PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S.Günes?in (ITÜ) Açiklamalari ve Sonrasi

halil ibo
31.03.2006, 18:10
Arkadaslar

Senol Günes

4 NISAN 2006 Tarihinde saat 13.00-14.00 arasinda I.T.Ü

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde

Türkiye'de futbol kültürü gündem baslikli bir panel vericektir.
Geçen sene Özkan Sümer'in katildigi benzer bir panelde yeterli ilginin olmamasi nedeniyle Trabzon ve Trabzonspor camiasi olarak konferans salonunda takimimiza ve sehrimize mal olmus bir insani sadece 3-5 kisi izlemeye gelmisti.

Tekrar ayni seyin yasanmamasi adina,Istanbul'da okuyan arkadaslarimdan ricam 1 saatlerini bu panele ayirmasi,yine ayni duruma düsmemeliyiz.Yaklasik 20 ye yakin basin mensubunun da gelicegi bu panele tüm trabzonlu ve trabzonsporlu arkadaslarimiz davetlidir.

Adminler ilgili yere alirlar konuyu ben sadece ilgi çekmesi açisindan buraya açiyorum.Saygilarimla.

since1967-61
31.03.2006, 18:17
eywallah kardes

Beyler istanbulda olanlar 1 saatlerini ayirsinlar su panele

geçen sene rezil olduk elaleme

15 tane gazeteci geldi 3 tane izleyici (özkan sümer paneline)

yine ayni seyi yasamayalim..

Bu sefer daha organize olmamiz lazim..

Kaya
31.03.2006, 18:19
Hangi kampüste...

since1967-61
31.03.2006, 18:19
Daha önce de bu tür paneller yapildi diger camialar(bjk,gs,ve fb) da
teknik direktör ve yöneticilerini getirdiler ve salon tiklim tiklim
dolmustu.Biz de ayni seyi yapmaliyiz.Lütfen !!!

since1967-61
31.03.2006, 18:20
MASLAK KAMPÜSÜ

O SAATLER ARASINDA ULASIMDA BIR SORUN OLMAZ.

ÖGLE SAATLERINDE TRAFIK OLACAGINI SANMIYORUM.

METROYLA 4 LEVENTE GELIP ORDAN MINIBÜSE YA DA OTOBÜSE BINEBILIRSINIZ.

YA DA DIREK BESIKTASTAN MINIBÜSLE GELEBILIRSINIZ.

since1967-61
31.03.2006, 18:25
AYRICA SENOL GÜNES TAKIMDAN AYRILDIKTAN SONRA ILK KEZ

BASIN KARSISINA ÇIKICAK

BU ANLAMDA BIR ILK

O YÜSDEN MERAK ETTIGIMIZ SORULARI,TAKIMIN GIDISATINI DEGERLENDIREBILICEGIMIZ BIR PANEL OLACAK

DAHA DA ÖNEMLISI TRABZONSPOR OLARAK DIGER KULUPLER GIBI

ÜNIVERSITELERDE AKTIF OLDUGUMUZU KANITLAMAMIZ LAZIM.

BU ANLAMDA BIZ ITÜ-TS YI KURDUK.

DIGER OKULLARDA OLAN ARKADASLARDA ILK ADIMLARI ATMALI ,BU KLUPLERIN SAYISINI ARTIRMALIYIZ.

Kaya
31.03.2006, 18:27
Levent'teyim. Aksilik olmazsa geliyorum...

l-m
31.03.2006, 19:37
O saatte alttan istatistik dersim var ama Senol Günes 100 metre ilerde panelde konusurken derse girmek çok fazla anlam ifade etmeyecektir. SDKM ile ilgili yer, mekan vs. sorunu olan mesaj atabilir, sabah erken saatte bulusabiliriz isi olmayanlarla, itü'de bununla ilgili tüm okula bir bilgilendirme maili atilmasini saglamaya çalisacagim, onun disinda bmn'de haber yapilarak da ilgi artirilabilir. Hayirlisi olsun..

kutoz
31.03.2006, 19:42
Senol Günes'i bu panelde lütfen yalniz birakmayin arkadaslar. Senol Günes suan bizim teknik direktörümüz degildir. 6 sampiyonluk alan efsane takimin kalecisi olarak bile hak ediyordur sanirim ilgiyi...

sümela61
31.03.2006, 19:44
son zamanlarda aldigim en güzel haberlerden birisi bu... insallah gitmeye çalisacagim...

since1967-61
31.03.2006, 19:56
SIMDIDEN FEDAKARLIK YAPIP GELICEK ARKADASLARA TESEKKÜRÜ BORÇ BILIRIM

Kaya
31.03.2006, 20:25
O saatte alttan istatistik dersim var ama Senol Günes 100 metre ilerde panelde konusurken derse girmek çok fazla anlam ifade etmeyecektir. SDKM ile ilgili yer, mekan vs. sorunu olan mesaj atabilir, sabah erken saatte bulusabiliriz isi olmayanlarla, itü'de bununla ilgili tüm okula bir bilgilendirme maili atilmasini saglamaya çalisacagim, onun disinda bmn'de haber yapilarak da ilgi artirilabilir. Hayirlisi olsun..

Osman bulusalim. Malum kimligimiz yok...

sümela61
31.03.2006, 20:27
arkadaslar içeri giriste bir sorun yasayacaksak, içerdeki arkadaslarin yardimi sahane olur... biraz zahmet verecez ama... smileys/smiley9.gifEdited by: sümela61

61-firtina
31.03.2006, 20:33
bencede hak ediyor ilgiyi

since1967-61
31.03.2006, 20:34
ARKADASLAR KAPIDA KONFERANSA DAVETLI OLDUGUNUZU SÖYLEDIGINIZ TAKDIRDE BIR SORUN YASANMICAKTIR..

YA DA HERHANGI BIR SORUN ÇIKTIGINDA BENI ARAYIN BEN YARDIMCI OLUCAM

MAHMUT

05378457484

sümela61
31.03.2006, 20:36
ARKADASLAR KAPIDA KONFERANSA DAVETLI OLDUGUNUZU SÖYLEDIGINIZ TAKDIRDE BIR SORUN YASANMICAKTIR..

YA DA HERHANGI BIR SORUN ÇIKTIGINDA BENI ARAYIN BEN YARDIMCI OLUCAM

MAHMUT

05378457484

çok tesekkürler Mahmut...

l-m
31.03.2006, 20:59
Giris çikista herhangi bir sorunla karsilasmazsiniz ama yine de ben sizi kapidan alabilirim, 1 gün önceden haberlesiriz.

kuzey_lee
31.03.2006, 22:05
fanatik gazetesi yazari,itü beden egitimi (ögrencinin olmadigi ama faaliyetlerine devam eden bölüm) hocasi degerli spor yazari metin tükenmez'in düzenledigi futbol seminerlerinden bir yenisi daha diye tahmin ediyorum.

senol hocayi sorularla sikistirmaya niyetliyim o yuzden orada olacagim..

ayrica bir arkadas demis senol hoca trabzonspordan ayrildiktan sonra ilk kez konusacak..kendisi daha once hiçbir seminerde konusmaci olmadi bildigim kadariyla.bu konudaki becerisini de görmüs olacagiz.

since1967-61
31.03.2006, 23:38
EVET ÖYLE HERKESI BEKLIYORUZZ

sümela61
01.04.2006, 00:18
kendisi benim Trabzonsporlu olmamadaki en büyük etkenlerden birisidir... futbol camiasindaki ender entellektüel ve beyefendi isimlerden birisi bence... ve her zaman söylüyorum Türkiye'ye fazla bir insan... insallah bir aksilik çikmaz da, gidebilirim... hem diger BMN'li arkadaslarla da görüsmüs oluruz kismetse...

kuzey_lee
01.04.2006, 00:27
futbolda entelleküalite pek para etmiyor maalesef.göl mü kirli yoksa balik mi hasta derken senol hoca,trabzonsporu degil de kim bilir nietsche'yi düsünüyordu belki de..bir karar verse de felsefe ve futbol arasinda gidip gelmeseydi keske..hani çok istiyorsa gökdeniz'in sahibi oldugu okuyanus yayinlarindan bir kitap seettiriverirdik kendisine..

kimse yanlis anlamasin hocanin en büyük sevenlerindenim ben.milli takimdan ayrildiginda levent tsyd binasinda basin toplantisi yaptiginda taraftar olarak bir ben vardir oracikta..amma ve lakin bazi hatalarini da söylemek lazim,sevmek elestirememeyi engellemeli.ülkemizde entellektüel denen futbolcular bellidir..alin size ümit bozkurt.en baba entellektüel,bazi hocalarin ''oynamasa bile gençlere kitap okumayi sevdirir'' denilen futbolcu..ee nerelerde kendisi..sahsi görüsümdür entellektüeller futboldan biraz uzaklassinlar

sümela61
01.04.2006, 00:30
futbolda entelleküalite pek para etmiyor maalesef.

amma ve lakin bazi hatalarini da söylemek lazim,sevmek elestirememeyi engellemeli.

katiliyorum...

Adnan Mollasalihoğlu
01.04.2006, 00:44
Dünya bir yana Senol hoca bir yana...

kuzey_lee
01.04.2006, 00:47
ha bu arada entellektüelliginde bazi boyutlari oldugunu söylemeden geçemiycem.bir zamanlar ülkenin en entellektüel futbolcusu fenerbahçeli kemalettin görülüyodu ki entellektüalitesi gol sevincinde yaptigi zafer isaretinden peyda olmustu..bazi kesimin entellektüellige bakis açisi da farkli oluyor tabi..

imza:cahil cühela forum üyesi

mahmuter61
01.04.2006, 12:00
Trabzonspor kaybettiginde kalpten üzülen birkisi herseyin iyisine layik para için degil sevdigi için Trabzonsporlu ilgiyi fazlasiyla hak ediyor.

kutoz
01.04.2006, 12:13
Futbol'da entellektüellik para etmiyor? Fatih,hakli oldugu taraflarin var tabiki yaklasiminda. Ama ben yine de keskin kirmizi çizgiler koyamiyorum araya.Senol Günes "nietsche'yi düsünecegine Trabzonspor'u düsünseydi" diyorsun. Sanirim bu göndermeyi, teknik direktörlük deneyimine istinaden veriyorsun.Bu sezon öncesi ve devaminda gelensüreçte basarisiz olduguna göre, yerden göge kadar da haklisindir.

Peki futbolcu Senol Günes için ne diyecegiz. 6 sampiyonluk yasamis, dünyada en uzun süre gol yemeyen kaleciler arasina girmis, Türkiye'de rekorlara imza atmis vb. Simdi, bu entellektüellik kavrami, futbol oynarken faydali da, teknik direktörlük yaparken mi zararlioluyor. Bunda bir tezatlik yok mu? Kemalettin ve Ümit Özat'a futbolculuk hayatlarinda, birikimleri fayda etmemis sanirim. Ama Senol Günes'e fayda etmis. Tabi sunu da diyebilirsin; Senol Günes entellektüel birikimini, jübilesinden sonra yapmistir. Bak ona birsey diyemem, çünkü sen camiaya daha yakinsin. Sayet öyleyse, benim teorimde çürümüs olur. smileys/smiley2.gif

Fatih Tekke'nin en çok sevdigim yani, kitap okumasidir. Gazetenin birinde, köse yazari silah olayindan sonra Fatih'i kitap okumamakla suçlamis, cahil yerine koymaya çalismisti. Arastirmadan, iskembeden sallamayi seven basin burada da çuvallamisti.Volkan*, "Kitap Okuyor musun" sorusuna, ben okumuyorum Fatih Tekke kitap okur ve bana anlatir"diyordu.

*Bknz.Trabzonspor Dergisi Sayi:23

Edited by: kutoz

Badaloğlu
01.04.2006, 13:27
Fatih Tekke'nin en çok sevdigim yani, kitap okumasidir. Gazetenin birinde, köse yazari silah olayindan sonra Fatih'i kitap okumamakla suçlamis, cahil yerine koymaya çalismisti. Arastirmadan, iskembeden sallamayi seven basin burada da çuvallamisti.

Agabey, o gazeteci arkadasimiz; Tuncay'in,Necati'nin,Ümit Karan'in,Sergen'in v.s. futbolcularinda ne kadar kitap okuduklari konusunda bir bilgi vermismidir?

halil ibo
01.04.2006, 13:34
''Cahil dostum olacagina,alim düsmanim olsun'' dememis mi atalarimiz.

kutoz
01.04.2006, 13:44
Fatih Tekke'nin en çok sevdigim yani, kitap okumasidir. Gazetenin birinde, köse yazari silah olayindan sonra Fatih'i kitap okumamakla suçlamis, cahil yerine koymaya çalismisti. Arastirmadan, iskembeden sallamayi seven basin burada da çuvallamisti.

Agabey, o gazeteci arkadasimiz; Tuncay'in,Necati'nin,Ümit Karan'in,Sergen'in v.s. futbolcularinda ne kadar kitap okuduklari konusunda bir bilgi vermismidir?

O gazetecinin kendisi ne kadar kitap okuyor ki, onlari bilsin. Salladi iste ............. Aslinda o makaleyi buraya aktaracaktim ama seviyesine inmek istemedim. Ona verilen cevaplarla, kendini bir .ok zannedecek.

Sacit
01.04.2006, 15:57
ne dersi vermeye gitti acaba smileys/smiley4.gif

kuzey_lee
01.04.2006, 18:11
görüyorum ki söylediklerim yanlis anlasilmis.kimsenin kitap okumasina söyleyecek lafimiz olmaz normal sartlarda.ama o insan para alip da görevini tam olarak yerine getirmiyorsa,görevinin disinda yaptigi tüm extra isleri elestirme hakkina sahibim.sen takimin en çok idmana ihtiyaci oldugu zaman tutup da baliktan gölden,günesi arkamiza almaktan felan bahsederse elestirmem normaldir..

kisi öncelikle görevini yerine getirmesi gerekir,ondan sonra istedigi sey hakkinda konusabilir.bakiniz zeyyat kafkas örnegi..yedigi tokatla beraber uzun bir süre kendine gelemez

Hasan Arslan
01.04.2006, 21:10
arkadaslar bolu abant izzet baysal üniv. olarak bu tür organizasyonlari biz de yapmak istiyoruz..kulübüzün degerli isimleriyle söylesi gerceklestirmek için ne yapmaliyiz? bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi?

yaranozlu
01.04.2006, 21:27
biz de geçen sene bogaziçi üni. olarak GS kupa maçindan bir gün sonra Senol hocayi üni.mizde konuk etmistik. yine katilim çok zayif olmustu ve organizasyon da çok kötü yapmistik. Senol hoca da bizi elestirmisti bu konuda. hakliydi tabi. Sizin katilimi artirmak için yaptiginiz bu girisim çok mantikli olmus. maalesef ben gelemicem çünkü tam 1de sinavim var. Ins. gerekli çogunluk saglanir ve bizim yapamadigimiz gövde gösterisi yapilir. gidenler forma giymeyi unutmasin....

Cyzio
02.04.2006, 00:22
Arkadaslar, sapla samani karistirmayalim, lütfen. Senol Günes'in kaleciligi ne kadar iyiyse (ki o tarafini hep çok takdir etmisimdir), teknik direktörlügü de o kadar yetersizdir. Ben de mesela, su anki meslegimi oldukça iyi yapmaya çalisan bir insanim ve bence basariliyim da. Ama bu,ayni zamanda benden çok iyi bir beyin cerrahi çikacaginin da göstergesi olamaz; olmamali.

Neyse, ITÜ'deki konusmaya gitmenizi destekliyorum. Bakalim Senol Hoca kafa mi ITÜ'leyecek (Bu espri bana siteden bir dostumdan geldi), yoksa sizler mi onu sikistiracaksiniz?

5 Nisan'i hararetle bekliyorum.

zanoylu
02.04.2006, 01:12
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Pardon da mesleginiz neydi...smileys/smiley9.gif</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Cyzio
02.04.2006, 01:17
Mühendislik Fakültesi - Ögretim Üyesi

zanoylu
02.04.2006, 01:36
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Yazi ve görüslerinizi okudum ve saygi duyuyorum..Fakat Senol hocanin antrenörlügünün iyi olmasindan daha dogal birsey olamaz,yilarca egitimini aldigi ve bu konuda kendini türkiyede ve dünyada sayili insanlarin içine koymasina neden olan mesleginin birikimlerini aktariyor haa bunu aktaris sekli basarilimidir, bu göreceli bir kavram'dir ayri.

Ancak Senol günes su an tüccarlik yapsaydi tamam. ne sizden iyi bir beyin cerrahi nedebenden iyi bir camii imami olmayacagina göre onun antrenörlük yapmasinda daha dogal birsey olmaz.

ki bencede iyi hocadir... Maksatim tartismak degil karsilikli görüslerimizi paylasmak </TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

Cyzio
02.04.2006, 01:51
Görüslerimizi tabii ki paylasacagiz. Benim iddiam sudur. Eger Vahid Hoca ile yollarimizi ayirirsak (ki öyle gözüküyor), bakalim hoca kaç ay issiz kalacak?

Pekiyi çok degerli Senoli milli takimdan ayrildiktan sonra, üstelik omuzunda "Dünya 3.'üncüsü milli takimin teknik direktörü" apoleti bulunurken, Trabzonspor'la anlasana kadar hiç bir klüp (yerli - yabanci, süper lig - diger ligler) kendisine talip olmadi? Ve eylül 2005'ten bu yana bu degerli hoca niçin baska klüpler tarafindan kapisilmiyor? Senol Hoca'nin Istanbulspor, Sakaryaspor, Boluspor ve Antalyaspor'daki göz kamastirici basarilarini burada yazabiliyor muyuz?

Dediginiz gibi basari için egitim sarttir, ama bir de alinan o egitimi layikiyla kullanmak da gereklidir.

Neyse, bu konunun yeri bu baslik degil. O yüzden fazla uzatmayacagim.

Saygilar.

