PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftarlar Birliği-BMN-Teksas-Çarşı

Tekke
01.10.2011, 11:14
Arkadaşlar Kulüpler Birliğine karşı Taraftarlar Birliği kurulmasına BMN olarak öncü olabailir miyiz?

Dün Bursa-Kayseri maçında çok ilginç şeyler oldu, bizi 25 senedir "yok" sayanlar, dün TV de Bursayıda yok saydılar ve olaylar anlaşılamadı, 5 senedir dolu tiribüne oynayan Bursa, 5.000 kişiye oynadı, onlar da Başkanın adamlarıydı. Bazı taraftar grupları, sadece FUTBOLDAN yana, Başkanı bile hizaya getiriyor, bugün İbrahim Yazıcı geri adım attı "şike" maddesinin değişmesine Bursa da imza atmayacak. Taraftar protestosu işe yaradı yani, unutmayalım BİZ YOKSAK TFF DE DIGITURK DE YOK. Ertuğrul bile, taraftar bize destek olmalı deyince hemen Teksas'tan cevap geldi, "Sen işine bak, sen kısa donla gezerken de biz Bursasporluyduk" diye ve anladım ki Dünya üzerinde Teknik Direktörlük işini yapan tek adam ŞENOL GÜNEŞ imiş. Başkana rağmen DİK DURUYOR, kimseye prim vermiyor helal olsun Hocama.

Burada bize düşen görev, Teksasla-Çarşıyla hatta sağduyulu Ultraaslanlarla (300 sayfalık TFF iddianamesini yeminli tercümede çevirip UEFA da Corniye yollayanlar benim arkadaşlarım), TARAFTARLAR BİRLİĞİNE öncü olalım, hepimizin diğer gruplarda etkin tanıdıkları vardır, Ultaaslanı ben tam destekle ikna edebilirim.

1. Sloganımız olsun: "Temizlig İstiyoruz"
2. Her maç 10. dakikada tezahüratımız olsun ceza verilemeyecek: "Biz Buradayız, Adalet Nerede" gibi
3. Tüm taraftar grupları, başkanlara ve federasyona karşı ortak ADALET duygusuyla hareket etsin. Mesela, şampiyon olmuş bir Bursayı daha önce bize yaptıkları gibi yoksaydılar, özetini bile 2 dk verdiler, konuşmadan geçtiler. Bundan bizim canımız çok yandı, samimi isek başka düşenin elinden tutmalıyız.
4. Hareket başlatalım, teknik direktör ve futbolcular kalp işareti yapıyor ya, buna benzer bir işaret yaptıralım.

BMN bu konuda da her konuda olduğu gibi öncü olacaktır, biz her anlamda Türkiyedeki en güzel rengiz, "Bize Her Yer Trabzon" umuz, "61. dk şovumuz" "kolbastımız" asla unutulmaz ve dünyada akım başlatabilecek hamlelerdir.

İnşallah bu da onlardan olur...

Fatih Öztürk
01.10.2011, 11:21
ortak hareket etmek lazım.

Emirhan Makul
01.10.2011, 11:23
Çarşı ile çok güzel bir ikili oluruz eminim :) Adamlar her maç ooo serdar adalı diye bağırıyorlar. :D

Yola çıkılacak kurumlar bunlar değiller bence.

Emirhan Ömeroğlu
01.10.2011, 11:32
Aslında olmuyacak şey değil.

Ama olmaz.

CAFER ÖZER
01.10.2011, 11:33
BJK bu işin içinde olamaz
Büyük bir ihtimalle onlarda Küme düşecekler arasında

ysfemr
01.10.2011, 11:40
çok mantıklı boylece taraftar lar bırlık olursa klupler bırlıgı denen sirkte de her klup kafasına gore karar alamaz forumun belirlenen önemli isimleri çarşı teksas gecekondu vs gruplarının liderleriyle o sehirlerde yasayan kişiler aracılıgıyla bir temas kurmalıdırlar...

