PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : H. Avni Aker’in Zemini Değişti

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6

ahmetansu61
03.09.2006, 19:55
stadımızın çimleri berbat durumda. maç sonunda köstebek yuvasına dönüyo.
yeni stat yapılcak ondan mı diyorum ama bizburda avrupa turkiye ligi v kupası daha cok maç yapcaz. bu çimler bırak sezonu devre arasını kapatamaz.
belki komik ama bu çimler futbolcunun performasını düşürür. şu sahada 1 ay sonra kaşulmaz duruma gelicek.

avni aker bile isyanda. yönetim bari bunu gör!

Punisher-61
03.09.2006, 20:05
yeni stat yapılcak ondan mı diyorum ama bizburda avrupa turkiye ligi v kupası daha cok maç yapcaz. bu çimler bırak sezonu devre arasını kapatamaz.
belki komik ama bu çimler futbolcunun performasını düşürür. şu sahada 1 ay sonra kaşulmaz duruma gelicek.

stadin zeminide Yönetime Takima ve Teknik direktöre uyum sagiliyor:)

Sacit
03.09.2006, 20:45
her türlü iş gerçekleşir sahada futbol oynamak hariç.zemin ne olmuş öyle yaa.
ne yuvasına dönmüş belli degil.sadece köstebek olsa.

sakatlıklar yaşanabilir acil önlem alınması lazım

zafer6161
03.09.2006, 20:52
sezon sonunda bir köylüye stadı kiralamışlar köylüde patates ekmiş
sırf gelir olsun diye

Adem Erdoğan
03.09.2006, 21:01

Bence avrupada ve türkiye kupasında pek maç yapamıyacaz böyle giderse bu durumda stad yine seneye kalacak.O da şampiyonluk gibi yılların akışına kalacak.

Murat Acar
03.09.2006, 23:10
sezon sonunda bir köylüye stadı kiralamışlar köylüde patates ekmiş
sırf gelir olsun diye
Uyyy ne patatesi ya uşağım orda yetişse yetişse kara lahana yetişir.vah garibim köylüyüde zarara soktular desene.... :)

AtalaY_BuğrA
03.09.2006, 23:14
Çİmlerin en son ne zaman değiştiğini bilen var mı ? Ama o çimleriin bizde hatırası var değil mi ondan dokunulmuyor...

Nihat Güneş
03.09.2006, 23:42
her türlü iş gerçekleşir sahada futbol oynamak hariç.zemin ne olmuş öyle yaa.
ne yuvasına dönmüş belli degil.sadece köstebek olsa.

sakatlıklar yaşanabilir acil önlem alınması lazım

saatlık yaşandı zaten..yattara neden sakatlandı...1 ay yok...bu tarlada daha çoook sakatlık olur...

since1967_
04.09.2006, 00:04
yattara sırf bu çimler yüzünden sakatlandı. bizim kadar büyük bir klübe yakışmıyor ayıp vallahi.

Vegas
04.09.2006, 07:54
albayrak, akyazi'ya yeni stad yapacak(!), onun icin bosuna masraf edilmesin avni aker'in cimleri icin.

Keleşoğlu
04.09.2006, 13:08
ne olmus?:)

sarman61
04.09.2006, 13:49
Yeni stad yaplıacağı için masraf yapmışorlar herhalde ama. Maçtan sonra stad müdürü açıklama yapmıştı zemini bakıma alacaklarına dair.

Aslında osasuna maçında bozuk zeminde oynarsak. Osasuna takımının teknik oyuncuları zorlanabilir bu zeminde. Biz zaten teknik oynamıyoruz tek teknik oyuncu vardı oda sakat zaten ne mantık ama.

Gürkan
04.09.2006, 14:47
bir takımla macı vardı turk takımlarından bırının karsı takımın hocası bılerek cımlerı uzun kestırmıs top sahaya takılıyodu kosmak pas falanda zor oluyodu.aynı onun gıbı bızde degısık yerlere buyuk cukurlar acalım.bızım fubolcular alısık zaten.

Barış BAKIRTAŞ
04.09.2006, 15:12
Her sezon başında çim problemi yaşıyoruz bunun nedeni yağışlı bir iklime sahip olduğumuz için. Eylül aylarının sonlarına doğru bu problem ortadan kalkıyor. Ne kadar yaparsakta yapalım bu çim problemi ortadan kalkmıyor bu yönetimin bir hatası değildir.

golebshera
04.09.2006, 15:33
Her sezon başında çim problemi yaşıyoruz bunun nedeni yağışlı bir iklime sahip olduğumuz için. Eylül aylarının sonlarına doğru bu problem ortadan kalkıyor. Ne kadar yaparsakta yapalım bu çim problemi ortadan kalkmıyor bu yönetimin bir hatası değildir.

Alakası yok diyebilirim. 5 - 10 sene önce Türkiyedeki en iyi zemin Avni Akerdi. O zamandan bu yana iklim değişmiş olamaz. Ama başka şeyler değişebilir..

sweetrose
04.09.2006, 15:44
aslında şu an Türkiyede bütün stadlarda çimler böyle..

Barış BAKIRTAŞ
04.09.2006, 15:54
Alakası yok diyebilirim. 5 - 10 sene önce Türkiyedeki en iyi zemin Avni Akerdi. O zamandan bu yana iklim değişmiş olamaz. Ama başka şeyler değişebilir..

Direk alakası var arkadaşım araştırırsan eğer bu böyle bu sezon erken açıldığı için lig bu süreç uzamıştır. Daha önceki sezonlarda en fazla 1-2 hafta bu problemi yaşamıştık..

sarman61
04.09.2006, 15:57
bir takımla macı vardı turk takımlarından bırının karsı takımın hocası bılerek cımlerı uzun kestırmıs top sahaya takılıyodu kosmak pas falanda zor oluyodu.aynı onun gıbı bızde degısık yerlere buyuk cukurlar acalım.bızım fubolcular alısık zaten.

BEN SANA BAŞKA BİR ÖRNEK VEREYİM GEÇEN SEZONKİ ŞAMPİYONLAR LİGİnde Barcelona Chelsa ile yaptığı maçta Chelsa stadın zeminini bilerek bozdurmuştu sebebi ise ronaldinho messi ve eto gibi teknik oyuncluarı durdurmaktı. Pek engel olamamıştı.

degok
04.09.2006, 18:24
Arkadaşlar bu sahanın çimleri ve zemini baya bir eski yıpranması da doğaldır. Bir an önce yapılmalı. Her ne kadar beğenmesekde bi dünya yıldız var sahada. Zemin yüzünden kaybedeceğiz adamları.

corleone
04.09.2006, 18:58

arkadaş güzel bir açıklama yapmış, sebebi bu ama stadın çimleri de 20 yıllık oldu onun da etkisi var tabi bence bu çimler yeni stada kadar bizi taşır..

isaret parmagi
04.09.2006, 19:14
Patates ekip satacaklar heralde...Kazanılan parayla yeni stad yapmayı planlıyo olabilirler...

Bülent Şirin
04.09.2006, 19:23
Ne yazık ki sadece bu sezona mahsus bir durum değil... Daha öncesini hiç sormayın, 1982-83 sezonundan beri bu böyledir, sezonun ilk haftalarında zemin berbattır. Sonraki haftalarda esrarengiz bir şekilde zemin düzelir.

Yine ne yazık ki ilk haftalardaki performans düşüklüğümüzün önemli sebeplerinden biri de bu zemin meselesidir. Nasıl ve neden bu problem giderilmez bilmem... Sanırım kimse de bilmiyor.:)

Egemen Yılmaz
04.09.2006, 19:32
avni akerin zemini yaklaşık 30 yıldır değişmedi diye biliyorum. ama momentus haklı. ileriki haftalarda zemin düzelir. bu aslında esrarengiz değil. iklime bağlı bir durum. sanırım yağış arttığı için düzeliyor.

trapesus
05.09.2006, 00:48
umutlarımız gibi yandı bitti kül oldu:)

Thedoors
05.09.2006, 01:13
Çok maliyetli bişeymi acaba bu çimleri yenileme...

Egemen
05.09.2006, 02:43
m.ali yılmaz zamanında deişmemişmiydi çimler?? hatta avrupadan ithal edildi die duymuştum.. (yanılıoda olabilirim, aklımda öle kalmış)

Barış BAKIRTAŞ
05.09.2006, 09:54
m.ali yılmaz zamanında deişmemişmiydi çimler?? hatta avrupadan ithal edildi die duymuştum.. (yanılıoda olabilirim, aklımda öle kalmış)
Doğru hatırlıyorsun. Çimlerin problemi tamamiyle iklimdendir. Fb stadında da aynı problem var onların stadının altının bataklık olduğundan dolayı

kudu_61
05.09.2006, 10:48
Ne iklimi arkadaşlar Trabzonspor un haline çimler bile ağladı şimdiye kadar hiç bu kadar başarısız bir takım üstüne basmamıştı dayanamadılar...

trapesus
05.09.2006, 15:15
ya bu yönetimin tiniyetsizliği oradan belli. aslan yattığı yerden belli olur!..

hamibasoglu
05.09.2006, 18:12
Arkadaşlar hazır rulo çimin metre karesi yaklaşık 10 USD.Serim işlemleri ile birlikte 15 usd'ye falan mal olur.
Çimin sorunu mevsimsel.Temmuz ve ağustos ayı sıcak ve nemli olduğu için köklerde mantar gelişiyor.ve kök gelişimi yavaşlıyor.yer yer çimde boşluklar oluşuyor.Sıcak azalıp iklim mutedil hale dönünce mantarın etkisi de azalıyor ve saha tekrar eski haline dönüyor.özellikle futbol sahalarını bakımı çok bilimsel bir olay, burada ayrıntıya girmek istemiyorum ama bu olayın önüne geçilebilir.gerekli ilaç ve gübre takviyeleri ile.Ayrıntı isterseniz verebilirim.
Bizim sahanın bakımından sorumlu mühendis kim acaba bilen var mı?
Acaba konusunda uzman mı?yoksa klasik yöntemlerle sorun çözen biri mi?
neyse Arkadaşlar bu takım hacıkasımda topraksahada idman yaparken devirmedi mi nice dev takımları?Sorun ruhta arkadaşlar çim bahane!

selcuk
05.09.2006, 18:16
Arkadaşlar hazır rulo çimin metre karesi yaklaşık 10 USD.Serim işlemleri ile birlikte 15 usd'ye falan mal olur.
Çimin sorunu mevsimsel.Temmuz ve ağustos ayı sıcak ve nemli olduğu için köklerde mantar gelişiyor.ve kök gelişimi yavaşlıyor.yer yer çimde boşluklar oluşuyor.Sıcak azalıp iklim mutedil hale dönünce mantarın etkisi de azalıyor ve saha tekrar eski haline dönüyor.özellikle futbol sahalarını bakımı çok bilimsel bir olay, burada ayrıntıya girmek istemiyorum ama bu olayın önüne geçilebilir.gerekli ilaç ve gübre takviyeleri ile.Ayrıntı isterseniz verebilirim.
Bizim sahanın bakımından sorumlu mühendis kim acaba bilen var mı?
Acaba konusunda uzman mı?yoksa klasik yöntemlerle sorun çözen biri mi?
neyse Arkadaşlar bu takım hacıkasımda topraksahada idman yaparken devirmedi mi nice dev takımları?Sorun ruhta arkadaşlar çim bahane!

onlarin hepsi kovulmusdu dogru hatirliyorsam yeni stad yapilacak diye

UğuR
22.02.2010, 09:09
Avni Aker’ de çim sorunu bitecek …

Orduspor maçındaki saha temizleme çalışmalarından sonra bozulan zemine yapılan bakımdan sonra Trabzonspor yönetimi daha radikal bir karar aldı.

http://www.bordomavi.net/images/haber/cim2.jpg

Zemin ve çim için yapılan bakımdan sonra Yönetimimiz kısa vadeli bu çözümü yeterli bulmadı. 27 yıldır değişmeyen Avni Aker'in çimini tamamen değiştirmeye karar veren yönetim sezonun bitmesini bile beklemeyecek. Çim ve zemin çalışmasının gelecek sezona yetiştirebilmek için, sezon sonu beklenmeyecek.Nisan ayının ortalarında bu çalışmaya başlanacak.Bu süreçde ki Avni Aker de oynanması gereken maç veya maçları İstanbul'da oynayacak.

Faik Yılmaz
22.02.2010, 09:11
ısıtma ve drenaj işinide ihmal etmezler umarım......

Dursun Kaplan
22.02.2010, 09:14
Nisan ayının ortalarında ki maçlar İstanbul'da oynanacak.

İstanbul'da ki taraftarlarımız için güzel haber. :)

Recep Alkan
22.02.2010, 09:14
Tamam da, haberin içeriğini yazsalardı bari.

Bu radikal önlem ne ?

Çimi değiştiriyorsun, peki bir daha aynı sorunla karşılaşmayacak mıyız ?

Bunun bize maliyeti ne ?

Hem bu işin maliyeti, hemde onca maç için İstanbulda konaklama masrafı, değecek mi ?

Bu ve bunun benzeri birçok soru oluşur kafalarda.

Bu açıklama bana yetmez.

Öztürk Adem
22.02.2010, 09:15
Bekliyor olucagız

Mehdi
22.02.2010, 09:18
Ne diyeyim bilmiyorum.
Kar temizlemek için traktörle sahaya giren abiyi saygıyla anıyorum.

Hayırlısı olsun.

