PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş Geri Planda Mı Kalıyor? Geri Planda mı Kalmak İstiyor?

Serdær
23.09.2011, 18:23
Bildiğiniz ve görüldüğü üzere Şenol Güneş geçen/diğer sezonları baz aldığımız zaman sürekli kulübede oturması ve oyuna müdahale konusunda(oyuncu değiştirme dışında) -ki onda da geç olduğu aşikar- çok pasif/geride durduğunu görmekteyiz.

Çoğu arkadaş Ünal Karaman var Şenol Güneş gerek yok diyebilir.

Şenol Güneş kendi geri plana atıp Ünal Karaman ön plana çıkarıyor denebilir.

Bu ikisi için arkadaşlar söylemlerde bulunabilir fakat bu takımın ilk patronu Şenol Güneş olduğundan dolayı dışarıdan daha fazla müdahale etmesi gerekiyor.

Hatta 90 dk tamamını neredeyse kulübede oturarak geçiriyor .

Diğer takımların Teknik Direktörleri baz almak yanlış olur fakat çok pasif kaldığı söylemek yanlış olur.

Beşiktaş Teknik Direktörü Carvalhal , Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim , Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam , Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek vs vs.

Gol sevinçlerinde bile ne kadar heyecan verici olduklarını gözlemliyoruz. Şenol Güneş geçen sezon bunu fazlasıyla gördük fakat bu sezon bunları göremiyoruz.

Oyuncuları hata yaptığı zaman kızabilir.
Oyuncalar iyi bir pozisyon yakaladığı zaman tebrik edebilir.
Daha motive edici konuşabilir.
Bunları bu şekilde çoğaltabiliriz.

Oyuncular açısından bu değişik bir şekilde( iyi & kötü ) algılanabilir.

Açıkçası sezon başından beri bu durum gözüme çarpıyor dolayısıyla paylaşmak istedim.

-------------------------------------------------------

İlave olarak ekliyorum.

Bu başlığın neden açıldığını konusunun ne olduğunu burada ''altyazı'' ile herkese tek tek anlatmak mı gerekiyor :rolleyes:

Sorular şunlar ;

Şenol Güneş geçen ve diğer sezonlar kulübede göstermiş olduğu aktifliği bu sene kulübede göremiyoruz.

Şenol Güneş neden oyuncu tercihlerinde geç kalıyor ?

Şenol Güneş şike soruşturmasından dolayı bu şekilde mi oldu yoksa futboldan soğuduğundan dolayı mı ?

Neden Şenol Güneş gibi Türkiye'de önde gelen bir teknik direktör futboldan soğutuluyor veya soğutuyoruz ?

Şenol Güneş kendini geri plana atmaya çalışıyor mu ?

Şenol Güneş artık yerini Ünal Karaman bırak mı istiyor ?

vs vs. bu soruları bu şekilde çoğaltabiliriz .

Murathan
23.09.2011, 18:26
Katılıyorum. :ok

Hürgün Aygün
23.09.2011, 18:29
Maalesef aynı görüşteyim.Şenol hocayı çok seviyoruz hepimiz ama o kendini sürekli geri plana itiyor çıksın bağırsın çağırsın oyunculara bu takımın teknik direktörü o onu daha ön planda görmek istiyorum ben.:)

Selçuk Aydın61
23.09.2011, 18:30
birde kulübeye çaresizce yaslanmakdan vaz geçmeli gördümü deli oluyorum..

yorumsuz6117
23.09.2011, 18:32
İçinde heyecan kalmadı ki..

Mahmut Keleş
23.09.2011, 18:40
Ben takımı şampiyon yaptım.. sıra Ünal da mı demek istiyor acaba :)

mawro61
23.09.2011, 18:59
bana kalsa ligtv ve tff'ye trip atıyor kendince. lakin şu durumda ne ligtvnin ne tffnin umurunda olmadığımız için bunun farkına bile varan yoktur bizim taraftarımız dışında

HH_52
23.09.2011, 19:08
Heyecanını yitirmiş...

emin61
23.09.2011, 19:09
Hocamiz tavir yapiyor, sonucda bi kac kez Hocamizi tribüne yolladilar ceza verdiler. Tepki sini öyle dile getiriyor. Ama bence yanlis aslinda simdi daha da ateslemesi lazim. Kendini yenik duruma düsürdü.
Sonucda bu takimin bir patronu var o da Senol Hoca!!!

abbas
23.09.2011, 19:09
bence kulübenin dışına çıkmasının hiç bir önemi yok. eğer futbolcusunu uyaracaksa bunu ünal karaman la da yapabilir. fikir ondan geldikten sonra kimin çıkıp söylediğide önemli değil. önemli olan soyunma odasında neler konuştuğudur. onuda bilme ihtimalimiz yok sanırım.

emin61
23.09.2011, 19:11
bence kulübenin dışına çıkmasının hiç bir önemi yok. eğer futbolcusunu uyaracaksa bunu ünal karaman la da yapabilir. fikir ondan geldikten sonra kimin çıkıp söylediğide önemli değil. önemli olan soyunma odasında neler konuştuğudur. onuda bilme ihtimalimiz yok sanırım.

o zaman tribünde otursa ayni hesap.
Ben Mourinho yu oturdugunu görmedim, takimin motivasyona ihtiyaci var, sonucda takim bu sene iyi gitmiyor.

Ömür Karadeniz
23.09.2011, 19:15
Bence yaşı dolayısıyla heyecanını yitirmiş,yerini gençlere teslim etmeli.

HH_52
23.09.2011, 19:18
Bildiğiniz ve görüldüğü üzere Şenol Güneş geçen/diğer sezonları baz aldığımız zaman sürekli kulübede oturması ve oyuna müdahale konusunda(oyuncu değiştirme dışında) -ki onda da geç olduğu aşikar- çok pasif/geride durduğunu görmekteyiz.

Bu ikisi için arkadaşlar söylemlerde bulunabilir fakat bu takımın ilk patronu Şenol Güneş olduğundan dolayı dışarıdan daha fazla müdahale etmesi gerekiyor.

Dejavu yaşıyor gibiyim. Aynı tavırları bir kez daha sergilemişti. Hatırlayalım. 2005-2006 sezonundaki Şenol Güneşi görür gibiyim. Ve o sezon Şenol Güneşe ne olduğunu herkes iyi biliyor. Yani anlayacağınız durum çok vahim. Bir an önce bu kulübün Başkanı bu işe el atması gerekiyor!!!!

DURAS
23.09.2011, 19:21
şike olaylarından sonraülkede yaşananlar bakarsanız, şenol hocadaki küsmüşlüğü anlarsınız. adamlar her maçı manuple ederek şenol hoca ve takımının tüm emeklerini çaldılar ama kamuoyu bu şikecileri mağdurun mağduru gösterdiler. emeği çalınmış Trabzonsporun td si ve futbolcuları konuşan yok...

naparsak yapalım, şenol hocanın bu ortamda daha fazla duracağını düşünmüyorum. en fazla sezon sonunu getirir. şikeciler cezasını çeker iadei itibar ve şampiyonluk verilirse kaybettiği heyecanı ve futbola olan sevgisini tekrar kazanabilir.

zaferyıldız
23.09.2011, 19:22
bir çok arkadaşımız nasıl geçen yıldan sonra heyecanını yitirdiyse şenol hoca da aynen öyle ,

yalnız ne bırakıp gidebiliyor ne de ayağa kalkıp kükreyebiliyor

yapabildiği arada sırada basın yoluyla mesaj verip içindeki öfkeden bir sitem çıkarabilmek

eminim ülkemizdeki futbola dair hala dönmekte olan dolaplardır başını eğen

saha sonuçları değil..

o yüzden hakkım olmadığı üzere değil, içimden de gelmiyor

kızamıyorum ben ona...

Cengiz Çubukcu
23.09.2011, 19:24
ben tam tersi düşünüyor ve Şenol Hoca'nın Ünal Karaman'ı yetiştirdiğini görüyor ve mutlu oluyorum..hatta bir pozisyonu mütaala ederken çekti bir ara lig tv onları...

zaferyıldız
23.09.2011, 19:29
bu yahudi düzenin ancak,o ölünce hakkını teslim edeceğini (allah geçinden versin)anlamış mıdır?

o bile bir umuttur ,benim öyle bir umudum da yok

başkan bir şeyler yapabilse keşke

dinlendirilsin şenol hoca kulübede durmasın ,bir dönem

bundan dolayı maçlar kaybedeksek de kaybedelim biz kaybedelim, onu kaybetmeyelim

zaferyıldız
23.09.2011, 19:35
kazanacağız inşallah ancak diyelimki kaybettik

karabük bizi yarın 3-0 yendi,,öyle bile olsa

tribünlerdeki 10-15 20 bin farketmez ne kadar varsa ama hepsi

maç bitmeden stadı terketmesin

takımı ve hocasını

şampiyonlarını ve inter zaferinin kahramanlarını sahada kutlasın ayakta alkışlasın

bakalım o zaman şenol hocanın yüzü gülmüyor mu?

ertesi maç oturuyor mu ?

biz de hiç bir şey yapmıyoruz arkadaş!!!

Cem Zırıh
23.09.2011, 19:37
ya hoca ya yok trip yapio yok kapris yapiyo bilmem ne diye yazanlari anlamakda zorluk cekiyorum.Senol gunes 50 yasini gecmis bir insan ve ayni zamanda egitmen yani nasil bu tarz seyler yapmasi beklenebilirki hocanin geride durmasinin tek sebebi unal hoca yi kendinden sonrasi icin hazirlamaya calismak istemesidir.. Bundan baska anlamlar yuklemenin geregi yok !

e..d..a..
23.09.2011, 20:22
sırf kulübede oturuyo diye bunun altında bir mana aramamız çok gereksiz diye düşüünüyorum.sonuçta Şenol Güneş gerekenleri, söyleyeceklerini antremanlarda söylemiş de olabilir. bir teknik direktör illa ki de ayakta bekleyecek diye bir şey yok. hem ben ŞEnol hocanın gerektiğinde ayağa kalktığına da şahit oldum

Tangerine Dream
23.09.2011, 20:30
Bence yaşı dolayısıyla heyecanını yitirmiş,yerini gençlere teslim etmeli.

Şenol Güneş 59, Alex Ferguson 70 yaşında.

kalavara
23.09.2011, 20:35
la ne manyak taraftar kitlesiyiz yaa...

must61
23.09.2011, 20:37
Nerede oturacak bu adam ?

Mustafa AYDIN
23.09.2011, 20:39
Yerine adam yetiştiriyo.