AyhanPe
02.04.2006, 04:10
Görüslerimizi tabii ki paylasacagiz. Benim iddiam
sudur. Eger Vahid Hoca ile yollarimizi ayirirsak (ki öyle gözüküyor),
bakalim hoca kaç ay issiz kalacak?

Pekiyi çok degerli Senoli milli takimdan ayrildiktan sonra, üstelik
omuzunda "Dünya 3.'üncüsü milli takimin teknik direktörü" apoleti
bulunurken, Trabzonspor'la anlasana kadar hiç bir klüp (yerli -
yabanci, süper lig - diger ligler) kendisine talip olmadi? Ve eylül
2005'ten bu yana bu degerli hoca niçin baska klüpler tarafindan
kapisilmiyor? Senol Hoca'nin Istanbulspor, Sakaryaspor, Boluspor ve
Antalyaspor'daki göz kamastirici basarilarini burada yazabiliyor muyuz?

Dediginiz gibi basari için egitim sarttir, ama bir de alinan o egitimi layikiyla kullanmak da gereklidir.

Neyse, bu konunun yeri bu baslik degil. O yüzden fazla uzatmayacagim.

Saygilar.

senol günese teklif geldigi halde hicbir takimi calistirmayacagini
kendi söyledi..hazir olmadigi halde olaganüstü baskilar sonunda takimin
basina gecti..yaptigi belkide en büyük hata lig baslamadan yönetimin
transfer skandalindan sonra istifa etmemeyisi oldu ki onuda
trabzonspora zarar vermemek icin yapmadi ama keske yapsaydi.

onun teknik direktörlügünü begenmeyenler olur ama merak ettigim bisey
var acaba istanbulspor, sakaryaspor, boluspor antalyasporu hangi teknik
direktör calistirsa göz kamastirici basaralilar elde edebilirdi?? yanit
a) halilhodzic b) Daum c) Tigana d) Yilmaz Vuralsmileys/smiley4.gif

yada söyle soralim milli takimi kim dünya 3.yapabilirdiki bu basariyi
belki 100 senede daha yasayamayiz a) halilhodzic b) Daum c) Tigana e)
Hikmet Karamansmileys/smiley4.gif

Cyzio
02.04.2006, 10:28
Sevgili Ölümüne_ts; sordugunuz sorulari sirasiyla cevaplayayim:

1-) Istanbulspor, Sakaryaspor, Boluspor ve Antalyaspor küçük klüp olduklari için büyük teknik direktörlere teklif götüremezler. O yüzden a, b, c siklari degerlendirme disi kaliyor. O klüpler ancak küçük çapta teknik direktörlerle anlasabilirler. Eh, o zaman d) diyeyim bari. Yani o bile Senol'dan iyi.

2-) Bu soruda siklara koydugunuz hiç bir teknik adam milli takimi çalistirmadi. Onun için milli takimdaki olasi basarilarini simdiden kestirebilmem güç. Ben ayni soruyu söyle degistirip, size tekrar sorayim:

Asagidaki isimlerden hangisi milli takimi çalistirsa, o milli takim adi sani duyulmamis Letonya'ya elenir (Korkmayin, siklari öyle ayarladim ki, yanlis cevap ihtimali yok)?

a) Senol Günes

b) Türkiye Liglerinde tam 1152 dakika gol yememis bir kaleci

c) 3.5 senesi kesintisiz toplam 6 sene Trabzonspor'a teknik direktörlük yapip da, sadece bir tek Türkiye Kupasi kazanmis ve hala "Yabanci teknik direktörlere taninan müsamaha bize de taninsa" seklinde yakinan bir teknik adam

d) Taraftar arasinda "Haa, o mi?... Sadi Tekelioglu'nun saçli halidur, daaa..." seklinde tanimlanan biri.

Bir de madem "Hiç bir klübü çalistirmayacagim" dedin, o zaman çalistirmayacaksin. Ama gene de -ki bu konuda haklisiniz - ona yalvaranda kabahat. Ona insan üstü güçler yükleyip, Trabzonspor'un tek kurtulus reçetesi gözüyle bakarsak, "Ben ne önemli bir adammisim" deyip, fikrinden vaz geçer.Edited by: Cyzio

AyhanPe
02.04.2006, 13:59
evet kücük captaki takimlari böyle hocalar calistiramaz ama calistirsa
bile pekte basarili olamaz..aslinda türkiye birinci liginde olan her
takim halilhodzicle anlasabilirdi bence..yada bakin lorant simdi sivasi
calistiriyor bi zamanlar malum takimi calistiriyordu..herneyse onun
teknik direktörlügünü begenmeyebilirsin ona bi itirazim yok ama bana
kalirsa halilhodzicten cok daha basarili olurdu eger kalsaydi bundan
eminim..en azindan uzak ara 3.olurduksmileys/smiley4.gif bu kadar puan kaybindan yenilgiden sonra hala 3.sansimiz varsa o olsaydi takimin basinda kesin 4. ye 10 puan fark atardik

Atmaca
02.04.2006, 17:10
Sevgili Ölümüne_ts; sordugunuz sorulari sirasiyla cevaplayayim:

1-) Istanbulspor, Sakaryaspor, Boluspor ve Antalyaspor küçük klüp olduklari için büyük teknik direktörlere teklif götüremezler. O yüzden a, b, c siklari degerlendirme disi kaliyor. O klüpler ancak küçük çapta teknik direktörlerle anlasabilirler. Eh, o zaman d) diyeyim bari. Yani o bile Senol'dan iyi.

2-) Bu soruda siklara koydugunuz hiç bir teknik adam milli takimi çalistirmadi. Onun için milli takimdaki olasi basarilarini simdiden kestirebilmem güç. Ben ayni soruyu söyle degistirip, size tekrar sorayim:

Asagidaki isimlerden hangisi milli takimi çalistirsa, o milli takim adi sani duyulmamis Letonya'ya elenir (Korkmayin, siklari öyle ayarladim ki, yanlis cevap ihtimali yok)?

a) Senol Günes

b) Türkiye Liglerinde tam 1152 dakika gol yememis bir kaleci

c) 3.5 senesi kesintisiz toplam 6 sene Trabzonspor'a teknik direktörlük yapip da, sadece bir tek Türkiye Kupasi kazanmis ve hala "Yabanci teknik direktörlere taninan müsamaha bize de taninsa" seklinde yakinan bir teknik adam

d) Taraftar arasinda "Haa, o mi?... Sadi Tekelioglu'nun saçli halidur, daaa..." seklinde tanimlanan biri.

Bir de madem "Hiç bir klübü çalistirmayacagim" dedin, o zaman çalistirmayacaksin. Ama gene de -ki bu konuda haklisiniz - ona yalvaranda kabahat. Ona insan üstü güçler yükleyip, Trabzonspor'un tek kurtulus reçetesi gözüyle bakarsak, "Ben ne önemli bir adammisim" deyip, fikrinden vaz geçer.

Hocam sen onu bunu birakta istatistiklere bak; bize yüzdelik olarak en fazla maci kim kazandirmis. Ne dolaplar döndü bizi sampiyonluktan etmek icin bunu cümle alem biliyor, sen bunu bir Senol hocaya yüklersen sana sadece kusura bakma, önyargilisin diyecegim.

since1967-61
02.04.2006, 18:11
ARKADASLAR ISTANBULDA OLAN ARKADASLARDAN RICAM 1 SAATLERINI SU PANELE AYIRSINLAR

Cyzio
03.04.2006, 09:59
Sevgili ölümüne_ts, kesinlikle haklisin. Lorant bence de küçük takimlarin teknik direktörü. Ve de yetenekli bir insan degil. Yalniz bu küçük adam Lorant'in küçük takimi Sivasspor, bizim Koca Trabzonspor'u Istanbul'da yendi. Bizim o maçtaki teknik direktörümüzü ben su anda hatirlayamiyorum. Sen hatirlarsan, bana da bir hatirlativer. Herhalde, Lorant'dan bile daha yeteneksiz biri olmali.

Sevgili Atmaca; sen de haklisin. Istatistikler hiç yalan söylemez. Gerçekten Trabzonspor'da puan/maç olarak en yüksek averaji tutturmus teknik direktör Senol Günes'tir. Bu da kendisine taninan 3.5 senelik sürenin sonunda gerçeklesmistir. Ah su yerli öz evlat teknik direktörlere taninan haklar, yabancilara taninsa.....

Selamlar.

CAFER ÖZER
03.04.2006, 11:11
SENOL GÜNES Türkiyede gelmis geçmis en büyük hocadir.Ister kabul edersiniz ister etmessiniz.Türkiyede su ana kadar Türk milli takimini Dünya 3.yapmis baska hoca yoktur.Dünya 2.yapan hoca çiksin Ondan sonra Senol dan büyük diyelim.Kimse medyanin yazdigi gibi sansa oldu tesadüfen oldu gibi zirvalarda bulunmasin.O zamanin en formda oyuncularini Milli takima seçmek te basli basina bir maharettir.Dünya KUPASINDA Brezilyaya karsi en iyi mücadele eden takim bizdik.Burda bazi arkadaslar Brezilyalialrdan bile Futbolu daha iyi bildigi için Atip tutuyorlar.Dünya kupasini gözünüzün önüne getirin,Brezilya Yari finalde bizi 1-0 yenerek elediginde Almnayayi Finalde 2-0 yenip sampiyon oldugundan daha fazla sevindi.Neden Çünki en fazla korktuklari takim bizdik.Dünya kupasinda Avrupalilar Senol Günes i en basarili teknik adam seçerken içimizdeki arkadaslarin hala Senol Günes düsmanligina anlam veremiyorum.Neden bu sekilde davrandiklarini anlamiyorum.anlamakta istemiyorum.

Ben Hhaticeye degil neticeye bakarim.

Senol Günes Türkiyede akedemi mezunu bir kaç hocadan birisidir.Efendiligi ile Türkiyede tarafli tarafsiz herkesin takdirini kazanmis.Letonyaya elendigimizde rakip takim Senol hoca sayesinde alkislarla ugurlanmistir.Birde MEDYANIN TÜRKIYENIN EN BÜYÜK HOCASI ILAN ETTIGI FATIH TERIME bakin,Türkiyeyi düsüdügü duruma bakin.

Senol Günes,Trabzonsporda basarili olmadi diyenlere 1996 yilinda kaçan sampiyonluk ta Trabzonsporun oynadigi Futbol Türkiye satandartlarinin çok üzerinde bir futboldu,38 dakikada 6-0 öne geçtigimiz maçlar 7-0,6-0-5,0 lik Skorlar vardi.Geçen yil 2.devre aldigi takimi sampiyonluga oynatmis CEM PAPILA yüzünden sampiyonluk elimizden alinmistir.

YÖNETIM transfer yapmadi diye takim basarisiz olduysa,Tolga gitmesin dedigi halde Tolga gönderildiyse ,Yönetime verdigi liste degilde altenrnatifin alternatifi alindiysa Hoca ne yapsin SENOL HOCANIN dedigi gibi (YETKISIZ YETKILI IDIM )YETKISIZ YETKILI KILINDI ise Senol hoca ne yapsin,

ISTATSITIKLERE GÖRE TÜRK MILLI TAKIMINDA EN BASARILI TEKNIK ADAM HALA O,Trabzonsporda Gelmis geçmis en basarili Teknik adam O daha neyi tartisiyoruz.

keske hafta sonu olsaydi bende gitseydim.

The Londoner
03.04.2006, 13:45
Trabzonspor taraftari Senol Gunes konusunda ilginc bir ifrat ve tefrit yasiyor. Sevenleri asla toz kondurmuyor ve hatta en hafif sekilde elestirilmesine bile tahammul edemiyor, sevmeyenleri ise son 10-15 yilda yasadigimiz basarisizliklarin birinci musebbibi olarak goruyor. Bu ikinci grup, Senol Gunes agziyla kus tutsa kendisini tasvip etmeyecek.

Bu yuzden Senol Gunes fenomeni, futbolculugu, hocaligi; basarilari, basarisizliklari; soyledikleri ve soylemedikleriyleTurk Futbol Tarihi acisindan onemli bir sahsiyettir ve ozel olarak incelenmeyihak etmistir. Umarim ilerleyen zamanlarda kendisiyle ilgili kitap ve tez calismalari yapilir. Hatta kendisi (Avrupali meslektaslarinin yaptigi gibi)bir biyografi yazip, yasadiklarini,futbola ve hayata bakisini daha genis bir perspektiftenpaylassa; kendi basarilariyla, basarisiliklariyla; dogrulariyla ve yanlislariyla yuzlesebilse fena olmaz mi? Olur ama zor! Cunku biz sarkli bir toplumuz ve sarktayuzlesme yerine "kol kirilir yen icinde kalir" felsefesi egemendir.

Konuya donersek, asagida CAFER52 arkadasimizin mesajindanalintiladigimbolumler debu uc yaklasimlara bir ornek. Insanlari degerlendirirken nesnel (objektif) olmak yerine duygusal ve tepkisel davranirsak adil hukum vermemiz imkansizlasir. Sayin CAFER52`nin musaadesiyle onun mesajindasavundugu noktalara, kendi perspektifimden ve mumkun oldugunca nesnel olmaya calisarak, yasanilan gercekler isigindacevaplar vermeye calisayim.

"SENOL GÜNES Türkiyede gelmis geçmis en büyük hocadir. Ister kabul edersiniz ister etmessiniz. Türkiyede su ana kadar Türk milli takimini Dünya 3.yapmis baska hoca yoktur."

-Basariyi tekli kriterlerle degil ancak coklu kriterlerle degerlendirebilirsiniz. Salt dunya kupasi basarisindan hareket ederek onu basariligormek ne kadar dogru veya yanlissa, kulup takimlarindaki performansindan hareket ederek basarisiz kabul etmek de o kadar dogru veya yanlistir. Ayni sekilde "Senol en buyuktur, ister kabul edersiniz, ister etmezsiniz" seklindeki buyurgan uslup ta "Senol en berbat hocadir, ister kabul edin ister etmeyin" yaklasimi kadar problemlidir. Burada tartisilmasi gereken bir baska konu var ama ona hic girmeyecegim. Sadece soruyu sormakla yetinecegim: Teknik direktorun, basari ya da basarisizlikta etkisi ne kadardir?

"Ben Haticeye degil neticeye bakarim".

-Cok dogru. Bu yaklasimla, rahatlikla Senol hocanin kulup performansi yetersizdir sonucuna ulasabiliriz. Kucuk takimlardaki ciraklikyillarini bir kenara birakalim; 1994-97 yillari arasinda eline gecmis olan, Trabzonspor tarihinin belki de en iyi kadrosuna sampiyonluk yasatamamak; Avrupa`da kayda deger bir netice elde edememek, yine gecen yil oynadigi futboldan sonra, tarafli tarafsiz herkesin bu sezon icin sampiyonlugun en buyuk favorisi gordugu takimin cokusunde pay sahibi olmak, kazandirdigi Dunya Kupasi 3.lugundendaha onemsiz gercekler midir?

"Efendiligi ile Türkiyede tarafli tarafsiz herkesin takdirini kazanmis..."

-Evet, bu, sahsim da dahil olmak uzerecogunlugun kabul ettigi bir gercek. Kendisi zarif, saygideger, kulturlu ve hatta belli duzeyde entellektuel derinligi olan bir insandir. Bunlara pek fazla itiraz eden cikacagini sanmiyorum. Lakin, siz kulup baskani olsaniz, aradiginiz teknik direkdorde bu saydigimiz vasiflar kacinci derecede onem arz eder? Veyahut sene sonunda hocanin performansini degerlendirirken bu vasiflarin agirligi yuzde kactir?

"Senol Günes,Trabzonsporda basarili olmadi diyenlere 1996 yilinda kaçan sampiyonluk ta Trabzonsporun oynadigi Futbol Türkiye satandartlarinin çok üzerinde bir futboldu,38 dakikada 6-0 öne geçtigimiz maçlar 7-0,6-0-5,0 lik Skorlar vardi."

-Evet, tekil olarak ve istatistiksel anlamda tarihimizin en basarili sezonudur o sezon. Ama gelin gorunki "Hatice degil, Netice onemlidir" Surecicinde parlak neticeler elde edilmistirama sonuc basarisizdir. Tarih ne yazik ki sonuclari yazar! Bunun da otesinde, Senol Hoca o donem, kaliteli hocanin digerlerindenfarkiningercek anlamda ortaya cikacagi "baski altinda netice uretme"kriterine gore de basarisiz olmus; son donemecte onemli stratejik ve taktiksel hatalar yaparak sampiyonlugu rakibe kaptirmistir.

"YÖNETIM transfer yapmadi diye takim basarisiz olduysa,Tolga gitmesin dedigi halde Tolga gönderildiyse ,Yönetime verdigi liste degilde altenrnatifin alternatifi alindiysa Hoca ne yapsin SENOL HOCANIN dedigi gibi (YETKISIZ YETKILI IDIM )YETKISIZ YETKILI KILINDI ise Senol hoca ne yapsin?"

