PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şikeye Hapis Cezası Kaldırılıyor

bordo61
25.09.2011, 22:18
Şike yapana Hapis cezası kalkıyor!

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yapılacak değişiklik sonucu şikeye karışacak kişilerin hapis yatma durumu kalkacak

Şike yapan kişilere hapis cezası değil, para cezası verilecek. 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yapılacak değişiklik sonucu şikeye karışan kişilerin hapis yatma durumu ortadan kalkacak.

Hazırlanmakta olan yeni yasa çerçevesinde kişilere 6 ay ile 1 yıl arası hapis cezası öngörülecek. Bu ceza da 2 yılın altında olduğu için Türk Hukuk Sistemi çerçevesinde ertelenecek ya da paraya çevrilecek. Para cezası da bu kapsamda tahmini 2 bin lira olacak. Halen yürürlükte olan yasa çerçevesinde şikeye karışan kişilerin 5 ile 12 yıl arasında hapis cezası alması gerekirken, yapılacak bu değişiklik sonrası ortaya yeni bir tablo çıkacak. 3 Temmuz’daki şike operasyonu sonrası tutuklanan kişiler yeni yasa sonrası ilk duruşmada serbest kalacak. Hazırlanmakta olan yasa taslağının en geç 1 ay içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçeceği bildirildi.

BIÇAKCI’DAN YOĞUN MESAİ
Kulüpler Birliği tarafından bu iş için bizzat görevlendirilen Levent Bıçakcı’nın konu ile ilgili olarak yoğun bir şekilde çalıştığı ifade edildi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, “Konuya sıcak bakmıyoruz” şeklindeki açıklamasına karşın, diğer partilerden gelecek destek sonrası gerekli zeminin oluşacağı vurgulandı. Levent Bıçakcı, “1 hafta içinde yeni yasadaki değişiklikleri yapmış olurum. Daha sonra yasal prosedür uygulanır. Mevcut yasanın kamuoyu ile çok fazla paylaşılmadan ve tartışılmadan hazırlandığını düşünüyorum” dedi.

"ÇALIŞMA İÇİNDE DEĞİLİZ"
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Bakanlık olarak futbolda şiddet ve şikenin önlenmesiyle ilgili yasa üzerinde bir değişiklik çalışması içinde değiliz. Fakat Kulüpler Birliği çatısı altında bir çalışma yaparlarsa bu kendi bilecekleri meseledir. Eğer bu yasayı çıkarttıranlar, bu yasanın bazı maddelerinde değişiklik arzusu içindelerse, önce muhalefete, medyaya giderler, spor kamuoyunu ikna ederler, talepleri inandırıcı delillerle ikna sürecine çekerler, ondan sonra gelir iktidarla da görüşlerini paylaşırlar” dedi.

---------------

Testi kırılmadan

http://twitter.com/#!/GenclikSporBak

http://twitter.com/#!/GSB_SuatKilic

Lütfen uslübunuza dikkat edin karşınızda bir devlet büyüğü olduğunu unutmayın. Haklı iken haksız duruma düşmeyin

Canberk
25.09.2011, 22:31
La yuh yaa. Yemin ediyorum olamaz böyle rezillik.
Be şerefsizler şikeyi yapan parasıyla yapıyor zaten bir de utanmadan para cezası mı vereceksiniz utanmadan.

Ve şimdi bu Suat Kılıç kişisi benim devlet büyüğüm ve üslubuma dikkat ederek mesaj atacağım bu şahsa(!) öyle mi ?

boşuna yorulmayın mesaj atarak değerli vaktinize yazık .

Sefa
25.09.2011, 22:40
Oldu olacak teşvik verilsin.. Böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum. Olursa UEFA Hükümetin futbola etkisinden iyi bir ceza yollar..

Emre ÖZTÜRK
25.09.2011, 22:44
Skandal...

bordo61
25.09.2011, 22:45
Uslüp meselesini abartıp küfüre çevirenler olduğu için yazdım.

İsteyen istediği gibi yazar.

Hürgün Aygün
25.09.2011, 22:56
Şaşırdık mı?:)

Ilelioglu
25.09.2011, 23:14
Ödül verilsin hatta.

"Adam öldürmekte" serbest olacak mi?

Yeniklasör
25.09.2011, 23:33
eğer böyle birşey olursa uefa'ya lütfen bizi 5 yıl hiç bir etkinliğinize almayın diye mail atmak lazım. bunlara ancak öyle tokat vurabiliriz. şu olaya bak arkadaş güçlüye göre demokrasi.

Hasan Cubukcu
26.09.2011, 00:38
GÜclÜ her zaman haklidir ama sereflimi serefsizmi karari siz verin !!

SDanışmaz
26.09.2011, 00:56
Bakan geçenlerde açıklama yaptı "Böyle bir şey gündemimizde yok" diye.
Yasayı değiştirmeye çalışanlar zemin yoklaması yapmaya çalışıp, kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Yersek :)

Şunu da sorayım; Madem içerdekiler suçsuz neden yasa değişikliği istiyorlar?

Sefaenes
26.09.2011, 01:00
ozaman hirsizlik dolandirilicik sahtekarlik ceza olmakdan kaldirilsin . Onun yerine namuslu olanlara en az 10 sene ceza versinler

ferhat odabaş
26.09.2011, 01:15
bu haber yeniden gündeme farklı olarak ve medyada daha çok üstüne düşürülerek veriliyor.. bakan beklentilerinin aksi tavır sergiledi..
kamuoyu oluşturmak.. psikolojik baskı.. bu olayların 2. perdesi.. son perdeye daha çok var anlaşılan..
iddianame çıksın o zaman anlarız ak mı kara mı...

Fatih ÇOLAK
26.09.2011, 01:31
Ama oldumu şimdi, şike ve teşvik masrafları vardı birde devlete kdv mi ödenecek!!!!!

Selçuk Aydın61
26.09.2011, 02:38
eksik kalmasın DEVLET ÜSTÜN NİŞANIDA AKALIM AZİZ E Olsun herkez rahatlasın.....

pazarkapılı
26.09.2011, 02:44
sikeye hapis kalktiysa....iddaaya baslayacam yeniden banko maclari tahmin degil ogreniriz....ona gore kesin bisey soyleyin....

