık yavuz selimle avni akeri yanlamasina yap 35 binlik otur assa. Bi sene istanbulda oynayalim nooldi yani:)

Mustafa Kara
06.10.2011, 02:06
Akyazı projesini sadece stad olarak görmek büyük bir yanlışlık. Önce mevcut projede neler var onlara bakılmalı ve daha sonra yorum yapılmalı. Avniakerle yavuz selimin olduğu yere sadece stad yaparsın odun gibi bir yapı olur kalır.

pazarkapılı
06.10.2011, 02:10
akyazidaki stadin durdurulmasi icin mucadele eden insanlarin sahsim adina soyluyorum arkasindayim....oyle bir mucadele varsa eger....

Ahmet Öztürk
06.10.2011, 02:17
Tabi tabi.. Forum AVM'yi yıkalım olsun bitsin. Orası da yeter stadyum yapmaya. Akyazı Trabzon için bir nimet gibi birşeydir bence.

Gurpas
06.10.2011, 09:31
Bu başlığı açandan allah razı olsun

Gurpas
06.10.2011, 09:32
Hadi Trabzonsporun gerçek taraftarı gösterin bakalım kendinizi takımınızı ne kadar seviyorsunuz. yoksa sadece buraya yazı yazacak kadarmı taraftarmısınız. Bu başlığa olan ilgiden bunu anlayacağız.

cahana
06.10.2011, 09:33
araklı kalecikli biri olarak karadeniz sahil yolunun araklıyı ne hale getirdiğini gördükten sonra trabzonda yapılmak istenen her projeye mesafeliyim günü kurtarma adına yapılan sözde faydalı projeler trabzonun geleceğini tüketiyor meselelere az da olsa çevre ekseninde bakabilmeliyiz

Adem Erdoğan
06.10.2011, 10:20
araklı kalecikli biri olarak karadeniz sahil yolunun araklıyı ne hale getirdiğini gördükten sonra trabzonda yapılmak istenen her projeye mesafeliyim günü kurtarma adına yapılan sözde faydalı projeler trabzonun geleceğini tüketiyor meselelere az da olsa çevre ekseninde bakabilmeliyiz

Araklı'nın hali neydi de ne oldu. :)

Fatih Özkan
06.10.2011, 12:10
Cidden biz çok biliyoruz...

REMEDY_61
06.10.2011, 12:17
Akyazıyı sadece stad olarak görenler çok yalnış düşünce içindeler..içinde spor tesisleri parklar lüks otellerin oldugu dünya çapında büyük bir projenin TRABZONA kaç sınıf birden atlatacağını tahmin edebiliyormusunuz?? bu işi engelleyenlerin Trabzona ve Trabzonspor için bir çivi dahi çakmamış olmamaları acı gercektir..sırf rakip siyasi grup bu işi başarmasın diye hikaye uydurup insanları kandırmayın..madem devlet yardımcı oluyor bir daha stad yenileme için bu şans ne zaman gelcek?

Travelair
06.10.2011, 12:25
Bu iş sadece mimarlar odası ile bitmiyor. Sahiplenilmesi lazım. Sahiplenildiğinin gösterilmesi için duyurulması lazım.

Bunun için en uygun yer stadyum. Elimizdekinin kıymetini bilmeden yenisi nasip olmaz. En basitinden Trabzon'daki lig maçlarında 90 dakika bir tribün "Akyazı hakkımız" diğer tribün "Hakkımızı verin" şeklinde tezahurat yapılsa eminim ki büyük bir kamuoyu oluşturmuş ve sorumlular üzerinde baskı kurmuş oluruz. Email de atalım ama email olayını aşmalıyız

cahana
06.10.2011, 12:28
Araklı'nın hali neydi de ne oldu. :)

karadeniz sahil yolu projesiyle trabzonda sahil kavramı bitirildi.araklı limanının arkasındaki kumsal otoyol oldu kalecik mahallesi tünel ve viyadükten oluşuyor artık ALLAH'tan konakönü kurtulabildi ki ona da şükür

Mertcan
06.10.2011, 12:59
Otel olacakmis spor komplexi olacakmis hersey olacakmis... Bu sene bu sehirde olimpiyatlar yapilmadimi? Efer bir sehirde olimpiyat yapildiysa yeterince otelde vardir avm de spor salonlarida. Tek derdin otelse havaalani taraflarina yapilacak hilton merak etme. Stad ornegine gelincede o ornegi yapacak yerler var manasinda soledim. Yildizliya daga bina diken toki adam gibi cevreyi katletmedende o stadi yapar. Olayi siyasi boyutunada cekmeye gerek yok siyasi acidan yaklasmadim olaya insan olarak yaklastim. Ben nie o dolgunun onunden gecerken icim acisin?? Neden o akyazinin tepesinden cekilmis trabzon fotograflari aklima gelsin?
O stad oraya yanlistir. Yapilmasin. İzin vermeyelim. Yeter katlettiler her yani zaten. Derelere beton dokerler sahili katlederler tek guzel kalan yerede koca koca oteller spor salonlari diksinler olemi? Karsiyim arkadas! Sonuna kadar karsiyim!

Yaldız61
06.10.2011, 13:08
peki nere yapmay ı düşünyorsunuz beyfendi o konudada bir açıklık getirseydiniz lütfen konuşurken atıp tutmayın karşı olmak kolay peki nere yapıcaksn onu düşündünmü varmı başka altarnatifin y.sulten selim stadı olmaz avniakerin oldu yer hiç olmaz yani bilip bilmeden sonuna kadar karşıyım demekle olmuyor

Buğra Sekban
06.10.2011, 13:26
Bnece en güzel limanın olduğu yere olmalıydı (çömlekçide) orası tam stadlık alan şehrin merkezi ve ulaşımı çok güzel şehrin havasını değiştirecek kimlik kazandıracak bir yer olurdu...

REMEDY_61
06.10.2011, 13:26
karşıyım diyorsun tamam olabilir peki daha iiyi bir projen ve bu projeyi yapacak gücün varmı?? elcevap: yok,
karşıyım diyenler önce bunu sorgulasın..şuan avni akerde rakibe baskı diye birsey yok ,tezahuratlar havaya gidiyor ambiyans yok denecek kadar az.bi..herkes stadın yenilenmesi istiyor,bu işin bir an önce yapılmasını istiyor ama yapanlara engel olunuyor ne komik yahu? neymiş doga katlediliyor e o zaman bu ülkede biz inşaat yapmayalım öylemi..herşey eskisi gibi kalsın,çağın gereksinimleri diye bir kavram var eger gelişmiş duruma gelmek istiyorsan..sorunu doğaya indirgeyenlere çok acık soru:Akyazıya karşı cıkanlar doğayı katleden apartmanlarda neden oturuyor, :))

Aleyna Yemenici
06.10.2011, 13:29
Sahil'i ne bataklıklara sürüklediler. Denizi doldura doldura bitiremediler yahu. Bu başlığı açandan da allah razı olsun!

ramazan-54
06.10.2011, 13:34
akyazı projesine engel olmaya çalışan zihniyet .stadın aynı yerinde 45000 kişilik olarak yapılmasına izin verir mi zannediyorsun? 20000 kişilik stadta oluşan sorunlar 45000 de içinden cıkılmaz bir hal alır trafik falan bahsetmiyorum. o zamanda şehir plancılar cıkar olmaz der

Mertcan
06.10.2011, 13:37
Benim isim trabzonspor a stad projesi yapmak degil. Projem var evet suraya suraya yapilsin stad heh yapacaklarmi? Yorum yapmak icin yorum yapmayin. Benim kafa yapim bu boyle dusunuorum. Oraya uygun olmadigini dusunuorum bu dusunceyide resmi bi mecrada da sunmuyorum proje falan diyosun ya..
@remedy . Projem ve projeyi yapacak gucum yoksa karsi goruste olmamaliyim yani? Guldurdun sagol. Apartmana gelince. Ben apartmanda dogdum o benim degil eskilerin problemi zamaninda karsi ciksalardi. Dogal kalmis en azindan dogal gorunumlu bi ora kalmis diyorum bu acidan istemiorum oraya srad yapilmasini. Evet yapildiginda cok buyuk avantajlar saglayacakmi sehre? Kesinlikle. Ama benim gorusumde oranin guzelligi hepsijin onune geciyor.

Aleyna Yemenici
06.10.2011, 13:38
Aynı yerinde olsun demiyoruz. Ama Forum AVM gibi koca ve gereksiz bir yer açılacağına oraya bi stad yapılabilirdi. benim üzüldüğüm sürekli sahil yolunun doldurulması. Yemin ederim Karadeniz küçüldü.

