PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMTD’den Giray BULAK’a Ziyaret

kutoz
01.04.2006, 20:58
http://img214.imageshack.us/img214/6018/girayhoca9he.jpg
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Giray BULAK: Ben Trabzonspor?luyum.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><O:P></O:P>[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bordo-Mavi Trabzonspor?lular Derneginden Giray Bulak?a ziyaret;<O:P></O:P>[/B]
Bugün <I style="mso-bidi-font-style: normal">(30 Mart 2006)[/I] saat 13:00?da Bordo-Mavi Trabzonspor?lular Dernegi üyeleri Ankaraspor?un Trabzon?lu teknik direktörü Giray Bulak?i Ankaraspor ASKI tesislerinde ziyaret etmistir. Son derece samimi ve sicak bir ortamda gerçeklesen ziyarette Sn. Bulak sorularimiza içtenlikle cevap vermistir. Ziyaret öncesi Sn.Bulak?a Bordo Mavi renklerden olusan çiçegimizi sunarak, basina poz verilmistir. Iste Sn. Bulak?la yapilan röportaj:<O:P></O:P>
<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Hocam öncelikle Ankaraspor?un ligdeki durumundan bize bahsedermisiniz? Takiminiz ligde kritik maçlar oynuyor, Süper Lig?de tutunabilecekmisiniz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Gerçekçi bakarsak bizim takim olarak su an hedefimiz küme düsmemek. Bütün düsüncemiz budur. Takim aslinda iyi top oynuyor. Özellikle kaybettigimiz son iki maçi kazanabilirdik. Hiç olmayacak iki gol yedik ve iki maçi da kaybettik. Takimda psikolojik olarak bir sorunumuz var, bunu asmaya çalisiyoruz. Su takimin 40 puani olsa ligdeki bütün takimlari yenebilir, o potansiyel var. Simdi önümüzde çok önemli bir Malatyaspor maçi var, inaniyorum o maçi kazanacagiz.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Türkiye?nin dünya 3üncülügünden sonra gerek milli takim, gerekse kulüp bazinda büyük bir düsüs yasaniyor. Siz bir teknik direktör olarak Türk futbolunun kurtulusunu ve gelecegini nasil görüyorsunuz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Öncelikle sunu söyleyeyim. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bizim futbol kültürümüz yok.[/B] Dünya Kupasinda kazandigimiz 3üncülügü hazmedemedik, gerekli atilimlari yapamadik. Insan olarak galibiyete çok sartlaniyoruz ve maglubiyetlerde takilip kaliyoruz. Halbuki Avrupa?da böyle degil, maglubiyetin ertesi günü adam önündeki maça bakiyor, ne yapabilirim diye. Birde Avrupa Sampiyonasi öncesi Letonya?ya elenmemiz bizi çok etkiledi. O sampiyonaya gidebilseydik daha farkli olabilirdi. Türkiye?de futbola müdahale çok fazla. Ilgili ilgisiz herkes futbola el atiyor. Gazetenin ön sayfasinda yazisi okunmayan bir yazar, spor sayfasinda yazi yazdi mi okunuyor. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hakem atisina hava atisi diyen yazarlar var bu ülkede.[/B] Futbolu isi bilenlere, profesyonellere birakmak lazim, ancak o zaman düzelir Türk futbolu.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Türkiye liglerinde Trabzon?lu teknik direktörlere bu kadar talep olmasi ve gittikleri takimlarda da genelde basarili olmalarini neye bagliyorsunuz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Bir kere <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzon?da futbol ?din? gibi. [/B]Sehrin cografi ve ekonomik durumu belli. Nasil kendini göstereceksin, çikis kapisi nedir? Tabiî ki futbol. Varini yogunu, bütün mesaini futbola harcarsan sonuçta basari da kendiliginden gelir. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dünyada futbolun besigi Ingiltere?yse Türkiye?de de Trabzon?dur.[/B] Ve bu ülkemizde de kabul görmüstür, bu nedenle Trabzonlu futbolcu ve hocalara talep olmasi normaldir. <O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD: [/B]Trabzonspor?un önümüzdeki yil hedefi sampiyonluk. Bir teknik direktör olarak bu konu ile ilgili degerlendirmeleriniz nelerdir?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Trabzonspor yabanci futbolcularini iyi seçtikten sonra, yani kaliteli yabancilar aldiktan sonra 1-2 tane de yurt içinden iyi adam alirsa sampiyonlugun en güçlü adayi olur. En büyük eksiklik ise takimda o eski ruhun olmamasi. Sunu da söylemek istiyorum; sampiyonluk hedefi koymayi pek dogru bulmuyorum. Insanlari sartlandiriyorsunuz aksi durum olunca sonuç da hüsran oluyor. Trabzonspor hedef koysa da koymasa da zaten hep ilk dördün içindedir. Bu son yasanan olaylarda Trabzon?u etkiledi. Mesela <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Malatyaspor?lu Bilal gelecekti, ürktügü için gelmedi.[/B] Bakiyorsunuz dönem dönem Trabzon?dan yetismis oyuncular da takimdan gitmek istiyor. Bunlari düzeltmek lazim. Altyapi çok önemli bu noktada. Galatasaray bu sene sampiyonluga oynuyor ama bakiyorsunuz gençleri çekinmeden sahaya sürüyor. Trabzon?da da altyapidan yetismis kaliteli çocuklar var ama oynatilmiyorlar. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Tolga iyi de oynuyordu ama simdi oynatilmiyor. Bir teknik direktör olarak bunu anlayamiyorum.[/B]<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Hocam bizde anlamiyoruz (gülüsmeler). Trabzonspor?da Trabzon?lu teknik direktörlere daha az müsamaha gösterildigine inaniyormusunuz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Evet inaniyorum. Geçmis dönemlerde bunun örnekleri yasandi. Acimasiz elestirilere maruz kaldigimizi hatirliyorum. Giydigimiz kiyafetten, saha kenarindaki hareketlerimize kadar elestirildigimiz zamanlar oldu. Simdi düsünüyorum da <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Halilhodziç?in yaptigi açiklamalarin onda birini Trabzon?lu bir hoca yapsaydi evine giremezdi![/B] Bizlere daha az toleransli davrandiklari asikar.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Son olarak teknik direktör olarak koydugunuz hedef nedir? Yurt disindan teklif gelse kabul edermisiniz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ben Trabzonspor?luyum. [/B]Denizli?yi çalistirirken FB maçi öncesi de bunu açik açik söyledim. Gönlümden Trabzonspor?un sampiyon olmasini geçirmek kadar daha dogal ne olabilir ki. Bunu çekinmeden dile getirdim. Hedefim tabiî ki Trabzonspor?u çalistirmak, milli takimlari çalistirmak. Yurt disindan teklif gelirse de çalisirim. Zaten dil sorunum da yok.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Hocam bizi kabul ettiginiz ve vakit ayirdiginiz için BMTD olarak çok tesekkür ederiz.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Ben tesekkür ederim, çok memnun oldum. Sizlere her zaman kapim açik.<O:P></O:P>
<O:P>Not: Bu mesaj Denizci61'e aittir.</O:P>

Zeki Çelenkoğlu
01.04.2006, 21:04
smileys/smiley32.gifhelal beyler...

Semih58
01.04.2006, 21:09
Yakisir.

sümela61
01.04.2006, 21:11
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Simdi düsünüyorum da <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Halilhodziç?in yaptigi açiklamalarin onda birini Trabzon?lu bir hoca yapsaydi evine giremezdi![/B]

çok dogru bir tesbit...

#10 Fietra
01.04.2006, 21:13
Güzel bir röportaj olmus.

Nytre
01.04.2006, 21:26
ellerinize saglik

ihsanbayram
01.04.2006, 21:29
biz bu adamida illet ederek istifa etmek zorunda birkamadikmi yaaaaaaaaaaaaaa???

Muhalif
01.04.2006, 21:31
Tesekkürler arkadaslar.. Giray Hoca'nin bir gün Trabzonspor'un basina geçip,basarili olacagina inancim tam.. Sadece biraz daha sükunetini muhafaza etmesi lazim o kadar.. Trabzonspor eger an için yerli bir teknik adam düsünürse bence Bulak ilk adaydir..

Kaya
01.04.2006, 22:11
Harika....smileys/smiley32.gif

poetricus
01.04.2006, 23:18
Giray Bulak Halilhodziç'in yaptigi açiklamalarin onda birini degil çok daha fazlasini yapmis ve sonra da evine gidememsi bir yana bir sonraki sezon Trabzonspor'un basina geçmisti. Kuzey TV arsivlerindeki görüntüler sahididir.