Şanlıbayrak
23.09.2011, 20:40
la ne manyak taraftar kitlesiyiz yaa...

di mi ..benimde aklımdan aynı şey geçti:)

titanic
23.09.2011, 21:52
Kulübe oturmak içindir.Zıplamanın hoplamanın takıma ne gibi katkısı olur. En iyi hoca müdahale etmeden maçı tamamlattırabilen hocadır.Saha kenarından yapılan fatih terimvari jest ve mimikler hem şık durmuyor,hemde çalışamamıs öğrencısıne sınavda kopya veren eğitmen zavallılığına dönüşüyor. Her yönüyle olduğu gibi şenol hocamı bu yönüylede seviyorum.Diğer hocalardan farklı olacak tabi,çünkü o bir tane

ensar_61
23.09.2011, 22:15
Türkiyede böyle rezil bir federasyon yönetimi varken nasıl bu adamdan heyecanlı olmasını bekliyoruz ki.Ben bile o eskiden maçları izlerken aldığım keyfi alamıyorum artık.Federasyonun taraflı tutumları o kadar yıpratıyor ki beni nerde adalet diye bazen çıkıp bağırasım geliyor.Kim bilir onun içinde ne fırtınalar kopuyordur

Fatih Özkan
23.09.2011, 22:18
Bazı arkadaşlar da belirtti...
Hocamızda sanki eski heyecan yok...

Bordo_MaviM_61
23.09.2011, 22:27
Yahu böyle kirli bir ligde nasıl heyecan olsun..
Bende de yok heyecan..
Sadece Şampiyonlar Ligi maçında maçın havasına aşırı girdim ve heyecanlandım..

bordo61
23.09.2011, 22:28
Bende heyecan yok Hocada da olmaması doğal.

Artık yıprandı kendisini soyutlamaya çalışıyor ama olmuyor

Emirhan Makul
23.09.2011, 22:30
İdmanları , soyunma odalarını , futbolcularla beraber sosyal hayatlarının ne durumda olduğunuda biliyor musunuz ki acaba , o nasıldır onuda bir tahmin edin mesela.

İyi ki seneye ünala bırakacak diye dedikodu çıktı burdan bindiriyoruz hemen rahat bırakalım adamı ben eminim idmanlarda herşeyi kendisinin yaptığından.

volkan_627
23.09.2011, 22:30
kendi ağzıyla söyledi bu ligte bir hedefim yok diye. sadece çıkıp kazanmak için oynuyoruz o kadar diyor. ligin sonunu hep beraber göreceğiz diyor. bence şenol hoca artık olan biten herşeyin farkında. sonucun ne olacağını, maçların nasıl biteceğini, kimin şampiyon olacağını vs. vs. gibi soruların cevapları belli. kendisi de salmış durumda. bende olsam böyle bir ligte hiç bir tarafımı yırtmam...

titanic
23.09.2011, 22:31
yirmidört yasındayım,9 yasından beri trabzonsporun maclarını takp ederim.Çoğunlukla bu radyodan olur.İlk defa maç dinlerken uyumuşum. Samsun macında en son hatırladığım 1-0 öndeydik, ben uyuduktan sonra ne olduysa olmuş,hasılı heyecan kalmamıs,gecen senekı yüksek performanstan dolayı artık doyduk mudur nedirdir?

U.Sadıkoğlu
23.09.2011, 22:33
Şenol hocanın klübede oturup oturmaması mesele değil bence isterse gitsin tribünden izlesin maçı maksat takıma enerjisinin yansıması.. Alex Ferguson bütün maçları tepeden izliyor ama manchester'ın bulunduğu durum ortada :D

Timur Öztürk
23.09.2011, 22:36
aklıselim insanların yer aldığı bu platform bence artık diğer forumlardan hiç bir farkı kalmayan bir yer haline geldi..belkide gelinen noktadan dolayı bu haldedir bilemiyorum fakat bir insanın klübede oturması dahi konusulur halde..bence sizin kahvehanelerde yaptıgınız gibi maç sırasında küfür etmeli..

titanic
23.09.2011, 22:38
aklıselim insanların yer aldığı bu platform bence artık diğer forumlardan hiç bir farkı kalmayan bir yer haline geldi..belkide gelinen noktadan dolayı bu haldedir bilemiyorum fakat bir insanın klübede oturması dahi konusulur halde..bence sizin kahvehanelerde yaptıgınız gibi maç sırasında küfür etmeli..
Katılıyorum, açık bulamayınca en doğal şeyler dahi göze batmaya başlıyor,eleştirel bakışlı gözlere...

Ali Özcan
23.09.2011, 22:38
Şenol Hocaya bakınca kendimi görüyorum, hissettiklerini hissediyorum...

Kahpe düzen,şeref haysiyet yoksunu şikebahçe...21 günde 7 maça çıkmak zorunda kalan, yeni kurulmuş bir takım ve "hala" hocasının oturuşunu,kalkışını, oyuncu değişikliklerini tartışan bir taraftar topluluğu...

siz sahada oynananın futbol olduğunu mu sanıyorsunuz hala...

Tiyatro...

zevk almaya bakın...futbol bitti...

Uğur Tüysüzoğlu
23.09.2011, 22:39
Karizması yokta deriz yakında .

Ütopya'da kurallarında yaşıyoruz sanki , görmüyormusunuz bu kirli düzeni kim olsa yıpranırdı bu çarkda.
Şenol Hocam varsın 5 maç daha kazanamayalım bunu oda istemez ama son anda bile Şenol Güneş diyeceğim.
Eleştirilmez değil , ama emek çalmakda bir o kadar ayıp.

titanic
23.09.2011, 22:41
Karizması yokta deriz yakında .

Ütopya'da kurallarında yaşıyoruz sanki , görmüyormusunuz bu kirli düzeni kim olsa yıpranırdı bu çarkda.
Şenol Hocam varsın 5 maç daha kazanamayalım bunu oda istemez ama son anda bile Şenol Güneş diyeceğim.
Eleştirilmez değil , ama emek çalmakda bir o kadar ayıp.
Ya hakkatten futbol için çok fazla dürüst değil mi şenol hoca? sadece karizması olsaydı :D

Uğur Tüysüzoğlu
23.09.2011, 22:43
Ya hakkatten futbol için çok fazla dürüst değil mi şenol hoca? sadece karizması olsaydı :D

Şuan deselerki Trabzonspor'un başındamı olsun eğitimcimi diye , tereddütsüz Eğitimci olsun derdim ki geleceği parlak olsun bu ülkenin.

ziyaretci
23.09.2011, 22:47

Diğer takımların Teknik Direktörleri baz almak yanlış olur fakat çok pasif kaldığı söylemek yanlış olur.

Beşiktaş Teknik Direktörü Carvalhal , Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim , Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam , Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek vs vs.

Gol sevinçlerinde bile ne kadar heyecan verici olduklarını gözlemliyoruz. Şenol Güneş geçen sezon bunu fazlasıyla gördük fakat bu sezon bunları göremiyoruz.

Açıkçası sezon başından beri bu durum gözüme çarpıyor dolayısıyla paylaşmak istedim.

bu mu yani sorun??? neden kabul etmiyorsunuz? bu sene sifirdan bir takim yaratmaya calisiyor Senol Gunes!!! sadece Kalecisi Forvet oyuncusu ve birde Orta saha oyuncusunun garantisi ile yanina 8 tane oyuncu monte etmeye calisiyor... 82 puan alan gecen sezonki takimi yakalayabilmek icin... ben 70 puan a raziyim.. ki olmayacak

titanic
Şuan deselerki Trabzonspor'un başındamı olsun eğitimcimi diye , tereddütsüz Eğitimci olsun derdim ki geleceği parlak olsun bu ülkenin.
Bence Şenol Hoca tam olarak olması gereken yerde, Kirliliğin içinde gelecek adına bir umut varsa o da Şenol Güneştir. Adalet,emek ve alınterinin karşılığı konusunda birşeyler değişecekse onun sayesınde değişecektir. Traboznspor taraftarı artık skor taraftarlığı yapmamalı, temiz futbol adına bir duruşuşa sahip olmalı,hocasının izinden gitmeli

yalniz adam
şenol hocayı mı eleştiriyorsunuz?

Ilelioglu
23.09.2011, 22:49
Moda oldu bugünlerde.

Yazmayacagim dedim ama, adam istedigi yerde istedigi kadar oturabilir!

O kadar!

Yada söyle bir soru yöneltelim; Ondan önceki hocalar bu dediklerinzi yapiyordularda ne oluyordu?

Uğur Tüysüzoğlu
23.09.2011, 22:51
Bence Şenol Hoca tam olarak olması gereken yerde, Kirliliğin içinde gelecek adına bir umut varsa o da Şenol Güneştir. Adalet,emek ve alınterinin karşılığı konusunda birşeyler değişecekse onun sayesınde değişecektir. Traboznspor taraftarı artık skor taraftarlığı yapmamalı, temiz futbol adına bir duruşuşa sahip olmalı,hocasının izinden gitmeli

Peki bu dediklerinizi biz taraftar olarak işler biraz daha kötü giderse yapabilecekmiyiz şimdiden eleştiriler başlamışken ?

Elalemin taraftarı cezaevindeki başkanını başbakan gibi yapıyor , biz, biz ?

Ondan sonrada kimse demesin neden stad dolmuyor vs.

Ali Özcan
23.09.2011, 22:53
süper dayandı,sinirlerini aldırmış olmalı...şike resmen ödül oldu, mağdurve kahraman ilan edildiler...her maçta küfür yiyoruz...takım dağıldı şampiyon olamadık (olduk, olacağız) diye...ne yapsın Şenol Güneş...

Hocam kulübede amuda kalk, öyleizlelütfen...

Avni Akerin çatısına uzaydan bile görülebilecek bir Şenol Güneş heykeli istiyorum...

Şenol Hocam seni çok seviyorum...

yalniz adam
23.09.2011, 22:57
ben o kadar futbol bilginiyim,o kadar aşmışım ki bakın şenol hocayı bile eleştiriyorum..adam kulubede oturuyor..sanırım yedek bıraktı kendini..bak bak heyecanı da bitmiş..saçlar da beyazlamış..bunu verip yenisini alalım..genç semih gibi...takımı küme de düşürsen sana saygım sonsuz şenol hocam..futbol bilgine ve görgüne bizim hayallerimiz bile yetişemez..evet yalakasıyım..işinize gelirse...