Yaldız61
06.10.2011, 13:40
Benim isim trabzonspor a stad projesi yapmak degil. Projem var evet suraya suraya yapilsin stad heh yapacaklarmi? Yorum yapmak icin yorum yapmayin. Benim kafa yapim bu boyle dusunuorum. Oraya uygun olmadigini dusunuorum bu dusunceyide resmi bi mecrada da sunmuyorum proje falan diyosun ya..
@remedy . Projem ve projeyi yapacak gucum yoksa karsi goruste olmamaliyim yani? Guldurdun sagol. Apartmana gelince. Ben apartmanda dogdum o benim degil eskilerin problemi zamaninda karsi ciksalardi. Dogal kalmis en azindan dogal gorunumlu bi ora kalmis diyorum bu acidan istemiorum oraya srad yapilmasini. Evet yapildiginda cok buyuk avantajlar saglayacakmi sehre? Kesinlikle. Ama benim gorusumde oranin guzelligi hepsijin onune geciyor.

sen peki şuanda oranın halini bilyormusun? yarı halde dolgu bitmiş şekilde duruyor çokmu güzel sence öle anlatmak istedimiz proje başlamış dolgu bitti biticek başladıktan sonra durdurulması çok anlamsız ve bu işin içinde istanbul kaynaklı oldunu düşünyorum o stad bize çağ atlatıcak klüp büyücek bunu istemeyenler var kapiş?

görüntü meselesine gelince o stad orda doğaya bence bir makyaj olarak durucak daha gzl göstericektir denizle beraber direnişin sembolu gibi

SEDER
06.10.2011, 13:55
çoluk çocuğun yorumlarına fit oluyorum...akyazı değil trabzonun türkiyenin en kompleks tesis projesidir. bu proje yapılırsa trabzon avrupanın en güzide spor şehri olacak..inanılmaz bir olay..hayali bile imkanszken hükümet inat etti denizi nerdeyse yarıladı..şimdi bazı çok bilmişler sırf klavyeleri var diye orası olmaz benim evimin çatısı daha uyguna getiriyorlar..yaa ne vizyonsuz taraftarız..yazık valla yazık...adam gibi bir stadımız ve tesislerimiz olmadığı için avrupa ve dünya şampiyonalarına bizim yerimize kayseriyi konyayı bildiriyolar..bu proje hafif raylı sistemle desteklenirse ki öyle olacak trabzonsporumuz uçar uçar...
Bu projenin durudurulmasın bir nedeni var oda SİYASİ...

başlığı açan arkadaşa teşekkürler..

Uğur Tüysüzoğlu
06.10.2011, 13:56
Aynı yerinde olsun demiyoruz. Ama Forum AVM gibi koca ve gereksiz bir yer açılacağına oraya bi stad yapılabilirdi. benim üzüldüğüm sürekli sahil yolunun doldurulması. Yemin ederim Karadeniz küçüldü.

O gereksiz dediğin AVM Forum Trabzon Şehrine kaç level atlattırdı biliyormusun ?

Yorum yaparken az mantıklı olalım.

Aleyna Yemenici
06.10.2011, 14:05
Level mi :D Trabzon Koskocaman bi AVM açarak mı Level atlıyor? Peki o zaman bütün karadenizi dolduralım. Stadı AVM si ıvırı zıvırı. ama biz doğayı çok seven Trabzonlu hemşeriler olalım. ne güzel.

Yaldız61
06.10.2011, 14:07
Level mi :D Trabzon Koskocaman bi AVM açarak mı Level atlıyor? Peki o zaman bütün karadenizi dolduralım. Stadı AVM si ıvırı zıvırı. ama biz doğayı çok seven Trabzonlu hemşeriler olalım. ne güzel.

doğa ya bişe oldu yok ne saçmalıyorsunuz şuanda zaten dolgu yapılmış yarısından coğu bitmiş dolgunun oldu yere bakarsanız akyazı aslında mini körfes gibi yani içe girik diyer uçla diyer uç eşitleniyor yani karadeniz kçüldü yok o proje şart bize CL maçlarında stadları görüyorsunuz bide bizimkine bakın

Aleyna Yemenici
06.10.2011, 14:09
Yeni bi Stad'ın gerekli olduğunda hem fikiriz. Ama zaten Akyazı da yapılıyor ve zamanlardır bekliyoruz bir türlü bitmiyor..
Bursada adamlar stad yapacağız dedi. Toprağı döşedi. hazırladı etti. 3 ay da birşeye benzedi. bir sürü AVM varken adamlar LEVEL'lerini stadlarıyla yükseltmeye çalışıyorlar. bizde..ha gayret..

REMEDY_61
06.10.2011, 14:10
@mertcan 'Ben apartmanda dogdum o benim degil eskilerin problemi zamaninda karsi ciksalardi.' sende güldürdün çok sağol,eskilerin problemi olması senin bu düşüncenle orda yaşamanı mantıklı kılmaz...
ayrıca karşı konum olarak mimarlar odasını baz aldık mantıklı bir projeleri vardıda bizmi duymadık?olsa ne olacakki sanki,bir önceki belediye onlarla aynı düşüncedeydi..ne yaptılar Trabzona? Trabzon halkı kimin ne yaptıgını kimin çalıştıgını biliyor,gerisi hikaye.

Uğur Tüysüzoğlu
06.10.2011, 14:20

Ne kadar dar bir görüş ile bakıyorsunuz , biz doğa olmasın demedik !

Avm Forum şuan Trabzon'un kalbi şeklinde ordudan , giresun'dan bile insanlar geliyor o foruma.

Bizim insanımız eleştiri olacakya , günde giren çıkan bilmem kaç bin insan yapan eden gerizekalı zaten gereksiz olan birşeye insanlar gidip duruyor.

Mehmet Ç.
06.10.2011, 14:56
Aceba stat yapilmasin diyenlerden kaci oradan her gecisinde, burasi ne kadar güzel bir yer dedi? Stat yapilmazsa ne yapacaklar orada?

Uğur Tüysüzoğlu
06.10.2011, 15:01
Aceba stat yapilmasin diyenlerden kaci oradan her gecisinde, burasi ne kadar güzel bir yer dedi? Stat yapilmazsa ne yapacaklar orada?

İnan stad gündemde olmasa lafı açılsa ne biçim yer diye eleştirirdiler :)

ibrahim
06.10.2011, 15:28
İnan stad gündemde olmasa lafı açılsa ne biçim yer diye eleştirirdiler :)
O degilde. Bir aksilik olursa ve tamamen yapimindan vazgecilirse, ayni adamlar bu sefer "Okadar söz verdiniz neden yapmadiniz?" diye bagirip cagiracaklar. :)

Pek sallamamak lazim bazi insanlari. ;)

Mertcan
06.10.2011, 15:42
O degilde. Bir aksilik olursa ve tamamen yapimindan vazgecilirse, ayni adamlar bu sefer "Okadar söz verdiniz neden yapmadiniz?" diye bagirip cagiracaklar. :)

Pek sallamamak lazim bazi insanlari. ;)

Son cumlen varya. Herseyin ozeti eyv. Dahada girmem bu basliga.

Salpazarli
06.10.2011, 16:00
Kardesim Doga görmek istiyorsaniz gidin daga...allah allah. Trabzonu apartmanlarla doldururken nerdeydi bu cevreciler? Her taraf beton bloklariyla dolu...bu tesislerin Trabzona neler katacagini biliyormusunuz? Birakinda zu memleketimiz biraz kalkinsin ya...yol yok dersiniz trafik var dersiniz yol yaparlar doga bozuldu dersiniz...madem doga dostusunuz o zaman birakin araba sürmeyi birakin mazot yakan tasitlara binmeyi pet siselerden su almayin cöplerinizi karsitirmayin vs. Bir büyük projeye karsi cikarak doga dostu olunmaz...Gidin agac dikin bu projeye karsi cikmayin !

Salpazarli
06.10.2011, 16:01
HAdi gönlünüz olsun diye Trabzonsporla anlasma yapin akyazi projesinin büyüklügünde bir yere agaclar diksinler yesillendirsinler...

fikriliman
06.10.2011, 16:03
Son durum nedir bilen varmı?

SEDER
06.10.2011, 16:55
arkadaşlar kayıt tarihleri yeni olan arkadaşlara çok aldırmayın..içimizde malesef fenerliler var..ee bende olsam karşı çıkardım zira trabzona çağ atlatacak proje sonuçta..bu projeye bir insanın karşı çıkmasının çevrecilikle zerre alakası yoktur...zira anadolu lisesinden öteye trabzon zaten deniz dolgusudur..sahil yoluna da karşı çıkmışlardı..birileri şehrin göbeğinde plaj olsunda denize gireyim diye bekliyosa 1000 yıl beklesin..

bu proje tehlikelidir de anlarım, ne bilim ulaşımı zordur de anlarım yada ben tıkış tıkış maç seyretmeyi seviyorum beni modernlik bozar de gene anlarım ama bana çevre martavalları anlatmayın..oldu olacak hacısalihoğlu gibi çiftlik kurup kendi yumurtamızı üretelim..tesisleride kapatalım mandıraya çevirelim..hasbinallahhhhhh

vyno
06.10.2011, 17:10
Danışıklı dövüş başka bir şey değil boşuna çabalamayın yapacakları zamanı biliyorlar hemen değil biraz daha var.

zafercalikoglu
06.10.2011, 17:20
ne bekliyordu mimarlar odası fabrika yapılmasını ,şunu bilelim bizim memlektte fabrika olmaz,bırakın şehri en iyi tanıtan şeye sahip çıkın ,,,dik kafalılık etmeyn,
herşeye möuhalefet olacağız diye bişey ypok...

oksoholu
06.10.2011, 17:21
akyazının nesi millete güzel geliyor bende anlamadım koca dağ her an yola inecek gibi duruyor değil deniz bence dağıda indirsinler oradan biraz ferahlasın ortalık

pascalli
06.10.2011, 17:23
Otel olacakmis spor komplexi olacakmis hersey olacakmis... Bu sene bu sehirde olimpiyatlar yapilmadimi? Efer bir sehirde olimpiyat yapildiysa yeterince otelde vardir avm de spor salonlarida. Tek derdin otelse havaalani taraflarina yapilacak hilton merak etme. Stad ornegine gelincede o ornegi yapacak yerler var manasinda soledim. Yildizliya daga bina diken toki adam gibi cevreyi katletmedende o stadi yapar. Olayi siyasi boyutunada cekmeye gerek yok siyasi acidan yaklasmadim olaya insan olarak yaklastim. Ben nie o dolgunun onunden gecerken icim acisin?? Neden o akyazinin tepesinden cekilmis trabzon fotograflari aklima gelsin?
O stad oraya yanlistir. Yapilmasin. İzin vermeyelim. Yeter katlettiler her yani zaten. Derelere beton dokerler sahili katlederler tek guzel kalan yerede koca koca oteller spor salonlari diksinler olemi? Karsiyim arkadas! Sonuna kadar karsiyim!