-Senol Hoca`nin profesyonel donanimi, tam da yukaridakiler yasandiktan sonra gercek anlamda soru isaretleri olusturmustur benim zihnimde.Gorevi kabul etmesinden onceki surec, gorevtanimina yaklasimi, transfer donemindeki tavri ve Anorthosis faciasiyla baslayip istifasina kadar devam eden sureci idare ed(emey)isi bence basarisizligini ve yetersizligini percinlemistir. Gorevi gonulsuz kabul edisi basli basina sorunludur ve etik degildir. O kalitede bir adamdan daha kararli ve saygin bir durus beklerdim. Verilen gorevleri ne tam anlamiyla kabul etmis, ne deredddetmistir. Tavrini netlestiremedigi icin yonetimi de ikilemde birakmistir.Transfer doneminde, Yonetim "tum yetki Senol Hoca`da dedigi halde, hoca inisiyatif (belki de risk)almamis, maceraperest yoneticilerin kendisini by-pass etmesine gerekli tepkiyi koyamamis ve neticede hicbiri kendisi tarafindan secilmemis oyuncularla Sampiyonlar Ligi ve Sampiyonluk mucadelesine baslamistir. Transfer doneminde gosterecegi ilkeli bir tepki ve istifa hem kendisinin sayginligini artiracak, hem dekendi aralarinda one cikma yarisina girerek Trabzonspor`u ucuruma suruklemekte olan yonetiminfoyasini ortaya cikararak kulube buyuk bir hizmette bulunacakti.Hoca bu cesareti ve yurekliligi gosterebilmis olsa, bugun en az yarisi uzerine yikilmis olan kotu miras % 90 oraninda Atay Aktug yonetiminin uzerinde kalacakti. Simdi bazi arkadaslar, "hoca kulubu zor zamanda birakmak istemedi, yapilan yanlislari, kol kirilir yen icinde kalir dusuncesiyle sineye cekti" itirazinda bulunacaklar ama hoca istifa etmeyerek (ya da oncesinde ilkeli tepki koymayarak) cok sevdigi Trabzonspor`a daha buyuk bir kotuluk yapmis; neticede kendisi de enkazin altinda kalmistir. Bu sebepledir ki piyasadaki Teknik Direktorluk itibari iyice zayiflamistir ve bugun kendisine hicbir ciddi teklif yapilmamaktadir.

Sonuc olarak, burada amac kisileri yargilamak degil, Senol Hoca ozelinde yasananlardan gelecege donuk dersler cikarabilmektir. Bunu yapmazsak, Gunesci cepheyle, antiGunesci cephe sonsuza dek tartisir, kimseye de hicbir faydasi olmaz.

Not: Bu soylediklerimden, Senol hocayi dinlemeye gidilmesin anlami cikmasin. Bilakis, durumu ve zamani musait olan arkadaslarin gitmesinde ve kendisine can alici sorular sormasinda fayda var.Edited by: The Londoner

sümela61
03.04.2006, 14:16
1.)yeri geldiginde sevdigimiz insanlari da elestirmeyi, sevmedigimiz insanlari da övmeyi biz ne zaman ögrenecegiz?

2.)bir kisinin, küfür ve hakaret edilmeden de elestirilebilecegini ne zaman ögrenecegiz?

3.)bir kisiyi övecek ya da yerecek oldugumuzda, sapla samani karistirmamayi ne zaman ögrenecegiz?

daha da uzar bu liste...

kuzey_lee
03.04.2006, 14:22
.

Senol Günes Türkiyede akedemi mezunu bir kaç hocadan birisidir.

bu bilginden eminmisin caferabi?senol günes bildigim kadariyla futbolun okulundan gelip de hoca olmus birisi degil.

oguzhan
03.04.2006, 14:25
Cafer abi seni tek kelimeyle kutlarim.inanilmaz güzel bir yazi, malesef bizde kendi degerlerimize karsi bir hazimsizlik var.su ana kadar senol güneshakkinda okudugumyazilardan kösebasi yapabilecegim türden.eline yüregine saglik abi.

Hasan Arslan
03.04.2006, 14:32
senol günesin ne kariyerini ne de hocaligini tartismak büyük bir gaflettir..unutulmamalidir ki a milli takim tarihindeki en büyük basariyi senol hocayla kazanmistir...belki trabzonspor da ondan bekleneni veremedi ama bu onun basarisiz bir antrenör oldugunu göstermez.....

Hasan Arslan
03.04.2006, 14:34
arkadaslar senol hocamizi biz de söylesiye davet etmek isteriz..bu konuda bilgisi olan varmi?

oflubektas
03.04.2006, 14:42
Bir hocanin degeri ne Dünya 3.lügü, Uefa Kupasi sampiyonlugu gibi apoletleriyle, ne de galibiyet yüzdesiyle(bu istatistikte de C.Daum Senol Hoca'dan bile önde gözüküyor)ölçülmeli. Eger bir T.Direktör oynattigi takimlara kimlik kazandiriyor, ülke ve dünya futboluna genç yetenekler kazandirabiliyor,en zor sartlarda bile ince taktik hamleleriyle maç kazandirabiliyor, dünyadaki taktik ve futbolcuyetistirme konusundaki gelismeleri takip edebiliyorsa iyi hocadir, bu özellikleri haiz degilse kötü hocadir. Bu açidan bakildiginda Türkiye'nin gelmis geçmis en iyi Teknik Direktörü, kariyerinde herhangi bir apoleti olmayanMetin Türel'dir bana kalirsa. ( Kendisinden hiç hazzetmedigim Erman Toroglu bile Metin Türel için " sokaktan 20 tane adam toplasin, 3-4 ayda takir takir top oynayan bir takim çikartir" sözünü sarfetmisti) Bu "duayen" hocamizin son çiragi Aykut Kocaman'in yaptiklarina da bir bakin isterseniz.

Senol Günes'e gelince; Oynattigi takimin adi ister Boluspor, ister Antalyaspor, isterse de Trabzonspor olsun hepsinin bir "oyun kimligi" nden bahsetmek mümkündür. Dünyadaki gelismeleri takip etme açisindan da yillardir 3-5-2 sistemini benimsemis hocamizin hazirlik maçlarindaki denemelerden sonra 2002 Dünya Kupasi'ndaki takima tandemli 4-4-2 oynatmasi, sik sik yan pas yaptirmak yerine sürekli olarak dikine paslarlagol aratmasini (o turnuvadan sonra Yildiray Bastürk yan pas hastaligindan vazgeçmistir)gözardi etmemeliyiz. Oyuncu kazandirma açisindan da ilginç bir özelligi var: OrhanKaynak ,Cengiz, Osman, Tolunay gibi isimleri yoktan var etmesi, forvet arkasi orta saha mevkiinde oynayan Lemi'den sag bek çikarmasini takdir etmemek elde degil. Ancakçalistirdigi hiçbir takimin altyapisindan bir oyuncu kazandiramadigini, nice yetenekleri yedek kulübesi ve tribünlerde "çürüttügünü" belirtmeden geçmek olmaz. Hatta idman tesislerine "22 yasindan küçükler 11'e giremez" diye tabela yapistirsa yeridir.Sezon basindaki takimin neden bu kadar kondisyonsuz oldugunu ise çözebilmis degilim. (Sitedeki "kulagi delik" üyelerimizden biri bu konuda bizi aydinlatirsa sevinirim) Tüm bu özelliklerini teraziye koydugumuzda Senol Günes'in "iyi hoca" oldugunu söylemek mümkün. Bunda da okudugu kitaplarin bir kabahati yoktur herhalde:))

Tunga
03.04.2006, 14:48
Gidin arkadaslar toplantiya..!

Sorun en tuzak sorularinizi, rezil edin onu dünya aleme.

Günün sonunda içinizde rahatlama hissiyle dönersiniz evinize. Faydasi olur bu bulusmanin.

Trabzonspor'u üçüncü, dördüncü, besinci yaparsan bir sorun yok.

Sakin ola ki ikinci yapma. Alirlar paçani asagi.

Yarin LigTV'de Senol Hoca'nin düsürüldügü zor durumlari seyreder, mutlu olursunuz.

O okulda bizim kafamizi çok ITÜ'lediler. Birakin bir kere de Senol ITÜlesin.

ts.titan
03.04.2006, 14:53
Saniyorum yarin derse girmeyip gidicegim bu konferansa umarim burda konusan 2 grupta yarin orda olur da sorularla renk getirirlersmileys/smiley2.gif

halil ibo
03.04.2006, 15:12
Soranlarin her konuda! cevaplarini en güzel sekilde alcaklarina dair en ufak bir süphem yok.Senol Günes ITÜ basligindakatkisi olabileceklerin katilimi isteniyor.Elestirin,karalayin denmiyor.

Apoletinde öyle yada böyle Dünya 3.lügü tasiyan bir T.D.bahis konusu olan.Eminim Istanbul'un 3 rezilinden birinin hocasi yada yardakçisi olmus olsaydi basin onu çoktan bas taci etmisti.Kimsede onu oradan indiremezdi.Içimizden çikan degerlere topyekun sahip çikacagimiz günlerin yakin olmasi dileklerimle...

metehan
03.04.2006, 15:30
Bu Senol Günes büyük adam. Bu forumda her zaman kendine yer buluyor, bu konuyu tartismayi ne zaman bitirecegiz merak ediyorum smileys/smiley1.gif

The Londoner
03.04.2006, 15:45
Gidin arkadaslar, gidin!

Iyi destlekleyin Gunes`imizi! Partizanca olsun yalniz. FB`li, GS`li BJK`li provakatorler toplantiya sizabilir,tuzak sorular solabilirler. Uyanik olun. Firsat vermeyin o eziklere, soru soramasinlar! Kurda kusa yem etmeyin biricik Gunes`imizi!

Sorulari da siz sorun. Yalniz mumkunse futbolla ilgili sorulardan uzak durun. Malum hoca su an calismiyor. Futbol gibi tatsiz bir konuya girip, keyfini kacirmayin hocamizin.

Bolca Felsefeuzerine soru hazirlayin mesela. Antik Yunan`dan baslayin sormaya. Socrates`den, Aristo`dan sorun ona. Hayatin anlamini anlatsin. Sonra, Emprisizmi, Dualizmi sorun ona.Descartes`den bahsetsin mutlaka. Modern zamanlara gelsin sonra. Nietczhe`yi unutmasin. Heidegger`e, Habermas`a da soyle bir deginsin. Pozitivizm uzerine de iki cift kelam etsin. Posmodernizm uzerine dedagarcigindan birseyler serdetsin! En sonunda Gunesizmin Esaslari uzerine konussun.Aman ha cok soru sorun. Futbol sorularinazaman kalmasin. Soracaklara da sorma firsati vermeyin.

........................

Ne yani? Biz de bunlari mi yazalim? En sagduyulu ve yapici elestirilere bile alinganlikgosterilecekse, yazdiklarimiz cok farkli yerlere cekilecekse, buralarda emek harcayip yazmamizin ne anlami var?O zaman herkes kendi gibi dusunenlerden birergetto kursun. Al gulum ver gulum gecinip gidelim. Ne gerek var bunca zahmete?Edited by: The Londoner

kuzey_lee
03.04.2006, 16:18

Günün sonunda içinizde rahatlama hissiyle dönersiniz evinize. Faydasi olur bu bulusmanin.

Yarin LigTV'de Senol Hoca'nin düsürüldügü zor durumlari seyreder, mutlu olursunuz.

hoca hakkinda daha ilk sayfada görüslerimi yazmistim.kendisini çok sevip takdir etmem hatalarini söylememe,elestiri yapmama engel olamaz...amaç kimseyi küçük düsürmek degil,amaçdogruyu ögrenmek,hatalari gösterip tekrarlanmasini engellemek..

halil ibo
03.04.2006, 16:42
Elestiri tabii ki olacak benimde kimsenindeyapici elestirilere itirazi olamaz.Fakat Türk futbolunda saygin bir yeri olan bir T.Direktörü bir takim istatistiklere dayanarakküçük göstermeye çalismak ters geliyor.Istatistik öyle birsey ki (kuyruklu yalandan daha tehlikeli bir yalandir) bir arkadasimiz basarisiz bulurken baska bir arkadasimizda ayni istatistikle basarili gösterebiliyor hocayi.O zaman objektiflik göz ardi ediliyor.Eger tek ölçünüz sampiyonluk degilse hocanin Trabzonspor'daki serüveninin basarili olduguda inkar edilemez.

kuzey_lee
03.04.2006, 16:46
@halil ibo

elestirilerimi istatistikler isiginda degil de camiada yaptigi yapmadigi olarak bilinen seyler hakkinda yapacagim..misal yonetici kavgasinda taraf tutma,misal transfer..

neyse yarin orada görüsürüz

Sevgi
03.04.2006, 18:11
Fatih bee zurawski yi yasli diye istememesinin mantiginida sorarmisin ?Bize sampiyonluk için 20 yasinda gelecek vadeden ilerde satip para kazanacagimiz adam mi lazimdi yoksa tecrübeli profesyonel son vuruslarda usta bir golcü mü ? bunu ögrenirsen sevinicem.Gerçi beni sevindirmek isine gelmez ama smileys/smiley1.gif

Cyzio
03.04.2006, 23:57
Ortam biraz gerildi. Gelin yumusatma babindan bir oyun oynayalim. Herkes sirayla, kendinisinin karsit görüse yakin oldugu bir fikrini yazsin.

Buna da ilk ben baslayayim:

Senol Günes'in çalistirdigi Trabzonspor'un Aston Villa'yi (hem de hakemin haksizca 8 dakika uzatmasina ve deplasmanda yaklasik 25 dakika 10 kisi oynamamiza ragmen) elemesi, çok çok çok büyük bir basaridir.

Bundan dolayi Sayin Hocam'a bir smileys/smiley32.gif.

Kaya
04.04.2006, 01:28
Fatih yarin kaçta geçeceksin. Bulusup gidelim. Sabaha ara beni... Edited by: Kaya

zanoylu
04.04.2006, 01:54

Bu kadar güzel tespitlere klasik bir cevap olacak ama kusura bakma

Çakarim imzami arkadas smileys/smiley32.gif

CAFER ÖZER
04.04.2006, 10:18
.

Senol Günes Türkiyede akedemi mezunu bir kaç hocadan birisidir.

bu bilginden eminmisin caferabi?senol günes bildigim kadariyla futbolun okulundan gelip de hoca olmus birisi degil.

Fatih benim bildigim Senol Günes Spor akademisi Beden Egitimi ögretmenligi mezunu diye biliyorum.Seminere gittiginde ögrenir bizede bildirirsen sevinirim.Edited by: CAFER52

CAFER ÖZER
04.04.2006, 10:26
<TABLE =yazi height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom bgColor=#fafafa>
Senol Günes (1952 - .... )
document.title="Senol Günes (1952 - .... ) - Kim Kimdir? - FORSNET";
</TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#dddddd></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top height="100%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=425>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>
<TABLE =yazi cellSpacing=5 cellPadding=5 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>http://www.kimkimdir.gen.tr/foto/1945.jpg
<DIV id=kimkimdir align=justify>
Senol Günes 1952 yilinda Trabzon?da dünyaya geldi. Fatih Egitim Enstitüsü mezunu olan Günes, Futbola Erdogdu Gençlik?te basladi. Daha sonra Trabzonspor amatör takimina transfer oldu ve buradan da Sebat Gençlik?e transfer olarak profesyonel oldu. 1972 yilinda da Trabzonspor?a transfer olan Günes, tam 15 yil Trabzonspor?un kalesini korudu ve burada 6 lig sampiyonlugu, 5 Türkiye Kupasi, 4 Basbakanlik ve 7 Cumhurbaskanligi kupasi gördü. Senol Günes futbol oynadigi dönemde bu basarilarin yanisira 1975-1987 yili arasinda milli takimin formasini 3 ümit, 31 A Milli olmak üzere 34 kez giydi.

1987 yilinda futbolu biraktiktan sonra sirasiyla 1987-1988 döneminde Trabzonspor, 1988-1991 arasin Boluspor, 1991-1992 döneminde Istanbulspor, 1992-1996 arasi Trabzonspor, 1996-1997 sezonunda Antalyaspor, 1997-1998 sezonunda Sakaryaspor takimlarini çalistirdi. Antrenörlük hayatinda 1 Türkiye Kupasi, 1 Basbakanlik Kupasi ve 1 de Cumhurbaskanligi kupasi gören Günes, Agustos 2000 tarihinde A Milli Takimin basina getirildi ve milli takimin 48 yil aradan sonra dünya kupasina katilmasinda büyük pay sahibi olarak tarihe geçti. Senol Günes, 2002 FIFA Dünya Kupasinda A Milli takimi üçüncü yapti ve bu basari bu döneme kadar ulasilan en yüksek basariydi.
</DIV></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Küçükalioğlu
04.04.2006, 10:56
valla usaklar ben gelemiyecegim ama radyosporda yayinlattim söz konusu programinizi insallah faydasi olmustur. adim hidir elimden gelen budursmileys/smiley2.gif

kuzey_lee
04.04.2006, 11:22
cafer abi koydugun biyografide senol hoca için fatig egitim enstitüsü mezunu oldugu yaziyo,beden egitimi olup olmadigi yazmiyo.bizim köylde ögretmenlik yaptigi için biliyorum (an azindan aklimda öyle kalmis) beden egitimi hocasi degildi.

ayricaakademik kariyer'den kasit beden egitimi mezunu olmak degil bence.mesela giray bulak ingilterede egitim gördü bu konuda,yilmaz vural almanyada..akademik kariyerden kastim budur.yoksabelli bir sayida milli olan futbolculara a klasmani antrenorluk diplomasi gondermislerdi bi ara (avrupa birligi normlarina ulasmak adina yapildi,tipki bir ara herkese ehliyet dagitildigi gibi..futbolda bunun en bariz örnegi ziya dogan'dir..kapasitesi olmayan bir adamin evine diploma postalarsan türk futbolu bu hale gelir)..dedigim gibi ben öyle biliyorum amayine arastiririm...

birazdan çikip itü'ye gidicem.eski dostlari görelim,hasret giderelim

edit 1:sevgi aklimdaydi o söyledigin sey,sorcaktim yani ama madem sen dedin soriycam.bak hazir kaya da gidecekken ona devret bu soruyu..

edit 2:olm kaya az dur daa.10 dk sonra çikicam.itiraf.coma bakiyoruz :)Edited by: kuzey_lee

Kaya
04.04.2006, 11:25
Fatih sen hala burda misin smileys/smiley4.gif

Tahir
04.04.2006, 15:49
Ne anlatti senol hoca haberi olan var mi?