S.DEMİRCİ
22.02.2010, 09:19

Bu radikal önlem ne ?

Bunun bize maliyeti ne ?

Hem bu işin maliyeti, hemde onca maç için İstanbulda konaklama masrafı, değecek mi ?

Bu açıklama bana yetmez.
onca maç olmayacak...
dün can karyağdının haberine göre mayıs ayındaki bir maç istanbulda yapılacak..(zaten mayısta avni akerde bir maç var)
çim sökülüp tamamen değiştirilecek.
temmuz ayında yetişmesi düşünülüyor..
maliyet kısmı için ileride bir açıklama yapılır herhalde..
yeni stad yapılmayacağına göre çimi değiştirmek ne mantıklısı...

aaahmet61
22.02.2010, 09:19
istanbulda oynanması güzel bir olay.en azından gurbetçiler için.aslında maçların yarısı istanbulda oynanmalı.medya sayesinde çoğu kişi gurbette trabzonspordan soğutuluyor.trabzon gurbet kaynaşması gerçekleşmiş olur.

UğuR
22.02.2010, 09:20

Bu radikal önlem ne ?

Bunun bize maliyeti ne ?

Bu açıklama bana yetmez.

Recep radikal önlem,27 yıldır değişmeyen yalnızca bakımı yapılan çimin tamamen kaldırılıp tamamen yeni çim yapılacak olması...;)

Onur
22.02.2010, 09:20
Eğer gerçekleşirse bu sezon ki tek kazanınımız olur. Alttan ısıtma kesinlikle ihmal edilmemeli. Bu kadar masraf edip onu yapmamak Ferrari'ye tüp takmaya benzer :)

Hayırlı uğurlu olsun.

Recep Alkan
22.02.2010, 09:26
Ankaraspor, Kasımpaşa, Ankaragücü, Denizlispor Maçları Nisan ve Mayıs Aylarında Avni Akerde oynanacak.

Eğer Nisan ayında çalışmalar başlanacaksa bu maçlar için istanbula taşınacağız gibi duruyor.

Ankara bay biliyorum :)

UğuR
22.02.2010, 09:29
Ankaraspor, Kasımpaşa, Ankaragücü, Denizlispor Maçları Nisan ve Mayıs Aylarında Avni Akerde oynanacak.

Eğer Nisan ayında çalışmalar başlanacaksa bu maçlar için istanbula taşınacağız gibi duruyor.

Recep nisan ayının ortalarından sonra belki de sonunda oynanacak olan maçlara bak istersen.

S.DEMİRCİ
22.02.2010, 09:30

sadece denizli maçı var mayısta...

Recep Alkan
22.02.2010, 09:34
Yahu fikstürü zaten ezbere biliyorum, teyit için açtım baktım.

Eğer Nisan ayının başı ile birlikte bu işe kalkışılırsa yukarıda yazdığım maçlar için İstanbula taşınıyoruz. Ama olur da nisan ayının sonu beklenrse o zaman dedikleriniz doğrudur.

Bu kadar ısrar edilecek birşey yok.

Yönetim tam açıklamamış, boşuna birbirimizi yemeyelim.

magicyattara
22.02.2010, 09:34
82-83 sezonu ilk yarı tüm maçları,sahanın bakımı nedeniyle deplasmanda oynamıştık.
Yanlış hatırlamıyorsam,2. yarının ilk maçı Sarıyer ile idi.
Maraton tribüne girip yemyeşil halı gibi sahayı görünce nasıl da büyülenmiştim.
Hey gidi günler..aradan 27 yıl geçmiş:)
Bu arada maç 0-0 bitmişti..

İlk yarıyı,tüm maçları deplasmanda oynadığımız halde lider tamamlamıştık.İkinci yarı tüm maçları içerde oynayıp şampiyonluğu fenere kaptırmıştık..
*
İbb maçında zemini görünce hayalkırıklığı yaşadım.
Gerçekten mahvolmuş zemin.
Fotoğraflarda göründüğü gibi değil yani.
:)

S.DEMİRCİ
22.02.2010, 09:37
Yahu fikstürü zaten ezbere biliyorum, teyit için açtım baktım.

Eğer Nisan ayının başı ile birlikte bu işe kalkışılırsa yukarıda yazdığım maçlar için İstanbula taşınıyoruz. Ama olur da nisan ayının sonu beklenrse o zaman dedikleriniz doğrudur.

Bu kadar ısrar edilecek birşey yok.

Yönetim tam açıklamamış, boşuna birbirimizi yemeyelim.
dostum birbirimizi yediğimiz filan yok..
dün can karyağdının dediklerini doğru kabul ederek konuşuyoruz..
mayıs ayıyla başlanacak..
mayısta bir maç var..
oda istanbulda oynanacağı düşünülüyor..

Serdar Dilekoğlu
22.02.2010, 09:41
Sadece 1 sezonluk Trabzonspor umuzun maçlarını İstanbul'da oynaması gerçekten biz İstanbul tarafı için çok iyi olur. Hiç değilse maç sonunda yuhalanma felan olmaz

argentina
22.02.2010, 09:45
Bence Şimdi başlanmalı,İdda edıyorum bu Takımımız İstanbulda Yenilmez..

ilhan
22.02.2010, 09:47
Kombine sahipleri için nasıl bir radikal(!) çözüm düşünmüşler?

UğuR
22.02.2010, 09:48
İlk yarıyı,tüm maçları deplasmanda oynadığımız halde lider tamamlamıştık.İkinci yarı tüm maçları içerde oynayıp şampiyonluğu fenere kaptırmıştık..
*

Yanlış hatırlıyorsun o sezon ilk yarıyı ya 3.ya 4.bitirmiştik.

Ama ben de 2.yarı tüm maçlarımızı kendi sahamızda oynayacağımız için kesin şampiyonuz demiştim....

UğuR
22.02.2010, 09:52
Arkadaşlar çalışmanın ne zaman başlayacağına dair kesin bir açıklama yok.Nisan ayının ortasından sonra veya sonlarında bu da ya bir ya iki maçı kapsayan bir durum.

Bunu da gelecek sezonun başına yetiştirebilmek için yapıyorlar.

Misina
22.02.2010, 09:53
Gerek yok aslında her seçim öncesi mitinglerde söz verilen!!! stad projesi yapılacak 2011e yetişecek!!!

Recep Alkan
22.02.2010, 09:55
Arkadaşlar çalışmanın ne zaman başlayacağına dair kesin bir açıklama yok.Nisan ayının ortasından sonra veya sonlarında bu da ya bir ya iki maçı kapsayan bir durum.

Bunu da gelecek sezonun başına yetiştirebilmek için yapıyorlar.

Anladım anladım :D

cihatöztürk
22.02.2010, 09:58
hemen başlasınlar

maçları istanbulda oynayalım

Atalay
22.02.2010, 10:01
Ben ona radikal karar falan demem...!

Benim için radikal karar...

Hemen Avni Akerin yıkılması....

Ve Avni Aker yapılana kadar maçların istanbulda bir stadyumda oynanması...

Yoksa hepsi geçiçi melhem...!!

cihatöztürk
22.02.2010, 10:03

yıkılması tamamda

nasıl yapıcaz abi yardım eden mi var

Adem Erdoğan
22.02.2010, 10:03
Bence İstanbul yerine, Bolu Düzce Sakarya Kocaeli güzergahında oynansa daha iyi olur.

Napoli
22.02.2010, 10:04
Trabzon Sehri Trabzonspora doymuş.

Bu şuna benzıyor,Biz açız,Onların onune dolu dolu yemek koyuyorlar ve şımarıp yemıyrolar.Üstunede dokuyrolar...

Ah Su takım istanbulda bir sene oynasa,Sampiyon oluruz,okadar dıyorum.

Artık Çıldıracam trabzondaki Taraftar Portfoyune.

bordo61
22.02.2010, 10:06
O kadarda değil

Biz ne olacağız

Zaten zar zor aldık kombineyi şimdi çıkmış kusura bakmayın biz kulüp yönetmeyi bilmiyoruz bir sahaya bile bakamadık.

Bundan sonra İstanbulda oynucaz diyorlar.

cihatöztürk
22.02.2010, 10:08
basketbol maçlarına gdin :)

bordo61
22.02.2010, 10:09
basketbol maçlarına gdin :)

Şaka mısın ?

bordo61
22.02.2010, 10:10
Kabul etmiyorum.

Ben paramı zorda olduysa yatırıyorsam.

Benide mağdur edemezler.

Para babası değiliz heralde bizde gitmediğimiz maçın parasını verelim.

Zati 3 maç dışarda oynandı. Onda bile çözüm bulmadılar

Mehdi
22.02.2010, 10:10
İstanbul'da oynadığımız maçlardan birini kaybettiğimizde kimse beni ''Olimpiyat'ta Neden Kazanamıyoruz'' başlığından çıkartamaz haberiniz olsun:)

bordo61
22.02.2010, 10:11
İstanbul'da oynadığımız maçlardan birini kaybettiğimizde kimse beni ''Olimpiyat'ta Neden Kazanamıyoruz'' başlığından çıkartamaz haberiniz olsun:)

Orayı rehin alacam bende

Yönetim para bitti sanırım.

Zati İstanbulda bilet satıp gene para kazanıyorlar.

Oh kombine paralarıda cepte zati

Ne ala memleket

Napoli
22.02.2010, 10:13
Camp Nou'daki sistem,Diyelim sen maça gidemedin,Telefon açıyorsun kulube.

xxxxx Nolu Konbine sahıbıyım,Bu hafta Oynancak Atlatico Madrid maçına

gelemiyecem.

Senın yerıne bilet çıkarılıyor.Bilet Fiyatı 50 Euro,sana 1 hafta sonra makbuz

gelıyor Kulube 50 Euroluk bağışınızdan dolayı teşekür ederiz diye.

Bir sonraki sene Konbine aldığında ,Bunlar göz önünde bulundurlup Konbinede

Ciddi indireme gıdlıyor.

İŞte Bu yüzden bu takım Barcelona.

Adem Erdoğan
22.02.2010, 10:17

Süperdi bu.:D

Olimpiyat stadında Gurbetçi Gençler olmasa, Avni Aker'den destek konusunda fazla bir farkın olacağını düşünmüyorum.
Burdanda anlaşılacağı üzere Avni Aker maraton tribününün tek problemi orada bir taraftar grubunun bulunmaması.

Napoli
22.02.2010, 10:18

Olimpiyat stadında Gurbetçi Gençler olmasa, Avni Aker'den destek konusunda fazla bir farkın olacağını düşünmüyorum.
Burdanda anlaşılacağı üzere Avni Aker maraton tribününün tek problemi orada bir taraftar grubunun bulunmaması.

işte sadece Bir gurp var..Ve bu gurp etrafında bağıran 3-5 bin kişilik kemik tayfa var..Sadece 1 gurup

bknz:Manisa maçı 3 bin kişi aralıksız susmadı..Trabzonda 30 kısı aralıksız bağırsa yeter..

bordo61
22.02.2010, 10:19

Avni akerde'de ciddi bir destek sorunu yok burda herkesle tartışırım.

Ama Arkadaşlar Lig Tv sesine göre değerlendirmesi yaptığı için onlarla tartışmaya bile gerek yok.

Çatı yok onu bile düşünmüyorlar.

Bağırıyon ama ses uçup gidiyor.

Ama nerde Al Rehin Avni Aker başlıklarını salla gitsin

Nasıl olsa konuşmak bedava

Oruç
22.02.2010, 10:19
Nisan geç. Hemen başlasınlar.

bordo61
22.02.2010, 10:21
işte sadece Bir gurp var..Ve bu gurp etrafında bağıran 3-5 bin kişilik kemik tayfa var..Sadece 1 gurup

bknz:Manisa maçı 3 bin kişi aralıksız susmadı..Trabzonda 30 kısı aralıksız bağırsa yeter..

Hayatınızda bir defada olsun Avni Akerde maç izlediniz mi ?

S.DEMİRCİ
22.02.2010, 10:21

gelemiyecem.

Ciddi indireme gıdlıyor.

bize uzak şeyler..
keşke.........

Napoli
22.02.2010, 10:22
Hayatınızda bir defada olsun Avni Akerde maç izlediniz mi ?

Kombinem vardı geçen sene..Geçen senede Bütün maçlara geldim.Bu yıl 5 maça geldim ?

Neyın ne olduğunu goruyorum.

Badaloğlu
22.02.2010, 10:23

gelemiyecem.

Ciddi indireme gıdlıyor.

İyi güzel söylüyorsunda bunu bizim kulüpte yapabilecek ekip var mı? Kendi aldığın kombine koltuğuna gidip dayak yemeden oturmak her babayiğidin harcı değil...

Afyonu, otu, püsürü çekip çekip kendini Polat Alemdar zanneden sürüyle zibidi, tribünlerde serseri mayın gibi dolaşıyor.

Kulüp yöneticileri zaten bu konulara çok kafa yormuyorlar, taraftarlar yeterki para versinler diyor.Kim hangi koltukta oturmuş? ya da mağdur edilmiş kimin umrunda?

Yani sen maça gitsende gitmesende koltuğunda bir başkasının oturduğunu görmek olası :D Telefon açmana gerek yok.En azından kontürün sana kalır...

S.DEMİRCİ
22.02.2010, 10:23
Avni akerde'de ciddi bir destek sorunu yok burda herkesle tartışırım.

Ama Arkadaşlar Lig Tv sesine göre değerlendirmesi yaptığı için onlarla tartışmaya bile gerek yok.