Arkadaş sen ne diyorsun? denizde nasıl katliam olur? ya balıklara yetecek kadar su kalmaz yada gemilerin yüzeceği kadar su olmazsa o zaman haklısın....devletler dünyanın heryerinde denizi doldurarak yer kazanırken biz yeşil alanlarımı tahrip etseydik..Trabzonda hiçkimseye zarar vermeyecek tek yer deniz üstünde yapılacak bu projedir..eğer bunada hayır diyorsanız en az 60 yıl daha beklersiniz bir stadyumun yapılmasını..yok küçük bir tesis işimizi görür diyorsanız o zamanda biz dünya takımıyız demeyin..kasaba takımı olarak kendinizi ilan edin herkes de oturduğu yerde otursun...

Salpazarli
06.10.2011, 17:23
fabrika yapimi icin benim bir akrabam trabzonda yetkili mecraya bas vurdu yer istedi vermediler...

Salpazarli
06.10.2011, 17:26
O cevreci arkadaslara sormak isterim oturduklari bina neyin üstüne yapilmis....

Salpazarli
06.10.2011, 17:31
Cevrecilerin cevreye (trabzon insaninin basarisina, yükselmesine, devrim yaratmasina) verdigi zarardan rahatsizlik duyuyorum...

Uğur Tüysüzoğlu
06.10.2011, 17:41
Çevrecide olalım bu kötü birşey değil ama aklım almıyor bu karşıtlığı yeri gelince Trabzonspor TRABZON'a büyük geliyor demesini biliyorlar ama bırakmıyorlarki TRABZON'u geliştirelim Avm'sine sallayan bile oldu Akyazı nedir :)

Tek bildiğim şey orası Erdoğan Bayraktar'dı sanırım yapacak ondan içim rahat.

colman
06.10.2011, 17:58
bende kocaelinde oturuyorum stad ayaklarımın dibinde olsun istiorum ama olmuyo keşke olsada her hafta maça gitsem diye düşünüyorum hayal ediyorum benim bu hayalimden öteye daha önemli trabzonum var eğer trabzonspor için akyazı önemliyse bizler trabzonspor icin her türlü fedekarlığa katlanmalıyız o büyüdükçe bizde büyürüz o yoksa hayatın hiçbir anlamı yoktur destek olalım herşey trabzonspor için....

sessizkral_1
06.10.2011, 18:02
arkadaşlar mesele stad değil akyazı projesinde çok farklı argümanlar var

oraya kolej ve dil okulları açılacağıda konuşuluyor

orada bir görsel şölen olacak

Bir Ş.ligi maçında Helikopterle çekiminin yapıldığını hayal edin

Tenis kortları,yüzme salonları vs..

Bence Akyazı Trabzon için bir şanstır.Bir futbolcunun Trabzonspor tercihinde bile etkili olabilecek bir tesisdir.Trabzonsporun diğer branşlardada ciddi atılım yapabilmesini sağlayabilir.Şehrin parça parça biryerlerinde tesisler olmasındansa böyle toplu bir kompleks çok farklı bir olaydır.

http://www.analitikbakis.com/Upload/trabzon-yeni-stad-476129516455455239862.jpg

http://www.bighaber.com/buyukresim/iste-akyazi-projesinin-son-hali_2011_895559-1.jpg

seyduna_efil
06.10.2011, 18:08
Bence durdurulmasi iyi oldu. Basindan beri yanlis yapiliyodu. İnsallah oraya o stadi yaptirmaz belli kesimler. Mucadelelerindede sonuna kadar arkalarindayim. Dogal kalmis azcik guzel bi ora kalmisti orayida katletmesinler! Stad lazim evet. Yık yavuz selimle avni akeri yanlamasina yap 35 binlik otur assa. Bi sene istanbulda oynayalim nooldi yani:)

akyazidaki stadin durdurulmasi icin mucadele eden insanlarin sahsim adina soyluyorum arkasindayim....oyle bir mucadele varsa eger....

Çevreci takılan arkadaşlara bir iki lafım olacak...

İçtiği sigara,kullandığın parfüm,hergün ulaşımını sağladığın arablar doğaya zarar vermiyor mu??

Afedersin ama tuvalet ihtiyacın veya ihtiyacımız denizin anasını ağlatmıyor mu??

Kusura bakma ama baban evi yaparken hava boşluğunda mı yaptı da doğaya hiç zarar vermedi???

Soru mu hoş gör ama doğalgaz gelmeden önce kışları evde ailecek birbirinize sarılarak mı ısınıyordunuzda doğayı hiç kirletmiyordunuz??

Merak ediyorum doğrusu internete girmek için kullandığın elektriğin kaynağı uzay boşluğuda mı inşaa edildi??

Giyimde ve tüketimde kulandığın ürünlerin fabrıkası başka bir evreden mi acaba??

Çevreyi, sadece sahil kesimi ve ormandan ibaret gören çevreci arkadaşlara Ozon Tabakasını hatırlatmak isterim.. Çevreci arkadaşlar bilmem farkında mı ama Ozon Tabakasında en son 2 milyon kilometrekare büyüklüğündeki delik tespit edildi.

Acaba çevreci geçinen arkadaşalarımız ozon tabakasının delinmemesi için "bugunde işe veya okula giderken ulaşım araçlarını kullanmayayım,parfüm kullanmayayım,sigara kullanmayayım,ucağa binmeyeyim,fabrikanın ürettiği hiç bir ürünü tüketmemeyeyim" dedi mi???

Çevreci geçinen arkadaşlar "bir bardak su içmenin" bile doğaya bi maliyetinin olduğunun farkında mı acaba??

Velhasılı kelam şu dünyada yaşamak için ne yaparsak yapalım,az ya da çok doğaya zarar veriyoruz..Burda önemli olan doğaya hiç zarar vermemek değil(ki bu mümkün değil),doğaya mümkün olduğunca ne kadar az zarar veririm olmalıdır..

Mimarlar odası ve çevreci arkadaşalr diyor ki stadı oraya yaparsanız doğa mahvolur...Bende diyorum ki stadı nereye yaparsan yap doğa yine mahvolur...

Çevreci takılan arkadaşları bilmem de Mimalar Odasının derdinin çevre olmadığını gayet iyi biliyorum..

Para geliyorsa çevre kimin umrunda ama para gelmiyorsa çevre Mimarlar Odasının umrunda...

Gurpas
06.10.2011, 18:13

Bence Akyazı Trabzon için bir şanstır.Bir futbolcunun Trabzonspor tercihinde bile etkili olabilecek bir tesisdir.Trabzonsporun diğer branşlardada ciddi atılım yapabilmesini sağlayabilir.Şehrin parça parça biryerlerinde tesisler olmasındansa böyle toplu bir kompleks çok farklı bir olaydır.

http://www.bighaber.com/buyukresim/iste-akyazi-projesinin-son-hali_2011_895559-1.jpg

Şu projeye karşı çıkılırmı ya yemede yanında yat. Çevreye ne gibi bir zararı olabilirki bu projenin Nükleer santral değil ya bu...

Mollasalihoğlu
06.10.2011, 18:19
Arkadaşlar, ne zaman fikirlerine katılmadığımız insanları hırpalamaktan vazgeçeceğiz?

sessizkral_1
06.10.2011, 18:21
Kompleksin %70 nin Yeşillik olmasıda İronik bir durum.

Necat Ulusoy
06.10.2011, 18:21
Bu başlığı açandan allah razı olsun

siz sanıyormusunuz ki avni akerin yerine yapılacak olsa iptal davası açılmayacaktı,,

tabiiki de açılacaktı

bunların derdi çevre-deniz fln değil

sadece köstek olmak

yapılan her şeye karşılar

bu başlığı açanda allah razı olsun

en azından maillerle nefretimizi iletelim !!!

pascalli
06.10.2011, 18:38
Fikir ayrılığı projenin yapımı ile ilgili değilki..adam deseki bu projenin ulaşımı düşünülmemiş,dere bağlantıları yanlış yapılmış veya şu tesis, şu bina yüksek veya alçak planlanmış, deniz kenarında tekneler için özel yer yapılmamış vs vs..böyle eleştirseler amenna..ama bunlarınki fikir ayrılığı değil tesisin tümüne karşı çıkmak.

REMEDY_61
06.10.2011, 18:51
görüldüğü gibi taraftarımızın çok büyük çogunluğu bu projeyi istiyor ve destekliyor..mimarlar odasının bu hatasından dönüp bir an önce çalışmaların başlamasını umut ediyoruz.

Mollasalihoğlu
06.10.2011, 18:52
Adam tesisin tümüne de karşı çıkabilir.
Bu aynı takımı desteklediğimiz kişiye "bazı insanlar", "çoluk çocuk" "salla ya" dememize değer mi?

vyno
06.10.2011, 20:48
Arkadaşlar siz ne sanıyorsunuz bu projeyi yapacak olan ihaleyi alanlar bu durdurma kararına çok mu üzüldü acaba ! zamanı geldiği zaman devam ederler projeye bu işler böyle yürüyor şimdilik ara verilmek istendi.

amasya0561
06.10.2011, 21:27
böyle bir tesisin geciktigi hergün trabzonsporun geleceginden çalınan birgündür.
şu görüntüyü gören hangi futbolcu burada oynamak istemezki.
birde kolej yapılırsa trabzonun tek gerçegi olan futbolda çag atlayacagına inanıyorum.

