PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10.000 Çocuk Katledildi

Mehmet S. Pervan
21.09.2011, 17:03
Tarih 20 Eylül 2011, günlerden Salı.

10.000 çocuk bir şeyin gayet normal olduğunu anladı. Küfür etmenin. Çünkü küfür eden ne bir arkadaşı ne de yabancı bir adamdı. Küfür eden kendi annesiydi. Hem coşku içerisinde hem de gülümseyerek. O kadar mutluydu ki küfür ederken. Sanki dünyanın en güzel gününü yaşıyordu, eğleniyordu. Arada bir çocuğuna dönüyordu, ona da gülümsüyordu. Yaptığını onaylıyordu sanki ona bilerek ya da bilmeyerek.

Beni üzen ne bize küfredilmesi ne de başka bir şey. Beni üzen ağzında emzik ile annesinin kucağındaki o çocuğun öğrendiği belki de 10. kelimenin bir küfür olması. Etme kardeşim küfretme, kucağında çocuğun varken küfretme, yanında çocuğun varken küfretme, 10.000 çocuğun içinde küfretme. Değil karşında rakip takım, terör örgütü bile olsa küfretme. Sen o çocuğun annesisin, sen o çocuğun örnek aldığı iki kişiden birisin, küfretme. Kendinden utanmıyorsan, anneliğinden utan, yanında oturan ilkokula yeni başlayacak olan 7 yaşındaki çocuğundan utan.

Ona küfretme duygusu aşılama, ona nefret aşılama, sen ayaklarının altında cennetin bulunduğu varlıksın. Bunu ona kahkahalarla küfrederek gösterme. Verdiğin 6-7 senelik aile terbiyesini, eğitimi, bilgiyi, saygıyı, sevgiyi bir gecede yok etme.

Bu ülkeye 10.000 küfürbaz holigan yetiştirme, bu ülkeye 10.000 bilim adamı yetiştir. Bundan 15 sene sonra o çocuklardan biri tribünde bir adam bıçaklarsa, ağzını açıp tek kelime edemezsin. Bunu da böyle bil.

Eğer ceza alırsak da Avni Aker'e bayan taraftarlarımız, çocuklarımız, annelerimiz gelirse, ağızlarından Fenerbahçe'ye ya da herhangi bir takıma karşı bir tane küfür çıkarsa dahi hakkımı helal etmem. Bu kadar net.

omer61
21.09.2011, 17:15
dün maçta küfür mü edildi ya?

Mehmet S. Pervan
21.09.2011, 17:17
dün maçta küfür mü edildi ya?

ib** trabzon olamazsın şampiyon diye...

Mehmet Yusuf
21.09.2011, 17:18
gerçekten çok beğendim yazını.
ağzına sağlık....

Mert67
21.09.2011, 17:23
Güzel yazı. Bir camia ancak bu kadar alçalabilirdi.

TekfurÇayır 61
21.09.2011, 17:27
Mehmet kardeşim konuyu çok doğru bir yönünden ele almışsın.

Hem düşüncen, hem de düşünceni sunuşun yönünden tebriğe lâyık bir yazı olmuş.

Bugün önce Serdar kardeşimin mektubu, sonra senin yazın...

Sizleri gördükçe çok mutlu oluyorum.

Çok yaşayın.

:alkış:

KOSİFOĞLU
Sonuçta fenerli değil mi hepsi aynı.

halil ibo
Bir toplumu yetiştiren kadın'dır,annedir.O ne kadar asilse toplumda o kadar asil olur.
fenerlilerin neden türlü hokkabazlıklarla şampiyonluk dahil tüm menfaat musluklarını kendilerine akıtmalarının sebebi annelerinin kahir ekseriyetinin dünküler gibi olması diyebilir miyiz acaba ?

Hürgün Aygün
21.09.2011, 17:28
Ağzına sağlık abi kelimesi kelimesine katılıyorum.

Badaloğlu
21.09.2011, 17:30
ib** trabzon olamazsın şampiyon diye...

Dakikaların 61 olması tesatüf müydü?:mad:

Serdær
21.09.2011, 17:35
Mehmetcim,

Ağzına sağlık.