Ilelioglu
23.09.2011, 23:00
ben o kadar futbol bilginiyim,o kadar aşmışım ki bakın şenol hocayı bile eleştiriyorum..adam kulubede oturuyor..sanırım yedek bıraktı kendini..bak bak heyecanı da bitmiş..saçlar da beyazlamış..bunu verip yenisini alalım..genç semih gibi...takımı küme de düşürsen sana saygım sonsuz şenol hocam..futbol bilgine ve görgüne bizim hayallerimiz bile yetişemez..evet yalakasıyım..işinize gelirse...

O kadar. ;)

emesenbisi
23.09.2011, 23:07
size bir şey söyliyimmi sene başı şenol güneş dğeilde başka biri ile başlasaydık 3 maçta kapı önüne koyardık trübünler istafa diye bağırmaya başlardı ama söz konusu şenol güneşse gerisi yalandır bu takımı bu taraftarı bizi bu zamanlarımızda birbirimize bağlayan en kötü günde bile takıma söz söylememizin nedeni şenol hocadır şenol hoca olmasa sırf şu transfer politikası yüzünden sadri şener bile yollardı bu taraftar yönetim,futbolcular,taraftar yatsın kalksın hepimizin saygı duyduğu şenol GÜNEŞ'e dua etsin

inadına_Trabzon
23.09.2011, 23:17
Nerde oturduğunun önemi yok, yeterki değişiklikleri zamanında yapsın. oynadığımız maçlarda goller bağıra bağıra geliyorum diyor. değişiklik yapmıyor.illa 70 de değişiklik yapmak zorunda değilsin. yeri gelir 20.dk de değiştirirsin. ÇOK GEÇ DEĞİŞİKLİK YAPIYOR ÇOK GEÇ.

samsunun 85.dk deki golüne kim süpriz diyebilir ? 30 dkkadır boğdular adamlar.

Uğur Tüysüzoğlu
23.09.2011, 23:23
Nerde oturduğunun önemi yok, yeterki değişiklikleri zamanında yapsın. oynadığımız maçlarda goller bağıra bağıra geliyorum diyor. değişiklik yapmıyor.illa 70 de değişiklik yapmak zorunda değilsin. yeri gelir 20.dk de değiştirirsin. ÇOK GEÇ DEĞİŞİKLİK YAPIYOR ÇOK GEÇ.

samsunun 85.dk deki golüne kim süpriz diyebilir ? 30 dkkadır boğdular adamlar.

Bir kerde Şenol Güneş hata yapsın tekrarlasın yine yapsın ..

Eğer onunda bu kredisi yoksa kapatalım kulübü.

Ugur Kurucelik
23.09.2011, 23:34
En azından kulübede oturduğuna dua edelim.

Ben onun yerinde olsaydım değil kulübede bu ülkede durmazdım, bunca olaydan sonra.

Gider g. Kore'de bir takım çalıştırır, tertemiz bir ligin keyfini çıkarırdım.
Baskı yok, adalet var futbol var spor ahlakı var, daha ne olsun.

Hocamızın koredeki zamanını hatırlıyormusunuz? Huzurlu olduğu her halinden belliydi, ya şimdi?

Salpazarli
23.09.2011, 23:43
Senol Günes gidince kim gelecek takimin basina??? Senol hocamizin bazi yaptigi degisiklikler anlam veremesemde ona güvenim o kadar büyükki vardir bir bildigi diyorum isine karismiyorum. Arkadaslar herkeze karisin ama senol hocamiza karismayin o dünki cocuk degil herkez ona övgüyle bahsediyor lütfen onada baski kurup bunaltmayalim o giderse adaletsizlikle kim mücadele edecek?

OzcanHan61
24.09.2011, 00:21
nerde oturcak sahanin ortasindami :)

Fatih Öztürk
24.09.2011, 00:26
bu başlık neye ve kıme hizmet edıyor?ne demek şenol güneşin süreklı kulübede oturması?bızemı soracak nerede duracağını,adam her geldığını kupalara rekorlara doyuruyor bızı.önce kendımızı sorgulayalım.bız napıyoruz takımımız ıçın,lısanslı ürün alıyormuyuz,deplasmanlarda takımımızın yanında olabılıyormuyuz bakalım.rahmetlı kazım kanat olsa bu kadar şenol hocanın üzerıne gıtmezdı bugün.

SALDIRAY
24.09.2011, 00:32
Terim hoplayıp zıplıyorda ne faydası oluyor ? Sabri daha mı iyi orta açıyor ? GS çok mu iyi başladı bu sene?

Her şey bitti hocamızın oturmasına mı taktınız. Adam önünde kim varsa onu eğitiyor işte. Eğittiği adamın Ünal hocamızın taktikleriyle kazanmadık mı İnter maçını.. Eee daha ne?

Yaşar
24.09.2011, 00:37
Şenol Hocamızın bu sene son senesi olduğunu düşünüyorum.
o nedenle saha içerisindeki yetkileri ünal karaman'a vererek yerine onu hazırlıyor.

Birtan Karaman
24.09.2011, 00:54
Hocanın son senesi büyük ihtimal.

Yaşlandı Hoca, yaşlandı..

Yaldız61
24.09.2011, 01:03
bu konuyu açan ve bu düşünceye destek çıkan herkez benim gözümde hıncal ulaş mıdır nedir bu adamdan gözümde bir farkı yoktur.Zamanında bu adamın giyime kuşahına karıştılar aynı önyargıları malesefki kendi taraftarımız yapıyor işte benim yıkıldım andır 2 3 gundur girmiyorudm forma bugun gördüm ve bu başlığı görünce yıkıldım utandım sizden helal olsun size. o tecrübedir tecrübe ne yıkılması

Yiğit Gayretli
24.09.2011, 01:05

Özellikle koyulaştırdığım kısma katiyen katılmıyorum... Aklıma ilk gelen örneği vereyim; Samsun maçında Halil'in kaçırdığı golden sonra verdiği tepkiyi bir izleyin derim...

Tutumu hatalı olabilir ama; heyecanı büsbütün yerinde Şenol Hoca'nın... Bu da Trabzonsporluluğu'ndan, istese de zaptedemez kendini !

Salpazarli
24.09.2011, 01:09
acaba kimler yaslandirdi...ya vallahi billahi bugün bir haber okudum igrendim ya...hocaya kabahat bul, yönetime kabahat bul, futbolcuya kabahat bul....
kiyaslamayim diyorum ama mecbur kaliyorum...öncelikle 20.000 bilet iade edilmis...yaziklar olsun...ya kardesim sen zaaten o parayi gözden cikarmadinmi mac icin? bilet almissin...izleyebilecegin ve sonuc olarak elde elebileceginden iyi bir sonuc oldu mac öncesi...bu paha bicilmezdir parayla ölcülmez...dünyanin en zengin takimi gelse uefaya deseki sana tüm servetimi veriyorum beni sampiyonlar ligine al...alirmi??? almaz !!! sikebahce eften püften kart cikarir sirf takima zor gününde destek olsun diye milyonlarca satilir... Yillar sonra sotadan sonra bize hizmet eden yillarini veren birkac sezon onunla övündügümüz yattara satildiginda kac kisi ugurladi? sikebahceye bak lugano gitti dos santos gitti hava alaninda izdiham yasandi...türkiyenin 1. sirada dünya siralamasinda ise ilk 5de olan en pis en cirkef en terbiyesiz futbolcusu emreye sikebahce toz kondurmuyor...bizim bir futbolcumuz hatali pas vermis takimda uyum saglayamamis vs. yerin dibine sokuyoruz...sikebahcenin yönetiminin yapmadigi pislik yok en basit misal sike olayi...sikebahceliler tapiyorlar resmen! bok sürüyorlarmi? elestiriyorlarmi? adamlar ölümüne sikebahce diyor...ya biz? bizim yönetime yönelik elestiriler? bizim yöneticimiz sikebahcenin yaptigi hangi pisligi yapti? ne derece pisligi oldu? ve biz acimasizca harciyoruz....taraftarlik konusunda daha cooooook yol kat etmemiz lazim renktaslar....ama iyi yoldayiz herkez elini tasin altinami koyuyor vicdaninami koyuyor bilmiyorum ama önce kendimizi elestirmemiz lazim...ve yaptigimiz her elestiri yapici cinsten olmasi lazim....inanin senol günesten baska adamimiz yok bizim yok !

Hasan Cubukcu
24.09.2011, 01:10

bosuna konu acmayin zatende bos konu siz Senol Günesi elstirecek kisi degilsiniz !!
Basladinizmi yine Hocayi elestirmeye !!
Ligde galibiyet alamadi diye hemen elestirin !!!
Senola Hoca ne yaptigini cok iyi biliyor hem sizden hemde bende de fazla !!!

Hasan Cubukcu
24.09.2011, 01:12
Lütfen yöneticiler su sacma konuyu kapatin !!!

Yaldız61
24.09.2011, 01:12
arkadas fenerle gs bjk ohrastımız yetmiyor bide kendi içimizle ohrasıyoruz bu kadar demokrasi olmaya gerek yok konu trabzonspor ise bu konu kapatılmalı yakında giyimine kuşahınada karışırsınız ey gidi ey cahillik diz boyu

Hasan Cubukcu
24.09.2011, 01:14
arkadas fenerle gs bjk ohrastımız yetmiyor bide kendi içimizle ohrasıyoruz bu kadar demokrasi olmaya gerek yok konu trabzonspor ise bu konu kapatılmalı yakında giyimine kuşahınada karışırsınız ey gidi ey cahillik diz boyu

bence pek cahillik degil kiskanclik !!!
iste bazi tsli taraftarlarda bu mantalite var !!!

OYılmaz
24.09.2011, 01:14
Şenol Güneş bu başlığı okuduktan sonra her gol attığımızda bize gol sevinci taklidi mi yapsın ?
Puan kaybedince saçmalıklar peşi sıra geliyor.

Hüseyin Çümen
24.09.2011, 01:18
1 maç daha kaybettikmi açılacak başlıkların habercisi gibi

Hasan Cubukcu
24.09.2011, 01:19
ama mailandi yenerkene hic bir sey yok bence lilli yen 2 mac daha kayip et

Hasan Cubukcu
24.09.2011, 01:21
irandalilar var irlandalilar !!!!

Yaldız61
24.09.2011, 01:23
irandalilar var irlandalilar !!!!

ergenokon var ergenokon

MuratB.
24.09.2011, 01:27
Şenol Hocada bir sıkıntı olduğu kesin. İster heyecanını kaybetmiş deyin ister şike dosyasından sonra çalınan emeğinin karşılığını alamaması deyin hiçbir şey onu bu duruma getirmemeli.