Cyzio
01.04.2006, 23:39
Benim ömrüm hep "Acaba simdi hangi Trabzonlu teknik direktör bu takimin basina tebelles olacak?"korkusuyla mi geçecek? Iste adam baska bir takimdayken açik açik söylüyor:

-"Hedefim tabiî ki Trabzonspor?u çalistirmak, "

Üstadim; sen o hedefe 2001'de ulasip, Sergen'li Löebe'li Lange'li, Oktay'li kadroyu ezmedin mi? Yenge ile Hami'nin hanimi balkon meselesi yüzünden tartisti diye Hami'yi takimdan kesmedin mi? Koskoca takim, yerlerde sürününce, Sadi Tekelioglu'ndan medet umar hale gelmedik mi? Bu hala neyin hedefidir?

Yok, yok... Bu klüpte, "Trabzonlu Teknik Adam" fetisi bitmedikten sonra, bumuhabbet hiç bitmez. 2016'da da "Hocamiz Hami mi olsun, Lemi mi olsun, yoksa Fatih, Gökdeniz ya da Hüseyin mi?" sorulariyla oyalaniriz. Biz bu öz evlat batagina saplandikça, Üç Istanbullu sampiyonluklarina sampiyonluklar ekler.

Allah'tan yasim itibariyle 6 sampiyonluk gördüm. Ama gençlere çok aciyorum.

Selamlar.

Edited by: Cyzio

eren_61
01.04.2006, 23:45
helal beylersmileys/smiley32.gif

temelyilmaz
01.04.2006, 23:52
çok güzel olmus arkadaslara tesekkür ederim be giray bulaktan çok umutluydum savasçi bi yapisi vardi ama maalesef ona tahammül edemedik dedigi gibi halil beyin 10da1 kadar tahammül etseydik belki bisiler olurdu bikeresinde ben bi tespitini duymustum hocanin çok dogruydu türkiye liginde sampiyon olmak istiyosaniz saglam iki defans saglam ikide forvetiniz bide ortasahanizoldumu götürürsünüz isi demisti çok dogru kaldiki o senede geçen seneydi anilmiyosam sampiyon olabilirdik

(tabi ruh dememisti hoca onuda unutmamak lazimsmileys/smiley1.gif)

Sönmez Özlü
02.04.2006, 03:19
Giray Hoca'nin söyledikleri arasinda, Trabzonlu hocalara -hatta Türk hocalara- müsamaha gösterilmedigi dogru bir tespit. Bu hususun varligi asikârdir. Öte yandan illa Trabzonlu olsun diye hoca seçmeye çalismak da dogru degil, zira Trabzonspor gibi büyük bir takimi idare etmeye herkesin vizyonu ve yetenegi yetmez. Ancak, Giray Bulak, oldukça yetenekli bir teknik direktör. Trabzon'da daha önce yaptigi mesaiye göre, kendisini de gelistirmis. Ben onu takimimizin basinda görmek isterim açikçasi. Takim bir toparlanma sürecine girer.

İleli
02.04.2006, 03:54
Baba Adam.

AyhanPe
02.04.2006, 04:32
halilhodzicle 6.olacagimiza giray bulakla 6.olalim daha iyi..

BDiler61
02.04.2006, 10:49
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Emre B.
02.04.2006, 10:51
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

coach
02.04.2006, 11:15
Helal size usaklar,sizlerden çok ben mutlu oldum.

denizci61
02.04.2006, 11:18
Benim ömrüm hep "Acaba simdi hangi Trabzonlu teknik direktör bu takimin basina tebelles olacak?"korkusuyla mi geçecek? Iste adam baska bir takimdayken açik açik söylüyor:

-"Hedefim tabiî ki Trabzonspor?u çalistirmak, "

Üstadim; sen o hedefe 2001'de ulasip, Sergen'li Löebe'li Lange'li, Oktay'li kadroyu ezmedin mi? Yenge ile Hami'nin hanimi balkon meselesi yüzünden tartisti diye Hami'yi takimdan kesmedin mi? Koskoca takim, yerlerde sürününce, Sadi Tekelioglu'ndan medet umar hale gelmedik mi? Bu hala neyin hedefidir?

Yok, yok... Bu klüpte, "Trabzonlu Teknik Adam" fetisi bitmedikten sonra, bumuhabbet hiç bitmez. 2016'da da "Hocamiz Hami mi olsun, Lemi mi olsun, yoksa Fatih, Gökdeniz ya da Hüseyin mi?" sorulariyla oyalaniriz. Biz bu öz evlat batagina saplandikça, Üç Istanbullu sampiyonluklarina sampiyonluklar ekler.

Allah'tan yasim itibariyle 6 sampiyonluk gördüm. Ama gençlere çok aciyorum.

Selamlar.

Gördügünüz 6 sampiyonlugu bu topraklarin evlatlari kazandirdi. Bu nasil bir tezat anlamak mümkün degil.

Cyzio
02.04.2006, 11:30
Daha evvel de (baska baslik altinda) yazmistim ama, "Sampiyonluklarin hepsini yerli hocayla ve yerli futbolcularla kazandik" diyen arkadaslarima sesleniyorum:

Dedemiz Osmanli pek çok savas kazanmistir. Bu savaslari neylen kazanmistir? Kiliç - kalkan, ok - yay, mancinik. O zaman bugün de, ayni Avrupa ülkeleriyle savasa girersek, gene bu silahlarla savasmaliyiz. Top, tüfek, uçak, denizalti ile degil.

Ayni mantik.

Tarihle avunanlar degil, tarihi iyi analiz edebilenler basarili olur.

Su takimdan çikarin bakalim Yattara, Szymkowiak ve Stepanov'u. Ve getirin basina Sadi Tekelioglu'nu. Alin size yerli takim, yerli hoca.

Sonra bir 20 yil daha seyredin 3 Istanbullu'nun sampiyonlugunu.

Iyi seyirler.

(Genel istek üzerine bu yaziyi 3. kere yayinliyorum)

Cyzio
02.04.2006, 11:35
Bir de; hiç biriniz "Sergen Löebe, Oktay, Lange ve Ianchev'li kadroyu nasil ezdigini" ve "kendisinin hanimiyla Hami'nin hanimi kavga edince Hami'yi nasil takimdan kestigini" sorularimi cevaplayamiyorsunuz.

Sürekli soru, sürekli soru.... Tamam, ben korkmadan cevaplarim. Ama ayni cesareti sizlerden beklemek de hakkim.

Selamlar.

denizci61
02.04.2006, 11:42
Giray Hoca'yi ne kadar tanidiginizi bilmiyorum ancak sunu söyleyebilirim; hanimlar kavga etti diye Hami'yi takimdan kestigine ben gülerim. Öyle bir karakterde degildir. Ha baska bineden (bencildi, takimoyunu oynamiyordu) söyleyin eyvallah. Sunu da belirteyim ben Giray Hoca takimin basina gelsin de demiyorum, yanlis anlasilmasin.Adam Trabzon'lu, Trabzonspor'da top oynamis,"ben Trabzonsporluyum" diyor. "Hedefim Trabzonspor'u çalistirmak" diyorsa bundan daha dogal ne olabilir? Edited by: denizci61

Cyzio
02.04.2006, 11:53
Biraz arastirirsaniz, hanimlar konusundaki kavgayi dogrulayacak pek çok merci bulursunuz. Ama altin kadroyu nasil ezdigi konusu gene cevapsiz kaldi.

Ben de iyi bir paraya Trabzonspor'u çalistirmak isterim. Bundan daha dogal ne olabilir?

DKaraduman
02.04.2006, 11:54
Bir de; hiç biriniz "Sergen Löebe, Oktay, Lange ve Ianchev'li kadroyu nasil ezdigini" ve "kendisinin hanimiyla Hami'nin hanimi kavga edince Hami'yi nasil takimdan kestigini" sorularimi cevaplayamiyorsunuz.

Sürekli soru, sürekli soru.... Tamam, ben korkmadan cevaplarim. Ama ayni cesareti sizlerden beklemek de hakkim.

Selamlar.

Hami olayina bakarsan Halilhodzic de Ronaldinho gibi bir adami Paris SG de kadro disi birakti...

DKaraduman
02.04.2006, 11:56
Biraz arastirirsaniz, hanimlar konusundaki kavgayi dogrulayacak pek çok merci bulursunuz. Ama altin kadroyu nasil ezdigi konusu gene cevapsiz kaldi.

Ben de iyi bir paraya Trabzonspor'u çalistirmak isterim. Bundan daha dogal ne olabilir?