Küçükalioğlu
04.04.2006, 16:17
usaklar ne ettunuz yediginiz içtiginiz sizin olsun bare duyduklarinizi anlatin smileys/smiley2.gif

Sevgi
04.04.2006, 17:04
edit 1:sevgi aklimdaydi o söyledigin sey,sorcaktim yani ama madem sen dedin soriycam.bak hazir kaya da gidecekken ona devret bu soruyu..

biliyordum zaten smileys/smiley5.gifhem öyle herkesten rica da bulunmayiz efendim biz.Allah bilir sen simdi gitmissinidr oo hocam büyüksün sak sak sak dmis gelmissindir smileys/smiley5.gifHani TRABZON lulari medya önüde küçük düsürmemek lazim ya , bizim yillardir o vaziyette oldugumuz gözardi edilir tabismileys/smiley5.gif

sümela61
04.04.2006, 17:23
Senol Hoca yine her zamanki beyefendi tavirlariyla (bazi arkadaslarimizi kahredebilir), beni mest etti... iyi ki de zar-zor vakit ayirip gitmisim... harikaydi... öyle güzel konulara degindi ki; tadi damagimda kaldi...

Bugüne iliskin bir yazi hazirlayip, buraya da kopyalayacagim... simdilik yazabileceklerim bu kadar...

canim TS
04.04.2006, 17:26
Senol Hoca yine her zamanki beyefendi tavirlariyla (bazi arkadaslarimizi kahredebilir), beni mest etti... iyi ki de zar-zor vakit ayirip gitmisim... harikaydi... öyle güzel konulara degindi ki; tadi damagimda kaldi...

Bugüne iliskin bir yazi hazirlayip, buraya da kopyalayacagim... simdilik yazabileceklerim bu kadar...

süper olur dostum, ayrintilarini beklerizsmileys/smiley1.gif,

FerhaTS
04.04.2006, 17:51
ben de yarim saat kadar dinleme firsatim oldu, sohbet küçük bir salonda oldu lostu ortam biraz ama senol hoca güzel konulara degindi gerçekten benim dinledigim kisimdapek trabzonspor hakkinda konusmadi sosyal konulara degindi genelde ben de sikildim o yüzden, ilk sampiyonluklari anlatmasini beklerdim :)

kutoz
04.04.2006, 20:02
Panele katilan arkadaslarimiz aramiza katilip, izlenimlerini aktarana kadar, sizler bu haberle devam edin isterseniz. smileys/smiley2.gif
<CENTER>Senol Günes: Yurt disinda çalismayi düsünüyorum </CENTER>

Milli Takimlar Eski Teknik Direktörü Senol Günes, bu sezon Trabzonspor'daki görevinden ayrildiktan sonra, Türkiye'deki futbol gündeminin disinda kalarak, önümüzdeki sezon için kendisiyle ilgili kararlar vermeye çalistigini söyledi.

Istanbul Teknik Üniversitesi Beden Egitimi Bölümü'nün Ayazaga yerleskesindeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Türkiye'de Futbol Kültürü'' konulu panele katilan Günes, Türk ve Dünya futboluna bakisini, milli takimla ilgili düsüncelerini ve gelecekle ilgili planlarini anlatti.

Trabzonspor'dan ayrildiktan sonra futbol camiasinin içinde olmak istemedigini, disarida kalarak kendisiyle ilgili degerlendirme yapmaya ve sakin düsünmeye çalistigini ifade eden Günes, gelecek sezon yurt disinda bir takimda çalisma istegini ön planda tuttugunu söyledi.

Türkiye'de bazi kulüplerden teklif aldigini ancak çalismak istemedigini söyledigini belirten Günes, ''Önümüzdeki sezon yurt içi veya disinda kendime uygun ekonomik ve anlayis boyutunda olan bir kulüple çalismayi düsünüyorum. Yurt içi ihtimali daha az, yurt disi öncelikli. Disaridan takimlarla temaslarim var'' dedi.

''3. bir dönem için Trabzonspor'da çalismayi düsünürmüsünüz'' seklindeki bir soruya Günes, ''Su anda Trabzonspor'da çalismayi düsünmüyorum. Bu Trabzonspor'u sevmedigim, onun basarisini düsünmedigim anlamina gelmez'' yanitini verdi.

Panel sonunda ögrencilerle bir süre ayaküstü sohbet yapan Günes, istifa ettiginde Trabzonsporlu yöneticilerin bunu kabul ettigini belirterek, ''(Sözlesmen sürüyor kabul etmiyoruz) denilebilirdi. Ama basarisizliga bir sorumlu araniyordu'' dedi.

MILLI TAKIM'IN GRUPTAKI SANSI

Senol Günes, (A) Milli Futbol Takimi'nin, Isviçre maçinda yasanilanlardan sonra verilen 6 maçlik cezadan etkilenmeyecegini düsündügünü söyledi.

Millilerin, özellikle son dönemdeki maçlarda dis sahalarda daha iyi performans sergiledigine deginen Günes, ''6 maç ceza 4'e 2'ye inmis hiç fark etmez. Türkiye son tarihlerde distaki maçlarda daha basarili oldu. Dünya sampiyonasi için grup maçlarinda iç sahada daha fazla puan kaybettigini gördük. Bu nedenle dis saha maçlari hiç önemli degil. Avantajliyiz, iyi bir federasyonumuz, iyi bir hocamiz, iyi oyuncularimiz var, umarim basarili olacagiz'' seklinde konustu.

Isviçre maçinda kötü izlenimler ortaya konuldugunu ifade eden Günes, sunlari söyledi:
''Geçmisin hesabini görmek için degil ama geçmisten ders almakta fayda var. Türkiye fair play anlaminda tanitimini iyi yapmali ve basarili sonuçlar almali. Istenilen sonuç alinmadi diye bunu basarisiz olarak kabul etmek dogru degil. Çünkü Türkiye basarili olmustur, vizyonu genislemistir. Dünya arenasinda bir yeri vardir. Sonuçlari kötü de olsa Türkiye'nin yeri bellidir.

Isviçre maçinda kötü izlenimler ortaya koyduk. Bunlari silmek adina epey zamana ihtiyaç var. Her kesime görev düsüyor. medyaya, taraftara, bizlere görev düsüyor. Birlikte el ele vererek tanitimimizi yapmamiz gerekiyor. FIFA'nin verdigi ceza itibarimizi zedeledi. Bunu asil düzeltmenin yolu gelecek maçlarda fair play duygusuyla maçlari izlemek ve oynamak olmali.'' Türk futbolunun iyiye gittigini düsündügünü vurgulayan Günes, Avrupa'daki futbolu gelismis bir çok ülkenin seviyesine ulasilmasi için sabirli davranilmasi gerektigini kaydetti.

''GALATASARAY DA FENERBAHÇE DE SAMPIYON...-''

Lig yarisinda Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ''atbasi'' gittigini ifade eden Günes, ''Bana göre ikisi de sampiyon ama sonuçta birisi birinci olacak'' dedi.

Günes, ligdeki sampiyonluk mücadelesiyle ilgili sunlari söyledi:
''Galatasary ve Fenerbahçe at basi gidiyor. Bana göre ikisi de sampiyon, ama sonuçta birisi birinci olacak. Ikinci olan asla basarisiz kabul edilmez. Ben bunu dogru bulmuyorum. Diger takimlarin sikintilarinin olmasi bu yarisi ikisi arasinda birakti. Fenerbahçe-Galatasaray rekabeti lig rekabetine dönüstü. Ligin bir heyecani var.''

''YABANCI SAYISI DÜSMELI''

Senol Günes, Türk futbolunda gelecek sezon için tartisilan yabanci futbolcu sayisinin düsürülmesi gerektigine inandigini söyledi.

Günes, bu sezon 6 olan yabanci sayisinin, önümüzdeki yil 5'e daha sonra 4 ve 3'e kadar düsürülmesini savundugunu ifade etti.

Türkiye'de transferleri antrenörlerin yapmadigini yöneticilerin yaptigini savunan Günes, bir soru üzerine verdigi yanitta ''Türkiye'de hiçbir antrenör transferi yapmiyor, buna inanmayin. Transferi yönetimler yapar'' dedi.

''DÜNYA KUPASI'NDA 3. OLDUK AMA...'

Türkiye'deki spor ve futbol bakisina elestiriler getiren Günes, ''Dünya Kupasi'nda 3. olduk ama futbol ülkesi olarak 3. olamadik'' dedi.
Türkiye'deki futbol kültüründe basarinin kiskanildigini, birlikte çalisma bilincinin olmadigini ve spor kültürünün skor kültürü ile karistirildigini ifade eden Günes, sunlari söyledi:
''Dünya Kupasi'nda 3. olduk ama futbol ülkesi olarak 3. olamadik. Avrupa'da futbolda 5 ülke futbolda çok önemli. Italya, Ingiltere, Ispanya, Fransa ve Almanya oturmus ülkeler. Çünkü kurumsallasti sistemini oturttu ama hala arayistalar. Biz hala arayis yapmiyoruz. Hala iyileri ve iyi yapanlari yok ediyoruz. Bir seyler sundugumuz zaman sunanlari yok ediyoruz. Basariyi kiskaniyoruz, basarisizlikta yalniz birakiyoruz. Birlikte çalismiyoruz. Futbolun kültürü zaten bu. Birlikte yasamayi ögrenecegiz. Kazanmayi maç kazanma olarak görüyoruz. Spor kültürünü skor kültürü olarak görüyoruz.'' Milli takimdaki görevinin 2000 yilinda basladigini hatirlatan Günes, ''2002'de Dünya Kupasi maçlarina gitmeden önce her maçta suç yokken suçlu arayanlar, bugün suç varken suçlu bulamiyor. Bu benimle ilgili degil, ülkenin bakisiyla ilgili'' dedi.

Knk:Milliyet gazetesi

The Londoner
04.04.2006, 20:14
Türkiye'de transferleri antrenörlerin yapmadigini yöneticilerin yaptigini savunan Günes, bir soru üzerine verdigi yanitta ''Türkiye'de hiçbir antrenör transferi yapmiyor, buna inanmayin. Transferi yönetimler yapar'' dedi.

Maalesef en aci gercek de bu. Bu degismedigi surece Turk futbolu kurumsallasamaz ve ayni kisir donguleri yasariz. Keske Senol Hoca tam yetkiyle futbol takiminin basina getirildiginde,gunu kurtarmak yerine, cesur davranmayi deneyip, fincanci katirlarini urkutme pahasina da olsakoklu degisiklikleri zorlasaydi. En fazla kellesi giderdi ama daha saygin bir is yapmis olurdu. Edited by: The Londoner

selcuk
04.04.2006, 21:19
her zaman dedim ve her zaman diyecem senol hoca bizde td lik yapmasini istemiyorum general menejerimiz olmasini isterim

senol günes for general managersmileys/smiley32.gif

Kaya
04.04.2006, 23:34
Senol hoca maalesef Trabzonspor'la alakali konulara girmek istemiyor. Anlasilan o ki geçmiste baya bir problem yasanmis. Ama burada kimse Senol hocaya %100 hatali veya hakli diyemez. Her insanin oldugu gibi Senol hocaninda hakli ve haksiz taraflari olabilir. Burada önemli nokta Trabzonspor ile alakali tek kelime etmek istememesidir. Konusursam çok sey olur diyor. Ben Senol hocayi severim, sonuç itibari ile kaliteli ve beyefendi bir insandir. Ama konusmasi gerektigine inaniyorum. Senol hocanin Trabzonspor için kötü bir sey düsünecegine kesinlikle inanmiyorum. Bu yüzden konusmadigi sürece Trabzonspor'dan hiç umudum yok.

TSunami
05.04.2006, 00:14
"biz G.Kore'de 3. olduk taraftar bizi alkisladi, biz ise isviçrelileri tekmeledik"
Senol Hoca israrla her konusmasinda futbol kültüründen bahsediyor. millet futbol deyince hala sadece hakem konusmaya devam ediyor.
hocam sen bu kafayla bu ülkede teknik Direktörlük yapamazsin.

Senol Günes'in bizde basarili olamamasinin sebebi Trazonsporlulugunun agir basmasi, kulübü gerek transfer gerek idari konularda zor duruma düsürmemeye çalismasidir.ben anlamam si oyuncuyu alin diyebilirdi. ama o,dogrudur veya yanlistir, alinacak adamin nasil satilacagini da düsündü.
zaten gelirken de pek sicak bakmiyordu. bir seylerin degismedigini bu yapida pek bisey yapamayacagini biliyordu ama camianin baskisini kiramadi. bakti olmayacak ne kendimi ne takimi yipratayim dedi.
ayrica "Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" sözü ilginçti.

Kaya
05.04.2006, 00:17
"Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" sözü ilginçti.

Iste Senol hoca bunu diyorsa konusmasi lazim artik. Konusmazsa ortalikta dolasanlarin Trabzonspor için sakat oldugu belli oluyor.

Cyzio
05.04.2006, 00:24
ayrica "Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" sözü ilginçti.

Maalesef konusmak sadece birkaç insani, susmaksa bütünbir camiayi töhmet altinda birakir. Senol Günes'in bu tutumu, aynen Ziya Dogab gibi bütün klübü töhmet altina sokuyor. Hele ki yukaridaki lafi. Is futbolculara kadar kaldiysa, demek ki ortada bir komplo var. Eger öyleyse, en azili Senol Günes karsiti olan ben bile simdi adama acimaya basladim. Acaba adama ne yaptilar?

Ama kendisnin behemahal konusmasi lazim.

Cyzio
05.04.2006, 00:26
Yukaridaki yazimda alintinin Tsunami'den oldugu belli olacak zannetmistim ama olmamis. Kendisinden ve sizlerden özür diliyorum.

kuzey_lee
05.04.2006, 00:28
ayni senol günes hakkinda çikan ''futbolcular hocayi sevmedigi için gönderdi'' haberlerini de yalanladi..hoca konusmayarak trabzonspora fayda degil zarar veriyor..ya da konusacak biseyi yok politika yapiyor.

ben hala kendisinden belediye baskanligina aday olmasini bekliyorum

Harun-61
05.04.2006, 00:29
Tayyip erdoganin partsin'den aday olacagini duyduk, hadi hayirlisi.Edited by: AvniAker

Kaya
05.04.2006, 00:31
Senol Hocâ'nin baskan olacagini sanmiyorum. Bildigiseyler oldugu belli ama konusmasi lazim...

kuzey_lee
05.04.2006, 00:32
bugün saka yollu sordum bu soruyu..daha dogrusu amacim farkli bir noktaya dikkatini çekmekti,olmadi maalesef,ciddi ciddi cevap verdiboyle bisey düsünmedigini söyledi :)

Harun-61
05.04.2006, 00:35
bugün saka yollu sordum bu soruyu..daha dogrusu amacim farkli bir noktaya dikkatini çekmekti,olmadi maalesef,ciddi ciddi cevap verdiboyle bisey düsünmedigini söyledi :)

neye dikkat cekmek istedin fatih, merak ettim :-)

Kaya
05.04.2006, 00:36

Yau Fatih zaten o soruyu sormasaydin garip bi panel olacakti. Hoca 1 saat ülkenin genel yapisi ile ilgili konustu. Tam bitti rahatladik derken gelen ilk soru yine ayni oldu. 2.soruyu zaten sen sordun ve ortalik hareketlendi. 3. soruda zaten klasik bi soruydu.

3 soru ile bi panel bitti iste.

kuzey_lee
05.04.2006, 00:41
hocaya sordugum ''toplumsal mesajlariniz iyi güzel de hani ülkemizde pek aliskin degiliz bu tür durumlara.herkes herkesten sadece görevini yapmasini bekliyor'' tarzindaki sorunun pesinden sasirtici bir ''seneye takim çalistiracakmisniz'' sorusunun ardindan belediye baskanligini sordum..aslinda ortadaki sadece kafa karistirmak için di ve maalesef senol hoca da anlayamadi ne demek istedigimi.neyse saglik olsun ben hocayi böyle seviyorum

falcon61
05.04.2006, 05:08

Maalesef konusmak sadece birkaç insani, susmaksa bütünbir camiayi töhmet altinda birakir. Senol Günes'in bu tutumu, aynen Ziya Dogab gibi bütün klübü töhmet altina sokuyor. Hele ki yukaridaki lafi. Is futbolculara kadar kaldiysa, demek ki ortada bir komplo var. Eger öyleyse, en azili Senol Günes karsiti olan ben bile simdi adama acimaya basladim. Acaba adama ne yaptilar?

Ama kendisnin behemahal konusmasi lazim.

Bu açiklama bi tek senin dikkatini çekmemis...

Günes'in sirri ne?

