PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sezon Başı İtibarıyla Takımımızın Olumlu Yönleri

calavera
01.10.2011, 11:36
Arkadaşlar,

Malumunuz bizim taraftarın en iyi yaptığı şeylerden birisi eleştirmek. İyiden anladığımız için olumuzlukları hemen tespit edip sert bir şekilde eleştiriyoruz.

Geçen seneki şampiyon kadrodan bambaşka bir takımımız var.

Her takım gibi bizim yeni takımımızın da eksikleri var. Bunları zaten her platformda enine boyuna tartışıyoruz.

Bu başlıkta bu sezon takımımız adına olumlu bulduğumuz şeyleri tartışmak istedim.

Şampiyonlar liginde 4 puanla lider olan takımımızda bardağın dolu tarafına hep beraber bakmanın fayda getireceği kanısındayım.

Benim ilk aklıma gelenler şunlar:

1- Didier Zokora
Tarihimizdeki en isabetli transferlden birisi olacağının sinyallerini şu ana kadar fazlasıyla verdi. Üstelik sadece oynadığı futbolla değil, takımı sahiplenmesiyle ve hırslı bir şekilde saha içi liderlik yapmasıyla benden tam puan aldı.

2- Takım malubiyeti/puan kaybını kabullenmiyor.
Şartlar durum ne olursa olsun, dakika kaç olursa olsun, yenilgiyi ve puan kaybını kabullenmeyen bir takım görüyorum ben. Sahamızda gol yediğimiz Lille maçında ikinci yarıdaki istek ve arzumuz, ardından maçı berabere tamamlamamız en güzel örnek. Kesinlikle kolay bişey değildi.

3- Zor gol yiyoruz.
Defansımızın büyük bölümünün değişmesine rağmen hala zor gol yiyoruz ve zor pozisyon veriyoruz. Lille ve Inter maçlarında sadece 1 gol yedik. Benfica maçı hariç hiçbir resmi maçta 1'den fazla gol yemedik (orda yediğimiz ikinci golde adamın şahsi beceri gerçekten çok ön planda). Bu takımın direncinin, mücadelesinin bir göstergesi. Bu durum benim hoşuma gidiyo. Tolga'nın devam eden üst düzey performansının da payını teslim etmek lazım.

4- Burak Yılmaz
Bu form grafiği, istek ve arzusuyla Türk Futbol'unun Arda Turan'la beraber en iyi iki isminden bir tanesi. Tartışmasız en iyi forveti. Şampiyonlar ligindeki 4 puanı Buraksız almamızda ayrı bir başarı.

Lütfen bu başlıkta olumlu görüşleri paylaşmaya devam edelim. Emin olun güzel bir denge unsuru olur.

Ahmet KESKİN
01.10.2011, 11:40
3- Zor gol yiyoruz.
Defansımızın büyük bölümünün değişmesine rağmen hala zor gol yiyoruz ve zor pozisyon veriyoruz. Lille ve Inter maçlarında sadece 1 gol yedik. Benfica maçı hariç hiçbir resmi maçta 1'den fazla gol yemedik (orda yediğimiz ikinci golde adamın şahsi beceri gerçekten çok ön planda). Bu takımın direncinin, mücadelesinin bir göstergesi. Bu durum benim hoşuma gidiyo. Tolga'nın devam eden üst düzey performansının da payını teslim etmek lazım.

manisa macında yedigimiz golü bizim mahlleden bir defans olstursam yemezdi o gölü hayatım boyunca böyle basit bir gol yediğimizi hatırlamıyorum...

ama genel olarak dediğin gibi inter ve lille macında defans muhtesemdi... yani bizim oyuncular lige tam konstre olamıyorlar bana öyle geliyor

birde su var takımın omuriligi bastan asagı degişti buna nazaran beklediğimden daha iyiyiz..

Tolga
01.10.2011, 18:34
Vallahi benim şu ana kadar olumlu diyebileceğim tek şey transferler.Yani aranılan mevkiiye yapılan transferler başarılı.Ama eksik mevkiiler de mevcut.

Sinan Ayaz
01.10.2011, 18:48
1 den fazla gol yemiyoruz ama 1den fazla gol attıgımız tek maçta karabük maçı

TekfurÇayır 61
01.10.2011, 18:51
1 den fazla gol yemiyoruz ama 1den fazla gol attıgımız tek maçta karabük maçı

Bunu takımımızın olumsuz yönleri başlığında söylemek lâzım. Olumlu yönleri konusunda söyleyebileceğin bir şey yok mu?