Altin kadro olayina gelince de su anda Fatih Tekke,Gökdeniz,Yattara,Stepanov,Fatih Akyel,Tolga Zengin var bunlar yetmiyormu sampiyon olmaya???

kutoz
02.04.2006, 13:49

Abi; Giray Bulak'i taniyor musun? Yoksa, basindan izledigin ve kulagina gelen fiskoslarla mi degerlendiriyorsun?

canavar
02.04.2006, 17:03
http://img214.imageshack.us/img214/6018/girayhoca9he.jpg
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Giray BULAK: Ben Trabzonspor?luyum.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bordo-Mavi Trabzonspor?lular Derneginden Giray Bulak?a ziyaret;<O:P></O:P>[/B]
Bugün <I style="mso-bidi-font-style: normal">(30 Mart 2006)[/I] saat 13:00?da Bordo-Mavi Trabzonspor?lular Dernegi üyeleri Ankaraspor?un Trabzon?lu teknik direktörü Giray Bulak?i Ankaraspor ASKI tesislerinde ziyaret etmistir. Son derece samimi ve sicak bir ortamda gerçeklesen ziyarette Sn. Bulak sorularimiza içtenlikle cevap vermistir. Ziyaret öncesi Sn.Bulak?a Bordo Mavi renklerden olusan çiçegimizi sunarak, basina poz verilmistir. Iste Sn. Bulak?la yapilan röportaj:<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Hocam öncelikle Ankaraspor?un ligdeki durumundan bize bahsedermisiniz? Takiminiz ligde kritik maçlar oynuyor, Süper Lig?de tutunabilecekmisiniz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Gerçekçi bakarsak bizim takim olarak su an hedefimiz küme düsmemek. Bütün düsüncemiz budur. Takim aslinda iyi top oynuyor. Özellikle kaybettigimiz son iki maçi kazanabilirdik. Hiç olmayacak iki gol yedik ve iki maçi da kaybettik. Takimda psikolojik olarak bir sorunumuz var, bunu asmaya çalisiyoruz. Su takimin 40 puani olsa ligdeki bütün takimlari yenebilir, o potansiyel var. Simdi önümüzde çok önemli bir Malatyaspor maçi var, inaniyorum o maçi kazanacagiz.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Türkiye?nin dünya 3üncülügünden sonra gerek milli takim, gerekse kulüp bazinda büyük bir düsüs yasaniyor. Siz bir teknik direktör olarak Türk futbolunun kurtulusunu ve gelecegini nasil görüyorsunuz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Öncelikle sunu söyleyeyim. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bizim futbol kültürümüz yok.[/B] Dünya Kupasinda kazandigimiz 3üncülügü hazmedemedik, gerekli atilimlari yapamadik. Insan olarak galibiyete çok sartlaniyoruz ve maglubiyetlerde takilip kaliyoruz. Halbuki Avrupa?da böyle degil, maglubiyetin ertesi günü adam önündeki maça bakiyor, ne yapabilirim diye. Birde Avrupa Sampiyonasi öncesi Letonya?ya elenmemiz bizi çok etkiledi. O sampiyonaya gidebilseydik daha farkli olabilirdi. Türkiye?de futbola müdahale çok fazla. Ilgili ilgisiz herkes futbola el atiyor. Gazetenin ön sayfasinda yazisi okunmayan bir yazar, spor sayfasinda yazi yazdi mi okunuyor. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hakem atisina hava atisi diyen yazarlar var bu ülkede.[/B] Futbolu isi bilenlere, profesyonellere birakmak lazim, ancak o zaman düzelir Türk futbolu.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Türkiye liglerinde Trabzon?lu teknik direktörlere bu kadar talep olmasi ve gittikleri takimlarda da genelde basarili olmalarini neye bagliyorsunuz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Bir kere <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzon?da futbol ?din? gibi. [/B]Sehrin cografi ve ekonomik durumu belli. Nasil kendini göstereceksin, çikis kapisi nedir? Tabiî ki futbol. Varini yogunu, bütün mesaini futbola harcarsan sonuçta basari da kendiliginden gelir. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dünyada futbolun besigi Ingiltere?yse Türkiye?de de Trabzon?dur.[/B] Ve bu ülkemizde de kabul görmüstür, bu nedenle Trabzonlu futbolcu ve hocalara talep olmasi normaldir. <O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD: [/B]Trabzonspor?un önümüzdeki yil hedefi sampiyonluk. Bir teknik direktör olarak bu konu ile ilgili degerlendirmeleriniz nelerdir?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Trabzonspor yabanci futbolcularini iyi seçtikten sonra, yani kaliteli yabancilar aldiktan sonra 1-2 tane de yurt içinden iyi adam alirsa sampiyonlugun en güçlü adayi olur. En büyük eksiklik ise takimda o eski ruhun olmamasi. Sunu da söylemek istiyorum; sampiyonluk hedefi koymayi pek dogru bulmuyorum. Insanlari sartlandiriyorsunuz aksi durum olunca sonuç da hüsran oluyor. Trabzonspor hedef koysa da koymasa da zaten hep ilk dördün içindedir. Bu son yasanan olaylarda Trabzon?u etkiledi. Mesela <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Malatyaspor?lu Bilal gelecekti, ürktügü için gelmedi.[/B] Bakiyorsunuz dönem dönem Trabzon?dan yetismis oyuncular da takimdan gitmek istiyor. Bunlari düzeltmek lazim. Altyapi çok önemli bu noktada. Galatasaray bu sene sampiyonluga oynuyor ama bakiyorsunuz gençleri çekinmeden sahaya sürüyor. Trabzon?da da altyapidan yetismis kaliteli çocuklar var ama oynatilmiyorlar. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Tolga iyi de oynuyordu ama simdi oynatilmiyor. Bir teknik direktör olarak bunu anlayamiyorum.[/B]<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Hocam bizde anlamiyoruz (gülüsmeler). Trabzonspor?da Trabzon?lu teknik direktörlere daha az müsamaha gösterildigine inaniyormusunuz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Evet inaniyorum. Geçmis dönemlerde bunun örnekleri yasandi. Acimasiz elestirilere maruz kaldigimizi hatirliyorum. Giydigimiz kiyafetten, saha kenarindaki hareketlerimize kadar elestirildigimiz zamanlar oldu. Simdi düsünüyorum da <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Halilhodziç?in yaptigi açiklamalarin onda birini Trabzon?lu bir hoca yapsaydi evine giremezdi![/B] Bizlere daha az toleransli davrandiklari asikar.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Son olarak teknik direktör olarak koydugunuz hedef nedir? Yurt disindan teklif gelse kabul edermisiniz?<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ben Trabzonspor?luyum. [/B]Denizli?yi çalistirirken FB maçi öncesi de bunu açik açik söyledim. Gönlümden Trabzonspor?un sampiyon olmasini geçirmek kadar daha dogal ne olabilir ki. Bunu çekinmeden dile getirdim. Hedefim tabiî ki Trabzonspor?u çalistirmak, milli takimlari çalistirmak. Yurt disindan teklif gelirse de çalisirim. Zaten dil sorunum da yok.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BMTD:[/B] Hocam bizi kabul ettiginiz ve vakit ayirdiginiz için BMTD olarak çok tesekkür ederiz.<O:P></O:P>
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] Ben tesekkür ederim, çok memnun oldum. Sizlere her zaman kapim açik.<O:P></O:P>
<O:P>Not: Bu mesaj Denizci61'e aittir.</O:P>

Bravo Arkadaslarsmileys/smiley32.gif

Sevgili Giray Bulak Hocam Gönlümüzde Hep sen Varsin.

Cyzio
03.04.2006, 00:13
Kutoz'a cevap: Giray Bulak'i sahsen tanimam. Sadece fisilti. Ama simdi soruyorum. Bu fisiltiyi, bu site üyeleri içinde benden baska duyan yok mu?

Bir de Google'dan aradim 20 saniye içinde su siteyi buldum:

http://www.radikal.com.tr/2000/01/28/spor/03bul.shtml

Içinde yazanlar:

Trabzonspor (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/)Teknik Direktörü Giray Bulak, Hami ile ilgili yapilan spekülasyonlarin kendisini üzdügünü söyledi. "Ne baskandan, ne de bir baskasindan Hami'nin oynatilmamasiyla ilgili en küçük bir telkin almadim" diyen genç teknik adam, "Böyle bir seyi de kabul etmem mümkün degil. Hami'nin esiyle, benim esim arasinda bir sorun oldugu ve bunun için oynatmadigim seklindeki yorumlar da inanilacak gibi degil. Geçmiste, Hami ile sorunumuz da olmadi. Bunlar bir teknik adamin en son düsecegi yanlislardir" ifadelerini kullandi.
Bulak, futbolcunun da ekmek parasi kazandigini ifade ederek sözlerini söyle sürdürdü: "Hami'yi bir güç gösterisi olarak oynatmamam da söz konusu olamaz. Kendimi ispatlama adina bir futbolcuyu kenarda oturtacak kadar insafsiz degilim."

Ates olmayan yerden duman çikmaz. Siz de biraz arastirirsaniz, kimbilir daha nelerbulursunuz. Ama Trabzon'da oturan arkadaslar bildiklerini saklamasinlar.

Kanda61'e cevap: Halilhodzic Ronaldhinio'yu takimdan keserken acaba gene bir yengeler kavgasi mi sebep olmustu?

Selamlar.