Değişik bir açıdan bakıp olayı çok iyi özetlemişsin.

asimetrik
21.09.2011, 17:39
Mehmetcim,

Ağzına sağlık.

Değişik bir açıdan bakıp olayı çok iyi özetlemişsin.

Aslında davanın esasına girmiş :)
Mehmet, bu güzel ikaz için teşekkürler.

Mehmet S. Pervan
21.09.2011, 17:39

Değildi, bu da olayın daha önceden organize edildiğini gösterir. Bunu daha önceden organize ettiklerine göre düşünmeye de baya vakitleri varmış. İçlerinde hiç mi vasıflı bir insan yokmuş ki, bir kişi de çıkıp "durun biz böyle bir şey yapamayız, çocuklarımız var yanımızda" dememiş. Yazık.

Eyvallah renktaşlar, içime dokundu dünkü olay, yazmak istedim.

cemoli5408
21.09.2011, 17:42
Tarih 20 Eylül 2011, günlerden Salı.

10.000 çocuk bir şeyin gayet normal olduğunu anladı. Küfür etmenin. Çünkü küfür eden ne bir arkadaşı ne de yabancı bir adamdı. Küfür eden kendi annesiydi. Hem coşku içerisinde hem de gülümseyerek. O kadar mutluydu ki küfür ederken. Sanki dünyanın en güzel gününü yaşıyordu, eğleniyordu. Arada bir çocuğuna dönüyordu, ona da gülümsüyordu. Yaptığını onaylıyordu sanki ona bilerek ya da bilmeyerek.

Beni üzen ne bize küfredilmesi ne de başka bir şey. Beni üzen ağzında emzik ile annesinin kucağındaki o çocuğun öğrendiği belki de 10. kelimenin bir küfür olması. Etme kardeşim küfretme, kucağında çocuğun varken küfretme, yanında çocuğun varken küfretme, 10.000 çocuğun içinde küfretme. Değil karşında rakip takım, terör örgütü bile olsa küfretme. Sen o çocuğun annesisin, sen o çocuğun örnek aldığı iki kişiden birisin, küfretme. Kendinden utanmıyorsan, anneliğinden utan, yanında oturan ilkokula yeni başlayacak olan 7 yaşındaki çocuğundan utan.

Ona küfretme duygusu aşılama, ona nefret aşılama, sen ayaklarının altında cennetin bulunduğu varlıksın. Bunu ona kahkahalarla küfrederek gösterme. Verdiğin 6-7 senelik aile terbiyesini, eğitimi, bilgiyi, saygıyı, sevgiyi bir gecede yok etme.

Bu ülkeye 10.000 küfürbaz holigan yetiştirme, bu ülkeye 10.000 bilim adamı yetiştir. Bundan 15 sene sonra o çocuklardan biri tribünde bir adam bıçaklarsa, ağzını açıp tek kelime edemezsin. Bunu da böyle bil.

Eğer ceza alırsak da Avni Aker'e bayan taraftarlarımız, çocuklarımız, annelerimiz gelirse, ağızlarından Fenerbahçe'ye ya da herhangi bir takıma karşı bir tane küfür çıkarsa dahi hakkımı helal etmem. Bu kadar net.

tam tersi yav, adamlar her ortamda her yaştan yaratık en galiz küfürleri ediyor, bizde yok öyle yapmamalıyız böyle yapmamalıyız diyoruz. bence fener bize ne ederse 20 mislini biz yapmalıyız! roketatarla darayalım i.neleri!:D

Oğuzhan
21.09.2011, 17:45
Çok güzel yazmışsın tebrikler ama bu forumdaki insanlar biliyor zaten bunları Fenerli ne ettiğini bilmez haydutlara ve eşlerine okutmak lazım.

Serdær
21.09.2011, 17:47
Aslında davanın esasına girmiş :)
Mehmet, bu güzel ikaz için teşekkürler.

Gürcan Abi,

Damardan girmiş diyorsun yani :)

Badaloğlu
21.09.2011, 18:01
Fenerbahçe'nin dün akşam Manisaspor maçında 40 bini aşkın kadın Trabzonspor'a 'İ...e Trabzon olamazsın şampiyon" diye küfür etti.