61_Serhat_61
26.09.2011, 03:04
eger gercekten kalkacaksa vay türkiye futbolun haline... ozaman bol bol $ike yapilacaktir... ulan tff ulan tff... sana say say bitmez vallahi... fenerin yerinde baska bi takim olsaydi,heleki bu Trabzonspor olsaydi,birakin ligleri ertelemeyi iddaanameyi beklemeyi carti curtu aninda sampiyonluk kupasi elinden alinirdi ve hemen bi alt lige düsürürlürdü... vay be... fenere bak sen... kos koca devleti yönetiyor resmen be... iste bu yüzden alman vatandasi oldum... kimse kizip yan cizmesin bana... burda hersey düzenli arkadas... yaparsan cekecesin cezani... burda yok öyle,dur mahkemeyi bekleyelim,dur iddaaname sonuclansin bi görelim,yok $u,yok bu vs. vs.
burda adamin aklini aliyorlar be... denesene bi... hadi bi dene burda $ike yapmaya kalk... bak ne yapiyorlar seni... hey gidi memleket hey... ne durumlara düstün sen... marka degeri mi ? oda ne ? kaldi mi?
avrupa birligiymi$... bu kafayla mi ?
ASLA...!!!

pazarkapılı
26.09.2011, 03:09
hocam yanlis anlama ama fenere kizdigin icin mi almn vatandasi oldun...anlamadim orayi....

61_Serhat_61
26.09.2011, 03:18
hocam yanlis anlama ama fenere kizdigin icin mi almn vatandasi oldun...anlamadim orayi....
Türkiyede adalet olmadigi icin...!!!

Tolga Kurt
26.09.2011, 03:34
O zaman herkes 1 defalığına şike yapıp affedilsin. Herkesin hanesine 1 şampiyonluk eklensin.

İskender Çakmak
26.09.2011, 07:31
Hepimizin bekledigi olaylar. Sasirmiyorum daha fazlasina da sasirmayacagim.

Travelair
26.09.2011, 10:12
Şikecilik hırsızlıktır. Hırsızlığa hapis cezası kalkar mı?

Harun-61
26.09.2011, 10:20
Gercekten Skandal...

Kul Hakki kimin umrunda...?

Ahlaksizlik yapmaya tesvik resmen..!!

.

Kamil Çakmak
26.09.2011, 10:44
Yukarda yazılanlar doğru ise. TBMM side şikeye ortak edilecek vesselam. yani değişiklik kabul edilirse..

ESER
26.09.2011, 10:49
Allah islah etsin, ne diyelim..

İdris Toksoy
26.09.2011, 10:50
yazık sadece yazık.

Mesut
26.09.2011, 10:52
Ödülde verilsin törenler düzenlensin resmi tatil verilsin şikecilerin çıktığı güne yetmez bu

Koray
26.09.2011, 10:54
Kanunda hırsızlık suç olmaktan çıksın o zaman ekmek çaldığı için aylarca hapis yatan var bu ülkede.

Külünkoğlu
26.09.2011, 10:59
Şike yapan bir sonraki sezon şike yaptığı maç sayısına göre artı puanla başlatılmazsa yakmalıyız bu gezegeni...

Travelair
26.09.2011, 11:01
"Şike yapan kişilere hapis cezası değil, para cezası verilecek"

Cezalar bu denli hafifleşirse caydırıcılığı kalmaz. Ortadaki rant milyonlarca €. Verilecek ceza 2 bin TL. Parası olan yapsın mı? Böyle bir düzenleme şikeyi teşvik eder, yapamazlar

hamdi_61
26.09.2011, 11:06
O zaman cinayet işleyenler de hapis cezası değil, para cezası alsın.

Mesela "x" kişisi Demirören ailesinden birini öldürse ve para cezasıyla serbest kalsa, buna Yıldırım Demirören razı gelir mi ?

"Suç" varsa "Ceza" da olmalı.

Buğra Sekban
26.09.2011, 11:14
burda bukadar yazıp çizen ve yazmayı dahi beceremeyen okadar insanın KUL HAKKINI ALLAH elbet öteki dünyada soracaktır. ama bunada sesizmi kalcağız ?
güne bakış gazetesinden bir yazı bilmiyorum başka yerde yayınlandımı ???

Her yeri bir ağlama sesi kaplıyor. Eskinin mağrurları şimdi mağdurmuş gibi timsah gözyaşı döküyor. Belli ki mağrurların gözyaşları etkili oluyor. Her şey sanki Fenerbahçe’ye göre ayarlanıyor. Trabzonspor’un şampiyonluğunu şike ve teşvikle gasbedenler neredeyse mağdur ilan edilecek…
Türkiye Fenerasyonu varlığını Fenerbahçe’ye emanet etmiş. Sanki ve sadece Fenerbahçe’yi küme düşürmemek için görev yapıyor. Fenerasyon Fenerbahçe’nin seyircisiz iki maç oynamasına dayanamıyor. Sezon başladıktan sonra ve cezaya 1 hafta kala kural değiştiriyorlar. Stadyumu kadın ve çocuklarla doldurarak onların masumluklarını sömürüyorlar. Fenerbahçe stadyumunu dolduran kadın ve çocuklar şikecilerin dillerinden düşmüyor. Ağlıyor ve söylüyorlar. Başkanları içerde. Asbaşkanları içerde. Mali saymanları içerde. Kendisi ile gurur duydukları sembolleri Cemil Turan bile şikeden hapiste… Ama onlar hala mağdur rolünden besleniyorlar. Kadınların ve çocukların üzerinden şikeciliği unutturup mağdur rolüne bürünüyorlar.
Futbol Federasyonu Başkanı ve bütün kurulları ellerinde. Kulüpler Birliği emirlerinde… Spor Bakanı önlerinde ve Başbakan arkalarında… Başbakan ‘TFF doğru yapıyor’ dedikten sonra etik kurul belgelerde suç unsuruna rastlamadı!.. TFF Başkanı önce ‘İddianameyi görelim’ dedi, ardından iddianamenin de önemsizliğine hükmetti!.. ‘Lig böyle bitecek’ deyiverdi. Galiba Başbakan da böyle istedi!..
Kulüpler Birliği el altından örgütlendi. "Şike yasası değişmeli, şike yapan kulüp düşürülmeli" tezi işlendi. Kulüpler Birliği ile toplanan yeni Spor Bakanı Suat Kılıç bu sözü bekliyordu, sevindi. Ama şike pisliği tek başına AK Parti’yi kirletebilirdi. MHP ve CHP de devreye girmeliydi. Fenerbahçe’nin 20 milyon taraftarı (!) varsa ve onlar da nasipleniyorsa külfet de payedilmeliydi.
Önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ‘Fenerbahçe’ dedi. Ardından CHP’nin ikinci adamı Gürsel Tekin cezaevini ziyaret ederek Aziz Yıldırım’a ‘CHP olarak arkandayız’ sözü verdi. Şikeyi ceza olmaktan çıkaracak kilometre taşları yavaş yavaş döşeniyor. Geriye kamuoyunu ikna kaldı. Kadın, çocuk ağlamaları bunun için… İkna için ağlayanların sesi tüm ülkeyi kaplamalıydı.
Medya adeta esir alındı. Hele ‘TRT 3’ gibi devletin televizyonu. Fenerbahçe’yi anlatmak ve şikeyi masumlaştırmak için ne idüğü belirsiz ukala tiplerle halkın karşısına çıktı. TRT eliyle adeta yeni bir dinleyici üretiyorlar. Sanki ülkenin tek takımı var. 20 milyon taraftarı olduğu safsatasıyla ülke sporunu esir alacaklar.
Anadolu sessiz… Çünkü futbola ilgisizler. Figüran rolüne razılar. Anadolu Beyi Trabzonspor ise köşesine sıkıştırılmış, pısmış kaplan halinde… Belli ki silkinemiyor. Rolüne soyunamıyor. Ayağa kalkamıyor. 1 söylüyor 3 adım geri gidiyor.
Ne olmalı… Türk futbolu Fenerbahçe üzerinden kirletildi. Bu kirliliğin üstü örtülmek isteniyor. Şimdi her şey Fenerbahçe’ye endekslendi. Trabzonspor Galatasaray ile işbirliği yapmalı. Ama yönetim ayakları üzerinde duramıyor. Öyleyse taraftar sahip çıkmalı. Yönetimin zafiyet içinde olduğu bir keyfiyette camia; "Ben varım" demeli. İlk olarakda TFF’ye karşı ‘Futbolda kirliliğe hayır’ mitingi düzenlemeli. Anadolu Trabzon’dan ateşlenmeli.
Ali ÖZTÜRK
GÜNEBAKIŞ

