PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şike'den Sonra Hakemler...

61_Serhat_61
23.09.2011, 04:17
Şu uç maçtır bizim alehimize yapılan hakem hatalarını hepimiz görüyoruz...
Bu sene Trabzonspor'a yükleneceklerdir... Hakemlere baskı hala devam etmekte bence... Ve bu sene Trabzonspor Şampiyonlar ligine fenerbahçenin yerine yollandı diye tüm istanbul medyaları ve bunların yalakalığını yapanlar bize yüklenmiş durumdalar... Düşmanlar gün geçtikce daha çok oluyorlar...
Bunu nasıl durduracağız biz?
Şenol Hocamız haklı ve dogru konuştu...
Bize 5 tekme atıyorlar 2sine faul veriyorlar...
Bizler 1 kere faul yapsak direk kart çıkıyor...

kelkitli29
23.09.2011, 08:30
Abartmayalim. Hakemler gayet güzel yönetiyorlar maclari. Allaha sükür zerre süphe yok aklimda lig maclari izlerken.
Biraz sanssiziz okadar.

bkandil
23.09.2011, 08:36
Abartmayalim. Hakemler gayet güzel yönetiyorlar maclari. Allaha sükür zerre süphe yok aklimda lig maclari izlerken.
Biraz sanssiziz okadar.

Adrian'ın sakatlandığı pozisyondaki şanssızlığımız nedir mesela?

Ali İhsan
23.09.2011, 08:37
Bi tarafları oynuyor hepsinin, güya onlar temiz çıkmışlar. Kendi yalanlarına neredeyse kendileri bile inanacaklar.

Turgay Atalay
23.09.2011, 08:48
İyice paranoyaya bağlamayalım arkadaşlar...tamam bir kaç faul es geçilmiş olabilir,ancak bunu fazlaca abartmak sahada hiçbirşey yapmayan futbolcularımız için sadece bir bahane olacaktır...Fenerliler de tıpkı bizim gibi hakemi suçluyor, başka takımlar da öyle, adamların bu hafta bariz golü verilmedi...Olur böyle şeyler bahanelere fazlaca sarılmamak lazım.

Adem Erdoğan
23.09.2011, 09:52
Abartmayalım mı?

Samsun'un futbolcu kılıklı kasaplarının yaptığı faullerin birçoğu sakatlamaya yönelikti.

Bu sezon ince ince kıyılmaya başladık; gs ise bariz bir şekilde korunuyor.

Başlık yerinde bir başlık.

metehan
23.09.2011, 09:56
Bence de hakemler (tıpkı takımlar gibi) sezona iyi başlamadı, oldukça hatalı kararlar var. Yine hatalar olacaktır ama en azından bu sene hakemler üzerinde saha dışı baskısının fazla olmayacağını umuyoruz. Yani bu sene hata da yapsalar bunların insani şeyler olduğunu düşünmek lazım.

Dursun Suleymanoglu
23.09.2011, 09:57
Aziz'in köpekliğini yapmaya devam ediyolar..

Ahmet AYDIN-28
23.09.2011, 09:58
Kaç gündür bütün ist. basınında geniş bir şekilde yer alan bir haber var bilmiyorum dikkatinizi çekti mi? fb 3 maçta 7 sakat verdi. Bu haberi bağıra bağıra yapıyorlar. Bu 7 sakatın sadece ikisi maç esnasında sakatlandı ve önemli sakatlıklar değil.
Bizde kaç kişi sakatlandı ilk 3 maçta ve ne kadar sahalardan uzak kalacaklar?

Gurpas
23.09.2011, 10:03
MANİSA MAÇINDAKİ SERTLİK TE GÖZ ARDI EDİLMEMLİ, samsun maçında adam kırmızı görmeliydi aleyhimiz çok kararlar veriyor hakemler arkadaş haklı

el fanatico
23.09.2011, 10:19
kemal tokak 1 metreden topu elle kesti. kontra pozisyonda. hakem ne yaptı?

bahadır2561
23.09.2011, 10:20
Colman'a da kırmızı cıkaramadılar İbb macında 2.sarıdan

el fanatico
23.09.2011, 10:21
kamil zayatte vittekin sakatlığından önceki pozisyonda, yine vittek in kafaya vurmadı mı? korkmuştum yine geçen sene burak a yaptığını yapacak diye... hakem nerdeydi?

Ilelioglu
23.09.2011, 10:21
Hakemlerimiz kötü maalesef, bunu kabul etmek lazim.

Bu olaydan sonrada daha bir rahatlar.

Gökhan ARSLAN
23.09.2011, 10:22
Şenol hoca bile bunu söyleme gereği duymuş o derece yane...
Sen abartmayalım diyorsun (:
Şenol hoca çok değişmiş desene.. Abartmaya başladı yani bazı şeyleri...
Adamlar resmen öldürmeye giriyor oyuncularımıza.. Özellikle Burak'a son maçta yapılan fauller !
Neyse biz abartmayalım sakatlanınca sesimizi çıkarırız!

el fanatico
23.09.2011, 10:23
Colman'a da kırmızı cıkaramadılar İbb macında 2.sarıdan

colman rakibe yandan yerden yatarak kaydı ve sert bir müdahele olmadı yanlış hatırlamadıysam. ayağı boşta geçti ve rakip dengesi bozulduğu için düştü.

o pozisyon net kartlık bir pozisyon değil. insiyatif kullanılabilecek bir pozisyondu.bence.

Ilelioglu
23.09.2011, 10:24
Hakemlerin artik tek bir görevi olmali, zaten bu isten iyi para kazaniyorlar.