SEDAT
24.09.2011, 01:34
- Hoca'nın bir sıkıntısı var belliki , sürekli klübeye gömülmesinden bende acaip rahatsızım , ama aykut gibi şerefsizler varken Şenol Hoca'nın değerini bilmeliyiz , böyle küserek değil çoşkuyla takımı yönetip aykut denen şerefsiz , karaktersizlere kapak yapmasını istiyoruz , en iyi cevabı sahadaki sonuçlar olacaktır...

Hasan Cubukcu
24.09.2011, 01:35
- Hoca'nın bir sıkıntısı var belliki , sürekli klübeye gömülmesinden bende acaip rahatsızım , ama aykut gibi şerefsizler varken Şenol Hoca'nın değerini bilmeliyiz , böyle küserek değil çoşkuyla takımı yönetip aykut denen şerefsiz , karaktersizlere kapak yapmasını istiyoruz , en iyi cevabı sahadaki sonuçlar olacaktır...

tam üstüne bastin hocanin degerini bilmeliyiz !!!

Cem Zırıh
24.09.2011, 01:39
nerde oturcak sahanin ortasindami :)

hahahah bu superdi iste tek kelimeyle harika :D

birakin bu isleri artik bu kulupte tartisilabilecek en son insandir SENOL GUNES !

bbyanik
24.09.2011, 01:43
Mümkünse ömrünün sonuna kadar takımın başında kalsın ... bu başlığın manası nedir allah aşkına !!!!!!!!!!!!!!!!!

Barış Burak
24.09.2011, 01:49
Bence sorun yok hocanın kulübede oturmasında,yılmaz vural örneği varken önümüzde:)

hem ünal hocayı aracı koyması yadırganmamalı, farkında değiliz belki ama geçen senede pek çok komutu ünal hoca aktarıyordu,bu bence çok basit bir durum.benim düşüncem tabii.

Barış Burak
24.09.2011, 01:54
başlık bence amacından sapar konuşuldukça.bence kilit.

İleli
24.09.2011, 02:13
Hocamiz tavir yapiyor, sonucda bi kac kez Hocamizi tribüne yolladilar ceza verdiler. Tepki sini öyle dile getiriyor. Ama bence yanlis aslinda simdi daha da ateslemesi lazim. Kendini yenik duruma düsürdü.
Sonucda bu takimin bir patronu var o da Senol Hoca!!!

aynen katiliyorum...

Ahmet Öztürk
24.09.2011, 02:21
kazanacağız inşallah ancak diyelimki kaybettik

karabük bizi yarın 3-0 yendi,,öyle bile olsa

tribünlerdeki 10-15 20 bin farketmez ne kadar varsa ama hepsi

maç bitmeden stadı terketmesin

takımı ve hocasını

şampiyonlarını ve inter zaferinin kahramanlarını sahada kutlasın ayakta alkışlasın

bakalım o zaman şenol hocanın yüzü gülmüyor mu?

ertesi maç oturuyor mu ?

biz de hiç bir şey yapmıyoruz arkadaş!!!

Şunu söylemeyin lütfen. Ordu'da ki hazırlık maçında, Rize'de ki sezon açılış maçında, İBB maçında futbolcular toplu olarak tribüne çağrıldı. Bir iki tanesi hariç hangisi tribüne geldi? Maç biter bitmez sonuç ne olursa olsun 11 futbolcunun 7-8 tanesi direkt soyunma odasına kaçıyor. Sağolsun Tolga Zengin o genel olarak tribünlere gelmeye özen gösteriyor..

Takıma sahiplenelim sahiplenelim de, takım sahiplenmeye izin vermiyor ki çoğu zaman :)

Ömer TOPAL
24.09.2011, 02:34
heyecanmı kaldı adamda...ben bile maçı oturarak izlemeyemezdim..hop otur kalk..tv başından takdik ver hadi oglum hadi aslanlarım gibi konuşurdum...hep gülerlerdi bana...lig başladı ve gördüm ki ben artık çok sakinim...oturdugum yerde bitiriyorum maçı konuşmadan....

Filak61
24.09.2011, 02:40
Rahat birakin ADAMI!!!

SEDAT
24.09.2011, 03:24
- Başlıkta neden bir fesatlık aranıyor anlamış değilim , benimde merak ettiğim bir konu arkadaş açmış , amma dert ettiniz be kardeşim , vay anasını be...

Yasin Altuntas
24.09.2011, 03:53
Yeterince kalkiyor. Gecen macta yeterince kalkiyor ama tabi görmek isteyen görür

61viya
24.09.2011, 09:59
Bir futbol muhabbetinde, taraflı tarafsız, içlerinde İstanbul takımlılarının olduğu bir ortamda bile, herkes, "Hakikaten esaslı adam" diye bahsediyor ya benim teknik direktörümden.. Bu yetiyor bana!

Sınavlarda hiç durmadan ders çalışan, ve yüksek not alan bir öğrenciy düşünün. Karşısında , her türlü kopya ile aynı notu almış bir başkasını da. Ve hakkıyla yüksek puan alanın, başka okullardaki öğretmenler tarafından değeri bilinir görünse de, okulundaki tüm hocaların sözlüde ötekine hep daha fazla not verdiğini.

Kim o okulda durmak isterdi ki? Ya da, o okulda devam ederken, aynı heyecanla devam etmeyi kim becerebilirdi?

Kaldı ki, heyecanda azalma vs olduğuna da inanmıyorum. Futbol heyecanı dipdiridir Şenol Güneş'in. Kaçrılan pozisyonlardaki gözleri bana her şeyi anlatıyor.

Seni çok seviyorum öğretmenim... Bir öğretmen olarak, sonsuz sabrının, alçakgönüllülüğünün, öğrencilerininle diyaloğunun,hoşgörünün ve doğru olanın peşinden koşuşunun takipçisiyim.Senin gibi bir öğretmen olabilmek dileğiyle.

İyi ki varsın!

halil ibo
24.09.2011, 10:29
Onun orada olması yeter.Çünkü o ŞENOL GÜNEŞ.Oturduğu yerden de aydınlatır tüm ÜLKEYİ.

Serdær
24.09.2011, 10:40
Öncelikle olarak başlığı açan ben olduğumdan dolayı yazılanlardan dolayı bana söz hakkı düşmüştür.

Fakat bu söz hakkını polemik haline getirmeyeceğim.

Burası Trabzonspor temsil eden en büyük forum sitesi. Bu forum sitesinde isteyen herkes saygı/mantık çerçevesini zorlamadığı sürece yorum yapabiliyor. BMN bu hakkı herkese vermiş bulunmaktadır.

Fakat 0-6 yaş arasında bulunan arkadaşlar-ki ben yine öyle olmadıklarını umuyorum- başklarının düşündüklerine ve paylaştıkları yazılarını saygı/mantık çerçevesinde tartışmak yerine nasıl Trabzonspor maçlarda puan kaybettikten sonra argo bir şekilde değerlendiriyorsa bu şekilde değerlendiriyor. Bu benim açmış olduğum başlık için değil çoğu başlıkta bu şekilde oluyor.

Burada amacım kimseye akıl vermek değil fakat eğer yazılan yorumu beğenmiyorsan sende buna karşılık bir tez sunar buna göre konuşur tartışırız. Burası forum olduğundan dolayı hemde Trabzonspor temsil eden en büyük forum olduğundan dolayı konuşmak,tartışmak buranın amaçlarından/unsurlarından biridir. Fakat bazı arkadaşlar kendilerinde bu kabiliyeti/yeteneği göremediklerinden dolayı hemen agresif şekilde yorum yapıyorlar.

Sözün özü ; Ben bir başlık açtım yöneticilerde ''şimdilik'' bunu uygun gördü ve tartışıyoruz . Yöneticiler dışında saygısız/agresif yorum yapan kişiler ciddiye alıp yorum yapmıyorum. Başlığın kilitlenmesi gerekiyorsa buna burada yorum yapan değil burayı yöneten kişiler karar verir.Bunu herkes biliyor fakat 0-6 yaş grubunda bulunan arkadaşlara bunu tekrar hatırlatmakta fayda var.

Son olarak bu başlık Şenol Güneş kötülemek için değil mevcut durumu daha iyi nasıl yaparız özetleyen bir başlıktır.

Saygılar/Sevgiler .

Tatar Kemal
24.09.2011, 10:42
Şenol Güneş'e akıl vermeye kalkanlar eğer istanbul'da oturuyorlarsa bakırköy'e bir uğrasınlar, doktora görünsünler derim ben. yaşınız başınız ne ki kalkmış Şenol Güneş'e akıl vermeye kalkıyorsunuz.

Onur Muhcu
24.09.2011, 10:44
:) Özür Dilerim, kırıcı olabilir ama komik bir başlık olarak görüyorum. Ne yapsaydı, tahtaravelli alsakta bir kenarına ünal, bir kenarına da şenol hoca mı otursalardı. Adam izler not alır. taktik verir oturur. . Önemli olan futbolcunun ne kadar aldığıdır.

Özkan Sümer Teknik Direktör, Henüz Ligin ilk maçı demişki futbolculara, ben elimle şu işareti yapınca (iki elini havaya kaldırıp birleştirmek) 15 dakika boyunca şok pres uygulayacaksınız. Bir böyle, iki böyle ..

Artık ligin 14. haftasına gelindi neredeyse sezonun ilk yarısı bitiyor, Özkan hoca soyunma odasında konuşma yaparken yine şok pres hareketini gösterip ben bunu yapınca hemen başlayın diyor, İsim vermiyim o zamanlar ön liberoda görev yapan futbolculardan biri, soruyor kaptana bu işaret nedir diye, kaptan gülüyor tabi .. Özkan hoca da farkediyor, niye gülüyosun yavrum diyor, Kaptan yok bişey hocam diyor, Özkan hoca yine sorunca, kaptan diyor ki arkadaşımız o işaretin ne olduğunu sordu ona güldüm.. Özkan hoca küfredip demişki; Ulan bende diyorum niye yeniliyoruzz.. Yani asıl ön libero bu oyunu başlatması gerekirken, adam ligin 14. haftasında hala o işaretin ne olduğunu bilmiyor. :))

Bunu neden anlattım? İster sahanın kenarında koş,bağır,çağır .. Futbolcu alabildiği kadar alıyor.
Yılmaz Vural Oturmuyorda ne oldu ? Takıımları küme düştü :)

SAygılar..

Mollasalihoğlu
24.09.2011, 10:48
Adamı bir öldürmediğiniz kalmış açtığı başlık nedeni ile.

