PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yattara ve Trabzonspor

smertkan
02.04.2006, 22:48
Bu basligi gören arkadaslar herhalde Hoca Yattarayi niye almadi diye yazacagimi onun TS için vazgeçilmez oldugunu ilan edecegimi düsünecekler.

Bu sekilde düsünmeye beni sevkeden bu gün maçin 2-0 olduktan sonra ve bazi maçlarda yüksek sesle söylenen Yattarayi oyuna niye alinmiyor sesleridir.Taraftar ondan sov bekliyor.Bubeklentiye bagli olarak onun sovunu izlemeyede tarftar bayiliyor. Hatta Baska Takim tarafatari bile onu izlemeye geliyorlar.Hem Taraftar söylemelerindehemde basinda çikan yazilarda ve Futbol erbablarinin açilamalarinda öyle bir yattara imaji varki sanirsiniz Yattara olmazsa TS kapisina kilit vurulacak.

Tabi bende yaptigi çalimlardan keyif almiyor degilim.Elbette Futbol Sov oyunu ama is Sovla bitmiyorki. 3 puan dahada degerli degilmi.

Biliyorsunuz bir zamanla Harlem vardi Amerikan basketbol cambazlari adamlar neler yapiyorlardi ama hiçbir zaman NBA da oynamadilar. Sadece gösteri maçlari yapiyorlardi.

Elbette Futbolda estetik olacak zeka olacak heyecan olacak bu seyirciyi tribüne çekecek.ama kazanamyana 3 puan verilmiyor.Iyi çalima da 3 puan hiç verilmiyor.

Bu gün bazi arkadaslar hocaya kiziyorlar Takimda Tek orta yapan adam yok diyorlar. Tamam bu adam çok iyi orta yapiyor.ama ne oluyor.Onun yaptigi ortaya vuracak adam varmi?Fatih diyeceksiniz zaten adam orta yaparken digerleri Fatihi kapatiyorlar.Onun Yaptigi ortaya kafa atacak Hava toplarina ve ayagina hakim uzun boylu bir Santrafor almayi daha beceremedik.Birde adam sifirdan disari çikarsa sut atacak adamimiz yok.Daha dogrusu adam çokta vurduklari top sut dan çok aut olur.

Ayrica bu gün Fatih ve Gökdenizde Orta yapamamak gibi bir özürlerinin olmadigini gösterdiler.Buda tek orta yapan adam savini geçersiz kiliyor.

Belki çogu arkadas bana katilmayacaklar belki bazilari Ömer Riza nin performansindan memnun degiller ama Bence Hucum hattimiz Gökdeniz Fatih Ömer Riza ve Simek le daha güzel oldu. En azindan Ömer Riza ve Gökdenizde Savunma yaptiklarindan Fatih disinda savunma yapmayan kalmadi.DAha hizli hucuma çiktik 2-3 pasla kale önüne inmeye basladik.Buda günümüz futbolunda en etkili hucum biçimi.Hele 1-2 verkaç denememiz gol olsaydi maç çok farkli olacakti.

Neyse sözün özüne gelipderdimi tam olarak anlatayim. Bazilariniz kizacagini (Elestirilecegimide biliyorum.Umarim seviyesiz sözlere maruz kalmam)biliyorum ama yinede ben yazida asil yazmak istedigim bir Yattara Sendromunun oldugu.Belki bu rakip takimlar içinde öyle ama onlar o kanata 2 kisi verip tedbir alabiliyorlar.

Ya bizim için Yattara sendromu ne oluyor; Topu ona atan maçi seretmeye basliyor adam 5 kisi geçecek ya gol atacak yada attiracak. O çalim atinca digerleride benim neyim eksik deyip onlarda çalima kalkiyorlar. Top hep sagdan geldigi için rakip kolay kapaniyor.Soldaki adam pas tutuyor.Takim hem tembellige itiliyor hemde asil hedefin galibiyet oldugu kaçiriliyor.Bir iki çalim derken rakip defans kapaniyor.Tabi top kayiplari artarken pasa kosan adamda top alamayinca geriliyor.Zamandan ve efordan kayiplar artiyor.

Ziya Hocanin onu Yedek soyundurdugu maçalari hatirliyorum.acaba kenarda diri bir Yattara her zaman için dahami iyi olur diyorum.Hele maçi çevirmeye adam lazimsa Yorulmamis bir Yattara daha iyi olmazmi demeden edemiyorum.

Bunun bir görüs oldugunu ve elestiriye açik odugunu belirtmek isterim.Burada derdim Yattarayi karalamak degil.Onun yeteneklerinide küçük gördügüm yok.Onunsahada olmasina da etki edecek bir pozisyonum yok.Tek derdim Takimin daha etkili oynayip maç kazanmasi.Bunlari söylerken onun gitmesini istemek gibi bir cin fikrede kapilmis degilim.Takimla onuda ayri tutuyor degilim ama onun olmayisida TS nin sonu degil. Burada sorguladigim ondan daha etkin nasil faydalanabiliriz sorusudur.Yanitlarinizi beklerken bu açiklamalarida yapmaya gerek duyuyorum.

aka5
02.04.2006, 23:00
yattara oyle bir topcu ki oynatsan bi dert oynatmasan bir dert yani her turlu tepkiyi aliyosun.buda aslinda elimizde cok fazla altarnetifli kadro olmadindan kaynaklaniyor.

ctmeoy
02.04.2006, 23:04
eger trabzonum her maci 3-0 kazanacaksa yattara hiç oynamasin. Chelsea'de de sov yapacak adam yok ne olmus yani.

Mehmet
02.04.2006, 23:07
Evet bu gün Yattara olmadan alinan sonuç
insanin aklina bu tür düsünceler getirebiliyor.
Benim tedirgin oldugum ve çogu zaman kizdigim niokta da burasi.
Büyük takimlarin bazan bir kaç as oyuncusu su yada bu sebebden kadroda olmayabilir. Büyük takimlar böyle zamanda bile bu tür futbolcular olmadanda maçlarini kazanabilirler.
Buradan anslasiliyorki önemli olan bireysel oyun degil.
Takim oyunu önemlidir. Bu gün takim oyununa yakin bir oyun
izleyebildik. Yalniz bazan sans yaninizda olacak.
Bu sene sansizliklarda yakamizi birakmadi. Mesela bu gün
DenizliSpor'un direkten dönen bir topu gol olsaydi ne olacakti?
Kolay panige kapiliyoruz bu sene. Yine yenilebilirdikde.
Güzel oyunun takim oyununun yani sira sans ve kismet de önemli.
Bu gün biraz kismet biraz takim oyunu olunca kolay kazandik.
Iste hep böyle olmasini istemiyormuyuz.
Ama is hocada bitiyor. Yani balik nerden koktugu belli.
ben diyorum sans bizimlede biz degerlendirmiyoruz.
Hala 3.lük yarisinda en sanslisi biziz ama degerlendirebilirsek
bu sansi. Bazan Yattara bazan Fatih Tekke bazan da digerleri olmadanda maçlarimizi kolay kazanmaliyiz. Zaman zaman sorun olan da bu. Ibrahim Yattara'siz bir Trabzonspor düsünemiyorum ama.
Zaman zaman oyun sitilimizi sablonumuzu hizla degistirmemiz lazim.
Çünkü mevcut sistemimizi herkes ezberledi.
Bunu da degistirmek Hocanin isi.
ya degistirir yada hocayi degistirirler.
Ne umudlarla getirdiler onu takimin basina bizi iyice batirdi.
Bundan sonra insallah gemisini kurtarir.
Trabzonspor için her seyin hayirlisi ola.Edited by: Mehmet

Burhan61
02.04.2006, 23:08
görüslerine saygi duymakla beraber katilmadigimi söylemek istiyorum. yattara gibi adam geçen pozisyon hazirlayan bir adamin varsa onu sürekli sahada tutmak zorundasin. neden belli bir süre ile sinirlayalim ki.burda yapilmasi gereken simek'in polonya'da oynadigi yere yani asil mevkisi olan ön liberoya çekilerek son derece kötü oynayan hüseyin'in yedek birakilmasidir.