Tecrübeli hoca, "Trabzon'da son dönemdeki yasananlari anlatsam, ne futbolcu kalir, ne de yönetici" iddiasini ortaya atti

Milli Takim'in ve Trabzonspor'un eski teknik direktörü Senol Günes çarpici açiklamalar yapti.
ITÜ Egitim Semineri çerçevesinde düzenlenen "Türkiye Futbol Kültürü" konulu panele katilan Günes, "Trabzonspor'da geçtigimiz sezon çok önemli talihsizlikler yasadik. Aleyhimize hakem hatalari da çok oldu. Ayrilmayi kendim istedim. Ancak Trabzon'da son dönemde yasananlari bir anlatsam, orada ne futbolcu, ne de yönetici kalir" açiklamasini yapti.
Kisa bir süre medyadan uzak kalmayi tercih ettigini kaydeden Senol Günes, "Bazi sanssizliklar yasadim ve böyle bir karar aldim. Bu süre içinde kendimi toparladim. Türkiye'de maalesef yargisiz infaz var" diye konustu.

www.milliyet.com.tr (http://www.milliyet.com.tr)

sümela61
05.04.2006, 14:19
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">O BIR ?ADAM?<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><O:P></O:P>[/B]

Sali günü, Türkiye?nin (dolayisiyla <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzon[/B]?un) ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">marka[/B]? ismi <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B], Istanbul Teknik Üniversitesi Beden Egitimi Bölümü?nün davetlisi olarak, konusmaci sifatiyla bu üniversitenin Maslak Kampüsü?ndeydi. Kendi ifadeleriyle, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonspor[/B]?dan ayrildiktan sonra ilk kez böyle bir organizasyona katilip, yine ilk kez medyanin önüne çikiyordu. Büyük bir heyecan ve istekle, bu ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">adam[/B]?in iki dudagi arasindan dökülecek sözcükleri dinlemek üzere, ben de salondaki yerimi aldim. Benim <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B]?e yönelik düsüncelerim (diger futbol adamlarina yönelik olanlara göre) çok farklidir. Öyle ki; <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Hoca[/B] o gün konusmayip, susup sadece otursa bile, yine beklerdim oracikta. Kendisi (rahmetli <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kazim Koyuncu[/B] ile birlikte), benim <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonspor[/B]?u fark edip, bu takima gönül vermemde, en büyük etkenlerden birisidir. Içimde nedenini bilemedigim çok farkli bir hayranlik var <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B]?e karsi. Hani bazen anlatamazsiniz ya anlatmak istediklerinizi, bu da öyle bir sey. O gün içimden yanina gidip, tek kelime laf etmeden, hiçbir sey söylemeden sadece siki siki sarilmak geldi. Bu duyguyu hep hissetmisimdir <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Hoca[/B]?ya karsi.
<O:P></O:P>

Salondaki dinleyicilerin neredeyse tamaminin genç simalardan olusmasi, gözlemledigim kadariyla, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Hoca[/B]?ya keyif veren bir durum oldu. Öyle ya, ne de olsa karsisinda O?nu anlayabilecek (ben öyle umuyorum) bir topluluk vardi. Hem unutmamak gerekir ki, O ayni zamanda bir ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ögretici[/B]?ydi. Oradaki toplulugun çogu <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B]?in <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonspor[/B] (yönetim, oyuncular, transferler vs.) hakkinda bir seyler anlatmasini bekliyordu. Ama <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B] bunu yapmadi, O?na yakisan da buydu. O, çok daha önemli oldugunu düsündügü mesajlar, bilgiler aktardi bizlere. Bence de çok hakliydi, zira bu ülkede Trabzonspor?da yasanan olaylarin benzerleri diger kulüplerde de yasaniyor. Bu kafayla gittigimiz sürece yasanmaya da devam edecek. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?nin dikkat çekmek istedigi konu bu zihniyetin degismesi gerektigi idi. Yani <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol[/B]?un, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Atay[/B]?in, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Jun[/B]?un ve diger isimlerin bir önemi yoktu. Sorun isimlerde degil, isleyisteydi. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B] bunu yine kendine has üslubuyla aktardi, ama israrla anlamak istemeyenler de oldu bu güzel mesajlari. Zaten her seyden önce söz konusu panelin konusu; ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Türkiye?de Futbol Kültürü[/B]? idi. Yani panel ne sadece <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Hoca[/B]?nin kendisiyle, ne de sadece <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonspor[/B]?la ilgili degildi.
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Hoca[/B] önce kisaca ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">kendi hikâyesi[/B]?ni anlatti. Bunu anlatirken, kendi gençligiyle simdiki gençligi de kiyaslamayi ihmal etmedi. Maddi imkânsizliklara ve diger zor kosullara ragmen ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">mutlu[/B]? bir genç oldugunu, ama su zamandaki gençlerin son derece mutsuz olduklarindan bahsetti. O dönemdeki gençligi bilemem ama bu dönemdekilerin mutsuz olduklarini gözlerinden anlamak hiç de zor degil, dogru söze ne denir? Kendisinin, çocukken mahalle aralarinda, yarim limon kabugunu futbol topu kabul edip, bu topla oynadigini belirtti ve söyle bir cümle kurdu: ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Limon kabugunu tekmeleyerek bu ise basladik, o limon kabugu kafamiza isabet edince de birakmaya karar verdik?[/B]? Bu cümleyi sarf ettiginde, salondakilerin yüzünde (ben de dâhil) bir tebessüm olustu. Ama aslinda bu durum aglanacak halimizi gösteriyordu. Baskasi olsa eser, yagar, köpürür. Bu ne mütevaziliktir, bu ne müthis örneklemedir Hocam.

Daha sonra <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Türkiye[/B]?de (olmasi gerektigi gibi) bir futbol kültürünün olmadigindan yakindi. Burada her seyin ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">skor[/B]?a endeksli isledigini, bunun böyle olmamasi gerektigini vurguladi. Futbolun her seyden önce bir ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">keyif araci[/B]? oldugunu hatirlatti. Bazi arkadaslarimiz "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">tuttugun takim yenildiginde nasil keyif alabilirsin ki?[/B]? diye düsünebilirler. Tuttugun takim yenildiginde onlarin üzüntüsüne ortak olabilmek, onlara destek verebilmek, onlarla ayni sey için üzüntü hissedebilmek de insana keyif verebilir. Yani sevdiklerinizle yine bir seyler paylasiyorsunuz; olaya bu yönden bakmak da fayda var diye düsünüyorum.
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B] ülkemizin (futbol konusunda) bir sisteme sahip olmadigini belirtirken, hala bu yönde bir çalisma yapilmadiginin da altini çizdi. Bunu basarmis ülkelerin ise, bu yönde arayislarina devam ettiklerini, bizim çok geriden geldigimizi belirtti. Bizde iyi isler yapanlarin kiskanildigina deyinen <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]; bir baskasi basarili ise, ortaya bir seyler koymaya çalisiyorsa o kisiyi yakalamak yerine, söz konusu kisiyi asagiya çekmek istedigimizden bahsetti kisaca. Yani<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> [/B]?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">biz onun seviyesine çikmayalim, o bizim seviyemize insin[/B]? mantigi.

?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Biz Dünya Kupasi?nda üçüncü olduk ama futbol ülkesi olarak üçüncü olamadik[/B]? sözü bile basli basina bir kitap konusu olacak bir söz diye düsünüyorum. Zaten ben burada ne kadar ifade etmeye çalissam da, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B]?i anlatmakta eksik kalacagimi da gayet iyi biliyorum. Bu arada <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dünya Kupasi[/B] demisken; <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B] o dönem <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Milli Takim[/B]?dan bahsederken hep ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">biz[/B]? diye bahsediyor ve bu ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">biz[/B]?in içine yöneticilerin, taraftarin, medyanin yani herkesin girdigini belirtiyordu. Ama bizim medyamizin bir kismi, grupta oynadigimiz ilk iki maçtan sonra basta <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B] olmak üzere ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">takim[/B]?i linç ediyordu. Oysaki daha oynanmamis bir maç daha vardi ve ikinci tur sansimiz devam ediyordu. Üçüncü maç sonunda takim ülkeye geri dönerse, o zaman elestirenler elestirebilirdi. Devam eden bir organizasyonda takimi demoralize etmenin bir âlemi yoktu. Neticede o linç edilen <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Milli Takim[/B], <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Uzakdogu[/B]?dan üçüncülük unvaniyla dönmeyi basardi. Bu sefer bu ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">yargisiz infaz[/B]?cilarin bir kismi tükürdüklerini yalayip; keskin bir ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">u[/B]? dönüsü yaptilar. Diger bir kismi ise bunu gururuna yediremediklerinden, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">bu takim zaten sampiyon olacak takimdi[/B]? diye söylemler ettiler. Bu noktada benim <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?ya olan saygim ve hayranligim bir kez daha artti. Çünkü hiçbir zaman bunlarin seviyesine inmedi; O bekledi ki bu yazarlar O?nun seviyesine çiksinlar.
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B] hayati boyunca arkasina bakmadigini, hep önüne baktigini belirtirken, böyle davranmayi kalecilik sayesinde ögrendigini belirtti. ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kaledeyken hep önünüzdekilere bakarsiniz, arkaniza bakmazsiniz[/B]? diyen <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B], ayrica kaleciligin çok da zor bir mevki oldugunu bahsetti. ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Örnegin yenilen bir gol sonrasi yaninizda hiç arka çikan ve destekçi bulamayabilirisiniz, kendinizi o an orada yalniz hissedersiniz[/B]? seklinde konusan <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B] yine kendine has çok ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">sik[/B]? bir örnek verdi: ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Yalnizsinizdir, öyle ki formaniz bile farklidir diger on kisiden[/B]?? Bir sahane tespiti daha vardi <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?nin: ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ceza hep size kesilir. Mesela defanstaki arkadasiniz bir penalti yaptirir, ama penalti atisi ona degil de, size karsi yapilir[/B]?? <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?nin bu sicak cümlesi ben de yine tebessüme yol açti.
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?ya göre tribünlerdeki siddet ve küfür olaylarinin artmasina karsin, bayan seyirci sayisinin artmasi da bir çeliskiydi. Yani bir yandan ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">tribünler kötüye gidiyor[/B]? denilirken, bir yandan da bayanlarin tribünlerde daha çok yer almaya baslamasi <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?ya garip gelmisti anlasilan. Lakin bu noktada <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?nin atladigi bir sey vardi ki; eskiden bayanlarin birakin maç izlemeye gitmesini, liseye gitmesi bile büyük olaydi. ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Kiz kesimi evinde oturur[/B]? mantalitesi degismeye basladikça, buna paralel olarak yasamin her alaninda karsimiza çikan bayan sayisi da artmaliydi. Tribünler de yasamin bir parçasi olduguna göre, bu artis orada da karsimiza çikmaliydi. Isin diger tarafina gelince, yani tribünlerin kötüye gitmesine gelince; bu da dogruydu. Çünkü eskiden tribünlerde küfür pek duyulmazdi, sonra zamanla siddet ve nefret görülmeye baslanildi. Ama o zamanlar birisi küfür edecegi vakit etrafinda bir bayan var mi, diye bakardi hiç olmazsa. Simdi ise o kadar ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">vahim[/B]? bir duruma geldik ki, ne yasliyi takan var ne bayani.

Konusmasi bitince <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?nin yanina gidip, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Türkiye için fazla oldugunuzu düsünüyor musunuz?[/B]? dedim. O her zamanki alçak gönüllügüyle ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">hayir, birçok eksigimiz bile var[/B]? dedi. Ama <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B] ne derse desin, bence kendisi <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Türkiye[/B] için hem erken gelmis, hem de oldukça fazla birisi. Inanin bu yazi daha da uzar gider ama <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?nin anlatmak istediklerini aktarma konusunda, ben yine de yetersiz kalirim.

Bu kadar hayran oldugum bu kisiye bir konuda ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">kirgin[/B]?im. Bu güzel mesajlari sik sik verip, insanlarin gözünün içine sokmali. Uzun süre konusmayarak; hem kendisine, hem de ülkeye haksizlik ediyor. Hocam bu ülkenin senin gibi ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">aydin[/B]?lara ihtiyaci var. Sen pes etmemelisin, sen mücadele etmelisin. Biz de elimizden geldigi kadar sana destek olacagiz, söz?

kösem için hazirladigim bu yaziyi buraya da kopyaladim arkadaslar...Edited by: sümela61

Kaya
05.04.2006, 14:27
Sümela çok güzel yazmissin ve özetlemissin. Ben Senol hocayi çok seven biriyim. Yine gelse Trabzonspor'un basina büyük destek veririm.

Ama atladigimiz birsey var. "Konusursam birileri yanar" diyor. E birakta yansin be hocam. Onlar yanmazsa ve sen hakliysan su asamada yanan taraf biz oluyoruz. Senol hoca gerçekleri konusmadigi sürece Trabzonspor'dan hiç umudum kalmadi çünkü ben Senol hocanin hakli oldugu birçok nokta oldugunu düsünüyorum.

sümela61
05.04.2006, 14:33
Sümela çok güzel yazmissin ve özetlemissin. Ben Senol hocayi çok seven biriyim. Yine gelse Trabzonspor'un basina büyük destek veririm.

Ama atladigimiz birsey var. "Konusursam birileri yanar" diyor. E birakta yansin be hocam. Onlar yanmazsa ve sen hakliysan su asamada yanan taraf biz oluyoruz. Senol hoca gerçekleri konusmadigi sürece Trabzonspor'dan hiç umudum kalmadi çünkü ben Senol hocanin hakli oldugu birçok nokta oldugunu düsünüyorum.

bu noktada sana katiliyorum Kaya ama sanirim birilerinin yanmasindan çok Trabzonspor'un yanmasindan korkuyor... yani konustugunda "yanma" hadisesinin sadece kisilerle sinirli kalmayip, Trabzonspor'u da etkileyecegini düsünüyorum... yoksa konusurdu gibime geliyor...

eys_61
05.04.2006, 14:35
Trabzonspor un iyiligi için kendini feda edebilen bir "adam" Senol GÜNESsmileys/smiley32.gif

Tahir
05.04.2006, 14:42
Adam gibi adam Senol Günes.Sevgimizin nedenini soranlarin cevabi da budur.Bu arada sümelaya da tesekkürler böyle bir yazi yazdigi içinsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Nytre
05.04.2006, 15:30
"Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" sözü ilginçti.

Iste Senol hoca bunu diyorsa konusmasi lazim artik. Konusmazsa ortalikta dolasanlarin Trabzonspor için sakat oldugu belli oluyor.

eger bunu diyorsa senol hoca konusmali.... ya o sözü söyleme.. ya da ö sözün devamini getir.

Erdinç Dilek
05.04.2006, 16:51
yazin çok güzeldi mehmet(sümela_61(inlaki vurgulayacak)) akici ve akilda kalici idi, panelde geçenleri bizimlede paylasitigin ve Senol Hoca için gönül bahçemizi sereflendirdigin için tesekkür ederim.

sümela61
05.04.2006, 17:04
yazin çok güzeldi mehmet(sümela_61(inlaki vurgulayacak)) akici ve akilda kalici idi, panelde geçenleri bizimlede paylasitigin ve Senol Hoca için gönül bahçemizi sereflendirdigin için tesekkür ederim.

canim hemsom sagolasin tesekkür ederim... Senol Hoca'yi ne kadar anlatsak az...

ayrica o seref bana aittir... smileys/smiley9.gif

Sacit
05.04.2006, 17:08

smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Külünkoğlu
05.04.2006, 17:18
Kemal Belgin bilirsiniz fenerbahçeli bir yazardir.

Bir televizyon programinda" Birilerinin boynunda Dünya üçüncülügünü temsil eden madalyasi, birilerinin boynunda ise tasmasivar "demisti.

Senol hoca Spor basinina bir kez boyun egdi. Konfedarasyon kupasi sonrasi takimi gençlestirmedigi yönünde elestirilere dayanamayarak Grup elemeleri Letonya 2. maçinda Deniz Baris'i libero'da oynatmis bu oyuncunun hali sahada yapilmayacak hatasi ile golü yemistik.

Spor tarafi olmayan spor Basini, Fatih Terim'inMilli Takima 4 sefer üst üstte takimi yakan Alpay dan tutun da Ergün'e ondan tutun da kendi takimda 8 hafta 16 giremeyen Servet Çetin'i kadroya almasinahiç sesini çikarmadi.

sümela61
05.04.2006, 19:32
Adam gibi adam Senol Günes.Sevgimizin nedenini soranlarin cevabi da budur.Bu arada sümelaya da tesekkürler böyle bir yazi yazdigi içinsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ben tesekkür ederim... smileys/smiley9.gif

kuzey_lee
05.04.2006, 19:45
bu arada senol günes fatih egitim'de cografya ogretmenligi okudu..yani futbolun akademisinden mezun olmadi.futbolu biraktigi 1987 yilinda önce trabzonsporda yardimci hoca daha sonra da yanilmiyorsam 89-92 arasi bolusporda hoca olarak görev yapti.92 yilinda köln spor akademisiyle paralel olarak türkiyede düzenlenen kurstan sonra antrenorluk diplomasi aldi.

(bilgiler cafer abi içindir)

61_FIRTINA_61
05.04.2006, 20:52
QUOTE[

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="95%" align=center>
<T>
<TR>
<TD =bold>Kaya Yazdi:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD =text>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="95%" align=center>
<T>
<TR>
<TD =bold>TSunami Yazdi:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD =text>"Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" sözü ilginçti.</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

eger bunu diyorsa senol hoca konusmali.... ya o sözü söyleme.. ya da ö sözün devamini getir.

QUOTE]

gurbetçi 61
05.04.2006, 21:01
SENOL HOCA YANLIS YAPIYOR,EGER BIRSEYLER OLMUSSA BUNU ÇIKIP TAKIMIN MENFAATI IÇIN AÇIKLAMALI

TrabZonSpor_.61
05.04.2006, 21:09
QUOTE[

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="95%" align=center><T>
<T>
<TR>
<TD ="bold">Kaya Yazdi:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999><T>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff><T>
<T>
<TR>
<TD ="text">

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="95%" align=center><T>
<T>
<TR>
<TD ="bold">TSunami Yazdi:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999><T>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff><T>
<T>
<TR>
<TD ="text">"Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" sözü ilginçti.</TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></TABLE>

</TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></TABLE>

QUOTE]

Bednde katiliyorum o sozu spylerse devaminida gtirsin

61_FIRTINA_61
05.04.2006, 21:25
Mesaji düzeltme opsiyonum olmadigi için üstüste iki mesaj attigim için özür dileyerekyukarida alintiladigim yerden devam ediyorum:

Senol Günes'in "Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" lafini niye ettigini anlatayim. Senol hoca o panele giderken Trabzonspor'lularin ve medyanin paneli takip edecegini biliyordu. Bu sansasyonel lafi etmeyigünler boyu planladigindan, hatta sirf bu lafi etmek için panele geldiginden adim gibi eminim. Bu cümlenin aradan cimbizla çikartilip günlerce konusulacagini bilebilecek kadar kurnaz bir adam. Peki neden böyle bir laf etti?

Çünkü, insanlar bilinmeyenden korkar. Korktugu zaman dabilinmeyeni bilene sarilir. Senol Günes hayatinda ne elde ettiyse Trabzonspor sayesinde elde etmistir. O Trabzonspor'a muhtaç. Ama her zaman etkili manevralarla kendisinemuhtaç tarafin Trabzonspor olduguna insanlari inandirmayi bilmistir. Dünkü panelde kurdugu o sansasyonel cümle debu etkili/kurnazca manevralarindan biridir. Bu cümle sayesinde yakin gelecekte kendisini yine Trabzonspor'un basinda görecegimiz kesindir. Hepimiz için hayirli olsun.