Ertan 51
23.09.2011, 10:25
Bizim şampiyonlar ligine gitmemiz ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.Daha önce de yalaka ve yanlı idiler şimdi de öyleler,ayrıca bu sene için şurda şu verilmedi,şurda şu es geçildi gibi sersenişleri sadece biz değil bir sürü takım yapıyor.Kısaca bulut tan nem kapmamak lazım;)

el fanatico
23.09.2011, 10:27
manisa maçında uzatma 3 dakikaydı ve uzatmanın içinde de epey duraklama olmuştu ama cüneyt çakır tam 3 dk da maçı bitirdi. üstelik tekrar bir pozisyona hazırlanıyorduk.

vatandas61
23.09.2011, 10:39
Adrian'ın sakatlandığı pozisyondaki şanssızlığımız nedir mesela?

adrianin pozisyonu 100% faul, bunu hakemin kasitli yaptigini düsünmüyorum. Hakemlerimiz malesef bazi pozisyonlarda akil almaz kararlar veriyorlar ama daha ücüncü haftada hakemler bize karsi derseniz bende bu 3 macta kazanma adina neler yaptik diye sorarim.

Mesut
23.09.2011, 10:41
Ben genel olarak memnunum hakemlerden.Onlarda insan sonuçda biz kaç kez tekrar yapıp izliyoruz videoları onlar anlık karar veriyor şuana kadar art niyetli birşey görmedım memnunum ben genel olarak

Turgay Atalay
23.09.2011, 10:53
Hakemler hatasız demiyorum, ancak bu hatalar bu sezon herkese oluyor...Boşu boşuna evham yapıp milleti galeyana getiriyorsunuz...Ya da getirin, kendi canınızı kendiniz sıkın...2 metreden gol atamayan futbolcularımızın çok da umurunda!

Tyler Durden
23.09.2011, 11:11
Ben bu sene hakemlerden memnunum acikcasi.Fener,cincon,bjk maclarina bakin ne demek istedigimi anlarsiniz.eskiden bu takimlarin aleyhine duduk calmalari imkansizdi.simdi en azindan ne gorurlerse onu caliyorlar..
uc haftalik periyot gayet guzeldi..
sertlige gelince..bence bu hakemlerin degil ulke futbolunun sorunu..ulkede kasap futbolcu cok.bir ispanya liginde arda niye hemen sivrildi dersiniz.
bu ulkede oynanan seyin adi futbol kendisi bambaska birsey..

Necmettin ALTUNTAŞ
23.09.2011, 12:18
Hakemler sarı kartları abartmaya başladılar.Böyle giderse takımlar çok kızaracaklar.

İbrahim Gökhun Öztürk
23.09.2011, 12:39
Hakemler kasıtlı ya da kasıtsız yapıyorlar bilemem günahı boyunlarına...Ancak şöylede bir konu var ki sanki gecen sene 19 maçta bizim takım şike veya teşvik yapmış olacak ki karsımızdaki rakipler köpek gibi oynuyorlar...Rakiplerin oyuncularımıza kasti olarak sert girdikleri gün gibi aşikar...Top oynamaya korkar hale geliyorlar zamanla ve hakemlerde buna çanak tutuyorlar isteyerek ya da istem dışı...

magicyattara
23.09.2011, 13:17
Alışkanlıkları değiştirmek kolay değil..

Yıllardır 3 istanbulun lehine,3 istanbula rakiplerin aleyhine düdük çalmaya alıştırılmış insanların bir an da değişmesini beklemek kolay değil..

Hakemlerin önce ki sezonlarda olduğu gibi bu sezon da aleyhimize düdük çaldıkları tartışılmaz bir gerçek..umarım bunu içgüdüsel olarak yapıyorlardır ve yine umarım zamanla bu hatalarından arınırlar..
Aynı şekilde şike davasına rağmen 3 istanbul takımının lehine çaldıkları düdükler de zamanla yerini hakkaniyetle çalınan düdüklere bırakır..

Kısacası değişen pek bir şey yok hakemler açısından..ligde geçen 3 maçta da hakemlerin kaybettiğimiz puanlara etkisi oldu..

Bu sezon izlediğim en iyi hakem İnter maçında ki hakemdi ve o maçı da galip bitirdik..bazen iyi niyetinizi birilerinin görmesi gerekiyor..bizim hakemlerimizde bu kabiliyet yok..

Son samsun maçında,samsunun tüm sertliklerine rağmen,oyunu germeyen ve saha dışına çıkarmaya tenezzül etmeyen bir Trabzonspor vardı..umarım samsun taraftarı da bu iyi niyetimizi görmüştür..roller değişseydi yani samsunlu oyuncuların yaptıklarını bizim oyuncularımız yapsalardı sanırım çok büyük tepkiler gelirdi tribünlerden ve o maçı 2-3 eksikle tamamlardık..

Hakemler formsuz diyelim..bana göre bilerek böyle yönetiyorlar da inşallah yanılan benimdir..

Mehmet Cihan Kocaman
23.09.2011, 13:23
Bizim maçlarda bariz bir hata görmedim şimdiye kadar. Ufak tefek hatalar var elbette. Şl dahil oynadığımız maçlarda en çok hoşuma giden hakem İnter maçındaki kel hakem. Adam gördüğüne çaldı. Baya adil yönetti.

