PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor’lu olmak Bu mudur?

Tansu Onur Erdoğan
31.03.2006, 22:20
Bildiginiz üzere son konyaspor maci kötü bi oyun sonunda sahadan maglup ayrildik ama benim irdelemek üzerine basmak istedigim konu bu degil...!benim deginmek istedigim konu trabzonspor taraftari diye gecinen birkkitlenin (kesinlikle yermek ,elestirmek anlaminda sölemiyorum)takima ve oyuncularina durus seklidir

bir taraftar kitlesinin skora etki edip etmedigi mechul ama ben trabzonsporlu olarak trabzonda sahit oldugum maclarda dahil taraftar olarak destek konusunda sifir hatta eksi bile oldugumuzu söyleyebilirim..

taraftar olmanin geregi nedir hangimiz trabzonsporu hep kazansin diye tutuyoruz tabiki hiç birimiz 20 yil önce trabzonspor deplasmani türkiyenin en zor deplasmaniyken diger takimlar çekinerek gelirken su an güllük gülistanlik bir puana bile burun kivirir haldeler

su bi gercekkitakimimizin su durumu berbatken biz taraftar olarakta okdar kötüyüz

son konyaspor macinda takim kötü diye konyaspor lehine tezahürat yapmak alkislamak ta ne demek oluyo taraftar demek ne olursa olsun sonuna kadar arkasinda durmaktir.ama biz ts taraftari olarak bunu yapamiyoruz yapamadik

ayni sekilde 96 yilinda kacan sampiyonluk sonunda fenerbahce mac sonu alkislanmis bir cok oyuncuya tepkiler gösterilmis bunun sonucundada bir cok futbolcu takimdan ayrilmisti

ve yine bir besiktas maci sonucu kulaktan dolma bilgiyle anlatiyorum mac devam ederken herkez sirtini cevirmis

onun disinda utandigim bi konu taraftarlarin futbolcular üzerinde kurdugu baski ve korku

yakin örnekler veriyorum birisi mehmet yilmaz digeri tayfun cora pek tabiki trabzonsporda oynayan bazi oyuncular o takimda oynamayi haketmiyodur yetenekleri sinirlidir ama hiç bi bahane o forma altinda mücadele eden bi futbolcuyu yuhalayi tepki gösterme hakini vermez

g.saray macinda mehmet yilmaz dönen topa bos kaleye golü kacirdi son konya maci tayfuna olan tepkiler ve sonuc trabzonspor icin ter döken asla iclerindeki trabzonspor sevgisinden süphe etmiyecegim iki insan tayfun cora ve mehmeh yilmaz ikiside soyunma odasinda agliyolar...

sunu hiç kimse unutmamali onlarin yerinde bizde olabilirdik...dünyada bi bos kaleye kaciran mehmet yilmazmiydi yada kötü performans gösteren tayfundan baska futbolcu yokmuydu???

benim üzüntüm bu oyuncularin öz karadeizli olmasi ve bunu yasamalarinin nedenide yine trabzonlu olusur

bir thomas jun maliyeti oynadigi futbol bize verdigi zarar gider ayak yaptigi konusmalar peki bu taraftar mehmet yilmaz ve tayfuna verdigi tepkinin yarisini verdimi?cvp hayir suna yüzde yüz katiliyorum bizde yabanci hayranligi war tayfunun adi gomez olsa asla o tepkiyi göstezdi

son olarak sunu sormak istiyorum siz atiyorum ankarali bi futbolcu olsaniz anlattigim bu olaylari bilseniz trabzonsporda bi teklif yapsa o takima gidermisiniz gitmezmisiniz??

kutoz
31.03.2006, 22:29
Tayfun'a veya baska bir futbolcumuza yapilan davranisi tasvip etmek imkansiz. Fakat, bu yilki beklentilerin aksine ruhsuz bir futbola, taraftarin bu yil gösterdigi kadar hiçbir dönem sabir göstermedigini de söyleyebilirim. Bu anlamda, taraftari elestirmeyi dogru bulmuyorum.

Birde madalyonun diger yüzü var ki, yürekleri parçalar. Trabzon sehrinin sosyo-ekonomik durumunu göz önüne aldiginizda, Konya maçina gelen taraftarin, bir günlük yevmiyesini teptigi, ticarethanesine kilit vardugu, pazarda sattigi terayaginin parasini eve getirmek yerine Trabzonspor maçini izlemek için verdigini düsünürsek, insanin isyan etmemesi için çelik gibi bir iradeye sahip olmasi gerek. Iste o irade, Konya maçinda biraz esnedi... Bunuda çok görme, birak bir kerede taraftar hakli olsun.

Barış
31.03.2006, 22:31
adam nette,forumda Mehmet Yilmaz a maçtagol kaçirdi diye dümdüz gider,

ama stadda tayfun u yuhlayan adama söver,yanlis yapiyorsun der.

gerçek taraftar iste,futbolcunun moralini bozmadan,çaktirmadan sövüyor,klavye basinda.

Edited by: Oflu144

U.Sadıkoğlu
31.03.2006, 22:34
yahu oyuncuyu yuhlayalim tamam ama MARATONDA BIZIM OYUNCULARI YUHLAYANLAR MAÇ BOYUNCA 1 DK BAGIRMADI YEMIN EDIYORUM ALLAH BELAMI VERSIN TELEVIZYON KARSISINDA BEN ONLARDA ÇOK BAGIRIYORUMsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Tansu Onur Erdoğan
31.03.2006, 22:36
benim deginmek istedigim nokta taraftarin tepkisiydi mutlaka ama neden hep bu tepkileri ceken trabzon kökenli futbolcular oluyo siz bu gün tayfuna buy kadar tepki gösterdiniz bide onun psikilojik durumunu göz önüne alin 22 yasinda bi topcu yarin bi daha avniaker stadina nasil cikacak

mehmet yilmaz asla kötü futbolcu degil ama mehmet yilmazi dünyanin en ......si yaptik ama denizlide sakir sakir gollerini atiyo

besiktasin taraftari arasinda "taraftarin, bir günlük yevmiyesini teptigi, ticarethanesine kilit vardugu, pazarda sattigi terayaginin parasini eve getirmek yerinebesiktas maçini izlemek için veren yokmudur ? beliktasin su an durumu bizden dfahami iyi dahada beter bi onlarin harcadiklari paraya bakin birde bizimkine

ama adamlarin taraftarlari macta ........ gibi bagiriyo hangi macta futbolcularini yuhaladilar ben hiç sahit olmadim

Çebi
31.03.2006, 22:38
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width=468 border=0 valign="top">
<T>
<TR>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" width=468 background=haberbg.gif>Biz Trabzonsporluyuz! peki ya siz?</TD></TD></TR>
<TR>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" width="100%">http://www.kalearkasi.net/haber/data/upimages/tayfunnnnn.bmp Son haftalarda Avni Aker'de oynadigimiz müsabakalarda çekirdekçilerin hedefi haline gelen isim Tayfun Cora...

Ve Çekirdekçiler; bir "Trabzon" tezahüratini takimina çok gören, müsabaka boyunca atilan goller haricinde yerinden kalkmayan, elindeki çekirdek posetine gösterdigi ilginin dörtte birini takimina göstermeyen çekirdekçiler.

2-3 YTL'lik biletleriyle kendilerinde bu hakki bulabilen, hesap sorabilen çekirdekçiler; buna hakkiniz yok. Hele ki bu sehrin evladina, daha 23 yasindaki bir gence bunu yapmaya hakkiniz yok!...Taraf degil sadece seyirci olan bu insanlar o kadar önyargililar ki daha maç öncesi yapilan kadro anonsunda yuhalamaya basladilar Tayfun Cora ismi okununca. Ne olur bu gence destek verseniz, ne olur Trabzon bir degeri daha kazansa...Bunun size zarari ne?...Maç baslamadan tepki koydugunuz bu gençten sahada ne yapmasini bekliyorsunuz?..

Kötü oynayabilir, hata yapabilir prostesto edersiniz. Bizler de her hata yapisinda ahlaniyor vahlaniyoruz, tepki gösteriyoruz ama bu sekilde degil, takimin ve futbolcunun motivasyonunu bozacak sekilde degil!

Taraf olmayan bu insanlar o kadar ileriye gidiyor ki Tayfun her topu ayagina alisinda küfür edebilcek duruma geliyorlar. Ve o kadar ileriye gidebiliyorlar ki daha 66. dakikada gelen Konyaspor golünü alkislayabiliyorlar. Hatta maç boyunca yerinden kalmayan bu insanlar Konya,Konya sesleriyle inletiyorlar Avni Aker'i. Yazik size!

Gerçek Trabzonspor taraftari! Tribünde provokasyona gelme! Kendi futbolcuna, bu sehrin degerlerine sahip çik! Çik ki yeni Ali Kemaller, Turgaylar, Necmiler kazanalim! Çik ki efsanenin dönmesine katkin olsun! Çik ki hakkin olsun hak talep etmeye!

ÇILGINLAR!