"Yasananlari anlatsam.." tarzi bir cümle kurunca da bazi renkdaslarim Senol hoca konusmali demisler hakli olarak. Dogal olarak konusmayacak. Anlatacak öyle sansasyonel birseyi de yoktur muhtemelen. Trabzonspor'a zarar vermemek için susuyorum diyip geçistirecektir. Adim gibi eminim. Trabzonspor'a zarar vermek istemeyen biri böyle bir cümle kurmaz.

Simdi kendinizi su andaAnadolu kulüplerinde oynayan ve Trabzonspor'un teklif götürdügü futbolcularin yerine koyun. Büyük bir takima transfer olacaginiz için heyecanlisiniz. Ama Fatih ve Gökdeniz'in kursunlanmasi vb. gibi olaylar yüzünden de kafanizda soru isaretleri var. Ve gazeteyi açiyorsunuz. Trabzonspor'un bir evvelki teknik direktörünün "Trabzon'da son dönemde yasananlari anlatsam ne oyuncu kalir ne yönetici" dedigini okuyorsunuz. Acaba gitmesem mi Trabzon'a demez misiniz? Insanlarin bilinmeyenden korktugunu zaten belirtmistim.

Sonuç olarak Senol Günes kendi çikarlari için Trabzonspor'a zarar vermekten çekinmeyen bir kisidir. Teknik direktörlügünün yetersiz oldugunu düsünen insanlar bile Senol Günes'in en azindan iyi insan oldugunu düsünür. Iyi bir insan da degil malesef.

Bu mesajla büyük tepki alacagimin farkindayim ama gerçekleri birisi çikip söylemeli. Duygusal davranmakla gerçekçi sonuçlara varilamiyor malesef. Yine de benim demem birseyi degistirmez korkmayin. Hatta SenolGüneshayranlari bana kinkusan mesajlar yollamayin lütfen. Yaziya iyi tarafindan bakin. Senol Günes'in yakin bir gelecekte tekrarteknik direktörümüz olacagi müjdesini verdim sizesmileys/smiley2.gif

Taner Gündoğdu
06.04.2006, 00:08
bir insani karalamak bu kadar kolay mi? neye dayanarak böyle birsey söyleyebiliyorsun? antrenörlük bilgisine laf ediyorsun. tamam elestire bilirsin ama unutmaki son 20 yilda en çok onun dönemlerinde sampiyonluga yaklastik. türkiye milli takimina en büyük dereceyi o kazandirdi. bunlar tesadüf mü? hiç bir basari tesadüf degildir. emin ol!

zanoylu
06.04.2006, 00:28
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">O BIR ?ADAM?<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>[/B]

Kardes gerçekten güzel biryazi ve yerinde tespitler.Bizede alkislamak düser smileys/smiley32.gif

Bulut61-34
06.04.2006, 01:18
Hocanin bir lafina takili kadiniz arkadaslar. Medyanin yaptigi gibi bir lafi cimbizla çekip , sanki baska bisey söylememis gibi bütün yorumlar bu cümle üzerine. Medyanin yaptigi yanlisa düsmeyelim.

Benim Senol Günese kizginligim iki nokta da oldu. Birincisi 96 sezonundan sonra M.Ali Yilmaz yönetime gelmisti ve 2. yari baslamdan istifa etti, bunu yapmamaliyid. Faruk Özak yönetimide takimi M. Ali Yilmaza teslim etmemeliydi. Ikinci nokta da bu sezon basinda istifa etmesi, ben birakip gitmeyi dogru bulmuyorum Kalip savasmaliydi her ikisinde de.

ozcan_asanoglu
06.04.2006, 09:06
bence senol hocam, bir üniversitenin felsefe kürsüsünde ise baslasin..

Burçak
06.04.2006, 11:03
Kemal Belgin bilirsiniz fenerbahçeli bir yazardir.

Bir televizyon programinda" Birilerinin boynunda Dünya üçüncülügünü temsil eden madalyasi, birilerinin boynunda ise tasmasivar "demisti.

Senol hoca Spor basinina bir kez boyun egdi. Konfedarasyon kupasi sonrasi takimi gençlestirmedigi yönünde elestirilere dayanamayarak Grup elemeleri Letonya 2. maçinda Deniz Baris'i libero'da oynatmis bu oyuncunun hali sahada yapilmayacak hatasi ile golü yemistik.

Spor tarafi olmayan spor Basini, Fatih Terim'inMilli Takima 4 sefer üst üstte takimi yakan Alpay dan tutun da Ergün'e ondan tutun da kendi takimda 8 hafta 16 giremeyen Servet Çetin'i kadroya almasinahiç sesini çikarmadi.

Ulusal basinda tarafsiz, gerçekleri yazan 2 isim biliyorum ben. birisi Kemal BELGIN, digeri Öcal ULUÇ. özellikle yazilarini takip ederim. hiç bir sekilde renk ayirimi yapmazlar. Hatta bi çok konuda bizim söylemek isteyipde sesimizi duyuramadigimiz konulari gündeme getirirler. Spor yazari bu insanlar.

sümela61
06.04.2006, 11:43

Kardes gerçekten güzel biryazi ve yerinde tespitler.Bizede alkislamak düser smileys/smiley32.gif

çok tesekkür ederim iltifatlariniz için... smileys/smiley9.gif

sümela61
06.04.2006, 11:46
son olarak sozum sumela61 kardese;

yazdigin yazi ile, ozellikle ilk paragrafta yazdiklarinla senol gunes hakkindaki duygularima bundan daha iyi tercuman olunamazdi... trabzon tarihinin gelmis gecmis belki de en onemli sahsiyeti olmasina ragmen degeri bu kadar bilinemeyen bir insani(ozellikle de kendi insani tarafindan) son cumlenle cok guzel ozetlemissin...ama keske herkes bunu gorebilse...

iltifatlariniz için çok tesekkür ederim... aslina bakarsaniz O'nun hakkinda ne kadar yazsam da layikiyla ifade edemeyecegimi biliyorum... gerçekten benim için çok özel birisi Senol Günes... bu arada sizin gibi güzel yorumlar yapan birisi de bu sayfalara daha sik yazmali... smileys/smiley2.gif

Kaya
06.04.2006, 12:34

smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Mesajinizda sadece "ifadeleri" kullanmayin. Su ifadelerin anlami nedir. Kime kizginsin. Bisi yazin ki belli olsun hersey...Edited by: Kaya

halil ibo
06.04.2006, 12:57
Hatasiz kul olmaz.

Senol Günes'in insan olarakta,teknik direktör olarakta hatalari vardir.Kimin yok ki ? Hepimiz isimizi mükemmel mi yapiyoruz.Dört dörtlük ana,baba,kardes,yegen,torun,amca,hala,teyze,dayi miyiz hepimiz ?

Günahiyla,sevabiyla Trabzon'daki T.D.'lük dönemini kapamistir hoca.Bundan sonra bazi arkadaslarin aksine onu Trabzonspor'da hoca olarak görecegimizi sanmiyorum.Fakat ileriki yillarda mutlaka yönetici olarak görev alacaktir.

En çok onun döneminde sampiyonluga yaklastigimizi hatirlatarak yazima son veriyorum.Hocam yerin kalbimizdedir...

Tunga
07.04.2006, 01:57
Okulum olmasi sebebiyle "Senol Günes ITÜ'de" haberi bile beni heyecanlandirmisti.

Simdi "iyi ki sümela61 de oradaymis" diyorum.

Tesekkürler sümela61.

sümela61
07.04.2006, 02:06
Okulum olmasi sebebiyle "Senol Günes ITÜ'de" haberi bile beni heyecanlandirmisti.

Simdi "iyi ki sümela61 de oradaymis" diyorum.

Tesekkürler sümela61.

çok tesekkür ederim, sizin emekleriniz yaninda benimkisi "hiç" kalir...

sümela61
07.04.2006, 10:52
arkadaslar Senol Hoca'dan bugün gelen maili sizlere aktarayim:

"Sevgili Mehmet panelde birlikte olduk.Güzel seyler yazmissin.Tesekkür ederim.Duygularimi ve düsüncelerimi sizlerle paylastim.Mutlu oldum.Elit genç enerji dolu akilli sorgulayan kardeslerimle sohbet ettik.ANLAMANIN veANLASILMANIN zor oldugu bir dönemde karsilikli etkilendik.

Saglik mutluluk basari dilegiyle..."

valla Hoca için ne desek az... iyi ki varsin Senol Günes...

Burçak
07.04.2006, 10:56
güzel seyler yazmissin diye belirtmisya senol hoca, buraya girip yaziyimi okumus ben anlamadim ?

sümela61
07.04.2006, 11:00
güzel seyler yazmissin diye belirtmisya senol hoca, buraya girip yaziyimi okumus ben anlamadim ?

buradan degil... ama belki de girip takip ediyordur, onu bilemem...

ama benim yaziyi buradan okumadi...

The Londoner
07.04.2006, 11:49
Kendi degerlerimizi yeri geldiginde yuceltmek cok guzel. Herseyden once kadirsinasliktir bu. Lakin,kendi icimizde kendimizi ve biribirimizi sorgulayabilmek de en az o kadar faydali bir erdemdir benim gozumde.

Ben Senol hocanin ozlestiri yapan bir insan olduguna inaniyorum ve kendisinden (eger buralara yazilanlari okuyorsa) yine bu topikte ifade ettigim ve bir taraftar olarak bende soru isaretleri olusturmus noktalara aciklik getirmesini bekliyorum. Son ITU panelinde soyledikleribenim kafamdaki soru isaretlerini derinlestirdi.Biz kendisinden kara kutuyu acmasini ve bildiklerini Trabzonspor`un menfaatleri icin soylemesini beklerken, o tam da asagida ongordugum gibi "kol kirilir, yeni icinde kalir" anlayisina yakin bir yaklasim sergiledi "konusssam Trabzon`da ne futbolcu ne de yonetici kalir" derken...

Iste panel oncesi ifade ettiklerimden bir kesit:

....................

Bu yuzden Senol Gunes fenomeni, futbolculugu, hocaligi; basarilari, basarisizliklari; soyledikleri ve soylemedikleriyleTurk Futbol Tarihi acisindan onemli bir sahsiyettir ve ozel olarak incelenmeyihak etmistir. Umarim ilerleyen zamanlarda kendisiyle ilgili kitap ve tez calismalari yapilir. Hatta kendisi (Avrupali meslektaslarinin yaptigi gibi)bir biyografi yazip, yasadiklarini,futbola ve hayata bakisini daha genis bir perspektiftenpaylassa; kendi basarilariyla, basarisiliklariyla; dogrulariyla ve yanlislariyla yuzlesebilse fena olmaz mi? Olur ama zor! Cunku biz sarkli bir toplumuz ve sarktayuzlesme yerine "kol kirilir yen icinde kalir" felsefesi egemendir.

.................

"YÖNETIM transfer yapmadi diye takim basarisiz olduysa,Tolga gitmesin dedigi halde Tolga gönderildiyse ,Yönetime verdigi liste degilde altenrnatifin alternatifi alindiysa Hoca ne yapsin SENOL HOCANIN dedigi gibi (YETKISIZ YETKILI IDIM )YETKISIZ YETKILI KILINDI ise Senol hoca ne yapsin?"

-Senol Hoca`nin profesyonel donanimi, tam da yukaridakiler yasandiktan sonra gercek anlamda soru isaretleri olusturmustur benim zihnimde.Gorevi kabul etmesinden onceki surec, gorevtanimina yaklasimi, transfer donemindeki tavri ve Anorthosis faciasiyla baslayip istifasina kadar devam eden sureci idare ed(emey)isi bence basarisizligini ve yetersizligini percinlemistir. Gorevi gonulsuz kabul edisi basli basina sorunludur ve etik degildir. O kalitede bir adamdan daha kararli ve saygin bir durus beklerdim. Verilen gorevleri ne tam anlamiyla kabul etmis, ne deredddetmistir. Tavrini netlestiremedigi icin yonetimi de ikilemde birakmistir.Transfer doneminde, Yonetim "tum yetki Senol Hoca`da dedigi halde, hoca inisiyatif (belki de risk)almamis, maceraperest yoneticilerin kendisini by-pass etmesine gerekli tepkiyi koyamamis ve neticede hicbiri kendisi tarafindan secilmemis oyuncularla Sampiyonlar Ligi ve Sampiyonluk mucadelesine baslamistir. Transfer doneminde gosterecegi ilkeli bir tepki ve istifa hem kendisinin sayginligini artiracak, hem dekendi aralarinda one cikma yarisina girerek Trabzonspor`u ucuruma suruklemekte olan yonetiminfoyasini ortaya cikararak kulube buyuk bir hizmette bulunacakti.Hoca bu cesareti ve yurekliligi gosterebilmis olsa, bugun en az yarisi uzerine yikilmis olan kotu miras % 90 oraninda Atay Aktug yonetiminin uzerinde kalacakti. Simdi bazi arkadaslar, "hoca kulubu zor zamanda birakmak istemedi, yapilan yanlislari, kol kirilir yen icinde kalir dusuncesiyle sineye cekti" itirazinda bulunacaklar ama hoca istifa etmeyerek (ya da oncesinde ilkeli tepki koymayarak) cok sevdigi Trabzonspor`a daha buyuk bir kotuluk yapmis; neticede kendisi de enkazin altinda kalmistir. Edited by: The Londoner

KuĞu
07.04.2006, 16:46
Senol Günes'in ITÜ'de yaptigi açiklamalar çok ciddi ve vahim bir boyuttadir. Asil vahim olan ise buna benzer açiklamalar eski Teknik direktörlerimizden Ziya Dogan ve Samet aybaba tarafindan da yapilmisolmasina ragmen kimseden ses çikmamasidir. Bu kadar ciddi açiklamalar oldugu bir yerdekonuyla ilgili hiçkimseden bir ses çikmamasi da bize özgü bir durum olsa gerek.

Trabzonsporüyeleri ve taraftarlaridilekçe ve maillerlebu konunun açikliga kavusmasini saglamalidir.Konunun geçistirilmemesi için üyelerin iadei taahhütlü dilekçe göndererek üye olmayanlarin da mail yoluyla tepkilerini bildirmeleri gerekliligi dogmustur. Takimini gönülden seven herkesi bukonuda duyarli olmaya davet ediyorum.

NOT: Ben dilekçe gönderdim.

Günes'in sirri ne?

Tecrübeli hoca, "Trabzon'da son dönemdeki yasananlari anlatsam, ne futbolcu kalir, ne de yönetici" iddiasini ortaya atti

Milli Takim'in ve Trabzonspor'un eski teknik direktörü Senol Günes çarpici açiklamalar yapti.
ITÜ Egitim Semineri çerçevesinde düzenlenen "Türkiye Futbol Kültürü" konulu panele katilan Günes, "Trabzonspor'da geçtigimiz sezon çok önemli talihsizlikler yasadik. Aleyhimize hakem hatalari da çok oldu. Ayrilmayi kendim istedim. Ancak Trabzon'da son dönemde yasananlari bir anlatsam, orada ne futbolcu, ne de yönetici kalir" açiklamasini yapti.
Kisa bir süre medyadan uzak kalmayi tercih ettigini kaydeden Senol Günes, "Bazi sanssizliklar yasadim ve böyle bir karar aldim. Bu süre içinde kendimi toparladim. Türkiye'de maalesef yargisiz infaz var" diye konustu.Edited by: KuGu

Mayls
07.04.2006, 16:48
ben Senol hocanin aciklamalarini hic biyerde bulamadim ne söyledi biri anlatabilirmi?

ShadoW
07.04.2006, 16:49
Trabzonda yasadiklarimi anlatsam orada ne futbolcu kalir ne yönetici ne de yönetim kalir gibilerinden bir seyler söylemisti. Anlatmasini bilmem ama, öyle seyler yapti ki, ne takim kaldi, ne futbolcu, ne de yönetici!

sümela61
07.04.2006, 16:54
ben Senol hocanin aciklamalarini hic biyerde bulamadim ne söyledi biri anlatabilirmi?

Senol Günes ITÜ'de basliginda bulabilirsiniz...

Mayls
07.04.2006, 16:57

Senol Günes ITÜ'de basliginda bulabilirsiniz...
<DIV> </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>saol eyv</DIV>

KuĞu
07.04.2006, 17:36
bu konu hakkinda bu kadar duyarsiz kalmaniza anlam veremiyorum!!!!

KuĞu
07.04.2006, 17:37
Senol Günes'in ITÜ'de yaptigi açiklamalar çok ciddi ve vahim bir boyuttadir. Asil vahim olan ise buna benzer açiklamalar eski Teknik direktörlerimizden Ziya Dogan ve Samet aybaba tarafindan da yapilmisolmasina ragmen kimseden ses çikmamasidir. Bu kadar ciddi açiklamalar oldugu bir yerdekonuyla ilgili hiçkimseden bir ses çikmamasi da bize özgü bir durum olsa gerek.

Trabzonsporüyeleri ve taraftarlaridilekçe ve maillerlebu konunun açikliga kavusmasini saglamalidir.Konunun geçistirilmemesi için üyelerin iadei taahhütlü dilekçe göndererek üye olmayanlarin da mail yoluyla tepkilerini bildirmeleri gerekliligi dogmustur. Takimini gönülden seven herkesi bukonuda duyarli olmaya davet ediyorum.

Günes'in sirri ne?

Kisa bir süre medyadan uzak kalmayi tercih ettigini kaydeden Senol Günes, "Bazi sanssizliklar yasadim ve böyle bir karar aldim. Bu süre içinde kendimi toparladim. Türkiye'de maalesef yargisiz infaz var" diye konustu.

onurts61
07.04.2006, 17:56

Günes'in sirri ne?