EVET BENCEDE SON CÜMLE ÇOK ÖNEMLİ ANADOLU TRABZON'DAN ATEŞLENMELİ......
Taraftarlar olarak gerekli desteği verdiğimizi göstermeliyiz..... bu SALI günü bunu göstermeliyiz hafta sonu organize şekilde bunu belirtmeliyiz..

Travelair
26.09.2011, 11:26
Şike cezasının örfümüzle alakası yok ki başka devletlerden farklı olsun. Dışarıda ne cezası veriyorlar şikeye? Aynısının bizde olması lazım

fikriliman
26.09.2011, 11:39
Derhal bir yürüyüş veya tepkimizi ortaya koyabilceğimiz bir organizasyon yapılmalı.İş işten geçmeden

Ahmet KESKİN
26.09.2011, 11:44
bence yasa değişsede azize hanfendi içerden çıkamayacak, daha doğrusu çoğu çıkamayacak. onlarınki şikeden çok örgüt kurmak, suç örgütü yönetmek gibi ama bunlarra yardım edenler şike yapanlar olarak yorumlanabilir.

Özge
26.09.2011, 11:51
Bari bu kanunu daha önce çıkarsaydınız da fb o kadar para harcamasaydı.Maç başı 2000 TL öderdi.

Ahmet Pulusoğlu
26.09.2011, 12:12
Vay be ! Şike başı 2 bin liradan 34x2=68 bin liraya banko şampiyonluk. İyimiş harbi.

macka61
26.09.2011, 14:22
millet bize neresiyle gülecek acaba bilmiyorum

Lazman
26.09.2011, 14:36
Tamam. simdiden gelecek sezon icin calismalara baslansin. her klube para gonderilsin yonetime adam sokulsun. oldu olacak tff yi kafaya alip maclara cikmadan 3 puan bize verilsin.

Bu nasil bi satilmislik,serefsizliktir. Suc isleyene ceza vermek yerine yaptigini suc olmaktan cikarmak tek turkiyede olacak biseydir. Adamina gore muamele,dayin varsa sirtin yere gelmez,parayi veren dudugu calar, vs...

iiigggreenncclik.

Travelair
26.09.2011, 14:43
Hapis cezası kalksın, para cezası gelsin. Küme düşme kalksın, eksi puan gelsin. Playoff gelsin o da tutmazsa başka sistem gelsin. Marka değerimiz yükselsin.

TheCrow
26.09.2011, 15:20
Acaba, "para cezası, şike için verilen paradan daha fazla olmalıdır" gibi bir madde olacak mı?.. Eğer daha az olacaksa bir anlamı kalmıyor da, o açıdan merak ettim...

Taner Uykuçeken
26.09.2011, 16:30
-bu kadar sıkmayın kendinizi yasayı komple kaldırın hem siz kurtulun hem biz....

Turgay Atalay
26.09.2011, 16:38
Önce Allaha sonra UEFA ya güveniyorum...Bu pislikler öyle bir ceza yiyecek ki inşallah, sokağa çıkacak yüz bulamayacaklar.Bitirdiniz ulan zavallı Türk futbolunu

Royal Heart
26.09.2011, 16:39
Maç sayfalarına takılıyor gözüm Şampiyonlar Ligi'ydi oydu buydu neredeyse sindireceğiz biz de; bu başlığı açıp burada yorum yapanlardan Allah razı olsun, bu şike olayına ve akabinde gelişenlere biz de duyarsız kalırsak bundan sonra hiçbir haksızlıkta söz sahibi olamayacağız zaten. Bir sorum olacak, içeridekilerin cezasının para cezasına çarptırılması gibi bir durum söz konusu olursa yönetiminden; siyasilerine, hukuçularına kadar Trabzonumuz sessiz kalacak mı?

bkandil
26.09.2011, 16:46
Hedef belli;

Herkes parası kadar şampiyon olsun...

Bir deterjan reklamında çocuğun repliği vardı "Çok çalışmam lazım, çook.." diye

Şampiyon olmak için, şike yapmak lazım. Şike için para lazım. Çok para lazım bize bundan sonra, çoookk...

magicyattara
26.09.2011, 18:36
Eğer şike yapana hapis cezasının kaldırılması dışında,şike yapan takımın küme düşürülmesi de kaldırılırsa UEFA Türkiye ile olan ilişkilerini askıya alır..

Allah'tan futbolun uluslararası yönü ağır basıyor..bunlara kalsa kendi pisliklerinde herkesi boğarlar..

Dün ali şen fb kongresinde,iddianame açıklandıktan sonra UEFA'nın,tffden fbnin küme düşürülmesini isteyeceğini söyledi..acilen UEFA'da lobi faaliyetlerine başlanmalı dedi..
Olaylara biraz dışardan aklı selim bakan herkes bunu görüyor ve söylüyor ama gel gör ki fb yönetimi ve taraftarı at gözlüğünü takmış hala duygusal aşıklar gibi olandan bitenden habersiz gibi,takımlarının suçsuz olduğunu söylüyorlar..