Forumda artık bu tavrın da önüne geçmemiz gerekiyor. Bir fikir bize tamamen ters geldiğinde eleştirmek ya da kendi fikrimizin artılarını vurgulamak yerine, hiçbir faydası olmayacak şekilde o fikre ilişkin rencide edici yazılar yazıyoruz. Bunu fark etmeden hepimiz yapıyoruz. Amma velakin bu tavrın sonu, insanların fikirlerini paylaşmamasına doğru gidiyor.

Yorum yaparken biraz empati yapalım ve yorumunu eleştirdiğimiz insanın yerine kendimizi koyalım.

Adam mesela oyuncu değiştirme konusunda da geç kalıyor diye eleştiride bulunmuş..

Katılan ya da eleştiren yok denecek kadar az.

Amacımız Trabzonspor'u daha ileriye mi götürmek, birbirimize ayar vererek tatmin mi olmak?

gülsüm
24.09.2011, 10:55
Fatih Terim gibi artistlik hareketler mi yapsın...?
gerektiği yerde gayet güzel çıkıp gerekeni yapıyor Güneşimiz...

tabi ya
her şey dört dörtlük tek derdimiz Güneşimizin klübede sakin sakin durması.
böyle forum köşelerinde sorgulamak olmaz gidelim yapışalım gırtlağına - be adam neden klübede pinekliyorsun ?

aşalım bunları lütfen, biz büyük çok büyük bir camianın taraftarlarıyız böyle şeyleri konuşmak yakışmaz bize...

Serdær
24.09.2011, 10:59
Bu başlığın neden açıldığını konusunun ne olduğunu burada ''altyazı'' ile herkese tek tek anlatmak mı gerekiyor :rolleyes:

Sorular şunlar ;

Şenol Güneş geçen ve diğer sezonlar kulübede göstermiş olduğu aktifliği bu sene kulübede göremiyoruz.

Şenol Güneş şike soruşturmasından dolayı bu şekilde mi oldu yoksa futboldan soğuduğundan dolayı mı ?

Neden Şenol Güneş gibi Türkiye'de önde gelen bir teknik direktör futboldan soğutuluyor veya soğutuyoruz ?

Serdær
24.09.2011, 11:01
Bu arada geçen sezon atmış olduğumuz gollerden sonraki gol sevinçlerindeki Şenol Güneş hatırladınız mı ?

Belediye,Sivasspor,Gaziantepspor maçlarında olduğu gibi.

Bu sezon olmadığı için unutmuş olabilirsiniz belki de .

Kim bilir ..

tarsus
24.09.2011, 11:03
şenol hocada insandır ve hata yapma hakkı vardır neticede hatalarından ders çıkarıp kendini eleştirmesinide bilen biridir.hocanın şanssızlıkları olmuştur,3maç son 5 dk içinde yenilen goller olmasa hoca şuanda başüstündeydi.allah için söyleyin samsunlu oyuncu aynı pozisyonda 100 kere vursa kaçı kaleyi tutar kaçı gol olur??adamın hayatının ballı golü bize denk geldi şenol hoca buna ne yapsın.neticede lig sonu ilk 4 e girelim yeter gerisini şenol hocanın bilgisi çözer.şenol hocaya hep destek tam destek zamanıdır

Ertan 51
24.09.2011, 11:04
Bazı hocalar vardır üzerine yılan atsan kıpramaz cinsinden,ben de hiç sevmem heyecansız olan hocayı,enerjisini sahaya yansıtmayan hocayı ama Şenol hoca da öyle sürekli kulübede oturan imajı hiç hissetmedim.Başlığı okuduktan sonra tekrar hafızamda canlandırdım yok öyle gelmedi bana,gerektiği kadar oturuyor çıkıyor.

Travelair
24.09.2011, 11:04
Bjk'nin 3 sene üstüste şampiyonluk kazanan, diğer senelerde ekseri ikinci olan, Metin, Ali, Feyyaz, Rıza, Ulvi, Mehmet, Gökhan vb önemli oyuncuların olduğu kadronun başında Gordon Milne vardı. Adam maç boyu kulübede oturur, emme basma tulumba gibi bir ileri bir geri sallanırdı...

Ertan 51
24.09.2011, 11:07

Sorular şunlar ;

Serdar sorular bunlarsa başlığın adı değiştirilmeli,bu sorular çok daha ağır oturaklı ve üzerinde çok konuşulması gereken ciddi konularken başlıktan ben sadece niye orda oturur da hoplayıp zıplamaz ı anlıyorum:D

Onur Muhcu
24.09.2011, 11:09
Serdar sorular bunlarsa başlığın adı değiştirilmeli,bu sorular çok daha ağır oturaklı ve üzerinde çok konuşulması gereken ciddi konularken başlıktan ben sadece niye orda oturur da hoplayıp zıplamaz ı anlıyorum:D

Bende Katılyorum. Artı olarak Serdar'ın yazmış olduğu son iki soru cümlesininde altını çizmek istiyorum. Son iki soru benim de aklımda, böyle bir sisteme geçiş sürecei olabilir..

gülsüm
24.09.2011, 11:09

Sorular şunlar ;

:alkış:
konu başlığı ve açıklaması ön yargıya biraz açık gib.naçizane fikrim ilk baştaki yazınızın dewamına bunlarıda eklerseniz ortada ki ön yargı azalabilir.

Serdær
24.09.2011, 11:10

Ertan Abi,

Bu soruları ilk yazdığım yazıda azda olsa belirttim.

Fakat ben bu yukarıda yazdığım yazıları yazsamda burada at gözlüğü takan ''bazı'' arkadaşlar yine anlamayacaklardı. ;)

Ali Özcan
24.09.2011, 11:13
Şenol Güneş in eleştirilebilecek vaısfları mevcut elbette...

Mesela oyuncu portföyü zayıftır, yeni transferleri kadroya monte etme konusunda tutucudur, transfer politikasına müdahil olmaz vs.

Ama hep böyleydi, yeni bir şey değil...15 yıl öncesiyle, 2002 ile, 2006 ile kıyaslarsak, hocamız aynı...

Ama taktisyenliğine, kulübedeki tavırlarına, heyecanına, Trabzonsporluluğuna dair değişen birşey de yok...Manisa maçında, Samsun maçında yine gelen gollerden sonra heyecanla ayağa kalkıp, golleri kutladığını gördüm ben...Şampiyonluğunuz çalınmış, hakkınızı "gavur" iade etmiş, hergün maç oynamak zorunda kalmışınız, şikeciler yüzünden takımınız dağılmış...Siz neler hissediyorsunuz ki Şenol Hoca neler hissetsin...

Yahu Sahiden soruyorum, Samsun maçında öne geçince sevinçten çıldıran oldu mu ? Hala var mı eski heyecan...Şaşırıyorum...

Ertan 51
24.09.2011, 11:16
Ertan Abi,

Bu soruları ilk yazdığım yazıda azda olsa belirttim.

Fakat ben bu yukarıda yazdığım yazıları yazsamda burada at gözlüğü takan arkadaşlar yine anlamayacaklardı. ;)
Onları ıslah edemen zaten,hiç yorulma,canını da sıkma.
Geçen sene şampiyon olduk sayılır ama böyle bir süreçten değil de lig bitimi bayram yaşayacağımız bir şampiyonluk yaşatsa Şenol hocam ondan sonra geri plana geçse.Bunu en çok Şenol Güneş hak etti bu sevinci yaşamalı diye düşünüyorum.Yanlız çoğu renktaşın ve senin de kafana takılan beni de endişelendiriyor,biraz küskünlük,biraz tavırlar var,gerçek niyetini kendisinden dinlemek lazım ne düşünüyor,kafasından ney geçiriyor bilemeyiz.

Serdær
24.09.2011, 11:17
Geçen sezon son beş maç dışında gollerde sevinçten çıldırmamıştım.(Şampiyonluk yolunda giderken)

Bu sezon oynadığımız maçlarda da gollerde baya sevindim. Geçen sezon olduğu kadar.

Bilmem belki de benim futbol ruhum kaldığı yerden devam ediyordur . :rolleyes:

Barış Cem
24.09.2011, 11:21
Hoca'nın illa ki bir açığını bulup şikayetmek gerekiyor herhalde,

Heyecanını yitirmişmiş yaşlanmışmış

heyecanlı teknik direktör istiyorsak Yılmaz Vural'ı getirebiliriz takımın başına

Ertan 51
24.09.2011, 11:23
Şenol Güneş in eleştirilebilecek vaısfları mevcut elbette...

Mesela oyuncu portföyü zayıftır, yeni transferleri kadroya monte etme konusunda tutucudur, transfer politikasına müdahil olmaz vs.

Ama hep böyleydi, yeni bir şey değil...15 yıl öncesiyle, 2002 ile, 2006 ile kıyaslarsak, hocamız aynı...

Ama taktisyenliğine, kulübedeki tavırlarına, heyecanına, Trabzonsporluluğuna dair değişen birşey de yok...Manisa maçında, Samsun maçında yine gelen gollerden sonra heyecanla ayağa kalkıp, golleri kutladığını gördüm ben...Şampiyonluğunuz çalınmış, hakkınızı "gavur" iade etmiş, hergün maç oynamak zorunda kalmışınız, şikeciler yüzünden takımınız dağılmış...Siz neler hissediyorsunuz ki Şenol Hoca neler hissetsin...

Yahu Sahiden soruyorum, Samsun maçında öne geçince sevinçten çıldıran oldu mu ? Hala var mı eski heyecan...Şaşırıyorum...
Güzel yazmışsın Ali'm eline sağlık gardaşım.
Hem hocamızın genel duruşu,hem bizim ruh halimizi 10 numara analiz etmişsin,başlığa da güzel bir cevap aslında.
Ben son süreçten sonra o kadar şaşırdım ki 75 milyon insandan 3 milyon dürüst yokmuş gibi bir his oluştu bende,çevremde,basında,tv de saha da,trübün de kim varsa hep adam değilmiş,biz bu sporu niye bu kadar sevip yüceltmişiz diye düşünüyorum,Samsun'a attığımız gole coşku yoktu sadece kötü gidişi bitirelim de kötü niyetlilere fırsat vermeyelim diye sevindim,fazlası yoktu:o

Ali Özcan
24.09.2011, 11:23
Şenol Güneş bu ülke için yapabileceği daha fazla bir şey olmadığını gördü...60 yılına mal oldu belki ama gördü...Trabzonsporda "bence" tartışılabilecek son isimdir...fenerbahçe küme düşüp şampiyonluğumuz iade edilmedikçe heyecan yok...izle-geç modundayım...Cl hariç tabi...