Dediklerinde haklilik payi var ve gorulen o ki takimda antronorun ve gecmis yonetimlerin engelleyemedigi asilmaz problemler var gorunen o ki bu problemler futbolcu kaynakli aciklanmiyor veya aciklanamiyor soyle bi dusunelim trabzona disardan gelmis yerli yada yabanci futbolcularin sorun cikartma luksu varmidir takim icinde grup kurabililermi hegomonya olusturabilirlermi bence hayir o zaman geriye tek sorun trabzonlu dedigimiz sultan , kral dedigimiz insanlar kaliyor bu konu hakkinda bir daha herkes dusunsun lutfen ve senol gunes te eger takimi seviyorsa buyursun soylesin cunku su anki varolan duzen gittigi surece daha cok 22 seneler bekleriz.

sümela61
07.04.2006, 18:41

sevgili renkdasim, Senol Hoca Trabzonspor'u kisilerin üstünde tuttugundan Trabzonspor'a zarar gelmesini istemediginden susuyordur bence...

tipki senin imzanda yazdigi gibi yani... smileys/smiley2.gif

Nytre
07.04.2006, 19:28
ergun ata yazisinda anlatsam degil anlatmali dedi.. bencede hakli...

her gelen giden anlatsam söylesem gibi konusuyor... bunu demek degil herseyi anlatmak daha cesur bir harekettir..

eger sizin bildikleriniz kulübe hala zarar veriyorsa sizin yaptiginizda bir suçu bilmek ama ihbar etmemektir...

siz su anda bu anlatsam diye ima ettiginiz seyleri söylemeyerek kulübümüze zarar veiyorsunuz

The Londoner
07.04.2006, 20:03

sevgili renkdasim, Senol Hoca Trabzonspor'u kisilerin üstünde tuttugundan Trabzonspor'a zarar gelmesini istemediginden susuyordur bence...

Iste tam da Trabzonspor`un gelecegi acisindan yapmali bunu. Bu sezonu kaybetmisiz zaten, daha fazla ne kaybedebiliriz ki? Konusursa camia ne dolaplar dondugunuogrenir hic olmazsa. Kim dost, kim dusman ortaya cikar boylece... Aksi takdirde, bu kulup cevresinde obeklenmis olan menfaat ve guc odaklari yineistedikleri gibi at kosturur.

Evet artik fincanci katirlarini urkutme zamani! Kafamiz gozumuz kirilmasi pahasina olsa da!Edited by: The Londoner

KuĞu
07.04.2006, 20:36

Iste tam da Trabzonspor`un gelecegi acisindan yapmali bunu. Bu sezonu kaybetmisiz zaten, daha fazla ne kaybedebiliriz ki? Konusursa camia ne dolaplar dondugunu bilir hic olmazsa. Kim dost, kim dusman ortaya cikar boylece... Aksi takdirde, bu kulup cevresinde obeklenmis olan menfaat ve guc odaklari yineistedikleri gibi at kosturur.

Evet artik fincanci katirlarini urkutme zamani! Kafamiz gozumuz kirilmasi pahasina olsa da!

arkadaslar biz bu kulübe neden gönülden bagliyiz?? bununla ilgili sayfalarca yazi yazilmadi mi?

peki soruyorum sizlere bizler karsilizsiz sevdik derken kulübün kendisi ne olursa sevdik manasinda mi? bu taraftrar üyeler bu konuda neden sessiz kaliyor varsa birsey çiksin ortaya mafyami yönetiyor 3-5 menfat saglayicimi yada nedir, baska bisey mi? ben böyle gizemler arkasinda bu kulübe sahip çikamam!!! bu kadar net söylüyorum! bana bunun açiklamasini yapmalilar!!!!!!!! böyle bisey yoksa senol günesi gözümden silerim!! yoksa yok desinler ama arastirma yapilsin hersey ortay çiksin. nedemek ts zarar görmesin, suan benim aklimda biraktigi soru isaretleri hanginizde yok bundan daha büyük zarar verme olablir mi????

büyüklerimiz bilir, takim zarar görmesin vs. bahanelerle bu konuya sessiz kalmak ts ye yapilacak en büyük zarar verici harekettir arkadaslarçogumuzun sessiz kalmasi beni rahatsiz ediyor, herkesin aklinda sadece futbolcuya dayali düzendir seklinde bir kani var, ama isin öyle olmadigi belli bu samet aybaba, ziya dogan bunlari dilegetirip istifa etmedi mi???

Açikcasi ben NEYE taraftarlik yaptigimi bilmek istiyorum? Adi Trabzonspor diye birilerinin sahsi çikari için saftutmam ben! Bu konu o nedenle çok önemli benim için.

üyelik nedir? üye numarasi alip bak ben üyeyim demek midir? üye ne ise yarar? üye olanlar konu hakkinda açiklma istegi içeren dilekçe vermelidir olmayanlarda maillerle yönetimden açiklama isteginde bulunmalidirlar.

bu konu beni çok fazla strese soktu ve sinirlendirdi, tarzimdan rahatsiz olan arkadasim olursa kusurabakmasin.Edited by: KuGu

61_FIRTINA_61
07.04.2006, 21:41
Sevgili Kugu endiselerinde çok hakli. Senol Günes bomba gibi bir cümle kurmus ve bu bombayi Trabzonspor'un kucagina birakmistir. Konu hakkindaki düsüncelerimi asagida yeralanlinkte belirtmistim.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=5461& (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=5461&amp;PN=1&amp;TPN=6) amp;PN=1&amp;TPN=6

Bu sezonu zaten kaybettik, Senol Günesaçiklasin ne demek istedigini diyenler de çok hakli. Ama açiklamayacak. Kesinlikle tek kelime söylemeyecek. Bu sezonu zaten kaybetmiskengelecek sezon içinyapacagimiz transferler de bu açiklamalarla tehlikeye girmistirsmileys/smiley19.gif

Cyzio
08.04.2006, 00:40

Iste benim de söylemek istedigim bu. Siz hiç klüpten ayrildiktan sonra, Leekens'ten, Breams'ten, Briegel'den ya da Milne'den böyle bir davranis duydunuz mu? "Bir konusursam, Trabzon'da yer yerinden oynar."

Haydi kabul edin: Su yabancilar, bizden daha dürüst, daha bilgili, daha çaliskan, ve her ne kadar çogunuz kabul etmese de, taraftar tarafindan daha çok seviliyorlar.

Tercihli olarak Halilhodzic veya degil. Ama, Trabzonspor'a kesinlikle yabanci bir teknik direktör istiyorum.

Selamlar.Edited by: Cyzio

poetricus
08.04.2006, 02:47
Bu baslik altinda bir eksiklik seziyorum ve o benim. Bazi arkadaslarin, "Bir sen eksiktin." deme ayricaligini elllerinden alarak bomba gibi açiklamalarima basliyorum:

Arkadaslar bu forumda birlik ve beraberlik yok. BMNTrabzon olarak düzenledgimiz maçlarin hiçbiri berabere bitmedi. Üzerimizde büyük bir talihsizlik vardi.

Bir konusursam bu forumda ne moderatör kalir ne de admin ona göre.

Iste benden de benzeri bir açiklama. Susuyorsam bir bildigim vardir. Ayrica ben siradan bir adam degilim. Akademik kariyer yapmis bir adamim ve halen "lider" ve "elit" üniversitelerimizin birinin, kampüsü pesmerge kampindan bozma bir fakültesinde hocalik yapiyorum. 11.000 ciltlik bir kütüphanem, 30.000 sarki ve 2400 filmden olusan bir koleksiyonum vardir. Almanca ve Ingilizce'den çeviriler yapabilir, Farsça siir yazabilir, Türkçe"rakip" kelimesini dogru telaffuz edebilirim. Yani kendi çapimda entelektüelim;bos konusmam ona göre.

Evet, simdi bakalim forumdan olup biteni açiklama konusunda bir baski gelecek mi?

Bekleyip görelim!..

Edited by: Poetricus

CAFER ÖZER
08.04.2006, 10:36
bu arada senol günes fatih egitim'de cografya ogretmenligi okudu..yani futbolun akademisinden mezun olmadi.futbolu biraktigi 1987 yilinda önce trabzonsporda yardimci hoca daha sonra da yanilmiyorsam 89-92 arasi bolusporda hoca olarak görev yapti.92 yilinda köln spor akademisiyle paralel olarak türkiyede düzenlenen kurstan sonra antrenorluk diplomasi aldi.

(bilgiler cafer abi içindir)

TESEKKÜR EDERIM FATIH.

en azindan üniversite mezunu oldugunu ögrenmis olduk.bilgiler için sagol

CAFER ÖZER
08.04.2006, 10:44
Milli takimdaki görevinin 2000 yilinda basladigini hatirlatan Günes, ''2002'de Dünya Kupasi maçlarina gitmeden önce her maçta suç yokken suçlu arayanlar, bugün suç varken suçlu bulamiyor. Bu benimle ilgili degil, ülkenin bakisiyla ilgili'' dedi.

Aslinda Kirmizi ile yazilmis olan cümle herseyi özetliyor.Bana göre Senol Günesle ilgili söylenmis söylenecek her seyi bu cümle özetliyor.Takim dünya kupalarina 50 yildan sonra ilk kez gitmis,Dünya 3.olmus hala suçlu ariyorlardi.Bu gün dedigi gibi Ortada bir suç var takimi dünyada rezil etmisler Suçlu bulunamiyor.Neden Çünkü birisi medyanin sevmedigi Trabzonsporun hocasi Trabzonlu Senol Günes,Öbür tarafta medyanin yere göge sigdirmadigi Imparator dedikleri Fatih Terim Var Aynisi Senol Günes Döneminde olsa su anda Idam sehpasi çoktan kurulmustu.Bbizim içimizde bazi arkadaslar dahil Senol Hoca ya su an hakaretler yagdiriyor olacakti.

sümela61
08.04.2006, 12:41
birakin artik su tek seyin arkasindan gitme sevdasini lütfen...

öyle bir ülke ki; ya Atatürkçü olacaksiniz, ya dinci... sanki ikisi bir arada olmuyormus gibi... gayet de oluyor efendim... ben bir imam-hatip mezunuyum ve sonuna kadar da Atatürkçüyüm... çünkü o Atatürk olmasa bu ülkede ne cami kalirdi, ne de imam-hatip ve ben bunun bilincindeyim... ya ille de ikisinden birisini seçmek zorunda degiliz...

bir baska örnek... Kur'an Türkçe mi okunmali, Arapça mi?... vah efendim vah... ne mühim bir konu, muhakkak gündem olmali... ya ben hem Türkçe okuyorum; hem de Arapça... beni henüz bozmadi... kimseyi de bozacagini sanmiyorum... neden ille de birini seçelim ki?...

bu örnekler o kadar çok uzar gider ki... bunlari niye mi verdim?... ya ben ille de Senol Günes ya da Fatih Terim'den birisini seçmek zorunda degilim... ikisini de seviyorum... ikisi de bu ülkeye hizmet etmislerdir... Senol Günes'i çok seviyoruz derken; O'nun verdigi mesajlara da dikkat etmek lazim... yani Senol Günes'i övecez derken, bir baskasinin emegini hiçe sayip, yine o bir baskasinin emegine saygisizlik yapmamak gerekir... Senol Hoca'yi neden hep kiyasliyoruz bir baskasiyla?...

Edited by: sümela61

smertkan
08.04.2006, 13:12
Imzamdanda anlasilacagi gibisikildim artik hep birilerinin hakli olmasindan.birilerinin sadece hakli yada sadece düzgün adam olmasi yetmiyor bizi mutlu etmeye.Belki kendilerine yetiyordur ama Is toplum liderligine soyundunuzmu o toplumu mutlu edemesenizde en azindan mutsuzlugunu engelleyeceksiniz. Belki haklisiniz belki dürüstsünüz belki bir çok görevi layikiyla yerine getirebilirsiniz ama aday oldugunuz is toplumun liderligiyse ve o toplum mutsuzsa siz basarisizsiniz.

Hocanin felsefesini biliyorum o futbolu oyun olarak görüyor. Daha 20 sene önce soruyorlar yenecekmiyiz diyer diyorki top oynamaya gidiyoruz.

Belki güzel bir sey ama tipki Akvaryumdaki baliklarin denizde yasamayacagi gibi bu düsünceninde gerçek hayatta yeri kalmadi. Artik kazanmak var belki üstüne iyi oyun adami çakir keyif eder o kadar ama asil keyif kazanmak sampiyon olabilmek.Artik amatör düsüncenin yerinde profesyonel düsünce var.Para var yatirim var idda var.bahis var. Artik futbol degisti.Artik derede yüzmüyorsiunuz akintitaya karsi kulaç atmak keyfi yerine en uzaga en hizli gitme yarisi var.

Hem insan kaynagi hemde Finansman yönünden Trabzon sehrinin Özkaynaklerina dönen bir takim sonunda yalniz birakildi. Özkan Hoca bagirdi Yalniz kaliyorum diye yalniz kalan o degildi Trabzon sehri Takimini yalniz birakti. Sonra malum Atay baskan dönemi facia ile bitti.

Simdi Hepsi haklilar kent de hakli ama hakli olamak yetmiyor.

Hoca diyorki konusursam TS de ne oyuncu kalir ne yönetim.

Hocam zaten sen konusmadigin için olmadimi bunlar.Transferler yapilirken konussaydinya Hocam biz 2005-2006 da ligme ligme aci çekmeseydik y.....onusacakmissin artik konussan ne yazar Ati alan Üsküdari çoktangeçmis zaten.

GeçtiTürkiye pazari sür esegiAvrupaya be hocam?

The Londoner
08.04.2006, 13:31
Bu baslik iyice icinden cikilmaz bir hal almaya basladi. Hatta komedyenler icin bolca malzeme birikti diyebilirim. Biri durumdan vazife cikarsa iyi olacak :)

Gunesci ya da antiGunesci kamplarindan birine ait olmayan, sagduyu ve makuliyetionceleyip onyargilarisorgulamayi hedef edinenbir sahis olarak, gerek Trabzonspor`un menfaatleri ve gerekse ahlakizaruriyet acisindan Senol Gunes`in artik konusmasi gerektigini ifade etmekteyim. Lakin aldigimiz cevaplar tam anlamiyla ibretlik ve insani dumura ugratacak cinsten. Biz "kol kirilsin ama yen icinde kalmasin" diyoruz cevaben birileri "Senol Gunes adam gibi adamdir" diyor; biz "fincanci katirlari ne pahasina olursa olsun urksun diyoruz" bir baskasi cikip "Senol Gunes, Fatih Terim`i dover" mealinde laflar ediyor. Anlamak, anlasilmak bu kadar mi zorlasti? Gercekten hayretler icindeyim.

Senol Gunes`i olcusuz derecede yuceltip, kusursuzluk payesi veren arkadaslarada; onu ayni sekilde olcusuz bicimde elestirip yerin dibine sokmaya calisanlara da son sozum: Senol Gunes`te bizim gibi etten, kemikten mutesekkil bir fanidir. Hata yapabilir. Bilmemcok mu zor bu basit gercegi kabul etmek?

Insanlari kisilikleriyle degil, soylemleri ve eylemleriyle degerlendirebilsek, bu tur olcusuzluklerin hepsi tarih olacak. Biliyorum fazla idealistce ama...Edited by: The Londoner

CAFER ÖZER
08.04.2006, 13:35
MESELE Senol Hocayi birileri ile kiysalamak yazada baskalarinin emegine saygisizlik olayi olarak bakilirsa yanlis bir durum ortaya çikar.Senol-Fatih-Denizli vs hepsi kendilerince bu ülkenin futboluna hizmet etmis halende etmeye devam ediyor.Ama bunu görmeyipte Sirf Trabzonsporlu oldugu için Senol Günes ile ilgili Medyanin Dünya kupasinda yaptigi saygisziligi Terbiyesizligi görmezden gelirsek Konular baska yerlere tasinir.

O medyadaki ............ insanlar degilmiydi.Takim Dünya 3.lügüne oynarken kalan maçlara Terimle devam edelim diyen Senolu bir kasik suda boganlar,Takim kazandikça bile TV baslarinda agzindan salya akarak Senol a saldiran lar yokmuydu.Ne çabuk unuttukta Bu gün kiyaslama yapiliyor diye veryansin ediyoruz.Denizli 70-80 milyar maas alirken sesi çikmayanlar Senolun aldigi para için haketmiyor dediklerinde Trabzon düsmanligi yattigini görmeyenler,Malesef benim dediklerimi anlayamazlar.senol Günesin giydigi kiyafete bile laf atan Meyda soytarisi amigolarin yaptigi Çifte standarti görmeyenlerin beni anlayabilecegini zannetmiyorum.

Bana Göre Senol Günes su an Türkiyede en basarili teknik adamdir.Istatistikler öyle söylüyor.BOLU -ANTALYA-SAKARYA-TRABZON VE MILLI TAKIM da su anda onun rekorlarini geçen oldugunu zannetmiyorum.

sümela61
08.04.2006, 13:43
sevgili renkdasim, ben de zaten senin dediklerini Senol Günes için hazirladigim yazimin içindebelirtmistim 3 gün önce yine burada:

<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>

?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Biz Dünya Kupasi?nda üçüncü olduk ama futbol ülkesi olarak üçüncü olamadik[/B]? sözü bile basli basina bir kitap konusu olacak bir söz diye düsünüyorum. Zaten ben burada ne kadar ifade etmeye çalissam da, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B]?i anlatmakta eksik kalacagimi da gayet iyi biliyorum. Bu arada <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dünya Kupasi[/B] demisken; <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Senol Günes[/B] o dönem <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Milli Takim[/B]?dan bahsederken hep ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">biz[/B]? diye bahsediyor ve bu ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">biz[/B]?in içine yöneticilerin, taraftarin, medyanin yani herkesin girdigini belirtiyordu. Ama bizim medyamizin bir kismi, grupta oynadigimiz ilk iki maçtan sonra basta <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B] olmak üzere ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">takim[/B]?i linç ediyordu. Oysaki daha oynanmamis bir maç daha vardi ve ikinci tur sansimiz devam ediyordu. Üçüncü maç sonunda takim ülkeye geri dönerse, o zaman elestirenler elestirebilirdi. Devam eden bir organizasyonda takimi demoralize etmenin bir âlemi yoktu. Neticede o linç edilen <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Milli Takim[/B], <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Uzakdogu[/B]?dan üçüncülük unvaniyla dönmeyi basardi. Bu sefer bu ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">yargisiz infaz[/B]?cilarin bir kismi tükürdüklerini yalayip; keskin bir ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">u[/B]? dönüsü yaptilar. Diger bir kismi ise bunu gururuna yediremediklerinden, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">bu takim zaten sampiyon olacak takimdi[/B]? diye söylemler ettiler. Bu noktada benim <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Hoca[/B]?ya olan saygim ve hayranligim bir kez daha artti. Çünkü hiçbir zaman bunlarin seviyesine inmedi; O bekledi ki bu yazarlar O?nun seviyesine çiksinlar.

ancak medya böyle yapti diye diger degerli "hizmetkar"lari hedef haline getirmemek lazim diye düsünüyorum...