Şahsi kanaatim,şike yapana hapis cezası kaldırılabilir..takımının küme düşürülmesi gereken cezadır..o şike yapanın takımını düşüreceksin ve o şike yapmış olan vatandaşı taraftarlarının arasına bırakacaksın..gereken cezayı zaten verir o taraftarlar..

tffnin kararı bir türlü vermemesi,iddianameyi beklemesi ve son olarak da kararı sezon sonuna bırakacağım demesi bence mümkünü yok yürütülemeyecek bir prosedürdür..UEFA varken,FİFA varken bunu yapamazlar..savcılık iddianamesi mahkemede kabul edildiği dakika UEFA fbnin düşürülmesini isteyecektir..

Kasım Hilal
26.09.2011, 18:46
Kulüpler birliği başkanı tüpçüler kralı küme düşmenin kalkmasını istiyor. Şimdi sorumlu kişilerin de hapis cezası alması kaldırılmaya çalışılıyor. Akabinde şikeye karışana ne ödül verileceği tartışılacak büyük ihtimal ile.. E bekleyelim o zaman.

Mayls
26.09.2011, 18:57
"Aziz Yıldırım sporda şiddeti önleme yasası için o kadar uğraştı. Bu adam niye şike yapsın?" diyen yorumcular nerde?

Bu yasanın geçmesi Türk futbolunu bitirir.

irfanb
26.09.2011, 20:56
Aziz Yıldırım`a da iade-i itibar verirler artık.

TSuha61
26.09.2011, 22:46
Hırsızlığa verilen ceza milyonlarca hırsızın sarı lacivert formalarla dolaştığı günden beri türkiyede kaldırıldı arkadaşlar.. Ne yazıkkı ülkemizde parası olana hırsızlık yapmak serbest, olmayan çalıyorsa hapislerde çürümeye mahkum.. Böyle gelmiş böyle gider.. Baklana çalan çocuğa 6 yıl hapis cezası verilen bir memleketteyiz.. Ben doğal karşılıyorum bu durumu.

Eğer şikeye hapis cezası kaldırılırsa, Güzel bir manşet atılabilir.. Baklava çalan çocuğa 6 yıl hapis verilen ülkemde, milyonları gasp eden bir adamın serbestçe dışarda dolaşması ne talihsiz bir olaydır diye..

Bu haber dün gibi aklımda : http://www.tumgazeteler.com/?a=6978514

cakirahmed
26.09.2011, 22:49
Sevgili ve sevimli başkanımıza söylemek sıralamak istediğim bazı şeyler var.

1. Sevgili sevimli başkanımızın fenerbahçe ile ilgili güzel temennilerde bulunmasını istemiyorum.
2. Sevimli başkanımızın fenerbahçenin haklarını savunmasını istemiyorum.
3. Sevimli başkanımızın kendisine mikrofon her uzatıldığında fenerbahçenin başkanıymış gibi davranmsını istemiyorum.
4. Sevimli başkanımızın fenerbahçenin düşmemesi gerektiğini dile getirmesini istemiyorum.
5. Sevimli başkanımızın fenerbahçenin mağdur edebiyatına destek vermesini istemiyorum.
6. Sevimli başkanımızın fenerbahçenin düşürülmesini engelleyecek yasalara destek vermesini istemiyorum.
7. Sevimli başkanımızın doğuştan fenerbahçeli olduğunu düşünmek istemiyorum.

Yukarıda istemediğim şeyleri taraftarlarımız adına dile getirmeye çalıştım eğer saydıklarımda ve bundan sonraki söylemlerine değişiklik olmazsa sevimli başkanımızın artık TRABZONSPORUMUZA başkan olmasınıda istemiyorum

Ilelioglu
26.09.2011, 23:32
Şunu da sorayım; Madem içerdekiler suçsuz neden yasa değişikliği istiyorlar?

Güzel bir soru. ;)

tsloner
26.09.2011, 23:38
peki sikeden yirtdilar aziz abileri suc orgutu ve cetecilikdende agir cezalik onlardan nasil yirtacak? bu sikebahceliler milleti iyi kandiriyor he yedik.

Halil Atalay
27.09.2011, 00:27
böyle adalet olmaz kardeşim bu lig süper lig şerefsiz birlik oldu artık nasılsa yapanın yanında kalıyor

ibrahim
27.09.2011, 00:40
peki sikeden yirtdilar aziz abileri suc orgutu ve cetecilikdende agir cezalik onlardan nasil yirtacak? bu sikebahceliler milleti iyi kandiriyor he yedik.

Sikebahceliler bu operasyonun azizeyi bitirmek icin yapildigini ve onun yüzünden takimlarinin isin icine sokuldugunu savunuyor. Hapis cezasinin kaldirilmasindan sonra azizenin hala iceride olmasi bu düsüncenin ispati olacak. Ondan sonra olusturulan kamuoyu feneri kurtarmaya yeterli olacak. Yapmak istedikleri sey bu.

ultrafanatik61
27.09.2011, 00:48
erman a helal olsun, bizim baskan konusamadigini adam konusuyor,

maratbilgin
27.09.2011, 00:52
erman a helal olsun, bizim baskan konusamadigini adam konusuyor,

Erman dan başka mücadele eden yok ki zaten şike konusunda... Bizim başkanın açıklamaların dinledikten sonra tamamen çıldırma noktasına geldi... Sadri Başkan'ı severim ama böyle ciddi bir konuda bu kadar gayri ciddi açıklamalar yapması insanı çileden çıkarıyor...

hodlu
27.09.2011, 00:54
Şikeye hapis kalkıyorsa, bir de devlet üstün hizmet madalyası verilsin şike yapanlara.TFF sizi kim seçtirdi ise Allah belalarını versin hepsinin...

SDanışmaz
27.09.2011, 01:22
Cinayet işlerseniz, hırsızlık yaparsanız, başka bir tür suç işlerseniz "Fenerbahçe için yaptım" diyin. Cezanız büyük ihtimal para cezasına çevrilir.

Ömer TOPAL
27.09.2011, 01:27
saten bu çalışmayı devlet yapmıyorki...Muhalif yönünü belli eden kişiler direk yüklenmese diyorum...Adam gündemimizde yok demiş ve ardından da üstü kapalı o kadar tıpası varsa yapsınlar yapabiliyorlarmı demiş..Ne var bunda....Konu ona buna yapıştırma yüklenme konusu degil...Konu klüpler birliği denen illetin de maşa oldugu....