TSunami
03.04.2006, 00:21
aslinda sorun yattara degil onu kullanabilmek. evet bugün yattara yoktu ve kazandik. ilk yarida fatih- gökdeniz -szymek yokken de deplasmanda yendik denizliyi. hem de stepanov da yoktu. demekki ölçü degil.
peki bugü rakip ataklari nereden yapti. sag kanadimiz darmadagin oldu. adamlar tek geldigi yer orasiydi. yattara defans yapmiyor diye elestirliyor. peki bugün oyunda rakibi tehdit eden bir yattara olsaydi adamlar solbekine varincaya kadar bu kadar hurra saldirabilirmiydi. bence hayir.
ve yattarayi 2-0 dan sonra sov yapsin diye degil rakip açilirken arkasini açarken oraya sizacak bir adam lazim diye istedik.
yattara hem rakip kapanirken adam eksiltmesi ve ortalariyla hem de baski yerken hizli hücumlarda kullanabilecek bir adam.
iki hafta önce trabzon seyircisi szymkoviak diye bagirirken sadece ona olan sevgisinden degil o dakikalarda takim defanstan topla çikmaktan zorlandigi top kullanabilecek bir adam lazim olduguiçin bagirmistir. bunu göremeyen tek adam Halil hocadir. trabzon seyircisi futbolu bilir. zaten tribündeki tepkiler dikkat edin bu anlardadir. takimin yenilmesinden ziyade gereksiz bir hareket, hedefsiz bir pas, ruhsuz bir oyun kizdirir bu taraftari.

Tunga
03.04.2006, 02:40
Bizim gerçek anlamda bir futbol zenginligi yaratacak malzememiz var.

Yattara, Tekke, Gökdeniz, Simek, Ömer Riza, Hasan Üçüncü (smileys/smiley1.gif), Hüseyim Çimsir, Akyel, Stepanov...

Bu malzemelerin iyi tarafi bunlarin çesitli kombinasyonlariyla farkli tatlar üretmek de mümkün. Bu konuda hocaninn tutumunu çok yerinde buluyorum. Örnegin Real Madrid'in de, Barcelona'nin da kadrolarinda çok genis yelpazede iyi oyuncular var ve onlar da hemen hemen her maça farkli kadrolarla çikiyorlar. Aslinda kadro darligi yasamayan her takim böyle yapiyor (Daum hariç).

Biz ise bugüne kadar genellikle 15 kisilik kadrolara aliskin oldugumuz için bu zenginligin getirdigi bereketi pek kullanamiyor, hatta biraz da kolay harciyoruz.

Denizli maçinin son 10 dakikasinda Yattara'nin oyuna girisinin, hocanin taraftara duydugu sayginin bir göstergesi olarak görüyorum. Maçi koparmis ve gol yememeye özen gösteren bir hoca o dakikada Yattarayi oyuna almazdi. Ama onun yeteneklerinden ve sovundan mahrum birakmak istemedi bizleri diye düsünüyorum.

Avrupa'daki takimlarda gene bazi oyunculari uzun süre yedek bekletmek istemiyorlar. Onlari sürekli maça müdahil, sicak tutabilmek için sürekli olarak kadrolariyla oynuyorlar. Bu Türkiye'de pek olmuyor. Simdi bunu Türkiye'de yapabilen bir hocamiz var.

Eskiden belki de Trabzonspor'un onbirini bir çirpida sayabiliyorduk ama son yillarda hiç bu kadar alternatifli olmamaisti kadro. Hala da harika degil. Ama bu kisitli imkanlarda bile bir alternatiflilik yaratilabiliyorsa, bu da zenginligimizin nimetlerinden yararlanabiliyoruz demektir.

Bu hamleleri taraftarimizin büyük çogunlugunun göremedigini gözlemliyorum. Bir de yönetimin bu hareketliligi gördügünü.

Eskiden Emrah'in bir yedegi yoktu. Simdi o mevkide, Emrah'i göndermemize ragmen 3-4 alternatifimiz var. Ayni sey sol kanat için de geçerli. Hatta Hüseyin'in bile bir alternatifi oldu.

Bu oyuncu tercihlerinin ve özellikle de Yattara tercihlerinin tamamen yigidin yogurt yeme sekli oldugunu düsünüyor ve Yattara konusunda tüm hocalarimizin oyuncu tercihlerini saygiyla karsiliyorum.

Barış
03.04.2006, 03:04
yattara yi ziya hoca da kesmisti,ve ibrahim ege-volkan gibi adamlar vardi kadroda o zaman.

onsuz da oluyor,ama onunla daha iyi oluyor.

irfanköse276
03.04.2006, 09:17
ziya hoca bunu defalarca yapti ve basarili oldu. aklimda kalan bi malatya maçi var mesela... Bence de 2.yari silah olarak kullanilabilinir

Faik Yılmaz
03.04.2006, 09:50
çok iyi bi futbolcu

ama takim oyununa adapte olmasi lazim...

ozcan_asanoglu
03.04.2006, 09:58
her futbolcudan kendi yetenekleri ölçüsünde faydalanmak lazim..yattara'dan da..onu kivama getirmek, oynatmak hoca ve yönetimin becerisine kalmis..onun için ordalar..

coach
03.04.2006, 11:17
Yattara en verimli dönemi Ziya hoca zamanidir,Ziya HocaYattara'yi hiç bir zaman 90 dakika oynatmadi,futbolcuyu bazen kizaga çekmek iyidir.

Herkezin fikrine saygi duymak gerekir,Vahid Halillodziç iyi bir hoca diger hocalarida binbir mazeretle yolladik takimdan bari bu adama bi sans verelim.

Faik Yılmaz
03.04.2006, 11:23
her futbolcudan kendi yetenekleri ölçüsünde faydalanmak lazim..yattara'dan da..onu kivama getirmek, oynatmak hoca ve yönetimin becerisine kalmis..onun için ordalar..

b. dortmundda odnkor diye bir futcolcu var...

oda sag kanatta oynuyor. ama hem defansif hem ofansif yönde çok etkili... takim oyununuada uyuyor. yattarada öyle olsa çok daha faydali olur

Külünkoğlu
03.04.2006, 11:26
Yine ayni yada benzer konu :)) Yoruldum ama söyleyeyim yine de Yattara devamligi, herkesin istedigi gibi bir oyuncu olsaydi senede 200 milyon $ kar eden takimlarda oynardi. Onu bu sekilde kabul etmeye mecbursunuzdur. Teknik adamlar arasinda "aç birakmak" deyimi vardir. Bu deyim bir sonraki maçlarda iyi oynasin diye futbolcuyu kulübeye çektiginde kullanilir.Teknik adamin da Trabzonspor'a ve Yattara'ya yapabilecegi en iyi sey onu küstürmeden ara ara aç birakmaktir.

Edited by: Külünkoglu

Faik Yılmaz
03.04.2006, 12:49
devamliligi degil sadece takima defansif yönde katki yapamamasi...

yani atak futbolda güzel oluyor ama kontrataklarda arkasinda 40-50 m bi koridor bos kaliyor. zaten maçlari seyrettigimizde bu kanattan bir çok gol yedigimizi görüyoruz

halil ibo
03.04.2006, 12:50
Sevgili Metin bu güzel yorumundan sonra kilitide vursan tam olacakti.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

Faik Yılmaz
03.04.2006, 13:03
bu fikre katilmiyorum....

futbolcuya adi ne olursa olsun mahkum olunamaz....

bu acizliktir....

yok öyle kabul etmek lazim.....

iste bunun için büyük hedeflerin takimi olamiyoruz

Külünkoğlu
03.04.2006, 13:08
devamliligi degil sadece takima defansif yönde katki yapamamasi...