@ TheLondoner...bir kisiyi çok sevmek o kisiyi elestirmeyi engellememeli düsüncesini zaten hep savunmusumdur, bir kez daha düsüncelerimi dile getirdiginiz için tesekkür ederim...

Cabri61
08.04.2006, 23:56

umarim ilerde bu basimiza gelmez...eger ilerde daha vahim bi durumla karsi karsiya kalirsak o zaman Senol hocada da suç arariz...

insallah yöneticiler su yukardaki sözden bir sey çikarirlar...ki bu konu hakkinda hç birisinin bir sey dedigini hatirlamiyorum...

Özsu
09.04.2006, 09:56
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<BLOCKQUOTE id=3b655802>

birakin artik su tek seyin arkasindan gitme sevdasini lütfen...

öyle bir ülke ki; ya Atatürkçü olacaksiniz, ya dinci... sanki ikisi bir arada olmuyormus gibi... gayet de oluyor efendim... ben bir imam-hatip mezunuyum ve sonuna kadar da Atatürkçüyüm... çünkü o Atatürk olmasa bu ülkede ne cami kalirdi, ne de imam-hatip ve ben bunun bilincindeyim... ya ille de ikisinden birisini seçmek zorunda degiliz...

bir baska örnek... Kur'an Türkçe mi okunmali, Arapça mi?... vah efendim vah... ne mühim bir konu, muhakkak gündem olmali... ya ben hem Türkçe okuyorum; hem de Arapça... beni henüz bozmadi... kimseyi de bozacagini sanmiyorum... neden ille de birini seçelim ki?...

bu örnekler o kadar çok uzar gider ki... bunlari niye mi verdim?... ya ben ille de Senol Günes ya da Fatih Terim'den birisini seçmek zorunda degilim... ikisini de seviyorum... ikisi de bu ülkeye hizmet etmislerdir... Senol Günes'i çok seviyoruz derken; O'nun verdigi mesajlara da dikkat etmek lazim... yani Senol Günes'i övecez derken, bir baskasinin emegini hiçe sayip, yine o bir baskasinin emegine saygisizlik yapmamak gerekir... Senol Hoca'yi neden hep kiyasliyoruz bir baskasiyla?...

smileys/smiley2.gifsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley2.gifkesinlikle katiliyorum efendim</BLOCKQUOTE>

zafercalikoglu
10.04.2006, 08:57
euy senol hoca ne biliyosan konus ,cesaretin varsa bole atip tutmayla gundem yaratmayla isler yurumuyor ,

sümela61
15.04.2006, 12:52
ne demistik?... o bir "adam"

buyrun iste:

Trabzon Vergi Dairesi Baskani Necmi Keskinsoy, 2005 yili vergilendirme dönemi yillik GMSI vergisinde ilk 5'e giren rekortmenlerin:

Mehmet Yavuz, Mehmet Sait Kalcioglu, I.Hakki Kazazoglu, Senol Günes, Ibrahim Usta oldugunu kaydetti.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

kaynak: dunyagazetesi.com.tr (http://www.dunyagazetesi.com.tr/)

Cyzio
15.04.2006, 16:35
Ah sevgili Sümela61 Kardesim;

Ben de iste bu konuyu gündemde tutmaya çalisiyorum. Hep sapla samani karistiriyoruz. Bir insanin iyi kaleci olusu, efendi olusu, vergisini tam vermesi, maalesef iyi teknik direktör olmasini da gerektirmiyor.

Mesela ben de çok güzel sessiz film oynarim, zor integralleri alirim, müthis sudoku çözerim, ama bütün bunlar benden iyi bir beyin cerrahi çikacagini gösterir mi?

Muhabbetle kalin.

#10 Fietra
15.04.2006, 21:59

Ben de iste bu konuyu gündemde tutmaya çalisiyorum. Hep sapla samani karistiriyoruz. Bir insanin iyi kaleci olusu, efendi olusu, vergisini tam vermesi, maalesef iyi teknik direktör olmasini da gerektirmiyor.

Mesela ben de çok güzel sessiz film oynarim, zor integralleri alirim, müthis sudoku çözerim, ama bütün bunlar benden iyi bir beyin cerrahi çikacagini gösterir mi?

Muhabbetle kalin.

Bence göstermezsmileys/smiley17.gif

BDiler61
16.04.2006, 00:04
Biraz önce kanallari gezerken baktim Trabzonu gösteriyor fbtv bakiyim dedim biraz.konu senol günes'in itü de söledigi sözler.Bunu mazeme ederek resmen bizimle alay ediyorlardi sinirden televizyonu kiracaktimsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Cyzio
16.04.2006, 01:39
Düsünmeden (belki de düsünerek) söylenmis o sözler, maalesef Trabzonspor'un basini iste böyle çok yakacak. Beyefendi ne oldugunu da açiklamiyor, kendisini kurtardi, klübü batirdi.

dr_st
16.04.2006, 02:17
evet benim de fbtv de gözüme çarpti.. senol günesin söylediklerini malzeme yapip külübümüze ithamlarda bulunuyorlardi.. sanki kendileri çok temizmis gibi ortalikta atip tutuyorlar.. RTÜK ü göreve davet ediyorum fbtv ye ömür boyu kapama cezasi verilsin smileys/smiley36.gif

dr_st
16.04.2006, 02:26
Arkadaslar hepinizi selamlar,

ben uzun bir suredir amerika da bir finans sirketinde yoneticilik yapiyorum. memleket ve trabzon hasretimi bazen televizyonlardan bazen de internetten gidermeye calisiyorum...ara ara da bu siteye ugramaya calisip sizlerin trabzonspor ile alakali yorumlarinizi okumaya gayret ediyorum... bugune kadar siteye uye degildim, dolayisiyla hic cevap yazmamistim... ancak son donemde sabrettigim bazi yazilara bugunki birkac yazi daha eklenince artik bir seyler yazmam gerektigi gercegi hasil oldu...

sozum oncelikle forum yoneticilerine, buraya uyelik kosullarini biraz daha deneteleyebilirmisiniz? ornegin referans usulunu isletebilirmisiniz? nitekim buradaki bazi yazilari okuyunca bunun ne kadar gerekli oldugu gayet acik... o kadar provokatif o kadar haince yazilar goruyorum ki(siteye cok seyrek ugramama ragmen), bunu trabzonlu olan hickimse yazamaz... lutfen bu konuyu biraz daha dikkate alin...

ikinci bir husus, sozum bu tip forumlari takip eden tum hemsehrilerime, arkadaslara, birliginizi beraberliginizi, sahip oldugunuz degerlerin kiymetini cok iyi bilin, ozellikle senol gunesin konusmalarinda vermeye calistigi mesajlari dikkatle tahlil edin... gercekten bos laflar degil... hepsi cok degerli tespitler... o acidan kesinlikle hicbir konuda fevri davranmayin... ozellikle de konu siz, takim ve camia oldugunda, baskalarinin doldurusuna gelmeden sabirli, saygili ve olculu bir yol izleyin... cunku biz bu memleketin sahip oldugu gercek degerleri temsil ediyoruz, bunu baskalarinin yaptigi ayak oyunlarina gelerek kaybetmeyelim... her daim dogrunun, durustun, adaletin ve hakkin yaninda olduk hep de oyle kalalim... serefli tarihimizde baskalarinin aksine zerre haksiz basariya yan gozle bakmadik, tenezzul etmedik,aklmizdan bile gecirmedik ve deher zaman oyle kalalim...son yillarda buradan camiayi takip ettigim kadariyla, hakan kulacoglu olsun, yine bu sitede bazi yazilarini gordugum simal yildizi olsun, bu konularda daha olgun ve kaliteli yorumlar yapmaya calisiyorlar... onlarin sozlerine ve yazdiklarina dikkat edelim...

son olarak sozum sumela61 kardese;

yazdigin yazi ile, ozellikle ilk paragrafta yazdiklarinla senol gunes hakkindaki duygularima bundan daha iyi tercuman olunamazdi... trabzon tarihinin gelmis gecmis belki de en onemli sahsiyeti olmasina ragmen degeri bu kadar bilinemeyen bir insani(ozellikle de kendi insani tarafindan) son cumlenle cok guzel ozetlemissin...ama keske herkes bunu gorebilse... biz yillarca kendi insanimizin baskalaritarafindan yillarca hor gorulup, kucumsenip, asagilanmasina alistik amabunu kendi insanimizin kendi degerlerine yapmasi yok mu(yine bu forumda okudugum, fatih tekkeye senol gunese..vs. yapilan agza alinmayacak hakaretler gibi), insana esas koyan da bu zaten...

o acidan bol bol okuyalim, dusunelim, zihnimizi gelistirelim... en onemlisi de sahip oldugumuz degerlerin kiymetini iyi bilelim...

Selametle... kardesim agzina saglik.. yorumlarina kesinlikle katiliyorum.. ve herseyden önce biz birlik ve beraberlik içinde oldugumuz sürece kimsenin bizi yikamayacagini biliyorum.. o yüzden bizim içimizden yetisen insanlara köstek diil de destek olursak daha ileri gidebilecegimize inaniyorum..

ozcilingir
16.04.2006, 02:38
Senol Günes KONUSSAM DEMIS ! Daha ne konusacak .Bu konusmadan Arif olan anlar .( Ne diyecekdi t FATIH'i oynatmak istenedim yöneticileri beniengelledi bende istifa ettim mi diyecek di )

The Londoner
16.04.2006, 12:42
Senol Günes KONUSSAM DEMIS ! Daha ne konusacak .Bu konusmadan Arif olan anlar .( Ne diyecekdi t FATIH'i oynatmak istenedim yöneticileri beniengelledi bende istifa ettim mi diyecek di )

Iste biz de bunu demeye calisiyorduk. Hoca oyle bir laf etti ki isteyen istedigi gibi yorumluyor. Bazi arifler (!) cikip "tabi ki Tekke`yi ve ona musamaha gosteren yoneticileri kastetti" derken, bazilari Gokdeniz`i ya da bir baskasini kastettigini soyleyecek. Ne de olsa hoca cogul konustu.Kimisi "olsa olsa Atay Aktug`u kastetmistir" diye dusunurken kimileri de Brezilyali transfer cetesini aklina getirecek. Yani malzeme bol. Akla getirilecek cok kisi var. Ama olsun, sorun degil. Camiamizda da arif coktur ne de olsa! Lakin bana kalirsa, ariflik de Hoca`nin laflarinicozmeye yetmez. Birazcik muneccim olmak da gerekiyor:)

sümela61
16.04.2006, 14:21
simdi önce ben ne demisim ona bakalim isterseniz önce:

ne demistik?... o bir "adam"

buyrun iste:

Trabzon Vergi Dairesi Baskani Necmi Keskinsoy, 2005 yili vergilendirme dönemi yillik GMSI vergisinde ilk 5'e giren rekortmenlerin:

Mehmet Yavuz, Mehmet Sait Kalcioglu, I.Hakki Kazazoglu, Senol Günes, Ibrahim Usta oldugunu kaydetti.

kaynak: dunyagazetesi.com.tr

içinde Senol Günes'in teknik direktörlügü ile ilgili en ufak bir yorumum, olumlu ya da olumsuz en ufak bir fikrim yok... sadece Senol Hoca'ya olan olaganüstü hayranligim ve sevgimden ötürü O'nunla ilgili bir haberi buraya ekledim... maalesef toplum olarak; birbirimize olan sevgilerimizi böyle açikça, asikarca göstermeye alisik olmadigimiz ve utanç saydigimiz için benim sevgi söylemlerimin de yadirganmasini, ben yadirgamiyorum... neyse dedigim gibi teknik direktörlükle alakali tek harf yok yukarda, ama buna ragmen sevgilirenkdasim bana ne demis?...

Muhabbetle kalin.

sevgili renkdasim "sapla samani karistiriyoruz" demissiniz ama; üzülerek belirtiyorum ki burada bunlari karistiran siz olmussunuz... amacim sizi mahçup etmek falan degil ama lütfen iyi okuyalim birbirimizin yazdiklarini...

sizinsahsiniza söylemiyorum ama öyle arkadaslarimiz var ki; sadece son yazilan mesaji okuyarak, o baslik hakkinda yazilar yazabiliyor... iyi bir yazici ya da iyi bir konusmaci olabilmek için; iyi bir okuyucu ya da iyi bir dinleyici olmak gerektigini düsünüyorum...

hani hep diyoruz ya; bir kisiyi sevmek o kisiyi elestirmeyi engellememeli diye... ben de katiliyorum bu düsünceye... zaten öyle olmasa burada sizin yorumlariniza elestiri yazar miydim?... emin olun sizi de en az Senol Günes kadar seviyorum ama fikrimi de yazmaktan geri kalmiyorum...

kalplerinizde bir kirginlik olusmamasi dilegiyle... sevgilerimle...

Cyzio
16.04.2006, 16:11
Sevgili Sümela61;

Kesinlikle haklisin. Senin mesajini dikkatli okumadan yapilmis bir yorum olmus benimkisi. Bundan sonra daha dikkatli olacagim, insaallah. Hakkini helal et.

Sevgi ile kaliniz.

sümela61
16.04.2006, 16:37
Sevgili Sümela61;

Kesinlikle haklisin. Senin mesajini dikkatli okumadan yapilmis bir yorum olmus benimkisi. Bundan sonra daha dikkatli olacagim, insaallah. Hakkini helal et.

Sevgi ile kaliniz.

estagfurullah, ne hakki?... benim geçmis ve gelecek haklarim herkese helaldir zaten... burada birbirimizin fikirlerinden istifade ediyoruz, elbette hepimizin hatalari var, ben de sizlerden farkli degilim... mühim olan sizin yaptiginiz gibi olaya hep hosgörü ve sevgiyle bakabilmek... eger ben de sizi utandiracak bir sey yaptiysam, siz de hakkinizi helal edin... sevgilerimle...

Murat Acar
20.04.2006, 11:32
Düsünmeden (belki de düsünerek) söylenmis o sözler, maalesef Trabzonspor'un basini iste böyle çok yakacak. Beyefendi ne oldugunu da açiklamiyor, kendisini kurtardi, klübü batirdi.

Çok haklisin.Senol hoca bunlari açiklamadi hala ve bizim gözümüzde Trabzona ihanet edenler listesinde listebasi oldu.Belki umursamaz kendisi bizi ama bu takimin sahipleri bizleriz.

O ise sagda solda böyle konusarak takima zarar vermekten baska ne yapiyor allahaskina.

Biz üçkumalrla ugrasacagimiza bunlarla ugrasip ayiklasak çok daha kolay sampiyon olucaz walla...

hayat61
21.04.2006, 12:31

Çok haklisin.Senol hoca bunlari açiklamadi hala ve bizim gözümüzde Trabzona ihanet edenler listesinde listebasi oldu.Belki umursamaz kendisi bizi ama bu takimin sahipleri bizleriz.

O ise sagda solda böyle konusarak takima zarar vermekten baska ne yapiyor allahaskina.

Biz üçkumalrla ugrasacagimiza bunlarla ugrasip ayiklasak çok daha kolay sampiyon olucaz walla...

Daha öncede söylendigi gibi bir insani sevmen elestirme hakkindan mahrum olacagin anlamina gelmedigi gibi sevmedigin insani yerin dibine sokma hakkina sahip oldugun anlamina dagelmiyor.

Senol Hoca ihanet edenlerin listesinin basinda olmak için ne yaptigini merak ediyorum.Senol Hoca;basarilidir,basarisizdir demek senin görüsündür ama hain demekgörüsten çikar ithama girer.

Hocam takimi çalistirmayi kabul etmeseydi yada transferler olmadigi için istifa etseydi aynielestiriler daha agir sekide lyapilacakti.(Senol Hocamibasarili bulmamaragmen kabul etmesini hiç istemedim.)

Konusmadan alinti yapilan cümlenin çok agir oldugunu kabul etmeme ragmen 2soru kafami kurcaliyor:

1.Cümle konusmanin neresinde geçtigini bilmeden,basinda ve sonunda ki cümleleriögrenmeden elestirmek ne kadar dogru.(Zamping yaparken TRT3 de bir proramda Hami ile ilgili görüntüler verildikten(attigi frikik+röportaj)sonra,yorumculardan biri Hagi'nin bir soru üzerine"kendisinden sonra daha iyi 10 numarin gelecegini" Hami'nin ise"Gelmeyecegini "belirten sözlersöyledigini belirttikten 2 futbolcunun klas farkini ve Hami'nin nasil kendini takimdan büyük görürdügü seklinde engin görüsünü ortaya koydu.Hami kendisinden sonra böyle vurabilecek oyuncu yetismez dedi mi,dedi.Eeee bu cümleden önceki ve sonraki cümleler nerede?Eminin röportajin tamami yayinlansaydi Hami'nin böyle bir niyeti olmadigi görülürdü.Ama bu cümleye göre kendinitakimindan büyük gördügü anlami çikiyor.Hami'ye ne Hagi'ye ne sorulmus belli degil.Yorumcu yüklensin Hami'ye.)

2.Giden her Türk hoca neden benzer cümleler kuruyor?Hatta gelmeyenler de...(Ismi aklima su an gelmiyor.[is stresi bitti ama bunaklik kalici galiba]Gelecekte Trabzonu çalistirmayi düsünüyor musun sorsuna Trabzonun basinda Trabzonlu Teknik adamlarin basarili olmasi istenmedigi için böyle bir seyin olmayacagi seklinde cevap verdi.)