B.AKDEMİR
06.10.2011, 21:45
Bu projenin önündeki engeller bir an önce aşılmalı yada teknik bir tıkanıklık var ise başka projeler geliştirilmeli.Ama mutlaka 2013 yılına yeni stadla girilmeli.Adamlar 2 senede bitmeyen arenayı gerekli desteği alınca 1 senede bitirdiler.

Bir an önce bu işe başlanmalıdır.Artık stadımızın görüntüsü gerçekten diğer stadlar yanında sönük kalıyor.Ne kadar makyajlarsan makyajla olmuyor işte.Bize tüm tribünleri 2 katlı,her tarafı kapalı,etrafında koşu pisti olmayan minimum 40 bin kişilik bir stad yapılmalı.

ozturk
07.10.2011, 15:32
Danıştay itirazı reddetmiş.

Proje başlıyormuş.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=95272

CAFER ÖZER
07.10.2011, 16:28
Mesele Ne çevre ne Başka bir şey
Mesele Tamamen siyasi
Bu tür odaların amacı Siyasi amaçla ne yapılırsa yapılsın karşı çıkmak,hadi Bunları anladım Adamların Hizmet diye bir derdi yok,her şeye itiraz ederler,
Boğaz Köprüsüne karşı çıkarlar,Doğa güzelliği bozuluyor derler
İstanbul Aksaray vatan caddesi yapılırken Bu kadar caddeye ne gerek var ABD uçaklarımı inecek diye mahkemeye verirler.
Karadeniz otoyolu yapılır doğa bozuluyor diye itiraz ederler,
Adamların ili farketmiyor hangi ilde olursa olsun her şeye karşı çıkarlar ama iş bittimi en önde kendileri koşup yararlanmaya kalkarlar.Özetle MMO lar BU
Peki Bunların Yaptığı saçma sapan itirazları kabun edenlere ne demeli.
Karadeniz Otoyolunu Artvin belediyesi mahkemeye veriyor o mahkemede durduruyor,
Neymiş Doğa güzelliği bozuluyor,kardeşim ben oraya gidemedikten sonra Doğa Dünya harikası olsa ne olur.
Ama bunlarda suç yok suç bunlara iş verenlerde
Şimdi Trabzon halkı karar alsa deski TMMMO da kayıtlı bir kişiye dahi iş vermeyeceğiz,Proje cizdirmeyeceğiz,NE ZAMANKİ ÖZÜR diler adam olursunuz o zaman deseler ne olur biliyorumusun Bu çevreci doğacılar giderle kendi elleri ile Denizi Rusyaya kadar doldurmaya kalkarlar,Bunların derdi dini imanı paradır.
Gidin bakın Bu çevreciler en güzel Sit alanlarına Mutlaka Kaçak yapılar yapmışladır.
Gidin ormanlara Yaylalara yasak olduğu halde hepsinin villası vardır.
İş muhalefet etmeye geldimi Bunları Tutabilene aşk olsun.
Allahtan Bu sefer Danıştayda Adam gibi Hukuk adamları çıkmışta reddetmiş.
Bazen Hukukçu yerine Gugukçular çıkıp Bu Saçma sapan kocaman kocaman adamlara Uyuyorlar.

orhan42
07.10.2011, 17:41
Doğal güzellik adına hareket eden bu zirzoplar acaba doğayane kadar zarar veriyorlar o da ayrı bi mesele.Aam lüks arabaya biner har har egzosttan dumanı salar çevreye,evdeki elktornik eşyaların haddi hesabı yoktur,çıkar herşeye karşıyım mantığı ile bu tür projelere engel olurlar.Karadeniz sahil yoluna karşı çık,stada karşı çık,HEs'lere karşı çık..Çok biliyorsunuz siz!!!!!!

h@msi61
07.10.2011, 17:56
Nasil memleket yahu, burokrasiden is yapilamaz hale gelmis, yazik.

Turgay Atalay
07.10.2011, 18:06
Artvinliyim neredeyse her yıl giderim, her geçişimde Karadeniz Sahil Yolunu yapanlara dua ederim...Sanki eskiden kıyı boyu plaj vardı da, şimdi korumak akıllarına geldi, Cafer ağabeyime sonuna kadar katılıyorum bu konuda.

Kader KORELİ
07.10.2011, 18:41
Şehir merkezinden, mesela meydan'dan başlayarak ganita üzerinden sahil boyu Akyazıya kadar giden bir tramvay hattını hayal ediyorum hep, inşallah bir gün o günleri de görürüz..

pascalli
07.10.2011, 18:58
Artvinliyim neredeyse her yıl giderim, her geçişimde Karadeniz Sahil Yolunu yapanlara dua ederim...Sanki eskiden kıyı boyu plaj vardı da, şimdi korumak akıllarına geldi, Cafer ağabeyime sonuna kadar katılıyorum bu konuda.

Bravo Turgay kardeşim...birzamanlar bindikleri eşeklere yol bulamayanlar bugün kalkmış karadeniz sahil yoluna laf ediyorlar..bunlar hayatları boyunca bir baltaya sap olamamış insanlardır..ettiler işte bir eşeklik, biz affederiz ama milyonlarca insanın ahından nasıl kurtulacaklar şimdi onu düşünsünler.

Sacit
07.10.2011, 19:20

Bence Akyazı Trabzon için bir şanstır. Bir futbolcunun Trabzonspor tercihinde bile etkili olabilecek bir tesisdir.Trabzonsporun diğer branşlardada ciddi atılım yapabilmesini sağlayabilir.Şehrin parça parça biryerlerinde tesisler olmasındansa böyle toplu bir kompleks çok farklı bir olaydır.

bu fotoğrafın canlı halini görmeyi bir Trabzonlu olarak futbolsever olarak inanılmaz çok istiyorum lütfen bir an önce bitirsinler..

iso_4939
07.10.2011, 19:39
yani bu projeye neden köstek olurlar anlamam bu stad üç tane şampiyonluk kadar önemli...cıldırmamak elde degıl ama basbakan ne olursa olsun bu proje bitecek demişti..

Mustafa AYDIN
07.10.2011, 19:41

Sahil yolu yapılacak dendiğinde bütün Karadeniz'de bir bayram havası vardı.Her nedense o zamanlar doğal güzellikler kimsenin aklına gelmedi.16 yıl boyunca sahil yolu ile insanımızın oyunu çaldılar ama bir arpa boyu yol alamadılar.Ne zamanki yol bitti hizmete başladı doğanın güzelliği dengesi akıllarına geldi.
Bunların derdi yapılanla ilgili değil aslında,meseleleri yapanlarla ilgili.Tıpkı şu anda Akyazı'da olduğu gibi.

Kim bu memleket için taş taş üstüne koyarsa ALLAH ondan razı olsun.

Bütün engellemelere rağmen danıştay durdurma kararını reddetti.İnşAllah kaldığı yerden başlayacak ve bitene kadar non stop devam edecek Akyazı projesi.Trabzon'umuz hak ettiği bir yatırıma daha kavuşacak.

Uğur Tüysüzoğlu
07.10.2011, 20:42
Siyasi hiç bir çıkarım yok Ak partilide değilim üstüne basa basa belirtim.

Erdoğan Albayrak Trabzonspor'lu mudur bilmem ?

İnançım o ki bir iki defa sohbet etme fırsatı buldum karakteri çok düzgün tabiri caiz ise deli bir adam stadı bitirir :)

ONUR BEKAR
07.10.2011, 20:47
bu fotoğrafın canlı halini görmeyi bir Trabzonlu olarak futbolsever olarak inanılmaz çok istiyorum lütfen bir an önce bitirsinler..

düşünsenize bütün işlemler tamam şampiyonlar ligi maçı oynanacak, bütün dünyanın gözü bizde olur, herkes büyülü bir şekilde izler hatta gelmek için can atanlar bile olur. Artık İnşallah deyip o günlerin gelmesini bekleyeceğiz..

Ilelioglu
07.10.2011, 20:49
Danistay durdurma kararini reddetti.

Haber61.net de bununla ilgili bir haber var.

ibrahim
07.10.2011, 21:46
Akyazi Kompleksini durdurmaya calisanlari anlatmis resmen. Trabzonlu Trabzonluya bunu yapiyor bizim memlekette.

TWPigjggZ3U

Vkgz
08.10.2011, 14:57
Bu işi durduranlar doğa kisvesi altında nemalanma peşindeler, ihanet içindeler.
Artık doğa ülkemizde reklam,yükselme, kendini farkettirme aracı durumuna geldi.

Aleyna Yemenici
08.10.2011, 15:03
Kesinlikle! işin içinde siyaset var. Şu Stad Trabzona bir yapılsın Adama şampiyon olma Şevki verir şuraya bak.. *-*

TSezgin61
08.10.2011, 15:38
su plaja bak... cok güzel olurda... iste

Nytre
08.10.2011, 21:47
dikkat edin de akyazıyız durdurmaya çalışanlar ile akyazıyı yapmaya çalışanları aynı odadan çıkarken görmeyin!!!...

brushfield
08.10.2011, 23:51

Stadın yapılmasını çok istiyorum da bu projedeki kumsal kesimi benim aklıma yatmadı. Bu stadın yağılacağı alan malumunuz doldurma olacak ve yukarıdaki resimdeki o kumsal olan alanın normalde derinliği en azından 6-7 metredir. Resimdeki gibi bir kumsal oluşturulabilmesi için fazladan denize doğru 30-40 metrelik bir doldurma gerekir. Bu kadar da masrafa bir kumsal için girerler mi bilemiyorum.