Sönmez Özlü
03.04.2006, 00:29
Hami ne demis konuyla alakali? Iki taraf da kabul etmiyorsa fisiltilara inanmak pek dogru degil bence.

kuzey_lee
03.04.2006, 00:33
@czyio

hocam genel anlamda yazilarini ve üslubunu takdir etmemleberaber bu konuda beni biraz sasirttigini belirtmek isterim.bak senin koydugun yazida bile giray bulak bu söyledigin ''fisiltilari'' inkar ediyor.ki ben hamiden de bu konu hakkinda hiçbir sey duymadim.zaten kendisi sadece özkan hocaya kizgin,baska hiç kimseye kizgin degilim camia içinde dedi..bu fisilti olarak bilinen seyleri mesnetli gibi ortaya atmani sana yakistiramadim açikçasi..bu tür yüzlerce fisilti çikar trabzon sehrinde hergün..

giray hoca konusuna gelince..bizzat tanimasam da hal ve hareketlerinden,söylediklerinden,tarzindan dolayi su anda trabzonspor'da görmek istedigim iki hocadan birisidir. (digeri gavurdagli aybaba)..akademiz olarak yeterli seviyeye gelmis,tecrübesiyle beraber de mantalitesini oturtmus bir hocadir bana göre.2000 yilindaki gelisiyle su andaki konumunu karsilastirmak bence kendisine haksizlik olur.aradan 6 sene geçmis ve giray bulak ülke futbolunda kendini ispatlamis noktaya gelmistir.o dönemde yaptigi (acemiliginden dolayi) hatalari su anda daha aza indirdigi görülmektedir.ayrica trabzonsporlulugu da asla tartisilmayacak bir hocadir.(ümit özat olayinda ''ben eger trabzonspor hocasi olsaydim birak bana küfür etmeyi,kulubeye yan gözle bakamazdi'' lafi bile bazi seyler için yeterlidir).

kendisini ziyaret eden arkadaslarin ayagina saglik

Can basten
03.04.2006, 00:53
Açikçasi o dönemin idari ve mali açidan tabana vurmus Trabzonspor'unda basarisiz olmasindan dolayi Giray hocayi bence deyargilamamak gerekir... O dönem kim gelse, o kosullar altindabasarili olmasi zordu... Bunun disinda her yerde Trabzonlulugunu ve Trabzonsporlulugunu açikça ortaya koymasi ve gerek entelektüel birikimi ve vizyonu, gerekse de teknik yetenegi bakimindan ben de ileride kendisini Trabzonspor teknik direktörü olarak görmek isterim dogrusu...

Öte yandan bu ziyaret farkli yönde anlasilmasin beyler, denizci61'in yani Ihsan abininönerisiyle BMTD olarakhemserimiz olanbir teknik adami ziyaret ettik ve küme düsmeme mücadelesinde kendisine basarilar diledik, hepsi bu...

Tahsin Armutcu
03.04.2006, 00:59
bence kendisi trabzonsporu calistirabilecek ender yerli hocalardan birisi soylendigi gibi tek zaafi trabzonsporlu olusu

Cyzio
03.04.2006, 09:06
Demek o zamanlar Hami formsuzdu. Neyse, bu konu içinizde pek çok kisiyi rahatsiz etti galiba. Özür dilerim.

Son bir soru...

Neyse, vaz geçtim.

ozcan_asanoglu
03.04.2006, 09:20
Giray hoca zamaninda takim çok iyi futbol oynamaya baslamisti..ama kongrede gereksiz yere taraf oldu ve ayrildi..bu onun trabzondaki kariyerini uzun yillar etkiler...

Hekimoğlu
03.04.2006, 09:46
giray bulak mi?biz akillanmayiz.bize bunlarin hepsi müstehak,hakediyoruz.geçmisinden ders çikar trabzonspor'lu!

Sevgi
03.04.2006, 12:14
Tolga iyi de oynuyordu ama simdi oynatilmiyor. Bir teknik direktör olarak bunu anlayamiyorum.

TRABZONSPOR lu olmasi saygi duymam için çalistirdigi takimin ligde basarili sonuçlar almasi için desteklememe yeterlidir fakat sunu eklemeliyim ki ''hocam bunu anlayabilseydiniz suan çalistirdiginiz takim TRABZONSPOR olurdu''

halil ibo
03.04.2006, 12:36
Içimizden biri Giray Bulak.Tipki Senol Günes gibi.T.D.lügü sözkonusu olursa onun adina sevinç ve üzüntüyü birlikte yasayacagim.Bizden biri geldigi için sevinirken Vahid Hoca kadar kredi verilmeyip daha kisa zamanda gönderilecegi içinüzülecegim.(Not:Bu arada böyle derken Vahid Hocaya verilen kredinin yeterli oldugunu söylemiyorum.Bence bir hoca bir takimi en az 2 tam sezon çalistirmali.)

zinos_zon
03.04.2006, 12:38
Trabzonsporlu oldugunu cesaretle söyleyen, ülkede tüm spor kamuoyunun sözbirligi etmisçesine "basarili" buldugu bir teknik adami, Giray Bulak'i;

Karili, balkonlu, son derce düsük zaviyeli, neyi amaçladigi belirsiz, aksam isten eve dönecek kocasini bekleyen dedikoducu mahalle karilari laçkaliginda elestirmek kimsenin hakki ve haddi degildir. Burasi mahalle arasi degil, herkesin izledigi ve bu ülkenin bir numarali futbol markasi Trabzon ve Trabzonsporforumudur.

Bir insani begenmeyebilirsiniz, ama bunu ifade edis biçiminiz sizin dursunuzu da belirler. Lütfen biraz zaviye kaygisi tasiyalim.

Birgün Giray Bulak'in bu takimi sampiyon yapacagina da inaniyorum, bu da ayri..

kuzey_lee
03.04.2006, 14:26
Demek o zamanlar Hami formsuzdu. Neyse, bu konu içinizde pek çok kisiyi rahatsiz etti galiba. Özür dilerim.

Son bir soru...

Neyse, vaz geçtim.

hocam bir önceki yazindan sonra kimse ''hamiformsuzdu'' demedi ki?(ya da dedi de ben farkinda degilim)..yazdiklarin beni rahatsiz etmedi ama böyle fikir alis verisi yaparken,tartisirken bir anda siyrilip gitmek olmamis..siz bildiklerinizi söylersiniz,biz bildiklerimizi söyleriz,bulusabilirsek ortada bulusuruz bulusamazsak birbirimizi anlamaya çalisiriz..

Külünkoğlu
03.04.2006, 15:02
giray bulak mi?biz akillanmayiz.bize bunlarin hepsi müstehak,hakediyoruz.geçmisinden ders çikar trabzonspor'lu!

Ne yapmis Ankara'dakiarkadaslar ? Kimi ziyaret etmisler ? Trabzonsporlu oldugunu her platformda söyleyen, kendi öz degerlerimizden çikan bir teknik adamla röportaj yapmislar.

Yok biz akillanmayiz Giray'dan Ahmet'den Mehmet 'den bir sey olmaz Merak ediyorum bu zihniyet nereye varmak istiyor.

Yöremizden yetisen her degere fitursuzca laflar söylersinizondan sonra Camiamiza saygi duyulmasini beklersiniz. Sizin saygi duymadiginiz bir olusuma elalem niye ve niçin saygi duysun?

Teknik adam olarak begenmeyebilirsiniz hatta önümüzdeki5-10 yil içinde sahsi fikrim Trabzonspor'a teknik adamlik yapamayacagi yönünde ama Giray Bulak ve onun gibiler "camiamizin degerleridir" Ulu orta yerden yere vurulacak hiçbir seyi de hak etmemislerdir.

sümela61
03.04.2006, 15:28
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">G.Bulak:[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dünyada futbolun besigi Ingiltere?yse Türkiye?de de Trabzon?dur.[/B] Ve bu ülkemizde de kabul görmüstür, bu nedenle Trabzonlu futbolcu ve hocalara talep olmasi normaldir. <O:P></O:P>

insanin gururunu oksuyor bu cümle be... iste Trabzonspor'lu olmanin farkliliklarindan birisi... smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Hekimoğlu
03.04.2006, 15:42

Ne yapmis Ankara'dakiarkadaslar ? Kimi ziyaret etmisler ? Trabzonsporlu oldugunu her platformda söyleyen, kendi öz degerlerimizden çikan bir teknik adamla röportaj yapmislar.

Yok biz akillanmayiz Giray'dan Ahmet'den Mehmet 'den bir sey olmaz Merak ediyorum bu zihniyet nereye varmak istiyor.

Yöremizden yetisen her degere fitursuzca laflar söylersinizondan sonra Camiamiza saygi duyulmasini beklersiniz. Sizin saygi duymadiginiz bir olusuma elalem niye ve niçin saygi duysun?