Yaşanan bu olaya Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan ise tuhaf bir yorum geldi. Kadınlara toz kondurmayan Bakan Kılıç, suçu erkeklere attı.
"Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir."
Fenerbahçe-Manisaspor maçı 40 bini aşkın kadın ve çocuğun izlemesiyle tarihe geçti.Coşkulu kadın taraftarlar maç boyu heyecanlı bir şekilde takımlarına destek olurken, mücadelenin ikinci yarısında kısa bir süre küfür edildi.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olayı ilk kez NTV yayınında değerlendirdi.
Küfürlü tezahüratlar geldiğini sosyal medyadan öğrendiğini söyleyen Bakan Kılıç, "Bence araya karışan erkeklerin işidir. Kadınların böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir. Her şeye rağmen kadınların o stadı doldurması takdire şayan bir durumdur. Kadınların statlara gidişini teşvik etmek lazım"

İnternet Haber

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nerde yaşıyorsunuz sayın bakanım? Dün stad'da erkek yoktu. En büyüğü 12-15 yaşında erkek çocukları vardı. Kadınların tribünlere gelmesini teşvik etme adına bu küfürleri görmezden gelmenizi asla tasvip etmiyoruz.

Şikeci Fener demek suç ama Trabzon'a küfü retmek serbest öyle mi?:mad::mad:

Samet Türkmen
21.09.2011, 18:14
Bakan Samsunlu. Başka söze gerek yok.

Napoli
21.09.2011, 18:20
Bakan Samsunlu. Başka söze gerek yok.

Samsunlu ama Iyı Trabzonsporluymus.

Samet Türkmen
21.09.2011, 18:21

Hikaye onlar. Faruk Özak'ta Trabzonsporluydu :D

KÖKSAL AYDIN
21.09.2011, 18:23
Bakan köken Of. Oraya ailesi göç etmiş.

TekfurÇayır 61
21.09.2011, 18:27
Statda yaşanan rezâlet ve Mehmet kardeşin güzel yazısı bana Halil Cibran'ın yazısını hatırlattı.

Ey Kavmim

Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin.

Dönüp de bakmazsın ölülerine. Lut kavminden de değilsin sen, hazdan olmayacak mahvın. Acıyla karıldı harcın ama acıya da yabancısın. Ağıtları sen yakarsın ama kendi kulakların duymaz kendi ağıdını, Bir koyun sürüsünden çalar gibi çalarlar insanlarını ve sen bir koyun sürüsü gibi bakarsın çalınanlarına. Tanrı'ya yakarır ama firavunlara taparsın. Musa Kızıldenizi açsa önünde, sen o denizden geçmezsin.

Ey kavmim... Sen ki peygamberlerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin.

Korkarsın kendinden olmayan herkesten. Ve sen kendinden bile korkarsın. Hazreti İbrahim olsan, sana gönderilen kurbanı sen pazarda satarsın. Hazreti İsa'yı gözünün önünde çarmıha gerseler, sen başka şeylere ağlarsın. Gündüzleri Maria Magdalena'yı 'fahişe' diye taşlar, geceleri koynuna girmeye çabalarsın. Zebur'u, Tevrat'ı, İncil'i, Kuran'ı bilirsin. Hazreti Davud için üzülür ama Golyat'ı tutarsın.

Ey kavmim... Sen ki peygamberlerinin dediklerini bile dinlemedin beni hiç dinlemezsin.

Dönüp de bakmazsın ölülerine. Lut kavminden de değilsin, hazdan olmayacak mahvın. Ama sen kendi acına da yabancısın. Kadınların siyah giyer, kederle solar tenleri ama onları görmezsin. Her kuytulukta bir çocuğun vurulur, aldırmazsın. Merhamet dilenir, şefkat dilenir, para dilenirsin. Ve nefret edersin dilencilerden. Utancı bilir ama utanmazsın. Tanrıya inanır ama firavunlara taparsın. Bütün seslerin arasında yalnızca kırbaç sesini dinlersin sen.