Çatı yok onu bile düşünmüyorlar.

Bağırıyon ama ses uçup gidiyor.

Ama nerde Al Rehin Avni Aker başlıklarını salla gitsin

Nasıl olsa konuşmak bedava
yapmayın lütfen..
avni akerde destek problemi yok demek biraz insafsızlık olur..

bordo61
22.02.2010, 10:24
Kombinem vardı geçen sene..Geçen senede Bütün maçlara geldim.Bu yıl 5 maça geldim ?

Neyın ne olduğunu goruyorum.

Ne mutlu size :)

Bende 6 yaşımdan beri geliyorum maçlara

Avni aker değişti ama ölmedi .

Abarttığınız kadar değil

Trabzonlu gençler en az 150 kişiler ve 90 dk da olmasada 70 dk bağırıyorlar.

Serdar Dilekoğlu
22.02.2010, 10:25

gelemiyecem.

Ciddi indireme gıdlıyor.

mükemmel bir uygulama ama bunu Türkiye'de bir tek kulüp yapar o da fb diğerlerini bunu yapamaz.

Napoli
22.02.2010, 10:26
İyi güzel söylüyorsunda bunu bizim kulüpte yapabilecek ekip var mı? Kendi aldığın kombine koltuğuna gidip dayak yemeden oturmak her babayiğidin harcı değil...

Afyonu, otu, püsürü çekip çekip kendini Polat Alemdar zanneden sürüyle zibidi, tribünlerde serseri mayın gibi dolaşıyor.

Kulüp yöneticileri zaten bu konulara çok kafa yormuyorlar, taraftarlar yeterki para versinler diyor.Kim hangi koltukta oturmuş? ya da mağdur edilmiş kimin umrunda?

Yani sen maça gitsende gitmesende koltuğunda bir başkasının oturduğunu görmek olası :D Telefon açmana gerek yok.En azından kontürün sana kalır...

Turkiyede,hiç bir takımda olmaz belki Kadıkoyde olur.. Ama olması gereken budur.15.000 konbine var 5000 bilet satışa çıkacaksa eğer Bunlardan gelmeyenler haber verirse Extra 300-400 Bilet fazla çıkabilir.ama zor dedim ya O takım bu yuzden Barcelona. =)

bordo61
22.02.2010, 10:26
yapmayın lütfen..
avni akerde destek problemi yok demek biraz insafsızlık olur..

Ciddi derecede yok.

Yani herkes ölmüşüzde haberimiz yok dediği derecede yok.

Ama eskisinden çok daha az destek var onu kabul edebilirim.

Ama destek yok herkes çekirdekçi

Bunlarda birşey olmazı kabul etmem

Ne derseniz deyin

Napoli
22.02.2010, 10:27

Abarttığınız kadar değil

Yahu 150 kişi kemik tayfa,kabul edıyorum ama 3000-5000 kişiyi maç saati içine alıyor ve toplu halde bağırlıyor.

bordo61
22.02.2010, 10:28

Her maç gittiğimde yerimde birisi oluyor

Kesin!!!

Bende burası benim yerim diyorum .

Kalkıyor. Ama koltuğumu neredeyse hiç boş görmedim

Fatih BALTA
22.02.2010, 10:31
150 yi kat be kat geçer TG tribün ortalaması.
Napoli deplasman tribünüyle Avni Aker kıyaslaması olmuyor bence.Orada bağırmak isteyen GG nin yanına çevresine geçiyor,koltuk numarasını kimse tınlamıyor.Trabzon'da bağırmak isteyen 7-8 bin kişi insan var buna maratonda dahil ama yerinden kalkıp bağırılan tarafa geçme durumun yok kimsenin.

cihatöztürk
22.02.2010, 10:32
avni aker ölmedimi

avni aker öldü millet gömmeye üşünüyo

150 -200 kişi bağırıyomus...

bi sürü taraftar grubu var sahada hepsi ayrı telden bağırıyo

trabzondaki taraftarı övmeyin bana herşey açık ortada zaten

Hüseyin Bağdat
22.02.2010, 10:33

Abarttığınız kadar değil

Öncelikle şunu belirteyim,stadta fiziksel sorunlar var buda sesin sahaya ulaşmasını engelliyor...

Yanlız tribünlerde maalesef yeterli desteği vermiyor. Trabzonlu Gençler tek başlarına ne kadar etkili olabilir. Koskoca stadta 150 kişi bağırıyorsa gerisini siz düşünün. Bu anlamda tribünler yetersiz. Sizde bunu kabül edin lütfen...

Bize yeni stad yapılmayacak bu anlaşıldı. Madem zemin değişecek zeminle birlikte tribünleri parça parça yıkıp yeniden yapmak stadı modern hale getirmek daha iyi olur. Bunun için gerekirse bazı maçlrı dışarda da oynayabiliriz...

Stadın her yeri elden geçirilmesi şart. Üstü kapanmalı. O camlar kaldırılmalı...

bordo61
22.02.2010, 10:34
Yahu 150 kişi kemik tayfa,kabul edıyorum ama 3000-5000 kişiyi maç saati içine alıyor ve toplu halde bağırlıyor.

O da olur ama bir grup bağırınca diğeri susuyor ki

Onların sesi fazla çıkmasın diye

Büyük bir çekememezlik var.

Gurbetçi gençler ise deplasmanda tek Tribün grubu oluyor genelde.

Birde Deplasman taraftarıda Genelde Psikolojik olarak bağırmaya daha müsayit.

Mesela Avni Akerde karşı tarafın sesi geliyor diyorlar.

Herkes susunca karşı takım 5 dklık bağırıyor.

Bu bir taktiktir. Bizim Taraftarlarda yapıyor İnönüde , Samiyende onlar susunca bizimkiler bağırıyor öyle sesleri geliyor mikrofonlara maçta en fazla 5 dk geliyor sesleri.

Birde rakip takımın olduğu kısımda anlayamadığım bir ambiyans var.

Mesela geçen sene bir sürü çoçuk sokmuşlardı oraya bağırıyorlar çoçukları görüyoruz ama sesleri başka taraftan geliyor. Orda acayip bir şey var.

Atalay
22.02.2010, 10:35
Avni Akerde Tribün baskısı olmadığını Tribünlerin %90'nın uyudugunu çekirdek yediğini...

Tezahurat yapması gereken insanların 40 parçaya bölündügünü...

Marstaki uzaylı bile biliyor arkadaşlar kendimizi lütfen kandırmayalım...!!

bordo61
22.02.2010, 10:36
Napoli deplasman tribünüyle Avni Aker kıyaslaması olmuyor bence.Orada bağırmak isteyen GG nin yanına çevresine geçiyor,koltuk numarasını kimse tınlamıyor.Trabzon'da bağırmak isteyen 7-8 bin kişi insan var buna maratonda dahil ama yerinden kalkıp bağırılan tarafa geçme durumun yok kimsenin.

Kime anlatıyoruz ki

Gömün gitsin o zaman ya

Hayret bir şey

150 dedim ama çok daha fazlası biliyorum.

Desem 300-500 kişi inamıcaklar ki

Nasıl olsa biz ölmüşüzde ağlayanımız yok

Napoli
22.02.2010, 10:36

Siz televizyondan izlemıyorsunuz,Trbunde farklı gozukebilir.Maç oynanıyor deniz tarfı kosede 5-10 kişi zıplıyor diğer maraton koseinde 70-80 kişi zıplıyor
Yol tarfında kosede 15 kişi zıplıyor ve kötü gorüntu,zaten sesde yok.

Bak bunu birisi söyledi rizedeki maçda.Farozlular bağıyormuş Trabzonlu Gençlerde onların sesini bastırmak için lay lay lay diye bağırdık dedi.Çılgınlarda farzolulara destek çıkmak için tam Trabzonlu gençler lay lay yaparken 3 lü yapmışlar seslerini bastırmak için başka tezuhart yapmıs vs vs Bunu Trbundergide,bir arkadas itiraf etti.

Bu normalmi...Bence değil. Yazık bize yazık.

Mustafa ÖZDEMİR
22.02.2010, 10:37
sonunda radikal bir karar alındı.maçları istanbulda oynamak ayrı bir güzellik...

magicyattara
22.02.2010, 10:37
Yanlış hatırlıyorsun o sezon ilk yarıyı ya 3.ya 4.bitirmiştik.

Ama ben de 2.yarı tüm maçlarımızı kendi sahamızda oynayacağımız için kesin şampiyonuz demiştim....

Lider tamamladık diye hatırlıyorum:)
Evet lider bizdik..

Recep Alkan
22.02.2010, 10:38

Bunu okuyunca Ahmet Ağaoğlu'nun söyledikleri geldi aklıma.

7500 Euro vermişim koltuk almışım, bacaklarımı uzatıp maç seyredeceğim adam gelip koltuğumun önüne koltuk koymuş :)

Bizde bu yüzden Trabzonspor'uz. :)

Recep Alkan
22.02.2010, 10:41

Avni Aker kültürü çok olan biri değilim genelde duyduklarım ve izlenimlerim ile konuşuyorum bu konular açıldığında.

Peki her sezon kombineler satılıyor, arkadaş bağırmak isteyen gitsin alsın bağıranların arasından kombinesini, hem bağırmak istiyorum de, maç esnasından ayağa kalk, ama kombine zamanı geldiğinde git gene kafana göre yerden al.

Bende bunu anlamıyorum.

Fatih BALTA
22.02.2010, 10:41
Abi ne kendini kandırması sıkıntılar var ama çözüm bulmaya çalışan yok en başta yönetim tarafından.Trabzon'daki taraftar paradan başka hiçbir şey ifade etmiyor onların gözünde.Daha yönetimin seni sene başında 4-5 parçaya bölüyor.Tribün gurpları birbiriyle güç yarışı halinde.BEn iddia ediyorum şu kombine sistemi değişsin,yönetim bağırmak isteyeni değil seyretmek isteyeni köşelere yerleştirsin bu sıkıntılar biter her maç orada bağıran taraftar sayısı 7-8 bin i aşşağıya düşmez.

Mehdi
22.02.2010, 10:42
Valla ben çok katı düşünmüyorum bu konuda artık.Belki daha da iyi olur.
Dillerde bir tribün baskısıdır gidiyor.Ben bunun Trabzonspor üzerindeki etkisini merak etmeye başladım.Buradaki baskı futbolcu küstürüyor,ters tepiyor.Hakeme baskı desen burada da yanlış karar da yuhalanıyor.Kastettiğiniz o tılsım 90 dakika boyunca süren üçlüde midir bunu da denemedik itiraf edelim.Son üç dört yıldır İstanbul'da Belediye ve Kasımpaşa maçlarından başka kazandığımız bir maç da şuan gelmedi aklıma ama deneyelim derim.

Yalnız bunu ilk biz keşfedecekmişiz gibi heyecan yapmamızı da anlayamıyorum açık söyleyeyim.Tribün baskısını ruhu gibi yaşayıp yaşatan Türk ve Avrupa takımlarının da bazan hangi takımlara puan verdiklerini görüyoruz diyerek hatırlatma gereği duymuyorum.

Ama bir de biz deneyelim diyorsunuz.Saygıyla karışılıyorum.Hayırlısı olsun ne diyeyim.
Bu takım hepimizin.

magicyattara
22.02.2010, 10:42

Bunlardan maratonda yok şu an.
Herkes kendi yerinde oturuyor.
Kale arkası ise tam söylediğin gibi hala..

bordo61
22.02.2010, 10:45

Kale Arkasında da pek öyle değil isteyen yine gidip yerinde oturuyor.

Ben oturuyorum mesala.

Ama Tribün Gruplarına yakın tarafta kombinen varsa o zaman sorun çıkabilir.

Serdar Dilekoğlu
olamaz arkadaş ya ben unuttum ben nisan da askerim hiç aklıma gelmedi nisan da İstanbul'da deyince sevindim ama arkadaş hatırlattı bana nisan da asker olduğumu olmadı şimdi be

Fatih BALTA
Avni Aker kültürü çok olan biri değilim genelde duyduklarım ve izlenimlerim ile konuşuyorum bu konular açıldığında.

Peki her sezon kombineler satılıyor, arkadaş bağırmak isteyen gitsin alsın bağıranların arasından kombinesini, hem bağırmak istiyorum de, maç esnasından ayağa kalk, ama kombine zamanı geldiğinde git gene kafana göre yerden al.

Bende bunu anlamıyorum.
Olmuyor işte yönetim sezon başı bağırmak isteyen taraftara diyorki ben sizi 200er kişi kale arkaları köşelerine dağıratak 4 e bölüyorum ve sizin organize olup daha fazla bilet almanızı beklemeden yanınızdaki koltukları hemencecik satışa çıkarıyorum.Maratona grup murup yok herkes başının çaresine baksın.Hal böyle olunca çoğu kişi ortada kalıyor.

Oruç
A.Aker'de taraftar yok ki baskı olsun. Seyirci bizimkisi seyirci.

İHTİLALL
22.02.2010, 10:48
Çok üzülerek,yazıyorum:

Trabzonspor,

Tamamen yok edilmeden önce,

Trabzon şehrinden,

Kurtarılmalıdır..

Geç kalıyoruz..

Recep Alkan
Olmuyor işte yönetim sezon başı bağırmak isteyen taraftara diyorki ben sizi 200er kişi kale arkaları köşelerine dağıratak 4 e bölüyorum ve sizin organize olup daha fazla bilet almanızı beklemeden yanınızdaki koltukları hemencecik satışa çıkarıyorum.Maratona grup murup yok herkes başının çaresine baksın.Hal böyle olunca çoğu kişi ortada kalıyor.