Teknik adam olarak begenmeyebilirsiniz hatta önümüzdeki5-10 yil içinde sahsi fikrim Trabzonspor'a teknik adamlik yapamayacagi yönünde ama Giray Bulak ve onun gibiler "camiamizin degerleridir" Ulu orta yerden yere vurulacak hiçbir seyi de hak etmemislerdir.

Çok sey hak etmistir,benim yazdiklarim hiç birsey gerçi pek birsey de yazmadim ya neyse.ankara'da ki arkadaslara lafim yok,trabzonsporlu oldugunu her platformda söylüyor demissin bende simdi bu platformda söylüyorum ben ondan daha fazlatrabzonsporluyum.ha sen kimsin dersen trabzonspor'un basarisini isteyen bir taraftarim yalnizca.

Bu zihniyet nereye varmak istiyor demissin bu zihniyet trabzonspor'u yerlinin yerlisi safsatasindan ve trabzonspor'u kisisel çatismalarin oldugu bir ortamdan kurtarmaya çalisiyor.

Zamaninda trabzonspor teknik direktörü iken sergiledigi tavirlardan dolayi yeniden görev verilirse vay halimize diyorum.bu benim görüsüm.geçmisimizden ders çikaralim diyorum israrla bunun bir anlami vardir sanirim.hafizanizi yoklayin biraz.

Giray bulak bir deger ise trabzonspor haricindeki her platform da sahip çikarim, ama trabzonspor'un teknik adamligina getirilmek isteniyor gibi bir hava sezinliyorumve BU BENIM CANIMI SIKIYOR.

sümela61
03.04.2006, 16:14
ya bir tarafta Senol Günes'i yerden yere vuranlar... bir tarafta Giray Bulak'a kin kusanlar... sizin içinizde hiç mi sevgi kalmadi ya?...

ha bir de israrla "ben daha çok Trabzonsporluyum" tripleri... bir insanin "ben akilli, zeki birisiyim" demesi o kisinin zekasina duydugu güvensizligi gösterir... o yüzden benim tavsiyem "ben daha çok Trabzonsporluyum" demeyin, soru isaretleri uyandirirsiniz...smileys/smiley2.gif

hiçkimse "kimse kimseyi elestirmesin" falan demiyor, artik konuyu buraya çekmekten de vazgeçin... sikisinca "iyi o zaman elestirmeyelim" lafinin arkasina da siginmayin... herkes suna emin olmali ki, kisi laf oyunlariyla ancak kendini kandirir...

Senol Günes itü de basligi açiliyor, ben ve bir kaç kisi sevgimizi ifade eden güzel cümleler kuruyoruz, her sey çok seviyeli... hooop bir bakiyoruz sanki konu Miloseviç'miscesine nefret dolu, alay dolu yorumlar... ben gayet eminim ki, Istanbul kulüpleri Senol Günes, Giray Bulak gibi degerlere sahip olabilmek için can atarlardi... ama biz o kadar "nefret" toplumu oluyoruz ki, hep kin kusuyoruz... yazik ya, çok yazik...

simdi yine yazin bisiler, yine nefret edin birilerinden... siz de haklisiniz: insanlara nefret sunmak, muhabbet sunmaktan daha kolay... sevmek zor istir, temiz yürek gerekir, siz de haklisiniz...

Külünkoğlu
03.04.2006, 17:31
Hekimoglu Ah be arkadasim her yazima nerdeyse satir satir cevap vermissin de su cümleme de bir cevap yazsaydin ya

ozcan_asanoglu
03.04.2006, 17:47
zor bir dönemdi..trabzonda yerel medyadan sokaktaki insana kadar herkes bölünmüstü..hatta futbolcular bile..

takim son yillarin en iyi oyununu oynamaya baslamis, devre arasindaki kampla birlikte 2. yari iyi bir çikis yakalama imkanina kavusmustu..

maalesef Giray Bulak, o dönem kongrede taraf oldu, destekledigi aday seçilmeyince zaten kalma sansi yoktu..ondan sonra ne oldu, kulüp, camia travma geçirdi.giray hoca, tarafsiz kalip futbol takimini toparlasaydi o dönem belki en az kayipla geçilirdi..ama ne yazik küme düsme bölgelerine bile indik...

hersey geçti artik..eskinin hesabini yapmayalim ama unutmayalim da..giray hoca da o zaman daha genç, daha tecrübesizdi..

belki bugün olsa ayni sekilde davranmazdi, bilemeyiz..ama yaptigi, en azindan benim Trabzonsporluluk anlayisima göre yakismadi..

sonuçta hatasiyla sevabiyla camiamizin bir degeridir her zaman her yerde sahip çikilmalidir..

Cyzio
03.04.2006, 23:19
Sevgili kuzey_lee; aradan siyrildigim filan yok. Yalniz zaman zaman insanlari kirdigim hissine kapiliyorum.,

Aynen zinos_son'u kirdigimi zannettigim gibi. Benim hakkimda yazdiklarima bakilirsa:...

Karili, balkonlu, son derce düsük zaviyeli, neyi amaçladigi belirsiz, aksam isten eve dönecek kocasini bekleyen dedikoducu mahalle karilari laçkaliginda elestirmek kimsenin hakki ve haddi degildir. Burasi mahalle arasi degil, herkesin izledigi ve bu ülkenin bir numarali futbol markasi Trabzon ve Trabzonsporforumudur.

Simdi bu noktada, kendi kendimi forum ve site yöneticilerine ihbar ediyorum. Eger ahlaka ve genel forum kurallarina mugayir birseyler yazdiysam, gerekli cezanin verilmesini talep ediyorum.

Hanimlar arasindaki sürtüsmeyi nasil duymadiniz, hayret ediyorum. O siralarda sikça yazildi. Bugün bileGoogle'a "Giray Bulak" ve "Hami" kelimelerini yazarsaniz, gazete arsivlerinden o yillara aitçikan sonuçlari göreceksiniz. Ben bu konuyu gündeme getirirken, maksadimtabii ki "Bakin bunlarin karilari nasil da kavga ediyor" seklinde dedikodu yapmak degil, Giray Bulak'in takim kadrosunu kurarken hangi kistaslari göz önünde bulundurdugunu dikkat çekmek istememdi.

"Kisiyi nasil bilirsin?" demisler; "Kendim gibi" demis. Bu dediklerimden o sonucu çikaran arkadaslara hayret ediyorum. Ama, suçu biraz da kendimde bulayim. Demek bir ifade eksikligim var ki, pek çogunuz bu sekilde anladiniz. Hepinizden ve forum yöneticilerinden bir kere daha özür diler, site kurallarina aykiri bir hareket yaptiysam, cezami seve seve çekecegimi simdiden beliritirm. "Seriatin kestigi parmak acimaz."

Simdi gelelim Giray Bulak'in bu konuyu yalanlamasina. Böyle birsey dogru olsa bile, hiç bir teknik direktör kalkip da "Evet arkadas, eslerimiz kavga etti; ben de Hami'yi bu yüzden takimdan kestim. Barisana kadar da, kendisine forma yüzü yok." der mi? Ne mutlu size. Ben sizler kadar temiz yürekli degilim. Eger siz hakliysaniz, o zaman geriye tek alternatif kaliyor: Demek ki Hami o zamanlar formsuzdu. Simdi söylemek istedigimi anladin mi, sevgili kuzey_lee? Eger formsuz degilse, neden takimdam kesilidiginin baska bir sebebi aklina geliyor mu?

Gelelim, bazilarinizin agzina pelesenk olan "benim Senol Günes ve Giray Bulak düsmaligi"ma.

Ben kimseye düsman filan degilim. Senol Günes veya Giray Bulak veya Özkan Sümer ya da Sadi Tekelioglu. Fazla birsey istemiyorum. Yaklasik üç senede bir Trabzonspor'u sampiyon yapacaklarina inansam, ya da bunu gösterseler, 10 yillik mukavele yapilmasini isterim. Trabzonspor'u kim sampiyon yapacaksa, o hocamiz olsun. Ama Trabzonlu hocalarin hemen hemen tamami denendi ve maalesef birsey çikmadi. Bu deneneler içinde de en büyük kredi Senol Günes'e taninmadi mi? 3.5 senesi kesintisiz olmak üzere yaklasik 6 sene. Ben diyorum ki: Bir 3.5 sene (bakin 6 senelik hakkimdan feragat ediyorum) kaliteli, yabanci bir teknik direktöre takimi teslim edelim. Sonucu görelim.Ondan sonra diyelim: "Trabzon'a yabanci adamdan fayda gelmez." Unutmayin ki, hiç bir yabanci hoca, kesintisiz 1.5 sene Trabzonspor'u çalistiramamistir.

Bir de, beni elestiriken, sapla samani çok karistiriyorsunuz:

1-) Senol Günes, dünyada en uzun süre gol yemeyen 15. kalecidir. Hiç benim agzimdan, "Zaten onun kaleciligi de berbatti" diye bir sey duydunuz mu? Ben onun teknik direktörlügünü elestiriyorum.