31.03.2006 21:57</TD></TR></T></TABLE>

kaynak: kalearkasi.net| ÇILGINLAR grubu web sitesi

Tansu Onur Erdoğan
31.03.2006, 22:39
adam nette,forumda Mehmet Yilmaz a maçtagol kaçirdi diye dümdüz gider,

ama stadda tayfun u yuhlayan adama söver,yanlis yapiyorsun der.

gerçek taraftar iste,futbolcunun moralini bozmadan,çaktirmadan sövüyor,klavye basinda.

keske herkez caktirmadan klavye basinda sövse sen sahaya ciksan sanada sövseler senne yapacaksin biraz bencil olmayin sen ts yeniliyo diye üzülüyosun orda mücadele eden tayfun efendi bide küfür yiyo bide yeniliyo ya onun psikolojisi ????

Çebi
31.03.2006, 22:39
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width=420>
<T>
<TR>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" width=420 background=haberbg.gif>

kalearkasi.net (köseyazilari)

ALIN GIDIN! ( Ali Kemal Yazici )</TD></TD></TR>
<TR>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" width="100%">Evet alin gidin. Istanbul?da bulunan Trabzonsporlular, bu takimi gelin bu sehirden alin ve Istanbul?a götürün. Bu takimin bu milletle artik ne organik, ne de duygusal bagi kalmis. Bu takimi alin. Kulübü alin, Istanbul?un kulübü olmayan bir semtine tasiyin. Tasiyin ki kendi futbolcusuna, kendi evladina, ana avrat söven bu millet rahat etsin.

Yuhlarsin anladik, tepki koyarsin onu da anladik. Ama sen 60 dakika susup, sonra da rakip gol atinca rakibi alkislayip tempo tutup futbolcuna küfür edersen, senin bu takimla hiçbir ilgin kalmamis demektir.

Hoca yanlis yapmis, futbolcu oynamamis, gol kaçirmis, gol yemis? Geçin bunlari. Sen futbolcun harekete geçirmeyi bir kenara birakacaksin, hata yapmasini dört gözle bekleyeceksin yaptiginda da anasina avradina söveceksin, ondan sonra da bu takim üzerinde hak iddia edeceksin. Yok öyle yagma?

Belediye otobüsü bilet ücretine maç bileti alip, hiçbir katkida bulunmadan sana bu hakki kimse vermez?

Konyaspor takimi kendi sahasinda bu kadar rahat maç oynamazken ona bu zemini hazirlayip galibiyet bekleyeceksin?

4888?i biletli, 4528?i kombine kartli olmak üzere toplam 9416 kisinin izleyip, 16 bin 155 YTL hasilat biraktigi Trabzon?da, yildiz futbolcu bekleyip, stadin 50 bin kisilik olmasi için ahkam keseceksin ondan sonra da maça futbolcuna küfretmek için geleceksin. Vay anasini ya. Bu kadar güzelligi bir insana kim verir?

Birakin maçi, futbolu. Artik bu takim bu sehir için bitmistir. Her an futbolcusuna sövmek için zemin arayan bu taraftar kilikli provokatörlerin elinden bu pahali oyuncagi alin, alin da belki herkes bacaklarindan asagi bakmanin ne oldugunu anlar?

Son sözümde Çilginlar?a, Erdogdulular?a?Bir zamanlar çapulcu denilerek asagilanan gerçek Trabzonspor taraftarlarina, hepinizi alinlarindan öpüyorum. Dün Trabzon?un ve Trabzonspor?un onurunu kurtarma adina her seyi siz yaptiniz?

Ali Kemal Yazici ( Türksesi Gazetesi )</TD></TR></T></TABLE>

Tansu Onur Erdoğan
31.03.2006, 22:42
bende sonuna kadar katiliyorum ya bu takimi tasisinlar yada istanbuldan takimini gercek bi taraftar gibi destekleyecek taraftar transfer etsinler ikincisi olmayacagina göre ilki olsun

ben okdr istanbuldaki ts macini izledim helede son olarak tv den gecen seneki istanbul macini izledim resmen gurur duydum ordaki ts lilerle

kutoz
31.03.2006, 22:47
benim deginmek istedigim nokta taraftarin tepkisiydi mutlaka ama neden hep bu tepkileri ceken trabzon kökenli futbolcular oluyo siz bu gün tayfuna buy kadar tepki gösterdiniz bide onun psikilojik durumunu göz önüne alin 22 yasinda bi topcu yarin bi daha avniaker stadina nasil cikacak

mehmet yilmaz asla kötü futbolcu degil ama mehmet yilmazi dünyanin en ......si yaptik ama denizlide sakir sakir gollerini atiyo

besiktasin taraftari arasinda "taraftarin, bir günlük yevmiyesini teptigi, ticarethanesine kilit vardugu, pazarda sattigi terayaginin parasini eve getirmek yerinebesiktas maçini izlemek için veren yokmudur ? beliktasin su an durumu bizden dfahami iyi dahada beter bi onlarin harcadiklari paraya bakin birde bizimkine

ama adamlarin taraftarlari macta ........ gibi bagiriyo hangi macta futbolcularini yuhaladilar ben hiç sahit olmadim

Ben konunun Trabzonspor'la alakali oldugu için, Trabzon sehrini ele almistim. Sayet konu kargalara kayacaksa, Istanbul sehrinde kisi basi gelirin ne kadar oldugun arastirip ondan sonra yaziyim.

Tekrar söylüyorum. Tayfun yada herhangi bir futbolcuya yapilacak, motivasyon bozucu tezahüratin karsisindayim. Ama taraftari elestirirkende, insanlarin psikolojisine inmeye çalisin. Biraz empati yapin.

Not: Bu taraftar, geçen yilin en centilmen taraftaridir. Bu degisimin sebebini arastirin önce, ondan sonra elestiri oklarini atin.Edited by: kutoz

Tansu Onur Erdoğan
31.03.2006, 22:53
bu taraftarin gecen yilin en centilmen takimi olmasi basariyla alakali o zaman senin dedigine göre gecen sene 2, olduk sampiyonluk kil payi kaçti

bide kümeye düsmeyi zor kurtardigimiz özkan sümerli sezona bakin o zamanda en centilmen bizmiydik

kisi basina düsen milli gelirne ne alakasi war fakir her yerde fakir zaten bilet fiyatlari farkli trabzonda 1 ytl dahi bilet satti

gidin bide fenerbahcenin sattigi bilet fiyatlarina bakin......empati yaptigim icin zaten tayfun konusuna degindim

kutoz
31.03.2006, 23:02
Güzel kardesim,

Topic açiyorsun, seninle ayni düsünceyi paylasmiyorum diyorum. Ondan sonra, bana cevapyetistirmeye çalisiyorsun. Seninle ayni düsünmek zorunda degilim. Ben fikrimi beyan ediyorum, benim fikrimi çürütme çabasina girmene bir mana veremedim. Hayir, bilseydim böyle birsey olacagini, hiçbirsey yazmazdim.

Futbol takimi iyi, taraftar kaka...

Buyur, istedigini yaz simdi. Benden karayemis...

Bülent Bayraktar
31.03.2006, 23:06
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width=420><T>
<T>
<TR>

<TR>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" width="100%">Evet alin gidin. Istanbul?da bulunan Trabzonsporlular, bu takimi gelin bu sehirden alin ve Istanbul?a götürün. Bu takimin bu milletle artik ne organik, ne de duygusal bagi kalmis. Bu takimi alin. Kulübü alin, Istanbul?un kulübü olmayan bir semtine tasiyin. Tasiyin ki kendi futbolcusuna, kendi evladina, ana avrat söven bu millet rahat etsin.

Yuhlarsin anladik, tepki koyarsin onu da anladik. Ama sen 60 dakika susup, sonra da rakip gol atinca rakibi alkislayip tempo tutup futbolcuna küfür edersen, senin bu takimla hiçbir ilgin kalmamis demektir.

Hoca yanlis yapmis, futbolcu oynamamis, gol kaçirmis, gol yemis? Geçin bunlari. Sen futbolcun harekete geçirmeyi bir kenara birakacaksin, hata yapmasini dört gözle bekleyeceksin yaptiginda da anasina avradina söveceksin, ondan sonra da bu takim üzerinde hak iddia edeceksin. Yok öyle yagma?

Belediye otobüsü bilet ücretine maç bileti alip, hiçbir katkida bulunmadan sana bu hakki kimse vermez?

Konyaspor takimi kendi sahasinda bu kadar rahat maç oynamazken ona bu zemini hazirlayip galibiyet bekleyeceksin?

4888?i biletli, 4528?i kombine kartli olmak üzere toplam 9416 kisinin izleyip, 16 bin 155 YTL hasilat biraktigi Trabzon?da, yildiz futbolcu bekleyip, stadin 50 bin kisilik olmasi için ahkam keseceksin ondan sonra da maça futbolcuna küfretmek için geleceksin. Vay anasini ya. Bu kadar güzelligi bir insana kim verir?

Birakin maçi, futbolu. Artik bu takim bu sehir için bitmistir. Her an futbolcusuna sövmek için zemin arayan bu taraftar kilikli provokatörlerin elinden bu pahali oyuncagi alin, alin da belki herkes bacaklarindan asagi bakmanin ne oldugunu anlar?