Sana yapılmadıkça işkenceye karşı çıkmazsın. Senin bedenine dokunmadıkça hiçbir acıyı duymazsın. Örümcek olsan Hazreti Muhammed'in saklandığı mağaraya bir ağ örmezsin. Her koyun gibi kendi bacağından asılır, her koyun gibi tek başına melersin. Hazreti Hüseyin'in kellesini vurmaz ama vuranı alkışlarsın. Muaviye'ye kızar ama ayaklanmazsın. Hazreti Ömer'i bıçaklayan ele sen bıçak olursun.

Ölülerine dönüp de bakmazsın. Lut kavminden de değilsin, hazdan olmayacak mahvın. Ama arkana baktığın için taş kesileceksin. Ve sen kendine bile ağlamayacaksın. Komşun aç yatarken sen tok olmaktan hayâ etmezsin. Musa önünde Kızıldeniz'i açsa o denizden geçemezsin. Tanrıya inanır ama firavunlara taparsın.

Napoli
21.09.2011, 18:27
Trabzonsprlu oldugunu cok cıddı bırısınden duydum... He bence olmasın mumkunse =)

Kasım Hilal
21.09.2011, 18:31
Fenerbahçe'nin dün akşam Manisaspor maçında 40 bini aşkın kadın Trabzonspor'a 'İ...e Trabzon olamazsın şampiyon" diye küfür etti.

Yaşanan bu olaya Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan ise tuhaf bir yorum geldi. Kadınlara toz kondurmayan Bakan Kılıç, suçu erkeklere attı.
"Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir."
Fenerbahçe-Manisaspor maçı 40 bini aşkın kadın ve çocuğun izlemesiyle tarihe geçti.Coşkulu kadın taraftarlar maç boyu heyecanlı bir şekilde takımlarına destek olurken, mücadelenin ikinci yarısında kısa bir süre küfür edildi.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olayı ilk kez NTV yayınında değerlendirdi.
Küfürlü tezahüratlar geldiğini sosyal medyadan öğrendiğini söyleyen Bakan Kılıç, "Bence araya karışan erkeklerin işidir. Kadınların böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir. Her şeye rağmen kadınların o stadı doldurması takdire şayan bir durumdur. Kadınların statlara gidişini teşvik etmek lazım"

İnternet Haber

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nerde yaşıyorsunuz sayın bakanım? Dün stad'da erkek yoktu. En büyüğü 12-15 yaşında erkek çocukları vardı. Kadınların tribünlere gelmesini teşvik etme adına bu küfürleri görmezden gelmenizi asla tasvip etmiyoruz.

Şikeci Fener demek suç ama Trabzon'a küfü retmek serbest öyle mi?:mad::mad:

O zaman bir zahmet araya karışan erkeklerin hesabını nasıl vereceklerini de açıklasın. Biletle bile içeri alınmaları yasak olan kişiler hem de beleşe maçı izleyip bize küfür etti öyle mi? Bunda da hiçbir şey yok. Helal olsun bakana...

Şenol Altunsoy
21.09.2011, 18:40
Eyvallah Mehmet Kardeşim.

Badaloğlu
21.09.2011, 18:42
O zaman bir zahmet araya karışan erkeklerin hesabını nasıl vereceklerini de açıklasın. Biletle bile içeri alınmaları yasak olan kişiler hem de beleşe maçı izleyip bize küfür etti öyle mi? Bunda da hiçbir şey yok. Helal olsun bakana...

"Bence araya karışan erkeklerin işidir. Kadınların böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir. Her şeye rağmen kadınların o stadı doldurması takdire şayan bir durumdur. Kadınların statlara gidişini teşvik etmek lazım"

Hesapta güya espri yapıyor... Ama sonraki cümlesinde zaten derdi anlaşılıyor. Siyasetçi ya kendileri... Stad'da olan kadınlara yalakalık yaptığı anlaşılıyor.

Küfürü görmezden gelip, resmen havaya bakıp ıslık çalma modunda bakan beyimiz...

Taner Uykuçeken
21.09.2011, 18:46

Napoli kardeşim sen o söylentiye pek inanma derim ben :)

Hekimoğlu
21.09.2011, 18:47
Başlığı okuyunca irkildim bugunlerde aklima teror geliyor başka bir tanımlama olsa daha iyi olur.