2-) Efendiligi ile 1 numaradir. Ben hiç onun hakkinda "Saygisiz, agresif, saldirgan" kelimelerini kullandim mi? Kendim için derim, onun için demem.

3-) Giray Bulak Trabzonspor'u çok seviyor. Trabzonspor'un basina geçen teknik direktörler içinde Trabzonspor'u sevmeyen biri oldugunu hiç tahmin etmiyorum. Hele ki bu adam Trabzonlu olursa. Bilmem hiç benim yazilarimda "Giray Bulak zaten Trabzonspor'u sevmez; Senol Günes de Trabzonspor'dan nefret edenlerin önde gidenidir" gibi ifadeler var miydi?

Bir de sunu belirteyim: "Giray Bulak'la yaptiginiz röportaji burada neden yayinliyorsunuz?" diye kimseye bir lafim yok. Böyle birsey demeye de hakkim yok. Keske ben de Leekens veya Breams'le röportaj yapabilsem de, burada yayinlasam.

Yazimi bitirirken, su ana kadaryazdiklarimin forum kurallarina uyup uymamasihakkinda, yönetici grubunu bir kere daha göreve davet ediyorum.

Selamlar.Edited by: Cyzio

metehan
04.04.2006, 09:56
Uslüp konusunda yapilan elestirilere sonuna kadar katiliyorum. Ben TSlist forumunda da yaziyorum, orada da bu konuya hep vurgu yapiyorum ama bazen ise yaramiyor. Her türlü düsünceye sahip olabiliriz, bunun ayip bir yani yok. Bu düsünceleri düzgün biçimde ifade ettigim sürece hiç sorun yok. Ama aksi durumda tartisma özünden sapiyor ve uslup kavgasina dönüyor. Buna herkesin çok daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Giray Bulak'i ziyarete giden arkadaslarin ayagina saglik. Keske giden arkadaslar, Giray hocanin da vurgu yaptigi Denizlispor-FB maçi ile ilgili bir soru daha sorsalardi. Giray hocanin,o maç öncesi TS'un sampiyon olmasini istemesi dogal, zaten aksini de düsünmek mümkün degil. Ancak Denizlispor'un klüp olarak tavri hiç de öyle degildi. Tüm tribünleri FB taraftarina verip, 30 dakikada da 3-0 yenik duruma düstüler. Hatta bir önceki hafta, saha kapama cezasi alip maçi Izmir'de oynamak istedikleri bile iddia edilmisti. Tabi bunlarin hepsi, dogrudan DEnizlispor yönetimi ile alakali. Eminim Giray Bulak'i da bunlar rahatsiz etmistir ama Giray hocadan bu konuda bir tepki geldigini ben hatirlamiyorum. Acaba o maçta olup bitenlerle ilgili olarak, daha sert bir tepki vermek Giray hocanin aklindan geçmisi midir? Bu sorunun sorulmasini çok isterdim.

Bu ülkede bazi seyleri asmak kolay degil. O nedenle Giray hocanin ve Denizlispor'un gücü de bazi seylere yetmeyebilir, bunun farkindayim. Onlara da fazla yüklenmek istemiyorum ama o maçla ilgili Giray hocadan daha sert bir çikis beklerdim dogrusu. Mesela Yilmaz Vural, Rize-Sebat maçindan sonra "sike" yapildigi gerekçesiyle istifa etmisti. Ayni sey degil biliyorum ama birilerinin de olaylar karsisinda sesini yükseltmesi lazim. "Sen yanmasan, ben yanmasam, nasil çikar karanliklar aydinliga?" misali.

Hekimoğlu
04.04.2006, 10:34
Hekimoglu Ah be arkadasim her yazima nerdeyse satir satir cevap vermissin de su cümleme de bir cevap yazsaydin ya

Yöremizden yetisen her degere fitursuzca laflar söylersinizondan sonra Camiamiza saygi duyulmasini beklersiniz. Sizin saygi duymadiginiz bir olusuma elalem niye ve niçin saygi duysun? yöremizden yetisen her deger'e fütürsuzca laflar etmiyorum.camiamiza saygi ile giray bulak arasinda da bir baglanti kuramadim.

Külünkoğlu
04.04.2006, 11:54
Yöremizden yetisen her degere fitursuzca laflar söylersinizondan sonra Camiamiza saygi duyulmasini beklersiniz. Sizin saygi duymadiginiz bir olusuma elalem niye ve niçin saygi duysun? yöremizden yetisen her deger'e fütürsuzca laflar etmiyorum.camiamiza saygi ile giray bulak arasinda da bir baglanti kuramadim.

Trabzonspor camiasinin bir mensubu degilmidir Giray Bulak ? Bugün Ridvan Dilmen'e bir laf et hangi camia ayaga kalkar zannediyorsun ?

Hiç kimse Giray Bulak = Trabzonspor camiasidir demedi ki. Giray Bulak bu camianin mensubudur dendi. Vetekrar ediyorum, o na böyle buna söyle dersek bir de bakmissin ki etrafinda kimse kalmamis.Akilli ve tutarli davranmak lazim degil mi arkadasim.

Can basten
04.04.2006, 13:43
Giray Bulak'i ziyarete giden arkadaslarin ayagina saglik. Keske giden arkadaslar, Giray hocanin da vurgu yaptigi Denizlispor-FB maçi ile ilgili bir soru daha sorsalardi. Giray hocanin,o maç öncesi TS'un sampiyon olmasini istemesi dogal, zaten aksini de düsünmek mümkün degil. Ancak Denizlispor'un klüp olarak tavri hiç de öyle degildi. Tüm tribünleri FB taraftarina verip, 30 dakikada da 3-0 yenik duruma düstüler. Hatta bir önceki hafta, saha kapama cezasi alip maçi Izmir'de oynamak istedikleri bile iddia edilmisti. Tabi bunlarin hepsi, dogrudan DEnizlispor yönetimi ile alakali. Eminim Giray Bulak'i da bunlar rahatsiz etmistir ama Giray hocadan bu konuda bir tepki geldigini ben hatirlamiyorum. Acaba o maçta olup bitenlerle ilgili olarak, daha sert bir tepki vermek Giray hocanin aklindan geçmisi midir? Bu sorunun sorulmasini çok isterdim.

Denizci61burayi gözden kaçirmis ve röportaj metnine eklememis, hatirlattiginiz iyi olduzira bu konuyu da konusmustuk.. Giray Bulak bu konuda Denizlispor yönetiminin de bir maç satma eylemi içersinde olmadigini, stadda Fenerbahçelilere aslinda küçük bir yerin ayrildigini fakat çok sayida dernegi olan Fenerbahçe taraftarlarinin çok iyi bir biçimde örgütlenerek Denizlilere ayrilan tarafin biletlernii de aldigini söyledi... Medyanin da takiminin moral motivasyonunu bozmak için maç öncesi "Giray Bulak Istifa Etti" haberleri çikardigini, sürekli yönetimle arasinda bir sorun varmis gibi göstermek istedigini kaydetti.

Bu isin medyanin uydurmasi olmasi bana da inandirici geldi sahsen...

Can basten
04.04.2006, 20:37
Evet arkadaslar bordo-mavi çiçegimizle birlikte topluca çektirdigimiz resim de asagida... Giray Bulak'in yardimcilari da gördügünüz gibi Trabzonspor'un eski futbolculariOrhan Çikrikçi ve Aykut Canik...

http://img86.imageshack.us/img86/6536/img36570wl.jpg[/url][url="http://img86.imageshack.us/img86/6536/img36570wl.jpg/IMG"] (http://img86.imageshack.us/img86/6536/img36570wl.jpg/IMG)

kutoz
04.04.2006, 20:47
Kutoz'a cevap: Giray Bulak'i sahsen tanimam. Sadece fisilti. Ama simdi soruyorum. Bu fisiltiyi, bu site üyeleri içinde benden baska duyan yok mu?

Realist olmaya çalisirim. Siirimde de, resmimde hep realist eserler meydana getirmeye çalisirim. Bu tür fisiltilarla, hareket etmeyi kendimce dogru bulmadim bu yüzden. Hele BMN.de Trabzonspor'la ilgili olarak (Yönetiminden, malzemecisine kadar) öyle seyler yazilip çiziliyor ki, realitesi ne kadar dogrudur açikcasi kestirmek zor. Herbirine kulak vermis olsaydik, inan abi Trabzonspor'umuz çoktan yerle bir olurdu.

Evet, Hami'nin esiyle Giray Hoca'nin esi arasinda bir problem oldugunu o zaman duymustum. Ama sadece, fisilti basinindan duydum. Giray Hoca'nin kisiligininse, Hami'yi böyle bir olaya istinaden kesecegini düsünmem, düsünemem. Çünkü, öyle bir insan degildir. Isiyle ne esini, ne evini ayni anda yasar. Profesyonel bir insandir, yasaminda. Karistirmaz, ak ile karayi.