Son sözümde Çilginlar?a, Erdogdulular?a?Bir zamanlar çapulcu denilerek asagilanan gerçek Trabzonspor taraftarlarina, hepinizi alinlarindan öpüyorum. Dün Trabzon?un ve Trabzonspor?un onurunu kurtarma adina her seyi siz yaptiniz?

Ali Kemal Yazici ( Türksesi Gazetesi )</TD></TR></T></T></TABLE>

bu yaaa biz de bu nu istiyoruz istanbula gelsin takimda taraftar nasil bagiriyo anlasinlar (trabzondaki çekirdekçiler)

Sevgi
31.03.2006, 23:11
TRABZONSPOR da oynamak bu mudur ?

Çebi
31.03.2006, 23:12
suna da deginmek lazim ki çekirdekçilik olayi Trabzon'a degil Trabzonspor'a özgü bir durum..Izmirde de böyle Istanbulda'da...60.000 kisiye oynadigimiz Istanbulspor maçinda kaç tane organize tezahürat oldu...Gurbetci Gençler'in tayfasi disinda kim ne yapti...Görüntü var ses yok...Profilhep ayni...Sorunu sadece Trabzon'daki taraftara baglamamak lazim bu yönde...

Bizim tepkimiz Trabzon'daki çekirdekçilerin takima destek vermeyip üstüne de olumsuz tepkileriyle takimi yipratmalarina...

Birçok deplasmanda yer almis bir taraftar olarak taraftar profilimizin istanbul'da ya da bir baska yerdeçokta farkli olduguna inanmiyorum tezahürat vb. yönünde degerlendirirsek...

U.Sadıkoğlu
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width=420><T><T>
<T>
<TR>

<TR>

Ali Kemal Yazici ( Türksesi Gazetesi )</TD></TR></T></T></T></TABLE>

bu yaaa biz de bu nu istiyoruz istanbula gelsin takimda taraftar nasil bagiriyo anlasinlar (trabzondaki çekirdekçiler) smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Hüseyin Çümen
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width=468 border=0 valign="top"><T>
<T>
<TR>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" width=468 background=haberbg.gif>Biz Trabzonsporluyuz! peki ya siz?</TD></TD></TR>
<TR>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" width="100%">http://www.kalearkasi.net/haber/data/upimages/tayfunnnnn.bmp Son haftalarda Avni Aker'de oynadigimiz müsabakalarda çekirdekçilerin hedefi haline gelen isim Tayfun Cora...

Ve Çekirdekçiler; bir "Trabzon" tezahüratini takimina çok gören, müsabaka boyunca atilan goller haricinde yerinden kalkmayan, elindeki çekirdek posetine gösterdigi ilginin dörtte birini takimina göstermeyen çekirdekçiler.

2-3 YTL'lik biletleriyle kendilerinde bu hakki bulabilen, hesap sorabilen çekirdekçiler; buna hakkiniz yok. Hele ki bu sehrin evladina, daha 23 yasindaki bir gence bunu yapmaya hakkiniz yok!...Taraf degil sadece seyirci olan bu insanlar o kadar önyargililar ki daha maç öncesi yapilan kadro anonsunda yuhalamaya basladilar Tayfun Cora ismi okununca. Ne olur bu gence destek verseniz, ne olur Trabzon bir degeri daha kazansa...Bunun size zarari ne?...Maç baslamadan tepki koydugunuz bu gençten sahada ne yapmasini bekliyorsunuz?..

Kötü oynayabilir, hata yapabilir prostesto edersiniz. Bizler de her hata yapisinda ahlaniyor vahlaniyoruz, tepki gösteriyoruz ama bu sekilde degil, takimin ve futbolcunun motivasyonunu bozacak sekilde degil!

Taraf olmayan bu insanlar o kadar ileriye gidiyor ki Tayfun her topu ayagina alisinda küfür edebilcek duruma geliyorlar. Ve o kadar ileriye gidebiliyorlar ki daha 66. dakikada gelen Konyaspor golünü alkislayabiliyorlar. Hatta maç boyunca yerinden kalmayan bu insanlar Konya,Konya sesleriyle inletiyorlar Avni Aker'i. Yazik size!

Gerçek Trabzonspor taraftari! Tribünde provokasyona gelme! Kendi futbolcuna, bu sehrin degerlerine sahip çik! Çik ki yeni Ali Kemaller, Turgaylar, Necmiler kazanalim! Çik ki efsanenin dönmesine katkin olsun! Çik ki hakkin olsun hak talep etmeye!

ÇILGINLAR!

31.03.2006 21:57</TD></TR></T></T></TABLE>

çok güzel yazmissiniz helal olsun kardeslerim gerçek trabzonspor ruhu bu yaziklar olsun maratona

bundan sonra ben trabzon da maç izlemeye gidince kale arkasina geçicem çünkü gerçek taraftar orada maraton mu sahtekarlar orada yazik onlara bence arkadasslar kendini gerçekten taraftar olarak gören kale arkasini tercih etsin maratona savas açiyoruz bundan sonra

ctmeoy
31.03.2006, 23:22
ya su trabzon disindan yazan arkadaslara bi sözüm var kulaklarinizi acin da dinleyin (ha sen kimsin de seni dinlicez ben seni kaale almiyorum diyosaniz hiç umrumda degil)

evet ben trabzonda her maca giden sizin tabirinizle ''cekirdekçi''lerdenim. ben daha önce ankarada otururken senede iki maca gider avazim cikana kadar tezahurat yapardim.trabzonda maci sadece seyrediyorum yani tezahurat yapmiyorum.ama trabzon ile ankara arasinda fark su avni aker stadinda hiçbir organizasyon yok ben maratonda seyrederken bakiyorum cilginlar ayri erdogdulular ayri taraftar dernegi ayri bagiriyo bu durumda zaten bi ugultu oluyo sadece...eee o zaman ben neden bagirayim bise anlasilmayacaksa neden ugrasayim..evet bende önceden t.vden seyrederken diyodum yaaa bu bizim taraftar hiç bagirmiyo ah ben orda olsam nasil tezahurat yapardim. ama kazi ayagi öyle degil.iste bundan dolayi bence önce stad organizasyonlari iyi yapilmali. bunu bilmeyen siz trabzon disindaki arkadaslara bi anlatayim dedim umarim okursunuz.

The Legend
31.03.2006, 23:26
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width=468 border=0 valign="top"><T><T>
<T>
<TR>
<TR>

ÇILGINLAR!

31.03.2006 21:57</TD></TR></T></T></T></TABLE>

çok güzel yazmissiniz helal olsun kardeslerim gerçek trabzonspor ruhu bu yaziklar olsun maratona

bundan sonra ben trabzon da maç izlemeye gidince kale arkasina geçicem çünkü gerçek taraftar orada maraton mu sahtekarlar orada yazik onlara bence arkadasslar kendini gerçekten taraftar olarak gören kale arkasini tercih etsin maratona savas açiyoruz bundan sonra

sen böyle kendi taraftarina savas açarsan ne kaldi maratondaki seyircilerden farkin. bide maratona takanlar bundan sonra maratondan bilet alip orayida neselendirsinler. Asil taraftarlik bu olsa gerek.

Tunga
31.03.2006, 23:29
Yahu bir maç daha kaybettik. Diyelim ki hoca degisti. Ya da diyelim Tayfun, Gökdeniz, veya Tekke takimdan gönderildi.

Olur mu, olur. Bu sene Trabzonspor kalan 7-8 maçi kaybetmeyecek garantisi var mi? Yok. Yahu bu konuyu dallandirip budaklandirmanin anlami ne!

Takim kötü. Bu kötü durumdan kimse kendini siyiramaz. Futbolcusu da, teknik kadrolari (ne yazik ki her sene birden çok kadro oluyor), yönetimi de, taraftari da. Basarisizliktaki payi baskasina keserken gösterdigimiz hassasiyeti kendimize gösterince de birden delleniyoruz.

Bu durumun "TEK SUÇLU"su yoktur. Siz kabul etseniz de yoktur, etmeseniz de. Herkesin, hepimizin payi var.

Bu arada kimse kimseye "taraftar kizamaz" demiyor. Ama taraftar naklen yayinlanan bir maçta keni oyuncusuna, hatta rakip takim oyuncusuna küfür ederek, hem kendine, hem de takimina zarar veriyor.

Bu forumda her tartismanin, birbirimizin Trabzonsporlulugunu sorgulamasini anlayamiyorum. Ama gene bu forumda, antu'da yedigimizden daha fazla küfür yedigimiz de bir gerçek. Bu ne kin yahu.

Tepki mi diyorsunuz söyleyeyim. Taraftar organize olur maç öncesi bir önceki maçta iyi mücadele eden oyuncuyu tribüne çagirir, digerlerini es geçer. Mesaj gidecegi yere ulasir. Dahasinin takima yarar vermek bir tarafa, Konya maçinda yedigimiz ikinci gol gibi bir de ekstra zarari olur.

O maça gidip de tribünde Tayfun'a küfür eden, "Konya" diye inletenlerin: "Tepemiz öyle bir atti ki ne yapacagimizi sasirdik" demesi durumunda zaten bir infial olmayacakti. Ama bir de kendi evimde, rakibe yapilan tezahürat, bu olmuyor iste.