Yahu bu nasıl iş. Ben taraftarım be, hani sözde bu kulübün gerçek sahipleri.

NEden alamıyorum istediğim yerden.

Bakın dedim ya oraları bilmem, dönenleri bilmem, bu işte yönetimlerin kabahati var eyvallah, ama taraftar da tepkisini koymuyorsa suç biraz da bizlerindir. NEden aşırı tepki yok, demek ki işe gelinen birşeyler var.

bordo61
A.Aker'de taraftar yok ki baskı olsun. Seyirci bizimkisi seyirci.

Gelde Taraftarlığı göster bize ya

Ne menem bişey acaba biz uzaydan geldik bilmeyiz öyle şeyler

Kombine işini sıkıntı etme ayarlaruk bişeyler sana

Lütfen bekleriz.

Trabzon34
22.02.2010, 10:49
Hiç bir şey yapılmaz.. bir kaç göstermelik işlem yapılır.. veya "yapıcaz" diye başlarlar, sonra yeni sezona da yetişmez.. Alıştık böyle şeylere..

Adem Erdoğan
22.02.2010, 10:49
Dikkatimi çeken birşey var. G. Ünal gitti gideli "taraftar baskısı" rafa kalktı nedense.:)

bordo61
22.02.2010, 10:50
Çok üzülerek,yazıyorum:

Trabzonspor,

Trabzon şehrinden,

Kurtarılmalıdır..

Geç kalıyoruz..

Verdik gitti abi

Alın hayrını görün

Ne diyelim başka :)

Sonra stres oluyoruz alın şunu geri derseniz

Olimpiyatta Neden Kazanamıyoruz Başlığına bekleriz :)

Oruç
22.02.2010, 10:52

Lütfen bekleriz.

Taraftarlığın nasıl olduğuna dair pek çok örnek var dünyada. Benim göstermeme hiç gerek yok.

"Siz öyle şeyler bilmiyorsunuz" demedim ayrıca.

A.Aker'de yer alan taraftarın çok büyük bir kesimi tiyatro izlemeye geliyor. Kör değiliz.

Napoli
1992-1993 sezonuydu sanırım.Juvetus Yonetimi karar alıyor,Tornino Sehrinin

%70 Tornınolu olduğu için,Della Alpide baskı kuramıyoruz diye,Maçlarnı

Milona'ya aldı (Her maç çakılı 80Bin kişiye oynadılar)Della Alpide ortalama

35bine oynuyrolardı.O senesi Sanırım avrupa kupasınıda aldılar.Bu dunyada

Oluyor,Bizdede hiç değilse Denenmeli.

Hüseyin Bağdat

Fatih, bu konuda haklı olabilirsin. Ama gruplarda birleşsin yönetimin herkese saattığı yerden tek elden alsınlar kombinelerini. Maratondan 300- 500 kombine aldında yönetim satmam mı dedi? Yada kale arkalarının köşeleri değilde orta kısmından topluca bilet alınsa...

Yönetim hasız bunu kabül ediyorum. Gruplarda kendi üzerine düşeni yapsın. Birlik olup yönetime baskı yapsın...

Fatih BALTA
Ben şunu anlamıyorum burada Trabzon'daki taraftarı eleştirenler buraya geldiklerinde neyi değiştirebiliyorlar.
Geliyorlar yanımıza bizimle birlikte bizim gibi maçlarını izliyorlar,dönüyorlar.

Recep Alkan
22.02.2010, 10:53

Lütfen bekleriz.

Yahu artık genel algılamayı bir kenara bıraksak, 20.000 kişinin izlediği bir maçta Bursaspor taraftarı duyuluyorsa sorun vardır, dün gördük mü BJK seyircisini, gördük mü Bursa seyircisini, gördük mü bu hafta Eskişehir seyircisini, aslında anlatılmak istenen bu, düşünsene 20.000 kişi mevcut, 300 kiş bağıran. Yetmyor olmuyor, o 300'ünde 100 ü bordo mavi, 50 si lay lay , 150 si beraber yürüdük bu yollarda.

Madem az kişi var, bari hepsi aynı şeyi desin.

Bastırmamız gereken kendi sesimiz değil, rakibin sesi.

Mustafa ÖZDEMİR
22.02.2010, 10:53
Çok üzülerek,yazıyorum:

Trabzonspor,

Trabzon şehrinden,

Kurtarılmalıdır..

Geç kalıyoruz..
yanlış düşünüyorsun...

bordo61
22.02.2010, 10:56
Taraftarlığın nasıl olduğuna dair pek çok örnek var dünyada. Benim göstermeme hiç gerek yok.

"Siz öyle şeyler bilmiyorsunuz" demedim ayrıca.

A.Aker'de yer alan taraftarın çok büyük bir kesimi tiyatro izlemeye geliyor. Kör değiliz.

Yok illada siz gösterin

Biz üstat'tan öğrenmek isteriz.

Kafayı çekip Tribünde adam bıçaklamaya kadar giden beşiktaş tribününden değil.

Mehdi abi sen kombine ayarlarsın da :)

Beraber bağırırız.

Ama sonlar hiç değişmez maç başlığına girince yazılanları okursun hep aynı sözler.

'' Avni Aker seyircisi uyuyor ''

Bu tecrübeyi yaşa :)

İHTİLALL
22.02.2010, 10:56
Verdik gitti abi

Alın hayrını görün

Ne diyelim başka :)

Sonra stres oluyoruz alın şunu geri derseniz

Olimpiyatta Neden Kazanamıyoruz Başlığına bekleriz :)

Çok ağır olduğunu biliyorum..

25 yıldan fazla düşündüm bunu..

Son üç yıla kadar,bunu isteyen birisiyle "kavga" bile edebilirdim..

Ama kangren de çok ağır bir durumdur..

Bacağı,ya da kolu kesmezseniz,

Ölürsünüz..

bordo61
22.02.2010, 10:58
Yahu artık genel algılamayı bir kenara bıraksak, 20.000 kişinin izlediği bir maçta Bursaspor taraftarı duyuluyorsa sorun vardır, dün gördük mü BJK seyircisini, gördük mü Bursa seyircisini, gördük mü bu hafta Eskişehir seyircisini, aslında anlatılmak istenen bu, düşünsene 20.000 kişi mevcut, 300 kiş bağıran. Yetmyor olmuyor, o 300'ünde 100 ü bordo mavi, 50 si lay lay , 150 si beraber yürüdük bu yollarda.

Madem az kişi var, bari hepsi aynı şeyi desin.

Bastırmamız gereken kendi sesimiz değil, rakibin sesi.

Ben bilmem abi

Gelip öğretsin birisi bize

Cidden diyorum.

Yada alın Trabzonspor'u bizden

Her yenilgiden sonra aynı teraneyi konuşmaktan bıktık.

Kimse galibiyetten sonra aferin seyirciye demiyor ama.

Cidden biri bizi durdursun.

Yoksa yeriz takımı neme lazım

Mustafa Önal
22.02.2010, 10:59
çimleri değiştireceklerse BARCELONA YETKİLİLERİ ile görüşsünler. BARCELONA'da sezon başı çimleri değiştirdi. barça sitesinden izledim adamlar çok kısa sürede çim değiştirip çimleri yetiştirediler sezona. çok teknolojik yöntemle değiştirdiler.

magicyattara
Çok üzülerek,yazıyorum:

Trabzonspor,

Trabzon şehrinden,

Kurtarılmalıdır..

Geç kalıyoruz..

Tartışmaya açık sözler..:)

Aynı böyle söyleyenler,elini ayağını çektikten sonra,6 şampiyonluk gelmişti..

Trabzonspor belgeselinde üstte yazdığım manada bir satır duymuştum.

1970'lerin başında büyük şehirlere asıl göç dalgası başlayıp,Trabzon şehri boşaldıktan sonra,İstanbul'da ki Trabzon'lular,Trabzonspor'un 1. lige çıkması için takımın İstanbul'a taşınmasını teklif etmişler.
Ki o dönemde İstanbul takımlarının şöhretli adamlarını 1. ligden alıp 2. ligde ki Trabzonspor'a göndermişler ama yine de takım 1. lige çıkmayı başaramamış.:)

Hatta çok daha eski 1950'lerde de böyle bir fikir ortaya atılmış:)

Trabzon şehri,kendi öz değerleriyle başardığı işi tekrar kendi öz değerleriyle başaracaktır..Başka bir alternatifi olmadığı gibi,bu şehirden söylediğiniz gibi kurtarılması halinde,Trabzonspor diye bir takım da kalmayacaktır..

bordo61

Ölürsünüz..

Cidden verdik ya

Benden pes

Oh rahatladım .

Her hafta üzgün suratlar görmekten bıkmıştım zati sokaklarda

Şehirde rahatlar belki

25 yıldır üzüntü stres

Millette psikoloji kalmadı.

Fatih BALTA
Fatih, bu konuda haklı olabilirsin. Ama gruplarda birleşsin yönetimin herkese saattığı yerden tek elden alsınlar kombinelerini. Maratondan 300- 500 kombine aldında yönetim satmam mı dedi? Yada kale arkalarının köşeleri değilde orta kısmından topluca bilet alınsa...

Yönetim hasız bunu kabül ediyorum. Gruplarda kendi üzerine düşeni yapsın. Birlik olup yönetime baskı yapsın...
Hüseyin o dediğini gruplar yapmaya çalışmıyormu zannediyorsun.Ama şu konuda sıkıntılar var.Malum grupları oluşturan kişiler ya öğrenci yada maddi durumu belirli bir seviyede arkadaşlar.Gruplar organize olup parayı denkleştirene kadar iş işten geçiyor.Ha yönetim şunuda yapmıyor.Gruplar diyor ki ey yönetim bize tribünün şu kısmını ayırın,15-20 gün şu kısımdan satış yapmayın.Parayı denkleştirip alalım o kısımın kombinelerini.Bekletirmi yönetim,salla tribün gruplarını.Yani yönetim azıcık bir özveri gösterse olacak bu iş.

UğuR
22.02.2010, 11:00
Lider tamamladık diye hatırlıyorum:)
Evet lider bizdik..

ÜŞENMEDİM ARAŞTIRDIM...:)

82/83 sezonu
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=202675

ben doğru hatırlıyorum...:)

Oruç
22.02.2010, 11:00
Yok illada siz gösterin

Biz üstat'tan öğrenmek isteriz.

Kafayı çekip Tribünde adam bıçaklamaya kadar giden beşiktaş tribününden değil.

Mehdi abi sen kombine ayarlarsın da :)

Beraber bağırırız.

Ama sonlar hiç değişmez maç başlığına girince yazılanları okursun hep aynı sözler.

'' Avni Aker seyircisi uyuyor ''

Bu tecrübeyi yaşa :)

Bak güzel kardeşim. Ben burada gördüklerimi duyduklarımı yazıyorum. "Bu konuda bilgiliyim, tribün profesörüyüm" diye imalarada bulunmadım ayrıca.

Ben bejeke tribünlerini hiç mi hiç örnek vermedim. Türkiye'yi baz alırsak en güzel örneklerden biri de Es-Es taraftarıdır. Dünya'da da bir çok örnek mevcuttur.

Ekrandan bakıyorum ve A.Aker'e gelenlerin (küçük bir kesim haricinde) sanki tiyatro izlemeye gelmişler gibi davrandıklarını görüyorum. Bu kadar.

Badaloğlu
22.02.2010, 11:01

Maraton, şu aralar ne gam, ne tasa vaziyetlerinde... Bende zaten özellikle kale arkalarını ima etmiştim...

Konu Avni Aker'in çimlenmesi konusu ama ne kadar doluyuz ki, mevzu buralara gelmiş :)

bordo61
22.02.2010, 11:02
Bak güzel kardeşim. Ben burada gördüklerimi duyduklarımı yazıyorum. "Bu konuda bilgiliyim, tribün profesörüyüm" diye imalarada bulunmadım ayrıca.

Ben bejeke tribünlerini hiç mi hiç örnek vermedim. Türkiye'yi baz alırsak en güzel örneklerden biri de Es-Es taraftarıdır. Dünya'da da bir çok örnek mevcuttur.

Ekrandan bakıyorum ve A.Aker'e gelenlerin (küçük bir kesim haricinde) sanki tiyatro izlemeye gelmişler gibi davrandıklarını görüyorum. Bu kadar.

Bende aynısını diyorum

Güzel abicim.

Teşekkür ederim. Yorumların için

İyi Günler

magicyattara
22.02.2010, 11:03

Ölürsünüz..

Bacakla-kol mu yoksa Kalple-Beyin mi kestiğiniz.

Recep Alkan
22.02.2010, 11:03
Ben bilmem abi

Gelip öğretsin birisi bize

Cidden diyorum.

Yada alın Trabzonspor'u bizden

Her yenilgiden sonra aynı teraneyi konuşmaktan bıktık.

Kimse galibiyetten sonra aferin seyirciye demiyor ama.

Cidden biri bizi durdursun.

Yoksa yeriz takımı neme lazım

İmzana bir bak :)

Bunun olmadığını, ordaki seyircinin takımını desteklemek istediğini ispatlamak için kimlerin ağzından laf almaya çalışıyorum bir hatırla.