Cyzio
04.04.2006, 22:51
Sevgili Kutoz;

Tesekkür ederim. Nihayet benden baska biri daha bu konuyu (en azindan duydugunu) dile getirdi. Demek ki böylebir sey o zamanlar gündeme geldi. Ama yalan ama dogru.

Pekiyi o zaman niçin hepiniz, ben bu meseleyi midemden uyduruyormusum gibi yüklendiniz? Söyle bir cümle yazsaniz benim için yeterdi:

-"Sen yanlis biliyorsun, Cyzio. O zamanlar Istanbul basini böyle yalan bir haber yazdi, ama asli yoktur. Hami'nin hanimiyla, Giray Bulak'in hanimi aslinda çok iyi arkadastirlar. O zamanlar, Hami sadece formsuz oldugu için uzun müddet takimdan kesilmisti."

Ben inanip kabul etmekten baska yapacak bir seyim kalmazdi. Demek ki "Hami formsuzmus", degil mi kuzey_lee biraderim?

Hepinize selamlar.

kutoz
04.04.2006, 23:04
Sevgili Kutoz;

Tesekkür ederim. Nihayet benden baska biri daha bu konuyu (en azindan duydugunu) dile getirdi. Demek ki böylebir sey o zamanlar gündeme geldi. Ama yalan ama dogru.

Pekiyi o zaman niçin hepiniz, ben bu meseleyi midemden uyduruyormusum gibi yüklendiniz?

Abi ben asagidaki soruyu bu yüzden sordum. Yani kaynagin, bu olaya sahit olan birisi mi, yoksa basina yansiyan haberler miydi, onu ögrenmek istemistim. smileys/smiley2.gif

Abi; Giray Bulak'i taniyor musun? Yoksa, basindan izledigin ve kulagina gelen fiskoslarla mi degerlendiriyorsun?

Geçmisine takili kalanlar, gelecegi yakalayamazmis. Düsünür mü söyledi, yoksa ben mi uydurdum bilmiyorum. Ama kullaniyorum iste. Giray Hoca'nin da geçmis dönemde yasadiklarina takilip kalmamak gerek diye düsünüyorum. Bu degildir ki, Vahid Hoca giderse Giray Hoca gelsin. Su asamada, kendini ispatlamis yabanci bir teknik direktörün takimin basina gelmesi sahsi fikrimdir. Ama yerli hocalar içinden kim gelsin diye bir soru gelse, hiç düsünmeden Girey Bulak derim ben. Edited by: kutoz

ozcilingir
05.04.2006, 00:04
GIRAY BULAK ile yazilan yazilari okumaya çalisdim.Yapilan yorumlar a baktim hala eski günlerdeki asparagaz haberlerin tekrar gündeme getirildigini gördüm.Giray'in hanimi MENEKSE hanim ECZACI, HAMI'nin hanimi SEBNEM EV HANIMI , aralarinda en az 10-15 yas farki var. Bu hanimlar hergün biraraya gelmeleri mümkünmü ? MENEKSE hamin SEBNEM hanimla arkadaslik yapabilecek konumdami ? Ban göre degil nasil oluyorda bu iki hanimin arasinda tartisma oldugu hakkinda haberler çikiyor ? Düsünülmesi gerekir.Isterseniz o zamanlar GIRAY BULAK 'in basina koydugu bazi kurallari gözden geçirelim, antremandan yarim veya 1 saat önce , basin toplantisi yapilacak, tesislerin sosyal lokaline ve sahaya girilmeyecek, kale arkasinda üst kata yapilan teras bölümüne kameralar koyulacak,çay kahve servisleri buraya yapilacak. Neden saha içinde futbolcuya mikrofon kamera uzatilmamasi için. Bu kurallardan dolayi GIRAY bulak'in giyindigi gömlek bile konu edildi. Basin GIRAY 'I YEMEK için elinden geleni yapti. bU KONUYLA ILGILI CANLI YASADIGIM OLAYLARDA VAR AMA YERI DEGIL, KISACASI, BASIN GIRAY'ISEVMEDI !! NEDEN SEVMEDI !! TRABZONSPOR TESISLERIN'I, BASIN ÖZGÜRLÜGÜ adi altinda babalarinin çiftligi gibi kullanmak istemelerine karsi, kurallar koyuldugu için GIRAY a karsi kampanya baslatildi.GIRAY TRABZONSPOR''A ilk geldigi gün TRABZONSPOR'UNENVANTER'indeki araçlarida garaja çektirdi, önüne gelen arçalari kullanmasin diye v.s.,Bir disiplin kurmak istedi, tabii bu disiplinden hoslanmayanlar veryansin etmeye basladi basta BASIN , sonra v.s. v.s.

Gelelim GIRAY'in TRABZONSPOR luluguna, GIRAY SON OLARAK hangi takimdan TRABZONSPOR'ageldi ? KONYASPOR , 2.LIG DE SAMPIYON YAPTI GURUP MAÇLARI VAR . AHMET SUAT ÖZYAZICI ISTIFA ETTI , GIRAY'A teklif gitti, KONYASPOR ile yaptigi antlasmada TRABZONSPOR 'dan teklif gelirse giderim yaziyor . KONYASPOR ile isi bitti, grup maçlari için yeni ücret belirlenecek , kaç para verildi bilen varmi ? 1 milyon dolar . GIRAY ne yapti 5000 dolar maasla TRABZONSPOR 'a geldi !!

Bu kisi parayi elinin tersiyle itti ve TRABZONSPOR 'A GELDI, ONUN YERINE , RIDVAN DILMEN ,KONYA'dan4 maçligina 600000 dolar aldi.

Alt yapidan GÖKDENIZ 'i , A takim aldi , onu 3 .lig kulüplerinegitmesini engelledi. ( HATA YAPTI ) . kENDISINI teknik direktörlüge getiren yönetim gidince bilindigi gibi dürüst davrandi ve yeni gelen yönetimin önünü açti.(HATA YAPTI) .

1983yilindan beri minik takimdan basladigi TRABZONSPOR daki antrenörlük hayatinda A takim Teknik adami oldu, Milli takimlara ve TÜRK futboluna kazandirdigi futbolcularin sayisini bilen varmi ?Yoksa FATIH TERIM'e sorun sizlere söylesin. (Kimleri TRABZONSPOR'A kazandirmaya çalisirken ( para almadan TRABZONSPOR için futbolcu izledigi dönem ) o zamanki yönetimin almadigi adamlari GS nin aldigini ve4 yil sampiyon oldugunu )Tabii bu arada LANGE falan diyecekler olacak , onlar ayri konu yönetimin isi .

Bu Teknik direktör ile ilgili HAMI arasinda hanimlariyla ilgilisuni gündem olusturanlar GIRAY gittikden sonra çok rahat etmislerdir.

Sayin MENEKSE hanim , sevgili futbolcumuzun esisayinSEBNEM hanimla yas farkindan dolayi arkadaslik ve/veya komsuluk yapmak zorundamiydi ? Veya futbolcu hanimlariyla toplantilara katilmak zorundamiydi ? MENEKSE haniminda profosyonel olarak bir meslegi var ECZANE isletiyor, zamani el vermiyor. Bu sebeplerle hanimlari arasindasuni gündem yaratildi. HAMI en çok sevdigim futbolcu yedek kalmasini bende onaylamadim, ancak disiplin veya form durumuyla ilgili onunla hergün yan yana olan TEKNIK DIREKTÖR degilmi, YANI FUTBOLCUYA BAGLI SISTEMDEN YAKINIYORSAK.Biraz teknik adamlarin kararlarinada saygi gösterelim.

GIRAY BULAK ne demisdi, TRABZONLU , FUTBOLCUve TEKNIK DIREKTÖRLER'IN TRABZON'DA görev yapmasi çok zor .

HEMEN ILK ÖNCE ONALARI KAZANA KOYUYORUZ VE KAYNATIYORUZ.

GIRAY BULAK elbet birgün TRABZONSPOR'un ve /veyaMILLI TAKIMIMIZIN basina geçecek. ( Bu görüsüme en çok Muhalif sevinecek ! )

Saygilarimla

Cyzio
05.04.2006, 00:36
Sevgili Özçilingir. Açiklamalarina (özellikle kizmadan ve beni suçlamadan yaptigin için) çok tesekkür ediyorum.

Yani Hami formsuzmus. Iste bu.