Çikmamis candan ümit kesilmez. Ben her maçi seyrederken, ister istemez takim 3-0 bile maglup olsa, bir umutla seyrediyorum. Tribünümüz durum 1-1 olunca basliyor protestoya. Yahu bu kulübün bu senebasina gelenler pismis tavugun basina gelmedi. Bir de biz mi vuracagiz simdi sendeleyenlere.

Ben Halilodziç'in de, Fatih'in de, hatta Gökdeniz'in bile bu konuda, basarili olabilme konusunda samimiyetine inaniyorum. Bu sene tarihimizde hatirlamak istemeyecegimiz bir sene olacak. O zaman bize bu igrenç seneyi tekrar tekrar hatirlatacak eylemlerden kaçinalim.

Simdi Denizli maçina gidip de, gol yiyince gene basliyacaksaniz "Denizli, Denizli" diyen tempo tutmaya, gitmeyin kardesim maça. Paraniz da cebinizde kalsin.

Bir baska tehlike daha var. Simdi Çilginlar ile maratondakilerin arasi açilmis gibi gözüküyor. Bu da dogru degil. Çok yanlis isler yapiyoruz çok.

Beyler, Bayanlar,

Takimimiz oyundan ve mücadeleden düsmüs olabilir, ama bu camiayi ayakta, DiMDiK tutmak bizim elimizde. Bizim bizden baska dostumuz yok. Bu isin Istanbul'u Trabzon'u da yok. Memleket hasreti duyan Trabzonsporlular burada takimlarina hasretli olmalari nedeniyle çoook hosgörülüdür. O kadar. Yani kisasi yok birbirinden farkimiz. Simdi durduk yerde dagılmanin anlami da yok. Zaten azinliktayiz, bir de daha da bölününce ufalip kayboluyoruz.Edited by: simal yildizi

ctmeoy
31.03.2006, 23:30
maratona savas aciyomus hahaha kimsin sen yaa bi söylesene ne bu havalar sen hayatin boyunca kac maca gittin bi sayisini yaz da kaaale alip almayacamizi düsünelim

samway
31.03.2006, 23:34
konu basligi Trabzonspor?lu olmak Bu mudur? ewt bu deildir peki söyle bir topic açsam ve sorsam size TRABZONSPOR da oynamak bu kadar kolay midir? gelelim konunun ana kaynagina yani tayfun cora ya walla seyirciyi tebrik etmicem zaten destekleri de yoktu ama haklilar bazi konularda bu adam deil mi ki bizi sampiyonlar liginin on eleme macinda yakan deil mi ki bu adam her mac hata yapan kusura bakmasin ama bu kadar sabir da yeter...

Tüysüzoğlu Onur
31.03.2006, 23:56
bende konya maçinda tayfunu yuhlayanlari kiniyorum.bumudur trabzonspor taraftari olmak ne yaptiginizi san1yosunuz egersen kendi futbolcunu kendi sahanda yuhlayacaksan bu takim nasil maç kazanacak.nedense hep kendi sehrimizin futbolcusunu yuhluyoruz.çuvalla para verip al1nan yabancilar çok kötüyken onlara sabir gösteriliyo.

evet haklisiniz tayfun kötü oynuyor buna bi_i demiyorum.ama bunun suçl1usu sadece omu.kötü oynad1g1n1 gören hoca 1srarla onu oynatarak oda bu suça ortak olmuyormu.hoca tayfunu o maçta oynatmasa bunlar olacakm1yd1.

ben bu olanlar1 trabzonspor taraftarina yakistiramad1m.kendimden utandim yazikya karsinizdaki 22 yasinda gencecik çocukç_imdi o çocuk nasil çiksinda top oynasin.arkadaslar kendi degerlerimeze sahip çikmayi ögrenelim

Tüysüzoğlu Onur
01.04.2006, 00:02
ya su trabzon disindan yazan arkadaslara bi sözüm var kulaklarinizi acin da dinleyin (ha sen kimsin de seni dinlicez ben seni kaale almiyorum diyosaniz hiç umrumda degil)

evet ben trabzonda her maca giden sizin tabirinizle ''cekirdekçi''lerdenim. ben daha önce ankarada otururken senede iki maca gider avazim cikana kadar tezahurat yapardim.trabzonda maci sadece seyrediyorum yani tezahurat yapmiyorum.ama trabzon ile ankara arasinda fark su avni aker stadinda hiçbir organizasyon yok ben maratonda seyrederken bakiyorum cilginlar ayri erdogdulular ayri taraftar dernegi ayri bagiriyo bu durumda zaten bi ugultu oluyo sadece...eee o zaman ben neden bagirayim bise anlasilmayacaksa neden ugrasayim..evet bende önceden t.vden seyrederken diyodum yaaa bu bizim taraftar hiç bagirmiyo ah ben orda olsam nasil tezahurat yapardim. ama kazi ayagi öyle degil.iste bundan dolayi bence önce stad organizasyonlari iyi yapilmali. bunu bilmeyen siz trabzon disindaki arkadaslara bi anlatayim dedim umarim okursunuz.

bak arkadasim suan izmirdeyim ama zamaninda bizde trabzondaydik ve maçlara gidiyoduk.organizasyonda bozukluk var haklisin ama bozukluk var die ba1rmamazl1k yapmad1k.maratona gitmissek bagiran taraftarlarin yanina gidip sesimiz k1s1lanakadar bagirdik kalearkas1ndaysak çilginlarin orda sesimiz kesilenceye kadar trabzon dedik.madem bagirmiyacaksan gitme maça tv den izle maçini.susmakla butakima hiç bi katkin olmaz.biz desteklemessek kim destekleyecek bu takimi kim sahip çikacak bu takima

sümela61
01.04.2006, 00:10
@ simalyildizi... öyle güzel mesajlar vermissin ki... birkez daha smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ama senin de gördügün gibi insanlar bu mesajlari almak istemiyor... israrla kendilerinin çok daha fazla Trabzonsporlu olduklarini ispatlamaya çalisiyorlar... halbuki su devirde birlik olmak lazim, bölünmek degil...

bu medya toplumu öyle bir hale getirdi ki, savasmaktan zevk almaya basladik... burada sevgi, saygi, birlik, muhabbet içeren yazilar oldu mu "prim" yapmiyor sanirim... didismemiz lazim... üstüne biraz da hakaret serpistirdik mi, yeme de yaninda yat... yoksa böyle senin yazdigin gibi akli basinda, sagduyulu yazilar yazdin mi, "action" olmuyor... bir kere sen çok seviyeli yaziyorsun, bu çok yanlis... smileys/smiley2.gif

Allah senin gibi düsünen taraftarlari eksik etmesin bu camiadan... smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifEdited by: sümela61

fincher
01.04.2006, 00:58

hey Allahim yarabbim aklima mukayyet ol,kendi tribününe savas açani da ilk defa görüyorum...

Hasan Cubukcu
01.04.2006, 01:13
Trabzon sehirinde insanlarin birbirlerine sevgilerisaygilariazaldigi gibiyavas yavas da Trabzonspor ve Trabzonspor taraftarligi da azaliyor bence problemi burda arayalim . Eskiden Trabzon sehirinde rahat rahat gezerdin simdi iyse dikkatli olmak gerekiyorherkes mafya kesiliyiyor , bence bütün problem bizden kaynaklaniyor .

sanatik
01.04.2006, 01:19
bir iliskiyi iki davranis mutlaka bitirirmis:

1) Elestiri, Kizmak, Asagilamak.

2) Susmak.

salihismet
01.04.2006, 01:49
$imdi bu küfürleri yapanlar oturup bir hesap yapsinlar kim karli cikti? Yalniz küfür deyil, oyun esnasinda oyunculari oyundan sogutanlar, gercekten bir dü$ünsünler T.spora nasil bir fayda sagladilar? M.Yilmaz gitti, Tayfunda gitsin, onlarin yerine gelecekler, sizin bu yaptiklarinizdan sonra daha iyimi oynayacaklar saniyorsunuz? Eger fazla paraniz varsa gidin yöneticilere verin size daha iyi oyuncular alsinlar.
Ben futbolcu olsam böyle bir ortamin oldugu yerde neden oynayayimki? Futbolu cok iyi bilebilirsiniz, fakat bu durumun sana saha icine kari$ma hakkini vermez. Bakin Giray Bulak ne dedi? Trabzonspor $imdilik yerli hocaya hazir deyil.
Sahadaki oyunculara a$iri müdahale ednlere soruyorum, siz kendi i$inizi yaparken bir kac ki$i birden size kari$irsa, i$inizi dogru yapabilirmisiniz?
Eger bu $ekilde devam ederse hic bir oyuncu isteyerk T. sporda oynamaz, birilerinin bu i$i durdurmasi gerek. iyi oyuncu olmayabilirler, iyi olmadiklari icinde kimseye küfür hakki dogmaz. 90 + 2 de gol atilmiyormu? Bunu bilmeyen seyirci oraya gitmesin. Bunlarin savunulacak hic bir taraflari yok, dükkanini kapatmi$, i$ini birakip gitmi$ onlar hikaye, maci olsak ne olacakti? Onlarin kapattigi dükkanlar kar mi edecekti? hayir. istedigimiz $eyler bizim istedigimiz dogrultuda gitmese yikip dagitmak mi lazim ortaligi?