Oldu pasam baska isteginiz var midir. http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif onun ayarinda yada benzerlerinde savunmaya gelip top çalan, açik kapatan bir futbolcu var midir pasam.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

Sevgili Metin bu güzel yorumundan sonra kilitide vursan tam olacakti.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Abi yoköyle "Yattara'nin takima katkisi" diye baslik açilsin onu bekliyorum. Yada bu baslik için yerlerde sürünme zamani gelmedi bekliyoruz.

Benim Kardeslerim Abilerim beni yaniltmaz ne de olsa : http://img57.imageshack.us/img57/2485/tstaktik9ob.jpg

Faik Yılmaz
03.04.2006, 13:08
OYNAMAYAN YOKTUR....

OYNATAMAYAN VARDIR...

oflubektas
03.04.2006, 13:53
asil yazmak istedigim bir Yattara Sendromunun oldugu.Belki bu rakip takimlar içinde öyle ama onlar o kanata 2 kisi verip tedbir alabiliyorlar.

Iste Yattara'nin özelligi alinti yaptigim son cümlede yatiyor. Her maçta 11 baslamasi ve 90 dk. oynatilmasi sart degil ama takimin vazgeçilmezlerinden biri oldugu gerçegi gözardi edilmemeli, hücuma yönelikkaliteli ve tecrübeli oyuncu sayisinin 5'e çiktigi kadromuzda çogu maçlarda tercih edilmeli. Örnegin önümüzdeki Gençler maçinda Yattara 11'de baslatilip forvetlerden biri -kontra oynayacaksak F.S.Tbile olabilir- yedek birakilabilir.

lutfu61
03.04.2006, 14:14
ya ne defansifliginden bahsediyosunuz anlamadim

yattaranin sahadaki görevi defans mi

yattara defansa yardim edecekse ortalari kim açacak,ee defansta 4 adam var onlar yetmiyomu

trabzonspor defansif oynayarak kaybediyo zaten

barcelonada ronaldinho ne kadar savunma yapiyoki,bir fenerbahçede alex ne kadar geri gelip top aliyor

bu tip oyuncularin isi gol atmak attirmak,siz o adamdan ayni zamandada savunma beklerseniz kendi isini iyi yapamaz

bu mahalle maçi degilki toplu halde geri toplu halde ileri

Sacit
03.04.2006, 15:35
etle tirnak gibi ayrilmaziki parça

Faik Yılmaz
03.04.2006, 15:45

yattara defansa yardim edecekse ortalari kim açacak,ee defansta 4 adam var onlar yetmiyomu

barcelonada ronaldinho ne kadar savunma yapiyoki,bir fenerbahçede alex ne kadar geri gelip top aliyor

bu tip oyuncularin isi gol atmak attirmak,siz o adamdan ayni zamandada savunma beklerseniz kendi isini iyi yapamaz

SEVGILI ARKAdasim takim futbolu nedir bilirmisin....

bilmem hiç milanin maçini izledinmi shevcenko bile rakiplerin köse atislarinda geri geliyorsa bunun adi takim oyunudur.

hem yattaranin kaç gol attirdigina bak.bide onun bos biraktigi kanattan kaç gol yedigimize bak. ne demek istedigimi anlarsin

cakal 61
03.04.2006, 17:10
etle tirnak gibi ayrilmaziki parça AYNEN YATTARA

Bülent Bayraktar
03.04.2006, 17:17
dün yoktu ama takim gene iiyiidi olsaydi acaba ne olurdu

Selman
03.04.2006, 17:21
Ne onla oluyor nede onsuzsmileys/smiley36.gif

ooooo Ibrahim Yattara ooooooo

izmirdenayhan
04.04.2006, 21:43
Takimin defansif yönüne katki sadece her topa olur olmaz kosarak yapilmaz.....Varligiyla rakip defansi bozuyor,çikmasini engelliyor,rakip takimin direncini bozuyor ve hücum islevimimizi de yerine getiriyorsa atilan onlarca bos depardan daha iyidir....

Bülent Bayraktar
04.04.2006, 22:00
sol kanadaonun gibi adam alirsak onun üstündeki yükü hafifletirdaha rahat we iyi oynamasini saglariz

supermann
04.04.2006, 22:01
birde su yönden bakin küçük çocuklar futbol oynarken kendilerini ona benzetiyoor yattaraa diye bagirip topa öyle vuruyor böylece yeni taraftarlar ediniyoruuz smileys/smiley2.gifadam hem sempatik hemde inanilmaz çalimlar atiyor bize kazandirdigi maçlarida unutmayalim gülü seven dikenine katlanir..

Barış
04.04.2006, 23:04

SEVGILI ARKAdasim takim futbolu nedir bilirmisin....

bilmem hiç milanin maçini izledinmi shevcenko bile rakiplerin köse atislarinda geri geliyorsa bunun adi takim oyunudur.

hem yattaranin kaç gol attirdigina bak.bide onun bos biraktigi kanattan kaç gol yedigimize bak. ne demek istedigimi anlarsin

iyi güzel de her yigidin yogurt yiyisi farklidir..

bi teknik d.11 kisi kapanir rakip kornerlerde,faullerde.,,digeri 10 kisi..

kaldi ki yattara ilerde kalir gerektiginde,fatih tekke geri gelir..

(gs maçinda gökdeniz bile ceza sahasi önünde savunma yapiyodu,kontrada o kadar güvendigimiz adam)

61-firtina
04.04.2006, 23:24
yattara çok büyük bir yetenek bunu kimse inkar edemez ama adamcani isteyince oynuyor cani istemeyince oynamiyor buda dogru

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.04.2006, 06:12
yattara tartisilmasi gereksiz bi adamdir
her takima lazim böyle bi top seytani ama taktik hocanin bilecegi (vahid bile olsa) istir, ister oynatir ister saklar kenarda
ama bi gün sans yaver gitmezsse sorun olmasi da dogaldir..

Faik Yılmaz
05.04.2006, 08:27
tekrar söylüyorum.

oynamayan futbolcu yoktur........

oynatamayan t. direktör vardir....

Miraç Atalay Çiftçi
05.04.2006, 11:21
son iki macini kaybetmis bir trabzon.

taraftar söylentide yorumlar yorumlar....

ve mutlak kazanilmasi gereken bir mac.

ayni zamanda yattara nin kisisel becerisi ve futbol zekasi ?

geçmisten örnekler.

vahid hoca takimin kadrosunu yani 11 haazirlarken futbolcularin antrenmandaki performanslarini büyük bir yüzde ile göz önüne aliyor.

F. Akyeli ve yattara yi kesmesinin sebebi de bence bu.

ayrica denizli maci için ben olsam bende yedek soyundururdum yattarayi.

son iki haftada 6 puanim elimden uçmussa helede karsimdaki denizli gibi bir rakipse tek tarafli yattara ile saldirrmam yusufa bosluk birakirdi.sonrasi malum.

göreve geldiginden beri kiziyoruz vahide basta ben.

ama onunda bi bildigi vardir.ve ince düsününce onun bildiklerinin belkide bir çogunu sonradan görebiliyoruz.

son olarak gelecek olanlar herzamanki gibi gideni aratacagindan VAHID KALMALI !