Çağatay_
23.09.2011, 13:24
"Trabzonspor üzerine oyunlar oynanıyor" cümlesiyle yorumlamak yerine, en çok biz etkileniyoruz diyerek yorumlamak istiyorum bu durumu.Şu anda objektif olan insanlar GS,FB,BJK dikkate alındığında en iyi oynayan takımın Trabzonspor olduğunu söylüyor.Ben şu ana kadar izlediğim takımlar içerisinde İBB'nin ve Bursaspor'un direncini çok beğendim diyebilirim.Ama herkes biliyor ki bu işi sonuna kadar götürebilecek takım sayısı kısıtlı, ve Trabzonspor'umuz o takımlardan birisi.

Aslında Trabzonspor uzun yıllardır rakibi sahasına hapsedecek bir takım kuramıyor.Geçen yılki oyun stilimiz öyleydi ama Téofilo tarzı bir forvetimiz ligin büyük kısmında yoktu.İşte ileride top tutabilen bir santrafor ile oyunu rakip yarı alana yıkabilirdik.Yıktığımız bir çok zaman olsa da, gol sıkıntısı çektik.

Yani Trabzonspor'umuz yıllardır büyük bir takım olmasına rağmen kontratak futboluna daha yatkın takımlar kuruyor.Fatih Tekke'li dönemde de kadro yapımız o şekildeydi, ama Fatih'in topu kullanma ve oyunu açma becerilerinden dolayı, Szymkowiak'ın oyun zekası ve Gökdeniz'in yırtıcılığı ile rakip defansı açabiliyorduk.

Geçen yılki takımımıza baktığımızda Engin-Umut-Burak-Jaja 4'lüsünde kaleye en yakın oynayan 2 adam, Umut ve Burak top kullanma becerileri düşük oyuncular.Burak bu yıl daha iyi ve kendini geliştirdi, normalde pas tercihlerindeki hatalar ve gereksiz top kayıpları malumunuz.. Hatta bu oyuncular kontra atağa yatkın olmalarına rağmen yanlış tercihler sebebi ile o kadar pozisyonu harcadık ki, neredeyse tüm maçlar 1-0 bitti..Jaja bu kadar savruk oynamasa belki aynı anda hem gol hem asist kralı olabilirdi.

Şimdi bu kadar hikayeyi neden anlattım.. Trabzonspor öne geçtiği iki maçta da defans yaptı ve kontra atak aradı.. Çünkü bu iyi yaptığımız bir şeydi.Adrian iyi paslar atıyor, Serkan bazen de olsa hızlı çıkabiliyor, Burak iyi çapraz koşular yapıyor, Halil topu akıllı kullanıyordu..

Ve en son maçta 5-6 tane kontra atağımız orta alanda bazen elle, bazen ite kaka, bazen tekmeyle kesildi.Yani %50'si gol pozisyonuna çevrilebilecek olsa, nerden baksanız 2-3 gol pozisyonumuz yalan oldu..

Ve Trabzonspor geçen yıl da , bu yıl da, ani kanat değişimleri ile pozisyon arayan bir takım.Topu 2 kanat arasında iyi çeviren bir takım.

Geçen yıl Selçuk'un ters topları, bu yıl Colman ve Adrian'dan bekleniyor.Adrian ilk maçta iyi yapmıştı bunu.

Örnek veriyorum, Burak topu ileri doğru sürüp Colman'a attıktan sonra gol bölgesine hareketlenecekse, orta sahada tekmeyi yiyip yere yapışıyor.Dolayısıyla pozisyon başlamadan bitiyor.

Bu sebeple şu anda Trabzonspor hakem hatalarından çok fazla etkilenmiş gözüküyor.Hakemler oyunu oynatmak istemeyen takımın lehine yönetiyor nedense.

3 maçta da resmen dayak yedik.Hakemler çok kötü, ama şuan özellikle Trabzonspor'a yapılan bir şey olduğunu zannetmiyorum..

Medya ise tamamen İstanbul takımları yörüngesinde her zamanki gibi.

Bunları söylerken hakemlere sütten çıkmış ak kaşık demiyorum, çok kötüler, bizi çok etkilediler, ama özellikle olduğunu düşünmüyorum.Geçen yıl ise çok baskı altında kaldılar ve ona göre maçlar çıkardılar..

Mollasalihoğlu
23.09.2011, 13:34
Sahada doğranıyoruz, çok bariz..
Ne yapmak gerekir bilemiyorum..

Bülent AKBULUT61
23.09.2011, 14:00
bence hakemler bu sene iyi başladılar o kadarda abartmayalım arkadaşlar

Ömür Karadeniz
23.09.2011, 14:23
Ben hakemleri çok beğendim,o kadarcık hata olacak robot değil bu adamlar,inşallah böyle devam ederler.

barisb
23.09.2011, 14:33
art niyet aramak istemiyorum ama samsunun maçı 9 kişiden fazla bitirmesi her türlü enteresan bişey oldu.

Tolga
23.09.2011, 14:54
art niyet aramak istemiyorum ama samsunun maçı 9 kişiden fazla bitirmesi her türlü enteresan bişey oldu.

Belediye'nin ne farkı vardı ? Hakemler bariz ikinci sarı kartların ilk 2'sini bize karşı hep es geçiyor.Buna bir çare bulmak lazım.Takımda sağlam bacak kalmadı.