İbrahim Gökhun Öztürk
27.09.2011, 02:00
içerde adamı bulunan, çeşitli suclarla isnat edilen yönetticileri olan bir kulubün baskanının oldugu kulupler birliğinden ne bekliyoruz ki....

MonteCristo
27.09.2011, 05:15
Şike yapmayana ceza verilmesini öneriyorum. Ne hakla millete doğruluk taslarlar ? Böyle ukalılık olur mu? Ortam böyle düzen böyle artık. Rakibi satın al, kupaları kap, paralar sana aksın işte! Etik mi kaldı Allah aşkına hangi devirde yaşıyoruz? Onlar geçmişte kaldı şimdi endüstriyel futbol diye birşey var. Spor ahlakıymış, rekabetmiş, çalışmakmış falan geçiceksin bunları. Ya ortama uy ya da kaybol git!

Mustafa 42
27.09.2011, 10:47
spordan sorumlu devlet bakani suat kilic da kendisine ceki düzen versin vermelidirde böyle bir yasa cikarsa fazla tutunamaz orada allah büyüktür bakin basina gelini trafikkazasi gecirdi allah korudu aklini basina almasi icin cok büyük bir ders dir bu

bizim ülkemizde malesef ne ararsaniz var ne pislik ne akliniza gelirse bizim milletimizde var bir olay oldu zaman onu ceza yerine onu ceza almamasi icin yapmadigimiz düsünceler ortaya koyuyoruz yani sunu söyle yapsak bunu böyle yapsak diye ama aurupalilarin böyle bir dersi yok nedeni ise matde yada konun var ne diyor sike yada tefsik edenler sunlari sunlara katlanir diye ama bizde malesef büyük külübmüs de isde söyle böylede yani ya anadolu külüpleri yapsaydi böyle olayi aninda küme düsürürlerdi arkadaslar bakmayin herkez keriz yada geri zekali degil bakin adamlar genelkurulda bile bile tff baskani dogru yapmisdir diyor neden oda sikecilerin adami degilmi yani nereye baksaniz pislik yada nereye tukürsek pislige yapisiyor yani bizler ne bekliyoruz ki bu liglerden yada bu olaylardan fazla bir beklenti icinde olmayalim bunu alem kullem ederler olayi yatisdirirlar ulen yasayi yeni cikardiniz durmadan yasami cikar ulen ayip be sikecilere geldimi hersey güllük gülüistanlik ama bize geldimi bir sey yok daha saha yapilacak nerde hani galatasayarin nekadar borcu vardi sildiler stadinida yapiverdiler daha bizimkini yapacaklar ayip be yeter artik bu ülkede böyle pislik olan kisiler gitmeli nereye giderlerse gitsinler ama temiz emin ellere biraksinlar ayip beyahu

bizim baskanda cikiyor yok söyle yok böyle baskan kivirmiyacaksin baskansan madem sabah baska aksam baska konusmayacaksin sayin baskan ayip oluyor yani sizler baskan oldunuzda elinizdeki futbolculari tumadiniz ayip degilmi hani nerde oyuncular ancak nerde kötü adi sani belli olmayan oyunculari toplarsiniz olanda böyle olur

HH_52
04.10.2011, 18:50
''Şike yapanın yanına kar kalacak !''

Geçtiğimiz günlerde Telegol'de de benzer açıklamaları olay yaratan Orduspor Başkanı Nedim Türkmen yasa değişikliğine karşı olduklarını yineledi; "şike yapan cezasını çeksin" dedi..
http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png04 Ekim 2011 , 16:21

http://video1.ajansspor.com/jpg/04102011160808_1.jpg (http://www.ajansspor.com/video/v/20111004/nedim_turkmenden_onemli_aciklamalar.html)

Nedim Türkmen'den önemli açıklamalar

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, kulüp olarak, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlemesine Dair Kanun'un değiştirilmesi taraftarı olmadıklarını söyledi.

Türkmen yaptığı açıklamada, yasanın bazı maddelerinde değişiklik yapılmak istenildiğini ve buna bazı kulüplerin de destek verdiğini belirtti.

Orduspor Kulübü olarak bu değişikliklere karşı olduklarını ve mevcut yasanın yeterli olduğunu düşündüklerini ifade eden Nedim Türkmen, şunları dile getirdi:
''Kulüpler Birliği tarafından 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlemesine Dair Kanun ile ilgili bazı düzenlemeler ve kararlar alınmaya çalışılıyor. Biz Orduspor olarak, mevcut yasanın değiştirilmesi taraftarı değiliz. Çünkü, artık Türkiye'de futbolun konuşulmasını ve çirkin olayların konuşulmamasını istiyoruz. Mevcut yasa şu anda yeterli ve uygulanmaya devam etmelidir. Ancak, bazı kulüpler nedendir bilinmez, bu yasanın bazı maddelerinde esneklik yapılmasını istiyor. Bu bana göre kesinlikle yanlıştır. Çünkü, yasa maddelerindeki değişikliklerin ardından hapis cezaları ve küme düşme kalkıyor. Ondan sonra yapanın yanına kar kalacağı bir durum ortaya çıkıyor. Türkiye'de futbolun ne halde olduğunu herkes çok iyi biliyor. 'Bu mevcut yasanın bazı maddelerini değiştirelim' derken, Türk futbolunun 10 yılını tehlikeye atmış oluruz. Biz 'bugünü kurtaralım' diye yarınımızı düşünmemezlik yapmamalıyız. Biz futbol adamları olarak, artık futbolun güzelliklerinin ortaya çıkmasını sağlamalıyız. Şike ve futbolun kesinlikle yan yana durmasını engellemeliyiz. İşte bu sebeplerden dolayı, biz Orduspor Kulübü olarak, yasanın bazı maddelerindeki değişiklikleri onaylamıyoruz ve karşı çıkıyoruz. Benimle birlikte bazı kulüp başkanları da karşı çıktı. Sonucu bizler de merakla bekliyoruz.''

Yasanın bazı maddelerine karşı çıktığını açıkladığında bazı kesimlerden olumlu ve olumsuz tepkiler aldığını da dile getiren Türkmen, ''Tepkinin her türlüsüne razıyız. Yeter ki futbolumuzu kurtaralım. Ben buradan futboldan anlayan ya da anlamayan herkese sormak isterim, 'Sonucu önceden bilinen maça kim çıkmak ister ya da kim izlemek ister?' İşte bu soru bizim verdiğimiz mücadeleyi özetler durumda'' diye konuştu.