Emre Emiroğlu
01.04.2006, 01:53
matatonaa hiç bir sartt ve etki altinda gitmeyecegime yemin ediyorum.. hayatimdada 1 kez gittim. konya macinda yol tarafi kale arkasindaydim.. son bi kac macimi izleyim canakkaleye dönecegim.. cilginlar kismen yoltarafi kale arkaasi kendilerince devamli bagirdilarr ama yemin ediyorum stadin en dolu kismi olan maraton tribününden TEK BI CÜMLELIK tezahurat bile cikmadi.. ellerinde cekirdekk citlata citlata rezil bi futbol izlediler.. ve oturduklari yerden kalkmayan bu insanlar top TAYFUNA gelincee afedersiniz biyerlerini yirtarcasina yuhaladilar.. maraton tribününde olan insanlardan igreniyorum. tamam tayfuna bazen bizde tahammül edemiyoruz.. futbolunu begenmeyebiliyoruz.. fakattt taraftar tepkisini böylemi koyar.. taraftarligimizdan nefret ettim.. neden sevilmeyip dislandigimizi daha net anliyorum. ki bu taraftar tayfuna yaptigini hüseyinede yapti... BELKI tayfunu kazanma yada gelistirme imkanimiz vardi ama o cocuk simdi aavni akerde kanimca top oynayamaz...

taraftarimizaa da takimimizada yaziklar olsun.. bu takim adami kanser eder.. yemin ediyorum futboldan sogudum..

tayfun , hüseyin gökdeniz vs. vs. bunlarin gitmeleri kalmalari tartisilirr

ama FATIH TEKKE kazandiracagi para da önemlii degilllllllll... nereye giderse gitsin.. bu takimin formasini tasiyan hiçkimse Bu takimdan büyük olamaz. kalitesi ne olursa olsun..

bir futbolcu gol attiginda sevinmiyorsaaa , her dokunuldugunda belini tutup hakeme dönüyorsa , kasinti kasinti pozlar veriosaa trabzonspor spor için vizyonunu tamamlamasada kafa yapisi olarak misyonunu tamamlamis demektir..

cyberentalpi
01.04.2006, 02:05
Bu nasil mantik.

2-3 milyona maca geldi bagirmaya yuhalamaya hakki yok mantigi nasil mantiktir. Ts li olmanin olcusu benzeri mi var.

Sorun elbetteki bizim takimda. Kotu oynuyorsa oyuncu yuhalanmayacak diye bir kural yok. Aydan 1000 YTL ye oynamiyor bunlar. Taraftari suclamak neden. Yattara neden yuhalanmiyor her gecen hafta hayrani cogaliyor.Yenilelim ama adam gibi yenilelim oynayalim savasalim yenilelim. 96 da vana deli gibi oynadik gol atamadik yenildik. Bir kez bile yuh bu takima demedim. Fb ye o huzunlu yenilgide en azindan oynadik ruhumuzu koyduk dedim.

Bende burdan diyorum. Eger bu sekilde oynuyorsa bir oyuncu yuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuh

Tayfuna da yuh huseyinede yuh hemde. Diyelim ki becerisi yok.O zaman gider daha zayif takimlarda oynar. ts yi daha zayif takim yapmaz. Milan yuhalaniyor mu? Istemedigimiz F. Akyel i artik neden seviyoruz adam deli gibi oynuyor.

Birde su evet Ts trabzon sehrinin takimidir. Ama taraftar yapisi artik trabzon sehrini asmistir. Taraftar sayimiz bugun hala 4. ise bu 23 senelik uykudandir. 84 e kadar olan basarimiz hala suruyor olsa su an Ts emin olun Istanbula tepkiden Gs taraftar sayisi kadar taraftar olurdu.

O yuzden Ts de oynayan bir oyuncunun basarisiz olma hakki yoktur. Hele surekli basarisiz olmak hakki hic yoktur. Yasi ne olursa olsun yuhalanmasi gerekirse yuhalanacaktir. Lutfen taraftarimiza laf atmayi birakalim bence o yuhalayan taraftari nasil alkis yaptiririz ona bakalim.

Emre Emiroğlu
01.04.2006, 02:17
Sacmaliyorsun.. Oo Zaman Takimi Yuhalayacaksin Futbolcuyu Degil.. Yaada Futbolunu Begenmedigimiz Adami Oraya Koyan Hocayi. bu Durumda Oo futbolcu Yuhalayacagin en Son Kisidir..Bu 11 i Hoca Sürüyor Tayfun Degil. Ben Bunu Tayfunu Savunmak Amaciyla Sölemiorum. Tayfunun Futbolunu Bende Hiç Sevmiyorumm.. Ama Kalkip yuhalamadim... taraftarim die gecineceginize az da olsa biraz tezahurap yapardi maraton tribünü.

cyberentalpi
01.04.2006, 02:27
Arakadasim basket seyircisinden bahsetmiyoruz. Futbol kulturu icinde iyi oynar alkislanirsin kotu oynarsan yuhalanirsin. Ts gibi bir takimda oynayan oyuncudan fazla sey beklenir. Iyi oynarsin telafi edersin

U.Sadıkoğlu
01.04.2006, 08:32
...Edited by: O_F_L_U_61

halil ibo
01.04.2006, 11:12
Israrla birbiriyle baglantili iki noktaya dikkat çekmek istiyorum:

1- Futbol bir takim oyunudur.Her ne kadar bireysel hatalardan gol yenilsede.Neticede golleri kaçiran yada orta sahada pres yapmayarak rakibin kolayca ceza sahan inmesine müsaade edenlerde bireysel hatayi yapan kadar suçludur.Bu yüzden öncelikle övgüdede yergidede takim halinde tezahürattan vazgeçmeyeceksin.

2- Kaybedilmis bir sezonda futbolculara neden bu kadar yükleniliyor.Sezon yitirilmis bari kazanabilecegiimiz ve uzun süre yaralanabilecegimiz oyunculari kaybetmeyelim.Örnegin bir Tayfun'u kazanirsan 10-13 sene civarinda sag kanatta problem yasamayacaksin.Biliyorum tepki gelecek kesin ama onlarca kez sans verilmesine ragmen Mehmet Yilmaz bile kiralik gönderilmemeliydi.Direkt ilk onbirde oynamaliydi.Gol kaçirsin ne olacak ki bu sene bir beklentin yok zaten.Ama seneye takima dönüpte yine goller kaçirirsa tepkialacak.Taraftar sahaya çikan her oyuncuya destek olmak zorunda ve onlari sahaya süren hocaya.Sevmeyebilirsiniz ama onlarTrabzonspor'u temsil ediyor sadece bu yüzden sövülmeyi hak etmiyorlar.

DKaraduman
01.04.2006, 12:14
Bende dün e kadar Tayfun'a elestiri yapanlardandim ama iyice düsünülünce suçun Tayfunda degil önce taraftarda sonra hocada oldugunu savunuyorum..Eger diyecek olursaniz hocanin suçu ne bence ilk golden sonra Tayfun u çikarmasi hem kendine yapilan elestirileri hem Tayfun'a yapilan(artik elestiriyi geçmis sövmek boyutuna gelmis) seyleri ortadan kaldirabilirdi...Ama yinede hoca bu sene gitmesin bu sene sonunda karar verilsin diyorum ben çünkü Paris SG de Ronaldinho ya büyük katki saylayan bir adam sonuçta belki bizden de böyle birisi çikabilir çikmaz demeyin...

kutoz
01.04.2006, 14:05
TARAFTAR AYRIM YAPMASIN

Taraftarlara bir mesajin var mi?

Taraftarlar simdi ne dese hakli. Onlari utandirdik. Bizim yüzümüzden onlarin Trabzonluluklari tartisilmaya baslandi. Her düsüsün bir çikisi vardir. devre arasindan sonra bu takimi içinde bulundugu durumdan hep beraber kurtaracagiz. Bir de onlara su soruyu sormak istiyorum. Taraftarlarimizdan neden bir yabanci fotbolcu hayranligi var? Yabanci oyuncu hata yaptigi zaman tahammül var da niye yerli futbolcuya yok? Bize en ufak kusurda tepki gösteriyorlar, onlari ise gol kaçirdigi, top kaptirdigi zaman bile alkisliyorlar. Bence bunun nedeni Bati hayranligi. kendi kültürünü kaybetmenin örnekleri bunlar. Küçük sehirlerde taraftarlarin tavrinin ne kadar önemli oldugunu bilsinler. Bu takim geçen sene niye deplasmandaki bütün maçlari kazandi? Kötü niyetleri olmadigini, onlarsiz yapamayacagimizi biliyorum. Ama Avrupa'daki takimlar yeniliyor, hatta küme düsüyor, taraftarlari alkisliyor. Ne kadar asil bir davranis. Keske burada da olsa ama burada olay savasa dönüsüyor. Yenersen serefli, yenilirsen ............ oluyorsun. Tüm bunlar, futbol sadece oyun olarak görülmediginden ve Trabzon insaninin sabirsizligindan kaynaklaniyor.