Anlıyorum, Fatih konusunda en çok sevdiğim olguya Trabzonspor'a olan sevgime laf atıldığında bende senin kadar üzülüp tepki verdim. Ama sende şunu anla, söylenenler inan genele değil. Dikkat et, maç bitsin TG başlığına gir, mutlaka 4-5 kişi teşekkür mesajı yazmış, en az 50-100 kişi de bunu okumuştur. Tebrik tabiki ediliyor, ama anlatılmak istenen farklı.

Tribündeki sorun sadece bağırmak yada bağırmamak değil, başka şeyler var. Tribün grupları birbirine giriyor, seslerini bastırmak için daha fazla bağırıyor, yani eforu çok başka sebepler için harcıyorlar.

Baksana Fatih neler diyor, Yönetim onu diyor bunu diyor. Yahu ne derlerse desinler, sen birleş, at menfaat düşüncelerini kenara, dikil bakalım karşılarına, neler oluyor.

Maçlara bakıyorum TG'nin yanında sanki bir çizgi var, kesliyor gibi. onlar ayakta bağırıyor, yandaki oturuyor. NEdir çözülemeyen ?

Sıkıntılar farklı, ve inan çözülmek istenmiyor, herkes kendi dümeninde.

(Avni Akeri pek bilmem, sadece yorumlarım)

Adem Erdoğan
22.02.2010, 11:04
Yenince bravo futbolcu, yenilince kahrol taraftar; ucu açık nasıl olsa somut birşey yok karşında.

2 metredenn kalecinin alnına topu nişanlayan beceriksizin ya da yerde yatan kendi adamının bacaklarına isabet ettirebilen süper golcünün kabağı taraftarın başına patlıyor. Ama nedense her seferinde taraftar suçlu.

Oruç
Neyse konuya geri dönelim. Bir an önce yapılsın bu çalışma. Futbolcularımız gereksiz sakatlıklar yaşamasın. İstanbul'daki taraftarımız da takımımıza doysun.:)

Mustafa Önal
arkadaş çim başlığında taraftarı suçlamaya kalkışmayalım. lütfen seviyesiz oluyor bu tür yaklaşımlar. taraftarımızı suçlamamız için stadın anbiyansının olması lazım. anbiyans olmadan hiç bir şey olmaz arkadaşlar. avni aker de yaşanan durum şu hiç kimse kendi tribününde bağrılan sesi duymuyor. karşı tribünden gelen sesler ancak duyuluyor.

ben yol tarafındaki kale arkasındaki tribübnde bağırmak için karşı kale arkasındaki tribünden gelen sese uyabiliyorum ancak. zira yol tarafındaki 2 tribünde doksan dakika bağırıyor ama ses çok derinden geliyor.

bu yüzden avni akerin yapısını incelemeden kimseyi suçlamayalım.

Erdinç Barutçu
22.02.2010, 11:07
Karadeniz bölgesi malumunuz üzere iklim özelliği dolayısıyla bol yağış alan ve rutubetli bir bölge.Bu yüzden "dikilen yada ekilen çimin" bakımında zorluk çekilmez.Atlanmaması gereken tek önemli nokta yağışın en kısa sürede ve hızla sahadan uzaklaştırılması.Bunun içinde drenaj çok önemli.Kar konusuna gelince,alttan ısıtmanın çok fazla gerekli olduğunu düşünmüyorum ama yapılmışken bunun da yapılması,yapıldığına değmesi bakımından düşünülebilir.Ama tek korkum bu çimlendirilme mevzusunda "sahada traktör gezdiren kafaların söz sahibi" olması.

Harun-61
22.02.2010, 11:07
Kombinesi olan Taraftar magdur olacak, seneye bedava Kombine verir yönetim artik ?

bordo61
22.02.2010, 11:08
İmzana bir bak :)

Bunun olmadığını, ordaki seyircinin takımını desteklemek istediğini ispatlamak için kimlerin ağzından laf almaya çalışıyorum bir hatırla.

Anlıyorum, Fatih konusunda en çok sevdiğim olguya Trabzonspor'a olan sevgime laf atıldığında bende senin kadar üzülüp tepki verdim. Ama sende şunu anla, söylenenler inan genele değil. Dikkat et, maç bitsin TG başlığına gir, mutlaka 4-5 kişi teşekkür mesajı yazmış, en az 50-100 kişi de bunu okumuştur. Tebrik tabiki ediliyor, ama anlatılmak istenen farklı.

Tribündeki sorun sadece bağırmak yada bağırmamak değil, başka şeyler var. Tribün grupları birbirine giriyor, seslerini bastırmak için daha fazla bağırıyor, yani eforu çok başka sebepler için harcıyorlar.

Baksana Fatih neler diyor, Yönetim onu diyor bunu diyor. Yahu ne derlerse desinler, sen birleş, at menfaat düşüncelerini kenara, dikil bakalım karşılarına, neler oluyor.

Maçlara bakıyorum TG'nin yanında sanki bir çizgi var, kesliyor gibi. onlar ayakta bağırıyor, yandaki oturuyor. NEdir çözülemeyen ?

Sıkıntılar farklı, ve inan çözülmek istenmiyor, herkes kendi dümeninde.

(Avni Akeri pek bilmem, sadece yorumlarım)

Sonuna kadar haklısın abi

Bende maçı seyrederken aynısını görüyorum.

Birisi bağırırken birisi susuyor.

Herkesin asıl amacı maraton kim maraton'u bağırtırabilirse onun borusu ötüyor.

Herkesin amacı liderlik birincilik en çok ben bağırttım olayı.

Küçücük Tribünde pankart asacak yer yok.

Ama bunun çözümünü bulacağımız yerde hep beraber

Birileri sürekli saldırı halinde :)

Ne yapalım bizde pes ettik.

Alında kurtulalım diyoruz

Sezon başı niye kombine almadın diyenler

Sezon ortası böyle olaylar çıkınca sende git Basket maçını izle diyo

Geçen sene Gs maçında o kadar güzel atmosfer vardı ki dedim ulan bu sefer beğenecekler.

Ama girdim baktım gene aynı laflar o zaman pes ettim.

Fatih BALTA
22.02.2010, 11:08
Mustafa'nın dediği konuda hiç değinilmemiş 15 metre yanımızdaki Vakfıkebirliler 100-150 kişi bağırıyorlar sesini duyabiliyorsam şerefsizim.Ses uçup gidiyor.Tamam tribünlerde sıkıntılar var ama kimse sıkıntıları çözmek için bir başlık açmıyor herkesin derdi birilerine giydirmek.Bu durumdan bizlerde memnun değiliz ama sıkıntıları anlatıyoruz ve çözümse hep beraber bulalım diyorum.Ama neymiş birisi çekirdek yazmış duyan zıplıyor.

Mustafa ÖZDEMİR
22.02.2010, 11:10
kim açıkladı bu işin bu sene olacağını...

Mustafa Önal
22.02.2010, 11:11

bu daha güzel öneriydi .

İHTİLALL
22.02.2010, 11:12
Tartışmaya açık sözler..:)

Aynı böyle söyleyenler,elini ayağını çektikten sonra,6 şampiyonluk gelmişti..

Trabzonspor belgeselinde üstte yazdığım manada bir satır duymuştum.

1970'lerin başında büyük şehirlere asıl göç dalgası başlayıp,Trabzon şehri boşaldıktan sonra,İstanbul'da ki Trabzon'lular,Trabzonspor'un 1. lige çıkması için takımın İstanbul'a taşınmasını teklif etmişler.
Ki o dönemde İstanbul takımlarının şöhretli adamlarını 1. ligden alıp 2. ligde ki Trabzonspor'a göndermişler ama yine de takım 1. lige çıkmayı başaramamış.:)

Hatta çok daha eski 1950'lerde de böyle bir fikir ortaya atılmış:)

Trabzon şehri,kendi öz değerleriyle başardığı işi tekrar kendi öz değerleriyle başaracaktır..Başka bir alternatifi olmadığı gibi,bu şehirden söylediğiniz gibi kurtarılması halinde,Trabzonspor diye bir takım da kalmayacaktır..

Çok basit bir denklem:

Trabzon ,çok uzun yıllardır ,enerjisini dışarı veriyor..
Başta İstanbul'a..

Bu yıl Trabzon şehrinde doğan bebeklerden,yüzde bilmem kaçı İstanbul'a gelecek..

Bu en az 2025 yılına kadar devam edecek,sonrası da şüpheli ya..

Bu gün,İstanbul'da ki Trabzonspor hinderlandı Trabzon'un en az beş katı büyüklüktedir ve boşa gitmektedir,barajsız nehir gibi..

Trabzon şehri,kendi imkanlarıyla ,artık Antep,Kayseri gibi şehirlerle bile yarışamaycak konumda..

İstanbul'daki gücü ,formüle edip takıma katamadı,

Hiç bir yönetim..

İstanbul müstakilen değilse bile,Trabzon bir şekilde Türkiye'ye yayılmalı..

Artık,Trabzon'a sığmadığı kesin..

Hüseyin Bağdat
22.02.2010, 11:13
Hüseyin o dediğini gruplar yapmaya çalışmıyormu zannediyorsun.Ama şu konuda sıkıntılar var.Malum grupları oluşturan kişiler ya öğrenci yada maddi durumu belirli bir seviyede arkadaşlar.Gruplar organize olup parayı denkleştirene kadar iş işten geçiyor.Ha yönetim şunuda yapmıyor.Gruplar diyor ki ey yönetim bize tribünün şu kısmını ayırın,15-20 gün şu kısımdan satış yapmayın.Parayı denkleştirip alalım o kısımın kombinelerini.Bekletirmi yönetim,salla tribün gruplarını.Yani yönetim azıcık bir özveri gösterse olacak bu iş.

Hatanın çoğu yönetimde bunu kabül ediyorum. Gruplara öncelik tanımalı. Gruplarda birleşmeli...

Önümüzdeki senenin daha iyi olacağını umut ediyorum.

Bu arada tekrar söylüyorum. Azda olsa bağıran gruplar var.Maalesef bunların sesi sahaya yansımıyor. Stadın konumu yüzünden ses havaya uçup gidiyor. Ambians birazda bunun için olmuyor...

magicyattara
22.02.2010, 11:13
Maraton, şu aralar ne gam, ne tasa vaziyetlerinde... Bende zaten özellikle kale arkalarını ima etmiştim...

Konu Avni Aker'in çimlenmesi konusu ama ne kadar doluyuz ki, mevzu buralara gelmiş :)

Maratona güçlü bir grup şart gibi..
Jan'ın grubu oraya geçebilir aslında.

Genel taraftar profilimiz,maçı izlemeyi ve ona göre tepki vermeyi adet edinmiş bir profil olduğu için,ne yapılırsa yapılsın durum değişmeyecektir işin özü..

cihatöztürk
22.02.2010, 11:15
herkez birbiriyle dalaşıyor abi

taraftar guplarının tümü birleşse idda ediyorum çarşıdan bile daha güzel bir taraftar grubumuz olabilir ....

magicyattara
22.02.2010, 11:20
Çok basit bir denklem:

Trabzon ,çok uzun yıllardır ,enerjisini dışarı veriyor..
Başta İstanbul'a..

Bu yıl Trabzon şehrinde doğan bebeklerden,yüzde bilmem kaçı İstanbul'a gelecek..

Bu en az 2025 yılına kadar devam edecek,sonrası da şüpheli ya..

Bu gün,İstanbul'da ki Trabzonspor hinderlandı Trabzon'un en az beş katı büyüklüktedir ve boşa gitmektedir,barajsız nehir gibi..

Trabzon şehri,kendi imkanlarıyla ,artık Antep,Kayseri gibi şehirlerle bile yarışamaycak konumda..

İstanbul'daki gücü ,formüle edip takıma katamadı,

Hiç bir yönetim..

İstanbul müstakilen değilse bile,Trabzon bir şekilde Türkiye'ye yayılmalı..

Artık,Trabzon'a sığmadığı kesin..

Ben Trabzon'luda var olduğuna inandığım futbol yeteneğine güveniyorum.
Önemli olan bu yeteneğe işin başında olan insanların da güvenmesi ve sahip çıkması.
56'da İdmanocağı,76'da Trabzonspor asla tesadüf değildir.
Geçmişimize iyi bakmamız gerekir..

Mehdi
22.02.2010, 11:24
Çimleri tartışalım diyeceğim de altı üstü ot için cümleler sarfetmek işime gelmiyor:)

Bunu yazmadan edemeyeceğim.Şu stadın üstü açılıp kale arkaları büyütülene kadar böyle bir şey dile getirilmiyordu.Maratonun tam ortasında Özgür abi grubunu bağırtıyordu.Yanında Jan abi grubunu bağırtıyordu.Karşıda Murat hoca grubunu bağırtıyordu.Ulan ne baskı var diyordunuz,diyorduk:)
Adamlar yine tribünde,katbekat fazlasını bağırtıyor arkasında.Bu adamlar bu işi mi bıraktı da ses gelmiyor diyen olmadı hiç.Şuan deniz tarafında bağıran o grup eski maratonda olsaydı görürdünüz çarşısını pazarını.
Seneye Trabzonlu Gençleri maratona alsınlar.Herkes kurtulsun şu sıkıntıdan.Sonra üstünü mü kapatıyorlar,şemsiye mi dağıtıyorlar ilgilenmiyorum.