Faik Yılmaz
05.04.2006, 11:55
YA 80. DAKIKAYA KADAR TEK OYNUCU DEGISIKLIGI BILE YAPAMAYAN BI ADAMIN NESINI SAVUNURSUNUZ ANSLAMADIM.....

illaki formsuz olan oyundan düser birileri vardir ki.. zaten her maçta 4-5 futbolcu neredeyse hiç oynamiyor...

bu hocanin futbol bilgisi pek yok bence....

Jeffer
05.04.2006, 12:34
oooooooooo ibrahim yattaraaaaaaaaa oooooooo http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Samsa
05.04.2006, 16:16
oooooooooo ibrahim yattaraaaaaaaaa oooooooo smileys/smiley32.gif

karausak.

o varya o. adami yer sangi yaw. smileys/smiley36.gif

cakal 61
05.04.2006, 16:31
bugun gazetede YATTARA nin imza gunu duzenlemis ve yogunlugu gosteren resinler

TRABZONSPORUMUZA COK YABANCI GELDI AMA BENIM ICIN SOTA VE YATTARA NIN YERI COK DEGISIK

YATTARA SOTA ELELE HEP BIRLIKTE FINALE

Samsa
05.04.2006, 16:51
cidden la ikisi bir oynasa ne müthis olurdu. oy oy oy oy . yattara ve sota... hayali bile dehset smileys/smiley1.gif

cakal 61
05.04.2006, 17:07
hangisini tutacaklar

YATTARA MI SOTA MI

DEHSET NE DEMEK ÖNÜNE GELENI VUR YEREsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Samsa
05.04.2006, 17:23
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley36.gif

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.04.2006, 22:07
hangisini tutacaklar

YATTARA MI SOTA MI

DEHSET NE DEMEK ÖNÜNE GELENI VUR YEREsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Futbol terörü olurdu walla smileys/smiley36.gif

TrabZonSpor_.61
05.04.2006, 22:33
hahahahahhahhahhahahhahahahhahahhahahsmileys/smiley4.gif

Bülent Bayraktar
05.04.2006, 22:47
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifwalla güzeldismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

izmirdenayhan
09.04.2006, 03:03
Pek muhterem hocamiz Yattara yi yollayacakmissmileys/smiley7.gif

Umarim haber kesin d egildir..

Elbette en büyük umudum Halilhodziç in gitmesidir...

YATTARA ILE ÖMÜR BOYU MUKAVELE...!!!!!!

guera
09.04.2006, 03:36
hadi birakalim yattarayi cok sevdigimizi ya da onun yaptigi hareketlerin bizi mestettigini ve stadyuma onun icin gelen seyirciler oldugu ki buna rakip takimlarin seyircilerinide eklemeliyiz! onun trabzonspora kattiklarina bakalim!

sezonun ilk yarisinda fatihsiz gökdenizsiz günlerimizde hepimiz ona umut bagladik ve cogu macta olaganüstü isler yapti yattara! üzerine binen yükün altindan kalkmayi becerdi bize kazandirdigi puanlari saymaya kalksam sairim karsimiza ilginc rakamlar cikacaktir! yaptigi asistlerle fatihin gol atmasina cok büyük katkilarinin yanisira nsan olarakta cok sempatik birisi oldugunu hepimiz biliyoruz! son olarak trabzonda bir restauranta bir saat boyunca imza dagitmasi buna bir kanittir! herseyi bir yana birakirsak bir saat boyunca yorumadan üsenmeden resimlerini imzalamasi bile cok güzel bir sey!

sonra halilhodzicin onu birakmak istedigi gibi bir düsünceyi nerdne cikariyor basin anlayaiblmis degilim! aslinda unu bir aciklamasi var! psg de vahid hoca ronaldinhoyu yeek birakti ve sezon sonuda ronaldinho tkaimdna ayrildi´ve bunun sorumlusu olarak vahid gosterildi ancak bilmeyenlere bir bilgi! ronaldinho psg de ozellikle biraktzigi sezon uyumsuz bir tavir sergiledi ve gitmek icin elinden geleni yapti ronaldinhonun sadece hocayla degil yönetimle de sorunlari vardi ve bizim basinimiz ozellikle trabzondaki yerel basin bunu hocaya karsi bir silah olarak kullaniyorlar! anlamadigim yerel basinin hocadan ne istedigi! bunlar anis eyleri senol hoca icin de yapmislardi..

yani yattaranin gitmesi diye bir sey sözkonusu olabilir mi?

artik taraftarimizin cidden okudugu her habere inanmayi birakin aldirmamasi gerekiyor!

bunlar degil miydi fatihi gokdenizi ve daha nicelerini haberimiz olmaksizin satan ya da kiralayan! en son symkonun juveye transferi haberleri! bakin bu haberdne sonra symkodaki performans düsüklügünü.

biraz daha dikkatli okuyalim bence haberle ve seytanin gör dedigini de görelim... verilenle yetinmek sadece aptallara yarasan bir hareket olur....

aleminkrali
09.04.2006, 03:56
I LOVE YOU YATTARA

Hüseyin Çümen
09.04.2006, 04:05
yattra artik ts nin sembolüdür hoca gider yönetim gider ama o kalir

Mustafa Mahmutoğlu
09.04.2006, 09:23
ewt yattara artik tapulu futbolcu gibi bir oyuncu oldusmileys/smiley36.gifyattara ile sonuna kadar,ara sira agresiflesiyor ama hemen düzeltiyor yattara gece hayatini biraksa süper bir performans yakalar ayrica guera arkadasimiza bende katiliyorum yattara için gelen bir sürü taraftar var

KESKIN_34
09.04.2006, 13:26

Umarim haber kesin d egildir..

Elbette en büyük umudum Halilhodziç in gitmesidir...

YATTARA ILE ÖMÜR BOYU MUKAVELE...!!!!!! smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Bülent Bayraktar
09.04.2006, 14:03

kesin yalandir hoca istese bile yönetim gönderemez bir kere taraftar istermi yani biz yattara yi gönderdikleri gün kendileride beraber giderler

bunyamin55
09.04.2006, 16:55
yattara yi yedek birakan teknik direktörün futbol bilgisinden süpe duyarim

U.Sadıkoğlu
09.04.2006, 17:00
aynen birader al iste maçin skoruna bak bide adam seneye bizde kalacak ha vahid tobe tobesmileys/smiley7.gif

bunyamin55
09.04.2006, 17:02
BU ADAM GALIBA UEFA YI ISTEMIYOR NE GÜZEL KAYSERI YENILMIS DAHA NE ISTIYON

canim TS
09.04.2006, 17:03
yok canim öyle demeyin. Yattara ancak problem cikartiyor canim. Iyi bir yedekdir o.
Hoca isini biliyor.

hakantpl
09.04.2006, 18:08
Djokay i sokan zihniyete !!

Bülent Bayraktar
09.04.2006, 18:45
68 de oyuna girdi adamlar pas atmadi yattaaraya böyle bir sey görmedim bn sol taraftan gidiyolar lee vuruyo topa nereye giderse artiksmileys/smiley7.gif

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
10.04.2006, 00:22
Hoca gitmezsse daha çoooooook aglariz

orhun_saglam
10.04.2006, 10:51
bu adam yattara tam bir fenomen. Varligiyla yokluguyla her haliyle maçi etkileyen bi adam. böylesi birini yedekte tutmayi aklima sigdiramiyorum. Ronaldinhoyu düsünün simdi barcada esiyor, ve bütün dünya ondan sözediyor. ama roni psg'deyken kac kisi ayni yorumlari yapabiliyordu? adam yirtiniyor ama psg gene basarili olamiyordu. hatta malumu oldugunuz bazi hocalar onu yedek bilesmileys/smiley5.gifbekletiyordu.fakat barcada takim da iyi ve adami anliyorlar takimin geri kalani ona uyuyor ve simdi dünyanin gelmis gecmis eniyi futbolcusu oldugundan falan bahsediliyor.Yani simdi roni mi bi anda degisti yoksa adam ortamini mi buldu. Tamam yattara ronaldinho degil ama ispanyaya valencia yada deportivoya gitse oralari sallayabilecek klasa sahip üstdüzey yeteneklere sahip bi oyuncu. takom oyununa evet ama bu yetenegin harcanmasina hayir. Gerekiyorsa tüm takimi bu adama göre yapilandirin ama bu adami kaybetmeyin diye düsünüyorum lafi uzattim saygilar....