Bunu söyleyin, cigerimi yiyin smileys/smiley36.gif

Selamlar.Edited by: Cyzio

poetricus
05.04.2006, 03:56
Sevgili Arkadaslar,

Bu konuya yazmayi düsündügüm baska bir yazida deginmeyi planliyordum ama burada bir iki açiklama yapmadan geçemeyecegim. Evvela Giray Bulak'in esi Menekse Hanim'la Hami'nin esi Sebnem Hanim arasindaki apartman komsulugundan kaynaklanan geçimsizligin Giray Hoca ile Hami'yi karsi karsiya getirdigini veHami'nin Giray Hoca tarafindanyedek kulübesinegönderilmesine sebebiyet verdigini ilk defa ortaya atan ve bunu kösesinde yazan, hatta o sirada Kanal D'de düzenlenen bir tatisma programinda dile getiren kisi Rahmetli Mehmet Tan'di.Fanatik Gazetesinin arsivlerinde bu yaziyi bulabilirsiniz. Dogru mudur, degil midir? Yazan kisi Mehmet Tan'sa dogrudur. AyricaGiray Hoca'nin kisisel kaprisleri sadece Hami'yle sinirli degildi. Rahmetli MehmetTan'in yazilari incelenirse Giray Hoca'nin Okan Çebi, Selahattin, Murat Bölükbasi gibi pekçok oyuncuyla problemi oldugu da görülecektir. O yüzden Sevgili Cyzio Üstadim'in cigerini alan arkadas geri versin lütfen.

Bir diger boyutu da Giray Bulak'in Trabzonlu ve Trabzonsporlu bir teknik adam olusu. Buna sahsen benim bir itirazim yok. AyricaTrabzonlu hocalariçerisinde bir tasnif yapmak mecburiyetinde kalirsam Giray Hoca'ya Senol Günes'ten önce yer veririm. Trabzonlu hocalar üzerinde daha sonra genisçe duracagim için detaya girmiyorum. Ayrica Trabzonspor'dan ayrilisi ile ilgili arkadaslarin yaptigi açiklamaya aynen katiliyorum. O dönem bir yanlis bir de dogru yapmisti. Kongrede taraf tutmasi yanlisti. Ama yeni gelen yönetimin rahat hareket etmesini saglamak adina istifa edip, tazminat hesaplari yapmaktansa profesyonel davranmasi son derece dogruydu. Bu baglamda ozcanasanoglu arkadasimin tespitine katiliyorum.

Giray Bulak ve Senol Günes'in bu camiaya hizmet ettikleri bir realite. Her ikisinin insan olmalatri itibariyle bir takim dogrulari ve yanlislari vardir süphesiz.Onlarin Trabzonspor'a Trabzonspor camiasinin da onlara sahip çikmasi gerekir. Ancak sahip çikmamiz gereken her Trabzon kökenli teknik adami takimin basina getirmeye kalkarsak vay halimize. Lütfen insanlara destek olmakla takimi onlara teslim etmenin, onlara karsi çikmakla kin kusmanin, düsmanlik yapmanin ayni sey olmadiginin farkina varalim. Kimsenin kimseye kin kustugu yok. Böyle ifadeler pek hos degil. Edited by: Poetricus

falcon61
05.04.2006, 04:33
Sevgili Arkadaslar,

Bu konuya yazmayi düsündügüm baska bir yazida deginmeyi planliyordum ama burada bir iki açiklama yapmadan geçemeyecegim. Evvela Giray Bulak'in esi Menekse Hanim'la Hami'nin esi Sebnem Hanim arasindaki apartman komsulugundan kaynaklanan geçimsizligin Giray Hoca ile Hami'yi karsi karsiya getirdigini veHami'nin Giray Hoca tarafindanyedek kulübesinegönderilmesine sebebiyet verdigini ilk defa ortaya atan ve bunu kösesinde yazan, hatta o sirada Kanal D'de düzenlenen bir tatisma programinda dile getiren kisi Rahmetli Mehmet Tan'di.Fanatik Gazetesinin arsivlerinde bu yaziyi bulabilirsiniz. Dogru mudur, degil midir? Yazan kisi Mehmet Tan'sa dogrudur. AyricaGiray Hoca'nin kisisel kaprisleri sadece Hami'yle sinirli degildi. Rahmetli MehmetTan'in yazilari incelenirse Giray Hoca'nin Okan Çebi, Selahattin, Murat Bölükbasi gibi pekçok oyuncuyla problemi oldugu da görülecektir. O yüzden Sevgili Cyzio Üstadim'in cigerini alan arkadas geri versin lütfen.

Bir diger boyutu da Giray Bulak'in Trabzonlu ve Trabzonsporlu bir teknik adam olusu. Buna sahsen benim bir itirazim yok. AyricaTrabzonlu hocalariçerisinde bir tasnif yapmak mecburiyetinde kalirsam Giray Hoca'ya Senol Günes'ten önce yer veririm. Trabzonlu hocalar üzerinde daha sonra genisçe duracagim için detaya girmiyorum. Ayrica Trabzonspor'dan ayrilisi ile ilgili arkadaslarin yaptigi açiklamaya aynen katiliyorum. O dönem bir yanlis bir de dogru yapmisti. Kongrede taraf tutmasi yanlisti. Ama yeni gelen yönetimin rahat hareket etmesini saglamak adina istifa edip, tazminat hesaplari yapmaktansa profesyonel davranmasi son derece dogruydu. Bu baglamda ozcanasanoglu arkadasimin tespitine katiliyorum.

Giray Bulak ve Senol Günes'in bu camiaya hizmet ettikleri bir realite. Her ikisinin insan olmalatri itibariyle bir takim dogrulari ve yanlislari vardir süphesiz.Onlarin Trabzonspor'a Trabzonspor camiasinin da onlara sahip çikmasi gerekir. Ancak sahip çikmamiz gereken her Trabzon kökenli teknik adami takimin basina getirmeye kalkarsak vay halimize. Lütfen insanlara destek olmakla takimi onlara teslim etmenin, onlara karsi çikmakla kin kusmanin, düsmanlik yapmanin ayni sey olmadiginin farkina varalim. Kimsenin kimseye kin kustugu yok. Böyle ifadeler pek hos degil.

KArdes yazini gerçekten çok begendim eski haberleri falan pek bilemiyorum ne kadar dogrudur ne kadar uydurmadir sanirsam bu konuda kesin bisey de söylenemez sonuç olarak Giray Bulak'in hemsehrimiz ve renkdasimiz oldugu kesindir bu da ona sahip çikmamiz en azindan Saygi göstermemiz gerektiginin kanitidir..

denizci61
05.04.2006, 10:45
Gelelim GIRAY'in TRABZONSPOR luluguna, GIRAY SON OLARAK hangi takimdan TRABZONSPOR'ageldi ? KONYASPOR , 2.LIG DE SAMPIYON YAPTI GURUP MAÇLARI VAR . AHMET SUAT ÖZYAZICI ISTIFA ETTI , GIRAY'A teklif gitti, KONYASPOR ile yaptigi antlasmada TRABZONSPOR 'dan teklif gelirse giderim yaziyor . KONYASPOR ile isi bitti, grup maçlari için yeni ücret belirlenecek , kaç para verildi bilen varmi ? 1 milyon dolar . GIRAY ne yapti 5000 dolar maasla TRABZONSPOR 'a geldi !!

Bu kisi parayi elinin tersiyle itti ve TRABZONSPOR 'A GELDI, ONUN YERINE , RIDVAN DILMEN ,KONYA'dan4 maçligina 600000 dolar aldi.

Yazacak kelime bulamiyorum. Bizim oralarda böylelerine "adam" derler. Tesekkürler ozcilingir

zafercalikoglu
05.04.2006, 13:16
giraylar,senollar,....vs bizim degerlerimizdir,begenmiyorsak bile saygi göstermek gerekir,ayrica yok esleri kavga etmis hami yedek kalmis ....vss bunlar basinin uydurmasi olmadigi ne malum,artik 20 küsür sene gecti sampiyon olamdik am bu kaflarla gidersek bizden nice 20 yillar gecer yine olamayiz,

röpartaji yapan herkese çok tesekkür ediyorum ,bencede çok güzel düsünülmüs,

kutoz
05.04.2006, 19:55
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">1. [/B]
GIRAY BULAK ile yazilan yazilari okumaya çalisdim.Yapilan yorumlar a baktim hala eski günlerdeki asparagaz haberlerin tekrar gündeme getirildigini gördüm.... <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">2. [/B]
Sevgili Arkadaslar,
Bu konuya yazmayi düsündügüm baska bir yazida deginmeyi planliyordum ama burada bir iki açiklama yapmadan geçemeyecegim. Evvela Giray Bulak'in ...

Iki ayri görüs? Ikisini de okudum? Ilk yorum, bana daha mantikli geldi. Rahmetli Mehmet TAN?i da çok severim. Bu vesileyle, birkez daha rahmetle aniyorum. Makalesini okumadigim için, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">2 nci [/B]görüste belirtildigi gibi yazdi diyemiyorum.

Keske, konuyla ilgili makalede buraya konulsaydi. Aradim, maalesef bulamadim.