Mustafa Önal
22.02.2010, 11:25
Mustafa'nın dediği konuda hiç değinilmemiş 15 metre yanımızdaki Vakfıkebirliler 100-150 kişi bağırıyorlar sesini duyabiliyorsam şerefsizim.Ses uçup gidiyor.Tamam tribünlerde sıkıntılar var ama kimse sıkıntıları çözmek için bir başlık açmıyor herkesin derdi birilerine giydirmek.Bu durumdan bizlerde memnun değiliz ama sıkıntıları anlatıyoruz ve çözümse hep beraber bulalım diyorum.Ama neymiş birisi çekirdek yazmış duyan zıplıyor.

fatih in dediği gibi en büyük problemden biri anbiyans. tamama trabzon insanı bağırmayı da sevmiyor buna da katılıyorum ama bağırmak için giden de mağdur durumda kalıyor anbiyans yüzünden. bağıran insan sadece kendi sesini duyunca ortada sap gibi kalıyor. bunu avni aker de çokça yaşayabiliyorsun. kale arkasından bağırmak için diğer kale arkasına uymak zorunda kalıyorsam bunun ilk sebebi anbiyans.

bağırmak istemeyen insan içinde anbiyans çokta etkili olmadığını trabzonlu gençlerin videosunda izledim. adamlatrın dünya umrunda değil 1 metre yanında manyak tribün yapılıyor adamların umrunda değil . bu tip arkadaşlarımızda tribünde mevcut.

stadda anbiyans sağlanırsa ben çok şeyin değişeceğine inanıyorum. son gittiğim 2 maçtada trabzonlu gençler tribün anlamında güzel izlenimler verdiler.

albatros
22.02.2010, 11:59
çimlerin yenilenmesi çok güzel bir haber.ama kombine sahiplerini mağdur etmemek de en az onun kadar önemli.not: kombinem yoktur :)

Mustafa ÖZDEMİR
22.02.2010, 12:05
çimlerin yenilenmesi çok güzel bir haber.ama kombine sahiplerini mağdur etmemek de en az onun kadar önemli.not: kombinem yoktur :)
kombineliler takımın rahat oynamasına razı olurlar :D...

Samet Yildirim
22.02.2010, 12:32
Sezon Sonu yapsan yeter. Sezon Ortasi böyle seyler yapilmaz.

Mustafa K. Demirbaş
22.02.2010, 12:56
bizim biletleri siz aldınız galiba sayısınıda biliyorsunuz 150 kişiymiş :)
şu anda 650 tane biletimiz var.

Travelair
22.02.2010, 12:57
Geçenlerde bir golf kulübü başkanı televizyona bağlandı. feybe stadının sahasını konuşuyorlardı. Yıllardır çözülemeyen sorunun aslında çok basit bir yöntemle çözülebileceğinden sezon sonu teslim edilmesi takdirinde sezon başı hazır teslim edilebileceği konuşuldu.

Peki bizim golf federasyonu başkanımız yok mu? Başkan hala kırgın mı Ahmet Ağaoğlu'na, hala istenmiyor mu yönetimde, Ahmet Ağaoğlu hala kızgın mı birilerine? Bu işi üstlenebilir bence

krdnz
22.02.2010, 13:10
YIKIN YENİSİNİ YAPIN ARTIK.

Her sene yeni bi şeyi arıza veriyo oldu.Zaten yetersiz kalıyor ve çatısı bile yok.

Gökhan Döner
22.02.2010, 13:21
Neyin peşindeyiz anlamış değilim be arkadaş.
Koskoca Trabzona ve Büyük kulüplerden biri olmuş Trabzonspora
yeni bir stad yapmak bu kadar mı zor ? Yapmamak için sanki ellerinden geleni yapıyolar gibime geliyor.Ama bu geçici çözümler hiçbir zaman çözüm olmayacaktır da.

Sefer A.
22.02.2010, 13:25
Neyin peşindeyiz anlamış değilim be arkadaş.
Koskoca Trabzona ve Büyük kulüplerden biri olmuş Trabzonspora
yeni bir stad yapmak bu kadar mı zor ? Yapmamak için sanki ellerinden geleni yapıyolar gibime geliyor.Ama bu geçici çözümler hiçbir zaman çözüm olmayacaktır da.

geliyor degil, öyle, aynen böyle, yapmak is-temi-yor-larrrrrr

bordo61
22.02.2010, 13:27
bizim biletleri siz aldınız galiba sayısınıda biliyorsunuz 150 kişiymiş :)
şu anda 650 tane biletimiz var.

Ben söyledim 150 kişiyi çünkü tam rakamı bilmiyordum fazla bir şey söylesemde atıyor diyeceklerdi.

Ondan az söyledim. Ama bayağı az söylemişim galiba :)

Karşıdan görüyorum bir kısımdan daha fazlası size ait.

evrents
22.02.2010, 13:31
Bu sene bu işin olucağını sanmıyorum bu haberin kaynağı kim?

28TS61
22.02.2010, 14:55
Avni Aker’ de çim sorunu bitecek …

Orduspor maçındaki saha temizleme çalışmalarından sonra bozulan zemine yapılan bakımdan sonra Trabzonspor yönetimi daha radikal bir karar aldı.

http://www.bordomavi.net/images/haber/avni%20aker.jpg

Zemin ve çim için yapılan bakımdan sonra Yönetimimiz kısa vadeli bu çözümü yeterli bulmadı. 27 yıldır değişmeyen Avni Aker'in çimini tamamen değiştirmeye karar veren yönetim sezonun bitmesini bile beklemeyecek. Çim ve zemin çalışmasının gelecek sezona yetiştirebilmek için, sezon sonu beklenmeyecek.Nisan ayının ortalarında bu çalışmaya başlanacak.Bu süreçde ki Avni Aker de oynanması gereken maç veya maçları İstanbul'da oynayacak.

bu haberin kaynagi ne. resmi sitede göremedimde

28TS61
22.02.2010, 15:07
bence en basit cözüm bu idi ama kulübümüz böyle bir sey düsünmedi demek.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=3005707&postcount=795

asem61
22.02.2010, 15:22
bence en basit cözüm bu idi ama kulübümüz böyle bir sey düsünmedi demek.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=3005707&postcount=795

ordu macindan sonra yukardaki arkadas gibi bende arastirip burada sizinle paylasmistim. o mactan sonra bir ay gecti ve eger dogruysa bu karar alindi.

nedendir bilinmez ama biz hep böyle zamanlama hatasi yaparak islerimizi yapiyoruz. ordu macindan sonra hemen bu ise baslanmis olsa simdi Avniaker harika bir halde olurdu. haftalar gecti ve böyle karar verildi. sahanin zemininin tekrar eski halini almasi imkansiz oldugunu görmemek icin yönetici olmak lazimmis. biraz olsun BMN formu takip etseler gec kalmis olunmazdi. nekadar fuzuli paralar harciyorlar ancak tesislesmeye, zemini düzeltmeye gelince en ucuzuna kaciyorlar. herzaman dedigim gibi BÜYÜK TRABZONSPORUN KÜCÜK YÖNETICILERI

macka61
22.02.2010, 17:56
geç kalınmış bir karar zaten bizde bir işi erkende yapsınlar dişimi kıracam

bekir61
22.02.2010, 18:08
kombine kartli taraftarlar magdur olacak yine anlasilan

Murat'
22.02.2010, 18:13
Stadyumun üstüne de bir el atsınlar.

serkansdkasma
22.02.2010, 18:26
maçlar istanbulda oynansın trabzonspor trabzondan kurtulsun diyen bir kişi trabzonlu ve trabzonsporlu değildir bizim gözümüzde istanbul takımı taraftarından farkı yoktur

AKSOY_61
22.02.2010, 20:00
maçlar istanbulda oynansın trabzonspor trabzondan kurtulsun diyen bir kişi trabzonlu ve trabzonsporlu değildir bizim gözümüzde istanbul takımı taraftarından farkı yoktur

Bunu diyen insan da babasının hayrına demiyor bunu.
Takımın iyiliğini düşünüyor, Trabzonsporun istanbula gelmesinin çok büyük avantajları olacağı bir gerçektir.
Ha avantajlarının yanında çok büyük saçmalıktır orası ayrı.
Benim gönlümden de Ts nin bi ayağının da İstanbulda olması gerektiği geçiyor ama bu sadece içimden geçen yoksa çok mantıksız bişey.

Buarada bu insanlar istanbul takımı taraftarı gibi olsaydı hiç merak etme Trabzonsporlu değil zaten 3 kızkardeşlerden birisini tutardı.

alicengiz
22.02.2010, 20:30
abiler kardeşler yapmayın tutturdunuz bi istanbul diye gidiyonuz,maçları istanbulda oynarsak 2 hafta sonra 5 bin ,10 bin kişiye oynarız olimpiyatta zaten orda tribün baskısı oluşmuyor ,ne amaçla? her hafta 40 bin kişi gelmezzz oraya ,,ne diye oynansınki orda .ha bu arada trabzonda futbolculara baskı oluşuyo diyorsanız o zaman ömür boyu maç yapmıyalım trabzonda.belki istanbulda tüm maçları alırız ama sadece iyi oynadığımızdan.sonuç olarak trabzonspor trabzon şehrinde oynamalıdır.o yüzden en büyük şehir takımıdır.olmazsa sebat'ın sahasında oynansın veya trabzonun herhanki bir semtinde derim ben..

srdr
23.02.2010, 10:02
abiler kardeşler yapmayın tutturdunuz bi istanbul diye gidiyonuz,maçları istanbulda oynarsak 2 hafta sonra 5 bin ,10 bin kişiye oynarız olimpiyatta zaten orda tribün baskısı oluşmuyor ,ne amaçla? her hafta 40 bin kişi gelmezzz oraya ,,ne diye oynansınki orda .ha bu arada trabzonda futbolculara baskı oluşuyo diyorsanız o zaman ömür boyu maç yapmıyalım trabzonda.belki istanbulda tüm maçları alırız ama sadece iyi oynadığımızdan.sonuç olarak trabzonspor trabzon şehrinde oynamalıdır.o yüzden en büyük şehir takımıdır.olmazsa sebat'ın sahasında oynansın veya trabzonun herhanki bir semtinde derim ben..
arkadaşa aynen katılıyorum... istanbulda 2 yada 3 maç dolu olur stad.

Mustafa Yılmaz.20
23.02.2010, 10:23
arkadaşa aynen katılıyorum... istanbulda 2 yada 3 maç dolu olur stad.
Olimpiyat stadının 2 ya da 3 maç dolu olması bile birşey.İstanbul'da yapılacaksa başka bir stadda yapılması daha mantıklı.Mesela İzmit'te hem taraftarımız çok var, hem İstanbul'dan çok taraftar gider(şahsen benim için Olimpiyat'a gitmekten daha kolay olur), hemde diğer çevre illerden gelen taraftarlarımız olur.Ama stadın kapasitesi yetmeyebilir...

Trabzon'daki taraftarlarımız takımı özlemiştir artık dedik.Gittikçe daha kötüye gidiyor.Ben rakibi ve hakemi baskı altına almayı geçtim, rakip taraftarlar bizi baskı altına alacak neredeyse..(Örn; Geçen sene tv'den Avni Aker'de Bursalıların koro halinde bizi küfürlerini duyduk.Bu sene Fener maçında yine koro halinde küfürleri duyduk.Sanki maç Avni Aker'de değil,deplasmanda...)

Özgür KARADENİZ
23.02.2010, 12:59
Olimpiyat stadının 2 ya da 3 maç dolu olması bile birşey.İstanbul'da yapılacaksa başka bir stadda yapılması daha mantıklı.Mesela İzmit'te hem taraftarımız çok var, hem İstanbul'dan çok taraftar gider(şahsen benim için Olimpiyat'a gitmekten daha kolay olur), hemde diğer çevre illerden gelen taraftarlarımız olur.Ama stadın kapasitesi yetmeyebilir...

Trabzon'daki taraftarlarımız takımı özlemiştir artık dedik.Gittikçe daha kötüye gidiyor.Ben rakibi ve hakemi baskı altına almayı geçtim, rakip taraftarlar bizi baskı altına alacak neredeyse..(Örn; Geçen sene tv'den Avni Aker'de Bursalıların koro halinde bizi küfürlerini duyduk.Bu sene Fener maçında yine koro halinde küfürleri duyduk.Sanki maç Avni Aker'de değil,deplasmanda...)

Evet Renkdas cok haklısın...eskiden gelmeye lanet ettikleri
trabzon deplasmanında gelen gecen makara yapıyo...
fener macından sonra yenldigimiz için degil o tabloyu gordukten sonra...
sinirimden oturup aglıcak gibi oldum...
asaıdaki linkte... trabzon deplasmanında...trabzon taraftarına...
stadı terkedin o... çocukları diye tezahurat yapma cürretinde bulunan
kansız fb taraftarı videosu var... :S :S :S
Artık Bu Duruma bir son vermemiz gerekmiyomu...
Fair play Ayagına koskoca Trabzonspor taraftarını Uyutup Kediye Cevirenler Utansın
Uyanma Zamanı Beyler...

http://www.dailymotion.com/video/xblvvz_kfy-trabzonspor-deplasman-20122009_sport

karatasof
23.02.2010, 13:45
FNÖ ilgilenir hemen.
Merak etmeyiniz...
Trabzon'u Futbol Şampiyonası'nın dışına attı.
Akyazı'ya Stad Yapmasını engelledi ama olsun.
O yine de TS'un Derin Abisi...
TS Yönetiminin Hamisi...
Trabzon'un Banisi....
Yapıverir o kadacık kıyağıda canım.
Ne olcek yani...
TFF Başkanı o gadacık yardıma da gızmayı vesin gari...