Badaloğlu
21.09.2011, 18:49
Napoli kardeşim sen o söylentiye pek inanma derim ben :)

Bencede, siyasetçinin takımı olmaz. Onlar sadece kullanırlar, herşeyi ama...

Vkgz
21.09.2011, 18:50
Bakan demişki "Herşeye rağmen stadı kadınların doldurması takdire şayan bir durumdur" :)

Yani Trabzonspor'a küfür gözardı edilebilecek öyle pek bi önemi olmayan sıradan bir durum . :)
Bakan bunu derse...

Erdogan
21.09.2011, 19:13
yaninda cocugun varken küfretme demissin arkadasim. yani ; yaninda cocugun yokken küfür edebilirsin manasina geliyor.

yaninda cocuk olmadiginda ettigin küfürü tv basinda izleyen cocuk duymuyormu.

kisaca hic küfür etme desek daha iyi olmaz mi.

Hürgün Aygün
21.09.2011, 19:21
Burda tek hatalı tff!Küfürü önlemek bu ülkede hele stadlarda çok zor maalesef.Tabiki bu edenler suçsuz anlamına gelmez hele hele bunu bayanlar ve yanında çocukları varken küfür ediyorlar çok yazık.O zaman erkek taraftarın suçu ne TFF yine eline yüzüne bulaştırdı bir işi.Ama onlara göre muhteşem bir uygulama bu.:)

Ilelioglu
21.09.2011, 19:24
Baslik on numara olmus.

"10 000 Cocuk Katledildi"

Gercektende öyle oldu.

:alkış:

Sibel
21.09.2011, 19:28
Elinize, yüreğinize sağlık. Güzel ve de önemli bir noktaya temas etmiş bu yazı.

Suat Beyin yorumuna ancak gülünür. Daha biraz önce, maçta bulunan gazeteci iki bayan HT kanalında kendi ağızlarıyla bayanların Trabzon'a küfür ettiğini söyledi.
Üstelik sadece bizim duyduklarımız değil, duymadığımız küfürler de var.

yalniz adam
21.09.2011, 19:44
bence çocukların kodu bozuk..ana baba fenerli...yani katledilmiş katledilmemiş bir önemi yok...:)

Yiğit Gayretli
21.09.2011, 20:19
Seviyorum bizi...

Lazman
21.09.2011, 21:38
Bu utanmaz,yuzsuz rezillerde okadar ince dusunecek beyin,kapasite varmi. adamlar insanligi katletmis cocuk ne.
Konu cok guzel olmus .

Mert M.
21.09.2011, 23:52
Ellerine sağlık Mehmet. Yazını çok beğendim. Ama başlığı daha çok beğendim. Yaşa, varol.
Memleketim, güzel İzmir'ime selamlar...

aseld
22.09.2011, 01:20
gayet bilinçli ve önceden planlamış bir hareketti

Travelair
23.09.2011, 17:06
Küfür etmek insanlık suçudur

Mustafa AYDIN
23.09.2011, 20:44
Güzel yazmışsın hemşom ama,armut bunlar tabiki dibine düşecek,anası neki danası ne olsun.

ftunsal
23.09.2011, 20:56
manisa maçının 63.dakikasında çocuk sordu:

- anne ibne ne demek?

anne:

- iyi bişey oğlum, iyi bişey....

çocuk :

- anneee ;babam da ibne mi?

Serap G.
23.09.2011, 23:31
Tebrikler, çok guzel bir yazi... Sizinde izniniz olursa bunu hepimiz mail olarak tff ye atsak nasil olur? Belki azda olsa yapilan rezilligin farkina varirlar..

Çağatay_
24.09.2011, 12:35
Güzel bir yazı, teşekkürler.Koskoca kadınlar bunu yaptı şaşılacak iş.

TFF acaba ne der ?

Mollasalihoğlu
24.09.2011, 12:43
Anneler ve kızları, bu topluluğun en elit olması gerekenleri, bu hale gelmiş ise, verdiğimiz rahatsızlığın boyutunu varın siz hesap edin..

Büyük takımız vesselam..