Celal Demir
01.10.2011, 11:43
kesinlikle böyle bir birlik sağlanmalı, BJK li taraftarlarda bu işin içinde kesinlikle olmalı onlarda küme düşecekler arasında olmasının bence önemi olmaz bir çok beşiktaşlı cezamız varsa çekelim diyor, bursaspor taraftarlarıda olmalı diğer klüplerdende katılmak isteyen varsa katılmalı nekadar kalabalık olursak okadar ses getirir...

Emirhan Ömeroğlu
01.10.2011, 11:45
Bunu istiyorsak adı geçen taraftar gruplarına ulaşmak lazım.

Tekke
01.10.2011, 11:49
Bunu istiyorsak adı geçen taraftar gruplarına ulaşmak lazım.

Ulaşması kolay, biz birlik olsak...

Koray
01.10.2011, 11:50
Başlığı açan kusura bakmasın ama çok saçma ve gereksiz.

Hatta daha fazla kişi görmeden bu başlık yok edilsin.

Chiko
01.10.2011, 11:50
Kesinlikle uygulanmali.

İlker Akçay
01.10.2011, 11:53
Hepsini geçtimde Çarşı ile Teksas'ın aynı cümlede durması bile abes olmuş..Tıpkı şu an benim yaptığım gibi :)

Ahmet KESKİN
01.10.2011, 12:02
yani teksas ve carsı ne olursa olsun bir araya gelemez mümkün deil imkansız bizimle febeslerin bir aaya geldiğini düşünebiliyormusun sen ... düşencen güzel ama tarfalr yanlıs....

Tekke
01.10.2011, 12:09
yani teksas ve carsı ne olursa olsun bir araya gelemez mümkün deil imkansız bizimle febeslerin bir aaya geldiğini düşünebiliyormusun sen ... düşencen güzel ama tarfalr yanlıs....

Ya arkadaşlar bizim taraftar grubu da bazen çok komik oluyor, herşeyi ben doğru bilsem size sormadan icraata geçerim. Tabii ki olmazlar vardır, ama olmazları konuşanlar bir yere varamazlar ve en hayati projeyi bile "bu olmaz " diyip rafa kaldırırlar, siz ÇÖZÜM üretin bence.

Mümkündür bence, amaç ve hedef ortak olunca ben bir araya gelineceğine inanıyorum, örnekleri de var, GS liler, şikede FB ye destek oldu taraftar olarak, gittiler baklava verdiler Topukyaylasında.

ÇÖZÜM üretin lütfen ve benim bakamadığım açılardan bakın, "olmaz" cılığı bırakın...

Yıllardır bu zihniyet "Bizi şampiyon yapmazlar" mantığıyla gitti, ben hep inananlardan oldum, Şenol Hocam gibi daha çok inananlar sayesinde TÜM DÜNYAYI SALLADIK, söke söke olduk...

Badaloğlu
01.10.2011, 12:11
Yahu arkadaşlar dalgamı geçiyorsunuz Allah aşkına... Nedir şimdi bu? Texas=Çarşı... Bu adamların aralarında kan var, kan... Yahu bunlar bir araya gelebilir mi? Devlet getirememiş bir araya biz mi getireceğiz? Biraz gerçekçi olalım...

Hem bu konuda birşey yapacaksak, bize ne diğerlerinden. Trabzonspor taraftarları bu konuda bir araya gelebiliyor mu? sen ondan bhaset. kusura bakmayın ama çok abes bir başlık olmuş. Özelliklede bunu guruplara indirgimek çok yanlış. Kaldıki Trabzonspor'u BMN olarak biz temsil etmiyoruz. Bu takımın tribünlerinde 20 tane gurup var!!!

Ali Özcan
01.10.2011, 12:14
düşünceyi tebrik ediyorum...yapılmalı - gruba beşiktaş yerine galatasaray taraftarı dahil edilmeli...beşiktaş şikeye karışmış bir kulüp, taraftarı da her maç "beşiktaşın çocuğu tayfur havutçu" diyerek şikeye ve şikeciye çanak tutuyor...