Zayette geçen sezon bizi Konya maçında katletti dedim demez olaydım.Belediye maçında ve Samsun maçında çok tekme yedik.

chener
23.09.2011, 15:03
nahoğlunu televizyonda seyretmiştim.bu yıl için yeni uygulamalardan bahsetmişti.özellikle ceza alanı içine çok dikkat edeceğiz demişti.tabii gözler oraya çevrilince ceza alanı dışını hakemler gözden kaçırıyor galiba.ben antalyasporun antalyadaki maçlarını seyrettim.birde bizim maçları.bizim maçlar çok sert geçiyor.sertlik rakip tarafından yapılıyor.hakemler kötüdür art niyetlidir diyemem ama bize yapılan sert fauller görmezden geliniyor.bizim futbolcular teknik oyuncular.böyle olunca gelen tekmeyi geçiriyor.

yavuzbaha
23.09.2011, 15:19
başlık açılacak kadar hakemlik olay yok...yapmayın ya

magicyattara
23.09.2011, 15:19
Yahu adam Adriana gelen tekmeye kırmızı vermektense görmemeyi tercih etti,siz hala hata yok diyorsunuz..ya adamın başının üstünden geçen topa yaptığı smaçı görmemesine ne demeli..

Bunlar basit hatalar değil..bunlar bilinçli yapılan hatalar..amaç rakibi oyundan düşürmemek..30 yıldır maç izliyorum..o kadar da tecrübemiz olsun..

Burak'a samsun maçında yapılan penaltıyı tekrar olarak veremedi ligtv..2-3 dakika bekledi sonra tuhaf açılardan,pozisyonun görülmediği açılardan vermeyi tercih etti..siz hala kasıt aramayın hiç bir şeyde..

Yahu en basitinden geçen yıl Burak'ın eskişehire attığı nizami golü veremedi adamlar..nasıl kasıt aramayalım..

Travelair
23.09.2011, 17:00
Hakemlerin değiştiğini düşünmüyorum. Yalnız onların düzelmesini beklemek için diğer parçaların da düzelmiş olması lazım.

O yüzden umarım her kurum içindeki yozlaşmaya dur diyecek cesur insanlarını çıkartabilir diyorum

Badaloğlu
23.09.2011, 17:37
Şikeden Önce-Şikeden Sonra diye hakemleri iki ayrı dönemde kıyasladığımızda zaten gerçek ortaya çıkıyor.

Bu sene hiçbir maç 11'e,11 bitmeyecek gibi görünüyor. Yunus Yıldırım'ın maçında bile 7 sarı kart, 2'de kırmızı kart çıkıyorsa, çok dikkatli olmak gerekiyor... Bu sene bu hakemler ile bir sonraki hafta sahaya aynı kadroyla çıkan takım başarılıdır, benim gözümde...

Yanlış anlaşılmasın düzeldiklerinden değil bu görüşüm. Sadece bu şike olayında hakemlerden kimse içerde olmadığından ve de hakemlerin arkasından dik duran bir MHK başkanı olunca, ayrıca futbolcuyu korumaya yönelik yeni bir madde ile tam yetkili olarak sahada olmaları, çok daha rahat kart çıkarmalarına neden olmakta...

Fatih
23.09.2011, 17:46
Ben hakemleri çok beğendim,o kadarcık hata olacak robot değil bu adamlar,inşallah böyle devam ederler.

O kadarcık hata derken?

Sadece bizim maçlarda değil bütün maçlarda rezalet yönetimlere ve en iyi yaptıkları eyyama devam ediyorlar buna emin olabilirsin.

TSelif
23.09.2011, 17:48
Bütün maçları izlemiyorum ama İBB maçında resmen dayak yedik .. hiç bir önlem de almadı ..

halil ibo
23.09.2011, 17:55
Şikecilerin sesi,mağdurların sesinden çok çıkıyorsa,hakemlerde değişim beklemek hayalciliktir.
Güç hukuktan önce geldiği sürece,hukukun üstünlüğünü sağlayamayacağız güzel ülkemde maalesef.
Teşbihte hata olmaz,yeşil sahalarda adaletin temsilcisi hakemler maalesef bu sezonda
adil olamayacaklar.
fenerin Manisa maçındaki gibi ofsayt pozisyonları gerçek hakem hatası iken,
göz önündeki tekmelere,türlü kasaplıklara göz yummak art niyetliliktir.

İskefiyelireis
23.09.2011, 18:05
Hakemler çok kötü. Verilen ve verilmeyen kartlar her türlü incelenebilir. Muslera' ya verilen, Zayatte' ye verilmeyen, Kemal Tokak' a verilmeyen, Quaresma' ya önce verilmeyen, dün verilen vs. liste uzar gider. Bu lig gerçekten bitmez...

HH_52
23.09.2011, 19:02
Hakemler bu sezon genellikle Trabzonspor aleyhine karar veriyorlar. Maçlara tarafsız gözle bakacak olursak tercih haklarını Trabzonspordan yana kullanmıyorlar. Adrianın sakatlandığı pozisyonda hakem foulu görüyor ama vermiyor. Yan kameradan açık açık gözüktü. Yani bilerek vermedi foulu.

Benim düşüncem sizmiydiniz Fenerbahçeye kafa tutan. Şimdi elimizden çekin misali bir davranış var hakemlerde. Özellikle Halis Özkahyada bunu gördüm.

Amaaa Hakemler yüzünden mi Trabzonsporun bu sezon galibiyeti yok diye soracak olursak. Kesinlikle hayır. Puan kayıplarının hakemlerle alakası yok.

Takım berbat bir görüntü çiziyor ve Takımın Teknik Direktörüde bu duruma müdahele etmeden yedek kulübesinden rahatlıkla izliyor. Özellike Serkan Balcının formsuzluğu. Bu oyunuyla PAF takımında bile oynayamaz.