(Trabzonspor Dergisi Ocak 2006 sayisi-Tayfun Cora ile Röportajdan Alinti)

Yorum yok... Istediklerini açikca, Ocak ayindaki dergiye anlatmis.

halil ibo
01.04.2006, 14:16
Kaybediyoruz,eriyoruz böyle davranislarin neticesinde.Tamam Tayfun'u kaybettik,ama bunula bitmiyor ki sira Ufukhan'a gelecek.Birkaç hatada o'nuda bitirecegiz.Böylece altyapidan gelenler ya kendi akilsizliklari (Ali Sen,Emre Aygün...) ya da taraftar sayesinde açmadan solan güle benziyorlar.Sonrada saf saf birbirimize sorup dururuz altyapidan niye oyuncu gelmiyor ? Ya da söyleniriz:''Ya ligdeki takimlarda su kadar sayida Trabzon'lu futbolcu var.''

bordox
01.04.2006, 14:28
Gelsin birde taraftara sorsunlar bakalim taraftar ne diyecek!!!

Sen Trabzonspor futbolcusu olarak hiç bir maddi sorunun var mi?BU taraftar seni hangi maçta yalniz birakti?Anarthosis'e yenildiginde tüm Türkiye seni ayiplarken bu taraftar yaninda degilmiydi?

Siz hangi yüzle hala konusuyorsunuz anlamiyorum 10 kisi rakibe 2-0'dan,son iki dakikada 2 gol yiyipde 3-2 yenilirken bu taraftar sana ne yapti?

Nedir sorununuz sizin?Ne yapmaya çalisiyorsunuz bunu anlatin taraftara?Taraftar bilmek istiyor senede 2 trilyondan fazla para kazandigi halde niye yere göge sigdiramadigi kaptani gitmek istiyor,niye 61 numarasini verdigi adam haram parapesinde kosuyor?

Niye kosmasi mücadele etmesi gerekirken,takim olmalari gerekirken gol sonrasi bile yanyana gelmiyorlar?

Niye Hoca'lari sürekli sorun bensem giderim diyor.Niye istedikleri zaman 3 pasla gol bulan futbolcularimiz artik futbolun f sini oynamaz oldular.

Niye öne geçtikleri maçlari yenilmeyi adet haline getirdiler?Niye taraftara bu sekilde hakaretlerin en büyügünü yaptiklarini düsünmüyorlar?Niye....niye...niye...

Taraftar suçlu diyen haksizligin en büyügünü yapiyor.

bordox
01.04.2006, 14:38
Gs'nin taraftari önde oynadiklari maçta Hasan Sas'i yuhladi,Cihan'a posta koydu,geçen yil Romanyali futbolcuyu göndertti?

Bu sene Necati'yi uçakta dövdüler.Adamlarda para da yok pul da yok.Onlar neden mücadelelerini birakmiyor?Baskanlarini seven yok,yöneticileri is bilmez, stadlari virane olmus zar zor depreme dayanir belgesi aldilar ama adamlar oynuyor.

Valla yönetim bir çözüm bulsuninsanlar kandirilmaktan biktilar artik.Yoksa kimsenin amaci Konyaspor'a destek vermek ,Tayfun'un futbol hayatini bitirmek degil.Usandilar artik,sinirleri bitti.

Burçak
01.04.2006, 15:06
kendi futbolcunu herne olursa olsun yuhlamak yanlis.zarari yine dönüp dolasip Trabzonspora geliyor.

Tunga
01.04.2006, 15:14
Yahu bir maç daha kaybettik. Diyelim ki hoca degisti. Ya da diyelim Tayfun, Gökdeniz, veya Tekke takimdan gönderildi.

Olur mu, olur. Bu sene Trabzonspor kalan 7-8 maçi kaybetmeyecek garantisi var mi? Yok. Yahu bu konuyu dallandirip budaklandirmanin anlami ne!

Takim kötü. Bu kötü durumdan kimse kendini siyiramaz. Futbolcusu da, teknik kadrolari (ne yazik ki her sene birden çok kadro oluyor), yönetimi de, taraftari da. Basarisizliktaki payi baskasina keserken gösterdigimiz hassasiyeti kendimize gösterince de birden delleniyoruz.

Bu durumun "TEK SUÇLU"su yoktur. Siz kabul etseniz de yoktur, etmeseniz de. Herkesin, hepimizin payi var.

Bu arada kimse kimseye "taraftar kizamaz" demiyor. Ama taraftar naklen yayinlanan bir maçta keni oyuncusuna, hatta rakip takim oyuncusuna küfür ederek, hem kendine, hem de takimina zarar veriyor.

Bu forumda her tartismanin, birbirimizin Trabzonsporlulugunu sorgulamasini anlayamiyorum. Ama gene bu forumda, antu'da yedigimizden daha fazla küfür yedigimiz de bir gerçek. Bu ne kin yahu.

Tepki mi diyorsunuz söyleyeyim. Taraftar organize olur maç öncesi bir önceki maçta iyi mücadele eden oyuncuyu tribüne çagirir, digerlerini es geçer. Mesaj gidecegi yere ulasir. Dahasinin takima yarar vermek bir tarafa, Konya maçinda yedigimiz ikinci gol gibi bir de ekstra zarari olur.

O maça gidip de tribünde Tayfun'a küfür eden, "Konya" diye inletenlerin: "Tepemiz öyle bir atti ki ne yapacagimizi sasirdik" demesi durumunda zaten bir infial olmayacakti. Ama bir de kendi evimde, rakibe yapilan tezahürat, bu olmuyor iste.

Çikmamis candan ümit kesilmez. Ben her maçi seyrederken, ister istemez takim 3-0 bile maglup olsa, bir umutla seyrediyorum. Tribünümüz durum 1-1 olunca basliyor protestoya. Yahu bu kulübün bu senebasina gelenler pismis tavugun basina gelmedi. Bir de biz mi vuracagiz simdi sendeleyenlere.

Ben Halilodziç'in de, Fatih'in de, hatta Gökdeniz'in bile bu konuda, basarili olabilme konusunda samimiyetine inaniyorum. Bu sene tarihimizde hatirlamak istemeyecegimiz bir sene olacak. O zaman bize bu igrenç seneyi tekrar tekrar hatirlatacak eylemlerden kaçinalim.

Simdi Denizli maçina gidip de, gol yiyince gene basliyacaksaniz "Denizli, Denizli" diyen tempo tutmaya, gitmeyin kardesim maça. Paraniz da cebinizde kalsin.

Bir baska tehlike daha var. Simdi Çilginlar ile maratondakilerin arasi açilmis gibi gözüküyor. Bu da dogru degil. Çok yanlis isler yapiyoruz çok.

Beyler, Bayanlar,

Takimimiz oyundan ve mücadeleden düsmüs olabilir, ama bu camiayi ayakta, DiMDiK tutmak bizim elimizde. Bizim bizden baska dostumuz yok. Bu isin Istanbul'u Trabzon'u da yok. Memleket hasreti duyan Trabzonsporlular burada takimlarina hasretli olmalari nedeniyle çoook hosgörülüdür. O kadar. Yani kisasi yok birbirinden farkimiz. Simdi durduk yerde dagılmanin anlami da yok. Zaten azinliktayiz, bir de daha da bölününce ufalip kayboluyoruz.

Trabzonspor taraftarını kime karşı savunuyorsunuz? Bize! Biz kimiz yahu! Biz Trabzonspor taraftarı değil miyiz?

Bu yukarıdaki yazımaiki soru ile ilave yapacağım ve eğer bu sorulara, her ikisine de"evet" diyecekseniz bir daha da bu konuya bir yazı yazmayacağım.

SORU 1: Trabzonspor taraftarının maçın 60.dakikasında gelen golden sonra (1-1) Tayfun'a hakaret etmesini ve Konya Tezahüratı yapmasını doğru buluyor musunuz?

Soru 2: Bu tezahüratların Trabzonspor'a faydası olduğunu düşünüyor musunuz?

Nytre
01.04.2006, 15:56
trabzonsporlu olan takimi yenilse bile oyunda geri düsse bile takimi ateslemeye çalisandir..

bir "trabzon" sesini bagiramayan ama 90 dakika boyunca çekirdek yiyen degildir...

trabzonsporlu olan takimindaki oyuncular kötü olsa bile takimi motive etmeye çalisandir...

bir trabzonsporlu takimindaki oyunculari oyun sirasinda yuhalayan degildir..

trabzonsporlu olan takimi üst üste yenilgiler alsa bile rakip takimin lehine tezahurat yapmayandir

bir trabzonsporlu takimi üst üste yenilgiler alsa bile maç sirasinda degil maç sonucunda eger oyunu yenik bitirmisse en fazla rakip takimi centilmence oyununu alkislar rakip takimin adini bile agzina almaz. eger takimini protesto etmek istiyorsa onuda alkislayarak protesto eder sövmek küfretmek asagilama ne demek ?

Nytre
01.04.2006, 15:57
ayrica son söz olarak bir trabzonsporlu takimini ligte amacsiz kaldidiye maça gitmemezlik yapmaz yine de inatla sevgiyle takimini desteklemeye gider....