61_Hasan_69
01.10.2011, 12:15
Yahu arkadaşlar dalgamı geçiyorsunuz Allah aşkına... Nedir şimdi bu? Texas=Çarşı... Bu adamların aralarında kan var, kan... Yahu bunlar bir araya gelebilir mi? Devlet getirememiş bir araya biz mi getireceğiz? Biraz gerçekçi olalım...

Hem bu konuda birşey yapacaksak, bize ne diğerlerinden. Trabzonspor taraftarları bu konuda bir araya gelebiliyor mu? sen ondan bhaset. kusura bakmayın ama çok abes bir başlık olmuş. Özelliklede bunu guruplara indirgimek çok yanlış. Kaldıki Trabzonspor'u BMN olarak biz temsil etmiyoruz. Bu takımın tribünlerinde 20 tane gurup var!!!

Nokta ... ... ...

sessizkral_1
01.10.2011, 12:19
bir birlik kurulacaksa tüm takımların taraftar grupları dahil edilmeli

onu geçtim biz daha kendi içimizde birlik olamıyoruzki tribünde birsürü grup var ayrıca bmn bir stadyum kültürü sayılmaz bir web oluşumu nezlinde.önce kendi içimizdeki dağınıklığı çözmemiz lazım.örnek verilen teksas ve çarşı stadyumun büyük kısmına hitap ediyor

zafer6161
01.10.2011, 12:21
iyide bizde 20 tane grup var,onlarda 2-3 tane :D

CAFER ÖZER
01.10.2011, 12:22
Bizi Kimse ilgilendirmez Biz kendi Kulübümüzü dizginleyelim yeter
kendi haklarımızı koruyalım yeter.
Biz kendi taraftarlarımızla birlik olalım yeter
Bizde 5 kişi bir araya geldimi taraftar gurubu kuruyor Herhalde Dünyada en fazla taraftar grubu olan Trabzonspordur.Herhalde Dünyada en fazla internette Taraftar sitesi olan Takım Trabzonspordur.
Biz kendi Taraftarımızı bir araya getirip aynı tezahüratı yapamıyoruzki Başkaları ile bir araya gelip bir şeyler yapalım.
Benim Uzun süredir Trabzon Tribünlerinde Gördüm Tüm Taraftar gruplarının aynı tazahüratı yaptığı Maç Geçen sene A.GÜCÜ-FB maçı oynanırken 3 penaltıdan Fener 3-0 öne geçtiğinde Tüm stadın
"o...çocuğu aziz Yıldırım" diye Stadın İnlemesinden başka Tüm stadın aktıldığı tezahürat hatırlamıyorum.
Önce biz biraraya gelelim.

a f s
01.10.2011, 12:24
BJK bu işin içinde olamaz
Büyük bir ihtimalle onlarda Küme düşecekler arasında

Düşeceklerse onurlarıyla düşmüş olurlar Fener gibi hem suçlu hem güçlü yüzsüzlüğü yapmama fırsatları var önünde.

Keşke temiz futbol için ortak çağrı yapabilse herkes.

Çok zor ve olmayacak bir iş.

Bizim duruşumuz tavrımız belli, o dik duruşu gösteremeyenler düşünsün.

Badaloğlu
01.10.2011, 12:51
Arkadaşlar kusura bakmayın ama bu başlığı kapatmak zorundayım. Öncelikle Teksas ve Çarşı bizi ilgilendiren guruplar değil. Gerçi Çarşı'nın bu konuda duruşu ilk başlarda ''aklanında gelin'' tarzındaydı. Sonrasında Beşiktaş kulübü, ''kupayı iade ederiz'' demişti. Ancak son zamanlarda Yıldırım Demirören'in şikecileri kurtarma adına yaptığı salvolarda Çarşı'nın ses çıkarmamasını garip karşılıyorum.

Bu konudaki BMN'nin ve genel olarak Trabzonspor taraftarının bakışı nettir, birdir. En azından ben öyle tahmin ediyorum. Bu bağlamda çözümü ve çareyi dışarda aramak yerine içimizde arasak daha iyi olur. Ayrıca bu iki takımın taraftar guruplarının Trabzon'a bakışıda bellidir. Şahsım adına bu iki gurupla yanyana anılmaktan rahatsız oluyorum...