Burhan Açıkgöz
23.09.2011, 19:23
Hakemlerin değiştiğini düşünmüyorum. Yalnız onların düzelmesini beklemek için diğer parçaların da düzelmiş olması lazım.

O yüzden umarım her kurum içindeki yozlaşmaya dur diyecek cesur insanlarını çıkartabilir diyorum

Hakemlrin düzelmesi için federasyonun da düzelmesi (değişmesi demiyorum) gerekiyor. Sistem bozuk. Bozuk sistemden bozuk hakem çıkar.

Ben hakemlerin ist. takımlarını kolladığını ve ince ayarlar hatta incehesaplar yaptığını düşünüyorum. Örneğin bu hafta 6 puanlı hiçbir takım galip gelmedi. bi dünya haksızlık.

Arayı açtırmayıp heyecanın yüksek kalmasını düşünüyor olabilir yayıncı kuruluş.

Ilelioglu
23.09.2011, 19:23
Hakemlerin degismesi icin tek bir görevleri olmali. Bu kadar basit.

Travelair
23.09.2011, 19:49
Şenol Güneş'in açıklaması var: "3 maçtır tekme yiyoruz"

Ömer Faruk61
23.09.2011, 20:20
Hakemler aynı eyyama devam ediyorlar.Ne farkı....

Mustafa 42
23.09.2011, 21:34
selam arkadaslar suan oynanan kayserispor macinda sikecibahce ye birde sikeci hakem katildi gördünüzmü mu kutdisi muftuogluda sikecibahcenin yaninda yer aliyor kutlamakdan bahce yapacak bir sey yok ne mutlu sikeciolana yapana bu sikecifenere gelince ellen oynan toplari görmüyorlar neden acaba söyle bir hatirlayin konyaspora atilan golleri 2 seferindede hakem kör oldu bakin bugünde kör oldu ne olursunuz bunu ellen oynamayi bassafya resimli olrak koyun lütfen 2 sefer ellen oynadi malesef kör oldusikeci hakem pekiyide nasil olacak bu pisöiklerlen bu ligde oynamak dostlar

Ilelioglu
23.09.2011, 22:02
Fenere calisiyor bazilari.

Mehmet S. Pervan
23.09.2011, 22:03
Allah belanı versin Kuddusi Müftüoğlu 'nokta'

titanic
23.09.2011, 22:04
Çok gözle görünür bariz hataar yapmış değiller şimdiye kadar,

ftunsal
23.09.2011, 22:07
kuddusü takip istiyor. kayserini 2 penaltısını es geçti

norm
23.09.2011, 22:08
şikebahçe hakemlerin yardımıyla kaldığı yerden devam ediyo.. !

MDanışmaz
23.09.2011, 22:32
Onların şikeye paraya filan ihtiyaçları yok gönülden yapıyorlar bu işi!

volkan_627
23.09.2011, 22:35
düdük çaldıkları her pozisyonda kart çıkıyor. bu gidişle takımlarda oyuncu kalmayacak. hakemleri çok fena haşlamışlar anlaşılan...

Fatih Öztürk
23.09.2011, 22:36
fırat kesınlıkle çok kötü.bugünkü kuddusı inanılmaz kötü.dağıttılar iyice.

Ilelioglu
23.09.2011, 22:37

Gözle görülür?

Kayserispor - Bahce

Ceza sahasi icinde elle oynayan oyuncu Bilica, ama karti gören Kayserili bir Futbolcu.

Ilelioglu
23.09.2011, 22:39
Onların şikeye paraya filan ihtiyaçları yok gönülden yapıyorlar bu işi!

Aynen adamlara bulasmadi bu operasyon, simdi keyif bunlarda. Kafalarina göre mac yönetirler artik.

Isterse feneride kayirir bejeke ile gayseyide. Sonra cikip "hata(!)" yaptim der. Bu kadar basit.

Rahmi Akkurt
23.09.2011, 22:40
Değişen bir şey yok.

yalniz adam
23.09.2011, 22:43
dün bursa bugün kayseri şerefsizlik devam ediyor...ahlaksızlar milyonlar izliyor utanın ulan utanın...

Burhan Açıkgöz
23.09.2011, 23:02
http://www.internetspor.com/spor/super-lig/sota-arveladzeden-sasirtan-davranis-94498.html

kelteminar
23.09.2011, 23:22
Aziz'in köpekliğini yapmaya devam ediyolar..

bence ünal aysalın. resmen kollanıyor gs. fenerin bu hafta 2 puanını aldı resmen hakemler. bu camiada en çok kollanan tapınakçılardır.

Ilelioglu
23.09.2011, 23:24
bence ünal aysalın. resmen kollanıyor gs. fenerin bu hafta 2 puanını aldı resmen hakemler. bu camiada en çok kollanan tapınakçılardır.

Maci izlemedin belli ki.

Ha-kan
23.09.2011, 23:33
hakemler&fenerbahçe ilişkisi geçen sezon kaldığı yerden aynen devam ediyor.kayserispor-fenerbahçe maçında verilmeyen penaltılar ve kırmızı kartlar.

Yaşar
24.09.2011, 00:14
3 hafta itibari ile hakem hatalarından en çok nemalanan takım Galatasaray.

61_Serhat_61
24.09.2011, 00:25
fenerbahçenin 2 puanını çaldılar bu hafta diyenler ozaman kayseri fener maçına bakmamış galiba...

Fanatik34
24.09.2011, 01:01
fenerbahçenin 2 puanını çaldılar bu hafta diyenler ozaman kayseri fener maçına bakmamış galiba...Ne 2 puani? Ortahakem 3 puani hediye edecekken yan hakem müsade etmedi.