Nytre
10.04.2006, 13:15
yattara yattara diye yirtindik ama hocanin dedigi gibi yattarada oynamiyor...

kim oynuyor ki?

Harun
10.04.2006, 20:12
Eskiden ünal'lar,Hami'ler Soto'lar için özel taraftarlar gelirdi maçlara. Sirf bu oyunculari izlemek onlari yakindan görmek futbollarini izlemek için.Bugun ayni sey Yattara içinde geçerli.Fakat ona tribüne oynuyor takim oyununda yok deniliyor.Futbol ,basketbol hentbol ve diger spor dallari kime oynaniyor.Kimin için bu ?Tabiki seyirci için.O zaman Yattara'nin yaptigi anormal bir sey degil.Olaya objektif bakalim hangi futbol sever takimini atesleyecek ,oyuna zevk getirecek,sahalarda nadir görünen bilek hareketlerini yapacak bir futbolcuyukadrosunda görmek ilk onbirdegörmek istemez.Ben takim oyunu istemiyorum Yattara zaten tek basina bir takim, o oynasin takim oynar benim düsüncem budur.Onu ne Ziya ne Samet,nede Senol kovabildi.Vaho hiç kovamaz.

canim TS
10.04.2006, 20:20
Eskiden ünal'lar,Hami'ler Soto'lar için özel taraftarlar gelirdi maçlara. Sirf bu oyunculari izlemek onlari yakindan görmek futbollarini izlemek için.Bugun ayni sey Yattara içinde geçerli.Fakat ona tribüne oynuyor takim oyununda yok deniliyor.Futbol ,basketbol hentbol ve diger spor dallari kime oynaniyor.Kimin için bu ?Tabiki seyirci için.O zaman Yattara'nin yaptigi anormal bir sey degil.Olaya objektif bakalim hangi futbol sever takimini atesleyecek ,oyuna zevk getirecek,sahalarda nadir görünen bilek hareketlerini yapacak bir futbolcuyukadrosunda görmek ilk onbirdegörmek istemez.Ben takim oyunu istemiyorum Yattara zaten tek basina bir takim, o oynasin takim oynar benim düsüncem budur.Onu ne Ziya ne Samet,nede Senol kovabildi.Vaho hiç kovamaz.

muhtesem yazdin abicim, düsüncelerine bire bir katiliyorum.

agassi_ts
10.04.2006, 21:15
Trabzonspor'dan istedigimiz/bekledigimiz nedir bizim? Bizi Harlem misali eglendirmesi mi, yoksa basarili olup gururlandirmasi mi? Profesyonel futbolda basarili futbolla keyifli futbol arasinda %100 olmasa da cok yuksek bir baglanti vardir, inan bana. Barcelona ornegi, Ronaldinho ornegi bu yuzden Yattara'yla alakasiz.

Verdigin Unal, Hami, Sota isimlerinin hepsinin Trabzonspor'un basarisina (ve dolayisiyla oyun keyfine) katkisini istatistiksel olarak cok rahat olcersin. Biri 200 tane kadar gol atmis, digerinin asistleri saymakla bitmez, biri gol krali olmus.

Yattara'nin Trabzonspor'a katkisini birisi bana istatistiksel olarak kanitlasin, ikna olucam (Mesela, herkesin elestirdigi Alex'in 13 gol 20 asisti var). Bizim Yattara'nin 6 gol 9 asist. Hadi "takim" kotu bu sene, gecen seneki istatistiklerini karsilastirin.

Hadi hepsini gectim. Oyunculari ruhsuzlukla sucluyoruz. Ama kendinizi bir koyun digerlerinin yerine. Yattara nefis bir calim atar, sonra topu kaybeder, ama taraftar calimi hatirlar. Sonra donen top gol olur, kimse Yattara'yi hatirlamaz, kaleciye saydirir, Erdinc'e kufreder...

Ben size bir istatistik veriyim Yattara'nin Trabzonspor'a katkisiyla ilgili: Yarin gazetelerde bu hafta icin yenilerler bunu, ama gecen hafta maclari itibariyle ligin en cok top kaybeden futbolcusu bizimki 531 top kaybi ile. Kaba bir hesapla her mac 20 top kaybi!! Yanlis hatirlamiyorsam, gecen sene de bu kategoride ilk ucteydi.

NBA'de de topu cok kullanmayi seven Kobe Bryant gibi adamlar top kaybinda liderdirler hep, ama ayni zamanda da sayi kralidir kendileri. Hani bizim Yattara'nin kralliklari/tahti?? Taraftarin kalbindeki tahtini saymazsak.

Benim nacizane dusuncem, eksileri artilarindan fazla bir adam Yattara, eger futbolu Harlem tadinda dusunmezseniz.

O yuzden, taraftar olarak bir karar verelim. Ya bu takimin basarisini destekleyelim, o zaman tutarli bir sekilde Yattara'nin bu takimdan kesilmesine ve yedek olarak kullanilmasina bir tepki gostermeyelim. Yok, eger "Basaridan bize ne? Futbol bir sov!" diyeceksek, her kotu pasta ve kotu sonucta da soylenmeye baslamayalim. Her mac 20 top kaybeden Yattara'yi nasil yuhalamiyorsak, Tayfun'u Erdinc'i de yuhalamayalim. Yattara, onlardan daha fazla "ruhlu" degil!!

Kusura bakmayin, biraz uzun oldu, ama cok doluyum bu konuda. Biraz tutarlilik ey Trabzonspor taraftari!

Harun
10.04.2006, 21:46
[QUOTE=agassi_ts]

Yattara'nin Trabzonspor'a katkisini birisi bana istatistiksel olarak kanitlasin, ikna olucam (Mesela, herkesin elestirdigi Alex'in 13 gol 20 asisti var). Bizim Yattara'nin 6 gol 9 asist. Hadi "takim" kotu bu sene, gecen seneki istatistiklerini karsilastirin.

QUOTE]

Yattara'yi elestirmek için uzun bir yazi yazmissin.Fakat herseyi yukaridaki paragrafin ortaya koyuyor.Bir kere kiyasladigin adamla birde ben kiyaslama yapayim.

1-Yattara, Alex gibitüm maçlarin hepsinde 90 dk oynamadi.
2-Yattara,Alex'in takimiAnelka,Tuncay,Nobre,Önder,Lucione, gibi hava hakimiyeti yüksek bir takimda degil.Bu örnegi neden verdim,Alex fenerde duran toplarin basina gelen tek isim ve bu duran toplar fb nin en büyük gol silahi bu oyunculara bu kadar asist az bile...Senin takiminda kimler var...
3-Alex fb nin tüm penaltilarini kullanan adam
4-Alex i pozisyona sokanisimler Anelka,Appiah ve Aurello gibi futbol teknigi ve bilgisi yüksek oyuncular.Peki senin takimnda kim var?(Hasan Hüseyin,Tayfun)
5-Yattaranin fazla top kaybinin olmasi çok normal.Çünkü takimimizda onun görevini üstlenecek,takimi ataga kaldiracak,adam geçebilecek hiç bir oyuncu yok.
6-Alexi ts ye,Yattara'yi fb ye koyalim bana idda edermisin ki alex bizde de ayni performansi gösterecek,yada Yattara'nin fb de kötü bir performans gösterecegini.
7-Tarafli tarafsiztüm futbol severler tarafindan benimsenmis bir Yattara var.Önüne çikan (ts taraftari hariç)ilk kisiye sor yattara mi ,Alex mi diye ?Verilen cevabi çok merak ediyorum.