Ali Özcan
24.09.2011, 11:33
Güzel yazmışsın Ali'm eline sağlık gardaşım.
Hem hocamızın genel duruşu,hem bizim ruh halimizi 10 numara analiz etmişsin,başlığa da güzel bir cevap aslında.
Ben son süreçten sonra o kadar şaşırdım ki 75 milyon insandan 3 milyon dürüst yokmuş gibi bir his oluştu bende,çevremde,basında,tv de saha da,trübün de kim varsa hep adam değilmiş,biz bu sporu niye bu kadar sevip yüceltmişiz diye düşünüyorum,Samsun'a attığımız gole coşku yoktu sadece kötü gidişi bitirelim de kötü niyetlilere fırsat vermeyelim diye sevindim,fazlası yoktu:o

Eyvallah Ertan Abi...Aynen,başarıyı sadece şikecilere koz vermeyelim diye ister oldum..."3 milyon dürüst insan yokmuş" şeklindeki hissin aynısı bende oluştu...galatasarylılar, Trabzonsporlular bile tepki göstermiyor, gösteremiyor olanlara...ben nerede yaşıyorum, yaşıyormuşum türü duygular içindeyim...her maçın 61. dakikasında küfür edilen takım olmak üzereyiz, sanki şikeyi biz yaptık, afedersiniz futbolun içine sanki biz ettik...Hava bu şu anda...

Şenol Güneş ne yapsın yahu, adam şikecileri şike yapmak zorunda bırakıp, mis gibi "dönen" tekere çomak sokup, düzeni bozan adam olarak görülüyor, takımına küfrediliyor...

Uzattım, kusura bakmayın...

Onur Şeref
24.09.2011, 11:34
Şenol Güneş bu ülke için yapabileceği daha fazla bir şey olmadığını gördü...60 yılına mal oldu belki ama gördü...Trabzonsporda "bence" tartışılabilecek son isimdir...fenerbahçe küme düşüp şampiyonluğumuz iade edilmedikçe heyecan yok...izle-geç modundayım...Cl hariç tabi...

Şenol Güneş milli takımın başında değil Trabzonspor'un başında.

Maratonda akiplerinle koşarken adamdan öndesin yağmur yağdı yerler çamur oldu, sağdan soldan seyirciler çekiştirdi ben küstüm oynamıyorum mu diyeceksin?

Gerekirse onlarıda yenip kazanacaksın. Bu bu kadar basit.

Benim kahvede oturduğum gibi kendiside kulübede oturuyor. Bizim kavedeki Sivaslı ama koyu Trabzonlu Numan abi arada kalkar söver, sayar, bağırır, taktik verir. Ondaki heyecan bile yok malesef.

Ama son sözümüz ne?

"Şenol Güneş haklıdır."

"Ne yaparsan haklısın hocam(!)"

Travelair
24.09.2011, 11:36
Yıllardır doğru dürüst maç izlemem. Trabzonspor maçları dahil. Halbuki çok olmasa da fanatik kabul edilebilirim. Şimdi ben maça bile bakmak içimden gelmiyor diye takımımı kurda çakala bırakır mıyım? En azından buraya yazdığım fikirlerin camiamdan birilerine faydalı olduğunu düşünüyorum. Yani kısacası ben şimdi patlayan şike teşvik, haksızlık olaylarını bazılarından çok daha önce gördüm. Maç izlememeye başladım. Şenol Hoca kaç yaşında? Futbolun göbeğinde. Zeki de bir adam. Kesin bizden çok daha fazlasını görmüştür. Bence bu durumda olması ve hala hak yolunda savaşması muazzam bir irade örneği

Ali Özcan
24.09.2011, 11:51
Şenol Güneş milli takımın başında değil Trabzonspor'un başında.

Maratonda akiplerinle koşarken adamdan öndesin yağmur yağdı yerler çamur oldu, sağdan soldan seyirciler çekiştirdi ben küstüm oynamıyorum mu diyeceksin?

Gerekirse onlarıda yenip kazanacaksın. Bu bu kadar basit.

Benim kahvede oturduğum gibi kendiside kulübede oturuyor. Bizim kavedeki Sivaslı ama koyu Trabzonlu Numan abi arada kalkar söver, sayar, bağırır, taktik verir. Ondaki heyecan bile yok malesef.

Ama son sözümüz ne?

"Şenol Güneş haklıdır."

"Ne yaparsan haklısın hocam(!)"

Trabzonsporu çalıştırıken de bu ülkeye hizmet ediyor hoca...Dünya 3. sü yaptığında da, Konfederasyon Kupası 3. sü yaptığında da ülkeye hizmet ediyordu...4 ŞAMPİYONLUĞU ÇALINIRKEN DE...Gözünün içine baka baka elindeki kupayı çaldılar...Şu anda da alenen küfrediliyor...Kahvedeki Sivaslı ama koyu Trabzonlu Numan abi belli ki son 3 ayda yaşananlardan etkilenmemiş...Şenol Güneşin hissettiklerini hissetmeyebilir...Bu bir travma ve hocamız fevkalade serin kanlılıkla götürüyor süreci...Oradaki ben olsam çok daha farklı olurdu...

anderr
24.09.2011, 12:10
şenol hocanın dinledigim basın toplantılarda sunu anladım bu sene giden oyuncuların hepsini arıyor yerine gelenlerden sadece halil ve zokaradan memnun acıkcası senol hocada bu kadrodan hic memnun degil

titanic
24.09.2011, 13:04
Başlık kapatılmalı

U.Sadıkoğlu
24.09.2011, 13:07
Bir mağlubiyet daha alırsak istifa başlıkları görmemiz muhtemel şu yorumlardan sonra..

Geçen sene ne olursa olsun Şenol Güneş diyenler bile caymaya başlamışlar dilerim ki avni akerde bir protesto falan olmaz.

.....
24.09.2011, 13:30
Şenol Hoca birinci sırada Ünal Hoca gelir dediğinden beri işler iyi gitmiyor. Buna bir çare bulması lazım.

TD Şenol Güneştir. Birinci sorumluda odur.

Oğuzhan
24.09.2011, 14:31
Adam geçen sene fazlasıyla yaptığı yazdığın herşeyi fakat bu ülkede emeklerin karşılığı malesef alınamıyor.

İsyanının sisteme olduğunu düşünüyorum. Adaletsiz bir ülkede yaşıyoruz.

Yaldız61
24.09.2011, 14:37
başlık cok sacma kapatılmalı

ibrahim tolgun
24.09.2011, 14:46
hocamızın morali bozuk canı sıkkın anlaşılan,okadar olaydan sonra.ALLAH cc izniyle cl gurubundan cıkarsak herşeyin düselicegine inanıyorum..destek olalım..

M.S.SOFU
24.09.2011, 17:48
yakında açılır şenol güneş istifa başlıkları

sonra sıfırdan uğraş yine

ziya doğan,samet aybaba,hikmet karaman....
bu taraftar bunu hak ediyor
şampiyon olamamayı hak ediyor bazı trabzonsporlu taraftarlar

ve bunların yüzünden bizim gibi istikrar yanlısı,uzun vadeli düşünen,şampiyonluğun asıl hak edenleri şampiyonluk göremiyor

mutlaka herkes aynı fikirde olmak zorunda değil,herkes şenol güneşi sevmeyedebilir
mesela ben genç oyuncuları oynatmamasına uyuz oluyorum
ama şu anda en iyi adam bu

yoksa bu şehire ne eriksonn u getirebilirsiniz,ne mourinhoyu

bir tane yabancı hoca alırsınız,misal lazaroni,yarım dönem o sizi götürür,sonra iki mça yenilir,aynı güruh yine sesini yükseltir,o yabancı yollanır,taraftarın sesini dinleyen yönetim dımdızlak ortada kalır sezon arasında,sonra samet aybaba,ziya doğan,hikmet karaman üçlüsünden biri takımın başına getirilir
hoca hemen ''takım kondisyon olarak sıfır''açıklaması yapar ve aynı güruh hemen bak biz haklıyız,şenol çocukları çalıştırmamış filan denir.
sonra o sezon hiç bir şey yapamayız sezon sonu da yeni yapılanmaya gidilir,iyi kötü bütün topçular yollanır,kadro dışı bırakılır bütün bağlılık kopar

birileri bu anlattıklarımı bir yerden hatırlıyor mu yoksa ben kafamdan mı uyduruyorum?

uzun vadeli düşünebilen insanlar şu anda trabzonsporun zamana ihtiyacı olduğunu anlar

ama dediğim gibi bu düşünce tarzı
herkes aynı olacak diye bir şey yok
arada sadece görüş genişliği farkı var

olacakları da söyleyeyim ben
velev ki mucize oldu ve baskılar sonucu şota ya da tolunay bu takımın başına getirildi
ne olacak sanıyorsunuz?

bu adamların tarzı trabzonspora uymaz
bu adamlar çok iyi hocalar,bu adamlar uzun vadeli sistem oturtturan,gençlerle oynayan adamlar

bu adamlardan biri takımın başına gelse tüm takımı lağvetse herkes sevinecek önce,daha sonra gidip gençleri alacaklar

aynı güruh ''trabzonspor çoluk çocuk yuvası mı?'' deyip o sistemede dayanamayıp onuda bozacak

aslında mesele tamamen kannatkar olup,sabretmeden ve çalışmadan bir şeyler başarılamayacağını anlamaktan geçiyor

yaklaşık 28 senedir bunu anlayamayan bu güruh hala varlıklarını koruyor
kendilerine inatla başarının nasıl yakalandığına dair konularda araştırmalar yapmalarını istiyorum ama yapmayacaklarını biliyorum

çünkü aynı güruhun görülen en temel özelliği dar zamanlarda forum sayfalarına girip istifa başlığı açmaları,çözüm önerisi getirmemeleri ya da mucize olurda bir çözüm bulursa bu çözümün teknik direktör değişikliğinden başka bir şey olmaması,yazıları okumadan maçların bitişinin ve kötü oyunun etkisiyle sinirli ifadelerde bulunup gitmeleri.

velhasılı işimiz çok zor

şenol güneş istifa!

Bera B.
24.09.2011, 18:06
Forumdaki bazı arkadaşlar beni hayattan soğutuyor kimse kusura bakmasın ama bu böyle. Forumdan zaten soğudum, son iki üç haftada toplam 5 defa girip yarım saat zor durmuşumdur. Artık buranın üye zihniyetinin de değişmesi lazım aynı insanlar aynı yorumları okuya okuya o kadar tekdüze bir hal aldı ki burası.