Yunus Emre SEYHAN
01.10.2011, 19:04
1- Ucuz fiyata Celustka gibi gelecek vaad eden bir futbolcu kazandık.
2- Geçen yıla oranla daha sert bir takım olduk.
3- Bunca olan şeylere ragmen hala yıkılmadık! (Şampiyonluğun averaj ile kaybedilmesi veya çalınması, Kadro iskeletinin tamamen bozulması vs)

M.S.SOFU
01.10.2011, 19:14
yukarıda yazılanların çoğuna katılmakla beraber taraftarda biraz sakinleşmiş gibi geldi bana
ya da tv de sesi kıstıkları için öyle geliyor
daha çözemedim ama bu sene bir değişiklik var gibi
eğer taraftarımız sabrederse sezon sonuna kadar gerçek devrimi hep beraber yapmış olacağız
bazı şeylerin şampiyonluktan daha önemli olduğunu düşünüyorum
taraftar olarak takıma sürekli kızan bir kitle olmak yerine takımı kucaklayan,bağrına basan,kötü oynadığında bile ''sıkma canını,biz senin arkandayız''diyebilen bir kitle olursak şampiyonluk filan istemiyorum ben

oeince
01.10.2011, 19:15
zokora, adrian, celustka, cech, halil ve volkan isabetli transferler oldu.
burak kendini daha da geliştirdi
glowacki geçen seneye göre daha çok güven veriyor
şampiyolar ligideki başarılarımız imajımızı güçlendirirken oyuncuların kendine ve takıma olan güvenini artırıyor. avrupada az puan kaybedeceğimizi ve en az çeyrek finale yükseleceğimizi düşünüyorum.

Sinan Ayaz
01.10.2011, 19:16
Bunu takımımızın olumsuz yönleri başlığında söylemek lâzım. Olumlu yönleri konusunda söyleyebileceğin bir şey yok mu?

Demek istediğim olumlu yön olarak gözüken az gol yememizin sebebi az gol atmamızdan kaynaklanıyor ben öyle düşünüyorum

ekremcengiz
01.10.2011, 19:58
az gol atmamızın sebebi tamamıyla değişen orta saha kurgusudur çok deil 5-6 hafta sonra takım rayına oturduğunda burak volkan halil üçlüsünn arkasında colman zokora adrian çok iş yapar çok can yakarız farklı galibiyetlerde gelir..

.....
01.10.2011, 20:00
Cezalı oyuncularımızın cezası bitsin , takım birbirine tam anlamıyla alışsın o zaman bu takım daha da iyi olacak.

leavemealone
01.10.2011, 21:46
Asla Senol hocamizin yeri doldurulamayacak olsada, yavas yavas Ünal hocamiz yetisiyor/yetistiriliyor. Kendisi 2 sampiyonlar ligi macina cikti.
Konusmalarida seviyeli bir düzeyde olusuyor.

Cafer Bulur
01.10.2011, 21:55
Avrupa kupalari ve sampiyonlar liginde takimin göstermis oldugu yüksek motivasyon,mücadele en önemli artimiz budur.

Benfica,bilbao,inter ve lille maclarindan gösterilen mücadeleye ,tempoya herkesin sapka cikarmasi lazim.

KoRNea
01.10.2011, 22:32
Lİg başındaki pasa dayalı oyunumuz çok iyiydi keza İnter maçında öne geçtikten sonra paslaşarak maç sonunu getirmemiz unutulamaz :) Takım biraz daha alışsın birbirine çok daha iyi olacağız.

Erbay
01.10.2011, 22:37
Takımın gerçek performansının %30'unu bile yansıttığına inanmıyorum. Tek olumlu yön oyunumuzu oynayamamıza rağmen sabırlı oynamamız. Paslı oyunu gerçekleştirebildiğimiz an maçın kaderi değişiyor dikkat edersiniz. Şu ana kadar ki maçlarda çoğunlukla rakipten az topa sahip olduk, yaslandık, kontra yaptık. Bu takım oturunca çok daha fazlasını yapacak.

ibrahim
01.10.2011, 22:39
Herkes;

-bir 96 faciasi daha yasayacagimizi
-Senol Günesin yeniden istifaya zorlanacagini
-zaten bozulmus olan kadromuzu zor toparlayacagimizi, eskilerin kendilerini aratacaklarini, yerlerinin doldurulamayacagini
-bu defansla isimizin zor olacagini

sanarken, biz

-önceki sezondan daha güclü bir sekilde geri deldik
-taraftar ve yönetim Senol Günese sahip cikti
-eski kadrodan daha kaliteli bir kadro kurduk, eskilerin adlari dahi anilmiyor (Jaja haric)
-Interi kendi sahasinda kendi defans futbolcularimizla devirdik.