Sacit
01.04.2006, 16:06
ayrica son söz olarak bir trabzonsporlu takimini ligte amacsiz kaldidiye maça gitmemezlik yapmaz yine de inatla sevgiyle takimini desteklemeye gider....

Tüysüzoğlu Onur
01.04.2006, 18:04
Bu nasil mantik.

2-3 milyona maca geldi bagirmaya yuhalamaya hakki yok mantigi nasil mantiktir. Ts li olmanin olcusu benzeri mi var.

Sorun elbetteki bizim takimda. Kotu oynuyorsa oyuncu yuhalanmayacak diye bir kural yok. Aydan 1000 YTL ye oynamiyor bunlar. Taraftari suclamak neden. Yattara neden yuhalanmiyor her gecen hafta hayrani cogaliyor.Yenilelim ama adam gibi yenilelim oynayalim savasalim yenilelim. 96 da vana deli gibi oynadik gol atamadik yenildik. Bir kez bile yuh bu takima demedim. Fb ye o huzunlu yenilgide en azindan oynadik ruhumuzu koyduk dedim.

Bende burdan diyorum. Eger bu sekilde oynuyorsa bir oyuncu yuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuh

Tayfuna da yuh huseyinede yuh hemde. Diyelim ki becerisi yok.O zaman gider daha zayif takimlarda oynar. ts yi daha zayif takim yapmaz. Milan yuhalaniyor mu? Istemedigimiz F. Akyel i artik neden seviyoruz adam deli gibi oynuyor.

Birde su evet Ts trabzon sehrinin takimidir. Ama taraftar yapisi artik trabzon sehrini asmistir. Taraftar sayimiz bugun hala 4. ise bu 23 senelik uykudandir. 84 e kadar olan basarimiz hala suruyor olsa su an Ts emin olun Istanbula tepkiden Gs taraftar sayisi kadar taraftar olurdu.

O yuzden Ts de oynayan bir oyuncunun basarisiz olma hakki yoktur. Hele surekli basarisiz olmak hakki hic yoktur. Yasi ne olursa olsun yuhalanmasi gerekirse yuhalanacaktir. Lutfen taraftarimiza laf atmayi birakalim bence o yuhalayan taraftari nasil alkis yaptiririz ona bakalim.

arkadasim sen bu mantikla biyere varamassin.nedir taraftar olmak anlatsana bana bilete para verdin maça gittin die sahaya çikan bi futbolcuyu yuhlama hakkini kim verdi sana.hemde bu çocuk daha 22 yasinda ve trabzonun evladi.nie hocayi yuhlamadiniz onu 11 e hoca aldi gidin hocayi yuhlayin nie yabancilari yuhlamiyorsunuz onlara nie tahammül edebiliyosunuz.nebiçim mantiktir aklim hayalim almiyo kendi sahamizda bir futbolcumuzu yuhluyoruz.biz böle yaparsak bu takimdan bisi beklemeyin.bu mantigin degismesi gerekiyo

buramburam61
01.04.2006, 18:26
Trabzonsporluluk gölü yiyince konya konya diye bagirmak degildir.

Kendi futbolcunu sahada acz içinde birakmak degildir.

Trabzonspor bizim içimizde bir sevda ise, kesintisiz, kosulsuz ve sirt çevirmeden ona sevgimizi göstermeliyiz.

morientes
01.04.2006, 18:26
Trabzonsorlu olmak her sene çektigi acilardan dolayi,sinir ve tansiyon hastasi olmaktir.

guera
01.04.2006, 19:49
hala birileri cikip futbolcusunu yuhalayan taratari savunuyor ya da onuyu önemsizlestirmeye calisiyorsa ben artik sözün bittigine inaniyorum! sonra da gökdeniz nedne fenere imza atti fatih nedne gitmek istiyor bilal nedne gelmiyor takim nedne kazanamiyorgibi yazilanlarla garip sekilde celisen üsünceleri okumak zorunda kaliyoruz!

bu durumun savunmasinin temellendirildigi düüsnce ise; tkaima bu yil cok sabir gösterilmis! yani tkaim iyi giderken hersey iyi ama kötü gidince oyuncular hoca hatta yönetim kötü?

bu durum böyle giderse iki maca kalmaz yönetim de bunlardna nasibini alir ve elimizde seyircisinin seviyesine inmis bir takim kalir...

tamuğ yamtar
01.04.2006, 21:03
Trabzon'un evladiysa ona göre oynayacak. Çikacak sahaya terini akitacak. Maçi hiç terlemeden, formasini kirletmeden birakmayacak. Trilyonlar alirken onu desteklemeye gelen taraftarin durumunu düsünecek, utanacak, kizaracak, haddini bilecek, elini kolunu sallamayacak. Bu taraftarin yuhalamaya hakki var kardesim. Hep destek, tam destek. Güzel slogan. Takim maglup olunca; ki bu son basimiza gelenlere maglubiyet degil rezillik, kepazeliktir; bu futbolcular paralarini almaya devam ediyorlar, sadece ceza filan falan. O da o stada gelen taraftar için büyük meblaglar belki ama bu oyuncular için hiçbir sey ifade etmiyor. Bu takim sehir takimiysa ve özellikle Trabzon'un takimiysa oy-na-ya-cak-lar. Para cezalara futbolculara dokunmuyor dedim ya belki bu dokunmustur biraz beyefendilere. Hem buralar da yazacaksin Trabzon farklidir, Trabzon ayridir, Trabzon büyüktür, Trabzon insani deli doludur, Trabzon insani hirslidir, özellikle Trabzon'lu oldugunu sürekli vurguladiginiz Tayfun kardesimiz de bunlari ortaya koyacak, Trabzon'lunun serefi onuru olarak gördügü Trabzonspor'unda daona göre oynayacak. Terini akitsin kimse birsey söylemez. Etkilenmis beyefendiler. Taraftar neci kardesim. Biz insan degil miyiz? Asil Trabzonspor taraftarina haksizlik yapiliyor. Futbolcular kendilerine baksinlar, sonra etkilensinler. Taraftar durup dururken tepki göstermedi herhalde.

İslam Sezer
02.04.2006, 00:37
malesef bazi futbolcular cok kinci,yani kendini düzeltmeye calisacagina cok duygusal davranip hemen moralini bozuyor ve ya gitmek istiyor ya da gidemeyince formsuzlukta dibe vuruyor.istanbul takimlarindaküfredilen hatta bazen dayak yiyen futbolcular taraftar hakli cok kötüydük onlari üzdük kendimizi en yakin zamanda affettirecegiz mantiginda iken(belki mecburiyetten böyle davraniyorlar ama sonucta kendilerini düzelttikleri için takimlarina fayda sagliyorlar)trabzonsporda oynayanlar hemen küsüp sucu taraftara atiyor.trabzonsporluluk bu degil.arastirip test edip egitip en hakiki trabzonsporlu futbolculari bulmak lazim.bu kadar zor olmasa gerek.bjk de oynayan ibrahim üzülmezin memleketi trabzon.eger o ts de oynasa bin kere isyan etmisti.ama bjk de ne del i ligi kaldi ne kaz maligi.ama hala onlari mutlu edicem diye de es sek ler gibi çalisiyo.mehmet yilmaz emrah volkan gecen sene,tayfun erdinç ... bu sene.beyefendiler ya gitmek istiyo ya da taraftara isyan ediyor.kardesim azmet çalis ter akit.kul bilmesse yaratan bilir....

UğuR
02.04.2006, 00:43
Trabzon Sporlu bir futbolcu sahaya çiktimi o formanin hakkini vermeli hirsiyla eforuyla caniyla disiyle taraftarda maç hangi hale gelirse gelsin destegini sürdürmeli.

AyhanPe
02.04.2006, 04:29
trabzonsporlu olmak bazi takimlarin taraftarlari gibi olmamaktir

Şentürk
02.04.2006, 11:42

Beyler, Bayanlar,

Takimimiz oyundan ve mücadeleden düsmüs olabilir, ama bu camiayi ayakta, DiMDiK tutmak bizim elimizde. Bizim bizden baska dostumuz yok. Bu isin Istanbul'u Trabzon'u da yok. Memleket hasreti duyan Trabzonsporlular burada takimlarina hasretli olmalari nedeniyle çoook hosgörülüdür. O kadar. Yani kisasi yok birbirinden farkimiz. Simdi durduk yerde dagilmanin anlami da yok. Zaten azinliktayiz, bir de daha da bölününce ufalip kayboluyoruz.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif+1967

sadman
02.04.2006, 14:08
arkadaslar hangi sartlarda olursa olsun veya kim olursa olsun trabzonspor formasi giyen bir insanin yuhalanmasina karsiyim. bu tepki bu gibi yerlerde gösterilebilir ama maç esnasinda çok büyük zarar veriyor.

birde bu 'konya' diye bagirma meselesi ise artik son damla olmustur. bu maratona el atmak gerekir diye düsünüyorum. bir trabzonspor tarafatarinin görevi maça gitmek ve takimini 90 dk boyunca desteklemektir. çekirdek yemek, kendi oyuncusunu yuhalamak yada rakip takim lehine bagirmak degildir. kaldi ki 2. golden sonra neredeyse 30 dk.lik zaman vardi. yanimaçi çevirebilmek için yeterli bir zaman ama taraftar bu sansi da yok etti diye düsünüyorum. herkese saygilar...