Yattaranin sana, takima olan katkisini Trabzonspor taraftari söylüyordur zaten.Onu sahada varliginin bile rakiplerin oyuncu ve taktik degisikligine gitmesine sebeb oluyorsa (son örnek gençler maçi) bunu bir sen fark edememisssin demekki.

Emre B.
10.04.2006, 22:07
Yattara nasil oynarsa oynasin takima olumlu etkisi var.O oyunda oldugu zaman rakiprahat hücum yapamiyo

diskus
10.04.2006, 22:11
Trabzonspor'dan istedigimiz/bekledigimiz nedir bizim? Bizi Harlem misali eglendirmesi mi, yoksa basarili olup gururlandirmasi mi? Profesyonel futbolda basarili futbolla keyifli futbol arasinda %100 olmasa da cok yuksek bir baglanti vardir, inan bana. Barcelona ornegi, Ronaldinho ornegi bu yuzden Yattara'yla alakasiz.

Verdigin Unal, Hami, Sota isimlerinin hepsinin Trabzonspor'un basarisina (ve dolayisiyla oyun keyfine) katkisini istatistiksel olarak cok rahat olcersin. Biri 200 tane kadar gol atmis, digerinin asistleri saymakla bitmez, biri gol krali olmus.

Hadi hepsini gectim. Oyunculari ruhsuzlukla sucluyoruz. Ama kendinizi bir koyun digerlerinin yerine. Yattara nefis bir calim atar, sonra topu kaybeder, ama taraftar calimi hatirlar. Sonra donen top gol olur, kimse Yattara'yi hatirlamaz, kaleciye saydirir, Erdinc'e kufreder...

Ben size bir istatistik veriyim Yattara'nin Trabzonspor'a katkisiyla ilgili: Yarin gazetelerde bu hafta icin yenilerler bunu, ama gecen hafta maclari itibariyle ligin en cok top kaybeden futbolcusu bizimki 531 top kaybi ile. Kaba bir hesapla her mac 20 top kaybi!! Yanlis hatirlamiyorsam, gecen sene de bu kategoride ilk ucteydi.

NBA'de de topu cok kullanmayi seven Kobe Bryant gibi adamlar top kaybinda liderdirler hep, ama ayni zamanda da sayi kralidir kendileri. Hani bizim Yattara'nin kralliklari/tahti?? Taraftarin kalbindeki tahtini saymazsak.

Benim nacizane dusuncem, eksileri artilarindan fazla bir adam Yattara, eger futbolu Harlem tadinda dusunmezseniz.

O yuzden, taraftar olarak bir karar verelim. Ya bu takimin basarisini destekleyelim, o zaman tutarli bir sekilde Yattara'nin bu takimdan kesilmesine ve yedek olarak kullanilmasina bir tepki gostermeyelim. Yok, eger "Basaridan bize ne? Futbol bir sov!" diyeceksek, her kotu pasta ve kotu sonucta da soylenmeye baslamayalim. Her mac 20 top kaybeden Yattara'yi nasil yuhalamiyorsak, Tayfun'u Erdinc'i de yuhalamayalim. Yattara, onlardan daha fazla "ruhlu" degil!!

Kusura bakmayin, biraz uzun oldu, ama cok doluyum bu konuda. Biraz tutarlilik ey Trabzonspor taraftari! arkadas 1 tane yazi yazmisin onada ben sahsen bastan sona katiliyorum.Edited by: diskus

canim TS
10.04.2006, 22:43

Takim Yattara yedekdeyken daha basarili olacagini sanmiyorum.
Gecen sezon kac mac oynadi kac assist yapti? Adam gibi orta yapan oyuncu say bana Trabzonsporda Yattara haric? Bana takimda Yattara haric iyi bir Assist yapan adam göster. Szymek, Fatih, sakatken ve Gökdeniz cezaliyken, takimi ayakta tutmaya kim calisti I.Ege mi Hasan mi Hüseyin mi?. GS yenildigimiz macta bile onun gayretinlen gol gelmisti.
Ayrica Harun Abi güzel yazmis bir noktaya deyinmek istiyorum. Rakip Antrenörler Yattara icin her macta önlem aliyorsa, karsina 2 veya 3 adam koyuyorsa, onlar da tutamadi tekme atiyorlarsa Yattara anla ki Yattara ne Futbolcu oldugunu.
Ayrica Alexlen kiyaslamam bana göre yanlis. Harun Abi cok güzel listelemis, daha eklemek istemiyorum birseyler.

agassi_ts
10.04.2006, 22:48
Umuyorum, sidik yaristirmak olarak algilamazsin yanitlarimi.
1-Yattara, Alex gibi tüm maçlarin hepsinde 90 dk oynamadi. Dogru, Yattara 75 dakika ortalamayla oynuyor. Bu 15 dakika farki, onun olumlu istatistiklerinin neden dusuk oldugunu aciklarken kullaniyoruz da, top kaybi istatistigini daha da korkunc yaptigi gercegini niye goz ardi ediyoruz.

2-Yattara,Alex'in takimi Anelka,Tuncay,Nobre,Önder,Lucione, gibi hava hakimiyeti yüksek bir takimda degil. Bu örnegi neden verdim, Alex fenerde duran toplarin basina gelen tek isim ve bu duran toplar fb nin en büyük gol silahi bu oyunculara bu kadar asist az bile...Senin takiminda kimler var...
Bu takimlarin kadrolari gecen sene de ayniydi. Ayni sayida gol attilar neredeyse. Su asist ve gol toplami neydi bu iki arkadasin gecen sene, var mi hatirlayan? Ben zaten bu yilki istatistikleri cok da onemsemedigimi soyledim, takimin "anormal" durumundan oturu. Alex-Yattara karsilastirmasi yapmaktan cok niyetim, cok net bi soru sormak: Alex bile tartisilirken, Yattara'yi bu kadar vazgecilmez tartisilmaz yapan ne verdi bize, "somut" olarak soyleyebilecek misin? Istatistikler zaten cevre etkenlerden bagimsiz degildir, penaltidir, duran toptur, vs. birseyle aciklanir. Ama sonuclardir nihayetinde somut olan.

3-Alex fb nin tüm penaltilarini kullanan adam
Dogru, ama bu Yattara'nin katkisi/katkisizligini anlatan birsey olmasa gerek.

4-Alex i pozisyona sokan isimler Anelka, Appiah ve Aurello gibi futbol teknigi ve bilgisi yüksek oyuncular .Peki senin takimnda kim var?(Hasan Hüseyin,Tayfun)
Gecen sene bizim takim 74 gol FB 77 gol atarken nasil bir ortasahamiz vardi?

5- Yattaranin fazla top kaybinin olmasi çok normal.Çünkü takimimizda onun görevini üstlenecek,takimi ataga kaldiracak,adam geçebilecek hiç bir oyuncu yok.
Tesbitin cok dogru abi, Lakers'i de Kobe'den baskasi kaldiramiyo ataga. O yuzden top kaybinda takim lideri (belki de lig lideri), ama adam ligin sayi krali ayni zamanda. Yani olay gelip "verimlilik"te dugumleniyor. Yattara, cok top kullaniyor ama cok top kaptiriyor, sonucta bal uretemiyor. Bunu da ben soylemiyorum, "somut" gercekler, sonuclar, istatistikler soyluyor.