Neyse ben de buldum da bunuyorum :) Bırak yapsınlar da kumsalsız olsun. Gerçekten yapılırsa şehrin çehresi tamamen değişir.

seyduna_efil
09.10.2011, 11:01
dikkat edin de akyazıyız durdurmaya çalışanlar ile akyazıyı yapmaya çalışanları aynı odadan çıkarken görmeyin!!!...

Hayal kurmak güzel şeydir..

Şenol Altunsoy
08.11.2011, 00:55
Bu başlık çok geride kalmış neler olmuş Akyazı'da biri bizi bilgilendirse.

brushfield
08.11.2011, 04:33
Fanatik
8 Kasım 2011, Salı

Akyazı sular altında!
Trabzonspor'un UEFA standartlarında bir stada ve sosyal tesislere kavuşturulması amacıyla başlanan 'Akyazı Projesi' sular altında kaldı. http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/11/8/fft1mm1551210.jpg

Bir süre önce başlanan ve sondaj çalışmalarının ardından dolgu işlemine geçilen bölüm aşırı yağış nedeniyle büyük zarar gördü. Müteahhit firmadan edinilen bilgiye göre zararın 4-5 milyon lira civarında olduğu ifade edildi. Geçtiğimiz aylarda Mimarlar Odası’nın şikayetiyle durdurulması kararı alınan Akyazı Projesi için Danıştay’ın durdurma kararını reddettiği ve çalışmaların tekrar başlatıldığı belirtildi.

SEDAT
08.11.2011, 09:29
* Daha dolguyu bile yapamadık zarar 5-6 milyon tl , kimin parası o ? Senin benim param .
* Diyecek kelime bulamıyorum , 5 koyun güdemeyecek adamlara bu işi verirsen olacağı budur , Allah tepenizden baksın inşallah...

Doğukan Uçan
08.11.2011, 09:37
bbeyler bunlar yalan ancak 2o61 de bıter demedı demeyın.

temel_yilmaz
08.11.2011, 09:56
Bir dahaki secime kadar o sular cekilmez.

GULER
08.11.2011, 10:32
Fanatik
8 Kasım 2011, Salı

Akyazı sular altında!
Trabzonspor'un UEFA standartlarında bir stada ve sosyal tesislere kavuşturulması amacıyla başlanan 'Akyazı Projesi' sular altında kaldı. http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/11/8/fft1mm1551210.jpg

Bir süre önce başlanan ve sondaj çalışmalarının ardından dolgu işlemine geçilen bölüm aşırı yağış nedeniyle büyük zarar gördü. Müteahhit firmadan edinilen bilgiye göre zararın 4-5 milyon lira civarında olduğu ifade edildi. Geçtiğimiz aylarda Mimarlar Odası’nın şikayetiyle durdurulması kararı alınan Akyazı Projesi için Danıştay’ın durdurma kararını reddettiği ve çalışmaların tekrar başlatıldığı belirtildi.

Akyazi buyuk bir proje aksamalar olabilir fakat bu projeyi icra eden muhendisler Trabzondaki hava kosullarini dikkate almadilar mi?

vyno
08.11.2011, 11:11
2 gündür denizde çok büyük olağanustu dalgalar vardı bu yüzden yapılan setleri kırdı ve su içeri bastı hatta uzattıkları dalga kıranlarda suyun altında kaldı sular çekilince tekrar yıkılan yerler düzeltilmesi gerekecek ve bazı bölgeleri yeniden dolduracaklar iyi düşünülmeden yapıldı bunun olacagı tahmin edilmeliydi önce dev dalgakıranlar yapılmalıydı ve güçlendirilmeliydi 20 günlük ek bir iş çıktı ayrıca maaliyeti yükseltti bu orası bizi ilgilendirmiyor ama bundan bahane bu işi uzattıkça uzatacaklar gibi geliyor bana bu projede daha neler göreceğiz kim bilir.

iso_4939
08.11.2011, 11:21
bu iş cıktı cıkalı hayal görüyoruz basbakan kesınlıkle yapılacak dıyor secım zamanı daha ayyuka cıktı simdi söndü...bile bile kanıyoruz bize haktır.....

Mustafa ÖZDEMİR
08.11.2011, 11:31
orası biraz daha yükselecek heralde.dalga kıranlar karadenizi durduramaz bugünden belli oldu...

lazibere
08.11.2011, 13:11
MMO zaten boşuna karşı çıkmamaıştı. Doğa her zaman geir alır Bunu unutmayın.. Yaptık oldu yapacağız yaptırmayanlar şerefsizdir diye eleştiri yapanlarıni Bir fırtına ile ne hale geldiğimizi de görürüler herhalde.. Tıpkı Rize de dere yataklarının yollar ile kaplanması gibi..

28TS61
08.11.2011, 13:29
burda kac kere arka sayfalarda yazdik durduk. bu dolgu ve stad asla dedikleri tarihe yetismez diye.
kimse hayal kurmasinda yetisir diye.

2012 senesi yaklasti, dolguya baslasalar. en kötü 2 senede bitirirler. kötü hava ve diger engelleyici sartlarda düsünülürse ettimi 2014. 2014te ilk kazmayi vursalar yaklasik 2-2,5 sene stad sürdü diyelim. tüm engelleride hesaplarsak en kötü 2016 yazinda stad biter ve 2016-2017 sezonu ile yeni stadimiza kavusmus oluruz.

Punisher-61
08.11.2011, 16:53
Böyle insaat mi olur allah askina???? Hic bir hareketlilim yok..bi durduruluyor sonra calismalar basliyor 3-4 kisiyle sonra yine duruyor sonra sel aliyor...

Bunlar ne ayak anlamadim...akyazi projeside su ana kadar yapilan dolgu gibi sel olup gidecek...

Ömür Karadeniz
08.11.2011, 17:40
Bugün geçerken gördüm,dalgalar dolgunun yarısını neredeyse yıkmıştı,güzelim yaz günlerinde şu projeyi durdurtanların elleri kırılsın...

Ceyhun Öncü
08.11.2011, 17:45
Arkadaslar Trabzonu hic bilmeyen biri olarak soruyorum
koca sehirde baska arazi yokmu?

Mustafa AYDIN
08.11.2011, 17:53

Arazimi ? oda ne :)

chener
08.11.2011, 18:13
arkadaşlar bugün akyazıdaydım.arkadaşımın balık damı vardı,hamsi ızgara yaptık.civardan projeyle ilgiil sohbetlerimiz oldu.artık bu projenin EĞER BİTERSE bitim tarihi konusunda çok karamsarlığa kapıldım.sanırım bizim avni akeri kapsamlı revizyondan geçirip kullanmamız gerekliliği konuşıulmaya başlayacaktır.

Bordo_MaviM_61
08.11.2011, 18:15
Of offff neler diyeceğim var da diyemiyorum...

A.Gökhan AKIN
08.11.2011, 18:52
al projenin durması için bir neden daha..

Mert Özsarı
08.11.2011, 19:28
Bi yapılsa şu stadımız ahh ahh

Fatih Öztürk
08.11.2011, 19:30
inanamıyorum.inanmak ıstemıyorum.senelerce projesini konustuk daha dolgusunu bitiremedik.

bahadır2561
08.11.2011, 20:44
bi daha ki secimlere yine malzeme olur bizim stad

amasya0561
08.11.2011, 21:47
kayseri maçındaki o seyirciyi yogun yagmur altında görünce bu stada karşı çıkanları
anlayamıyorum. proje süper bittiginde takıma ve Trabzona çok seyler katacak.
ayrıca türkiyede inşaat sektörü çok gelişti isteseler 2 seneye dikerler stadı.
yapacaklarınada inanıyorum.

Mustafa Ayazoğlu
08.11.2011, 21:55
akyazı fiyaskodur. denizin üstüne dolgu yapılarak stad olmaz..

Emin Danışmaz
08.11.2011, 21:59
Memleketimin güzel insanları sakın ola ki hayatınızdan MUHALİF olmayı çıkarmayın böyle devam edin.AVNİ AKER her sene trilyonlar harcanarak onarılır bu böyle sürer ve hayalini sadece kuracağımız NURTOPU gibi bir projemiz olur ve onunla avunuruz.
Bu konu hakkında ilk ve son yorumumdur.

Bu işi bu hükümet B İ T İ R E C E K.

erolizmts
08.11.2011, 22:00
Mimarlar Odası'nın Trabzonspor'a özel bir gıcığı olduğunu sanmıyorum. Elbet bildikleri birşeyler vardır ki stadyum'un oraya yapılmasına karşılar. Özellikle şu son manzara sanki birşeyleri önceden haber verip birilerini uyarıyor gibi. Allah göstermesin.

Cem Zırıh
08.11.2011, 23:12

millet sehir kuruyor denizi doldurarak sen stad olmaz diyorsun oda bi farkli bakis acisi tabi :)

vyno
09.11.2011, 10:41
http://gundem.milliyet.com.tr/dev-projeyi-dalgalar-yuttu/gundem/gundemdetay/09.11.2011/1460845/default.htm

Haberi manşetten verdi milliyet

Akif Gür
09.11.2011, 11:28

denizin üstüne dolgu yapılarak yapılamayacak yapı yoktur..