2 dk uzayacak maci 4 dk niye uzatirsin?

61_Serhat_61
24.09.2011, 01:14
Ne 2 puani? Ortahakem 3 puani hediye edecekken yan hakem müsade etmedi.

2 dk uzayacak maci 4 dk niye uzatirsin?

Ben kayseri maçını demiyorum renkdaş... Manisa maçında fenerin 2 puanını çalmışlar ya bi renkdaşımız yazmış... Onu diyorum... Kayserinin bi penaltısı verilmedi... Kırmızı kartlık bi tekme bile ardı ama fenere kim çıkartacak o kartı...

Yaşar
24.09.2011, 01:22
Hakemlerin çoğu hakemlik dışında farklı meslekler de yapıyorlar.
Mesela; bünyamin gezer polis
Yunus Yıldırım öğretmen
vs....
Bu maç trafiğinde bu şekilde hatalar yapmaları çok normal bence.
Özellikle her gün maçın olduğu bir periyotta hakemlerin yaptığı hatalara kızabilecek kadar vicdansız olmadığımı düşünüyorum.
Ve şike soruşturmasında hiç bir hakemin isminin olmaması da hakemler hakkındaki düşüncelerimin olumlu olmasına neden oldu.
fakat hiç bir zaman bizim lehimize hataların çok olmayacağını da biliyorum.
Bu senede Galatasaray hakem hatalarından yana şanslı olacak gibi görünüyor.

Armağan Dere
24.09.2011, 01:25

Amrabat'ın pozisyonunu gördün mü?..
Bir de resmen elle kesilen pozisyon var..
2 net penaltı var..

Fanatik34
24.09.2011, 01:26
Ben kayseri maçını demiyorum renkdaş... Manisa maçında fenerin 2 puanını çalmışlar ya bi renkdaşımız yazmış... Onu diyorum... Kayserinin bi penaltısı verilmedi... Kırmızı kartlık bi tekme bile ardı ama fenere kim çıkartacak o kartı...Bende Manisa macindan bahsediyorum..Kayseri macini seyretmedim bile

LigTv´ye karsi, maclari artik net´ten seyrediyorum!!!

LigTv´ye para kazandiran -özellikle bahanesi olmayanlar- serefsizdir!

Yaşar
24.09.2011, 01:29
Ben bile izleyici olmama rağmen hergün maç izlemekten yoruldum.

Fanatik34
24.09.2011, 01:33
Türkiye´de düdük calan ortahakemler özellikle facia! Yan hakemler ise bana göre bu dünyanin en iyisi, yeter ki izin verilsin!

Hakemlik dedigimiz sey, sadece kurallari uygulamak degildir! Hakemlikte aslolan, yildizlari korumak, ückagitcilikla mac kazanmaya calisan takimlari cezalandirmaktir.

Samsun macinda ugradigimiz sertlige göz yuman hakem, iste bu serefsizligin öncülerindendir! Tolga ve Burak, itiraz ettiginde kartlarina aninda basvuran Hakem, futbolculari öldüresiye girenlere ise ayni seklide cevap veren yine ayni Hakem!

Gerci bu ligte, hakettigi cezayi görmeyen onca takimin oldugu ligte, hakemlerin artniyetsiz mac yönetmesi imkansiz degil mi?

Adaleti saglayabilirsen, sahada da adalet bekleyebilirsin degil mi?????????

memozcan
24.09.2011, 01:35
http://oyunparki.gazetevatan.com/aksiyon-oyunlari/aziz-yildirimi-hapisten-kurtarin-

arkadaşlar azizi kurtarmak istemez miydiniz?:)

61_Serhat_61
24.09.2011, 02:06
Bende Manisa macindan bahsediyorum..Kayseri macini seyretmedim bile

LigTv´ye karsi, maclari artik net´ten seyrediyorum!!!

LigTv´ye para kazandiran -özellikle bahanesi olmayanlar- serefsizdir!

Bende ligtv ye para kazandırmıyorum valla :) fenerin yalakalarına haram olsun o paralar...

SALDIRAY
24.09.2011, 02:55
Hakemlerimiz çok kötü gerçekten. Sert oyuna çokça müsama gösteriyorlar. Hele bizim maçlarda.

28TS61
24.09.2011, 05:33
Hakemlerin çoğu hakemlik dışında farklı meslekler de yapıyorlar.
Mesela; bünyamin gezer polis
Yunus Yıldırım öğretmen
vs....
Bu maç trafiğinde bu şekilde hatalar yapmaları çok normal bence.
Özellikle her gün maçın olduğu bir periyotta hakemlerin yaptığı hatalara kızabilecek kadar vicdansız olmadığımı düşünüyorum.
Ve şike soruşturmasında hiç bir hakemin isminin olmaması da hakemler hakkındaki düşüncelerimin olumlu olmasına neden oldu.
fakat hiç bir zaman bizim lehimize hataların çok olmayacağını da biliyorum.
Bu senede Galatasaray hakem hatalarından yana şanslı olacak gibi görünüyor.

hata yapmalari normal diyorsun ama hic bizim lehimize hatalarin isledigini görmedik bu zamana kadar. zaten bizim lehimizede hata yapsin istemiyoruz. tek istedigimiz, her iki tarafa ADALETLI olmalari.

ayrica ya asil islerine devam etsinler yada hakemligi biraksinlar. kimse zorla mac yönet demiyor onlara