6-Alexi ts ye,Yattara'yi fb ye koyalim bana idda edermisin ki alex bizde de ayni performansi gösterecek,yada Yattara'nin fb de kötü bir performans gösterecegini.
Simdi boyle farazi birsey icin tartismamiz anlamsiz, ama benim sahsi dusuncem, Yattara'nin gittigi her yerde tribune oynayacagi, asist yapmaya gol atmaya degil.
7-Tarafli tarafsiz tüm futbol severler tarafindan benimsenmis bir Yattara var.Önüne çikan (ts taraftari hariç)ilk kisiye sor yattara mi ,Alex mi diye ?
Lutfen yapma abi. Yani ben de Yattara'yi seviyorum. Ama adami sevmek birsey, hangisinin takimina katkisinin ne kadar oldugunu soylemek ayri birsey. Fatih'le Alex kiyaslanir; ama Yattara bambaska bir vaka. Yetenek ayri sey, profesyonel futbolculuk ayri. Sergen ornegi karisimizda.
Verilen cevabi çok merak ediyorum.Yattaranin sana, takima olan katkisini Trabzonspor taraftari söylüyordur zaten.Onu sahada varliginin bile rakiplerin oyuncu ve taktik degisikligine gitmesine sebeb oluyorsa (son örnek gençler maçi) bunu bir sen fark edememisssin demekki. Harun kardes,
Takima katkinin olcutu "taraftarin soylemesi" oldugu surece, ben farkedememeye devam edecegim gibi gorunuyor. Kusura bakma, eger biraz sert olduysa yazimin tonu. Cunku, mantik cercevesinde, taraftarimizin psikolojisini anlamaya calisiyorum. Ama galiba mantik olmuyor bu tur islerde. Derdim Alex-Yattara kiyaslamasi yapmaktan ziyade, sofraya fanteziden baska birsey koymayan Yattara'ya taraftarimin neden kral muamelesi yaptigini anlayabilmek. Ama anlayamayacagim gorundugu kadariyla.

Saglicakla.

ctmeoy
10.04.2006, 22:56
herkes birbirinin yorumlarina karsilik yazmis herhalde ilk laf 1. sayfadaydi okuyamadim kusura bakmayin.benim nacizane yorumum

ben sirf yattarayi daha yakindan seyretmek için maraton c bloktan bilet aliyorum evet sovmen evet devamliligi yok ama ben seviyorum

zaten devamliligi olsa kusura bakmayin trabzonda isine

TrabZonSpor_.61
10.04.2006, 23:15
Bence yattara cok iyi bir futbolcu smileys/smiley4.gif

bunu aksini soyliyende bisey vardir

lutfu61
11.04.2006, 03:07
yattarayi sevmeyen ölsün

o trabzonsporluyum diyenden daha çok trabzonsporlu

bu takima katkisi yatsinamaz ama hala kesiliyo

yattaram seni bu geri kafali,fatih tekke delisi taraftarla ,........ vahid bile bu takimdan koparamaz

birakin onlar kaptan kaptan diye o rtada dolassin herif bizi satti onlar daha kaptanimiz diye bagirsin

Emre Emiroğlu
11.04.2006, 03:24
yattara bulunmaz bir nimet.. hiç bisi yapmasin karsisina 2 defans adami dikiliyor.. bence eksikligi düsünülemez .. onun gibi bir adamda solda olsa bu takim durmaz.. türkiye liglerinin en cok top kapan oyuncusu.. trabzonsporunda en isabetli orta yapan oyuncusu.yararini tartismam bile

farklik bi acidan bakarsak trabzonspor seyircisinede böyle bir oyuncu hep lazim.

gilimalı
11.04.2006, 09:51
herkes bi günah keçisi bulur bizim taraftarda yattarayi bulmus aman kimse tekkeye bisey demesin o 31 gol atti ya ilah oldu basimiza

Harun
11.04.2006, 16:27
ben sirf yattarayi daha yakindan seyretmek için maraton c bloktan bilet aliyorum evet sovmen evet devamliligi yok ama ben seviyorum

Yukaridaki cümle herseyin açiklayicisidir sanirim.Konuyu fazla uzatmaya gerek yok.

ahmetto
11.04.2006, 16:47
Oynasa bir dert oynamasa bir dert smileys/smiley1.gif

Ama oynarsa Daha çok rakibin basina dert

izmirdenayhan
11.04.2006, 17:35
oyuna girdiginde her rakip t.direktörü önlem alir...

Sürekli 2 li 3 lü sikistirmalar arasinda kalir....

takimi tek kanatli oynar üzerine çok yük biner

bazi arkadaslari ona pas atmaz

birçok asistinde topa kaval kemigiyle vuran santraforlarla oynar

sadece 3 kirmizi kart görmesine ragmen kendi taraftarinca bile en sorumsuz futbolcu ilan edilir

kapris yapmaz sahada arkadaslarina bagirmaz

oyun sikistiginda girisimcilik örnegi yaparak riskli çalimlara girer ve dogla olarak top kaybeder ve bu cimbizla çekilerek en çok elestirildigi konu olur....

Brezilya millli takim oyunculariyla mukayese edilir....

Ve bu YATTARAAAA niye begenilmez merak ediyorum..!!!!!!!

trapzonely_54
11.04.2006, 17:39
hepsi iyi hosda bi de adam olsa

ozcan_asanoglu
11.04.2006, 17:52
bir hoca eger hoca ise yattara gibi bir yetenekten azami derecede fayda saglayacak sekilde onu yola getirir..egitir, ögretir her ne gerekiyorsa yapar..ama faydalanir..

yoksa ne güzel, hersey hazir, tüm futbolcular yetenekli, süper, hasari degil, son derece sorumlu, dikensiz gül bahçesi..

ee o zaman ben de siz de herkes hocalik yapariz...

Oruç
11.04.2006, 17:53
Yattara'yi oynatmayan Teknik direktör bu takimdan gider bu kadar basit.

izmirdenayhan
11.04.2006, 18:04
bir hoca eger hoca ise yattara gibi bir yetenekten azami derecede fayda saglayacak sekilde onu yola getirir..egitir, ögretir her ne gerekiyorsa yapar..ama faydalanir..

yoksa ne güzel, hersey hazir, tüm futbolcular yetenekli, süper, hasari degil, son derece sorumlu, dikensiz gül bahçesi..

ee o zaman ben de siz de herkes hocalik yapariz...

GÜZEL SÖYLÜYORSUNUZ AMA..

herkes general degil..herkes hirsli degil..herkes atkimizi takmiyor..herkes düzeni degistirmiyor..herkes enkaz durumdaki 6.takimi alip muhtesem katkilarla yine 6.yapmaz..herkes sürekli aglamaz...herkes tüm olumsuzluklari ekibine mal etmez..