Nedim Türkmen, Orduspor Kulübü olarak dik duruş sergilemeye devam edeceklerini ve varsa şike yapanın cezasını kesinlikle çekmesi gerektiğini, masum olanın ise mutlaka futbola geri dönmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

http://www.ajansspor.com/futbol/supe...ml#yorumlaroku (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20111004/sike_yapanin_yanina_kar_kalacak_.html#yorumlaroku)

omer61
04.10.2011, 19:24
Türkiye'den nefret etme sebepleri.

gtem
04.10.2011, 19:29
Bülent Arınç'ın açıklamasını dinledikten sonra artık şikebahçenin kurtuluşu olmadığı belli oldu. Adam kanunun değiştirilmesine karşı olduğunu hatta bununla suçlananlara destek olmanın yanlış olduğunu kendi ifadesiyle altını çizerek söyledi. Demek ki hükümet kanunda değişiklik düşünmüyor. Olay bitti, o zaman.

ESER
05.10.2011, 23:15
"Başkan Şener Bizi Kandırıyor"
05 Ekim 2011 / 21:17
Günebakış Gazetesi İmtiyaz sahibi Ali Öztürk yazdı "Başkan Şener Bizi Kandırıyor"

Günebakış Gazetesi İmtiyaz sahibi ve Baş yazarı Ali Öztürk gazetesinin bugün (5 Ekim 2011) yayınlanan sayısında "Başkan Şener Bizi Kandırıyor" başlıklı yazısını kaleme aldı.
İşte Deneyimli gazeteci Ali Öztürk'ün Gazetesindeki köşesinde kaleme aldığı "Başkan Şener bizi kandırıyor" başlıklı yazısı:
Fenerbahçe ekseninde kurulan Futbol Federasyonu (Fenerasyon) Türk futbolunu değil, ‘Fenerbahçe’yi Nasıl Kurtarırım’ın hesabını yapıyor. Türkiye’de Fenerbahçe konuşulduğunda futbol konuşulmuş oluyor. Temiz Toplum, Temiz Futbol gibi ilkeler TFF yönetiminin umurunda değil. Şike zanlılarından Beşiktaş’ı da yanına alarak Anadolu Kulüplerini arkasından sürüklüyor.
Anadolu Dirilişi’nin, Anadolu Şahlanışı’nın, Anadolu Direnişi’nin temsilcisi Trabzonspor ne yapıyor? Trabzonspor’u yönetilemez hale getiren Sadri Şener camiayı kandırıyor. En başından beri Trabzonspor camiası ile bütünleşmek yerine camiaya karşı büyüklenen Şener galiba ‘Bunlar taşralı anlamaz’ diyor.
Başkan’ın ikircikli tavrını ele alalım.
“7 Eylül’de Ankara’da toplanan Kulüpler Birliği Şike Yasası’nın 55. maddesinin değiştirilmesi için oybirliği ile önerme kararı aldı. Kulüpler Birliği öncelikli olarak Muhalefet Partilerini gezecek. Toplantıya 14 kulüpten başkan ve yönetici düzeyinde katılım olurken Antalyaspor, İBB, Mersin İdmanyurdu ve mazeret belirten Sivasspor katılmadı. Trabzonspor adına ise toplantıda Başkan Sadri Şener yer aldı.”
Bu haberlerden sonra herkes şaşkındı. Trabzon’da Trabzonspor Divan Kurulu şikecilere meydan okuyup şampiyonluk kupasını isterken İstanbul’da Trabzonspor Başkanı, şikecileri kurtarma operasyonunun parçası oluyordu. Şaşkınlığımız 3 gün sürdü. 10 Eylül 2011 tarihinde Trabzonspor Başkanı Sadri Şener Fenerbahçe’yi kurtaracak yasa önerisine imza atmayacaklarını açıkladı. Şimdi de o gün yayınlanan haberlere bakalım.
“TFF Başkanı M. Ali Aydınlar’ın, ‘Tüm kulüpler imza atarsa şike yasasının değiştirilmesini gündeme alabiliriz’ açıklamalarının ardından 8 kulüp imza verirken Trabzonspor Başkanı Sadri Şener rest çekti. Şener, ‘Bu öneriye imza atmayız. Çıkacak yasa geriye işlemeyecek. Ama yine de imza vermeyiz’ dedi.”
Sonra el altından siyasi partiler gezildi. Fotoğraflara baktığımızda bizimki de gezenler arasında… Ardından 1 Ekim’de toplanan Kulüpler Birliği öneriyi imzalayıp kamuoyuna deklare etti. ‘Acaba Trabzonspor da imza attı mı?’ diye merak ederken yönetici Temel Soyyiğit’in görevlendirildiğini öğrendik.
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ‘Temel bizim bilgimiz dışında katıldı’ diyemeyeceğine göre yaman çelişkiyi nasıl izah edebilir? Trabzonspor Başkanı şikecileri kurtarmak için nasıl imza atabilir? “Trabzonspor’un şampiyonluğunun önünü açacak yegane olgu bu yasanın güvencesidir. Trabzonspor ancak ve ancak rakipleri şike yapmazsa şampiyon olabilir.” Bu gerçek orta yerdeyken Şener nasıl böyle bir şey yapabilir?
Sadri Şener İstanbul ve Ankara’da başka, Trabzon’da başka konuşuyor. TFF yetkilileri veya Kulüpler Birliği nezdinde bambaşka bir başkan, Trabzon’da ise ‘Aslan’ kesiliyor. Başından beri şike yasasının değişmesine destek verenler arasındaydı. Camianın gazını almak için hepimizi kandırdı. Sadri Bey bunu yani bu ikilemi ilk kez yaşamıyor. TFF Başkanı M. Ali Aydınlar’ın TFF seçimleri hemen sonrası bir açıklamasını hatırlıyoruz. Hafızamıza kazınan o açıklama bugün daha bir anlam taşıyor. Aydınlar diyordu ki; “Sadri Bey Trabzon yerelinden gelen baskılar nedeniyle federasyonumuzdan desteğini çekti.” Hayli şaşırmıştık. Halbuki Trabzonspor camiası TFF’ye etkin isim verilmesinden ve tavır alınmamasından yanaydı. Yönetime Önder Karaduman, tahkime Taylan Üner Trabzonspor için harika isimlerdi. Ama Sadri Şener ‘iki isim’ iddiasıyla herkese savaş açtı. Erday Atalay’ı haftalarca istifaya çağırdı.
Şimdi anlıyoruz ki İstanbul’da Aydınlar’a ‘Taban böyle istiyor’ diyen Şener Trabzon’da gaz alıyordu. Tıpkı Fener’i kurtaran öneriye Trabzon’da karşı çıkıp İstanbul’da imza atma serüveni gibi…
Şener neden böyle davranıyor olabilir?
1- Kendine güveni yok, iddianamede yer almaktan korkuyor. Dolayısıyla yasa değişsin istiyor.
2- Sani Şener’in üst perdeden baskılarına dayanamayıp Trabzonspor’un çıkarlarına aykırı davranabiliyor.
Sonuç: Şener Trabzonspor’u zafiyet içinde yönetiyor ve yıpratıyor.