ErtuGrul
24.09.2011, 05:57
Bıraktıkları yerden şikebahce icin çalısmaya devam ediyorlar...Topa eli ile vuran bilica,sarıyı yiyen kayserili..tum taktir hakları fenerden yana kullanıldı, Kayseri'nin iki penaltısı verilmedi...Bankasyada olması gereken takım ligde lider, durmak yok şikeye devam..şike yapan takım ödüllendiriliyor guzel ülkemde...

halil ibo
24.09.2011, 08:49
Üç sülüklerin şampiyonluklarını öyle yada böyle kabul ettiriyorlar bize.
İçlerinde o sezon hangisi daha iyi ise yarısında şike yapsalar,diğer yarısını da hakemlerle alıp işi bitiriyorlar.Yıllardır izlediğimiz orta oyunu şike soruşturması sebebiyle daha çok batıyor bize.
Fakat şike soruşturmasının hakemlere uğramamış olmasını hala anlayamıyorum.

CAFER ÖZER
24.09.2011, 09:28
Hakemlerde tarih tarih ayırmak gerekir
Şikeden Önce
Şikeden Sonra
Aykuttan Önce
Aykuttan sonra
Ulan sankş Aykut Hakemlerin patronu İşene gelmediği zaman Konuşuyor ondan sonra Hakemlere bi haller oluyor,Aykutu bir kez olsun PDK sevkeden Yok Ceza veren yok ondan sonra FB maçında bırakın 1 net penaltıyı adam 2 tane net kaleci gibi elle kurtarılan toplara penaltı verilmiyor,
İrdelenmesi gereken konu bu AYKUT kimdir
Hakemler üstünde etkisi nedir.
Kayseri maçında 2 tane net elle kesilenpozisyonda penaltı yok.

Burhan Açıkgöz
24.09.2011, 09:30
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=98921

Hakemler hakkında yorum yapmaya gerek yok. herşey yukarıdaki videoda gözüküyor

Burhan Açıkgöz
24.09.2011, 09:59
http://www.internetspor.com/spor/spor-medyasi/spor-otoriteleri-muftuogluna-ates-puskurdu-94518.html

Burhan Açıkgöz
24.09.2011, 11:05
http://www.internetspor.com/spor/super-lig/kayserispor-menajeri-kocamana-patladi-94514.html

Travelair
24.09.2011, 11:09
Hakemlerde tarih tarih ayırmak gerekir
Şikeden Önce
Şikeden Sonra
Aykuttan Önce
Aykuttan sonra
Ulan sankş Aykut Hakemlerin patronu İşene gelmediği zaman Konuşuyor ondan sonra Hakemlere bi haller oluyor,Aykutu bir kez olsun PDK sevkeden Yok Ceza veren yok ondan sonra FB maçında bırakın 1 net penaltıyı adam 2 tane net kaleci gibi elle kurtarılan toplara penaltı verilmiyor,
İrdelenmesi gereken konu bu AYKUT kimdir
Hakemler üstünde etkisi nedir.
Kayseri maçında 2 tane net elle kesilenpozisyonda penaltı yok.

Ben hakemler için miladı şu konuşmada arıyorum:

Günlerden bir gün bir hakem seminerinde, ya bir MHK başkanı ya da başka bir hakem, şöyle bir laf diyordu: Arkadaşlar birlik olmamız lazım, birlik olmazsak daha çok çekeriz. Birlik olursak üstesinden geliriz

Bu laf bende hep soru işareti yaratmıştır

Murat Erdem
24.09.2011, 11:35
mhk, manisa maçında ki son dakika pozisyonunun diyetini ödedi dün akşam...ama kayseri ve benzeri omurgasız takımlara acımıyorum...şikecilere kulluk ederken düşünseydiler...s.hurma dün akşam koridorda angut kocamanın üstüne yürümüş...siz kulüpler birliğinde şikecilerin avukatlığını yapmaya devam edin...daha çok anırırsınız...

Mustafa 42
24.09.2011, 12:04
merhaba arkadaslar gercekden bizim buligin tadi tuzu yok artik kim ne derse desin bence zefkvermiyor olacagi buydu saten böyle olaylar oldumus kim sucluysa düsüreceksin arkadaslar simdi nerdeyse bu takimi desdekleyen ne kadar sikeci varmis karisi coru cocugu birde metyasi varmis vay anasina sayin seyirciler demekki 100 senelik külübler sikeden geciniyorlarmis bugüne kadar halende devam ediyorlar demekki bu isler ayni vergözüm algözüm olmus artik düzelmesi icin bu takimi durmadan her takim yenmesi lazimki düsürsünler ama buda olamiyacagina görü sike alip vermeye devam birde simdi hakemler basladi helal olsun sikecilerlen isbirligi yapan hakemlere acaba mhk baskana namoglu ne cevap verecek serefsiz köpek onu bunu bosverinde türkiyede bu sikecilerden baska takimmi yok yahu cikartsinlar liglerden hani öyle yürekli tff deresyonu hepsi bir birinden sikeci nereye degsen sike cikiyor bakin dün aksamki maca 2 tana mac var neden vermedi penaltiyi verecek yürek yok kayserilerde pastirmayi azvermisler galiba

http://img97.imageshack.us/img97/484/sikeciler.png

İdris Toksoy
24.09.2011, 12:11
aykut maçtan sonra açıklama yaptı mı? utanmadan konuştu mu bilen var mı? hakaret etmeyecem sana aykut ama en sağlam hakaretler üzerine olsun.

sakaryalı54
24.09.2011, 12:17
bilicanın pozisyonu net penaltı ama orhan şamınki kasıtlı değil

Burhan Açıkgöz
24.09.2011, 12:28
http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/2011/09/24/sota-toplantiya-neden-katilmadi
Şota'yı eleştiren arkadaşa cevaptır herhalde.

brushfield
24.09.2011, 13:05
Ayku Kocaman'ın gözümde köpek kadar değeri yok.