önemli olan yapım aşamasında ve sonrasında yapı için tehdit oluşturabilecek olaylara karşı önlem almaktır..

A.Gökhan AKIN
09.11.2011, 11:34
Aslında olaya bir şöyle de bakılabilir. Erken aşamalarda gelişen bu olay, stadı belki biraz geciktirecek ama en azından daha akıllıca bir proje üretilmesine neden olabilir.
En azından projede gördüğümüz plaj olayının ne kadar iyi planlandırılması gerektiği açıkça ortaa çıktı bu vesile ile

~UniCef~
09.11.2011, 11:57
* Daha dolguyu bile yapamadık zarar 5-6 milyon tl , kimin parası o ? Senin benim param .
* Diyecek kelime bulamıyorum , 5 koyun güdemeyecek adamlara bu işi verirsen olacağı budur , Allah tepenizden baksın inşallah...

Hayir , Hayri -- Ihaleyi kaca verdiyse Belediye/Devlet o Parayi yapan Firmaya aktaracak.

Zarar yaparsalar kendi sorunlari olur.

~UniCef~
09.11.2011, 11:59
Bir dahaki secime kadar o sular cekilmez.

Sunlara bak yaa. .

Senin zihniyetinde olanlar eger her defasin`da durdurmaya calisirsa , bir dahaki secime kadar degil 2500 kadar orda kalir sular. Cünkü siz sevk aliyorsunuz , insanlarin Hayallerini bozmak`tan.

Cünkü siz Gelisim nedir onu bilmiyorsunuz. Vay bee Insanlar Akyazi`da Denize giremeyecekmisler , vaybee . .

PinkFloyd
09.11.2011, 12:07
müteahhit nasıl 5-6 milyon tl zarar yapmış anlayamadım. albayrak işi 35 milyon tl ye aldı. işin yapım süresi 500 küsür gün. haziran ayına kadar geçen sürede 70-80 gün ancak çalıştılar. 35 milyon tlnin içinde müteaahit karıda mutlaka var. işin en fazla %20 sini yapmışlardır. yani harcadıkları toplam para en fazla 5-6 milyon tldir. dolgu tamamen ortadan kaybolmadı, zarar gördü. nasıl 5-6 milyon tl zarar görecekler. mantıken imkansız.

albayraklar gerek mimarlar odası kararını gerekse fırtınayı mücbir sebep gösterek süre uzatımı alcaklardır. bu dolgu işi en erken 1.5-2 senede biter. 2 sene sonra stadyum yapımına başlanır, en az 3-4 sene de o sürer. biz stadyumumuza en erken 2017 veya 2018 yılında kavuşuruz.

Ahmet ÇOLAK
09.11.2011, 12:15
Mimarlar Odası'nın Trabzonspor'a özel bir gıcığı olduğunu sanmıyorum. Elbet bildikleri birşeyler vardır ki stadyum'un oraya yapılmasına karşılar. Özellikle şu son manzara sanki birşeyleri önceden haber verip birilerini uyarıyor gibi. Allah göstermesin.

mimarlar odasını gerekçesini okusaydın bu olaylarla hiç bir alakası olmadığını anlayabilirdin.. :) çünkü durdurma gerekçesinde avni akerin önemi yerinin şehir merkezinde olması akyazının yürüme mesafesinde olmaması akyazıda yüzecek yer kalmaması gibi sebepler vardı..

proje gecikmeseydi şuan dolgu tam takır bitmiş ve belkide bu sorunlar olmayacaktı kışın dolgu zaten zor yapılacaktı birde bu çıktı şimdi.. mimarlar odası ve karşı zihniyet bayrama bir bayram daha eklemiştir bayramınız kutlu olsun... :) inş. sorun hemen giderilirde erkenden kavuşuruz stadyuma avni aker gerçekten çok sorun yaratmaya başladı kendi açımdan..

iso_4939
09.11.2011, 12:18
Sunlara bak yaa. .

Senin zihniyetinde olanlar eger her defasin`da durdurmaya calisirsa , bir dahaki secime kadar degil 2500 kadar orda kalir sular. Cünkü siz sevk aliyorsunuz , insanlarin Hayallerini bozmak`tan.

Cünkü siz Gelisim nedir onu bilmiyorsunuz. Vay bee Insanlar Akyazi`da Denize giremeyecekmisler , vaybee . .

yok yok cevrecıler karsı cıkıyormus kuşların konacağı yer yok muş...kuşununda cevrecısınınde...........

bordo61
09.11.2011, 12:35
Ancak tam inşaat mevsiminde Mimarlar Odası'nın başvurusu sonrası mahkeme kararı ile çalışmalar durdu, elimiz kolumuz bağlandı. Danıştay kararı ile 15 gündür yeniden çalışmaya başladık ama yetmedi.

900 metrelik tahkimat duvarını oluşturan 200 bin ton taş yıkıldı. Ayrıca dolgu alanından da 100 bin tona yakın malzeme denize taşındı. Zarar şimdilik 6 milyon lira civarında, yazık' diye konuştu.

28TS61
09.11.2011, 12:49
burda kac kere arka sayfalarda yazdik durduk. bu dolgu ve stad asla dedikleri tarihe yetismez diye.
kimse hayal kurmasinda yetisir diye.

2012 senesi yaklasti, dolguya baslasalar. en kötü 2 senede bitirirler. kötü hava ve diger engelleyici sartlarda düsünülürse ettimi 2014. 2014te ilk kazmayi vursalar yaklasik 2-2,5 sene stad sürdü diyelim. tüm engelleride hesaplarsak en kötü 2016 yazinda stad biter ve 2016-2017 sezonu ile yeni stadimiza kavusmus oluruz.

müteahhit nasıl 5-6 milyon tl zarar yapmış anlayamadım. albayrak işi 35 milyon tl ye aldı. işin yapım süresi 500 küsür gün. haziran ayına kadar geçen sürede 70-80 gün ancak çalıştılar. 35 milyon tlnin içinde müteaahit karıda mutlaka var. işin en fazla %20 sini yapmışlardır. yani harcadıkları toplam para en fazla 5-6 milyon tldir. dolgu tamamen ortadan kaybolmadı, zarar gördü. nasıl 5-6 milyon tl zarar görecekler. mantıken imkansız.

albayraklar gerek mimarlar odası kararını gerekse fırtınayı mücbir sebep gösterek süre uzatımı alcaklardır. bu dolgu işi en erken 1.5-2 senede biter. 2 sene sonra stadyum yapımına başlanır, en az 3-4 sene de o sürer. biz stadyumumuza en erken 2017 veya 2018 yılında kavuşuruz.

keske bu denilen tarihten önce veya bu tarihlerde bitse ama bu gidisle cok zor malesef

İlker Akçay
09.11.2011, 13:53
Ne çok mimar,mühendis var memlekette..Dolgu üzerine stadyum yapılmaz!!mış buyurdular,öğrenmiş olduk...

Dolgu üzerine şehir bile yapılır,yeter ki bütün önlemlerini alarak doğru bir şekilde yap..

Firmanın,Mimarlar Odası kararından dolayı gecikmeden yakınması haklı bence bu mevsimde duvar bitmiş olmalıydı,bu saatten sonra daha zor ve maliyetli olacak onlar için..

temel_yilmaz
09.11.2011, 13:54
Sunlara bak yaa. .

Bir kere uslubunu düzelt kardeşinle konuşmuyorsun.
Önce yazdığımı anla sonra konuşuruz gereksiz yere insanları sinir etmeyin.Banane senin hayallerinden gelişimmiş uslubunu geliştir sen sonra bana gelişim hakkında nutuk atarsın.

temel_yilmaz
09.11.2011, 14:02
Burada kimse Akyazı ya karşı değilki Akyazı projesi çıktığında Trabzon oyunlarına yetişecekti söylemi vardı ,Trabzon oyunları oynandı bitti daha projenin zemini yapılmamış ,gerçi az biraz vardı oda gitti buradaki sorun çevresel döngü değil oyalamadır,şimdi vatandaşın parasını boşa giden vergisinin zararını kim karşılayacak tabiki sen ben yine bu projeye başlanacağı zaman Fatih Tekke Gökdeniz top oynuyoru takımda ,adamların jübilesi yaklaşıyor biz hala başladığımz yerdeyiz sonra mimar suclu belediy esuclu o suclu bu suclu artık aranızda anlaşında şu takım şu taraftar hakkettiği modern stada kavuşsun.

ağasarlı
09.11.2011, 14:07
siz engel olanlar: bu zamana kadar stad yaptınızda bizmi karşı çıktık? gölge etmeyin yeter...

ağasarlı
09.11.2011, 14:08
burada sırf siyasi görüşü farklı olduğu için, akyzı porjesine karşı çıkanları, Allaha havale ediyorum...

Emin Danışmaz
09.11.2011, 16:00
siz engel olanlar: bu zamana kadar stad yaptınızda bizmi karşı çıktık? gölge etmeyin yeter...

Onların hayatı muhaliflik görünen köy kılavuz istemez,bu iş Bitecek.

Cevikoglu
09.11.2011, 16:05

usta sen galiba mühendislik biliminin hangi noktada olduğunun farkında değilsin.
bu işler paraya bakar.
parayı verdik mi değil stad, 2. Trabzon şehrini denize yaparlar

~UniCef~
09.11.2011, 19:40
Bir kere uslubunu düzelt kardeşinle konuşmuyorsun.
Önce yazdığımı anla sonra konuşuruz gereksiz yere insanları sinir etmeyin.Banane senin hayallerinden gelişimmiş uslubunu geliştir sen sonra bana gelişim hakkında nutuk atarsın.