lazibere
06.10.2011, 01:05
"Başkan Şener Bizi Kandırıyor"
05 Ekim 2011 / 21:17
Günebakış Gazetesi İmtiyaz sahibi Ali Öztürk yazdı "Başkan Şener Bizi Kandırıyor"

Günebakış Gazetesi İmtiyaz sahibi ve Baş yazarı Ali Öztürk gazetesinin bugün (5 Ekim 2011) yayınlanan sayısında "Başkan Şener Bizi Kandırıyor" başlıklı yazısını kaleme aldı.
İşte Deneyimli gazeteci Ali Öztürk'ün Gazetesindeki köşesinde kaleme aldığı "Başkan Şener bizi kandırıyor" başlıklı yazısı:
Fenerbahçe ekseninde kurulan Futbol Federasyonu (Fenerasyon) Türk futbolunu değil, ‘Fenerbahçe’yi Nasıl Kurtarırım’ın hesabını yapıyor. Türkiye’de Fenerbahçe konuşulduğunda futbol konuşulmuş oluyor. Temiz Toplum, Temiz Futbol gibi ilkeler TFF yönetiminin umurunda değil. Şike zanlılarından Beşiktaş’ı da yanına alarak Anadolu Kulüplerini arkasından sürüklüyor.
Anadolu Dirilişi’nin, Anadolu Şahlanışı’nın, Anadolu Direnişi’nin temsilcisi Trabzonspor ne yapıyor? Trabzonspor’u yönetilemez hale getiren Sadri Şener camiayı kandırıyor. En başından beri Trabzonspor camiası ile bütünleşmek yerine camiaya karşı büyüklenen Şener galiba ‘Bunlar taşralı anlamaz’ diyor.
Başkan’ın ikircikli tavrını ele alalım.
“7 Eylül’de Ankara’da toplanan Kulüpler Birliği Şike Yasası’nın 55. maddesinin değiştirilmesi için oybirliği ile önerme kararı aldı. Kulüpler Birliği öncelikli olarak Muhalefet Partilerini gezecek. Toplantıya 14 kulüpten başkan ve yönetici düzeyinde katılım olurken Antalyaspor, İBB, Mersin İdmanyurdu ve mazeret belirten Sivasspor katılmadı. Trabzonspor adına ise toplantıda Başkan Sadri Şener yer aldı.”
Bu haberlerden sonra herkes şaşkındı. Trabzon’da Trabzonspor Divan Kurulu şikecilere meydan okuyup şampiyonluk kupasını isterken İstanbul’da Trabzonspor Başkanı, şikecileri kurtarma operasyonunun parçası oluyordu. Şaşkınlığımız 3 gün sürdü. 10 Eylül 2011 tarihinde Trabzonspor Başkanı Sadri Şener Fenerbahçe’yi kurtaracak yasa önerisine imza atmayacaklarını açıkladı. Şimdi de o gün yayınlanan haberlere bakalım.
“TFF Başkanı M. Ali Aydınlar’ın, ‘Tüm kulüpler imza atarsa şike yasasının değiştirilmesini gündeme alabiliriz’ açıklamalarının ardından 8 kulüp imza verirken Trabzonspor Başkanı Sadri Şener rest çekti. Şener, ‘Bu öneriye imza atmayız. Çıkacak yasa geriye işlemeyecek. Ama yine de imza vermeyiz’ dedi.”
Sonra el altından siyasi partiler gezildi. Fotoğraflara baktığımızda bizimki de gezenler arasında… Ardından 1 Ekim’de toplanan Kulüpler Birliği öneriyi imzalayıp kamuoyuna deklare etti. ‘Acaba Trabzonspor da imza attı mı?’ diye merak ederken yönetici Temel Soyyiğit’in görevlendirildiğini öğrendik.
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ‘Temel bizim bilgimiz dışında katıldı’ diyemeyeceğine göre yaman çelişkiyi nasıl izah edebilir? Trabzonspor Başkanı şikecileri kurtarmak için nasıl imza atabilir? “Trabzonspor’un şampiyonluğunun önünü açacak yegane olgu bu yasanın güvencesidir. Trabzonspor ancak ve ancak rakipleri şike yapmazsa şampiyon olabilir.” Bu gerçek orta yerdeyken Şener nasıl böyle bir şey yapabilir?
Sadri Şener İstanbul ve Ankara’da başka, Trabzon’da başka konuşuyor. TFF yetkilileri veya Kulüpler Birliği nezdinde bambaşka bir başkan, Trabzon’da ise ‘Aslan’ kesiliyor. Başından beri şike yasasının değişmesine destek verenler arasındaydı. Camianın gazını almak için hepimizi kandırdı. Sadri Bey bunu yani bu ikilemi ilk kez yaşamıyor. TFF Başkanı M. Ali Aydınlar’ın TFF seçimleri hemen sonrası bir açıklamasını hatırlıyoruz. Hafızamıza kazınan o açıklama bugün daha bir anlam taşıyor. Aydınlar diyordu ki; “Sadri Bey Trabzon yerelinden gelen baskılar nedeniyle federasyonumuzdan desteğini çekti.” Hayli şaşırmıştık. Halbuki Trabzonspor camiası TFF’ye etkin isim verilmesinden ve tavır alınmamasından yanaydı. Yönetime Önder Karaduman, tahkime Taylan Üner Trabzonspor için harika isimlerdi. Ama Sadri Şener ‘iki isim’ iddiasıyla herkese savaş açtı. Erday Atalay’ı haftalarca istifaya çağırdı.
Şimdi anlıyoruz ki İstanbul’da Aydınlar’a ‘Taban böyle istiyor’ diyen Şener Trabzon’da gaz alıyordu. Tıpkı Fener’i kurtaran öneriye Trabzon’da karşı çıkıp İstanbul’da imza atma serüveni gibi…
Şener neden böyle davranıyor olabilir?
1- Kendine güveni yok, iddianamede yer almaktan korkuyor. Dolayısıyla yasa değişsin istiyor.
2- Sani Şener’in üst perdeden baskılarına dayanamayıp Trabzonspor’un çıkarlarına aykırı davranabiliyor.
Sonuç: Şener Trabzonspor’u zafiyet içinde yönetiyor ve yıpratıyor.