61_Serhat_61
24.09.2011, 20:55
Ofsaytın ne demek olduğunu anlamış değilim artık... En az 3 tanesi ofsaytla önden arkadan alakası yok... fenerliler iş başında...

yaranozlu
24.09.2011, 23:14
bugün yapılanlar şaka gibiydi. tam 6 pozisyon ki hepsi burakın ve ilkyarıda oldu, bunlardan 5 i net ofsayt değil, biri de şaibeli ve hepsi %90-95 gol pozisyonu. bunu nasıl açıklayacaklar merak ediyorum. bunun üstüne gitmeliyiz, maçı kazanmış olmamız bir şey ifade etmez. ya puan kaybetseydik. UEFA diyor ki tereddüt edersen devam ettir diye, şerefsiz herif! bugün sövdüğüm kadar uzun süre sövmemiştim, ayıptır ya, evde sesim kısıldı! şansalla denizli de maçtan sonra bizim takımı bayağı bir şişirip ofsaytlarla ilgili, çok kısa mesafelil burak ofsayte düşmüşmüş falan, çıldırmamak işten değil

Ilelioglu
24.09.2011, 23:40
Ayku Kocaman'ın gözümde köpek kadar değeri yok.

.................................

çççççç

Tangerine Dream
24.09.2011, 23:48
Şikecilerin düşürülmesini istemeyen Anadolu takımları hakemlerden hiç dert yanmasın. Düzenin birer piyonu olmayı kendileri istediler.

yalniz adam
24.09.2011, 23:54
burak yan hakemi mal etti.sanırım hakemliği bırakmıştır..

Tolga
25.09.2011, 03:03
Bence bugünkü orta hakem çok ideal hatta kaliteli yönetti maçı.Ne gördüyse verdi.Avantajı mantıklı kullanmaya çalıştı.Ama yan hakemin geç verdiği kararlar çıldırttı beni.

Sibel
25.09.2011, 11:47
O yan hakemin derdi neydi öyle anlamadım. Açık ofsayt kaldır bayrağı bitsin olay. 5 dk ofsaytın keyfini sürmek de ne oluyor?

Yaldız61
25.09.2011, 11:56
O yan hakemin derdi neydi öyle anlamadım. Açık ofsayt kaldır bayrağı bitsin olay. 5 dk ofsaytın keyfini sürmek de ne oluyor?

o ara düşünyor görüyor ofsaytı ama versemmi vermessemi düşünyor insiyatif alıyorya hakemler üstüne uyuz oluyorum ne görduysen calıcaksn extra birşey yapmaya gerek yok

magicyattara
25.09.2011, 12:01
Bizim kadar kolay sarı kart gören bir takım dünyada yoktur sanırım..en ufak müdehalede,topun elle buluştuğu her pozisyonda sarı göstermek için can atıyor hakemler..

Celustka'nın pozisyonunda ayağından eline gelen bir top var..ele çarpma olarak bile tanımlanabilecek bu pozisyonda "aha fırsatı buldum basayım sarı kartı" mantığının altında yatanı açığa çıkarmamız gerekir..tamam karabüke serbest atışı ver vermesine de sarı kart neyin nesi orada..bilerek mi oynuyor adam topla..gayri ihtiyari top eliyle buluşuyor..atış doğru ama kart yanlış..

Serkanın ve Alanzinhonun gördüğü kartlar..kesinlikle bizden başka hiç bir takımın oyuncularının yemeyeceği türden kartlar..adımız batıyor adamlara yeminle..

Eğer bunlar sarı kartsa geçen hafta samsunda en az 5 kartı es geçmiş demek ki hakem..standart yok,vicdan yok,klas yok..sıradan hakemler milyar dolara vurmuş Türk futbol piyasasında-ki şike yapanı bile düşürmemeye çalışıyorlar bu piyasa için-düdük çalıyor..böyle ahmaklık olmaz..yeter bu adamları çetelerin elinden kurtarsınlar..

bordo61
25.09.2011, 12:02
Maçı televizyondan izleyenler bütün ofsayt kararları doğru muydu.

Maçta bayağı gıcığıma gitti de

sametaydin
25.09.2011, 12:04
Burakın pozisyonlarının hepsi ofsayttı. Yan hakem doğru bayrak kaldırdı.

Murat GENEL
25.09.2011, 12:06
maçta bende sövdüm hakeme hepsi bıçak sırtıymış sanırım..Hayır teredütte ise verme oynat diye bir söz vardır hakemlikte ama dünkü hakem tam tersini yapmış anlaşılan :)

Hakemlerimizin en büyük sorunu eyyamcılık..

TS61_NL
25.09.2011, 12:24

saka yapiyor olmalisin lakin maci sikeciler arasinda izledim ve en az 4 pozisyonun ofsaytla ilgisi olmadigini soylediler, varin gerisini siz dusunun. Burak 3 gol atip yan hakeme en buyuk kapagi takmistir, helal olsun kocum!

Tangerine Dream
25.09.2011, 13:10

Maçı çıplak gözle mi izledin yoksa Lig TV'nin saçma bir açıdan çizdiği dandik çizgilere göre mi yorum yapıyorsun?