Evet hata bende, sizi kale aldigim hata.

yalniz adam
10.11.2011, 02:41
arkadaşlar sakın dövüşmeyin ayırmam yoksa :)

Çağatay_
10.11.2011, 03:26
Anladığım kadarıyla kenarlardan bir şerit halinde dolguya başlanacak ve sonra ortalara doğru gelinecekti.Bu işlem dalgaların az olduğu bir dönemde yapılıyordu.

Durdurma kararı çıkınca duvar güçsüz hali ile dev dalgaların karşısına çıkmak zorunda kaldı, ve sonuç hüsran.

İsterseniz denizin ortasına ada bile kurabilirsiniz, buraya stadyum yapılamaz demek bilime ve mühendisliğe ihanettir :)

Ancak işin farklı boyutları var.

İnsanımızda mühendise, mimara, doktora, veya herhangi bir işin ehline karşı bir çekememezlik ve hor görme durumu mevcut nedense.

Mimarlar Odası yaptığı bu başvuru ile inşaatın devamına engel oldu, burası doğru.

Ama acaba bu kadar atıp tutan arkadaşlardan kaç tanesi Mimarlar Odası'nın yürütmeyi durdurmayı talep eden başvurusunu okudu ?

Kaç kişi dava sonucunu inceledi ?

Bir mimarın yetişmesi mevcut eğitim sistemimizde lise ile lisansı toplarsak minimum 16 yıl alıyor.Diğer eğitimler hariç.Devletin kendi mühendisi, kendi mimarı bu işe itiraz ediyor diye, onları afaroz etmek bana vicdani gelmiyor.Bilimin uğramadığı yerlerde, doğa felaketlerinin etkisi ortada.. Yakın gelecekte yaşadığımız deprem olayları, bize bilimin önemini acı bir şekilde gösterdi.

Burada işi bilen birisi çıkıp, mimarlar odası şu şu sebeplerle itiraz etti, oysa bunlar geçerli argümanlar değildir dese anlamaya çalışırım.Ama "Siz kimsiniz de itiraz edeceksiniz" dendiği zaman orada bu işin uzmanına karşı bir saygısızlık yapıldığını düşünüyorum.

Okumadan, bilmeden yorum yapmayı seviyoruz.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyoruz, ve bu fikirler için başka insanları kırmaktan çekinmiyoruz.Halbuki burada hepimizin ortak paydası Trabzonspor..

Ben işin ayrıntısını bilmediğim için yorum yapmaktan kaçınıyorum, ama zaten yargı kararı alınmış, o yüzden bu işi uzatmaya ve hiçbir şey için birbirimizi kırmaya gerek olmadığını düşünüyorum..

Faik Yılmaz
10.11.2011, 10:46

Sorunuza Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinden bir cümle ile cevap vermek istiyorum...

-Trabzon'da o kadar dolaştım çay fincanımı koyacak düz yer bulamadım....

İşte Trabzon böyle bir şehir..... Değil stadyum bir ev yapmak için arsa bulmak çok zor....

TSezgin61
10.11.2011, 11:03
Sorunuza Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinden bir cümle ile cevap vermek istiyorum...

-Trabzon'da o kadar dolaştım çay fincanımı koyacak düz yer bulamadım....

İşte Trabzon böyle bir şehir..... Değil stadyum bir ev yapmak için arsa bulmak çok zor....

Simdi faik abi dogruya dogru, bu proje sanayinin oldugu yere veya cimento fabrikasinin yerine olsa güzel olmazmiydi?

Hadi akyazida ada seklinde olmasi cazibesini artirdigini kabul edelim yinede

m_akgun
10.11.2011, 11:18
http://www.google.com.tr/search?q=dubai+otelleri+7+y%C4%B1ld%C4%B1zl%C4%B1&hl=tr&biw=1140&bih=714&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=bJa7TpvcGo_BtAa75fU0&ved=0CG8QsAQ

Denizin üstüne stad mı yapılır diyenler için....

Faik Yılmaz
10.11.2011, 11:18
Simdi faik abi dogruya dogru, bu proje sanayinin oldugu yere veya cimento fabrikasinin yerine olsa güzel olmazmiydi?

Hadi akyazida ada seklinde olmasi cazibesini artirdigini kabul edelim yinede

Forumun olduğu yerede yapılablirdi.... Fabrkanın yeride fena değil...

Ancak ışıklandırmasının hem yükselik olarak hem parlaklık olarak uçaklara etki edeceğinide düşünmek lazım.....

Mevcut yerindfede bir proje düşünülebilirdi bunu bende çok savunum...

sadece stadyum olarak bakmamak lazım olaya....

Dün Otogara gittim mesela gerçekten çok rezil ve şehrimize yakışmayan ir otogarımız var.... Yani bir Araklının bile otogarı çok modern bize göre..

bu ve bunun gibi sosyal donatı alanlarınıda düşünürsek şehre genel olarak büyük bir alan lazım......

Ancak dolgu yapılırken harcanan paralarda bizim cebimizden çıkıyor.. vergilerimizden tüyü bitmemeiş yetimin hakkı kullanılıyor orası yapılırken.... Sadece 2 saat fırtınada 6 milyon lira karadenize döküldüki bence bu daha başlangıç....

daha ne paralar harcanacak oaraya....

ve birileride güzel rant elde edecekler....

çok farklı boyutları olan bir konu bu bir yanım şiddetle lazım diyor diğer yanım bu şekilde olmamalı diyor.....

zahido
10.11.2011, 11:27
Istanbulun kiyi seridinin hemen hemen tamami doldurma..

Dolgu alaninin sular altinda kalmasindan dolayi millet nereye saracagini sasirdi..

Bundan 3 ay oncesine kadar kufredilen mimarlar odasi simdi bas taci oldu..

Bizim halkimiz malesef boyle guncel dusunup, ani yasiyor..

Bizim neyimize sosyal alan, koylerde carpik kentlesmeye devam..

Murat'
10.11.2011, 11:35
700 dönümü 35 milyon liraya ihale edilen Akyazı'da 1-2 dönüm yeri dalgalar götürüyor ve de 6 milyon liralık zarar ediliyor öyle mi, bu işi benim aklım almadı, birisi açıklayabilir mi.Ya bu ihaleyi alan firma bu işi zararına aldı, ya da başka bir şey.

zahido
10.11.2011, 11:39
Denizin doldurulmasi bir fikirdir..

Birde bunun uygulama sekli vardir..

Uygulamadaki aksakliklar yuzunden fikre kotu bakilmamali..

UmutBaykan
10.11.2011, 11:56
Denizin üstüne herşey yapılır,ancak Karadeniz gibi açık denizlerde dolgu yaptığınız alanı korumak için önüne tekrardan bir set çekmek zorundasınız.Dolgu kotunu deniz seviyesinin 3-5 metre üstünde yaparsanız hiçbişey olmaz.

Faik Yılmaz
10.11.2011, 12:19
Denizin üstüne herşey yapılır,ancak Karadeniz gibi açık denizlerde dolgu yaptığınız alanı korumak için önüne tekrardan bir set çekmek zorundasınız.Dolgu kotunu deniz seviyesinin 3-5 metre üstünde yaparsanız hiçbişey olmaz.

mesela Faroz balıkçı barınağıda deniz dolgusuyla yapıldı kıyıdan denize doğru bayağı girildi....

ama yapıldıı tarihten beri deniz defalarca fırtınaya uğramasına rağmen her hangi bir sorun olmadı...

Yani sağlam yapıldıktan sonra hiç bir sorun çıkmaz....

Ama yapılırken bir kuruşu bile boşa harcamamalıyız... 5 milyon 6 milyon gibi büyük rakamları gözardı edemeyiz bu da ayrı bir pencere...

AKSOY_61
10.11.2011, 12:33
Bi yerde dolgu yapılıp sıkıştırıldıktan sonra üstüne bir daha dolgu yapılacağı yazıyordu.
Böyle bişey var mı acaba? Resimlerde dolgu bayağı alçak gözüküyordu çünkü.

Eğer varsa denizin karadeniz olduğunu unuttular heralde.
Dolguda sürekli enine boyuna devam edeceğine doldurup sıkıştırdığın yerlerde biraz daha dolguyu yükseltip riski azaltsana ya.

Gitti milyonlar.
Bizim maddi kaybımız yok ama sonuçta üzülüyor insan.

bordo61
10.11.2011, 12:39
Bu tesislerin yapımı için özel olarak yasa çıkmıştı. Normalde devlet yapıları haricinde deniz doldurulması yasak.

Sadece bu tesis yapılabilsin diye Gençlik Spor' un binaları için de dolgu yapılmasına izin verilen yasa çıkartıldı. Şimdi oraya stat yapılacak, bundan istifade ederek kompleks adı altında alışveriş merkezi vs. de koyulacak.

Şimdi Mimarlar Odası' nın tepkisine gelelim. Mimarlar Odası tepkisinde dürüst davranmıyor bana kalırsa. Evet, dolguya karşılar vs. ama karşı olma nedenleri ordaki doğal limanın bozulması. E arkadaşım ben oraya daha önce dolgu yapıldığını, oranın doğal liman özelliğini kaybettiğini biliyorum da, mimarlar odası bilmiyor mu sanki? Biliyor ama ısrarla buna tutunmaya çalışıyorlar..

Buranın ihale sürecinde de büyük bir yanlıştan dönülmüştü bildiğim kadarıyla..