Keramettin
23.02.2010, 14:07
İyi yapmışlar.

Selim Turan
23.02.2010, 14:08
Ey gidi şampiyonluk gören sahanın toprakları şu an bizim köyde evin temelinde yatıyor hala :)

SEDAT
23.02.2010, 22:17
- sürekli yenileme yapıyoruz stad istiyoruz stad, çim değil ya bunu anlamak neden zor bu kadar hey allahım ya....

UğuR
24.02.2010, 09:08
http://fanatik.ekolay.net/Hazir-ol-Istanbul-Firtina-geliyor_3_Detail_35_165495.htm

biz ne zamandan beri konuşuyoruz ....

bize inanmayıp kaynak soran arkadaşlar olmuştu.

Kaynak BMN

bordo61
24.02.2010, 10:59
Ey gidi şampiyonluk gören sahanın toprakları şu an bizim köyde evin temelinde yatıyor hala :)

Sizin evi yıkıp oraya saha mı yapsak acaba :)

Napoli
24.02.2010, 11:19
belki çimlerdeki büyü gider =)

25 yıldır birsey var o topraklarda: = )

Murat'
24.02.2010, 11:54
Bir takımdı şu anda ismini anımsayamıyorum, yeni stadyuma geçiş yaprken eski stadyumun çimlerini taraftarlarına satmıştı.İyi de bir gelir elde etmişlerdi.

Selim Turan
24.02.2010, 13:00
Beşiktaş yapmış tı onu diye hatırlıyorum. Hatta İstanbul Yerel Medyası iyi servis etmişti, Sergen'in frikik attığı yer şu kadar fiyat diye...

Oğuzhan Fidan
24.02.2010, 14:46
istanbulda oynaması isabetli bi karar.

arifberkay
24.02.2010, 14:48
istanbul da oynanacak ama kimse 40.000 kişi falan beklemesin kupa finali haricinde,arefeyi çok gördük ama bayramı bize her seferinde çok gördüler

Mucahid Erdogan
24.02.2010, 14:57
Beşiktaş yapmış tı onu diye hatırlıyorum. Hatta İstanbul Yerel Medyası iyi servis etmişti, Sergen'in frikik attığı yer şu kadar fiyat diye...

ççç bizimkisi iyi para eder ozaman hamı heryerden vuruyordu :D

BAHADIR33
24.02.2010, 15:26
Esmeeerim biiiÇİM biiiÇİM :)

Yasin Altuntas
24.02.2010, 18:55
Esmeeerim biiiÇİM biiiÇİM :)

Nuri öldügünde bu CIMe gömelim NuriCIMdeyatsin :D

Tolga Kurt
24.02.2010, 19:14
Üstüme ekin bu çimleri :D

temel_yilmaz
24.02.2010, 19:21
Bence takımını tesisleri İstanbul'da da olmalı İstanbul'da idmanı yapıp müsabakayı oynamaya Trabzona'a gitmeli takım

Tolunay Abdioğlu
24.02.2010, 19:29
Maçların İstanbul'da oynanması doğru karar.

Ama Olimpiyat'ta oynanmasın.Akustik'i güzel bir stad daha mantıklı olur.

Murat SİSMAN
24.02.2010, 19:30
Abi Loto Tutsa Bu Kadar Sanslı Olmazdım Trabzondaki Renkdaslara Sesleniyorum En İyi Sekilde Devam Edecegiz İstanbulda Gerci BİZE HER YER TRABZON.... Bekle Beni Olimpiyat :sevinç2::sevinç:

Onur Akyüz
24.02.2010, 19:52
birinin o dozerli manyaga goz kulak olmasi lazim,

meydan bos giresi tutar yine!

Murat'
24.02.2010, 20:05
Eğer maçları İstanbul'da oynama gibi bir düşünceleri varsa ne olur Olimpiyat Stadyumu'nda oynamasınlar.

Murat'
24.02.2010, 20:12
Olimpiyat Stadyumu'nu sadece biz dolduruyoruz gibi klişe gibi bir laf kullanıyoruz ne zamandır.Bu yüzden Olimpiyat Olimpiyat diye tutturuyoruz.Şimdi bir bilgiye rastladım internette Türkiye'deki seyirci rekorları diye.Çok şaşırdım bizim İstanbulspor ile oynadığımız maç yok.

Türkiye'deki en yüksek seyirci sayilari
1. Galatasaray SK-Olympiakos CFP | 31.07.2002 | 79.414 | Atatürk Olimpiyat
2. Galatasaray SK-Fenerbahçe SK | 27.09.2003 | 71.334 | Atatürk Olimpiyat
3. Galatasaray SK- Girondins Bordeaux | 12.09.2006 | 70.858 | Atatürk Olimpiyat
4. AC Milan-Liverpool FC | 25.05.2005 | 70.024 | Atatürk Olimpiyat
5. Karsiyaka SK-Göztepe GSK | 16.05.1981 | 67.696 | Izmir Atatürk
6. Galatasaray SK-Fenerbahçe SK | 21.01.1973 | 66.701 | Izmir Atatürk
7. Galatasaray SK-CSKA Sofia | 30.08.2003 | 66.300 | Atatürk Olimpiyat
8. Galatasaray SK-Diyarbakir SK | 09.08.2003 | 62.620 | Atatürk Olimpiyat
9. Altay SK-Fenerbahçe SK | 30.01.1989 | 62.200 | Izmir Atatürk
10. Galatasaray SK-Real Sociedad | 30.19.2003 | 58.617 | Atatürk Olimpiyat
11. Galatasaray SK-PSV | 18.10.2006 | 51.714 | Atatürk Olimpiyat

Mustafa ÖZDEMİR
24.02.2010, 20:14
birinin o dozerli manyaga goz kulak olmasi lazim,

meydan bos giresi tutar yine!
suç onun değil.onu oraya sokan zihniyetin...

Halit Akyüz
24.02.2010, 20:28
Olimpiyat Stadyumu'nu sadece biz dolduruyoruz gibi klişe gibi bir laf kullanıyoruz ne zamandır.Bu yüzden Olimpiyat Olimpiyat diye tutturuyoruz.Şimdi bir bilgiye rastladım internette Türkiye'deki seyirci rekorları diye.Çok şaşırdım bizim İstanbulspor ile oynadığımız maç yok.

Bu yanlış biz İstanbulspor ve Gençlerbirliği kupa finali ile bu sıralamaya her türlü girebilmemiz lazım. Ne yani o maçlarda 51.000 'den az seyirci mi geldi.

Murat'
24.02.2010, 20:30
Bu yanlış biz İstanbulspor ve Gençlerbirliği kupa finali ile bu sıralamaya her türlü girebilmemiz lazım. Ne yani o maçlarda 51.000 'den az seyirci mi geldi.

Bence yanlış değil.Bizim her zamanki gibi abartmamız var.Mesela maç Şükrü Saraçoğlu'nda olsa kesinlikle doldururuz stadyumu.

Onur Akyüz
24.02.2010, 20:34
suç onun değil.onu oraya sokan zihniyetin...
meydan bos derken o zihniyeti kastettim zaten,

yoksa adamin yevmiyesiyle benim ne isim olur;)

Ceyhun Öncü
24.02.2010, 20:35
En azindan Catida yapilmali zaten yeni stad ufukda gözükmüyor

Catidan sonra altan isitma ve yeni cim..gerci 27 yillik kökleri degisdirmek nekadar iyi bir fikir bence tartisilir.. Baska takimlar kökler uzasin diye ugrasiyor.

Ilelioglu
24.02.2010, 20:40
Bence yanlış değil.Bizim her zamanki gibi abartmamız var.Mesela maç Şükrü Saraçoğlu'nda olsa kesinlikle doldururuz stadyumu.

Abarti degil Istanbulspor ve Genclerbirligi maclarinda cok seyirci vardi...:);)

Halit Akyüz
24.02.2010, 20:41
Abarti degil Istanbulspor ve Genclerbirligi maclarinda cok seyirci vardi...:);)
51000 rakamını rahat geçmişizdir en azından o maçlarda..

Oğuzhan
24.02.2010, 20:44
oh be takımı tekrar izleme fırsatı bulacağız inşallah :)

Turgay 6161
24.02.2010, 20:57

Süzme yalan haber.şişirmişler ve işin ilginç tarafı bizim hiçbir maçımız yok.

Mustafa ÖZDEMİR
24.02.2010, 21:05
doğru olabilir. bizim maçlarda 50.000 kişi ancak vardı. ama önümüzdeki maçlar orda olursa kırarız rekoru...

Reha
24.02.2010, 21:05

Ne diyosun sen birader,kafan mı güzel? Adamakıllı yorum yap ya da gölge etme!

Ekrem D.
24.02.2010, 21:16
Allah allah yönetim organik tarımla mı uğraşacak böyle şeylerle mi?
Herşeyi devletten beklemeyin kardeşim
Bugün herkes gidip kellebaşı birer metrekare den rulo çim yığsın avni akere.
Olmadı maçlarımız da kaçkarda yukarı kavronun yaylalarda oynansın. Hem orada baskı azdır, hem de dozer girmemiştir.

Orhan Kahraman
24.02.2010, 21:43
iyi oldu iyi istanbulda oynansın orda ruhsuz ruhsuz stadda "takılıp" bunlardan bir cacık olmaz diyen insanlar bir bakmışlar aaa takım yok! hadi selametle

albatros
25.02.2010, 00:33
şu an Star'da, CSKA-Sevilla maçını gösteriyorlar.sahanın kenarlarındaki kardan anlaşılabilir ki, saha da karla kaplıydı.ama stadın zeminine bakın.artık alttan ısıtmalı stad mıdır, kar temizleme teknolojileri mi çok gelişmiştir orasını bilmiyorum :) ama bildiğim bir şey varsa stad zemini çok güzel görünüyor.

mashal61
25.02.2010, 00:53
Taraftar hiç iyi değil zaten. Trabzon'da oynanmasa da olur bir süreliğine.

Erdogan
25.02.2010, 01:13
walla üsteki siralamayi ilk kez gördüm, bu vesile ile youtube de baktim da gercekten mesela gs 70 bini kesin doldurdu.
gs-ps maci mesela. bazen gercekten abartiyoruz.

Erdal DİLEK
25.02.2010, 08:36
çözüm kolay yağmur ciseledi mi ehya vursunlar sahaya en fazla 1 hafta. . :))

Sefer A.
25.02.2010, 15:02

gs cska sofya 66000 ???? kendilerinin bile haberleri yok bu karsilasmadan, 66000mis Tövbe Tövbeee :D
gs diyarbakir :D pek inandirici degil
gs bordeaux 2006'da 70000 seyirci ??? herhalde haberimiz olurdu yaaa

Sefer A.
25.02.2010, 15:03
he bir de, izmir'de oynanan son hafta fener Trabzonspor karsilasmasinda 50000den fazla seyirci yok muydu yani ????

ts_tuncay_ts
25.02.2010, 23:08
Buda çatı gibi ortada kalmasın sonra :D

Ünal Er
25.02.2010, 23:57

bu maç açılış maçıdır, adam toplamak için çevredeki insanlara günlerce duyuru yapıldı, konser verilecek diye

Galatasaray SK- Girondins Bordeaux | 12.09.2006 | 70.858 | Atatürk Olimpiyat

bu maçta kale arkaları boş dolayısıyla o kadar taraftar olma olasılığı yok. Dolayısıyla uydurma.

Sefer A.
26.02.2010, 00:47

bu maç açılış maçıdır, adam toplamak için çevredeki insanlara günlerce duyuru yapıldı, konser verilecek diye

Galatasaray SK- Girondins Bordeaux | 12.09.2006 | 70.858 | Atatürk Olimpiyat

bu maçta kale arkaları boş dolayısıyla o kadar taraftar olma olasılığı yok. Dolayısıyla uydurma.

sen de bendensin, oh beeeeeee :)

Sefa
26.02.2010, 00:54
Şu açıdan doğru olabilir Manisa maçında bile 40.000 dolayında taraftar varken 25.000 biletli seyirci olarak kayıtlara geçildi.

Biletsiz girenleri silin..

Bu şekilde belki o maçların bilet satış rakamı 50.000'leri bulmamış olabilir.

Çağatay_
24.09.2011, 22:59
Görülmeyen dedim, çünkü bir maçı kazanmak için hesap yaparken sahamızın zeminini hesap etmeyiz.

Kanat akınlarını, 2'ye 1'leri, oyun temposunu, rakibin durumunu ve bunun gibi oyun içindeki şeyleri tartışırız.

Oysa ki son zamanlarda Avni Aker'de görülen, hem de acı şekilde göze batan bir tehlike var.Adeta patates tarlasına dönen zemin.

Belki İnter maçı gibi, kaybetmeme planının ön plana çıkacağı maçlarda bu zemin avantaj olabilir.

Fakat Trabzonspor'un sadece kaybetmemek amacı ile çıktığı maç senede belki 1-2 kez olur, zaten onu da İtalya'da olduğu gibi kazanabilecek güçtedir.

İç sahadaki her maçını kazanmaya çıkan bir şampiyon adayının, saha zemini bu durumda olmamalıdır.Oynadığımız 2 maçta da hem teknik ekibimiz, hem de oyuncularımız zeminden yakındı.