Şu başlığa bile kapatılsın diyenlerin olduğunu görmek hakikaten kanı beynime sıçratmaya yetiyor. Yahu. Hakikaten kör müsünüz? Hocanın davranışının makul bir tarafını bana gösteremezsiniz bunu konuşmayacağız da ne konuşacağız şimdi? Şikeli ligi mi? Adam takımın başında ama zihnen ve fiziken başka yerlerde gözüküyor resmen.

Şenol Güneş istifa diye ironi yapmış kimileri de. Bu mantıkla hiçbir şey olmaz sizden kusura bakmayın. Gözünüzün önündeki sorunları aman konuşmayalım aman bilmem ne diye halının altına süpürürseniz o halı bir gün daha kir taşıyamaz hale gelir. Şenol GÜneş'i eleştirirsin siz ne bilirsiniz, hocadan daha mı iyi bilirsiniz lafları gelir. Şenol Hoca'nın şu anki takındığı tavrı sorgularsın biri gelir Şenol Güneş istifa etsin dersiniz siz şimdi de diye mükemmel(!) analiz ve öngörü yeteneklerini kullanırlar.

Hocanın isyanı madem sisteme, sisteme göstersin tepkisini o zaman takıma ve taraftarlara değil. Ben yedek kulübesindeki halini görünce maçın ne duruma gideceğini tahmin edebiliyorum. Surat asık, yedek kulübesine yaslanmış kafa. Eh, bana kalırsa Ünal Hoca'nın bu takımı yürütecek ne teknik, taktik ne de mental yeterliliği var. Sen ne olursa olsun takımın başındaki kişisin zaten. Lig de stajyer yetiştirilecek yer değil(en azından bu şekilde)

Kulübeden çıkıp idari kata gitme kararı varsa onu gerçekleştirsin ya da kulübede geçen seneki gibi görelim hocayı.

Cihad Varlı
24.09.2011, 18:11
Şenol Güneş'i Trabzonspor'dan soyutlamak çok yanlış .
Morali bozuk olduğu her halinden belli ama ne olursa olsun geri plana atılmamalı hoca .
Kendisi yeryüzünde Trabzonspor'a en uygun teknik direktör .
En az 5 yıl daha kalmalı .
Hatta Lille yada ilerleyen maçlarda hocaya özel bir şov ayarlanmalı , moral açısından..

Serdar A
24.09.2011, 18:18
Başlık baştan sona varsayımlarla dolu .
Kim nasıl inanmak istiyorsa ona göre yorumlamış , kendisi gibi düşünmeyene de hakaret etmekten geri durmamış .

Cem Zırıh
24.09.2011, 20:56
kulubeden cikti :D rahatladiniz mi ? :)

Bera B.
24.09.2011, 21:30
kulubeden cikti :D rahatladiniz mi ? :)

Rahatlamıştım ta ki Yumlu değişikliği gelene kadar.

muratali
24.09.2011, 22:26
"Ben bu ülkeye verebileceğim her şeyi verdim. Uzatmaları oynuyorum" dedi az evvel maç sonu röportajında.

61viya
24.09.2011, 22:34
"Ben bu ülkeye verebileceğim her şeyi verdim. Uzatmaları oynuyorum" dedi az evvel maç sonu röportajında.

Şu cümleye kafa yoran adam sayısı azıcık fazla olsaydı, ülke futbolu bu halde olmazdı şüphesiz...

Bordo_MaviM_61
24.09.2011, 23:54

Uzatmaları oynuyorum demek seneye yokum demek gibi geldi bana..
Eğer Şampiyonlar Ligi olmasa ve Athletico bizi eleseydi ligdeki sonuçlardan sonra hoca sanırım istifa edip Ünal hocaya bırakacaktı.

İyi Şampiyonlar ligindeyiz çok şükür..

Şenol hocayla en az 5 yıl daha devam etmeliyiz.

Ali Özcan
25.09.2011, 00:13

Bugün sabah yazmıştım...

Şenol Hoca bıktı, şerefsizlikten, pislikten, çirkeften usandı...Onu ayakta tutan Şampiyonlar Liginde olmamız...İyi ki oradayız...

FEDAİ
25.09.2011, 00:15
Bugün sabah yazmıştım...

Şenol Hoca bıktı, şerefsizlikten, pislikten, çirkeften usandı...Onu ayakta tutan Şampiyonlar Liginde olmamız...İyi ki oradayız...
seni gerçekten yürekten kutluyorum kardeşim..Adamın resmen içini okumuşsun..

magicyattara
25.09.2011, 00:20
Şenol Güneş'in heyecanında en ufak bir eksilme yok..ben gözlerinde o hırsı hala görüyorum..hatta sezon öncesi Benfica ve Bilbao maçlarında kendimde en ufak bir heyecan yokken "ulan ben niye bu haldeyim" diye kendime sorarken,Şenol hocada gördüğüm o heyecan yüzümü güldürmüştü..
Şenol Güneş'in Trabzonspor için bundan sonra olması gereken adımı,şüphesiz Trabzonspor başkanlığıdır..o makam için ondan ideal bir Trabzonsporlu şu an göremiyorum..
Lakin ben şu an için ayrılmasının yanlış olacağını düşünüyorum..Teknik direktör olarak vereceklerinin henüz bitmediği kanaatindeyim..bir kaç yıl daha takımın başında kalıp,o efsane ruhu tekrardan hepimize hatırlatmalı..

Ali Özcan
25.09.2011, 00:20
seni gerçekten yürekten kutluyorum kardeşim..Adamın resmen içini okumuşsun..

eyvallah abi...Şenol Hocayı galeyana getirmemiz lazım...bunu ya takım Şampiyonlar Liginde yürüyerek yapacak ya da taraftar bağrına basarak - hem de skorlardan bağımsız...

mawro61
25.09.2011, 00:39
ne yapsın adam. şampiyonluğu elinden vura vura alınıyor bu kaçıncı.
milli takıma tarihinin en büyük başarılarını yaşattı,hakkı verilmedi. o dönemde bile hakaret edildi.
ve bugün yine şampiyonluğu elinden alındı. ve yanında kimse yok. ne yönetim ne taraftar destek olmuyor.
üstelik bunca yapılanlara rağmen hala şike ile hırsızlıkla utanmadan trabzon suçlanıyor.
ve asıl şikeciler el üstünde tutuluyor bir bebek gibi nazlanıyor.utanmadan insanların gözünün içine baka baka her tarafta şikeciler onore ediliyor,küstürmemek için bütün imkanlar seferber ediliyor.

öteki tarafta ise asıl mağdur trabzon hala küfrediliyor,suçlanıyor,eziliyor ve cezalandırılıyor.
bu şartlarda insanda heyecanda kalmaz şevkte kalmaz. yıllardır direniyor adam baktı ki olmuyor.
hakkını arayanda yok. yönetim var mı yok mu belli değil.

Fatih Öztürk
25.09.2011, 01:05
0-6 yaş grubu tabı.böyle ıçı boş,doldurmak ıçın bınbır sebep saçmalık aramak 18 yaş üstü oluyor o zaman.bugün burak yılmazın attığı gol sonra hocanın çılgınca sevıncı ve zamanında ve yerınde yaptığı oyuncu değışıklıklerı vede ayrıca hocamızın ünal hocayla maç ıçınde süreklı görüş alışverışı bu başlığın fuzulı yer kapladığını gösterıyor.

Yaldız61
25.09.2011, 01:26
şenol güneş türk futbolna gelmiş bir lutufdur o adamı kaybeden türk futbolunun kalbini kaybeder o ruhdur o asildir o kahramndır kısacası şenol güneş bir güneşdir ve onun etrafındaki gezegenler :)

Travelair
25.09.2011, 10:45
Şenol hocanın sözlerini şike soruşturmasında bazı kesimlerin olaya yaklaşımını eleştirme adına söylenmiş sözler olarak kabul etmemiz gerekir

Süleyman Baykan
25.09.2011, 11:07
Şenol Hocanın geçen yıl ki Aykut Kocaman olayından sonra basından soğuduğu gerçek mikrofonlara fazla konuşmak istemiyor maç öncesi hep Ünal Hocayı daha aktif görüyoruz yanlız Şenol Hocanın içinde en ufak bir karamsarlık bir heycan eksilmesi olsa hemen bırakırdı teknik direktörlüğü buna eminim maç içerisinde fazla aktif gözükmeyebilir ancak Karabük maçında devre arası baya yaramış olacak ki bambaşka bir takım çıktı 2.yarı Trabzonspor'un kimyasına en uygun hocaya sahipiz bir takımda doğmuş büyümüş başarılar yakalamış futbol hayatını bu kulüpte geçirmiş Trabzonlu dürüst saygı değer bir hocamız var.

alierhan
25.09.2011, 11:23
en geç önümüzdeki sezon ünal hoca takıma hayırlı olsun...

Bahattin Aydın
25.09.2011, 11:57
Şenol Güneş muhteşem kişiliği ve asil duruşu ile Trabzonspor'a çok şey katıyor.O giderse çok üzülürüm.Bu takım küme dahi düşse Şenol Güneş ile birlikte düşmeli.Sevinçide kederide bu takım Şenol Güneş ile yaşamaya devam etmeli.

Yaldız61
25.09.2011, 11:59
zaten belli ediyor şenol hoca ünal hoca direktif veryor hep onu eyitiyor stajer gibi inş. onun gibi başarılı olur ama şeno lhocanın klupten kopmasını istemiyorum biryerlerde yine trabzonspor için bişeler yapmasını istiyorum altyapı gibi mesela altyapıya şenol hoca baksa bir yıhın topcu cıkarırız

Tangerine Dream
25.09.2011, 23:12
Kemal Belgin: 3 Temmuz'dan bu yana şike hakkında gerek yönetici gerek teknik adam olarak gerçek anlamda net bir duruş sergileyen ve tavrını maç sonu beyanatlarıyla ortaya koyan tek bir kişi var, o da Şenol Güneş. Kendisini tebrik ediyorum, yanaklarından öpüyorum.

Yeşil
25.09.2011, 23:33
Hocam, sen de olaydın ya kibir yığını, kasılsaydın saha kenarında.. Doğal halin karizmatik durmuyormuş..Hem poz vermeyi de bilmiyorsun..

TekfurÇayır 61
25.09.2011, 23:42
Arkadaşlar şike olayındaki gelişmelerin Şenol hocanın yüzünü güldüreceğine inanıyorum.

Ligden yana da endişem yok.