Farklı düşünmemeiştim..Dedım bir daha diyeyim yine diyeceğim.

BİZİM MİLLET KUŞ BEYİNLİDİR.. DUN YEDİĞİNİ UNUTUR.. DUN DINLEDİĞİNİ DE ÇAUK UNUTUR...

Sadri Şener, bizim milletin hemen kendşne kanacağını düşünerek bize farklı konuşur aynen öyle, masa başında nele ryaptığını bilemeyiz....

Armağan Dere
06.10.2011, 01:10
2.şık doğru olabilir..
Sani Şener birçok ihaleyi alamıyormuş..Trabzonspor öndeyken
sonra iş değişmiş tabii...
ama bu bir söylenti..

baran_szymek
06.10.2011, 11:14
Allaha Havale Ediyorum..

Ilelioglu
08.10.2011, 00:31
Trabzonspor taraftarından yasa tepkisi

Trabzon Fikir Kulübü, şike yasasının değiştirilmesi girişimlerine karşı 7 maddeden oluşan bir kampanya başlattı.

3 Temmuz 2011 günü başlayan şike operasyonunda her geçen gün yeni gelişmeler yaşanırken, Trabzonsporlu taraftarlardan oluşan Trabzon Fikir Kulübü, şike yasasının değiştirilme girişimlerine karşı bir kampanya başlattı.

Son dönemde şike yasasında öngörülen cezaların hafifletileceği iddialarına karşı birlik olan Trabzonspor taraftarları, hukukçulara da danışarak bu değişikliği engellemek için bir yol haritası çıkardı.

Bu organizasyona dahil olan taraftarlar, yol haritasında bulunan 7 maddeyi yerine getirerek şike yasasının değiştirilmesine engel olmayı amaçlıyor.

Trabzon Fikir Kulübü'nün yol haritası, Türkiye Futbol Federasyonu'na ihtarname gönderilmesi, UEFA'ya son gelişmelerle ilgili memorandum gönderilmesi, TFF Başkanı, yönetim kurulu ve icra kurulu hakkında suç duyurusu bulunulması, TBMM'de grubu bulunan siyasi partilere mektup, fax ya da mail gönderilmesi, basında konu ile ilgili 4 röportajın ayarlanması, Platini'ye Trabzon'da "Temiz Futbol" ödülü verilmesi ve "Şike: Organize suçlar ve futbol" kitabının yazarı Declan Hill'in Türkiye'ye davet edilerek panelde konuşturulmasından oluşuyor.

http://www.sporx.com/futbol/superlig...SXHBQ251158SXQ (http://www.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/trabzonspor-taraftarindan-yasa-tepkisiSXHBQ251158SXQ)

..

Legolas77
08.10.2011, 00:32
yok kaldırılmıyor Sayın Arınç ve Başbakanımız R.T.E (allah sabır versin su günlerde)
degiştirilsin diye cıkartmadık dedi

Ilelioglu
08.10.2011, 00:36
yok kaldırılmıyor Sayın Arınç ve Başbakanımız R.T.E (allah sabır versin su günlerde)
degiştirilsin diye cıkartmadık dedi

Ne zaman dediler?

Legolas77
08.10.2011, 00:41
Ne zaman dediler?
bu hafta icinde ilelioglu abi. googleye sor bülent arınç kulüplerin istekleri hakkındaki cevabı vb sekilde sor o bulur oradan daha iyi bilgi edinebilirsin

Ilelioglu
08.10.2011, 00:45
bu hafta icinde ilelioglu abi. googleye sor bülent arınç kulüplerin istekleri hakkındaki cevabı vb sekilde sor o bulur oradan daha iyi bilgi edinebilirsin

Tesekkürler.

KANUNLAR UYGULAMAK İÇİN
Kanunların uygulanmak için yapıldığının altını çizen Arınç, "Şike olaylarının soruşturulduğu zamanda, 'bu kanunu değiştirin' taleplerini, altını çizerek söylüyorum, şahsen olumlu bulmam. Bu Hükümet konusu değil dir. Biz bu kanunu oynamak için yapmadık, uygulansın
diye yaptık" ifadelerini kullandı.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/2011/10/04/kanun-degismemeli-68801793668

..

Legolas77
08.10.2011, 00:47
Tesekkürler.

KANUNLAR UYGULAMAK İÇİN
Kanunların uygulanmak için yapıldığının altını çizen Arınç, "Şike olaylarının soruşturulduğu zamanda, 'bu kanunu değiştirin' taleplerini, altını çizerek söylüyorum, şahsen olumlu bulmam. Bu Hükümet konusu değil dir. Biz bu kanunu oynamak için yapmadık, uygulansın
diye yaptık" ifadelerini kullandı.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/2011/10/04/kanun-degismemeli-68801793668

..
ama tepkimizi arttırmamız lazım meydanı boş buldu bu şikeciler

Fatih Öztürk
08.10.2011, 00:57
sadrı şener yasa değışsın dıye ımza atmış olamaz.bu sürece destek veremez.ınanmıyorum,ınanmak ıstemıyorum.

OYılmaz
08.10.2011, 01:04
Canım ülkemde taraftarlar para toplar en önemli bir maçta şike yapar cezası neyse de paşa paşa öder.

EE yıkarlar değil yıkarlar.

Mustafa Ayazoğlu
08.10.2011, 01:17
şampiyonluk en iyi şike yapana verilmeli,

aziz yıldırım her yıl şampiyon olur.

Punisher-61
08.10.2011, 07:11
Afrika ülkelerinden farkimiz kalmadi....

Acaba neden olimpiyatlari alamiyoruz???? Neden bir futbol sampiyonasi alamiyoruz???.?

Benim tek umudum uefa ve Platini...hepsine men cezasi verirler insallah...

galyanlim
08.10.2011, 10:04
http://www.htspor.com/futbol/haber/677391-sikeye-gecit-yok

şikeye geçit yok

Burçak
08.10.2011, 10:19
Şikeye hapis cezası kalkıyor falan filan diye haberleri eminim ki yine istanbul basını sürekli gündeme getiriyor. İnsanların beyinlerine işliyor kabullendirmeye çalışıyor. yine oyun oynanıyor anlayacağınız.
Bu iş çocuk oyuncağı değil. Pislik yapan cezasını çekecek.. UEFA uzaktan izliyor. eğer ibnelik yaparsalar burda UEFA gelip alayını