Zemin önce golü yedirdi (Celutska'nın pozisyonu ve oyuncunun şaşırması) , daha sonra gol atmamıza engel oldu. (Burak'ın pozisyonu)

Bu maçta 2. yarıdaki tempolu ve istekli oyunla işi çözdük.Ama karşımıza çok daha fazla kapanan, çok daha sert oynayacak Anti-Futbol takımları da çıkacak.

Karabük oyunu çirkinleştirmedi ve futbol dışı şeyler yapmadı, oysa ki oynadığımız diğer 3 maç böyle değildi.

Saha zemini için acilen bir önlem alınmalı, ve bu milyonlarca euro'luk kadro, camianın adına yakışan bir zemine kavuşmalıdır.

Başlığı arattım bulamadım, daha önceden açılmışsa birleştirilebilir.

Saygılar.

Ilelioglu
24.09.2011, 23:00
Herkes görüyor aslinda. Görmeyen tek Yönetim var.

Yönetim görmüyor, göz doktoruna mi gitseler diyorum?

:rolleyes:

Kazım Uzunboy
24.09.2011, 23:01
Şenol Hoca da maç sonunda LigTv'ye verdiği röportajda belirtti zeminin kötü olduğunu.

Rakip sahada oynayan hocalardan duyulurdu ama böylesini duymak kötü oldu gerçekten.

Kendi sahamız, ama aleyhimize..

Çağatay_
24.09.2011, 23:05
Herkes görüyor aslinda. Görmeyen tek Yönetim var.

Yönetim görmüyor, göz doktoruna mi gitseler diyorum?

:rolleyes:

Ben de onu yazı içinde belirttim :p

Bu başlığı açmaktaki amacım bu denli takip edilen ve gündem belirleyebilen bir taraftar sitesinin, gündemi bu tarafa çevirebilmesini sağlamaktır.

yavuzbaha
24.09.2011, 23:08
bu durum lilie maçı için bir avantaj aslında,lilie teknik kapasitesi çok yüksek bir ekip...bozuk zemin lehimize bence

Berat Akçay
24.09.2011, 23:12
Cidden çok kötü saha.İnşallah sakatlık cıkarmaz

Hürgün Aygün
24.09.2011, 23:14
Geçen sezon en iyi zeminlerden biridi Süper Lig'de bizim saha.Gördükçe şu halini içim acıyo gerçekten.

Mehmet S. Pervan
24.09.2011, 23:21
Lille çok iyi pas yapan bir takım. Salı günkü maç için bence bize avantaj sağlayacaktır. Yani salı gününe kadar düzeltilmesin mümkünse :)

Selçuk Aydın61
24.09.2011, 23:26
neresi bakım yapılmış zemin bu külübün paralarına yazık...OYUNCULARIMIZ sakatlanır bu sahada...acil tedbir....

Özge
24.09.2011, 23:26
Saha oldukça kötü.Allah korusun ama sakatlık için zemin elverişli.Bu kadar zamanda daha iyi olması gerekmez miydi?Geçen sene Ordu maçından kısa bir süre sonra saha muhteşem olmuştu.

Çağatay_
25.09.2011, 00:34
Real Madrid geçen sene zemini 40 saatte değiştirdi, 1 hafta sonra kullandı.. Birkaç yüz bin euro ya da birkaç milyon euro için belki bir sezonu veya 5-6 milyon euro'luk bir oyuncuyu feda etmeye değer mi ?

Sefa
25.09.2011, 00:40
Zeminin değişmesi gerek çünkü sorun çimlerde değil. Çok pürüzlü zemin.. Bunu geçen senede gördük en yeşil zamanında bile top fena sekiyordu..

Çağatay_
25.09.2011, 00:42
Şimdi havalar düzgün, yağmur arttığında ne olacak ?

Hele de yağmurda maç oynanırsa ?

28TS61
25.09.2011, 04:50
zemin konusu

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917102858&postcount=2358

28TS61
25.09.2011, 04:53
zemin konusu

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917102858&postcount=2358

buda en son cim serdikleri yerler

http://www.peiffer-willich.de/gebr-peiffer-fertigrasen-zuchtbetrieb/referenzen

Çağatay_
25.09.2011, 10:15
buda en son cim serdikleri yerler

http://www.peiffer-willich.de/gebr-peiffer-fertigrasen-zuchtbetrieb/referenzen

Bu mesajını okuduğumu hatırlıyorum :)

Biz neden yapamıyoruz bu pratik çözümleri ?

Umarım zemin sebebiyle bir sakatlık olmaz..

Bkz : Geçen sezon başı, Glowacki..

bordo61
25.09.2011, 11:01
İğrenç bir zemin var.

Patates tarlası gibi

Oğuzhan
25.09.2011, 11:05
Bursa'ya yağan yağmurun haddi hesabı yoktu, zeminde bir cm bile bozulma olmadı. Gerçekten harika bir zemindi. Alman firmasına yaptırmışlar sanırım.

Canberk
25.09.2011, 11:05
Bu zemin ne olmuş böyle ya.

Sibel
25.09.2011, 11:43
İğrenç bir zemin var.

Patates tarlası gibi
Sen hiç böyle patates tarlası gördün mü he?:rolleyes:

Dün ben de dikkat ettim, gitmiş güzelim zemin gerçekten.

Tolunay Abdioğlu
25.09.2011, 12:06
İç sahada gözümüze gözümüze sokulan tehlike olarak değiştirilsin başlığın adı. :)

Punisher-61
25.09.2011, 12:10
Trabzon gibi yerde zemini düzeltemeyenlere yaziklar olsun...

bordo61
25.09.2011, 12:24
Sen hiç böyle patates tarlası gördün mü he?:rolleyes:

Dün ben de dikkat ettim, gitmiş güzelim zemin gerçekten.

Yok görmedim saksıda yetişir bizim köyde patates :D :D

Yaldız61
25.09.2011, 12:42
CL den sebebmi zemine bir çare bulmuyorlar analamdki belkide onun için yapıorlar CL de rakipler top oynuyamasın diye ama bizde oynayamıyoruz :D

Sibel
25.09.2011, 12:44
Yok görmedim saksıda yetişir bizim köyde patates :D :D
Çok modernmiş:D

Lille maçından sonra burdaki diğer maçımız fikstüre göre 16 Ekim. 20 günlük ara var.
Bu ara zemin için çok iyi değerlendirilmeli.

muratali
25.09.2011, 12:44
Yaz başında Türk Telekom Arena da Bon Jovi konserine gittim. 66 TIR malzeme geldi demişlerdi. Bu kadar malzeme olur mu diye düşünüyordum. Ama stadda gördüm ki tüm zemin zarar görmemesi için koruyucu bir malzeme ile kapatılmış. Tribündeydim , o yüzden malzeme nedir bilmem. Ama saha içi adam doluydu. Sahne , ses - ışık sistemleri vardı. Ancak saha zeminine bir zarar gelmedi.

Biz ise olimpik oyunların açılış ve kapanışı uğruna zeminimizi feda ettik. Bu oyunları organize edenler , sahanın bozulmaması için bir önlem almadılar mı ? Yoksa alınan önlemler mi yetersizdi ? Yoksa becerilemedi mi ? Bunları sormak lazım.

Çağatay_
25.09.2011, 13:38
Yaz başında Türk Telekom Arena da Bon Jovi konserine gittim. 66 TIR malzeme geldi demişlerdi. Bu kadar malzeme olur mu diye düşünüyordum. Ama stadda gördüm ki tüm zemin zarar görmemesi için koruyucu bir malzeme ile kapatılmış. Tribündeydim , o yüzden malzeme nedir bilmem. Ama saha içi adam doluydu. Sahne , ses - ışık sistemleri vardı. Ancak saha zeminine bir zarar gelmedi.

Biz ise olimpik oyunların açılış ve kapanışı uğruna zeminimizi feda ettik. Bu oyunları organize edenler , sahanın bozulmaması için bir önlem almadılar mı ? Yoksa alınan önlemler mi yetersizdi ? Yoksa becerilemedi mi ? Bunları sormak lazım.

Kayseri'de de benzer bir sorun olmuş, konser sonrası zemin tarlaya dönmüştü.

Avrupa ülkelerinde konser ve benzeri organizasyonlar için zemine koruyucu kaplandığı söylenmişti.Kayseri bunu yapmadığı için eleştirilmişti.

Her türlü imkan, her türlü teknoloji var.Biz kullanmıyoruz.

Kapıcıoğlu 61
25.09.2011, 13:40
Zemin kötü ise iki takıma da kötü, şans bizden yana olur umarım.

Zafer Fidan
25.09.2011, 13:42
Bildugun cim iste, gavur'a para'mi verecegum...bizim Ahmet'de yapar habu cimi...

Batuhan
25.09.2011, 13:43
Bildugun cim iste, gavur'a para'mi verecegum...bizim Ahmet'de yapar habu cimi...

Durumun en güzel özeti. :rolleyes:

İbrahim CİHAN
25.09.2011, 13:45
şampiyonlar liginde bu zemin bize avantaj sağlar :) ama ligde de büyük dezavantaj

Travelair
25.09.2011, 13:47
Stadın zemini neden bozuk? Derhal çimin suyunu arttırın! Üstünden silindir geçirin. Yönetici olarak problemleri önceden görüp önlem almamız, çözüm üretmemiz lazım. Taraftarımız merak etmesinler

ibla6167
25.09.2011, 13:52
şampiyonlar liginde bu zemin bize avantaj sağlar :) ama ligde de büyük dezavantaj
süper ligde bozuk zeminin en çok etkilediği takımların başında biz geliyoruz.
bu yıllardır böyle kötü zeminde istediğimiz oyunu oynayamıyoruz.
çünkü yüksek topla oynayan bir takım değiliz.araya toplar ayağa paslar temelinde oyun tarzımız var taa ersun yanal döneminden beri.
en çokta burağı etkiler bozuk zemin.

volkan_627
25.09.2011, 13:57
lille maçında karabük maçındaki gibi 10 tane pozisyon yakalayamazsın. yakaladığın 2-3 pozisyonu da zemin yüzünden harcarsan bunun hesabı çok ağır olur. hala nasıl düzeltemediler zemini anlamış değilim...

Hasan Cubukcu
25.09.2011, 14:04
Kenid sahamiza maclari nasil yeneriz , top oynayarak rakibi ezerek ama zeminin kötü olursa hem zemin len savasirsin hemde rakip takimlan . Rakip takima beraberlikde yeter yada sansa bir gol atar is biter , yenmek istiyorsan silahlarin cok iyi olmasi lazim , kendi sahamizdaki silahlarimzdan biriside zemin olmasi gerekiyor malesef yillardan beri zemin len ugrasiyoruz !!

Hasan Cubukcu
25.09.2011, 14:07
birde hizli oynayamiyorsun top hep yavasliyor ve sekiyor .

Bence bizim yöneticiler Barcelonayi örnek almalari gerekiyor , bir ziyaret etselerde görseler spor kulübü nasil yönetilir diye !!!

güneyli
25.09.2011, 14:13
Bir dozer girsin bakalım her yer dümdüz olur..Ne tümsek kalır ne çukur...Tek sorun teker izleri

inadına_Trabzon
25.09.2011, 14:23
acil halledilmeli,yoksa sakatlık oluyor.

Sacit
25.09.2011, 14:58
Trabzon'da düzenlenen oyunlar vardı, bundan sonra böyle organizasyonlar Avni Aker stadında yapılmasın..
başka yer mi kalmadı Trabzon'da
Avni Aker'in zemini iğrenç bi halde :mad:

Süleyman Eruyar
25.09.2011, 15:00
zemin tedavi olsun,
maçlar İstanbul a alınsın,
ben buna ( bir kısım ) Trabzon halkının itiraz edeceğini sanmam,
nasılsa evlerinde izliyorlar.

Çağatay_
25.09.2011, 15:25
Çok modernmiş:D

Lille maçından sonra burdaki diğer maçımız fikstüre göre 16 Ekim. 20 günlük ara var.
Bu ara zemin için çok iyi değerlendirilmeli.

zemin tedavi olsun,
maçlar İstanbul a alınsın,
ben buna ( bir kısım ) Trabzon halkının itiraz edeceğini sanmam,
nasılsa evlerinde izliyorlar.

20 günlük aradan faydalanarak bu onarım gerçekleştirilebilir.

1 maç da İstanbul'a alınırsa zeminin en azından biraz daha iyi duruma gelmesi için bir fırsat olabilir.

Emre GÜRDAL
25.09.2011, 15:43
saha zemini bozuk ama sadri şener takımı trabzon halkından mahrum etmekistemedi oysa ne olur yani takım 2 avniaker macını degişik stadlarda yapsaydıda saha zemini düzelseydi... şimdi lille maçında bakalım ne olucak?

28TS61
25.09.2011, 16:11
Bu mesajını okuduğumu hatırlıyorum :)

Biz neden yapamıyoruz bu pratik çözümleri ?

Umarım zemin sebebiyle bir sakatlık olmaz..

Bkz : Geçen sezon başı, Glowacki..

elbet türkiyedede vardir böyle cim yetistiren yerler. sanirim haftaya milli mac arasi var ve o arada istenirse cim degistirilir. tabi istenirse

kopuk61
25.09.2011, 18:51
Zemin kötü evet parayla hallolur ama ondan daha kötüsü maraton türübünü o nasil düzelecek ? takimi bozmak icin elinden geleni yapiyor hayretler icerisindeyim.kolay kolay düzeleceginide sanmiyorum böyle giderse trabzonu maraton bitirecek.sorun olarak sadece orayi görüyorum her sene dahada kötüye gidiyor.