Dolgu için harcanacak malzeme yaklaşık maliyet hesabında inanılmaz bir yanlışla belirlenmişti. İlk 10-15 metrenin haritası çıkartıldıktan sonra geometrik olarak aynı eğimle devam ettiği varsayılarak hesap yapılmıştı. İnşaat Mühendisleri Odası olaya müdahale ederek yeni haritayı çıkarttırdı. Bu sayede yapılacak dolgu miktarı yaklaşık 1/5 oranında azaldı. Bu aradaki maliyet çok uçuk bir rakam.

Yeniden bugüne gelirsek; evet Trabzon' da stadyum yapılması için gereken arazi yok ancak dağı patlatarak alan oluşturmak bundan çok daha ucuz, ilerisi için de masrafsız bir yöntem..

Tıpkı sahil yolunda olması gerektiği gibi..

Çünkü sahil yolu yapımı ne kadar masraflıysa, bakımı da bir o kadar masraflı. Her yıl buranın bakımına inanılmaz paralar harcanıyor.. İçerden yapılacak çevre yol ile çok daha ucuza, çok daha güzel bir yol yapılabilirdi. Trabzon' un denizle bağlantısını da kesti o yol.

Ayrıca sahil oluşsun diye yapılan T mahmuzlar karadeniz için uygun değil. Hesaplar yapılırken bunların göz önüne alınması gerekiyordu.

Siyasi kaygılar, rant olayları işin içine girince her şeyi mümkün kılıyorlar bu ülkede.

Sonuç olarak başından sonuna yanlış olan bir proje bugünlere kadar geldi. Ortada 6 milyonluk bir zarar olduğu söyleniyor. Bunun sorumlusu Mimarlar Odası falan değil, buraya tesis yapılmasına müsade edenlerdir.

Tribün Dergiden Fenerbahçeli bir vatandaşın yorumu .

Olaya gayet mantıklı yaklaşmış

Ha-kan
10.11.2011, 14:53
sapla sapanı karıştırmamak gerek.mimarlar odasının itirazı sonrası mahkeme kararı nedeniyle proje durdurulduğu için,firma haliyle inşaata devam edememiş ve dalgalara önlemi alamamıştır.bu kadar basit.konuyu başka yerlere çekmeye gerek yok

Mayls
10.11.2011, 14:56
Olan olmuş artık. Bundan sonra ne olacak? Dolgu için Karadeniz'in dinginleşeceği aylar mı beklenecek?

komdere
10.11.2011, 15:12
Bunun için beklemeye gerek yok. Havanın izin verdiği her gün çalışılır. Rize çarşısının neredeyse tamamı dolgu üzerine kuruludur. Deniz de doldurulur, üzerine stad da yapılır ama aslolan her şeyi tekniğine göre yapmaktır. Yapmazsan dalgalar taşları kaldırıp kafana geçirir. Taş deyince de duracaksınız, ön kısıma 15ton'dan büyük taşlarla anroşman yapılır. Böylece sağlam bir iskelet oluşturulur. Önce denizin dolgu sahasıyla bağlantısı kesilir, sonra dolgu uygun malzemeyle kademe kademe yapılır ve sıkıştırılır. Doğru serme-sıkıştırma yapılmazsa zemin üzerindeki ağırlıklarla mutlaka oturur. Sonuçta teknik bir iştir ama yapamayacağımız bir iş değildir.
Ayrıca sahil yolunda T'lerle ilgili herkes kafasına göre konuşuyor. O T şeklindeki yapılar, dalgaların yol tahkimatına zarar vermesini önlemek için inşa edilmiş fedai şeklinde yapılardır. Deniz, rüzgar, akıntı vb hesaplara göre şekillendirilmeleri gerekir ki tek şekli T değildir. Sahil yolunda yapılmış olan hata budur. Her yere aynı tip yapılar yapılmıştır. Bu yapı pek çok yerde işe yaradığı gibi bazı yerlerde şeklinden dolayı hiçbir anlam ifade etmemektedir. Bu forumda olduğu gibi her yerde ve her ortamda herkesin her şeyi bildiği ülkelerde böyle hatalar sürekli olacaktır.
Aslolan hatalardan ders çıkarmaktır.

Sefa Murat Dokuz
10.11.2011, 15:44
Göl olur ;)

Mustafa ÖZDEMİR
10.11.2011, 15:49
bizim salak mühendisler bilmiyorlarmıydı o kadar alçak dalga kıranların karadenize dayanamayacağını...

temel_yilmaz
10.11.2011, 17:40
Evet hata bende, sizi kale aldigim hata.

Sen insanları böylemi kaale alıyorsun , şunlara bak diyerek mi kaale alıyorsun bence sen insanları hiç kaale alma senin zeka seviyene yaklaşamıyoruz.
Senin ile aynı görüşte olduğum halde artık yazdıklarımdan hangi satırı ,hangi kelimeyi aldın içindenki kendine muhalif bir cümle kurdun anlamadım.

Ben diyorum ki Akyazı yapılmalıdır bir an önce ama koca bir şehrin insanları oyalanmamalıdır ve artı olarak bir mühendislik harikası olmalıdır çünki normal bir araziye oranla daha fazla risk taşıyor.

Ama tabiki benim yazdıklarım ile senin hayallerin örtüşmüyor olabilir yada en iyisi sen beni kaale alma hatalarına bir tane daha ekleme.

Kimse inkar edemez bir stad yapılacağının sözü verildi TRabzon gençlik oyunlarına yetişecek denildi bizim proje ne durumda.Bursa'da belediye stad yapımına ne zaman başlandı stad ne durumda eksik bişeyler var mimarlar odası,belediye otursunlar yada mimarlar odası çıksın desin bu projenin eksileri şunlardır diye herkez bilsin.

Merak edenler için 6 ay önca başlanan Bursa stadının son hali;
http://www.bursatimsaharena.net/?p=463

Faik Yılmaz
11.11.2011, 10:06
Anladığım kadarıyla dolgu yapıldığından değil dolgunun güvenliği yetiştirilemediğinden olmuş bu facia.....

Çalışma hızın bayağı artırdılar ama...... Gzöden kaçmasın bu ayrıntı...

Külünkoğlu
11.11.2011, 10:49
Ben hala stadın etrafının istimlak edilmesinden yanayım. Evet hem ülkemi hem de Trabzon'u düşünüyorum.

Adem Erdoğan
11.11.2011, 11:05
Dalga da vursa tsunami de olsa bu proje hayata geçirilmeli.

Murat Varol
11.11.2011, 11:14
bu projeyi mahkemeye verip trabzonu ve trabzonsporu zarara uğratanlara hakkımı helal etmiyorum

Murat Varol
11.11.2011, 11:17
millet kumun üzerine denizi doldurup şehir kuruyor.bu stadı istemeyen arkadaşlar gelip maç seyretmez orada.nasıl sahil yolunu kulanmıyorlarsa!..orayı da kullanmazlar

Murat Varol
11.11.2011, 11:19
national geograpich de muhteşem yapılar diye bir program var.millet nerelere nasıl binalar yapıyor aklım durdu.şimdi bu cümle tuhaf geldi.umarım ironidir

Murat Varol
11.11.2011, 11:25
MMO zaten boşuna karşı çıkmamaıştı. Doğa her zaman geir alır Bunu unutmayın.. Yaptık oldu yapacağız yaptırmayanlar şerefsizdir diye eleştiri yapanlarıni Bir fırtına ile ne hale geldiğimizi de görürüler herhalde.. Tıpkı Rize de dere yataklarının yollar ile kaplanması gibi..
dostum o dolgu mimarlar odası yüzünden heba oldu bunu unutma.dolgu durdurulduğu için (mimarlar odası yüzünden) duvar yapılamamış

Cevikoglu
11.11.2011, 13:49
ha birde olmaz diyenlere Discovery kanalında yayınlanan Extreme Engineering programını izlemelerini tavsiye ederim.
en azından ufukları genişler.

Berberoğlu
11.11.2011, 14:32
Tüm engelleme çabalarına, doğal zorluklara rağmen eninde sonunda Akyazı projesi bir gün hayata geçecektir diye düşünüyorum.

Umarım o gün bir an önce gelir, hep beraber yeni stadımızda maçlarımızı izleme şerefine nail oluruz....

İbrahim Gökhun Öztürk
11.11.2011, 14:41
bizim salak mühendisler bilmiyorlarmıydı o kadar alçak dalga kıranların karadenize dayanamayacağını...

Sen çok biliyosun sanırım..Boş kaldığın zamanlarda lütfen git ve "SALAK" mühendislere nasıl yapılacağını anlat...

SEDAT
11.11.2011, 14:51
Ben hala stadın etrafının istimlak edilmesinden yanayım. Evet hem ülkemi hem de Trabzon'u düşünüyorum.

* Katılıyorum , hatta ileri gidiyorum bazı taraftarların da istimlak edilip yerine daha enerjik taraftarların getirilmesini istiyorum :)

Ha-kan
11.11.2011, 16:26
başlığı,dolgu başlamadan önce de burayı istila edenler esir almış.o zamanlarda ağızlarına geleni söylüyor siyaset yapıyorlardı,şimdi de bu proje hataydı vs gibi saçma sözlerle yine eleştiriyorlar.Allah akıl versin

61kralfatih
16.11.2011, 12:08
dalga kıranlar koyulmadan sular altında kalamsı normaal ön yargılı olmaya gerek yok dolgu bittiginde zaten onun ilersine dalga kıranlar yerleştirilecek bi şekilde su gelmicek