Bütün olay ŞL'de gruptan çıkmayı başarmamız.

İnşâallah şu Lille maçını da üç puanla kapatıp şöyle rahat bir nefes alırız.

Paylaşmak istediğim bir başka konu şu;

Şenol hoca kaleciği döneminde bir kaleci için çok ideal bir fiziğe sahip değildi, buna rağmen Trabzonspor çoğunlukla ligin en az gol yiyen takımı olurdu. Bunun iki sebebi vardı:

1. Hocamız çok çalışır, işini ciddiye alır, en üst kapasitesinde oynardı.

2. Defansı kendisi idâre eder, yönlendirir, motivasyonlarının düşmesine izin vermezdi.

Trabzonspor'da teknik direktörlük yaptığı yıllarda Trabzonspor yine ligin en az gol yiyen takımlarından olmuştur. Bunun sebebi Şenol hocamızın defans konusunda kaleciliği döneminden gelen bilgisi, tecrübesi ve hassasiyetidir.

Sonuç olarak her ne kadar defansımız şu an iyi bir görüntü vermiyor olsa da hocamızın kısa bir süre sonra defansı oluşturan futbolculardan alınabilecek maksimum verimi almayı başaracağına inanıyorum.

TekfurÇayır 61
25.09.2011, 23:57
Şenol hoca Türk futbolunda egemen güçler tarafından hep üvey evlat olarak görüldü.

İnşâallah Türk futbolunun gerçek has evlâdı olduğu 2012 yılında herkes tarafından kabul görecek.

Fatih Öztürk
26.09.2011, 00:00
varımız yoğumuz şenol güneş.

Hasan Cubukcu
26.09.2011, 00:36
Kemal Belgin: 3 Temmuz'dan bu yana şike hakkında gerek yönetici gerek teknik adam olarak gerçek anlamda net bir duruş sergileyen ve tavrını maç sonu beyanatlarıyla ortaya koyan tek bir kişi var, o da Şenol Güneş. Kendisini tebrik ediyorum, yanaklarından öpüyorum.

ben kemal abiyi cok begeniyorum !!!

ama malesefde cok eksik türliyede böyle spor yazarlari !!!!

TRABZONLU TARAFTARLAR SIZE SESLENIYORUM ; SENOL GÜNESI ISTANBUL MEDYASI ELLERINDEN GELSE BIR BARDAK SUDA BOGMAYA BAKARLAR !

pReN@_61
26.09.2011, 00:46
Şenol Güneş:"Ben bu ülkeye verebileceğim her şeyi verdim. Uzatmaları oynuyorum"

Hasan Cubukcu
26.09.2011, 00:59
Şenol Güneş:"Ben bu ülkeye verebileceğim her şeyi verdim. Uzatmaları oynuyorum"

hihihihi anlayan güzel bir söz , ama türkiyede yasayan cogu insalar bunu anlamaz düsün senola ayakkabi atan kadin bile var hele aykut yaptigi terbiyesizlik ve spor yazarlarini hic anlatmayacagim herkes biliyor !!!

birde bizim trabzonlu taraftarlardan cok cekti senol hoca !!!
son haftada adamlar yavas yavas günah kecisi senolu göstermeye basladilar laa insan bu kadar terbiyesiz olmaz yahhhuuuuuuu , 1966 , 2004, 2011 bu senelerde senol ligi salladi herhalde haberiniz yok bunlardan adam ne yapsin tek basina bu kadar oluyor , tam destek dedik Senola ama 3 haftada adam basladik baski yapmaya !!!

sizin desteginizde kalsin sizde trabzondan uzak kalin !!!

ozturk
26.09.2011, 08:22
Bilmiyorum tartışıldı mı ama Şenol Hoca yine yurt dışına gitmeyi düşünüyormuş.Hatta manejerler takım araştırmaya bile başlamış..

Karabük maçında puan kaybetseymişiz ve lille maçında da yenilseymişiz istifa etme ihtimali çok büyük olacakmış..

Travelair
26.09.2011, 11:28
Şenol hocayı dıştan gelen baskıların yoracağını sanmıyorum. Ama ya baskı içten geliyorsa? O zaman şevki kırılır

Bdeniz_61
26.09.2011, 12:40
Şenol Güneş'in futboldan soğudu ortada.Yaşı da ilerledi.Ailesiyle birlikte dinlenmeye çekilmeli.

Ünal Karaman - Hami Mandıralı ikilisi güzel olurdu.

halil ibo
26.09.2011, 13:00
Ben bir taraftar olarak soğumuşken,yorulmuşken hocayı düşünemiyorum.
İşin içinde maddi beklenti-gerçek profesyoneller kadar olmasada var-.Manevi hazzı ise bambaşka olacaktı tabi yıllar sonra gelen şampiyonluğun.
Şöyle düşünelim,bir işyerinde yapılması gereken ne kadar olumlu iş varsa yapıyorsunuz.
Takdiri ve zamları eşdeğer pozisyondaki arkadaşınız alıyor ? Efenim ...

Buğra Sekban
26.09.2011, 13:37
şenol hoca ÜLKEDEKİ ADALET SİSTEMİNİ anladı bence GÜÇLÜNÜN adaletinin yaşandığı bir ülkedeyiz ,oda anladı PARA nın GÜCÜnün herşeyin önüne geçtiğini,ve en önemlisi oda naladıki YANLIZ ADAM olduğunu ona destek verecek kimsenin kalmadığını , BAĞRINDAN KOPTUĞU MEMLEKETİNİN TARAFTARININ bile (el)fener(i) taraftarı kadar bile olamadığını anladı sonunda....

Şenol hoca neden 2 plana attı kendini? Bence onu ve misyonunun anlayacak yeterli düzeyde beyinlerin olmadığını anladığı ve yorulduğu için artık 2 planda.Şenol güneş bize ne vermeye çalışıyor derseniz ? ADAM (Adam kelimesini büyük yazmamın sebebi de bir insanı tarif ederken kişiliğini yansıtacak en önemli özellik olduğu için ve ADAM kelimesinin bir insana bu kadar yakışmasındandır) teknik direktörlüğün yeri geldiğinde ŞAKLABANLIK sayıldığı bir ülkede (fatih terim, yılmaz Vural, daum , skibbe,toshak v.b.) mesleki olarak üstlendiği bu durumda bile hala daha insanlara ADALET ve İNSAN’lık dersi vermeye çalışması.. buradan kendimize çıkaracağımız ders ise TRABZONSPOR taraftarı olarak hem yönetime hemde ŞENOL hocaya gerekli desteği verip GERÇEKTEN ARKALARINDA OLAN GÜCÜ ONLARA GÖSTERMEK OLMALI… 3-5 tarftar gurubu lideri basın açıklaması yapmakla olmaz bu işler…

TekfurÇayır 61
26.09.2011, 18:18
Bilmiyorum tartışıldı mı ama Şenol Hoca yine yurt dışına gitmeyi düşünüyormuş.Hatta manejerler takım araştırmaya bile başlamış..

Karabük maçında puan kaybetseymişiz ve lille maçında da yenilseymişiz istifa etme ihtimali çok büyük olacakmış..

Bu haber bana doğru gelmedi. Tanıdığımız, bildiğimiz Şenol hoca istifâyı düşünse bile bunu yapmadan menajerleri takım arayışına sokmaz.

Serdær
13.10.2011, 12:44
Yapılan yorumlardan sonra , Şenol Güneş sesimizi duymuş galiba :rolleyes:

Cevikoglu
13.10.2011, 12:51
ya ben bildim bileli Şenol hoca böyle
bence kişilik meselesi
başka bişey aramamak lazım
yılmaz vural'da kendini yerden yere atıyo diye bu adam piskopattır diyemezki

Davut Özdemir
13.10.2011, 16:41
Yo yo yılmaz a ben derim:p

bence kişilik meselesi

bordolumavi
14.10.2011, 10:37
burak yılmaz gecen gunlerde bı acıklamasında senol gunes ıcın harıka bı ınsan egolarından arınmıs harıka bırı dıyordu,evet kesınlıkle ve kesınlıkle cok dogru senol gunes egolarından arınmıs harıka bırıdır,senol gunes gıbı egolarından arınan kısılerın sureklı ön planda olıyım butun dıkkatler benım uzerımde olsun ben bu takımın patronuyum bensız bunlar hcbırsey yapamaz gıbı dertlerı yoktur,ve emınımkı bugun senol hocanın yardımcılıgını yapan unal karamanın kendısınden daha ıyı bır hoca oldugunu gordugunde trabzonspora faydası olur dıye cok rahatlıkla yernı ona bırakır ve uzerıne destek olur,,,senol hoca şu kırlenmıs heryerınden pıslık akan futbol dunyasında bır pırlantadır,hocalıgı bır kenara ınsanlıgı ıle bu ulkedekı en onemlı futbol adamıdır herseyı ıle adam gıbı adamdır,goruyoruz serefsızlerın baskanlarını satılmıs sehırlerın hocalarını,kendılerıne yıgıdo dıyenlern baskanlarının nerde nıye oldukları ortada,,,aman senol hocam bu pıslık ıcındekı turk futbolu senın pırlanta gıbı yuregıne leke bulastırmasın .....

Ömür Karadeniz
14.10.2011, 10:40
Şenol hoca Trabzon puan kaybetse de gitsem diye düşünmez,bizim camiamıza yamuk yapmayacak 1-2 kişiden biridir Şenol hoca.

Ömür Karadeniz
14.10.2011, 10:42
bence kişilik meselesi
Aynen,Şenol hoca hiçbir zaman sağa sola saldıran biri değil.Hep sakin yapısıylan dikkat çekiyor.

bordolumavi
14.10.2011, 10:46
senol gunes trabzonsporun en buyuk degerıdır,hem oyuncu olarak hem hoca olarak sampıyonluk gormus bırısıdır,bızler ve yonetım senol gunese hak ettıgı degerı veremıyoruz,,yonetım hem senol gunesı onurlandırmak ıcın hemde gecen senekı calınan sampıyonlugumuza bır atıfta bulunarak bu yonde senol gunese bır odul vermelı,,trabzonspor takımının gelmıs gecmıs en degerlı sahsıyetı olarak ona bır odul verılmelıdır....gecen sene sampıyon olmadıkmı bız ? olduk...o zaman nıye soylemıyosun yıllarca kalecı olarak bana sampıyonluk yasatan senol gunes teknıkdırektor olarakta benı sampıyon yapmıstır dıye nıye ıkı kelıme edıp gereklı yerlere gereklı msj ları yollamıyorsun...