Emre Emiroğlu
02.04.2006, 16:01
Oo gün Maraton Tribünündeki Bulunan Vee Takimimiz Gol Yediginde Futbolcumuzu yuhalayan ve mac moyunca tek bir tezahurat yapmayip gol yediginde karsi takima tezahuratta bulunan insanlardan igreniyorum... onlar trabzonsporlu iseler ben artik trabzonspora gönül vermiyorum. ayni takimi tutuyor olamayiz..

adamin kapasitesi belli.. oynayabildigi kadar oynuyor ama iyi ama kötü.. onu sahaya süren hocadir.. kötü futboluna ragmen sahada olmasi onun sucu degil hocanin sucudur. tepkiyi topcuya degil hocaya koyacaksinn.. tayfunu yuhaladiniz ne oldu ? arkadasindan tayfunun kanadindan 2. golü yedikk ne katkiniz oldu trabzonspora ? 2-4 ytl bilete verrr 2 ytl cekirdegeee otur bitarafinin üstüne 90 dakka mac izleee. ama futbolcun hata yaptimi yuhalaaa. sonrada karsi takim lehine tezahurat et.. sizin gibi taraftar olmaz olsun !

trapzonely_54
02.04.2006, 16:42
biraz o ezik istanbul takimlarinin taraftarina bakin da utanin

neye dayanarak rakip takim lehine tezahurat yapilir ki...

U.Sadıkoğlu
02.04.2006, 16:53
manisa maçindada olmustu bu

kutoz
02.04.2006, 22:16
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/300306taraftar.jpg

Trabzonspor-Denizlispor Maçinin Seyirci ve Hasilat Bilgisi
Takimimizin Denizlispor?la Hüseyin Avni Aker Stadyumu?nda oynadigi karsilasmayi 3514?ü biletli ve 3831?i kombine kartli olmak üzere toplam 7345 seyirci izledi. Karsilasmadan 13 bin 210 YTL hasilat elde edildi.

Trabzonspor-Konyaspor Maçinin Seyirci ve Hasilat Bilgisi

Takimimizin bugün Konyaspor'la oynadigi karsilasmayi 4888'i biletli, 4528'i kombine kartli olmak üzere toplam 9416 kisi izliyor. Maçtan 16 bin 155 YTL hasilat elde edildi

Yukaridaki tablo vahim. Hem normalhem de kombine sahibi taraftar, bugünkü maçta tribünden iyice çekilmisler. Hafta arasi olmasina ragmen, Konya maçinda bile daha fazla seyirci vardi tribünde. Irdelenmesi gereken bir durum.Edited by: kutoz

Tunga
02.04.2006, 22:22
Sevgili Kutoz,

Irdelenmesi gerekli bir baska durum da, taraftar sayisi azalinca, takimin üzerindeki güvensizligin,çok az bile olsa azalmasi.

Cenkhan
02.04.2006, 22:44
Ilk geldiginde bir yerini kaldirmayip, ayagina top gelmesini bekleyen , 2-3 hareketle maç bitiren Yattara yedek iken taraftarin zoruyla sahaya aliniyor ve daha sonra onu alan t.dirktör "oyuncusu üzerinde otoritesi yok.." diye yollaniyorsa; her maç döktügü her bir damla terle aldigi parayi hakeden Hasan istenmeyen evlat ilan ediliyorsa, hiçkimse Tayfun'u yuhalamasina saygi duymamizi beklemesin, bu taraftar ister kale arkasinda otursun ister VIP Lounge'da.. Taraftarin akilli davranmasi lazim; çünkü o futbolcular baska bir maçta öyle bir top oynar ki, alkislamaktan avuçlari patlayan o yuhalayanlar olur yine..
Edited by: Cenkhan

ctmeoy
03.04.2006, 00:03
trabzonsporlu olmak bugün o yagmurda o sogukta bütün olumsuzluklara ragmen maca gidip takimina destek olmaktir.

trabzonda olup ta bu maca gelmeyen arkadaslari uyariyorum sadece iyi günde degil kötü günde de takiminizin arkasinda olun

ne mutlu bugün ciplak gözle fatih tekke resitalini seyreden 8000 taraftarasmileys/smiley32.gif

cakal 61
03.04.2006, 16:29
yok olay o degil TRABZONSPORUN EN BUYUK AVANTAJI OLAN HUSEYIN AVNI AKER STATI BUYUSUNU KAYBETIYORUZ YOKSA KAYBETTIKMI

DUN AKSAM BIR SPOR PROGRAMDA ESKIDEN 3 ISTANBUL TAKIMLARI TRABZONSPORLA KARSILASIRKEN 0 PUAN YAZARMIS BU ORNEK HERSEYI OZETLIYOR

cakal 61
03.04.2006, 16:39
BU ANIYI ENISTEM ANLATTI BANA BELKI tasvir etilemez ama olsun enistemin dilinden

bir gun vakfikebir de oturuyorum o zamanlar trabzon firtinasi esiyor ulkede bindik bir arbaya gittik maca yenildik statada oyle bir hava var inanilmaz hemen arkadaslarla bindik arabaya basa baas vakfikebire2 km. oteye bir adam indirdiler elinede bir bayrak rakip geliyor taslar kayalar nasil ben atmiyorum sastim kaldim cunku

SIMDI BU ANI BELKI TASVIR EDILEMEZ AMA RAKIP YENINCE BU HAVAYI ALMALI CUNKU ORASI TRABZON O KADAR

laz_hayri_61
04.04.2006, 21:38
arkadaslar ben TRABZON daki taraftarin çogunun çekirdekçi oldugunu bundan çok önce söylemistim abi bir stadin kapali tribüni hiç OTURARAK maç seyredermi?

TSelif
04.04.2006, 22:04
trabzonsporlu olmak bugün o yagmurda o sogukta bütün olumsuzluklara ragmen maca gidip takimina destek olmaktir.

trabzonda olup ta bu maca gelmeyen arkadaslari uyariyorum sadece iyi günde degil kötü günde de takiminizin arkasinda olun

ne mutlu bugün ciplak gözle fatih tekke resitalini seyreden 8000 taraftarasmileys/smiley32.gif Yalniz bir daha ki sefere lütfen konya gooool diye bagirmayalim lütfen smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Kalkinmali
05.04.2006, 18:07
aynen katiliyorum kardes

Emre GÜRDAL
05.04.2006, 18:15
ben gs macina izmitten kalktim geldim bence trazbonsporluluk bu olsa gerek

Kalkinmali
05.04.2006, 18:18
Helal Olsun kardesim..

Nytre
08.04.2006, 12:02
gecen nerede okudugumu hatirlamiyorum ama forumda 5 yildir aidat ödemeyenlerin 3500 kisi civarinda oldugu söylenmisti.. simdi bu kisilerin listesi trabzonspor.org.tr.de var...

oraya bakmaya üsenenleri için bu listeyi buraya yapistirmak istiyorum... ayrica tanidiklariniz varsa da belki ödemelerini saglarsiniz.. benim de varsa bende derim....

Nytre
08.04.2006, 12:05
tabi o kadar büyük bir yazi buraya sigmadigi için linki veriyorum

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=#9f3944>
<T>
<TR>
<TD =general2 width=568>Haberler</TD>
<TD>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/t_s.gif</TD></TR></T></TABLE>

<TABLE =metin cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Aidat borcu bulunanlarin listesi, kulübümüzün internet sitesinde ayrica Sadri Sener Sosyal Tesisleri'nde, Ziya Bey Lokali'nde ve Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri'nde askiya çikarilmistir. Üyelerimizin listeleri kontrolden geçirmelerini önemle rica ederiz. Bu çagrimiza ragmen aidatlarini ödemeyen üyelerimizin yukarida anilan tüzük maddesi geregince üyelik kayitlari yeni bir isleme kadar dondurulacaktir. Bilgi edinilmesini rica ederiz. Saygilarimizla.

5 yil süreyle aidatlarini ödemeyenlerin listesi (*.xls) (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/sicil/ts_5yil_aidat_odemeyen.xls) </TD></TR></T></TABLE>

trabzonspor.org.tr 'nin anasayfada en altta arkadaslar.

Adem Erdoğan
08.04.2006, 13:07
ben onu bunu bilmem arkadas.Seneye maçlar olimpiyatta oynansin herkes görsün o zaman trabzonspor taraftarini.Insallah o zaman HERSEY ÇOK GÜZEL OLACAK.

sultantekke
08.04.2006, 15:42
arkadaslar burada yazilanlari okuyunca insan üzülüyor konya maçindan sonra bende yazdim bazi olumsuz seyler ama maçlar istanbulda da olsa trabzondada olsa birlik beraberligimizi kaybetmeyelimbizim ayricaligimiz var zorluklarla mücadele edip 6 kere istanbul saltanatini yikmisizçünkü bizBÜYÜKTRABZONSPOR TARAFTARIYIZ

U.Sadıkoğlu
08.04.2006, 15:46
laylaylaylayayyyyyyyyyyyyyyyyyyyy aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa TRABZONNNNNNNNNNNNNNNN