Bütün bunlari yapabilecek muhtesem karizmali,kariyerli bizim anlayamadigimiz Vahid Halilhodziç in yapabilecegi seyler.....Edited by: izmirdenayhan

enmavi61
11.04.2006, 20:19
adam isini iyi yapiyor benceee burda özkan sümerinn nparmagi var oda isini iyi yapiyooorduu ama futbolcu bulmakta tabii

kaanarda
13.04.2006, 14:07
bence her maçta 90dk oynatilmali yattara ne zaman oyundan alinsa gol yiyoruz hatta bu sayede çok arkadasimla bahse girdim ve kazandim adam yildiz kardesim ne zaman ne yapacagi belli olmuyor.ayrica bence çok iyi bir kanat oyuncusu olmasina ragmen özellikle deplasman maçlarinda FORVET oynatilmali d.kiev kayserispor maçlarinda oldugu gibi...ama biz bu kafayla gidersek aurellio gibi onuda fenerbostana kaptiririz....saygilarimla kapadokyali laz

Hüda Topaloğlu
13.04.2006, 14:08
vahid hocaPSG de ikenronaldinhoyu bile yedekte tutan generaldir o yuzden sasirmiyorum

TSezgin61
13.04.2006, 14:12
vahid hocaPSG de ikenronaldinhoyu bile yedekte tutan generaldir o yuzden sasirmiyorum

harbimi yaaasmileys/smiley18.gif

denizercin
13.04.2006, 18:06
Yattara herzaman ilk 11 de olmali.ama markaja çok çabuk alinabiliyor. ikili baski altinda verimli olamiyor. etkisiz kaliyor. iste o zaman alacaksin disari

Tansu Onur Erdoğan
13.04.2006, 18:58
bence yattara ikinci yarilarda alinmali rakip yorulunca cok aetkili oluyo hatirlayin ziya dogan dönemini

61*TS*61
14.04.2006, 01:22
yaa arkadaslar yattara sov yapiyor diyorsunuz sirf sovmu yapiyor hayir bence takima cok faydasi var biz hucüm yaparken sol kanada yattaraya verilen paslarla yattara o kanattan iyi bindirmeler yapiyor rakip oyuncuyu geciyor cezasahasina pas veya ortalar yapiyor, bu oyuncunun bize cok faydasi oldugu kanatindeyim, yattaranin kondüsyonu daha iyi olsa onu hic kimse tutamaz, ama bu kondüsyonla yattara ikinci yarida oyuna dahil olmasi daha dogru buluyorum, bence yattara ingilterede oynayacak bir oyuncudur, simdiye kadar yattara takim adina kötü seyler yapmadi bundan sonrada yapmaz zaten futbol tabiki futbol anlamindan bash ediyorum, saygilar...

Nytre
14.04.2006, 01:55
g.birligi maçinda yattaranin ayagina bir iki kere top geldi.. ataklarimizda ileriye gitmektense gerilerde bekledi.

bence hoca yattarayi ilk 11de oynatsada kabahat oynatmasada..

o kadar tepki gösterdik yattarayi al diye ama yattarada bir sey yapmadi çaba göstermedi. diyeceksiniz ki ilk 11de oynasaydi farkli olurdu. bilmem olurdu herhalde...

Emre Emiroğlu
14.04.2006, 02:08
Bence yattaranin KEsinlikle ilk 11 Baslamasi Gerekiyor. Onun ilk 11 de Baslamadigi Maclarda Karsi Takim Cokda Tedbirli Oynamaya Yada Yattaraya Yok Die Ona 2 Adam Baglamaya Gerek Duymuyor Ve Daha Rahat Bir Oyun Sergiliyor.. Adamin Varligi bile Karsi Takim Üserinde bi Piskolojit Etki Yaratabiliyor.. Sol Kanadimiz Zaten Ölü.. Ömerdne Sag Yaratmaya Calisanlar Var AMa Oda oLmaz.. bide sag Kanadimizi Öldüremeyiz.. Bence Ilk 11 Oynamali.. Tabi Tartisilir.

Fanatik28
14.04.2006, 02:27
Yattara trabzonspora faydali mi, degil mi? Birkac arkadas Istatistik üzerine konustu. Bende onlara soruyorum? Simdiye kadar ( 2,5 sezon ) olan bütün maclarimizda,

1.Yattara oyunda iken kac gol yemisiz, kac gol atmisiz?

2.Yattara oyunda degil iken kac gol yemisiz, kac gol atmisiz?

Birde kaldiki Yattara her macta ikili ve üclü kiskaca aliniyor. Diger oyuncularimiz icin bos alanlar doguyor. Pekiyi bu alanlari kim kullaniyor. Tamam Yattara´nin elestirilecek taraflarida var. Ama ondan önce elestirilecek o kadar futbolcumuz var ki, sira hele bir ona gelsin derim ben.

Not: Yattara´nin kurdugu, kendi ülkesinin 3. liginde oynayan Trabzonspor takimi var. Bütün malzemeleri Kulüpten alip, oraya ulastiriyormus. LigTv´nin BordoMavi programinda gördüm, gercekten cok güzeldi. Bu da Yattara´nin Insan olarak ne kadar hayirsever biri oldugunu gösteriyor.

canim TS
14.04.2006, 16:40
g.birligi maçinda yattaranin ayagina bir iki kere top geldi.. ataklarimizda ileriye gitmektense gerilerde bekledi.

o kadar tepki gösterdik yattarayi al diye ama yattarada bir sey yapmadi çaba göstermedi. diyeceksiniz ki ilk 11de oynasaydi farkli olurdu. bilmem olurdu herhalde...

Yattara oyuna girerken yüzündeki ifade gördün herhalde. Morali bozuktu. Yattara yedek bile baslasa kabul etmesi lazim. Vahid Hocayi begenmesemde, onun kararina saygi duymasi lazim. Ama ne yapacakti, Yattara girdi, doldur bosalt oynadilar. Oda kenarda top bekledi. Yattara girdi, adam Baki Mercimek midir nedir onu coktu oyuna. Yani Yattara icin herkes önlem aliyor. Bakin Türkiyede öyle yapiyorlar mi. Nobreler, Anelkalar, Alex cogu macta bom bos geziniyorlar, bizim Yattaraniyida 3 kisi tutuyor.

sametaydin
15.04.2006, 14:20
gençler maçinda yattarayi oyuna aldi.ama ona hiç top gelmedi. niye? çünkü bütün toplar savunmadan ileri sisirildi.böyle bi taktik izlencekse yattaraya gerek yoktu.

ctmeoy
15.04.2006, 14:27
birakin 11i futbol 5 kisi de oynansa yattara ilk 5 e herzaman girer bence yattara gibi bi ismin trabzonsporda oynamasinda emegi gecen herkese tesekkür etmeliyiz

o bir fenomensmileys/smiley4.gif

ooooooo ibrahim yattaraaaaaaa ooooooooo

Alptuğ
15.04.2006, 14:33
yattara sov yapmak icin maca cikmiyo onun çalim stili bu ustelik bencil de degil her seferinde asist yapmayi dusunuyo bazen neden kaleye vurmadi diye kizsak bile ben yattarasiz trabzonun basarili olamadigini defalarca gordum samet ziya ve senol hoca onu yedek tuttuklari va zamansiz oyundan cikardiklari icin gitti vahid hoca icin de ayni son olur umarim

kaanarda
15.04.2006, 15:59
YA ARKADASLAR HER TAKIMDA RAHATLIKLA OYNAYACAK BIR FUTBOLCU BILMEM KAÇ MILYON ALEX EDER AYRICA ARKADASIMIN BIRI DEMISKI:
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD =text>

BU ARKADASIMA KATILMIYORUM BENDE O KADAR YETENEKLI OLSAM VE SON 20 DK OYUNA ALINSAM ISTEKLI OYNAMAM ADAM BAKIYO HASAN ÜÇÜNCÜ HÜSEYIN FERHAT GIBI TOPÇULAR OYNUYO ZORUNA GIDER ELBET BUFUTBOLCULARI KÖTÜLEMIYORUM AMA BI YATTARA KADAR YETENEKLI DEGILLER O YÜZDEN ADAM KÜSÜYOR BENCE</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

salihtopal48
16.04.2006, 08:20
diyarbakir maçinin devre arasinda sinirlendi

agzina sakizi aldi golü atti ve yine gönlümüze taht kurdu

demekki bi sekilde sakiz çignetmek lazimmis