Haftalar gectikce daha iyi olacagiz. Bundan kimsenin süphesi olmasin.

calavera
01.10.2011, 23:57
Giray'ın milli takıma çağrılması da artık bir takım Fener şak şakçılarının (Oğuz Çetin) guardının düştüğünün göstergesi.

Geçenlerde Fener'in ikinci kalecisini Tolga'nın önünde milli takıma çağırmışlardı. Tolga çok dik bi duruş sergiledi çıktı adam gibi bu rezaleti söyledi.

Sonra ne oldu, pısırık Oğuz hemen geri adım attı Mert Günok bi daha çağrılmadı milli takıma hep Tolga'yı çağırıyolar. Demekki neymiş, tepki göstermek gerekiyomuş.

Bravo Tolga, bravo Giray.

Yaşar
02.10.2011, 00:08
Geçen sezona göre en olumlu özelliğimiz
-pislik dolu takımların ve adamların mevcut olduğu Türkiye ligi'ni umursamıyor olmak.
Özeliikle taraftarların lig maçlarındaki heyecanı kalmamış.
Geçen yılki filmde yaşadığımız gerilim ve stresin bir daha oluşmayacak olması beni rahatlatıyor.

Vkgz
02.10.2011, 00:34
her maç gol yiyoruz buda bizim bu sene şampiyonluk mücadelesi veremeyeceğimizi gösterir.

Aleyna Yemenici
02.10.2011, 00:35
Zokora'dan 3 4 tane daha almalıyız.

calavera
02.10.2011, 00:54
Aklıma bişey daha geldi,

10 kişi kaldığımızda çok iyi mücadele ediyoruz.

Benfica maçının ikinci yarısı ve Bilbao maçının tamamında 10 kişi oynamamıza ragmen gol bile yemedik.

Aleyna Yemenici
02.10.2011, 00:58
Aklıma bişey daha geldi,

10 kişi kaldığımızda çok iyi mücadele ediyoruz.

Benfica maçının ikinci yarısı ve Bilbao maçının tamamında 10 kişi oynamamıza ragmen gol bile yemedik.

Doğru Tespit!

Yasin Altuntas
02.10.2011, 01:19
Takim gecen seneye nazaran kafasina göre oynayan bencil Oyunculardan arindi (Yattara, JaJa, Engin) ve TAKIM Oyununa dönüldü.

Armağan Dere
02.10.2011, 02:07
3- Zor gol yiyoruz.
Defansımızın büyük bölümünün değişmesine rağmen hala zor gol yiyoruz ve zor pozisyon veriyoruz

Buna katılmıyorum
1'den fazla gol yemememizin sebebi Tolga'nın üst düzey performansıdır..Bayaa pozisyon veriyoruz..
Samsun,Karabük maçında 1-0 öne geçmemize rağmen 2-3 net pozisyon verdik..
Lille ve İnter maçında kaç atak yaptıkta 1 gol yedik diyorsun..
Tolga eski Tolga olsaydı İnterden 5 Lille'den de 3 yerdik..

Yaşar
02.10.2011, 02:10
Buna katılmıyorum
1'den fazla gol yemememizin sebebi Tolga'nın üst düzey performansıdır..Bayaa pozisyon veriyoruz..
Samsun,Karabük maçında 1-0 öne geçmemize rağmen 2-3 net pozisyon verdik..
Lille ve İnter maçında kaç atak yaptıkta 1 gol yedik diyorsun..
Tolga eski Tolga olsaydı İnterden 5 Lille'den de 3 yerdik..

Lille maçında sadece 2 pozisyon verdik.

Armağan Dere
02.10.2011, 02:20
Lille maçında sadece 2 pozisyon verdik.

Tolga'nın kurtardığı ve kurtaramadığı toplam 2 pozisyon doğru.
Ama Sow'un 1 pozisyonu daha var 2.yarı Giray'a 5'lik attığı pozisyon..İnceden Giray da çekti onu zaten..